Vzpomínka na porod

Porod

Jak k nám ten náš Šimůnek vlastně přišel.

Byla jsem fakt naštvaná že mě přítel fotil, moc jsem se jak modelka teda...

Tady jáš milovaný chlapeček, chudinka, je mi fakt líto, že mi ho takhle brzy...

Naše rodinka, akorát tu schází ještě naši dva pejsci.

Na své těhotenství vzpomínám moc ráda, bylo přímo ukázkové - neznám oteklé nohy, nevím, co je pálení žáhy, nebylo mi vůbec špatně. Přičítám to hlavně své zdravé stravě, jsem vegetariánka a dost si na dobré jídlo potrpím. Za celé těhotenství jsem přibrala 9 kg. O porodu jsem pročetla spousty materiálů a moje rozhodnutí bylo jasné… chci rodit přirozeně, bez jakýchkoliv zásahů.

Bydlela jsem v Jablonci nad Nisou, kde jsem měla super paní doktorku, ale poté jsme se stěhovali do Zlína. Paní doktorka mi ve 40 tt + 4 dny udělala nechtěného Hamiltona (oddělení vaku blan). Nesla jsem to hodně těžce, bylo to pro mě jako by mě někdo znásilnil… absolutně vůbec jsem nepočítala s tím, že se mě ani nezeptá… Drzost nad drzost… přitom jsem jí říkala, že šimůnek je počatý později a že tomu odpovídají i první pohyby které jsem pocítila asi o 10 dní později.

Nemusím asi psát, že to bylo absolutně k ničemu, jen se mi objevil mráček v tom mém krásném těhotenství a občas na mě přišli bolesti… To bylo ve čtvrtek. V neděli večer jsme si s naším taťkou užili super sexík a ráno v pondělí mi začaly kontrakce… Chtěla jsem ještě být doma, ale kamarádka i přítel mě hnali do porodnice… bohužel. Strávila jsem tam totiž ještě 19 hodin než jsem porodila…

Nejdříve mě vyšetřila nechvalně známá paní doktorka zlínské porodnice tak, že jsem začala krvácet…Opět mě ani neposlouchala když jsem se jí snažila vysvětlit, že šimůnek se má narodit později než je v průkazce a hned mě bez zeptání objednala na vyvolání porodu.Samozřejmě bych na něj nepřišla…Vlastně přišla, ale až bych věděla, že už má čas…

Poté, jak jsem začala krvácet, jsem šla rovnou na porodní sál. Taky hrůza… na příjmu byla hrozná sestra, která na dotaz, komu mám dát svůj porodní plán (pečlivě propracovaný), odpověděla, ať ho ani nevytahuju, že jen všechny proti sobě poštvu… paní chytrá… měla jsem sto chutí se otočit a jít rodit domů, ale jako prvorodička jsem si nebyla až tak jistá…

Na porodní asistentky si nemůžu stěžovat, snažily se mi ulevit od bolesti, napustily mi vanu s bylinkovými oleji, bylo to moc fajn (teda až na ty kontrakce, které bolely jak čert). Akorát za mnou stále chodila nějaká paní doktorka, že mi propíchne plodovou vodu, což jsem absolutně odmítala, pak už vypadala docela uraženě. Chápu, že mi možná chtěla ulevit, aby to už bylo za mnou… ale to by přece nebylo přirozené… Nakonec mi PA poradila už tlačit a plodovou vodu jsem krásně vytlačila.

Samotný porod byl pak už docela rychlý… byla jsem dost unavená,stále jsem taky musela odmítat oxytocin, který mi chtěli píchnout. Ale zvládli jsme to. Díky neutlumeným kontrakcím jsem přesně věděla, kdy tlačit. Nepřála jsem si žádný nástřih a porodní asistentka mi skvěle chránila hráz,takže jsem se vůbec nenatrhla a nemuseli mě šít… a potom ze mě najednou vypadlo to naše miminko…

V porodním plánu jsem chtěla bonding, tzn. např. miminko bezprostředně hned na břicho, což mi ho sice daly, ale né na 2 hodinky, ale jen na 20 min a já už ani neměla sílu se s těmi dětskými sestrami hádat, neustále někam spěchaly a byla to pro ně jen rutina, ale pro mě to byly první okamžiky s mojím dítětem.

Stihnul se ještě krásně přisát k prsu. Chtěla jsem, aby nechali dotepat pupeční šňůru… Nic. Převázali ji téměř hned a náš taťka ji statečně přestřihl. Byl celou dobu vlastně hodně statečný, akorát hodně unavený, ale to jsme byli oba. Rvalo mi srdce, když dětské sestry Šimůnka odnesly umýt… moc tam plakal, myslela jsem že vstanu a dojdu si pro něho. Naštěstí to netrvalo zas tak dlouho, navíc náš taťka ho tam hlídal.

První noc se mě dětské sestry zeptaly, zda si mají Šimonka vzít k sobě, když jsem už nějakých 40 hodin nespala, což jsem jenom vykulila oči a řekla jsem, že samozřejmě že ne, že ho chci mít u sebe…

Jinak když se na to dívám zpětně, tak až na těch pár detailů, co se staly, jsme to zvládli tak, jak jsme si přáli. Vlastně dokonce i tu placentu nám vydali. Co se týče Zlínské porodnice, tak doktoři a dětské sestry hrozné, ale porodní asistentky jsou tu super.

Až budeme Šimonkovi pořizovat bratříčka, nebo raději sestřičku, tak jsem rozhodnutá rodit doma s PA, nebo maximálně ambulantně v porodnici s nějakou dulou, která bude říkat co ano a co ne, a kterou budou respektovat snad více než prvorodičku v bolestech.

Jsem moc ráda, že máme hlavně chlapečka zdravého, v noci krásně spícího, plně kojeného a spokojeného. Konečně jsem si našla chviličku času, abych si vše zrekapitulovala a zavzpomínala, jak jsme to všechno krásně zvládli.

Hodnotilo 8 lidí. Score 2.8.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Terrad
Extra třída :D 14535 příspěvků 11.11.10 08:39

Ahoj, moc ti přeju že máš zdravé miminko. Jen jsem se musela zasmát nad komentáři okolo personálu, myslím že tomu rozumí víc než nekvalifikovaná prvorodička. Kdyby byly komplikace tak by si to pochopila, ale i tak přeju ať se vám oběma daří.

 
Barush
Ukecaná baba ;) 1346 příspěvků 11.11.10 10:52

Díky, tak možná že nečenmu určitě rozumí víc,spíš jsem myslela to jak ty sestry spěchaly ony to berou jako práci :nevim: kdežto já jako matka.

 
Kunhuta
Kecalka 116 příspěvků 11.11.10 11:41

Barush… rozumím ti, taky plánuju přirozený porod bez zbytečných zásahů a připravuju se na boj! Bonding je takjémojí podmínkou

A Terrad… ano pro mě je hodně důležitý, aby se mi do toho nikdo nemíchal a věřím tomu, že pokud mě nechají, tak žádné komplikace nevzniknou, ty naopak vznikají tím, že se do porodního procesu pořád zasahuje, tu monitor, tu vyšetření, oxytocin, píchání vody, klystýr a já nevím co všechno..

Porod je intimní zážitek pro mě stejně jako sex a byla bych š´tastná pokud by mě nechali to tak prožít. :)

Nepřipadá mi jako bynalita trvat na přirozenosti porodu, pro mě je to naopak priorita!

souhlasím s autorkou deníčku!

 
adorablemamka
Kecalka 120 příspěvků 11.11.10 11:42

Je pravda, že nám maminkám čekatelkám všude tvrdí, že máme právo říci si k porodu své a pokud chceme porod co nejpřirozenější, tak i na to máme plné právo, samozřejmě, pokud je vše bez komplikací…pak ale nastane čas, my se odebereme do porodnice v očekávání toho, co si přejeme, a najednou jsou před námi sestry, co mají za sebou teprve půlku směny, berou nás jako každou jinou a svým způsobem nám nabourávají ten náš krásný první zážitek…jsou porodnice, kde den po termínu nejraději vyvolávají porod, nebo miminko přinesou až po několika hodinách, ač bylo v pořádku a tím nám náš porod, na který se i přes strach z bolesti těšíme, zakalí smutnými a nesouhlasnými vzpomínkami na to, jak s námi jednali jako stvořitelé světa…osobně se modlím, aby můj porod, který nastane za měsíc byl přesně tak přirozený, jak si já sama přeji..a Vám přeji, aby jste byli zdraví a dařilo se Vám jen a jen krásně…:)

 
Terrad
Extra třída :D 14535 příspěvků 11.11.10 12:01

Proto je důležité si zjistit informace o porodnici dřív než tam jdete :nevim: . Hlavně od maminek, ne z kurzu. Všude to ještě není na takové úrovni, jak jste si vysnily. Chápu, že vás to zklamalo, ale bohužel takhle to chodí ve většině nemocnic a musíte si uvědomit, že tam nejste jen sami, ale třeba s dalšími deseti.

 
Lowel
Ukecaná baba ;) 1648 příspěvků 11.11.10 12:16
tak příště roď doma s dulou

když chceš přirozený porod se vším všudy, nechápu co vy holky, příznivci alternativy vlastně v porodnicích pohledáváte :nevim: . Já osobně oxytocin ráda přivítám i píchlou vodu, protože jsem jedna z mála, které se nikdy porod přirozeně nerozběhl, tudíž za vyvolaný porod jsem lékařům vděčná, jinak bych bohužel smýšlením jako vy své děti zabila. Teď jdu do toho po třetí a opět se vším všudy, vy se všichni těch kapaček bojíte, ale smaa za sebe musím říct, že je to víc hlídané, než samovolný porod, navíc třeba točení monitoru, není jen pro srandu králíkům, ale dá se tím velmi rychle zjistit problém s dítětem. Kdy si už konečně uvědomíte, že vy jste jen rodičky a o vás tu vlastně nejde? Nejde o vaše pohodlí a představy, ale o to dítě a to jde lékařům a porodním asistentkám nejvíc. Když tedy chcete přirozený porod dle vašich představ, můžu jen doporučit porod doma s dulou, ale pak si nestěžovat :nevim:

 
ppalea
Extra třída :D 11830 příspěvků 11.11.10 12:25

Souhlasím s terrad, je to prostě o tom, že je tam dalších x maminek a všechny se musí zaopatřit, v tomhle když chce mit člověk jistotu, tak jedině nějaké soukromé zařízení, které si člověk zaplatí a pak se dá očekávat, že bude všechno podle představ..

