Z deníčku malého Vrabčáka - 12.týden

Rodičovství

Tak mám pro vás jednu ohromnou novinku už týden SPINKÁM SÁM VE SVÉ POSTÝLCE :o))) Prostě se mi tam najednou líbí (ale jen v noci!) že tam mám klid a můžu se rozvalovat a nikdo mě tam neruší :o)

Máma totiž zkusila, když mě před spaním kojí ve své posteli, zabalit už mě do spacáčku a přikrýt mojí dečkou, abych si to tam hezky zahřál a nelezl potom do studeného. A taky se mi víc líbí spinkat na bříšku. Na zádech se totiž hrozně melu a rušej mě moje nezbedný ručičky. Když mě máma položí v postýlce na bříško tak se nejdřív taky chvíli melu, nemůžu se totiž rozhodnout, na který tvářičce budu spinkat. Takže si hlavičku asi stokrát otočím sem a tam (chichi, máma se směje že to dělám jako pejsek když se uvelebuje v pelíšku :o), zmuchluju plínku co mám pod hlavičku, až si vytvořím správný hnízdečko, trošku si u toho fňuknu a usnu. Úplně nejlepší je když na mě nikdo nemluví a neruší mě. Taky si žužlám pěstičku. Dudynu poslední dobou vůbec nechci, ten mi v pusince překáží a tak ho hned vyšoupnu, ale ručičku si nestrkám dovnitř do pusy, jen si jí tak olizuju a pusinkuju. Táta říká že u toho hrozně mlaskám :o)) A taky mám ručičky dvě, že jo, takže ať se otočím na kterou stranu chci tak tam vždycky jedna ručička na opusinkování čeká. Takže jsem vydržel takhle spinkat rekordních 5 a půl hodiny, pak se nadlábl a pak spinkal až do rána. Nebo jsem usnul v 19 hod. a vydržel s několikama přestávečkama na kojení spinkat až do 10,30 do rána.

Jenže teď se mi pro změnu zase nelíbí v kočárku. Jak mě máma začne oblíkat ven tak se začnu vztekat a vydržím to celou dobu co jsme venku a přestanu až mě zase svlíkne. Rozčiluje mě, že v kočárku nic nevidím a taky nemůžu ležet na bříšku. Hehe, to jsme zkoušeli, ale zaplácla mě čepička a kapucka že se máma bála že se udusím. No a taky chci mámě ušetřit práci, jak je teď všude bláto a my parkujeme kočár v předsíni tak tam máme od kočárku koleje a máma musí pokaždý luxovat. Jenže teď se rozbil lux a aspoň týden bude v opravě a luxovat se nemůže a naštěstí je hnusně tak ven moc nechodíme. Ale včera už nebylo zbytí a šli jsme ven, protože máma musela na poštu. Zrovna bylo hnusně a pršelo a tak jsem měl na kočárku ještě pláštěnku a neviděl už tuplem nic, máma se zase kroutila pod deštníkem. Když mě zaparkovala před poštou, tak jsem začal tak strašně vřískat, že to prý bylo slyšet až dovnitř. Ale pak jsem se unavil a trošku si zdřímnul. Máma se ještě stavovala v krámě, kde mají oblečení a hračky, a za to že jsem venku vydržel mi za odměnu koupila dvě pískací gumový kačenky. Ale ty se mi náramně líbí, takže jsem odpoledne ležel na gauči a smál jsem se na ně. Tak jsem na tom vlastně vydělal. Jak se říká, že mimina pasou koníčky, tak já pasu kačenky :o))

Jak jsem psal o návštěvách tak proběhly docela v poklidu, jen ta jedna teta se mi moc nelíbila a tak jsem u ní řval a chtěl k mámě. Ale ty druhý dvě tety byly blondýnky a jelikož já jsem taky blonďatej tak se mi líbily a u těch jsem chvíli vydržel. Akorát v neděli už jsem byl trošku unavený, protože jsem byl zvědavý co si budou povídat a skoro celý den nespinkal, tak jsem pak skápnul už v 7 večer. Jinak když jsem unavený tak dokážu bejt pěknej protiva, že se máma těší až už mě uloží.

Díky tomu, že lehám na bříšku, na ten svůj hrací kolotoč moc nevidím. Ale to nevadí, na bříšku zase dobře vidím na zvířátka, který mám rozestavěný v čele postýlky. A taky trénuju, abych jednou mohl mámě utéct. Už se mi to trošku daří, posiluju záda a ručičky a už se mi podařilo malej kousíček popolézt. Ale chce to ještě hodně a hodně tréninku. Taky mi chtěli naši pořídit hrazdičku na hraní, ale viděli jsme samý ohavnosti plastový a ještě pěkně drahý (přes tisíc korun) a tak máma ríkala že bych na to stejně na bříšku neviděl tak jsme nic nekoupili. Jo a nejvíc ze všeho mě uchvacujou polštářky, který máma odloží nahoru na gauč, když se na nich zrovna neválí. Pak když mě drží na rameni na krknutí tak já na ně doslova zírám až se máma bojí, že mi vypadnou oči z důlků. A taky si občas není jistá, jestli se jich bojím nebo se mi líbí, ale já mám jasno, jsou to moji kamarádi ? bubáci :o)) Máma mi teď na gauč rozprostřela tu rychlozavinovačku s medvídkama, takže jí mám jako dečku a přes den po ní lezu a válím se. Má to výhodu, že si jí můžu ožužlat a oslintat jak chci, s gaučem by to bylo horší, ten nejde strčit do pračky:o)) Ale hračky mě pořád nějak nevzrušujou, máma na mě pořád něčím chrastí a já se tvářím, jako že mě to vůbec nezajímá a schválně koukám jinam (na polštářky na gauči, na světýlka na stropě :o))) A směju se už krásně a naši jsou vždycky hrozně nadšený a smějou se na mě taky :o)

Tuhle v noci se máma vztekala, že už aby mě přestala kojit, protože jí ty prsa vylejzají a má pořád něco mokrý, protože ty polštářky na odtékající mlíko se jí shrnou úplně někam jinam. A táta se smál, že prý zase honí ty divoký prsata :o))) Jenže máma pak říkala že to ještě nějakou dobu musí vydržet, protože mě chce plně kojit a mlíčko mi prospívá, takže snad ještě nějakou dobu o to svý noční pocucáníčko nepřijdu :o) Poslední dobou už moc neblinkám, takže už moc nemusím mít bryndáček. A taky prdím jako stará prdlavka :o) Máma totiž začala pít ten čajík od HIPPu Spokojené bříško, který já nechci, a tak ho mám v mlíčku a docela to pomáhá. Mamka večer vypije čaj a já se pak ráno krásně vyprdím a vykakám. Ale bříško mě přece jen občas bolí, hlavně přes den, ale máma tvrdí, že je to tím, že jsem hladovec a piju moc často. Jinak konečně máme v počítači mojí fotku, tak doufám, že vám ji Šárka připojila a že se vám líbí :o) Mám tam na sobě tu soupravičku co mamka pletla, jak jsem psal, že mě chtěl táta poslat na výstavu miminkovský konfekce :o)) A na nohou mám bačkůrky podle návodu tady z emimina. Tak teď máma vybere ještě nějaký podařený fotky a pošle je do práce, aby nám je naskenovali, a snad konečně něco naplníme do toho albumku na http://rodina.cz/vrabcaci (zatím tam není ani tahle jedna fotka, ale máma slibuje, že se bude snažit :o)) Taky snad budeme mít čas kouknout se na nové fotky u Eden a Viktorky, jo a Šimone, nevíme na jaký adrese jsou tvý fotky, připomeneš nám to? Konečně už máme ten náš kompjútr seštelovaný a už nejsme Anonymous, tak už se máma nemá na co vymlouvat :o)

Mějte se krásně ? miminkovsky a držte palečky, příští týden mě čeká to vyšetření v Motole a pak kontrolo u paní doktorky a prý mě bude bé fňuk fňuk očkovat.

Zdraví vás
Jíra

400×262 .{border:3} *]

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.02 10:43

ÁÁÁhoj Jíro a ostatní zlobílci!

Dneska musím začít s poklonami - Jíro, ty jsi krásný kluk, už aby byly ty fotky na rodině, abychom tě viděli z víc úhlů, cheche! Moje mamka té tvojí moc gratuluje, že jsi se moc povedl! A jinak jsi tedy udělal pořádný pokrok s tou postýlkou - jenom si dej pozor, aby tě tam nezačali dávat i přes den.

Já jsem večer začala v postýlce usínat a šup - máma mě tam strká i na odpolední spaní (no, já se jí moc nedivím, protože venku spát od 16:00 je na houby, protože už je tam tma a máma říkala, že nechce aby na ní poslali sociálku, že strká miminko v noci ven :))). Já jsem si totiž změnila denní režim - vstávám kolem 7:00, to si chvilku povídám s plyšovou zeleninou na kolotoči, ale pak už mě mamka musí vyndat z postýlky a nakrmit. Pak si mě dá k sobě do postele, kde vydržím tak do půl deváté, obleče mě a konečně vezme k hračkám do obýváku. Znovu dlabkám kolem deváté a v půl desáté už hlásím, že chci spát. To jdu do terasového kočárku (za každého počasí) a tam vydržím chrupčit někdy i do 14:00. No a to jsem vyspinkaná, takže mě máma nakrmí a hraje si se mnou nebo jedeme nakupovat (to mě baví, hlavně když si můžu vybírat hračky - na ty, co chci, se směju) nebo někam na návštěvku. No a po dalším krmení jsem bez milosti strčena do postýlky (ale je fakt, že unavená, takže usnu). Vstávám kolem 18:00, dlabu a čekám na koupání, papání a spaní. Usínám kolem půl deváté a spím celou noc (s případným dodáváním dudlíka, ale to až k ránu).

A musím vám všem sdělit, že jsem se naučila zpívat - je to mnohem lepší než vřeštění a fňukání. Mamka mi začala říkat Píšťalko - já snad nebudu vědět, jak se jmenuju, to je pořád Píšťalka, Sluníčko, Beruška, Zlatíčko, Kočička… taky vás ty vaše mamky tak matou? A musím se taky podělit o nové zkušenosti s kakáním - můžu vřele doporučit! Nekakejte tak 3 - 4 dny a pak to pusťte najednou - chachá, žádná plínka takový nával neudrží a krásně se opatláte od bříška po záda, i když vás mamka bude chtít přebalit okamžitě po činu:))) Mě se to zatím povedlo dvakrát, další akci plánuju tak zítra nebo pozítří. Mamka se ale trochu strachuje, co se stane, když tuhle lumpárnu provedu mimo domov. Pro jistotu s sebou vozí už náhradní :,-(u oblečků.

Ještě musím poděkovat Štěpince za tip na jednorázové bryndáčky Chicco - fakt nemají chybu. Už se těším, jak je budu opatlávat zeleninkou a kašičkama. Mamka už mi koupila miminkovský nádobí - oranžový mističky a žluťoučký lžičky (těch žlutých věcí mám spoustu, i na sebe :). Jsou takový měkoulinký, takže se budou krásně žužlat. A Frndulce děkujeme za doporučení papáníčká od Hippa, samozřejmě, že mamka nějaký koupí, ale prý má spoustu ovoce a zeleniny od babiček ze zahrádek, takže přece jen chce taky něco vařit. Prosurfovala milión internetových knihkupectví, takže pošťačka se ztrhne, až ty objednané miminko-kuchařské knížky bude nosit :))) Dáme vám pak vědět, která je nejlepší.

Takže, milí prckové, máma už chce zase jít něco dělat, dokud chrupkám, takže budu pro dnešek končit. Pište, jak zlobíkujete a rostete, já vám to sámo zase oplatím :)

Pa, vaše Viki (3,5 m) a Bublinou

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.02 11:20

Ahoj vrabcacku Jiro a ostatni ptacatka!

Teda Jiro, musim Ti hned zcerstva vyseknout poklonu, Ty jsi fakt fesak! A mas moc sikovnou maminku, ta soupravicka je nadherna! To ja si tu svoji mamcu u pleteni ani nechci predstavovat, radsi at mi neco koupi, to bude jistejsi a nositelnejsi… Ty fotecky u Tveho denicku jsou skvely napad, jen tak dal!!! A blahopreji ke spinkani v postylce! Mas pravdu, neni nad vlastni prevalovaci, blinkaci a ozuzlavaci prostor ;))) !

Prinutila jsem mamku usednout k pocitaci a napsat jeste nez se dame do toho stehovani. Navic tatka hrozi, ze v nedeli odpoji pocitac, tak mamka zacina byt nejaka uzkostliva, to bude tou e-miminkovskou zavislosti! To vite, ona sem tak rada chodi a cte mi ty vase vylomeniny, a vzdycky ji to zvedne naladu! Je to totiz v tom jejim jazyce, tam kde jsou takovy ty divny ‚r‘ /s hackem/. To tatka neumi. Snazil se sice naucit ‚Jak to bylo, pohadko, zabloudilo kuratko‘, ale nakonec z toho vylezlo ‚zablodilo kudrzatko‘, tak s tim ucenim asi mamka jeste pocka. No aspon se u toho potom nebudu citit jako blbecek, jako ze to vsichni umi a ja ne.

Taky je ta moje maminka divna, mluvi na me stridave tou jeji reci a pak hned presedla na tu tatinkovu, nebo jeste hur, plete to vsechno dohromady, kdo se v tom pak ma vyznat! Doufam, ze me alespon jednu z nich nauci spravne a ze se pak s nekym domluvim! S pouhou miminkovstinou si bohuzel clovek v zivote nevystaci…

Jsem po tatinkovi - nesnasim fazolky! Vcera se mi mamca snazila propasovat do lahvicky vetsi davku nez obvykle a zamaskovat to mlickem a naivne si myslela, ze ji na to skocim! Chacha! Nejdriv jsem zacla usilovne sat, jako pokazde, kdyz mam hlad, potom mi ta chut ale zacla byt nejak podezrela, a tak jsem se zastavila a udelala ‚a!!!!!‘ jako ze co to ma znamenat. Maminka se na me dal nevinne usmivala, tak jsem si pro jistotu jeste cucla, ale pak jsem ji odhalila, nabrala dech a vse co jsem mela v pusince jsem ji vyprska na brejle, tak potom nic nevidela, hihihi;)))

Na usmirenou mi potom nabidla ovocnej komputek, tak ten jsem si dala libit, bylo to takovy sladoucky, akorat jsem porad nechapala ze se ji nedari mi pridavat kdyz mam zavrenou pusinku. No a po chvili mi to doslo a kdyz jsem videla tu gumovou potvurku, tak jsem se na ni od ucha k uchu zasmala a mamca mi to tam vzdycky supla… Ted uz asi budu vyzadovat jen to sladoucky, zeleninu at si papa sama!

Teda Jiro, obdivuju Te ze vydrzis lezet na brisku a ze se Ti to dokonce libi! To ja se sice chvilku bavim, kdyz je na co se divat, ale potom zacnu fnukat a maminka me musi otocit na zadicka. Jednou se mi povedlo se otocit, ale od te doby maminka porad marne doufa…

Zacinam se kroutit jako zizala. Kdyz lezim a zajima me neco, co je za mou hlavickou, prohnu se v zadickach a hlavicku vyvratim dozadu. Vypadam u toho jak gymnastka, mamka rika ze jsem pruzna jako zvejkacka! Treba se mi podari prevratit se na brisko…a pak uz muzu rovnou valet sudy :)

Uz se zacinam probouzet, tak jde mamca pripravit zase tu zeleninu, premyslim co ji dnes vyvedu… Zvlaste kdyz je na jidelnicku spenat, bleeeeeeeee!!!! Treba se mi podari prestrojit se za vodnika Cesilko a prebarvit to nase ruzovy kanape na zeleno!

Mejte se krasne, pozdravujte mamky a dal zlobte a piste, my se vam priste ozveme z francouzskeho jihu!!!

Eden s maminkou Ditou

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.02 11:31

Ahoj Viki,

S tim nakupovanim darecku je to u nas stejne, maminku napadlo, ze me necha vybrat samotnou. Na co se usmeju, to bude moje. Problem je v tom, ze ja se culim na vsechno… A tak posledni slovo ma tatka /mamka je desne nerozhodna, nejradsi by mi vsechno skoupila/. U nas proste ty darecky vybira cela rodina!!!

S tim kakanim je to super napad, ale nevim nevim, jestli se mi to povede, uvidis sama ze po te zelenince to jede samo a i nekolikrat denne jako za starych dobrych kojicich casu…

Zdravi TeTvoje kamoska Eden

PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 29.11.02 14:31

Ahoj Jíro,

jsi opravdu krásný kluk a doufám, že já budu taky takový. Jsem ještě u maminky v bříšku, takže sem moc nepatřím, ale protože nebudu mít potom už přístup na internet, a maminka se mnou bude chodit už jen týden do práce, tak jsem Ti musel napsat. Vždycky jsi dokázal mojí maminku svými příspěvky rozesmát, a to se jí pak tak třáslo bříško, až jsem si připadal jak na Matějský pouti. Prosím vyřiď svojí mamince, že darem, kterým je obdařena (myslím tím vypravěčský, který si jistě podědil) by se nemělo plýtvat, a proto jestli s maminkou neuvažujete, že byste sepsali svoje zážitky a nás ostatní nepobavili komerčně v nějaké knížce.
Jinak zdravím Tebe i maminku, ještě mám vyřídit, že máš opravdu slušivý obleček, a moje mamka to musí vědět, taky na mě plete o 106. Jenom nemá žádný popis na čepičku, tak kdyby náhodou měla Tvoje maminka čas, ať zkusí přispět na emimino popisem.
Přeji hodně štěstí a třeba se ještě někdy ohlásím, ven se mi bude chtít asi až opravdu 21. 1.
Ahoj, Králíček

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.02 15:19

Ta souprava je skutecne naaadhernaaa… A Jirko, s tim spanim na brisku moc opatrne, at si ve spani nedopatrenim neublizis. Pozdravuj mamku, Zuzana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.02 16:47

Ahoj Vrabcacku!

Jsem sice o neco malo starsi nez ty, je mi uz 5 mesicu a tyden, ale jinak jsme si moc a moc podobni. Tak za prve, dudlik jsem definitivne vyplivl ve 3 mesicich a od te doby ho v pusince nesnesu. Za druhe, take rad spim na brisku, tedy presneji receno, na zadech nespim vubec, a to s tou hlavickou delam take tak, porad ji zvedam a otacim jednou sem a podruhe tam, treba 10 minut, nekdy i vic, nez poradne usnu. Narozdil od tebe jsem kocarek nesnasel od narozeni, je to hrozna vec, radeji jsem se nosil u mamy v satku, to je super chozenicko, vsude vidim, vsechno slysim! Kocarek beru na milost jen kdyz jsem opravdu hooodne unaveny, ale i pak me mama musi dat na brisko, pak nakonec usnu. Mama take mela trochu obavy, ze se udusim, kdyz mam hlavu ve fusaku, ale vysvetlil jsem ji, ze nejsem trouba, ze se prece sam neudusim:-) Jiro, jestli chces vedet, jak vypadam, tak koukni na rodina.cz/bor­kovcovi, jmenuju se Simon a mam tam spoustu fotecek.

Tak se tady zatim kolegove a kolegyne mejte, za chvili se pujdu koupat!

P.S. A abych nezapomnel, na plavani jsem se vcera poprve nekolikrat potopil pod vodu, je to prima, mam otevrene oci a koukam! No, narodil jsem se prece do vody, navic jsem rak, tak je jasne, ze tu vodu miluju!!!

Milada01
Kecalka 174 příspěvků 29.11.02 17:33

Ahojte všichni!!!

Teda Jíro fakt Ti to sekne a mamka moc obdivuje Tvůj obleček, tudíž i Tvou maminku, jak je šikovná. Moje maminka totiž tímto uměním vůbec nevládne. Maximálně tak přišít knoflík nebo něco malého poopravit.

Taky moc děkujeme Viktorce a Eden, že nám poslaly ty e-mailové adresy, hned jsme Vás zkoukli. Holky ? fakt rostete do krásy, jedna hezčí než druhá. To nám rostou pěkné nevěsty, že jo, kluci!!!

Nicméně mamka nelenila a otevřela album i nám, byť máme pouze 2 fotky. S náma to bude problém, jelikož nemáme ani digitální foťák ani scaner, takže dostat fota do počítače vyžaduje větší úsilí a hlavně něčí pomoc, takže tam nebudeme mít tolik fotek a tak často jako Vy. Tak tedy mě najdete na http://rodina.cz/novaci.

Když jsem byl u pana doktora, tak mně kromě měření a vážení dávali zase ty dvě včeličky, tentokrát jsem řval jako tur. Ale pak už jsem byl hodný, hned jsme šli s mamkou na procházku a já spal ještě doma až do tmy. A včera jsem usnul ve 20.13 a na první kojení se probudil až v 5,30hod. Mamka už se sama probudila se strachem, jestli mi něco není, když spím 9 hodin v kuse. Tak nevím, jestli jsem neudělal chybu, když jsem zase tak hodný, abych nechodil na očkování preventivně????

Hraju si teď s hrazdičkou a povídám si s hračkama, ale nevím, jestli mě to bude bavit, když mi nikdo neodpovídá. Dnes jsem si teda sám zapnul hracího medvěda, až se mamka lekla, ale byla to jen náhoda, že jsem se trefil zrovna do toho spouštěcího čudlíku, tak šikovný opravdu ještě nejsem.

Mějte se krásně miminkovsky a lumpačte!!!

Jo, vlastně mamka se chtěla ještě zeptat, jestli se taky tak potíte, když tlačíte prdíky. Já jsem vždycky úplně slitý, že to vypadá, jako bych se počůral. Zpočátku si mamka myslela, že nějak špatně upíná plenky, ale teď už ví, že je to pot, tak by chtěla vědět, zda jste na tom někdo obdobně.

Tak ahoj
Adámek (3m a 10dnů) a mamka Milada.

Stepinka1
Povídálka 31 příspěvků 29.11.02 19:38

Ahoj všichni.

Tedy Jíro, krásný kluk jsi! Doufám, že až jednou vyrostu, tak si taky takového najdu, jednoduché to nebude, protože jsi na:,–(il laťku hodně vysoko. Mamka by taky chtěla poslat nějaké fotky do toho alba, jenže je to střívko a neumí to. Mohla by jí některá mamka poradit? Třeba to může poslat na mail u jména. Nebo budete mít na svědomí, že zůstanu na ocet!
Dnes jsem měla zase prima den. Byla jsem sama s taťkou a to je vždycky děsná bžunda. Nejdřív jsem dostala mlíčko ve flašce a mě tedy Nutrilon opravdu chutná, taky taťka povídal, že piju, jako když mám duté nohy. Pak jsme jeli nakupovat náhradní díly na auta. To mě táta vždycky strčí nějaké tetě prodavačce a ony mě rozmazlují. Už se těším, až budu moci sladkosti, protože mi slíbily, že pro mě vždycky nějaké budou mít.
Potom jsme jeli k tetě Janě a tam jsem dostala svou oblíbenou kaši banánovou. Taky mě přebalila, protože jsem měla na zadečku míchaná vajíčka. Taťka tvrdil, že o tom neví, že je to náhoda, ale když teta myla moji flašku od kaše, tak mi přičichl k zadečku a řekl „No nazdar“. Pak se tety zeptal, jestli si mě nechce zkusit přebalit.
Taky máme nové členy rodiny. Je to zrzavý kocourek a černozrzavá kočička. Zbyly nám z koťátek, co jsme měli v létě, nikdo už je nechtěl, chudinky mrňavé, přitom jsou tak milé a hodné. Dokonce je mamka naučila chodit na kočičí záchod, takže nedělají žádné hromádky. Vědí, že jinak by museli ven a tam by se jim už nelíbilo, když si zvykli na teplíčko.
Tak dnes už se pomalu rozloučím, je čas zavolat mamku na koupání. Ještě jsem ji pořádně neviděla, protože když přijela domů, tak jsem spala.
Mějte se a nezapomeňte na lumpárny.

Štěpinka (4m10d) a Olča

frndulka
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 29.11.02 20:53

Čauky prďulky a prdánkové :o)))

Dal jsem si práci a zhlídnul většinu vašich foteček. Jsem na mamku a taťku rozzlobenej, protože už několik týdnů dělají na mých inetových stránkách, ale pořád nemají čas a nedodělaný je nechtějí ukazovat, takže naši známí i vy musíte ještě vydržet, ale pak si počtete a prohlídnete spoustu spoustu fotek, i těch nejnovějších, protože tam toho prý bude hodně. Jinak máma má v mejlu pár mých fotek, který posílala známým, tak jedině, že bych vám je poslal na vaše mejly?

Já jsem tenhle týden zase pro změnu zavrhl postýlku. Jak jsem tu minule psal, že pěkně usínám v postýlce, tak tenhle týden jsem tam večer neusnul ani jednou a dožaduju se uspávání v kočáru. Máma si teď vyčítá, že je to prý tím, že když jsem měl minulý týden tu rýmičku, tak abych moc nefňukal, tak mě párkrát uspala v kočáru a mě se to zalíbilo a už tam chci usínat pořád. Tak mě večer po koupání a krmení chvíli nechají v postýlce vyprávět zvířátkům a když si začnu mnout očíčka a fňukat, tak mě dají do kočáru a tam spím v minutě jako špalek. Tak mě pak zase zvednou a dají do postýlky a tam spím celou noc. Jinak přes den mě to v postýlce baví, pořád sleduju žlutej mantinel s medvídkama, který mám kolem postýlky a jsem z něj úplně paf, kulím na něj oči div mi nevypadnou a krásně se na něj směju. Taky mám nad postýlkou zavěšený plyšáky na gumičkách, mám je tak, abych na ně dosáhl, tak do nich pořád boxuju a hladím je a je mi divný, že se jich dotýkám :o)). Oblíbil jsem si jedno chrastítko, který se mi dobře drží a mlátím s ním a občas se praštím i do obličeje nebo ho strkám k pusince a vyplazuju na něj jazyk a olizuju ho. Moc už nekamarádím s dudlíkem, když mi ho cpou, tak začnu ječet. Místo toho si olizuju pěstičky a strašně u toho mlaskám, z čehož máma moc nadšená není. Když mi strčí dudlíka, tak ho vtekle vyplivnu a šup tam s pěstí :o)).

Chechtám se nahlas jako prdlej a už mě baví ty hry, kdy se mi táta schovává za postýlku a dělá na mě baf nebo když na mě máma vyplazuje jazyk. Někdy se směju tak moc až se z toho zakuckám a hýkám u toho jako oslík :o)). Moc rád si nechám vyprávět, když mě má máma na klíně proti sobě, to se tvářím důležitě, pořád si jí prohlížím a broukám na ní. Někdy z toho broukání začnu skoro křičet, tomu se vždycky směje táta, že prý nadávám :o). Už mě vůbec nezloběj prďani, protože jsem začal zběsile kopat nožičkama a zvedat je hodně do vzduchu a potom prdím jak prdlavka. Tohle cvičení mě baví a už nechci být na spaní ani v tom pytli, protože mě omezuje v mém tělocviku :o)), tak už mě máma přikrejvá jen peřinkou a přes den ničím. Tak Sab simplex už jsme zavřeli do skříně a už ho nedostávám vůbec. Jak jsi psal Adámku, že se u tlačení potíš, to já sice ne, ale příííšerně u toho hekám a funím a jsem rudej jak indián :o)).

Oblíbil jsem si nošení v klokance čelem dopředu a né pořád zírat mámě na prsa :o)). Tak mám pěkkný rozhled a všechno vidím. Takhle s mámou i vařím, takže už třeba vím, jak udělat lososa s koprovou omáčkou, salát s mozzarelou nebo jsem dokonce zadělával s mámou těsto na vánoční perníčky a byl jsem taky pěkně upatlanej, hlavně nožičky, protože jsem do toho občas šlápnul, když se máma blbě nahnula :o)).

Máma byla v Chiccu pro ty jednorázový bryndáky, ale prý jí moc nenadchly. Když už tam byla tak se zas neudržela a koupila mi tam zas bodíčko s papouškem a termo kalhoty - navenek šusťák a vevnitř fleece, ale ty mi budou tak příští podzim :o)) a když už byla zase v tý nákupní horečce, tak mi vedle v hračkách Pompo koupila hrazdičku na autosedačku (nevím k čemu, když v autě spím) a v Nextu krásnou zimní čepici. Tam v té prodejně byla taková milá paní prodavačka, pořád na mě ňuchala a zkoušela mi tu čepici a máma jí dokonce dovolila si mě pochovat :o)), tak jsem se na ní zazubil, abych nebyl jak buran :o)), ale za chvilku už jsem chtěl k mámě. Ta se chystala mi tam koupit ještě bundičku, ale protože jsem začal ječet, tak už jsme radši jeli domů.

Táta má kamaráda v reklamce a donesl mu nějaký moje fotky a prý se máme přijet někam vyfotit a prý budu v nějakém časopise - nejspíš pro mimina, tak vám pak dám vědět, abyste si mě koupili :o))).

