Vzali mi porod

Porod

Jedna malá úvaha vzniklá nad velkou ztrátou.

Vzali mi porod. Kdo? České zdravotnictví, tabulkování, škatulkování, rádoby moderní přístroje, co dokážou nevídané věci. Ale nedokážou vrátit miminko tam, kam patří, zpět do mého břicha. Vyříznout ano, ale proč? Protože to řekl nějaký přístroj? Proč už ženské tělo nemá nárok si samo rozhodnout o tom, kdy může porodit? Ve spolupráci s tou úžasnou novou bytostí, která se chystá na svět.

Proč si lékaři myslí, že ví více než Matka Příroda, ta největší a nejlepší ze všech matek, která porodila neskutečné množství různých a ve své jedinečnosti úchvatných tvorů. Proč již nevěříme přírodě, když se osvědčuje již stovky, tisíce, milióny let? Proč již neposloucháme instinkty, které nám ve své nezměrné moudrosti nadělila? Proč již neposloucháme základní moudrost života, nenarozeného dítěte a svého těla, jež jsme dostali darem a kterého si tak málo vážíme?

Toužila jsem po přirozeném porodu, chtěla jsem na svět přivést své dítě, vítat každou kontrakci, která přivede na svět mé dítě. Nechtěla jsem být jen kusem masa, kterému vyříznou plod jako vetřelce a stejným způsobem se o něj i starají. Dítě má být na těle matky, u všech savců to tak je, proč jen my lidé musíme popírat vše. Kolika stádii si již lidstvo prošlo, kolik teorií prozkoumalo a kolik z nich ustálo zkoumání znovu a znovu?

Příliš o všem přemýšlíme. Na vše potřebujeme teorie. Asi jako naše školství, samá teorie, ale praxe značně pokulhává. Jen praxe ve srovnávání nám stále zůstává, zůstává školství, zůstává v našich hlavách zakořeněná. Nechápejte mne špatně, porovnávat je třeba, zvláště v dnešní době přebytku, ale ne srovnávat, srovnávat do řady, do latě, jako sloupky v plotě, všechny stejně vysoké, stejně barevné, stejně hluboko zakopané, dokonalé… A když má suk, pryč s ním! Do zvláštní školy, nebo do odpadu, jako nedostatečně zakřivený banán.

Každé dítě je jedinečné, každý člověk je jedinečný, ale zrození by mělo být stejné, v režii přírody, matky, dítěte, těch největších bytostí. Prosím, nenechte si vzít institucionalizací to, na co máte právo. Nenechte se ovládnout srovnáváním. Udělejte si to tak, jak chcete vy a najděte si moudré osoby, které vás v tom podpoří, kteří budou naslouchat a nikoliv nařizovat.

Děkuji všem, kteří dočetli deníček do konce. Měl být na úplně jiné téma, ale veškerý smysl pro humor mě dnes v připomínce této bolesti přešel a tak to dopadlo takto. Nesnažím se tímto úplně shodit naše zdravotnictví, ale porodnictví je specifické v tom, že to většinou jde přirozeně. Bez zásahů, měření, vážení a podobných drobností, na které je čas jindy, ne při a těsně po porodu, kdy pracuje příroda, hormony, smysly, city.

Vím, že mnoho matek vděčí zdravotnictví za záchranu svého dítěte. A vím, že můj deníček je možná trochu jednostranný, ale chápejte jej prosím jen jako deníček, nejedná se o odborný článek, který půjde do novin. Jsou to jen moje pocity, můj pláč, nad velkou ztrátou.

Mé dítě je tím hodně poznamenané a já také, proto, prosím, buďte shovívaví. Možná se potkáme u nějakého dalšího mého deníčku, když o to budete stát. :-)

Hodnotilo 82 lidí. Score 2.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
jita22
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 1 inzerát 09.09.15 00:08

Ahoj, nejak nechápu, co se stalo? Udělali ti císaře a pak se zjistilo, ze to nebylo potřeba? A není náhodou spis tvoje dítě poznamenané tím, ze ty se s tím nemůžeš srovnat? Nechci nijak zlehcovat tvé pocity, ale tím ze popisujes jen své pocity bez znalosti situace, jsem z toho dost zmatena…

 
TCHS
Kelišová 7135 příspěvků 09.09.15 00:53

@jita22 sdilim tvou zmatenost, tve otazky a tve myslenky ;) taky mi to moc nereklo, zadny Detail se nekonal :nevim:

 
TCHS
Kelišová 7135 příspěvků 09.09.15 00:54

Mozna by nebylo k zahozeni, kdyby jsi napsala o co jde a co se stalo. ;)

 
pedigka
Ukecaná baba ;) 1061 příspěvků 09.09.15 05:22

Co se konkrétně stalo?

 
umea
Ukecaná baba ;) 1289 příspěvků 09.09.15 05:26

No, je mi jasné, že jsi plná emocí, ale tohle je opravdu výkřik do tmy, a z mého pohledu poněkud bezcenný. České zdravotnictví má co dohánět, ale není pravda, že „všude v zahraničí je to lepší“, opravdu vás mohu z praktikých zkušeností ujistit, že není /konkrétně uvedu Itálie, Portugalsko jako země, kde bych nechtěla nejen rodit, ale ani stonat/.

Hodně věcí je ve zdravotnictví tabulkových, ale hodně věcí se i mění a posouvá. Ne každý nařizuje, spousta porodníků s rodičkami spolupracuje, hledají kompromis mezi riziky a představami rodiček, které upřímně řečeno, někdy nejsou úplně realistické.

Větu ‚můj deníček je možná trochu jednostranný‘ bych opravila na „zcela jednostranný“. Nevíme, co se ti stalo, nevíme, jaká křivda tě potkala, a pokud to nejhorší, co se ti mohlo stát, je, že nebyly věci přesně tak, jak jsi si vysnila a objednala, ale máš zdravé dítě a zdravá jsi ty, tak s tím se dá myslím, docela dobře žít. Nechci zlehčovat tvoje prožitky, ale v životě nefunguje všechno na objednávku. Pokud jsi mela sectio caesarea kvůli špatnému CTG nálezu, tak skutečně nevím, nač si stěžujes. Kdyby se narodilo přidušené dítě, budeš lékaře žalovat. Takže bych tu krádež porodu až tak nedramatizovala :nevim: pokud neuvedeš objektivní kontext.

 
zuzu224
Závislačka 4273 příspěvků 09.09.15 06:23

Promin, ale taky jsem z tveho denicku zmatena. :nevim:

 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 8868 příspěvků 09.09.15 06:36

A tím jsi chtěla říct co? Hlubokosmyslné úvahy a kritika jak kobercový nálet… a přitom vůbec nevysvětlíš, co se Ti stalo. Uspali Tě a řezali proti Tvojí vůli, když jsi protestovala? Nebo jsi vše strpěla a schválila (vím, je těžké neschválit), a ex post sis uvědomila, že to nebylo tak, jak by sis vysnila? No, je to blbý, ale ujišťuju Tě, že se můžou stát mnohem horší věci - a pokud se chceš pitvat ve svých nenaplněných představách, a ještě na jejich základě odsoudit celé školství a pomalu celou zemi, tak si to užij, ale není to k ničemu dobrý. Všichni víme, že české porodnictví má rezervy, ale taky je třeba vědět, že lidi nejsou stroje, a že změnit je trvá… Ale ten proces už probíhá.

Příspěvek upraven 10.09.15 v 06:32

 
Lucie66
Ukecaná baba ;) 1612 příspěvků 62 inzerátů 09.09.15 06:40

Ty jo fakt divne :nevim:

 
amy.try
Kelišová 5164 příspěvků 09.09.15 06:46

Nezlob se na me ale to sis mela jit teda porodit do lesa. Neni vysvetleno z jakeho duvodu byl cisar a pokud ti vadi ze doktori delaji svou praci a neriskujou zivoty napriklad tak jsi do te porodnice nemela jezdit. Nechapu tento pristup jooo hura jedem rodit do nemocnice a pak fuj fuj oni ti doktori delali doktory a to ja jsem prece nechtela…bud rada ze jsi ty i dite v poradku

Příspěvek upraven 09.09.15 v 06:47

 
pralinka2727
Závislačka 3121 příspěvků 09.09.15 06:59

Mě by také zajímalo více podrobností. Tohle je velmi obecné a v podstatě nic neříkající. A též by mě zajímalo, jak a čím je poznamenané tvoje dítě, respektive jak to víš :nevim:
Nechci to zlehčovat, nicméně na mě působíš jak jedna z těch, co má pocit, že ví o porodu více než vystudovní lékaři…

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 09.09.15 07:24

Nikdo Ti nic nevzal, proti Tvé vůli ani ti nejzatvrzelejší doktoři nemohou udělat nic. :nevim:
Předpokládám, že Tě nejspíš vyděsili nějakou prognózou, kterak Ty i dítě dopadnete a pod jsi nátlakem souhlasila a posléze jsi zjistila, že to jde i jinak? No pokud to bylo tak, bohužel, znám víc takových žen. :? Je to smutné, ale nezoufej miminku to vynahradíš jinak, minulost nezměníš. A pokud se něco šeredně nepokazilo, druhé dítě můžeš porodit přirozeně i po císaři :kytka:

 
Terinkaa
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 09.09.15 07:32

Tady se asi pochopeni v tomto smeru nedockas… :-(  :hug:

Pro me je „tabulkovy pristup“ nocni murou..

 
vertunka
Ukecaná baba ;) 1867 příspěvků 09.09.15 07:32

Deníček se mi vůbec nelíbí. Proč jsi šla rodit do porodnice, když se tak oháníš matkou přírodou?? Jestli ti udělali císařský řez a ty máš teď zdravé dítě, tak se dle mě pěkně rouháš…

 
Trinetka
Závislačka 2659 příspěvků 09.09.15 07:34

Já sem ani nebyla schopná deniček přečíst.. Ano, je nechutně jednostranný, neříkám, že porodnictví nepotřebuje trochu poupravit způsoby, ale já jim vděčím za živé dítě.. Malou bych neporodila a nejspíš by mi umřela v břiše.. A to sem chtěla rodit přirozeně, cvičila s aniballem a nakonec sem za toho velice bolestivýho císaře byla ráda.. Krom toho mám pocit, že v tom tvém proslovu není nic konkrétního, proč si to myslíš..

Edit.. ještě dodám, že mě sice porodníci do určitých věcí možná tlačili, ale v drtivé většině, mi bylo dáno na výběr a mohla sem se rozhodnout sama..

Příspěvek upraven 09.09.15 v 07:36

 
Nafrněná  09.09.15 07:34

Ty máš se sebou asi velké problémy, zamysli se probůh a už nic nepiš…
asi vůbec nevíš co to je velká ztráta :zed:
Vypni internet a jdi do lesa za matkou přírodou :roll:

Příspěvek upraven 09.09.15 v 07:47

 
Dechtire
Povídálka 18 příspěvků 09.09.15 07:34

To je legrace, jak všichni nutně potřebují vědět, co přesně se stalo :-)
Jinými slovy: autorko - je to málo krvelačné a dramatické, takže Tě nemůžeme politovat, ale aspoň Tě můžeme zkritizovat…

Já myslím, že jsem deníčku porozuměla a jeho myšlenka se mi líbí.

 
sunshinegirl  09.09.15 07:37

Proč už všechno nenecháváme na přírodě? Ano, ona je moudrá. Ve své moudrosti totiž nechává žít jen silné a slabí při porodech od věků umírali. Ať už matky, nebo děti. Kdyby nebylo těchto zásahů, hodně zdejších maminek by svoje děti neměly, nebo by jejich muži měli děti, ale neměli ženy, které se o ně postarají. A ty bys možná neplakala, nad dle tebe zvrtaným porodem, ale plakala bys nad urničkou. Já vím, je to možná hrubé a hrozné, ale dle mne je to realita. Nemyslím si, že lékaři řežou pro radost…vždyť už jen to, že běžný porod vede víc asistentka, než sám lékař…při císaři má lékař mnohem víc práce, než při běžném porodu.

 
Trinetka
Závislačka 2659 příspěvků 09.09.15 07:37

@Dechtire co se přesně stalo nám asi pomůže pochopit postoj.. Jinak to je o ničem

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 65 inzerátů 09.09.15 07:44

Deníček nestojí za nic, vlastně nechápu o co tady vlastně jde :(

 
suricata
Kelišová 6604 příspěvků 09.09.15 07:44

Během čtení jsem furt myslela na to, že bych tě nejraději objala a pohladila po vlasech a řekla, ať se vybulíš, vyvztekáš a jdeš se radovat z miminka. :hug:

 
Reaskiller
Závislačka 4842 příspěvků 09.09.15 07:44

@Nafrněná :potlesk: :palec: :potlesk: :potlesk:

 
ynax
Extra třída :D 13109 příspěvků 09.09.15 07:49

Nějak nevím, co tím chtěl básník říct. Z nějakého důvodu doktoři rozhodli, že je lepší císařský řez. Myslím, že se tak nerozhodli proto, že chtěli jít dřív domů, ale díky svým znalostem zhodnotili nejen stav dítěte, ale i tvůj a na tom základě rozhodli, že sekce bude to nejlepší. Možná kdyby to nechali na přírodě, teď bys tu nepsala, nebo psala, ale o ztrátě dítěte. Víš, ono kdybys to nechala jen na přírodě, spousta žen by neměla své dítě, protože příroda rozhodla, že přirozeně ho mít nebudou, další ženy by při porodu zemřely, jiným by zemřelo dítě. Stejně tak, jako nenecháš dítě bez antibiotik při zápalu plic nebo zánětu slepého střeva bez operace. Zkus se zamyslet nad tím, co ti tu holky píšou, odstraň hysteriia užívej si miminka. Máte se navzájem a jestli je tvé dítě poznamenané, tak jen tebou a tvým chováním.

 
lokynka
Kelišová 5041 příspěvků 1 inzerát 09.09.15 07:52

Lékaři jistě nedělají císařský řez jen tak z plezíru, že se jim nechce rodit normálně. Pro ně je normální porod lepší. Kdybys k tomu napsala více, co se dělo, bylo by možné Ti to lépe okomentovat. České zdravotnictví je v porodnictví na velmi dobré úrovni, buďme rádi, že porod přežijeme a naše děti jsou zdravé. Nic víc z objektivního hlediska důležité není. Dříve se u porodu umíralo, děti nepřežívali. Podívej se na to i z tého stránky, porod si sama v sobě zpracuj, smiř se s ním, pomazli si svoje miminko a buď ráda, že jste spolu a dopadlo to dobře.

 
Reaskiller
Závislačka 4842 příspěvků 09.09.15 07:53

Lol? ako sorry..pokial si nebola v ohrozeni zivota..ty alebo miminko..tak Ta nikto do cisarskeho nutit nebude, rozhodla si sa asi evidentne sama..to je ad jedna..ad dva..vzali mi porod.. Tebe nic nevzali - mas miminko? Mas..My zeny co bojujeme vobec len o moznost otehotniet sme happy za to ze sa to podari.. ad tri..vacsiu sebeckost som v zivote nevidela.. :nevim: :nevim: :nevim:

 
kessi22
Závislačka 3984 příspěvků 09.09.15 07:55

@Venesis hm…myslím, že tvé dítě se s tím nedokáže srovnat, pac ty si plná zloby..

Asi budu muset napsat i já deníček o tom, jak byl pro mě císař to nejlepší co mě potkalo…kdybych měla rodit podle matky přírody, tak neporodim…mám delohu srdcoviteho tvaru a neměla bych tak silné kontrakce, aby se Malá dostala ven…v lednu mě čeká další císař a já se těším ;)

 
Janice78
Extra třída :D 13087 příspěvků 09.09.15 07:57

Úvaha určená ke zveřejnění je naprosto o ničem, když chybí fakta a nikdo neví, co se ti přihodilo.
Deníček obsahuje jen stížnost nad něčím, o čem sama píšeš - cituji: „Vím, že mnoho matek vděčí zdravotnictví za záchranu svého dítěte“… :oops: Nezasvěcenému to zní trochu jako rouhání.

 
Blbinka
Kecalka 240 příspěvků 09.09.15 07:58

@amy.try
Naprosto skvěle napsáno. Měla rodit doma a nechodit do nemocnice.
Silnější přežívá, tak je otázka, jak by to vlastně mělo dopadnout „podle přírody“.

 
koala123
Ukecaná baba ;) 2230 příspěvků 09.09.15 07:58

Bud rada, ze jsi nemusela rodit a mela cisare.Ja za nej bojovala a naprosta spokojenost. Prijdes tam a za hodku je dite na svete a bez jakychkoli bolesti. Rekonvalescence fajn, lepsi, nez byt sesita dole a nemoct sedet. Podruhe jdu taky do cisare.Melo by se to tak delat vsem. A k tvemu prispevku. K cemu by pak byly pristroje a lekari, kdyz by o veskerem postupu rozhodovala rodicka? To jsi do te porodnice nemela jezdit a porodit doma po svem. Blbost lidi fakt nezna mezi!!!

 
sunshinegirl  09.09.15 07:58

PS: Možná i chápu zklamání, že sis „neužila“ normální porod. Ale… Kdybych měla tu možnost vrátit čas, nosit v břiše zase našeho drobka a zachránit ho čímkoliv co by mi doktoři navrhli, tak to udělám. Protože dítě je přece to nejdůležitější…to že ho donosím, že se ze mne dostane na svět /třeba i císařem/ a že bude zdravé a bude žít. A pak jsem taky důležitá já, protože přece chci přežít /třeba s jizvou/, abych se o dítě mohla postarat.

 
ejhle
Ukecaná baba ;) 2105 příspěvků 09.09.15 08:03

Asi vim, co chces napsat. Taky mam za sebou jednoho cisare a docela dlouho jsem mela pocit, ze jsem neschopna: ani si dite nedokazu porodit. Taky jsem mela pocit, ze jsem o neco prisla.
Jenomze, pak jsem si uvedomila, ze to ne lekari. To ja jsem se rozhodla. Oni pouze konstatovali fakta, mozne scenare, komplikace a navrhli reseni. Ja jsem byla nakonec ta, ktera ucinila rozhodnuti, ja podepsala souhlas se zakrokem. Nikdo me nenutil.
Ono by to chtelo ttosku otocit pohled, ty jsi patrne dostala informace a doporuceni, ty jsi se rozhodla, nasledne jsi patrne zjistila, ze to byl preventivni zakrok a nyni se vztekas. A svuj negativizmus a vztek prenasis na ditko. A to se pak nediv, ze je tim Vas vztah poznamenany. Ale za to nemuze ani cisar, ani ceske zdravotnictvi. Za to muze tve zklamani ze sebe sama, ze jsi nebyla schopna poslechnout svuj instinkt, ze nejsi schopna se smitit s tim, ze porod neprobehl dle tveho ocekavani…
Pokud mohu radit; uz to nezmenis, bud rada, ze jste oba ok a zacni si prcka uzivat. Uvidis, ze kdyz se hodis do klidu, bude v klidu i ditko.

 
eva valoi
Extra třída :D 10199 příspěvků 1 inzerát 09.09.15 08:08

@sunshinegirl :potlesk:

 
suricata
Kelišová 6604 příspěvků 09.09.15 08:08

@ejhle krásně jsi to vystihla. Děkuji za tvůj příspěvek. Zcela s tebou souhlasím a přeji autorce ať se s tím brzy popere.

 
eva valoi
Extra třída :D 10199 příspěvků 1 inzerát 09.09.15 08:12

Třetí dítě se narodilo sekcí. Proti normálnímu porodu nic moc, taky jsem nebyla ze sekce nadšená, ale byla jsem nadšená ze zdravého dítěte. Nikdo mi nic neukradl, prostě porod nepostupoval, tak mi pomohli, protože mohli. Díky Bohu a lékařům, matka příroda se může jít vycpat.

Příspěvek upraven 09.09.15 v 08:12

 
Oňulínka
Závislačka 4623 příspěvků 09.09.15 08:16

Já jsem deníček pochopila tak, že jsi chtěla co nejpřirozenější porod, ale bohužel se NĚCO zvrtlo a „musela“ (nikdo tě do ničeho nemůže nutit násilím, musela jsi s císařem souhlasit, pokud jsi byla při vědomí) jsi podstoupit císaře. Taky jsem zastáncem toho rodit co nejpřirozeněji, ALE.. v nemocnici s lékaři a jen do chvíle, než to přestane jít samo. Císař byla taky moje noční můra, hlavně když mi porod začal krvácením a nevědělo se odkud to je, ale radši bych podstoupila císaře, než riskovala, že se stane něco miminku nebo mě - vlastně úplně zbytečně. Částečně chápu tvoje zklamání, že jsi neměla porod podle představ, ale když lékaři usoudili, že CS bude lepší, měla bys jim důvěřovat a být ráda, že (předpokládám) jsi ty i miminko v pořádku :)
A jak už tu bylo psáno, miliony žen porodily samy v lese bez pomoci lékařů, ale taky miliony žen a dětí při takovém porodu zemřeli. To je třeba si uvědomit. V přírodě přežije jen ten nejsilnější.

Příspěvek upraven 09.09.15 v 08:18

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 09.09.15 08:25

Ja ti rozumim… :hug:

 
fenny
Závislačka 4917 příspěvků 09.09.15 08:26

Deníček se mi sice nelíbí, jak je napsaný, ale myšlenku chápu. Komentáře pod deníčkem se mi líbí ještě míň, ale nepřekvapují.
@Venesis Napiš SZ, jestli chceš ;-)

 
štěpánka11
Ukecaná baba ;) 1637 příspěvků 09.09.15 08:28

Tak sis měla pořídit moudrou dulu :roll: bud ráda, že máš v pořádku dite a nepiš bláboly na téma jak jsi nemohla vítat každou kontrakci…

 
Cuddy
Extra třída :D 13097 příspěvků 09.09.15 08:32

Zeno, uvedom si, co znamena velka ztrata. Velkou ztratu znamena prazdna naruc, za kterou muzeme podekovat matce prirode, kdy ani lekari nic nezmuzou.

 
jednažena
Echt Kelišová 9170 příspěvků 09.09.15 08:35

Ja te chapu, taky jsem mela sekci misto vysneneho porodu :hug:.Dlouho jsem si vycitala, ze nejsem schopna sve dite porodit. U me se jednalo o nepostupuji­ci porod.

 
tera91
Kecalka 156 příspěvků 09.09.15 08:35

:D :D :D :D amen

 
Koty
Závislačka 3684 příspěvků 09.09.15 08:35

Cituji z deníčku: „Každé dítě je jedinečné, každý člověk je jedinečný, ale zrození by mělo být stejné, v režii přírody, matky, dítěte,těch největších bytostí. Prosím, nenechte si vzít institucionalizací to, na co máte právo. Nenechte se ovládnout srovnáváním. Udělejte si to tak, jak chcete vy…“
Nezlob se na mě, ale myslím, že by ses měla srovnat hlavně sama se sebou. Odvoláváš se na matku přírodu a jdeš rodit do porodnice? Lejstro se souhlasem k provedení sekce jsi taky podepsala sama, tak proč se odvoláváš na svá práva? Nechci být hrubá, nevím, co sis prožila, ale deníček je hrozná slátanina bez hlavy a paty :think:

 
Walburga
Zasloužilá kecalka 708 příspěvků 09.09.15 08:38

Úderné a velmi smutné :kytka: :hug:

 
PAN66
Zasloužilá kecalka 744 příspěvků 09.09.15 08:41

Škoda, že v deníčku není uveden důvod proč se takhle cítíš, aspon nastíněna situace, ke které u porodu došlo..ze spousty deníčků u porodu tu člověk skoro nadskakuje ze židle, ože to v té porodnici vyvádějí za zbytečnosti, od jednání s maminkou jak s bezcenným inkubátorem až po nadužívání chemie k urychlení porodu, ale takto je to deníček o ničem..chtělo by to nějaké konkrétní situace..

 
Walburga
Zasloužilá kecalka 708 příspěvků 09.09.15 08:42

@lokynka často ho dělají, protože porod svými zásahy podělají a pak si hrají na hrdiny a plácají se po rameni. Kolik je počet sekcí? 25%? To je normální? Nemyslím si, že je to neschopností matek, ale neschopností jistých lidí měnit své zaryté koleje. :*

 
Lutonka  09.09.15 08:46

Chapu tve rozcarovani z porodu cisarem, ale rovnez chapu komentare pod denickem, protoze jsi to opravdu podala dost rouhacskym stylem. Dopln informace, treba se setkas s vetsim pochopenim. Jenze asi spis ne, jinak bys to uz davno udelala. Takhle to opravdu vypada, ze porod z nejakeho zdravotniho duvodu nebyl mozny prirozene, tys souhlasila a ted jsi nastvana na celej svet, protoze vinikem je prave ta opevovana matka priroda, ktera ti nedovolila prirozene porodit..

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 09.09.15 08:48

Každý tady potřebuje znát detaily? Proč? Na co? Aby se tady pak strhla mela na téma..dekuj lékařům, zachránili ti dítě. Prostě to berme jen jako zpověď. Vyjádření pocitů. Já ti rozumím, ač nejsem až takový radikál, tak kdybych musela na císaře, měla bych určitě podobné pocity. Pocity, že mi bylo „něco sebráno“.. A bylo by úplně jedno, jestli by byl císař zbytečný nebo životně nutný. V tom druhém případě bych byla samozřejmě neskonale vděčná za záchranu a s pokorou bych toto přijala. Toto ale nemění nic na názoru, že v dnešní době je moc císařských řezů naprosto zbytečných. Autorko, mně se denicek líbil. Myslim, že jsem tě pochopila a ne, detaily znát opravdu nepotrebuji… :mavam:

 
Rakosnicek1983
Závislačka 2883 příspěvků 09.09.15 08:49

Věř, ze cisare nedelaji jen tak-myslim tu nekdo i psal, ze je pro nemocnici dražší nez normalni porod, je potreba vic lidi atd.Je fajn, ze bys to nechala na přírodě, ale co kdyby jsi diky přírodě byla mrtvá ty nebo tvoje dite (nebo postizene).To bys tak nervala, přístroje slouží k monitorování plodu a podchycení problemu ne pro prekažení představ o tvém vaginaknim porodu. Myslim, ze jsi se moc upnula na to rodit klasicky.

 
LolitkaP
Ukecaná baba ;) 2068 příspěvků 09.09.15 08:51

Tak jsi měla rodit doma.
A České zdravotnictví je na mnohem větší úrovni než zdravotnictví v jiných zemích. Jestli jeden lékař (jedna nemocnice) něco podělali, nehaž to na celé zdravotnictví!

 
Rakosnicek1983
Závislačka 2883 příspěvků 09.09.15 08:52

@sunshinegirl skvele napsáno, souhlas s každým slovem…

 
Genovesa
Extra třída :D 10976 příspěvků 09.09.15 09:04

@suricata Že? Já taky… :mavam:
Autorko, já ti docela rozumím. Ono rozum je jedna věc a hormony a city druhá. Ač jsem byla se sekcemu srozuměná, zvlášť ta první v celkové narkoze se mnou hormonálně zamávala, narušila na chvíli vztah s mým miminkem a spustila 3 měsíční poporodní blues. Na podruhé ve spinálu to bylo už v pohodě.
Taky bych si moc přála porodit přirozeně, ale chápu, že by to nebylo rozumné v mém případě. Jsem ráda, že můžu mít děti a přitom zachovat zrak v původní kvalitě. Srovnáš se s tím, neboj se. Miminko věřím, že to nepoznamenalo, ani jedna moje dcera ani synovec, kteří jsou narození sekcí nevykazují výrazné odchylky od zbytku populace :lol:. Těš se ze zdravého dítěte (alespoň doufám, že zdravé je), soustřeď se na mateřství a ostatní hoď za hlavu. Jste li v pořádku, jsou opravdu horší věci, co se mohly stát :hug: :kytka:.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama