Z deníčku malého Vrabčáka - 22.týden

Rodičovství

Dnes je pátého a to znamená, že mám páté měsíční narozeniny. Přesné míry sice nevím, protože k paní doktorce jdeme až příští týden (jouvajouvaj zase na pigáro), ale máma říká, že mám asi tak 7,5 kg. To znamená, že za těch pět měsíců od narození už jsem přibral okolo pěti kil a vyrostl jsem skoro o dvacet cenťáků ! Máma už vůbec nemůže uvěřit jak jsem mohl být tak malinkej a jak jsem se mohl vejít do těch titernejch oblečků, co už jsme dávno odložili :o)))

Takže co už v těch pěti měsících umím? Už bravurně beru hračky a žužlám je. Taky už si sednu, když mě někdo chytí za ručičky. Hehe, máma vždycky nastaví prsty a řekne „ručičky“, to jako abych jí je podal, jenže já tomu pořád nechci rozumět a vždycky se rozesměju, ale pak mě máma chytne a já se hezky přitáhnu a sednu si. Taky už mě na chvíli posazují do vaničky, opřu se o zadní část a zadečkem se zachytím o takový výčnělek na dně. Samo že mě máma jednou rukou jistí. Taky mi dává do vaničky hračky, ale ty mě moc nevzrušujou a nejvíc se mi líbí, když přelejvá vodu krabičkou na mýdlo :o)) Taky už míň kakám, tak sotva jednou denně a hovínka už mám hustější, takže už mi to z plínky neleze. A už to taky nešplouchá, ale zase to máma pozná po čuchu, že jsem do plínky něco vyrobil :o)) Máma říká, že už má asi mnohem hustší mlíčko. A nebo že jak jí vždycky na přebalováku do prsou nakopu tak, že jí z mlíčka udělám máslo :o))) Ale zase víc čůrám a skoro každý den se mi podaří pročůrat až na oblečení, takže se musím převlíkat. Už se taky umím překulit z bříška na záda, když se mi chce, ale to se mi chce jen tak párkrát denně, obráceně jsem to ještě moc nezkoušel. Jak jsem psal, že si sundavám bačkůrky, tak už si dovedu sundat i ponožtičku pod dupačkama ! Ale musí ty dupačky mít zapínání dole v rozkroku. Tuhle jsem ležel na gauči přikrytej lariskou a máma byla v kuchyni. Pak ke mně přišla a na gauči ležela moje ponožtička. Nechápala, kde se tam vzala, tak dečku odkryla. Hehe, tam se na mámu smála bosatá nahatá nožička, dírou mezi knoflíkama na dupajdách jsem si ji totiž vysvobodil a sundat fusekličku bylo otázkou vteřinky. Tak mi máma občas nožičky vyndá a nechá mi je nahatý a to se mi moc líbí. Ale jen na chvíli, abych je neměl studený. Taky mi měřila nožičku pravítkem a mám asi 9,5 cm a mám takový zvláštně zkroucený nehty na palečkách, takže vůbec nejdou ostříhat. No a taky mi máma zkoušela natáhnout nožičku k pusince jak jste to psali, byl jsem při tom nahatej, aby plínka nepřekážela, ale ani náhodou, minimálně dvacet cenťáků mi chybí. Asi budu neohebnej po tátovi a ochutnání svýho palečku se asi nedočkám. Tak si to vynahrazuju na palečku na ručičce :o)))

Hehe, máma si teď už poněkolikátý přečetla knížku Prevítem snadno a rychle a zase se u toho moc smála. To je deníček takovýho mrňouska jako jsme my a je to opravdovej prevít, máma říká, že ve srovnání s ním jsem vzorný miminko. Tak třeba při papání tuhýho jídla zkouší, kam až v kuchyni doblinkne :o) A papánímu říká že všechno chutná jako rozčvaňahnej papundekl :o)) No, v tomhle mám ještě šanci ho dohnat. Tak jestli vám to mámy ještě nečetly tak jim řekněte, ať to udělají, protože je to fakt hrozná sranda a určitě se u toho docela poučíte :o))

Táta už teď zase chodí do práce, protože už otevřeli tu novou restauraci. Akorát chodí do práce odpoledne a pracuje když já spinkám a vrací se až ráno, kdy já už skoro vstávám a pak celý dopoledne spinká zase on. Máma říká, abych byl potichu a nerušil ho, ale já žádný ohledy brát neumím, hahá, takže si tu normálně pokřikuju jak se mi zlíbí. Naštěstí tátovi to vůbec nevadí, no aspoň někdo má u nás doma pořádně tvrdý spaní :o)) Pak když já v poledne spinkám tak máma tátu probudí a pak se spolu naobědvají a pak se napapám já a táta si se mnou hraje a pak už jde zase do práce. Tak jsme bohužel s mámou celý týden sami na koupání, vůbec už je máma večer ze mně unavená, jak jí dávám zabrat, a táta je akorát pryč, když by potřebovala posilu. No ale pak další týden táta vůbec do žádné práce nechodí a je s náma doma, takže mě pohlídá a máma si může zajít konečně na rehabilitaci. A taky prý až máma přestane kojit tak se mnou bude táta chodit na plavání pro miminka :o))

Jinak je se mnou doma celý den jen mamka. Ráno vstaneme okolo deváté, já jsem pak hodný, takže si máma v klidu dojde do koupelny umýt a převlíknout, nebo když mě zrovna v koupelně přebaluje tak se oblíkne při tom. Pak si udělá snídani a já ležím na gaučíku a hraju si a jsem hodný. Pak tak za hodinku už mě to nebaví, takže si máma hraje se mnou - podává mi zvířátka a dělá na mě káčkáč a hůůů a drn drn. Taky si moc rád hraju s plínkou přes obličej. Máma jednu starou plenku rozstříhala na čtyři kusy, aby nebyly moc velký, a používám je na hraní nebo mi s nima utírá slintání (a v koupelně kakání nalepený na zadečku). Třeba mi dá plínku na obličej, já rozhodím ručičkama, ale nenapadne mě si tu plínku sundat, já se skrz chci prokousat. Tak za chvilku se na tý plence rýsuje pusinka, která jí žužlá, a máma se směje, že jsem jak Fantomas, tak mi říká Fantomasíček :o))) A taky na mě dělá bublinky a houpe mě a dělá na mě vrrr haf haf a berany berany a poprvé jsem se u toho tak řehtal, že táta, kterej to viděl, se úplně smíchy válel po stole :o)) No takže tak do jedenácti si hraju a když začnu být nevrlý, tak mě máma buď nakrmí nebo když nechci tak rovnou otočí na bříško a plácá mě po zadečku a já usnu a krásně spinkám aspoň dvě hodiny. Pak se napapám a zase si hrajeme. Máma sedí u mě nebo si občas odběhne do kuchyně nebo tak a odtamtud na mě mluví. Ještě tak odpoledne občas na hodinku usnu, ale jinak musí máma pořád vymýšlet, jak mě zabavit. A já pak kňučím a pištím a jsem protivný a když už máma vyzkouší všechno a já pořád řvu tak mě zkusí nakrmit (někdy třeba i po hodině a půl) a já se trošku zklidním a třeba chvilku spinkám a pak si zase hraju a zase křičím a tak dále. Když je doma táta, tak mě večer před koupáním chvíli nosí, což jsem v sedmým nebi a tvářím se, že mi může být celý svět ukradený, protože já mám svoji rozhlednu :o) Máma říká, že vypadám jak červík Pepík z večerníčku Koulelo se jablíčko, protože je taky ušatý a plešatý jako já :o)) Ale máma mě nosit nemůže a když je táta pryč, tak říká, že je to pěkná dřina být se mnou celý den a těší se, až už bude po sedmé večer a půjde mě vykoupat a nakrmit a uložit. No a jelikož dobře spinkám doma, tak ani moc nechodíme ven. Mně totiž v kočárku minimálně půl hodiny trvá než usnu a i potom mě probudí každej pes co zaštěká nebo auto co zatroubí. Takže rozhodně každý den ven nechodíme, někdy když už se máma chystá tak než se stihne rozkoukat tak já doma usnu a to se jí zase nechce mě budit a oblíkat když spinkám. Nebo když jsem akorát po spinkání tak to taky nemá cenu. Nám by se hodilo chodit ven tak o půl páté, ale to už je zase tma. No, nemáme to jednoduché. Jo a Ježíšek mi konečně poslal tu vyměněnou kombinézku a vypadám v ní jak myšička, dokonce mám na kapucce ouška :o))

Já se poslední dobou všeho bojím. Tuhle mě máma přebalovala, když se táta zrovna holil, a já začal tak stráááášně plakat, že mě musela rozbalenýho vzít a pochovat a táta musel s holením počkat. Jindy se zase táta zrovna koupal a měl namydlenou hlavu, když jsme do koupelny přišli, a tak jsem se bál, že je to bubák, že jsem zase hrozně řval. Nebo babička přinesla frkačku a frkla na mě a to jsem se mohl zbláznit. A taky se hrozně lekám. Když mě máma třeba krmí a řekne na mě KUK tak já skoro nadskočím, ale to už nebulím :o))
Hehe, mám jedny dupačky, kde je na bříšku našitej slon a když se zmáčkl, tak zatroubil. Až jednoho dne po praní mi máma slona zmáčkla a on se místo zatroubení počůral :o))) Tak máma to troubítko vypárala a táta mi pak mačkal bříško a divil se, proč netroubí :o)))

Tak mi třeba napište, kolik jste přibrali vy od narození do 5 měsíců, ať můžeme porovnávat (i když já budu vědět přesné hodnoty až za týden :o) A taky mi napište, kdy jste se vlastně přesně narodili. Končím, už mi sem zase leze máma.
Ahojda Jíra, 5 měsíců přesně

*Ahoj mamky,
chci se zeptat, taky mají vaše robátka neustále prsty nebo aspoň paleček v puse? Děláte s tím něco? Nemůže to nějak ovlivnit růst zoubků (např. že narostou křivě)? Nevím, jestli by nebyl lepší dudlík, každopádně Jíra si ho ani nenechá strčit do pusinky. Zato prstíčky tam má pořád, možná je to tím, že se mu klubou ty zoubky, protože si pořád drásá dásničky (nevím jak to bolí nebo svědí když rostou zoubky). A co se líp odnaučuje, palec nebo dudlík?