Máš hezký obleček Jíro, moje máma ani neumí vzít jehlice do rukou :o))), tak mi všechno kupujou. Ty jsi v tom takový to správný mimčo, moje máma má trošku jiný styl a v dupačkách vůbec nechodím, těch jsem měl pár úplně těch nejmenších. Já chodím v tepláčkách, lacláčkách, kalhotkách, mikinkách a tričkách a bodíčkách, snad jen na spaní mám pyžámka jako na způsob dupaček s dlouhýma rukávama. Mě je to *****, hlavně, že mi to je
pohodlný.

Zas jsem vám tu vykecal díru do hlavy, co? Když já za to nemůžu, to mám po mámě (a taky oči :o) ) a ksichtím se prý po tátovi :o))))

Mějte se krásně, a máma mě jde omrknout jak prdím do peřin :o))). Jo a to jsem vám nenapsal, že už pravidelně spinkám celou noc, usínám kolem osmý a ráno vstávám kolem šestý, ale pak ještě dřímnu po jídle :o)))).

Šimůnek 11týdnů

frndulka
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 29.11.02 21:01

Čauky Šimone?

zdraví tě taky Šimon, i když o něco mladší :o)). Kam chodíš plavat? Máma s tátou se chystají se mnou od nového roku taky plavat. Už se moc těším, protože vodu a koupání mám moc rád.
Pa Šimon 11týdnů

frndulka
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 29.11.02 21:06

Ahoj Viky!!

To jsem tedy zvědavý, co ti mamka z těch kuchařek vytvoří dobrýho, musíš nám pak dát tip co papat a co plivat :o)). Máma už mi taky nakoupila mističky a lžičky od Tomee Tipee, prý jsou s nějakým tepelným senzorem, babička mámě řekla, že prý není normální :o))) a už mám taky nachystaný od Aventu nevylejvací hrnečky s měkou hubičkou od tří měsíců. No nevím nevím, jestli z toho už teď budu chtít pít, máma je přesvědčená, že jo :o))))
Tak papa Šimůnek 11týdnů

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.02 21:56

Ahoj Adámku,

ty jsi taky moc hezký kluk, ještě, že jsem ještě maličká, takže si zatím nemusím vybírat a nejvíc se mi líbíte, kluci, všichni :) (Aspoň ti, které jsem už viděla). Mamka se smála, že jsme si trochu podobní :))) - a navíc skoro stejně staří, mě jsou 3 měsíce a 16 dnů, hihi.

Prosím vzkaž tvojí mamce od té mojí, že v některých Kodak Express umějí z normálního filmu vypálit i CD s fotečkami. To se pak do albíčka přidává moooc pěkně. Pokud jste z Prahy, dělají to určitě v Tescu v Letňanech (asi za 89 Kč) a v Europarku ve Štěrboholích.

Papa, Viktorka (s Bublinou)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.02 17:48

Ahoj jmenovce,

ja chodim s mamou plavat do Aqua Baby Clubu v Hurbanove ulici v Praze 4. Je to rehabilitacni skolka, mame tam velkou mistnost, kde si muzeme hrat pred plavanim i potom. Poprve jsem tam byl, kdyz mi byly 3 mesice, a moc se mi to libilo, jsem totiz dost flegmatik. Mama mne houpe na hladine ve velike vane, kde plavou hracky, a ja si vzdycky nejakou chytnu, drzim ji a okusuju, a je mi uplne jedno, co se mnou delaji:-) Ale od 2. ledna to bude teprve sranda, budeme plavat v bazenku, kde se mnou bude i mama, a na to se moooc tesim. Konecne ji budu moci potapet, ono ji to se mnou nekdy nejde a nechtene mne potopi a pak je z toho cela spatna. Tak se zatim mej pekne a plavanicko si hezky uzij!

Milada01
Kecalka 174 příspěvků 01.12.02 17:26

Ahoj Viktorko!
Víš, co je legrační? Když mamka ukazovala tátovi ještě kdysi Tvoje první fotky, táta hned taky říkal, že jsme si podobní… Ale teď už prý je vidět, že rosteš do holčičí krásy (jestli já do klučičí, to už neříkali).
Děkuji za radu s vypalováním fotek, z Prahy sice nejsme, ale možná to dělají někde i u nás.
Tak se měj moc báááááááááááječně.
Adámek.

frndulka
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 01.12.02 18:26

Díky za tip Šímo, máma se chystá tam zavolat a chtěli by tam se mnou s tátou začít chodit. Za pár dní už mi budou tři měsíce, tak to bude tak akorát. Doufám, že se tam někdy potkáme (jestli tě tedy zajímají malý mimina :o) ).

Papa Šimon

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.02 10:03

Ahoj Adámku,

děkuju za komplimenty (i taťkovi, jéje :))), skoro jsem se začervenala, když mi to mamka četla :)).

Těším se na další zprávičky a papa,
Viktorka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.02 22:53

Ahoj mimísci obého pohlaví,tak se vám hlásím z výletu,a musím podotknout,že jsem překvapil sám sebe,nebot jsem byl skoro celou dobu úplně vzorný chlapeček,jen k večeru jsem už byl unavený a tudíž i jako správný chlap i nevrlý.Ale strejda s tetou ze mě byli úplně odrovnaní a o to víc se prý těší na to svoje mimi,který budou mít cobydup.A já jsem na toho prcka zvědavý,protože si pak budu mít s kým hrát,až tam zase pojedeme,už se moc těším!!!A jestli to bude holka,tak mám aspon nevěstu(už jich mám tolik,že nebudu vědět kterou…)Teta je dětská sestřička v porodnici,ale udělala si nějakou školu,a ted pomáhá maminkám,když tlačí mimísky na svět,tak říká,že o to je to horší,protože ví,co ji u tlačení může potkat,a už aby to měla za sebou.Tak tolik k výletu.Taky se už s dudlíkem nechci moc kamarádit,když jsem objevil,že mám moc dobrý ručičky.Sice se z nich moc nenapapám,ale když mám hlad,tak je začnu opapávat a tak strašně moc u toho mlaskám,až to mamku vzbudí a jde mi to papání udělat,než si ty pacičky opapám až na kost.Opapy,opa­py,mlask!!! A to nový mlíčko Hamilon je sice dobroučký,je mnohem lepčí než to strašný Omneo,co už mi nechutnalo,ale zase mám po něm pořád hlad,tak mě mamka dneska zkusila večer dát Hamilon forte,že snad budu v noci spinkat,a ne pořád papat.A kakání už mám taky trochu měkčí,tak u toho tlačení tak nefuním.Tak jsem rád,a snad už mě to tak trápit nebude.Dneska jsem ráno měl ukecanou náladu,smál jsem se na maminku a povídal jsem jí pohádku,ale ona mě asi nerozumněla,prý netuší,co to moje ehejo bu ua au eu může být.No to je přece ta pohádka!!! Povídal jsem ji i kamarádovi lustrovi v sobotu u strejdy,a lustr mě rozumněl…mamka je holt mamka.A baví mě hajat na bříšku,včera jsem na něj byl poprvé položen a moc mě to přišlo k smíchu,nemohl jsem se otočit a byla to sranda.Už jsem se zase začal ozývat v pelíšku,chci mamince zase něco říct,tak ji pro dnešek odvolávám.Papa­pa,mrnata!!! Patriček 10.týdnů,a mamka Monča z Brna.

Stepinka1
Povídálka 31 příspěvků 06.12.02 10:25

Ahoj zlobidla,

Představte se, co se mi stalo.
Včera jsme jeli na nějakou párty, tak jsem se jako nesla, že budu zase středem pozornosti, ale nějak to nebylo ono. Byla tam děsná spousta jiných dětí a tak nějak napjatá atmosféra. Některé děti i fňukaly. Dokonce i moje ségra. Brácha sice ne, ale ten je veliký skoro jako máma. No bylo mi to divné. A pak to přišlo! Nějaký bílý vousatý chlap s legrační čepicí a holí, pak něco bílého se zlatými vlasy a křídly a naposledy tam vletěla příšera celá černá a děsně řvala. Bylo mi jasné, že nemá cenu křičet, protože na něj prostě nemám tak jsem byla zticha. No koukala jsem jako blázen! Dokonce si myslím, že jsem zapomněla zavřít pusu, to je tragedie. Pak si ta divná parta volala jedno dítě za druhým a každé jim muselo říct nějakou básničku, a dostaly za to pytlíky. No a když byl konec, tak řekli moje jméno a máma, (představte si to: moje VLASTNÍ máma) mě tam odnesla a dala mě čertovi do náruče. Jenže na mě jsou krátký, tu radost jim neudělám, abych se rozbrečela, aspoň jsem si ho pořádně prohlédla. Ze sálu se ozývaly výrazy jako ODVÁŽNÁ a HRDINKA a máma si mě zase vzala zpátky, když se mnou může chlubit. A taky jsem dostala pytlík. Byly v tom samé dobroty, jako kaše Hami a ovocné přesnídávky. Brácha se ségrou asi zlobili, protože tam měli jenom nějaké šustivé věci, říkali tomu sušenky a bonbóny, a taky nějaké oranžové koule a žluté zahnuté klacky, prý je to k jídlu, ale mě se to nezdá. Já to tedy nejím. Pak jsme jeli domů a já jsem v autě usnula a zdál se mi hezký sen, tak jsem se ze spaní usmívala.
Jen Vám všem chci říct, abyste se nebáli až přijdou i k Vám, nic to není. Dokonce vím, že Mikuláš měl tátův hlas, ale jaký bude mít ten váš? Kdoví…

Štěpánka (4m) a Olga

frndulka
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 06.12.02 20:29

Ahojky,

no kdepak máme nový vrabčákův deníček ze 13.týdne?????
Jen doufám, že vás zase nepotkala nějaká nemoc a že jste vpořádku!!!!!

Šimůnek 12týdnů

Vložit nový komentář