Vzdávám vám hold

Povídání o mému srdci blízkých osobách...

Vzdávám vám hold

Letošní prázdniny jsou pro nás z nějakého nepochopitelného důvodu nejspíše začarované. Nevím, jak jinak si vysvětlit tolik nepříjemností. Jo, jasně, jsou to většinou prkotiny, člověka by mohly potkat lapálie mnohem horšího charakteru, ale víte co „Stokrát nic přece umořilo i jedno rohaté zvíře.“

Po tom, co mě opustilo několik domácích spotřebičů, aniž by mi ti drzouni řekli alespoň sbohem, poté, co se manžel nehezky zřítil ze schodů při malování u své mamky a já se poměrně dlouho kurýrovala z angíny, věřila jsem, že už máme vybráno. Jenže asi to ještě stále není konečná.

Pár dnů po návratu z dovolené mě v noci vzbudily nepěkné žaludeční křeče, střevní peripetie, které opravdu nebudu popisovat, jeli v rychlíku hned za výše zmíněným předvojem. Ptáte se po výsledku všech těchto veselostí? Tak slyšte. Večer šla na lože ulehnout matka čilá jako rybička, ráno z postele lezla troska v barvě pistáciové zmrzliny, naprosto neschopná plnit jakékoliv mateřské povinnosti.

Všechno špatné je však k něčemu dobré. Zřejmě jsem se měla znovu přesvědčit o tom, co už dlouhou dobu vím, a to, jaké poklady ve svém okolí mám. Na manžela už jsem pěla dost ód, dnes musím poděkovat svým rodičům.

Ráno jsem zvedla telefon a volala mé milované mamince, ne nechtěla jsem po ní, aby přijela, ale ona nezaváhala, z mého hlasu okamžitě poznala, že mi opravdu není nejlépe, a během hodiny byla tu. Tak jako tolikrát, vlastně snad pokaždé, když jsem ji potřebovala…

Moji milí rodičové,

celé mé dětství bylo nádherné, nikdy jsem od vás neslyšela: „Dej pokoj, teď nemám čas.“ V rámci svých možností jste se nám oba věnovali na maximum. Když vidím, kolik jste toho měli naloženo, smekám před vámi.

Doma byly dvě malé děti, když vám zůstal na krku byt a k tomu ještě tři domy s velkými zahradami. Obě moje babičky ovdověly krutě brzy a zůstaly v domech samy, v tom třetím žila sestra mého dědy, paní, jejíž osud by vydal na román. Jiné příbuzné neměla, tak jste si pod svá ochranná křídla vzali i ji.

Od té chvíle pro vás snad neexistoval víkend, který byste strávili v klidu domova, neustále jste pendlovali mezi těmito domy a řešili, kde bylo zrovna co potřeba, ani jedna z dam se nechtěla ze svého milovaného domečku, v němž strávila celý svůj život, odstěhovat, a tak bylo o zábavu postaráno.

Po několika letech, které jsi, maminko, strávila s námi doma, ses vrátila do práce, přibyly ti další povinnosti, ale ani potom jsem od tebe nikdy neslyšela jedinou stížnost, jediné zabrblání. Když jsi pak o práci přišla a skončila na pracovním úřadě, trvalo ti několik dlouhých měsíců, než se ti podařila nalézt nová, v té době nebylo doma peněz právě nazbyt, ale mně ani bratrovi nikdy nic nescházelo. Nikdy jsem neslyšela: „Benzín je drahý, na výlet se nejede. Tohle ti teď koupit nemůžeme.“ Raději jste šetřili na sobě.

Děti vám rostly jako z vody, babičky stárly a čím více jim ubývalo sil, tím více práce zbývalo na vás. Sice jsme se vám snažili s bráškou pomoci, ale většina starostí stejně zbývala vám.

Já se začala velmi intenzivně věnovat opernímu zpěvu. Z počátku jste se o mě báli, vaše malá holčička chtěla najednou jezdit každý týden do hlavního města. Kolikrát jen jste jeli se mnou, v dešti, v mraze, v horku. Zatímco já studovala další a další árie, vy jste pochodovali po okolí a trpělivě čekali, až večer skončím a budeme moci konečně vyrazit domů.

Nikdy jste si nenechali ujít žádné mé vystoupení, vždy jsem se mohla opřít o vaše usmívající se klidné tváře v publiku. Kolikrát jsem ani nevěděla, kde přesně sedíte, ale naše pohledy se pokaždé neomylně střetly. A tak bych mohla pokračovat do nekonečna…

Užili jste si se mnou ale i velmi horké chvilky, nikdy si neodpustím, jak jsem vám v jedné vypjaté situaci během puberty ublížila a připravila vám dlouhé noci plné neklidného spaní…

Troufám si ale neskromně tvrdit, že jsem vám to v následujících letech alespoň trochu vynahradila.

Pak se ze mě stala matka a z vás babička s dědou. Jak skvělí jste byli rodiče, tak skvělí jste prarodiče. Naše děti vás milují a pro mě je perfektní vědět, že stačí zvednout telefon, a pokud máte zrovna čas, rádi za vnoučaty kdykoliv přijedete.

Když se mi narodilo druhé a třetí mimčo, společně s mým manželem jste pro starší děti připravili takový program, že se jim snad ani nemohlo stýskat a já mohla být v porodnici klidná.

Teď, když děti povyrostly, berete je na spoustu výletů, společně vymýšlíte nejrůznější hry. Má-li nejstarší synek vystoupení ve školce, jste ti nejzapálenější diváci, nikdy v obecenstvu nechybíte.

Jediné, co si přeju, je, abyste s láskou a v klidu oslavili rubínovou svatbu, která vás příští měsíc čeká, a hlavně, abyste tu s námi, v plném zdraví, byli ještě hodně dlouho.

Slovy neumím vyjádřit, jak moc vás miluji a jak moc si vážím toho, co vše jste pro nás udělali a stále děláte, nechcete za to zhola nic. Věřte mi, že až budete potřebovat pomoc vy, můžete se na mě spolehnout, vše vám vrátím.

Vaše, dnes už ne zrovna malá, holčička

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
661
20.8.19 08:48

Deníček celkem pěkný…ale za mě, je to tu na emiminu už trošku „přeJadalováno“ ;) Ale je to jen čistě můj pocit…někdy méně je více.

 • Zmínit
 • Nahlásit
1128
20.8.19 09:01

@kruel beru, ono je to dáno tím, že mám teď více volného času, a tak mohu psát, s úderem září se volný čas vytratí, a pak si můžete být jistá, že přejadalováno už nebude, přetrpte ještě cca 10 dnů a pak už o mně na tomto fóru neuslyšíte, nebo téměř neuslyšíte, slibuji. Hezký den :mavam:

 • Zmínit
 • Nahlásit
420
20.8.19 10:44

@kruel Nikdo vás nenutí to číst, Jadala má nejhezčí deníčky na celém emiminu, a téměř vždy pozitivní. Vždy se mi při jejich čtení rozjasní den. Takže prosím Jadalu, ať píše dál, a nenechá se odradit jedním negativním komentářem :potlesk:.

 • Zmínit
 • Nahlásit
85
20.8.19 10:56

Krásný deníček :potlesk:, mě to teda dojalo.

 • Zmínit
 • Nahlásit
1128
20.8.19 11:11

@Gvendolínka děkuji, je moc příjemné vědět, že moje deníčky dokáží někoho potěšit, a že je někdo rád čte.

Jak už jsem se mnohokrát zmínila, beru psaní jako formu relaxace, moc mi pomáhá v tom, aby mi při rodičovské nezakrněl mozek. Češtinu prostě budu i v budoucnu potřebovat, takže si ji tady trénuji a jsem za tuto možnost vděčná.

Nerada bych ale někoho obtěžovala, takže teď babo raď, psát dál, nebo už se na to raději vykašlat. :think:

Jeden deníček ještě čeká na schválení a pak uvidím, každopádně po prázdninách zdaleka tolik času nebude, takže ani tolik mých deníčků a to by mohl být dobrý kompromis. Třeba dva za měsíc, pokud budu mít tedy pocit, že mám o čem psát. Hezký den :mavam:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1128
20.8.19 11:11

@cataluňa děkuji :hug:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1674
20.8.19 12:12

Tyhle deníčky čtu ráda, přesně kvůli tomu - jak tu padlo - že jsou pozitivní a milé. O tom, že jsou i stylisticky a gramaticky čisté, nemluvě. Ano, tyhle prázdniny tu Jadala byla hodněkrát, ale není to i o tom, že nikdo další příliš nepíše??

Při čtení mne napadlo to, co už u „ódy“ na manžela: četli to i ti, co se jich to týká? Měla bys jim to vytisknout a říct i osobně ;).

 • Zmínit
 • Nahlásit
400
20.8.19 12:19

Jadalo, rozhodně pište dál, Vaše deníčky čtu moc ráda, jsou milé, vtipné a pozitivní.
Ať se Vám daří :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1128
20.8.19 12:58

@PenelopaW určitě je teď deníčků méně, protože jindy, když něco sepíšu, vyjde to třeba za týden, někdy i déle, teď je téměř vše co pošlu vydáno obratem, pak to může na někoho působit divně, když otevře Emimino a zase tam straší Jadala a její moudra 8o opravdu už se ale budu držet na uzdě :mrgreen:

Dnes přijela mamka na návštěvu, tak jsem se jí zeptala, jestli si chce něco přečíst…v jejích očích jsem zahlédla i pár slziček.

Hezký den a děkuji :mavam:

 • Zmínit
 • Nahlásit
8665
20.8.19 13:01

Jj, taky se mi ctou tyhle denicky dobre, aspon nejaka zmena mezi samymi porody :mrgreen: ;) Holt aspon nekdo prijemne zaplni okurkovou sezonu a ja ctu teda nejradsi o tech vyletech s detmi, to je pro me velka inspirace :lol: :palec: A po nekterych smutnejsich pribezich, i kdyz taky moc pekne napsanych, je to zase takove pozitivnejsi naladeni :) A Lana25 tu mela taky ted hodne denicku a nikdo si nestezoval, ze by bylo prelanovano :mrgreen: :think: Jak uz bylo řečeno, obe holky pisou výborně, bez chyb, tak proc ne…

 • Zmínit
 • Nahlásit
1128
20.8.19 13:03

@Sleepy.Monkey mockrát vám děkuji, budu se snažit, abyste i v budoucnu ráda trávila čas nad mými řádky :hug:q

 • Zmínit
 • Nahlásit
20.8.19 13:08

Krásné, myslím že nejedno oko (a to nejen těhotné) nezůstane suché. Určitě to u kaz i rodičům, nebo jim to vytiskni do rámečku ;-)

 • Zmínit
 • Nahlásit
1128
20.8.19 13:16

@Jahudka82 děkuji, určitě se letos ještě někam vypravíme, tak pak podám třeba hlášení.

Nepovažuji se za žádného spisovatele, avšak píšu velmi ráda, dříve jsem psala do šuplíku, ale protože jsem se zde setkala vesměs s kladnými ohlasy, rozjela jsem se možná až přespříliš, takže tohle je pro mě takový zdvižený prst: „Pozor, brzdi!“. :think: :mavam:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1128
20.8.19 13:17

@AzJaBuduVelka děkuji, mamka už text četla a máš pravdu, slza jí ukápla :mavam:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1750
20.8.19 13:26

Jen piš, piš, piš!!! Mně to dělá dobře :mrgreen: :D :mavam:
A docela dost by mě zajímalo, co jsi vyvedla v té pubertě… Takhle působíš jako solidní a milující manželka a matka- a že ses tak už pomalu narodila, tak by to chtělo trochu…Ať nepůsobíš tak dokonale :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1128
20.8.19 14:13

@123Soňa Určitě ještě nějaký deníček sesmolím.

Jestli něco nejsem, tak potom dokonalá. Kdybys jen věděla, co já mám chyb.

Že bych na sebe měla prásknout, co jsem vyváděla před mnoha lety? :think: Třeba najdu odvahu. PS: Nikoho jsem nezabila :mavam:

 • Zmínit
 • Nahlásit
2088
20.8.19 16:00

Jadaly není nikdy moc! to je jako říct, že je moc knížek s pohádkama nebo oříšků v čokoládě 8o a teď kdy vím o operním zpěvu, tak jí žeru ještě víc :dance: (páč miluju operu a sama mám talent a hlas asi jako chcíplá žába)

 • Zmínit
 • Nahlásit
18809
20.8.19 17:45

Jen piš, piš :palec: :hug: :hug:

 • Zmínit
 • Nahlásit
8665
20.8.19 19:51

Receno slovy cimrmanovskeho klasika: „Pis barde, stradej, a az budes mit deset milionu, prijd, zuctujem spolu“ :lol: Rozhodne bych na adresu Jadaly nepouzila jinou svou oblibenou hlasku (ze stejného zdroje i hry) „S pozdravem nepiste mi a pokud mozno, nepiste vubec, Vas Ladislav Stroupeznicky“ :mrgreen: :mavam:

 • Zmínit
 • Nahlásit
8665
20.8.19 19:52

@Jadala No sem s tim, tve hrichy mladi si prectem radi, hele to se mi i rymuje :lol: :lol:

 • Zmínit
 • Nahlásit
6118
20.8.19 20:24

Krásný pozitivní deníček, psaný velmi čtivě a bez chyb. Ráda si přečtu o rodinách, které fungují tak jak mají :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1128
20.8.19 21:42

@sinapis.alba přemýšlím, jaký hlas má chcíplá žába :think: :D dnes už bych toho asi moc nezazpívala, chybí mi pravidelný trénink, ale fakt je, že když děti začnou zlobit a já spustím svým sopránem Měsíčku na nebi hlubokém, je okamžitě klid, tudíž nějaký význam těch šest let studia mělo :mrgreen: :mavam:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1128
20.8.19 21:43

@Lana25 pokusím se, ale rozhodně omezím četnost :mavam:

 • Zmínit
 • Nahlásit
4610
20.8.19 21:44

Krásný deníček, jen tak dal. :hug:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1128
20.8.19 21:51

@Jahudka82 :mrgreen: jo Cimrman, to je neomezená zásobárna skvělých hlášek, uvidím, jestli ten můj hřích někdy budu chtít pustit do světa, k chlubení to moc není a hodno následování rovněž ne. Doufám, že se děti v tomto nepomamí, asi by mě ranila mrtvice. :mavam:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1128
20.8.19 21:52

@Heivka @potvurka89 děkuji vám :hug:

 • Zmínit
 • Nahlásit
7645
20.8.19 21:56

Také děkuji za deníček, i ty předešlé a četnost bych nijak výrazně neomezovala :mavam:

Příspěvek upraven 20.08.19 v 21:56

 • Zmínit
 • Nahlásit
8665
21.8.19 00:11

@Jadala Tak ted jsem si vzpomnela na paní ucitelku ze Slunce seno… S tim Mesickem na nebi :lol: :mrgreen: Jako zajimava vychovna metoda, to by stálo za vyuziti i v pracovni praxi :think: :lol: A vasim tedy klobouk dolu, ze te v tom zpevu podporovali… Ja musela brnkat na piano, od cehoz me zachranilo az těhotenství me slecny ucitelky:) Piano jsem ve 14 vymenila za kytaru, ale to uz jsem byla spíš samouk s obcasnou rodicovskou konzultaci a dneska uz bych taky davala akordy a pisne mého mladi horko tezko dohromady…i kdyz jsem u toho vydrzela dost dlouho… Jeste když jsem se seznamila s mym muzem a obcas jsme jezdili na cundry a chaty, chalupy na parby, tak se hodilo, ze jsem byla schopna neco zabrnkat, ted uz mu brnkam tak leda na nervy :lol: :D :mavam:

Příspěvek upraven 21.08.19 v 00:21

 • Zmínit
 • Nahlásit
1128
21.8.19 06:29

@petule9 děkuji, ale kdybych psala tímto tempem, za chvíli by asi nebylo o čem psát, takže určité zpomalení bude na místě :mavam:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1128
21.8.19 06:39

@Jahudka82 je fakt, že ukolébavky Princi můj maličký spi, Synáčku můj květe, nebo Vendulčiny ukolébavky z Hubičky dokázaly vždycky uklidnit i děti v práci, takže v aplikaci budu určitě pokračovat i nadále. A hrát na nervy to umím taky, to je bezva hudební nástroj, manžel by mohl vyprávět. :mrgreen: :mavam:

 • Zmínit
 • Nahlásit
2624
21.8.19 09:13

Krása, jen piš, prosím dál. Na tvé deníčky se vždy těším. Tedy, taky mám tady jednu autorku… že když se těším na nový deníček a pak vidím, od koho je, tak ho ani neotevírám. Ale nenapadlo by mě jmenovat nebo to dokonce psát jako ťafku k jejímu deníčku.
Nejvíc obdivuju, žes to mamce dala přečíst. Já se svou mamkou pořád nemůžu dojít k tomu otevřenému upřímnému vztahu a říct jí o svých pocitech, ať už jakýchkoliv. Jsou mezi námi nevyřčené křivdy z minulosti a tím, že děláme jakoby nic, držíme náš vztah povrchní úrovni. :roll:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1128
21.8.19 10:38

@BlaZenkaB Děkuju, my máme s mámou naštěstí skvělý vztah a jsem za to vděčná, je to taková moje vrba. Ono asi hodně záleží na tom, jaké křivdy mezi vámi leží, ne vše se dá snadno odpustit. :think: hezký den :mavam:

 • Zmínit
 • Nahlásit
131
21.8.19 11:49
:srdce: :kytka:
 • Zmínit
 • Nahlásit
8665
21.8.19 14:48

@Jadala :mavam: :palec: Takova chodici hudebni apka :lol:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1128
21.8.19 17:40

@NEITIRI děkuji :hug:

@Jahudka82 to je fakt, člověk si ani neuvědomuje, kolik různých písní a árií má v hlavě uložených, aniž by je využíval. Chtělo by to nějaké pročištění mozkových závitů :think: :mavam:

 • Zmínit
 • Nahlásit
8665
21.8.19 19:32

@Jadala Tak arii nevim ale na pisnicky docela pamatovaka mam, a malej to asi ma po mne:)

 • Zmínit
 • Nahlásit
1078
21.8.19 20:44

Tak moc bych si přála sepsat ten samý deníček, bohužel nemohu…Nefunkční rodinou se trápím již řadu let, ale o to více usiluji o to abychom krásné zázemí poskytly našim dětem a kdoví, třeba nám tohle krásné vyznání jednou napíšou ony sami :hug:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1128
21.8.19 21:09

@Jahudka82 Tak to se mu bude ve škole určitě hodit :palec: už máte vše nachystáno, jen vyrazit? :D

 • Zmínit
 • Nahlásit
1128
21.8.19 21:10

@Teruška85 moc Ti to přeji, užívejte s dětmi každou chvilku :mavam:

 • Zmínit
 • Nahlásit
17716
21.8.19 21:17

Ja zadny tvuj denicek necetla. Ani nevim proc. Vidim Jadala a ani to neotviram :lol: Ale tim nechci rict, ze jsou nejak spatne, jen jak to vidim tak casto, tak k tomu mam nejaky blok :mrgreen: :mrgreen: Treba az se budu nekdy v budoucnu nudit :pankac:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1128
21.8.19 22:01

@viky23 jelikož sem chodím prakticky jen přes mobil, tak se mi na titulní straně autor deníčku nezobrazuje. Otevřu to, co mě zaujme, až pak zjistím, kdo je vlastně autorem. Tento postup mi vyhovuje.

Každého zaujme něco jiného, každý má chuť číst něco jiného. Pro mě je strašně fajn, že nemusím psát jen do šuplíku.

Když mým deníčkem někoho potěším, mám z toho velkou radost, ale zrovna tak chápu, že ne každý má potřebu číst moje „moudra“ :mavam:

 • Zmínit
 • Nahlásit
8665
22.8.19 18:29

@Jadala A to mne se to normalne ukazuje i na mobilu… :think: A jak vidim ze jsi to ty, jdu na nej jako 1. :) Neco nachystane mame, diky babicce hlavne, dneska koupili i backory. Asi bych taky mela neco takového sesmolit… :lol: :mavam: P. S. Chces rict, ze pises na mobilu i denicky??? :think:

Příspěvek upraven 22.08.19 v 18:31

 • Zmínit
 • Nahlásit
1128
23.8.19 06:13

@Jahudka82 tak to by mě docela zajímalo, proč mně mobil autora zatajuje, teď jsem se znovu koukala a fakt ne, nevidím ho, na titulní straně mám akorát obrázek, název deníčku a počet komentářů :think:

Určitě minimálně půlka mých deníčku je napsána na mobilu. :mrgreen: ale musím uznat, že na notebooku se píše mnohem líp.

Synovi už chybí snad jen obutí do tělocvičny, jinak je snad komplet vybaven, jestli tedy něco neuniklo mému oku. A když se ho včera babička ptala jak se těší, tak pronesl, že docela jo, ale že má motýly v břiše, když si na školu vzpomene. Tak uvidíme :mavam:

 • Zmínit
 • Nahlásit
8665
23.8.19 09:09

@Jadala Motyly v brise jo, to slysel kde :lol: ;) Ze on ti tajne louska zensky casaky :mrgreen: Do tělocvičny kecky ma - uz z krouzku, co na nej chodil pri skolce, akorat premyslim, co ted vlastne deti nosi jako cvic. ubor, asi normalne tricko/tilko a teplaky ne, nas malej ma i takový teplakovy kratasy, tymi prijdou docela sikovny, asi mu tam dam oboji, aby mel dovnitr i ven… Doufám ze nemusej mit jarmilky jako my… :lol: Pytlu na cvicky mame několik, a pote co s babi koupili i kufrik, se na strankach skoly objevilo, ze je prvnaci nafasujou od sponzora :D Takze zakoupený kufrik poslouzi zřejmě jako box na dinosaury :mrgreen: Preju uspesne zacatky! ;) :mavam:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1128
23.8.19 21:18

@Jahudka82 kde to slyšel absolutně netuším.

To budou mít dinosauři bezva bejvák :D
Já ještě potřebuju sehnat nějaké obutí do tělocvičny a teplákovku a mladšímu bačkory a plastový hrnek do školky, jenže ten má požadavek, že chce jedině Paw Patrol. :zed:

I Vám úspěšný vstup do vzdělávacího procesu :mavam:

Příspěvek upraven 24.08.19 v 05:51

 • Zmínit
 • Nahlásit
17730
24.8.19 08:08

@Jadala a to ja zase čtu tvoje deníky tak, jak potřebuji a chci. Ne hned, někdy jo. Podle názvu a popisu. Vím, že mě čeká skvělé počteni, tak až mám čas a náladu, otevřu. Tento mi trval, věděla jsem, že budu brečet, a také, že jo :cert: :lol:. Ráda bych napsala podobný deníček, leč v mém rodném listě je „otec neuveden“ ;) Píšeš moc hezky :palec:

 • Zmínit
 • Nahlásit
8665
24.8.19 11:30

@Jadala Kelimek Paw Patrol mame, tusim ze z Pepca ;) Momentalne slouzi na cisteni zubu a taky aby se meli ti dva lumpove o co prat :D :mrgreen: Nebo zkus Kik, tam taky mivaji ruzny blbiny :) Albert, Globus… Teplakovku mame, a s Tlapkama taky spoustu veci vc. spod. pradla, akorat tricko s kr.ruk. nam chybi. Mala ma PP leginky, aby ji to nebylo lito:) :mavam: Je to boj ale my se segrou musely mit taky vždycky vse stejné, jinak jsme se rvaly jak koně :mrgreen:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1128
26.8.19 06:52

@finduska mockrát děkuji, jsem ráda, že tě mé deníčky baví :mavam:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1128
26.8.19 06:57

@Jahudka82 my s bráchou jsme také mohli kandidovat na zápasníky roku, kvůli věcem to nebylo, ale i tak jsme si našli dost záminek pro bitvy :lol: budu muset obchody obejít dnes, děkuji za tipy, chtěla jsem už včera, abych mohla položku věci do školy a školky konečně vypustit z hlavy, ale nakonec jsme dali přednost Zemi Živitelce :D :mavam:

 • Zmínit
 • Nahlásit
8665
26.8.19 10:42

@Jadala :lol: Tyjo, s detma jo? To je bavilo? :) Mne stacila v patek sportmanie tady u nas a o vikendu jsme radsi prchli do lesa mimo davy a civilizaci:) mala mela vandrackou premieru :D A co na netu hele objednat nebo pres bazarek, treba nekdo prodava, ale ty vlastne asi nemas fejsbuch co… :think: Ja tam nakupuju uz vse:) :mavam:

 • Zmínit
 • Nahlásit