Reklama

Z deníčku malého Vrabčáka - 10.týden

Rodičovství

Zdravím vás ze své první dvouciferné kapitoly deníčku !

Tak už jsem asi zdravý. Byli jsme na kontrole v Motole, čekal jsem, že mě zase budou svlíkat donaha a prohlížet, ale ne. Jen mi povytáhli ručičku z kombinézky a aúúú píchli mi do ní jehlu a pak z ní vymačkali krev a nechali si to. Taky máma ráno doma chytila do pytlíčku moje čůrání a to jsme odevzdali. A jinak mě naštěstí nechali spinkat. Paní doktorka pak našim řekla, že už nemusím brát ten sirupek blivajzek jeden růžovej. Dostal jsem jinej sirup, je světlejší a mám ho brát jen jednou denně na noc a jenom jeden díleček stříkačky, prý preventivně aby se mi ta nemoc nevrátila. Tak si máma oddechla, že už žádná další růžově zapatlaná noc :o)) A ještě máme přijít asi za 3 týdny na nějaký vyšetření a když se máma ptala jestli to nebude pro mě nepříjemný tak ta paní doktorka říkala že kdyby to dělali tátovi tak by mu to bylo mnohem nepříjemnější než mně. Tak mě podržte co mě to vlastně čeká ! A výsledky těch odběrů nám pošlou poštou, takže vlastně ještě nevíme jestli jsem opravdu v pořádku.

Pak jsme jeli na Zbraslav a naši se chtěli jít kouknout po krámech, jenže nejdřív jsem musel samozřejmě papat. Tak nás táta zaparkoval na tý nejhlavnější ulici a máma mě kojila v autě a každej kdo šel okolo tak tam čuměl co to tam děláme :o)) A pak mě táta naložil do klokanky a hodinu a půl jsme tam courali od krámu ke krámu a naši nakupovali a máma to musela tahat když táta nosil mě. Moc se mi v klokance líbilo a celou dobu jsem si zpíval. A v každým krámě mě obdivovali jak jsem krásný jakoby snad v životě neviděli mimino (nebo mámy ze Zbraslavi nechodí nakupovat?). Máma si koupila zimní boty teréňáky, aby se mnou mohla ven i ve sněhu a blátě a pak už taky nějaký dárečky a neřekli mi co, prý to bude překvapení. A pak už jsme jeli domů. Hehe, jelikož máme v autě vzadu krátký pásy (máme formana) a prý nejdou vyměnit tak jediný sedadlo kde můžu sedět se sedačkou je vepředu vedle táty. Takže já si trůním na předním sedadle a máma se musí mačkat vzadu :o))

Taky po tý nemoci už zase líp spinkám. Máma objevila, že se mi hrozně dobře spinká na bříšku, a to nejlépe na gauči jen tak přikrytý lariskou. To vydržím přes den klidně od papání do papání. Ale v noci, chichi, to rodiče pořád trápím. Jednou už jsem sice zase spinkal ve své korbičce kočárku (postýlka stále nepřipadá v úvahu), ale včera jsem se rozhodl, že u našich v posteli je to prostě lepší a vydržel jsem vřískat hodinu a půl, až už byla máma pěkně vzteklá a vzala mě k nim :o))) Nejdřív jsme hráli mou oblíbenou hru, která se jmenuje „dudlík dovnitř, dudlík ven“, která spočívá v tom, že mě máma uloží a dá mi dudana a já ho chvilku cucám a pak ho vyšoupnu a máma mi ho zase zašoupne a já ho vyšoupnu a tak pořád dokola. Většinou to končí tím, pokud dřív neusne máma, že já buď usnu a nebo se rozeřvu. Předevčírem jsem právě nevydržel a usnul, ale včera jsme vydrželi hrát asi půl hodiny a pak už mě to nebavilo tak jsem vřískal. Máma už byla pěkně na nervy. Jo, kdy mí rodiče milí pochopí, že JÁ budu rozhodovat o tom kde chci spinkat a že když jsem u nich v posteli tak to mají mnohem pohodlnější, máma mě nemusí v noci nikam vyndavat, jen se ke mně přitulí, dá mi prso, já si těch svých 5 minut piju a zase usnu a ani se nemusí zvedat. A že by mě zalehli? Ha, nemožné, každý se totiž tísní na svém kraji postele a já se vyvaluju sám uprostřed :O)))

Jak se minule někdo ptal na zavinovačky, tak my máme jednu rychlozavinovajdu s medvídkama. Spinkám v ní - pokud se to mámě podaří - v korbičce a to i doma i venku. Mámě se líbí že mě tam šup šup zahrne a nikudy na mě netáhne, a abych z toho nevylezl tak mě ještě zatíží takovou dečkou-polštářkem. Je fakt, že ten suchý zip je moc úzký a na blbým místě a moc nedrží, ale máma byla líná si to přešít, takže mě v ní nikam nenosí, ale i tak nám vyhovuje a jsme s ní spokojení. Navíc až vyrostu tak se sucháče odpářou úplně a budu z toho mít deku na hraní. Jak jsme byli v nemocnici tak ta druhá máma co s náma byli na pokoji měla zavinku taky, ale přišila si tam veliký sucháč a toho svýho kluka tam zavinula úplně jak housenku, takže ho v ní mohla i nosit a držet. I nám se zavinovačka v nemocnici moc hodila a spinkal jsem v ní (u mámy v posteli :o). A kromě zavinovajdy mám ještě od babičky žlutý flízový fusáček, který používáme když je zrovna zavinovačka vypraná.

Obdivuju vás žrouty, co po kojení ještě pijete z flašky. Mně teda máma z flašky nic nedává, nebo teda snažila se čajík a ten já nechci, takže jenom kojíme. Já při kojení piju tak 5 až 15 minut a co jsme se v nemocnici vážili tak vypiju cca 70 až 120 ml. Máma zkoušela po kojení jestli tam pořád ještě mlíko teče a zjistila že jo, takže máme mlíka dost a musí mi to stačit. Taky v nemocnici jak jsem pil pořád tak měla pěkně rozkousaný bradavky a u kojení pěkně syčela a naříkala. Tak jsme zkoušeli kloboučky na kojení. Ale buď jsme nešikovní nebo jsou moc malý, prostě do toho gumovýho cecíku ten mámin vůbec nepasoval. Takže si to maže Bepanthenem nebo takovou fialovou vodičkou, po který jsem já jak indián a mám fialovou pusinku, a trošku se to už zlepšilo, takže jsme gumový cecíky zase odložili :o))

Taky už nebrečím při koupání, zjistil jsem totiž, že v koupelně jsou na stropě tři světýlka, na který z přebalováku i z vaničky krásně vidím a hrozně se mi líbí. Když mě ráno máma přebaluje a pak se sama myje a převlíká tak si tam ležím a koukám na ně a tak se mi to líbí že se až chechtám nahlas a kopu si nožičkama, a to byste viděli jak hned máma roztaje a jak se na mě culí :o)) A máte pravdu, taky nejradši koukám do bílý zdi a máma se diví jaký duchy tam zase vidím :o))

Takže se mějte prííímově a zase za týden ahoj.
Vrabčák
 Jíra


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.02 16:48

Ahoj kamarádi kluci a kamarádko Eden,

nejdřív speciální pozdrav pro uzdraveného Vrabčáčka Jíru - mamka i já jsme moc rády, že už jsi v pořádku a znovu zdatně zlobíš.

Já jsem dneska byla na tříměsíční kontrole u paní doktorky - nejnovější míry jsou 5,68 kg a 60 cm. To by bylo v pohodě, ale píchli do mě dvě včeličky - to se ví, že jsem jim dala hodně nahlas vědět, že se mi to vůbec nelíbí.

No a jinak se vám musím pochlubit, že dělám pokroky doslova mílovými kroky (hehe, veršíček!). Nejenže už jsem prospala dvě noci od večera do rána, ale už jsem se dokonce naučila překulovat z bříška na záda. No a jak se to stalo? Na bříšku jsem celkem ráda, dokud mi jde zvedat hlava, ale jakmile už jsem unavená a kebulka mi padá na deku nebo na postel, začnu se strááášně vztekat na celý svět, protože nic nevidím. Tak jsem na to vyzrála - jak mi to s hlavičkou přestane jít, strčím si pravou ruku pod sebe, levou se odrazím a je to - jsem na zádech! Mamka s taťkou byli poprvé tak překvapení, že mě (vztekající se uzlíček), dvakrát znova převalili na bříško, ale nedala jsem jim šanci a hned jsem zase byla na zádíčkách. Takže konec vztekání při pasení koní :))) A aby těch pokroků nebylo málo, dneska jsem se na mámu poprvé nahlas chechtala - žádný tichý usmívání, ale pořádný smích. Mamka říká, že moje pokroky už nestíhá ani zapisovat do té knížky „Mých prvních pět let“.

Jo a mamka vám chce taky něco napsat o těch zavinovačkách - my jsme neměli žádnou, jenom na spaní mám takový spacáček, abych necestovala po postýlce (pod peřinou mám totiž moc svobody, nebo co :). A polohování na spaní už jsem taky vyřešila - spím si, jak chci, občas se už převalím z boku na bok. Dřív jsem ale taky měla oblíbenou stranu hlavičky, takže mi naši otočili postýlku - paní doktorka říkala, že automaticky začnu otáčet hlavičku tam, odkud ke mě přicházejí - a měla pravdu. I když první večer jsem měla velký divení, když na mé oblíbené straně najednou nic nebylo.

Jó a objevila jsem, že koupání je děsná zábava, hlavně když mi mamka ždímá žínku na bříško - to lechtá a cáká a já chytám odražené kapky do pusy (to ale mamča nevidí moc ráda). Takže jediné vřeštění se odehrává, když mě taťka vyndavá z vaničky - já bych tam klidně byla celý večer a kopala si nožičkama do vody. Za trest jim tedy skoro každý večer ukáknu na čistou osušku! :)))

A taky nechci večer usínat v postýlce, mamka mě musí nosit a zpívat mi, dokud neusnu, a pak mě oooopatrně položit do postele - občas se stejně ale vzbudím a musí celou proceduru opakovat. Ale teď mi začala vyhrožovat, že už jsem dost velká a prý se budeme učit usínat v posteli podle návodu tady z eMimina - má to prý být docela vřeštící procedura, tak uvidíme, kdo bude silnější chachá.

Jejda, to jsem toho zase mamce nadiktovala - těším se na zprávičky od vás a pozdravujte mamky od té mojí.

Pa, Viktorka (3m) s Bublinou

PS: Mamka se ptá, jestli nemáte nějaké zprávy o Naivním káčátku a Verunce (je nás holek tady děsně málo).

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.02 22:19

Ahoj lumpačky a lumpíci,
tak Vám musím taky napsat,nejprve Vás všechny zdravím, hlavně Tebe, Jíro.Já jsem Šárka a v sobotu, tedy zítra, mi bude 7 neděl. Trošku mě překvapuje, jak málo mlíčka Ti, Jíro, stačí. No všechny kolem mě zase překvapuje, kolik toho vypiju. Mě mamka musí od mých dvou týdnů přikrmovat, protože jsem vůbec nepřibírala, máma měla málo mlíčka. Přes den piju po třech hodinách, někdy i méně. Jsem podle všech hrozně živý prcek, přes den spím vcelku tak 1,5 až tři hodiny. Moje dávka je tak180 až 200 ml. Do nedávna to tak bylo i v noci, máma už ze mě rostla, byla hodně nemocná, táta je doma jen o víkendu a tak ze mě byla servaná. Prý tři hodiny mýho nočního řádění pomalu utíkaly. No mě to celkem bavilo, jinak bych přece nebyla vzhůru. Ale na mou omluvu mě dost bolelo bříško. Ale teď má máma noci prímový.Asi deset dnů se smířila s tím, že přes den nespím a tak se mě snaží zabavit a tak utahat. Mezi náš nejlepší kousek patří, že si svázala prosteradlo a při práci mě nosí. Jinak posloucháme rádio, na její gusto dost řve, ale mě se to líbí. Tancujeme, spíváme,hrajeme si. Večer jsem kolem 5 dost utahaná a spala bych. Dříve mě spát nechala, teď ne, dříve mě budila i 3/4 hodiny, já byla dost nabručená, ale máma měla výdrž. Docílila toho, že po koupání a večeři už jsem úplně grogy, takže spím do 11-ti hod. Pak se vzbudím kolem čtvrté a pak až v osm. Tak se jí podařilo mi udělat pořádek v tom, co je den a co noc. Upřímně je mi to jinak šuma*****. No a s tím dudanem jsem měla taky obtíže. Chtěla jsem ho jen vyjímečně, jinak jsem chtěla na uklidnění jen mámino prso. Nechtěla jsem totiž žádný silikonový náhražky. Ale ňáký tetky jí poradily, že má zkusit jiný druh. Já měla nakoupený takový placatý a mamča mě koupila malej kulatej a ten je fakt výbornej. Prostě každej má rád něco jiného. Mamka je teď spokojená, neboť je nutný především při oblíkání ven, protože u toho vžycky strašně šílím, vrcholem máminy odvahy je oblíkání čepičky, to prej má až strach, že jí pokoušu.
Tak se čertíci mějte a ať jste zdraví, už nemůžu mámě diktovat, chce se ještě vykuopat, než budu jíst.
Ahoj Šárka a mamka Milada

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 15.11.02 22:53

Ahoj kámoši a kámošky!

Nejdřív vám musím napsat nejžhavější novinku, že včera jsem poprvé spinkal skoro 9 hodin v kuse. Papal jsem v půl devátý, usnul jsem v devět a vzbudil se před šestou ráno. Máma z toho byla celá nesvá a kolem čtvrtý mě šla zkontrolovat, jestli mi něco není :o)). To poznala ráno, že mi nic není, protože jsem po tomhle spacím maratónu tak vřeštěl hlady, že by to vzbudilo i mrtvýho…:o)).

Tenhle týden mám cestovní. V pondělí jsme byli v poradně, nové míry jsou 60 cm a 4,7kg a ve čtvrtek jsme byli ny druhé kontrole s kyčlema a ty mám úplně vpořádku, takže zatím mi v mé budoucí kariéře fotbalisty nic nebrání…:o))))). A jinak každý den cestuju s mámou, protože jezdí pomáhat tátovi do nově otevřeného obchodu. Táta toho má hodně a tenhle týden dělá i dlouho do noci, tak ho moc nevidím. Občas si mě pochová v noci, když se vzbudím a nebo v obchodě. Naštěstí jsem tam hodný a skoro celý odpoledne tam spinkám v kočárku, aby máma a teta mohli pomáhat s vybalováním, cenováním a mytím. A táta NESTÍHÁ, se svým kolegou mají spoustu zařizování, do toho si to táta sám zásobuje a prodává…tak snad se situace za chvilku ustálí, táta říkal, že si tam někoho přijme, aby na to všechno nebyli jen dva.

Začal jsem teď pěkně zlobit večer. Přes den jsem miliónový miminko, ale úderem šestý nebo sedmý po koupání furt fňukám, různě se kroutím, tak mě máma pořád nosí, masíruje mě, zpívá mi a já jsem vždycky chvilku v klidu a pak znova…začal jsem totiž nesnášet oblečení včetně pleny. Nejradši bych byl pořád nahej a vesele kopal nožičkama, jakmile mě totiž máma večer rozbalí, tak jsem spokojenej a broukám si a jak mi zalepí plenu, tak začnu vřeštět na celý kolo a máma mě zas nosí, dokola mi dává dudana, kterýho pořád plivu, jak jsem navztekanej a tak pořád dokola až pak konečně usnu. Máma doufá, že mě tohle večerní řádění přejde, protože je večer dost unavená, když celej den pomáhá tátovi a pak mě má ještě celej večer nosit a u toho se snaží ještě aspoň uvařit večeři a případně třeba vyžehlit nebo něco vyprat.

Jak jste tu psali o tom pití, tak já piju kolem 150 ml, někdy víc někdy míň, ale tvářím se, že mám pořád hlad :o))).

Už se mi párkrát podařilo smát se nahlas, pořád se směju na zeď a do světla :o)), ale taky hodně na mámu a tátu a taky na cizí lidi, když na mě mluví :o)), to jsou pak nadšený, když je obdařím tím svým krásným úsměvem s ďolíčkama na obou tvářičkách…:o)).

Na bříšku zvedám hlavičku a točím s ní ze strany na stranu, ale dlouho mě to nebaví a pak ječím, dokud mě máma nepřekulí. Sám tohle totiž ještě neumím a tak řvu s hlavou zabořenou do pleny a pěkně se vztekám. Taky musím mít v puse dudlík, takže když ležím na bříšku, tak mám od těch krajů pěkně otlačený tvářičky :o).

Včera jsem byl venku v klokance a ztratil jsem jednu bačkůrku :o)) a bylo to právě na Zbraslavi. Takže kdybys Jíro našel modrou bačkůrku olemovanou malýma medvídkama, tak mi dej vědět :o))))))

Už jsem tady toho mamince nadiktoval dost, mamka mě jde zkontrolovat, jestli spinkám, než vám šla psát, tak jsem ještě nespal a broukal si v postýlce a máma mi pořád odbíhala natahovat dokola ten můj oblíbenej kolotoč :o)).

Kde budete na Silvestra, kamarádi ? Já jsem se dozvěděl, že budu na 4 dny odvezen na hory do hromady sněhu :o)), tak už se těším. Prý mě dají do tlustýho fusaku z berana a místo v kočáru mě budou tahat na sáňkách.

Papa a pište!!!!!

Pusy posílá Šimon 9týdnů a Martina

 
Stepinka1
Povídálka 31 příspěvků 16.11.02 14:21

Ahoj všichni,
dočetla jsem se, že máte ve spolku málo holčiček, tak bych se k vám ráda přidala. Mamka se o emiminu dozvěděla terve nedávno, ale snad to dožene. Mě už jsou čtyři měsíce, všichni říkají, že jsem pohodové mimčo, ale já jsem líná po tátovi, takže žádné otáčení sama, jen ať mi hezky pomáhají. Jednou mi to tedy omylem ujelo, všichni okolo z toho dělali děsnou kovbojku, hned mě šoupli zpátky na bříško, jakože repete, ale túhle, podruhé už to ze mě hned tak nedostanou. Předvedu jim, že to umím a budu muset sama.
V noci krásně spím, ale pod podmínkou, že mě nechají u sebe v posteli. Má to hned několik výhod. Ta nejvýraznější je ta, že mám prakticky na dosah mlíčko a nemusím se v noci harcovat takovou dálku (1m) z postýlky. A další je ta, že už mám tři starší sourozence a být nejmladší má velké výhody, takže už hodlám zůstat nejmladší.
Poslední poznámka je ta, že na Zbraslav taky jezdíme, takže se po té bačkůrce s medvídky taky mrknu.
Mějte se všichni moc hezky, zdraví Štěpánka a mamka Olča

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.02 21:15

Aholky zlobílkové a zlobilky!!! Tak vás zase zdravím,a dávejte pozor na ty naše mamky,jsou někdy totiž mazanější,než my,malí prckové!!! Jako třeba včera ta moje-táta byl do pozdní noci v práci,a mamka už byla z mýho celodenního zlobení pořádně utahaná,z čehož jsem měl velikou radost a pořád jsem vymrčoval,že něco chci,jen jsem se nemohl rozhodnout co.A tak jsem se vztekal i v kočárku,což běžně nedělám.A mamka už nevěděla co by,a v OBI už měli zavřeno…hahaha!!! Tak si na mě vymyslela něco,co mě úplně odrovnalo-na krk si pověsila nějakou podivnou krabičku,který říkala walkman,do uší si dala nějaký špuntíky,co hrály,a můj řev prý vůbec neslyšela a začala mě zběsile vozit sem a tam po chodbě a ještě si u toho tancovala a zpívala!!! Tak to jsem od ní teda nečekal!!! Byl jsem z toho tak vykulený,že jsem usnul.Jenže jestli si myslíte,že toho máma nechala a šla si odpočinout,tak to jste teda vedle!!! Lomcovala se mnou dál,jako by si ani nevšimla,že už spím,a pořád si zpívala,to jsem slyšel,jen jsem tomu vůbec nerozumněl,to nebyla ta písnička o sluníčku,co mě mamka zpívá,abych usnul!!! Bylo to v nějakým začarovaným jazyce,prý anglicky,a prý až budu větší(to jim už nestačí?)tak se to taky naučím,abych se s každým domluvil_(mě teda zatím stačí řvát a říkat ejo,ejo. No jenže pak ta věc přestala hrát,prý se vybily baterky(chachacha­),tak jsem měl radost,a zase jsem se rozeřval a myslel jsem,jak mamku vytočím,jenže ona si odskočila,přišla s další krabičkou,té zase říkala discman,šupla cosi do zásuvky,prý to funguje i bez baterek,a její lomcování se mnou pokračovalo!!! Tak to už bylo na mě moc,tak jsem chtěl mít konečně pokoj,a ležet v klidu,než dostanu mořskou-kočárkovou nemoc,a vzdal jsem to,mamka je holt lepší,než já,aspon zatím.A všem mamkám vzkazuje,at to taky vyskouší,tak pozor spoluzlobílko­vé,musíme něco vymyslet!!! A k těm duchům,co my děti vidíme a dospěláci ne-mamka je tím úplně posedlá-furt mě pozoruje,kam koukám,na co se směju,protože prý když byla malá,tak svojí mamku vytáčela tím,že mluvila nesmysly-že má jinou maminku,že bydlí jinde a chce domů,tak asi čeká něco podobnýho i ode mě.No uvidím,co jí provedu…má doma o všelijakých těch věcech spoustu knížek,když má chvilku čas a já nezlobím,tak jen čte,tak až budu větší,tak se taky do nich podívám,pokud to bude zajímavější než mlíčko… Tak se zatím opatrujte,lumpačte a pište!!! Patriček(skoro 8.týdnů)a mamka Monča,Brno. P.S. Jdu se kouknout po nějakým tom duchovi…

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.02 00:39

No tepic prcikove jedni vykutaleni!

Uff, to jsme se tem vasim vylomeninam zase s maminkou nasmaly! Jen tak dal!!!

Jupiii, dalsi dve holcici posily, konecne vsichni uvidi, ze my nezne plemeno vubec nejsme takovi andilkove za jake nas vsichni povazuji!!! Jeste nam tu chybi Kacatkova Verunka a sily budou vyrovnany! /Taky nemame zadne zpravy/.

Nez se zacnu chlubit novymi kousky, musim okomentovat vase prispevky. Teda Viky, z Tebe asi bude manekynka, ja si oproti Tobe pripadam jako koule! Jsem mensi a tlustsi, no ale komplexy z toho asi jeste mit nebudu, to se na nas vek preci jen nehodi ;)! Podle poslednich fotek mas desne krasny svudny kukuc, ja byt klukem… Aby se tady o Tebe nasi lumpici nepoprali!

A obdivuju Sarku ze toho tolik zblajzne! To ja jsem nasim ze zacatku delala starosti, taky jsem porad jecela hlady a pila v prvnich tydnech az 130 ml 6 az 7 krat denne, a oni si mysleli kdovijak jsem to nerozjela… ted jsou mi tri mesice a pul a vybumbam 180ml 5krat denne.

A s tim otacenim Ti Viki docela zavidim, to ja jsem na zadickach jako kralovna zato na brisku se pote co mi spadne hlavicka a dukladne ozuzlam a olizu to, na cem zrovna lezim, musim rozjecet aby me odtud nekdo dostal a ja si opet lebedila na zadech s vyhledem na zviratka na kolotoci.

Ja spinkam ve svoji postylce a dokonce SAMA ve svojem pokojicku! Ze zacatku kdyz si me nasi privezli z porodnice a ja nevedela do ceho jdu, jsem po nocich plakala /teda spis vrestela/ a mamka s tatkou byli vdecni kdyz jsem usnula treba jen v lehatku, to uz se mnou potom radsi nehybali /abych znicehonic neotevrela oci a nezacala jeste hlasiteji, jak jsem to delala kdyz se me snazili osalit a dat do postylky/, ale kdyz jsem si zvykla, spinkala jsem sama bez problemu. Tak jsem si vydobyla vlastni kralovstvi jenom pro sebe a nikdo me po nocich nerusi!!! No teda abych pravdu rekla, spis jsem je rusila ja, protoze jsem spinkala desne neklidne a ze spanku funela jak parni lokomotiva a nikdo se se mnou v pokoji nevyspal. Babicka delala hrdinku, ale ja jsem na ni vyzrala, funela jsem tak, ze v noci oka nezamhourila a rano se zarekla ze se mnou uz spat nebude, chichi ;)))

A vzhuru na novinky! Rano, kdyz uz se mi nechce spat a jeste nemam hlad, si uplne nahlas broukam s prstickama v pusince, desne dulezite se divam na zviratka a delam ‚ababababa‘, ‚uauauauaua‘, ze to mamca slysi pres zed ve svojem pokoji. Nepochopim, ze se ji chce spat kdyz rozvadim sve teorie o zivote a vypravim pohadky… Ty mamky fakt nevi, o co prichazeji! A zviratka na me porad stejne nechapave civi!!! Ach jo, zivot nas mimin fakt neni nejlehci!

Dalsimi novymi specialitkami jsou hlasite zivani /mamca se smeje ze zivam jak zivotem unudena ctyricatnice/, dale jsem se vypracovala v hlasovem projevu - naspulim pusinku, poradne do toho zaslintam a zacnu vydavat takovy ten zvuk co zni jako ono proslavene a nami dobre zname vypousteni prdiku, a nekdy se mi podari k tomu ze slin vytvorit bublinu! To mi potom maminka donekonecna utira pusinku a my hrajeme hru ‚slintani utreno, slintani vypusteno‘. Nekdy do toho samou radosti ze hry jako bonus i ublinknu /Tu Tvou hru s dudlikem, Jiro, my dobre zname a ja se ji nemuzu nabazit ;)))!!!/.

Taky mam obcas svoji naladu a to se potom nikomu nechci divat do oci. Tatinek si mysli, ze me prelsti, toci me na vsechny strany a snazi se zachytit muj pohled, ale nema sanci, ja se hned otocim jinam a tvarim se desne nezaujate, to ho pekne stve chachaa!

Maminka konecne pochopila, ze v klokance me nezajima jeji poprsi /to uz dobre znam, chichi/, nybrz okoli, a tak me ted dava oblicejem ven. Vykulene koukam na cestu a uz ani nemuknu!!!

Objevila jsem dalsi zpusob, jak rict ‚stop‘ pri krmeni. Jak ted na vsechno saham, tak kdyz piju z lahvicky, nejprve ji jako nevinne opatrne osahavam a kdyz se to piti protahuje a ja se nudim, zacnu do ni levou rucickou cim dal silneji mlatit, ze uz jsem ji nekolikrat mamince vyrazila z ruky a pravidelne si ji vytlacuji z pusinky! Dobry zpusob jak si udrzet stihlou linii ;)))!

Pro dnesek to asi bude vse, ja uz vedle tvrde spim a blaze snim o vasich velice inspirativnich lumparnach /jeste pred chvili jsem pri kazdem zvuku ze spanku zvedala nozicky a mamince konecne doslo, jak se odkopavam/.

Tesime se na dalsi vase rostarny v tomhle i pristim dile Vrabcackova denicku a prejeme vam dobrou noc ;)))!

Maminka Dita zdravi a preje pevne nervy vasim maminkam az vas zacnou davat do vasich postylek!!! / Jen tak se nedejte, chachaa!/.

ZLOBENI ZDAR!!!!

Vase Eden

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.02 15:14

Ahoj mimča,
tenhle tejden jsem měl trošku strach o mamku, protože byla nemocná. Nechtěně jsem to trošku zavinil já, protože jsem vydržel (jako Šimůnek) spát celou noc bez kojení a mamka z toho dostala nějakej zánět prsa. Měla ho celý červený a oteklý a dostala k tomu ještě vysoký horečky. Bála se, že mě bude muset přestat kojit, ale paní doktorka jí uklidnila, že to nehrozí. Tak mamka ležela v posteli a taťka se o nás musel starat. Uvařil nám dokonce takovou zapečenou ňamku s jablíčkama a tvarohem, moc mi to v mlíčku chutnalo. Ale co mi tam naopak vůbec nechutnalo byl takovej bílej prášek, co musela mamka polykat, aby snížila horečku. Nějakej Paralen, nic jinýho jí paní doktorka nedovolila. A mamka se bála, že jí ten Paralen nezabere a bude muset brát antibiotika. Nevím, co to je, ale asi něco ještě nepříjemnějšího než ten Paralen.
Ale naštěstí se všechno po třech dnech zlepšilo, já jsem se snažil napravit svou chybu a pil jsem pořád a pořád, až se mamka zase začala obávat, jestli mi to mlíčko stačí.
No, prostě pořád nějaký problémy.
Ale teď něco veselejšího. Zapomněl jsem minule napsat, že už se taky usmívám. A je to príma pocit. Mamka je blahem bez sebe, když se na ní usměju a řeknu svý oblíbený „EU“. Mamka s taťkou se tomu smějou, že prý chci, abysme vstoupili do nějaký Evropský Unie, když pořád říkám „EU“, ale to jsou na omylu. Prostě se mi líbí to říkat, tak si to říkám, no.
Jinak jak jste tady kluci a holky psali, že máte rádi koupání, ale nesnášíte, když vás ti dospěláci vytáhnou, tak to samý já. Koupal bych se pořád. Šplouchám si tam nožkama a říkám si „EU“ a je pohoda. Ale jakmile mě vemou z vody, to se teda rozeřvu. A úplně nejvíc nesnáším, když se mi šťourá někdo v nose. To jsem pak celej červenej od breku a mám v očích slzičky a mamka si mě musí vzít do náruče a pěkně utěšit. Jinak já usínám celkem bez problémů, jsem takový spavý miminko. Spal bych pořád, ale když ono to vždycky nejde. Trápí mě prdíky, nemůžu kakat a tak. Proto mě už naši taky koupili gel na bříško. Je mi moc příjemnej a většinou se pak uklidním a po chvilkovým křiku zase usnu.
Ne tak včera. To jsem řval celej den, vůbec jsem neusnul, jenom tak u kojení pochrupával, pak jsem zase řval a řval a v noci taky tak. Zabral jsem až v půl jedný v noci a mamka byla úplně vyřízená. Ještě jsem slyšel, jak si stěžovala tatínkovi, že tohle kdybych prováděl v době, kdy měla 39.3 horečky, tak teda neví. A pak jsem konečně usnul. Ale pro jistotu jsem se budil zas každé tři hodiny, aby se neopakovala mámina nemoc. Jsem přece hodnej chlapeček, ne?
Kryštof, 7. týdnů

Ahoj maminky od těch našich zlobilů,
chtěla jsem se jenom zeptat, jak se pozná, že dítěti vaše mlíčko přestává stačit. Mám mlíka dost, ale prý se může stát, že je řidčí a pak se musí přikrmovat. Poslední dva dny se mi zdá, že musím Kryštůfka pořád kojit a že se dost často budí hladovej, když dřív vydržel bez kojení mnohem delší dobu.
Kristýnku jsem vydržela kojit bez problémů do šesti měsíců a vůbec nic jsem jí k tomu nedávala. Ani žádný čajíčky. Tak bych ráda i u Kryštofa vydržela co nejdýl. Díky za rady
 Kačka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.02 18:11

Milá Kačko,
já svého 4měsíčního syna kojím cca po 2 hodinách. Jen vyjímečně je interval mezi kojením delší (a to i v noci). A mimi se má k světu - nepije dlouho, do 10 minut je hotový. Ze začátku jsem měla taky strach, že mu mlíčko nestačí, ale když jsem viděla váhové přírůstky, obavy byly tytam. Synáček má už přes 8 kg. Takže neboj se a koj, koj, koj. Když nic jiného, ušetříš si práci s lahvičkami.
Hodně trpělivosti a spoustu prima dnů!
 Jana

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.02 19:58

Ahoj darebandy a darebáčci,
jenom jsem chtěla říct, že moje mamka poznala, že mi mlíčko od mamky nestačí nejprve podle toho, že jsem byla furt nespokojená, pořád bych pila. Mamka v té době tvrdila, že než mě nakojí, tak mám znova hlad. Ale zá:,–(ním ukazatelem prázdného bříška bylo to, že jsem nepřibírala. Taky jsem se v té době často vážila u paní doktorky, to se mi moc líbilo, protože se tam vždycky předvedu v tom nejlepším světle.
Půjdu se za chvíli koupat. Konečně ze mě smejou tu smradlavou mastičku, co mi napsala paní doktorka. Měla jsem trochu nějaké pupínky, ale kdybych věděla, co na mě budou mazat, tak jsem se z té představy osypala dvojnásob. Táta se diví, že s tím zázrakem na obličejíčku vůbec dokážu usnout. No a poté jsem se ještě po… a táta se mámy zeptal, od kdy se říká, že miminka voněj.Tak se všichni mějte moc fajn a pište nové triky. Jestli totiž zítra budu celý den otrávená a uvřískaná jako dnes, tak zejtra máma vytáhne ze šuplete sluchátka a to je fakt podraz, pustit si muziku beze mě a neposlouchat můj žalozpěv.
Ahoj Šárka a mamka Milada

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 17.11.02 21:16

Čauky Eden!

Hehe, líbí se mi tvoje „stop při krmení“ jak dokážeš vyrazit mamině flašku. Já mám na ní zatím jenom položený ručičky. Zato jsem se naučil vyndat si z pusinky dudlík - a když jsem vzteklej tak ho do dálky vyplivnout a okamžitě si do pusy začít cpát pěstičku. Dřív jsem si cucal palec, ale pěst se mi zdá lepší, ta mi tu pusu ucpe pořádně :o)), máma se kvůli tomu zlobí a pořád se mi snaží cpát dudana. Už umím i držet chrastítko a přišel jsem na to, že to se dá do pusy stračit taky.....
Měj se hezky „násosko“, já zatím piju 150ml 5×denně, ale k tý 180 se za chvíli dopracuju taky :o)))).
Papa Šimon (skoro 10 týdnů)

 
Stepinka1
Povídálka 31 příspěvků 17.11.02 22:31

Ahoj lumpíci,
mamka vám vzkazuje, že na to, jestli dětem mlíčko stačí se ptala pana doktora - pediatra, který je učí na té škole, co tam teď chodí, aby byla ještě chytřejší, až se vrátí do práce. Ten řekl, že neexistuje slabší a silnější mlíčko, je jen přední a zadní, a to zadní je výživnější, proto by mamky neměly střídat prsa během jednoho kojení, abychom se dostali k tomu lepšímu. Nejlépe se pozná, že mímo potřebuje dokrmovat podle toho, že nepřibírá, jak správně říká malá Šárka. To, že miminko je neklidné, může znamenat něco úplně jiného a protože sání dítě uklidňuje, zvláště to u prsu, tak prostě sajeme, aniž bychom měli hlad, abychom se uklidnili.
To s těma sluchátkama je fakt pěknej nápad, mamka už loudila u staršího bráchy, aby jí půjčil walkmanna, ale je to kámoš, nepučil, takže bude zase koncert. Anglicky sice neumím, ale hotentotština mi docela jde, nevím sice, jestli dokážu do melodie vkládat ta správná slova, ale zkusím si to užít.
Taky si začínám osvojovat osobitý způsob procházek s mamčou.Jen tak usnout v kočárku, to by bylo nůďo. Nejlépe je vřískat a řvát, protože jedině tak se můžete stát středem pozornosti, o což zvláště nám holkám jde. Všichni, které potkáme (na vesnici se všichni znají), se ptají jestli mi něco není a jestli nemám hlad, a koukají se na maminu jako že mi snad i ubližuje. Pak dojedeme za vesnici, tam nepotkáme ani živáčka a já se mohu trochu prospat, abych byla čilá zase na doma, zvláště dnes, protože jsem zaslechla mámu, jak si s nějakou kámoškou domlouvá kafe. No ta její otrlost mě dost vyděsila. Je snad doma kvůli mně, no ne? Co mě dorazilo nejvíc, byla věta, že prý si potřebuje s někým rozumně promluvit! No chápete to? A co já? Můžu se umluvit a jí to snad nepřipadá rozumné. Spíš to bude tak, že je to na ni tak chytré, že prostě nestačí držet krok. Ale můžu vám říct, že si tedy moc nepoklábosily, dokonce bych to nazvala fiaskem. Když přišla, tak jsem začala své parádní číslo: když mě máma položila, tak jsem řvala, když mě chovala, tak jsem ječela, do toho jsem se dvakrát po…
No co vám budu povídat. Kámoška vypila vařící kafe a zmizela, máma ho má ještě pořád studené na stole. Myslím, že další dýchánek si pečlivě rozmyslí. No teď už spinkám, byla jsem z odpoledne příjemně unavená, takže koupel mě dorazila, kojení uspalo a vám všem přeji také dobrou noc a spousty dobrých nápadů, aby si snad ti naši rodiče nemysleli, že to mají doma na povel, protože je jasné, že doma vládneme my!

Štěpina (4m.) a Olča

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.02 00:31

Nazdar Simunku,

No, zas takova nasoska nejsem - tech 180ml jsem zacala pit teprve koncem minuleho tydne. To vis, cas leti, clovek roste, a jako poradna zenska se preci musim vyvijet ;)))!
Ja si taky davam do pusinky palecek, to kdyz je dudlik v nedohlednu a ja jsem unavena. Treba rano kdyz se napul probudim a chce se mi jeste spinkat, dam si do pusinky palecek, pomuchlam si po obliceji vse co se nachazi v mem dosahu a okamzite znovu usnu. Obdivuju Te s tou pestickou, to ja bych si ji tam asi nenarvala /ale zkusim to ;)))/ Strkam si do pusinky krome palecku jen ukazovacek a to pak vypadam desne ucene.
Jak vidim, maminky ty prstiky v pusince nerady vidi, ta moje se na me taky vzdycky vrhne s dudanem, a to me desne rozciluje! Clovek nema ani pro to ocucavani trochu klidu…
Mej se krasne!
papa Eden

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.02 11:58

Ahoj Eden,

tedy, doháním tě pěkně s tím ocucáváním všeho v dosahu, dneska ráno jsem to provozovala asi půl hodiny, než mi došlo, že mám vlastně hlad, chichi.

Děkuju za komplimenty a musím ti je oplatit, tvoje fotky jsou taky nááádherný a moc ti to na nich sluší. A taky ti závidím, že se poznáš v zrcadle, já tam občas poznám mamku, ale je mi to dost divný, že je naproti mě, když mě přitom drží v náruči - to je mi ještě pořád záhada… koukám na to jako jelen:))) Ale já na to určitě přijdu!

Pa, pozdravuj mamku,
Viki s Bublinou

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.02 12:03

Ahoj Kačko,

já jsem zkusila Viktorce po večerním kojení dát lahvičku a vypila cca 50 ml. Doktorka mi řekla, že mám mlíčka dost, jenom mám lenocha, který na konci už nechce moc „tahat“.

Pokud Kryštůfek přibírá a ty vydržíš častější kojení, je to OK, ale já jsem po dvouhodinových intervalech v noci kapitulovala a v 8 týdnech začala na noc přikrmovat (malá se budila potom jen jednou). Teď ji přikrmuju i přes den (po kojení vypije 50 - 70 ml) a krmíme 5× ve dne a max. 1 v noci. Sice je to práce s vyvařováním lahviček, ale Viki mi připadne spokojenější.

No, moc jsem ti neporadila, stejně se nakonec budeš muset rozhodnout sama :)))

Ahojky, Bublina

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.02 12:07

Ahoj Šárko a Štěpánko,

mám děsnou radost (stejně jako Eden), že konečně mezi ty chlapy přibyly nějaké kočičky! Doufám, že se našich ukecaných dýchánků budete účastnit pravidelně, to bude bezva, popovídat si o „ženských“ problémech ve víc holkách :)))

Těším se na vás,
pravidelná přispěvatelka Viktorka (3m) s mamkou Bublinou

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.02 15:20

Mila Viki,

Taky diky za komplimenty! Moje nejoblibenejsi fotka je ta jak olizuju svyho fialovyho hrosika. Te se nasi desne nasmali. Tak uz se taky tesim na Tvoje ‚olizovaci‘a ‚ocucavaci‘ fotecky, to bude svanda!

No, v tom zrcadle si nejsem jista, jestli to jsem ja, ale to mimino tam se na me tak mile culi… no neoplat mu to! Dneska me mamca s tatkou dovedli temer k silenstvi, stoupli si se mnou pred zrcadlo a stridave na me mluvili prede mnou a pak pres zrcadlo, no byla jsem z toho cela vyjukana!!!

Jinak maminka vzkazuje te Tvoji, ze lepsi nez pracne kazdy vecer vyvaret lahvicky je koupit si takovy ty sterilizujici tabletky, das je do vody do nejaky umelohmotny nadoby a lahvicky tam davas postupne. Vzdy mas tak jednu po ruce a nemusis cekat az se vsechny pouziji abys je mohla myt a vyvarovat /coz je desne pracne, my jsme koupili sterilizator do mikrovlnky, ale je nam na nic/.

Tak, Viki ,hezky ocucavej dal a dej mi navod jak se prevaluje z briska na zadicka, zase se mi to dneska nepovedlo;)))

Eden a Dita

 
Milada01
Kecalka 174 příspěvků 19.11.02 14:09

Ahoj kluci a holky!
Tak mám dnes tříměsíční narozeniny, to to ale letí?

A co je nového za minulý týden? Poprvé se mi oprudila prdelka. Mamce totiž došla Rybilka, kterou mě vždycky maže a jelikož dostala v Johnson´s :,-(ě suchý pudr, tak mi ho začala sypat na zadeček při přebalování, ale bohužel mi nesedl. Takže mi mamka ?na:,–(ila léčbu? mastí Bepantene, kterou si maže bradavky a za 1,5 dne byla opruzenina pryč. Mamka mě nechávala větrat prdelku, takže jsem byl občas nahatý a to jsem počůral vše kolem sebe, bohužel to byla jen plínka, kterou jsem měl na pindíkovi pro tyto případy a podložka, na které jsem ležel, takže to zas taková lumpárna nebyla, protože mamka se na mě pěkně připravila.

Eden, že je to fajn mít pokojík v noci jen pro sebe. Mamka u mě spala asi jen prvních 14 dní a pak už se přestěhovala k tátovi a spojuje nás jen elektronická chůvička. Spokojení jsme oba dva, i když někdy se mamce v noci nechce absolvovat ta ?túra? do ložnice, takže si zdřímne chvíli u mě, někdy je z chvilky i pár hodin.

Směju se jako blázen i nahlas, ale jen když se mi chce.

Dnes jsme jezdili po obchodech a vyhlíželi pro mě hrazdičku s hračkama, mamka už má tedy nějaké v merku, ještě se poradí s tátou, která by byla nejlepší, tak doufám, že vyberou nějakou suprovou, škoda, že si ode mě nenechají poradit. Venku pěkně lilo, ale ještěže jsme nečekali, až přestane, jelikož dnes asi už nepřestane.

Tak se mějte všichni moc fajn, mamka Milada také pozdravuje!!!

Adámek (3měsíce)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.02 14:01

bě děkujeme za milé přivítaní.Vlastně rubriku sledujeme řadu měsíců nepravidelně. Konečně jsme se připojily.Internet máme doma, takže se můžeme napíchnout kdykoliv. Mějte se moc fajn. Těším se příště. Šárka a mamka Milada

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.02 14:15

Ahoj Štěpino a Olčo,
Jako by jsi mi mluvila z duše. Mamka není doma proto, aby si popíjela kafčo a klábosila. Já zlobím mimo návštěvy, takže mamka nic neudělá, tím pádem moc návštěv neplánuje. To je zas můj fígl, jak se zbavit jejích známých. No ale když už přijdou, tak jsem moc hodná a roztomilá, takže na mámu všichni koukaj jak vyjevený, když jim na mě žaluje, jak stále nespím a fňukám. A s tím spaním v kočáře to je taky príma. Mamka si sice trochu odpočine, když konečně usnu, ale po návratu domů jsem v plné síle. No prostě s nima parádně zatočíme. Měj se a vydrž!(Štěpino) Šárka 7t. a mamka Milada

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.02 23:18

Ahoj Kačko!
Sice jsem Ondru kojila pouze čtrnáct dní, měla jsme velké problémy - zánět, horečky, popraskané bradavky (to je mírně řečeno), prostě jsem nakonec odstavila. Ale na kurzech o kojení nás upozorňovali, že mezi 6-8 týdnem po porodu se mění složení mléka a maminkám se může zdát, že to už miminku nestačí. Radili nám kojit častěji, že se to během dvou, tří týdnů spraví a mléko bude miminku zase stačit. Zkušenost vlastní nemám, ale jak čtu, Kryštofovi je sedm týdnů a to by odpovídalo. Zkuste vytrvat, snad se to spraví a nebudeš muset přikrmovat. A i kdyby si musela, tak dneska už jsou mléka dost kvalitní. Já jsem používala Nutrilon (je sice asi nejdražší, ale doporučují ho jako jeden z nejkvalitněj­ších).
Zdraví Jana.

 
Barcaz
Kecalka 108 příspěvků 21.11.02 01:25

Ahoj holky, klui a mamči,
už jsem se dlouho neozval, to víte, je toho pořád tolik, čím mámu zaměstnávám…
Dnesak mi jsou 3 měsíce. Už pasu koníčky, směju se,beru věci do rukou.. Prostě jsem čilej kluk. Jenže v pondělí jsem byl na očkování a dostal jsem teplot, kterou jsem měl dva dny a byl jsem teď hrozně mrzutej, trpěl jsem taky zase na prdíky… Ale jinak je ten svět fajn, směju se čím dál tím víc. Jsem rád že vás je tu tolik, máma to stíhá jen přečíst, už ne psát. Tak snad příště. Barča+Kryštof (3měsíce)

Vložit nový komentář