Z deníčku malého Vrabčáka - 11.týden

Rodičovství

Tento týden byl ve znamení návštěv. Přijely dvě tety a tak jsem zase dostal spoustu dárečků :o))) Například jsem dostal cédéčko se speciální miminkovskou hudbou na usnutí. No co vám mám povídat, jedinej kdo u toho zaručeně usne je máma :o))) A pak jsem dostal láhev Myslivce, abych prý si zvykal, no samozřejmě mi to chodí upíjet táta !!!

A máma si taky občas lízne, abych prý to měl v mlíku, ale jen kapičku :o)) No a taky jsem dostal chrastítka na kočárek a album na fotky a krááásný sametový tmavězelený dupačky. V těch jsem hrozný fešák, zvlášť když k nim mám bílý kabátek s límečkem, a tak mě mamina hned fotila :o)

Taky jsem dostal hrací kolotoč na postýlku. Docela se mi to líbí, jak se tam točí žabička, lvíček a další barevný zvířátka, a taky to hraje, i když pořád stejnou melodii. Ale to neznamená, že budu v postýlce SPINKAT :o)) Stále totiž spím s mámou v posteli, i když si máma pochvaluje, že už konečně hezky usínám a kojení v noci je pohodlné. Učení na postýlku jsme zatím odložili. Hm, máma si přečetla rady jak na mě se spinkáním a moc moudrýho z toho nevymyslela. Náš problém totiž není, že nechci spinkat, já jinde spinkám celkem dobře, ale prostě se mi nelíbí v postýlce. Přes den na gauči usnu jak nemluvňátko (taky nemluvňátko jsem, ne?) a u mámy v posteli to taky celkem jde. Ale v postýlce vřískám jak o život. A dokrmovat z lahve mě máma nehodlá, za prvé lahev nechci a za druhý jí připadá jako blbost aby do mě cpala umělý mlíko a to svý vystříkala do umyvadla. Přibývám dobře, takže výživný je dostatečně. A že bych byl líný tahat? To já ne, ale máma říká, že miminko nemá nárok být líné - to by pak taky mohlo být líné dýchat a co pak ? A že mám dřív hlad si máma vysvětluje tím, že to její mlíčko je líp stravitelný a tak mi dříve z bříška zmizí.
Takže teď se učím dobře usínat v mámině posteli a zvykám si na pravidelný režim: mezi 18,30 až 19,30 se koupu (podle toho jak jsem předtím papal, abych nebyl těsně po jídle nebo naopak neřval hlady), pak papám, pak si trochu hrajeme nebo mě chová táta a třeba mu i usnu v náručí (máma se mezitím jde vykoupat nebo třeba na internet :o).
Pak okolo 21. hod. mě jde máma přebalit a pak už piju u ní v posteli. Pak mě uloží a já mám jako spinkat. To se ví, že se chvíli rozčiluju, ale máma si lehne vedle mě a občas mě pohladí a já už po chvilce krásně usnu. Ale máma stejně usne dřív než já :o) Jo a taky usínám zá:,–(ně na bříšku. Na zádech se totiž hrozně vrtím a mrskám rukama a když mi je máma zastrčí (i mi je zkoušela utáhnout do zavinovačky - neúspěšně) tak já si je stejně hned vysvobodím. Někdo sice říká, že miminka na bříšku spinkat nemají, jenže já mám stejně hlavičku na stranu a tak se nemám jak udusit a máma prý jako malá taky spala jen na bříšku.
Takže usnu a pak vydržím už tak 4, rekordně jednou i 5 hodin, a vzbudím se. Cha, máma to zkoušela utěšit dudanem, ale bezúspěšně. Takže papám cca 5 minut a usnu u toho. Pak spím zase tak 3 hoďky. Jenže pak mě máma už musí jít přebalit a tím se proberu, takže následuje usínání opět na bříšku. No a pak už vydržím až do rána kdy je světlo. Máma má v úmyslu abych se nejdřív naučil sám usínat v její posteli a pak postupně to budeme zkoušet s postýlkou. Tak uvidíte jak se to bude dařit :o))

Pomalu začínám vyrůstat z plenek MINI. Projevuje se to tak, že když kakám tak mi to kakání vyleze po zádech a prosákne skrz všechny vrstvy oblečení až na dupačky a musím se komplet převlíknout. Nejhorší je to ráno. Okolo 7. hod mámu budí hlasitý prdění až si myslí že to prostě nemůžu být já a že je to táta :o)) Ale jsem to já :o)) Tak se napapám a hned se musím jít přebalit, ale stejně se to nestihne a většinou se přebaluju komplet :o) Na noc už mi máma dává plenku MIDI, ale nejdřív chce ještě dopotřebovat těch pár mini co zbývají. Chaha, uvidíme kolikrát to ještě bude skrz :o) Hehe, včera jsem ležel na gauči a tak jsem prděl a smrděl, že si ode mně máma normálně odsedla :o)))

Jinak už krááásně držím hlavičku. Nejlépe mi to jde ve vzpřímené poloze, když mě někdo drží na rameni. A taky v leže na bříšku, to pěkně posiluju i ručičky a dělám kliky. Taky není problém když ležím na bříšku zvednout hlavičku a otočit ji na druhou stranu, když už mám třeba tu spodní tvářičku přeleženou. Jo a začínám být pěkný puclík, mám dvě brady, buclatý tvářičky a taky faldíky na nožičkách. Máma se bojí že budu tlouštík, ale vždyť já z toho vyrostu ! :o) Cheche, teď se mi daří vydávat takový zvláštní zvuk, máma říká že je to jako bych skřípal zubama. Ale zuby samosebou ještě nemám, tak máma nechápe jak to dělám. Jinak slintám ostošest, ale na zoubky je ještě asi brzy, co?

Dneska jsme byli nakupovat v Hypernově. Jela s náma ještě teta. Táta mě nosil v klokance a máma s tetou vybíraly a nakupovaly a nakupovaly. Byli jsme tam asi dvě hodiny a já jsem byl celou dobu hodný. Jen ke konci už mě to přestalo bavit a dostal jsem hlad. A aby toho nebylo málo, tátovi se chtělo strašně čůrat a máma stála frontu na placení. Tak to byl takový trošku nervák na závěr, ale všechno se podařilo - máma mě šla do auta nakojit, táta si zatím odskočil a když jsem se napapal tak jsme šli ještě prolejzat malý krámečky. Kdybyste viděli jak jsme byli naložení a co tam naši nechali peněz - teda vlastně ne, máma místo peněz vytáhla nějakou kartičku a žádný peníze do pokladny nedávala.

Tenhle víkend se k nám postupně chystají tři máminy kamarádky. Návštěvy já mám rád a většinou jsem vzorné miminko, baví mě totiž poslouchat jaký jsem krásný chlapeček :o)) A taky máma celou dobu mluví a já jí hrozně rád poslouchám :o)) Tak vám pak napíšu jestli se mi podařila nějaká lumpárna.

Takže se mějte parááádně a díky všem, kdo se nám snažili radit se spinkáním, ale stejně to nakonec musíme zvládnout sami, že ?
Papa Jíra

P.S: O Naivním kačátku víme, s mámou si několikrát psaly mail. V posledním psalo Kačátko, že je domácnost jak po výbuchu a pořád kojí a kojí a nic nestíhá … Ale rozhodně se tu zase někdy objeví, určitě myslím, že nás čte :o)

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.02 11:15

Ahoj Vrabčáčku a ostatní lumpíci!

Já tentokrát moc novinek nemám, asi jsem se vysílila minulý týden, když jsem se naučila tolik nových věcí. Nemůžu to přece uspěchat. Ale aspoň jedna věc - naši zjistili, že jsem strašně hodná, když mě po:,–(í na gauč v obýváku mezi polštáře! Já jsem z toho tak vyjukaná, že nemusím furt ležet, že sedím a koukám, ani nedutám. No samo, že to nevydržím celý den, ale připadám si strašně velká a důležitá, cheche.

Byly jsme s mamkou na poslední kontrole kyčlí a já jsem zjistila, že existují i jiná miminka, dokonce jsem jednoho kluka čapla za ruku, když jsme vedle sebe leželi na přebalováku, koukali a smáli jsme se na sebe, to byla paráda! Mamka se smála, že už balím chlapy (prý je to brzo, nebo co :). No a pan doktor nakonec řekl, že ještě jednou máme přijít na UZ v 6. měsíci, protože nemám vyvinutá jádra (bůh ví, co to je), ale to prý je normální, vyvíjejí se až do 1 roku.

A nejlepší zpráva je, že mě konečně přestalo bolet bříško, trávení se mi srovnalo tak, že už jsem 3 dny nekakala. Mamka má obavy, že až to přijde, bude to nějaká katastrofa (nevíte někdo, co to znamená? :)

Mějte se krásně miminkovsky a pozdravujte mamky!

Viktorka (3m + nějaké drobné) s mamkou Bublinou

PS od Bubliny: Jiřinko, prosím pozdravuj Káčátko a ať se drží, nakonec ten zmatek přejde a bude mít hoooodnou kočičku, jako my.
A ještě jeden dotaz pro mamky - blíží se nám doma prvního nemléčného příkrmu, nemáte tip na nějakou miminkovskou kuchařku (ať už internetovou nebo knižní), ve všech co máme doma, toho moc nepíšou a já bych nerada něco zvorala - postup mi je jasný, ale recepty chybí :))) Díky, Bublina

Evca5
Povídálka 45 příspěvků 22.11.02 21:12

Ahoj kluci a holky

Chtěl jsem vás pozdravit už dřív ale nestihl jsem to, protože mamka onemocněla (nějaký prsní zánět) a jsem tu dnes jen na skok. Tak jsem se konečně 10. 11. vyklubal na svět. Mé míry byly ideální (3060g a 48 cm) a mamka to tak se mnou alespoň neměla moc těžké :) Mamka už byla celá natěšená a nemohla se dočkat a tak jsem ani nečekal na nějaký ten termín a o týden dřív si pospíšil. Taťka byl s námi u porodu a byl celý překvapený jak to všechno jde rychle a snadno. Porod byl tedy pohodička.
Teď ještě hodně spím a jím, mámino mlíčko mi chutná až moc a tak bych skoro pořád papal:)) Jinak se taky ještě rychle unavím a tak toho přes den moc nestíhám a hodně spím. Už se těším až povyrostu a budu taky vyvádět různé lumpárny jako vy.
Teď už se půjdu zase prospat, tak se tu dámy a pánové mějte moc hezky:)

Davídek 12 dnů a mamka Evča

P. S. Taky jsem vzpomínala na Ivču, že už to bude mít jistě taky za sebou a mít už mimíska u sebe. Snad se taky brzo ozve.

frndulka
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 22.11.02 21:29

Čauky kamarádi,

tak vás zase všechny po týdnu zdravím.
Tenhle týden jsem byl trošičku nemocný. V úterý jsem začal prskat a trošku pokašlávat, tak se mnou máma šla raději k paní doktorce. Tam jsem byl hodňoučký miminko, paní doktorka mě poslechla - to jsem seděl mamince na klíně a zubil jsem se na paní doktorku od ucha k uchu a nakonec jsem na ní zavejsknul :o)) a pak se mi podívala nějakou špachtličkou do krku. Mamince řekla, že to nic není, že na mě asi někdo něco prsknul (když mě furt máma s tátou pořád někde vláčejí :o) ). Dostal jsem kapičky do nosu a sirupek proti kašli. Ten sirup mi vůbec nechutná, snažím se ho vyplivnout nebo dělám, že neumím polykat a teče mi to po bradě a přitom se mámě směju do očí :o)), ale ona mě prokoukne a přidrží mi pusinku, dá mi tam lžičku a pak mi jí drží zavřenou dokud to nespolknu :o). Naštěstí mi je dneska dala naposled, protože už nekašlu. Kapičky do nosu snáším dobře, ale s odsávačkou kamarád nejsem, ale tu už taky naštěstí nepotřebuju. Paní doktorka mi napsala i nějaký čípky do prdelky, kdybych dostal horečku, ale naštěstí jsem teplotku vůbec neměl, ani zvýšenou., takže je máma nepoužila. Největší zrada byla, že mě máma dva dny nekoupala, jen mě otřela na přebalováku žínkou, prý abych neprskal ještě víc a dva dny jsem nebyl venku :o((. Ale dneska už mě nechala spinkat zas dvě hodiny na terase.

Co říkáš tomu novýmu kolotoči, Jíro? Já ho mám moc rád, točí se mi tam medvědi a uprostřed mám fotbalovej míč a moc rád ho pozoruju. Máma mi ho pustí večer v postýlce než jdu spinkat, já pozoruju ty médi až z toho usnu. Já spinkám v postýlce rád a nevadí mi tam usínat sám (máma teď klepe na dřevo :o) ). Vždycky po koupání mě máma nakrmí, pak mě ještě jednou jukne do plenušky, chvíli mě pochová táta a dají mě do postýlky, pustí kolotoč a nechají mi rozsvícenou malou lampičku a jdou pryč. Jen mi tam nechají puštěnou vysílačku, aby mě slyšeli, kdybych se rozčiloval. Někdy se na mě přijdou podívat třeba za hodinu a já třeba i nespím a broukám si nebo boxuju ručičkama do plyšových zvířátek, který mám nad postýlkou a něco jím vyprávím :o). Většinou už spinkám 8 hodin v kuse, pak se najím a spím další tři. Zato už moc nespím přes den, jen odpoledne tak 3 hodiny.

Máma mi dává do ručiček chrastítka, už si je pěkně držím, mávám s nima a prohlížím si je ,přišel jsem na to, že se dají strkat do pusy. Začal jsem vyplazovat jazyk a ty chrastítka olizovat :o)), taky jsem začal pěkně slintat a když špulím pusinku, tak dělám ze slin bubliny :o). Táta se mi směje, že mám prý pěnu u pusy, jako kdybych měl vzteklinu :o).Když nemám v ruce chrastítko, tak si prohlížím prstíky a pak s nima šup do pusy.

O držení hlavičky jsem psal už minulý týden, tu už držím perfektně, máma už mi jí nepřidržuje ani trochu a na bříšku už vydržím jí mít zvednutou dobrých 20 vteřin. To pak vysílením heknu a zabořím hlavu do pleny :o). Máma mě přestala dávat spát na bříško, protože točím hlavou pořád sem a tam a máma se bojí, abych se neudusil. Tak spím na boku nebo na zádech a ručičky mám rozhozený přes celou šířku postýly :o)).

Prý ze mě bude moderátor, protože pořád broukám a povídám si něco pro sebe. Máma je nejvíc nadšená z toho, že už se směju nahlas a občas se mi podaří i pěkně zavejsknout, to nejvíc na tátu, kterej se mnou dělá pěkný opičárny. Zvedá mě bříškem dolů nad hlavu a já se pak chechtám jak pominutej.

Povedlo si mi na přebalováku se nečekaně otočit z bříška na záda. Měl jsem totiž pokrčený nožičky a ruce pod sebou, tak jsem se odrazil a přelít jsem na druhou stranu. Naštěstí jsem spadl mámě do olejíčků a krémů, ale pěkně jsem se lekl. Máma taky, prý kdybych přelítl na druhou stranu, tak bych spadl na zem. Tak už mě víc hlídá.

Máma už taky přemýšlí, že mi dá pleny midi, zatím máme ještě dvě balení mini, tak je doděláme a vrhneme se na větší. Používáme Fixiesky, ale minulý týden jsem dostal Huggies, táta je někde koupil a máma na ně nadávala, že prý smrděj čůránkama a nejdou použitý zalepit do toho „úhlednýho balíčku“. A taky jsem měl trošku červenýho pindíka na špičce a když jsem byly u paní doktorky s tou rýmou, tak mi na něj koukla a říkala, že je to těma plenama, prý ať je nepoužíváme. Tak jsem dostal ještě mastičku, za jeden den se mi to zahojilo a máma mi zas dává fixiesky. Ještě máme doma Pampersky, ale ty jsou mi prý velký. Máma s tátou byly včera v makru a nakoupili mi zásoby ubrousků a pleny. Mám ted 8 balíků ubrousků, babička se smála, že musím hodně kakat, aby to spotřebovali :o)). Ale při mém škodění má máma to jedno balení ubrousků (72 ks) na týden.

Máma už se těší, až budu dostávat zeleninku a kšičky lžičkou. Prý si ještě počkám 6 týdnů :o), to jsem teda zvědavej, co to bude za zázraky :o)). Táta mi namočil dudlíka do jogurtu a máma se zlobila, že prý mi bude špatně. Ale já se tvářil děsně důležitě a tahal jsem dudana ostošest :o)).

Taky mi máma s tátou říkají, že budou brzo vánoce a že mi Ježíšek přinese dárečky :o). To jsem tedy zvědavý, co tím myslí. Já stejně asi budu spát, tohle mě bude bavit až příští rok :o).

Jsem dneska zas pěkně ukecanej, už maminku zabrzdím, protože mě půjde zkontrolovat jestli spinkám, ale asi jo, protože z vysílačky se ozývá ticho…:o)).

Mějte se krásně, nechyťe někde toho kašlavýho vira, kterej skočil na mě :o)).
Jo a zapomněl jsem vám napsat, že rovnou mě paní doktorka zvážila a mám 4990g, takže už jsem těžší váha :o)).

Ahojky!!!

Šimůnek (10 týdnů) + Martina

frndulka
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 22.11.02 21:31

Ahoj Davídku!

Gratulujeme k Tvému šťastnému vyklubání na svět, ať pěkně rosteš a hodně pohodičky mamince.
Pročti si pěkně naše lumpárny, ať máš mámu čím zaměstnávat :o))).

Pa Šimon 10 týdnů

frndulka
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 22.11.02 21:45

Ahojky Bublino,

Hipp a Hami nabízejí kuchařky pro děti, prý se dají koupit v lékárně.
Já se chystám za 6 týdnů dávat Šimůnkovi příkrmy, šťávičky a kašičky od Hippu. Je to rychlejší než se s něčím „tlepat“ a Hipp nabízí hodně rozmanitou stravu a kombinace. Už se vidím, jak vyřím ryby, jehněčí, telecí…takhle je to tam pěkně namíchaný a mimi má všechno. Všechny tyhle výrobky jsou testované a kontrolované a dětem chutnají. Moje dvě kamarádky dávají svým dětem jen výrobky od Hippu a děti jsou spokojený, chutná jim, žádný vyrážky z toho nemají.

Ale to je můj názor, někdo zase zastává domácí vaření…

Pa a dej pak vědět, jak se Viky tvářila na první jídlo bez mlíčka :o))

Martina

Stepinka1
Povídálka 31 příspěvků 23.11.02 00:18

Ahoj Prdíkové a Prdilky
Dneska byl tedy děsný den, byla jsem u paní doktorky, vážím 6390g, jsem už kus ženské, ale to nejhorší mě čekalo Dostala jsem dvě injekce! Ale dala jsem jim co proto. Nejdřív jsem na ně křičela v ordinaci, pak ještě v autě, ale máma mi vysvětlovala, že prý je to pro moje dobro, prý je to proti nějakým ošklivým nemocem. Myslíte, že to může být pravda, když to takhle bolí?
Taky umím papat z lahvičky, protože máma každý druhý pátek odjede do nějaké školy a táta nemá prsa, tedy má, ale hrozně chlupatá, ani jsem radši nezkoušela, jaké tam má mlíčko. Ale stejně mlíčko od mámy je nejlepší. Všichni jí říkali, že jakmile dostanu lahvičku, bude konec s kojením, ale já jsem ji nepodrazila a cucám a cucám.
Taky jsem dostala rýmu, paní doktorka mi napsala nějaké kapičky do nosánku, nic moc tedy nejsou, snad aspoň pomůžou, samozřejmě u toho řvu jak tur, aby si snad nemysleli, že je to jednoduché. Taky mi odsávají nosánek tou odsávačkou s hadičkami. Jednu hadičku si dá do pusy a tou druhou mě lechtá v nosánku a tahá ven to ošklivé, kvůli čemu nemůžu dýchat, taky pro změnu řvu jako tur. Dneska ale dala hadičku do mého nosu a tu druhou přidělala k takovému velkému červenému zvířeti, které dělalo děsný randál (říkala tomu vysavač) a udělalo to jen šup a bylo to všechno venku, ani jsem nestihla brečet. Tak nevím, mám s tím začít nebo ne? Ono je to tak rychlé, že to vlastně ani nestihnu. Ještě si to nechám projít hlavou.
Otáčet se ještě nehodlám. Máma už pomalu dostává takový paranoický pohled, když vidí jiná mimča, jak jim to jde, ale mě to nevzrušuje. Dokonce se dnes ptala doktorky, jestli jsem v pořádku, samozřejmě jsem, kdyby poslouchala co jí říkám, tak by to věděla a nemusela se ptát cizích lidí. Máma mě bere podle učebnic, co mají do školy, jenže já přece nejsem žádné typizované dítě, já jsem originál.
S tím spaním jsme na tom Jíro stejně. Taky mě postýlka neuchvátila, přestože si na ní dala máma záležet. Jsou na ní krásná zvířátka, jenže jí nedošlo, že zevnitř na nš neuvidím. Tak spím u nich v posteli. Máma mě uspává, stačí když je u mně a já za chvilku spím. Sama se tam ale bojím, táta říká, že bych si měla zvykat, ale máma zatím vede, takže je to OK.
Tak se zatím všichni mějte hezky a pište, mamka mi to pak přečte. Štěpánka (4měsíce) a Olga

frndulka
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 23.11.02 15:40

Ahoj holky,

mám prosbičku, nevíte kde seženu bavlněný bryndáky přes hlavu? Nikde je nemůžu sehnat a ty zavazovací kolem krku mě rozčilujou, protože když ho Šimonovi pořádně neutáhnu, tak mu to mlíko stejně proteče až na tričko. Hlavně se budou hodit, až začne jíst zeleninu a kašičky, protože to bude určitě jako čuňátko :o)).
 díky

Martina

Stepinka1
Povídálka 31 příspěvků 23.11.02 18:14

Nevím kde se seženou bryndáky přes hlavu, ale já jsem koupila jednorázové od Chicco. Jsou papírové. zespoda mají nepromokavou vrstvu a vepředu kapsu. Zapínají se vzadu na samolepky na tričko, takže si můžeš upravit jak potřebuješ a je to rychlé a pohodlné. Jsou měkoučké a příjemné a odpadá praní, protože zelenina a kašičky na bryndáku, to je děsná práce navíc.

Stepinka1
Povídálka 31 příspěvků 23.11.02 18:39

Přeji Ti Davídku hodně sil na růst a poznávání světa. Štěpánka (velká holka)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.02 23:40

Ahoječky dětátka! Tak jsem mamču na chvíli propustíl,aby se taky ozvala,aby jste si prý nemysleli,že nemá čas,nebo co.Musím se vám pochlubit,ale měl jsem tento týden už 2 rande s nevěstama.Je sice pravda,že jsem obě prospal,ale to nevadí,já se do ženění moc zatím nehrnu.Jedna je Anetka(mamka s její mamkou ležela v létě v porodnici,když jsem se chtěl klubat ven),a druhá je Sárinka od Andrejky,byli jsme ve středu na společné procházce a bylo to bezva!!! Budem takhle doufám chodit častějc,mamka se aspon vykecá,a s hovínkovýma problémama pak neotravuje tatuldu.Já totiž jak jím to Omneo mlíčko,tak mám asi 3 týdny tvrdý hovínka,jak veliký lidi,moc u toho tlačení funím a hekám,a měl jsem na hovínku krvičku.Tak mamka volala paní doktorce,a ta jí řekla,že to nic není,tak jsem rád,mamka taky,ale to tlačení mě nebaví.Nevíte někdo,z čeho by se to zlepšilo?Mamka už prostřídala snad všechny druhy kojenecké vody,ale tím to asi nebude.A to mlíčko je prý nejlepší…tak holt budu kakat,jak velicí lidi…A taky už tolik nespapám-úplně mě stačí 120 ml,a to kolikrát ani nedopiju.Mamka se bojí,aby mě něco nebylo,ale já se culím i u toho tlačení,tak jsem asi v pořádku.A taky už jsem zase větší,protože zase neobleču dalších několik oblečků-ještěže mamka umí šít a snad ty dupačky došije,než vyrostu.Dneska jsem byl konečně v OBI,když prý nevím co by,ale já to skoro celý prospinkal,naši byli vybírat koupelnovej nábytek,protože táta rozbil nechtěně poličku a umyvadlo(když byla máma v porodnici,tak nevím).A prý si to koupí za penízky,co mamka dostala za to,že mě vytlačila na svět.To je nespravedlivý,já chtěl koupit nějaký hračky!!! Asi donutím mamku ještě něco vytlačit,aby bylo na ty hračky,chachacha!!! A chodíme na procházku už zá:,–(ně s walkmanem,nevím proč,když nepláču-ale prý mamce nefouká do oušek-tak to jo.(A stejně si tam ty vlasatý pány ošklivý pouští…)A sranda byla,když nějak zapomněla,že jsme venku,a začala si broukat,hahaha,to lidi koukali a mamka se smála.Mám obavu,kdy začne na ulici tancovat,to už bych se za ni opravdu styděl,ona je všehoschopná!!! Dneska mám takový pidinarozeninky,mám 2 měsíce!!! Jsem už velikej mužskej!!! Tak papapa,zase chci jíst,tak mamku odvolávám,já vám ji zase brzo půjčím!!! S přáním klidného usínání v postýlkách se pro dnešek loučí Patriček a Monča,Brno.

frndulka
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 24.11.02 14:24

Jéééé to je fajn, to jsi mě potěšila :o))). Nevěděla jsem, že nějaké jednorázové bryndáky existují. Při nejbližší příležitosti naběhnu do Chicca.
díky :o)

frndulka
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 24.11.02 14:32

Ahoj Mončo,

zkus Patrikovi změnit mlíko. Já dávám Šimonovi Nutrilon Premium, asi před třemi týdny se mi zdálo, že chce jíst až moc často, tak jsme mu koupili Nutrilon Forte, psali tam, že je to pro déle trvající pocit nasycení. Tři dny mi po tomhle mlíku večer probrečel, nemohl se vykakat a měl úplně tuhou stolici. Po tom normálním Nutrilonu na prdíky a na zácpu vůbec netrpí, tak jsme se zas vrátili zpátky k tomu Premium. A už zas tak často jíst nechce a stejně jako píšeš ty, pije o trošku míň, měl období, kdy pil 5× denně 150ml a teď z toho tři dávky má 120 ml, víc mu ani nenutím, stejně přibývá až dost…:o))). Jo a vodu používám Fromin, ale myslím, že tou vodou to není, ale tím mlíkem.
Mějte se krásně a ať vás nebolí bříško!!!

Martina + Šimůnek 10 týdnů

Stepinka1
Povídálka 31 příspěvků 24.11.02 16:04

Ahoj Mončo,

za Nutrilon se přimlouvám i já. Dáváme ho Štěpánce jen občas už od 5. týdne, když je doma sama s tátou (jezdím do školy) a určitě je jí po něm dobře. Je sytá a bolení taky nemívá.
Mějte se hezky Olga a Štěpina (4 m.)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.02 16:07

Ahoj miminka,
mám rýmu a rodiče mě trápí s nějakou děsnou hadičkou v nosánku a já u toho hrozně pláču a tečou mi slzičky a jsem z toho pěkně nešťastnej. Ale jakmile s tím mučením přestanou, začnu se na ně smát, protože mám odhleníno a je mi zase dobře. Jsem strašně veselej chlapeček. Pořád si broukám a směju se a jsem prej hrozně roztomilej a šibalskej.
Směju se na rodiče, na hračky, na tety …
Jenom děda si stěžoval, když jsme slavili jeho narozeniny, že si nejvíc přál jako dárek můj úsměv, ale já se na něho ne a ne usmát, protože jsem byl celej vykulenej z jeho vousů. To jsem ještě neviděl, tak jsem si ho prohlížel a úplně jsem se zapomněl smát. A děda si teď myslí, že se mi nelíbí. To je ale na omylu. Naopak, rozhodl jsem se, že si nechám narůst zrovna takovej plnovous až budu velkej, hi. Jinak ta oslava byla výborná, bylo tam spoustu tet a strejdů. Ještě se v nich moc nevyznám, ale časem se snad zorientuju. Všichni se na mě smáli a povídali si se mnou, tak se mi tam líbilo. A včera u nás zase byla návštěva, jedna moc hezká teta, kterou jsem ještě neviděl a ta se mi tak líbila, že jsem se na ní smál od ucha k uchu. Přinesla mi taky spoustu dárečků.
Tak já dneska budu končit, mějte se pěkně a držte mi palce, ať mě ta rýma přestane trápit, pa pa

Kryštůfek, 8 týdnů

P.S.
Něco pro maminky.
Chtěla jsem se jenom zeptat, když si tady tak povídáme, jestli má některá z vás zkušenosti z poporodní depkou. Já jsem jí u prvního dítěte měla a trvala asi tři týdny. Bylo mi pořád smutno, připadalo mi, že nic nestíhám, jsem k ničemu a myslela jsem si, že nic nebude jako dřív, nepodívám se mezi lidi a budu navždy připoutána k domácnosti a k mimču, který pořád pláče, bála jsem se, že se o něj nedokážu postarat, měla jsem pořád strach a všichni lidi kolem mě mi připadali šťastnější.
Teď s Kryštůfkem je to úplně naopak. Jsem veselejší než dřív a je naprostá pohoda, klid a bezvadná nálada v celý rodině.

Tak to jen tak pro ty holky, který maj takovej podobnej problémek. Mělo by to všechny brzo přejít a pak to bude zase dobrý. Možná se ptáte, proč to sem píšu po tak dlouhý době, že už teď máme všechny mimča větší a tudíž bysme měli mít i po poporodních depkách, ale mě to napadlo až teď. Vy jste tady všechny takový veselý, že mě najenou napadlo, že je to u vás první mimčo a že to zvládáte úplně pohodově a bez depresí, tak vás tímto obdivuji a gratuluju vám, že si to nejkrásnější období ničím nekazíte. Tak se mějte a buďte pořád tak v pohodě
Ahoj Kačka

Jirina
Neúnavná pisatelka 15318 příspěvků 24.11.02 18:55

Tak zkouším jestli už jsem přestala být Anonymousem ??
 Jiřina

naivnikacatko
Kecalka 140 příspěvků 24.11.02 19:45

ahoj kucí a holkýý :)
moje naivni mama mi zrovna rikala, ze vam musi o sobe dat vedet, tak jsem se rozhodla, ze ted chvilku nebudu mit hlad a necham ji vykecat se tady. ale musi bejt desne rychla :)) tak se mejte a poradne ty mamy prohanejte, jako ja hihi
opik verunka, vcera 7. tydnu
uaa a ted jsem zase za sebe. no, trosku schizofrenni :)) takze nejdriv vas vsecky zdravim, maly i velky, a dekuju jirince za vycerpavajici zpravu o mem soucasnem zivote, haha, zadna zmena zatim nenastala :)) opicka furt basti, chtela by se moc a moc mazlit (ted teda ale nevim, jestli se vic chce mazlit ona nebo ja) a malo spat :) ve dne skoro nespi, v noci miva kolem pulnoci trihodinovou pauzicku, kdy vetsinou zehlim nebo prerovnavam jeji skrin - to jsou takovy nehlucny cinnosti, u kterych muze manzilek v klidu spinkat. takze sem se dostavam tak dvakrat tejdne, jenze stiham tak akorat cist co pisete, a kdyz uz chci neco napsat, tak mi to opicek hladem prekazi :o) ale stejne to neva neva neva, je to s ni krasny :)) stejne me to obcas prepadne a brecim stestim - jako vcera u nakyho filmu, meg ryanova tam u porodu umrela, tak jsem brecela, protoze jsem mela radost, ze mam stesti, ze ziju zrovna ted a muzu bejt s opikem a obe jsme zdravy..
no je to ted senzacni, uz se smeje a obcas se musime smat my ji (hlavne ty blici eskapady, to stoji za to) - ale to vsechny znate :)) obcas taky nostalgicky vzpominam na dobu, kdy jsem byla brichata - nase sousedka totiz ceka klucika za asi 14 dni, tak jsem ji tuhle pozorovala z okna, jak uz ztezka chodi :o) jo a dneska jsme s manzilkem sledovali, ze ty strie uz trosku blednou.. ale porad jeste svoje gate nedopnu, tak nosim jeho :o) chiii
ajaj opik uz se nejak zmita, asipujdem koupat (to je asi nejroztomilej­si,vypada jak zabicka) a uz mam zase prsa naky tuhy, chtelo by to trochu upit :o))
mejte se krasne holky :-))
naivni kacatko spechajici za opickou (i kdyz zas tolik chlupata neni, vlasy ma vzadu sice dlouhatansky, ale zato ofinku nic moc :))

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.02 08:07

Ahoj maminy,
K té stravě, nám doktorka řekla, ať pijeme NAN, přikrmuji svou Šárku od 14-ti dnů. Bříško nás teda bolí šíleně, občas brečíme už obě dvě. Doktorka říkala, že je nejlepší taky. No ale díky za radu, skusím ten nutrilon, už jsem na něj koukala několikrát a uvidíme. Čauky mamka Milada a Šárka 8.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.02 10:21

Ahoj Mončo,

já jsem taky všema deseti za Nutrilon, začaly jsme s Viktorkou se Sunarem a bylo to taky trápení. Nutrilon obsahuje vlákninu podobné té, která je v mateřském mléku a Viki kaká bez problémů. Stolička je podobná té po mateřském mléku, jenom trošku tmavší.

Vodu používáme Aquilu, ale tou to určitě nebude.

Pa, Bublina s Viki (3m)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.02 10:28

Ahoj Kačko,

tedy já jsem pořád veselá nebyla, krize se dostavila cca po 3 týdnech, kdy jsem byla šíleně nevyspalá (nespala jsem tu dobu víc než 2 hodiny v kuse a ještě mi nešlo usnout:), ale nebyl to setrvalý stav, spíš to na mě padalo, když měla malá větry, bolelo jí bříško a musela jsem ji v jednom kuse nosit. Myslela jsem, že už ji neunesu a totálně se zhroutím. Ale vždycky, když ji to přešlo, přešla depka i mě. Takže bych to nenazvala depresí, spíš jsem byla místy nešťastná a strašně unavená.

Dneska jsou kočičce 3 měsíce, spí celou noc a děsně si to spolu užíváme. Navíc můžeme podporovat kamarádku, která má holčičku třítýdenní a prochází stejným obdobím strašlivé únavy.

Doufám, že moje zkušenost taky pomůže těm, které se zrovna zmítají v obavách, že „to snad nikdy neskončí“ :))) Holky, držte se!

Pa, Bublina s Viktorkou (3m)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.02 10:32

Ahoj Káčátko a Verunko,

to je dobře, že jste obě v pořádku a máte se dobře miminkovsky (i když pro maminu je to občas trošku záhul :). Už se těšíme, až Verunka napíše trochu víc - Viki se ráda inspiruje cizíma lumpárnama.

Obě vás zdraví Viki s Bublinou

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.02 16:25

Pár tipů na jednoduchou reflexní masáž miminek (když bolí bříško, zlobí zoubky ..). Říkala jsem si, že každý tip dobrý a tak tady je odkaz:
 http://elle.atlas.cz/podrubrika.asp?…

:))
Jirina
Neúnavná pisatelka 15318 příspěvků 25.11.02 20:35

Ahoj Kačko,

na mě zatím žádná depka nedolehla, ale jsem přesvědčená, že je to 100% tím, že jsem celé těhotenství a teď i mateřství prožívala tady s váma a cítím hluboké spolucítění jak od ostatních tak naopak já s nimi. Každý problém a blbou náladu bylo možno tady probrat, prostě mně to fakt hrozně pomohlo.
Jinak když mi Jíra pořád plakal tak to bych nenazvala depkou, ale měla jsem prostě normální vztek jako když se mi něco nedaří a nervy na pochodu. Když usnul, zase jsem se rozplývala jaký je to krásný miminko …
Tak doufám že i ostatním naše pokecáníčko pomáhá :o)))
Ahoj Jiřina

frndulka
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 25.11.02 21:12

Čau Kačko,

píšeš, že má Kryštůfek rýmu, jestli vám můžu poradit jak usnadnit odsávání, tak upevni ten konec hadičky, kterej si dáváš do pusy do luxu a uvidíš, jak rychle mu tu rýmičku odsaješ. Šimon měl rýmu minulý týden a já ho furt s tou odsávačkou trápila, protože mi to trvalo děsně dlouho a málem jsem se u toho zadusila a pak mi doktorka poradila to s tím luxem. Je to hned a vysaješ to všechno naráz. Šimon z toho byl tak vyvalenej, že nestihl ani brečet.
A k tý poporodní depce toho moc nenapíšu, protože mě naštěstí nepostihla. Když jsme přišli z porodnice tak Šimůnek byl (a pořád je) moc hodnej, v noci spinkal a od začátku usíná sám v postýlce, takže ani nějakýma pocitama nevyspání netrpím - to jsem si v šestinedělí ani jednou přes den nelehla :o). Byly sice nějaký plačící večery, kdy ho bolelo bříško, ale nikdy to netrvalo dlouho a vždycky jsme se u něj s přítelem střídali. Tak to děláme i dneska, když se rozhodne v noci plakat, tak k němu vstáváme na střídačku nebo ho pak táta nosí dokud neusne - to bylo zrovna minulý týden, kdy měl tu rýmičku. Ve dvou to jde přece jenom líp, tak ať vám ti vaši chlapi pomáhaj!!!!

Papa a dobrou náladičku!

Martina a Šimůnek 11týdnů

Tuca
Nováček 4 příspěvky 26.11.02 19:42

Ahoj všickni,
tak se hlásím jako ženská posila do tohohle převážně pánskýho klubu…jsem sice o trochu starší než vy, ale to snad neva. Znám vás všechny, protože mi máma předčítá ty vaše lumpárny.
Tak teda, abyste věděli taky něco o mě…jmenuju se Míša a narodila jsem 22.4.2002.

Ty vaše blicí a kadicí historky jsou dost podobný těm mým, i když máma říká, že čím jsem starší tím je to lepší. No já tomu sice nerozumím, ale asi jooo. Už mě teď naštěstí nemusí převlíkat několikrát denně.

Asi tak měsíc s mámou bojujeme s takovou gumovou lžičkou a čímsi v mističce, co nazývá jídlem. No já mám teda nejradši mlíčko od mámy, a ty blivajzy co se do mě snaží dostat, zatím úspěšně vyplivuju. Dalším způsobem jak udělat, abych náhodou nesnědla vůbec nic je pevně sevřená pusinka. To pak máma nemá šanci lžičku do pusy propašovat. Dneska na mě zkoušela psychologický nátlak s tím, jako že mě nechá vyhladovět a pak že prý budu baštit. Haha, vydržela jsem víc…pět hodin bez jídla (jinak mám tak za dvě hodinky už hlad) a stejně jsem to cosi na talířku nesnědla…máma je holt slabá a nevydržela a dala mi radši zase to měkký a naducaný, co z toho teče mlíčko…ňam ňam. Máma je už z toho trošku na budku. Ještě totiž nepřišla na to co by mě chutnalo a když se jí snažím vysvětlit, že mám ráda mlíčko, tak mě neposlouchá. Pořád tvrdí, že musím jíst i to co oni, ale proč, když mi to vůbec nechutná. Ach joo, s tou mámou bude ještě práce…

Asi před čtrnácti dny jsem konečně přišla na to na co mám ručičky a nožičky…postavím se na všechny čtyři a dám jednu nohu a jednu ruku dopředu a pak zase druhou nohu a druhou ruku dopředu a tak dál, a to byste nevěřili, jak mě to úžasně baví. No a tak jsem vyrazila na výlet a šla se podívat, čo to máma robí v kuchyni. Cestou jsem minula veeeelikou zelenou potvoru, co jí říkají fíkus a trochu počechrala to hnědý uvnitř. Pak jsem to ještě ochutnala, no ale nic moc. No a tak jsem za těch 14 dní stihla prošmejdit celej kvartýr…no můžu říct máme to tu pěkný. Hlavně jsou bezvadný takový plastový čtverečky, prý obaly na CD, bůhví co to je a pak jsou taky výborný zelený lístečky a hlína a kabely a zásuvky a odpadkový koš a prostě všechno co se najde na zemi. Jen ty hračky jsou pěkný nůďo. Vždycky když docestuju už někam daleko, tak mě máma bafne a odnese zpátky na deku, kde těch hrkátek a hraček mám fůru, ale když mě to s tím už nebaví.

Taky s mámou a tátou chodíme nakupovat do Intersparu. Máma sice říká, že je to blbej market, ale máme ho tu blízko a tak to spojíme vždy ještě s procházkou. No a tak jsme tam byli na nákupu a nějaká paní říkala, no to je ale pěknej chlapeček…hmm, asi byla vadná. Já jsem prý holčička a ještě ke všemu v červený bundě. No i když je vlastně pravda, že vypadám jako kluk…říkají to všichni. Jsem hrozně podobná tátovi a táta je prý chlap. Sice ještě nevím, jak se to pozná, ale až na to příjdu…! Pokud to někdo víte, dejte mi vědět.

Jo a ještě jedna eskapáda…v sobotu se mi podařilo spadnout z postele. Na hlavu…jůůů ta pak bolela. A ta boule … A jak se to stalo? No tak si tak lezu, lezu a táta spí a najednou koukám, že ten koberec je nějak moc blízko. A tak jsem začala křičet a volat „bolí to“. Hmm, to mám ale pečlivý rodiče co, ti mě teda hlídají. Máma z toho byla úplně vedle, prý na mě dá už příště větší pozor.

No tak prožeňte mamky a taťky ať na vás dávají pořádně pozor ať nedopadnete jako já!!!

Ahoj
Kobliha Míša (7 měsíců) s mámou Túčou

boule
Kecalka 140 příspěvků 26.11.02 23:43

S tím Nrilonem souhlasím. My jsme od druhého týdne přecházeli jen na umělé mléko, doporučili nám Nutrilon jako jeden z nejlepších. Vyzkoušeli jsme ho a nebyly s ním vůbec žádné problémy. Ondra ho pil až do roku a půl, kdy jsme přešli na normální mléko, které teď už stejně pije jenom večer před spaním. Jana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.02 00:22

Nazdar Prtouchlata!

Konecne se k psani dohrabala i Eden. My jsme toho ted tolik zazili, ze si mamca nasla cas az ted! A pristi tyden to bude jeste horsi, budeme se stehovat do Marseille, tak ja si sice urcite skvele uziju a zalumpacim /stehovani z briska na svet uz mam vyzkouseny, tezsi to byt preci nemuze ;)/, ale mamka z toho asi bude dost mimo.Tak se asi pristi tyden neozveme :((((((.

Nejdrive vitame do klubu Davidka /blahoprejeme k narozeni!!!/ a Misu / ty nam budes vecnou inspiraci, protoze mas pred nami velky naskok/!
Jinak vylomeniny vas vsech Vrabcackovych priznivcu jsou moooc inspirativni, ja vam za oplatku napisu zase neco o sobe.

Vcera jsme byli u pana doktora, me nejnovejsi miry jsou 6,600kg a 61,5 cm. Pry budu kulicka po tatinkovi .To mela teda maminka radost! Ona se tesila ze budu vysoka a stihla po ni, ale pekne jsem ji prevezla! Nema me tolik cpat!!!
Dostala jsem zase dve injekce, no zase jsem rvala jako tur, ale ani jsem se nestihla pomstit, hned jsem usnula. Mamca mi totiz predtim dala takovej sirupek co nam pan doktor predepsal /Primalan/a ten me dorazil. Byla to asi nejaka konska davka, protoze jsem po nem spala jeste dneska cely den!!! No ale aspon si nasi odpocinuli, davam jim posledni dobou dost zabrat s dasnickama. Desne to boli a ja se minim uvrestet a nic nepomaha! /vrestim hlavne v noci, aby nikdo v sirokem dalekem okoli nemohl spat, to je zuzo!/. Pry mi porostou zoubky, tak se tesim az to tady doma vsechno obobruju ;)))

Taky jsem vymyslela skvelou lecku, mam ted totiz hooodne nenapadny kakani. Po te zelenine, ktera mimochodem barvi blinkani dooranzova a ja si tak batikuju oblecky /samozrejme nevypratelne/, totiz kakam mnohem casteji a ani to neni citit. Tak maminka vzdycky strci prstik do plinecky… a ma to tam, chachaaa!

Strasne rada chytam maminku za vlasy a pak mavam rucickou a rvu ji je. Ona si stezuje, ze po porodu to byl zahul /ted ji dost padaji/, ale ja ji doslova vyplesatim. Tak jsem vyzkousela proc se ji to nelibi, chytla se pri krmeni za vlasky a zacala rvat, ale najednou me to zaclo tahat a ja se rozvrestela vlastni vinou! Ty rucicky jsou pro me jeste zahada…

Pri smichu ted hykam, nasi doufaji, ze se brzo naucim smat jako normalni clovek, protoze se boji co by vyrostlo z hykajici holcicky…;)

S tim sezenim mi, Viki, mluvis z duse. Ja bych prosedela cely den, hlavne me bavi zpravy v televizi, to ani nedutam. Clovek prece musi zustat v obraze! Predstavte si, dozvedela jsem se, ze ten svet je strasne velikej, mnohem vetsi nez muj pokojicek!!!

Taky jsem se naucila odrazet se nozickama od podlozky a posunovat se tak proti smeru hodinovych rucicek, tak kdyz se vztekam, tocim se a mamca me uz nekolikrat nasla v postylce zasprajclou s nozickama ven a jednou taky uplne naopak s nozickama na polstari! Nozky uz taky docela slusne pouzivam na okopavani postylky, vzdycky shodim hrocha co mi tam visi a pak se leknu a placu ze uz tam neni ;(

Preji vsem nachladlym miminkum rychle uzdraveni a vsem bez vyjimky stastne zlobeni! Uz zase vrestim, tak se mamca louci, dnes to na spani teda vubec nevypada, spala jsem cely den a ted jsem ve forme!!!

Vase Eden a maminka Dita

Milada01
Kecalka 174 příspěvků 27.11.02 16:20

Ahoj kámošky a kámoši!

Tak jsem se vrátil od pana doktora, kde jsem dostal další dvě včeličky ? do každé nožičky jednu. Maminka doufá, že budu jako mílius jako minule, no, ještě si to rozmyslím.

Mám taky nové míry a váhy ? 7,13kg a 67cm. Maminka se až zhrozila, že jsem za 4 týdny přibral 1,01kg, ale sestřička se smála, že jí ani nemůže vynadat, že mě překrmuje, když jsem plně kojený.

Včera ráno jsem byl tak pokakaný, že mamka potřísnila mými kakánky nejen svou noční košili, ale také přehoz přes pračku, to se mi zase něco povedlo.

Za týden se chystáme na velkou cestu ? k babičce a dědovi na Moravu, což je asi 400km. Mamka už si vytiskla seznam věcí tady z e-mimina a už si v tom škrtá a doplňuje, přípravy tedy začaly.

Jak jsem minule psal, že mi mamka shání hrazdičku s hračkama, tak už ji mám, je na ní hrací medvěd, zrcátko a spousta dalších hraček, které se dají vyměňovat. Docela se mi líbí, mamka mě položí na deku a já začnu mlátit postupně do všech, kam dosáhnu.

Viktorko, mě se taky moc líbí koukání do zrcadla a moc se směju. Mamka si myslí, že je to tím, že vidím sebe, ale já se směju, že tam vidím, jak se směje i ona a zatím si nelámu hlavu, že je tam i vedle mě ? nechtěli by toho ti rodiče po nás moc???!!

Jo, ještě mamka moc prosí, jestli byste Vy, co máte své fotky na internetu, znovu nenapsali adresu, kde Vás najdeme. Nějak se nám to ztratilo a rádi bychom viděli Vaše čerstvé fotky. Děkujem.

Tak se mějte moc fajn!!! Zdravíme Vás všechny i Vaše mamky.

Adámek (3měsíce a 8dnů) a mamka Milada.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.02 20:29

Ahoj Kači,dodatečně přejem k Tvému pondělnímu svátečku Patriček posílá úsměv,pusinku a zdraví tě ejo-ejo.Připojuju se k Jiřce,která to občasné „depkování“nazvala líp-prostě selžou nervy.Mě to ujíždí občas i ted,a to už mám šestinedělí dávno za sebou.Pokud malej pláče,a já už opravdu nevím,co mám dělat,tak se taky psychicky hroutím,jsem vzteklá a je to taky tím,že jsem v podstatě od začátku s prckem celý dny a občas i víkendy sama.Manžel je věčně utahanej z práce tak,že po příchodu domů usíná(na rozdíl od Patrička).No a já holt nemůžu říct,že na to kašlu a jít si lehnout-jednou jsem maminka,tak jsem nasazená jak Kobra 11,taky 24 hodin denně!!! Hahaha,ale snad to bude už jen lepší a lepší-je to fakt,že mě ta vzteklá nálada opouští v momentě,kdy malýho vidím,jak se krásně směje,a všechno trápení je pryč. Tak se neboj,tyhle stavy potkají určitě všechny maminy!!! Papapa,a hodně věcí k smíchu přejeme!!! Patriček a Monča,Brno.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.02 21:01

Ahojec zlobidla i nezlobidla!!! Už jsme tu zase-dneska u nás bylo mnoho nových lidí a věcí,tak Vám to musíme sdělit.Přivezli totiž tu koupelnovou sestavu,přišel pan instalatér a byl moc rád,že je mamča tak svalnatá,protože mě hodně nosí.Ono tam totiž je takový veliký zrcadlo se žárovičkama(to já moc rád)a je hrozně těžký,že by to sám neuzvedl,tak jsem byl chvilku vzorné miminko,nechal jsem je to smontovat,a pak jsem začal vřeštět,protože jsem chtěl zkontrolovat,jestli to mají správně.No mimina!!! To je tak krásný!!! Moc se jim to povedlo,už ani nejsem naštvaný,že mě ty hračky nekoupili,toto je lepčíííí!!! Furt mě tam mamka nosí a já se na sebe nemůžu vynadívat,i pan montér řekl,že jsem krásnej!!!(není nějakej divnej???).A pak přišel další pán,ten ty žárovičky zapojil tak,aby svítily,a to teprve je žůžo!!! Mamka nechápe,jak se do těch světel můžu furt tak koukat,prý ji z toho bolí očíčka,mě teda nééé.Já bych koukal pořád.Když mě mamča přebaluje,tak koukám na kamaráda lustra,a myslel jsem,že ten u nás na chodbě bude taky kamarád,ale není,protože je jaksi načasovanej a furt vypíná,a aby svítil,tak se musí furt cosi mačkat,tak ten mě nebaví,s tím kamarádit nebudu!!! A od včerejška mám jiný mlíčko-Nutrilon jsme měli ze začátku,taky jsem měl bobky,tak mám ted Hamilon.No uvidíme.A paní doktorka říkala,že jsem asi tak stavěnej a holt ty bobky budu mít ze všeho.No a co,aspon ušetříme ubrousky.A mamka bobky háže do záchoda a směje se,že dvouměsíční mimino už používá WC.Jsem prostě šikovnej!!! Tak zatím papapa,přejeme hodně veselých dnů a zážitků!!!! P.S. Zapomněl jsem Vám sdělit,že jedeme ted v sobotu za mamčiným kamarádem do Jižních čech,budou prý mít na Vánoce taky miminko,tak jim jedeme ukázat,co je čeká!!! Hahaha,jestli si myslíte,že budu hodnej tak to jste na omylu!!! Pak vám napíšu,co jsem prováděl,a kdo byl víc na nervy!!! Patriček(veliký 9.týdenní a přes 6 kilo vážící lumpík)a mamka Monča(do původní váhy těch 6 kilo stále neshazující…)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.02 09:46

Ahoj Adamku,

Ty jsi, clovece, kluk jak buk!!! Taky nas ted ceka velka cesta /stehovani/, tak Ti pak napisu jak jsem to prezila. Nase fotecky najdes na adrese http://family.cz/pupina
Mej se krasne a uzivej si nove hrazdicky!

Eden, maminka Dita zdravi Tvoji maminku!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.02 10:07

Ahoj Adámku,

nezbývá mi než pogratulovat k novým mírám a váhám - bude z tebe pořádný chlap, to je dobře :))) Já jsem taky zvědavá, jak rostu (na tebe tedy asi nebudu mít), ale dozvím se to až 16.12. Určitě to tady pak prozradím!

No a moje fotky jsou na http://rodina.cz/ubernych. …hele, a uvidíme taky někde tebe? My jsme s Eden trošku exhibicionistky, ale chlapa z eMimina jsme na internetu ještě neviděly:)))

Šťastnou cestu k babičce a pozdravuj mamku!

Viktorka (3,5m) s Bublinou

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.02 10:17

Ahoj Eden,

nedalo mi to, abych ti nepochválila rodiče, že ti vybrali v Marseille takový krásný bydleníčko s úžasným výhledem. To teda ti moji se nechtějí stěhovat nikam, protože domeček dostavěli před dvěma lety (a furt ještě není všechno hotové, ale táta slíbil „hrací místnost“ na jaro, abych prý barvičky a ostatní věci, se kterýma si budu hrát, nepatlala po novém pokojíčku). A navíc se mamka těší, že se tam nebude muset tolik uklízet, že jen zavře dveře a bude to, hehe.

Jo a mám nové místo na sezení - táta si totiž koupil motorku - to ti je věc! Děsně se to blejská, je na tom spousta lesklých hejblátek a nehejblátek… Sice mě při tom sezení musí někdo držet, protože to nemá žádný polštáře na podepření (to nevím, proč výrobci nemyslí na prťavý pasažéry:), ale zase je na co koukat - lepší než zprávy v televizi! Jakmile mě na tom pekelném stroji vyfotí, hned mámu donutím přidat mi to do albíčka :)))

Jo a víš, co je zajímavý? Já se na podložce točím po směru hodinových ručiček, což nakonec vede ke stejným problémům, jako máš ty - zašprajcování v postýlce a hlasité nadávání miminkovštinou :)

Měj se, kočičko, báječně a dobře oslaď rodičům to stěhování… a nezapomeň nám dát vědět, jak se ti nově bydlí.

Pa a pozdravuj mamku,
Viki s Bublinou

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.02 17:41

Ahoj Viki,

Ja uz jsem Ti davno chtela rict, ze rostes do krasy, na vsech foteckach jsi primo k nakousnuti! Motorku zatim tatka nekoupil, tak asi dal budu koukat na zpravy… No ale v tom novem bytecku asi bude zajimavych veci dost!

Ty se mas s tou hraci mistnosti, to je super vec! To ja budu patlat a cmarat na zdi vsude, treba nasim dojde ze by to taky chtelo specialni prostor pro beztrestne vyjadreni mych umeleckych sklonu…

To je sranda, kazda se tocime jinam, kdyby nas dali dohromady, tak se do sebe asi zasmodrchame! Treba jedna z nas bude pravacka a druha levacka?!

Dneska jsem pochopila, ze kdyz ten dobrouckej komputek chci dal jist, musim na tu podlouhlou vec /lzicku/ otevrit pusinku! Maminka byla cela stastna, ovoce na lzicce mi totiz dava teprve od vcerejska… A ty fazolky co mi predtim dala do lahvicky s mlickem byly pekne hnusny, tak jsem ji je rovnou vyprskla na bryle a ona pak nic nevidela, chacha! Tes se az Ti to taky maminka zacne davat, je u toho desna svanda!!!

Mejte se, holky; krasne!!!
Eden a Dita

Stepinka1
Povídálka 31 příspěvků 28.11.02 20:26

No páni, Patričku, Ty jsi ale kus chlapa, to já jsem proti Tobě úplné tintítko. Ty se máš, že máte novou koupelnu. Naši se na to chystají, ale tátovi se do toho pořád nechce a máma už by zase nejradši začala. Jenže naši nebudou dělat jen koupelnu, ale celý nový byteček, na půdě v podkroví, je to tam děsně velký. A dole bude bydlet babička s dědou, to bude prima, protože jsem slyšela, že babičky a dědové děti rozmazlují. Nevím co to je, ale nic nepříjemného asi, protože brácha se ségrou tam jezdí děsně rádi.
Dneska mi máma říkala, že mi dá něco móóóóóóc dobrého a pak mi z ničeho nic dala do pusy něco tvrdého s příšerným blivajzem. No samozřejmě jsem to vyprskla. Vždyť to chutnalo, jakoby to bylo jedovaté! Doufám, že už nemá v úmyslu to nikdy zopakovat. Stačí, že musím jednou za čas pít mlíko z flašky, když neráčí být doma, i tu banánovou kaši od Hami jim toleruju, ale co je moc, to je moc. Nesmíme se dát, musíme být pořád ve střehu, protože oni to na nás budou zkoušet stále znovu a znovu. Mějte se pro dnešek hezky, loučím se pozdravem MIMINA, BDĚTE!!!

Vložit nový komentář