Výzkumníci (kamarádi Báry a Mishicky): Nikdy víc

Rodičovství

Dneska jsem byla s dětmi u Mishicky a Báry na návštěvě a povídaly jsme si, co budeme psát do deníčku. A tu mě napadlo, že poslední deníčky byly pouze popisné (a tudíž nudné, protože děti přece rostou i vám, nejen nám). Jeden z důvodů, proč jsem na emimino začala chodit já byl ten, že si můžu postěžovat, jaká jsem chudinka a jak mě nikdo nechápe :).

A tak, jako varování pro budoucí generace maminek, chci napsat, s čím vším se člověk musí rozloučit navždy (nebo aspoň na pěkných pár let), pokud si pořídí děti. (Doufám, že chápete, že to není myšleno zcela vážně, i když, ruku na srdce, není krásné si někdy postěžovat?) Pokud vás, milé dámy, napadne ?nikdy víc?, na které jsem nevzpomněla, sem s tím. Takže:

1. Už nikdy se nenajíte v klidu a později ani nestihnete sníst celou porci. Na začátku vás bude rušit pláč bezmocného miminka, které spolehlivě začne v momentě, kdy si sednete ke stolu. Tento bezmocný pláč se bude vyvíjet mnoha stádii, my jsme zatím skončili ve fázi, kdy během sekundy po té, co jsem usedla, se na mě sápou dva hladovci (kteří právě dojedli opulentní oběd) s dojemnýma očima. Nejdřív je krmíte tak, aby na vás se dostala každá třetí lžička, pak každá šestá a nakonec si vám sednou na klín? Je to hrozně frustrující, vzteká mě to a nevím co s tím. Jsem holt měkota. Ostatně, už nikdy nebudete moci dělat to, co právě chcete (nemůžete např. jít jen tak do kina nebo večer na večeři ? zkuste si jen tak udat dvojčata?jedna moje kamarádka mě ale utěšuje, že jejich ?udatelnost? se prudce zvýší v momentě, kdy začnou čůrat do nočníku).
2. Nějakou dobu nebudete jíst to co vám chutná, ale to, co svědčí miminku. Nejdřív kvůli kojení, pak kvůli důvodu č. 1 ? když víte, že miláčci (miláček) bude stejně ujídat, nedáte si to, co by jim škodilo? Život se vám tak scvrkne (vedle brambor, těstovin a rýže) do hromady vařené zeleniny, rozvařeného masa bez koření a občas nějaké suché skývy s mazacím sýrem. Pokud jste takoví milovníci jídla jako já s Mishickou, toto pro vás bude hořká pilulka.
3. Nevyspíte se. Když dítě odstavíte v 6 měsíci, začnou mu růst zuby. A to mu nějakou tu dobu vydrží (naše 15 měsíční dvojčata jich mají 11 a 12 a střídají se, tj. nerostou jim najednou), v mezičasech chytne chorobu nebo se přetáhne, abyste nevyšli ze cviku. A když už bude krásně spát, vy už budete tak neurotičtí, že se vzbudíte při každém jeho (jejím, jejich) hlasitějším vzdychnutí. Postupně začnete trpět symptomy chronické únavy (problémy s krátkodobou pamětí, se slovní zásobou, se soustředěním?).
4. Nepřečtete si knihu. Na začátku je to zcela nemyslitelné (prostě na to není síla), později taky ne (není síla ani čas ? když už děti spí, vy jste zcela vyčerpaná). Navíc roztrhají všechno, co se jim dostane do tlapek, takže šanci máte jen u kratších textů jako je návod na vaření instantní kaše nebo novinový článek. Tedy, pokud čtete rychle.
5. Nedopnete kalhoty, které jste si myslela, že jednou zase dopnete. Samozřejmě, jsou vyjímky, kterým nepokrytě závidím, ale pokud jste měly ? jako já ? v šatníku kalhoty nebo sukně, o kterých jste byli před otěhotněním přesvědčeny, že je zase jednou dopnete, klidně je rovnou vyhoďte nebo darujte. Navíc některé partie vašeho těla? no to nemá cenu snad ani popisovat, je to příliš smutné :).
6. Nebudete moci udělat jednu práci bez přerušení. Fakt si nevzpomínám, kdy jsem naposled s dětmi např. umyla nádobí tak, že jsem si prostě stoupla ke dřezu a pracovala, dokud dřez nebyl prázdný. Snad jen, když právě spí, ale to jsem zase tak vyřízená, že na to zkrátka nemám sílu. Pokud se rozhoduji mezi možností spát o půl hodiny déle nebo mít uklizenou kuchyň, hádejte, co vyhraje? To neustále přerušování je dosti enervující, přistihuji se, že v polovině již zmíněného mytí nádobí začnu neuroticky rychle tikat hlavou napravo a nalevo, jestli zase Tedýsek netahá Anku za vlasy, co to zase Aninka ničí, co to Tedýsek pocívá? Pak se snadno přistihnete, že myjete jeden hrnek po pátý a přestane vás to bavit. Taky spálíte spoustu jídla (za stálého míchání vlejte do záchodu ? to je Mishiccin bonmot, který u nás rychle zdomácněl).
7. Už nikdy nebudete v klidu, když se zrovna nic hrozného neděje. Budete totiž nervózně hledat vaše miminko (dvojčata), batole (batolata), co kde dělají a pokud budete mít zrovna děti na očích, buď už jen bezmocně sledujete, jak ničí vaše poslední punčocháče, nebo čekáte, až dojdou k oné pomyslné mezi, kdy jim to budete moci oficiálně sebrat a říci NENE, TYTY (ostatně to jsou přesně slova naší Andulky a řekla je mě, když jsem si chtěla od ní zpátky vzít svůj mobil).

Asi by těch už nikdy bylo mnohem víc, ale chci dát šanci taky vám a navíc se mi líbí číslo sedm :). Fakt taky je, že už vždycky budete mít o důvod víc, proč všechny tyhle hrůzy a katastrofy snášet. A ten důvod převáží všechny ty věci proti (v našem případě váží celkem 20 kg). Takže si vlastně nemůžeme stěžovat zas tolik, což? A vůbec, naše starosti mít, žiju si skvěle (ovšem tak v polovičním, třetinovém množství):D .

Hezký týden,
Ethel, Ted a Anka, 15 měsíců

 Váš příspěvek
 
Ethel
Stálice 71 příspěvků 17.08.04 07:56

Jsem první, hurá!
Ovšem, u vlastního textu trochu trapné, že? No, píšu hlavně proto, že jsem zpětně v textu našla několik hrubek. Schválně, najdete je taky?
 Ethel

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.04 08:17

Ahoj Ethel,

jsem druhá:-) To jsem se od srdce zasmála, protože přesně tak to je i u nás. Taky si někdy stěžuju, jak mi chybí volnost v rozhodování, co podniknu. Renča rozhodne za mě a je to. Nádobí na jeden zátah umyju jen tehdy, když jí pustím televizi ( já vím, není to výchovné, ale účinné ). Za tu chvíli si stihnu pofackovat kuchyň.
Doufám, že se ještě dneska ozvu…A jéje, tak vypadá to na skříplou nožku pod dveřma. Říká „Ba“, tak nevím, co se odehrálo za mými zády za akci.

Ahoj Pavlína nepřihlášená a Renča uskřípnutá

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.04 08:17

Já budu možná druhá :-).
Ethel, super deníček :-). Jenom jsem si byla nucena uvědomit hned takhle poránu, že to se mnou jde z kopce…„lehká“ přeřeknutí, kterým jsem zvlášť dosud nevěnovala pozornost (tak lehká, že občas nejsem schopná složit smysluplnou větu) jsou „těžké“ symtomy chronické únavy a tak podobně :-). No je to HROZNÝ! Zjistila jsem, že naprosto sedím do tvého sedmibodového modelu a proto jsem se rozhodla vyzvat k petici pro odchod matek z mateřské dovolené do mateřského důchodu… :-)
Olča a Matýsek

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.04 08:19

Promiň Olčo, byla jsem rychlejší:-))
Pavlína

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.04 08:26

Taková potupa :-))))) O.

 
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 17.08.04 09:20

Ahoj holčiny,

Tak u mě to je tak že už NIKDY si v klidu nepřečtu emimino a naše deníčky?. :D
Jinak bych mohla pokračovat?. Například když není doma tatka tak v klidu nevyžehlím?Kačka mi rozhazuje srovnané prádlo? dává si na hlavu různé druhy oblečení? nebudu raději jmenovat :D , v klidu nevytřu, protože jakmile vidi vodu tak se v ni začne máchat?. A v klidu se u nás ani neuvaří protože naše madam musí vidět co se dělá takže je na ruce a kouká do hrnce?..

Včera jsem s ní byla konečne na koupališti? museli jsme jít domů, protože Kačka nechtěla z vody ven? tak aby to hned neomarodila?.tak jsme to asi po dvou hodinách vzdali.
No a to je vlastně další? v klidu nebo-li vlasntě už vůbec se nemůžu opalovat :D

Mějtě se krásně a užívejte sluníčka
Jarča a Kačenka dnes 16 měsíců?

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.04 19:38

Ahoj!
Tak já teda v klidu taky nikdy nic neudělám.Podlahu nevytřu,to můžu dělat jen v noci a to padám únavou a jsem šťastná,když si můžu přečíst aspoň deníček.Prádlo žehlím zá:,–(ně v noci,protože jinak je to nemyslitelné.Jediný co můžu a to jen díky Lukáškovi je to,že se můžu ráno nasnídat,protože napřed musím samo obsloužit Lukyho a Tomyho a pak dám Toma k L"ukášovi do pokoje a děj se vůle boží.Vydrží tam něco přes půl hodiny a já se mezitím v klidu nasnídám,ale tím to pro mě končí,protože pak už teda v klidu nic neudělám,takže trávím dny na dvoře a hlídám Toma,aby něco neudělal psovi a psa,aby něco neudělal Tomovi.Takže všude v baráku bordel jako někde......
Tak musím jít aspoň opláchnout flašku od mlíka,tak se mějte hezky.
Jo Pavlíno,jak to dopadlo s tou nehodou??

Tak čus Zizi a Tomášek

 
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 17.08.04 20:09

Ahoj,
tak jeste jednou… ted me tak nejak napadlo, kdyz Kačenka spinka a já se tady rozhlíži.. že už NIKDY nebudu mít asi pořádně uklizeno… protože to se opravdu nedá…a když se to povede tak za pár minut to není vidět…

Krásný večer Jarča a Kačulka spící…

 
Ethel
Stálice 71 příspěvků 18.08.04 07:58

Ahoj,
tak to je fakt. My jsme nikdy neměli takový ten sterilně čistý byt, ale to, jak vypadá náš byt dnes, je pobuřující :D, teda pro někoho.

S tím opalováním: já jsem se opálila, ale jen na zádech a za krkem (jak je člověk neustále sehnutý…)
Ethel, Ted a Anka

 
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 19.08.04 20:48

Ahoj holčiny?.

Že byste byli všichni někde na dovolený ?? :D a já doma ??? :D To se mi nelíbí ? :D

Ve středu jsme byli s Kačenkou u Matýska a Olči? tak Kačka rozebírala Matýskovi auto a opět trocha řádili? na uvítanou Matýska pohladila, ale pak nějakou dostal.
Nevím jak jí mám vysvětlit že se nikdo nemlátí? vysvětluji po dobrém i po zlém ale zatím neúspěšně. Nevíte jak na to??? Prostě napřáhne a bác? a to i na nás doma když jí třeba chováme a jí se něco nelíbí. Zkusila to na Barborku i Matýska. Dneska na Michalku když jsme byli u ní na návštěvě.

Lezou nám zoubky takže spánek opět nic moc. Leze nám stolička v pravo dole a konečně druhá dvojka dole, takže už budeme vypadat normálně a ne jako že má křivý zoubky :D?má dole jen tři a opravdu to vypadá divně.

Ted měla období kdy jí zajímal jen tatka a ke mně moc nechtěla? o včerejška jí zajímám zase jenom já?tak mám radost, docela mě to mrzelo když ke mně nechtěla jít.

Tak já se opět ozvu?at si tady sama se sebou popovídam :D

Jdu něco opsat kámoše? tak se mějte krásně a užívejte sluníčka? za chvíli budeme nadávat na zimu :D

Jarča a Kačenka

 
Mata74
Kecalka 122 příspěvků 19.08.04 20:52

Ahoj holky!
Ethel, super deníček! Myslím, že si to presne vystihla. Ja tiež vobec nič nestíham. A ani písať príspevky na emimino. Som rada, že si stihnem prečítať deníček, ale na to, aby som dačo napísala, buď už nemám sily, alebo čas:-)
Som na tom ako ostatné. Podlahu vytieram, až Oliverek spí, žehlím až večer zaspí, varím spolu s Oliverkom, on musí stáť na stoličke pri linke, sledovať čo robím a neustále sa po niečom naťahovať, takže musím dávať pozor, aby nespadol, aby sa nepopálil, aby sa neporezal, nestrčil ruky tam kam nemá a pri tom varím. O tom čo budeme kedy robiť vačšinou rozhoduje Oliverek:-)
Ale inak je to naša šikulka. Pomaly sa mu už začína rozvazovať jazyk, takže už zvládame pár slovíčok typu hami, pápá, papi-papuče, ako robí pes, ako robí kočička, ako robí medveď, auto, hačí… Krásne nosí odpadky do koša, keď ho o to požiadam. Je fakt, že občas tam zanesie aj niečo čo tam nepatrí:-) Pomáha mi pri vysávaní, najradšej by vysával sám, som zvedavá, či ho to tak bude baviť aj za desať rokov.
Včera sme doma mali návšetvu - kamošky z predporodného kurzu, my sa dosť pravidelne stretávame. Celkom je nás devať mamín, včera sme boli iba 5 mamín, 5 detí a traja otcovia, ale bol to teda dosť hukot. Ivan, moj manžel keď prichádzal domov tak tvrdil, že to u nás hučí ako v hospode! :-) Zdravím Jitku s Karolínkou, patríme do jednej bandy. Jitka prišla trocha neskor a hovorila, že aj keby nevedela, v ktorom vchode bývame, tak podľa hluku to bolo poznať už z ulice. Ale inak to bolo super, deti sa už celkom pekne vyhrajú. Samozrejme maminy musia robiť dozor, lebo občas si niektoré skočili do úsmevu:-) Jednu chvíľu byt síce vyzeral ako po výbuchu atómovej bomby, ale mám dobré kámošky a pred odchodom všetko pekne upratali:-)
Majte sa krásne, užívajte si ešte leta!
Maťa a Oliver

 
Mata74
Kecalka 122 příspěvků 19.08.04 20:59

Ahoj Jarčo,
nie si tu úplne sama! Než som to dopísala, tak si ma predbehla.
Je fakt, že posledné deníčky majú dosť málo komentárov, ale snáď sa to horším počasím zlepší:-)
 Maťa

 
Mickey
Povídálka 46 příspěvků 19.08.04 21:26

Ahojky holčiny!

Tak se zase po strašně dlouhé době hlásím.Moc mě mrzelo, že jsem se nemohla zúčastnit srazíku v ZOO.Jenže na poslední chvíli jsme jeli na chatu, protože bylo hezké počasí a tak jsem využila babi, která se mi tam starala o Elišátko. Musím říct,že jsem byla za to dost ráda, jelikož mám doma takovou vzteklinku,že jsme z toho naprosto grogy a vůbec nevím, co s ní mám dělat.Vzteká se úplně strašným způsobem.Když ji chci dát do kočáru, tak se napne jak prkno, začne se vztekat a vzteká se pěkně dlouhoi a já ji do kočáru nedostanu a nemůžu nikam jet, protože milostslečna nechce ani ťapat tam, kam já chci nejraději by se nosila, takže Ethel, já asi už NIKDY nedojdu tam, kam chci!!:-(((doma pokud není po jejím, tak se vzteká, lehne si na zem, resp.je mnou položena, jiná pozice nelze jak je napnutá a vzteká se opět hodiny, vůbec nepřestane.Jen pokud přijdu a vezmu ji do náruče, což je to nejhorší, co asi mohu udělat,ne?Jenže já bych ji nechala vztekat se, ale my máme prosím pupeční kýlu, která se nám objevila na začátku prázdnin, takže jsme byly v Motole, ale operace prý až v předškolním věku,teď jen kontroly.Takže to její vztekání pouze urychluje termín operace:-((Poraďte, co s takovým vzteklounem?Do minulého týdne byla zlatá, ale teď!!HRŮZA.Vždy se už těším, až zalehne.:-))) Jinak my máme už dvě horní stoličky, takže celkem 9 zubů, ale stejně jako Kačka stále nemáme dolní jednu dvojku:-)) Eliška má nejraději babi, s tou lumpačí celý den, jenže babi je daleko a tak to musím jinak zvládat sama.
Takže až bude nějaký srazík, dejte vědět, Eliška se ráda baví a já si trochu odpočinu.

Pa pa Miki a Eliška spíše vztekloun obecný

 
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 20.08.04 08:46

Ahoj holky,

Miki my se taky vztekáme? a to stejným způsobem, že sebou švihne na zem a kope nohama apod. Švagr s švagrovou si jí vzali asi předevčírem jen na procházku k rybníku, a Honza nám jí chce pořád vyměnit za kluka, čekají v prosinci mimčo?když se vrátili tak mi jí se slovy vracel, že tak zlobivý a vzteklý dítě nechtějí, že si radeji nechají Danečka ? tak se bude jmenovat :D? já to řešit tak, že si jí bud nevšimám, nebo jí dám na zadeček at má důvod, ale u vás je to asi složitější když jí nemůžeš nechat vyvztekat?asi bych si to taky netroufla.
Když jsem byla s Olčou na chatě tak Matýsek vzal Kačce krabici a ona jí šíleně chtěla, vztekala se tam, válela se po zemi a kopala nohama? já jí natočila a už se těším až jí to pustím až bude velká jakej byla vztekloun?

Chtěla jsem se vás zeptat jestli vám spí děti celou noc.. my spali cca do 5,30 pak mlíčko a pokračovalo se? ted se budí už i ve 2-3-4?takže se nám mlíčko posouvá a já se bojím aby si na to nezvykla, chci aby spala už celou noc. Taky ještě baštíte v noci??? Ted to teda přikládám k těm zoubkům jak nám rostou, tak knourá a poplakává, když jí udělám to mlíčko tak po něm pak zase spinká.
No uvidíme.

Mato,? s tím vysavačem je to u nás stejný a taky jsem už Kačce řikala že jsem zvědavá jestli to za pár let bude pořád bavit.

Tak jdu se věnovat tomu dáblíkovi, opět mi nechtěla snídat? ten Matýsek tak krásně papá? ale opět to svádim na zoubky :D

Mějte se krásně i když dneska deštivě? tak aspon doma něco uděláme ne?? :D

Jarča a Kačenka

 
Ethel
Stálice 71 příspěvků 20.08.04 08:54

Ahoj holky,
Eliško: naše děti se někdy taky vztekají dost (ale na Tebe asi nemáme), spíš jsou takové protivné, stále poplakávají a přitom není moc proč… pomáhá mi na to pevné objetí podle paní Prekopové (to chce si přečíst knížku od Jiřiny Prekopové „Malý tyran“, vydal to Portál). Pomáhá to mě, abych se uklidnila, i Tedýskovi, ale tomu to trvá většinou dýl než mě :).

Jarčo: fakt nevím, co poradit. Tedýsek někdy taky je násilnický - vůči Anince, tahá jí za vlasy (to hlavně), někdy jí i strká a tahá. Teď, když nad tím tak přemýšlím, už to dělá míň - dílem proto, že jsme ho za to hodně stíhali (většinou jsem na něj zařvala, bouchla ho citelně přes tu ručičku, která to dělala, případně přes zadek) a dílem asi proto, že Aninku to taky štvalo, tak se začala bránit (umí krásně dělat hodinky na předloktí - tj. otisk zubů - má jich 11, Ted 12). Nevím, asi to není optimální řešení, ale Tedýsek už to dělá daleko míň. Sama bych si přála znát nějaké méně „násilné“ řešení, ale fakt je, že jsou moc malé na to, abych jim vysvětlila jak se vztekem nakládat.

Jinak, jak už jsem napsala, Ted má 12 zubů (1, 2, 3), Aninka 11 a něco jí roste. Už je mají křivé!!! (oba máme trojky křivě rostlé, už začíná být vidět, že to budou mít po nás :) ) Takže šetříme na rovnátka, ať aspoň oni mají chrup dokonalý. Taky jsem jim ho začala čistit (jednou denně, víckrát nestíhám), jen kartáčkem, bez pasty, ale moc je to baví, Anka u se u toho směje rozkoší, hezky ji to lehtá. Tak stojí s tlamičkou otevřenou a spikleneckým úsměvem a krásně drží… Kdyby tak chtěl někdo čistit zuby mně :D
Zatím ahoj, Ethel

 
Ethel
Stálice 71 příspěvků 20.08.04 09:11

Jarčo,
zdaleka nemůžu říct, že by dvojčata spala celou noc.
Anince poslední dobou rostou zuby, takže se vzbudí uprostřed noci pláčem. Někdy stačí dudlík (ale to spíš do půlnoci, a nepláče moc), když začne plakat najednou a dost, uklidní ji, když jde k nám do postele. Mlíčko v noci nedáváme, maximálně vodu. Když nemá zuby, často spí celou noc.
Tedýsek se budí dost často a někdy i víckrát v noci, většinou stačí dudlík nebo zbytek mlíka, co si nechal od usínání, další mlíko neděláme, jen vodu, pokud se nemůže uklidnit, taky spí u nás (poslední dobou u nás vždy někdo spí, oba zatím jen jednu noc a bylo to hrozné.
Budí se každopádně v 6,30, bez ohledu na to, jaká byla noc :(.
 Ethel

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.04 12:34

ahoj holky, jdu vás jen krátce pozdravit, jsem na internetu v knihovně. ani nestíhám všechno přečíst. jen jsem mrkla, jestli mě minule někdo aspon slovíčkem odpověděl a co je u vás nového a zase musím mizet. jsme stále v brumově. situace začíná být ještě„veselejší“. začínáme mít docela problematické sousedské vztahy. ach jo, jestli tu budu muset zůstat přes zimu, tak asi umřu.
vítek všechny zdraví a je mu po vás smutno… ahoooj chillie a vítek

 
fialka2
Kecalka 180 příspěvků 25.08.04 21:47

Ahoj Ethel, ?Ethelátka? a ostatní,
Souhlasím se SEDMEREM a možná bych připojila ještě jedno - ekonomické NIKDY:
Už nikdy si nekoupím to co bych si dříve koupila, protože vždycky tady bude ten boban, kterej bude potřebovata více a více a pořád a pořád a pořád více a pořád více a rozhodnutí je a bude vždycky jasné. A tohle bude trvat do doby než ho vyhodím z baráku a nebo odejde sám. A nedej bože aby z něho vyrostl takový ten maminčin mazánek, který díky studiím a dalším studiím ještě ve třiceti snídá buchty od maminky a líbá ji při každém odchodu. Fuj tajbl.
Tak jsme se vrátili opět do civilizace. Na kontě máme přeražený nos, sedřené stehno, opět přiskřípnuté prsty do dveří (tentokráte bez krve- jenom modřiny). Jo a ještě já ? rozšlápnuté brýle.
Kupodivu se naš tata rozhoupnul a zařadil do svého nabitého diáře i týden dovolené, takže vyrážíme v pátek JUPÍÍÍ. Původně jsme plánovali vodu, ale voda není tak jedeme za dědou na Šumavu. Už už jsem se rozhodovala, že vyrazím za Ethel pro cenné info jak k moři s harantem a pojedu jenom se Šimonem, ale nejde to. S každým dalším týdnem a každým dnem to čím dál tím víc vzdávám a nezvládám. Šimon je rychlejší ve všem. A tak volíme nejjednodušší a nejlevnější variantu.
Vztekání ? no tak také patříme k těm kteří za to umějí pořádně vzít. Ale Miki to prkno do kočárku zatím vžycky zlomím, používám k tomu nohy ruce, zuby, ale je tam. A jakmile má na sobě kšíry tak je klid. Já osuším pot a jedeme ven.
Bojovnost ? zatím nemůžu říct, že by si nějak hájil to svoje, chvilku sice prudí, ale pak odkráčí za něčím jiným. A zatím ještě nebojoval tak jako Kačenka. Snad to nebude takové to trdlo ?holky snězte si mně?.
Jídlo ? okem jsem přelétla články o příkrmech od Alice, ale raději budu dělat že jsem je nečetla. Je to hezký možná bych s tím i souhlasila, ale musela bych být někým jiným abych to mohla dodržovat. Jsou dny, kdy Šimonovi vařím extra a dám si záležet, baví mně to a mám z toho radost a pak to letí ?za stálého míchání do hajzlu?. No a tudíž pak mi nezbývá nic jiného než mu otevřít konzervu a nebo ho nakrmit tím co jím já. A schválně co vítězí? No u mne jednoznačně vždy to: jak nejrychleji zavřít Šimonovi (odpusťte mi ten výraz, ale?) hubu. A v tu chvilku je mi opravdu jedno jestli jsou to rohlíky, hranolky, zmrzlina nebo čokoláda.
Zubů máme velkých třináct. To že v noci zlobí a nespí a furt s sebou mlátí přikládám právě těm zubům, takže ještě sedm a pak hurá dlouhé a klidné noci.
Mějte se krásně. Doufám že se zase brzo uvidíme.
Pa pa pa, zdraví vás Fialka a Šimonek.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.04 19:54

Ahoj holky!
Tak jsem zpátky z dovolené,kou­kám,že tady nikdo není.
Bohužel teď zrovna nemám čas něco psát,pokazila se nám pračka,tak musím chodit prát k našim a musím nachystat Lukáška do školy,taky jsme tento víkend dost pařili,dneska jsme přišli až v půl šestý ráno a malej vstával v sedm,tak mi teda není moc do smíchu.
Doufám,že se mi podaří všechno rychle vyřídit a nachystat a pak už zase budu pořád tady,snad ne sama.
Takže zatím ahoooj Zizi a Tomášek

 
Mickey
Povídálka 46 příspěvků 29.08.04 21:13

Ahojky všem, jsem tu taky jen na skok.Musím žehlit:-(( Mám dole horu, co horu, 3 hory prádla. No a Marek si neustále ye mne dělá srandu, jestli jsem už vyžehlila to prádlo z března:-))
Tak nám končí prázdniny a nejen to, ale i léto a tak se tu snad zase sejdem v plném počtu a tudíž budou i srazíky.Už se moc těšíme. Jinak souhlasím s Fialkou, že dodržování jídelníčku pro malého človíčka je dobré, ale přesně.Musel by být čas a někdy i chuť. Jsem ráda, že do ní oběd nacpu a jde spát. Zvláště po té, co celé dopoledne probrečí a celé ho prochováme. Kdzž chci, aby byl klid, tak ji taky dám cokoli, jen aby ta pusina dala už pokoj:-)) A proč ne?Vžďyť už je velká:-)) Měla bz si zvykat na všechny chutě.Yase to ale nepřeháníme.Vždy jen trošku toho zakázaného a pak zase nějaký čas pokoj od té dobrotry. Třeba Eliška už olízala skleničku od vaječného likéru a jak ji to moc chutnalo.:-))
Ve středu jedu předat Elišku mamce.My s Markem jedeme na prodloužený víkend na Šumavu, do Filipovy Hutě na kola.Na jednu stranu se moc těším, ale na druhou… Bude se mi moc stýsklat po té naši vzteklině.Jsem zvědavá, jak to babi s Elišátkem zvládne. Bude to poprvé, kdy bude beruška tak dlouho beze mne:-((( Určitě vám pak podám zprávu.
A jinak je u nás nového to, že moje sestra má chlapečka.Ondrášek se narodil 10.8. Takže teď jezdíme za ní a pomáháme jí:-)) Ona je z toho celá přepadlá.Vždy se divila, že mi mamka jezdí pomáhat a vařit, že to nezvládám a teprve teď vidí, jaká je to fuška mít prďolku a k tomu si uvařit atd. Nyní praktikujeme to, že já přijedu, segra jde s Eliškou po obědě spát a já hlídám malýho Ondráška, kterej je oproti Elišce zlatej!! Eliška měla prdíky a prořvala celý den.Já už nevěděla, jestli řve hlady nebo ji něco bolí, měla bříško jak pátrací balón. Malej je naprosto hodňounkej a tak nevim, co si Monika stěžuje:-))

Tak se mějte hezky a doufám, že brzy bude nějáká ta příležitost se opět vidět na srazíku

Miki a Elišátko

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 31.08.04 20:41

Ahoj,jestli tu teda někdo vůbec je!
Tak mám zrovna čas a čekala jsem,že bude nový deníček,ale asi jste se na to vykašlaly,tak něco málo napíšu aspoň sem,jestli to ovšem bude ještě někdo číst.

Zítra jde Luky do školy,tak mám trochu nervy na dranc,Tomášek si dal hrozně do nosu,tekla mu krev z pusy i z nosu,chudák řval,ale jak jsem ho dala do vany za Lukášem,tak bylo po řvaní.

Tak teď něco málo o dovolené.Hned po srazu v Praze a návštěvě Medulienky a Tedýska,jsme jeli na dovču.Bylo to parádní,Tomáš sice ještě dva dny před dovolenou dostal čtyřicítky horečky a vyklubala se z toho angína,ale brouček se otřepal a když jsme odjížděli,tak už horečku neměl a antibiotika jsem mu dávala tam,no sice je absolutně nechtěl,ale něco jsem do něj vpravila.Byli jsme babičce na osmdesátinách,na výletě v ZOO Lešná a taky v Luhačovicích(to se konečně líbilo i Lukymu,mohl hledat prameny,tak ho to bavilo a dokonce to i vypil).
Tomášek se nám strašně hezky rozmluvil,takže teď opakuje každý slovo,co řeknem a taky dupe a říká u toho"do háje",je to hrozně roztomilý.
Je jak čert,pořád lítá a hrozně se stydí,když se na něj někdo podívá.Taky si zpívá,když si taťka něco pustí(že by nová superstar?).
Jediný,co mě dost vyvádí z míry je to,že háže hrníčkem na pití a jiným jídlem na zem,taky tluče jiný děti a já nevím,jak mu to zakázat.Vždycky na něj zařvu,dám mu přes ruku a říkám,že to nesmí,ale jaksi bez úspěchu.
Nejradši má,když může sedět s náma na velké židli za stolem,papá hezky a všechno,opravdu by mě s nějakým neochuceným blivajzkem poslal někam,takže se snažím mu dávat to co nám,většinou jí kuře s bramborama a takový ty jídla,co jsou na hranici s aspoň trošku zdravou výživou,no ale někdy to fakt nejde,takže už měl i palačinku.

Medulienka asi ještě není připojená,takže deníček určitě nenapíše,ale co se stalo s ostatníma???Ne­říkejte,že nemáte čas sem psát!!Když to stíhám já,tak to musí stihnout každej a to mám navíc velkej barák s ještě větší zahradou a k tomu jednoho páťáka,co mi teď bude zabírat snad ještě víc času,než ten malej.Jo a taky mám celý den chlapa doma,takže musím neustále likvidovat ten bordel,co ti tři nadělají.A ještě velkýho psa.Chcete někdo něco dodat:-))),tak neříkejte,že to nestíháte!
To mě fakt dost děsí,že by tohle mělo skončit,tak ráda se sem chodím odreagovat a taky,když už se známe osobně,tak by mě to dost štvalo.

Tak a teď ještě jednou o jarních prázdninách.
Jarní prázdniny pro našeho Lukyna začínají 14.3.-20.3.2005
Takže na Šumavu bysme mohli jet už v pátek nebo v sobotu(11.3. nebo 12.3.),takže prosím vás,kdo byste se připojili k nám,tak napište co nejdřív,aby se mohla zamluvit chata.

Tak to je asi zatím všechno,jo ještě vám musím napsat,že se nám rozbila televize,video a taky pračka,tak je to fakt paráda,protože já už nemám ani floka.

Tak zítra je hokej,tak se sem asi nedostanu,ale potom už jo,tak se zatím mějte a ahoooj Zizi a Tomášek

Vložit nový komentář