Výzkum - maminky s TP únor, březen, duben

Ostatní

Vážená nastávající maminko,                                     v brzké době se pod patronací Institutu výzkumu dětí, mládeže a rodiny při Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity uskuteční výzkumný projekt sledující určité charakteristiky matek v těhotenství a chování kojenců v prvních týdnech po narození. Smyslem projektu je v budoucnu poskytnout specialistům v oblasti kojenecké péče možnost vybrat vhodný způsob nápravy případných potíží v chování dětí s ohledem na možnosti a potřeby jejich matek..

Je-li termín Vašeho porodu lékařem odhadnut na únor, březen či duben 2009, dovolujeme si Vás touto cestou oslovit a požádat Vás o spolupráci na výše zmíněném výzkumu. Výzkum bude probíhat prostřednictvím internetu (snadný přístup k němu je tedy pro účast v něm bohužel nutný). Pokud se do výzkumu zapojíte, oslovíme Vás nejprve v průběhu prosince či ledna s prosbou o vyplnění dotazníku o Vás samotné. V průběhu ledna února či března Vás pak oslovíme znovu, tentokrát s prosbou o vyplnění dotazníku o chování Vašeho miminka. Ke komunikaci s Vámi budeme potřebovat Vaši e-mailovou adresu. Součástí dotazníku budou i dotazy na některé osobní údaje (jakými jsou například Váš věk, vzdělání apod.). Všechny odpovědi budou zpracovávány hromadně (tedy anonymně) s ohledem na zákon 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů. Část výzkumu bude součástí magisterského diplomového projektu naší studentky Bc. Ivy Korábové, která byla o zacházení s osobními údaji řádně poučena.

Po ukončení výzkumného projektu Vám na Vaši e-mailovou adresu zašleme článek shrnující výsledky studie.
Pokud jste ochotná se do našeho výzkumu zapojit a myslíte si, že se budete moci zúčastnit dotazníkového šetření v těhotenství i v prvním měsíci po narození dítěte, zašlete prosím e-mail na adresu: matkydeti@gma­il.com.

Děkujeme za Vaši ochotu a spolupráci ****
Mgr. Lenka Lacinová, Ph.D.
Mgr. Zuzana Masopustová
Bc. Iva Korábová

Institut výzkumu dětí, mládeže a rodiny
Fakulta sociálních studií****
Masarykova univerzita ****Joštova 10****
602 00 Brno****
 http://ivdmr.fss.muni.cz/i

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama