Z deníčku malého Vrabčáka - 18.týden

Rodičovství

Tak si představte, že už máma snědla celou tu hromadu cukroví, který upekla na Vánoce ! Pak jsme byli u babičky a tak se tam pustila ještě do jejího cukroví. Teď zase pro změnu upekla bábovku, musela přece vyzkoušet novou formu, kterou jí nadělil Ježíšek :o) A já pořád a pořád jen mlíko :o(

Chachá, jednou máma seděla u mě na gauči a jedla banán a připadalo jí, že tak smutně koukám, že mi dala ochutnat. Ale jen trošičku co by se za nehet vešlo. Hm, docela mi to chutnalo. Jenže když to zkusila příště, tak jsem začal kuckat a vyblinkal jsem to, nějak jsem nevěděl, co s tím v pusince dělat. Takže si prý musím počkat ještě minimálně ty dva měsíce, než mi bude půl roku, do tý doby nic než mlíčko nedostanu. A taky se prý nejdřív musím naučit sedět, abych mohl papat hezky v židličce. Zatím mi to moc nejde. Když mě máma opře o polštářky tak se za chvilku zkulím na stranu. Taky máma zkoušela přitáhnout mě za ručičky, ale to taky ještě moc nejde a někdy se vzepřu za nožičky a vůbec mě do sedu nedostane. Převracet z bříška na záda ještě taky neumím, ale když mě kutálí máma, tak to se mi líbí :o)

Ale pokroky dělám pořád. Například už krásně zpívám v miminkovštině. A máma si lehne ke mně a zpívá se mnou a je to hrozná sranda. Hehe, tuhle mi zpívala a hrála k tomu na takový obrovský chrastítko (Jíro, to je kytara! - pozn. mamky) a to se mi taky docela líbí, ale jen veselý písničky, pomalý mi připadají smutný a u těch se rozbulím :o)) Nejvíc mě ale stejně rozesměje, když na mě dělá KUK! Ručičky si žužlám ostošest a jednou se mi podařilo přikulit si kačenku a tak jsem ji hned taky ochutnával. Chytnout chrastítko se mi sice ještě moc nedaří, ale když mi ho máma strčí do ručičky tak ho držím a taky ho zkouším dát do pusinky - někdy se třeba trefím i do očíčka :o) Tak se mamka bojí, abych z toho neměl monokly :o)

Poslední dobou krásně spinkám v kočárku, ale zase nechci usínat v postýlce. Tuhle jsem vydržel řvát skoro hodinu, než mě máma vyndala, utišila, znovu nakrmila a pak jsem konečně usnul. Ale v noci když se vzbudím na papání to pak usnu jak špalek hned jak mě mamka odloží. A pro změnu nepláču když se probouzím. Pořád spinkám na bříšku, takže nejdřív otevřu očíčka, vykulím je a koukám kde je máma a začnu zvedat hlavičku. Prý vypadám jak když želvička kouká z krunýře :o))

Hehe, máma už nevydržela ty svý nestříhaný vlasy a odešla ke kadeřnici, takže mě poprvé doopravdicky hlídal táta. A bylo to úplně v pohodě, táta se se mnou smál a pak mi pustil svoje cédéčko, který máma moc nemá ráda, a já si u toho spokojeně broukal :o) Ale máma byla za necelou hodinku zpátky, nešla totiž ke svý kadeřnici do Prahy, ale k nějaký jiný kousíček od nás. Nejdřív jsem mámu nemohl poznat a tak jsem se rozbrečel :o) No, konečně je spokojená, že jí ty vlasy už nepřekážejí. Haha, stejně jí budu dál tahat :o)) Posledních pár dní jsme s maminkou skoro celý den sami. Táta totiž od příštího týdne nastupuje do práce, bude dělat tady u nás v nově otevřené restauraci u baru, takže teď tam chodí pomáhat, aby bylo včas všechno hotovo. To potom bude vždycky celý týden v práci od odpoledne skoro do rána a přes den bude spinkat, což bude sranda v tý naší jedný místnosti, protože někdy řvu tak, že by to vzbudilo i mrtvýho :o) Tak asi budeme muset chodit častěji ven a nebo si táta udělá provizorní ložnici v patře, kde to ještě není úplně hotový. Ale pak bude mít zase celý týden volno a snad na mě bude mít taky víc času :o)

Dnes jsme byli na ultrazvuku s nožičkama. Všechno mám v pořádku, takže vycpávací pleny už dávat nemusíme. No, mamku to docela mrzí, už si zvykla, že když kakám a proleze mi to plenkou na zádíčka tak to někdy ta vycpávačka zachrání. Ale zase se vejdu do oblečení, který už je mi trošku malý. Za 3 měsíce máme přijít na kontrolu jadýrek. Tak nevím, jsem snad nějaký jablíčko že mám jadýrka ?!? No ale samozřejmě jsem nebyl úplně hodný, začal jsem brečet hned jakmile mě máma svlíkla. Vyšetření bylo hrozně rychlý, pak jsem se uklidnil a šli jsme. Na chodbě čekal táta a máma mě tam dooblíkala do kombinézky a aby teda všichni viděli co jsem zač tak jsem pěkně řval u oblíkání, byl jsem už totiž hrozně ospinkaný. Doma jsem hned usnul a spinkal skoro celý odpoledne. Hehe, máma má zase strach jak budu vyvádět příští týden u paní doktorky, protože mě bude svlíkat, vážit a bohužel už konečně očkovat.

Tak se mějte prííímově, nezmrzněte (my si teď ven vůbec netroufnem aby mi nezamrznul čumáček) a já vám za týden napíšu jak jsem vyváděl na křtinách a u doktorky.

Váš Jíra s mámou Jiřinou

Váš příspěvek
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 10.01.03 10:50

Ahoj Jíro s maminkou,

to Tě teda pěkně obdivuju, nebo spíš Tvojí maminku, že vydrží nevzít Tě z postýlky, když třeba hoďku vřeštíš. Na mě to mamka taky teď zkouší, tak uvidíme, kdo z koho. Konečně si mamka řekla, že mě nebude mít pořád na ruce nebo u prsu :-)))) moc se mi to líbí, protože by vůbec nic neudělala, tak ode dneška zkoušíme, kdo to vyhraje. zatím ke mě pořád běhá do kočárku, aby mi dala dudlíka, ale já ho sem tam vyplivnu, to abych zkoušel její pozornost. Naštěstí vždycky přiběhne a dá mi dudlíka. To je taky dnes poprvé, co mi ho pořád dává do pusinky. No není to špatný, ale prso je lepší :-))))

Tak se zatím měj mooooooccccc hezky a papa

Adámek 1. měsíc a mamka Veronika

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 10.01.03 11:19

Ahoj Vrabčáčku a ostatní, kteří se připojí,

chachá, s těmi jadýrky jsi mě pobavil - já jdu na kontrolu se stejnou věcí už asi za 2 měsíce, doufám, že mě tam nerozříznou stejně, jako to máma dělala s jablíčky na Štědrý den :).

Jinak z očkování neměj strach (platí i pro Šimůnka), jen to chvilku štípne a je to hned pryč - i když, jakmile mě píchla sestřička podruhé, tak jsem už nevěřila, že je tomu štípání konec a pořádně jsem si zařvala… už jsem to absolvovala dvakrát, což znamená, že příští týden bude už jenom jedna včelička. Po žádném očkování jsem žádnou reakci neměla, hurrrá!

Musíme poděkovat (myslím, že Šimůnkovi) za tip na zrcadlo při pasení koníčků. Když mi ho máma dá před čumáček, koukám na tu holčičku před sebou a vydržím to i 10 minut, což je u mě, která to na bříšku nemá moc ráda, velký úspěch! Sice se umím z bříška převalit na záda, ale dělám to jen v nouzi nejvyšší, když mě rodičové odmítají zvednout.

Maličkému Adámkovi od Veroniky bych ráda doporučila, aby se s tím usínáním nedal - já jsem v postýlce začala usínat až ve 3. měsíci, a to podle „řvacího“ návodu z e-Mimina. Píše se tam, že do 3. měsíce se mimča sama uspat neumí, takže chování do uspání je přípustné :))). Učení usínání mi trvalo přesně 3 dny - odkaz je tady: https://www.emimino.cz/article.php?…. Dneska usínám samostatně, s dudlíkem a spací kamarádkou plínkou, kterou si musím namuchlat přes očíčka. Jakmile usnu, dudlík letí a plínku taky shrnu, abych mohla dýchat.

Jo a Miladin Adámku, ty jsi opravdu kus chlapa (asi budeš po taťkovi, viď?). Mamka nevydržela a vážila se se mnou, takže to vypadá na dosažení hranice 7 kg… uvidíme příští pátek :)

Co se týká ožužlávání, já strkám do pusy všechno, na co dosáhnu :) Mamča mi z toho důvodu přidělala hračky na hrazdičce na gumičky, takže jdou přitáhnout až do pusy a nemusím si furt žužlat ručičky, když už mě hraní nebaví. Ale to přitahování hraček je dřina, mám to tak těsně, že musím hodně zabrat, abych je k puse dostala, někdy i oběma rukama.

Hlásím taky, že už spinkám celou noc od půl deváté do osmi a pak si zdřímnu dvakrát až třikrát za den tak 2 hoďky maximálně. Máma doufá, že až příští týden přijedeme na ty hory, budu spinkat víc na tom vzdoušku tam… chachá, uvidíme! A představte si, že si na hory vezeme na pár dní i babičku, aby si mamka s taťkou taky mohli spolu zalyžovat. Už se těším, protože babička mě děsně rozmazluje, pořád mě nosí a povídá si se mnou a vůbec mě všelijak hýčká :)

Tak pro dnešek toho bylo dost, těším se, co napíšete, a zdravím (i s mámou) i vaše mamky.

Pa, Viki (v neděli 5 měsíců) s Bublinou

Milada01
Kecalka 174 příspěvků 10.01.03 16:49

Ahoj všechna miminka!

Musím se pokochat tímto označením, protože mně už tak nikdo nechce říkat, prý pro takového valibuka jako jsem já se to už nehodí, ach jo. Mamka vzkazuje všem Vašim mamkám ať si užijí chování a nošení Vás dokud to jde a není to vysilující. Mě mamka ještě donedávna vyhazovala do vzduchu a já jsem se smál na plné pecky, ale teď to udělá maximálně 2× za sebou a má dost.

Jíro, jak je na tom Tvoje mamka s váhou? Moje se totiž taky pořád cpe, a to hlavně čokoládou, během svátků zlikvidovali 4 velké kolekce, teda táta byl většinou v práci, takže viník je jasný. Taky se mamka někde dozvěděla (nevím, jestli jsem to už sem nepsal), že když kojící matka jí hodně sladkého, je potom dítě živější a tolik nespí, což by na mě docela sedělo. Tak dnes si mamka odpoledne nechce vzít nic sladkého a večer se uvidí. Při večerním kojení totiž už to vypadá, že usínám (já totiž usínám zá:,–(ně u prsu) a najednou oživnu, vytřeštím oči, začnu se smát a jen tak pocucávám. Tak jsem zvědavý, jak to dnes dopadne, ale věřím, že mamka to stejně nevydrží nedát si nic sladkého k odpolední kávičce (bez kofeinu! ? to by jinak ta nespavost měla jasnou příčinu).

Jíro, víš už aspoň, co je to čajíček? Nebo Tě drží opravdu jen na tom mlíčku jako mě. Mamka si totiž v porodnici půjčila videokazetu o kojení a pouštěla si ji pořád dokola, takže jede podle instrukcí.

Jo, ještě k tomu spaní. Ani v kočárku nevydržím spát déle jak hodinu. Ale na druhou stranu si mamka vůbec nestěžuje, že nespím ve dne, protože v noci (až na výjimky) vydržím spát v kuse 8 ? 9 hodin.

Moje mamka taky uvažuje o nějakém kratším sestřihu, protože už jí dost dlouhou dobu vadí, jak se všude válejí ty její dlouhé vlasy.

Já se zatím vůbec nepřevaluji, ale jak mamka říká sedím den ode dne pevněji, ale přepadávám dopředu. Taky se mi, Jíro, líbí, když se mnou máma válí sudy, já ale aktivitu v tomto směru vůbec nevyvíjím.

Viky, dík za tip na připevnění hraček k hrazdičce gumičkou. Jen se mamka bojí, aby gumička nepraskla a neměl jsem po očičku. Jako mimčo jsem spíš po mamce, ta byla v mých letech taky takový macek, to táta byl drobnější kojenec a jak se to teď obrátilo! Měj se na horách moc fajn.

Tak Vás všechny zdravím a vyřizuji pozdravy i od mamky Milady.

Adámek (bez 9-ti dnů 5 měsíců).

Barcaz
Kecalka 108 příspěvků 10.01.03 19:13

Ahoj Jíro, ahoj všichni,
moc se omlouvám že jsem tu už dlouho nebyl, ale maminku tak vytěžuju, že si akorát občas stihne vytisknout a přečíst vaše příspěvky ale už nestíhá sem něco napsat o mě. Takže abyste věděli, já už se mám moc fajn. Nejdříve jsem se zbavil prdíků a breku díky Nutritonu proti blinkání a teď mě maminka musela začít přikrmovat mlíčkem Omneo a hned jsem přestal být nervózní, spím sám od sebe i přes den a díky Vojtově metodě jsem pěkný raubíř, dneska jsem se začal otáčet na bříško, ale jelikož mi tam vadí ručička a nejde mi to úplně dotočit, tak se vztekám, kvičím a pištím. Ale jinak se pořád směju. Jen jsem chtěl, abyste veděli, že se už mám fajn a že je ze mě veselý chlapeček. Maminka vás moc zdraví, mějte se a zase někdy ahoj. Kryštůfek, 4,5 měsíce a maminka Barča

Tony1
Stálice 83 příspěvků 10.01.03 23:29

Uf, tak to se mi, Viki a Adámku ulevilo, že snad to očkování nebude taková strašná věc. Ještě počkáme, co nám poví Šimůnek a Jíra. Já moc nevím, o co jde, ale moje máma je z toho vyplašená jako zajíc.

Taky mě pobavilo, jak se mamka Jiřinka strefila s mojí mámou - ta se taky tento týden konečně nechala ostříhat a mně se to docela líbí. Hlavně že už nebudu mít ty její dlouhý vypadávající vlasy v puse, peřinkách, oblečeníčku a v plínkách (poznámka pro mamky: Taky si někdy zavzpomínáte na to úžasný období těhotenství, kdy vlasy pevně držely tam, kde mají a vypadaly jako z reklamy?).

Ve svých 3 měsících vážím 6,7 kg a měřím 66 cm. Mně to přijde príma být takový obřík, a i když je mi trošku mamky líto, jak se kroutí, že ji tuze bolí záda z toho poponášení, tak zas ji rád pozoruju, když ráno cvičí, to se mi líbí a řehtám se u toho. Taky mám oblíbený jeden cvik - máma leží na zádech, pokrčí nohy a kolena si přitáhne k břichu a mě si bříškem položí na lýtka. Pak s těma nohama různě cvičí - přitahuje kolena, ohýbá lejtka a já jsem jako v letadle nebo jako nějaký ptáček, koukám kolem a moc se nasměju. A taky se krásně vyprcám :-)

Asi budu krejčí nebo módní návrhář, protože děsně rád zkouším kvalitu látek, které se mi dostanou do ruky. Největší zábavu mám z toho, jak žvachlám v pěstičkách plínku nebo peřinu nebo mámino tričko, a pozorně si je prohlížím. Ručičky mi taky moc chutnají a umím si narvat skoro celou pěst do pusy, jenže u mě je to takové znamení, že se brzo pozvracím :-) Jak tu jednou Vrabčáček psal, že si nablinkal do očička, tak já jsem nablinkal do očička svojí mamince - měl jsem toho trošku v pusince a musel jsem si honem pšíknout a už to bylo.

A teď vám musím tajně napsat hróóóznou věc, kterou mi ty rodiče udělali, ale já je na sociálku stejně nebudu žalovat. Když jsme se vraceli z procházky, naši vynesli korbičku z kočárku domů a položili ji i se mnou na zem. Pak mě táta chtěl přenést do jiného pokoje, tak chytil ty ucha, teda on si myslel, že chytil obě, jenže chytil jenom jedno a parádně mě z korbičky vyklopil čumáčkem přímo na podlahu. Ó je, to bylo křiku!!! A měl jsem svou první bouli a modřinu na čele :-( Moc ale nevím, jestli mě to opravdu bolelo nebo jestli jsem měl víc hlad, protože jak se mamka vytasila s mlíkem, tak jsem hezky papal a uklidnil se. Máma mi tu modřinu hned začala chladit takovým gelovým pytlíčkem a potřela jakousi mastičkou, takže do večera nebylo nic vidět a babičky to ani nepoznaly. Tak jim to, prosím, neřekněte, ony by byly strašně vyděšený…

Všem pozdrav, Toník (3 měsíce a 8 dní)

Tak, převezmu na chvilku psací žezlo, protože se chci zeptat na dvě věci. Jednak maminek, které už dáváte mlíčko z láhve - jak si dětičky na dudlík od flaštičky zvykly, trvalo to nějakou dobu nebo to bylo hned? Popř. jak jste je to naučily? Zatím to u nás není aktuální, ale snažím se Toníkovi nabízet čajík na větříky (Jíro, taky nám nechutná, ale zkoušíme to každý týden, protože prdíky nás stále trápí přes všechna opatření), nejdřív jsem to zkoušela po lžičkách a teď mu ho dávám v lahvičce, ale on vůbec neví, co s tím dudlíkem má dělat. Trošku ho ocucává a olizuje a ono pár kapek vždycky vyteče, ale myslím, že to hustší míchané mlíčko by si takhle vůbec nevycucnul. Nevím, třeba je to proto, že mu ten čaj zas až tak nejede a to mlíko by mu chutnalo víc, tak by se snažil. Tak mi, prosím, poraďte.

Druhá věc - Tonda začal ochutnávat svět kolem sebe :-) Udržujete nějak zvlášť čistotu hraček? My máme hodně chrastítek a hraček plyšových a froté (Jiřinko, kde jste sehnali kačenky pro Jíru? Mně v hračkářstvích tvrdí, že omyvatelné pískací gumové hračky se už nevyrábí kvůli jedovatým ftalátům nebo co, a proto že jsou teď všechny hračky hadrové) a já nevím, jestli to mám fakt třeba každý týden prát nebo počkat až to bude opravdu fest ožužlané. Jak to děláte vy?

Mějte se pěkně a chytejte vyndavací kočárkové tašky za obě uši :-) Mája

Jirina
Neúnavná pisatelka 15087 příspěvků 11.01.03 14:07

Ahoj mimča a maminky,

tentokrát se tu na nás vyrojilo tolik otázek, že s mamkou sedáme a píšeme odpovědi. Budeme psát střídavě oba, takže dětičkám píšu já Jíra a maminkám moje mamka Jiřina, aby bylo jasno :o)))

Adámkovi od Veroniky: já když usínám, tak vždycky trošku řvu, ale mám u toho zavřený očka a je to spíš takový rozčilování z polospánku. Normálně usnu tak za 10 minut, ta hodina byla výjimka, to mi zrovna něco vadilo, ale už nevím co. Máma mě nechce moc nosit, zaprvé ji pořád hrozně bolí záda (trpěla na to už dřív než měla mě) a zvlášť mě nechce nošením uspávat. Jediný požiteček z nošení mi poskytuje taťka a to navečer když už jsem nevrlý, ale je ještě čas do koupání. To je bájo, u něj jsem jak na rozhledně :o))

Veronice od Adámka: já se snažím Jíru opravdu nosit co nejmíň, musí si na to zvyknout, že ho prostě nosit nemůžu. Takže ho beru na rameno po jídle na krknutí nebo když ho nesu přebalit nebo tak a úplně mi to stačí. Po jídle ho položím na gauč a hraju si s ním. Když se začne rozčilovat tak ho otočím na bříško a jdu od něj (samozřejmě ne úplně pryč, sleduju ho z povzdálí), zdá se mi totiž, že chce prostě být sám, buď si povídá se zvířátkama a nebo si trošku fňukne a usne. Samozřejmě při vytrvalejším pláči hledám a řeším příčinu :o)
Chichi, vůbec mě nenapadlo, že Euka je vlastně Verunka. Moje ségra Verunka si jako malá říkala Veja :o)

Viktorce - já už vím stoprocentně, že u očkování řvát budu, vůbec nejsem žádnej hrdina. Hehe, zítra při křtinách mě prý budou kropit hlavičku nějakou vodičkou, tak můžete uzavírat sázky jestli to prořvu nebo ne :o)))

Miladě od Adámka: my doma váhu nemáme, takže se příští týden zvážím s Jírou v poradně, ale zdá se mi, že mám míň než před Jírou. Našim váha blbě váží, mají digitální a záleží jak si na ni stoupnu. Když si stoupnu úúplně dozadu jak nejvíc to jde, tak vím, že ve skutečnosti mám cca o 1,5 kg míň než ukáže. No a maximum který jsem z ní vymáčkla je moje váha před těhotenstvím, takže mám míň asi určitě. Vždyť taky denně vykojím okolo 3/4 litru, to je 3/4 kg a zase že bych sežrala o tolik víc než normálně to si nemyslím. Taky jsem se měřila a v cm mám ve všech partiích (prsa, pas, břicho, boky) o pár cm míň než před těhotenstvím. Jestli sladký mění mlíko mě nenapadlo, Jíra mi večer u kojení usíná a pak se při krkání a položení do postýlky na bříško probere, ale že by to bylo mlíkem to se mi nezdá.

Adámkovi od Milady: Čajík jsme zkoušeli asi v 6 týdnech, paní doktorka mi ho doporučila, když jsem moc brzy po sobě papal, že mi trochu zažene hlad. Haha. Vůbec jsem nechtěl z flašky pít a to co jsem vypil vůbec žádnej hlad nezahnalo. Tak to pak máma přestala zkoušet a pije ho sama (krásně po něm prdíme oba :o) takže už 2 měsíce fakt nemám nic než cecík. Dudlík už taky nechci aspoň 2 měsíce (od té doby co jsme šli do nemocnice), jakmile mi ho strčí do pusy tak ho hned jazýčkem vyšoupnu. V noci spinkám v kuse max. 6 hodin, sice už jsem vydržel i 8, ale to jen výjimečně. Spinkat chodím okolo 8 a na kojení se budím okolo 2 v noci a pak brzy ráno okolo 6. Po obojím pití hned zase usnu a spinkám až do cca 9 až 9,30 kdy vstáváme.

Jirina
Neúnavná pisatelka 15087 příspěvků 11.01.03 14:07

Máje od Tonyho: já mám taky pořád všude vlasy, i když kadeřnice mi říkala, že mi nijak zvlášť nepadají a že je mám pěkně kvalitní. Ale mně padaly vždycky, ne že by to byly přímo hrstě, ale sem tam vlas najdu každou chvíli. Kačenky jsem koupila náhodou u nás na vesnici v malým krámečku, kde mají textil a hračky a měli jedny jediný. Je pravda že žádný jiný pískadla tam neměli (jen takový ohavný příšerky) a ještě se mi prodavačka omlouvala, že jsou tak drahý, i když mně nepřišlo 123 Kč za velkou a malou kačenku příliš moc. Jsou fakt moc pěkný, Jíra si s nima vyhraje. S těma ftalátama je to těžký, nikde jinde jsem taky žádný pískadla neviděla a to jsme koukali v různých obchodech, chtěla jsem přikoupit ještě další. A tyhle skutečně měly schválení hygienika či čeho že jsou vhodné od 0 věku.

Tak to by snad bylo všechno, kdyžtak se ještě ozveme :o)
Pa Jíra + Jiřina

P.S: Ještě mě zvědavku by zajímalo, jaký má Mojmírek od Ivči příjmení. Chichi, jestli to teda není tajný, napiš mi to třeba jako osobní zprávu pokud to nechceš říct všem :o) My jsme museli hledat klasický jména, protože asi Mojmír Vrabec by byl jak blázen :o)))
A Bubli, Viktorka je v rodným listě prostě Viktorka nebo jak je to v kalendáři?
 Jiřina

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 11.01.03 19:14

Ahoj Vrabčáku a naši kamarádi a kamarádky!!
Jmenuju se Lucka a když jsem se narodila, mamka to ještě stačila oznámit, ale pak už jsem ji nenechala napsat kloudný komentář. Jinak vás ale sleduje pečlivě každý týden, akorát, že si stačí Vrabčákovy zážitky jenom přečíst, komentář ji napsat nenechám, to teda ne. Buďto začnu zlobit, sotva se připojí na internet nebo si to nechám na chvíli, kdy se rozhodne něco napsat. Jinak vás čteme už od začátku deníčku Naivního Káčátka a pokračujeme Vrabčákem a Jiřinkou.
Teď už ovšem musím nechat mamku napsat o tom, jak zlobím, protože mi všechna miminka připadají nějaká moc hodná :-)).

Tak za prvé přes den vůbec nespinkám, jsem ochotna si zdřímnout jenom u prsu a to musí maminka ležet se mnou a pokud možno se nehýbat, abych trochu spala. Jinak jsem totiž unavená a protivná, ale usnout sama prostě neumím. Něco na tom s tím sladkým asi bude, mamka se totiž pořád láduje čokoládou stejně jako Adámkova maminka.

V noci maminku budím jednou až dvakrát, a to jsem ve třech měsících asi tři týny vydržela spinkat i osm až devět hodin v kuse. Přece nebudu rodiče tak rozmazlovat. Mamka jenom závidí Bublině Viktorku, jak krásně spinká a hlavně usíná sama. Usnout jsem teda ochotna taky pouze v jedoucím kočáře, ale poslední dobou už ani to nedělám, protože mě zajímá všechno kolem a nemám ráda, když je zatáhnutá boudička.

Taky hodně blinkám a maminka mě pak musí pořád převlíkat, vůbec se mi to nelíbí a pěkně přitom vřískám, nechci natahovat ručičky a dělám mosty.

Cokoli se mi připlete pod ručičky, žižlám. Tatínek mi musí každý večer prát moje hadrové hračky, protože jsou hrozně ožižlané. Mamka mi nedává dudlíka a tak si místo toho strkám do pusy paleček a slintám a slintám.

Očkování už mám za sebou dvě. Po tom prvním jsem celý večer strašlivě plakala, až ze mně byli rodiče zoufalí. Mamka čekala podobnou pohromu i po druhém očkování, ale světe div se, byla jsem nejhodnější miminko na světě. Konečně mě čeká už jen jedno očkování. Při tom druhém musel jít do ordinace místo maminky tatínek, protože maminka poprvé brečela, jak mě píchali. Tatínkovi se pak v noci zdálo o injekčních stříkačkách. Tak vám všem přeju, aby vás to očkování jenom štíplo a potom už nebolelo a taky, aby to vaše maminky nesly statečně.

Maminka se taky rozhodla, nechat si ostříhat svoje dlouhé vlasy jako vaše maminky, protože se mnou ji jenom zavázejí a taky už moc parády se mnou nenahoní, dávám ji maximálně čas na to, aby se učesala jednou denně!!

Takže se všichni mějte moc hezky a pozdravujte svoje maminky!! Ta moje už musí přestat psát, protože jdem koupat :-)).

Pa, Lucinka, 4 měsíce, a mamka Eva

folyovka
Povídálka 12 příspěvků 12.01.03 16:17

Zdravím všechny maminky i miminka. Podobně jako maminku Evu s Lucinkou mě udivuje, jak jsou všechna vaše miminka hodňoučká.Skoro začínám věřit tomu,že chyba bude ve mě.Tomášek byl už od narození to nejhodnější mimi, ale vydržel to jen asi do čtyř měsíců.Potom nastal zlom.Už minule jsme psali,že to bude asi zoubkama,ale já tam pořád nic nevidím.Tomášek odmítá spinkat jinde než v mojí posteli a to už jsme to měli zmáknuté.Z ničeho nic odmítá dudlík a uklidní se jen u prsa. Je pořád unavený a to usne jen v moji přítomnosti běda jak se vzdálím a on se probudí.Vnoci mi vůbec nespí celou noc .Připadá mi ,že né z hladu,ale aby zkontroloval jestli tam jsem.My už máme za sebou tři očkování .Všechna byla katastrofální .Teda první den. Od příchodu s poradny plakal.Paní doktorka konstatovala,že je Tomášek nesmírně citlivé dítě.Musím mu před každým očkováním dávat do zadečku půl čípku paralenu a někdy i čtvrtku tablety dithiadenu.Pře­vracet se nám taky moc nechce,ale když s náma tatínek trénuje tak se snaží.Něco mu jde ale mistrovsky. Už umí najít a vzít si hračku která ho zajímá a strká ji do pusinky.Teď jsem mu koupila vodolepky ty se mu moc líbí a já je taky všestranně využívám.Pár jich mám pověšených nad přebalovací podložkou takže ho zabáví.Pár jich mám ve vaně při koupání a jednu nebo dvě mu nechávám jako kousátko a je to opravdu výborné.Když leží na bříšku, položím před něj par hraček a on si je už přitáhne a tak si i cvičí krční páteř.K tomu vypadávání vlasů jsem chtěla napsat,že to už máme zdárně za sebou.Díky bohu, myslela jsem že mi na hlavě nazůstane ani jeden vlas.A Tomulkovi se to taky nelíbilo, každé ráno vstávat olepený celý od hlavy až k patě mými vlasy.O tom pití s lahvičky bych taky prosila o radu.Zatím plně kojím,ale párkrát jsem potřebovala něco vyřídit tak jsem odstříkala mléko do lahvičky.Zkoušela jsem obyčejný dudlík i silikónový ,ale láhev mi odmítá a vydžel plakat až do doby, než jsem mu dala prso.Je pěkné si číst jak Vám to milé maminky všechno klape a jde.S mou dcerou(3apůl)jsem taky neměla žádné problémy.Ale někde jsem slyšela, že kluci prý bývájí živější.Jinak s tím sladkým to bude asi pravda žádná mamča neodolá sldkostem.Ani já a potom si jen stěžuju jak mi ta váha nejde dolů.Ha ha.Prosím Vás všechny maminky které by jste měli pro mě radu,napište mi ji možno i na tuto adresu:folyov­ka@seznam.cz Díky moc zdraví Mamča Jana s Tomáškem 5měsíců

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 12.01.03 18:16

Ahoj miminka i maminky,

zase jsem to nevydržela - hlavně kvůli dotazům, tak napíšu hlavně za sebe.

Jiřinko, Viktorka je Viktorie podle kalendáře a s příjmením Berná doufáme, že nebude ráčkovat (no, nemá po kom, tak snad… :).

Májo, Viki s pitím z láhve neměla žádný problém - používáme anatomicky tvarované dudlíky, tj. mlíčko teče dírkou pod horní dásničkou dítěte. Navíc jsem koupila nějaké „speciální“, které mají ještě jednu dírku na přisávání vzduchu, takže se v lahvičce nevytváří podtlak. Myslím, že se to ale naučí každé dítě, když bude chtít (tj. bude mít opravdu hlad nebo žízeň). Látkové hračky peru v pračce podle potřeby, většinou tak 1× za týden. Pískací gumové kačenky jsem koupila v Tescu (1 velká + 2 malé), používáme je jenom při koupání a snažím se, aby je Viki moc neocucávala… haha, když nemá kačenku, najde si stejně žínku nebo něčí ruku.

Milado, na hrazdičku jsem na gumičky přidělala lehké látkové hračky, takže při případném přetržení snad nedojde k velké ráně. S plastovými hračkami bych měla taky strach.

Všem nově ostříhaným: já jsem poprvé vlasy nechala ustřihnout o cca 5 cm po 6 týdnech a teď se taky chystám na nějaký radikálnější střih - vlasy máme samozřejmě taky úplně všude a hlavně Viki mi je teď tahá a má jich plné ručičky → pusu.

Mějte se fajn, přeju (tentokrát hlavně mamkám) hodně trpělivosti s těmi malými nezbedy a hlavně jenom samé radosti.

Bublina

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 12.01.03 22:15

Ahojky,

uuuuff, to byla docela práce prohryzat se tu všema komentářema :o))), máma začíná být poslední dobou na emimino docela líná a na nový články kouká pozdě, tak bych jí měl sprdnout |:o))))

Takže jsme byli v pátek v poradně, mám 6.80kg a 75 cm. paní doktorka byla ze mě celá paf, že jsem tak velkej, prý mají tuhle dýlku některý děti třeba až skoro v roce :o)). No jo, no, co s tím nadělají, tak nosím vel.80 a všichni, kdo mě vidí si myslí, že je mi aspoň půl roku. Taky paní doktorka říkala, že jsem ve všem nějak napřed, protože hlavu zvedám a koně pasu, ještě mi nebyly ani tři měsíce, přetáčím se sám z bříška na záda, beru chrastítka do rukou, přendávám je z jedný ruky do druhý, všechno cpu samozřejmě do pusy. pořád kopu nohama, cucám si palec u nohy a tak různě. taky bych si nejradši sedal, ale to prý ještě nesmím kvůli zádům, tak mě máma furt tlačí zpátky. Začal jsem se chechtat prý jako dospělý člověk, s takovým tím hejkáním a ječením a pištěním :o))), taky si pořád broukám a mluvím a u toho se snažím napodobit mámu jak špulí pusu a melu jazykem a zvdám u toho obočí a dělám šílený grimasy :o))), můj slovník se skládá hlavně z egůů, auauaj, grrrr a dalších nesrozumitelných skřeků :o)))

Očkování jsem přežil celkem statčně, máma mě měla na klíně a po injekci jsem chvíli plakal, ale žádnej hysterák mě nechytil, to spíš až v čekárně, když mě máma oblíkala a dávala mi rukávy, to nesnáším :o)). Akorát jsem jednu noc po tom očkování špatně spal, pořád jsem se budil, máma mi změřila teplotu, měl jsem trochu zvýšenou, tak mi prdla paralenový čípek a pak jsem spal jak šípková růženka :o)). Takže se očkování nebojte, za měsíc jdu na další :o)).

Dostávám pořád nový jídla, ale zatím mám nejraději mrkev a z přesnídávek jablka s borůvkama. Jinak jsem měl už květák, brokolici, zeleninovou směs, mrkev, jablka, hrušku. A z kaší dostávám banánovou Milupu nebo Sunarku a teď mi máma koupila jablečno-mrkvovou, když jsem tak ujetej na tu mrkev :o))).

Jak jset tu psali o těch dudlíkách na láhle, tak máma používá Avent a je s nima maximálně spokojená a já taky :o))). A čaj piju od třech měsíců z hrnečku s měkkou hubičkou, která je taky od Aventu.

Docela mě pobavilo, že Viky usíná taky s plínou. To já dělám už asi měsíc. Když jdu večer spát, máma mě dá do postýlky, dá mi dudlíka a k hlavičce plenu, kterou si hrnu do očí a zakrývám si celý obličej, u toho nahlas vrním a za chvíli usnu. Když spím, tak mi jí máma sebere, má pocit, abych se neudusil.

Musím se pochlubit, že jsem dostal tenhle týden nový polohovací lehátko na krmení, tamto už mi bylo krátký :o)). Tohle je moc pohodlný a měkoučký, je z Chicca, v tmavě modrý kostce. A bezva se z něho kouká na telku :o)))

Máma už se pomalu začíná rozhlížet po nějaký židli ke stolu na krmení, ale to má ještě chvíli čas.

Dneska jsem byl zas na nákupu, jezdil jsem po Tescu a pak v metropoli Zličín a pak jsem dlabal mlíko u mekáče. Máma dělala zas šílenej nákup, taky si koupila bundu a mě zas čepici - nevím proč, když je tak nesnáším.

Příští týden snad budu mít nový fotky na mých stránkách, mám tam zas nějakou prodlevu, když máma má pořád na práci něco jinýho :o))), tak to pak zkoukněte. Budou tam fotky od 2,5měsíců,až po teď, včetně vánoc.

Šimon 4měsíce + Martina

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 12.01.03 22:20

Ahoj Jano,

zkus dudlíky na láhve od Aventu, prý kopírují tvar prsa :o)). No nevím, jestli je to pro děti podobný pocit, v každým případě Šimůnek z nich začal pít bez problémů. Je fakt, že jsem mu jednou strčila dudlík od Nuku, takový ten „prošláplý“, který jsme od někoho dostali a z toho pít nechtěl.
Martina

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 12.01.03 22:25

Ahoj Májo,

já Šimůnkovi plyšáky vyperu jednou za týden v pračce a chrastítka a jiný hračky mu každý večer opláchnu pod vařící vodou. Je fakt, že všechno strká do pusy, i žínku ve vaně, nebo se teď naučil tahat si chrastítko do vany a jak je mokrý tak ho furt žužlá - no co s ním, tak ho nechám, když mu ho vezmu, tak si cucá pěst :o))).
Martina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.03 16:35

Ahojky všickni,
tak já bych vám taky chtěl přispět s něčím do mlýna…
NA to krmení z lahvičky (současně s kojením) prý máte zkusit lahvičku se lžičkou.Já to tedy nepoužívám, zatím mamka vždycky doběhla.Ale říkala,že slyšela, že děti si pak na savičku zvyknou a nechtějí pro změnu zas prso.I doktorka říkala, že všechno raději podávat ze stříkačky(injekční) nebo ze lžičky.Tu lahvičku prý mají v drogeriích „DM“.ALe co je to za značku mamka neví.
A na ty prdíky jsme to vyřešili tak, že čajík pije mamka a pak mě ještě přes dem škádlí a já kopu nohama jak zběsilej(nejvíc mě baví ji kopat do prsou.To je měkký a super se od toho odráží).Bříško se mi pak uvolní a prdím jak o závod.Prostě hodně cvičit nohama.Mamka říká, že to musím zvládnout za ni, protože ji se tedy cvičit strašně nechce.
Jo a pak se mamka chce zeptat,do kdy miminka ztrácí vlásky a plešatí? Vlásky teda ještě mám, ale mamka by nerada abych úplně zplešnul, protože prý mám hlavu jak balonek a pak bych ji měj ještě větší.(Pche, si nějak dovoluje…)
A taky od kdy jste se asi tak začali zajímat o hračky a snažili je vzít? Mě totiž zatím zajímá jen rodinný ruch a jen koukám(když tedy spíš nebrečim, protože doma se toho zas tak moc novýho neděje.Lidi jsou tam pořád stejný, takže mě zajímají tak max.půl hoďky po probuzení.)O chras­títka a hračky zatím ani ťuk.....
Tak prosím mamce něco napiště, jako že jsem normální a plešatej nebudu, ať už mám klid a furt mě nepozoruje…Tak papa Kubík (11.týdnů) a mamka Klára

Tony1
Stálice 83 příspěvků 13.01.03 23:39

Ahoj Kláro,
Kubík je určo 100% normální a plešatej nebude!!! :-)
K hračkám - náš Toník udělal strašlivý pokrok během jediného týdne mezi 12. a 13. týdnem. Do té doby taky jenom tak koukal jako sůvička, ale pak ze dne na den začal pást koníky a pozorovat svoje ručičky. Neměj strach, po hračkách by se mělo mimčo natahovat stejně až od 4. měsíce (alespoň dle mé chytré knihy o miminkách a neurotických maminkách :-), teď by je mělo jenom fixovat očima a sledovat jejich pohyb.
Ahojky, Mája

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 14.01.03 10:36

Ahoj Kláro,

náš Šimůnek, když se narodil, měl spoustu dlouhých černých vlásku po celé hlavičce a takový ty legrační pejzy, říkali jsme mu Elvis.
Po 12.týdnu mu ty vlásky začaly padat, všude jsou teď chuchvalce vlásků, ale už mu podrůstají nové, jsou taky tmavé, ale kratší. Tak si z toho nic nedělej, že Kubík vypelichá :o)), ono to rychle dorůstá :o))

Martina + Šimon 4měsíce

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 14.01.03 19:52

Ahoj sibalove a sibalky!

Nejdriv ze vseho vitam v nasem klubu Lucinku, Tomaska a Kubika! Jsem rada, ze se poctive inspirujete nasimi rostarnami a ze pocet miminek lumpiku stale vzrusta!! Jen do toho, mimousi, at mame denne co cist!!!

Taky se ted s mamkou budeme snazit trochu okomentovat vase prispevky, snad na nikoho nezapomenem;))

Jirinko /a ostatni polovyplesatele maminky/, s tim padanim vlasu to u nas bylo stejne. Ja jsem jich mela plnou postylku, vanicku, oblecky, rucicky… no des. Taky se mamka desila ze ji nic nezbude, kdyz jsem je za ne tahala a ony mi zustavalay v rucickach. Upravilo se to pry antikoncepci /to teda netusim co je, ale vase mamky to pry pochopi/.

O vypadavani vlasku nas miminek nic moc nevim, protoze jsem rozena vlasatice a moje kstice dosud pevne drzi, dokonce se ani vzadu na hlavicce neosoupala o matraci jako se to nekdy stava. Mamca chtela mimco bez vlasku /to pry byvaji blondacci/, ale ja jsem to v brisku slysela a pekne jsem si nechala narust CERNOU DLOUHOU chocholku, aby si nemyslela, ze si muze vybirat!

Jinak Jirinko, mamka na gymplu znala jednoho Mojmira Jezka a taky si na to vsichni zvykli! Je pravda, ze vyber jmena je dulezity, nad tim mym maminka premyslela celych devet mesicu. Muselo to znit pekne k prijmeni, dobre se to vyslovovat v cestine i francouzstine a ani v jednom z jazyku to nesmelo nic znamenat… Docela tezky ukol!!!

Jak by ses Jiro byval jmenoval, kdybys byl holcicka? A vy ostatni? Je to docela legracni otazka, ze? Ja jsem mela byt Raphael. /ale nikomu to nerikejte, tatka to ma v zaloze a drzi to v prisne tajnosti, co kdyby brzo prisel bratricek???/

Pro maminku Maju: Mamka souhlasi s Martinou od Simunka co se tyce lahvi Avent. Jejich dudlik totiz presne kopiruje tvar prsu a miminko by nemelo mit problem s prechazenim z jednoho na druhe a nemelo by mamincin prs ‚zapomenout‘. U nas to fungovalo bez problemu.
Jinak je pry dobre nechat miminku vyzkouset ruzne tvary dudliku /a ruzne materialy: silikon i kaucuk/, ono si samo vybere. Misto lzicky bych spis volila strikacku /nebo takovou tu pipetu co byva u leku/, muzes mu to pomaleji davkovat a nehrozi zakuckani ani vyliti pri sebemensim pohybu.

S temi ftalaty jste nas prekvapili, tady se gumove piskaci hracky normalne prodavaji a babicka mi jich taky spoustu privezla /koupila je v Brne, jestli chcete, zeptam se ji kde presne/. Uplne se na nich vyzivam, muj piskaci pejsek mi pri koupani slouzi k vyliti nervu /vzdycky ho zkousu a zcucam k nepoznani a pak mu dlouze nadavam/ a moje kamaradka zirafka ma super okousavaci nozicky /viz fotky na Pupine/. Taky mamka propadla kacenkovske manii /podezrivam ji, ze to ma odsud/, tak taky uz jednu ve vanicce mam. Ta kacenka ma na zadech kacatko a to je pro okousavani a prskani jako delane. Pry u toho vypadam, jako bych hrala na fletnu, ale mamka nic nechape, ja prece hraju na kacenku!!!

Hracky mi mamka umyva dle potreby, ale neni zadny maniak, pry si tim pomalu vytvarim obranny system /hlavne si nemyslete, ze je spindira, do toho ma opravdu daleko;)))/. Kdyz se ale dostanou do rukou konkurenci /tzn. jinym miminum, ktera na ne slintaji a sopli, fujky fuj!/, to je div nesterilizuje /coz chapu, jesteze tak!!!/

Maminko Klarko, ja jsem zacala chytat hracky az kdyz mi byly tri mesice /a neco/ a to nejdriv naprosto nahodne, takze se neznepokojuj, mate cas!

Simunku od Martiny, teda koukam, ze mas ve ctyrech mesicich stejne miry jako ja v peti!!! Bude z Tebe urcite kluk jako buk! Moc se tesime na Tvoje nove fotky! A jsi velky sikulka, neporadil bys mi, jak strkat palecek u nozicky do pusinky? Ja se o to snazim, ale prekazi mi v tom brisko a mamka se smeje, protoze u te namahy vypoustim prdiky jako o zivot. Ale je pravda, ze jsem objevila, ze ty dve dolni koncetiny jsou taky moje, a snazim se je prozkoumavat. Taham si nohavicku a chci ji ozuzlavat a saham si ve vanicce na prsticky.

Nesmim zapomenout na kamaradku Viktorku: preji Ti krasny pobyt na horach /zkus si vyvriskat aspon boby, prece Te takhle nebudou zanedbavat!/ a podotykam, ze v nove celence jsi jako panenka /ja v celence vypadam spis jako uklizecka/.

Musim se pochlubit: dnes jsem poprve jela v kocarku jako velka holcicka, to jest bez autosedacky, rovnou v polosede! Maminka totiz desne funela u vytlacovani kocaru do naseho kopce /teda nevim proc, ja jsem byla v pohode;)))/ a tak si rekla, ze to takhle jako odlehci. Pak toho ale tolik nakoupila, ze jsme byli jeste tezsi nez s autosedackou!

Taky jsem si dnes poprve zdrimla na terase, to bylo zuzo, pekne na slunicku!

Prozradim vam, ze uz na obed papam jenom zeleninku a ze mi moooc chutna /hlavne brokolice, mnam mnam!!!/. Ted papam uz jen 4krat denne a chodim spinkat kolem osme /mamka je z toho nadsena, ale nebojte, ja to tak dlouho nenecham!/ a budim se rano v 8:30.
O tom papani se jeste rozepiseme priste.

Zatim vas vsechny moc zdravime do vaseho miminkovseho sveta a brzy se zase ozvete, at mame co cist!!!

Ahoj, ahoj!!!

Eden s Ditou

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.03 20:23

Ahojky ještě jednou,
tak díky za podporu…už jsem zas normální-nejkrásnější(to jsem byl ostatně vždycky - i bez vlasů.Už proto, že s vypadanejma koutama vypadám prý jak pradědeček,co byl moooc hodnej a děsnej proutník.Takže ve vlasech to není…) a nejchytřejší miminko(mamka už mi konečně pořád necpe něco do toho roztřepenýho co mám pod krkem-říká tomu ruce,nebo tak nějak).TAk dík a papa Kubík a mamka Klára

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 15.01.03 21:06

Ahoj Eden,

s tím palcem u nohy je to jednoduchý ( i když já nemám tak velký bříško, sice vážím dost, ale zase jsem dost dlouhej :o)). Když mi máma sundá plenu tak hned zvednu nožičky a ručičky si strčím pod stehna a tlačím je k sobě a nebo někdy se chytím za všechny prsty u nohou a tak tu nožičku dotlačím až do pusy. Potom strašně mlaskám :o))).
Já k obědu taky dlabu zeleninku, každý den, ale ještě mi potom máma dá 120ml mlíčka, abych se dorazil. Já vždycky sním půl tý malý skleničky od Hippu a nato ještě mlíko. Ale prý mi to za pár týdnů odbourá a v poledne budu mít jenom nemléčný jídlo, tak uvidím. Jinak dlabu taky 4×denně - ráno mlíčko, vpoledne zeleninu s mlíčkem, odpoledne mlíčko a někdy potom i trochu přesnídávky a večer kaši, po který spím jak pařez od půl osmý do 8-9 ráno, jak kdy.

Tak čauky Šimon

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 15.01.03 22:18

Ahoj vy dva jedlíci,

já jím taky 4× - 5× denně, nejvíc v poledne - Šímo, já už sním celou tu malou skleničku a zapíjím to skoro 150 ml mlíka - máma je prý zvědavá, kolik toho sním, až mi to mlíčko odbourá. Další jídlo bude odpoledne, ovocná přesnídávka, ale až se vrátíme z hor, aby tam máma prý nemusela vozit celou sámošku :)

Pa, Viki

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 16.01.03 00:04

Hele, Simo, nevysvetlili byste mi s mamkou, jak papas vecer tu kasicku? V lahvicce nebo na lzicce? Kupujete to v krabici v prasku? A jak to pak pripravujete? Do jake hustoty? Ma to tect nebo to byt tuhe jako kase??? No my jsme v tomto jeste zacatecnici, tak diky za rady!!!
A s tim paleckem u nohy to vyzkousim, snad se u toho neprelomim;)))
Papa Eden

Vložit nový komentář