Vyvolávaný porod? Nikdy více

Porod

Nejhezčí okamžik v životě ženy je narození jejího potomka. Bez pochyb, i když cesta před, samotný akt a po je náročná a trnitá. Ale ten pocit, že jsme zplodili nový život, který nám bude do smrti říkat mami, je kouzelný.

Bylo to moje první těhotenství, vše nové, hrozně moc jsem se těšila! Pohlaví utajené. Těšila jsem se, jak mi miminko přiloží na hruď, hned po narození, ty dlouhé chvíle čekání byly nekonečné i v porodnici, kdy jsem nastoupila v pondělí a ve středu se dcera narodila. A vše bylo úplně jinak, než jsem chtěla a plánovala. Bohužel.

Bylo pondělí, termín porodu a já jsem s taškou (5× přerovnanou a zkontrolovanou) z důvodu cukrovky nastoupila do porodnice. A ten den mi byla navečer zavedena první tableta. Do té doby se nic nedělo a teď už vím, že se malinké roztomilé panence ven nechtělo a byla by v bříšku třeba o týden dýl.

V úterý se nic nedělo, dopoledne mi zavedli druhou tabletu. A odpoledne třetí. Poté už se začalo něco dít, kolem 20:00 jsem měla silnější bolesti, pravidelné a zesilující. 2× jsem šla na sál se nechat zkontrolovat, ale pokaždé mi řekli, že se nic neděje a já se pořád neotvírám. Ve 22:47 bolesti jako kráva, plný sál a nepříjemná sestra mi opáčí, že mě má jako vyšetřovat každou hodinu? Jak já mám vědět, že jsou porodní boxy plný? Prý „Otevřená na špičku prstu“ a že mi dají injekci – dyoxin na umírnění bolesti nebo naopak zesílení k porodu. Já jsem tedy ležela na pokoji, kde byly už 2 maminky se svými uzlíčky. A moje postýlka pořád prázdná. A od osmi hodin do rána do 7 jsem trpěla bolestmi, kontrakcemi. Vždy jsem usnula a probrala mě bolest v rozmezí několika minut, a tak celou noc, dyoxin mi spíš utlumil.

Ve středu v 7:00 monitor OK, odešla mi hlenová zátka cca v 7:30 s krví a v 8 příjem na sál. Konečně - jsem si řekla. Kdybych věděla co mě čeká, tak bych asi rychle utekla a raději umřela někde sama. Pořád mě prohmatávali a jen říkali, ještě je brzo, jste na 4 prsty, prodýchávejte kontrakce. Otevírám se pomalu hodně pomalu. Poté mi nabídnou epidurál - souhlasím, volají anesteziologa, bolesti nesnesitelné!!! A dorazil i muž, obrovská pomoc, říkal, že u porodu nebude, ale byl a snažil se, jak mohl. Přikládal mi masku, ale mě tak štvala.

V 8:30 odešla plodová voda, po prohmatání sestry. 9:00 otevírám se pomalu, 9:45 epidurál, pořád ale velké bolesti, mně opravdu vůbec nezabral, cítila jsem tlak a bolest stejně, malá tlačila na konečník. 11:00 stále silné kontrakce, častější, dali něco k urychlení otevírání, otevřená na 9 prstů, ale stále malá nechce ven. Já už nemůžu, jsem unavená, stále nutkání při kontrakci tlačit! Nemůžete tlačit, dýchejte, já ale umírala bolestí a řvala na celý sál. Ano, řvala jsem, no a…Stále jsem musela pouze prodýchávat kontrakce, byla jsem na konci sil.

Malé se snižují ozvy, na monitoru kolem 79, malé se snaží pomoci doktor, ale ono se jí nechce ven. Mám strach, hysterčím a řvu, že už to nezvládnu. Při každé kontrakci tlačím, ale nesmím, nedá mi to, nemůžu.

Dr. za pět minut 12 rozhodne k akutnímu císaři, konečně! Musela jsem přejít z jednoho sálu na druhý, vyděšená z toho, jak to všechno dopadne. Dítě skoro mezi nohama. Takový strach jsem v životě neměla. Na sále mi to přišlo nekonečné, přípravy upoutání mě na lůžko, připásání, do toho šílené kontrakce, pak přišla celková anestezie. A já se ztratila kdesi v myšlenkách temna.

