Výzkumníci (střídačky Mishicky a Báry) ať máme kam psát

Rodičovství
  • 18.05.04

Ahoj, dneska píšu jen tak, mám náhodou čas, děti spí, manžel není doma a já sice mám co dělat, ale nechce se mi :).

Gratuluju opožděně i dopředu, upřímně řečeno to nestíhám monitorovat (dvojčata se snaží…), tak si to, prosím pěkně, vztáhněte na sebe a nezlobte se na mě. Myslím na vás, představuju si, jak se asi kde patlá dort, ale nestíhám to sledovat. Jsem ostuda.

Mishicka je přestěhovaná, je to moc hezký byt a určitě vám to bude chtít říct sama, ale je větší než ten před tím a Bára byla moc ráda, když jsme je tam přepadli, kupodivu se ani moc s dvojčaty neprala :), půjčila jim houpadlo, ukázala jim co kde je a tak. Mishicka je unavená, ale viditelně spokojená a v dosahu má opravdu úžasné velké dětské hřiště. Tak se těším, že tam budeme s dvojčaty pečení vaření :D.

U nás jsou novinky spíš nezá:,–(ní: Aninka vypadá, že bude brzy capat víc sama (hrozně ráda chodí, ale stále jen za tu jednu ruku). Tedýsek je velký turista, už se pouští do chůze i venku a v určitých situacích tento způsob pohybu preferuje jako efektivnější před lezením. Výjimku tvoří povrchy, kde mu pleskají ručičky o zem (určité dlaždičky :) ). Aninka nově houpe panenku, dělá jí malá, ukazuje pupík u sebe i Tedýska a říká mu pu nebo puť. Mám docela radost, že to mají takhle rozhozené, každý má svoje talenty.
Obě děti (a u Teda je to daleko výraznější) jsou ¨v poslední době daleko větší mazlítka a současně jsem pochopila, proč nám rodiče někdy říkali „prasínek škůdce A“, když jsme byli malí. Takže já mám doma prasínka škůdce A a prasínka škůdce B. Někdy fakt ani nestíhám to po nich uklízet. Ale věřím tomu, že to někdy přejde a bude líp.
S těmi omamnými látkami: nevím, bylo to jen u dvojčat, ale u jedináčků o tom nevím.

Fialko, vypadá to, že na Šumavu dorazím jen sama, bez své drahé polovičky (to bude hukot).
Tak, to je zatím vše,
mějte se hezky, slunce ať nám svítí a PIŠTE
Ethel, Ted a Anka

Váš příspěvek
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 19.05.04 09:24

Ahoj holčiny…

tak koukam ze se nikde nestiha :D … no jo jestli mate taky takovy draky jako ja tak se ani nedivim :D:D:D ted si Kacenka vyjimečně už dlouho hraje tak toho využívám. Já už vařim at pak můžeme jít hned ven, vypada to dneska na krásný den. Dneska jí udělám pískoviště tak už se těším.. jen kdyby mi ten písek nejedla :D.
Koupili jsme jen bazének a dám ten písek do toho. Uvidíme co to udělá. Tu mušli mi rozmluvili že je to prý na ted ale pak to bude pro ní malý. Tak ten bazén je i 10 setina ceny tý mušle.I když se třeba píchne o kamínek tak tvar t snad držet bude a službu to snad splní. Než čekat až nám tatínek něco stluče…

Tak už je dračice u mě a sápe se po myši… jdu jí zabavit …

Jinak bysme mohli být celý den venku… tam je tak spokojená… jen kdybych nemusela vařit, a uklízet a pod… takže chodíme spíš až po obědě… ale dopoledne si jí ted bere tetička :D se kterou jsme se nebavili ale nějak jsme to urovnali, protože se to tady nedalo vydržet… v jednom baraku a chodit okolo sebe jak cizí… a je fakt že švára je z Kačky pěkně vyprdlej a asi mu bylo líto že jsme spolu nevycházeli… no ted čekají svoje tak uvidime… je jí 38 takže ještě má před sebou spousta vyšetření ale snad to bude ok a bude tady další prcek v baráku.

A pak náš… i když jsem už od toho upustila ale tatka to nevzdává a že prej jedno dítě nechce… ale kdyby aspon tak nezlobila… ale jak píše Ethel… je to určité období a JEDNOU to přejde :D … tak už aby to bylo.

Kačence jsem dřív naházela hračky po ránu do postýlky a ještě si vydržela hrát a já se mohla válet… ted nee… ted to po mě hází a musím přiznat že má doboru trefu.. ne jednou jsem to schytla to hlavy… takže to válení už taky moc není.

Co dáváte špuntům za svačinky??? já pořád to stejný… jogurt už i ovocnej - přesnídávka, ovoce… už dáváte i něco jinýho? Jo a bobíka už taky baštíme… ten se jí líbí obal… než ho sní tak pořád ukazuje na ty obrázky a pak mlátí hlavou do zeme a musí mít ještě jeden :D ted jsem koupili nějaký maxi a to zase celý nesní… prostě si na nás vymýšlí.......

Tak já jdu vařit at se mi to tam nespálí

zítra jsem měla jed do Prahy ale Olča s Matýskem prý odjíždí za Vítkem… takže to nevyšlo, tak snad příště a něco taky už domluvíme ne???

Tak ahoj mějtě se krásně

Jarča a Kačenka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.05.04 16:38

Ahoj Jarčo,
do Prahy klidně můžeš - třeba s náma. Zápletka trochu je, že máme s dvojčaty volno až asi po jedné hodině odpolední. ale třeba bychom pak mohly navštívit Mishicku, nebo jít někam do parku, zítra má být krásně.
 Ethel

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 19.05.04 19:13

Ahoj…

dneska jsem nemohla kvuli elektrikari kterej tu byl asi 5 minut okouknul to a prej prijde zitra… takze to znamena opet sedet doma… takze bohuzel… ale urcite dorazim v nejblizsi dobe, tatka je tam ted vic nez doma :D

Tak diky za pozvani

Ahoj Jarca

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.05.04 20:08

Ahoj,
určitě mi dej vědět, kdy se budeš chystat, sice toho teď mám hodně (i nějakou práci), ale třeba to zrovna klapne,
 Ethel

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.05.04 20:57

Tak koukam ze mame denicek pro sebe vid??? :D

urcite dam vedet, dlouho jsme vas nevideli…

cauky J,

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.05.04 22:40

Ahojky holky,
tak se taky po čase hlásíme. Musím přiznat, že nás přepadly tako hnusné, odporně dlouhé a slizké nudle, že jsem na ně musela vzít nůžky a postupně odřezávat. Došlo to tak daleko, že jsem necítila ani Šimonovo výtvory v plence, takže chudák byl kolikrát pěkně dlouho pokáklej než jsem to objevila a tím pádem se zase pěkně oprudil. Ale náš boj nebyl marný a dneska už je lépe.
Mischicce blahopřejeme k novému bydlení a už proboha žádné magory v okolí!!!!!!
Zdravíme prasínky škůdce A a B - to je fakt dobrý. Šimon je opět o krok dokonalejší v chůzi a bohužel pro mne už dosáhne pěkně vysoko a co je nejhorší tak už i na sporák. A protože není blbej, tak si pomáhá hrncema a staví si z nich schody. Děsná legrace.
Dneska si málem přivodil otřes mozku na plavání. Ve sprše se mi vysmekl a jak zdrahal tak mu podjely nohy a bum - rána až to zadunělo, naštěstí plavčík konstatoval že je v pohodě a změřil si mne pohledem „nezodpovědná matka“...... Jo jo - zlatý časy, kdy lezl po čtyřech......
Definitivně jsme ukončili spánek v postýlce. Dá se říci, že dnes se na postýlku práší a občas ji ještě použijeme jako „sanatorium“ což znamená, že pokud nechce spát a utíká z normální postele, tak ho šupnu na deset minut do postýlky, kde celou dobu ječí a řve jako pavián, ale pak po uložení do postele během minuty spí jako dřevo. Také už se mi stalo, že jsem ho ráno našla spícího na zemi vedle postele, celej studenej, ale spokojeně chrupal, tak jsem ho přikryla peřinou a vydrželo mu to do 9hodin!!!!!!
Je spousta dalších darebností, kterých se dopouští, ale už to nestíhám ani zaregistrovat, přemýšlet o tom jestli je to správně či ne, natož to nějak řešit a nebo výchovně napravovat. Snad ho potom ve školce srovnají!!!!!!
Chtěla bych si nakoupit nějaké oblečení na sebe, sháním nějaké obyčejné golfky na krátké výlety, chtěla bych taky lepší bydlení, volali mi z práce že bych měla nastoupit, chtěla bych jet někam na výlet ............ a já...... mám zrovna tak živé a zlobivé dítko… Ach jo.....
Co provést nějaký útok na pražské parky, zahrady, hřiště nebo něco podobného????
Tak se těšíme na komentáře a třeba někdy ahoj
Fialka a Šimon.

chillie
Kecalka 167 příspěvků 21.05.04 09:47

ahooj, ethel, to je super, že jsi přece jen napsala deníček, nebavilo mě to vyhledávat nás až kdesi na jiných stranách.
když bude deníček po 14 dnech, tak se ani na těch dalších stranách nenajdem. takže se nabízím, že v těch mezičasech můžu pár řádků napsat, ale opravdu jen pár, abysme měli kde psát, protože já nejsem žádný spisovatel a dělá mi problémy psát i příspěvky :).
jinak jsme tu teď měli vrůšo. včera měli holky od špuntíků sraz v zoo, takže jsme tu měli nocležníky a to lindičku s matýskem. v zoo bylo super, jen jsem ubohé zizi /která též dorazila/ zapomněla sdělit, že se jde pořád a pořád do strášného kopce. já se vyvezla nějakou kárkou. pán, co ji řídil nás lákal, že nás sveze /ještě s kamarádkou těhulkou/. nejdřív jsme slabě odporovali a po sdělení, že je to zadarmo už nešlo odporovat :). takže jsme se s holkama sešly až úplně nahoře, kde jsou pískoviště a občerstvení a taak… posezení se pro mě neslo v neustálém pronásledování zdrhače vítka. pak se zaparkoval na nedalekém písku, ovšem jen do doby, kdy jsme se za ním s holkama a ostatníma dětma přesunuly. je to prostě individualista a zá:,–(ně musí dělat něco jiného než ostatní.
večer byl pak bláznivý. oba kluci byli strašně unavení, ale spát… to ne. vítek v návštěvě viděl svou velikou šanci návratu k večernímu a nočnímu prsu. matýsek byl lindičkou upěstován a uhoupán do spánku kolem deváté a potvora vítek, že néé, že spát nebude, jen když dostane prso a pak možná… takže jsem nakojila a pak sloužila vítkovi coby dudlík. v deset usoudil, že teda jo. a usnul. pak se po dvou a půl hodinách budil, vyžadujíc svůj cumel. ach jo. už jsem úplně zapomněla, jak je to náročné. v šest ráno už jsem odmítla, jen krátce nakojila a vítek, že teda on už spát nemusí. tak vzbudil matýska, ten si sednul a asi dvacet minut vítka sledovat /a lindičku nechal v klidu ještě spát!!!!! způsobné dítě :)/. a pak už jsme vstávali.
lindička s totálně unaveným a nesvyspalým matýskem odjeli asi o půl deváté. tak jsem vítka šupla do postýlky a on si po asi desetiminutovém vyžadování „dudlíku“ usnul a chrupčí doteď.
odpoledne jedeme domů. takže nás čeká zase náročná cesta vlakem. ale už se těším, co nového nám na zahrádce vyrostlo, jak velké už jsou kedlubny a ředkvičky. budu :,-(it konečně cukety a gigantkedlubny. tak se mějte a ahoj příští týden. chillie+vítek

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 21.05.04 10:41

Ahoj holky!
Tak malej konečně usnul,tak můžu rychle písnout.
Teda včera to byl záhul,nemůžu chodit ještě teď :-)))),jedinej,kdo byl v pohodě,byl Tomášek.

Srazík byl bezva,doufám teda,že špuntíkům nevadilo,že jsem se jim vsomrovala na sraz,horší bylo to cestování.Mám děsně těžký kočár a byla jsem z toho tahání nadřená,jak horník,fuj s tímhle kočárem už mě do Brna nikdo nedostane.Autobus mi samozřejmě ujel,tak jsem musela na nádraží čekat do pěti a pan řidič ze mě zrovna nadšený nebyl,ale chlapi byli ochotní a dali mi kočár do zavazadlového prostoru a doma na mě čekal taťka,tak jsem se pak už nemusela nikoho doprošovat,aby mi buď podržel dítě nebo pomohl s kočárem.Ovšem cestovat MHD je teda zážitek,ještě že nebydlím ve městě s MHD,to bych asi nevylízala z baráku.Teda Chillie,obdivu­ju,jak to zvládáš,ještě navíc taháš berlu a to bydlíš pěkně daleko.
Až bude zase hezky a já budu mít golfáč,tak zase přijedem a tentokrát doufám se připojí i Terka s Klárkou a Mata s Oliverkem.

Tak a co u nás nového,celkem nic,Tomášek se čím dál víc zdokonaluje v chůzi,už chodí pořád,jen když upadne,kde není se o co opřít,tak leze,ještě se totiž neumí postavit aniž by se něčeho chytil,no jo asi je to tou váhou.
Jinak je chytrý,jak opička,včera cpal krokodýlovi do tlamy jabko a říkal tááák,pořád si dává na krk šňůrku s klíčama a taky se chodí vážit,vždycky si na tu váhu stoupne a tváří se děsně tajemně :-))))).Stany s tunelem jsem dala klukům ven na trávník a to bylo něco,hrozně se to Tomovi líbilo,zvlášť když Lukáš lítal za ním a křičel na něj,že ho chytí a sní,Tom lezl rychlostí šípu a strašně u toho ječel(doma mu říkáme nazgúl-pro ty,kdo viděli pána prstenů nemusím vysvětlovat,jakej je to křik:-)))) ).
Lukáš měl angínu,Tomáš to naštěstí nechytil.

Pořád mi nejede net,vždycky když jdu večer na chat,tak mi to zamrzá a já nejsem schopná se domluvit,takže Fialce jsem volala,ohledně té Šumavy,tak já už snad ani nic upřesňovat nebudu.
Jen Fialko se zeptám,jestli platí ty ceny za ubytování???Dos­pělák-200,dítě-100,batole-50kč???

Mishičko,doufám že už máš vybaleno a brzy se ozveš.
Taky se dlouho neozývá Eržika a vůbec holky,co pořád děláte,že nepíšete???To je blbej dotaz,co byste asi dělaly,když máte malé dítě,že :-)))))).
No a taky se stráááášně dlouho neozvala Judyna a Liliana,haloo­oo,doufám,že jste v pořádku!!!!Li­liano,aspoň dvě slova,prosííííím.

Tak ani nevím,co jsem chtěla vlastně napsat.
Tomášek je hodný,jen si vztekle vynucuje,když mu něco seberu,ale já se nedám,doufám,že ho to přejde.Myslím,že na děti si taky začíná zvykat,sice na Matýska(když M.trochu zakřičel)začal brečet,ale odpoledne už to bylo v pohodě a vůbec mu nevyadilo,že je s náma tolik dětí.Překvapilo mě,že z té ZOO bude něco mít,myslela jsem,že ho to nebude absolutně zajímat,ale díval se na papoušky a na opice a ukazoval na ně a výskal,tak se mu to asi líbilo.

Tak už opravdu končím a dokud nás nepředělají na jiný vlny,tak s tím netem budu mít problém pořád,každý večer to nejede.
Takže ještě předčasně popřeju Davídkovi k zítřejším narozeninám,kdybych se sem už nedostala a Davídku,pěkně si to užij a ať z tebe mají všichni vždycky radost a taky hodně dárěčků a nezapomeň dát Lucince líznout dortu:-))).

Tak se všichni mějte a páááááá Zizi a Tomášek(1rok a 21dní)

Mata74
Kecalka 122 příspěvků 21.05.04 20:30

Ahoj holky,
včera sme boli na oneskorenej ročnej prehliadke a Oliverkove miery sú 9950g a 75 cm a čiapka musí mať obvod aspoň 48cm, aby si ju mohol naraziť svoju gebulku:-) Do ordinácie Oliverek vpochodoval po dvoch (samozrejme sa ma držal za ruky, sám to ešte nevie) a s úsmevom na tvári. Úsmev však zmizol po vyzlečení do naha a položení na pult. Okamžite spustil rev a skončil až som ho obliekla. Potom sa opať usmieval a odchádzali sme opať s úsmevom na tvári a dokonca pani doktorke aj zamával.
A čo vieme nového? Oliverek sa naučil okrem šuplíkov v kuchyni už otvárať aj skrinky a najradšej chodí do tej kde sú saponáty. Musíme tam dať nejakú zarážku skor než stihne niečo ochutnať:-) K narodeninám dostal veľký plechový bubon a už sa aj naučil krásne nahlas bubnovať. Zistil, že máme doma odpadkový koš a keď zistí, že nedávam pozor, už sa k nemu plazí.
Inak máme od utorka dosť mrzuté obdobie. V utorok večer mal Oliverek dokonca teplotu 38 stupňov. Od polnoci nespal. Najskor som si myslela, že niečo na neho leze, ale sú to zuby. Teplotu viac nemal, ale pre istotu sme o týždeň odložili druhú dávku obrny. Ďasná má úplne napuchnuté, vyzerá to na ľavú spodnú dvojku a zdá sa mi, že i stolička sa tam tlačí…Inak je dosť mrzutý a posledné tri noci sú dosť hrozné. Ešteže nám funguje aspoň to večerné zaspávanie bez prsa:-)
Zizi, výlet do Brna musel byť dosť náročný. Dúfam, že až dorazíš nabudúce, tak sa konečne uvidíme.
Ethel je super, že zvládaš písať deníček aj keď nemusíš. A to máš dvojčatá. Ja som rada, keď stihnem prečítať príspevky a občas niečo napísať.
Davídkovi prajeme všetko najlepšie k zajtrajším narodeninám.Pekne si to uži.
Všetkým prajeme pekný víkend!
Maťa a Oliver 1 rok a 8 dní.

Katule1
Kecalka 165 příspěvků 21.05.04 21:54

Ahoj holky,
Ethel, super, že jsi napsala deníček, to se cení, obvzlášť u Tebe.
Davídku, přejeme Ti všechno nejlepší k narozeninám, pořádně si je užij a vyřiď mamce, ať nám o tom potom napíše.
Fialko, teda Šimonovo usínání a spaní je fakt legrační. To se Šimonek skulí v noci na zem a vůbec mu to neva?
Kubíkovi se teď rozrostly zoubky. Objevila jsem vylezlý jeden horní, napůl spodní a druhý horní se už klube. Občas je protiva, občas se budí s pláčem, ale jinak je to naštěstí bez problémů.
Musím běžet, zítra i v neděli pořádám slezinu, příští týden budu o rok starší, tak se na ten zítřejší fofr musim vyspat. Pěkně mě štve počasí, já naplánovala zahradní grilovačku, samý dobrý masíčko a vypadá to, že to budu „grilovat“ v troubě a budem se mačkat v obýváku. No to mám radost.
Běžim do pelechu, mějte se krásně.
Káťa a Kubík (13 měsíců)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.04 23:57

Ahoj holky,

Mishicka (pokud vím) ještě není na internetu, takže vás pozdravuju a snad se to už brzo dořeší a ona nás oblaží novinkami z Barbánkova.

Aninka sama stojí a začíná pomalinku chodit, Tedýsek už je v chůzi značně samostatný. Dneska poprvé vysypali prášek na praní (tak to je takové smutné prvenství…). Snažíme se je teď trochu rozmluvit, ale dneska jsem byla v práci a z manžela, který dnes vychovával jsem dostala jen ujištění, že jim to docela šlo. Ale nevím co a jak, tak vám to nemůžu napsat.

Mám radost, že se Vám vydařil Brněnský srazík, my Pražandy se taky musíme polepšit a udělat něco tady, co říkáte holky, co takhle ZOO:D?

Byli jsme na opožděné roční prohlídce,ale protože Tedův očkovák nemůžu najít a Ančin děti těsně před odjezdem vybalili, nemám to napsané. Ale pamatuju si, že váhy jsou 10,750 Ted a 8650 Anka. Ted měřil 77,5 (myslím), na Anku jsme asi zapomněli? Nikdo z nich neplakal, ale nikdo se taky nesmál a rozhodně nikdo nic neříkal ani nedělal. Vážně a podezíravě na paní doktorku koukali a i když ta se mohla strhat, aby je přinutila k akci, nenechali se zvyklat. Dokonce ani v čekárně při oblékání pak nic neříkali a nedělali, protože okolo občas chodila sestřička a ta by to paní doktorce určitě vyzvonila :D. Tak snas příště. Úspěch je už to, že Aninka neplakala.
Tak jo, půjdu spát, dobrou
Ethel, Ted a Anka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.04 00:22

Ahoj holčinky,
tak dnes jsem po desáté hodině Davču přeprala a už snad bude spát jak dudek, taťka je už druhou noc na cestách, tak je ten večer docela náročný. Dnes jsem plácala Davídkovi zakysánek, ale jak jsem tak šikovná, tak mi to začalo spodem vytíkat a měla jsem sto chutí s tím mrsknout z okna, tak jsem ještě hledala čím bych to tak do zítra mohla zachránit, tak jsem ještě zplácala nějaký jablečno-pudinkový dortík s ovocem, ať je co patlat. To tak strašně uteklo, že jsem z toho úplně vedle, dala jsem si trochu Metropole na vzpamatování, tak na to teď špatně vidím.
Jinak docela bojujem o přežití, myslím tím Davčovy úrazy - 2× nabitý ret (a hodně), několik velkých boulí - poslední v neděli, ta naběhla tak rychle, že jsem měla takový strach, že praskla nějaká žilka a čerstvě sedřený nos, když přepadl venku přes auto - a to jsem stála nad ním, jen jsem mrkla na Lucku a bylo to. Docela mi dává zabrat, taky objevil, že máme vedle gauče na PC stole i telefon, tak bleskově vyběhne a už telefonuje. Asi budem muset vystěhovat z obýváku i stůl, po té poslední bouli už hledal manžel šroubovák, že ho rozmontuje. Taky máme na kontě asi 5 rozbitých misek, jeden talíř, flašku a dnes začal házet různý věci dolů se schodů. I ovladač od TV letěl, ale zatím přežil, takže moje naděje, že bude druhé dítě hodnější zmizela v dáli. Ječí jak pavián, dnes mi nervy škubaly, až nevím kde, no asi byl slyšet přes celý město. Tak strašný řev prý kamarádky u svých dětí nezažily a já zase neznám co znamená mít klidné dítko.
No chudáček můj malý, to jsem ho pěkně pomluvila, ale zase umí hezky udělat malá, než mi serve naušnici a začal nožkama dělat ťap ťap ťapušky, půjdem spolu na hrušky a je to hrozně srandovní, jak se snaží nožkama trefit do sebe. Zase si nemůžu na další vzpomenout, tak snad jindy. Dnes brácha poslouchal Kabáty a Davídek si začal tak pokyvovat hlavou, jako že paří a to ho nikdo neučil.
Tak budu končit, ať zítra nemám obrovské kruhy pod očima, nějak se nemůžu celý týden dospat. Minulý víkend jsme byli na třicetinách, tak jsem se odreagovala a samozřejmě nehorázně přejedla, ale bylo to skvělý.
Ještě děkujeme za gratulace a opět dodatečně opožděně přejeme Oliverkovi a Elišce všecičko nejlepší a strašně moc štěstíčka a zdravíčka. Tak papá a dobrou noc.
Ahoj Lenka a Davídek.
P.S. Fialko to sanatorium je skvělý, nepřibíráte i cizí na převýchovu? Že bych poslala spěšný balík?

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 23.05.04 22:32

Ahojky holky,
tak jsem tady pěkně pomlouvala Šimona, přečetl si to Taťka a dostala jsem pěkně vyhubováno, že prý to není pravda, že Šimonek je hodné miminko......
No kdybych ho viděla tak dvě hodiny denně tak bych si to asi taky myslela ale takhle...... Tak si tady teď zuřím, mlátím do kláves a potřebovala bych taky snatorium. Asi si zalezu do Šimonovy postýlky - stejně je volná a zkusím to vyřvat z plných plic..... Ale jinak jsme v pohodě. Už jenom ten fakt, že se Šimon dožil takového věku a já též a oba ve zdraví svědčí o tom, že to není tak hrozné. Jednou jsem zažila v obchoďáku dost dobrou scénku maminka a dítko, že jsem si musela přiznat, že takhle daleko to snad u nás nikdy nedojde, ale člověk nikdy neví.......
Teď musím balit a zase mizím z Prahy, protože mamka si zlomila ruku a je chudák v baráku sama, teď do toho takováhle zima, takže jí musím jet pomoct obhospodařit barák, topení, havěť apod - nazuju holinky, zástěru a šátek, hrábě do ruky a hurá do hnoje...... Koupila jsem holinky i Šimonovi, vypadal jak kocour v botách a chodil tím stylem, že se držel za horní okraj těch holinek a vytahoval si nožičky do výšky jako čáp..... děsná legrace. Ale tím pádem také s váma nebudu moc drbat, protože tam k nám na ten venkov ještě nedošla VTR a největší technologický boom je pračka.
Takže moc hezké počasí Vám všem přeje Fialka a Šimon.
P.S. Ale pokud budete plánovat nějaký srazík - rádi se připojíme a dorazíme. Tak nám pošlete zprávičku. Jo??? Díky.

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 24.05.04 12:24

Ahojda holky,
po dlouhé odmlce se opět hlásím. Co u nás nového? Asi jako u většiny z vás, prožíváme období pokroků a z malého miminka máme velký batole.
Musím se přiznat, že mě to s Renčou baví čím dál víc, je to mnohem lepší než vloni. To jenom spala, jedla, v noci maraton…Řekla bych, že i taťka je spokojenej, konečně může vzít Renču na kolo a jet třeba na hřiště. Renžim máme téměř pravidelný, chodí spát už jen po obědě, ale zato spí pěkně dlouho. Usíná sama i večer, to chodí kolem 20:30.
Začíná krásně mluvit, opakuje slabiky a někdy i slovo, říká mama, což mě obvzlášť těší. Dřív to bylo samý tata. Mezi dětma je ve svém živlu, dělá jim malá a pusinkuje je. Oblíbenou hračkou je panenka „mimi“, kterou pořád tahá a na požádání najde a přinese.
V září bude mít ségra miminko, tak jsem jí hledala věcičky po Renče, to byla opravdu pidičlověk:-)Lidi mě nevěří, že je Renče 13 měsíců, je veliká. Oblečení má na 18-24m a skoro u všech triček jsou jí krátký rukávy.
Asi měsíc měla Renča u nosu, na bradě a pod nosem takovou krupičku. Skoro nebyla vidět, ale byla tam. Znáte to? Doktorka mi nedokázala poradit. Pak jsem šla se sebou na kožní a jen tak jsem se zmínila kožní doktorce o tý krupičce a poradila mi gel s bílým ichtamolem. A opravdu, za 10 dní mazání to má pryč. Smrdí to jako dehet, ale Renče to vůbec neva, naopak, jak může tak to olizuje, bléé:-)
Začínám vařit opravdový jídla i pro Renču. Jsou to většinou omáčky, úspěch měla koprovka a rajská. Akorát mám problém, že si pořád nezvykla na kousky. Asi jsem jí měla na to naučit dřív. Když si něco jí sama, tak jí kousky nevadí, ale běda, jak jí to dám já. Snad to brzo zvládnem, nebaví mě ze všeho dělat šlichty. Zubů má už 13, takže v tom problém nebude.

ZDRAVÍM VŠECHNY OSLAVENCE, KTERÝM JSEM, JÁ OSTUDA, NEPOPŘÁLA. DODATEČNĚ TEDY PŘEJU VŠECHNO NEJLEPŠÍ A POSÍLÁM PUSU OD RENČI!!!!!!!!!!­!!!!!!
Pavlína a Renča

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 24.05.04 12:45

Ahoj!
Taky má Tom na puse krupičku,doktorka mi řekla,ať mu to mažu Ondřejovou mastí,no má to tam pořád,jen mu to občas zmizí.To by mě zajímalo,z čeho to je.
To oblečení na 18-24m máme taky,ale už ho nosíme snad půl roku:-)))) a trička mám na dvouletý děti a rifle dokonce na tříletý,musely jsme zkrátit nohavice a bylo to,ostatní mu bylo malý v pase:-))),ale teď se mi zdá,že nám brouček zhubl,má to v pase volné,tak už má i kšandy:-))).

Já teda nevím,ale asi se Fialko připojím k Šimonovi,mám pocit,že Tomáš už jenom řve a řve,když si ho nevšímám,tak mi visí na nohavici a ječí.Hlas má hrozně pronikavý až nám z toho zalíhá v uších,je to děsný,vůbec nevíme co s ním,vždycky mu musíme vrazit do ruky nějaký jídlo a je na pár vteřin klid,ale jen na pár.
Asi ze mě bude zoufalá matka,která dovolí tyranovi naprosto vše za cenu klidu:-))).
NO snad ho to přejde,pořád to svádím na ten poslední špičák,ale ten už je kousek venku,tak by ho to snad bolet nemělo,ne?

Klárce přejeme všechno nejlepší k dnešním narozeninám,hodně dárečků a krásnou oslavu.Mamko Terezko,ty se taky někdy ozvi!

Tak musím něco dělat,satánek usnul a já mám práce a místo toho zase sedím tady.Tak ahoj Zizi a Tomášek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.05.04 13:48

Ahoj!

Vše nejlepší ( opožděně ) víkendovým oslavencům a taky Klárce!

Pavlí, no to je dost, už jsem myslela, že jste s Renčou emigrovaly.

Zizi, mně Vojta umí předvést dokonalý hysterický záchvaty s mostem, hruza.
Nastesti se nevzteka nepretrzite, ale kdyz to na nej prijde, tak je to fakt des.
Jedna znama ( taky s rocnim ditetem ) mi rika, ze se tomu musi predchazet, ale ja popravde nevim, co a kdy ho vytoci:-)
Dneska rano vytocil on me, delala jsem bezny ranni ukony a rikala si, jaky mame hodny miminko, ze si hraje. Pak jsem dosla do obyvaku, Vojta zapadlej ja vlastnec ve velkym kvetinaci, spal se hlinou a tu ochutnanou prskal a vyhazoval na zem…
Klasicky pravidlo, ze nejhorsi se deje, kdyz jsou deti potichu, se zase osvedcilo.
Jinak ho musim pochvalit, protoze je velmi komunikativni, mam pocit, ze rozumi uplne vsemu, co po nem chci ( podle nalady to nekdy i udela :-) ), treba vi, kam jit, kdyz reknu, ze si pujdem neco vzit v pokojicku…, asi jsou to prkotiny, ale vy mi rozumíte, že jo? :-)
Mějte se fajn,
J+V
PS: Jak jsi na tom, Mishicko? Hnizdecko zabydleny ? Ozvi se.

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 25.05.04 14:24

AHOJKY

ZITRA BYCHOM MELI JED DO PRAHY… BUDETE MIT NEKDO CAS??? DAME MALYHO SRAZIKA???? MELA BYCH DORAZIT ASI KOLEM OBEDA…

AHOJ JARCA A KACENKA

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 25.05.04 14:33

Ahoj holky,
tak se konečně po odmlce hlásím, nemoci už jsou zažehnaný, DÍKYBOHU, bylo to opravdu strašlivý. Jsem sice ráda, že Tadeášek nic nechytil a dále je to notoricky zdravé dítko, ale kombinace dvou kriplíkovatých rodičů a superaktivního batolete je vražedná, to mi můžete věřit:-))))
Takže dodatečně přejem všem oslavencům z deníčku všechno NEJ,NEJ, NEJ k slavným prvním narozkám, mysleli jsme na vás!
Novinek je u nás spousta, ale jak se zdá, Tedýsek se právě probudil, takže ho musím jít vyvenčit, ozvu se snad zítra.
Mějte se krásně, pozdravujte prcky a pište:-) Šárka & Tedýsek (zítra 13 měsíců)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.05.04 14:46

Ahoj úplně všichni!
Tak jsem se po děsně dlouhé době podívala na deníček a nedalo mi to a musím se ozvat.
Judyna stále pracuje, Deborku stále opečovává tatínek Tomáš. Judy je navíc v práci úplně sama, tak musela přestat deníček i číst. Moc ji stresovalo, že nestíhá číst, natož něco napsat, tak to vše musela vypustit zcela. Já mám teď v práci taky menší možnost vše pročítat, tak jsme to vyřešily tak, jak jsme to vyřešily. Mě to však přece jen někdy nedá a jen tak letem světem něco přelouskám. Deborka už taky běhá, taky měla svůj specielní dort na 1. narozeninky a začíná moc hezky opakovat slova a když ne přímo písmena ve slově, tak zazpívá melodii toho konkrétního slova - já říkám, že bude zpěvačka, zdá se mi, že má hudební sluch.
taky jsem konečně při malování našla tu knížku s říkankami na každý den v týdnu, tak tady je to:
Pondělí - je to Petra pihatá, copy má jak za zlata. Úterý - usměvavá Uršula kozačky si obula. Pročpak se tak díváte? Že jsou celé strakaté!
Středa - Sylva je jak skřítek, vykukuje z kytek. Až vyroste trošku víc, kampak se nám potom schová? Do vysokých slunečnic. Čtvrtek - Česťa čertík z Černých Čtvrtek - umouněný vzteklý krtek!
Pátek - Pracovitá Pavlína trhá šípky do klína, a pak podle svého zvyku nasype je do košíku. Večer - celá znavená - jak ty šípky zčervená.
Sobota - Staša už je skoro slečna, škoda že je tolik řečná! Sama nemá ani zdání, že už z toho povídání v dalekém i blízkém kraji hory se nám zelenají.
Neděle - naše Naďa nafoukaná nepromluví brzy zrána, nepromluví odpoledne, na nikoho nepohlédne. Celý den by nemluvila! Chodí v bílém jako víla. Jen se, Naďo s námi směj, tohleto nám nedělej!

Taky bych moc chtěla poděkovat Eržice za přání k Deborčiným narozeninám a Zizi za to, že mi vyprovokovala k tomu, abych se ozvala. Na Judy se nezlobte, fakt je to pro ni „záhul“, když ráno musí do práce, pak se vrátí, chce si taky užít malou a dohonit domácí práce, navíc doma internet nemají, tak musela udělat tlustou čáru a e-mimino vypustit. Učitě by Vás ale moc pozdravovala, ale raději jsem jí neříkala, že sem napíšu. Tak se mějte všichni moc hezky a suprovou dovču na Šumavě. Mimochodem kdy to jedete? My máme taky na Šumavě chalupu, tak jen kdy a kde budete? A kdo všechno?
Zdraví Vás Liliana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.05.04 15:45

Ahoj Jarčo,
teoreticky bych měla mít čas já (ale musím to ještě definitivně potvrdit). Můžeme se někde srazit?
Ethel, Ted a Anka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.05.04 10:47

Ahooooooj Lilianoooo!
To je dobře,že jsem tě vyprovokovala a ty ses ozvala,měla jsem docela obavy,že se tak z ničeho nic úplně ztratily.Judyna toho má asi vážně dost,když musela emimino úplně vypustit.nevím jak bych to zvládla já,jsem strašně ráda,že tohleto existuje a já mám spoustu nových přátel-skvělých přátel.
Na Šumavu jedeme 18.6-20.6.,někdo tam zůstane i dýl(např.já až do 24.6),je to někde mezi Hojsovou stráží a Železnou Rudou,jmenuje se to Brčálník,asi by ti měla teda odpovědět Fialka,je to jejich,já nevím,jestli to říkám dobře.No a měla by jet Mishička,já,Et­hel,Fialka,Jar­ča,Lindička,Teď si nemůžu vzpomenout jestli jede taky Eržika a to tě asi zajímá nejvíc,tak sem musíš občas juknout,protože já si to všechno nepamatuju a určitě jsem půlku holek vynechala.
Tak se mějte moc pěkně a Deborce opožděně vše nejlepší k narozeninám(nevím kolikátého je měla) a doufám,že se nám občas ozveš.Tak ahooooj Zizi a Tomášek

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 26.05.04 22:01

Jsem tohle poslal dneska odpoledne omylem do starýho deníčku, takže tady je druhej pokus.. :-)

**Tak lidi, už jsme zase na dráááááááátě! :-))) Tak jen co tady po těch montérech UPC vyluxujeme.. a Mishicka se vrátí z mejdanu u Lindičky.. tak tu naší fungl novou, luxusní kabelovou lajnu 768 kb/s nahodíme a ozveme se! :-)

Všechny Vás MOC Pozdravuje J (manžel) od M(ishicky)**

Vložit nový komentář