Vyznání z posledních sil....

Přemýšlím, co bych měla napsat na začátek toho dopisu. V hlavě toho mám spoustu, ale zároveň mám hlavu prázdnou. Nevím čím to je. Možná tím, že moc přemýšlím. Přemýšlím o jedné věci o jednom člověku... o Tobě! Stále a nepřetržitě si promítám všechno, co sme spolu zažili. Zdá se mi to jako chvíle.

*Všechno je těžké všechno bolí i ta sebemenší vzpomínka na Tebe. Nikdy jsem nepřemýšlela o tom, co bych mohla dělat bez Tebe, jak se budu cítit špatně, jak láska krutě bodá a bolí. Nikdy jsem si to neuvědomovala a to z jednoho důvodu, že jsem měla Tebe. Byla jsem plná štěstí a připadala jsem si moc štastná. Až do chvíle kdy se v Tobě vše zlomilo a pohár přetekl… Nedivím se.

**Sedím tu a přemýšlím jaká slova zvolit. Slova, která by dokázala vyjádřit tolik lásky, vášně, oddanosti, touhy a důležitosti kterou ve mě probouzíš kdykoli se na mě podíváš. Byl jsi mi kdysi cizím člověkem, ale dnes? Miluju každý Tvůj pohled, každý tvůj úsměv a dotek.

**Ráno se probouzím s myšlenkou na Tebe a v noci se stejnou myšlenkou usínám. Dokážu si představit život bez slunce, ale bez Tebe už ne!

**Tahle dvě slova nikdy nemohou obsáhnout to, co k tobě cítím, ale i přesto…
Miláčku, s Tebou má můj život smysl, bez Tebe jsem jako bez srdce… Ani nevíš, co jsi se mnou udělal. Cítím se hrozně, je mi divně. Život mi utíká mezi prsty a nedokážu ho změnit. Slunce, když lehce hladí Tvou tvář, kouká se jak sladce usínáš, nevidí jen Tebe, Tvé srdce, Tvůj žal, vidí jak se trápíš sám…

**Kapka po kapce se řítí po tváři jak hrách, ani nevidíš pro tu hustotu, kam se žene a ničí nás. Jen tiše přihlížíš, co stát se má. Nedokážeš to změnit. Pro ten pocit, který cítíš a který tě láme v kolenách. Ležíš v trávě a měsíc kouká na tebe jak kdyby se ti chtěl právě smát. Měl bys zvednout hlavu, zasmát se a říct, že se nedáš a že budeš vždycky milovat.

**Jen tu, co tě dokáže rozesmát a i rozplakat, ta stojí za to napořád. Jen tu a jinou nechci, bohužel zatím nekřičíš do širých lán. Vrať se mi, v myšlenkách prosím. Prosím! Srdce křičí, buší! Miluju tě prostě a nevím jak dál! Tak to jsem já!

V lásce jsou doby zlé idobré**. To ví jistě všichni. Alespoň Ti, co už jednou opravdově milovali.

* *Já jsem milovala, miluji a budu milovat, jen jednoho jediného na světě a tím si jen Ty, miláčku. Vím, že poslední dobou se nám to moc nedařilo, ale vzpomeň si na ty krásné chvíle, které jsme spolu prožily. Byly plné smíchu, radosti, štěstí, nespoutané lásky a žhavé vášně. Nechejme za sebou ty zlé, proplakané dny a začněme se opět radovat ze smíchu toho druhého a cítit opět ty žhavé chvilky.

**Vím, jak jsem Ti ublížila, tím co jsem Ti řekla, ale i Ty si mi ublížil. Uvědomuji si to a prosím Tě o odpuštění. Odpusťme si navzájem a vraťme se opět do těch šťastných dnů, které pro nás byly tolik cenné a ničím nenahraditelné.

**Když jsem měla Tebe, mohla jsem říci: Mám všechno. Každý den svítily hvězdičky na nebi a mě bylo úžasně. Ve Tvých očích jsem viděla celý svět, mé srdce tlouklo jen a jen pro Tebe. Neuměla jsem si představit vedle sebe někoho jiného na celý život, jen Tebe a tak je tomu i teď. Jsi má velká láska.

**Ještě jednu myšlenku, bych chtěla říct. Miluji Tě a nic z toho, co jsem ti řekla jsem nemyslela, tak jak to vyznělo. A proto Tě ještě jednou prosím buďme opět tak šťastni, buďme rodinou!

**Vím, že jsem k Tobě nebyla spravedlivá a přitom byla tolik krutá, nezasloužím si Tě. Uvědomuji si to, ale bez Tebe prostě nedokáži žít. Jsi můj smích, můj pláč, můj stesk, mé trápení, mé štěstí, jsi pro mě vším. Nezachovala jsem se k Tobě jak si zasloužíš a je mi to moc líto. Chci se Ti za to tolik omluvit, ale nic Ti nevynahradí Tvé zklamání ve mě. Hodně mě trestáš svým nezájmem. Já se ztrestala sama tím, že jsem Ti tak ublížila. Nemůžu kvůli tomu jíst, spát, myslet ani smát se.

**Bez Tebe tohle všechno ani nejde! Jsi mým světlem života a hrozně moc lituji, že jsem si tohle světýlko sama nechala vzít. Vim, že pro Tebe bude asi hodně těžké mi odpustit a přesto Tě moc prosím o odpuštění. Nezasloužím si ho, ale bez Tebe pro mě život nemácenu. Neexistují slova, která by můj čin omluvila, ale každý jsme jen člověk a děláme chyby.

* *Moje chyba byla však až moc velká. Prosím odpusť mi. Možná se v něčem opakuji ale věř, myšlenky se mi v hlavě v tuto chvíli zběsile honí jedna přes druhou… Miluji Tě celým svým srdcem.

**Nemáme před sebou snadnou cestu, ale čas vše v pravou chvíli zahojí. Znáš mě lépe než kdokoliv jiný. Moje srdce krvácí, že jsem Tě ztratila… Vím, že jsem Ti ublížila, sešla jsem z cesty a vzdálila se od Tebe. Chtěl bych všechno špatné vzít zpět, ale teď už to nejde. Tolik bych si to přála, víc než cokoliv. Chci se alespoň pokusit sebrat střípky naší lásky a spolu s Tebou je znovu složit. Nemůžu utišit v sobě svou lásku k Tobě, stále v Tebe věřím. Když budeš číst tento dopis budeš vědět, že jsem Tě vždy milovala… miluji a stále budu milovat. Věřím, že se nám splní naše sny, které jsme si vysnili. Chybíš mi.

**Včera, dnes i zítra budu proklínat den, kdy se to stalo. Je to neomluvitelné a všechna vysvětlení jsou jen ztráta času. Nemohu vysvětlit něco, co sama nechápu. Nechápu proč jsem to udělala. Měla jsem všechno a přesto jsem chtěla víc. Víc něž může jeden člověk unést, víc než smí chtít. Vím proč nyní nemám nic.

**Dostalo se mi toho, co každý hledá, ale jen málokdo nalezne. Našla jsem lásku, štěstí, pochopení i souznění dvou srdcí …vše jsem pošlapala! Nevím jak se to mohlo stát. Kdybych tak mohla vrátit čas… vše by bylo jiné. Byli bychom spolu, smáli se pod sluncem a celičký svět by se točil jen kolem nás.

**Jen s Tebou jsem dokázala milovat život, jen s Tebou měl můj život smysl.Odpusť mi.

**Myslím na tebe každičkou minutku, vteřinku i setinku minutky,kdy nejsi se mnou. Ve dne chodím jako tělo bez duše a jen v noci nacházím útěchu ve svých snech. Jsou pro mě jediným vysvobozením ze všech trápeních. Utíkám v nich před všemi a někdy už i dokonce před sebou.

**Byl jsi mi vždy vším a stále jsi a navždy zůstaneš tím jediným mužem v mém životě. Nosím tě hluboko ve svém bolavém srdci a už jen doufám, že někdy přijde den, kdy Tě budu moct obejmout, pohladit po tvé sametové tváři a smět tě konečně políbit na tvé krásně hebké rty.

**Snad tento den přijde už brzy a já konečně poznám, co je to ta pravá láska o které jsem už tolikrát slyšela a dlouho snila. Nikdy jsem nepotkala nikoho, po kom bych toužila jako po Tobě. Jsi jediný s kým chci už navždy zůstat, splynout v jedno tělo i duši a zmizet někde daleko na hvězdné obloze…

**Teď jsem to celé přečetla a opravdu je to zmatené, spoustu chyb jsem opravila… Snad se na mě za tento dopis nebudeš zlobit, ale potřebovala jsem si vylít srdce a napsat vše c cítím. Asi bych Ti to nedokázala říct jen tak do očí…


**


Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
551
17.9.06 23:22

Nevím co e stalo a proč píšeš tyhle řádky, ale já v tom poznala sebe, sebe před rokem a skoro 6ti měsíci, kdy mi můj tejdy ještě přítel řekl 4 dny před svatbou, že si mě nevezme, kvůli jedné naprosto zbytečné hádce, byly to 2dny naprostého utrpení, očistec, nakonec si mě vzala, jsme rodina, 11měsíců po svatbě se nám narodil chlapeček a jsem šťastná, tak i tobě přeji štěstí, ono i ve všem zlém se najde střípek dobrého, uvědomila sis co je v životě důležité a bojuj za to, ať je to za štěstí s tímhle či někde jinde. Hlavu vzhůru a drž se!!!

 • Zmínit
 • Nahlásit
Radina
17.9.06 23:41

?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

 • Nahlásit
2096
18.9.06 08:32

…asi tak…taky tak nějak nechápu, ale protože jsme prezentovány dost často jako nekonfliktní server, tak ani ty otazníky jsem si nedovolila napsat:) Nicméně po přečtení (a že to dalo fušku) je mi jasné, že je Jitka asi hodně nešťastná, nicméně v některých případech méně slov znamená více. Navíc když už by se jí podařilo vzbudit zájem a zvědavost (vedle zřejme soucitu, který ale nejsem schopná pociťovat, když pořádně nevím, o co jde), tak by bylo na místě být trošku konkrétnější a poodhalit, co onomu dotyčnému provedla tak strašného, že slunce přestává svítit na jejich hebké tváře. Sorry za sarkasmus. No a tak trošku si myslím, že tento v podstatě adresovaný dopis jedné osobě měl skončit v jedné poštovní schránce nebo emailu, nějak nechápu, proč na miminkovském serveru. Inu, ale sama mám máslo na hlavě, řešíme tu leckdy různé věci:))  

Jitko promiň, myslím, že jsi čekala asi jiné ohlasy. Bohužel, nešlo by mi to od srdce, neber si to osobně. Tak nějak mi přijde, že tenhle dopis není určen pro stovky očí, když, tak ho měli číst jen oči jedny.  

Diny

 • Zmínit
 • Nahlásit
329
18.9.06 08:37

Ahoj,
vis nejhorsi je ze si za to tak nejak muzu sama protoze spoustu veci co jsme mela a mohla delat jinak jsem pochopila az kdyz bylo pozde a bohuzel uz mi neda sanci abych mu ukazala ze umim byt i jina. Ma uz slecnu, shodou okolnosti „kamaradku“ co sem chodila na kafe a ja se ji se vsim sverovala a vylevala si ji sve smutne a bolave srdicko. Hrozne me boli pomysleni ze misto toho abychom spolu jeste jedno zkusili zit  a vychovavali spolecne nase dve deti, bude radsi s ni a vychovavat vlastne cizi dite, o par mesicu mladsi nez je nase prvni holcicka. Je ve me neuveritelne moc bolesti a smutku, ktery se v sobe snzim utlumit a nedavat na sobe zdat, vzhledem k tomu ze spolu stale jeste bydlime v hornim patre domu jeho rodicu. Muzu tu byt do porodu a pak i cele sestinedeli ale jak to mam vydrzet? kam pujdeme pak, ja sama se 2 malyma detickama, bojim se vseho, ze budu spatna mama, nebudu to zvladat,bez opory,pritele a kamarada… Pred par dny jsme se vratila z nemocnice, kde jsem diky tomu vsemu skoncila a nedokazu se tu ani pomalu rozhlednout, aby se mi hlavou nehonilo, co tu tak asi mohli vse delat. Vim ze je to vse tak nejak ma chyba a kdybych sve chovani zmenila driv bylo by vse jine, ale cas vratit numim a jemu nezalez na tom ze se chci zmenit, ja jsem vzdy moc touzila mit rodinu, detstvi jsem pekne nemela a slovo rodina je mi tak cely zivot cizi. az kdyz jsem potkala jeho, zacalo davat smysl a ja verila ze mam chlapa na cely zivot se kterym vse to co jsme nemela poznam a byla mc stastna. Pak jsem si vse poslapala a o to vic to boli ze si za vse muzu sama, to prosim tak o moc kdyz chci sanci na stastny zivot pro sebe a nase deti. Nevim proste co dal, jak to mam zvladnout??? Vim ze zivot je spravedlivy ale tohle mi prijde jako velky trest za par chyb, vzdyt jsem jen clovek a ten nikdy neni neomylny. Co mam udelat aby se situace zvratila. Myslim ze nic takoveho neni.
Bohuzel nejsem tak stihla ted a krasna jako ona, jsem proste hrosice ale to taky zmizi,az budu po porodu. Ja uz opravdu nevim. Jsem asi moc narocna kdyz chci byt stastna a mit svou rodinu a s laskou o ni pecovat a rozmazlovat vsechny jeji cleny…

 • Zmínit
 • Nahlásit
329
18.9.06 08:39

Jeste dodam ze ty veci byly hadky nas dvou kvuli malickostem,jak jinak a moje antipatie k jeho mame, ktere jsem se byla  pred par tydny omluvit a poprosit ji ze bych chtela zacit jinak, rozumet si a tak…

 • Zmínit
 • Nahlásit
2096
18.9.06 08:55

Jitko,  

kdybys napsala do deníčku co jsi napsala níže, hned by to bylo jiný. Nezlob se, nestíhám číst všechny deníčky, prý chodíš do Růzňat, pak bych byla s tvou situací srozuměná. Každopádně je mi líto, co prožíváš, navíc jak jsem snad pochopila, s malým dítětem a dalším v bříšku…  

To co jsi napsala jako hlavní článek znělo pro někoho, kdo tě nezná jako výkřik nešťastně zamilované puberťačky, proto byla moje reakce jaká byla. Omlouvám se za ní, ale na druhou stranu mě snad omlouvá, že článek byl dost zmatečný a kdo tě nezná, tak prostě z něj nic nepochopil.  

Držím ti palce, aby bylo brzo líp jak tobě, tak tvým dětem!  

Diny

 • Zmínit
 • Nahlásit
374
18.9.06 09:27

Ahojky Jituško,myslím ,že jsem tu o tobě už slyšela hodně .Stále se snažím pochopit celou tvou situaci už delší dobu.Nechci rozvádět názory jiných na tvou osobu .Asi víme obě o čem tu mluvím .Já jsem si zatím žádný názor neudělala ,možná jen to ,že tak trochu občas nevíš kudy kam a to už delší dobu.
Tak budu reagovat jen na toto VYZNÁNÍ …nevím co přeně za tím je ,cos udělala tak staršného ,nevěra to asi nebyla:))) Každý máme nějaké spory ve vztahu a řekneme občas věci které bychom neměli a ty se nám můžou někdy vymstít .
Já prožila podobnou situaci ,ne že bych nevážila slova ,prostě nám to nějak neklapalo .Taky jsem měla jedno dítko a jedno na cestě .Manžel sice neodešel jen se občas vytrácel .Nerada o tom mluvím ,takže jinak.Tyhle situaci si člověk pamatuje a tak ze své vlastní zkušenosti se nesvěřuju uplně .Vlastně z každý dámský návštěvy mě mrazí .Dřív to tak nebylo ,byla jsem v pohodě ,flirty manžela jsem přehlížela s usměvem ..jednou se mi to vymstilo.Nechci tu omlouvat manžela ,právě k tomu jsem chtěla dojít .Jen si myslím ,že pokud to byli jak ty říkáš maličkosti ,tak chlap by neměl kvůli maličkostem odcházet od 2 dětí .Chlapy se nechaj utáhnout na vařený nudly a jak ty říkáš kamarádka toho hodně věděla a ted ví jak na něj .
A ted už záleží jen na tobě ,pokud si ochotná s ním dál být ,záleží na tom co jste si udělali pokud si mi opravdu hodně ublížila ,nevím co by to muselo být aby chlap opustil rodinu .Taky mě napadá jestli tam ten vztah mezi ním a kamarádkou není už delší dobu a jen čekal na příležitost .To víš jen ty sama .Ten spor s tchýní ,no já nevim ,já svoji tchýni nemusim a někdy z mých ust na její adresu taky padaj peprný slova .Je fakt ,že manžel naštěstí není žádnej mamánek a vždycky se postaví na mojí stranu .Takže nedokážu posoudit jestli by i toto byl důvod k odchodu manžela .každej jsme jinej .Asi je to ode mě taky zmatený ..reaguji na zmatený příběh:D:D
Jituško ,nevím co přát ,asi hlavu vzhůru ,pevný nervy ,rozmyslt si pokud bys ho chtěla vzít na milost pokud by on vzal na milost tebe :D to je taky těžký .My spolu zůstali a ted je nám fajn .Z tvýho vyznání je cítit touha mít ho zpět u mě tenkrát byla touha ho bacit :D Ale to byla asi jiný situace .Ráda bych se mýlila ,ale u Vás už je asi rozhodnuto.
Já bych mu asi takovej dopis nedala ,jen bych se slušně omluvila .Ale do prd…bych mu asi nelezla
Takže přeji at to dopane dle tvých představ a aby Vám to klapalo pak dalších 50 let.
Majdalenka

 • Zmínit
 • Nahlásit
1005
18.9.06 09:50

Ahoj Jitko,
taky jsem myslela, že tento dopis mohla psát ¨mladá zamilovaná holka, co se v tom patlá a neví, kudy kam. A je to skoro pravda, co?
Chápu, že tápeš a snažíš se dostat vše zpět. Taky jsem zažila situace, kdy jsem litovala všeho, co jsem řekla, ale už bylo pozdě. I to, jak jsem se chövala (v ten moment mi to nepřišlo tak hrozné, ale zpětně jsem to většinou musela uznat). Naštěstí se mi tohle „ponaučení“ nestalo v takhle vážných živos¨tních situacích, ve které jsi právě ty. Dostala jsem jen „přes prsty“, i když to dodnes občas zabolí. 
Ve finále ale přišlo zjištění, že se dá žít i dál a někdy to je o něco lehčí než v původní - tolik chtěné - verzi.
Tak držím pěsti, aby ses z tohoto ve zdraví dostala. A přeju hodně sil.
Bubu

 • Zmínit
 • Nahlásit
896
18.9.06 09:52

Čau Jituš,
podle všeho,co jsi napsala už dřív a podle toho,že chlap opustí těhotnou manželku s děckem kvůli jiný si myslím,že je to promiň debil a nestojí za jedinou slzičku.On není pro tebe ten jediný,koho miluješ,on ti za to nestojí,tím koho miluješ nejvíc,jsou přece tvoje děti!!!!Tak se vzpamatuj,hoď toho svýho blbce za hlavu,poptej se v azyláku pro maminky s dětmi a soustřeď se na svoje děti,který chudinky nemůžou za to,že se narodily(í) takhle nevyzrálejm rodičům.Nechci,aby ses ještě víc topila v bahně,sakra,už se vzpamatuj,za tím oním(byla bych sprostá)nedolejzej a mysli na sebe a hlavně na děti.
Jitka z Růzňat

 • Zmínit
 • Nahlásit
1124
18.9.06 11:46

Milá Jitko,
nebudu soudit, i když je fakt, že tento deníček-článek je mezi našimi tématy trošinku jiný.
Tak jako chodí pozůstalí  mluvit na hrob se svými blízkými ač racionálně vědí, že ti je neslyší a přesto jim to či ono musí říct, tak ty jsi napsala dopis, který jsi napsat potřebovala pro vyčištění svědomí, ač třeba racionálně taky víš, že pravého adresáta nenajde a tisícům jiným nahrne otazníky do očí.
Jestli máš miminko v bříšku bu´d silná a optimistická hlavně pro něj, neznám přesně okolnosti Vašeho stavu, ale přesto si myslím, že až tolik milých ( snad až moc ) slovíček si ten tvůj „drahý“ nezaslouží a ještě - nikde není přímá souvislost mezi vašimi hádkami a jeho slečnou - jinými slovy jestli by si jí měl a chtěl najít, mohlo se tak stát i kdybys byla manželka roku.
tak dost výčitek a hodně štěstí!!!  

Claudie a Matyáš ze Zimňátek

 • Zmínit
 • Nahlásit
6545
18.9.06 15:57

Jitulino moc mě mrzí, kam to došlo. Trošku jsem ten příběh sledovala.

Za sebe můžu říct, že rozpad vztahu nikdy není chyba jen jednoho, nic si nedávej za vinu, děláš to jen proto, že se to rozlousklo, ale jen si tím ubližuješ. Soustřeď se na miminko a na to, že máš ještě jedno dítko už narozené a o ty se budeš muset postarat. Bude to těžké, ale i když to vyzní drsně, nejsi první ani poslední a ty to zvládneš.

Takovej chlap za to nestojí.

Za sebe můžu říct i to, že posledn íměísce jsem v situaci, kdy se mi život rozpadá pod rukama a velku podíl na tom má i to, že bydlíme u tchánovců. Dalo se to čekat, ale popravdě řečeno jsem si to asi nikdy nepřipustila a tím jsem to vlastněnechala zajít tak daleko. A to je moje jediná vina, které jsem mohla předejít. A pak už je jen kousek k tomu, aby se to všechno odráželo v manželství.
Jsem v situaci, kdy se pomalu rozhoduje, jestli i moje manželství neskončí. A jak vím, že dávat někomu nůž na krk se nevyplácí, tak jsem toudělala, udělala jsem sama poslední krok a víc je na manželovi.

Snažit se nemůže jen jeden. Manželství není jen jeden, ale dva a nemůže ustupovat pořád jen jeden.

I když se ti to nezdá, tak si myslím, že jednou budeš ráda, že to tak nakonec dopadlo, než se roky trpit a snažit, i kvůli dětem.

k článku jako takovému můžu říct jen to, že by bejvalo opravdu fajn, kdybys aspoň vsuvkou napsala, jak vaše situace dopadla.

Drž se, život není peříčko:(

Gabča a Bára od PSTM

 • Zmínit
 • Nahlásit
197
18.9.06 22:13

Poslala jsem ti SZ.
Pepigaba od PSTM

 • Zmínit
 • Nahlásit