Z deníčku malého Vrabčáka - 21.týden

Rodičovství

Hehe, minulý týden jsem psal, že se musím pěkně oblíknout, protože přijede návštěva s foťákem. No, za chvilku skutečně přijela, jenže bez foťáku, protože ho měla mít půjčený z práce a nějaký kolega ho zapomněl vrátít. A já byl zrovna tak krásně vystrojený ! Ale jak už mamka psala, aspoň nám nějaký fotky naskenovala, takže jestli jste ještě nekoukali na http://rodina.cz/vrabcaci, tak to honem udělejte :o)) A my se budeme nadále snažit k nám někoho digitálního nalákat :o)))

Zase se mi maličko změnil denní rytmus. Pořád spinkám asi do devíti, pak jsem asi 1-2 hod. vzhůru a pak spinkám až do oběda, to pořád platí. Ale pozor, změna, už skoro vůbec nespinkám odpoledne. Když není hnusně a jdeme ven (teď bylo hnusně pořád a máma nechtěla, abychom venku čuchali ty smradlavý komíny, takže jsme několik dní venku nebyli) tak v kočárku stejně nespinkám, no a doma když si odpoledne zdřímnu na půl hodinky tak je to výkon. Takže večer padám únavou, po koupání se nadlábnu, šup do pelíšku a v tom momentu spím. A máma si oddechne a šup na internet :o)))
V noci se stále budím tak 2×, ale rychle se napapám a hned zase spinkám, máma mi totiž zhasne a já nevidím na zvířátka, takže jen něco zažvatlám, zafuním, zazpívám, zavrtám se a usnu. Tak pro vás, kdo v noci zlobíte a nechcete spinkat, zkuste to taky tak, já už jsem totiž dávno zjistil, že ve svojí postýlce se mi spinká mnohem líp a pak mám přes den víc energie na lumpárny :o))
Hehe, já když se v noci vzbudím, tak se nejdřív začnu vrtět, pak si začnu pusinkovat a cucat ručičku, což mamku většinou vzbudí, a tak čeká, co bude dál. Za chvíli začnu fňukat, takže mě vezme a položí si mě k sobě do postele. To většinou začnu kříčet „jééj“ a „láj“ jako bych jí říkal „dělej!“, připadá mi, že to mámě hrozně dlouho trvá, než si ke mně zaleze a vyndá cecík (ano, trvá to celé asi tak tři vteřiny - pozn. mamky). Táta se někdy probere a řekne „roubík“, tím jako myslí, že mámin cecík je jako roubík a když mi ho dá do pusinky tak okamžitě utichnu :o))))

Už nějakou dobu se docela rád koupu. Cachtám se v plný vaničce, občas vykopnu nožičkou, vodička vyšplouchne a máma má mokrý kalhoty, to je sranda :o) Máma nebo táta mě drží jen za hlavičku a já mám všechno pod vodou, dokonce i ouška, takže mi kouká jen pusinka, kus tvářiček, nos, očíčka a čelíčko, haha a taky kus bříška. A taky vodičku olizuju a směju se u toho. Mamka zkusila mi dát do vody plavací kačenky, jenže jak ještě nesedím tak jsem se na ně naklonil a voda mi tekla do pusinky, takže jsme je zatím odložili. Až budu ve vaničce sedět, tak budu mít míň vodičky a budu si moct hrát.
Mamka na mě taky vymýšlí nový hry - třeba si lehne na záda, pokrčí nohy, položí si mě na ně a pak se se mnou houpe a říká u toho houpy, houpy, kočka snědla kroupy. Když jsme se houpali poprvé tak jsem se u toho šíleně hlasitě řehtal, no ted už se jen decentně usmívám :o)) Taky mi máma dá plenku přes očíčka a říká bububu a pak jí odkryje a udělá KUK a to jsem se taky mohl potrhat smíchy :o)
Jo a naučil jsem se sundavat si bačkůrky, jednou nožičkou si zachytím druhou jako to dělají dospělí při zouvání bot a šupky, botička je dole, a to i zavazovací. Tak mi mamka dává ponožtičky pod dupajdy, tam si je zatím svlíknout neumím.

Jak máma minule žalovala, že řvu když přijde babička s dědou, tak to taky není pravda pokaždý. Teď jsme byli odpoledne u nich (máma se přemohla, protože nemáme doma video a chtěla se kouknout co se natočilo na křtinách), hned ve dveřích všem řekla, ať na mě ze začátku moc nemluví a já byl docela hodný. Nejdřív jsem se koukal na video s ní, jak jsem byl na těch křtinách hodný a pěkně poslouchal co pan farář říká, pak už mě to přestalo bavit, tak mě položila na gauč, seděl u mě děda a já mu ukazoval, jak umím dělat kliky. Pak mě dala mamka na deku na zem, já se chechtal na babičku a předvedl jsem, jak se umím přetočit z bříška na záda (to je zajímavý, doma na gauči mi to tak nejde). Takže není pravda, že jsem protivka pořád, no, občas jen prostě nemám náladu. A hlavně musí návštěvy pochopit, že miminko se musí nejdřív rozkoukat, protože se všeho bojí, že jo? A ne že si miminko musí zvykat na návštěvy, ale návštěvy si musí zvyknout na miminko, v tom je teda zá:,–(ní rozdíl :o)

Hehe, máma si teď asi nějak oblíbila písmenko B, protože kromě toho, že mi říká broučku a bobíku tak mi začala říkat bambulko (to když mi něco nejde nebo se zlobím) nebo bertíku (to když se směju jako čertík). A taky mi někdy říká plešoune a ušáku :o)) No a táta mi říká - můžu já to vůbec prozradit - no jo, tak to řeknu, když už jsem to nakousl, říká mi miluško. Ale to není jako to holčičí jméno, ale znamená to, že mě moc miluje :o))
Je to s těma dospělejma těžký, člověk za celý den pomalu neslyší svý vlastní jméno. A už vím, po kom jsem plešatej. Máma si teď u babičky prohlížela fotky když byla malá a byla úúplně stejně plešatá jako já :o))
A taky z fotek překvapeně zjistila, že ona i všechny tety mají ze 4 měsíců fotku, jak sedí na nočníku. To já tedy prosím pěkně ještě ani nesedím, i když přitáhnout za ručičky se už umím dobře a pak se radostně rozhlížím, že sedím. Tak jsem zvědavej, kdy na mě začnou zkoušet ten nočník, já doufám, že to hned tak nebude :o)) Taky jsem si zase v sobotu vzpomněl na své blinkací časy a když mě táta nosil tak jsem mu poblinkal tričko, takže jsme se museli oba převlíct. A aby to mámě nebylo líto tak jsem si to odpoledne zopáknul na ní :o)))

Teď sem zase na chvilku pustím mamku, má pro vaše mamky nějaký vzkazy.
Tak papa lumpíci a lumpačky!
Jíra (plus Jiřina 32 let a 1 měsíc)

*Kdo se to tu ptal jestli jsme věřící (myslím že Klárka?): no, nijak to s vírou nepřeháníme, do kostela nechodíme, nicméně jsme oba křtěný, za našich mladých let se křtívala všechna mimina. Tak jsme si řekli, že pokřtíme i Jíru, přesně jak jsi to vystihla - aby měl dvě jména, ale mohl se podepisovat jen jedním. Na žádnou přípravu jsme chodit nemuseli, našli jsme kostel (v Praze na Proseku) kde nic takového není třeba. Když jsme tam měli odpovídat něco jako „vzdám se hříchu“ a „vychovám dítě v dobrého člověka“ tak jsem odpovídala docela s čistým svědomím. Když jsme odpovídali že věřím v Ježíše Krista, tak to už bylo slabší, no ale přebrala jsem si to tak, že udělám vše podle svého nejlepšího vědomí a svědomí a tak tedy Jíra pokřtěný je.

Ditě moc děkuji za krásně přehledný popis zeleninové stravy. Přesně to jsem potřebovala. Hehe, usoudila jsem, že vy co nekojíte to máte trošku snazší (i když my zase asi levnější :o), nějak se mi příčí, že bych třeba do uvařený mrkve nastříkala mlíko z prsu :o)) Jinak já moc nejsem pro ty kupované konzervované blivajzky, takže zeleninku určitě budu vařit doma. Co se týče kvality kupované zeleniny, já mám kamarádku u Bonduelle, což určitě znáš, tak jsem jí požádala, aby mi zjistila jak to je s vhodností pro miminka. Ze zmražených zelenin používám právě pouze tuhle, od té doby co jsem to díky kámošce začala kupovat tak české výrobky se nedají srovnat. Takový špenát Bonduelle u nás naprosto nemá konkurenci. O výsledky, budou-li nějaké, se samozřejmě podělím. Jinak ovoce budu používat buď čerstvé nebo kupované přesnídávky, tam asi jiná cesta nevede. Ještě by mě zajímalo k jogurtům - já myslela, že až do roku nesmí dítě kravské mléko. Ale produkty z něj, jako jogurty, smí? Jogurty zase kupuju pouze od Danone (hehe, taky francouzská firma, i když vyráběno u nás), taky se pokusím zjistit jak je to s kvalitou pro miminka. Ještě by mě zajímalo do kdy se musí používat kojenecká voda i na vaření. Ještě jednou díky a těším se na pokračování o kašičkách a masíčku. Omlouvám se, že komentář ke stravě píšu sem, ale bojím se, že už by ho nikdo nečetl, když se chystá další díl :o)

Ahoj Jiřina*

Váš příspěvek
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 30.01.03 15:58

Ahój, ahój, ahój,

tady nedočkavec Viktorka - hehe, máma svoji závislost pořád svádí na mě :)

Jsme s mamkou moooc rády, že se nám ten baby club tady rozjíždí opravdu ve velkém - prokousat se všemi komentáři z minulého týdne byla fuška …a stejně na něco určitě zapomeneme.

V první řadě musím začít výčtem nových lumpáren, které jsem za poslední týden vymyslela - hihi, Jíro, bačkůrky si sundavám taky, a to i v kočárku pod fusakem a mamka má strach, že mi nastydnou nožičky. Ale to se nemůže stát, protože s nimi pořád mrskám. No a teď k originálům made in Viki: umím si v noci rozepnout pyžamo! Chachá, taťka (který mi pyžamo po koupání obléká) si oblíbil pyžama se zipem (no jo, chlap, chce to mít jednoduchý :) a já ten zip zvládám rozepnout! Už dvakrát mě ti moji hodní staroušci (myslím rodiče) našli ráno v postýlce svlečenou skoro do půl těla :))), to vám bylo pozdvižení, jestli mi není zima atd.atd. - vůbec nechápou, že prostě nacvičuju na letní dny. No a lumpárnička číslo 2 je z oblasti stolování. Jakmile vidím lžičku s jídlem, směju se na celé kolo a když se mi ji mamka snaží vpravit do pusinky, začnu důležitě hovořit o počasí, politice, poslední módě apod., takže se nám to krmení trochu prodlužuje. Ale když mi lžičku od pusinky vezme, hned otvírám, jako že už budu pěkně papat, ovšem když se zase přiblíží, začnu mluvit… no paráda, vřele doporučuju vyzkoušet!

A chci pochválit Eden, že se od mamky pořád nechá česat a fotit, moje mamka teď obojí nějak zanedbává… i když dneska jsem v nové kombinéze za skřítka Proužkovníka, tak se snad v albíčku objevím.

Už mamku volám ke hraní, takže konec datlování, pište, jak řádíte, ať mám nějakou inspiraci!

Ahojda, Viki (za 12 dní 6 měsíců) s Bublinou

PS od mámy pro Jiřinku: Ohledně jogurtů - určitě do roka žádné (protože jsou z kravského mléka). Dita má ve Francii výhodu, protože jogurty, které kupuje, jsou na bázi kojenecké mléčné výživy (aspoň jsem to tak pochopila, opravte mě, jestli plácám bludy :))) B.

Milada01
Kecalka 174 příspěvků 30.01.03 23:36

Ahoj mimča a mamky!

Hlásím se Vám před cestou na Moravu k babičce a dědovi. Ještě nevím, jestli budu v autě hodný nebo budu zlobit, to si ještě rozmyslím. Ale během pěti hodin jízdy se toho dá docela dost zvládnout.

Jíro, mamka se mnou taky blbne vleže na zádech, pak si se mnou sedá, to znamená, že já stojím, teda mamka mě samozřejmě musí držet. Když jsme zase ve vodorovné poloze, tak mi roztáhne ručičky a děláme éro. Je ale zajímavé, že všichni píší a i v chytrých knihách se prý dá vyčíst, že se miminko začne prvně převalovat z bříška na záda. To já to dělám přesně naopak. Když mě mamka dobře navede, tak to zvládnu ze zad na bříško, ale opačně v žádném případě, protože mám ruce pokrčené nebo daleko od sebe, takže vůbec nevím, jak bych to prováděl a hlavně PROČ se namáhat, no ne?

Jak jsem Vám slíbil novou informaci o mé váze, tak z toho nic nebude, jelikož jsme doslova narazili na dveře - měli dovolenou. Takže mě mamka oblíkala zbytečně. Hlavně že jsme z procházky šli ještě domů, protože si mamka myslela, že mám v plence poklad a nechtěla se s tím matlat v čekárně. Pokakaný jsem stejně nebyl a ještě k tomu to bylo všechno zbytečné. Naštěstí to máme k doktorovi 3 min. cesty včetně jízdy výtahem.

Ke koupání mám neutrální vztah. Neřvu, ale ani nekopu radostí. Kačenky si vůbec nevšímám, jen se děsně šklebím, když na mě ta kačena čůrá. Ale já vím, že to dělá mamka, a vypouští tím z ní vodu, která se tam tou dírkou dostala. Umím se už sám držet okraje vaničky, když jsem na bříšku a mamka mě klidně může pustit. Při všech koupacích činnostech mám v puse prsty a držím je tam silou, takže se mamka rozčiluje, že mě ani nemůže pořádně umýt. Potom vytáhne špunt, a já koukám co je to za kravál, když ta voda padá do velké vany, která je pod tou mou malou. Dřív jsem z toho byl tak vyjukaný, že jsem si ty prsty na chvíli z pusy vytáhl, ale teď už jen trochu vytřeštím oči a žužlám je dál.

Po ránu jsem přestal být hodný v postýlce. Jak si mamka minule pochvalovala, že si začnu broukat a ona může pomaličku vstávat. Teď začnu pofňukávat, takže za mnou musí přijít do pokojíku a něčím mě zabavit, aby se mohla jít umýt.

Vrabčáku, moje mamka si myslí, že to máme snažší my v případě plného kojení a když to tak všechno čte, tak by chtěla jenom kojit prý ještě dlouho, ale už se nám to pěkně krátí.

Tak se s Váma loučíme pápá
Adámek (cca 5,5 měsíce) a mamka Milada (ještě stále 31).

S O S Mamky, poraďte té mojí nějaké cviky na záda, ne že by to bolení bylo nějaké akutní, ale přece jen . . .

Tony1
Stálice 83 příspěvků 30.01.03 23:39

Ahoj miminka i maminky,

dnes píšu rovnou já, i když Antonio Banderaska mi polosedí na klíně a čile bouchá ručkama do stolu (je 23.15 a zjevně nás čeká noc plná vášní - jak se u nás říká večeru, kdy dítě ne a ne a nespí).

Vrabčákovic fotky už jsme chválili minule (Jiřko, nám pí dr. doporučovala, abychom kojeneckou vodu používali i na vaření až do jednoho roku, a pak přešli na normální.), tentokráte vysekáváme poklonu Eden i mámě Ditě, moc vám to sluší, vy byste si měly založit časopis pro maminky - radily byste a zároveň byste měly vlastní obrazový doprovod :-) A ještě speciální pozdrav Viki, dost jsme se nasmáli, jak usínala při Beskyde, Beskyde. Ale zdravíme všechny a každého zvlášť, minule byla spousta počteníčka, dalo by se k tomu psát pořád dokola. Každopádně všem unaveným maminkám nespících dětí držím palce a přeju hodně síly, aby(chom) to překonaly do lepšího spacího období. U nás uspávání taky někdy bývá náročné, a když už mi to jde na nervy, říkám si, že až Tonda poprvé obrátí oči v sloup a řekne ?Matko, nešahej na mě!?, budu ještě ráda vzpomínat, jak na mě ten náš miláček visel ve dne v noci a v mé posteli mi vděčně funěl za krk :o)

Tak vám dneska povím, jak nás přešlo plakání u babiček v náruči - v neděli v noci se mi rozjel zánět prsa a měla jsem čtyřicítky horečky, doktorka mi hned druhý den na:,–(ila antibiotika. V pondělí jsem se motala jak mátoha, horečky nepolevovaly, takže nastoupila moje hodná maminka a o Toníka se celý den starala od hraní, přes přebalování a převlékání až po večerní koupání a natírání mlíčkem. Zvládli to oba skvěle, Tonouš ani neceknul, máma mi ho nosila jenom na kojení, a pak se na mě chodili dívat do postele, jak ležím a spím. A zatímco mně u večerního natírání mlíčkem ječí jak nabodnutej na meč, tak babičce krásně broukal a neřekl ani fň. Poté zvládnul i večer u druhé babičky. Tak už snad zase ví, kam patří a kdo je jeho. Ale u nás to asi opravdu bylo víc tím zmizením tatínka.

Ještě k té mastitidě (já jsem se toho vždycky tolik bála už jen kvůli tomu hnusnýmu názvu), tady o tom myslím psala jenom Milada, ale statečně to přešla jednou větou - dost mě to překvapilo, protože si hodně hlídám, abych se neprochladla, možná jsem neměla pořádně umyté ruce, nebo co, no, nepříjemný to bylo dost, když se to o půlnoci začalo rozjíždět. Vytáhla jsem všechny své příručky, abych našla, co mám dělat, pak jsem taky volala na horkou linku kojení (která teda není zdaleka tak horká - nikdo tam nebyl :-) U nočního kojení to děsně bolelo, ale Toníčka mé utrpení pobavilo - jak jsem se kousala do rtu a tekly mi slzy, tak si myslel, že je to nějaká nová hra a hlasitě se tomu řehtal. Už kvůli tomu se to dalo přežít. No, naštěstí už je líp a snad máme tuhle zkušenost za sebou.

Jinak žádný zvláštní pokrok nemáme, leda s pěstí narvanou v puse vytváříme nové zvuky ?kolikolakolo?. V úterý jdeme na první očkování a snad to zvládneme se stejnou grácií jako většina z vás - držte palce.

Mějte se krásně a z Prahy nám do Brna pošlete nějaké hezké počasí! :o) Mája+Toník

P.S. Dito, do papáníčka jsem ještě posílala dotaz na zpracování malin, rybízu a borůvek - co s těma pecičkama, přepasírovává se to přes sítko?

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 31.01.03 00:16

Nazdar mimitka,

Stejne jako Viki s mamkou, i my jsme nenapravitelne zavislacky? Uz jsme zase tady s nejnovejsimi zpravami. Dnes jsme byli u pani doktorky, tak hlasim ze v 6 mesicich (za 3 dny) mam 7,320kg a 66cm! Pani doktorka se divila, jak jsem pribrala, no kdo nema pribirat ze vsech tech novych dobrutek! Byla jsem moc hodna, ani jsem nepipla, tak si maminka oddechla, protoze uz byla pripravena na dalsi dil horroru ?Vriskot v pediatricke ordinaci?.

Zapomnela jsem napsat, ze i my jsme (konecne) byli na rentgenu kyclicek a tech tajemnych jadyrek. Pry jsem v poradku a jadyrka mam, akorat mi nerekli kde presne. Skoda, treba by se dala ozuzlat ;)) Kdyz me ta pani se zasterou pochvalila, jak jsem hodnoucka ze se nehybu, netusila, ze se soustredim, protoze jsem si pro ni rezervovala k prasknuti narvany mocovy mechyr. Jen to dorekla, zcurala jsem jim to tam az na zed (trochu se zarazila a pak rekla, ze bych trumfla lecktereho kluka;))) a to prosim nemam pindika, chichi!)

Jiricku, ja si taky hrozne rada stahuju ponozticky. Vzdycky ji chnapnu za spicku, tahnu, tahnu, taaahnu k pusince, a nez ji tam dostanu, nozicka je nahata. Pak si ponozticku nacpu do pusinky a huhlam pres ni ?bababa?!

Mam nove slovicko! Je to ?dada?, ktere jsem schopna donekonecna opakovat a pridavat k nemu rozmanite intonace. Dle momentalni nalady tak nadavam, chvalim, hypnotizuji pejska (divam se mu uprene do oci a neprestanu dokud neodpadne?)

Viky, ja zadne pyzamko na zip nemam, skoda ;((( Asi budu muset na mamku v obchode zaknikat at mi nejake koupi? A u jidla mam taky originalni zvukovy efekt: kdyz prejdu ze zeleninky na sladky dezertik, zacnu najednou pusinku otevirat uuuplne dokoran, div si celist nevykloubim, a pri kazdem souste delam zalibne ?chraaaam!?. Po sladkem bych se zkratka utloukla!

Ani jsem vam nenapsala, ze jsem byla nemocna. Chytla jsem rymu a kasel a v noci jsem se tim kaslanim porad budila? Maminka si me ale druhy den vzala do parady, merila mi teplotku, davala neco do prcinky (cipky) co mi pry tu teplotku snizi, pravidelne mi smrkala nosik (coz byl udesny zazitek: machala jsem u toho rucickama a nozickama jako bych mlela z posledniho a mamka byla pokazde naprosto psychicky vyrizena (chichi)).
Mela jsem cervena leskla ocicka a u kazdeho kychnuti mi tekly slzicky, byla jsem takova cela smutnoucka a kdyz na me maminka z legrace zaknikala, tak jsem se rozplakala (a mamka samozrejme se mnou, clovek se pta po kom tu citlivost ma!). Dnes mi uz bylo lip, zase jsem byla ciperna az az a pote, co me maminka nechala pet minut samotnou, me nasla asi dva metry od deky, jak si spokojene okopavam suplik, oskrabavam skrin a knikam si u toho basnicky?

Vsem vam prejeme pevne zdravicko (nemocnym mimikum se spatne zlobi) a tesime se na vase prispevky!!!

Dita a Eden

PS: Jirinko, ja na ?SOS? chodim pravidelne, tak se neboj, ze bych si Tvuj komentar neprecetla (dalsi dil napisu, az v tom masicku budu mit trochu praxi, zatim je to pro nas jen teorie). Budu se snazit odpovedet Ti tam, nechci tady Vrabcackuv denicek zaplnovat diskuzemi, kvuli kterym jsem novou rubriku vlastne zalozila? Diky za pochopeni!!! Dita

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 31.01.03 20:46

Ahojky mimouškové :o))),

hehe, všimli jste si, že máma zapomněla minulý týden napsat komentář??? Měl bych jí pěkně sprdnout, že to tu zanedbává…

Jinak se mám dobře, prý jsem pěknej lump, ale naši to myslí v dobrým :o)))). Už skoro sedím, máma má ještě sice pořád tendence mě vracet, ale už se jí to moc nedaří, tak mě i před pár dna našla sedícího v postýlce držícího se špryclí. Tak hned zaalarmovala tátu, aby mi ten rošt od postýlky dal níž :o)).
Naučil jsem se nový grif, když ležím nebo se plížím na bříšku, tak už si seberu hračky, táta se mi směje, že jsem jak malej štír - nejdřív k nim opatrně sunu ručičku, strašně se soustředím a pak po tom chrastítku chňapnu a samozřejmě šup do pusiny. Když ležím na zádech nebo sedím, tak se s těma chrastítkama pořád přetahuju, přendávám je z ruky do ruky a někdy za ně rvu obouma.
Na bříšku se taky pořád odrážím a přetáčím se na záda, ale obráceně mi to ještě nejde, máma mě to učí, jak si přendat nožičku, ale já jsem prohnutej jak luk a rvu to zádama a pak strašně ječím, tak do mě máma zas musí trochu šťouchnout, abych přepadl na to bříško.

Objevili jsme novou zábavu, ve vaně se koupu na břiše. To je ohromná zábavička, kolem mě plavou kačenky, želvičky, delfínek a já se tomu strašně řehtám. Máma má samozřejmě pod mojí bradou pořád připravenou ruku, kdybych se náhodou rozhodnul plácnout hlavou do vody, ale to jsem ještě neudělal. A když se koupem s tátou, když je hodně vody, tak ten mě vozí na hladině na bříšku a děláme parník. Od začátku března budem chodit na ten kurs plavání, tak už se moc těším, jak se vyblbnu ve vodě.

Máma četla ty Ditiny SOS stránky a moc si je pochvalovala. Teď mámu nejvíc zajímá, kdy mi může k zelenince začít přidávat vařené rozmixované masíčko. Jinak prý jsem jak popelnice, sním všechno - až na brokolici, tu zhnuseně plivu. Máma je ráda, že se mnou nebyly žádný problémy co se týče zavádění pevný stravy.
Teď baštím takhle: ráno v 8 mám 150ml mlíčka, v 11 mám zeleninku (střídáme vařené brambory, mrkev, květák nebo už hotové v lahvičkách), někdy mi tu zeleninu máma zamíchá do nemléčný obilninový kašičky - to
zdlabu lžičkou a pak nato vypiju ještě 120 ml
mlíčka. Ve 2 mám buď mléčnou kašičku s ovocem nebo 150ml mlíčka, v půl pátý zdlabu jednu malou přesnídávku Hipp a v půl osmý večer po koupání 180ml mlíčka a chrupkám zas až do osmi ráno. Už spím bez dudlíku ani se na něj v noci nebudím. Teď jsem se za celou noc nevzbudil už 8 dní v kuse a spím tedy těch 12 hod, naši jsou nadšený a já taky, že jsem vyspalej :o))))). Máma mi na noc tu kaši už nedává, prý když vydržím spát po tom mlíčku 12 hod v kuse, tak prý jí přijde zbytečný prát do mě ještě večer kaši.
Večer ani nezlobím s usínáním - svýho času jsem se nechal hrcat chvíli v postýlce, ale teď mě tam máma s tátou položí, dají mi pusinku a pustí mi promítačku - v pokoji je tma a na stropě se rozzáří tmavě modrý nebe se žlutýma hvězdičkama a měsíčkem a tam postupně z jedný strany pokoje na druhou jezdí barevný zvířátka - ovečka, pejsek, kuřátko a kočička a k tomu hraje spinkací melodie. Je to natažený na 15min a během tý doby usnu jako pařez. Je to úžasná věc, doporučuju vám přemluvit maminky, aby vám něco takovýho taky pořídily.

Jak se ptal minule Jíra, skutečně mám 75 cm, jsem prý malej obřík :o))) s vel. 80. Aspoň nepůsobím dojmem tlusťocha, před 3 týdny jsem měl 6,82, ale to už asi dneska neplatí :o))), to bude zas víc, máma si pořád stěžuje, že jsem těžkej. Mě baví takový rošťárny, jako vyhazování do vzduchu, letadlo a tak…ale to si musím vždycky počkat na tátu, mámu prý bolej ruce :o)))). Taky mě baví berany duc a na kolenou Takhle jedou páni :o))))). Máma se mnou taky nacvičuje pacipaci a tluče bubeníček a já se u všeho řehtám jak prdlouš :o)).

Dneska jsem byl s mámou nakupovat v Carrefouru, tak jsem se zas projížděl v sedačce na koši a děsně důležitě všechno sledoval. Byl jsem moc hodnej, tak mi máma zas v nákupní horečce koupila velkou rybu na autosedačku a z ní visej pískací rybičky, chobotnice a želva. Pak jsme to nějak protáhli, protože jsme tam potkali babičku, tak jsem ještě dostal mlíčko u mekáče (jak jsem byl rád, nemusel jsem se cpát zeleninkou, protože jsem tam byli kolem oběda)¨.

Můj slovník má teď dost zajímavých zvuků, ovšem nejvíc mě teď baví dělat bubliny a prskat a dělat egůůůůů a grrrr a vejskat a pískat. Ovšem nejlepší je dělat grrrrrr s plnou pusou třeba mrkve, to vám doporučuju vyzkoušet, moje maminka má ze mě pak ohromnou radost :o))).

Taky jsem k tomu jídlu ještě zapomněl napsat, že k pití už nedostávám jen ten ošklivej čaj - spokojený bříško, ale že mi máma dává taky ovocný šťávičky, který mi ještě ředí vodou - to je mńamka :o))), nejradši mám meruňovou a jablíčkovou.

Tááákže to je pro dnešek všechno, těším se na vaše dopísky.

Šimůnek (11.2. 5 měsíců) + Martina

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 31.01.03 20:51

Ahoj Eden,
koukej se brzo uzdravit, ať zas můžeš naplno řádit :o)))), vím, že zrovna osávačka rýmy asi není tvoje kámoška - moje taky ne :o))))

Pa Šimůnek

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 31.01.03 20:55

Čau Viky,

pýža na zip jsou dobrý - hlavně praktický a máma mi je dává, když mě večer hlídá táta, přojde jí tom praktičtější pro něj než cvočky :o))). Ale rozepnout ho ještě teda neumím, zato si umím sundat ponožky, když mám pýžo bez ťapek.
S těma jogurtama nevím, prý je můžem od půl roku. Prý prodávají takový pidi, jmenuje se to Petit Danone a jsou balený po čtyřech.

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 01.02.03 10:51

Ahoj holky!
Ráda bych se taky mrkla na fotečky mrňat a maminek, kdepak je najdu?
Jo, a ještě jeden ?intimní? dotázek: když malýho přebaluju, tak mu někdy stojí pinďourek. Taky se to těm vašim malejm ?chlapům? stává?
Díky.
 Ivča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.03 15:38

Ahojky mimískové,
tak jsem tu zas a tentokrát mám taky nějaké pokroky : tak konečně už šmatám po harčká.Musím se teda děsně soustředit a nikdo nesmí ani mluvit,abych se nerozrušil, ale nakonec to zvládnu :o) a pak jsem se taky docela rozpovídal a tak mamka už je hrdá mamka a už jsem ten nejchytřejší Kubíček,Bublinka (když slintám bublinky),Šmu­dlík(když kakám až na záda),Ptáček(když vyplazuju jazýček jak holátko),Štís­ko(když se ráno budím a jsem prý k sežrání)…
No a mám taky jednu věc, kterou fakt můžu: lehce foukat do obličeje.To vždycky zatajím dech, vyvalím oči a začnu : chachachachac­hááááá…Mamka toho trochu zneužívá,tak nevím, jestli ji někdy nepřekvapím.Ale zatím jsem za hodňouska :o)
Jo a taky mamka říká, že mi smrděj nohy ??!! Hmmm, nevím, co by chtěla,vždyť mi rostou z…a nakonec si je přece každej den meju.TAk co!! :o)
A mám pro Vás taky dárek.POslal jsem Šárce svoji fotečku a prosíkem, tak snad bych na Vás teď měl tady někde jukat. JSem tam?
Tak papa a brzy zase Kubík a Klára(33)

PS. od mamky :
Děkuju Jiřko za otázku víry.Taky nejsme žádní ortodoxní věřící,ale za Kubíka jsme v kostele poděkovat byli.Ale ke křtu jsme se nějak neodhodlali.MOžná to je tím, že ani jeden křtěnej nejsme, i když oba na to věk máme (33 a 43),ale křty jsou asi spíš otázkou regionu.U nás na severu se to nějak nezavedlo - škoda.
No a k pindíkovi.Náš Kubík má teprve 3měsíce, ale zatím mu pindík nestál.Zkoušela jsem mu trochu přetahovat kůžičku,šlo to.JAk je to u vás? Nemůže to být právě tím, že je v předkožce malá dirka a pindík se mu tam sem tam nevejde? Možná plkám nesmysly.
Tak zatím papa Klára
100×147 .(Kubík){border:1} *]

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 01.02.03 15:59

Ahojky Kláro,
s tou kůžičkou jsme to zkoušeli taky, ale nic moc to nejde. Doktorka nám říkala, že prý do tří let s tím nemáme dělat nic, tak nevím. Dřív zas prý doporučovali přetahovat kůžičku co nejdřív.

Martina + Šimon (skoro 5měs)

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 01.02.03 16:02

Ahoj Ivčo,
nás najdeš na www.volny.cz/simonkotys, heslo kotysek. Jsou tam ale jen fotky do 2,5měsíců, protože jsme líní tam přidávat ty novější, není čas, ale určitě se na to vrhnem.
S tím pinďou je to asi normální, Šimůnkovi se to taky občas stane, když jsem to viděla poprvý tak jsem celá vykulená hned volala přítele ať se na to jde podívat. Ten to jen okomentoval slovy: „vždyť je to chlap přece…“ :o))).
Martina + Šimůnek (skoro 5měs)

Jirina
Neúnavná pisatelka 15109 příspěvků 01.02.03 17:46

Ahoj Ivčo,
k tvému dotazu na písničky: určitě uspěješ v každé prodejně hudebnin nebo knih. My máme například doma dvě cédéčka, která obsahují dětské písničky a děti je zpívají. Jedno se jmenuje Kočka leze dírou, druhé Kalamajka mik mik mik. Stojí to okolo dvou stovek a určitě to mají všude. Namátkou uvedu písničky: Ovčáci, čtveráci, Prší prší, Pásla ovečky, Já do lesa nepojedu, Tluče bubeníček, Na tý louce zelený, Holka modrooká, Červený šátečku … Na každým cédéčku je jich asi 40 a určitě si už podle názvů vzpomeneš. Jinak taky je dobrý se v televizi dívat na Zpívánky a zpívat spolu s nima, aspoň se máš čeho držet :o))
Já mám na písničky docela slušnou paměť, takže zatím zpívám zpaměti. No, ovšem jen když mě nikdo neslyší. Sice jsem hrávala na kytaru a zpívala celkem snesitelně, takže sluch mám, jen se občas do té melodie nemůžu nějak trefit :o)) Doufám, že to na Jírovi nezanechá nějaké následky a hudební vlohy zdědí spíš po muzikálním tatínkovi než po mně, ale zatím můj zpěv snáší celkem statečně (zvlášť když ho do rytmu plácám do zadečku, to přímo zbožňuje :o))
Jiřina s Jírou

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.03 22:20

Ahoječky všickni,co sem zavítátež…(mamčin speciální pozdrav,není totiž z nevyspání zcela při smyslech,tak ji omluvte…hahaha)­.Chci Vám seknout poklonu,jak někteří usnete při zpívání pochodové písně!To je k nepochopení!Já musím mít absolutní ticho a přítmí,jinak zlobím.Budu to mít(jako všechno)asi po mamce,která ač je „hluchá jako dělostřelec“ (to má z těch koncertů…)slyší v noci každý lupnutí ve zdi.A dokonce i to,že v celým okruhu našeho paneláku.Je to s ní strašný.Ale jak usne,tak ji vzbudí jen moje mlaskání,jak si opapávám tlapičky!A taky jsem se naučil si ponožky sundat i když je mám pod dupačkama-malý návod přikládám-je potřeba pořádně kopat nožičkama,jezdit s nima po zemi či po postýlce sem a tam a výsledek bude zcela jistě zaručen!!! Mamka mě vyzutýho nachází takřka pokaždé.A taky jsem už i dupačky zničil-jak jsem tak řádil,tak jsem utrhal ty 3 knoflíky,co jsou v rozkroku…a trochu jsem je natrhnul…jsem prý raubíř.K pindourovi-já ho mám vztyčenýho vždycky,když mám čůrat,nebo je mi zima.A když se mi chce kakat,tak mám,jak říká mamča-„naducaný kouličky“.To jen tak na okraj.Ty morčata mi nedají spát-pořád jim něco povídám,a oni si melou dál,v té jejich řeči,a vůbec mě snad neposlouchají­.Myslím je pak ožužlám a bude.A taky Vám závidím,že už papáte i něco jinýho,než to mlíko-ne že by mě nechutnalo,ale už mám jídelní židli,no spíš trůn,a jen na něj zatím koukám atěším se… No,a k tomu mýmu prohýbání-byl jsem u pana doktora na té neurologii,budu chodit cvičit,budu se nosit v klubíčku a prý se to spraví.Tak mišuge teda nejsem,to bude brzo mamka.Prý se tak prohýbá většina dětí,ale je lepší to odstranit,můžou pak být časem problémy,třeba při chůzi.No,jak mamča říká-na každým mimču se musí něco najít,aby se doktoři uživili,že? Jé,a musím Vám sdělit,do čeho jsem se zamiloval a co naši nemůžou pochopit-budu hudebně-televizní maniak!Cokoliv se tam děje,u toho musím být,i u hokeje,z če­hož má radost tatka.A mamču jsem odrovnal tím,že když si pustila na videu nějaký písničky,tak já se zklidnil u takovýho divnýho pána,byl mooooc krááásnej,takovej barevnej,smál jsem se na něj(trochu mi připomínal mamču) a po celou dobu,co tam byl jsem ani nekvik.(ten divnej pán je Marylin Manson,a Páta je z něj hotovej…pozn.mamky) Tak když zlobím,tak mi to tam pustí a je klid.(Jo,když už jsme u toho,kterou hudbu preferují Vaše ratolesti?Sárinka od Andrejky prý má ráda Dana Nekonečnýho,tak mě zajímá,jestli děti preferují pestrobarevné,po­divné osoby,nebo jsme jen výjimky?Myslím,že je to těma barvama,že by byli tak vedle z té muziky,tak o tom-až na Patrička,pochy­buju…Tak mimísci-zlobení a řádění zdar a pište,pište,piš­te!!! Papapa,Patriček(4 měsíce a něco)a mamka Monča(za 10 dní opět o rok starší,fujfuj­fuj!!!)

Tony1
Stálice 83 příspěvků 01.02.03 23:34

Nám říkal pediatrický primář, že nemáme s pindíkem dělat nic dokonce až do 5 let věku! Prý to chlapečky zbytečně bolí a stejně se tím nedělá nic užitečného. Takže ho nechávám být, občas ve vaničce v teplé vodě to tak malilinko zkusím, ale netrápím ho.
 Mája

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 02.02.03 17:26

Ahoj miminka!!

Tak se vám hlásím tentokrát já osobně. Maminka tady posledně probírala, jak nespím, ne teda, že bych se zlepšila, ale naši se s tím, jak se zdá, poněkud smířili, budu muset vymyslet novou lumpárnu.

Byla jsem tento týden hodná, ale s tou podmínkou, že mne musela maminka tahat s sebou všude v autosedačce, abych ji měla pěkně pod kontrolou, Nejvíce mně bavilo sedět před peroucí pračkou, to bylo něco!! Maminka si přitom stihla i přečíst noviny, než mě to přestalo zase bavit.

Ponožtičky si nestahuju, jelikož žádné většinou nenosím, ale vzhledem k tomu, že si strkám při každé příležitosti palečky u nohou do pusinky, asi by mi taky dlouho nevydržely.

Ve čtvrtek jsem absolvovala poslední očkování, tentokrát jen jeden píchanec a světe div se, ani jsem nezaplakala. Mám na nožičkách obrannou špíčkovou bariéru, takže se mi to snad ani nedostalo do svalu. Naši byli moc šťastni, že jsem neřvala, ale neradovali se dlouho, protože jsem večer měla teplotu a vydržela mi až do rána. Nebylo mi vůbec dobře a nemohla jsem spinkat, takže jsem se v noci co půl hodinu budila a plakala jsem. Tatínek šel pak do práce později a ještě v polospánku, protože se u mně s maminkou v noci střídali a chovali mně.

Druhý den ráno už jsem byla v pohodě, ale večer se mi nedařilo usnout a nešlo se mnou už dělat vůbec nic, řvala jsem už úplně při všem, ale ne a ne usnout, tak mě naši šoupli do postýlky a nechali řvát a chodili ke mně dle uspávacího návodu z emimina. Vydržela bych řvát až do rána, tak mi maminka pro jistotu zahrcala s postýlkou a v tu ránu jsem byla v limbu. Nemůžu už naše takhle dohánět do slepých uliček, protože se mi samé v postýlce vůbec nelíbí. Proto jsem včerejší večer prořvala zase „standardně“ a nechala se ke spánku uhoupat tatínkem.

Eden, doufám, že už jsi zdravá, pro nás mrňousy je rýma dost drastická nemoc, jak máme takový malý nosík. Mamka byl taky nachlazená a dost, ale já jsem to od ní naštěstí nechytla, prý jsem dostala protilátky z mlíčka. Jinak tvé mamince (i když s týdenním zpožděním) gratuluijeme k narozeninám, tedy hlavně k tobě.

Absolvovala jsem návštěvu vzdálenější babičky, dívala jsem se na ni tak zle, že se babička dlouho neodvážila přiblížit, ale nakonec ráčila jakž takž skamarádit. Směju se sice jenom na maminku a na tátu, ale babičkou se nechám i ponosit.

Mám novou kámošku, takovou žižlací plyšovou včelku od Nuku, co jí pěkně šustí křidýlka. Často si je narvu do krku až co nejdál to jde a pak se dávím, mám červená očička a bliju. Ale včelku miluju.

Koupu se moc ráda, taky při tom mamce vždycky postříkám kalhoty a nacákám na zem, ale je to žúžo!! Včera jsem se po koupání pokadila tak, že mi to vylezlo nohavičkou a přes dupačky prosáklo mamce na kalhoty, jelikož jsem jí seděla na klíně a ještě se v tom vrtěla. Co teď používám Pampersky 4 MAXI, lezou mi hovínka nohavičkou pravidelně. Jenomže ty trojky už mám jak bikinky a svezly se mi vždycky z pupíku!! Naši mně museli hodit do vany znovu, byla jsem pokakaná doslova od lopatky k patičce.

Kubíku a Jíro, moc vám to sluší. Jste oba takoví droboučcí. Možná to dělají ty fotky, nebo to, že jsem už „kus baby“ - v pěti měsících mám 7,65 kg a výška nic moc. Naši mají digitální foťák, takže se na mně pořádně vyřádí a moje fotky jim zaberou na disku za chvíli všechno místo, ale nevím, jak nějakou poslat na emimino?

Mějte se všichni moc hezky, papejte a hlavně spinkejte!!

Papapapa!!!

Lucka (za dva dny 5 měsíců) a mamka Eva (zatím pořád 27)

P.S. Dlouháne Šimůnku, odkud máš tu promítačku, naši by mi chtěli vzhledem k mé averzi k usnutí pořídit taky něco takového, ale ať se ptají kdekoli, nikdo nic takového nezná??

P.P.S. U nás ten uřvávací postup moc nezafungoval, Viktorko, ty jsi tvrdila, že to nebyl takový drasťák, plakala jsi taky tak moc?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.03 18:09

Ahoj lumpíci,
tak jsme s mamkou omrkli fotky Vrabčáka a Šimona a taky konečně víme,jak vypadá Kubík-teda asi roste generace krasavců a krasavic(zatím jsme viděli jen Eden-jsi fakt kočka!!)-mrňata vypadáte všichni skvěle..Snad taky brzy připojíme fotečku-strejda je ještě na Slovensku, tak doufám, že se brzo vrátí..
Musím se pochlubit-minulý týden se mi povedlo vylít mamce kávu(a to se ještě ani neplazím..).Seděl jsem jí na klíně a chtěl jsem vyzkoušet, co v tom hrníčku má-hrábnul jsem ručkou a hrnek i s kávou letěl na zem-to byla legrace!! Táta hned začal lítat s hadrou a čistil koberec a máma se mnou běžela do koupelny a chladila mi pro jistotu ruce pod studenou vodou(brr..)-úplně zbytečně-káva byla už jen vlažná..
Jinak pyžamko umím taky rozepnout-tak dlouho si hraju s knoflíkama..až povolí..anebo strčím nohy ven přes knoflíky(spím ve spacím pylti,vpředu je spousta knoflíků..) a pyžamko se svleče alespoň z ramen..
Pro dnešek končím..budeme chystat koupel..

Zatím papa Ondrášek a mamča Andrea

ps:Ivčo, byla by hloupost nevyužít pomoc příbuzných (mamka ke mně chodila denně! skoro 5 měsíců), i v předporodním kursu to vřele doporučovali, abychom se mohly v pohodě věnovat svému miminku a manžílkovi…nebo je snad lepší uštvaná, strhaná a hlavně nervózní maminka…?

Milada01
Kecalka 174 příspěvků 03.02.03 10:51

Ahoj mamky kluků!
Nám taky doktor říkal, že do 4 let nic nepřetahovat!!! Vše je moc choulostivé a spíš by se tím mohlo něco pokazit. Takže v tomto směru nic nedělám.
Milada.

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 03.02.03 11:06

Ahoj Lucko,

s tím spinkáním je to potíž, ale já jsem první den prokřičela 3× 1/4 hoďky, druhý den už jen jednu patnáctiminutovku a třetí den mě mamka přišla utěšit už za 5 minut. Od 4. dne jsem usínala v postýlce bez křiku.

Mamka říkala, že ten první den byl pravděpodobně horší pro ni než pro mě, protože ty čtvrthodiny byly strašně dlouhé. Přeju tobě i tvojí mamce, ať nějaký recept zabere… zkusila ti mamča dát k usínání plínku? Já ji muchlám tak dlouho, až mě to unaví a usnu, většinou s plínkou omotanou kolem hlavy :)) Mamka mi ji po usnutí stahuje z obličeje, abych se neudusila.

Pa, Viki s Bublinou

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 03.02.03 11:08

Ahoj Kubíku,

hurrrá, ty jsi další krásný kluk do zdejšího klubu… máš bezva vlasy a vůbec všechno :))))

Viki

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 03.02.03 11:11

Ahojda Ondrášku!

Moje fotky jsou na adrese u mamčina jména nahoře (http://rodina.cz/ubernych), takže můžeš juknout na další holku :)

S přikládáním fotek na e-mimino ti neporadím, neb mamka na to ještě nepřišla… možná by mohla poradit Edenina mamča, ta je v tom zběhlá :)

Těšíme se na fotečky a na lumpárny!

Viki s Bublinou

PS pro tvoji mamku: My máme jednu babičku 90 km daleko a druhá chodí do práce, takže jsem to zvládla vpodstatě sama. Nemyslím, že bych byla nervóznější, spíš jsem byla unavená (tak do 3 měsíců, to Viki trápily prdíky). Dneska si to spolu děsně užíváme, Viki je strašně hodná a dovolí mi všechno v pohodě stíhat.
 B.

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 03.02.03 11:24

Ahoj Ivco,
nas najdes na http://family.cz/pupina.
S tim pindikem Ti bohuzel neporadime…;)))
Dita a Eden

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 03.02.03 11:35

Ahoj holky,
fotky ke komentari pripojite tak, ze je predem poslete mailem na adresu sarka@emimino.cz s upresnenim do ktereho dilu Vrabcacka a ke kteremu kometari ji chcete dat. Oni ji tam potom pripoji sami.
Tak si pospeste, my uz se tesime na ty faldiky;)))
Eden s Ditou

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 03.02.03 11:41

Ahoj Kubicku,

taky my se pripojujeme ke komplimentum, predvedl ses nam zde v plne krase;))) Jsi moc roztomily klucina, nediv se ze by Te mamka laskou snedla!
 Papa

Eden a Dita

PS. Mne ze zacatku desne smrdely rucicky, mamka mi je porad musela umyvat, ale tim, ze uz je ted nezatinam porad v pest mi zacaly dokonce vonet;)

Milada01
Kecalka 174 příspěvků 03.02.03 17:03

Ahoj Májo!
Já už jsem prodělala mastitidy dvě. Ta první byla hned 10.den po Adámkově narození, a to mě opravdu bolely moc při kojení bradavky, s teplotama to bylo zvláštní, ty jsem měla vysoké, vždy když jsem přišla z procházky (to bylo ještě v létě) a ještě jsem ani nevěděla, že jde o zánět prsu. Pak teploty zmizely a rozjel se zánět. Druhá mastitida - na štědrý den - byla úplně jiná, když jsem se zbavila vysoké horečky, která spadla, hned jak zabrala antibiotika, byla jsem v pohodě, při kojení vůbec nic necítila. Zpočátku mě bolel prsní sval, jako bych např. přehnala cvičení v posilovně. Jen jedno měli oba záněty stejné, a to obrovský růžový flek v místě zánětu. No, snad nás to už nepotká. Je fakt, že příčinou vzniku jsem se nikdy nezabývala, ale určitě to nebylo žádné prochladnutí.
Tak ahoj Milada.

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 03.02.03 18:23

Evo, ta promítačka je od firmy Playskool, je přivezená z Ameriky, ale viděla jsem v nabídkovém ktalogu Fisher Price, že nabízí podobnou, tak jí tady určitě seženete.

MARTINA

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 03.02.03 18:34

Holky, chtěla bych se zeptat, jak se tu minule probíraly ty jogurty, že by je děti měli až od roku, prý se můžou od půl roku???
A včera jsem koupila Šimonovi přesnídávku s ovocem a s tvarohem a bylo na ní napsáno od ukončeného 4.měsíce (Hami). tak jak je to tedy s těma mléčnýma výrobkama?

Martina

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 03.02.03 18:55

Ahoj Ivčo,

my jsme (podle adresy v záhlaví) na http://rodina.cz/ubernych.

Bublina s Viktorkou

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 03.02.03 19:02

Martino,

v tomhle se rady dost různí, ale určitě s tím mlékem a výrobky z něj není kam spěchat. Podle mých chytrých knih o výživě se nemá určitě začínat před 10. měsícem. Mléčná bílkovina (stejně jako vaječná) je velkou zátěží pro miminkovské ledviny. V umělé kojenecké výživě je proto bílkovina částečně rozštěpená, aby to malé tělíčko tolik nezatěžovala.

Těch dětských přesnídávek a kaší je s jogurtem a tvarohem strašně moc - nevím, jestli výrobci čtou jiné knížky o výživě :)))

Já se snažím se těchhle výrobků vyvarovat, stejně jako těch se solí. Sůl můžou prckové taky až od roka, ale to firmám nebrání prát sůl už do jídlíček od ukončeného 5. měsíce.

Osobně si myslím, že občas „zhřešit“ nemůže moc uškodit, ale pořád bych to mimíkovi určitě nedávala. Kravské mléko a výrobky z něj by určitě neměly předčasně zkoušet děti ohrožené alergií.

Cheche, neměly bychom tady sepsat nějakou petici výrobcům kojenecké výživy? :)))

Teď jsem si to po sobě přečetla, vypadám trošku jako fanatická výživářka, ale líp to neumím :)

Ahojda, Iva

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 03.02.03 21:26

Ahoj Martino,

Mas pravdu, ja si ted shanim materialy pro pokracovani SOSky a vsude se pise, ze jogurty se muzou od pul roku (???)

Ja bych se ale stejne jako Bublina do niceho nehnala, s podavanim samotneho jogurtu na svacinu si pockam tak do toho 10.mesice, abych si byla jista, ze uz nic ‚nehrozi‘.

Na druhou stranu pokud v nejake smesi je toho jen trosicka, myslim si, ze kdyz mu to nebudes davat denodenne, nic se nemuze stat.

Pekny vecer!
Dita

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 03.02.03 21:29

Hele, Martino, neni ta promitacka nahodou modra velryba? Mrkla jsem totiz na znacku te nasi a taky je to Playskool!
Na ta zviratka na strope se obcas chodim divat i ja, opravdu to zklidnuje nervy…
 Dita

Milada01
Kecalka 174 příspěvků 04.02.03 08:50

Tak jsem si prohlédla na internetu celou nabídku firmy Fisher Price a nic takového tam nebylo. To jsi viděla v nějakém knižním katalogu?
Milada.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.03 09:34

Ahoj Viki, prohlédli jsme si fotečky-teda! holčiček se tu schází sice méně, ale jedna hezčí než druhá! s těma vlnitýma blond vláskama vypadáš jako andílek!!Holky,jed­nou se o vás asi popereme..
Ondrášek

Bublino, je super že jsi všechno zvládla „jen s únavou“- já jsem docela brzo cítila, jak jsem protivná a dokonce mi občas ujížděly nervy..Ondra je sice milé a hodné dítě, ale už v porodnici dostal rýmu a trápili jsme se s ní více než 5 týdnů a pak začaly bolesti bříška(po antibiotikách),tak­že mi od začátku spal asi 12 hodin denně(většinou v krátkých intervalech..)­.Ahoj Andrea

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 04.02.03 11:00

Ahoj Andreo,

u nás to taky nebylo pořád jen sluníčko, ale když nikoho na pomoc nemáš, nedá se nic dělat :) Mě hodně pomáhal manžel, protože Viki do 3 měsíců strašlivě trápilo bříško, takže vařil, nakupoval atd. (já jsem jen ohřívala… kde ty časy jsou :) a snažil se večer chodit z práce včas, aby si malou aspoň na hoďku dvě vzal a já měla trochu času na sebe. Viki taky nespala nijak dlouho, takže se zákonitě třeba když jsem vlezla do sprchy, začala budit. Ale zvládnout se to dalo.

Přeju Ondráškovi, ať už ho žádné nemoci a bolístky netrápí, abys taky mohla být tak spokojená, odpočatá a veselá mamča jako jsem teď já.

Pa, Bublina

PS: Díky za pochvalu toho našeho andílka.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.03 18:10

Ahojky, my už jsme taky docela v pohodě-manžílek už taky zastoupil moji mamku(je klempíř, takže v zimě bývá více doma..) a navíc dělám doma opravdu jen to nejnutnější,abych si Ondráška užila,dokud ještě chce maminku a tatínka..„brzo“ už bude mít jiné zájmy..Mějte se zatím krásně a hlavně buďte zdraví!! Pa Andrea

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 04.02.03 18:51

Ahoj holky,

já to taky musím zvládat sama, babičky daleko, ale prvních šest týdnů tu vždy jedna nebo druhá byla a občas i teď přijedou za vnučkou.

Přiznám se, že bych to zezačátku bez pomoci zvládala těžko. Když je Lucka hodná, je to pohodka a užívám si to, ale v opačném případě jsem už strašně utahaná a pořád brečím a jsem vděčná, když nějaká ta babička přijede a trochu vydechnu. Taky jsem pak čerstvá a Lucky si o to více užiju.

Přes den s Luckou moc neudělám, spí jen se mnou a jinak musím být pořád s ní, tak to řeším tak, že si ji beru všude v autosedačce.

Ivčo, není tvůj manžel náhodou voják? Naopak by měl být rád, že se ti trochu ulehčí. Když mimino zlobí a zlobí dlouho a jsi s ním sama, je to nejlepší cesta, jak se dostat do blázince. (Ale Mojmírek je asi hodný :-)).

Eva

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 04.02.03 18:54

Čao Viki,

plínu jsme zkoušeli, docela si s ní vyhraju a chvíli aspoň neřvu :-))), ale neuspala mě.

Tři čtvrthodiny pláče je doba opravdu dlouhá, ale maminka to snad vydrží :-)). Já to tedy určitě vydržím.

Papapa, Lucka.

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 04.02.03 18:58

Taky jsem tu promítačku na internetu v nabídce Fisher Price nenašla.

Prosím, kdybyste ji některá našla, napište adresu, moooc by se nám hodila!!!

Eva + Lucka

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 04.02.03 20:27

My nemáme modrou velrybku, ale hlavu bílýho medvěda a na něm jsou nakreslený ty zvířátka, který jezdí na stropě, pak nějací jiní medvědi, hvězdičky a měsíc.
Máš pravdu, že to uklidňuje a hraje to krásnou spací melodii, takže někdy, když zůstanu se Šimůnkem v pokoji než usne a koukám na ten strop, tak bych za chvilku usnula :o))).
Nevím, jestli tu značku Plaskool je možný koupit tady v Čechách, když to holky teď shání pro svoje drobečky, nám jí přivezli známí i s hrazdičkou Plaskool.
Martina

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 04.02.03 20:30

Ahoj Milado,

tu promítačku jsem viděla v nabídkovém vánočním katalogu (knižním) Fisher Price, protože jsme tam Šimůnkovi vybírali k Ježíšku piáno do postýlky na který šlape :o))).
Jestli se mi podaří ten katalog ještě někde objevit, kdyžtak ti ho pošlu poštou.
Taky mi kamarádka říkala, že nějakou promítačku viděla u Chicca, ale nevím, to není ověřená informace :o), ale zkuste se tam zeptat.
Martina

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 04.02.03 20:42

Určitě je lepší ze začátku využít návštěv a pomoci babiček nebo kamarádek. Následkem loňských povodní jsme se museli narychlo přestěhovat k rodičům, zpočátku jsem myslela, že to nebude fungovat, ale Šimůnek byl naštěstí (a je) hodný zlatíčko, takže ani moc neplakal, bříško ho nebolelo. Takže jsem v tomhle směru babičku moc nepotřebovala, ale je fajn, že je tu, když si chci večer zajít třeba s kamarádkou nebo s přítelem do kina, na véču nebo se jen tak pobavit. Aspoň člověk na chvíli vypne a věnuje se chvíli něčemu jinému. Já se třeba super odreaguju, když s kamarádkou vyrazíme courat po krámech nebo cvičit nebo na solárko a vím, že doma Šimůnka hlídá buď přítel nebo babička a že je o něj dobře postaráno. Když jedu na nákupy s ním, tak zas člověk musí přemýšlet, v kolik bude jíst a kde ho přebalit a tahat autosedačku…a zas si tolik neodpočine. A pak když jedu domů tak se na to moje zlatíčko stráááášně těším, jako kdybych ho neviděla bůhvíjak dlouho :o))).
Takže pomoci babiček, manželů, přítelů, kamarádek bych se rozhodně nebránila a užila si i volného času pro sebe, vždyť co je pro miminko lepší než spokojená maminka a celá rodina?
Martina + Šimůnek

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 04.02.03 20:48

Ahoj holky,

koukala jsem na tu přesnídávku a píšou tam, že tam je 7%tvarohu, takže dost zanedbatelný množství. Ale na hlavní etiketě je velký nápis „s tvarohem“, výrobce to zřejmě používá jako upoutávku :o)).
Moje kamarádka třeba krmí svého prcka od půl roku jogurtama, tak proto jsem myslela, že je to tak správně a ona mě o tom přesvědčovala.
Ale počkám s tím tedy aspoň do toho 10.měs, abych něco nezkazila :o))), beztak toho má na výběr dost :o).
Martina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.03 21:51

Ahojky,
snad to ještě stíhám než bude další deníček…
Chtěla jsem se ještě zeptat Monči a Patrička na to prohýbání.Trochu mě to vrtá hlavou.Můžeš Mončo prosím blíže specifikovat, jak se ti Patriček prohýbal,že jsi se vydala někam za odbornou pomocí? Nám Kubík dost zaklání hlavičku, když ho držím v náručí.Ale co hlavně, usíná vždy na boku a s totálně zakloněnou-vyvrácenou hlavou.Nikdy mi to nepřišlo divný,ale teď o tom přemýšlím.Prosím, přibliž nám, v čem byl u Vás problém.Dík Klára a Kubík

Milada01
Kecalka 174 příspěvků 05.02.03 07:20

Martino,
díky moc, kdybys ten katalog našla, byla bych ráda, adresu bych Ti napsala na Tvůj e-mail, ale u Chicca se také zeptám.
Ahoj Milada.

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 05.02.03 17:20

Ahojda!
Mojánek dělá při usínání úplně to samé - hlavička s krkem skoro svírá pravý úhel. Ta poloha vypadá hrozně, ale i když ho několikrát vrátím zpátky na zádíčka, za chvíli je zase takhle vyvrácený - a spokojený!
Takže pokud je to něco závažného, pak mě uklidňuje, že v tom nejsme sami!!! Ale kdyby to opravdu bylo tak vážné, že bych se měla poradit s lékařem, tak sem s informacemi!
Díky.
Ivča a Mojánek

naivnikacatko
Kecalka 140 příspěvků 05.02.03 21:51

cao detatka hihi :)) no, koukam, ze se to tu zasejc pekne rozjizdi, maminy zas dostaly kecavou, co? .o) tu moji jsem taky zas jednou premluvila, at tu chvili posedi, ze nestaci jen cist, musi se taky ozvat, zejo? .o))
dneska je to asi naposled, co mam dobrou naladu, zejtra jdu zas na ockovani, to je ale votrava, minule jsem jim tam pekne zatopila, asi to zopaknu.. haha na vitani obcanku jsem je taky prekvapila :)) nasi me vystrojili a meli hroznej strach, ze tam budu radit, jenze kdyz me vyndali z kocarku, tak jsem se usmivala, rozhlizela, ale pak prisla naka baba a zacala mluvit. jenze to byla desna nuda a vedle me sedela kamoska a mela delsi vlasy nez ja, coz me ukrutne nakrklo, tak jsem ji zacala nadavat… a pribehly dve zdravotni sestricky a predstavte si, vynesly me ze salu! nasi museli dal sedet na tech zidlich a poslouchat tu pani chacha, tvarili se desne nestastne, myslim, ze se trochu zapotili :)) jenze pak me zase vratili a polozili na nakou tvrdou postylku a cekali, ze se jim budu krenit do objektivu. tůůůůhle, fotecka je to senzacni, ja tam lezim v oblouku, vzpouzim se, papulu dokoran, nade mnou se sklani mama s nestastnym vyrazem a tatka s rezignovanym usmevem „ja to stejne tusil“. bezva :)))
tak ja zas koncim, mama do me zducha, ze taky chce psat :)) mejte se krasne a zas nekdy… páááá

ja vas jenom vsechny holky zdravim, potomky taky :)) mam radost, jak jste vsichni veseli a bujni a caooooo :)))

opik verunka (dnes 4 mes.) + naivni kacatko (27)

Vložit nový komentář