Vzpomínka na babičku II

O životě

Tento deníček je věnovaný hlavně mé babičce, která prohrála boj s rakovinou. Budou to tři měsíce, co nám odešla a mně to přijde jako věčnost. Vrátila bych čas, abych jí mohla říct, jak ji mám ráda a abych ji i poprosila, aby mi odpustila. Můj předchozí deníček: https://www.emimino.cz/denicky/vzpominkanababicku8835/

Babičko moje, představ si, že jsem konečně začala se sebou něco dělat :) Kolikrát jsi mi říkala, sakra Terezo, podívej se, jak vypadáš, dělej s tím něco, a vždycky ses u toho rozčilovala. A já jsem tyhle řeči neměla ráda, a pak jsem i nerada jezdila za Tebou na chatu.

Představ si, že jsem i Tvoje slova vzala k srdci a od března hubnu s nutriční poradkyní a cvičím. Vždy si vzpomenu na Tvoje slova a ani nevíš, jak bych vrátila čas. Mám už dole skoro 14 kg a vím, že bys na mě byla šíleně moc pyšná. Vím, že to vidíš, ale už se o to s Tebou nikdy nepodělím, a to mě hodně trápí.

Až teď vím, že jsi to se mnou myslela dobře a děkuji Ti za to. Jenom díky Tobě vím, že to nevzdám, dělám to i kvůli miminku a abych byla zdravá. Ale Ty, i když tu už nejsi, tak jsi moje největší motivace! A je mi líto, že zrovna s Tebou nemůžu sdílet úspěchy. Ale věřím, že je ti tam nahoře lépe, a hlavně že už se netrápíš a nic Tě nebolí, to je nejdůležitější.

Tímhle deníčkem chci hlavně říci všem, kteří ho budou číst, že pokud vám babičky, ale i rodiče cokoliv řeknou, hned je za to neodsuďte. Já na to přišla až teď a už nikdy to nevrátím.

Hodnotilo 4 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
dasjana
Kecalka 296 příspěvků 06.05.12 05:53
Úplně vím,jak Ti je

já jsem přišla o svou maminečku před 4.měsíci(rakovina děložního čípku).Byla jsem na dně,nad vodou mne držel můj přítel,tatínek a mladší bráška.Nemysli,bolí to i ted.
Maminečka se tolik chtěla dožít vnoučátka-bohužel se stejně jako její maminka(moje babička) nedožila :(.Zemřely obě ve stejném věku a na tu samou „spropadenou“ rakovinu :(.
No a ted jsem 10+2tt těhotná a s přítelem se na miminko oba moc těšíme.Není dne abych si na svoji maminku nevzpoměla a nebrečela za ní…člověk pochopí,co pro něj ten druhý znamená až když ho ztratí…jak píšeš..maminka mi dávala taky rady,které jsem brala jako neopodstatněné..až ted vidím,jak jsem se mýlila.Maminka chtěla pro nás všechny jen to nejlepší.Chybí mi,nikdo mi ji nevrátí-tolik sem věřila,že se mi vrátí z nemocnice domů.V nemocnici byla od 4.října 2011 a 22.prosince 2011 svůj boj se zákeřnou nemocí prohrála.Nikdy nepila,nekouři­la…byla jsem naštvaná na celý svět..říkala jsem si-„proč?“ „proč zrovna moje máma!“
Nikdy to nepřestane bolet,ale člověk nesmí žít minulostí ale ani nesmí zapomenout.Já ted žiju pro své miminko a svého milovaného přítele.
Přeji Ti hodně sil :)

 
bamba  06.05.12 07:25

Vždy je smutné,když nám odejde někdo blýzký.Ke smůle většiny z nás si uvědomíme co pro nás znamenal,až není mezi námi.Rady,které se snažíme dát dětem,vnoučatům,nej­sou myšleny ve zlém,jen se to tak jeví.Vzpomínej na babičku a věř,že se na tebe dívá a má radost z tvých úspěchů.Přeji hodně kilo dolů a brzo //.

 
Mandlička
Závislačka 2645 příspěvků 06.05.12 14:48

Tak moje babička pro mě i za života znamenala hrozně moc. Byla velice moudrá a skvělá ženská. Odešla na rakovinu spodku ca před třemi roky . Dost často na ní také vzpomínám . Taky když byla nemocná tak jsem jí to jak se celý život kěe mě chovala vrátila byla doma celý rok a dva měsíce pak už musela být 10 dní v nemocnici a tam také zemřela.Hodně ráda vzpomínám na tři dny kdy jsem se o ní starala protože děda nečekaně skončil v nemocnici.

Tak jsem si dokonce další rok nechala udělat preventivní placené vyšetření na rakovinu za 4500 kč. Přemýšlím ,že si toto vyšetření příští rok zase zopakuji. mamka moje vše stihla za 5 minut dvanáct. takže si myslím ,že i když žijeme zdravě nějaká dispozice se dědí .

 
čtverda  08.05.12 11:02

jsi moc hezky popsala,svůj příběh,jsi dobrosrdečná a milující.moc hezké.bud silná :potlesk: :srdce: :mavam:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Vzpomínka na babičku


Reklama