Moje největší láska se narodila v 11:32 po neplánovaném císařském řezu, měla 3350 g a 51 cm. Pamatuji si, že mi jí ukázali po probrání na 5 vteřin, viděla jsem ten uzlíček a modrá kukadla. A pak jsem se ztratila, byla mi zima, drkotala jsem zubama, jak mě převáželi na JIP. Bylo mi hrozně. Celý den a noc jsem strávila na JIP. S malou jsem se setkala až ve čtvrtek ráno. Jsem ráda, že tatínek si prožil okamžik překvapení, koho čekáme, viděl ji v celé kráse, pochoval si ji jako první.

Celé těhotenství pro mě bylo tajemství. Po tomto zážitku mi bohužel ušel ten okamžik, „Maminko, máte…“ Ani nevím, kdy jsem zaregistrovala, že mám děvčátko. Mám slzy v očích, když toto píšu. Chtěla jsem jí cítit na prsou po narození. Chtěla jsem ji chovat a koukat si vzájemně do očí. Chtěla jsem ji kojit ihned… Hrozně to bolí. Mám psychické trauma z celé té události a mrzí mě, že to muselo dopadnout takto. Už si vyvolání porodu nechci připomínat a opakovat!

Až miminko bude chtít ven, půjde. Těžko říct, kde nastala chyba. Myslím si ale, že rozhodnutí o císaři mělo přijít mnohem dříve…

Roste do krásy, usmívá se a hladí mě po duši. Jsem matka. Jako vy.

Hodnotilo 21 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
ppalea
Extra třída :D 11782 příspěvků 31.12.12 00:20

Taky jsem měla vyvolaný porod a taky málem končil akutním císařem, mě se rozjel okamžitě, ale prali do mě 8 hodin oxytocin takže od sameho začátku bolesti takové, že si nepamatuju vrcholy kontrakcí, tělo se s tím vypořádalo samo a prostě mi to pamět neuložila, ze mě malého nakonec dostali dvě PA že mi skočily na břicho, natržena až k p.. Malého rozdýchávali, byl přidušený a dva dny na JIPce.. Vzpamatovávala jsem se z toho 4 měsíce, ted už je to lepší ale stále mi to vězí na duši.. Mě porod vyvolávali 38+1 kvůli preeklapmsii, takže beru že to asi jinak nešlo, ale radši bych měsíc přenášela než si znovu nechat vyvolat porod. Čas to trochu zahojí, ale mrzet tě to bude asi vždycky.. Přeju ať ti to malá každý den až do smrti vynahrazuje svým úsměvem..

Příspěvek upraven 31.12.12 v 00:26

 
tetrivek28
Nováček 9 příspěvků 31.12.12 00:25

Tak skoro stejný porod jsem si zažila před třemi měsíci. Vím že tohle je na psychiku strašný, ale já měla ještě i jiné problémy a nekojení. Zkuste na to moc nemyslet, je to minulost a Vás čeká krásná budoucnost s Vaší holčičkou. :potlesk:

 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 31.12.12 01:35

Mám velice podobný zážitek, já jen skončila otevřená na dva prsty :zed: Ale přesně jak píšeš, z překvapení jakýho broučka jsem si nosila pod srdcem díky císaři zmizelo to kouzelné „Maminko máte…“ :,( Hlavně, že je malinká zdravá :kytka: hodně štěstí do života a ať Vám dělá jen samou radost :hug:

Příspěvek upraven 31.12.12 v 01:35

 
PetaP
Neúnavná pisatelka 19208 příspěvků 31.12.12 08:41

Měla jsem to velice podobné, přenášela jsem 8 dní a potom byl po 8 hodinách šílených bolestí kdy při každé kontrakci muž utíral krev ze země :roll: „naordinován“ akutní císař. Nikdy nezapomenu na ten nejistej výraz doktorky když volala primáře a přede mnou!! říkala že miminko už asi nežije.. I chápu jak Ti bylo po císaři, byla jsem na JIP 2 dny, malého mi nosili jen na kojení, poprvé mi ho přiložili po 13 hodinách.. Taky jsem si to představovala úplně jinak, je to 2 roky a do dalšího miminka se zatím nehrnu, nemůžu prostě ještě..
Přeji vám s malou hodně zdraví a štěstí a ať Tě to brzy přebolí :hug:

Příspěvek upraven 31.12.12 v 08:43

 
Lerista
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 31.12.12 08:45

Mě měli porod vyvolávat. Také mám zdravotní komplikace a proto doktor říkal, že mě nenechá přenášet ani den a na TP vyvolají. Už jsem byla den předem ubytovaná na šestinedělí. Naštěstí si malá v 1 ráno vzpomněla sama. Ale sestře se furt nezdálo, že bych rodila, vždyť jsem tam na vyvolávání… Na porodní sál jsem se dostala 30 minut předtím, než se malá narodila. Celý porod jsem si odbyla sama na šestinedělí v jídelně. Ticho, přítmí, samota, žádné zasahování, žádné léky, pila jsem jak duha, jak malá klesala, hrnula všechno před seboum, tak jsem se přirozeně i vyprázdnila. Takže z vyvolávaného byl naprosto přirozený porod bez zásahů. A jsem za to hrozně vděčná.

