Výzkumníci (střídačky Mishicky a Báry) návštěva u Mishicky

Rodičovství
  • 26.05.04

Ahoj holky, včera jsem byla u Mishicky. Zítra (tj. středa) okolo oběda by jim měli připojit internet, takže pak už se snad objeví. Děti jsou u Mishicky vždy hrozně hodné (všechny tři). Pěkně si hrají, Anka ukáže Báře jak otevřít skříně, kterých si zatím ani nevšimla, a jak z nich všechno co nejrychleji vyházet ven. Bára to pak vždy praktikuje po našem odchodu :).

Kromě toho se zdá, že vzniká něžné pouto mezi Tedýskem a Bárou, včera se spolu moc hezky mazlili a dávali si pusinky. Bylo to k sežrání :D.

Na procházce jsme objevily s Mishickou krám s dětskými věcmi, měli tam moc hezkých hraček, šatů, kočárků, no všeho. Mishicka to měla chuť všechno koupit a protože to má docela blízko, myslím, že má problém… My naštěstí bydlíme dál, takže moje city jsou jen platonické :D.

Naše děti někdy předevčírem pronikli na záchod, skoro nám utopili poslední roličku papíru a rozpatlali všude dezinfekčně vonící gel (mám podezření, že si i lízli). Tak jsem jim plácla přes ruce, odtáhla je pryč a důkladně vymyla zevnitř i zvenčí. Naštěstí se jim nic moc nestalo, pečlivě jsem je pozorovala (poté, co jsem se informovala, že by nejspíš šlo o chlorinovou otravu, kde hlavní příznaky jsou zrychlený dech a horečka). Ani jedno neměli, mlíko vypili velmi svižně a tak si myslím, že to pro tentokrát docela dobře dopadlo. Od té doby záchod zavírám (protože jakákoli bezpečnostní uzávěra pro Anku znamená jen slabou čtvrthoďku navíc, než přijde na to, jak to sundat).

Co se týče Báry, ta pokračuje v započatém díle. Krásně chodí a běhá, povídá, houpe se naprosto samostatně ve šnekovi… a taky se ukázkově vzteká. Bára taky začala (prý) pravidelně spát, usíná okolo 10 a budí se v osm, takže je Mishicka šťastný člověk.
Naše děti usínají mezi osmou a devátou hodinou, někdy spí docela v klidu a někdy se budí, ale málokdy spí bez hlesnutí celou noc. Většinou to spraví dudlík, někdy zbytek mlíka, co při usínání nedopili a někdy musí k nám do postele (ne tak časté).

Taky máme doma uřvánky, zvláště když třeba usilují o mobil (tužku, moje jídlo, moje peněženka… cokoli co nesmí) a my jim to nechceme dát, začnou srdceryvně naříkat, případně řvát na plný koule. Ale pokud jim občas plácnu jednu přes zadeček (když zlobí a oba dva to víme), kupodivu se velmi rychle uklidní sami…
Tak zatím ahoj, výchově zdar
Ethel, Ted a Anka (a příště už Mishicka)

Váš příspěvek
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 27.05.04 08:08

Tak Jsem tohle poslal včera omylem dvakrát do starých deníčků, takže tady je už třetí pokus.. :-)

Tak lidi, už jsme zase na dráááááááátě! :-))) Tak jen co tady po těch montérech UPC vyluxujeme.. a Mishicka se vrátí z mejdanu u Lindičky.. tak tu naší fungl novou, luxusní kabelovou lajnu 768 kb/s nahodíme a ozveme se! :-)

P.S.
Mishicka tady poletuje kolem s Barunkou, která zrovna nedávno dostala takovou rýmu, že když si kejchne, tak jí pak visí nudle hodně pod bradu (dobrou chuť pokud zrovna obědváte ;-)

Všechny Vás i všechny Vaše pidilidi MOC Pozdravuje J (manžel) od M(ishicky)

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 27.05.04 13:31

Ahoooj J a M,

dobrá zpráva, že jste opět na drátě:-)) Ty nudle pod bradu vám teda moc nezávidíme, i když Renča asi jo, moc ráda je totiž olizuje:-)) Přejem brzké setřesení rýmy a brzo zase AHOOOOOOOJ!

Pavlína a Renča

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 27.05.04 19:12

Ahoj,

tak my se pridavame k nudlakum… u nas nudli Kacenka a i ja.Dneska mela i malinko zvysenou teplotu a silenou naladu…
Ted jedeme do kina tak bude hlidat prababicka, snad hned usne a nebudou problemy… na dnesek moc dobre nespala… takze se pak ozveme…

Ahoj unudlenci Dusanovi

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 27.05.04 20:28

ahoj!
Tak musím taky napsat,že máme hroznou rýmu,zatím kapu na plinku eukalyptový olej,tak snad to pomůže.Doufám,že se z toho nevyklube něco horšího.
Tak mishičko,konečně to máte za sebou a zase budeš psát,už se moc těším.

Tomášek tráví celé dny na písku,ale jen se vzdálím,třeba když jdu pro prádlo,abych ho pověsila,tak to zmerčí a řve jak na lesy,pomalu se nemůžu bez řvaní ani vyčůrat:-)).Taky zase chce nosit a to teda já už moc nezvládám a když ho chci postavit na zem,tak zase řve.
Chtěla jsem se zeptat,jestli mají vaše děti už úplně zahojenou fontanelu,Tomík tam ještě pořád kousíček má,tak jsem z toho docela nesvá,četla jsem,že se to má ztratit kolem desátého měsíce.

Jo,Mishičko opožděně ti děkuju za ty fotky,já moc do meilu nechodím a tak jsem si toho všimla teprve nedávno,tak ti moc děkuju,žes mi to poslala(no z větší části je tam vyfocená moje megapr…,ale děti jsou tam taky :-)))))).
Tak valím na chat,než mi zase zkolabuje pc.
Tak ahooooj Zizi a Tomík

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 27.05.04 22:55

Ahojky holkýýýýýýýýý­ýý!!!!!!!!!!!­!!!
Tak konečně jsem zase tady :-) V „novém“ bytě se nám opravdu moc líbí, samozřejmě ještě nemáme všechno vybaleno, ale žít se tu dá v pohodě. Je to velká změna oproti Pankráci, tady je na každým rohu krámek, hromada hřišť, v domě mladý lidi a děti, no paráda. Barča se aklimatizovala nad očekávání dobře, k mému obrovskému údivu dokonce usíná SAMA v postýlce. Jak už psala Ethel, tak konečně i u nás funguje pravidelná usínací hodina, bez ohledu na to, kolik přes den Barbánek naspí. Takže jsme skončili s buzením a věčným vypočítáváním, jestli jí necháme spát ještě dalších 10 minut, aby se nám neposouvala s usínáním.
Samotný stěhování bylo docela v pohodě, Bára opět překvapila, vzorně zabalovala se mnou a vypadala, že jí to baví. Aby taky ne, když to byla ohromná příležitost ukořistit neskutečné poklady :-))))))
Roste nám z ní opravdu pořádná divoška bláznivá, zbrklá, tvrdohlavá a vzteklá. Řádí jak ďas, když není po jejím, když dovádí, tak taky pořádně, ječák má vynikající. Už umí obstojně předvést scénku pořádnýho vzteklouna (trénuje zejména na veřejnosti), plácne sebou na zem a buší ručičkama a někdy i hlavou o zem, nebo cokoli v dosahu a samozřejmě u toho velmi hlasitě kvílí. Vlastně ječí a vzteká se hodně často, už dávno nepomáhá nějaké odvádění pozornosti. Máme za sebou pár úrazů a s jejím temperamentem asi bude hůř. Prokouslej jazyk, krvavá podlitina přes půl čela, ramínko vražený do krku - taky krev, naposledy včera si dala takovou šlupku do nosu na houpadle, až jí taky tekla krev. Sem tam přiražený prsty, nekrvavé úrazy obličeje … to už ani nepočítáme.
Někdy se sama sobě divím, že dýchám :-) A taky už dostala na zadeček a ne jednou. Nehodlám používat výchovu „škoda rány, která padne vedle“, funguje to spíš jako morální trest … a funguje dobře, Bára se velmi rychle uklidní (tedy v pouze v případě, že nemá zrovna totální ámok :-)
Povahu má holt divokou, ale jinak je to naše zlatá holčička, je chytrá a bystrá, dost často mě překvapí, jak jí ten mozeček šrotuje. Rozjíždí se v mluvení, zrovna včera stála přede mnou a pronesla - máma bibi nene (máma se nesmí bouchat). Velmi dobře jsme obě chápaly, o co jde, přesto se neubránila udělat přesný opak a mydlila do mě panenkou jak zběsilec. Musela jsem se moc držet, abych se neřehtala. Je ale fakt, že docela poslechne, když něco nakážu, či zakážu. Je sice nespokojená a ječí, ale většinou od zakázané akce ustoupí. Řeč používá čím dál víc, někdy brebentí tou svou hatmatilkou jen tak, aby nebylo ticho. Když se zlobí, že jí něco nejde, tak tím vysokým holčičím hláskem nadává, jak stará domovnice - zatím nesrozumitelně, ale ta intonace je správná :-))
Velkou radost máme z toho, že se přestala bát pejsků a taky se začala kamarádit s dětmi. Další pokrok je, že si svoje „souboje“ s dětmi začala vyřizovat sama a už nesedí jako nešťastník a nebrečí, když jí někdo chce něco vzít.
Jdu se zkusit prokousat starými deníčky, co jsem nestihla a pokud bude zítra čas, tak se zas ozvu.
Dobrou noc přeje všemu již zase „on-linová“ Mishicka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 27.05.04 23:04

Zizi, jen musím vyjádřit svůj soucit s Tebou, mám doma taky věčnou ječivku, věčně mi visí na kalhotech, až mám rozkrok mezi kolenama :-)))) A nosit se někdy chce v kuse klidně celý dopoledne, takže já mám problém cokoli udělat, protože furt vymýšlím pro ní nějakou zábavu, co by jí odpoutala od nošení. Jediný, kdy mi „dá pokoj“ je, když jsme někde - na písku, na návštěvě, venku, kdekoli, hlavně ne doma. Někdy z toho věčnýho jekotu a oblejzání začínám být hysterická, ještě, že se už dá chodit ven, kdyby byla zima, tak by mě už asi dávno odvezli :-) Takže držím nám oběma palce, abychom to přežily ve zdraví - a ti naši uřvani koneckonců taky :-)
Bára myslím fontanelu ještě nemá srostlou, moc jsem to nestudovala, ale na roční prohlídce má napsáno myslím 0,5×1cm.
Tak opravdu už dobrou noc.
Mishicka

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 28.05.04 09:14

Ahojky Zizi,
Tadeášek taky ještě nemá fontanellu srostlou, ale neboj, je to naprosto OK, celkově „zatáhnout“ se to má až kolem 18 měsíce. Naopak by byl problém, kdyby srostla moc brzo, protože by to mohlo signalizovat nějakou mentální poruchu - laicky řečeno, mozeček by nemohl růst, protože by ho to omezovalo v rozletu:-) Jsem zase chytrá, co? Ale nedávno jsem dělala korekturu jednomu kamarádovi doktorovi, kterej na tohle téma psal článek do nějakýho odporně odbornýho plátku, takže jsem nadupaná:-)))
Papa a pozdravuj Tomíka! Šárka

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 28.05.04 13:14

Ahoj,tak tos mě uklidnila s tou fontanelou.Teda ty jsi tááááák chytráááá:-))),kdo by to byl do tebe řek:-))).
Tak díky a musím letět uklízet,protože satan zrovna usnul,tak mám hodinu na to,abych to tu dala aspoň na oko do pořádku.Večer budem grilovat,ovšem opět se nám nedaří mít hezký počasí,takže pokaždé když grilujeme,tak prší,no do večera je ještě čas,ale moc nedoufám,že by se to zlepšilo.Tak se mějte a ahoooj Zizi a Tomášek

chillie
Kecalka 167 příspěvků 29.05.04 17:38

ahoj holky, vrátily jsme se do brna už ve čvrtek, ale neměla jsem dosud čas se ozvat.
vítáme zpátky mishičku. to se máte v novém bytě :) taky bych si dala říct :)
teď je vítek venku s tatínkem. doufám, že se vrátí dřív než minule, kdy dorazili něco před půl devátou. já už byla zelená strachy a přemýšlela, jestli mám volat policii, jestli někde nebyla nějaká nehoda. radim totiž nebral ani telefon. nakonec se prý pánové zapomněli na nějakém sportovním dni univerzity. no, dnes je pro změnu interhospodcup, což je fotbalový turnaj kolejních hospod. takže předpokládám, že vyrazili tam. ani jsem se nestihla zeptat kam jdou, protože když odcházeli, tak jsem spala zmožená ranním nakupováním a trajdáním po městě.
v poslední době mě dost bolévá bederní páteř. jakmile vyrazím někam trochu pěšky, pak toho krutě lituju a trpím. musím se konečně objednat na ortopedii, jestli už je teda opravdu čas na tu slíbenou endoprotézu. protože ta bolest je od berlí a od toho, jak se snažím odlehčit kyčli. dost mě to trápí, protože já byla chodec. všude jsem trajdala pěšky. a teď nemůžu.
jinak už nekojíme. důvodů, proč jsem se rozhodla přestat bylo víc. hlavně moje věčná únava. taky mě ortoped nechtěl vzít na rtg až po ukončení laktace a tak…
zdá se, že vítek to snáší mnohem líp než já. já mám trochu výčitky, že jsem ještě mohla, jen nechtěla… a někdy mám, co dělat, abych mu ještě nedala, protože mléko ze mě pořád teče. přece jenom to kojení bylo často dost příjemné.
zizi, docela ti závidím, žes to měla tak vyřešené, že budeš kojit do roka a hotovo. já jsem taková váhavka váhavá.
vítek je teď dost mazlivý. otírá se tvářičkou o moji tvář nebo se jen přitiskne, rád se nechává hladit, takže si to vynahrazujeme takto.
co se týká dovedností, tak hodně věcem rozumí. přines, podej, najdi, kde je… to zvládá. mluvit se mu stále moc nechce.
málokdy opakuje. nové slovo říká „kuk“.
zvládáme jen slova s k, g, t a občas takové skoro b a bába. ostatní písmenka nemá rád.
tak se zatím mějte všichni krásně, jdu si vzít něco k jídlu, než chlapi dorazí. chillie+vítek

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 30.05.04 22:29

ahoj holky!
Tak dnes se u nás konal řvoucí den(amokový),Tomáš si usmyslel,že bude prostě od rána řvát a my vůbec nevíme proč.Ještě horší to bylo pro nás,protože jsme v pátek grilovali(spát jsme šli ve dvě),Tom se samo vzbudil hroooozně brzo a v sobotu jsme vyrazili do hospody(spát zase ve dvě),takže máme dost hrozný den,Tomáš nemůže pochopit,že se mi fakt na tom gauči líbí ležet a pořád otravoval:-)))),vždycky mě chytil za ruku a odvedl si mě ke dveřím,jako že chce jít ven:-)))),taky si mě v jedenáct zavedl do kuchyně a já pořád nemohla pochopit,co po mě chce a on chudák řval,že chce papat.Takže teď už vím,co chce,když si mě někam vede.
Taky už říká jak dělá pes-ba,jo a naučil se házet s balonem a to se mu fakt líbí,hrozně se u toho směje a ještě dneska hrál na slepou bábu,hodil si přes hlavu utěrku a chodil po baráku,jenže my máme doma docela nebezpečný terén a než taťka zjistil,že Tom nevidí,tak se trochu otloukal :-))),máma totiž byla hrozná a pořád ležela a nechtěla si hrát.

Taky jsem nedávno vařila jeho jídla do mražáku,abych nemusela pořád kuchtit,jenže jsem si na to blbec vybrala odpoledne,místo abych to dělala v noci,za dvě hodiny jsem nebyla hotová,v kuchyni jak po výbuchu,do tho mi Tomáš vylil olej na podlahu,takže byla celá kuchyň a já od oleje,no málem mě klepla pepka a musela jsem zavolat mou matinku,aby s niím šla na dvůr a já to mohla dodělat.

Kromě Tomáškových záchvatů vzteku,ale musím říct,že je to kluk šikovnej,nedávno našel merkura(to je taková stavebnice) a strkal ty malilinkatý matičky na ty malinkatý šroubky,bravurně umí otevírat a zavírat fixky(samozřejmě pak taky vypadá,jak náčelník kmene) a co se mi moc líbilo,našel si u Lukáška blok,vytáhl z šuplíku tužku a normálně do toho čmáral.No našlo by se toho ještě víc,mám pocit,že hrozně poskočil,ale možná se mi to jen zdá a spoustu věcí si ani neuvědomuju,to si vzpomenu až potom,když to některá napíšete.

Chillie,nedělej si vrásky,žes ukončila kojení.Kojilas dost dlouho,tak Vítek dostal to nejlepší a třeba si teď aspoň odpočineš.Já jsem sice říkala,že v roce kojit přetsanu,ale taky mě občas přepadnou výčitky,že jsem ještě mohla kojit,když to tak šlo,ale pak si vždycky řeknu,že by se mi asi tak dobře neodstavovalo,kdy­bych kojila hodně dlouho.Kamarádka má dvouletýho kluka a kojí a nemůže se toho zbavit,prrotože chlapeček strašně řve a chce jenom prso,takže si myslím,že ten rok je akorát a sama sebe si vychválím až do nebe,jak se nám to pěkně podařilo:-)).
Tak budu končit,ještě jsem se chtěla zeptat,kdo vlastně jedete na tu Šumavu???Abych tam potom nebyla na toho beránka sama:-)))).
Tak ahoj Zizi a Tomášek(dnes 1rok a měsíc)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.05.04 11:27

Mishicko, vítej zpátky, jsem ráda, že jste se rychle zabydleli, že se Vám v novém „doma“ líbí.

Já ještě Vojtu kojím, ale už jen jednou ráno, většinou před šestou. Jsem totiž líná chodit vařit umělý mlíčko, my si v posteli po tom ranním kojení ještě tak hodinu hrajeme,čteme,lechtá­me, potom si dáme dospěláckou snídani.
Přes den se kojení nedožaduje, takže v tomhle smyslu je to v pohodě.
Jak jste na tom vy Medulienko? :-)
Vzteklouna mám doma taky, stejně jako vaše dětičky ho to nejvíc bere, když mu něco nechci povolit.
A začíná z něj být citový vyděrač, stačí udělat nenene s prstem výstražně vztyčeným a už se mu pusinka zkroutí do podkovy a začně děsně žalostně plakat, přijde za mnou, chce se mazlit, když nevopolím, tak žalostnost přejde do vzteku. Žasnu nad tím, jakou škálu prostředků umí takovej mrňous k dosáhnutí svého cílu podniknout. Mají ty mozečky chytrý :-)
Fontanelu máme poměrně velkou, ale pí doktorka se tvářila spokojeně, že se zatahuje a má ostré hrany. Mně teda docela děsí představa, že na tu „děravou“ hlavu žuchne. Ale Medulienka mi zase dala naději,že mi roste doma genius, když má jeho mozeček dostatek prostoru k růstu :-)
Naše nejoblíbenější činnost je jízda na kole, zatím trenujeme jen na chalupě, ale Vojta je úplně blaženej, po cestě mi něco vypravuje a dá mi moře práce ho přemluvit, že musíme z kola taky slézt. Je to makačka na stehenní svaly.
 J+V

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 31.05.04 15:34

Ahojda,
tak se konečně dokopávám k tomu, abych napsala něco víc, poslední dobou jen šmíruju a čtu si vás:-) Jsem pořád taková děsně unavená, a přitom Tedýsek spí od svých klasických 19:00 celou noc, o půl šestý ho nakojím a pak vydrží minimálně další hodinu spinkat… Nevím, jestli to je nějaká opožděná jarní únava či co, ale uvažuju, že se zjadu poradit s doktorkou. (No, to se mi vlastně moc nechce, ona se mě zase bude chtít zbavit - já jsem totiž takovej exot, že ještě chodím k dětský - ale když ona je taaak hodná a zná mě od narození:-)))

No, ale dost o únavě, nebo mi tu usnete:-) Takže
Jolano , vlastně jsem Ti už odpověděla, kojíme stále, snažím se to omezit a přes den nekojit, ale tak 2× si to mazlík spolehlivě vyřve, a vzhledem k jeho nechuti požít jakoukoli náhražku mlíka to tak asi ještě nějakou dobu zůstane… A kdy chceš přestat Ty? Ono to ranní kojení je fakt pohoda, já jen rozlepím jedno oko, vyndám Tedýska z postýlky a pokračuju ve spaní:-)

Minulej pátek se mi podařil super trik, Tadeášek vstával v půl sedmý, tak jsem ho oblíkla, přebalila a dala jsem mu do ruky celý neoloupaný jablko. Pak jsem si tak jakoby nenápadně vlezla do postele, že než se s tím jablíčkem popere, na chvilku si zdřímnu… No, a když jsem otevřela oči, bylo čtvrt na devět a Tedýsek právě dojídal jabko! Neuvěřitelný, jak já mám vzorný dítě:-) Je fakt, že je docela samostatnej a pokud je vyspsalej a najedenej, nechá mě i něco dělat a vystačí si třeba půl hodiny sám. Ovšem pak ho to přestane bavit, přinese mi moje boty a dožaduje se procházky. Pokud třeba hned nejdu, tak je schopnej mi ty boty donýst třeba desetkrát za sebou, dokud si je neobuju a nejdem venčit. Vytrvalost mu vážně nechybí, ale když třeba zrovna sedím na záchodě, tak bych ho občas zaškrtila:-)

Jinak mluvení nic moc, vystačí si s pár slovíčkama (mama, tata, baba, ků=kůň) a univerzálním ukázováčkem, jinak má samozřejmě svůj jazyk, ovšem bohužel jsem stále pochytala jen ubohé zlomky miminčího esperanta:-) Tradičně zato boduje na poli pohybu, vyleze už téměř kamkoli a běhá závratnou rychlostí, občas i sejde schody po dvou bez pádu a tak… Ovšem to lezení je děs. Vezme židli, vyleze na ni, ze židle na stůl a ze stolu třeba na kuchyňskou linku nebo kamkoli jinam, kam si zrovna stůl (je ratanovej, tudíž lehkej) a židli dotlačí. Jo, a taky se naučil otvírat mrazák, k naší obrovské radost, a to fakt nejde nijak snadno. Zdá se, že má buňky na ty nesprávný věci:-)

Tak já budu pro dnešek končit, hádám, že tak do deseti minut bude vzhůru a donese mi boty:-)

Mějte se krásně a pozdravujte batolátka! Šárka & Tedýsek 13 měsíců

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.05.04 19:51

Ahojky holky,
tak jsem se pořádně pobavila u líčení akcí dětiček. Nejvíc mě pobavil Medulienky Tedýsek s nošením bot :-))))))))))))) To teda ještě, že Barču nic takovýho zatím nenapadlo, ona si vystačí s blokováním dveří, aby náhodou někdo neodešel bez ní. Stojí zády k nim, ruce rozpažený a vykřikuje pápá. Taky jsem vypozorovala, že když se jí někdo nelíbí, tak se ho vzorným pápáním snaží vyprovodit :-))) To je dost komický, ale zatím to lidi berou jako roztomilost :-) Ovšem s tím vylézáním po židli na cokoli se mi to taky nelíbí. Bára tuhle objevila, že si na svůj oblíbený sedací kufřík může stoupnout a otvírat a zavírat mikrovlnku. Vypadalo to, že si s tím vystačí, ale kdepak, tentokrát překvapila. Za chvíli jsem jí našla, jak sedí na kuchyňský židli a bere věci ze stolu. Ten kufřík si tam prostě dostrkala a na židli po něm vylezla. Je pořád mrňous, takže bez pomoci na židli zatím nevyleze. Naštěstí to vypadá, že tuhle geniální dovednost s kufříkem zapomněla, tak aspoň na čas mám klid. Vlastně mám pořád oproti Vám velkou výhodu, Bára totiž není v pravém slova smyslu výzkumník. Nemá tendence šahat na stůl, na kuch. linku, moc neotvírá skříňky ani šuplíky. Dokud jí to Andulka s Tedýskem neukázali, tak jí to prostě ani nenapadlo. A když už náhodou někdy otevře skříňku se svým oblečením, tak se nechá celkem v pohodě přesvědčit, aby jí zavřela a nekramaří. No, ale vzhledem k tomu, že jsem to tady napsala, budu mít ráno vykramařeno nejspíš všechno :-)
Jdu se kouknout, co dělá zbytek rodiny a pak mám v plánu vanu.
Ještě jen dotaz. Jak vlastně dnes spí Vaše děti? Bára má noční spaní celkem 10 hodin (od 22h do 8h) a pak (pokud jí to nenarušíme nějakým popojížděním nebo návštěvou) spí cca 2 hodiny v kuse (cca od 13h). Musím říct, že to poobědový spinkání je paráda, za tu dobu i zrelaxuju i něco udělám. Ale samozřejmě jsem matka nenažraná a moc by se mi líbilo, kdyby spinkala v noci 12 hodin :-)))))))
Tak slyším řev, možná z vany nic nebude … ale už jsem si za ten rok a něco tak nějak zvykla :-)
Mishicka + Bára

chillie
Kecalka 167 příspěvků 01.06.04 07:42

ahoj holky zdravíme po ránu.
mishicko, u nás se spí všelijak. usínání dobré a dost pravidelné. mezi 19-20 hodinou podle denního spaní a únavy. někdy usne hned, někdy si potřebuje ještě chvíli hrát /plyšáky, ale celkem ignoruje, tak mu tam dávám vkládací kelímky, ty ho baví pořád/ a většinou celkem bez problémů usíná. no a ráno se budí mezi 4-5/6/ na mléko a pak buď usíná /celkem málokdy/ anebo už vstáváme. dnes se vzbudil na mléko v 5, a už nespal, ale něž si ho vypil a kdesi cosi, tak bylo 6, takže já jsem měla vstávačku až v 6, to už docela jde /ještě před půl rokem by to pro mě byla nekřesťanská hodina :)/
joo, tak jak bára dělá pápá na nesympatické návštěvy je dost dobré. ještě /nebo možná škoda :)/, že to nechápou :)
včera jsme vítka vzali strojkem na 10 mm. né, že by měl tolik vlasů, ale vypadá teď hezoučky :). moc se mu to nelíbilo, ale spíš ho to rozčilovalo, než by se bál. byla to docela sranda.
jinak se nám dnes rýsuje náročný den. za chvíli běžíme do plavání /už se moc těšíme, teď jsme 14 dní neplavali/ a odpoledne jsem domluvené s maťou, terkou a ještě jednou kamarádkou do parku na písek. s terkou a klárkou jsme byli už včera. bylo to fajn, až na to sluníčko, které mě doslova uvařilo. tak dnes si dám větší pozor a hledám stín. tak se mějte chillie+vítek

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 01.06.04 13:30

Ahoj holčiny…

Dneska máme trocha jiný režim takže ted Kačenka spinká. Ráno byl budíček v 5 hod a já dělala že já nevidim a když byla podezřele hodná tak na ní kouknu a ona si telefonovala s mým mobilem… volala na nějaký čislo 3333333333555­5555555 a líbilo se jí jak jí tam nějaký pán řikal že asi zadala špatné číslo. Dokonce se jí podařilo jedno číslé uložit pod A nějaký 3335550… takže si můžete milovaný dětičky zavolat…třeba je to tajná linka… :D

Pak jsem jí hladila a ona usnula a spala do 8,30, takže dnes má spaní až po obědě. Jsem zvedavá jak jí to dlouho vydrží.

Máme kašel a rýmu, je to trocha lepší. Musím se pochlubit že jsem dneska našla další zub. Stoličku vlevo nahoře takže zubů máme už :D 8 ks. Tak snad už ted bude i lepší spaní. Ale všimla jsem si že má kašel pokaždý když nám lezou zuby. Babička mi pořád cpe do hlavy že některý děti prostě zuby vykašlávaj… no já nevim… ale nechám jí při tom.. je tady přece jen o pulku století víc než já… :D

Kačenka stále zlobí, takže nic nového. Včera už i sousedka, když se Kačka začala vztekat na zahradě protože pořád vylejzala na židle a já sbírala prádlo tak jsem jí nemohla hlídat tak jsem jí to nedovolila, tak pronesla že jí takhle nezná… a to nebylo vlastně žádny vztekání, to pořádný nezažil ani tatínek…
Jsem někdy opravdu na prášky…

Jinak je to chytrolín… když si vzala ze stolu klíče, tak šla hned ke vchodu a začala je strkat do zámku… věděla kam s tím.
V noci když se náhodou probudí a to jako hodně probudí že se probere a postaví se tak prví co je ukazuje na televizi a začně kroutit zadkem že chce tancovat…
No to by mě švihlo…

Umíme řikat pejska, toho už dělá i když slyší venku štěkat psa, pak dělá kočiku ale při tom jejím mnauuuuu to vypadá že nás chce všechny sníst :D , pak kravičku, medvídka a toho jejího ptáčka zvedáním ruky jako frrrrrrr…

Dneska je den dětí? Držíte to někdo?? Já bych chtěla a budeme Kačce kupovat plyšové křesílko… je to nádherný a když jsem to viděla… no jsem asi pošuk…

Takže všem dětičkám k dnešnímu svátku všechno nej a at jsou dneska opravdu hodný.....

Běžím to tady pofackovat a až se vrátí tatka …snad za hodku… tak možná už i bude pracovní deska v kuchyni… holky se možná i dočkam…

Tak ahoj Jarča a Kačenka

Vložit nový komentář