Výzkumníci (kamarádi Mishicky a Báry): K moři a zpět

Rodičovství

Dnešní deníček bude prázdninový, zkusím vám napsat nějaké svoje zkušenosti s cestováním letadlem k moři (určitě jste podobných příspěvků už pár četli, takže jestli vás to už moc nebere, přeskočte na poslední odstavec, kam stručně napíšu co už dvojčata umí. Letěli jsme na 11 dní na Korfu, do Řecka na pobytový zájezd. Teploty se pohybovaly okolo 30 ? 32 stupňů, bydleli jsme v apartmanech s bazénem a klimatizací, asi 50 metrů od moře.

Několik maminek mi říkalo, že by si netrouflo vůbec někam jet, natož takhle letět. První argument, který takhle slýchám je, že je to moc těžké (organizačně, psychicky?). Chci vás ujistit, že pokud letíte s manželem, čeká vás poměrně pohodový čas, protože pokud opravdu opustíte rodnou hroudu, nemá manžílek moc kam utéct :D a současně vy asi nebudete moc žehlit a vařit, takže máte opravdu daleko víc času na rodinu a z tohohle hlediska si odpočinete.
Další důvod, proč se maminky bojí lítat s dětmi, je letadlo. Tak vám poskytnu několik informací a tipů: Kočárek se nepočítá do maximální zátěže, nepočítá se vůbec, takže je výhodnější si s sebou vzít sporťák, než golfáče. Dítko v něm dovezete až k letadlu, kde ho složíte a letištní zřízenci ho nalodí. Když vystoupíte, hned vám ho rozloží a přivezou a od letadla v něm zase můžete jet dál? Co se týče ostatních zavazadel, nemůžete samozřejmě (u dětí do dvou let, které vám sedí na klíně) mít víc než 20 kg na dospělou osobu a 5 kg příruční zavazadlo do letadla. V příručním zavazadle samozřejmě nesmí být nůžky, nůž ani třeba delší provázek ? zkrátka nic, co by se potenciálně dalo použít jako zbraň. Co se nám vyplatilo mít v něm: plíny (ale v letadle se přebaluje dost blbě, navíc ne v každém mají přebalovací pult, takže je dobré přebalit dítko ještě na letišti, kde mimochodem mají v přebalovacím koutku pro děti i postýlku pro dítě a postel pro maminku!!! A samozřejmě záchod (mluvím o pražské Ruzyni, když už jste po odbavení). Mokré kapesníčky (využili jsme je k čištění dětských ručiček a tlamiček), knížky na čtení pro děti, jakékoli hračky, které mají rádi a chvilku jim to vydrží, dostatek pití (velká barevná Aventí lahvička na jedno dítě nestačila, všechno jídlo na letišti je hodně drahé, takže tam je člověku líto to dokupovat?) a nějaká malá jídlíčka, která jde uzobávat a váš drahoušek je spolehlivě miluje (stejně bude ujídat vám ? to, co vám přinese letuška). Dítě budete mít na klíně, pokud máte dvojčata, nemůžete z bezpečnostních důvodů sedět vedle sebe, tak s tím počítejte při balení příručních zavazadel. Na dítě dostanete pás, který se upoutává na ten váš, letuška vám to vysvětlí. Pokud jedete na jih, bude tam velké vedro, takže zbytečně nebalte teple a přibalte do příručního zavazadla klobouk proti slunci a dětský krém na opalování. Naše děti zvládaly vzlétání i přistávání naprosto bez problému, pokud by plakaly, doporučuje se dát jim pít (nejspíš mají zalehlé uši).

Poslední důvod, který dnes zmíním ohledně cestování a který je na první pohled proti, jsou vysoké teploty tam, kam jedete. S tím se dá dobře pracovat: jednak nemusíte jet do rovníkové Afriky, jednak je dobře dát si pozor, aby tady nebylo pod nulou, až pojedete (po návratu by děti na velký teplotní rozdíl reagují nachlazením.
Na místě je pak nutné děti často a hodně mazat a důsledně dodržovat siestu (ale např. naše děti byly z moře a koupání tak zdravě unavené, že spaly poctivě dvě hodiny, usínaly okolo 11 a ven jsme zase šli nejdřív v půl třetí, ale spíš později).

Ještě vám rychle napíšu, co k moři: kyblíčky nebo cokoli, do čeho se dá nalévat (dva na dítě, aby mohlo lít z jednoho do druhého), konvička, lopatka (moc jsme nevyužili), nafukovací kruh pro malé děti, co má jen díry pro nohy, je dobře vybrat něco stabilního, my měli letadlo, které je docela stabilní díky křídlům (dám ho do fotogalerie). Plavací plíny propouštějí čůránky, a naše děti se do nich ani jednou nevykakaly (takže si myslím, že plavky by byly stačily). Pokud jedete na písečnou pláž, botičky do vody jsou užitečné, ale ne nutné. Naše děti si nejraději hrály s pískem, kamínky a vodou na pobřeží a pak se rády koupaly s námi, nechaly se vozit v letadle a chodily ve vodě, pokud tam dosáhly. Viděla jsem jedny rodiče, že s sebou měli takovou akvaristickou síťku na rybičky s držátkem a chytali do toho dítěti malé kraby a rybičky. V Řecku, kde jsme byli, se všechny hračky daly koupit (tedy síťku nevím, tu jsme nehledali) a nebyly zase tak hrozně drahé. Místo kalíšků na vodu může sloužit ustřižená lahev od vody a fakt je, že nemá cenu brát toho příliš, největší lákadlo je prostředí samo.

Už toho nechám, když budete chtít vědět ještě něco dalšího, zeptejte se mě. Každopádně se nebojte jet na dovolenou, není to tak hrozné, jak to vypadá na první pohled, naopak: odpočinete si, batolátko necháte manželovi a nahřejete se od sluníčka (s opálením nepočítejte, tak maximálně ramena, jak se budete sklánět k dítěti?)

Jinak Aninka teď hrozně moc mluví (to je snad co den to slovo, už si je ani všechny nepamatuju, ale dnes řekla dudu ? dudlík). Tedýsek taky mluví víc než dřív, ale má jinou taktiku, vždy si dá načas, ale to slovo, co řekne, pak řekne zcela správně. Tedýsek zase zapomocí zábradlí sešel dvakrát jedny schody (nevím jak šel, když s ním byl manžel, já ho viděla jít tak po straně ? ale nelezl po čtyřech a měl z toho radost). Děti mají dvě horní stoličky, takže Ted má 9 zubů, Aninku podezírám z 10 (Tedovi chybí jedna spodní dvojka). Oba krásně chodí a začínají běhat, bez problému vylezou na jakoukoli židli, občas náhodou něco odšroubují?
Koupili jsme nočníky (v Tescu, děti si je samy vybraly). Vztah k nim mají pozitivní, sedí na nich docela rády a hrají s nimi, ale zatím do něj čůral jen Tedýsek, jednou a náhodou. Nijak to netlačím a nechci je stresovat, jednou to prostě přijde samo, až na to budou mít. Takže teď řeším spíš ten problém, že když je z něj sundám, začnou plakat? Aninka objevila, že to ?dole? něco dělá, takže v poledne místo spánku (měla jen tričko a plínu) sundala plínku, stoupla si a s požitkem se vyčůrala do postýlky?

Tak, budu končit, mějte se a užijte si dovolené
Ethel, Ted a Anka (skoro 14 a půl měsíce)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní  27.07.04 22:10

Ahoj Ethel,

bezva deníček :-)
My frčíme k moři v pátek, tak bych Tě chtěla poprosit, pokud máš seznam nutných věcí pro děti - hlavně léky, jak vysoký faktor a tak…, zda bys mi jej poslala na můj mail ( Mishiccin seznámek ).
Děkuju předem.
Jdu žehlit, a kupit hromádky!
Všem dobrou noc!
 J.

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 27.07.04 22:32

Ethel,

díky za rady. K moři jedeme v sobotu, letíme taky do Řecka a moc se těším. S kočárkem jsi mi usnadnila rozhodování, bereme náš sporťák. Chci se zeptat, jak se tam děti stravovaly. Brala jsi skleničky nebo jste vše kupovali tam. A to samé by mě zajímalo ohledně plínek. Stejně Tě odivuji, s dvojčatama to musí být náročné.

Díky moc za rady.

Jana a Karolínka (zítra 17 měsíců) od Šulánka a Veroniky

 
Ethel
Stálice 71 příspěvků 28.07.04 07:48

Ahoj Jano,
dají se tam koupit přesnídávky pro děti zeleninové (stály asi 1,5 eura, sehnali jsme jen jeden typ :( ), jogurty (dal se koupit půlkilový za asi euro (objevili jsme tam Lidla to bylo pod euro, jinak většinou nad). Koupili jsme tam malou nutelu a tu jsme dávali do těch jogurtů. S sebou jsme vezli jen mlíko (ale i to se tam dá koupit) a instantní ovocné kaše a instantní čaje, jo a pytel piškotů - klidně jsme mohli vzít dva a taky dětské instantní polévky od Magi - rajskou s těstovinama. Kromě toho, co jsem napsala, děti hodně ujídali nám a fakt taky je, že tam nechtěli jíst moc, protože jim bylo vedro. Snídali a obědvali z našich zdrojů, svačili piškoty a někdy ovoce, co jsme koupili (hlavně banány), odpoledne a večer byl víc „dospělý“ (tj. ujídali nám) a večer jsme se snažili do nich natlačit tu kaši.
Tož asi tak.
Co se týče plen, vezli jsem je s sebou, ale ukázalo se, že tam mají nějaké svoje místní plíny (s obrázkem koaly na obalu) a ty jsem teda nevyzkoušela, ale jedna maminka mi tam říkala, že jsou výborné a levnější než naše pampersky i když srovnáváš s českou cenou).
Hezkou dovolenou,
Ethel, Ted a Anka

 
Ethel
Stálice 71 příspěvků 28.07.04 07:49

Ahoj,
asi jsem trapák :), ale podepisuješ se jen J. a jsi anonymní, tak si nejsem jistá, komu to mám poslat. Mohla bys mi prosím nějak napovědět nebo tak něco?
Díky, Ethel

 
Anonymní  28.07.04 10:24

Ahoj Ethel,
já se nepřihlasuju nikdy, jsem Jolana a mám Vojtíška.
Moje mailová adresa je jolana.z@seznam.cz.
Chceš poslat i fotku ? :-)
 J.

 
Anonymní  28.07.04 20:02

Mila Ethel,
moc dekuji za vycerpavajici popis vasi dovolene. Prave vybirame dovcu, radi bychom jeli zacatkem zari a vahame zda letet do Recka nebo jet autem do Chorvatska. Mame prave rocni batolatko, zatim nechodi, presto je mooooc ziva, chvilku neposedi, neudrzi pozornost…
Tak trosku vahame s tim letadlem. Mohla bys mi, prosim, napsat v jakem stredisku jste byli a od jake cest. kancelare? Jak jste byli spokojeni s ubytovanim, s cistotou plaze…Proste cokoliv… Doufam, ze Te nebombarduju dotazy, ale osobni zkusenost je vzdy nejlepsi:-))) Moc by mi to pomohlo pri rozhodovani.
Pokud to nechces ventilovat tady, muzes mi napsat na: redvorakova@cen­rum.cz.
Dekuji, mej se moc hezky, Renata

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 28.07.04 21:21

Ahojky,
tak mám dneska obrovskou radost, protože mi přišel balíček s hračkou pro Báru od Fisher price - opravdu ta akce za obaly od Pampers funguje!!!!! Nějak jsme tomu moc nevěřila, ale když už jsem ty obaly měla, tak jsem je tam poslala a za necelých 14 dní je balíček tady. Vybrala jsem jí takovej ten hrací stoleček, netuším, co by to mohlo stát v obchodě, ale určitě hodně, tak mám o to větší radost. Ty plíny kupuju tak jako tak a ještě za to máme super dárek :-) Takže sbírám dál a do konce roku určitě ještě o nějaké další hračky požádáme :-)
Dneska jsme byly s Bárou za kámoškou v Říčanech a byli jsme tam dlouuuuuho venku. Museli jsme prozkoumat hřiště, všechny místní kolotoče, houpačky a pískoviště a pak jsme jeli na procházku uspat kámošky chlapečka. Ten vytuhnul nečekaně rychle, tak jsme zapadli do krásné zahradní restaurace a že si dáme kafčo. Barbánek tam byl spokojen, lítal jak ďas. A pak se to stalo, rozhodla se zcela nečekaně, že půjde ze schodů bez držení. Byly jen dva, ale ten pád stál za to i tak. Asi se přeci jen na poslední chvíli zalekla své odvahy nedržet se a škobrtla na tom horním schodu, já stihla jen koukat, jak letí přímo po hlavě dolů. Dopadla opravdu na hlavu - na čelo - a ještě kousek popojela obličejem po betonu. Teda to vám byla rána, letěla jsem k ní s představou rozervanýho obličeje, zdeformovanýho krvavýho nosu a rozpolcené lebky … ale jak už to naštěstí většinou bývá, dítě bylo celý, samozřejmě rudý a ukrutně řvoucí. Po chvilce se objevilo pár drápanců na čele a na nosíku a i pár kapek krve, ale to bylo všechno. Takže naštěstí to dobře dopadlo a já moc doufám, že Barbánek si to bude dlouho pamatovat a nebude vymýšlet takový skopičiny znovu. I když, asi tak po 5-ti minutách se na schody znovu sápala a moc se zlobila, že už nechci, aby tam lezla :-) V podstatě jsem nakonec ráda, že si natloukla jen ze dvou schodů a ne třeba v baráku na těch cca dvanácti. A taky jsem vlastně ráda, že se to stalo proto, že to opět zbystřilo mé smysly, protože Barbánek většinou skopičiny nevyvádí, je docela rozvážná a já jsem na to tak trošku začala spoléhat.
Ethel, moc mě pobavil konec posledního odstavce deníčku, jak se Aninka vzorně vyčůrala do postýlky :-)))))))) Chachááááááááá, konečně neprasečí jen Barbánek, i když teda sundat si plínu se jí ještě nepovedlo a doufám, že jí to Aninka neprozradí :-)))))))))))
Jdu si ještě jednou pohrát s tím novým stolečkem, ten má páni hejblátek a mačkátek a kostiček :-)))))) Možná si budu hrát až do rána, než mě od toho vyhodí Barbánek.
Dobrou noc Mishicka + Bára

 
Ethel
Stálice 71 příspěvků 29.07.04 09:42

Ahoj Renato,
letadlo se mi zdá lepší než auto, protože letadlem poletíte např. na Korfu jen hodinu a padesát minut, kdežto do Chorvatska to trvá významně déle. V letadle může dítě chodit uličkou dopředu a dozadu, v autě musí sedět na místě.

My jsme byli s cestovní kanceláří MTM Travel na Korfu, v apartmánech Angelos, byli jsme spokojeni jak s ubytováním (paní uklízela každý druhý den) tak s čistotou pláže. Pokud byste se rozhodli je také tam, dej mi vědět, je pár věcí, na které se vyplatí dát pozor (např. abyste měli pokoj s klimatizací - kvůli komárům)…
Hezkou dovolenou
 Ethel

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 29.07.04 20:27

Ahoj holky!
Ethel,to je paráda,že se vám ta dovolená tak hezky vydařila a pořádně jste si to užili.
Tomášek si plinku umí sundat a teď,jak má opruzenej zadek,tak ho nechávám chodit bez,takže občas musím utírat loužičky,no a taky se v tom kolikrát pěkně vyplácal tlapičkama,fuj čuňík:-))).
Jedeme v pátek na víkend do jeseníku,takže se tu neobjevím.Jen doufám,že si švagrová nechá ten porod až po víkendu,moc by mě mrzelo,kdyby se brácha stal otcem a já tu nebyla,přece jenom je to jejho první dítě,tak to musíme řádně zapít:-))).
Tak já letím balit,tak se mějte a užívejte dovolených.Ahooooj Zizi a Tomášek(zítra 15.měsíců)

 
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 30.07.04 18:43

Ahoj holčiny,

Tak my se taky běžíme rozloučit. Odjíždíme opět za Matýskem na Barborkou tentokrát do Litomyšle.
Kačka vypadala nějak marod ale už je to snad ok a nebude nás nic trápit. Trocha ještě rýmuje ale nejsou už ty ošklivé vysoké teploty.

Kačka se tedy konečně taky trocha rozmluvila? konečně už řekne to tatkovo TÁTA a pak přidává různé slabiky. No spoléhám na Barborku že nás něco naučí.

Tak Kačka jde chrnet a já dobalit poslední věci?. A zítra nějaké to jídlo a hurá na cestu?.
Má být i hezky tak se těším.

Mějte se krásně?kdo někam jedede tak Šťastnou cestu a krásnou dovolenou

Jarča a Kačenka

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 01.08.04 11:59

Ahojky,
tak vás zase zdravím, stále ještě bez internetu - a už mě to dost štve:-( Takže jen v rychlosti, žijeme, máme se fajn a těšíme se na Zizi! Doufám, že zorganizujem nějakej ten srazík, už jsem zlanařila i Eržiku, tak se moc těšíme. Šárka & Tedýsek
P.S. Zizi, asi ještě nebudu na netu, tak mi kdyžtak brnkni, ať aspoň trošku uklidím, než dorazítze:-))))

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 01.08.04 21:57

Ahoj!
Tak jsem zpátky z víkendového pobytu v jeseníkách,bylo to fajn,Tom byl opět ukázkový,jsem na něj docela pyšná,zatím teda každou dovolenou byl super,tak snad mu to zůstane.
Medulienko,asi to číst nebudeš,ale tajně jsem doufala,že už dnes budeš na netu a pořádně proberem,kdy a jak teda přijedu.Ještě se podívám na autobusy a pak to sem písnu a vyhlásím srazík do pražské zoo.
U nás se jinak nic nezměnilo,jen Toma dnes kousl náš pes,ale měl jen malý škrábanec na ruce,tak si to spíš udělal sám,no nemá mu trdlík strkat do pusy kameny.Ale stejně na to musím dávat bacha,ikdyž náš Ben je zlatej,ale asi mu došla trpělivost a já mu zase až tak nevěřím,tak si to musím ohlídat.
Tak já jdu mrknout na ty autobusy,tak se mějte a ahoooooj v Praze.Zizi a Tomík

Vložit nový komentář