Ještě k těm procházkám. Já mám trošku špatný svědomí, protože ven chodíme fakt tak sotva 3× týdně, nějak mi to prostě nevychází. Jíra doma pěkně spinká a v kočárku pořád kouká a budí se, navíc odpoledne je venku docela smrad jak všichni zatápí v kamnech. A navíc to odporný bláto, který si nanesu domů. Doktorka mi říkala, že když spí dobře doma, že procházky lámat přes koleno nemusím, zvlášť když máme doma rozumnou teplotu (ve dne 19 - 20, v noci 17 - 18) nicméně stejně bych chtěla vědět, jestli je na tom někdo podobně. Já vím, kdo chce, tak si způsob vždycky najde, taky je to moje lenost. Když Jíra spí doma, tak si v klidu stihnu udělat co potřebuju, ale když přijdeme z procházky, tak jsem docela urvaná a Jíra už pak doma nespí. Když už jdeme ven, tak s ním vydržím courat sotva hodinu, doma když se zadaří tak spí i tři hodiny v kuse. Taky už se tak těšíte na jaro? A na zahradu, jůůůů :o)) A na léto až se Jíra bude cachtat v lavoru a budeme celý den venku:o))

Byla jsem konečně po víc než půl roce u zubařky a kupodivu mám zuby naprosto v pořádku. Tak snad se nenaplní že co dítě to zub :o))

Ještě vzkaz pro Miladu Adámkovou: o víkendu až bude čas tak Ti napíšu v komentářích o mé rehabilitaci a pokusím se popsat cviky na posílení mezilopatkových svalů. Dostala jsem 3 cviky v lehu na břiše, nevím, jestli kvůli mlíku můžeš na břiše ležet, já to docela zvládám :o)

Papa Jiřina*

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.03 12:52

Ahoj Jiřino,
nic si z toho nedělej, já taky nechodím na procházky každý den. Ze začátku jsem se poctivě snažila, ale po pár dnech jsem to vzdala. Martínek se na procházce pěkně vychrupnul,od­počinul si a doma začalo zlobení. Protože jsem v noci každé dvě hodiny kojila, byla jsem na rozdíl od něj unavená a vypadala jsem jako mátoha. Zjistila jsem, že raději než zkolabovat je po špatné noci lepší se na chvíli odpoledne natáhnout, když Martínek usne. Teď chodím na procházky jen pokud se v noci vyspím,což je díkybohu teď stále častěji. Jinak by mne zajímalo, jak to řešíte v panelácích. Já musím Martínka vyndat i s korbičkou (naštěstí máme vyndavací), vyšlapat schody do kočárkárny, tady ho nechat a pak vynést po schodech zbytek kočárku. A protože nemáme výtah, musím s ním pak v korbičce vyšlapat ještě dvě patra. Prostě hrůza!
Ahojky
Eva + Martínek (3,5 měsíce)

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 06.02.03 16:14

Ahoj všichni vespolek,

doufám, že se máte všichni tak dobře, jako já ? příští středu mám 6. měsíční narozeniny, a tak mamka zase začala nakupovat dárky. Ne, že by chystala nějakou oslavu, ale s příchodem pevné stravy se prudce zvyšuje spotřeba čistých oblečků (někdy i tři za den, chichi). Proto mi do garderóby přibyly krásné džínové lacláče, několik sexy triček z Nextu a jako bonus nááádherná světlounce fialová jarní bunda s takovými blýskavými tečkami (taky Next). Navíc při tom všem nakupování jsem si vyusmívala krásnou připínací včelku (jezdí všude se mnou) a náramek ? kachničku: vždy při ruce (spíš při puse :).

Psali jste o denním režimu a krmení, takže já popíšu, jak to chodí u nás ? vstávám kolem osmé, v půl deváté snídám 180 ? 210 ml mlíčka (jak kdy, mamka radši připravuje 210), kolem desáté si jdu zase schrupnout (když je hezky, tak na terasu, jinak do postýlky k otevřenému oknu). Vstanu kolem 12. (no na oběd, samozřejmě :), zdlabu zeleninku nebo zeleninku s masíčkem (cca 1 dl) a zapiju to 120 ? 150 ml mlíčka (celé krmení dravé zvěře někdy zabere skoro hoďku). Pak si s mamkou hrajeme a kolem druhé buď jedeme na procházku (zá:,–(ně v polosedě ve sporťáku, abych viděla ven) nebo nakupovat (to mě baví, v obchodech je fůra barevných koukacích věcí) anebo jsme doma. Do svačiny kolem 16:30 si tak na půl hoďky zdřímnu, abych byla svěží. Svačím cca 1 dl ovocného pyré a zase 120 ? 150 ml mlíčka. Kolem půl šesté si ještě tak 1,5 hoďky zdřímnu v postýlce. Koupu se v 8 večer a večeřím 200 ? 250 ml kaše (mamka ji připravuje takhle: 180 ml Nutrilonu + kaše ze 60 ml vody). Usínám kolem 21. hodiny. Takže počítáte dobře, jen 4 jídla denně? zato zase pořádné porce, hehe.

Pak vám taky musím sdělit, že nožičkou sice do pusy dosáhnu, dokonce se mi moc líbí ji ožužlávat (zvlášť ve vaně), ale ani zaboha si ji nepodržím, takže mi ji musí držet někdo jiný. No, co bych se namáhala, když mám ty rodiče, že ano :))). Občas tedy závidím hlavně Šimůnkovi, který zvládá neuvěřitelné kvantum dovedností ? už jsme s mamkou zvědavé, jak vyrostl! Já jsem tento týden zvládla jenom jeden malý-velký úkol ? po koupání na sebe dělám do zrcadla pápá a děsně se tomu směju. A ještě k tomu koupání ? líbí se mi to čím dál tím víc, do vaničky se těším a strašně se vztekám, když mě táta vyndá. Ve vaničce mám totiž fialového Pískala s krásně okousávacími nožičkami a mořím ho po celou dobu koupání. Mocné žužlání přerušuju jenom, když máma dělá z houby vodopád ? to se ho snažím chytit do ruky.

Pro Eden jako vždycky pochvala za nové fotečky ? vypadáš na nich faaaantasticky! Já jsem mamku taky donutila nové fotky do albíčka dodat, takže se na mě všichni můžete juknout.

Vrabčáčkovi gratulujeme k narozeninám a chválíme za krásné nové míry ? Jíro, ty jsi taky kluk, jako buk! Já jsem v 5 měsících měla 7,13 kg a 65 cm, což je oproti narození +4,03 kg a +16 cm. Narodila jsem se jako povodňátko plaváček 12.8.2002.

Noooo, to je toho zase nadatlováno ? budu končit, zdatně zlobte a pište, ať se máme s mamkou čemu smát!

Pa, Viki (skoro 6 m) s Bublinou

PS od mamky: Jiřinko, někde jsem četla, že dudlík se odnaučuje líp, protože paleček prostě dítěti nesebereš. Ale pokud vím, nebude to tak strašné, neznám totiž nikoho, kdo by si palec cucal do dospělosti :))).
Viki se snažím dávat ven často, dopoledne na delší spaní (což je výhoda terasy ? ona spinká, hlídá ji chůvička a já si v klidu udělám doma, co je potřeba). Odpoledne na procházce taky moc nespí ? max. 30 minut. Takže vyrazíme, ona za 1/4 hoďky usne a jakmile se probudí, mažeme domů, protože už toho mám většinou taky dost :). Když si tak rekapituluju poslední týden, byla venku 5×.

Milada01
Kecalka 174 příspěvků 06.02.03 18:08

Ahoj miminka a mamky!

Moc vás zdravíme a na úvod se také musíme přidat k pochvalám foteček - Eden a Viki - móóóóóóóc Vám to tam sluší. Už musím na naše zatlačit, ať mi tam přidají taky nějakou čerstvou fotku, ale to obnáší požádat jednoho strejdu, aby je prohnal přes scaner nebo co to je. Úplně s mamkou žasnem, jak máte všichni zajetý harmonogram dne. To u nás je každý den originál. Záleží na tom, kdy se probudím na první kojení. Třeba dnes jsem v tom udělal úplný nepořádek, jelikož jsem se probudil už ve 2,40 a mamka, zvyklá se dobře vyspat, je z toho na prášky celý den. Nicméně maminku Jiřinku nepotěšíme, protože procházky u nás jsou pravidelné, vycházíme mezi 11,00 - 12,00hod. na jednu až tři hodinky podle počasí a v závislosti na vycházkovém programu. Ale nemyslete si, že jsme celou dobu venku. Mamka se se skoro denní pravidelností zastavuje po různých cukrárnách nebo aspoň na čokoládu z automatu, poslední dobou už se mï to nelíbí a když si tak někde dává do nosu, tak začnu řvát a ona si mě musí vzít na klín, to pak vydržím o něco déle, ale stejně ji nedopřeju si to řádně vychutnat.
Druhou pravidelností je koupání v 19,00hod. plus mínus 10 min. Pak s mamkou zalehnem a já papám asi tak 50 min. abych si to nakřečkoval až do rána.
S mamkou jsme celý den sami, pokud nejdem na návštěvu k nějaké tetě, která má taky miminko, táta chodí domů, až já spím. Takže s ním se většinou vidím až o víkendu. Až na absenci táty mamce nevadí, že jsme sami, alespoň si mě prý užije na 100%, o žádné rodinné návštěvy v týdnu ani nestojí, jedna část rodiny je až na Moravě, takže aspoň je kam jezdit.
Jíro, já mám taky stále prsty v puse, naši si s tím taky dlouho lámali hlavu, jestli je to dobře, ale jelikož dudlík stejně nechci, tak už tomu nechali volný průběh a pochvalují si, že se to už zlepšuje, to znamená, že teď už si ho tam strkám, jen když mám hlad. Ale je to během celého koupání a dalších činnostech s tím spojených.
Už jsem si taky sundal bačkůrku, zrovna když jsme byli na Moravě, tak se mamka hned ptala babičky, zda mi ji sundala, ale ta, že ne, tak konečně pochopila, že už to také dokážu.
Vlastně jsem Vám minule sliboval, že napíšu, jak jsem se choval cestou na Moravu. No, nakonec jsem se rozhodl být hodný. Ale když jsme měli zastávku u „našeho“ Mc Donald´s, tak jsem byl při bumbání tak roztěkaný (bylo tam tentokrát více lidí), že si mamka stěžovala, že ji utrhnu bradavku. Ale vydržel jsem od rána skoro 5 hod. v kuse bez jídla a posledních 30km mi mamka musela dát svůj prst do pusy, abych žužlal a vydržel to na to naše zastávkové místo. Chacha, a pak se mně diví, že si dávám prsty do pusy, když mi je tam strká sama!!!!! Ona může a já ne, to je teda spravedlnost.
Jíro, já se taky strašně lekám. Když třeba mamka obědvá a já slintám v sedačce u ní a ona si najednou vzpomene, že si mě nevšímá a něco na mě prohodí, tak se taky dost leknu. Nebo někdy se mi moc líbí, když se něco dělá v mixéru a spíš se tím uklidním a pozoruji, ale někdy začnu vřískat jako čert, záleží na tom, jak jsem naložený.
Jo ještě jsem Vám zapomněl napsat svou váhu, takže 14 dní před 1/2ročníma narozeninama mám 9,13kg, takže Jíro, mamka bude moc ráda, když jí Tvoje mamka popíše nějaké ty cviky, i když ji hlavně bolí bederní část páteře, ale přijdou vhod prý i cviky na mezilopatkové svaly.
To znamená, že od porodu jsem přibral 5,08kg.
Tak všechny moc zdravím a ještě nechám napsat větu mamce.
Ahoj Adámek (cca 5,5měs.)

Ahoj všichni, také zdravím a musím Vám sdělit, že když bylo Adámkovi 5měs. a týden zaznamenala jsem úbytek vypadávajících vlasů, tak se těšte! Snad to není jen chvilkové.
Martino, našla jsi ten katalog, mám poslat adresu? Přiznám se, že u Chicca jsem se ještě nebyla zeptat. Ale zítra by u nás v lékárně měli dostat ty hrníčky od Aventu, tak jsem zvědavá, Ty to kupuješ v lékárně nebo v nějaké konkrétní drogerii? Paní lékárnice si totiž nebyla 100%-ně jistá, že to je značka Avent, tak zítra uvidíme.
Tak pa pa Milada.
Včera jsem byla u zubaře a taky bez kazu!

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 06.02.03 18:47

Čao dětičky a maminky!!

Bydlíme taky v paneláku a taky nemáme výtah. Kočárek máme dole v kočárkárně (bydlíme ve 2. patře) a donedávna jsem tam Lucku nosila v tašce. Posledních čtrnáct dní už to nezvládám, je hrozně těžká a nemám sílu, tak ji nosím jen tak v náručí. Dříve jsem vždycky chodila po schodech s vřeštící taškou a vřeštící tašku jsem vkládala i do kočárku a v paneláku se to tak krásně rozlíhá!! Celý barák věděl, že jdeme na procházku. Jak já bych ráda bydlela v domku!!

Teď už si Lucka naštěstí procházky oblíbila a nejraděli má sklopenou boudičku a čumí na větve stromů.
Teď už se ani z procházek nevracím unavená, jako dřív, kdy to byl řev při oblíkání, řev při vyjíždění, pak usnula, často řev uprostřed procházky a já houpala jak blázen a nejraději bych nikoho nepotkávala. Sotva se pak doma probudila zase řev, takže jsem se pomalu nestihla ani svlíknout, ne tak ještě napít nebo něco sníst, tak jsem to řešila tím, že jsem si brala na procházku svačinu. Jenomže při zastavení a rozbalování např. Smajlíka se potvora vzbudila a začala zase křičet, takže mi ten Smajlík taky docela zhořkl v puse :))).

V kočárku už Lucka taky spí mnohem méně a vzbudí ji každé zaštěkání, ale doma mi nespí téměř vůbec, a když se v kočárku vyspí, je pak dobře naložená a nepobrekává. Snažím se proto vydržet venku co nejdéle (tak 2 hodiny), i když je mi zima a hlavně nevím, kam chodit! Všude auta a lidi, kterým je třeba se na chodníku vyhýbat. Procházím stále stejné trasy. Už se taky strašně těším na jaro, až pojedeme do mé rodné vísky a tam budu jezdit v klidných uličkách a nebude mi mrznout zadek!!

Taky mám černé svědomí, když náhodou nejdeme ven. Když byly v lednu velké mrazy, byly jsme celé dny doma a s malou nebylo k vydržení. Procházky u nás miluje tatínek, ten si je užije, chodí jen o víkendu a nejezdí auta, tak to má v tom lepší.

Chtěla jsem se ještě zeptat maminek, které máte holčičky, nechávali jste nebo budete nechávat propichovat ouška? Já z toho mám trochu strach, když je v uchu tolik nervů, přestože se to třeba u naší generace dělalo samozřejmě a běžně.

Ručičky si asi cumlá každé dítě, myslím, že je zbytečné bát se, že si tím vytvoří předkus :-)). Četla jsem jen, že dudlíky a cucání palce je nebezpečné po třetím roce věku, potom může způsobit nějaké deformace čelistí, ale do té doby času dost!

PApapapa, Eva s Luckou (5 měsíců)

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 06.02.03 18:49

Čao dětičky a maminky!!

Bydlíme taky v paneláku a taky nemáme výtah. Kočárek máme dole v kočárkárně (bydlíme ve 2. patře) a donedávna jsem tam Lucku nosila v tašce. Posledních čtrnáct dní už to nezvládám, je hrozně těžká a nemám sílu, tak ji nosím jen tak v náručí. Dříve jsem vždycky chodila po schodech s vřeštící taškou a vřeštící tašku jsem vkládala i do kočárku a v paneláku se to tak krásně rozlíhá!! Celý barák věděl, že jdeme na procházku. Jak já bych ráda bydlela v domku!!

Teď už si Lucka naštěstí procházky oblíbila a nejraděli má sklopenou boudičku a čumí na větve stromů.
Teď už se ani z procházek nevracím unavená, jako dřív, kdy to byl řev při oblíkání, řev při vyjíždění, pak usnula, často řev uprostřed procházky a já houpala jak blázen a nejraději bych nikoho nepotkávala. Sotva se pak doma probudila zase řev, takže jsem se pomalu nestihla ani svlíknout, ne tak ještě napít nebo něco sníst, tak jsem to řešila tím, že jsem si brala na procházku svačinu. Jenomže při zastavení a rozbalování např. Smajlíka se potvora vzbudila a začala zase křičet, takže mi ten Smajlík taky docela zhořkl v puse :))).

V kočárku už Lucka taky spí mnohem méně a vzbudí ji každé zaštěkání, ale doma mi nespí téměř vůbec, a když se v kočárku vyspí, je pak dobře naložená a nepobrekává. Snažím se proto vydržet venku co nejdéle (tak 2 hodiny), i když je mi zima a hlavně nevím, kam chodit! Všude auta a lidi, kterým je třeba se na chodníku vyhýbat. Procházím stále stejné trasy. Už se taky strašně těším na jaro, až pojedeme do mé rodné vísky a tam budu jezdit v klidných uličkách a nebude mi mrznout zadek!!

Taky mám černé svědomí, když náhodou nejdeme ven. Když byly v lednu velké mrazy, byly jsme celé dny doma a s malou nebylo k vydržení. Procházky u nás miluje tatínek, ten si je užije, chodí jen o víkendu a nejezdí auta, tak to má v tom lepší.

Chtěla jsem se ještě zeptat maminek, které máte holčičky, nechávali jste nebo budete nechávat propichovat ouška? Já z toho mám trochu strach, když je v uchu tolik nervů, přestože se to třeba u naší generace dělalo samozřejmě a běžně.

Ručičky si asi cumlá každé dítě, myslím, že je zbytečné bát se, že si tím vytvoří předkus :-)). Četla jsem jen, že dudlíky a cucání palce je nebezpečné po třetím roce věku, potom může způsobit nějaké deformace čelistí, ale do té doby času dost!

PApapapa, Eva s Luckou (5 měsíců)

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 06.02.03 18:50

Čao dětičky a maminky!!

Bydlíme taky v paneláku a taky nemáme výtah. Kočárek máme dole v kočárkárně (bydlíme ve 2. patře) a donedávna jsem tam Lucku nosila v tašce. Posledních čtrnáct dní už to nezvládám, je hrozně těžká a nemám sílu, tak ji nosím jen tak v náručí. Dříve jsem vždycky chodila po schodech s vřeštící taškou a vřeštící tašku jsem vkládala i do kočárku a v paneláku se to tak krásně rozlíhá!! Celý barák věděl, že jdeme na procházku. Jak já bych ráda bydlela v domku!!

Teď už si Lucka naštěstí procházky oblíbila a nejraděli má sklopenou boudičku a čumí na větve stromů.
Teď už se ani z procházek nevracím unavená, jako dřív, kdy to byl řev při oblíkání, řev při vyjíždění, pak usnula, často řev uprostřed procházky a já houpala jak blázen a nejraději bych nikoho nepotkávala. Sotva se pak doma probudila zase řev, takže jsem se pomalu nestihla ani svlíknout, ne tak ještě napít nebo něco sníst, tak jsem to řešila tím, že jsem si brala na procházku svačinu. Jenomže při zastavení a rozbalování např. Smajlíka se potvora vzbudila a začala zase křičet, takže mi ten Smajlík taky docela zhořkl v puse :))).

V kočárku už Lucka taky spí mnohem méně a vzbudí ji každé zaštěkání, ale doma mi nespí téměř vůbec, a když se v kočárku vyspí, je pak dobře naložená a nepobrekává. Snažím se proto vydržet venku co nejdéle (tak 2 hodiny), i když je mi zima a hlavně nevím, kam chodit! Všude auta a lidi, kterým je třeba se na chodníku vyhýbat. Procházím stále stejné trasy. Už se taky strašně těším na jaro, až pojedeme do mé rodné vísky a tam budu jezdit v klidných uličkách a nebude mi mrznout zadek!!

Taky mám černé svědomí, když náhodou nejdeme ven. Když byly v lednu velké mrazy, byly jsme celé dny doma a s malou nebylo k vydržení. Procházky u nás miluje tatínek, ten si je užije, chodí jen o víkendu a nejezdí auta, tak to má v tom lepší.

Chtěla jsem se ještě zeptat maminek, které máte holčičky, nechávali jste nebo budete nechávat propichovat ouška? Já z toho mám trochu strach, když je v uchu tolik nervů, přestože se to třeba u naší generace dělalo samozřejmě a běžně.

Ručičky si asi cumlá každé dítě, myslím, že je zbytečné bát se, že si tím vytvoří předkus :-)). Četla jsem jen, že dudlíky a cucání palce je nebezpečné po třetím roce věku, potom může způsobit nějaké deformace čelistí, ale do té doby času dost!

PApapapa, Eva s Luckou (5 měsíců)

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 06.02.03 18:52

Čao dětičky a maminky!!

Bydlíme taky v paneláku a taky nemáme výtah. Kočárek máme dole v kočárkárně (bydlíme ve 2. patře) a donedávna jsem tam Lucku nosila v tašce. Posledních čtrnáct dní už to nezvládám, je hrozně těžká a nemám sílu, tak ji nosím jen tak v náručí. Dříve jsem vždycky chodila po schodech s vřeštící taškou a vřeštící tašku jsem vkládala i do kočárku a v paneláku se to tak krásně rozlíhá!! Celý barák věděl, že jdeme na procházku. Jak já bych ráda bydlela v domku!!

Teď už si Lucka naštěstí procházky oblíbila a nejraděli má sklopenou boudičku a čumí na větve stromů.
Teď už se ani z procházek nevracím unavená, jako dřív, kdy to byl řev při oblíkání, řev při vyjíždění, pak usnula, často řev uprostřed procházky a já houpala jak blázen a nejraději bych nikoho nepotkávala. Sotva se pak doma probudila zase řev, takže jsem se pomalu nestihla ani svlíknout, ne tak ještě napít nebo něco sníst, tak jsem to řešila tím, že jsem si brala na procházku svačinu. Jenomže při zastavení a rozbalování např. Smajlíka se potvora vzbudila a začala zase křičet, takže mi ten Smajlík taky docela zhořkl v puse :))).

V kočárku už Lucka taky spí mnohem méně a vzbudí ji každé zaštěkání, ale doma mi nespí téměř vůbec, a když se v kočárku vyspí, je pak dobře naložená a nepobrekává. Snažím se proto vydržet venku co nejdéle (tak 2 hodiny), i když je mi zima a hlavně nevím, kam chodit! Všude auta a lidi, kterým je třeba se na chodníku vyhýbat. Procházím stále stejné trasy. Už se taky strašně těším na jaro, až pojedeme do mé rodné vísky a tam budu jezdit v klidných uličkách a nebude mi mrznout zadek!!

Taky mám černé svědomí, když náhodou nejdeme ven. Když byly v lednu velké mrazy, byly jsme celé dny doma a s malou nebylo k vydržení. Procházky u nás miluje tatínek, ten si je užije, chodí jen o víkendu a nejezdí auta, tak to má v tom lepší.

Chtěla jsem se ještě zeptat maminek, které máte holčičky, nechávali jste nebo budete nechávat propichovat ouška? Já z toho mám trochu strach, když je v uchu tolik nervů, přestože se to třeba u naší generace dělalo samozřejmě a běžně.

Ručičky si asi cumlá každé dítě, myslím, že je zbytečné bát se, že si tím vytvoří předkus :-)). Četla jsem jen, že dudlíky a cucání palce je nebezpečné po třetím roce věku, potom může způsobit nějaké deformace čelistí, ale do té doby času dost!

PApapapa, Eva s Luckou (5 měsíců)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.03 22:41

Ahojky kamošáci,
Chi…koukám,že se nám tu Eva s Luckou trochu namnožila :o))) Ty mamky maj asi roztřesený ruce z těch našich kil a pak likaj jak o závod. Já mám na 3,5měsících 6,5kg a 63cm (mě dnes táta měřil).
U nás je ten režim taky vcelku dost stejný.Ale mamka si nestěžuje. Ráno vstávám mezi 7,00-8,00.Okolo 9,00 dostanu dlabanec.V 10,00 si schrupnu tak na 45min. Mezi 12,00-13,00 obědváme (všechno v mámině mlíčku)a pak vždy vyrážíme ven.Já totiž pro změnu doma neusnu vůbec (viz dopolední max.3/4hoďka).Mamka mě udrndá a pak mě nechá venku před barákem.No a okolo 16,00-17,00 ji volám, protože mám už zas děsnej hlad.Koupu se pak v 18,30 a ve 20,00 jsem už v postýlce a max. v 20,20 spinkám­.Mezi tím si samo hraju a tak různě :o)
Jo a teto JIřinko,já si taky opapachám ručičku a nebo raději plínku, kterou mám k tomu pořád při sobě.Mamka si myslí, že to je lepší než dudlík, i když všude píšou, že dudlík vyhodíš, ale ruku ne.Ale když já ho nemám rád a už ani na spaní.Tak mamka řká, že alespoň tu plínku-a tu mám fakt rád…
TAk zatím papa a ještě chce něco mamka : Hmmm,v minulém deníčku jsem prosila Monču a Patrička, jestli by nám trochu nepřiblížili jejich problémy s prohýbáním,ale jak jsem správně předpokládala, už jsem to nestlihla a je tu dnes deníček další…
To téma bych ale nechtěla opustit.Prosím Mončo, popiš nám trochu,jaký problém Patriček má.Víš našemu Kubíkovi se zaklání dost hlavička, když ho nosím v náručí.ALe to ještě nic není.Usíná totiž vždy na pravém boku s totálním záklonem-vyvrácením hlavy.Když se ho snažím rovnat,nechá se, ale nakonec se tam za pár minut znovu přetočí.Nikdy jsem o tom nepřemýšlela,při­padalo mi to normál.ALe teď nevím…
Zatím díky a papa Klára(Viktorko, jsme obě stejně rozené Lvice 12.8. :o)) a Kubík (* 23.10.02)

Tony1
Stálice 83 příspěvků 06.02.03 23:40

Ahojte lumpíci!

Tak se hlásím do klubu vyvinutých jadýrek - dnes jsme byli na kontrole a mám je tam! V neděli 2. jsem měl 4měsíční narozeniny a vážím 7,5 kg a měřím 69 cm (jsem kluk valibuk a máma se těší na první masáž, na kterou je objednaná). Taky jsem celkem bravurně zvládnul to očkování, plakal jsem jenom aby se neřeklo, ale při odchodu jsem se na paní doktorku usmál, aby si nemyslela, že se jí bojím. Horší to bylo večer, když mi máma chtěla dát čípek proti bolesti do zadečku. Trochu jsme se přetahovali - ona šup dovnitř, já šup ven. No, nenarvala ho tam. Tak si vymyslela sirup (prý lahodná příchuť jahod), ale něco tak hnusnýho jsem už dlouho neměl.

Jíro, taky už mám konečně pískací kačenky! A taky silikonovou lžičku (Dito, nemohla bys prosimtě radši napsat, že ke krmení je potřeba nějakej hezkej náklaďák nebo jiné barevné hračky? Nebo máma bude kupovat takovýhle hlouposti…). Ještě si nic nesundávám, ale pořád ještě s oblibou žvachlám látky všeho druhu - ručičkama i pusinkou. A máme nový rituálek usínání - už nefunguje ?lokomotivka? (pozn. mámy: uspávací kolíbací rytmus, který se podobá ujíždějícímu vlaku a do toho ještě dělám šš-šš-šš, taky se musím pohupovat v kolenou a ještě rotovat v rozmezí 1800 zleva doprava), vrátil jsem se ke starému poctivému prsíčku a nechám se ukojit do bezvědomí a teď si ještě přetáhnu přes hlavu mámino tričko a žvachlám ho ručičkama, až usnu.

Tak zatím čau, mamka vám poví něco o prstíkách v pusince. Toník

Tak nejdřív ty prstíky :o) Tonda je má narvané v puse pořád, ale taky hodně často tehdy, když mluví. Jeden pediatr mi vysvětloval, že to děti dělají i proto, že se jim líbí, že tak můžou vytvářet nové zvuky. Nejsou ještě zvyklé jazýčkem pohybovat tak, aby ho vědomě opíraly o patro a ?vyslovovaly?, takže prstíky jim pomáhají a ony tak rozšiřují svůj slovníček. Taky ho nechávám žužlat a věřím, že to později přejde samo.

Ad procházky - my chodíme každý den, já si to docela užívám (pokud se zrovna Toník po půl hodině nevzbudí a nezačne řvát jako tur, nejlépe na konečné tramvaje, když vystupuje snad celé Brno a ty pohledy ?Proboha co je to za matku?? mě opravdu deptají :o), ale myslím, že stejnou službu udělá spaní při otevřeném okně, výčitky si, Jiřinko, nedělej, ty to Jírovi vynahrazuješ 100× jinak.

Lekání je u nás na běžném pořádku a uklidnilo mě, že všechny máte totéž v bleděmodrém. Už jsem si říkala, co má ten chudáček za prenatální trauma, že se vyděsí opravdu třeba i když na něj při kojení po chvilce ticha promluvím. Tak sláva, zjevně je to normální :o)

Jé, Milado, tak jsem si to zase přečetla pozdě - vypadávající vlasy jsem definitivně ostříhala ?na kluka?, vypadám asi tak na 13 let a čekám, kdo mi první řekne, že mám v kočárku hezkého bratříčka :o)

Ještě vám chci napsat lékařskou historku o jogurtech, o kterých tu byla posledně řeč. Moje kamarádka má tříměsíční holčičku, se kterou byla kvůli zažívacím problémům na odborném vyšetření v gastroentero­logické poradně. Lékař jí řekl, že výrobky z kravského mléka by dítě nemělo dostat DO 3 LET věku, protože je to pro něj strašná zátěž a že veškeré propagace jogurtů jsou reklamní akce firem, kterým je zdraví dětí srdečně ukradené. Tak to jen pro dokreslení - nemyslím, že by to bylo třeba brát smrtelně vážně.

Všem pozdrav a hezký týden, Mája

Tony1
Stálice 83 příspěvků 06.02.03 23:48

Ahoj Viki,
na nových fotkách ti to moc sluší - jak ty to děláš, že máš vždycky tak hezky otevřené oči a ještě se do toho usmíváš??? Šikulka - ty i fotografující rodiče, pochopitelně :o)
 T+M

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 07.02.03 10:58

Ahoj Toníku,

já jsem asi opravdu Lvíček (podle znamení), čili lvice salónů a když vidím foťák nebo kameru, hned dělám modelku. Mamka při tom na mě dělá ksichtíky, což mě rozesmívá. A nesmím zapomenout na výhodu digitálního foťáku - většinou jsou z 10 fotek použitelné tak 3… no, zbytek se smaže a jedeme dál… :)))

Pa, Viki

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 07.02.03 11:15

Ahoj maminky,

dneska ještě něco za mně - pro rozmnoženou Evulku s Luckou: mě říkala doktorka, že píchání oušek na náušničky doporučuje až po 3. měsíci. Já jsem to chtěla nechat, až Viki přestane na jaře nosit čepice, ale zas mi kamarádka říkala, že později by si za ty náušničky mohla tahat, takže by se to moc nehojilo. Přemýšlím proto, že se na to ušní necháme objednat teď (v 6 měsících). Určitě dám vědět, jak jsme dopadly.

K tomu padání vlasů - zdá se, že už to taky mám zdárně za sebou, takže si je nechávám ostříhat jako vždycky. Ani nemám pocit, že by jich nějak dramaticky ubylo.

Májo, doporučení lékaře tvojí kamarádky ohledně kravského mléka sedí na děti ohrožené alergií (podle mé chytré knihy). Víc píšu v Ditině SOS maminek v příkrmech. Potvrzuje to, že opravdu není kam spěchat.

K lekání - Viki mívá taky dny, kdy sebou trhá, kdykoliv někdo zakašle, vysmrká se apod. Taky se leká, když si hraje pod hrazdičkou a někdo k ní „nepozorovaně“ přijde. Myslím, že je to naprosto normální a naši prckové opravdu nejsou neurotičtí :)))

A mám jednu úžasnou zprávičku - vypadá, to, že se nám klubou zoubky, už máme na dásničce takové dva roztomilé hrbolky. Zatím jsem nepozorovala žádné problémy (bolení, svědění, teplota), tak doufám, že to i tak zůstane.

Tak a už to stačilo, jsem závislačka závislá, ale prostě mi to nedá :)

Ahojky, Bublina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.03 16:25

Jiřinko, moc tě zdravím, moc ráda čtu tvoje deníčky. K tvým dotazům ohledně cucání prstíků posílám pasáž z moudré knížky „Dítě a já“:

„Asi od třetího měsíce začne dítě ruce zkoumat ústy i očima. Jeden prst dá do pusy, znovu ho vyndá, prohlédne ho, dá ho zpátky do pusy spolu s palcem, aby měl prst společnost, znovu se na něj podívá… Ruce jsou pro něj nejlepší hračkou, objevují se a mizí, hýbají se, jsou příjemné na dotek, dobře chutnají a jsou vždy dostupné. Odehrává se nejpodstatnější etapa rozvoje jemné pohybové zručnosti, kterou se lidské mládě tolik odlišuje od mláďat jiných tvorů. …Pusa dítěte je součástí jeho "bádacího vybavení“, je proto pochopitelně škoda, když je neustále obsazená dudlíkem. Velmi rozmrzelé děti, které potřebují dudlík téměř neustále, nejsou asi ještě dost zralé pro hru s rukama. Dítě bude stejně jako prsty dávat do úst všechno. Nebude předmětům dost rozumět, dokud je nestrčí do pusy. Je marné snažit se přimět dítě, aby přestalo dávat věci do pusy a také to není správné. Je lépe využít čas a energii na občasné omývání hraček."

Snad jsem tam neudělala moc chyb:-)

Zdraví

Bětka

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 07.02.03 16:52

Ahoj všichni lotříci a rošťandy. Musím vám tedy říct, že máte moc šikovný maminky s básnickým střevem. Ráda si čtu o vašich lumpárnách a mnohdy se moc nasměju :-) Žirafky a kačenky musí být fajn. Že bych si také nějaké podobné domů pořídila :-)) No musím vydržet až budu mít taky takového šprďolu jako jste vy. To by mi asi manžel neskousl. Plyšáky to ještě ano, ale gumídky :-)
Mějte se všichni moc krásně pozor na rýmy a kašlíky, pořádně mrskejte nožkama ať jsou prdíky na vás krátký.
Pa, Brusinka

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 07.02.03 18:30

Holky, moc se omlouvám, že Vrabčákův deníček takhle zahlcuju komentářema, ale nevím, jak k tomu došlo????

Chtěla jsem jen odpovědět Miladě (už nevím co :-)), a po každém stisknutí tlačítka „Poslat komentář“ mi to tam hodilo ten samý a než jsem to zjistila, byl tam už 4×!!!

Eva

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 07.02.03 18:40

Holky, moc se omlouvám, že Vrabčákův deníček takhle zahlcuju komentářema, ale nevím, jak k tomu došlo????

Chtěla jsem jen odpovědět Miladě (už nevím co :-)), a po každém stisknutí tlačítka „Poslat komentář“ mi to tam hodilo ten samý a než jsem to zjistila, byl tam už 4×!!!

Eva

Jirina
Neúnavná pisatelka 15257 příspěvků 08.02.03 12:22

Ahoj mamky s bolavýma zádama,

hlásím se se cvikama, jak jsem slíbila.
Na začátek bych ještě chtěla doplnit, že bolestmi zad trpím téměř odjakživa. Ze začátku to byly „jen“ kulatý záda (pamatuju že už ve 2. třídě, když jsem hrála na piáno, mě pořád píchali do zad ať se narovnám - místo toho, aby mi na:,–(ili pořádný cviky). Jenže jsem velmi záhy vyspěla a bolesti zad umocnily velký prsa. Jiný by řekl „přednosti“, jenže já se za ně v nějakých těch 12 letech hrozně styděla a ty kulatý záda to ještě zhoršilo, posléze to ještě umocnilo sedavé zaměstnání a sezení u počítače. Už od nějakých 15 let jsem chodila na rehabilitace, vystřídala jsem za ta léta snad deset různých míst (podle toho, kde jsem zrovna bydlela nebo pracovala) a tisíc všech možných mobilizací, elektroléčeb, magnetů a nevím čeho všeho a dostala pokaždý předepsáno spoustu cviků, které jsem ze začátku dělala, ale nikam to nevedlo, pak se to třeba trošku zlepšilo, takže jsem přestala … A za rok za dva jsem už zase chodila někam jinam, k tomu třeba cvičit do Sokola … Zkrátím to. Poslední diagnoza zní (mám před sebou kopii rtg nálezu): dextroskoliosa, prohloubená kyfosa, spondylartrosa, diskopathie, výrazná hypermobilita, svalová dysbalance. Brrr. Bolesti se posléze přesouvaly, nejvíce mě bolela páteř bederní. Dr. mi vysvětlovala, že největší problém mám v hrudní páteři (kyfosa), a tím jak si ulevuju, tak to přenáším na jinou část a bolí mě v bedrech a v kříži a kostrč. Naposledy jsem rehabilitovala někdy před těhotenstvím s Jírou a denně jsem poctivě cvičila. V těhotenství jsem přestala, protože mi bylo blbě, ale nakonec to proběhlo celkem v pohodě a jak mě všichni strašili, počkej v těhotenství, tak problémy najednou žádný. Ovšem s nošením miminka to bylo hned zpátky a v mnohem větší síle než kdy před tím.
Takže teď jsem konečně dostala cviky, kterých není dvacet jako jindy, ale pouhé tři, a nejsou protahovací, ale posilovací zaměřené přímo konkrétně pouze na mezilopatkové svaly. Cvičím to poctivě a za ten týden je to opravdu lepší. Takže hurá na to !

Cviky se provádí v leže na břiše, nohy u sebe a natažené, svalstvo zpevněné, hlava mírně (cca 2 cm) odlepená od podložky a za šošoli se jakoby protahuje do dálky.

1. ruce spojit pod čelo, zpevnit bederní páteř, hýždě, nohy u sebe. Cvik spočívá v tom, že jakoby „zamáváme“ loktama cca 5-6 krát. Musíte to cítit na lopatkách. Uvolnit a 10× zopakovat.
2. ruce za zády, dlaně nahoru, lopatky u sebe, ruce vytáhnout k hýždím a pak k ramenům. Opět 5-6 krát, musíte cítit, jak lopatky jezdí po žebrech. Opět 10 x zopakovat.
3. ruce za zády, dlaně nahoru, otevřít ramena, stáhnout lopatky (skoro jako by lopatky ťukly o sebe) ruce protahovat do dálky a lopatky stahovat k sobě mírným pohybem opět 5-6 krát, musí být cítit na lopatkách. Cvik 10× zopakovat.

Bylo mi řečeno, že pokud to budu dodržovat a cvičit 3× denně (1 cvičení trvá asi 5-7 minut) a vydržím 3 měsíce, tak se mi vytvoří správný svalový korzet a bolesti přestanou. Tak to zkuste, kdyby cokoliv nebylo jasné, ozvěte se a upřesním.

Pokud nemůžete ležet na břiše, ještě mám dva cviky v sedě, jejich intenzita ovšem zdaleka není taková jako v leže na břiše. Může se provádět v tureckém sedu, kleku, sedu na židli a snad i ve stoje, důležité je opět celou páteř narovnat a zpevnit.

1. ruce spojit za hlavou, lokty pomyslně kreslit malá kolečka. 5× na každou stranu, uvolnit a opakovat 10×. Pro začátek je lepší, když vám někdo dá dlaně tak, že se jich lokty dotýkáte, lépe si to uvědomíte. Opět musíte cítit lopatky.
2. stejný cvik jako 1. v leže, pouze se ruce místo před spojí za hlavou, máváme lokty.

Tak vzhůru na cvičení a těším se, že napíšete, jestli se záda aspoň trošku zlepšily.
AHoj Jiřina

Jirina
Neúnavná pisatelka 15257 příspěvků 08.02.03 12:23

Ahoj mamky,
ještě znovu já. Chtěla jsem se zeptat na trošku intimnější věc - kdy tak „plánujete“ miminkům sourozence? (platí samozřejmě pro ty, kdo ještě doma staršího brášku nebo ségru nemají). My jsme chtěli co nejdřív, je mi 32, takže není na co čekat a chci to „spláchnout“ z jedné mateřské (odchod z práce se zaučováním byl dost náročný, takže se pak chci vrátit rovnou natrvalo, protože nedostanu přesně stejnou pozici a zase se pár měsíců budu zapracovávat já). Taky myslím, že čím menší rozestup mezi dětmi bude, tím lépe se budou snášet a zdá se mi, že když je starší sourozenec menší, nejsou takové problémy se žárlivostí. Když jsme tu nostalgicky vzpomínaly na dvě čárky před rokem, tak jsem si říkala, že bych si to zopákla se vším všudy. Docela mi přišlo šikovný těhotenství přes léto - už kvůli oblečení, neumím si představit, jak bych se s pupkem teď rvala do zimní bundy, když se do ní sotva vejdu sama. Taky by mi to ohromně bodlo finančně (a sice tahle: v březnu mi končí MD, až do Velikonoc mám schovanou dovolenou a pokud bych hned pak měla neschopenku na rizikové těh. tak bych mohla brát normální nemocenskou. Jinak spadnu na tu almužnu 2,5 tis. Kč. Taky se vždycky tak rozčílíte, když na to pomyslíte? Že máma vychovávající miminko a většinou budující bydlení a splácející hypotéky dostane sotva třetinu toho co důchodce? Pro stát je asi bohužel důležitější dědek, kterej ten důchod pobírá třeba 30 let, než maminka, která by to brala 3 roky a navíc přivedla na svět človíčka, kterej ty dědky jednou bude živit :o(((( ). No nic, jenže jsem akorát zjistila, že první pokus tentokrát nevyšel, už to tu mám zase (tentokrát pro změnu po 35 dnech, už jsem si dělala naděje). U nás jsem bohužel já byla ten výraznější přispěvatel do rodinné kasy a díky současné mateřské ještě jakš takš přežíváme. A nedodělanej barák nad hlavou …
Tak mi napište jak to máte promyšleno vy a držte palce příští měsíc :o)))
Ahoj Jiřina s Jírou momentálně spinkajícím

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 08.02.03 18:02

Jiřko, jsi ty ale silná žena, že do toho jdeš s takovým nasazením!!
Já jsem původně chtěla stihnout vrátit se během 4 let do práce (mám tam slíbené dobré místo) a stihnout mezitím dvě děti, abych je měla do třicítky (teď je mi ještě 27), ale ježkovy zraky!!

Nedovedu si představit mít k Lucce, ketrá mi (i manželovi)zabere veškerý čas i v noci, ještě jedno takové čertisko.

Počkáme, až jí bude tak rok, rok a půl, jak se to bude vyvíjet a pak bychom chtěli další. Každopádně se už na další miminko moc těším, přes všechny ty trable. Doufám, že bude hodnější, bude SPINKAT ve dne SAMO a v noci aspoň 4 hodiny v kuse a že mi dovolí věnovat se i Lucce. S ní zatím nezvládám starat se ani o byt, ne tak ještě o jedno dítě.

Přeju hodně štěstí při snažení o Vrabčákovu sestřičku nebo bráchu :-)).

Eva

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.03 07:18

Ahojky Jiři,
tak taky smekám klobouk.....
Mnohokrát jsme o tom mluvili s fyzickou kamarádkou a několikrát si to i vyzkoušeli.Ona má roční holčičku a já ji půjčila anšeho 3měsíčního Kubíka - a naopak.Mohu zodpovědně říci, že nic moc.....
Připadá mi , že každé to robátko si nárokuje něco jiného a hlavně tebe samotnou.Kloubit obě dohromady bylo dost vysilující pro nás ale hlavně dost sobecké pro děti.TAk nějak se nemůžeš plně věnovat ani jednomu.Všechno okolo nich je trochu ošizené.Mají samo vedle sebe druha ve zbrani, ale přiznejme si…v tomhle věku spíš optřebují mamku a její náruč.
My zatím o sourozenci neuvažujeme.Chtěli bychom si Kubíka užít od A do Z.Já mám taky 33 a cukrovku k tomu.COž znamená, že mám čas max.do 36.Navíc s penězma jsme na tom obdobně.Ale ani kvůli tomu nechci Kubina odstavovat ve jménu sestřičky.
Přemýšlíme o ni opravdu až na hranici možnosti tzn.až mu budou cca 2-3roky.Bude už dostatečně samostatnej a komunikativní,že bude společnost snad vítat.
DOufám, že jsem nebyla příliš kategorická, ale vzpomněla jsem si třeba ještě na článek myslím v Marieanna(??), kdy se mamky hroutily,když měli vyrazit s takovými sourozenci na procházku.Každý totiž ještě potřebuje kočár,ale jeden sporťák a jeden hlubokej.Když se pak vrací, jak toho jednoho doma ukurtovat a dojít pro toho druhýho třeba z poschodí do přízemí.....je to prý horší než dvojčata.
ALe nezrazuju.Je to názor.A když jste se rozhodli,držím pěstičky, bude tu o zkušenost víc.Tak papa a čárkám zdar.Myslíme na Vás. Klára

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.03 17:02

Ahoj Jiřko,
přidávám se k ostatním a taky „smekám..“ Stejně jako Klárka plánuji další dítko, až Ondrášek bude dobře chodit a mluvit (tj.až bude mít 2-3 roky)-představa.že bych se s ním měla tahat „bříškatá“ mě zrovna nenadchla..ale možná budete mít štěstí a další miminko bude stejně spavé a hodné jako Jíra-hodně asi záleží i na tom jak žena prožívá těhotenství a porod(hezky si to vychutnej,až to zase příjde..)-takže držím pěstičky,ať se čárky objeví co nejdříve!!!
Co se týče financí-je to hrůza, ale lepší „než pěstí do oka..“, jak říká jedna moje kamarádka.
Andrea (29 )a Ondrášek (6 měsíců a něco)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.03 18:58

Ahoj mimča a maminky.
tak se mi podařil další „husarský kousek“-stačila vteřinka,kdy se mamča otočila na taťku a já jsem se překulil z postele až na zem..v ložnici je linoleum,takže to pěkně „žuchlo“ a já jsem si pořádně zařval-místo na nákup jsme jeli k paní doktorce(když jsem ji viděl,začal jsem brečet-ale tentokrát včelička nebyla,jen mi prohlídla hlavičku, tak jsem se hned uklidnil).Pak jsme jeli na traumatologii-tam se mi líbilo-nic mi nedělali a já jsem vesele žužlal dudlík a usmíval se na sestřičky…ovšem na rentgenu jsem řval jako lev(i když jsem ještě ráček..) a na neurologii jsem byl chvíli v pohodě-měli tam veliké zrcadlo-ale když mě paní doktorka klepla kladívkem do kolínka,ječel jsem i tam..už jsem taky byl děsně hladový a unavený..mamča mě musela nakojit v autě a doma jsem usnul jako miminko(taky jak jinak..).Mamka byla hrozně vyděšená,ale alespoň má úředně potvrzené,že „hlavu mám v pořádku“-nejsem žádný mišuge..jen mě mají pozorovat,kdyby něco..
Co se týče procházek-doma nespím skoro vůbec,takže mamka se mnou chodí dokonce dvakrát denně-dopoledne na hodinku do lesa se psem-já spím v kočárku-ani se mnou nemusí jezdit-a mamka si hraje se psem.Odpoledne už jdeme sami-mamka mě vozí 1,5-2 hodinky v lese kolem potoka,ale je na těch procházkách větší závislák než já-když 1 den vynechá(jde se mnou ta´tka nebo babča),je celá nesvá..
Režim už máme taky docela zaběhnutý-budím se kolem sedmé-do půl osmé ležíme s mamčou v posteli a „povídáme si“,papám kolem osmé,pak kolem desáté(mlíčko),10-11 procházka,13­.30 zeleninka a mamčino mlíčko-mezitím se mamka snaží doma trochu uklidit a uvařit(většinou se mnou v náručí),14.30-16.30 procházka, pak zase trošku mlíčka, pak si hrajeme,18 h.ja­blíčko anebo banánek(mňam!),1­9 h. koupel(voda je super!) a usínám mezi 20 a 21 hod.(zá:,–(ně mamce u prsa..)
Jéje,to jsme toho zase napsali…mějte se krásně a vyvádějte lumpačiny,ať se maminky nenudí!
Papa Ondrášek(6 měsíců a něco) a Andrea(29)

ps:Holky, pozor na ty pády..připadala jsem si úplně neschopná-pořád myslím na to,aby se Ondra někde „nebouchl“..a pak stačila jen chvilka nepozornosti a byl na zemi-hrozný pocit…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.03 20:56

Ahoj Bublino,

neda mi to a musim se pripojit do diskuze o dudliku. Jen se rychle predstavim, protoze uz od Naivniho kacatka jsem tady pouze jako divak, ale zato pravidelny. Pisu teda jako mamka Lucie a mam 4 mesicni Adelku. A k tomu palecku. Adelka ma palecek v puse skoro porad i kdyz se moc snazim ji ho neustale vymenovat za dudlik, protoze ja si cucala palec az do 10 let a prestala jsem jen kvuli tomu, ze jsem mela obrovsky predkus a dostala jsme rovnátka. Letos jsme na Silvestra byli na horach a zrovna kdyz jsem vysvetlovala kamaradce sve duvody, proc nechci aby si Adelka cucala palec, kousek od nas byl asi 17ti lety kluk a zrovna si dal palec do pusy. A to mel na ruce rukavici. Takze nevim, nevim.

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 10.02.03 10:11

Ahoj Andreo,

fuuuj, to se mi ulevilo, že Ondrášek přežil bez úhony. Zrovna včera u mě totiž byla kamarádka, jejíž bývalá kolegyně má 7-měsíční holčičku, která jí spadla z přebalovacího pultu (přitom na ní držela ruku a nebylo to nic platné) a zlomila si nožičku ve stehenní kosti nad kolínkem. 2 týdny strávily v nemocnici na závažích, aby nožička nebyla deformovaná a teď má na 3 týdny sádru. Navíc lékaři řekli, že je to na dost nepříjemném místě, ve kterém jsou růstové destičky (tj. určují růst).

Úplně mě z toho zamrazilo, takže se víc než jindy snažím dávat pozor na toho našeho živouška při čemkoliv, co neděláme na hrací dece na zemi. Radši stokrát zvednout a podržet v náručí, než nechávat ležet, i když se „záchranou“.

Doufám, že to nevyznělo moc hystericky, ale myslím, že mám strach jako všechny ostatní mámy (nejen tady). Hehe, nechci strašit, ale hrůzné příklady fungujou nejlíp :)

Pa, Bublina

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 10.02.03 10:23

Ahoj Jiřinko,

připojuju se k obdivu k tvé statečnosti… já jsem si to vyzkoušela, když jsem teď hlídala ségře 2,5-letého raubíře. Byl to tedy pořádný „záhul“.

I tak mi stejně nezbyde nic jiného, než Viki sourozenečka pořídit zrovna v době, kdy jí bude asi taky tolik. Teď mi bude 32 a při představě, kolik dalších testů musí podstoupit těhulka od 35, mi leze mráz po zádech. Takže počkáme, až zlatíčku bude tak 1,5 roku a zkusíme to znovu… to už je vlastně za rok :) Dobu neplánuju, protože by to stejně nevyšlo a nechci se tím stresovat. První otěhotnění mi trvalo 8 měsíců (pravda, bez sledování plodných dnůa apod., takže čistá náhoda), a tak si nedělám naděje, že to bude hned. A když jo, budu jenom ráda.

Rozhodli jsme se, že se teď na ten rok vrátím do práce (na půl úvazku a ještě částečně z domova), takže po skončení MD (22.1.) si teď užívám spooousty peněz za loňskou dovolenou a i pak nebudu odkázaná na almužnu od státu.

Navíc mi to doma aspoň nepoleze na mozek (ne, že by to bylo tak hrozný, ale bez babiček v dosahu mám za sebou 6 měsíců takřka non-stop starání). Viki jsme našli hodnou tetu, ke které ji ráno dovezu (asi 1 km), u ní se vyspí, naobědvá, na hoďku půjde na procházku a šup, máma bude zpátky. Hlídací teta má 4-letého chlapečka, tak si Viki bude moci vyzkoušet i život s pseudosouro­zencem :))

Doufám, že jsem nevyzněla jako příliš krkavčí matka, ale už jiná nebudu - myslím, že budeme doma spokojení všichni tři.

Snaženíčku odvážlivkyň zdar!
B.

Milada01
Kecalka 174 příspěvků 10.02.03 11:11

Ahoj Andreo!
Z pádu mám taky hrozný strach. Malý se mi málem jednou zřítil v autosedačce ze židle, na kterou jsem ho pokládala, aby byl výš. Od té doby ho dávám pouze na takový široký taburetek.
Z přebalováku mám taky strach, protože často hmatám do skříně, která je po ruce, ale přece jen…, když na měm Adámek leží.
Tak ať se nám ty pády všem vyhnou, je to fakt otázka sekundy!!!
Milada.

Milada01
Kecalka 174 příspěvků 10.02.03 11:15

Ahoj Jiřinko!
Cviky jsou moc fajn, jen nevím, zda-li jsem dobře pochopila ten druhý a třetí. „Základní položení“ je asi stejné, u toho druhého se vytahuji za rukama nejprve k hyždím, pak za rameny a u toho třetího se protahováním do dálky myslí směrem nahoru?
Díky za podrobnější vyjasnění, snad pochopíš, jak to myslím já.
Ahoj Milada.

janatko
Povídálka 16 příspěvků 10.02.03 11:21

Ahoj maminy, špuntíci a špuntičky!

Jen letem světem jsem proběhla vaše komentáře, pořádně si je přečíst bude čas až večer, až naše robátko usne.

Já se připojím svou troškou do mlýna jen stručně:

  • Veliký DÍK Jiřině za cviky, já se taky sotva hýbu. Jen doufám, že budu poctivě cvičit.
  • K váhám miminek. Pajásek v 5 měsících vážil 8,40, při půlroční prohlídce měl 9,27. Takže jak jsem se v nějaký chytrý knížce dočetla, že miminka od 3. měsíce přibírají méně (kolem 0,5 kg měsíčně), u nás neplatí. Naopak, jen chloupek nám chybí k „tlustýmu“ miminku. A to vše prosím jen po maminčině mlíčku. Vstávají mi vlasy hrůzou, jak to půjde dál, když teď baštíme i spousty dalších dobrůtek.
  • Včera jsme oslavili 7. (měsíční) narozeniny a dárek kupodivu nedostal oslavenec, ale mamka s taťkou. Pajásek za námi přilezl z jednoho kouta pokoje do druhého. To bylo překvápko! Předtím totiž nic, nic, nic, jen občas jako ráček dozadu.
  • Otázku jogurtu moc neřeším, v rodině alergie nikdy žádná nebyla, riziko tedy není velké. Už jsem ho zkoušela podat, samozřejmě bílý a bio a chutnal. Tak za nějakou dobu jogurtovou svačinku zopakujeme. Kamarádky chlapeček (6 m.) nesní žádný příkrm, aniž by v něm neměl lžičku jogurtu. Prostě mu to bez něj nechutná. Vzpomeňte na naše maminky. Ty si s naším stravováním moc hlavu nelámaly a taky jsme vyrostly…
  • Veliký obdiv patří Viky, Eden a Šimůnkovi. To jsou ale fešáci!!! Asi taky budeme muset dát do pléna nějakou tu fotečku.

Mějte se prima a za týden ahoj!

Jana a Pajásek

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 10.02.03 19:11

Haloooo, tady Francie !

Ano, ano, vase Pupina na vas ani tento tyden nezapomnela! Byly bychom s mamkou napsaly driv, ale zase je to s tatkou chytlo a celou nedeli tapetovali. Ja jsem na vse veledulezite dohlizela ze sve zidlicky a muzu vam rict, ze uz se tesim, jak se na te svetle oranzove tapete bude vyjimat takova Nutella? Ani jako kreslici podlozka to urcite nebude k zahozeni;)

Ja jsem se narodila 2.8.2002, mela jsem 3070g a 49cm a v peti mesicich jsem to dotahla na 6800g a 64cm. Oproti zdejsim chlapakum jsem fakt tintitko, ale pneumatiku na brise mam taky, hec! A Toniku, mame stejne narozeniny, akorat ja jsem o dva mesice starsi!

Muj denni rezim se mi nadherne podarilo narusit, kdyz jsem minuly tyden jako spravne zlobidlo vyzadovala pulnocni mlicny nasup a pak se coby dve hodiny budila a vriskala co mi sily stacily. Bolely me totiz zoubky a uklidnilo me jen poradne zahryznuti se mamce do prstu a bedovani ?bababa?. Mamca z toho byla rano bila jak mumie, chapu, ze stat ve dve rano u postylky s capartem zahryznutym do prstu asi neni to, co dospeli nazyvaji slovem ?odpocinek?, hihi! Ale uz to neboli, zoubky jsou asi na ustupu! (Viki, jestli myslis ty dva hrbolky za dasnickama, ty ja mam uz od narozeni a pamatuju si, ze kdyz je mamka poprve uvidela a nekolik hodin po porodu zvolala ?ona uz ma zuby!!!? vsichni si pomysleli neco o postnatalnim silenstvi?). Takze muj denni rezim je nasledovny:

8:15.........­.............­.............­...... Budicek Tedy, ja se budim tak kolem osme, ale chvilku zuzlam na dobre rano vse co najdu v postylce a v 8:15 teprve mamku probouzim z komatu svym novym pistenim (ucinnjesi nez ranni chrochtani!).
8:20.........­.............­.............­.... snidane (180ml mlicka)
8:30- 10:15........­.............­....... hrani v obyvaku ( pricemz na mamku bonznu, ze se jeste snazi spat, s mym novym bojovym pokrikem se ji to uz ale dari cim dal min, chachaaa!)
10:15-11 :30?.. .............­.......hrani s mamkou, asistence u pocitace (aneb kazdodenni potvrzeni e-miminkovske zavislosti)
11 :30-12 :00(12 :30)???.dopoledni slofinek (jen obcas)
12:00 (12:30)… ............??­.obidek (180-200ml zeleninky a 50g jogurtiku, mnam !) U toho si s zeleznou pravidelnosti kaknu
12:40-14:00… ??????.poobedovy slofik (taky neni povinny)
14:00- 15:00..?????? sledujeme s mamkou jeji oblibeny porad, ja u toho pistim, jecim radosti a mlatim chrastitkama at z toho nic nema (chichi)
15:00.?????????. svacinka (100g ovocne presnidavky + 90ml mlicka)
15:10-18:00.??????.. prochazka (chodime skoro kazdy den, ja se v kocarku rychle
unavim, dudat dudlika a zaroven pozorovat, co se deje kolem, je desna fuska !. Skoro celou dobu tedy spim. Ale kdyz se mamce nechce a jsme odpoledne doma, zadne komplexy z toho nema, kdyz vidim, ze je spokojena, tak ja jsem taky spokojena. Clovek nemusi ty vyfuky dejchat dennodenne, ze ano ;)))
18:00-19:00..??????. mamka vydejchava ten kopec, pije caj, ja se hlasite domaham
koupani
19:00.?????????. koupani aneb ozuzlavaci lekce vanickovym potvurkam, vyskani pri liti vody na prsa (asi tam fakt jednou budu mit jakousi ?citlivejsi? zonu, chichi uz se tesim !), snaha o cucani nozicky (ovsem pres me spekove polstare si o tom muzu nechat zdat), hlasite komentovani aktualit (= mych dennich zazitku)? Po koupani si poklidne hraju v zidlicce zatimco mamca vari veceri nebo si tak na pet minut zdrimnu (zuzlani je taky vysilujici, hlavne ve vode !)
20:00.?????????.. tatinek prichazi z prace, to se narehtam (e)!!!
21:00????????­??vecere (180ml mlicka , ted uz dva dny to ma nejakou uspavaci chut: pry kase at v noci spim, pche!)

Co se tyce prstiku v pusince: kdyz jsem objevila, ze mam na rucicce jeden prstik tlustejsi, mekci, zkratka k zuzlani vhodny, cucala jsem ho pri kazde prilezitosti po dobu asi dvou tydnu a to i pres mamincinu snahu vyndat mi ho a soupnout tam dudlik (nez sebrala dudlik, ktery jsem mrskla co nejdal od sebe, palecek byl zase tam). Potom me to samotnou preslo. Musim rict, ze ani ted nejsem zadny dudlikovy zavislak, usinam stejne dobre s nim i bez .
Prstiky jsou jina vec. Ty pouzivam presne jak to popsala Betka a snazim se pres ne vyloudit nove zvuky. Taky mi ulevuji od bolesti zoubku. Takze si s tim mamka hlavu nelame a nechava mi zuzlaci svobodu.

Propichovani ousek tatka razne zamitl, pry az budu vetsi (asi nesnasi krev, chichi tim lip!), ale deda pediatr rikal, ze nejidelanejsi je to v 6 tydnech. Tak stejne uz je na to ted pozde;)))

Taky jsem takova lekavka, vzdycky sebou trhnu, ale vzapeti se zacnu smat jako ze jsem se vuuubec nelekla a nasi mi na to vzdycky skoci (to urcite, pozn.Dita;)))

Blahopreji Pajaskovi k lezeni, nasi jsou zatim radi, ze pistim jen na zadech, pry co to bude az budou mit v byte plazici se sirenu!!!

A Brusinko, gumaky si nakup do zasoby, Tvuj mrnous jednou oceni, ze ma ozuzlavaci raj!

Preji vam vsem vespolek krasne zlobeni!
Eden a Dita

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 10.02.03 19:47

Teda Ondro, ty ale děláš skopičiny, dávej na sebe trochu pozor!! Hlavně, že to všechno nakonec dobře dopadlo.

Já jsem už měla taky „úraz“: Maminka nade mne dávala zrcadlo (takové to obyčejné bakelitové s bakelitovou nožičkou, jaké lze dostat v každé drogerii - pozn. maminky), abych se podívala, jaké je tam krásné miminko. Jenomže nožička se ulomila, zrcadlo udělalo bum mi na čelíčko. Samozřejmě, že jsem začala vřeštět, takový šok! Maminka volala tatínkovi do práce, ať se přijede podívat, jestli se mu zdám normální. Tatínek přijel sice taky celý vyděšený, ale když zjistil, že jsem normální, uklidnil se. Zkoušeli si s maminkou házet to zrcadlo na hlavu a simulovat tak tu moji ránu do hlavičky, byla to ale sranda je pozorovat!! Nakonec usoudili, že to nic hrozného asi nebylo, taky podle toho, že jsem dlouho neplakala. ALe maminka si připadala úplně nemožná a aspoň si na takové věci dá příšě bacha! Ohromné štěstí bylo, že to zrcadlo zůstalo celé!

Tony, to jsem ráda, že v kočárku nevřeštím jenom já, halóóó, vřeštíte tu ještě někdo v kočárku?.
Viki, dej nám pak vědět, jak jsi na tom s těma zubama a jestli už máš náušničky, já asi žádné mít nebudu. Tatínek zastává názor, že až budu velká, nechám si uši propíchnout sama. No, nevím, jestli až budu velká, těm rodičům ještě nevynadám.

Ondro, ty už v noci spinkáš? Já pořád ještě ne, už jsem zkrátila intervaly buzení na co hodinu až hodinu a půl.

Ahoj, Lucka (5 měsíců) a mamka Eva

Jirina
Neúnavná pisatelka 15257 příspěvků 10.02.03 21:37

AHoj Milado,
pokusím se cviky 2 a 3 popsat znovu. Aby to bylo jednodušší, popíšu to jak by to vypadalo ve stoje a totéž prováděj v leže:
2. cvik: ruce za zády, lopatky co nejvíc k sobě. Ruce vytáhnout co nejdál dolů a pak ramena zvednout co nejvíc nahoru.
3. cvik: ruce za zády, lopatky co nejvíc k sobě, dlaněma jakoby hmitat k sobě a zároveň ruce vytáhnout dolů.
Snad je to takhle jasnější, kdyžtak se ještě ozvi.
AHoj Jiřina

Milada01
Kecalka 174 příspěvků 11.02.03 15:06

Ahoj Jiřko!
Díky za upřesnění, už je mi to jasnější, i když jsou ty dva cviky hodně podobné. Jsem zvědavá, zda to vydržím ty 3 měsíce (začala jsem v neděli večer), ale pojem „vytvoření správného svalového korzetu“ zní dosti lákavě.
Přeji Ti také hodně vytrvalosti!!!
Milada.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.03 18:32

Ahoj Lucko, je fajn, že nejsem sám „praštěnej“-hlavně,že se ti taky nic nestalo…
K tomu spinkání-budím se pořád asi co2 hodiny,někdy si ale pospím i 3-4 hodiny v kuse..mamka už ale není tak moc unavená,protože nemusí vstávat-jen si mě přitulí a já si cucnu a spím dál..spíš už taky v posteli anebo tvoje mamča ještě odolává..?papa On­dra

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 11.02.03 20:50

Čau Ondrášku, představ si, že mě naši dokonce nechali spát už úplně samou v pokojíku s chůvičkou a sami si spí v ložnici. Já jim ale dávat zabrat, musí ke mně chodit přes dva pokoje, jsem zvědavá, jak dlouho jim to při takové frekvenci buzení vydrží.
Pa, Lucka

P.S: Manžel se aktivně zapojil do nočního dobrodružství a já vstávám teprve, když se mu nepodaří Lucku uspat např. houpáním nebo hlazením po očičkách, což se mu daří tak v polovině případů. Ráno jsme mrtví oba. Jsem zvědavá, jak dlouho to vydrží, ráno musí do práce.

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 11.02.03 20:50

Čau Ondrášku, představ si, že mě naši dokonce nechali spát už úplně samou v pokojíku s chůvičkou a sami si spí v ložnici. Já jim ale dávat zabrat, musí ke mně chodit přes dva pokoje, jsem zvědavá, jak dlouho jim to při takové frekvenci buzení vydrží.
Pa, Lucka

P.S: Manžel se aktivně zapojil do nočního dobrodružství a já vstávám teprve, když se mu nepodaří Lucku uspat např. houpáním nebo hlazením po očičkách, což se mu daří tak v polovině případů. Ráno jsme mrtví oba. Jsem zvědavá, jak dlouho to vydrží, ráno musí do práce.

Tony1
Stálice 83 příspěvků 11.02.03 21:16

Fuj, s těma pádama je to teda varování. Já nemůžu než připomenout naši historku se stupidním vyklopením Toníka z kočárkové tašky - Andreo, taky jsem si připadala jako nejhorší a nejnezodpovědnější matka-kachna, takže tě úplně chápu, ale zas aspoň teď dává člověk víc pozor a někdy takové varování docela prospěje. Tak hlavně ať nejsou ty naše děti praštěný!!!
Ahoj, Mája

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 12.02.03 15:36

Ahoj Jiřinko!

I já se přidávám k těm, co smekají klobouk, že si plánujete druhého drobečka tak brzy. Ale moc Ti fandím a přeju, aby se, co nejdříve zadařilo. Myslím, že důležité je to, že si to moc přejete, pak už se to určitě dá nějak zvládnout s těma 2 malýma špuntama. Vím, že dřív, za mých mladých let (je mi 31) to nebylo až tak vyjímečné, že byly sourozenci tak brzy po sobě. I moje mamka měla moje starší dvě sestry takhle brzy po sobě, s rozestupem 1,5 roku, teda asi stejně jako by to vyšlo vám a zvládla to a to ještě nebyly vymoženosti typu jednorázových plín a apod....... a dokonce mám takový dojem, že ještě neměla ani automatku, takže denně vyvařovala a žehlila mraky plín a všeho ostatního. Aby toho nebylo málo, tak si nás naši pořídili v rozmezí 7 let všechny 4 děti (jsme 4 sestry).

No, co se chci ale zeptat.
Jestli nevíš, jak je to s případným kojením jednoho dítka a zároveň těhotenstvím.
Jestli by to kojené dítko nebylo nějak ochuzované ( o vitamíny, důležité látky, když by třeba mléko nebylo tak vydatné) a zároveň, když budeš kojit a přitom těhotná, jestli by se zase dostávalo všeho potřebného tomu drobečku v bříšku. (nečtu tvůj deníček pravidelně, ale myslím si, že kojíš).
My totiž taky plánujeme dítka poměrně brzo po sobě (jo, už nejsem nejmladší), ne teda tak hodně brzo jako ty, ale aby byly od sebe tak asi ty dva roky. Což znamená, až bude prvnímu tak 15 měsíců, tak počít druhé. Hahaha - nejlepší je, že nemáme ještě ani jedno a už plánujeme druhé...... první už je ale na cestě - rodit budu v květnu. A plány mám takové, že chci kojit, co nejdéle, jak bude mrňousek chtít a potřebovat, klidně do dvou let, tak proto mně to zajímá, jak je to zároveň s těhotenstvím a kojením.....

A pak mám ještě jednu technickou otázečku. Aby jsi mohla jít na tu neschopenku, tak musíš stihnout být už těhotná do té doby pokud budeš čerpat tu dovolenou (to znamená do Velikonoc?). Pokud by jsi začala brát ten rodičovský příspěvek - tu almužnu, tak už by jsi, pokud by jsi otěhotněla třeba až v květnu, asi na neschopenku nemohla jít?? nebo jo?
Já totiž tady těm účetním věcem vůbec nerozumím, tak mně to docela zajímá.

Mějte se s Jírou moc pěkně, zdraví vás
Eržika, 28.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.03 18:40

Ahoj Evčo,tentokrát píšu za sebe-držím pěstičky,ať to s manžílkem vydržíte a hlavně,ať Lucka „spací“ intervaly co nejdříve prodlouží!!Tvůj manžílek je super,že ti tak pomáhá-snad mu to vydrží…zatím papa Andrea

Stepinka1
Povídálka 31 příspěvků 13.02.03 04:03

Ahojky všichni,

hlásím se po delší pauze, způsobené poruchou na našem počítači. Brácha zřejmě něco vevnitř rozstřílel těmi svými stupidními hrami, jak říká mamka.
Dnes jen krátce. Jíro, mamce vyřiď, že „Prevít“ má další dva díly s podtitulem „Kdo to tady chodí“ a „Další prevít? Jen to ne!“ a jsou stejně skvělé jako ten první.
K tomu dalšímu problému, jako je cucání prstů. Mám čtyři děti a všechny si cucaly prsty a všechny mají zuby rovné.
K dalšímu miminku jen to, že velký nebo malý odstup má pro i proti.
Malý odstup (nejstarší dva kluci jsou 17 měsíců po sobě) je děsný záhul, ale máš to rychleji za sebou a starší na mladšího nežárlí, protože z toho nemá rozum.
Pak jsme měli po 5 letech dcerku, bylo to víc v klidu, ale klukům se to moc nelíbilo a dlouho si od ní udržovali nekamarádský odstup. Dnes je to samozřejmě v pohodě, ale dost jsem se tím trápila.
Po dalších šesti letech máme zase holčičku a tu všichni milují a opečovávají, jen se kluci samozřejmě brání to dávat najevo před veřejností. (Puberta jim klepe na vrátka) Fakt je ten, že si tuhle mateřskou psychicky dost dobře užívám i když fyzicky… (co si budem povídat)
To je pro dnešek ve zkratce všechno. Mějte se a příště mi snad mamka dovolí napsat taky něco o sobě.

Olča a Štěkánka (tak mi říkají bráchové)

frndulka
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 13.02.03 21:26

Ahoj Milado,
katalog jsem už bohužel neobjevila. Já Avent kupuju v dětském světě na Andělu, mají tam velký výběr. Ještě co vím, tak mají tuhle značku i v lékárně v Carrefouru na Andělu a v lékárně na Zličíně - vedle Tesca a Datartu.

Martina

Milada01
Kecalka 174 příspěvků 14.02.03 07:46

Martino,
nakonec jsem objevila hrnky od Tommee Tippee, takže zkusím ten. Je fakt, že tyhle značky jsou k sehnání spíše v lékárnách. Dík a měj se!
Milada.

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 14.02.03 20:39

AHoj holky, právě jsem si pořádně prohlídla vaše fotografie (nám ta lajna jde pomalu a než se to natahá…), jste moc hezké panenky a máte obě moc krásné vlásky, do toho mého chmýří nemá smysl nějaké sponečky nebo gumičky zatím dávat, ale snad se taky dočkám!

Viktorko, vidím, že až začnem přikrmovat, bude teprve pořádná sranda, bryndák nebryndák, zkusím se taky zamazat, kde to půjde. To krásné ožižlávatko meloun jsem měla taky, ale naši mi ho vyhodili, protože začalo tak divně „chemicky“ páchnout - grrrr.

Eden, ty máš skvělou vanu, že si v ní můžeš tak bez držení posedět a ožižlat potvůrky. A to nadšení, když se vrátí tatínek znám, taky vždycky zářím štěstím, výskám a chechtám se a kulím očička.

Až se naši rozhoupou, tak třeba taky hodí nějaké moje foto na internet :-)).

Papa, Lucinka

frndulka
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 14.02.03 20:57

No uvidíš, jak budete s Tommee Tipee spokojeni. Já měla pro Šimůnka taky jeden, který mu přinesl Ježíšek :o) a připadá mi dost blbej, má moc tvrdou hubičku a narozdíl od těch avenťáckých se z nich špatně pije. Teda aspoň Šimůnek mi z něj pít nechce a když jsem z toho zkoušela pít sama, tak mi přišlo, že člověk musí vydat docela dost námahy, aby se napil. No uvidíte jak s ním budete spokojeni vy, dej pak vědět.
Jinak od Tommee Tippee máme ještě třeba tvarované lžičky s tepelným senzorem nebo cestovní mističky do mikrovlnky a s těmito výrobky jsem zase moc spokojená.
Martina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.03 16:31

Ahoj Koblížci!!!Om­louváme se za naši absenci,ale děda měl polámanej počítač,a protože i ten,který mají naši doma je jeho,tak jsme mu ho holt museli vrátit,aby mohl pracovat.Už ho má ale opravenej,tak se hlásíme!!!Nejdřív k dotazům na prohýbání-dělá to prý většina miminek,není důvod se znepokojovat,ale sichr je sichr.No prostě taky zakláním hlavu,zalamuju si ji stejně,tak jak popisujete-ležím na boku,a hlavu mám zvrácenou dozadu.U toho se ještě šíleně mrcasím,takže jsem v podstatě nezvladatelnej,zvláš­t,když mě mamka přebaluje,to je pak na dlouho,a většinou u toho stihnu všechno počůrat,co je v dosahu.Jestli jsme naším příspěvkem některé z Vás vyděsili,tak se na to zeptejte svého pediatra,ale je to v podstatě tak,jak už mamka psala-na každým miminu se musí něco najít,jinak by se doktoři neuživili…A k na­ší,respektive k mé váze-narodil jsem se 23.9.2002,vážil jsem 4050 gramů,měřil jsem 54 centimetrů.Ve 4.měsících jsem měl 7810 gramů a přibližně 75 centimetrů(zkus­te změřit něco,co se pořád mrská…).Mám taky už týden novou dovednost-jak mě položí mamka na záda,já přehodím nohu přes nohu a šup!!! Jsem na bříšku a krásně pasu koníčky a slintám jak bernardýn.Většinou se taky hned pobleju,tak je u nás veselo a pořád jede pračka.Vedu pořád souvislé hovory(né z Lán)a řeč prokládám výskáním a pištěním(to jsem okoukal od našich morčat,ty piští podobně).Už si sám podám hračku,která se mi právě líbí(pokud je v dosahu,samoz­řejmně)a ožižlávám ji,mamka mě říká Slintula.Zpátky na záda se mi ještě přetočit nejde,ale stačí zapištět,a už je tu mamka,a udělá to ráda za mě(od čeho ji mám,že).Jinak,jak to vypadá,budu jedináček,což mi nevadí.Mamka říká,že už by takového dalšího tvora nezvládla,že by skončila na psychině.A vzkazuje všem mamkám,které do toho půjdou ještě jednou,že je velice obdivuje a at to zvládnou!!! A musím na mamču něco prásknout! Včera nás s tatkou nechala doma úplně samotné,a šla s Andrejkou(co má Sárinku,a mají polámanej počítač) někam na večeři!!!! No vrchol!!! Jenže já vím,že v takové situaci chlapi drží při sobě,a byl jsem moooooc hodný,a usnul jsem.A když mamka přišla,tak jsem už zase zlobil,aby si jako nezvykala,že si bude někam chodit!!! (zrada,táta jí to dovolí). Děcka,pustili jste už vaše mamky někam vyvenčit? Moje mamka nekojí,tak mě krmí v případě nouze tatík,a já jsem moc rád,i když mi dlouho trvalo,než jsem si zvykl…a s chozením ven si mamka hlavu neláme.Bydlíme taky v paneláku,chodit se sice kolem dá,ale já nesnáším oblíkání a čepici,a taky mamce dlouho trvá,než se vymaškarádí,takže jsme medvědi a vylezem,až bude teplíčko.Chodíme jen na nějaké nákupy,a zase rychle domů,protože já v kočárku zlobím,a mamku nebaví s uřvancem nakupovat a taky lidi jsou ted nějací usoplení,tak není o co stát.A je fakt,že si víc odpočine doma,než když mě vláčí v kočáru. Tak to je tak zatím všechno,už zase něco chci,tak mamku odvolávám.Papa­papapapapapapa­pááááá!!!!Mon­ča(už 32)a Patriček(už za týden 5 měsíců!!!),Brno.

Jirina
Neúnavná pisatelka 15257 příspěvků 15.02.03 17:44

Kdo čekáte na další díl deníčku, musím vás ujistit, že já taky. Posílala jsem to Šárce tentokrát až ve čtvrtek, tak snad se to tu brzy objeví :o)))
Pa pa Jiřina

Vložit nový komentář