Seznámení s naší rodinou aneb world under lock

O životě

Uzamčený svět je deníčkem mojí rodiny. Nejvíce se tu budu asi zaobírat mým nejmladším synem, protože má největší problémy. Ale nechci opomenout ani své dvě dcery. Mé děti mají jmena, ale soukromně jim říkám Malík, Kedlubínek a Bubula. Jsou to přezdívky odvozené z jejich života a vznikaly už v době těhotenství.

Tak a je to tady. Konečně jsem se odhodlala sesmolit a vytvářet za pochodu náš život v netovém provedení, sice už vlastníme několik blogů, ale každý je jen o kousku naší rodiny a tady to bude snad takové celistvé. Co dodat, asi jsem se zbláznila anebo chci, aby tu po mně něco zůstalo mým dětem.

Děti, děti a děti. Ne že bych byla tak moc plodná a měla jich hafo, jsou jen tři, takže to vezmeme popořádku jo. Bylo nebylo… ne, tak nezačnu, to je takový kýč. Začnu od začátku a to od názvu deníčku. Ten vznikl takovým zvláštním spojením mého života a osudu, který můj život, představy a sny obrátil o 180 %.

Moje děti vezmeme od nejstarší po toho nejmenšího jo? Patricii je 13 let a říkáme jí kedlubínek, Terezii je 8let a je to naše bubula a poslední je Ondřej, tomu bude 5 let a říkáme mu malík.

Naše Patrička

Narodila se 23. 5. 1999 v Českém Krumlově po cca 19hodinovém porodu císařským řezem (přiznám se, byl to děs, ale mohla jsem si za to tak trochu i sama, protože já, hrdinka, si chtěla přes veškeré rady lékaře zkusit porod normální cestou). Byla úplně bílá a naprosto zdravá, až na modřinku na čele, jak se tlačila ven a nešlo to. Po 24 hodinách od porodu ji museli oživovat a dávat kyslík, protože ji žákyňka utopila při koupání. Patrička má od té doby LDM, nyní ADHD a je medikovaná Geratamem, aby se dokázala soustředit a nezapomínala, má poškozenou krátkodobou paměť.

Teď je z ní puberťačka alias slečna (to je neuvěřitelné, jak ten čas letí), občas mě hooodně pije krev a já jí asi taky, ale přesto obě víme, že se máme moc rády a že „to přejde“.

Miluje svoje sourozence i když s Terkou se drobet škorpí a Ondřej jí někdy děsně leze na nerva… více v dalším pokračování deníčku.

Naše Terezka

Narodila se taky v Českém Krumlově, ale už rovnou císařským řezem (hrdinku jsem odložila už dávno), a to pět let po Patynce, dne 12. 1. 2004 (řez byl původně plánovaný na 11. 1., ale to byla neděle, takže nic no). Byla naprosto ok i samotný porod byl super, měla jsem spinal a byla při vědomí. Naopak těhu byl děs… do dvanáctého týdne mi doktor tvrdil, že tam miminko není a že nemůžu otěhotnět kvůli srůstům, že v srpnu půjdeme na umělé.

Ultrazvuk byl negativní (dělal ho ve čtvrtek a moc dobře si to pamatuji, protože to, co následovalo, byl děs a horor a jedna z nejtěžších chvil mého života), na základě toho jsem v pátek měla rtg (naštěstí jsem pořád byla natolik mimo, že na otázku: „Jste těhotná?“, jsem odpověděla, že vlastně nevím) a v pondělí jsem si nechala píchnout tetanovku. V úterý mě odvezli do nemocnice s křečemi v podbřišku, a tam mi oznámili, že jsem stopro těhu a ve dvanáctém týdnu. Takže chápete tu situaci, musela jsem se rozhodovat, zda mimíska ano nebo ne, a čekat na genetiku a co bude když…

No, dopadlo to dobře a Terezka je tu s námi a zdravá… no zdravá, trpí částečnou převodní vadou, kdy ve větším šumu nerozezná slova a je tedy jako hluchá. No a dneska je z ní veliká slečna, která si ráda hraje a maluje, dělá keramiku a je děsně, děsně upovídaná. Více opět v pokračování deníčku.

Náš Ondřej

Narodil se ve 35. tt u Apolináře a také císařským řezem, dne 25. 7. 2007. Vzhledem ke komplikacím v těhotenství už s diagnózou ADHD narodil a neuměl sát. Vyvíjel se pomaleji než ostatní děti, ale vše dohnal a před jedním rokem byl jako ostatní děti. Po jednom roce se jeho život změnil, a tím i náš. Dnes je to velmi šikovný kluk, který se pere s nemocí a postižením a my bojujeme s ním. Více opět v dalším pokračování deníčku.

No a teď něco o mně. Jmenuji se Linda, je mi 35 let a starám se o tři děti. Momentálně nechodím do práce, protože pečuji o našeho malíka. Můj život se neotočil jen příchodem dětí na svět, ale i malíkovo nemocí a i mou vlastní. Jsem myopatička. Má nemoc není zatím progresivní a zhoršuje se velice pomalu. Přesně se jmenuje myopatie pletencové formy (chronická). Teď procházím genetikou a dalším vyšetřením, aby přímo určil druh. Druhů myopatie je bohužel hodně, takže než se určí ta moje, bude to nějakou chvíli trvat.

To by bylo asi na zahájení deníčku vše :o

Hodnotilo 10 lidí. Score 3.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
maxi2408
Zasloužilá kecalka 733 příspěvků 02.07.12 06:23

Ahoj,
krásná rodinka, gratuluji :kytka:
Chtěla jsem se zeptat - diagnoza znamená co? Šla by přeložit do nějakého srozumitelnější formy? Jak Tě to omezuje apod?
Každopádně klobouk dolů, za statečnost, za vše :potlesk:

 
sidhe
Zasloužilá kecalka 546 příspěvků 02.07.12 08:19

Moje nemoc me omezuje v pohyu a pohyb bolí. Delší chuze, nebo jen česání vlasů svaly namáhá, jako bych dělala vrcholový sport. Me svaly jsou slabší než svaly u zdravých lidí, objevují se dýchací potíže a křeče v nohách. Ale nestěžuju si:) žít se s tím dá.

 
IkaT
Kelišová 6020 příspěvků 02.07.12 08:49

Krásně napsané :kytka: užasná rodinka a můj velký obdiv, na to vše co Tě (Vás) potkalo na mě působíš ohromně pozitivně a optimisticky. Držím Ti všechny palce co mám at je u Vás jen dobře :hug:

 
maxi2408
Zasloužilá kecalka 733 příspěvků 02.07.12 08:57

AHoj,
děkuji za vysvětlení. V tom případku platí můj příspěvek dvojnásob :hug: :kytka:

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 02.07.12 09:02

Omlouvám se za zemitý slovník, ale první, co mě napadlo je, že čert vždycky se. e na tu větší hromadu. :| Každý z popsaných postižení by bylo na samostatný příběh, deniček a vy to máte takto při jednom…
Přeju ti spoustu síly :srdce: :srdce: :srdce:

 
brisco
Závislačka 2781 příspěvků 02.07.12 14:27

@Gladys taky mě to napadlo ;).
Sidhe, přeju Ti hodně sil a taky štěstí :kytka:, smůly jsi měla až dost :oops:.

 
Gret
Kecalka 237 příspěvků 02.07.12 15:11

Krásný deníček :kytka: Musíte být hodně silná, když dokážete takhle krásně a s nadhledem psát o vašich trablech. Posílám hodně pozdravů a sil :kytka:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 02.07.12 15:45

Hodně sil a co nejvíce zdraví :kytka:

 
Alenaxxxx  02.07.12 19:30

Sidhe, smekám před Vámi, jak to zvládáte. Tolik smůly na jednu rodinu… taky musím napsat jen: Klobouk dolů.
Doufám, že nemocnice zaplatila za skoro utopení dcery velké odškodné, ať má holka snadnější život, tohle by se stávat opravdu nemělo.

 
sidhe
Zasloužilá kecalka 546 příspěvků 02.07.12 20:33

Alex nezaplatili nic, ale o tom v dalším povídání o Patričce které chystám:)
jenda moje přítelkyne me vlastně navedla k tomu, abych napsala knihu, jenže s mýma překlepama a tak si myslím, že tohle je lepší řešení a aspon se mužu vypsat a zavzpomínat a při tom se ubírat k buducnosti a připomenout si proč se mám na budoucnost tešit. Poučení z minulosti a sem tam i vesele pojaté smůly dělají svoje a dávají mi „dovahu“ jít kupředu, protože v budoucnu, už tahle přítomnost bude taky jen smolný vesle pojatý příbeh :kytka:

 
Evelline
Závislačka 4562 příspěvků 02.07.12 21:50

Bomba!!! :palec: :palec: :dance: uz e tesim na dalsi denicky!!! a posilame mooooooooooooc sil :*

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 02.07.12 22:35

:kytka: hodně sil přeju, aspoň že to takhle vesele nevesele zvládáte

 
neumisa
Neúnavná pisatelka 18513 příspěvků 03.07.12 08:18

Knihu klidně napiš, přece není problém, aby se na ni někdo podíval a případné překlepy opravil ;) Hodně sil do budoucna přeji… :kytka:

 
peprle
Ukecaná baba ;) 1031 příspěvků 03.07.12 22:05

Přeji vám hodně štěstí do života, ať to vše společně zvládnete, děti jsou úžasné :hug:

 
milena13
Závislačka 4133 příspěvků 08.07.12 12:09

Moc krásný deníček, přeju hodně sil a taky strašně moc štěstí :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama