Vzpomínka na babičku

O životě

Nikdy jsem deníček nepsala. Tento je věnovaný mojí babičce. Byl duben 2011 a já jsem se dozvěděla, že moje kolegyně má RS. Do toho jsme se stěhovali, tak to bylo pestré. A jednoho večera jsem seděla s našimi v útulné hospůdce a taťka se malinko přiopil a říká: Víš Teruško, mi Ti musíme něco říct... babička má asi rakovinu, čeká se na výsledky. A v květnu se to potvrdilo.


1 komentář

Verdikt byl rakovina plic. Pro všechny to bylo těžké období, hlavně pro babičku, která ještě ke všemu bydlela od všech daleko. Začala chodit na chemoterapii do Havlíčkova Brodu a zvládala to statečně, snažila se s tím smířit a bojovat. V říjnu to vypadalo, že rakovina ustupuje a že je vše na dobré cestě. Ale jak osud dokáže karty zamíchat. Nádor se jí dostal do mozečku a zvětšoval se. Rodiče s babičkou trávili na chatě Vánoce, a pak si ji v lednu vzali k sobě do Prahy.

A babička se začala zhoršovat, už ani skoro nevěděla, kdo je. Nebyla samostatná a nebylo jí chudince dobře. Rodiče se domluvili s doktorem, že se bude ozařovat, ale že už tomu moc šancí nikdo nedával. Dnes 11. 2. je to přesně 14. dní, kdy jsem za babičkou byla s našima a byla moc ráda, že mě vidí. Měla i chuť k jídlu, dokonce se „cpala“ kuřátkem, které jí moc chutnalo. Tak jsem jela domů smutná, ale i šťastná, že vypadá docela dobře.

V úterý mi zazvonil telefon. Volala mi maminka (telefonujeme si spolu každý den) a říká: „Tak copak děláte?“ A já: „Nic, a vy?“ Mamka: „No my jezdíme a budeme dneska jezdit dlouho“. Já: „Jo jedete na výlet?“ Mamka: „Né, Terezko babička umřela, usnula a už se neprobudila.“

Včera jsme měli pohřeb a babička mi šíleně moc chybí. Chtěla bych vrátit čas. I když bydlela daleko, jezdila bych tam častěji. Měla jsem ji moc ráda, ale už jí to nikdy neřeknu.

Pro babičku: Babičko, byla jsi první, kdo mi dělal blonďaté pramínky ve vlasech. Když jsi bydlela v Praze, každý čt jsme u tebe s mamkou byly na návštěvě. Byly to takové naše dámské chvíle. Pamatuji si, jak jsi pracovala v šatně a vždycky jsi mi dávala koruny a dvoukoruny a já pak si za ně kupovala žvýkačky. Když jsme za Tebou občas šli večer do práce, připadala jsem si jako velká holka a bylo mi asi deset. Pamatuji si, když umřel děda a ty, místo abychom Tě utěšovali, jsi utěšovala nás. My s dědou byli vlci a ostatní koblížci.

A když už děda nebyl, tak jsi taky byla vlk. Snažila ses mi ho nahradit, taky jsme se spolu praly. Vždy jste mě nechali vyhrát. Kupovala jsi kindr vajíčka a děda mi je čaroval z oušek nebo patičky. Když už nebyl, čarovala jsi ty. I když jsem byla dospělá, ten zvyk se vždy držel. Teď už nemám svého vlka s koblížkem a už mi nikdo nic čarovat nebude.

A kdyby náhodou jo, tak už to nikdy nebude stejné. Když jsem se dozvěděla, že máš rakovinu a všichni říkali, ať počítáme s tím, že nám do roka odejdeš, nevěřila jsem tomu. Není to ani rok a už Tě tu nemáme. Ale věřím, že tam na hoře je Ti dobře, že jsi tam našla dědu a budete na nás dávat pozor. Moc na Tebe myslím :-* Chybíš mi. Navždy Tě budeme mít v srdcích, tak jako tam máme dědu.

Strašně moc bych chtěla poděkovat kamarádce Janince a její rodině, která mě držela nad vodou, když mi bylo nejhůř, naší skupině Snažilky 2011, a i když to není růžové, tak i mému manželovi, protože teď mi byl velikánskou oporou a bez něj bych to nezvládla. A taky děkuji všem, kteří dočetli až sem.

Hodnotilo 14 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
klarucha
Zasloužilá kecalka 873 příspěvků 14.02.12 07:07

Terezko drž se, moc mě to mrzí. Opravdu moc silný deníček :( :hug: Chápu, jak se cítíš. Toho dne se také bojím a moc. Babičce přišli také na rakovinu, začíná chodit v tomto měsíci na ozařování dle doktorů máme být připraveni na všechno. Já s babičkou vyrůstala a taky pro mě moc znamená. Tvoje babička s dědečkem na Tebe koukaji z nebíčka a jsou na Tebe určitě moc pyšní.

 
KRML
Ukecaná baba ;) 1885 příspěvků 14.02.12 07:35

Ahoj Tery, :hug: vím že je ti ted smutno,ale věřím že po tom všem co máš za sebou a nejen s babičkou se ted tvůj život obrátí na tu správnou cestu.A babička s dědou na tebe budou dávat pozor.A jsem moc ráda že máš Janičku, že se máš na koho obrátit, že tě má kdo potěšit.Moc na tebe myslím :* :* :mavam:

 
evcav
Závislačka 4435 příspěvků 14.02.12 07:55

Upřímnou soustrast :hug: :hug: :hug: . Bohužel rakovina je hnusná nemoc :-(((((

 
Haňulda
Zasloužilá kecalka 714 příspěvků 14.02.12 08:26

Ja nemam hodnou babicku…spis naopak uz nekolikrat cele nasi rodine,tetam strejdum a proste vsem prala at pochcipame apod…moc ti zavidim co jsi s babickou prozila a ta na tebe ted urco kouka a je spokojena a stastna..uz ji nic neboli a netrapi…mam tam i manzelovou babicku a mam tam i tatku,brasku ale i dcerku a verim ze vsichni tam ted spolu hrajou na vlky ;-) :-*

 
Jahudka84
Kelišová 6587 příspěvků 14.02.12 09:14

Hezky napsané TEREZKO :*
Babičce už je líp, pozorují tě s dědou z nebíčka a určitě jsou na tebe pyšní :*
Jsem ráda, že jsem ti mohla být oporou, alespoň něco málo jsem v tak těžkých chvílích pro tebe mohla udělat :hug:

 
petula87
Závislačka 3992 příspěvků 14.02.12 10:25

projela mě husina a vzpoměla jsem si na svou babičku… díkyyy :hug: :hug: :hug: a přeji upřímnou soustrast :hug: :hug:

 
PeťulinQa 82
Ukecaná baba ;) 1933 příspěvků 14.02.12 10:33

Ahoj Terezko, vím jak se cítíš, mě moje nejúžasnější babička odešla budou to tři roky a pět let to je, co mi odešel můj tatínek :,( :andel: . Mě drží hodně moc nad vodou to, že si říkám, to samé co ty - jsou nahoře v nebi, nic jim nechybí, necítí žádnou bolest, mají se tam dobře a na nás dávají zeshora dobrý pozor a opatrují nás. Taťka tu není již zmíněných 5 let a jsou chvíle, kdy mi začne chybět snad ještě víc a já si říkám, že to prostě nezvládnu - je to hrozná bolest a velká vnitřní prázdnota a kdo to nezažil, tak to nepochopí. Tak si říkám a vždy mi to pomůže, že nás ti nahoře co nás milujou, nechtějí vidět jak se trápíme, že musíme jít dál. Taky mi pomáhá i to, že když děti dělají nějaké lumpárny, nebo ten nejmenší syn prohodí nějakou hlášku u které jdem do kolen :lol: , že si vždycky pro sebe povídám, že tatínek to vidí i slyší - vidí jak rostou jeho vnoučátka, i když tu už není s námi :,( :,( :,( . Ježiši, už tu zase řvu a musím letět pro kapesník :,( .
Terezko, drž se :hug: :hug: :hug:

 
Terrad
Extra třída :D 14535 příspěvků 14.02.12 10:36

Ahoj,
vím jak moc to bolí :,( . Právě si prožíváme to samé. Před 3 týdny babička běhala a byla jako vždycky veselá, jen si stěžovala na bolest nohy a zad a najednou jí večer odvezli do nemocnice. Během jednoho dne se změnil celé rodině život. Po prvním vyšetření nám bylo řečeno, že to nevypadá dobře a máme se připravit na všechno. Pořád se s tím nemůžeme smířit. Babička to vzdala a při každé návštěvě vidíme, jak se zhoršuje a moc nás to trápí. Moje babička je zlatíčko, takovou babičku by chtěl každej, tak proč to muselo potkat zrovna jí :,( . Navíc se náš děda strašně trápí a my se o něj bojíme :,( .
Budu ti držet palce, aby ta bolest brzo přešla. Babička určitě věděla jako moc jí máte všichni rádi :hug: .

 
Lucienkaaa
Závislačka 3154 příspěvků 14.02.12 10:40

Upřímnou soustrast :kytka: Vím jak ti je,taky mi zemřela milovaná babička na rakovinu a i když je to už 8 let,chybí mi pořád stejně. Byla to ta nejlepší babička na světě a každý rok,když zapaluju na Dušičky svíčku,tak vzpomínám jaká byla úžasná a jedinečná :,( Mrzí mě,že ji současný přítel nemohl poznat a také to,že se nedožila ani jednoho vnoučátka :( Doufám,že je jí v nebi dobře a dívá se na nás. Tak se drž a neboj,zůstane ve tvém srdíčku navždy :andel:

 
susana-escorpio
Ukecaná baba ;) 1940 příspěvků 14.02.12 10:44

Je mi to moc líto. Dnes je to rok, co zemřela moje milovaná babička :hug:

 
kyblicek
Echt Kelišová 9657 příspěvků 14.02.12 10:45

upřímnou soustrast ja jsem se starala až do konce přebalovalaa še o babičku manžela která 24.1 také umřela na rakovinu plic a nador na ledvine takže přeju hodne sil babičce je tedka už určite líp a netrápí se a na tebe je určite pyšná :hug:

 
Pce
Extra třída :D 13873 příspěvků 14.02.12 10:50

Teri, dočetla jsem se slzami v očích, protože jsem také přišla kvůli té mrše rakovině o svoji milovanou babičku…i když je to už dlouho, ale pořád mi chybí a myslím na ni a vzpomínám jak jsem u ní vyrůstala a co všechno jsme spolu zažily. Krásný deníček…a drž se, ještě to bude bolet :hug:

 
kufnerka
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 14.02.12 11:05

:hug: :hug: :hug: upřímnou soustrast
Vzpomněla jsem si na svoji babičku, která před rokem také bohužel umřela na rakovinu, bojovala s tou mrchou dva roky, bohužel nevyhrála. Ale věřím, že je jí líp. Umřela v době, kdy jsem byla těhu a v den pohřbu jsme se dozvěděli, že čekáme chlapečka. Pohřeb byl hrozně náročný. :,( :,( Stále na ní myslím.
Věř, že babičce je nahoře líp, netrápí jí bolesti a ochraňuje tebe a tvou rodinu. :hug: :hug: Čas rány zahojí.

 
kokomo
Ukecaná baba ;) 1726 příspěvků 14.02.12 11:43

Krásně napsané :,( Drž se, bude líp :hug: Zažila jsem něco hodně podobného…

 
konévka
Ukecaná baba ;) 2208 příspěvků 14.02.12 11:43

Teri :hug: však víš. Dneska je to přesně 4 měsíce co takhle „usnula“ moje bábinka a smutno je pořád :( Ale věřím tomu, že tam kde teď je, ať je to kdekoliv je jí dobře! A tvojí babičce určitě taky :hug:

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 14.02.12 12:25

také mám tu nejlepší babičku na světě!!!!Letos jí bude 89 let!Je to úžasná ženská,moje sluníčko!Vždy když jí vidím ,vzpomenu si na dědu a své dětství! Díky nim mám na co vzpomínat a vzpomínky jsou to krásné! Moc si pro ní přeju pevné zdraví a usměv na tváři do jejích 100 let !
Pisatelko hodně sil ,moc smutný ale hezky napsaný deníček ! Můj dědeček ( manžel mojí babči o které píši ) zemřel na rakovinu slinivky 79 letech ! Z podsaditého usměvavého chlápka byl do půl roku o 20kg lehčí věchýtek vrásek a bolesti!Bylo to hrozně smutné a kruté! Držte se ! Tam nahoře už je jim dobře! :andel: :hug:

 
Elennn
Zasloužilá kecalka 991 příspěvků 14.02.12 13:37
:pocitac:
:,( :,( :hug: :hug: :hug:
 
EvaG
Extra třída :D 10681 příspěvků 14.02.12 14:44

Ahojky, vím jak se cítíš, mě v sobotu umřel tatka na rakovinu mozku, bojoval s ní 2,5 roku, on prodělal dvě operace a první se povedla, ale druhá už ne, chováním už to tatka nebyl. V sobotu usnul ve spánku, posledních pár dní jen spal a my jen čekali, kdy už se neprobudí.
Určitě na tebe babička kouká z nebíčka.

 
akydo
Závislačka 2535 příspěvků 14.02.12 19:43

:hug: :hug: Posílám objetí :hug: :hug: Taky už nemám žádnou babičku ani dědečka a staršně moc mi chybí,,,,,

 
Veggi  14.02.12 21:36

Upřímnou soustrast, vím jaké to je. Stejně jako ty jsem měla ZLATOU babičku a nejúžasnějšího človíčka pod sluncem, strašně moc jsem jí milovala, měla jsem s ní hezčí vztah než se svou vlastní matkou, se kterou si nerozumím dodnes. Když nečekaně před téměř třemi lety zemřela (selhalo jí srdíčko), byl to pro mě nejhorší den mého života. Stále mi chybí, často kvůli ní pláču a myslím na ty krásné chvíle, které jsme spolu zažily. Drž se, posílám hodně síly!

 
MegyS
Stálice 70 příspěvků 14.02.12 22:14

Ztráta někoho koho milujeme je hrozná věc a málo kdo z nás se s tím vyrovná. Mě umřel nejmilovanější děda před 2 lety a dodnes nechápu, jak je možný že tady s náma prostě neni. Tak moc mi chybí a tolik věcí bych mu chtěla říct. Ani pravnoučat si neužil a to se těšil, jak je bude učit hrát fotbal a lézt po stromech a různé vylomeniny :) strašně moc mi chybí a chybět bude. Proto vím co v téhle chvíli prožíváš a přeju ti,aby si byla moc silná

 
xangel87
Kelišová 6555 příspěvků 15.02.12 00:58

Ach jo, rakovina.Taky jí máme v rodině až až :(
Tenhle deníček mi připomněl mojí babičku, taky byla úžasná, měla jsem jí hrozně ráda.Zdravá jak řípa, vypadala o 20 let mladší.Pak jí jednou náhle odvezli s bolestí břicha.Verdikt byl rakovina a když jí lékaři otevřeli, řekli nám, že už se s tím nedá nic dělat.Babi se svojí diagnozu ani nedozvěděla, velice brzy byla mimo, pod práškama…Nejhorší bylo, když doktoři řekli mé mámě, že babička má max.týden života.Máma k ní pak šla a babi jí povídá, že asi nezvládne přijít na můj maturák, jestli jí přinese fotky - maturák byl za 3 týdny :,( Umřela 14 dnů po převozu do nemocnice, bylo to rychlé.
Njn, takovej je život.Upřímnou soustrast :hug:

Příspěvek upraven 15.02.12 v 00:59

 
Mates26
Ukecaná baba ;) 2171 příspěvků 15.02.12 16:57

Terezko :hug: :hug: nemohla jsem udržet slzičky na uzdě a tak tu sedim a pláču a vzpomínám na svojí babičku. Letos to budou už 3 roky co odešla a mě to stále bolí jako by to bylo včera. Díky tobě jsem zavzpomínala na naše krásné chvíle, moc děkuju :hug: :hug: moc na tebe myslim a přeju aby bylo zas brzy líp :hug: :*

 
Conny
Echt Kelišová 7674 příspěvků 15.02.12 17:08

Teri,opravdu moc moc krásně jsi to napsala :* !!! :hug: :hug: :hug:

 
Terrad
Extra třída :D 14535 příspěvků 18.02.12 08:57

Tak babička zemřela hned druhý den, po tom co jsem tu psala :,( . Hodně nám všem chybí :,( :,( :,( .

 
rencina
Stálice 85 příspěvků 02.03.12 14:04

Zakladatelko, prosimtě, jak se ta rakovina plic projevovala? Nebo jak se na to přišlo? Díky.

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Vzpomínka na babičku II


Reklama