Výzkumníci: Ted a Anka jsou oficiálně batolata

Rodičovství

Když člověk čte deníčky maminek, které oslavily se svými ratolestmi jeden společný rok na světě, neubrání se pousmání nad tím, jak jsou všechny dojaté. Já jsem přece drsoň, mně se to nestane? Že ne?

Samozřejmě jsem celý den počítala minuty, samozřejmě jsem si říkala věci jako? Teď přišel můj manžel, teď mi napíchli tu kanylu, teď jsme čekali na pana doktora (rodila jsem plánovaným císařem). A když bylo těch 15,15 (byla jsem zrovna s Mishickou na Zličíně, ostatní holky odešly chvíli před tím), koukla jsem se na ty svoje dvě radosti a vlna dojetí mě spláchla úplně stejně jako každou z vás.

Je to tak zvláštní, když si uvědomíte, jak MOC se změnil život tímhle jedním okamžikem. Když si uvědomíte, jak velké pokroky děti za ten rok udělaly, jak moc vyrostly, ztěžkly :), jak zchytřely a jak se rozpohybovaly, jak se rozmluvily, rozkoukaly? Holčička jedněch našich kamarádů je o rok starší (narodila se skoro stejně jako naše děti), takže máme s čím srovnávat a fakt je, že i když nás na letošní oslavě opět překvapila tím, jak vyrostla, jak je vedle našich dětí upovídaná, šikovná? tak velký skok jako od 0 do 1 roku to přeci jen není a je jasné, že náskok se bude i nadále snižovat (i když nás čeká obrovský vývoj v oblasti řeči, jemné a hrubé motoriky a samozřejmě i myšlení).

V tom dnešním deníčku se mi nechce vracet k porodu. Mám ho pečlivě popsaný pro své děti, ale nějak se mi nechce to vyvěšovat na web. Ale zkusím vám dát do fotogalerie fotky našich dětí v den porodu a během narozenin, abyste to mohly srovnat.

Co se týče oslav, jsme docela spokojení ? v sobotu jsme absolvovali oslavu s kamarády, ta byla pohodová, přišli príma lidi a dětí bylo tak akorát (dvojčata měla jako hosta Báru, Matýskovci jsou bohužel nemocní ? tímto vám posíláme trochu zdravíčka - a dvouletou Aničku), naši hostitelé (oslava se konala u Tedýskova kmotra) mají dvě velké holky okolo 10 let.
Bára a naše děti rozpatlaly dort (dvouletá Anička jen tak decentně ulizovala lžičkou). Naše Anička kupodivu nezopakovala taktiku, kterou natrénovala na Bářině dortu (hlavou do toho), ale trvala na lžičce a fakt JEDLA lžičkou. Tedýsek byl zpatlaný o poznání víc (ne že Anka by byla čistá :) ), ale celkem vzato i on se choval docela decentně, Díky igelitovému ubrusu se celá katastrofa dala docela rychle uklidit, děti jsme převlékli a umyli a bylo to.

Rodinná oslava proběhla pro obě části naší rodiny najednou a protože teď máme velmi malý byt, i v tomto případě jsme hledali útočiště a našli ho u mojich rodičů. Tato oslava proběhla taky docela dobře, bez incidentů nebo větších trapasů (bez rozpatlávání, se ?sfoukáváním? svíček). Takhle najednou jsme to udělali jednak proto, že jsme neměli energii na víc oslav, jednak proto, že tam např. byla moje sestra, která má děti tři a tak tam přece jen byla smečka dětí, ve které se ta naše batolata ztratila a byla tak částečně chráněna před náletem některých dětichtivých příbuzných.

Děti byly z oslav hrozně unavené a spokojené, všechny nové hračky mají úspěch a my si pomalu zvykáme na to, že máme doma batolata. Tedýsek pracuje na chůzi každý den, vždy se těší ven, když ho obléknu, začne mávat a říkat papa a jde ke dveřím, Aninka sama jen leze (samozřejmě vzorně obchází nábytek a chodí jen za jednu ruku), ale stojí sama docela jistě a občas nějaký krůček zkouší, mám pocit, jako by se bála sama chodit, ale kdyby do toho šlápla, šlo by to. Tak to teď chceme víc trénovat, aby jí Tedýsek neutíkal moc daleko :).

Gratuluji také tímto všem dětičkám, které roku v nejbližších dnech dosáhly a dosáhnou, přejeme pohodovou oslavu a zdravé a spokojené děti.

Dohodly jsme se s Mishickou, že vzhledem k zatíženosti nás všech maminek snížíme frekvenci deníčků na čtrnáct dnů, takže pokud se nepletu, měli byste Mishiččin deníček potkat za 14 dní. V nejbližších dnech se bude stěhovat, takže by to ani nestíhala (v případě krize jsem připravena zaskočit).
Zatím ahoj,
Ethel, Ted a Anka (1 rok a pár dní)

 Váš příspěvek
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.04 22:26

Ahojky výzkumníci!
Tak vypadá, že se mi podaří poslat první komentář. Samozřejmě ve zkratce pár novinek. Doháníme Tomáška od Zizi v růstu zoubků, skoro v těsném závěsu, hlásíme 5+1(teprv vykukuje) i tak je to úspěch. Dnes jsme byli na obrnu a předčasnou roční prohlídku, tak váha 11,30 kg a výška 81 cm, takže chlap jak hora.
Jinak jsem taky dnes zjistila, že máme nějakou „pátou nemoc“. Projevuje se nám už víc než týden škaredou červenou vyrážkou, nejdřív na obličeji a po třech dnech na celém těle. Nic se nelepší, jen se to mění a trochu stěhuje. Byli jsme i na kožním a až dnes - 3. návštěvu u Dr. nám konečně řekli, co to je. Docela jsem se uklidnila, protože žádný hrozivý průběch to nemělo, jen jsem pořád přemýšlela z čeho je tak osypaný. Kožní mi řekla, že je to alergie na venek, tak jsem radši, že to není tak vážný. Jinak jsme zdraví, jen teď špatně spí a taky méně jí asi kvůli zubům. Lítá jak o závod, už to zvládá i venku na hrubším povrchu, tak je to sranda, jak si vykračuje.
Ještě popřejeme dodatečně Anince a Tadeáškovi k 1. narozeninám a přejeme jen to nejlepší, spoustu štěstíčka, zdravíčka a tak dále, prostě vše nej.
Tak ahoj, mějte se krásně, májově.
Lenka, Davídek a Lucinka

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 12.05.04 20:29

Ahoj holky!
Tak jsme dnes byli poprvé u holiče!!!
Tomášek seděl jak zařezaný a vůbec neřval,jen koukal,co mu to ta paní dělá.No já na tom byla hůř,mě se teda řvát chtělo,bylo mi hrozně líto těch jeho krásných dlouhých vlásků,hlavně těch lokýnků,co se mu točily vzadu.No je z něj teď úplně jiný dítě,vypadá tak dospělácky.Sa­mozřejmě jsem ho vyfotila před akcí a po akci,tak to dám do galerky.Taky jsem si odnesla pramínek vlásků.

Leni,v zoubkách nás asi nedoženete(už jich máme 16ks),ale samozřejmě gratulujeme Davídkovi k těm jeho skoro 6.zoubečkům,ono není o co stát,já se modlím,aby už to konečně skončilo,teď měl Tomík zase průjem,jak mu rostl dolní špičák,ale jinak to zvládá v pohodě.

Mishičko,myslím na vás a to vaše stěhování,teda bydlet s takovým sousedem,co je asi z jiné planety,to musí být hrůza.Tak už ať jste v novým a pak se ohlaš,jak jste to zvládli.
Jo,zkoušela jsem dát Tomovi ten spacák,tak to bylo bezva,vůbec z něj nevylezl,takže byl do pasu přikrytý a zima mu nebyla,jenom ráno,jak už se probouzel,tak se nemohl moc vrtat v peřině a to se mu asi nelíbilo,ale já si ho stejně beru ráno k sobě.
Taky se musím pochlubit,že se nám asi podařilo spaní ustálit až do sedmi hodin,no někdy se vzbudí dřív,ale většinou ještě do těch sedmi usne,takže je to pro mě úžasný a už nejsme ty ranní ptáčátka,co vstávaly už v půl šesté.

Tak budu končit,Luky má angínu,tak budu asi chatovat,protože mu musím dát v jedenáct prášek.
Teď mě napadlo,že na tu šumavu jedeme už za měsíc,panebože to je fofr,já mám pocit,že to bude až tak za půl roku a on už je květen.

Jéééé,já málem zapoměla napsat tu největší novinu a to,že se Tomášek v neděli rozchodil tak moc,že prochodil celý den po celým baráku,tak je to už opravdový CHODEC!!!!!

Tak to je asi všechno,tak se mějte a ahoj Zizi a Tomášek(1 rok a 11dní)

PS:jdu se pokusit hodit ty fotky od holiče do galerky

 
Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 12.05.04 23:08

Ještě jednou blahopřejeme k chodci Tomáškovi - koukej přihodit fotku!!! Olča a Matýsek

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.04 10:53

Zizi, Tom je fešák i bez lokniček ! :-)
Já jsem Vojtu taky ostříhala, respektive oholila strokem.
Včera jsme byli na očkování proti obrně a popíráme všechny lékařský prohlášení, že tato vakcína nezpůsobuje potíže. Měl teplotu, je protivnej…
 J+V.

 
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 13.05.04 13:24

Ahoj holčiny,

omlouvám se že jsem to minule nedopsala… taková já jsem… ale je tu spoustu ALE

no za prvé je to rozhodne Kačenka která nás opravdu zaměstnává od rána až do večera a za druhé jsem měla doma dalo by se říci brigádu a jen jsem šila a šila –dokončovala jsem manásky -… měli by mi ještě dovíst ale nikdo nejede tak honem využívám chvíle kdy dítkospí a máma odpočívá.

Kačka je opravdu pěkný číslo. Máme stále 7 zubů. Nový na ceste nejsou jak jsem se okušela zjistit, aspon jsem nic neviděla.
Máme obavy že nás asi jednou sní, opravdu se krásně rozjedla… když jsou kolinka nebo rýže tak se vešsinou přidává a ona jen ji a ji… polívky jí taky jedou.
pořád chodi k lednici a jen mam mam… dáváme jí trojuhelnicek tvrdeho syra a kacka basti jak o zavod.

Začala křičet…takže se tady míjí po bytě a křičí na celé kolo… už umí řikat jak dělá medvídek… brum brum… na ptáčka umí dát ruku nahoru jako že frrrrrrrr… letí.

Vybírá si už určitý lidičky a prostě zakourtí hlavou, ne k tobě nejdu a prostě nejde. Až po určitý chvilce když se rozkouká. Děti to je její… ted v sobotu jdeme na jedny narozky, kámoška má přesně o měsíc mladsí holčiku ta holky se pusinkovali a mazlili… no škoda jen že to vím jen z vyprávění protože to jí měl zrovna tatínek a byl s kačkou na očkování a maminka šila šila :D. takže se těším na sobotu…

Ted po tři dny spí do 9 hod. Což mi taky vyhovuje, komu by ne že jo? ale probudi se tak okolo 6- 6,30 vyžunkne flašku a do 9 to zalomí… takže jde spinkat až po obědě kdy spí tak 1 - 1,5 h a krásně vydrží do večera. Jinak vstávala mezi 6-7 hod nekdy i 5,30. No docela i casto tak brzo a pak spala jen hodku a vecer uz byla protivna, ze začatlu vydrzela dve hodrny chrnet od 11- 13 a to bylo super, ale pak jen hodku a to je asi opravdu malo, tak uvidime jestli bude novy rezim.

Krásně si čistíme zoubky… kartáček mi dá až když jí dám flašku s mlíkem, Má ho cely koupání, pak sušení a oblíkání… jak to delate vy??? My koupeme a pak má v postýálce flasku s mlíkem takže si zoubky zase jakoby zaspiní… ale pak hned usne takze se dalsi čištění nekoná…

no tak ted nevim co jsem jeste chtela napsat…
jo k ty sumave… tatka nam odjizdi ASI do Skotska na skoleni tak nevim jak se dlouho zdrzim protoze by byla babicka sama doma… kamarad me pry odveze, takze cestu mam zajsitenou…ani ted nevim kdy to presne je a hlavne kde … tak hodne nekdo opet info… opakovani je matka moudrosti :D diky moc

tak ja letim odpocivat, az si vzpomenu tak zase se ozvu…
Mimco u nas druhe zatim neni, pan doktor mi doporucil jeste pul roku pockat ale budu tetickou… sice za dlouho ale budu…

tak se mejte krasne a dodatecne vsem jeste gratulujeme k roku a k prvnim kruckum… snad uz tu budu casteji at jsme taky v obraze…

ahoj Jarca a drak Kacenka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.04 17:24

Ahojky,
jen vás chci všechny pozdravit a oznámit že žijem, i když já jen tak tak:-( Pořídila jsem si pěknou bronchitidu, pár dní jsem to léčila čajema a Vincentkou, ale teď už jsem na antibiotikách, jinak to nešlo. Do toho má Roman v sádře celou pravou ruku až k rameni, takže je to tu dost masakr, Tedýsek vládne domácnosti:-)
Mějte se krásně, až se dáme do kupy, zase se na vás přijdu mrknout!
Medulienka - Šárka (nepřihlášená) & Tedýsek (venku s jednorukým taťkou:-)

 
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 15.05.04 12:07

Ahoj

tak koukám že nám to tady nějak vázne… no jo dítka pěkně zaměstnávaji..... to známe

my ted spíme tak jdu opět něco honem honem napsat… chlubila jsem se tady jak mi Kačka spí do 9 hod a asi jsem to opět přechválila, druhý den byla vstávačka v 6, v pátek v 6,30 a dneska neco málo po 6. Takže to bylo jen nějaké chvilkové a maminka na to hned naletěla :D

Včera a dneska jsem zkusila dát Kačku do postýlky bez uspávání odpoledního a zabralo to… takže nevím co jsem tady plašila a pořád jí houpala v kočáře, ale raději nic neřikám aby to fungovalo i zítra… :D

Dneska si madam zavřela ručku do dveří… nemůže vidět otevřený dveře… v tu ránu je zavírá ale takovým způsobem že bydlet vpaneláýku tak na nás vlítnou asi sousedi… no jednu se jí to nepodařilo takže nám krásně zazpívala… pak pořád chodila a chtěla foukat na ručičku…pak se to nepodařilo mě a zavřela jsem jí ruku do lednice… no jo já sledovala hlavu a řikám pozor na hlavičku ona už ví a schýbá se ale ta ruka nám tam nějak zůstala…

Tady je takovej klid když spí… já nevim kde my máme to hodný miminko co jsme měli… nastěhovalo se k nám pěkný zlobidlo… někdy se fakt držím…
no, snad to brzo přejde…

Tak já jdu trocha poklidit po obídku a dáchnout si… než to zvíře vstane a bude vše nanovo..

tak se mějte krásně ahoj Jarča a Kačenka…

 
Ethel
Stálice 71 příspěvků 15.05.04 17:31

Ahoj,

co se týče novinek z naší domácí bitvy: děti jednoznačně vedou :D.

Aninka udělala první tři kroky, ale zatím se nijak výrazně nerozchodila. To Tedýsek je turista…

Aninka se naučila hrát s panenkou - má svoje malé miminko a to vezme za ručičky a dělá s ním houpy houpy a na požádání i malá malá. Je při tom taková dojemná a roztomilá a já mám radost, že konečně aspoň trochu panenkuje.

Tedýsek zase začal jíst - samozřejmě už nejí všechno a ne vždycky (jako dřív, spapal co jste před něj postavili), ale už taky nehraju hru „prosím miláčku aspoň půl lžičky“.

Mezi naše nejlepší historky patří ta, jak děti společně rozšroubovali lahev s mlíkem a zlili Aničkku s její postelí od hlavy k patě a taky jak jsem večer šla utišit plačícího Tedýseka a na místě zjistila, že polospící Anka ukořistila jeho lahev a pije z ní (svou projistotu třímá ve druhé ruce).

JARCO: Z toho všeho je asi vidět, že u nás taky bydlí dva ničitelé (jen z lásky k nim jsme překřtili deníček z fixísků na výzkumníky, i když ničitelé by bylo výstižnější). Dvojčatové maminky říkají, že do dvou let nejhorší a asi do čtyř špatné (v tom druhém roce života dvojčat podle literatury maminky tendují k alkoholismu a závislosti na lécích). Zatím nic neberu :), ale taky je dětm jen asi rok a týden.

Mishicka se dnes stěhuje a jak jsem s ní mluvila, docela v pohodě to stíhá.

FIALKO: blíží se červen, můžeš nám napsat nějaké detaily?

Zatím se mějte holky, buďte statečné, jednou přece musí vyrůst :)
Ethel, Ted a ANka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.04 17:56

ahoj holky, konečně se dostávám k tomu zase něco písnout. nikdy jsem nebyla velký psavec, ale snažím se :).
právě jsme se vrátili z vandru. byli jsme zase na srubu v jeseníkách. kamarád dělal výroční oheň u příležitosti svých narozenin. bylo to fajn. přesto, že od sobotního poledne lilo a lilo… oheň se zapaloval v dešti a stáhli se do srubu. vítek si zapálení nechtěl nechat ujít. chtěli jsme ho předtím uložit, ale táááák strašně začal hysterčit a nechtěl se nechat utišit ani doteď téměř 100% utišovadlem prsem. a to už je co říct. tak ho pak taťka vzal do šátku a vítek po asi 10 minutách uznal, že nás za to, že jsme ho chtěli ošidit o první shlédnutí tramského rituálu zapalování ohně, potrestal dost, a pozorně sledoval, co se děje a zdánlivě přitom usínal.
tak od nás zatím tolik. vítek vzápětí po příjezdu usnul. tak jdu honem nachystat večeři a uklidit věci ať je všechno v pohodě až se vzbudí a může plynule přejít v noční spaní /haha, krásně si to plánuju… :)/
ahooj chillie+vítek

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.04 22:37

Ahojky všem,

tak i my už máme za sebou tu velkou slávu. Eliška už také 1 den patří k velkým batolatům!!! V sobotu se sjelo celé příbuzenstvo,bál jsem se,že z toho Eliška dostane šok a bude brečet.Zvládala to ale perfektně. Chvíli byla jak v Jiříkově vidění, nemluvila, byla vykulená, ale když se rozkoukala, tak to už byl naše Elinka. Řádila jak černá ruka, smála se a krásně to vše zvládala. Dostala spousty dárečků a celé to bylo ve znamení KRTEČKA. Jen do dortu se ji moc nechtělo. Nejdřív jen tak zlehka, pak ochutnala a pak to ptlala a házela na zem. Dnes jsme měli oslavu s dětičkama a to už Eliška nesla hůře. Byla odpoledne mrzutá a brečela, vztekala se a vůbec nechtěla baštit.
Tak se mějte krásně.

zdraví vás Miki a Eliška 1rok a 1den

 
chillie
Kecalka 167 příspěvků 17.05.04 12:48

eliško, to jsou tady všichni ostudy, co, že ti žádná nepopřála?
když ti tady nikdo z těch našich maminek nepopřál, tak to musím udělat já, VÍTEK. sice taky opožděně, ale snad mi to promineš. takže ti přeju hodně štěstíčka, ať tě maminka s tatínkem moc nezlobí a posílám velikánskou PUSU.
taky ty maminy zapomnětlivé vynechali oliverka, takže dodatečně i oliverkovi, ať si velký a silný a všechny vetřelce zmydlíš, jako mě minule, tak ahoooj. VÍTEK

 
Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 17.05.04 16:35

Ahoj holky,
nedá mi to a taky k vám písnu :-) takový malý vetřelec.
Jarčo - to je fajn, že ses zase ozvala, už jsem si říkala kam jste zmizeli. Až budete mít cestu do Prahy, tak se nezapomeňte ozvat, můžeme se zase někde sejít.
Chillie - nevím kde to budeš číst dřív, jestli u špuntíků nebo tady, ale je škoda, že ve čtvrtek nejdete do ZOO. Zrovna tento týden by nám to docela dobře vyšlo a mohli bychom na srazík dorazit i my. Jenom nevím jak to zvládnem, mám strach jet jeden den obě cesty, abych nezaspala… no to se ještě nějak dohodne.
Mishičce přejeme úspěšné stěhování a hlavně ten nejšťastnější domov bez škůdců.
Ethel - ozvěte se někdy :-)
Všechny výzkumníky batolátka zdraví Olča a Matýsek

 
Mata74
Kecalka 122 příspěvků 17.05.04 20:41

Ahoj holky, tak sa opäť hlásime. Boli sme desať dní u našich na Slovensku. Odchádzali sme s kojencom a už máme doma batola :-) Oliverek má už rok a 4 dni! Jednu oslavu už máme za sebou a druhá nás tu v Brne čaká v stredu. Oslava u našich prebehla v pohode. Zakysánek Oliverka veľmi nenadchol. Strčil do neho prstík, olízol a už ho torta viac nezaujímala. Takže žiadne patlanie sa nekonalo. Ale keď som mu potom dávala lyžičkou, tak mu veľmi chutila. Zato darčeky ho zaujali všetky. Ale nie tak ako schody:-) Naši bývajú v rodinnom dome a Oliverka najviac zauajli schody. Hneď ako ku nim prišiel, bez toho, že by ho to niekto učil, vyliezol až navrch. No a tak sa mu to zapáčilo, že každý deň aspoň desaťkrát musel po štyroch tie schody vyliezť! V deň svojich narodenín, t.j. vo štvrtok zistil, že sa dá chodiť aj po dvoch. On totižto nikdy nehcel chodiť tak, že by som ho držala za ruky. okolo nábytku v pohode, ale za ruky nie. Ale na svoje narodeniny zistil, že to ide aj inak a odvtedy ho to začalo baviť a po vonku sme museli chodiť za ruky. Samostatný krok síce ešte neurobil, bojí sa ale i tak je to už pokrok! A od piatku aj tie schody už chodil po dvoch.
Na narodeniny ráno Oliverkovi vyliezla dvojka vpravo dole, takže už má 7 zubov a ôsmy je na ceste.
Musím sa pochváliť, už asi dva týždne používame na zaspávanie metódu od Chillie a funguje to. Oliverek sa konečne naučil zaspávať bez prsa!!! Síce ešte neprespí celú noc, ale už to zaspávanie je úspech. Teraz mu zasa lezú zuby, tak si myslím, že sa budí kvoli tomu. Nepotrebuje napiť, stačí trocha pohladiť, ak je veľmi zle, tak pochovať. Takže kojím cez deň, naposledy okolo štvrtej poobede a potom až ráno okolo šiestej. Cez deň pije tak 2 až 3 krát. Iné mlieko zatiaľ nedávam, tak dúfam, že to stačí.
Celý čas u našich Oliverek trávil so svojou šesťročnou sesternicou Barborkou a bola som veľmi prekvapená ako krásne si spolu rozumeli. Barborka bola s nami, pretože jej mamina bola v porodnici. Narodila sa jej krásna sestrička Katka. Ja som sa stala po druhý krát tetou a Oliverek má druhú sesternicu, mladšiu o rok bez 7 dní presne. Malá je nádherná a má strašne veľa vlasov. Tak som si zaspomínala aké to bolo pred rokom…
Vítku, ďakujeme za blahoželanie, je to od Teba pekné, že si si na nás spomenul. Musíme, zasa niečo spolu podniknúť a dúfam, že sa tentoraz pridá aj Zizi s Tomáškem (minule ste sa na nás vykašľali:-) ) a aj Terka s Klárkou.
Eliško, dodatočne prajeme všetko najlepšie k narodeninám a vlastne i Tedovi a Anke.
Mishicko, dúfam, že sťahovanie prebehlo, alebo prebieha úspešne.
Majte sa krásne, prajeme pekný týždeň, snáď už bude aj lepšie počasie. Vo štvrtok ideme na oneskorenú ročnú prehliadku a druhú obrnu. Potom sa ozveme ako to dopadlo.
Maťa a Oliver 1 rok a 4 dni

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.04 21:51

Ahoj!
Musím napsat,protože nařčení od zlých jazyků(chillie),že všichni zapoměli na elišku i Oliverka,mě teda fakt naštvalo:-)).
Nevím,jak je to možné.ale Oliverkovi jsem psala v den jeho narozenin,asi jsem to blbě poslala nebo co,že to tam nebylo a pak už jsem to nekontrolovala.
Na Elišku a její den jsem nezapoměla,ale nejelo mi pc,tak jsem se nemohla dostat dřív než dnes a to je teda opožděně.

TAKŽE OPOŽDĚNĚ PŘEJI OLIVERKOVI A ELIŠCE K JEJIM KRÁSNÝM PRVNÍM NAROZENINÁM,RODIČŮM ABY DĚLALI JEN SAMOU RADOST A HLAVNĚ BYLI ZDRAVÍ.

Musím končit a už snad žádné narozeniny neprošvihnu,tak se mějte a ahoj Zizi a Tomášek

 
Katule1
Kecalka 165 příspěvků 17.05.04 23:01

Ahoj maminky a batolátka,
moc se omlouváme, hodně opožděně přejeme Ance a Tedýskovi k narozeninám všechno nejlepší!!!! Všechno nejlepší taky Oliverkovi a Elišce!!! Tradičně, zas přejeme opožděně, jsme tu největší ostudy.
Ještě bude mít narozeniny Davídek a Klárka, ne? Teda jestli jsem to dobře vyzkoumala.
Jsem moc ráda, že máte doma taky rošťáky a rošťandy, protože, to co teď předvádí občas Kubík, to je něco. Přesně ví, co nesmí a co se nedělá a samozřejmě všechno zakázaný ho baví nejvíc. Provokativně mě u toho sleduje. Leze například moc rád do koše s odpadkama, to do teď nedělal, vyhazuje odpadky ven nebo tam „uklízí“ hračky. Pak ohromně rád třese s lahví, aby čaj cákal všude. Ovšem to někdy nestačí, láhev obrací vzhůru a vesele dudlík mačká a čaj rozlívá. A jak zlobí u jídla!Nejvíc u oběda, pár lžiček sní, pak to začne plivat a prskat a dožaduje se samokrmení. To mu dovolím, kolotoč se opakuje, dvě tři sousta mu chutnají, zbytek končí všude jinde. Vrchol bývá talíř vyklopený do klína. Nevim nevim, jestli ho někdy naučím jíst.
Ale abych jen nenadávala, na druhou stranu je to můj šikulka. Běhá jako o závod a nejradši venku. To ví, že ho kontroluju a tak ho baví naschvál mi utíkat. Naštěstí vydrží i docela obstojně dlouho sedět a pozorovat v kočáře na procházkách, teda zatim.
S mluvením to jde pomalu. Občas něco opakuje po mě, třeba když si ukazujem z knížky. problém mu nedělá říkat složitější výrazy, „máma“ ale asi neuslyším. Ještě zvládá napodobovat zvířátka.
Medulienko, brzy se uzdravte, než se to vládnutí Tedýskovi zalíbí a už nebude chtít jinak:-))