 
EBI  31.12.12 08:59

Ahoj, i já po 10 hodinách trápení jsem skončila na císaři. První dítě se narodilo kleštěmi, pak mi tvrdili, že u druhého těhu půjdu císařem. Druhé těhu přišlo až po 14 letech, dr se rozhodla pro přirozený porod. Stejně to nešlo. taky hrozný zážitek. :pocitac: :zed:

 
luci.hor
Kecalka 471 příspěvků 31.12.12 09:03

Taky jsem měla vyvolávaný porod. Než jsem se začla vůbec otvírat tak jsem prožila 17 hodin bolestí do kříže. Porod dítěte oproti tem bolestem nebyl nic… :roll:

 
Misigen
Povídálka 38 příspěvků 31.12.12 09:12

Chápu tě. mě vyvolávali 3 dny. tablety, kapačky a furt dokola…bolsti celé tři dny ne zvášť silkné ale spát mi nedovolovaly. takže po třech dnech naprosto zničená, vyčerpaná a zoufalá… až třetího dne večer po propíchnutí plodové vody a kapačce oxitocinu. ty poslední hodiny byly nesnesitelné, malem jsem se houpala na lustru. nakonec sem také končila císařem… hrozný zážitek…ale můj 6m uzlíček mám u sebe a to je to nejkrásnější

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 31.12.12 09:40

Mrzí mě, že jsi zažila vyvolávaný porod. Asi opravdu nebylo nutné tak spěchat, holčička evidentně nejevila známky problému :hug:

 
kristy84
Závislačka 3118 příspěvků 31.12.12 09:47

Já mám za sebou taky vyvolávaný porod a nepřeju nikomu 8o Brutální bolesti teda „jen“ šest hodin, ale kdyby mi někdo v tu dobu otevřel okno, tak z něj fakt snad skočim, jen, aby to už konečně přestalo 8o Nakonec revize pod narkozou, velká ztráta krve, po porodu jsem 2× omdlela ve sprše a chvíli o sobě nevěděla 8o
Zanedlouho to bude už rok, ale na druhý miminko nemám ani pomyšlení a nevím, jestli někdy mít budupři představě, že by se něco podobnýho mohlo opakovat 8o I když naše malá za to určitě stála, je úžasná, neumim si představit, že bych znovu dobrovolně podstoupila něco tak šílenýho jako je porod 8o

 
Bábrdl
Neúnavná pisatelka 16233 příspěvků 31.12.12 09:54

@EBI To je hrozný. Doktoři stále řvou, jak je moc plánovaných CS, bojují proti nim, ale stejně každá celebrita rodí plánovaným CS :evil: :evil: :evil: Tam to najednou nevadí. :zed:

 
Bábrdl
Neúnavná pisatelka 16233 příspěvků 31.12.12 09:56

@kristy84 Když jsi to měla takhle těžký, myslím, že seženeš dr, který ti napíše plánovaný CS. A to je proti těmhle hrůzám úplná pohoda, kor dneska. Během pár minut je mimi bezpečně venku, pak teda jizva bolí, když to přijde k sobě, ale tak normálně.

 
cheekymonkey
Extra třída :D 10805 příspěvků 31.12.12 10:07

Taky jsem měla vyvolávaný porod, ale jak vás čtu, tak jsem měla obrovské štěstí a malý už asi ven chtěl. Měla jsem preeklampsii a naštěstí už byla 39+5. První den po tabletce jsem se otevřela na 2-3cm a pak nic, druhý den už o další cm, pak píchli vodu a nastaly šílené kontrakce hned po 2-4min- žádné stupňování jak jsem tady tolikrát četla, hned to bolelo jak prase. Malý nakonec vylezl vcelku rychle, asi 4hodiny od píchnutí vody, ale co se dělo pak. Málem jsem už tady nebyla, po šití mi na pokoji praskl čípek, takže jsem málem vykrvácela. Já si toho moc nepamatuju, jen útržky, kdy mě vezli na sál, muže jak stojí vyděšený na chodbě, masku nad obličejem, sáčky s krví a plazmou a jinýma dobrotama. No, nevím, jestli by se to stalo i při přirozeném porodu nebo za to mohla vyvolávačka. Každopádně, porod byl relativně v pohodě, ale co se dělo pak.. A to jak jsem se dostala domů, tak jsem ještě chytla zánět dělohy a hrozila druhá revize. Jediné štěstí je, že mám doma ten svůj poklad a ještě teď mi je občas zle z toho, že stačilo málo a byl by bez maminky.

 
Teeeri
Echt Kelišová 8565 příspěvků 31.12.12 10:08

@ppalea Děkuju

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 31.12.12 10:28

@Teeeri To mě mrzí… Mně porod taky vyvolávali, ale naštěstí jsem na císaře nemusela. Vím, že tohle asi teď číst nechcete, ale příští porod bude určitě lepší a zajisté se dočkáte i těch vysněných okamžiků, o kterých jste psala :hug: Blahopřeju k vaší malé princezničce a mějte se krásně :mavam:

Příspěvek upraven 31.12.12 v 10:28

 
Teeeri
Echt Kelišová 8565 příspěvků 31.12.12 10:38

@Skytafka Děkuju všem

Říkám si, že druhý porod „bývá“ lepší… no říkám si, „říká se to“.

 
Aletheia
Kelišová 6198 příspěvků 31.12.12 10:51

Měla jsem téměř identický porod :? a na vyvolávání už nechci - já jsem ho měla jenom kvůli potermínové graviditě, jiný důvod nebyl a to nechápu… akorát se to všechno pokazilo…

neboj, nejsi hysterka, já jsem taky řvala když jsem měla tlaky na konečník a hnusná PA mi jenom říkala že nesmím tlačit :zed:

ale všechno přebolí a ti prcci nám to vynahradí :) :hug:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 31.12.12 10:53

Klasika, ani mě to nepřekvapilo. Po epidurálu jdou do háje ozvy a končí to CS. Nechápu, proč ten epidurál všem tak cpou a proč do toho maminu jdou. Nemyslím, že by byla až taková hrůza to vyvolávání, jako ten epidurál. Samozřejmě jsem nebyla v tvém těle, ale mohly by PA radit něco bezpečného od bolesti - stačilo mi prodýchávat, sprcha, najít správnou polohu, něčeho se pevně chytit, případně se do něčeho zakousnout. Autorko, teď už je pozdě plakat nad zpackaným porodem, teď se musíš jen těšit ze zdravého miminka. Pro příště se bránit zuby nehty jak vyvolání, tak epidurálu a CS (přistoupit na to jen v případě ohrožení)

 
Muna
Ukecaná baba ;) 1449 příspěvků 31.12.12 11:00

To me mrzi ze jsi to mela takhle, ja mela vyolavane porody dva, pokazde kvuli prenaseni v 41+4, oba se mi rozjeli hned po podani tablety. Ne vzdy je vyvolani takhle narocne. Prvni porod mi urychlovali oxytocinem (zbytecne) a jsem toho nazoru ze oxytocin bez epiduralu by mel byt zarazen na seznam mucicich metod.

 
mekkinka
Závislačka 3370 příspěvků 31.12.12 11:34

Ahoj, cítím s Tebou! Měla jsem to trochu jinak, rychlejc… Ale i já mám psychické trauma z prvního porodu…
Mě to vyvolávali ve středu ráno v půl 7, od sedmi začali šílené bolesti a v 10:08 byl malý venku. ALE vůbec mě nehlídali, takže přítel nebyl se mnou, neviděl příchod malého… A tím, že tam se mnou nebyl tatínek, vzali mého broučka a odnesli dozadu… Viděla jsem ho a pochovala také až po šití, když přišel tatínek. I já mám teď slzy v očích, když jsem si připoměla, jak jsem měla krásný, nekrásný porod :,( :,(

 
mekkinka
Závislačka 3370 příspěvků 31.12.12 11:37

@cheekymonkey
Když čtu toto, tak mé trable mi přijdou malicherné… :( Je dobře, že jste již v pořádku!

 
veverušák  31.12.12 11:57

Gratuluji k miminku, naprosto chápu Vaše pocitty. Měla jsem první porod nádherný, ale druhý vyvolávaný kůli špatným ozvám. Probíhal tak nějak podobně jako Váš. Akorát jsem měla skvělého lékaře a hodné sestry. Na konci též akutní císař, ani nevím, jak jsem se dostala na sál. Ve finále jsem jim začala masivně krvácet a zachránili mě za 5 minut 12. Do toho mi praskla céva v hlavě a já jsem začala vnímat svět za 15 dní. Pořád jsem jen spala. Trvalo mi rok, než jsem to dokázala vstřebat. Byla to souhra neštěstných událostí, naštěstí s dobrým koncem. Nebojte přebolí to, ale bude to trvat. radujte se z každého nového dne, nemůžete přece za vzniklou situaci, jste moc statečná a přeji už jen to dobré maminko.

 
ivulinaM
Závislačka 2575 příspěvků 31.12.12 12:21

To jsi hodně statečná holka :kytka: Mě porod taky vyvolávali - byla jsem 8 dní po termínu :nevim: Ráno v půl 8 do mě nacpali tabletu a do půl hodiny jsem měla bolesti jak blázen - lezla bych po zdi, kdyby to šlo. Můj chlap dorazil v 11 a to už jsme při každé kontrakci div neklečela :lol: Ve 12 mě vzali na natáčky (ty vado nemohla jsem ani sedět na té židli, jak to bolelo) a o půl jedné jsem šla rodit. Skvělý bylo, že po mě PA chtěla každou kontrakci rozdýchat - jak asi, když jsem je všechny cítila v pánvi a konečníku :zed: :zed: :zed: :zed: Ale zvládly jsme to - obě - já i malá (my ale věděli, že čekáme holčičku) ;) Takže za mě - vyvolávaný porod už raději ne :roll: Každopádně přeju tobě i miminku jen to nejlepší a hromadu šťastných chvilek, které ti ten zážitek vynahradí :kytka: :kytka: :kytka:

 
simonicka  31.12.12 12:24

Zdravím a předem gratuluji k holčičce!! :kytka: :kytka: :kytka: Taky jsem měla vyvolávaný porod který skončil akutní sekcí jen s tím rozdílem že po x hodinách jsem byla otevřená na dva prsty a porod nepostupoval měla jsem vysoký tlak že u mně chvíli stály všichni doktoři co se namanuli! Nakonec zněl verdikt jasné řekli mi že neporodím přirozenou cestou a já se opravdu modlila at už vysloví to slovo Císařský řez!! ;)… Já jsem s toho teda trauma neměla malou jsem viděla pořád nosili mi ji na kojení od desíti večer a narodila se ve čtyři odpoledne, druhý den po porodu už jsem za ní chodila k sestřičkám a brala si ji vždy na pokoj! Trauma tě přejde! Užívej si toho štěstíčka máš zdravou dceru a to je důležité! :mavam:

 
chelsea001
Ukecaná baba ;) 2183 příspěvků 31.12.12 13:14

Měla jsem to podobné, akorát u mě to skončilo kleštěma, naražením žeber jak mi skákali na břicho, utržením čípku kleštěma, velké vnitřní šití s obrovskou ztrátou krve, dávali mi 3 dny transfuze, malý nedýchal…za 3 měsíce mě čeká porod znovu a nemůžu sehnat nikoho kdo by mi napsal plánovaný CS.

 
Tedys
Závislačka 4890 příspěvků 31.12.12 14:22

Teda to je hrůza, já jsem asi ta vyjímka, která potvrzuje pravidlo. Měla jsem taky vyvolávaný porod a malá se narodila do dvou hodin po zavedení první tablety a asi po půl hodince fakt silných kontrakcí. Na první zatlačení byla venku, takže jsem měla opravdu asi veliké štěstí, protože i sestřičky mě varovali, že někdy se to táhne opravdu hodně dlouho. Nakonec manžel skoro ani nestačil přijet, protože ho se mnou nechtěli nechat, že by zbytečně čekal. Každopádně hlavní je, že jste obě v pořádku, teď se můžete z malé těšit a to první pochování a pomazlení Vám snad vyjde u druhého děťátka. Moc Vám to přeji. :hug:

 
Anonymní  31.12.12 14:30

Tohle mě moc mrzí, já první porod taky nic moc a druhý jsem si teď užila, protože jsem přečetla knihy moudrých porodních bab a rozhodla se, že bude-li všechno v pořádku a dovolí mi to, budu rodit doma. Porod nádherný, celou dobu mě monitorovala moje milá porodní asistentka a i když mě okolí třeba odsoudí, my oba s mimi jsme měli nádhený zážitek a to za to stojí.

 
verca34
Nováček 6 příspěvků 31.12.12 14:30

Nic ve zlým, ale kdo ti to řekl, že po epidurálu jdou ozvy do háje. To není pravda. Je to jenom zhoda náhod. Já epidurá, neměla a taky se malé začaly spomalovat ozvi. A epidurál jsem neměla ne proto že bych nechtěla, ale jsem to nestihla. Epidurál naopak ve většině případů napomáhá otevírání dělohy, protože kromě tišení bolesti působí i jako uvolňovač cév a svalstva. Ale protože každá jsme jiná a naše páteře nejsou úplně stejné a rovné, tak se někdy stane, že ta hadička, kterou zavádějí se stočí na jinou stranu a pak nemusí zabírat jak by jsme si představovali.

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 31.12.12 14:51

Taky jsem rodila akutnim CS kvuli ozvum. Jenze tady se dava spinal a tak mi maleho po zkontrolovani prilozili na bricho a uz mi ho nikdo za cely pobyt nevzal. Proto to cele nebylo tak hrozne a vzpominam na porod docela rada, i kdyz to nedopadlo tak jak jsem si predstavovala. Je mi to moc lito :hug:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 31.12.12 15:59

@verca34 Nic ve zlým, ale je to pravda. Stačí pokecat s PA. Při epidurálu ti prudce klesne tlak a ozvy klesají. To je fakt, já si to nevymyslela.

 
hubikanetka
Kecalka 287 příspěvků 31.12.12 17:05

Moc krásný deníček… Náš malí se narodil v pondělí v 04:10 a v to jsem měla nastupovat ten samí den ráno v 7 na vyvolání. Takže jsem ráda že to takhle dopadlo a malí se rozhodl prijit na svet sam!!!

 
vlastovka385
Zasloužilá kecalka 699 příspěvků 31.12.12 17:25

Moc mě mrzí, co sis musela prožít. Já si teda na vyvolávačku n
emůžu stěžovat, měla jsem vyvolávaný porod v 39+0 kvůli velikosti dítěte, ale při příjmu mi doktorka řekla, že jsem dole krásně nachystaná, že to půjde, a taky že jo. V 10 h první tableta, ve 12 druhá a ve 14.28 se malý narodil a kontrakce jsem měla nekecám jenom půl hodiny před porodem. Onoasi hodně záleží na tom, jak jsou porodní cesty připravené.

 
Pce
Extra třída :D 13873 příspěvků 31.12.12 17:42

Ahoj, měla jsem plánovaný císař a jsem za něj ráda. Malá je v pořádku, krásná…zdravá. Možná buď ráda že to takhle dopadlo…já měla hrůzu z toho že malou nevytlačím a že ji budou „dolovat“ třeba kleštěma. Je fakt že ten první okamžik s Baruškou si taky zažil tatínek ale myslím že to tak mělo být. Celé moje těhotenství pro něj bylo více-méně virtuální a těšil se až bude po všem budem obě v pořádku a budem si užívat ten uzlíček štěstí. Tím že byl tatínek první se v něm probudila obrovská otcovská láska…a je z Barči doslova poprděnej.

 
Anýý
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 31.12.12 18:08

Můj první porod skončil také neplánovaným císařem a měla jsem z toho pak stejné pocity jako Ty, srovnávala jsem se s tím dlouho, bylo mi z toho smutno, tolikjsem se těšila na ten okamžik až se malý narodí a já ho poprvé uvidím a pomazlím, jak u mě přestane plakat…po probrání jsem jen plakala na pokoji, že malý určitě pláče a že chce být se mnou…utěšuji se tím, že hlavně že je zdravý, pomohli nám oběma, nedalo se nic dělat.

Druhý porod jsem měla přirozený, zažila jsem to, po čem jsem tolik toužila, ale bylo to jiné u druhého miminka. U prvního by ty pocity byly jistě daleko silnější protože to bylo všechno tak nové a opět jsem si vzpomněla a mrzelo mě, že jsem to nemohla zažít. Čas to ovšem zahojí a pravdou je, že se těším z toho, jak jsou kluci zdraví, chytří a krásní :)a pyšná na sebe, že jsem zvládla porodit dítě normální cestou, přestože spoustu lidí mi tvrdilo, že jelikož jsem štíhlá a drobná, tak to nepůjde a druhý syn teda žádný drobek nebyl a šlo to! :kytka:

 
irenakovarova
Kecalka 460 příspěvků 20 inzerátů 31.12.12 18:51

Gratuluji k miminku! Mrzi me co jsi musela prozit mel by to byt krasny zazitek a nechali te tak vytrpet.Me vyvolavali porod 2× ale vsechno slo hladce u prvniho sice trvalo delsi dobu a po druhe uplne parada, porod jak na objednavku sice taky to bolelo ale rychle jsem to mela za sebou.Jak ctu vsechny prispevky tak jsem asi mela stesti kazdy ma negativni vzpominky na vyvolany porod. Hlavne ze mas zdravy miminko a jste obedve vporadku at vam dela samou radost!

 
Untouchables
Závislačka 3803 příspěvků 31.12.12 18:53

Taky mě vyvolávali porod a šlo to rychle..za 2 a půl hoďky od píchnutí vody byla venku a epidurál to urychlil…měla sem porod super, i přesto, že vyvolávaný!!Každá to máme prostě jinak a to co sis prožila, to je mi líto, ale další porod už bude určitě lepšíí :hug: :kytka:

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 31.12.12 19:30

@Makinaa007
Jak komu. A spis bych o tom mluvila s anesteizologem

 
Bábrdl
Neúnavná pisatelka 16233 příspěvků 31.12.12 19:38

@chelsea001 To nemůžeš myslet vážne!!! Pokud je to, jak píšeš, tak jedině CS. Kterého šílence by mohlo napadnout, abys rodila normálně? Nastup na svýho gynekologa a trvej na to, ať ti tam napíše, že jsi měla kleš´tový komplikovaný porod a doporučuje CS. A pokud to neudělá trvej na tom, ať do karty napíše, že jsi ho upozornila. A tohle aplikuj u každého doktora. Křič „byly kleště, transfuze, velké vnitřní šití, vy nedoporučujete CS? Tak mi to tam napište!“ Oni se leknou, neboj.

 
Leknínek
Kecalka 433 příspěvků 31.12.12 20:20

Kdyz to ctu, kolik z vass melo komplikovane porody, uplne se stydim, ze jsem trikrat porodila deti bez absolutnich komplikaci. Prvni porod prirozene za 8 hodin, druhy 4 hodiny, treti pul hodiny.
Pred vami vsemi strasne moc smekam, jste silne a statecne zeny a rozhodne se nemate za co stydet! :palec:

Teeeri, gratuluji k holcicce a zkus to uz hodit za hlavu. Pujde to asi tezko, ale minulost je pryc, tu uz nezmenis, tak se divej dopredu, ceka vas toho spolu jeste tolik krasneho! :srdce:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 31.12.12 20:23

@Loki01 ;) Dobrá, nějakého skřípnu a proberu to s ním. Ze zvědavosti i pro případ, že bych opět někdy rodila. Přijde mi dost zvláštní, kolik porodů s katastrofickým scénářém vidím okolo sebe i tady :nevim:

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 31.12.12 20:25

@Makinaa007
Mne tlak neklesl. A pokud by klesl tak by byl pokles ozvu v docela rychlem sledu. Nektere maminky mely epi treba 6 hodin a nic az pri tlaceni pokles ozvu. To uz nema s epi nic spolecenho.

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 31.12.12 20:36

@Loki01 Na každého to asi působí trochu jinak. Byla jsem od epi odrazována PA (soukromě, ne při porodu). Údajně právě proto, že to velmi často pokračuje, jako v tomto deníčku. Nebo má tento průběh porodu jinou příčinu :?:

 
Reniseek17
Kecalka 166 příspěvků 31.12.12 21:02

Taky jsem měla vyvolávaný porod a nemůžu si stěžovat:) 1. tabletu jsem dostala v 7:30 ráno bolesti jsem měla snesitelné až do 12hod, pak teda začali bolesti do kříže ale pořád nic hrozného, pak mi ve 13:45 píchli vodu a 14:02 se syn narodil:)

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 31.12.12 21:03

@Makinaa007
No to nevim co se stalo. Na to prece nemáme ani jedna dostatek informaci

 
wittis
Závislačka 2793 příspěvků 01.01.13 07:45

Ty jo, muselo to být strašné, moje tělo a mysl na to ošklivé zapomnělo už na porodnim sále. Moc krásné jsi napsala svůj denicek, muselo to pro tebe byt silne a ošklivé! Ver, že čas vše zahoji. Věřím, že to bude brzy. Myslí na svoji holcicku a uzivejte si každý den, každý okamžik :-*

 
koralina11
Neúnavná pisatelka 16756 příspěvků 01.01.13 08:07

Předem gratuluju k holčičce.
Mě vyvolávali porod před 2 lety po prasknutí vody v 36tt, ráno v 8 mi dali tabetku, pak v půl 10 další a pak začal mazec bolesti hned po 5 minutách a měla jsem celou dobu křížový takže fakt hustý, i mi dali epidural kterej mi teda vůbec nepomohl ani o trošku, to mě docela mrzelo i mi ho ještě připíchávali a pořád nepomohl. nakonec mi v 18 dali oxytocin a to jsem měla kontrakce po minutě a ani jsme nestihla mezi nima dojít na wc.no a nakonec dr v půl 8 večer řekla že se udělá císař, sice už jsem byla na 10cm ale malej byl někde nahoře v porodních cestách, které nebyli vůbec připravené. Mě nakonec dali spinál takže jsem byla vzhůru, malýho jsme viděla asi pár vteřin a pak mi ho přinesli až asi v 5 ráno na jip na kojení, což jme si taky předtavovala jinak že mi ho dají dřív. no je ot dva roky a docela už jsme zapoměla a druhý dítě bych chtěla zkusit přirozeně když to půjde :mrgreen:

 
chelsea001
Ukecaná baba ;) 2183 příspěvků 01.01.13 08:31

Já už se ptala, není prý absolutní důvod mi CS napsat :roll:

 
Pce
Extra třída :D 13873 příspěvků 01.01.13 09:57

@chelsea001 tak zajdi za obvoďačkou a ať ti napíše papír že máš zvýšený nitrooční tlak.

 
krupkobrani
Kecalka 199 příspěvků 01.01.13 10:24

Take se pridam k zastupu nepovedenych vyvolavanych prvorodicek, ale 2 roky utekly a ty vzpominky se pomalu vymizeji. Nejvic jako ve clanku mne mrzelo ze jsem byla ochuzena o ten okamzik narozeni a cele to martirium absolvovala bez podpory manzela a v totalni beznadeji co se se mno a s ditetem deje, kdy jsem uz i ztracela nadeji ze dite je zive. Jenze jako prvorodicky jsme bohuzel vubec nemohly tusit co se na nas chysta a je dobre si to uvdomit, ze chyba neni na nasi strane. V okoli nikdo takove nezazil tak jsem na to vyrovnavani byla i sama a casto na mne koukali jako na histerku. A to u mne ani nic nekontrolovali a tak jsem si to cele odbyla na chodbe bez zachodu, epiduralu, klystyru a v zaveru ze rodim odhalil jen manzel, ktery uz po 30hodinach chytl nerva. Ale casem jsem to v sobe prijala a mamince preji aby ji stesti s ditete, ktere vekem roste zakrylo jizvu na dusi, ktera zustane ale bude tenci. K druhemu porodu jsem chystana v pripade vyvolavani bojovat o co nejvic casu pro dite, aby si samo reklo a lepsimu vyberu poordnice, kde se nespecha jen kvuli presu.
U mne tedy jeste zustaly nasledky porodu, coz neblaze pripomina ten nepekny zazitek a myslim ze je to nasledek toho nasilneho roztahovani.
Drzim palce vsem v hojeni a radosti z miminek.

Příspěvek upraven 01.01.13 v 10:28

 
Naima  01.01.13 10:33

Také mi vyvolávali porod, protože mi začala 5 týdnů před termínem odtékat masivně plodová voda. Porod ukončili akutní sekcí po cca 32 hodinách po začátku odtoku vody a po 20ti hodinách vyvolávání, kdy jsem byla pořád jen na 2 prsty, mně bylo hrozně zle z Oxytocinu (neudržela jsem při chůzi rovnováhu, přestávala jsem slyšet, hučelo mi v hlavě a viděla jsem rozmazaně), malému padaly ozvy a bylo jasné, že to dál nepůjde. Nevadí mi, že to skončilo sekcí, trošku mě mrzí, že jsem nezažila ten první kontakt, ale ještě mnohem víc mě mrzí, že jsem malého pořádně viděla až za nějakých 18 hodin a jen přes sklo inkubátoru. Mrzí mě, že tam byl 3 dny sám. Ale beru to tak, jak to je, důležité je, že tu je a je tu se mnou :).

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama