Výzkumníci: rozvoj turismu v Čechách

Rodičovství

Tak vás zdravím (nějak to s tou čtrnáctidenní pauzou nezvládám, zjišťuji totiž, že to psaní deníčku mě svým způsobem drží při životě). Právě jsem potřetí uložila dvojčata (ještě neumí vylézt z postýlky, ale čile tam mění dudlíky, lijí mlíko na polštář a pak si stěžují, že je tam mokro a že nemají co dudat). Tentokrát jsem jim řekla, že už tam nepůjdu, tak schválně, kdo vyhraje (je 20,02, uložila jsem je dřív, protože byly hrozně unavené, ale jak je vidět, nemá to cenu, klidně jsem je tam mohla šoupnout až teď).

Nestihla jsem se v posledních dnech dívat do deníčku, tak nevím, jestli vám to holky psaly, ale minulý týden (pátek?) jsme se srazily v podniku ?U Josífka? a moc se nám tam líbilo ? hrací plocha není oddělená od stolků pro maminky a tak je tam člověk víc v klidu a pokud nepatříte mezi ty maminky ?tak si tam nějak hraj a přežívej, já si dám kafe?, ale spíš mezi ty typy maminek, které dělají dětem na pískovišti bábovičky, i když jediný vtip je v tom boření, oceníte to (fakt si to kafe stihnete vypít). Navíc tam bude venkovní hřiště a obsluha byla moc milá, tak si myslím, že to má budoucnost. Byla tam Jarča , Fialka, Lindička, Mishicka a moje maličkost (a samozřejmě naše společné jesle). Už mi to všechno splývá, tak si ani nepamatuju, kdo v čem vynikal, ale pokud vím, všichni byli chodcové, všichni si vzájemně ujídali svačiny (tak přece něco si pamatuju: v tomhle byla nejaktivnější naše Aninka). Taky tam párkrát vystřihla svůj nový smích ? smích starého opilého piráta ? to se Aninka, pokud možno v sladkých růžových šatičkách postaví za někoho, kdo to ještě nezná a spustí svým nejhlubším hlasem (překvapivě hlubokým) cha cha cha chááááááááá. Dotyčný se ulekaně otočí (co se to tam směje za chlapa) a střetne se s nevinným pohledem dvou dětských očí? No, ale abych se vrátila: ani si nepamatuju nějaké velké bitky o hračky, jen Bára naprosto nečekaně vylezla po žebříku na malé (ale dosti vysoké) patro a pak honila maminku od klouzačky ke schodům.

Míša tam ?oslavila? narozeniny, ale jak sama poznamenala, moc je neslaví, tak jí ještě jednou zpětně gratuluju. Já jsem slavila narozeniny v pondělí. Bylo mi třicet. Tedy, nakonec jsem upustila od narozeninové párty, protože v současné době by to znamenalo takový stres okolo, že by se to snad ani nevyplatilo organizovat. Tak místo toho postupně chodím večer pařit se svými kamarádkami, což je daleko lepší, protože místo jednoho dne tak slavím už asi týden a nehodlám s tím přestat :).
Lidi se mě ptají, jaké to je a osobně tedy žádnou významnou změnu nepozoruju, jen je to divný pocit, určité číslice (jako např. 40) totiž najednou ztratily ten nádech neskutečnosti a navíc to vědomí, že sladkých 15 (na které se samozřejmě stále cítím) mi bylo před 15 lety člověka trochu zaskočí.

Naše dvojčata už chodí. Aninka ještě trochu nejistě, ale hrozně rychle se zlepšuje (o co později začala, o to rychleji se učí). Takže jsem si konečně začala užívat tu starou pravdu maminek dvojčat. Chodí vaše děti? Pak venku zaručeně půjdou každé jiným směrem.
Včera jsem byla v parku a bylo tam jedno místo, kde se park stýkal s ulicí. Tedýsek (jako rychlejší chodec) okamžitě střelhbitě zamířil tam. Anku jsem jakožto pomaleji chodící musela pustit a jít lovit Tadeáše, který tam ovšem zašel ještě asi čtyřikrát. Děti chodí velmi nadšeně, zatím naštěstí ani nevylézají z kočárku, nebo aspoň ne hned a ne, pokud jedu a dá se dívat na krajinu ubíhající kolem?Ovšem i toto pomine a zatímco mé děti zmizí za horizontem, budu smutně a melancholicky tlačit prázdný kočárek před sebou a říkat si ?podívej, to je PES, to je PES a tam je auto??? :)

Jinak žádnou skokovou změnu nepozoruji, všechny ostatní oblasti se rozvíjejí plynule dál, však to znáte.
Trochu jsem přemýšlela o tom vzdoru (naše Aninka si taky občas lehá?) a i když to je už teď někdy hrozné, jsem přesvědčená, že na opravdový vzdor je ještě moc brzy. Je to pozvolný proces postupného uvědomování si sebe sama a toho, že já něco chci a něco nechci. Myslím, že to, co teď všechny prožíváme, je jen další stupeň ve vývoji, který vyvrcholí dospělostí? Děti zase o něco jasněji vědí, co chtějí a co ne. Uvědomují si, že o něco přišly a docela dobře si to pamatují, takže je těžší jim to ?vystejnit?, jak říká Mishicka (tj. vyměnit za něco neškodného, stejně vřele přijatého dítětem). I když už děti umí říkat NE, ten pravý význam tohoto slova ještě přijde? Tak vás nechci děsit, ale myslím, že bude hůř?
Tak jo, budu pomalu končit, děti řádí (už je totiž zase ráno) a honem to pošlu, abyste měly co číst?

 Váš příspěvek
 
fialka2
Kecalka 180 příspěvků 09.06.04 21:42

Tak ahoj Ehhel, dvojčátka a všichni ostatní.
Zdravíme Vás se Šimonem jako správní venkované. Dneska jsme zase přijeli na plavání do Prahy - mezi lidi. Šimon po dvou týdnech strávených na dvorku vypadá jak zřízené, týrané, mlácené miminko, protože je samá modřina, boule, odřenina a jizva. Zpočátku jsem měla tendence běhat se septonexem a čistit rány, teď už to nestíhám. Večer ho v septonexu vykoupám a je hotovo. Tohle jsem ji vloni ani nedovedla představit a hlavně i když jsme doma tak se snad tohle ani nemůže stát???? Já ho tam na tom dvorku prostě neuhlídam. I když upřímně řečeno ani ho moc nehlídam, dokud nebrečí, tak si dělá co chce. Takže Šimonovým trávicím traktem už prošel písek, králičí bobky, slepičince, granule pro psa, těstoviny s masem pro psa a jiné. Jeden den se nakýbloval do kýble ve kterém má pes vodu až z toho nemohl vylézt. (podobně jako Aninka do té sedačky u Jozífka). Hlava, ruce a nohy trčely ven a zadek zaraženej ve vodě v kýblu. Pak se zašprajcoval pod vrata. Viděl že tamtudy utíká kočka a tak se vydal za ní - jenže, serval si noc, tvář a loket a stejně se dál nedostal. Zkrátka jestli přežijeme ještě další týden na venkově tak už přežijeme asi všechno.
Naše kočka už projistotu bere roha, když vidí že se Šimon řídí z baráku ven a pes taky zaleze na půdu. Šimon ho vypakoval už i z jeho pelechu kterej má u dveří. Teď tam přebývá Šimon.
Ale jinak je to s ním POHODA. Zatím je to spíš sranda. Dneska, když jsme přijeli domů, tak mi tady skoro hodinu dělal scény že chce ven. Stál u dveří, mlátil do nich a ječel jak pominutej. Pak si tam sednul a začal vyhazovat boty z botníku, které přetím okousal. (My nemusíme mít psa abychom měli okousané boty!!!!)
Nezávidím Ti Ethel ten „rozcestník“. Taky jsem měla vždycky dilema kterým směrem se vydat!!!!!!!! A je pravda a zákon schválnosti, že dítko si vyrazí vždycky tam kam chce ono, tzn. naopak kam chci já. A ty to máš dvojnásob těžší!!!!!
Tak se mějte hezky, užívejte vědra kýbl a zase někdy ahojky
Fialka a Šimon

 
fialka2
Kecalka 180 příspěvků 09.06.04 22:06

Tak posílám ještě jednou INFO, nevím jestli se sem ještě dostanu, kdyby ne - tak klíďo volejte - telefon je v seznámku. Vylezu na pařez (vž vím na kterej) chytím signál a mluvíme!!!!!
Jo mimochodem, když se budete dívat teď s mimískama na večerníček, tak hned uvdíte co všechno se tam děje - to abyste byli všichni připraveni.......

Šumava - Brčálník
Terním: 18. - 20. června 2004 + možnost do pátku další týden
Takže ..... Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet.....
Z Prahy na Plzeň, pak na Klatovy, v Klatovech na Domažlice, Kdyni a na konci Klatov u benzínky na Janovice nad Úhlavou a Nýrsko. Nejezděte přes Železnou Rudu - je to delší.
Vesnice se jmenuje Brčálník, za Hojsovou Stráží je to první odbočka doprava (vlastně jedete rovně, a pak velký sešup dolůůůůů, protože ta hlavní zatáčí doleva), Pojedete pořád dolů, dolů, dolů, kolem chatiček, chaloupek, stromů a luk. Pojedete pořád dolů - žádné odbočky (v levo bude penzion JANA a pasoucí se kozy) pořád pojedete dolů, přes mostik přes potok, pak zatáčka ´kolem baráku doleva a pojedete nahoru nahoru nahoru (v pravo bude Hotel FANDA) ten musíte minout velkým obloukem, protože tam jsou desný díry v silnici (mimochodem, celá ta silnice je děravá, takže pomalu…) a za hotelem se dáte tou cestou která je uplně vlevo pod strání a pojedete nahoru nahoru a když už pojedete rovně (žádné nahoru nebo dolů) tak uvidíte tu zářící bílou chalupu. Nijak se to nejmenuje, ale má nápadnou zvonici na střeše. Kdybyste to náhodou minuli, tak buď skončíte v kravíně a nebo v potoce. Jo jinam ta cesta už nevede. Majitel se jmenuje Fiala Václav. Když se náhodou budete ptát domorodců kde to je, tak vás pošlou na Železnou Rudu!!!Opravdu! Takže raději mi zavolejte. Já tam už snad budu.
Ceny:
dospělák 200,–/noc, dítě Lukáš Zizi 100,–/noc, a baťoláci 50,–/noc. Pak se bude ještě rozpočítávat beran, ale to podle toho kolik nás bude a kolik nám ho dají a jestli se bude dělat na ohni nebo v troubě.....
Pokoje 2×dvoulůžko, 2×třílůžko, 2×čtyřlůžko
Vybavená kuchynka.
Psa nebrat!!!!
Nic více mne nenapadá.
Zatím jedou: ZIZI 3+1, Mischicka2+1, Miki2+1, Medulienka2+1, Jarca1+1 a my 2+1. Kdo se přidá????
Jestli budete chtít ještě něco vědět tak??????
Ahojky Fialka.

 
Mickey
Povídálka 46 příspěvků 10.06.04 08:39

Ahoj holky a batolátka,

tak dnes jsem nebyla líná se přihlásit, tak budete vědět od koho to je.Opravdu ten minulý krátký štěk anonym byl ode mne.Měla jsem toho hodně a vůbec jsem si v té rychlosti neuvědomila,že jsem se nepodepsala.Takže pardon.Teď jsem zachraňovala padající Elišku s hrazdičkou.Prostě se na ní zavěsila a hupla s ní na záda. To je řevu!!
My,jako Aninka, začaly chodit později a také jsme zatím opatrné.Doma chodíme, ale ne poránu, to jsme takové nomotorné mláďátko,ale když se rozchodí, tak tu lítá.Jiné je to venku, to je velmi opatrná. Jiné pokroky nejsou, zatím. Tak se mějte hezky a kdyby jsem se už nedostala na net, tak pa pa na Šumavě.

Miki a Eliška skoro 13 měsíců a stále 4zuby:-))

 
mnouk
Kecalka 113 příspěvků 10.06.04 11:50

Ahoj Fialko,
my bychom se rádi přidali 2+1, budeme mít ještě nárok na samostatný pokoj pro dva???? Jinak díky, moc pěkně jsi vysvětlila cestu, už se začínám těšit:-))
Pavlína a Renča

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 10.06.04 13:02

Nazdárek,
hlásím se tentokrát ne z nudlákova, ale z horečkova :( Včera byla Bára normálně aktivní, akorát nějak víc ospalá, než obvykle. Večer jsem jí dala normálně do postýlky, ale než dopila svoje mlíčko, slyším zoufalý pláč a našla jsem jí klečící v postýlce na všech čtyřech, jak urputně zvrací. Tak jsme jí převlíkli, snažili se utišit a ona byla tak strašně netečná, až to bylo divný. Usínala, ale moc se kroutila a převalovala a poplakávala. Myslela jsem, že jí nějak bolí bříško, že se asi přejedla a z toho zvracení. Tak jsme jí chodili pořád kontrolovat, až pak Jirku přišel s tím, že jí šahal na čelo a zdá se mu horká. No žhavila jak kamínka. Nechtěla jsem jí budit kvůli měření teploty, tak jsem se snažila změřit jí pod paží, ale moc to nešlo. I tak ale teploměr ukázal 38,5, nejspíš to bylo víc. Šoupli jsme jí panadol a ten za nějakou hodinku zabral, až konečně pořádně usnula a přestala blábolit. Ona asi i blouznila, protože mluvila něco a měla otevřený oči a pak je zas zavřela a polospala dál. Chudinka malá. Vůbec nevím, kde co vzala. Teď taky teplotu má, ale už jen zvýšenou, ale děsně se potí a samo, že je trošku ukňouraná. Počkáme ještě do zítra a když se to nespraví, tak vyrazíme k doktorce. Čekám, kdy se teď probudí, protože tady asi na stadiónu zkoušej nějaký muzikanti, teď to vypadalo na Kabáty, takže je tu dost cambus :( Jestli tu bude večer nějakej koncert, tak si dost užijem, jdu se po tom kouknout na netu. Že mě to nenapadlo, když jsme se sem stěhovali, no co, aspoň to budem mít zadarmo, Bára bude muzikální od mala :-))))))) Čauky Míša

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 10.06.04 13:14

No holky, fakt že jo, dneska večer tady mají koncert Kabáti :DDDDDDDDDDDDDDD Nechcete někdo přijít na návštěvu? Berem jen za poloviční vstupný :DDDDDDDDDDDD
Já se picnu, snaž už bude Báře dobře.

Ještě k tý Šumavě, Fialko díky, tisknu si návod s sebou na cestu. Pavlíno, určitě vyražte, nějak se směstnáme, to se domluvíme na místě, na ty dvě noci to nějak přeci zvládnem. Já už se moc těšim, vymejšlim, co uvařit, asi napeču tradiční řízky a sekanou, ať se tam nemusím s ničím moc patlat. Máme v plánu vyrazit v pátek někdy dopoledne, ale určitě to nepojedem na jeden zátah. Nejspíš se stavíme u Jirkových rodičů, jsou po cestě a Barča se tak vyvenčí. Dorazíme počítám někdy odpoledne. Nezapomeňte hlavně foťáky, ať máme pořádnou dokumentaci! Jo a berete vysílačky na děti? My máme takový chatrný, možná ani nebudou fungovat, tak nevím, jak to tam uděláme. Jak o tom píšu, tak mě chytá cestovní horečka. Ještě pořád nevím, jestli zůstaneme dýl, já bych ráda, ale záleží, jak to bude mít Jirka v práci a taky jestli tam Bára nebude moc jančit. Právě mě napadlo pár věcí, který chci vzít s sebou, tak jdu založit seznámek, abych na to nezapomněla. Čauky Mishicka + stále hnípající Barbánek

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 10.06.04 13:19

Teda já jsem fakt hrozná,
zase jsem zapomněla.....kdo to ještě neví, tak prý dostaneme krom zvýšený mateřský i jednorázový příspěvek na dítě 2000,– Kč kvůli zvýšení DPH (jen ten, kdo bere přídavky). Takže ETHEL!!!!!!!!!!!! Jestli to máš konečně vyřízený, tak dostaneš 2×2000,– Kč.
Jo, taky jsem Ti Ethel chtěla ještě jednou pořádně pogratulovat, nějak to v tom šrumci zaniklo. Akorát ty oslavy fakt musíme odsunout, navrhuju začít plánovat čtyřicátiny, aby jsme to neprošvihly :DDDD
Krásně jsi to napsala, taky už mě ta čtyřicítka nepřipadá tak nemožná, i když si pořád pamatuju tu dobu, kdy mi lidi nad 30 přišli jako totálně odepsaný :-)))))))))))) Joj, letí to letíííííííííí, tak si to musíme užívat každý den. Jdu si tedy užívat, Kabáti právě zkoušej nějakej notoricky známej song, ale namůžu si vzpomenout na jméno. Jdu křepčit do kuchyně, ať jsem fit :-)))))))
Mishicka - ukecaná :D

