Z deníčku malého Vrabčáka - 1.týden

Rodičovství

Ahoj miminka, dovolte mi, abych se představil. Jmenuju se Jirka Vrabec a narodil jsem se letos 5.září, takže jsou mi skoro dva týdny. Ano, jsem to já, myšička, o které psala moje maminka Jiřina v článkách Naivního Kačátka. Cheche, mysleli si že jsem holka, taky mi to dalo spoustu práce na tom ultrazvuku to moje chlapství schovat, aby nic nepoznali :o)) To jsem všechny pěkně překvápnul :o) O tom jak jsem přišel na svět jste si mohli přečíst v Kačátku 36. týden. Teď bych se tu chtěl takto scházet s ostatními miminky maminek, se kterými si tu povídala moje maminka než jsem se narodil, a chtěl bych se tu s vámi podělit o lumpárny, které provádím. Maminka už mi moc neříká myšičko, buď mi říká Jíro a nebo Vrabčáku. Tak to jsem já.

Od té doby co jsme přišli z porodnice, už jsem se doma docela zabydlel. Chichi, akorát nechci spinkat v postýlce, kterou pro mě maminka připravila, připadá mi hrozně veliká a studená. Takže zatím spinkám v korbičce kočárku v zavinovačce. Má to tu výhodu, že si mě máma s tátou můžou postavit kam se jim zrovna hodí. A na noc, a to je úplný žůžo, si mě dají k sobě do veliký postele a spinkám mezi nima. Takže když chci v noci papat, tak stačí zavrnět, a máma mi může dát mlíčko hezky v teplíčku a nemusí nikam běhat :o)) Akorát táta se v noci budí a bojí se, že mě shodí, tak tady asi dlouho nevydržím a vymyslí pro mě něco jiného.

Jinak jsem zatím docela hodný miminko. Paní doktorka mamince nakázala, že mě má krmit, kdy se mi zachce, abych dobře rostl. A protože jsem ještě maličkej a papání mi trvá, vypadá to asi takto: dvě hodiny spinkám, pak se proberu a maminka mě začne krmit. Někdy papám jen tak 15 minut, ale někdy vydržím s přestávkama klidně půl hodiny. Taky si semtam něco ublinknu, pak si musím trošičku odpočinout, a když se mi chce, tak papám dál. Pak si mě mamka nebo taťka ještě tak půl hodinky chovají a hrajeme si spolu. Pro tuhle příležitost si trénuju ksichtíky. Už jich umím několik: šilhat jedním očkem, usmát se půlkou pusinky, vystrčit jazýček a vykulit očka jako čertík. Pak ještě ke konci pití, když už se mi moc sát nechce, tak jen tak kroutím hlavou s otevřenou pusinkou a lapám po bradavce. Maminka se směje, že vypadám, jak když pejsek tahá za kalhoty :o))) A taky s radostí na tom měkoučkém polštářku, co z něj teče maminčino mlíčko, usínám. Máma mě pak budí šimráním na tvářičce. Jéé, když byl táta jen v nátělníku a choval mě, tak jsem zjistil, že má taky bradavky, ale mnohem menší než maminka. Hned jsem chtěl zkusit, jestli z nich taky teče to dobrý mlíčko, ale nic v nich nebylo. Tak hergot proč je teda má?

Ale přes den skoro nebrečím. A víte proč? Celý den si to totiž schovávám na večerní koupání. Brrrr, mimča, taky tak nesnášíte koupání? To já vždycky začnu tak strašně vřískat ! Akorát někdy na chviličku přestanu, a to když už jsem ve vodičce a maminka mi omývá pytlík. To totiž tak srandovně šimrá :o)) Jinak nikdo jiný než maminka si mě ještě koupat netroufnul. Když mě suší a oblíká, tak trénuju různé lumpárny. Včera jsem například počůral a pokakal při utírání celou osušku. Dneska jsem zase v nestřeženém okamžiku načůral na podlahu :o)) Chachá, napište mi, co vyvádíte vy, ať to taky vyzkouším :o))

Jo a začaly se na mě chodit dívat návštěvy. To je taky žůžo. Všichni mi říkají, jak jsem krásný chlapeček a každý nosí dárečky. Včera jsem dostal oooobrovskýýýho medvěda. Je dvakrát tak velkej jako já, ani se nevejde do mýho kočárku. Tak to budu muset ještě trošku vyrůst, než si s ním budu moct hrát. A taky jsem dostal dřevěnej vláček. Má 4 vagonky a na každém je jedno písménko mého jména: J, I, R, I. Sakra, škoda že mě nepojmenovali třeba Stanislav, to bych těch vagonků měl mnohem víc :o)) Ale což, já jsem s tím jménem docela spokojenej. Jmenoval se tak totiž můj děda a prý jsem mu hrooozně podobnej.

Tak to by bylo ode mně prozatím vše, už se těším, až mi napíšete, jak to jde u vás.

Joooo, abych nezapomněl, maminka nechá pozdravovat Barču, Zajíce, Evku, Miladu, Bublinu a další a já už se těším na vás, jejich miminka.

 Váš příspěvek
 
jajina2
Nováček 2 příspěvky 17.09.02 07:30

Ahoj Vrabčáčku. Možná bych měla radu jak Tě obelstít při tom koupání - měli jsme podobný problém s naší malou, ale pak jsme přišli na to, že jí stačí, aby se někoho držela ručičkama při koupání (ideální byly tatínkovy prsty, aby maminka mohla přitom koupat). Zkuste to, třeba budete mít také po problému. Jinak Ti přeji hodně zdravíčka a štěstíčka při objevování světa a rodičům hodně radosti z Tebe.

 
Barcaz
Kecalka 108 příspěvků 17.09.02 13:15

Ahoj, zdravíme Vrabčáka a Jiřinu, jakož i ostatní mamči s mimísky.
Jojo, s koupáním je potíž, my jsme zase zjistili, že když Kryštůfkovi myjeme prdelku pod kohoutkem v umyvadle a přitom ho držíme bříškem dolů, tak nebrečí. Takže buď ho myjeme takhle - ale to je práce pro dva lidi - nebo ho otírám na přebalováku mokrou žínkou, když je po jídle a dobře naložen a snese skoro všechno - dokonce ani nevříská u přebalování. Vzhledem k tomu, že Kryštof hodně brečí kvůli bříšku, nehodlám ho stresovat ještě koupáním. Jinak my máme deníček na našich stránkách, ale k internetu se moc nedostanu, protože Kryštůfek má odpolední a večerní záchvaty koliky, při kterým hrozně řve a musím ho dlouho masírovat a dávat teplou plenu na bříško a tak, takže jsem pak večer vždycky utahaná jako kdybych rubala uhlí. Ale už se smiřuju s tím, že to prostě budeme muset vydržet, jen nesmím být při těch jeho kolikách sama, protože to je hrozně náročný. Ale paní doktorka nám dovolila, že když je Kryštof velký kluk, můžu ho v noci nechat spát jak dlouho chce a nebudit ho na kojení, takže snad se v noci trochu vyspím. Navíc každý den chodím poctivě s kočárkem na 3 hodiny ven aby se Kryštof pořádně vyspal, takže jsem pak taky pěkně uchozená. Teď už spíš jen čtu zdejší příspěvky ale zkusím sem vždycky něco jednou týdně napsat a zkopírovat sem deník z www.stránek. Zatím ahoj musím využít toho že Kryštof zatím chvíli spinká. Zdar všem mimískům i maminkám. Barča+Kryštof

 
mesie
Povídálka 15 příspěvků 17.09.02 14:14

Covece,nam doktor rekl,ze je to holka.Tak doufam,ze se mi na novy rok nenarodi kluk.Nevim jak by to v te halde ruzovy prezil aby z nej nebyla nejaka bukvice :o)))
Navic kdyz s ni mluvim,uz ji rikam jmenem.Me doktor rekl,ze je to holka,ze prej pindika to nema a prej to ma nejakej mandlovej tvar nebo co to mlel… :o)))
Chiii jestli to nakonec bude kluk, tak nevim co udelam s tou tunou ty ruzovy chiii :o)))

 
Milada01
Kecalka 174 příspěvků 17.09.02 23:20

Ahoj Jíro!
To je fajn, že jsi taky kluk, můžeme provádět stejné lumpárny. Například s tím čůráním, to se mi moc líbí, tak to praktikuji každý den. Začal jsem už v porodnici, kdy jsem pro změnu pokakal maminku tak, že si musela jít hned vyměnit košili. Už jsem několikrát počůral koberec ve svém pokojíku a včera těsně před odchodem na procházku, když už byla mamka oblečená a přebalovala mě, počůral jsem jí rifle a dnes košili. To jsem rošťák, co??!
Ale teď se specializuju na žužlání bradavky, vlastně už ani nechci pít, ale když mamince tu úžasnou věc, ze které teče mlíčko pevně držím dásničkama a jen tak ocucávám, nic jiného jí nezbyde, než držet. Občas polknu, aby si myslela, že piju. Zkus to taky, je to náramná legrace, když se snaží strčit mi prst do pusy, abych se už pustil, ale já se jen tak nedám.
Koupání se mi zpočátku taky moc nelíbilo, ale teď už je to fajn. Protože jsem dost velký, vanička pod přebalovákem už mi začína být malá, takže se schválně natahuju, aby si naši všimli, jakého mají doma dlouhána, ale než přerostu tátu, to mi dá zabrat…
Jiříku, měj se moc hezky a hodně zlob rodiče, ať vědí, že nás mají. Pozdravuj maminku Jiřinku, moje maminka Milada ji taky zdraví i Tebe.
Tak ahoj a zase napiš, co provádíš.
Adámek.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.02 06:30

K dnesnimu Krystufkove svatku moc gratuluju. Andrea

 
Milada01
Kecalka 174 příspěvků 18.09.02 11:01

Barčo, vyřiď Kryštůfkovi naše velké gratulace k jeho prvním jmeninám. Ať ho alespoň dnes nebolí bříško a vůbec, ať se vše zlepšuje ke spokojenosti Kryštofa i maminky. Krásný sváteční den!!!
Milada a Adámek.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.02 13:32

Ahoj Jíro Vrabčáčku,

víš, co je zajímavý? Že skoro všechny lumpárny, co dělají kluci, můžou dělat i holčičky. To kakání na osušku je príma zábava… nebo taky do čistý plínky, když mě mamka přebaluje :)
Ty se máš, že tolik spíš, já mám teď podle příruček období „růstového spurtu“ (3. - 6. týden), a tak kolikrát dlabu i hodinu a pak spím jen tak hoďku a půl a znova hoďku dlabu, až je z toho mamka celá uondaná. A když dlouho nechci spát, vytrucuju si posazení do autosedačky a projížďku - to je žůžo, jak to drncá! Minulý týden mě mamka vzala k babičce do Tábora a ta víc než hodina v autě tam i zpátky byla učiněná slast.
A koupání taky zrovna nemiluju, radši jsem, když je u toho taťka i mamka, protože mě jeden z nich zabaví, zatímco mě druhý myje. Ale pak mám moc ráda, když mě na vodě „povozí“, to mi připomíná, jak jsem si plavala v bříšku.
Už se umím usmát celou pusinkou, ale můj nejoblíbenější ksichtík je ten, kterému máma říká nacpaný sysel - ten používám po krmení :)
Dej o sobě vědět, jak rosteš - já se to dozvím u paní doktorky zase tenhle pátek, tak se určitě pochlubím… fuuuj, u paní doktorky vždycky strašně křičím, protože mě tam svlékají a různě prohmatávají a vůbec… ještě že tam jezdíme autem, to je aspoň malá odměna :)
Pa a pozdravuj mamku od Bubliny!
Viktorka 5 týdnů

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.02 19:04

Ahojky Vrabečku,
mám takový malý problém, sice ještě nejsem na světě, ale budu taky chlap.Dnes na UZ mě pan doktor okukoval a předváděl mamce a babičce.Mamka pak říkala tátovi (on pracoval), že to jediné a největší co viděla byla hlava a pak ten pindík.Takže jsem stopro chlap.Ale o tom když tak asi za měsíc, kdy už na mě budou moct koukat všichni.
Teď jsem jen chtěl vědět, jak jste našli tu správnou a nejlepší miminkovskou paní doktorku.Vím, že maminka Jiřina říkala, že do motola ji to trvalo přes hodinu cesty, tak usuzuju, že není pražská.Ale i kdyby,hlásili jste se k paní doktorce ještě před narozením nebo až potom?Já jsem taky mimopražský a nejsem si jist, že mi dají v porodnici kontakty na místní doktory.Tak se mi pak asi nebude chtít pobíhat s mamkou od čerta k ďáblu a hledat nějakou šikovnou duši.....prosím poraďte mi!!! Kdyby náááhodou někdo ještě věděl, jak to chodí, dejte vědět jo-o?
Děkuju Šimon, Matouš, Martin, Tomáš nebo Marek (mamka s taťkou pořád nevědí) a mamka Klára (34.týden)

 
Milada01
Kecalka 174 příspěvků 19.09.02 10:02

Ahoj Šimone, Matouši, Martine, Tomáši nebo Marku a mamko Kláro!
My jsme si vybrali lékaře již před narozením, jelikož se nás na to ptali hned po porodu na sále.
K dětskému lékaři jsem zašla už asi měsíc před porodem osobně, protože pak člověk není překvapen, když mu na zvonek cinká nějaká cizí osoba (sestřička) v den nebo druhý den (tak to aspoň chodí u nás) po návratu z porodnice. A taky to, myslím si, lépe působí, když se jde člověk představit předem. Já jsem se aspoň dozvěděla, že v tu dobu bude mít sestřička dovolenou a přijde na návštěvu sám pan doktor.
Určitě to chodí všude trochu jinak (z Prahy také nejsme), ale my to vyřešili takhle.
Takže dobrou ruku při výběru přeje
Milada a Adámek (1měsíc).

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.02 11:19

Ahoj kamaráde v bříšku,
my jsme začali chodit k paní doktorce, ke které chodí můj dvouletý bratranec. Není nad doporučení někoho z rodiny nebo známého. K nikomu jen tak „na blind“ bych nešla.

Víktorka s mamkou Bublinou

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.02 10:25

Ahoj teto Kláro,

my jsme to měli s paní doktorkou jednoduché. Bydlíme totiž na vesnici za Prahou a paní doktorka je tu jen jedna. Funguje tu dva dny v týdnu, pak jeden den ve vedlejší vesnici a pak ještě dva dny ve vesnici o kousek dál. Ta paní doktorka je moc hodná, moje maminka když byla malá tak k ní taky chodila. Když jsme přijeli z porodnice, maminka jí druhý den zavolala (byla zrovna v té druhé vesnici) a paní doktorka jí řekla, že odpoledne jede zrovna kousek od nás, že se tam taky narodil kluk, a ještě ten den se na mě přišla podívat. Taky si mojí maminku i moje tety pamatovala. A vís co nám řekla? Že už jsem tento týden tady u nás na kopci čtvrtý kluk ! Jupí, to už se těším, až začneme běhat a s klukama provádět lumpárny.
Ahoj Jíra

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.02 19:52

Ahojky ještě jednou,
moc díky ta tipy, asi se tedy vydám ještě v bříšku hledat tu správnou paní doktorku.Bydlíme taky v menším městě a dětský lékař, třeba podle tlf.seznamu tu není žádný.Zkusím tedy obvolat svých pár známých a vysondovat, kde jsou a pak je s mamkou navštívím.Ale já budu ještě celej schovanej a zakletej a nevykouknu ani na chviličku.Tak zatím papa kamarádi, máme Vás rádi.......
Je to trapas,ta moje mamka s taˇkou fakt nevědí , co chtějí.Teď už nejsem ani Šimon,Matouš, Tomáš nebo MArtin, teď už mi slíbili, že budu snad konečně DAvid nebo MArek.Ale mamka je pořád ta stejná… Klára. Díky

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.03 09:20

Ahoj maminky,
K tomu koupání: Nejsem ještě maminka, ale viděla jsem před týdnem bezva fintu- kamarádky chlapeček prožíval koupání ve vaničce jako hotová muka a největší příkoří co se mu děje. Až do chvíle, kdy ho začali koupat v KÝBLI! Holky, je to nějaká americká metoda a ty kýble se daj i koupit speciálně na mimi, ale i ten normální by postačil. Je to větší rozšířený kýbl a prtousek tam zajel až pod bradičku, maminka ho držela zespod. V tu chvíli „zajetí“ zmizel řev jak mávnutím a celou dobu v kýbli, kterej mu velmi připomíná to fajn prostředí u maminky byl tiše jak myška a čubrněl svým polonepřítomným výrazem úplně blaženě.
Všechny zdraví
Claudie

Vložit nový komentář