Výzkumníci (střídačka Báry): Co se děje v Praze

Rodičovství

Zatímco hromada z vás, maminky, odjela i s dětmi na Šumavu, my jsme zůstali doma. Měli jsme pro to několik výborných důvodů, z nichž asi nejpodstatnější byl stres: máme toho teď v červnu tolik, že máme strach dělat velké akce, protože když už je víkend a my máme šanci být jako rodina spolu, užíváme si klid, pravidelnost a známé prostředí. Zní vám tenhle argument divoce? Našim dvojčatům taky, takže když už jsme jim znemožnili výjezd, osolili nám to doma.

Tak v sobotu, například, jsme byli s manželem opravdu pevně rozhodnuti být doma, maximálně zajít na pískoviště před domem, tam nechat děti řádit a v klidu na ně z lavičky hledět. Taky jsme to brzy po obědě udělali. Nejdřív jsem se s manželem dohadovala, kdo půjde s dětmi a kdo zůstane doma a skončilo to nerozhodně: šli jsme oba. Chvíli jsme předstírali otrávenost, ale pozvolna jsme se začali ?nenápadně? zapojovat a během pár minut jsem se houpala na houpačce s Ankou na klíně a manžel jezdil s tatrou naloženou Tedýskem (tahal ji za psí vodítko, které k ní připevnil :). Své cestě říkal operace pouštní bouře, Tedýsek se tvářil jako statečný voják a párkrát se vyklopil, ale vůbec neplakal, rychle si vlezl zpět do auta, aby mohl pokračovat ve službě vlasti. Pak nás to přestalo bavit a přesunuli jsme se na písek, kde jsme postupně s manželem vytvořili dva hrady, z toho jeden s tunelem. To už jsme strhli masku přetvářky zcela, už jsme si neříkali, že to děláme pro děti, naopak jsme je odháněli, aby naše krásné dílo nezničily. Dostali jsme při tom nápad, že bychom někdy mohli uspořádat velkou písečnou soutěž pro celé rodiny o nejlepší hrad, který děti nestihly zbourat (s účastní dvou rodičů a jednoho malého batolete). Soutěž by to nejspíš byla dlouhá a bez jistého konce? Pak jsme zavolali kamarádům a zjistili, že svadba (jejich) byla o týden dřív a oslava je dnes (tedy v sobotu). Tak špinaví, jak jsme byli, jsme tam dorazili (bylo to blízko) a zůstali jsme tam do konce dne. Bylo to úžasné, děti se nacpaly všeho možného, viděly poprvé oheň (mimo jiné se opékaly buřty) a okouzlili hromadu lidí.

V neděli jsme vyrazili do Carefouru na Smíchově, tam jsme ovšem jen zaparkovali. Nakonec jsme se vyvezli lanovkou na Petřín, sešli ho celý dolů a dole objevili neuvěřitelně skvělé, ohrazené a HLÍDANÉ hřiště, s houpačkou pro malá batolata ? Báro, heč. Bohužel už jsme neměli sílu tam být delší dobu, ale bylo to krásné a rozhodně se tam chceme brzy vrátit.

Pohodově a aktivně strávená neděle ovšem nezabránila Andulce udělat malý večerní koncert (já u toho nebyla, ale manžel tvrdí, že řvala hodinu čistého času úplně nejvíc jak to uměla. Když jsem se vrátila, byl manžel zcela zničen, v částečném bezvědomí, Andulka mu usínala na hrudi?)

V pondělí jsem pracovala a dnes jsme děti byly na očkování, kde se zjistilo, že Anka přibrala jen minimálně a Tedýsek asi 150 g a teď děti kupodivu právě spí (a to najednou), takže mám čas vám napsat, že mohu s radostí říct, že vám tu Šumavu nakonec nezávidím, protože se nám povedlo (naprosto nechtěně a neplánovaně) si opravdu užít a strávit několik chvil spolu a hodně hezky.
Ethel Ted a Anka

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.06.04 23:22

Ahoj všichni!
Tak zase po strááášně dlouhé době jsem našla chvilku, abych napsala, jak se máme. Naposledy jsem tu byla před Davídkovými narozeninami a teď už má rok a měsíc. Takže dodatečně děkujeme všem za krásné gratulace. Narozeniny bohužel dopadly úplně jinak, než jsem si představovala, protože sobotu - přesně 22. 5. v den narození celou proplakal bolestí, ráno v 8 hod. začal a skončil někdy před šestou večer, až mi to připadlo, že snad prožíval ten porod znovu. Až večer jsme přišli na to, že to bylo ucho, které mu prasklo a tak se celý den jen pěstoval a spal v náručí nebo mi na břichu. Tak jsme v neděli byli na pohotovosti a v pondělí na další kontrolu a tam mu pichli ještě i druhé ucho. Byla jsem z toho nanic kvůli všemu, dort se do neděle rozpil - lentilky pustily barvu, Davídek se opálil o svíčku a ještě ta bolest uší, ještě že už je to za náma. Teď má zase rýmu, tak se snažím odsávat, ať se to neopakuje. A to předtím mu jen trošku teklo z nosu. Jinak je to velký raubíř a nařvaňa, zase začal praktikovat večerní řevy, ale naštěstí jen vyžaduje spaní, tak se mu snažím přizpůsobit a kolem 7. hodiny chodí spát. To je od narození nejdřív, kdy usíná. Taky začal spávat jen přes oběd, jinak vydrží celý den lítat, pořád má spoustu energie. Teď jsme celé dny (když neprší, to je pak doma horor) na zahradě a krmíme se mamčinýma výpěstkama. Nejradši má třešně a hrách, vše si chce dávat sám, tak Vanišuju o sto šest. Dokonce jí třešně celé a pecku vyplivne, no prostě chlapeček nejšikovnější. Taky si chodí trhat jahody a bráchom víno, až to zjistí, tak dostanem oba dva, ale někdy nestihnu ani já tak rychle zakročit. Nedávno mamka prala velké prádlo a Davídek tak řádil, že jsme se bavily i my dvě. Dělal nálety na prostěradla, pak se do nich zamotal, spadl na trávu a pořád tak dokola. No, nenechte ho, když se mu to tak líbilo.
Teď mi slezl z postele, tak jsem ho musela znovu uložit. Strašně nám v noci lozí, naštěstí stál na madračce u postele. Dnes v noci nám taťka s Lucinkou ujeli do Chorvatska, ale jen do soboty, tak už se čváchali v moři. Já jsem měla jet taky, ale bohužel se nikdo nenašel, kdo by uřvaňu pohlídal, tak sedíme spolu doma. Tak se snažím aspoň dodělat takové resty, které odkládám už dlouho, jako šití, údržbu těla a žehlení. Včera jsem poprvé dělala jahodovou marmeládu a musím se pochlubit, že se mi výjimečně povedla. Přes víkend jsem se snažila upéct bublaninu, tak první pokus jsem vyhodila a druhý už vyšel dobře. Taky teď chodíme jen po opékacích akcích, protože pořád někdo něco slaví a moje spolužačky slaví všechny třicet, tak je pořád co dělat. Naštěstí aspoň ty večery nám mamka občas pohlídá, když máme někam jít.
Davídek se docela rozpovídal, jen mu asi polovina není rozumět, pořád si něco drmolí, přidal si baba a dokonce v neděli - opět spíše stav nouze - mama. Na všechno říká co to je a nejradši bych pochytal všechny mouchy. Manžel měl v neděli záchvat smíchu, když se snažil jednu chytit, pořád obíhal kolem stolu dokola a ona mu vždycky uletěla, hned bylo o zábavu postaráno. S jídlem začal být trošku mlsnější, nejradši by jedl jen maso a když vidí párek nebo klobásku, kterou mu nechci dát, tak by se přerazil. Od Lucinky zase somruje zmrzku a kokina, tak opravdu zdravý jídelníček. Jinak má moc rád polívky s masem, samozřejmě a suché brambory. Rýžu plive ven a dívá se co to je, tak jsem ji na chvíli vyřadila.
Tancuje skoro na každou znělku, nebo jakoukoliv hudbu a už vůbec se nesmí dát do postýlky, jinak spustí takový řev, jakdyby ho někdo páral. Ale samozřejmě že jinak je to náš mazánek a zlatíčko, pokud mě zrovna nekousne.
Na komentáře nemůžu vůbec reagovat, protože mám velký skluz ve čtení, snad jen Mishičce pogratulujeme dodatečně k novému bytečku, doufám, že i my se brzy dočkáme. Tak a zase je skoro půlnoc a to jsem chtěla jít brzy spát, protože jsem naši samostatnější polovinu rodiny do jedné hodiny v noci vypravovala na cestu.
Holčinky a děťátka moc vás všechny pozdravujeme a doufám, že jste strávili hezký víkend na Šumavě. Moc jsem na vás myslela, jen to počasí mohlo vyjít líp.
Tak ahojky a snad bude brzy víc času.

Lenka a Davídek - opušťění.

Ethel
Stálice 71 příspěvků 24.06.04 07:37

Ahoj Leni,
to teda byly vypečené narozeniny. Chudák Davídek, moje děti měly uši už dvakrát (během zimy a jara) a nebylo to nic moc (podruhé s antibiotiky). Dostat to zrovna na narozeniny… Posíláme aspoň zpětně Davídkovi pusinku.

Lindicko a Matýsku: předem gratulujeme k narozeninám, snad se taky objevíme.

Jinak Tedýsek má od včerejška zvýšenou teplotu, uvidíme, jestli se z toho něco vyvine. Zrovna teď mi tady brečí obě děti najednou, tak budu končit :).
Ethel, Ted a Anka (řvoucí)

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 24.06.04 11:10

ahojky,
doufám, že Tedýsek je už bez teploty, možná to má z toho rozkouslýho rtíku :-(
Na vysvětlenou pro ostatní: Bára se včera s Tedýskem chtěla tak zuřivě muchlovat, až ho sejmula a oba spadli na chodník. Ačkoli to vypadalo, že Bára si nabila víc, tak opak je pravdou. Tedýsek si prokousl horní ret a měl pusinu plnou krve. Ale byl taaaaaaaaak statečnej, to byste koukali. Prostě chlapák!
Jinak my jsme ze Šumavy doma od pondělí, ale zatím jsem byla ve stádiu - peru, věším, sundavám, žehlím, uklízím … Až najdu chvíli času, tak se pokusím alespoň stručně popsat náš pobyt tam.
Zatím ahojky, rozhodla jsem se přestěhovat zase nábytek, tak jdu na to, než Barbánek půjde spát.
Mishicka

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 24.06.04 17:23

ahoj,
tak u nás se to rozjelo, v noci horečka a nudlení o sto šest :-(. tak jsem bohužel musela přesunout (zatím na neurčito)sobotní oslavu, protože i kdyby se Matýsek uzdravil, mohl by nakazit ostatní děti. aaach jo :-(. taková smůla. Maty to zatím nese statečně, jenom se pořád dobývá ven na písek a nechápe že ho tam nechci v pyžamku pustit :-).
jo, a rudá mrcha taky v noci dorazila, takže akce sourozenec se zatím nekoná.
mějte se líp než my. Olča a Matýsek

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 24.06.04 22:30

:((((((((((((( tak ať se Matýsek brzy uzdraví.
A sourozenec ať přijde, třeba už příští měsíc :D
Mishicka

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 27.06.04 21:57

Ahojky,
co se to s váma všema děje, taková nekázeň, jen 5 příspěvků?:-) Nebo se taky nemůžete vzpamatovat z tý Šumavy? Já tradičně vůbec nestíhám, a navíc se v sobotu stěhujeme, takže opravdu veselo…
Píšu vlastně jen proto, že jsem dala do galerie alespoň jednu společnou fotku, protože je nad mé síly prohlídnout těch 700 uměleckých děl a vybrat nejlepší, takže časem…:-)
Jo, a co to úterý, platí? Šárka & Tedýsek

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 28.06.04 07:35

AHOJ,
JAKY UTERY??? JA NIC NE V I M

K ACKA MI POMAHA S MEZERNIKEM :D

JA RCA

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 28.06.04 07:35

AHOJ,
JAKY UTERY??? JA NIC NE V I M

K ACKA MI POMAHA S MEZERNIKEM :D

JA RCA

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 28.06.04 10:09

Žije tady někdo ještě???? :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.06.04 10:35

Ahoj holky!
Já sice žiju,ale nestíhám,taky jsem ještě pořád ve fázi žehlení a praní atak a Tomáš mi minule smazal všechno,co jsem napsala,tak jsem se ještě nedostala k tomu,abych něco napsala,snad se dneska večer k tomu dostanu.Tak to je jen,abyste věděly,že tady aspoň někdo žije,ale z té Šumavy jsem se ještě nevzpamatovala a za pár dní jedem na další dovču,doufám že se na ní potkáme s Medulienkou a s Romanem a samozřejmě s Tadeáškem.Tak musím jít naložit ložní do pračky a pokračovat budu snad večer,už mám docela absťák,že jsem tady dlouho nebyla,tak ahooooooj Zizi a Tomík(skoro 14 měsíců)

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 28.06.04 12:38

Šmarjááááááááá, taky jsem pořád ještě nějaká rozvrkočená a moc nestíhám, takže jsem úplně zapomněla napsat o srazíku.
Tedy domluvily jsme se na chatu, že se sejdeme zítra (úterý) v 10h v Tescu v Letňanech před Datartem. Asi mrknem do dětskýho koutku a samozřejmě navštívíme jídelničku :D
Kdokoli se chce přidat, je vítán.
Mishicka

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 28.06.04 12:40

Ahoj,
tak jsem zjistila, že jsem pěkný pako, protože zítra jsem na 10:00 objednaná k zubaři, a to už asi tři měsíce:-( Chtěla jsem se přeobjednat, ale prý by to bylo až po prázdninách, takže smůla. Tož si místo srazíku s váma udělám party se zubařkou, ach jo, a já se tak těšila… Š.

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 28.06.04 21:45

Ahoj!
Tak jsem musela utéct od hromady prádla a vykašlat se na žehlení,jinak bych se sem asi nikdy nedostala.

Tak pro ty,co se nemohly srazit na Šumavě musím napsat,že je to teda hrozná škoda,protože to bylo naprosto úžasný,nádherná chaloupka s hospůdkou :-))),což obvzlášť potěšilo tatínky a mě:-))))),taky přepychový pokojíčky(my měli krásnou koupelničku se sprch.koutem a záchod),půjčili nám tam dokonce postýlku i s peřinkama,tak to bylo super.
Co nám teda moc nevyšlo bylo počasí,takhle uplakanou dovolenou jsem nezažila,ale na beránka se naštěstí vyčasilo,tak jsme ho mohli rožnit na ohni a to teda byla baštaaaaaa.
Před chalupou bylo pískoviště,tak si děti když nepršelo,hrály na písku a taky se chodily dívat na koníčka a ovečky a prasata a slepice a ještě hromadu zajímavých věcí.
Musím všechny děti moc pochválit,protože jsem se děsila těch nocí,kdy se budou svým řevem budit navzájem,ale bylo to v pohodě,snad jen Šimonek si to v noci trošku vybíral,protože byl ve dne strašně hodný(no když se zamkl v tom autě,to asi byli všichni na prášky,ale dopadlo to dobře,dokonce Fialčino auto to vydrželo a Šimon kaskadér si pořádně zajezdil:-)))).
Ale když tak všechny ty batolátka lítaly po té společné chodbě,tak byly fakt k sežrání,ani se moc nemlátily,občas si ukradly nějakou hračku a bylo to,no někdy si někdo trochu pobrečel,ale většinou to bylo jen na chvíli.
Jo a musím napsat,že tam byla bezva klubovna(nebo herna) pro děti s úžasnýma dřevěnýma kostkama(z těch byl asi nejvíc unešený Lukáš,když se mu podařilo postavit nějakou obrouvskou věž,tak se samo někdo z capartů přifařil a věž s ohromnou radostí zbořil:-)))).
No prostě to bylo super,Medulienka s rodinou si to ještě o den prodloužili(k naší velké radosti) a ten večer,kdy byl vlastně pro ně a pro Fialku poslední,jsme to pěkně roztočili(ty fotky fakt stojí za to,myslím,že se bude i Fialka divit:-)))))))a šli jsme spát až ve tři ráno.
No já teda nejsem žádný spisovatel,tak doufám,že Mishička se toho ujme a napíše nějaký parádní šumavský deníček a taky dá nějaký fotky do galerky až nám Roman pošle to cd.
Společná fotka už v galerii je(jako vždy vypadám, jak debil),jenom je hrozná škoda,že Miki s rodinkou odjeli,než někoho napadlo,že se musíme vyfotit,tak snad příště.
No a já už nevím,co napsat.Dovezli jsme si z chalupy pravé máslo od krávy,taky dělají jogurty a tvaroh a prodávají i mléko,tak si zase příště koupím,protože je to moc dobrý.
Cesta byla hrozná,tam jsem jeli sedum hodin,malej řval až se uřval do spánku,no bylo mi ho hrozně líto.Zpátky jsme jeli asi pět hodin,Tom začal řvát už v Žel.rudě,vydržel to až do strakonic a tam jsme šoupli Lukáše dopředu(policajti nepolicajti,to už mi bylo šumák)a chudák Tomášek se najednou uklidnil a bylo ticho.Já blbec jsem si nadávala,že jsme to měli udělat hned,že chtěl prostě,abych byla vedle něj,mohli jsme si ušetřit hodiny stresů a hlavně jemu by bylo ok.Najeli jsme v Humpolci na dálnici a bysme byli dřív doma a to bylo teda pěkně hnusný,protože jsem jeli od brna krokem až domů,byly tam nějaký kolálistický závody,tak jsem myslela,že umřu,protože to už se nelíbilo ani Tomáškovi,hlavně mě naštvalo,že si klidně zavřou dálnici kvůli nějakým cyklistům,co mě je po tom,že maj nějaký závody,já si snad zaplatila dálniční známku,abych po ní jezdila a né abysme jeli šedesátkou třicet kilometrů(ještě teď jsem se rozzuřila,jen jsem si na to vzpoměla).
No nic,končím a valím na chat aspoň na chvilku.

Ještě pro medulienku:potkala jsem ředitelku školy a ta mi řekla,že ví kdy budou jarní prázdniny,tak hned ti potom napíšu a objednáme pokoje,ju?
Kdybyste náhodou chtěli někdo s náma v zimě na šumavu,tak se přidejte,my pojedem určitě,ale nejsme lyžaři,jedem sáňkovat!

tak už fakt končím,tak se mějte a ahoooooj Zizi a Tomášek.

Mickey
Povídálka 46 příspěvků 29.06.04 21:59

Ahojky holky,

tak se zase po delší odmlce hlásím.Po skvělém víkendu na Šumavě, jsme jeli navštívit babi a ta nemá net, takže jsem měla absenci. Jinak my se máme stále stejně, jen největší novinkou je to, že Eliška se nám na té Šumavě rozchodila a už to zvládá vše bez vodítka!!!
Ten srazík dnes vám závidíme,taky bych se srazila, ale dověděla jsem se to až dnes a zrovna do Letňan je to dost daleko.Zličín a Anděl je blíž.Když jsme u mamky v Praze ,tak je nám to jedno.Takže doufám, že se vám to vydařilo a že příště už budeme mít čárku i my.

Tak se zatím mějte a pa pa.

Miki a Eliška

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 29.06.04 22:24

Ahojky, tak šumavský deníček je na cestě, jen se mi zatím nedaří odeslat fotky, nějak se to zasekává, takže to odkládám na zítřek večer.
Mishicka

Vložit nový komentář