K te porodní asistentce a porodu doma, je to podle mého názoru to nejnezodpovědnější co člověk může udělat, je prima když to dopadne dobře, ale setkávám se ve své práci s následky toho když to dobře nedpoadne a pak už je pozdě si to vyčítat. I když celé těhotenství může být naprosto bez problémů, stejmě se může něco při porodu pokazit a pak je každá minuta drahá, natož tech 15 než přijede záchranka. Je to samozřejmě věc každé maminy, jestli dá v šanc bezpečí jejího dítěte pro svůj dobrý pocit, rozumnou alternativou k tomu jsou ty soukromá zařízení.

 
Lowel
Ukecaná baba ;) 1648 příspěvků 11.11.10 12:31
ppaleo

tak proč to ty holky nevyužijí? já bych kdybych chtěla rodit alternativně využila, ale stěžovat si na personál, to je nepochopitelný už jen z důvodu, když to chtěla jinak, musí si najít jak říkáš vhodné zařízení a těch je taky po čr dost jak jsem se informovala. Pak by jsme tu nemuseli číst tohle, to ty normální maminky zhnusí, nebo si budou myslet, ó jaká hrůza se to v nemocnicích děje, a opak je pravdou :nevim:

 
Terrad
Extra třída :D 14535 příspěvků 11.11.10 12:36

Jojo. Mě to prostě nedalo sem nenapsat. Je sice hezký, že chtěj mít miminko na sobě, ale to že se musí ve většině odsát z pusinky a ze žaludku, rychle prohlédnout a zabalit aby neprochladlo, jim už nedochází. Doma bych nerodila - za to rizikomi to nestojí.

 
Lowel
Ukecaná baba ;) 1648 příspěvků 11.11.10 13:08
terrad

v tom máš naprostou pravdu, je zajímavé, jak některé mámy, co si dítě doslova nad přírodou vydobily, nebo měly při porodu nějakou komplikaci dokáží vyvolat to špatné, ale hlavně to dobré a jsou vděčné za každou pomoc lékářů a všech okoklo. A pak se najde pár, které by si stěžovaly i na to, že jim špatně splachoval záchod, že jejich představa byla jiná. Mimochodem už se těším, až to bude v únoru za mnou, tedy porod a až budu s miminkem doma, ale těch pár dní v nemocnici se dá přežít v pohodě, co pak mají říkat holky, co jsou tam ležáci od prvního trimestru, těch je mi líto, ty většinou ani žádný porodní plán a takové hlouposti nesepisují, neb jsou rády, že donosí a porodí v termínu :kytka: a je jedno jak, hlavně aby vše dopadlo pro dítě dobře. Jen ta myšlenka Dvě hodiny dotepat pupeční šňůra? :think: Chudák dítě olepené krví a vším, zaschlo by to na něm, pak mytí stokrát déle a horší pro dítě včetně toho podchlazení, dochází to vůbec někomu? Já po mytí dceru ohřívala snad hodinu pod dekou na vlastním těle, stejně ji chudinku nakonec hodili pod zářivku, byla celá prokřehlá i tak, byla jsem jim za to vděčná včetně odsátí vody z nosu a cest, není nic hroznějšího, když se dítě začne pár hodin po porodu dusit zbytky vody, to jsem zažila u první dcery, a nebyla to žádná legrace :nevim:

 
neprihlasena lol  11.11.10 14:09

nezlob se na me, ale to je denicek typu „vsechno spatne“. Lidi by si meli uvedomit, ze zdravotni sestry a veskery personal v nemocnici jsou taky jen lidi a jasne, ze praci berou jako rutinu, malokdo ne, maji taky sve problemy a starosti a myslim, ze to beres moc precitlivele. Pokud jsi chtela nadstandartni sluzby, melas jit rodit do soukrome kliniky, tam by bylo o tebe postarano za slusny peniz ovsem. Taky mi je neprijemne, kdyz narazim na sestru kravu, ale pak si vzdy uvedomim, ze je to taky jen clovek s potrebami jako kazdy jiny a ze tam ma tolik prace, ze opravdu nema cas premyslet co se te dotkne a co ne.

 
Kunhuta
Kecalka 116 příspěvků 11.11.10 14:12

Ador.... ano souhlasím, ono byx klokrát jen stačilo nechat ty alternativní ženy na pokoji a nevšímat si jich, pouze pokud by samy něco chtěly a potřebovaly… ;)

Terrad.. já bych taky ráda rodila třeba ve Vrchlabí, nebo jinde, kde to mají alternativně ji zavedené, ale bohužel na to nemám ani prostředky a najít hlídání pro 3 děti, který už mám doma je taky trochu problém, takže prostě jediná možnost, je pro mě okresní porodnice.

Lowel… když doma tak ne s dulou ale s PA, a co když třeba nechci rodit doma, co když chci rodit v porodnici? ale to přece neznamená, že do toho porodu musí zasahovat léky a podobně, na jedné straně mluvíte o zodpovědnosti za dítě a na druhé nás posíláte domů?

Já se cítím jako zodpovědná a přesto nechci, aby mi píchali vodu a oxytocin a podobné sra;;ky, chci prostě porodit v klidu a s minimálními zásahy a to by podle mě mělo jít i v pordnici, proč ne? Měla by být t možnost volby bez bojů! Vždyť já bych tímhle přístupem spíš personíálu ulehčila, PROTOŽE PO NĚM NECHCI VŮBEC NIC! jen aby mě nechal být, pokud budu něco potřebovat, tak se ozvu…to by mi stačilo.

Dítě po porodu nepotřebuje odsát žaludek a nos…podle mě potřebuje být hlavně u mámy, která ho měla ceklejch 9 měsíců v břiše, to potřebuje, (pokud je samozřejmě ok a nem,á žádné akutní potíže.)co kdyby to dělaly preventivně třeba rovnou i rodičkám před porodem..to odsátí žaludku, to by bylo fajn, hned po klystýru… :pankac:

Miminko neoprochladne, pokud bude zabalené pod dekou na tělě mámy, proč by mělo? Právě že tím, že ho myjí(není špinavé proboha) a maniupulují s ním, tak prochladne a pak se musí zahřívat, kdyby bylo hend od začátku u mámy, nepotřebuje nparosto nic, pokud je vše ok.

Pupeční šňůra tepe několik minut…

 
Veveří  11.11.10 14:14

Gratuluji ke zdravému miminku:-)) Nakonec to je to jediné a nejdůležitější. I když s Tebou v některých věcech nesouhlasím, v podstatě chápu, co jsi chtěla deníčkem vyjádřit - právo na komunikaci a respektování potřeb rodičky.
Ale upřímně - s tím termínem porodu, no, jakmile máš jednou v průkazce 40+4, můžeš tvrdit co chceš, že jsi pod 40.týden, odpovědnost za miminko přebírá porodnice okamžikem, kdy překročíš její práh. Přenášení je pro miminko vždycky rizikové. Proto se porod často musí vyvolat. S porody doma v českých podmínkách nesouhlasím, považuji to za čistý hazard. A není pravda, že zásahy do přirozenosti porodu porod v zásadě jen komplikují. Kdyby to tak bylo, nedělaly by se. I když je možné, že ne vždy jsou na místě.
Ale ej pravda, že pokud je to možné, měli by zdravotníci matce v jejích přáních vyhovět. Je to JEJÍ porod.

 
Veveří  11.11.10 14:18
Kunhuto:

Kunhuto,
ty sice po personálu v porodnici NECHCEŠ VŮBEC NIC, ale odpovědnost za tvůj život a život miminka nesou ONI. A kdyby se něco pokazilo a dítě třeba nepřežilo, budeš v prvé řadě hledat vinu u nich. Třeba jen proto, že sis nepřála monitorování…

 
Kunhuta
Kecalka 116 příspěvků 11.11.10 14:18

Veveří sorry… ale za nenarozené i narozené dítě VŽDY ZODPOVÍDÁ RODIČ! VŽDYCKY nikoli porodnice ani lékař. ;)

Jinak obdivuju tvoje sebeovládání, napsala jsi to pěkně :palec:

 
Kunhuta
Kecalka 116 příspěvků 11.11.10 14:19

Ne já si teda myslím Veveří, že jsem zorpovědná já za sebe--- ale asi teda ne… to jsme nevěděla… :mrgreen: ale svéprávná jsem zatím :-P

 
Kunhuta
Kecalka 116 příspěvků 11.11.10 14:24

k tomu monitorování… já nejsem v zásadě proti, ale nesmí to být třeba v leže, nebo moc dlouho a tak… jinak se tomu nebráním a kromě toho existuje ten „mini monitor“, který se jne přikládá na břicho a tím se také dá kontorlovat, jak to s mimčem vypadá…

Ono přežít monitor s kontarklcemi i sedě je kolikrát oříšek, natož v leže…

 
neprihlasena lol  11.11.10 14:24

Veveri souhlasim s tebou, ma to hlavu a patu. Jasne, ze by v pripade komplikaci vse bylo svadeno na personal, taky za vse personal zodpovida, co je na tom tezke pochopit???
Dobre, tak kdyz si chce nekdo rodit doma, tak at rodi, ale at nechce po nemocnicich zazraky a at tedy nema vyhrady. Co k tomu dodat?

 
Veveří  11.11.10 14:27

Kunhuto, tak jinak, v okamžiku, kdy překročíš práh porodnice přebírá porodnice odpovědnost za Tvoje ZDRAVÍ a ZDRAVÍ Tvého dítěte. I když to samozřejmě neznamená, že jsi ztratila právo za sebe a dítě rozhodovat. Záleží ovšem na tom, jestli je laik chytřejší než lékař a jestli dokáže rozhodnout správně. Zejména když je od bolesti polomrtvý.
Ale souhlas, některá opatření se dělají rutinně a není je třeba dělat.

 
faldy
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 11.11.10 14:31

Hlavne ze jste oba zdravi, preji at vam dela broucek jen samou radost :kytka:

 
Lowel
Ukecaná baba ;) 1648 příspěvků 11.11.10 14:46
Kunhuto, je to přece tak jednoduché

když nechceš mít boje s tím co nechceš, tedy zásahy do porodu, stačí nepodepsat svolení, které ti dávají před porodem. Pak je opravdu zodpovědnost pouze na tobě :nevim:.
Ale obě jsme vícerodičky, takže asi víme jaký by v případě komplikací nastal problém, případně si nměla najít vlastního porodníka, jako jsem to udělala i já u druhého porodu, pak ten nadstandart a ne rutinu má, ale musí si za to zaplatit a ne vrčet, nic není zadarmo. Na druhou stranu, když budu rodit, je mi naprosto jedno, jestli tak nebo tak, každá toho mám po x hodinách bolestí plné kecky a ráda by už držela mimčo v náručí,a ke konci je opravdu jedno jak a za jakých podmínek poleze ven, pokud to není někde venku na mraze, nebo ve stáji, :think: alespoň takto uvažuje většina žen

 
Terrad
Extra třída :D 14535 příspěvků 11.11.10 14:48

Kunhut: dítě že po porodu nepotřebuje odsát a potřebuje na zahřátí jen náruč matky. Hezká představa a u kolika porodů si už byla? Myslím aby si ho viděla z druhé strany. Všude se nekoupe a přesto si některá miminka neudrží teplotu. Odsátí se neprovádí,protože se sestry nudí a neví kam by odsávačku strčily. Sami máte tisíc důvodů proč to nejde jinak zařídit a přitom chcete nadstandart od jiných. :roll:

 
momi33
Nadpozemská drbna 25322 příspěvků 11.11.10 14:54

Ahoj,jen k tomu tvému plánovanému porodu doma:Doufej,že nebudeš potřebovat nic „nepřirozeného“,a že to oba přežijete.
Omlouvám se za drsnou poznámku…

 
Kunhuta
Kecalka 116 příspěvků 11.11.10 15:22

Momi 33 Kdo bude rodit doma? já ne… :-)

Terrad… já nechci od nikoho nadstandart, jen to aby bez řečí vyhověl mým přáním, ano pokud uvidím, že dítě promodrává, že je mu zima, přidám vrstvu, nebo poprosím teda o radu, co s tím, ale to budu řešit AŽ TO NASTANE! Nebudu předem očekávat komplikace, budu očekávat, že to bude dobrý. Dokud je vše v pořádku, myslím, že zásahy NUTNÉ NEJSOU.
TO je můj názor. Já neříkám, ať to tak dělá každý, pokud ty chceš, aby Ti odnesli dítě do inkubátoru, ok, ale já to chci jinak a chci aby mi bylo vyhověno, a nechci poslouchat řeči, jak je to nutný, když není… je to jen zvyk, rutina,, ale já to chci prostě jinak a chci být respektována.

 
Šema
Echt Kelišová 9143 příspěvků 11.11.10 15:24

Mám kamarádku porodní asistentku a ta mě vdžycky na porodní plán odpověděla. Je to každé těhulky věc ale pracujeme podle toho jak se pracovat má a když v porodním plánu mají že nechtěla dělat monitor a pak se hrozně diví že nebylo poznat, že má třeba miminko omotanou pupeční šnůru kolem krku. To monitor dokáže odhlalit- podle ozev.Nebo nástřih, nechtějí ale pak se nadávaji když jsou hrozně potrhané. Takže jestli chce někdo rodit přirozeně tak ale určitě doma protože tady " jedou " tak jak mají a tak jak se to dělá a tím že si někdo přinese por. plán tak jim do toho akorát mluví. A když se třeba jako za mě rodí 40 dětí denně tak asi nemají čas číst nějaké plány,kdž jsou zodpovědné jak za matku, tak za dítě. Takhle to bylo vysvětleno mě. Takže já plán určitě psát nebudu. A nevim teda jestli do přirozeného porodu patří že vám netlačí por. asist. na břicho ale určitě asi jo, když to dělají oni, ale můžu za sebe říct, že jsem rodila kluka 3975gr a 54cm a zasekl se mi tam a tlačila jsem ho… 4hodiny. Celou dobu byl 6cm od konce a nemohl sem tam. A nedokážu si teda představit, že by mě v tu chvilku nikdo nepomohl!!! Myslela jsem, že to je moje poslední chvilka, a to doslova a byla jsem vděčná za to, že mi na to břicho někdo hupsl a pomohl mi to dítě dostat ven.

Moc gratuluju a přeju hodně zdravíčka! :hug:

Příspěvek upraven 11.11.10 v 15:35

 
MPavla
Kecalka 217 příspěvků 11.11.10 15:26

Ahoj,
především gratuluji k miminku.
Je pravda, že přístup personálu je moc důležitý a Zlín nemá zrovna nejlepší reference. Já se chystám rodit za pár týdnů na Vsetíně a tam naopak všichni přístup chválí. Tak jsem zvědavá. Třeba by to pro příště mohla být lepší alternativa, než rodit doma (nebo aspoň mně to tak připadá, bála bych se komplikací), není to tak daleko. Ale to je samozřejmě každého volba.

 
Kunhuta
Kecalka 116 příspěvků 11.11.10 15:26

Lowel… a právě, že ty bolesti enmusí být tak strašné, pokud to člověk pojme pozitivně, pokud ti do toho necpou oxy a podobný sajrajty a nechají tělo, aby se s tou bolestí vyrovnalo samo, pak to může být opravdu nádherný zážitek,. žádná řezničina.. ale to se dá zažít jen pokud máš na to klid(mě se to podařilo potřetí a chci to zažít znova), pokud ti do toho někdo bude zasahovat, ano porod se může zaseknout, může to být velice nepříjemný, protože nemáš možnost naslouchat tomu tělu, intuici a podobně…
Já prostě myslím, že není jedno, co se mnou budou dělat, jak budsu rodit a v jaký poloze, protože když s ebudu cítit v pohodě já, tak předpokládám , že i moje dítě bude ve větší pohodě a má tím šanci dostat se na svět bez komplikací, než když budu ve stresu… a o to dítě nám všem jde především, na tom se shodneme.,..

 
Kunhuta
Kecalka 116 příspěvků 11.11.10 15:33

ŠEmo… ale plán by neměl být komplikace,ale naopak pomocí, protože když žena rodí, nedokáže tak dobře reagovat, a nemá „jasnou mysl“… proto se píše předem, tak to chápu já-.-
Nevidím na otm nic špatného, ani vymýšlení… každý jsme přeci jiný a máme jiné potřeby k tomu je to podle mě dobré…
A když něco prostě nechci, tak to nechci, i když to v té porodnici standartně dělají, já mohu odmítnout a nikdo mě nemůže nutit. To je přece normální… nebo jde už všude fakt jen o ty peníze? Protože co si budememn namlouvat, proč myslíte, že je klystýr TAK DŮLEŽITÝ? protože si mohou v porodnici odšktnout jednu položku, za kterou dostanou zaplaceno, stejně tak holení, píchání vody… ne top není nutný zásah, ale každá ta věc přidá do „kasičky porodu“ další penízky,.,, proto je kolem toho tolik řečí,,, protože čím méně se toho na vás „vyzkouší“ tím méně peněz za ten porod porodnice dostane…

 
Šema
Echt Kelišová 9143 příspěvků 11.11.10 15:40

Je to každého věc. Já to beru podle toho co jsem zažila já a co slyším právě od té kamarádky. Když mi vyprávěla jak chtěla natočit monitor a maminka nechtěla a pak se stalo něco co se stát nemělo a chtěla dělat bubáky.. Oni podle mě vědí co dělaji.

Jako já taky všude říkám, že porod je přirozená věc, že tělo jede samo, my mu jen pomáháme, tak to je. Ale prostě oni maji nějaký postup a vědí že to je dobré tak se tím řídí.

Teď v březnu budu rodit po druhé a už teď se po mé první zkušenosti modlim za to, aby to nebylo jako první porod a aby mě tam někdo pomohl, nenechal mě v tom samotnou.

Každá máme jiná přání, a podle toho se chováme. Jen píšu co mě řekla kamarádka co je v tom několik let a pomalu každý den.

 
Veveří  11.11.10 15:48

Ale klystýr si můžeš aplikovat i sama ve formě YALL gelu (snad to dobře píšu), takže bodíky nemocnice neuplatní. A když nejsou střeva nacpaná, rodí se lépe. Mám za sebou dva porody, jeden s epidurálem a oxytocinem a nástřihem, druhý s píchlou plodovou vodou a oxytocinem na vypuzení placenty, oba suprové, rychlé s krásným koncem :-D A oba s klystýrem, a pohoda.

 
Barush
Ukecaná baba ;) 1346 příspěvků 11.11.10 15:53

Tak holky díky za přání :kytka: možná to vyznělo jako že si jen stěžuji ale nasala jsem prostě jen jak to cítím…je mi jasné že tam nejde o mě a moje pohodlí ale hlavně o dítě…a právě kvůli našemu miminku bych si nenechala dát epidurál ani oxytocin, právě kvůli němu jsem nechtěla urychlování orodu a další věci.Protože jsem chtěla aby jeho první chvíle v životě byly v klidu. Jinak k tomu bondingz, agar skore se dá odečíst na těle matky, stejně tak prohlédnout pusinka a nosánek,pak se miminko většinou zabalí i s maminkou do osušek jako jedno tělo.vážit a měřit se klidně může aspoň po těch dvouch hodinkách a to že je trošku od mázku tak to mi v tu první chvilku teda absolutně nevadilo. No a s tím porodem doma, myslím že tady v čechách je zvyk říkat jaká je to nezodpovědnost,ale myslím si že pokud je u toho kvalitní PA a vyškolený taťka tak je to u zdravých rodiček v pořádku.

 
Barush
Ukecaná baba ;) 1346 příspěvků 11.11.10 15:53

Tak holky díky za přání :kytka: možná to vyznělo jako že si jen stěžuji ale nasala jsem prostě jen jak to cítím…je mi jasné že tam nejde o mě a moje pohodlí ale hlavně o dítě…a právě kvůli našemu miminku bych si nenechala dát epidurál ani oxytocin, právě kvůli němu jsem nechtěla urychlování orodu a další věci.Protože jsem chtěla aby jeho první chvíle v životě byly v klidu. Jinak k tomu bondingz, agar skore se dá odečíst na těle matky, stejně tak prohlédnout pusinka a nosánek,pak se miminko většinou zabalí i s maminkou do osušek jako jedno tělo.vážit a měřit se klidně může aspoň po těch dvouch hodinkách a to že je trošku od mázku tak to mi v tu první chvilku teda absolutně nevadilo. No a s tím porodem doma, myslím že tady v čechách je zvyk říkat jaká je to nezodpovědnost,ale myslím si že pokud je u toho kvalitní PA a vyškolený taťka tak je to u zdravých rodiček v pořádku.

 
Barush
Ukecaná baba ;) 1346 příspěvků 11.11.10 15:59

A s klystýrem to u nás bylo takhle, měla jsem sebou yal který mi ta sestra na příjmu co zhanila můj porodní lán málem hodila do koše a začla mi tvrdit že to je k ničemu a porodim dítě do hovínek. :zed: Dali mi klystýr v 15:00 odpoledne a bylo to k ničemu. Pak jsem ještě v 6:00 ráno šla normálně na velkou (tělo asi poznalo blížící se porod) a v 8:24 byl šimůnek na světě a bez hovínek.No a dvě balení yalu mám domu dodnes :lol:

 
Lowel
Ukecaná baba ;) 1648 příspěvků 11.11.10 16:10
kunhuto

jenže porod není krásný zážitek, ten je až je dítko venku a v náručí, já ti tvé zážitky neberu, ale ber to tak i kdyby to každá brala super pozitivně komplikace mohou nastat kdykoliv. Já rodila první holku skoro 18 hodin ve 42tt vše v pohodě prvních 7 hodin, pak zvrat, dítě se zničehonic omotalo pupečník kolem krku a nešlo ani tam ani ven, císař nešel díky tomu že už bylo v cestách, narodila se s abhar skore totál dole modrá a nedýchala. Není nic horšího, až ji oživili, to pak byl teprve nádherný pocit.Byla veliká a přerostlá.Potrhaná jsem byla až běda, museli mi pak dělat plastiku. Druhá holka byla vyvolaná s píchlou plodovkou a s oxytocinem mým porodníkem, protože hrozilo to samé a to ve 38+2 tt tedy v předtermínu, narodila se po pěti hoďkách, bez nástřihu, bez šití, a bez obrovských bolestí co jsem zažívala u první dcery, protože dávky kontrolovali pořád, bez nějakých oblbováků či epidurálu. Veliká byla 50 cm 3500g, první byla 54 cm a 4200g při mé výšce 155 cm a malé pánvi. Za oxytocin a jiné jak píšeš sračky jsem vděčná,není nic horšího, když člověk přenáší, nebo když se poord nerozbíhá jak má, nebo když je dítě poněkud větší než pánev. U třetí holky se s vyvoláním opět počítá, bude zase velká, takže musí ven dřív a takových je nás spousta.

 
Kunhuta
Kecalka 116 příspěvků 11.11.10 17:01

Trvám na tom, že porod je pro mě krásný zážitek a vždy tím zůstane, to mi nikdo nevezme! Moc se na něj těším.

Je mi líto toho, co se TI přihodilo a že jsi nemohla taky poznat tu krásu, kterou lze při porodu prožít, ale třeba se ti to podaří potřetí ;) moc bych Ti to přála

 
Kunhuta
Kecalka 116 příspěvků 11.11.10 17:03

Barush… já jsem jen naznačila v ambulanci na kontrole, že klystýr chtít nebudu a že chci napsat yal a sestřička mi řekla to samé, že se mi dítě narodí do špíny :mrgreen: no tak jsem koukala, že ještě v roce 2010 se některé setry chovají jako za komunismu…

 
Barush
Ukecaná baba ;) 1346 příspěvků 11.11.10 17:04

Lowel: porod je krásný zážitek, bylo pro mě užasné cítit i přes ty bolesti jak miminko jde ven. :andel:
Kunhuta:Teda mluvíš mi z duše, máš asi na věc víceméně stený názor jako já :palec: :potlesk:

 
Kunhuta
Kecalka 116 příspěvků 11.11.10 17:08

Chtěla jsem Tě podpořit, že jsou lidé, kteří smýšlejí podobně jako Ty(včetmě toho vegetariánství, ač se mi to teď moc nedaří uddržovat), protože tady na emiminu je většina založena „klasicky“, alternativa se moc nepodporuje a když jsme viděla vývoj diskuze, nedalo mi to a zasáhla jsem ;)

 
Barush
Ukecaná baba ;) 1346 příspěvků 11.11.10 17:08

Kunhuta:Njn někdy to tak vážně je jak za komunistů, hlavně je to asi o tom na jaké doktory či sestry narazíš…je to asi stejné jak s učiteli ve škole…někteří tě nenaučí nic a jen prudí kvůli úkolům a zapomenutým učebnicím a jiní dokážou naučit látku zajímavě…i když třeba alternativně… :pankac:

 
Kunhuta
Kecalka 116 příspěvků 11.11.10 17:13

souhals, je to hodně o lidech,a le je to i o nás rodičkách, pokud většina bude spokojená s tím, že podporuje odškrtávání kolonek- výkonů při porodu, aniž by se třeba zamysllela, proč to vlastně ti doktoři ordinují, proč to do mě píchají… proč by měl ten porod být rychlejší, když je mimi v pořádku ajá taky… dokud si necháme vše líbit, tak těžko může dojít ke změnám, a pak ta „menšina“ která to chce jinak má potíže si to prosadit, takže se buď nechá radši přesvědčit a ustoupí a nebo to může být boj, což teda se k porodu zrovna moc nehodí… :nevim:

 
Lowel
Ukecaná baba ;) 1648 příspěvků 11.11.10 17:18
:) fajn děvčata

já vám přeji klidné a hezké užití porodů :hug: , a já si užiju svůj porod plánovaný- pak písnu jak jsme dopadly, doufám, že to půjde alespoň tak jak u druhé dcery, ten první porod bych opravdu nepřála ani nejhoršímu nepříteli :mavam: :kytka: Jo klystýr,jsem neměla ani u jedné, v nemocnici jste ho nemuseli pokud jste nechtěly, ale je to asi taky tím, že to byly nemocnice ve velkých městech, tentokrát vyhrálo Podolí, tak uvidíme jak to půjde. Pokud však opravdu chcete porod dle svých představ, opravdu si vlastního porodníka se sálem zaplaťte, po mé zkušenosti, všechno v pohodě, ještě jsme si zvládli zahrát karty, u třetí holčičky bude zase, takže jsem klidnější, přece jen je to taky o důvěře :palec:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 11.11.10 17:46

Gratuluju k miminku. :kytka:

 
Barush
Ukecaná baba ;) 1346 příspěvků 11.11.10 17:57

Bohunka: děkuji
Kunhuta: Souhlasím že je to i o nás rodičkách, ono vážně zároveň rodit a zároveň se dohadovat s neochotným personálem není nic moc :zed: mužem jen doufat že časem se vše zlepší a medicínsky „vedené“ orody ustoupí těm přirozeným.A s tím že maminky tu na emiminu moc alternativě neholdují jsem se přesvědčila v diskusi o vegetariánství :-?

 
Kunhuta
Kecalka 116 příspěvků 11.11.10 18:26

Lowel díky… máš pravdu s tím vlastním porodníkem, bohužel pro někoho je to finančně nedostupné… já vím, pak holt si není na co stěžovat, nem,ám na ot, tak budu zticha.. je to tak..

přeju ti moc at se dobře potřetí rodí. a ať to všechno vyjde jak si přeješ!

Barush… věděla bych o fóru, kde je atmosféra poněkud otevřenější, ale nevím, jeslti to není reklama, když to tady napíšu..... :
www.baby-cafe.cz ;)

 
Veveří  11.11.10 18:58

Barush, promiň, že se ptám, je to mimo téma. Ale plánuješ, že ani synovi nebudeš dávat maso?

 
Barush
Ukecaná baba ;) 1346 příspěvků 11.11.10 19:38

už jsem tu založila na toto téma diskusi…jinak že bych ho vyloženě nutila aby toto nejedl tak určitě ne, ale budu ho plně kojit co to pujde, dokud bude malinký tak maso určitě ne a jak mu bude tak kolem dvou, tří a bude vědět z čeho to maso je tak mu dám na výběr.Určitě mu ale nikdy nedám maso z konvenčních velkochovů, ale jestli ho bude chtít tak mu budu kupovat pouze biomaso :palec: stejně jak našemu taťkovi
Kunhuta:Dík, mrknu tam :wink:

 
Vedaniga
Kecalka 466 příspěvků 11.11.10 19:48

Barush a Kunhuto - i když tím nejspíš někoho „rozzlobím“ taky s vámi v podstatě souhlasím. I já měla vlastní představu o čtvrtém porodu a i když mi ji nepříjemná sestřička lehce zhatila, porod byl pro mně nádhernou zkušeností od začátku do konce. Myslím, že díky tomu, že jsem byla v pohodě. Mrňousek byl taky v pohodě a i ta bolest se snášela mnohen lépe.
Jasně, že kdyby něco bylo špatně, oddám se plně do rukou doktorky, protože určitě ví líp než já, co dělat. Ale nevím třeba proč bych měla dostat klystýr, když tři dny před porodem prosedím na záchodě a střeva jsou prázdná až to není hezký. Nebo proč bych měla ležet na boku, když je mi líp na zádech. Nebo proč musí přítel na chodbu, když mi natáčejí půl hodiny monitor a já ho chci mít u sebe, protože je mi pak mnohem líp. A proč vůbec musím u monitoru nehnutě ležet? Můj doktor mi dovolil sedět a natočil ho bez problémů. Jsou to sice jenom maličkosti, ale nepřipadám si pak jak na výrobní lince, když mi v nich vyhoví. A jak tvrdil celé těhotenství můj pan dr. , když je maminka v pohodě, je v pohodě i miminko. Proto prý mám teď doma kliďase, který skoro nebrečí a bez problémů spí od svých tří měsíců celou noc. Mimčo v bříšku vnímá všechno a když je nespokojená při porodu maminka, je nervózní i mimčo a častěji se něco pokazí (to mi ze své praxe statisticky potvrdil dr.) A co se porodu doma týče, je to věc každé mamči, jestli se na to cítí nebo ne. Já sama zvažuji, že do toho půjdu, jestli k tomu dostanu ještě příležitost a všechno bude naprosto O.K. Jasně, že se může něco pokazit v poslední chvíli, ale to se může stát i v porodnici. A znám bohužel několik případů, kdy doktoři nedokázali pomoct ani při porodu, který sami vedli už několik hodin…
Možná kdyby byly porodnice u nás vstřícnější k vedení porodu podle přání maminek - nechtěly by pak ty maminky rodit doma. Někdo psal, že doktoři jsou jenom lidé a proto jednají jak jednají - můj doktor, doktorka v nemocnici i obě PA u mého porodu jsou taky jenom lidé a možná proto se ke mě chovali s úctou, vyslechli má přání a snažili se jim vyhovět. Asi to byli nějak mnohem lepší lidé. Tak mě spíš napadá otázka, proč? Proč oni mi dovolili přirozený porod bez, podle mého, zbytečných zásahů a před deseti a sedmi lety to podobní lidé nemohli udělat? Asi to byli nějak horší lidé…

Příspěvek upraven 11.11.10 v 19:52

 
Markýtka
Ukecaná baba ;) 1129 příspěvků 11.11.10 20:49

Barush, moc gratuluji :kytka: a rozumím… porod je krásný zážitek.

 
Barush
Ukecaná baba ;) 1346 příspěvků 11.11.10 21:56

Markýtka:Děkuji
Vedaniga:Souhlasím že na psychice maminky a na průběhu porodu dost záleží a nejspíš se to potom dost odrazí v náladovosti miminka, náš šimonek je taky moc hodný. Jinak gratuluji čtyřnásobné mamince a přeju aby vyšla pátá příležitost :palec: :kytka: :potlesk:

 
Barush
Ukecaná baba ;) 1346 příspěvků 11.11.10 21:59

Vedaniga: Jinak jsem koukala že máte doma přesně o den mladší miminko jak my :wink:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama