Reklama

Z deníčku malého Vrabčáka - 14.týden

Rodičovství

Tento týden to u nás začalo tak zvláštně vonět. Jehličí, perníčky, vanilka, skořice a olejíček v lampičce se svíčkou. Máma pořád pouští nějaký písničky, kde se zpívá, že se narodil malý chlapeček. Nejdřív jsem myslel, že je to o mně, ale ten kluk se jmenuje Ježíšek. Máma říkala, že to je proto, že brzy přijdou Vánoce a Ježíšek přinese stromeček se světýlkama a dárečky. Já z toho zatím nemám moc rozum, takže jsem zvědavý, kdo to k nám teda přijde a jestli se s tím Ježíškem budu kamarádit :o))

Máma pořád něco peče v kuchyni. Ale nedá to těsto na plech celý jako normálně, ale tvoří z toho takový pidi kousíčky. A taky to hned nesní, ale schovává to do krabiček. Hehe, za dvě dopoledne toho napekla 7 druhů a pak ještě další 3. Táta se ptal, proč toho dělá tolik, kdo to bude jíst, a máma že si to klidně sní všechno sama, když konečně může a taky stále chodí užírat ! Pořád se tu chlubí, že ani jeden plech nespálila, ale já musím bonznout, že když už jsem se budil a pospíchala tak upustila krabičku s rohlíčkama a všechny se vysypaly a rozmašírovaly :o) Ale nemůže to svádět na mě ! Tak pořád přemýšlí, jestli upéct rohlíčky nové. No já myslím, že je to úplně jedno, stejně se to nakonec rozkouše, nebo ne? Hehe, už se těším, jak příští rok budu mámě pomáhat a taky vykrajovat ty maličký kousíčky :o)

V neděli jsme byli na vánoční besídce, kterou pořádali od mámy z práce pro děti. Máma mě teda vzala se mnou, že se tam se mnou jako bude chlubit. No já jsem preventivně začal řvát už doma při oblíkání. Máma mě pak v autě nakrmila a myslela si, že teď jako budu hodný a budu spinkat. Hohó, jaký omyl !!! Jelikož se pořád bojím, že mě někdo odnese a bude mě zase píchat do ručičky, tak jsem na:,–(il vřískací a vydržel řvát asi hodinu. Na chvilku jsem zmlkl, když jsem viděl takový nějaký obraz na zdi (prý zrcadlo) kde byla máma a chovala nějakýho uřvanýho kluka. Pak už máma nevydržela a zapadla se mnou do šatny, kde se zrovna připravoval kouzelník, a nakojila mě. Pak jsem jí usnul na rameni a skoro půl hodiny spinkal, takže si stihla s kolegyňkama aspoň trošku pokecat. Pořád vysvětlovala, že nejsem rozmazlený, ale že mám špatný zážitky jak jsme byli v nemocnici. Bylo tam několik mrňat - skoro samý holčičky - ale tak mrňavý jako já nikdo. A taky tam nikdo jiný než já nebrečel. Pak se mě máma pokusila odložit do autosedačky, což znamenalo jen to, že jsem se vzbudil a začal znovu vřískat. Pak už si pro nás přišel táta a jeli jsme domů. Máma se ještě původně chtěla zastavit na vánočních trzích, ale už mě nechtěla dál trápit a taky jí pěkně bolely záda a už byla i velká zima. No já stejně řval celou cestu domů. Doma jakmile mě svlíkli, tak jsem byl zase to hodný usměvavý miminko. Kdo mě viděl odpoledne, tak by mě nepoznal. Já se teď doma cítím nejlíp, jsem tam v bezpečí se svýma kačenkama a tak teď skoro nevytáhneme paty. No, taky je pěkný mráz, takže by to stejně asi nebylo moc vhodné. Takže doma jsem byl zase hodný, ale oba jsme s mámou byli tak urvaní, že jsme v 6 hodin vytuhli na gauči a já spal až do desíti. Máma mě už pak nechtěla trápit koupáním, takže jsem se poprvé vůbec nekoupal.

Jo, taky mě vzala babička v kočáru ven. Snad ani nemusím opakovat, že jsem začal doma řvát a řval a řval a řval. Máma šla radši s babičkou a tak mě pak v tom kočáru převrátila na bříško a já se utišil. Konečně snad všichni pochopili, že jinak než na bříšku spinkat neumím. A taky to mělo výhodu, že mě nikdo nemohl okukovat, protože ze mně koukala jen kapucka :o) Škoda, že v autosedačce taky nemůžu být na bříšku. V sobotu jdeme na vítání občánků, tak už se máma předem bojí, že zase budu vyvádět. Ale jelikož je to kousek a půjdeme jenom s klokankou, aby mě nedráždili, tak si to ještě rozmyslím, jestli přece jen nebudu hodný :o)

Povedl se mi zase dobrý kakací kousek. Celý dopoledne jsem nekakal a když mě odpoledne máma držela po papání na krknutí, tak najednou slyší takový dlouhý silný šplouch. Za chvíli mě šla přebalit, ale to už jsem měl hovínka promáčený skrz všechny vrstvy oblečení a musela mě kompletně převlíknout. Dneska ve stejnou dobu úplně totéž - šplouch, ale tentokrát mě máma běžela přebalit hned. Hoho, jenže stejně pozdě, už jsem toho měl plný zádíčka až skoro ke krku, takže jsem se opět převlíkal. Je to sranda, když kakám najednou, tak to žádná plena nepobere. Čímž se mi otvírá prostor pro další vylomeniny. Jen to správně načasovat :o)))

S našim fotkama to hned tak nebude. Ta mámina kamarádka, která si může půjčit digitální foťák, totiž čeká mimi a je jí blbě, takže za náma hned tak na návštěvu nepřijede. A jak psala Bublina že naskenují celý film tak tím směrem my vůbec nejezdíme. Tak snad po novém roce máma něco vybere a pošle to naskenovat do práce. Hm, aspoň se máte pořád na co těšit :o)))

Jak snášíte ty hrozný mrazy? Já nádherně, nehrozí totiž, že bychom chodili s kočárem, takže jsem na svém místě na gauči u kačenek a je mi teplíčko a jsem moc spokojený.

Tak se mějte parádně a nikdo nezmrzněte.
Ahoj Vrabčák Jíra a máma Jiřina


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Tuca
Nováček 4 příspěvky 12.12.02 10:01

Ahoj všichni,

Ten Ježíšek, co tu o něm píše Jířa prý přijde i k nám. To tedy nechápu?on chodí všude? K Vám přijde taky? No tak se tedy těším, co to bude za divadlo. Zatím tedy ty přípravy na to vypadají dost zvláštně. Máma pořád někde poletuje a něco utírá a sundává a pak to zase věší. Prostě hotovej cirkus. A vonět to u nás taky začalo?to pak natahuju nosík a čuchám. Jenže já mámu nenechám nic udělat, protože pořád potřebuju její pozornost (spím akorát tak hodinu dopoledne a hodinu odpoledne. Máma mě přemlouvá ať spím víc, že je to málo, ale mě to stačí.). A tak si pro mě vždycky přijde některá z babiček a jdeme ven na procházku. Teď co jsou ty děsný mrazy, tak třeba jen na ¾ hodinky, ale mě se i tak venku líbí. Ani mi nevadí, když mi oblíknou medvěda (tak říkáme kombinézce), že se nemůžu v kočárku ani hnout. Koukám a povídám si nebo spím. Když už se mi to zdá dlouhý, tak se začnu strašně vztekat a to pak musíme honem domů.
Objevila jsem novou hru. Říkám jí lehnout ? vstát ? lehnout ? vstát a spočívá v tom, že si nejdřív začnu děsně žmoulat očička. Máma si myslí, že jsem ospalá, tak mi většinou dá najíst a pak mě dá do postýlky. A odejde. Za chvíli mě jde zkontrolovat a já stojím a směju se na ní. Tak mě zase položí a odejde. A vrátí se a já zase stojím. A takhle to hrajeme třeba půl hodiny. Pak už jsem vzteklá, že mě pořád pokládá, tak řvu a máma je vzteklá, že nespím, tak mě vyndá z postýlky a jdeme si hrát. A máma zase nic neudělá.
Jinak se musím pochlubit, že už umím mluvit. No i když mi nikdo nic nerozumí. Vypadá to totiž jako bababa nebo mamama, ale našim se to strašně líbí. A mě se zase líbí koukat se do zrcadla. Vždycky se tam na mě směje nějaká holčička. Asi s ní začnu kamarádit, protože pokaždý co se tam podívám, tak se směje.
Naštěstí pro mámu už nemám žádný takový kakací historky. Co jím i něco jinýho než jen mlíčko, tak to mám tužší a už toho není tolik. Ale ještě v srpnu si moc dobře pamatuju, jak mě máma celou převlíkala, protože jsem se ze***** jako jetel.
No tak se mějte hezky.
Ahoj kobliha Míša a Túča

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 12.12.02 13:08

Ahoj všichni!

Tak mám dneska čtvrté (i když malé) narozeniny. To se ví, že už jsem dostala dárky - krásný oranžový pyžámko se zelenou žabičkou (to jsem si vybrala včera sama) a to nejlepší - vlastní židličku! Je bílá s modrejma slonama a už s ní kamarádím. Mamka mě do ní po:,–(ila a já se smála jako blázen - sedím totiž vysoko a na všechno vidím. Taky mám vlastní stoleček s hračkama, takže jsem děsně spokojená. Ale jíst v ní ještě nebudu, protože se vždycky po pár minutách sesunu na jednu stranu a vypadám jako opilec za barem, cheche.

No a musím vám říct, že jak je venku ta strašlivá zima, tak jsem ty svoje dlouhá spací dopoledne pěkně zkrátila - v postýlce jsem spala tak nejvýš hodinu a už jsem byla vzhůru, ovšem pěkně protivná. Takže ze mě mamka včera udělala balík šatstva, strčila mě do dvou fusaků, dala na kočárek pláštěnku a šupla mě na sluníčko, kde jsem chrupčila své 3,5 hodiny. Když mě vytáhla, měla jsem jen trošku studený nosík a tvářičky - mámě totiž její ségra poradila, ať mě namaže obyčejným jelením lojem (brrr, napatlala mi to po celém obličeji) a fungovalo to! Dneska už mám za sebou taky 3 hoďky a mamka mě furt chodí kontrolovat, jestli jsem nezmrzla. Ale to já ne, hlavně že můžu být venku. Taťka se smál, že prý trénuju na hory, kam jedeme 18. ledna. Už se těším, jak budu chrupčit v závějích.

Máma vzkazuje, že moc děkujeme tetě Frndulce za heslo - Šimůnkovi to na fotkách moc sekne :)))

Jinak vám, kterých maminky pečou na Vánoce, trochu závidím - u nás voní jenom voňavé svíčky, protože mamka si cukroví objednala u té paní, co jí pekla na svatbu… no, pravda je, že mamka by to určitě tak dobře nezvládla. Ale zase pořád někam jezdíme nakupovat dárky - mamka koupila už něco i pro mě, ale musela to dát Ježíškovi, který to prý včas přinese. No doufám, že to všechno stihne, když musí i k vám všem. Hlavně, abych ho nezaspala - i když on prý chodí navečer a to já nikdy nespím :) Jo, a taťka rozsvítil stromeček před domem, to vám je paráda, tolik barevných světýlek - asi ho přemluvím, aby je po Vánocích instaloval nad moji postýlku.

Doufám taky, že jste si všimli, že mamka (lenoch jeden :) konečně není Anonymous, takže hned na začátku víte, že k Bublině patří Viktorka, hihi.

Dneska už budu končit, ozvu se ještě na začátku příštího týdne, až se vrátíme ze čtyřměsíční kontroly (mamka mi tají, že zas budou dvě včeličky, ale já je jistě přeřvu).

Zatím papa všem,
Viktorka s Bublinou

PS pro Frndulku: Bryndáky přes hlavu mají v La Halle v dětském oddělení.

 
Milada01
Kecalka 174 příspěvků 12.12.02 17:17

Ahoj všechny kámošky a všichni kámoši!

Jen co mamka stačila přelouskat Vrabčáka č.13, tak už je tu 14-tý. Přeci jen po návratu od babičky má hodně praní, takže není tolik času.

Viktorko, moc blahopřejeme k malým čtvrtým narozeninám, užij si to a na památku proveď nějakou nezapomenutelnou lumpačinu. Ty jsi tedy přesně o týden starší než já. Musíš napsat, jak jsi to oslavila, abych věděl, co mám příští týden dělat.
Teď by chtěla něco napsat mamka:

Zdravím všechny mamky! Jiřinko závidím Ti, jak si takhle v klidu pečeš. Já bych taky chtěla, ale ten náš lumpík přes den vůbec nespí, ani nevydrží sám, takže bez něj nic neudělám. Jen ráno vydrží chvíli hrát si v postýlce, takže se stihnu umýt. Pak už, když chci něco udělat, musím ho dát do autosedačky a nosit po bytě s sebou. Ale to si stihnu ohřát oběd, který mi naštěstí nosí manžel od nich z jídelny a umýt nádobí. Adámek na mě zálibně při jídle kouká a strká do pusinky, co má po ruce, nejraději už by jedl také.
Chci se zeptat, od kolika stupňů mrazu už nechodíte s dětmi ven? Mě psala švagrová, že jí doktorka řekla, že od ?5st. a to ještě nesmí foukat vítr . Dnes jsme tedy procházku vynechali.
Musím se příští týden zeptat našeho pana doktora.
Frndulko, poslala by si nám taky heslo na Vaše stránečky na adresu: miladam@post.cz. Děkujem.
Už nechám pokračovat Adámka, určitě Vám bude chtít vylíčit cestu k babičce a dědovi na Moravu. Tak ahoj Milada.

Konečně už zase můžu psát já. Takže minulý pátek jsme vyrazila na cestu na Moravu, mou první takhle dlouhou. V autosedačce jsem pěkně spinkal, jen v Praze jsme chytli zácpu, to se mi nelíbilo, že to už nedrncá a začal jsem řvát, tak mě mamka nakojila. Pak jsme ještě stáli na dálnici u Mc´Donalda, kde mě přebalili a jelikož tam nebyl žádný kojící koutek, naši si dali shaker (nevím co to bylo, ale dali jim to do takových velkých kelímků, ze kterých čouhala dlouhá trubička a ten kelímek byl moc studený) a cucali jsme všichni tři. Cestu jsem tedy většinou prospal. Po příjezdu jsem si prohlédl svou novou postýlku a maminčin pokojíček, který byl uzpůsobený teď už i pro mě. Vyrazili jsme do města, ale byla hrozná zima, tak si babička s dědou dali na vánočních trzích svařáka. Mamka se těšila, že potká spoustu známých, ale potkala jen jednu spolužačku, kdo by taky v tomhle mrazu vystrkoval nos.
V sobotu přijel strejda s tetou, které jsem viděl poprvé a hlavně moje o šest týdnů mladší sestřenka Terezka. Položili nás vedle sebe, já jsem ji hned začal ohmatávat a všichni se mohli popukat smíchy, když jsem jí jezdil po stehýnku, no a co, musím si přece ohmatat ženskou, že je to rodina, z toho ještě nemám rozum. Protože mrzlo stále, tak jsme už šli jen v neděli na návštěvu za prababičkou, což bylo jen asi 10min cesty. V pondělí cestou zpět domů jsme se zastavili asi tak v půlce cesty ještě u jedné prababičky a za tmy dojeli domů. Mamka se moc divila, že za tmy jsem v autě nespal, ale mně se nechtělo. Občas jsem trochu zakňoural a mamka mě nakojila. Celý výlet se mi líbil, asi budu velký cestovatel.

Právě od nás odešel Ježíšek v podobě dědy a donesl mi móóóóć krásný fusak do kočárku, je mnohem lepší než ten starý, mamka si pochvaluje, že je užší už do těch našich moderních kočárků, a prý i když bude zítra tak jak dnes, půjdeme ven. Už se těším, až ho vyzkouším.

Viktorko, jak je to s tím Tvým sezením? Já v tomhle směru nedělám žádné pokroky, akorát pasu pěkně koníčky a vydržím to docela dlouho, ale sedět ještě nehodlám, jen v autosedačce.

Už mě momentálně nic nenapadá. Tak se s Váma loučím. Pápá
Adámek (za týden 4 měsíce)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.02 17:25

Ahoj vsichni,

ja se musim pochlubit, ze uz lezu, ale ted hlavne pozadu jako rak, coz neni divu, kdyz opravdu Rak jsem, ze jo! A take jsem se nekolikrat dostal na vsechny ctyri a poradne si zaperoval, ale jeste se tedy nerozlezu, to ne…jo, a taky jsem dostal mrkvicku a docela mi chutna, je to jen trochu nezvyk, mlicko je mlicko, ale kdyz mama mela pocit, ze uz jsem velkej kluk, to je vlastne pravda, vazim 8400g a je mi 5 mesicu, tak ze uz toho mlicka musim vypit hrozne moc, abych se zasytil a pak mam pry zaludek hrozne roztazeny:-) Ven ted take moc nechodime, ponevadz mama jedla nezodpovedne zmrzlinu a poradne se nachladila, takze na mne ted nemluvi, ale spis krakora, je to s ni des. Ale vcera me dala do teploucke kombinezy a pak do satku a jeste prese mne dala svoji bundu a sli jsme na chvili ven. Bylo to bezva, hned jsem usnul! Vyuzivam toho, ze se neodvazi mne dat v tom mrazu do kocarku, ktery tak nesnasim!
Jinak nejvic ji terorizuju v noci, kdyz mam svuj den tedy noc, tak ji vzbudim treba 6× za noc a chci se pochovat, takze pak je celej den uplna matoha a ja ji v pohode preperu!
Mama nic nepece, jako vase mamy, protoze ma jenom remosku a zadnou troubu, kam by to testo strkala, takze ji mam jen a jen pro sebe:-)
Mejte se kolegackove dobre, ja jdu plavat!

Šimon a mamina Petra

 
naivnikacatko
Kecalka 140 příspěvků 13.12.02 19:34

cau lidi, zdravi vas opik verunka :) dneska se muzem trochu rozepsat, protoze rano v 6, kdy jsem donutila mamku bejt vzhuru a venovat se mi (protoze nemohla uklizet, aby nevzbudila tatku), jsem ji rekla, co vam nutne potrebuju sdelit, at to vyridi, tak doufam, ze to nepoplete :)
nejdulezitejsi zprava je, ze mama prestala bejt tak vyjukana a zacala se konecne trochu orientovat v mym dennim rezimu. i kdyz ja jsem mazana a casto ty rezimy menim, aby nasi nezpohodlneli, hehe, no ale i tak uz se mama stiha docela v pohode naobedvat, tuhle dokonce i uvarila polivku, coz tata nalezite ocenil. no radsi vam ani nebudu rikat, jak a kde ta sladka odmena probihala, jen vam prozradim, ze jsem je pri tom rozhodne nenechala v klidu, haha.
ale mama se mi za to pomsti - chce chodit cvicit. nevim sice, k cemu je to dobry, ale mam podezreni, ze chce, aby zmizel ten mekkouckej polstarek, na kterym si pri krmeni hovim. pcha. to by se taky musela prestat ladovat tou slehackou a buchtama - a to asi nepujde, hehe :) tak doufam, ze ji to cviceni brzo omrzi a radsi zase bude se mnou doma. i kdyz - bejt sama s tatou neni vubec spatny. jsem totiz jeho mazlicek a on me furt chova a hraje si se mnou.
nekdy mi taky s mamou zpivaji, to si uzivam a jen tise posloucham, ovsem nekdy taky zacnou tancovat, tak vselijak podivne poskakovat, a to se muzu ztrhat smichy. a jim to, predstavte si, vubec nevadi. oni jsou snad radi, ze jsou mi pro smich? a jeste se tim u dedy chlubijou.. :)
dostala jsem zase novy oblecek - strejda mi ty dupacky chtel dat k vano*****, jenze me hrube podcenil, tak je musel vytahnou uz ted, pze o vanocich uz mi budou maly. docela se mi libijou - zlutoruzovocer­venooranzovy prouzkovany. tata mi rikal, ze jsem bonbonek a lital se mnou po byte jako se supermanem. a babicka si mysli, ze prouzkovany gate nosijou jen chuligani, tak mi rikala chuliganko. me je to zatim *****, jeste jsem se nerozhodla cim budu :)
mozna ucitelkou zpevu - mam totiz dobrou metodu. chytnu mamu za prsicko jako kdyz chci jist a zacnu rvat hlavou doleva doprava. a mama kvika ve vysokym c, haha .o))
a uz se tesim na vanoce, nejspis dostanu nejvic darecku ze vsech, hihi, protoze jsem nejhodnejsi :))
tak, tim pro dnesek koncim, mejte se krasne a zatim caooo :o))
veronika, 10 tejdnu

 
naivnikacatko
Kecalka 140 příspěvků 13.12.02 19:35

jee? proc se tam udelaly ty hvezdicky??
udiveny kace :o)

 
Tuca
Nováček 4 příspěvky 13.12.02 21:01

Jeee, kace, nemas nejaky koreny na Hané?:o))) Ja jenom ty slova libijou a chlubijou…
 Tuca

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.02 00:22

Ahoj dámy a pánové! Tak nejdřív musíme uklidnit mamky,co mají strach,aby se jim miminka nepřejedly…já ted papám Hamilon,ale musím to FORTE,protože po tom obyčejným jsem měl po hodině hlad,a to se mi nelíbilo a nebyl jsem sám…spapám úplně v pohodě 180 ml,a ještě pomlaskávám,že by se tam ještě něco vešlo,ale mamka říká,že to musí stačit,a já se dojím dudlíkem,mimocho­dem,moc mi chutná.V pondělí jdeme zase k mé oblíbené paní doktorce,jsem zvědavej,kolik vážím,protože podle toho vážení s mamkou,kdy se nejdřív zvážíme oba,pak mě mamka položí,hupsne na váhu beze mě,pak pomačká jakousi krabičku(protože počty ji moc nic neříkají…)a řekla mě,že mám 6.80 kg.Ta váha je digitální,tak to má být přesně.Tak musím do pondělí ještě hodně papat,abych měl víc,jsem přece velkej chlap!!!A dupačky už skoro vůbec nenosím,jsou mi skoro všechny malý,a naši už mě nechcou další kupovat,protože je mám tak na týden…tak nosím povětšinou bodýčka(velikost je tam psaná 6-9 nebo 9-12 měsíců-mám skoro 3 měsíce,a už mám takovou velikost!!!)a k tomu nosím kalhoty,co mě mamka ušila.Mám zatím troje,protože víc mamča nestihla ušít,tak ji asi přestanu tak zaměstnávat,at mi ještě něco spíchne,cheche! No a taky se mi vůbec ted nechce být venku-nemohl jsem v tom mrazu vůbec dejchat,soplík se mi v nosíčku srazil na špuntíky,fujky,fuj­ky,tak jsem strašně ječel a jelo se domů.Nelíbí se mi být tak navlečenej,nejradši jsem nahatej,bez plínky,a mrskám nožičkama,a jsem sluníčko,a mamka řekla,že budu asi striptér…nevím,co to sice je,ale jestli za to dostanu mlíčko,jako ted,tak o tom popřemýšlím,hahaha. Takže ven nechodíme,mamka nenakupuje,je hladem,ale aspon hubne.Prý asi vylezem až na jaře,mamka je jak medvěd,jen by spala,ale já ji nenechám,nebojte!!! To jaro bude asi príma,prý bude teploučko,a nebudou mě tak moc oblíkat,tak to se těším. A nevím,co se vám při ležení na bříšku tak líbí…já to vyloženě nesnáším-nic nevidím,hlava se mi zvedat teda rozhodně nechce,tak se vztekám,funím do gauče,a těším se,až mě zase položí na zádíčka a pak jsem zase hodnej. Taky vám musím napsat,co mamka včera vyvedla…normálně mě nakrmila,pohrála si se mnou,já jsem usnul,a když jsem se pak probudil,tak jsem mamku skoro nepoznal!!! Ona měla ty svoje černý vlásky chvilkama úplně červený!!! Koukal jsem na ni jako blázen,a nechápal,co se stalo.Ale prý u nás byla nějaká paní,prý kadeřnice,a tohle mamce vyvedla!!!A ona jí za to ještě zaplatila!!! Já to nechápal…a pak přišel domů tatka,a byl vykulenej,jako já.Ale na druhou stranu-je to fakt pěkný,a jak mamka říká-já ji nedovolím beze mě vytáhnout nos,a do kadeřnictví už vůbec ne,co kdyby mě to taky chtěli provést!!! A ta paní kadeřnice k nám prý bude chodit každej měsíc,no nazdar!!! Jediný její štěstí je,že se mi moc líbila-taky měla červený vlásky,a řekla mi,že jsem moc krásnej!!! Asi ji budu mít rád,když u nás bude občas pobývat… Tak se zatím mějte mrnˇata(bože můj,jak se dělá háček nad písmenkem??? Já samouk to zatím neobjevil!!!) Ozvu se v pondělí s aktuálními mírami!!! Papapa,mamka Monča-rudá hlava a Patriček,hlava olejem promazaná-máme ty hloupý stroupky…

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 14.12.02 11:42

Čau Viki,

díky za tip na bryndáky, máma na mě při nejbližší příležitosti vběhne :o)) Šimon

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 14.12.02 12:05

Tenhle týden jsem měl malý třetí narozeniny :o)) a hned jsem dostal pít místo dudlíku z hrnečku s hubičkou, který je od 3 měsíců. Máma mi do něj zatím dává jen čaj, později prý mi do něj bude dávat i mlíčko. Nejdřív jsem nevěděl k čemu to je, ale já kluk chytrá na to za chviličku přišel a jde mi to moc pěkně:o)).

Máma nevydržela a už mi dala ochutnat banán. Naškrabala mi ho celou lžičku a já to po kouskách spapal. Kdybyste věděli, jaká je to ňamka, přišlo mi to strašně legrační, jak mi máma pořád strkala tu lžičku do pusy až jsem se smál na celá kolo. Dneska mi prý dá ochutnat to malý červený kulatý co máme doma na míse a máma tomu říká jablíčko :o)).

Nejvíc mě teď baví ležet na bříšku a povídat s hračkama a všechno kolem pozorovat. Už krásně pasu koníčky (nebo jak se tomu říká) a moc mě baví pozorovat svět taky z jinýho pohledu než z ležení naznak :o))). Máma mě teď tak pořád fotí, jak chytře koukám na bříšku do foťáku, takže ty fotečky co nejdřív uvidíte na mých stránkách. Už si hezky hraju s chrastítkama a s kdejakejma kroužkama, zkrátka se vším, co se dá držet v ruce. Ale vzít to ještě neumím, to mi máma musí do ručiček strčit :o)).

U nás máma taky peče spoustu cukroví, ale peče to večer, aby na mě měla přes den čas. Mě dá spát v osm večer a já chrupčím až do rána a máma s babičkou můžou zvesela péct. Prý už upekli 11 druhů a táta se včera podivil, kdo že to bude jíst, když máma cvičí, aby jí zmizelo bříško, děda má slabší cukrovku, tak by to neměl a babička tomu sladkýmu moc nedá. Tak jedině táta se strejdou a Pegyna :o)). Táta ten má sladký moc rád.

Prý k nám taky přijde ten ježíšek. Už jsem viděl spoustu dárečků, který máma prý poslala Ježíškovi, že nám je prý přinese :o)).

Táta mě včera měřil, protože je mi všechno malý a naměřil přesně 68cm. To ta paní doktorka minulý týden v poradně měřila nějak divně, ale měřila mě se skrčenejma nohama. Tak mám věci vel. 68 a už spíš 74. Naši se diví, kam prý až porostu, když oni jsou oba malí. Ale aspoň si pochvalují, že když jsem takhle dlouhý, taK nedělám dojem toho naducanýho mimina, ale faldíků už mám až až :o))) a hlavně pěknýho sysla na tvářích a dvě brady :o)). Bodejť by ne, když už zvesela papám 6× denně (5 opřes den a 1 nad ránem) 180ml. To vám ještě minulý týden máma psala, že mi to nechce dávat a šup, týden uplynul a já už dostávám víc :o)).
Už jsme odbourali plenky mini, zbyl nám ještě jeden balík, ale máma ho prodala kamarádce, která má v bříšku miminko a už dostávám midi.- Fixies.

Tenhle týden u nás byli dvě máminý kamarádky a obě měly velký břicha, prý tam mají schovaný miminka. Tak si od mamky půjčovaly spoustu věcí, který už mi jsou malý a pořád mě chovaly a říkali, že porý by chtěli taky takový miminko.o)), ale já jsem originál!!!! :o)))

Dneska sleduju mámu co to pořád dělá. Leze po štaflích a sundává ty dlouhý věci, prý záclony, nosí je do pračky a pak to tam zas věší zpátky. Pak to v pokojíčku moc hezky voní. Taky nám tu pořád voní aromalampičky a vánoční medový svíčky. Až jsem z toho začal pšíkat, tak je máma raději sfoukla :o)). V neděli se se mnou prý pojedou podívat na Staromák na stromeček a na vánoční trhy. Prý tam chodí každý rok, tak letos se tam mezi lidma budou prodírat s kočárem :o)).

Já spím taky pořád venku jako Viki. Máma mě každý den po obědě nabalí, teď už mě začala dávat do fusaku z berana a strčí mě aspoň na dvě hodiny na terasu. Mě se na tom vzdoušku dobře spinká. A paní doktorka říkala, že prý je to zdravé, že děti nemají být pořád doma a že jsou pak odolnější proti nemocem. No nevím, jmě se zkrátka na terase líbí :o)).

Už mám na stránkách všechny fotky, příští týden budou další. Tak je zkoukněte, heslo máte ve svých osobních schránkách.
 www.volny.cz/simonkotys

Tak papa, mámě prý doprala zas ta pračka jde pověsit další záclony. :o))

Šimůnek 3 měsíce + Martina

 
Šárka
Kecalka 418 příspěvků 14.12.02 12:27

Všem komu se udělaly hvězdičky - systém automaticky kontroluje sprostá slova a trochu má pomotanou češtinu a angličtinu, takže když napíšete, že já vám něco „f u k“, tak to proste zamění za ****. Dívali jsem se už na to, ale zatím nevíme, co s tím. šárka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.02 14:28

Ahoj miminka,
teď mamka vůbec neměla čas na emimino. Pořád jenom pekla. Prý nějaké cukroví.
A taky nám nějak zlobil PC, nešlo se připojit.
Mamka děkuje Frndulce za radu s luxem a já se připojuju. Není to už tak protivný a jde to rychle. Mám totiž zase rýmu, a k tomu ještě kašlík. Odnesl jsem si asi nějakýho bacila z návštěvy u babičky. Byl tam můj malej bratránek Tomík a moc kašlal a frkal a já sotva se uzdravil z jedný nemoci, dostal jsem druhou. A ségra taky. Takže kašleme oba a mamka je z nás smutná. Paní doktorka jí ale utěšovala, že to je úděl mladších sourozenců, že jsou pořád nemocní,ale pak budou zase odolnější.
Já si z toho kašle nic nedělám, jsem veselej, vejskám si a směju se na celý kolo.
Musím vám napsat taky jednu novinku. Už se umím převalit z bříška na zádíčka. Já totiž ležení na bříšku nesnáším. Takže jsem se to honem rychle naučil a vyzrál na mamku, která mě vždycky po papkání nechá na bříšku si odkrknout a blinknout. Takže se převalím a pěkně se celej zablinkám, ha ha.
No, musím aspoň trošku uličničit, protože jinak jsem strašně moc hodnej. Nechám mamku všechno udělat a ještě si se mnou pohraje. Nevyžaduju totiž její pozornost za každou cenu a když mi hezky vysvětlí, že teď potřebuje udělat to a to, rozumě jí vyslechnu, vejsknu si a nechám jí odejít. Vím moc dobře, že jak bude mít chvilku, hned přijde a budem dělat vylomeninky. Povídat si, blbnout s nožičkama a ručičkama, říkat si básničky, dělat na sebe obličeje. A než přijde, nějak se zabavím sám. Třeba mě strašně moc baví šilhat si na ručičku. Nebo bušit do chrastítka. Nebo jen tak pozorovat věci kolem sebe. Mám rád změnu a tak jsem chvíli na gauči, chvíli na křesle, někdy v přenosným košíku, jindy v postýlce, někdy u ségry v pokojíku, prostě tak různě, no. A to je panečku k vidění věcí. Vůbec mě nenapadne, abych jen tak řval. To si šetřím síly na jinší věci. Křiknu jenom když fakt něco potřebuju a mamce to vůbec nedochází.

Mamka někdy mluví mou řečí. A to mě baví nejvíc, to si rozumíme úplně perfektně. Ale když mluví tou svou hatmatilkou, tak ať dělám, co dělám, všechno ještě perfektně nepochopím.
Teď zrovna usínám, takže mamka bude končit a připojí se k taťkovi a sestřičce, který zrovna něco kutí u stolu. Mamka mi ještě vysvětlí, že slepujou nějaká kolečka a plní je krémem… a já už usínám, papa
Kryštůfek, 2 měsíce a půl

 
Jirina
Extra třída :D 14797 příspěvků 14.12.02 15:59

Ahoj maminky,
hlásím se zase za sebe, protože na vás mám takový intimnější dotaz (snad miminka prominou že to řešíme v jejich deníčku :o))). Zajímalo by mě, jak jste na tom s menstruací, hlavně vy, které taky plně kojíte.
Mně doktorka říkala, že během kojení menstruuje pouze cca 1/3 žen a těžko předem říct, ke které budu patřit. Minulý týden mi přišly nějaké vzorky od Allways, ale říkala jsem si, že to přece hned tak potřebovat nebudu. A lup - už je to tady. Tedy přesně 8 týdnů po šestinedělí. Ach jo, takže jsem ta 1/3, z čehož jsem děsně odvázaná. Navíc je to mnohem mnohem silnější než dřív (což se dalo čekat). No, jelikož plánujeme brzy dalšího vrabečka tak se aspoň budeme mít čeho držet při výpočtech. Co nadělám, ach joooo.

Teď jsem koukala na frndulčiny stránky a tak už hihi konečně vím jak Martina vypadá. To je super, už se takhle známe, já jsem si vás pod těmi jmény nějak představovala a vy nakonec vypadáte úplně jinak (jak se dalo čekat) :o)) Slibuju, že až něco vyberu k naskenování že tam taky propašuju svojí fotku ať víte s kým máte tu čest :o)))
Ahoj Jiřina

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 14.12.02 17:45

Není to jen u slova „f u k“, ale taky u „r o d i c u m“ nebo „v a n o c u m“ - co je na tom sprostýho? Ještě to dělají jiná slova, ale nevzpomenu si… a přitom jiný sprostý slova se normálně zobrazí…je to zvláštní, že tahle funkce nejde vypnout.
Johanka

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 14.12.02 20:40

Ahoj Jířo,

hehe, já jsem asi taky ta 1/3 - menstruovat jsem začala hned po šestinedělí. Ale jelikož jsem si nechala napsat antikoncepci (Exluton), tak se to zase zastavilo, i když už plně nekojím. Tiše doufám, že se to moc nezhorší, až kojit přestanu (nějak jsem si za těch 13 měsíců odvykla :))).

Pa, Bublina

 
Šárka
Kecalka 418 příspěvků 14.12.02 21:22

V době kojení je hormonální hladina docela neustálená, takže někdy může dojít k tomu, že dostaneš jen nahodilou menstruaci. Já například u Verunky jsem v době kojení menstruovala asi po 4 měsících jedenktár, pak nic a pak pravidelně až po 10-ti měsících od porodu. šárka

 
Tuca
Nováček 4 příspěvky 14.12.02 23:26

Ahoj Jiřinko,
já jsem právě dostala vánoční dárek v podobě první menstruace za necelých osm měsíců od porodu. Do šesti měsíců jsem plně kojila a kojím i nadále i když už ne tak často. Tak doufám, že to je třeba jenom ta nahodilá menstruace, jak tu píše Šárka. A nebo taky nééé. Tuca

 
Milada01
Kecalka 174 příspěvků 15.12.02 11:12

Ahoj Jiřinko!
Já taky plně kojím, Adámek bude mít příští týden 4 měsíce a zatím nic. Ale docela mě Tvůj příspěvek a celá diskuse uklidnila, jelikož z mého okolí znám 3 případy (a myslela jsem si, že to je normální), že když přišla menstruace, tak mléko prý nějak zhořklo a děti už ho odmítaly pít. Toho jsem se bála nejvíce. I když po tom víc jak roce si člověk odvykne i na tu nepříjemnost, co to přináší pro něj. Tak Ti přeju, ať jde zatím pouze o nahodilou záležitost.
Hezkou neděli ahoj Milada.
P.S. PEČU!!! Adámek mě snad vyslyšel a je hodný. Taky jsem slyšela takovou úvahu, že když maminka jí hodně sladkého, je pak kojené dítě dost živé (a já se jím přímo cpu), tak nevím, co je na tom pravdy. Ale je fakt, že včera jsem odpoledne ani večer nic sladkého neměla a Adámek spal až do 9,15hod., což je u nás nevídané.

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 15.12.02 19:43

Já jsem dostala první menstruaci 3 týdny po šestinedělí, kdy jsem ještě Šimůnka kojila a trvala skoro 14 dní!!!!. Od šesti týdnů po porodu jsem začala brát antikoncepci Exluton a prý je po tom krvácení ještě silnější :o(. Šimona už nekojím a tak mi moje gynekoložka předepsala antikoncepci, kterou jsem brala před otěhotněním, tak čekám , kdy se menstruace zas objeví, abych je mohla začít brát. Zbyly mi dvě balení Exlutonu, pokud ho některá berete, tak vám ty dvě balení přenechám, mě už je to k ničemu.
Martina

 
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 16.12.02 12:40

Nazdar rostaci a rostandy!

Zdravime vas od more, chachaaa!!! Tak uz jsme tady, uz tady bydlime!!! A je tu krasne teploucko, nebe modre a bez mracku, slunicko sviti jako o zivot a nad domem nam litaji rackove!!! Tak maminka uvazuje, ze me taky odpoledne soupne na terasu at si uziju cerstveho vzduchu…

Hlavne kdyz jsme ted uz dva tydny nevystrcily nos, jak jenom vybalovala veci ze stehovani, pomahala tatkovi s kutenim, uklizela, drhla dvere /blazen/, a ted prosim jeste ke vsemu tapetuje! Nastesti zacala mym pokojickem, tak se mam na co divat! Jelikoz to dela poprve v zivote, tak doufam, ze si ten muj pokojicek nevybrala zamerne jako ze ‚i kdyz to zkazim, ona to pak stejne pomatla…‘ V tom pripade ale nechapu, proc vybrala zlutou…

Taky vam musim rict, ze jste mi chybeli /a chybely/ a o to vic jsem se snazila zlobit, abych vam zas mohla poreferovat. A mamca si konecne vytvorila ucet, tak uz taky nebudem porad ten vecny Anonymous.

…Uz tady ten komentar datlime asi pul hodiny, ja jsem si u toho dala obidek a ted jsem si vymohla pravo na cenzuru a sedim mamince na kline, tak si dovedete predstavit jak vypadame…

K tomu zlobeni: povedl se mi jeden kousek ze ktereho je maminka dosud vedle. Normalne me nasla jedno odpoledne rvouci a vykulenou v postylce s vyrvanym kolotocem na brisku!!! To teda byla zahada, jak jsem na nej dosahla a hlavne jak jsem ho dokazala vylomit! /Ja ji samozrejme neprozradim ze ovladam karate!/. Ted mi za to rikaji Nindza.

/Ted se usilovne snazim dosahnout na mys, desne me to zajima, ale maminka mi v tom brani, je to ale boj! Clovek si nemuze ani v klidu kliknout!/.

Popisu vam svuj denni rezim / i kdyz jako Opik ho obcas menim v ramci zabraneni monotonnosti/:
Vstavam v devet rano, chvilku si broukam, pak na miste zblajznu 180ml mlicka /kdyz me chce mamca rozmazlovat, tak mi do toho supne jeden sacek sladouckyho prasku Bledina, bud vanilkovyho nebo s cervenym ovocem/, potom si hraju pod hrazdickou a osahavam zviratka, ted mam zvlaste v oblibe takovyho slona kterej jakmile do nej bouchnete, on se nakloni, zacinka a pak se vrati do puvodni polohy, do nej se muzu doslova umlatit! Kolem desate usnu a spim az do poledne, pak si dam obidek: 60ml zeleninky v 180ml davce mlicka, pak vetsinou kaknu, hraju si a zase spim az do tri, to se probudim rovnou na svacinku /pulku vyzivy a 150ml mlicka/, dalsi papani me ceka mezi sestou a sedmou / zase 60ml zeleniny a zbytek mlicka/, potom se koupu, po cemz vetsinou hodim slofika a kolem desate papam svoji 180ku na dobrou noc, kterou vetsinou nedotahnu a usnu s dudlikem v pusince. No a spinkam az do devate do rana… A tak to chodi /skoro/ kazdy den!

Abych vam to potvrdila, jen co me tady mamca polozila na postel, pomuchlala jsem plysaka zajice /kterej je zatim vetsi nez ja/, kakla jsem si a uz zase v pohudce chrupkam!

Maminka souhlasi s Jirinkou, ze je prima, ze se nase maminky mohou prostrednictvim fotek seznamit! Ono je to hned takove osobnejsi. Uz se, Jirko, tesime az se nam ukazes v plne krase!
Jinak pro vetsi seznameni: kolik je vasim maminkam let? Ta moje je jeste takove mlade telatko /ja mam co mluvit/, je ji 23.

Tak uz toho asi nechame, at si dnes taky jeste zatapetujeme!

Moc vas vsechny mimca a mamci zdravi
Eden s maminkou Ditou!

 
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 16.12.02 12:43

Ahoj Simo, ja bych prosim prosim taky rada to Tvoje heslo, uz se tesim az Te budu okukovat! Adresa je ditapetrova@ca­ramail.com
Moc diky!!!
 Eden

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 17.12.02 16:00

Ahoj holky a kluci,

jak jsem slíbila, píšu novinky - ve 4 měsících vážím 6,36 kg a měřím 62 cm a paní doktorka mě pochválila, že jsem vzorové miminko - to se mi moc líbilo, ale hned mi zkazili radost, protože mě zase dvakrát píchli do nožiček. Tak jsem jim tam předvedla i svoje vzorové hlasivky a šupajdily jsme s mamkou domů. Mamka vyfasovala olejíček, kterým mi prý má mazat hlavu před koupáním a pak jemně oškrábat ty žluté šupinky, co se mi udělaly pod vláskama. Fuuj, to zase bude procedura, doufám, že to brzy vyléčíme.

Jsem moc ráda, že se zase ozvala Eden, už se mi po tobě stýskalo :) Máš krásný nový fotečky, mamka se inspirovala a prý mi taky koupí nějaký pidisponečky a bude mi česat culíčky. A moc ti závidím to teploučko, tady je to běs, když jdu spát ven, vypadám jako balík oblečků, jen nos mi kouká :).

No a Adámkovi o tom sezení - já nevím, jak se to stalo, mamka mě přitahovala za ručičky do sedu (což se mi ze začátku strašně nelíbilo, protože mě neposlouchala hlava a bimcala se na všechny strany), ale jednoho dne mě kebulka poslechla a bylo to… teď jsem dokonce zjistila, že když hodně zaberu, po:,–(ím se mamce v náruči nebo na gauči mezi polštářema úplně sama. Všem doporučuju se to rychle naučit, jelikož to báječně zpestřuje krmení. Mamka mi totiž začala dávat jídlo pro velký prcky a v náruči to nezvládá, protože já při tom děsně máchám ručičkama a vůbec, takže mě musela po:,–(it na gauč mezi polštáře, ale já se stejně se celou dobu krmení snažím po:,–(it podle svého :))). Už jsem měla kaši banánovou a kaši s jablíčkem (brrr, ta se mi na začátku zdála kyselá). No ale lžička je báječný vynález, dá se do ní dobře bušit ručičkou - hned napoprvé jsem se trefila tak, že ta kaše mi nevlezla do pusinky jako obyčejně, ale pěkně se mi vypleskla na nosík. Hned jsem se na mamku ukřivděně koukla, jako „co děláš?“. Ale to velký jídlo mi moc chutná a moc mě baví - když zrovna nemám v puse lžičku, hned tam strčím ruku a pak ji opatlám všude, kam dosáhnu. Eden, měla jsi pravdu, už chápu, proč takovouhle zábavu ti dospělí provozujou aspoň třikrát denně :)

Cheche, a poslední novinka - jak teď pořád vykládám a různě při tom kroutím pusinku, podařilo se mi už dvakrát říct megadospělý slovo - „hovno“ (doufám, že se nevyhvězdičkuje :). Máma i táta se nejdřív děsně smáli, ale pak se začali obávat, abych si to náhodou nezapamatovala :)))

Tak milí prckové, těším se na pátek na další vylomeninky a vyřizuju mámin pozdrav vašim mamčám.

Viki (a Bublina)

PS od mamky: Prý je tady z vás všech asi nejstarší, protože v dubnu jí bude už 32, ale zatím to nese statečně :)

 
Milada01
Kecalka 174 příspěvků 17.12.02 16:36

Ahoj Viki!
Tak neměj obavy, moje mamka je ještě starší, jí bude 32 už v březnu! Jo, a taky jsem zjistil, proč jsme si byli zpočátku tak podobní. Pozorně jsme si prohlédli Tvého tátu a můj je něco podobného - pořádnej chlap s úplně stejným sestřihem na hlavě.
Já jdu na kontrolu zítra, tak taky napíšu výsledek měření a vážení.
Pápá Adámek (pozítří 4měsíce)

 
Milada01
Kecalka 174 příspěvků 17.12.02 17:01

Jo, ještě k tomu sezení. Mě mamka přitahuje za ručičky do sedu již nějaký pátek, mně se to líbí, ale že bych vyvinul nějakou aktivitu sám - to nehrozí!!! Jsem prostě líný kluk (i když nechci házet všechny kluky do jednoho pytle). Tak pa.
 Adam.

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 17.12.02 21:03

Cauky Dito,

me je 25 a pry jsem taky jeste tele :o)))). Kdyz jsem byla tehotna, tak mi tenkrat nekdo rekl, ze deti by nemely mit deti :o)))). Ale myslim, ze to zvladame vpohode. mozna i pro ten vek s takovym „nadhledem“, ale i diky tomu, ze mame uzasne hodny miminko :o))). Ale ero jsem asi jeste porad :o)))))))
Pa Martina + Simunek
P.s. heslo ti posilam do mailiku

 
Šárka
Kecalka 418 příspěvků 17.12.02 21:41

Chybička je opravená, takže vzhůru na „zakázaná“ slovíčka jako fuk, rodicum, vanocum atd.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.02 11:29

Ahoj lumpíci, lumpičky a maminy!
zdraví vás cvalda Pajásek (5 měsíců, 8,60 kg, 68 cm) Maminka říká, že jsem pěkný závislák, protože ji nenechám chvilku v klidu. Ale jak vidím, nejedu v tom sám. I vy své maminky nechcete pustit z dohledu. Já, jakkmile mamku nevidím, spustím bandurskou. O pečení cukrátek nebo o uklízení si mamka může nechat jenom zdát. Takže byt provoněly svíčky a cukrátka upekly babičky. U nás to vypadá tak, že jsem celý den vzhůru a spinkám, jenom když jsme venku na procházce. Takže mrazy nemrazy chodíme denně. Když si maminka přečetla v minulém deníčku o tom, jak se oblékáte, prohlásila, že je asi krkavčí matka a já jsem měl dávno zmrznout. V kočárku ležím jen v tom co nosím normálně doma, tj. bodičko nebo košilka a dupačky. Navíc mám jen fleesovou kombinézu a čepičku s bačkůrkama. A zabalený jsem ve fusaku. Ale nikdy se nestalo, abych měl studené nožky nebo ručky. I tvářičky mi zůstávají teplé. Jen nosánek mám jak rampouch a červený jak starý násoska.
Taky se těším, až ochutnám nějakou tu dobrůtku, o kterých píšete. Banán, jablíčko, kašička…, hmmm to zní dobře. Já znám zatím jen maminčino mlíčko. A chutná mi tak, že ho chci ve dne v noci každé dvě hodinky. Taťka povídal, že bych už s tím měl přestat a taky mu mamku někdy půjčit. Nevíte proč? Vždyť on baští jiný dobrůtky, tak proč by měl mít ještě maminčinu mlíkárnu?

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.02 11:29

Ahoj lumpíci, lumpičky a maminy!
zdraví vás cvalda Pajásek (5 měsíců, 8,60 kg, 68 cm) Maminka říká, že jsem pěkný závislák, protože ji nenechám chvilku v klidu. Ale jak vidím, nejedu v tom sám. I vy své maminky nechcete pustit z dohledu. Já, jakkmile mamku nevidím, spustím bandurskou. O pečení cukrátek nebo o uklízení si mamka může nechat jenom zdát. Takže byt provoněly svíčky a cukrátka upekly babičky. U nás to vypadá tak, že jsem celý den vzhůru a spinkám, jenom když jsme venku na procházce. Takže mrazy nemrazy chodíme denně. Když si maminka přečetla v minulém deníčku o tom, jak se oblékáte, prohlásila, že je asi krkavčí matka a já jsem měl dávno zmrznout. V kočárku ležím jen v tom co nosím normálně doma, tj. bodičko nebo košilka a dupačky. Navíc mám jen fleesovou kombinézu a čepičku s bačkůrkama. A zabalený jsem ve fusaku. Ale nikdy se nestalo, abych měl studené nožky nebo ručky. I tvářičky mi zůstávají teplé. Jen nosánek mám jak rampouch a červený jak starý násoska.
Taky se těším, až ochutnám nějakou tu dobrůtku, o kterých píšete. Banán, jablíčko, kašička…, hmmm to zní dobře. Já znám zatím jen maminčino mlíčko. A chutná mi tak, že ho chci ve dne v noci každé dvě hodinky. Taťka povídal, že bych už s tím měl přestat a taky mu mamku někdy půjčit. Nevíte proč? Vždyť on baští jiný dobrůtky, tak proč by měl mít ještě maminčinu mlíkárnu?

Mějte se všichni pěkně, lumpačte a nezlobte!

Pajásek a mamka Jana

 
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 18.12.02 11:56

Ahoj ptacatka,

Neda mi to a musim se jeste jednou ozvat. Predevsim dekujeme Frndulce za heslo, uz jsme Te, Simo, zkoukly, a moc ses nam libil! Jak vidim, sesli jsme se tady na Vrabcackovi sama krasna miminka!

I Tobe to, Viki, moc a moc slusi, v te cepici jsi desne roztomila. Uvidis ze culicky jsou dalsi prilezitost k lumpaceni. Tvoje maminka zatim netusi, ze jeden pidiculicek Ti muze kroutit i ctvrt hodiny /pokud zrovna nespis/! Tak ji moje maminka preje hodne trpelivosti ;))) A taky jsme se moc zasmaly Tvemu sprostemu sluvku, maminka mi nechtela vysvetlit, co to znamena, ale ja jsem si to zapamatovala a pri nejblizsi prilezitosti je zkusim vyslovit!

Jinak s tim oblekanim vas asi vysokujeme, ja oproti vam chodim ven uplne nahata! Nevim, jestli je to tim francouzskym klimatem, ale na sobe mam jen body, sametove dupacky a na tom bud fusacek nebo prosivanou sametovou kombinezku a cepicku!!! A to se prosim nekdy i zpotim!

Tak vas opet moc zdravime, tapety zatim drzi, tak uvidime co to da az to uschne!!!

Papa Eden s Ditou

PS. Nevite nekdo, jestli se daji posilat komentare s malou foteckou?

Vložit nový komentář