Vzpomínka na mou sestru

O životě

Již za pár dní budou Dušičky. Svátek, který spoustu lidí donutí alespoň na chvilku si vzpomenout na své blízké. A přesto je to někdy málo... Chtěla bych touto cestou vzpomenout na mou mladší sestřičku. I když to bude asi moc dlouhé. I tak doufám, že to nebude vadit. Dlouho jsem přemýšlela, zda tento deníček napsat. Tak trochu doufám, že se mi díky němu podaří vypsat se ze své bolesti.

Lenka ještě jako zdravá...

Lenka při posledním pobytu v nemocnici...(ten "doktor" je můj manžel,trochu...

Poslední profi foto s Lenkou a její malou Vaneskou (necelé 2 měsíce před její...
2 komentáře

Moje sestra Lenka se narodila o necelé tři roky později než já. Dětství jsme měly docela hezké, jen teď jako dospělá si myslím, že nám rodiče mohli dávat víc najevo to, že nás mají rádi. Ale i tak si nemohu stěžovat. Jako malé jsme se s Lenkou snesly v pohodě, v pubertě to bylo horší. Hádaly jsme se, ale pořád jsme se měly rády a věděly jsme to. Vyrážely jsme spolu na zábavy, měly společné kamarádky. Tohle období uteklo jako voda.

Když bylo Lence 19 let, potkala svou „osudovou“ lásku. Byl o dost starší a dodnes nikdo nechápe, co na něm tehdy viděla. Vědělo se o něm, že má problémy s drogami, ale sestra do toho naštěstí nikdy nespadla. Stále dokola jsme jí ho rozmlouvali, ale nedala si říct. Začala s ním bydlet a občas od něj schytala pár facek. Jenže to tehdy nepřiznala a omlouvala ho. Docela brzy s ním otěhotněla, což jsme dlouho nemohli „rozdejchat“.

Když byla asi tak ve 3 měsíci těhotenství, stalo se něco strašného. Její přítel se oběsil. Měl už moc problémů kvůli drogám a asi to neunesl. Dopis na rozloučenou nezanechal, takže nikdo přesně neví proč. Teprve tenkrát sestra přiznala všechny problémy, které kvůli němu měla. Vrátila se domů k rodičům. Já tam tehdy taky ještě bydlela. Bylo to težké období. V lednu jsem Lenku odvezla do porodnice a narodila se krásná, zdravá Vaneska. A začalo se nám všem a hlavně Lence s malou dařit.

Když bylo malé asi půl roku, potkala sestra člověka, který byl pravý opak jejího zemřelého přítele. Byl na ni hodný, malou si okamžitě zamiloval. Asi po roce spolu začali bydlet. Vše krásné, bezproblémové. Jen nám v té době zemřel tatínek. Bylo mu 52 let, ale společně jsme to překonaly.

V roce 2008 začala sestra pracovat po mateřské (vlastně rodičovské) u nás ve firmě. Nebyla tam dlouho, když za mnou přišla, že ji bolí pod srdcem. Smály jsme se tomu, že to jsou zaražené prdíky. Bylo jí stále hůř a nakonec jí byla zjištěna leukémie. Okamžitě ji odvezli do Plzně na hemato-onkologii a začali s chemoterapií. Její krásné dlouhé vlasy byly pryč. Musela být v izolaci, její malá za ní nesměla. Viděly se až po dlouhých 2 měsících. Léčba pomohla jen trochu a byla potřeba transplantace kostní dřeně. Já jsem nebyla vhodný dárce, tak pro ni našli dárkyni z Německa. Po transplantaci nastalo špatné období, Lenka nechtěla jíst ani pít, tak jsem si vzala týden volna a byla s ní v nemocnici. Nic moc si ze mě nedělala, tak mě vystřídal její přítel, a to zabralo. Skoro po roce jsme ji měli zase doma.

Jenže nemoc se po nějaké době zase vrátila a Lenka musela ještě několikrát do nemocnice. Letos už to bylo tak zlé, že musela na další chemoterapie a začal se hledat další dárce. Po 2 měsících ji pustili domů s tím, že se ozvou až najdou dárce. To byl pátek. V sobotu jsme tam u nich byli celý den a oznámili jim naši novinku. Byla jsem těhotná. Sestra měla radost, že bude konečně tetou. Společně s malou si plánovaly, jak budou vozit kočárek. Vše bylo v pohodě, Lenka vypadala moc dobře.

V úterý ve 4.3O ráno mě vzbudil telefon. Maminka mi volala, že Lenka před hodinou doma zemřela. Držela jsem si břicho s malinkatým miminkem v něm a nemohla zastavit pláč. Přece vypadala tak dobře, jak jen se to mohlo stát? Dnes jsou to více jak 4 měsíce. Já už mám velké břicho, které ona nikdy neuvidí. Čekáme holčičku, kterou ona nikdy nepovozí. A já se pořád ptám, proč zrovna ona?

Snažila jsem se kvůli miminku tolik nebrečet, ale poslední dobou to jde těžko. Pořád se mi o Lence zdá. Tak moc bych ji tu chtěla mít. Nebo jí kdykoliv zavolat, tak jako dřív…

Lenko, moc mi tu chybíš!
A vám všem děkuji za přečtení:

Hodnotilo 21 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
budulinek2011  14.10.11 06:59

Smutný denícek :-( rozplakal mě..

 
kaculkadraculka
Ukecaná baba ;) 2388 příspěvků 14.10.11 07:19

Moc smutné. I já si poslední dobou uvědomuji, že umírají lidé, kteří jsou hodní a ty zlý tady straší a dělají ostatním peklo na zemi :cert:

 
Bayuska
Neúnavná pisatelka 17040 příspěvků 14.10.11 07:43

Je mi to moc líto :cry: :cry: :hug:

 
beryltm
Kelišová 5551 příspěvků 14.10.11 08:20

Ahoj Suzi. Vím jak ti je. Moc to bolí, proto ti nebudu říkat, že to bude dobré. Dobré to nikdy nebude, jen se s tím člověk musí naučit žít.
Mě zemřel manžel na vánoce a to ještě ke všemu dva měsíce po našísvatbě. Letos to bude už šest let a dobré to není pořád. Každý večer na něj myslím než usínám ikdyž jsem už dva roky s přítelem se kterým mi je moc dobře. Na něj nikdy nezapomenu a ani nechci.
Víš co mi pomohlo abych nebrečela? Pořád si v duchu říkám, že nezemřel, že žije hooodně daleko…
Drž se už kvůli tomu pokladu co nosíš pod srdíčkem. :hug:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 14.10.11 09:42

také tu bolest znám.Nikdy nepřestane,trochu otupí a člověk časem začne vzpomínat i s uměvem bez slz.
zajímalo by mě co se stalo s její holčičkou,jak celou situaci snáší?
Držte se.Máme tam nahoře anděly který ted opatrují i miminka v bříšku.Já jich tam mám bohužel za poslední rok y víc než je potřeba :cry:

 
SuzaG
Závislačka 3602 příspěvků 14.10.11 10:22

Moc děkuji za slova útěchy. :kytka:
Beryltm,to s tvým manželem si pamatuji a dost mě to tehdy sebralo,když jsem to četla.Je fajn,že jsi už štastná a moc ti přeji,aby vám „to“ už vyšlo.
Jinak malou Vanesku si osvojila moje maminka.Sice si jí chtěl nechat sestry přítel,ale jelikož nebyli manželé a on není její táta,nešlo to.Malá to ovšem neví,myslí si,že to její tatínek je a vídají se každý den.Přeci jen s ním žije už víc jak 6let.No a smrt své maminky vzala docela dobře,věděla že je nemocná,byla často v nemocnici a malá tedy byla zvyklá být hodně u babičky.Ale stejně netušíme,co se v její hlavičce odehrává.Je jí 7 let a psycholog řekl,že děti v tomto věku to snášejí docela dobře.Tak snad bude mít pravdu.Ještě nás čeká jí říct pravdu o pravém tátovi,ale to až za hoooodně dlouho.

 
Démona
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 14.10.11 10:47

Suzi, je mi to tak moc líto :hug: :hug: :hug: , úplně jsi mě rozbrečela :oops: . Vůbec si nedokážu něco takového představit, jak to musí být těžké pro vaši celou rodinu… Drž se :hug: :andel:

 
Peitra
Ukecaná baba ;) 1420 příspěvků 14.10.11 11:01

To je mi moc líto. Smrt takhle životem zkoušeného, mladého člověka mě vždycky dostane. Navíc pro tebe je to o to horší, že tě potkala smrt blízkého v těhotenství. Drž se už kvuli tomu mimi.

 
adajar
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 14.10.11 11:09

Upřímnou soustrast. A věř že tvoje sestra ti dá jako anděl pozor na tebe a miminečko. Je mi jasné jak moc to bolí. Přeji hodně sil dobudoucna.

 
Ilonka007
Kecalka 327 příspěvků 14.10.11 11:12

Proč se takovýhle věci dějí hodným lidem? :cry: Drž se a mysli hodně na miminko…

 
Hmarilla
Ukecaná baba ;) 1295 příspěvků 14.10.11 11:32

K tomu není co dodat… Je to strašně smutné, jako každá ztráta. O to krutější to je, když ti ten blízkýý umírá před očima. Taky jsem zažila ztrátu, ovšem nečekanou, přišlo to zničeho nic jako blesk. Trvalo dlouho, než jsem se z toho dostala. Přeju ti hodně štěstí na zvládání toho smutnu a stesku. Taky mně čas od času zničeho nic přepadne.

 
malinka81
Povídálka 29 příspěvků 14.10.11 12:36

Ahoj Suzi,vím o čem píšeš,jelikož jsme si to se sestrou před 6 lety zažili taktéž. Jednoho dne ji začalo bolet koleno,mysleli jsme že je to jen voda v koleni,doktorka jak sestru jen viděla tak se zhrozila a okamžitě sanitku. V nemocnici řekli, že je v pořádku - jen anemická,štastni jsme všichni jeli domu a v tramvaji mamce zazvonil mobil - paní doktorka volala,že je to špatne, že je to ten nejagresivnější druh leukemie,snažili jsme se všichni moc sestru podržet,dělali jsm evšichni všechno pro ni jen,aby zůstala s nami. Bohužel po dvou letech, které byly převážně prožité v nemocnici mi sestřička zemřela- ani má shodnákostní dřeň nepomohla. Taky mám ted čerstvě miminko a moc mi chybí,že se setrou nemůžu jezdit s kočárkem a drbat spolu o všemožném jak jsme to dělávaly. Moc jsme si rozuměly a věřím že prostředn.holčičky která se nám ted narodila se sestřička vrátila zpět. Hodně štěstí při překonávání bolesti,těšse na miminko a drž se. Pa P aJ.

 
weendulka
Ukecaná baba ;) 1304 příspěvků 14.10.11 13:10

Ahoj Suzi, moc smutný deníček, rozplakal me :cry:
Posílám ti hodně sil ať to zvládneš :hug: :hug: :hug:
Vím moc dobře jak se cítíš a jak ti je. Babička umřela na rakovinu, když na ní vzpomínám, tak mi vždy ukápne slza ale těch slz už pomalu ubývá… Chce to jen čas…

 
Staninka30
Extra třída :D 10109 příspěvků 14.10.11 14:17

Suzi-Četla jsem deníček je velice moc smutný :cry: :cry: a nedá se natohle utrpení najít slova.Tobě a rodince přeji aby jste byli stále sní,dívá se navás z nebíčka.
Jak už někdo psal ti hodní si nezaslouží odejít a natož mladí a ti zlí nám tu budou v jednom kuse dělat zle.
Vím že tě to bolí,tahle stráta se nedá ničím vynahradit ale drž se potřebuješ to a taky malá Vaneska.
Hodně mě rozplakal. :cry: .

 
nakukovatelka
Závislačka 4174 příspěvků 14.10.11 15:56

Suzi, drz se kvuli miminku, i kdyz to musi jit strasne tezko. Dovol abych Ti vyjadrila uprimnou soustrast :-( .
Vsimla jsem si Te v diskusi o vareni, casto podle Tebe varim doma bašty. Achjo, co dodat, preju hodne sily :srdce:

 
Já_a_Kačí
Zasloužilá kecalka 653 příspěvků 14.10.11 19:03

Soucítím :srdce:

 
tetma
Kelišová 5164 příspěvků 14.10.11 19:48

Suzi j mi to moc líto,takovéhle věci by se stávat neměli :-(
Já dneska podkala známou ze školy, její švagr je teď v nemocnici v Brně s loukemii :cry: dokonce i její švagrovou znám ze školy, pamatuju si když se jim narodila první holčička..brali se hodně mladí…Teď mu je 27 je stejně starý jako já a bojuje v nemocnici o život..je to strašný mají 2 malé děti,on nekuřák, oba žili zdravě … doufám,že u nich to dobře dopadne :hug:
Tobě přeji krásnou zdravou holčičku,ať už na sestru můžeš vzpomínat na sestru už jen s úsměvěm na tváři :hug:

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 14.10.11 20:15

Ahoj Suzi!
Je to velice krásně napsaný deníček !O sestře se ti zdá protože ste se milovaly!!!!Ber to tak ,že nezemřela !!!Žije v tobě a ve Vás dál !Já jsem svému synovi řekla,že dědeček je pořád s námi a je tu !Jen sedí u Ježíška v nebi a kouká se dolů!!!!Má nás moc rád a dohlíží na nás !My máme rádi jeho a nebudeme plakat ,protože dědeček nás chce vidět veselé …aby tam nahoře neplakal z nás!
Pro vás bude velice těžké to vše poprvé bez ní!Bude to bolet ,ale časem bolest otupí!S Lenkou se znovu setkáte i s tatínkem ona už je sním …oni tam na Vás nahoře počkají! Ž ivot je mockrát nespravedlivý!!!Ale žijete jen jednou!!!!Neplačte, myslete na ni láskou!Těšte se na svoji holčičku a netrapte se !Ona by to určitě takhle chtěla!!!!Hodně sil pro Vás i Vaše blízké :hug: :hug: :hug:

 
Alyss
Extra třída :D 10461 příspěvků 14.10.11 21:11
:cry: :cry: :cry:
 
MeloryNox
Kelišová 5616 příspěvků 14.10.11 23:13

Neumím a ani si nechci představovat, jaká ta bolest je. Je mi to moc líto… Tohle se dějě a na otázku „Proč?“ odpověď neexistuje.

 
Ditta77
Závislačka 4186 příspěvků 15.10.11 00:05

Co na tohle napsat…na tohle prostě neexistují slova…Každá smrt je smutná a bolestivá, ale smrt mladého člověka nebo dítěte je prostě šílená, je to proti všem zákonům tohoto světa, proti normálnímu lidskému chápání a rozumu…
Mě na leukemii zemřel bratranec-taky jsem psala deníček.....
Když koukám na fotky-sestra musela být super človíček, krásná, sympatická-a přesně jak mi bylo řečeno v souvislosti s bratrancovou smrtí-právě takové si PánBůh bere......

Jinak se budu těšit na další deníček, který určitě bude o porodu Tvé dcerušky…a taky posílám pohlazení malé Vanesce

 
Dellynka  15.10.11 10:30

Těžko nacházím slova…Tak snad jen hodně sil pro celou rodinu a pro malou Vanessku… :cry:

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 15.10.11 15:40

Je mi to strasne lito:( Takova mlada maminka, je to strasna skoda. Rakovina je svinstvo a dosahne na kazdeho:( RIP Lenko

 
panibobina
Kecalka 165 příspěvků 15.10.11 22:58

je mi to moc líto :cry: :andel: :hug: :hug: :hug:

 
piskle2
Ukecaná baba ;) 1570 příspěvků 16.10.11 10:53

Suzi, je mi to moc moc líto. Mám husí kůži na těle a navrch se mi ženou vzpomínky. Je mi moc líto, že sestřička již je mezi anděli, ale dává na svou dcerku, na tebe a tvé miminko, na své bližní pozor. Objímám a přeji do života více šťasných chvil.

Také vím, jak se cítíš, když by jsi ji ráda zavolala , zvedla telefon, ale ........... I já mám taková nutkání a to tu mí rodiče nejsou již 23 let.

Pohlaď bříško, zavři oči a vzpomínej, určitě tě sestřička přijde naštívit a pohladit po duši.

Opatruj se.

 
lumpajda
Zasloužilá kecalka 503 příspěvků 17.10.11 10:33

ahoj, je mi to moc líto a chápu, jak se cítíš.Mě umřela sestra před 8 lety a bolí to pořád stejně.Také se mi o ní zdávalo, teď už méně.Máš Vanesku a v ní kousek tvé sestry a v nebíčku anděla co vás bude celý život chránit.Drž se a ať se vám narodí krásné zdravé miminečko.Hodně štěstí.

 
Fiducia
Generální žvanilka 22106 příspěvků 17.10.11 16:52

je mi to lito :cry: :hug:

 
SuzaG
Závislačka 3602 příspěvků 18.10.11 09:36

Moc vám všem děkuji za podporu.Asi 3 dny se mi o sestře nezdálo,dnes v noci zase ano…
Ale vím,že to jednou bude bolet méně,stejně jako po smrti tatínka…

 
merryferry
Stálice 89 příspěvků 12.12.11 22:08

nevym jak zacit rozhodne nedekuj ze jsme si to precetly sem rada ze sem si to mohla precist…strasne me tvuj pribech dojal az sem se rosplakala :,( :,(
zivot je proste boj…vym jak ti je … mocinky te obimam :hug: :hug: :hug: a hlave se drz

Příspěvek upraven 12.12.11 v 22:09

 
eneerka
Zasloužilá kecalka 608 příspěvků 28.01.13 07:29

:-( je mi do pláče, mám starší sestru a neumím si představit že by se něco takového stalo. Je mi to moc líto..:-(

 
Papia  28.01.13 07:33
:hug: :hug: :hug:
Vložit nový komentář

Reklama


Reklama