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 10.06.04 13:27

Začínám se cejtit trapně, ale kdoví, kdy se sem zas dostanu, tak si to musím pořádně užít :DDDd
Včera jsme byli nakupovat v IKEE a měli tam úžasný slevy na všechno možný. Předělávají tam takový ty vzorový pokojíčky a ukončujou prodej nějakých výrobků, takže jsou za opravdu hodně málo peněz. A taky v restauraci jsem koupila Báře jídlíčko od Hippu a k němu jsme tentokrát kromě lžičky dostali i Hippí kaši ovocnou, zadarmiko. Tak jsem šla to jídlíčko koupit ještě jedno … za ty prachy :D Já bych tam byla včera tak utrácela, jenže Bára už byla právě nějaká utahaná a tak jsem se nemohla moc zdržovat. Ale ráda bych tam ještě v nejbližší době skákla, nechcete si udělat příští týden výlet? Mohly bychom zajít to tam okouknout, dát si smažák s hranolkama za 45,– Kč a pak zajít naproti do Metropole do Človíčkova „vyvenčit“ děti.
 M.

 
Ethel
Stálice 71 příspěvků 10.06.04 20:39

Ahoj Mishicko,
CHCEME si udělat výlet!!!
Ethel
PS: dnes toho víc nenapíšu, jsem hotová, jak mi táhne na tu čtyřicítku, nic nevydržim :D.

 
Mickey
Povídálka 46 příspěvků 10.06.04 20:49

Já jsem pro, v IKEE jsem už dlouho nebyla, tak se hlásíme. Kromě čtvrtka, kdy budeme jako i ostatní, balit, můžeme kdykoli a bude to příjemná změna. Tak dej vědět, pokud se něco upeče.Dík. Jo a jak jsi psala, co uvaříš pro Báru na tu Šumavu? Taky mě už chytá ta horečka, zakládám také seznámek. Vysílačku chůvičku určitě beru, bez ní ani ránu:-)) Pokud budete mít někdo ještě nějaký fajn nápad, co vzít na tu Šumavu, písněte. Přeci jen je to náš první větší výlet, tak se nechám ráda inspirovat.

Mějte se fajn a zatím pa pa

Miki

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 10.06.04 21:14

Tak holky,
horečka se zas naplno vrátila, a je to jen tak tak pod 40 stupňů :-((((((((((( Dáváme zábaly a psychicky se připravujeme na noc. Držte nám palce, ať to nic není. Mluvila jsem s naší doktorkou (zaplať komukoli za vynález mobilů) a nejspíš se na nás ráno přijede podívat. Jdu dát Barče další zábal a pak zavřít okna, nějak na ty Kabáty nemám náladu :-(((
 M.

 
mnouk
Kecalka 113 příspěvků 11.06.04 09:18

Ahoj holky,

Mishicko, jak se má chudáček marůdek? Doufám, že se mu daří líp!!!! A jaký byl koncert? Kabáty můžu, tak až tam příště zase budou, jdu k vám za poloviční vstupný:-))
Taky mě napadlo, že bych si na Šumavu navařila i pro Renču, pokud nám to teda vyjde.

ETHEL, všechno nejlepší k narozeninám! Taky si myslím, že člověku je tolik, na kolik se cejtí. Mě je taky pořád 18, heč:-))

Mějte se krásně, Pavlína a Renča

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 11.06.04 09:53

Ahoj holky,
na tý Šumavě to asi bud příští tejden pěknej mazec, jak se nám budou ty chůvičky vzájemně rušit:-) Teď mě napadá, že pokud s náma bude někdo na pokoji, tak bude chudák, protože Tedýsek se budí při každým sebemenším šramotu - taky kvůli tomu už dva měsíce spíme v obýváku, aby měl pán klid:-))) Ale snad to nějak zvládnem, že jo…
S Ikeou je to fajn nápad, o těch slevách jsem slyšela, tak se rádi přidáme. Mějte se fajn a Barborka ať se uzdraví! Šárka & Tedýsek

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 11.06.04 12:36

Tak jsem tady a nesu zprávy:
JE TO ANGÍNA :-(((((( No jo, no, někdy to přijít muselo, že? :-) Zábaly večer zabraly, ale přes noc měla Bára pořád kolem 39 stupňů a sice vlastně spinkala, ale vrtěla se, povídala občas zírala do neznáma … myslím, že sem tam upadla do blouznění, děsně blábolila. Ráno už měla jen 38,4 takže jsme nakonec jeli my za doktorkou. Tam se koukli Báře do krku, že prý to vypadá na angínu a ještě pro jistotu jí vzali z prstíku krev, šoupli to do chytrý mašinky a ta diagnózu potvrdila. Takže máme antibiotika, ale už jsou tak vymakaný, že se berou jen jednou za 24 hodin celkem 4×. Takže odpadá noční buzení na léky, což jsem moc ráda. Musím ale říct, že Barbánek je úžasně statečná holčička, je jí určitě hodně špatně, ale nepláče, jen trošku protivkuje a je hodně unavená. Nespí sice, rozhodně neleží, ale pokud vydržíme stavět kostičky a číst knížky, tak je v pohodě. Na kontrolu jdeme ve čtvrtek ráno a pak se tedy rozhodne, jestli vůbec na tu Šumavu pojedeme. Doktorka říkala, že v tom nevidí problém, když bude kontrola dobrá, jen si máme dávat bacha, aby nebyl někdo v jejím okolí nachcípanej, že bude po těch antibiotikách oslabená a mohlo by se jí to zas vrátit. Tak vůbec nevím, jsem z toho rozpolcená, jestli jet, nebo ne :-( Necháme to na ten čtvrtek.
Tímto se samozřejmě ruší i náš výlet do IKEY, ach jo. Takže se domluvte tentokrát bez nás a pak nám musíte vyprávět, jaký to bylo a co všechno jste koupily a snědly :-)))
Jdu připravit nějakej rýžovej blafík, Barča má chudák z tý horečky srajdu. Ovšem pozitivní zpráva je, že naštěstí to opruzení se včera úplně vyléčilo a tudíž zatím ten průjmík nedělá žádný velký problémy.
Tak zatím čauky.
Mishicka

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 11.06.04 12:44

No Pavlíno,
koncert byl asi dobrej, slyšeli jsme to docela slušně, hlavně ke konci, to hrály takový ty notoricky známý fláky. A pak byl ohňostroj. Takže až zas bude nějaký koncert, zvyšujeme vstupný na 75% :DDDDDDDD
Mishicka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.06.04 20:38

Ahoj holky!
Teda člověk se sem chvíli nedostane a tady takovej šrumec.
Nejdřív bych chtěla popřát Míše a Adéle všechno nej k narozkám(opožděně ale přece).

Mishičko,můžu tě uklidnit,že na tu Šumavu můžete klíďo jet,Barborce by ty antibiotika měly zabrat okamžitě a za tři dny už není nosičem bacilu,takže pokud se jí uleví(a to pevně věřím,že jo),tak by neměl být problém,i když ještě bude antibiotika brát.Takže Barunce přeju ať se brzo uzdraví,protože bych byla fakt strašně smutná,kdybyste na tu Šumavu nejeli.
chůvičky sebou beru,bez nich bych nemohla nikam a jídlo ,no asi upeču maso a pak se uvidí,stejně si tam budem muset něco uvařit,protože nepovezu lednici žrádla sebou.Jo a tu cestovní postýlku jsem nesehnala,tak bude muset malej spát mezi náma,jen doufám,že se tam budou dát srazit postele,jinak jsme namydlení.
Co si hlavně beru,jsou hodně tlustý teplý svetry k ohni,aby nám večer nebyla kosa,no a ostatní budu řešit až po neděli,ale cestovní horečka už mě přepadla a mám z toho hrůzu,protože jsme jeli v sobotu ke švagrovi(je to asi 35km) a malej prořval celou cestu,tak nevím jak unese těch 350km,to bude hrůza.
Navíc mě Tomášek začal zlobit u jídla,vždycky když mu chci dát do pusy,tak začne řvát,ale přitom má hlad,tak vůbec nevím,co se to s ním zase děje,nechci to svádět na poslední stoličky,protože jsem sama seba přesvědčila,že mu prostě porostou až za hroooozně dlouho,tak nevím.
Chtěla jsem se zeptat,jestli dáváte večer dětem kaši a pak ještě mlíko,já dávám kaši i mlíko,tak jestli se moc nepřejídá,ale on to mlíko vždycky ještě chce.
Jo a beru na šumavu spacák pro Tomáška,aby v něm spal,protože si myslím,že mi z něj jen tak nevyleze a pochybuju,takže tímhle mu zabráním(aspoň doufám,aby mi spadl z postele,když budu sedět u ohně a spokojeně koukat,jak se peče beran.

Tak to je zatím všechno,Barborko ty se prosím uzdrav a příště zase čau Zizi a Tomík

PS:Pavlíno,to je bezva,že pojedete,ale Fialka se sem už asi nedostane,tak jí radši zavolej,jestli chceš něco vědět.
Káťo a co vy???Pojedete??

 
Ethel
Stálice 71 příspěvků 12.06.04 00:36

Ahoj Mishicko,
teda vy máte smůlu! Kdybych byla na Tvém místě, hodně bych o té Šumavě přemýšlela,naše doktorka po dobrání antibiotik doporučuje ještě týden klidový režim na rekonvalescenci (aby se nemoc nevrátila) - tj. ne kvůli nakažlivosti, ale kvůli tomu, aby se to nevrátilo (vzhledem k tomu, že my byli nemocní víc než měsíc (jako rodina - furt jsme si to přehazovali), mám z toho docela vítr a snažím se v tomto naši velmi starostlivou doktorku poslouchat - ale co doktorka to názor a nakonec je stejně nejdůležitější co řekne ona a jak bude vypadat Barbánek, ne? Hlavně se z toho rychle dostaňte, ať zas můžeme něco podniknout.

Jsem hrozně hotová (skončil mi trénink), ale dopadlo to skvěle, tak mám radost.

Šumavu vám závidím, tak se chystejte, holky, už za týden :))
 Ethel

 
Katule1
Kecalka 165 příspěvků 12.06.04 21:40

Ahoj holky,
Barborko, drž se a honem se uzdrav, Kubíka by moc mrzelo, kdybys na Šumavu nejela!!!
Já myslim, že my nakonec pojedeme. Sice vyrazíme v pátek až odpoledne, manžel nedostane dovču, ale za to má volno v pondělí, tak si to o jeden den prodloužíme. Já už jsem se pěkně naladila, cestovní horečku mám pořádnou. Ještě radši zavolám Fialce a zjistim, jestli už není obsazeno.
Momentálně mi hlavou šrotuje, co vzít. Asi teda taky něco uvařim dopředu. Řízky a sekačka není špatný nápad. Pro Kubíka vezmu pro jistotu i kupovaný skleničky k obědu, protože ty většinou sní. Už vidim, jak máme půl auta jídla. Postýlku máme, ale chůvičku ne, snad se to nějak vyřeší na místě. Stějně na nás asi nezbyde samostatný pokoj, ale to neva. Jé, já nevim, co mám sbalit, holky, svěřte se se seznámkem, už propadám panice, že něco zapomenem. Bude tam někde poblíž obchod pro zapomenutý věci a taky kvůli nějakým potravinám, přeci nebudem jíst v pondělí chleba od pátku a tak. Jsem pěkně rozhozená, doufám, že to nějak zabalim.
Zizi, který bereš kočár? Ten nový? Už nám přišel, taky si myslim, že mohl být menší, měla jsi pravdu. Jsem spokojená, ale kolečka toho asi moc nevydrží, váhám jestli radši nevezmu náš traktor, když nevíme, kde budem chodit.
Nevim, jestli je to tím pěkným počasím nebo co, ale já jsem tak spokojená. Kubík je poslední dobou úplný andílek. Nezlobí při usínání, spí celou noc, dokonce někdy i ráno ještě chrupká dlouho. Přes den spí taky skvěle. A když nespí, sám si hraje a vůbec, dělá mi radost s těmi pokroky. Snaží se mě napodobovat, jak v činnosti, tak v mluvení. Skvěle mu jde NE, a ví, co to znamená. Nabízí psovi svoje dobroty, strčí mu to před čumák a pak cukne a razantně řekne NE! Nebo já mu něco zakážu a on se to pak snaží napodobit a říká u toho NE. Teď se naučil jak dělá vrána, má jednu takovou chlupatou, co kráká. Říká KRÁ a krásně u toho ráčkuje. A když vidí hadici na zalívání, syčí, jakože je to had. S minulým rokem se to nedá absolutně srovnat. Můžu klidně napsat, že teď si tu mateřskou opravdu užívám. Doufám, že když jsem ho tak vychválila, nebude zítra všechno jinak! A nebo mi to zavaří na Šumavě:-)))Samozřejmě dělá hlouposti u jídla, ale nějak se to vždycky udělá a sní aspoň trochu oběda.
Koupáníčko na zahradě je paráda, ani nevim, že mám dítě, jak je zabavený.
Ethel, Mishicko, gratuluji k narozeninám, já jsem slavila ke konce května. Naplánovala jsem grilovačku na zahradě, jenže samozřejmě se nevyvedlo počásko, první oslavu jsme mrzli a druhou byli doma a grilovali v troubě:-)) Na ten věk radši ani nemyslim.
Moc se na tu Šumavu těšim, snad to vyjde.
Mějte se krásně a brzy na viděnou! Jupííí!!!!
Posílám nějaký fotečky do galerky, asi jsme nováčci, ještě jsme se s nikým neviděli.
Káťa a Kubík (14 měsíců)

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 13.06.04 17:48

Ahoj'
Káťo,kočár beru ten novej,náš traktor by se mi do auta nevlezl,takže není co řešit,navíc už ho mám vydrhnutý na prodej.
Seznam věcí na dovču nemám,ale beru malýmu spacák a hlavně beru TERMOSKU na vodu,abych ráno nemusela čekat a chladit horkou vodu,tak si to uvařím večer a bude.

Mishičko,myslím že Ethel zbytečně straší a na tu šumavu můžete klíďo jet,pokud bude Bára už dobrá.Každý doktor říká něco jinýho,ale nahá tam chodit nebude a určitě jí bude líp tam na čerstvým vzduchu než v hnusné smogové Praze a angína bude fuč raz dva,nemyslím si že by se vrátila,aspoň já mám opačný zkušenosti než Ethel.
Držím palce,aby se Barbánek vystonal a moooc se těším.

Tak já zase letím,nevíte jestli je v té hospodě televize??Docela bych chtěla vidět,jak dopadne superstar.

Tak zatím ahoj Zizi a Tomík

 
Katule1
Kecalka 165 příspěvků 13.06.04 19:54

Zizi, tak já taky vezmu ten nový, aspoň ho pořádně otestujem.
Ještě k tomu večernímu papání. Dáváme Kubíkovi kaši ze lžičky, po koupání. Pak umyjem pusinku, vyčistíme zoubky a hurá do postýlky. Mlíčko dostává až k ránu. Už se těšim, jak to proberem naživo.
S televizí nevim, ale taky bych to ráda viděla, to už půjde do tuhýho co?
A nevíš, jestli tam je mikrovlnka? Asi jo, ne? Já vařim vodu večer a ráno jí ohřívám. Radši tu termosku taky vezmu.
Ahojky Káťa

 
Mickey
Povídálka 46 příspěvků 13.06.04 20:08

Ahojky,

taky se už moc těším na tu Šumavu. Jsem zvědavá jak to zvládneme, hlavně tu jízdu. Eliška zvládá tak 100km a pak, pokud neusne, tak řve a tím řevem se snad uondá a usne. Teď jsme byli u kamarádů v Děčíně a musím říct, že to zvládala celkem OK. Myslím, že hlásili, že nemá být moc hezky, takže to je počasí právě tak na cesty.
Poslední dobou musím také pochválit Elišku, že v noci spinká.Jen občas zakňourá, že ji vypadne dudlík.Tak uvidíme, jak to bude dál.Papání je zatím, ťuk ťuk, dobrý, jen občas se musí více zabavit a pak je to OK.
Postýlku i chůvičku máme. Tak se už moc těšíme.

Tak zatím pa pa

Miki

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.06.04 12:06

Ahoj holčiny,

Tak konečně už jsem zase spojená se světem.U nás se pořád něco předělává.

Pročetla jsem vás jen v rychlosti tak to musím napravit.
Vytisknu si to a vezmu ven Kačenka snad ted usne tak budu mít chvilku.

Míšo tak co Barborka?? Jak jí je???
My trocha pokašláváme ale už jen tak občas a nějak se toho nemůžeme zbavit. Na:,–(íme asi zase sirup at jsme fit na ten výlet,.

Koukám že se to pěkně rozpadlo a jede nás pomálu. Já málem ukecala mojí polovičku že by teda jel, sice bychom byli jen na víkend ale on má zrovna pohotovost a prej když se tam zdržím tak předělá tu koupelnu? no neberte to? skočí se prej vykoupat k rodičum no a my nebudem doma?. Tak fajn?. Už se tesim?.

Musím vymyslet jídlo pro Kačku, asi si vemu zamražený, nic jiného mě nenapadá?.

Tak jdu číst a pak se ještě ozvu jestli mi dá to zvíře možnost?.

Ahoj Jarča

Ju v kolik už tam asi tak budete????

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 14.06.04 21:10

Ahoj,jen v rychlosti.
Káťo.já s mikrovlnkou teda nepočítám a jestli tam bude,tak budu příjemně překvapená.
Jarčo,my vyjíždíme už v devět ráno,ale přijedeme tam až v hodně odpoledne,počítám asi kolem čtvrté až páté hodiny.Budem muset dělat hodně zastávek a taky se chceme stavit v Telči na kukandu a asi i na oběd,no a přece jen to máme 350km,tak vůbec nevím,jak to zvládnem,malej řval v autě i když jsme jeli jen 30km,tak to bude horor,je to přes čtyři hodiny jízdy a se zastávkama to pojedem aspoň sedm hodin.
Tak zatím ahoj Zizi a Tom

PS:Mishičko,jak jstena tom?doufám,že dobře.

 
mnouk
Kecalka 113 příspěvků 14.06.04 21:24

Ahoj holky,
máme doma taky maroda:-( Zřejmě první Renčina nemoc! Teď jsem se vrátila ze cvičení a manžel mě uvítal s tím, že má Renča 38. Celej den se mi zdála normální, je pravda, že jsem jí dala tílko, byla taková teplejší…ale ona je záhřevná i normálně, tak mě to nenapadlo. Uvidíme, když ji teplota nepustí, zítra s ní půjdu. Ze Šumavy asi nic nebude, ach jo:-(
Tak se mějte, Pavlína

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 15.06.04 09:24

Ahoj,doufám že to bude jen chvilková slabost a pojedete.

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 15.06.04 09:31

Ahojky,
tak už se nám to blíží, co? Já teda doufám, že mikrovlnka tam bude… Zajímalo by mě, jestli si máme brát spacáky i my dospěláci, nebo jestli tam budou deky. Jinak mám ještě asi 1 000 000 dotazů, a právě jsem zjistila, že jsem si chytře vymazala seznámek, takže nemám číslo na Fialku… Tak vás tímto prosím, kdo se sem podíváte, pošlete mi ho, prosím, prosím… Díky, díky, díky:-)
Doufám, že Barborka i Renča se nám uzdraví, aby mohli jet, bylo by nám tam bez nich smutno! A co Chillie s Vítkem, nevíte někdo, jestli pojedou?
Už se těšííííím!:-) Š.

 
mnouk
Kecalka 113 příspěvků 15.06.04 10:07

Ahojda,
u nás zatím dobrý, v noci sice Renča asi měla zvýšenou teplotu, ne horečku, teďka má 37. Je veselá, lítá tady a vymejšlí lumpárny, určitě ji nic nebolí, tak by mě zajímalo, co to má. Uvidí se odpoledne, to bývá teplota. Kdyby to pominulo, tak pojedeme, to je jasný.
Pavlína

 
mnouk
Kecalka 113 příspěvků 15.06.04 10:15

Čauky Šárko,
poslala jsem ti seznam na mail. P

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 15.06.04 10:51

Ahoj holky,
tak se nám to nějak zkomplikovalo. K té angíně se totiž ještě přidala šestá nemoc a to definitivně rozhodlo, Šumavu nebudeme riskovat :-( Já jsem z toho tak nešťastná, to si ani neumíte představit :-((((((((( Tak dlouho se na to těšíme a teď tohle. Naštěstí je Báře už líp, ale byla to síla, chudinka si vytrpěla. Kdyby to bylo o týden později, už bychom jeli, ale takhle se mi nechce riskovat, že by se jí to tam vrátilo. Ach jo, ach jo, ach jo :-((((((( Do toho je celá opruzená, protože měla i srajdu, ale aspoň, že to nejhorší už je za náma. Nemůžeme ještě ven a začínáme z toho být obě s Bárou protivný, jsme už týden zavřený doma a to je síla. Jsem tak nešťastná z toho zrušenýho výletu, že ani nebudu víc psát, nějak nemám náladu. Ale všem, co se zúčastníte to moc přejeme, hlavně, aby vám vyšlo počasí.
Tak zatim čauky.
Mishicka

 
chillie
Kecalka 167 příspěvků 15.06.04 11:28

ahoj holky, v rychlosti se ozýváme. na šumavu nejedeme. pořád jsem přemýšlela, jak to udělat, abysme mohli jet. pořád jsem doufala, že se něco stane, abysme mohli jet a ono nic :), proto jsem se ani fialce neozvala, ani nepsala. nakonec zvítězil zdravý rozum a zůstáváme doma. je to na nás moc daleko a nevím, jak bych se tahala s batohem a ještě s vítkem, přesto, že mi šárka nabídla odvoz z prahy /dík moc :)/. pořád jsme o víkendech někde pryč a vítek je v poslední době takový unavený. minulý týden měl horečky a průjem. byl na odběr stolice a má tam nějakého bacila, tak snad to bude v pohodě. jinak jsem už byla i docela nahlodaná :). mrzí mě to teda hodně. ale co… třeba ještě něco společného podniknem někde blíž, třeba na vysočině, to je celkem dostupné i pro moraváky :).
mishicko, to je mi moc líto, jak jste na tom s barborkou. vy už jste toho s barou teda zažili. myslím nemoce. ten náš průjmík a horečky minulý týden jsou naše první nemoc /musím zaklepat/ a jak jsme z toho byli všichni vedle. takže na vás moc myslíme ať jste brzo zase v pořádku.
jinak se tam všichni mějte moooc hezky a myslete na nás pozůstalé :). ahoooj chillie+vítek /spící/

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 15.06.04 13:59

Díky moc, Pavlíno, už jsem si ho pečlivě uložila:-) Tak doufám, že to bude s Renčou dobrý a že na tu Šumavu pojedete! Š.

 
Erzika
Kecalka 248 příspěvků 15.06.04 18:33

Ahojky!

Moc vás všechny zdravíme, žijeme, právě relaxujeme a nabíráme síly (před stěhováním uáááááááááá) u našich na Vysočině.Takže Veronika vzkazuje všem batolátkům, co se chystají na výlet na Šumavu, ať tam na tom zdravém vzduchu pořádně dýchají z plných plic, aby se jim roztáhly hrudní košíčky, že ona tady taky na tom čerstvé vzduchu dýchá a dýchá, je zdravá jak řípa a živá až hrůza, takže už umí kvalitně zlobit a vztekat se???Tak to tam dítka taky pořádně rozbalte, ať dáte rodičům pořádně zabrat a ukážete ostatním, jak se to dělá, když má takový malý skrček tu správnou formu???A užijte si pořádný legrácky a zážitky, ať má potom Tadeášek Veronice, co vyprávět, už se těšíme!!!!!!!!!!­!!!!

Gratulace Vítkovi ke svátku!!!!!!!!!

Ahoj a doufám, že se s vámi uvidíme někdy zase na nějakém pražském srazíku
Eržika a Veronika

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 15.06.04 20:20

Ahoj!
Teda Mishičko to je hrozný,já se na vás tak těšila.To je teda pech,hlavně ať se Barbánek brzy uzdraví.A nechcete přijet později?My tam budem až do čtvrtka.Nebo si to třeba ještě rozmyslíte(pro­síííím)a nebudu na toho berana sama:-))).

Šárko,spacáky si neber,tam jsou určitě přikrývky.Já beru spacák jen pro malýho,aby mi v noci nespadl z postele,kdybysme seděli venku.
Jinak teda nevím,kam ty věci všechny dáme,to je hrůza.Tak snad nám to vyjde i s počasím,bude asi chladněji,ale my se zahřejem:-))))))))).

Pavlíno,Tak se teda moc těším,snad to Renču zase nepřepadne a bude v pohodě.

Tak já letím kuknout na chat.Ahooooj Zizi a Tom

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 15.06.04 20:21

Hele a neleze jí nějakej zoubek?,To může mít teplotu a nemusí být nemocná.Zizi

 
fialka2
Kecalka 180 příspěvků 15.06.04 21:45

Ahojky holky,
oznamuji, že jsem doma a jestli máte ještě někdo nějaké dotazy ohledně Šumavy, tak navrhuji zítra ve středu na chatu - tak kolem deváté hodiny.
Ještě jsem ani nečetla deníček, jen jsem zaslechla že odpadla nemocná Barča s rodičema, tak přeji brzké uzdravení. Tak příště.
Takže Vás zítra čekám. Ahojky jdu zdechnout do peřin k roztočům až se jim daří. A mně taky.
Ahoj Fialka.

 
chillie
Kecalka 167 příspěvků 15.06.04 22:06

Vítek moc děkuje za gratulaci. Prý aspoň někdo, že si na něj vzpomněl. Ani vlastní rodiče neee, fuuuj, hruuuza :). Ale ne, kecám, minioslavečka bude až doma, jedeme zítra. Ch.

 
mnouk
Kecalka 113 příspěvků 15.06.04 22:32

Ahoj,
Renča přes den byla úplně v pohodě, akorát zase večer 38,2, ach jo:-( Sice jí to vůbec nevadí, blázní pořád stejně, ale dobrý to není. Zejtra jdem k MUDr., doufám, že to nebude nic vážnýho, když jí kromě večerní teploty nic není. Že by se z toho vyklubala taky šestá nemoc?
Zatím ahoj, Pavlína

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 16.06.04 09:37

Ahoj holky,
já jsem z toho smutku ze zrušení Šumavy úplně zapomněla na deníček!!!!! Pardón!!!!!!
Napíšu ho přes poledne, až bude Bára spát.
Mishicka

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 16.06.04 13:10

Ahoj,
tak na vás myslím, a doufám, že to byl maximálně klubající se zub… Byli jste u doktorky? Š.
P.S. Opravdu si myslím, že se Zizi napůl berana nesníme:-)

 
mnouk
Kecalka 113 příspěvků 16.06.04 15:31

Ahoj,

byly jsme u doktorky. Vypadá to na virózu, prý to má trochu červené v krku, ale na angínu to nevypadá. Teď jsem ji měřila, zdála se mi zase rozpálená, má 38,5. To je divný, včera přes den neměla…Stále doufám, že to bude brzo dobrý. Máme na to homeopatika, jednu dávku jsem do ni dostala a s druhou se začala dávit, až si chudák ublinkla.
Máte někdo zkušenost s homeopatiky? Já tomu moc nevěřím, tak by mě zajímalo, jestli to někomu pomáhá.
Doma je to otrava, myslím na Mishičku, jak si taky stěžovala, že nemůžou ven. Včera jsme chvíli byly, dneska jen v lékárně, je tam pěkná kosa. Lukáš se taky doma moc nezdržuje, buď je v práci nebo má volejbal, večer vždycky padnu!
Ahoj Pavlína a Renča - marod

 
Mickey
Povídálka 46 příspěvků 16.06.04 20:15

Jak napůl, snad na čtvrtiny ne:-)) Ještě jedeme my a taky Fialka!!!:-))

Miki

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 16.06.04 20:58

Neboj,já na tebe myslím,teda vlastně na vás,ale toho berana budem dojídat celý týden,jak to tak vypadá:-))))).Zatím ahoj Zizi

Vložit nový komentář