Ethel, myslíš, že ten výzkum ohledně obracení se k alkoholu patří jen pro maminky dvojčat? Určitě to máš náročnější, ale já mám taky někdy chuť uchýlit se k omamným látkám:-))) a to mám jen jednoho lumpa. Pozdravuj Mishicku, ať jsou brzo a dobře zabydlení. Mít takovýho souseda, to je fakt nejlepší se odstěhovat. Máme s manžílkem podobný zkušenosti, též jsme to řešili stěhováním. Jo a paní doktorku má taky zajímavou, její způsoby výchovy mě pořádně šokovaly.
Ještě jsem se Vás chtěla zeptat, jak se začíná s učením na nočník? Máte už některá zkušenosti? Pomalu se na to připravuju, ale nevim, jak začít. Na Kubíkovi rozhodně nepoznám, že zrovna něco vykonává. Většinou ani netlačí, pokakání zjistim jen podle nelibého zápachu. A kaká absolutně nepravidelně. O čůrání ani nemluvim. Něco jsem načetla, ale jak začít, to nevim.
Mějte se všichni krásně, snad už bude lepší počasí, taková zima není přece normální.
Káťa a Kubík (13 měsíců)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.05.04 10:00

Ahoj všichni,
samozřejmě i my dodatečně přejeme oslavencům všechno nej !!! k jejich prvnímu roku a současně se omlouváme, že jsme nenapsali dřív, ale když se mi podělal PC, tak jsem neměla nikde zálohovaný seznámek, takže absolutně nemám přehled a tak trochu se s gratulacemi vezu podle příspěvků ostatních :-)
Tímto jsem si připoměla, že jsem už několikrát chtěla některou z vás požádat o zaslání seznámku na jolana.z@seznam.cz.
Díky
U nás novinky - ohromné úspěchy v mluveném slově, jsem nadšená, jak opakuje slabiky…taky začíná běhat, jsou to takové ty rychlejší kroky , musel kvuli rovnováze zase víc rozpažit :-), takže naše venkovní vycházky trávím v poklusu.
NOčník je u nás celkem oblíbenej, snažím se ho co nejčastěji na něj posazovat a musím říct, že tak v 80% do něj něco udělá :-), ale rozhodně to nevypadá, že by si začal říkal, že něco bude.
Spíš mu to přijde jako zajímavý sedátko a když maminka dělá různý zvuky, jako Vojtíšku udělej eeeeeee a nebo čuuučuuuu,tak se mu to v hlavě spojí a udělá mi radost. Já potom dělám ohromný divadýlko, jak je šikovnej. Nejvíc ho baví se mnou za ruku chodit obsah nočníku vylívat do WC.
Mějte se, pište!
 J+V

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 26.05.04 14:14

**Tak lidi, už jsme zase na dráááááááátě! :-))) Tak jen co tady po těch montérech vyluxujeme.. a Mishicka se vrátí z mejdanu u Lindičky.. tak se ozveme! :-)

Všechny Vás MOC Pozdravuje J (manzel) od M(ishicky)**

Vložit nový komentář