Z deníčku malého Vrabčáka - 23.týden

Rodičovství

Tentokrát s deníčkem čekáme do čtvrtka, abych mohl napsat, co bylo u paní doktorky :o) Zvládl jsem to celkem důstojně a vážím 7,53 kg, teda přesně jak máma odhadovala. Ráno jsem se vzbudil už v 7, napapal, ale pak už neusnul. Už bylo světlo, svítilo sluníčko a já už nechtěl být v postýlce. Sice mě tam máma uložila, ale já žvatlal a neusnul a smutně koukal skrz mříže, až máma usoudila, že se u toho stejně spát nedá a vzala mě k sobě a okolo 8 už jsme vstávali.

Takže je snad jasné, že jsem v 10 znovu usnul a když jsme měli jít k paní doktorce tak mě máma musela budit. Nejdřív jsem se na paní doktorku smál, ukázal jí, jak už si umím sednout, zažvatlal, zazpíval, takže mě chválila, jaký jsem šikovný kluk. Tentokrát jsem ani při vážení neplakal, protože tam máma stála se mnou. Ale jak mě začla měřit tak už jsem to nevydržel, máma si totiž musela stoupnout za mě k hlavičce a ztratila se mi ze zorného pole, takže jsem začal. Když skončilo měření tak mě máma pochovala a uklidnila a když už jsem myslel, že se budeme oblíkat, tak přišla sestřička a bodla mi do nožičky pigáro. Tak jsem se zatvářil že co je teda tohle za zradu a pěěěkněěě se rozeřval a za to jsem dostal pigáro ještě i do druhé nožičky :o((. Doktorka ještě říkala, že mě má máma ještě celý měsíc jenom kojit a taky říkala, že nevadí, že moc nechodíme ven, když máma žalovala, že zlobím v kočárku. A zase máme přinést na kontrolu čůrání, sice se mi to lepší, ale pořád to ještě nemám úplně v pořádku. V čekárně jsme zase potkali mýho kámoše, který je jen o dva dny starší než já a bydlí kousek od nás a jednou spolu budeme chodit do školky, tak jsme se na sebe hezky smáli :o) Doma mi máma hned dala sirupek proti bolesti a teplotce a zazpívala mi a já pak pěkně spinkal :o)

Jinak jsem celý týden usilovně zlobil :o)) Teda já zlobím tak decentně. Například se pořád hrozně vrtím a kopu a tahám mámu za vlasy a štípu do krku. A taky strkám mámě do pusy prstíčky, to abych prozkoumal, jak to má s těma zoubkama (jednou mě pěkně kousla) a aby ochutnala moje prstíčky (hmm, to je dobrůtka, už se vůbec nedivím, že si Jíra pořád prstíčky cucá - poznámka mamky :o)) A při kojení se otáčím na druhou stranu než je máma, takže mi ten cecík buď nemůže nacpat do pusinky a nebo jí pěkně tahám. Máma si mě k sobě přikulí, já si strčím do pusinky ručičku, máma se mi ji snaží vyndat a tak pro změnu otočím hlavičku. Máma si mě zase přikulí a já zase ručičku do pusy a tak. A taky koušu a škrábu (máma už mi musí stříhat drápky skoro ob den) a tahám mámu za tričko. A hrozně se u toho směju a máma říká, že jsem pěkný čertisko :o))) Hehe, jak jste psali, že se prohýbáte. Já jsem se teda neprohýbal, ale když mi to máma přečetla, tak jsem se honem začal prohýbat taky. Třeba když si mám sednout tak se hroozně vzepřu a místo sednutí se prohnu do luku. A taky se snažím postavit a ťapkám po mámě až je celá zvalchovaná. A vyžaduju nošení, ale když už mě (většinou táta) konečně vezme tak se hrozně vrtím a kroutím. Jůůů, to je sranda :o))) A když ležím na zádech a máma na mě dá ruku tak jí tu ruku chytím nohama jako opička :o)

Taky už mám svůj prostůrek na zemi. Máma rozprostřela na zem dvě karimatky a na ně deku, aby nestudilo od země. A aby mohla přes den cvičit a nemohla se vymlouvat, že se jí to nechce vyndavat :o)) Hned druhý den tu deku ještě přikryla starým prostěradlem, protože jsem se z deky snažil vyškubat všechny chloupky a papal jsem je :o) Když mamka cvičí tak si mě tam vezme k sobě, nebo když už neví co se mnou a na gauči už se mi nelíbí tak mě dá na zem. To je něco nového, takže jsem chvilku hodný, ale nejdřív honem všechno poslintám a občas taky poblinkám. A je tam opřený zrcadlo, tak se tam můžu pozorovat. Zase teda tak závratně nadšený z toho nejsem, sice se nejdřív koukám, kdo se to tam na mě šklebí, ale brzy mě to omrzí. Někdy si máma sedne na balon a hopsá se mnou, mě si dá na klín, jenže u toho se kroutím a mámu bolí záda, takže toho většinou nechá. Pak mě položí na balon bříškem a houpe mě nebo se mnou skáče a to se mi moc líbí. Taky mě máma dává na zem když musí třeba na záchod. Jak jste minule psali že si nějaký miminko zlomilo nožičku tak má najednou hrozný strach, abych taky nespadnul. Když jsem na gauči na bříšku tak už docela slušně popolezu (zatím mi jde nejlíp pohyb plazením v bok :o), takže když máma potřebuje jen někam popoběhnout nebo spinkám tak mi ještě přisune stolek, abych fakt nemohl spadnout, ale jistější je to na zemi. Taky už si prohlížím svoji první knížku. Ha, prý je nezničitelná, to se teda brzo uvidí :o)) Je gumová rozkládací a jsou v ní namalovaný zvířátka. Moc se mi líbí a tak si v ní hodně čtu, ale po miminkovsku - pusinkou, což znamená, že ji celou olížu a oslintám. Už se mi podařilo si stránku s kočičkou narvat skoro celou do pusinky :o))

Ale v postýlce skoro žádný hračky nemám. Já totiž v postýlce pouze spinkám (jenom v noci) a to si stejně nehraju, takže i ten kolotoč jsme dali stranou, protože jak mě máma v noci vyndavá na papání tak mě to vždycky bimbalo do hlavičky. Jenom mám v čele postýlky pár plyšáků, na který se koukám, když se probudím. Někdy ze spaní trošku popolezu a pak na nich spinkám :o))) Jinak všechny hračky mám na gauči nebo na zemi. Máma už přemýšlí, že mi pořídí nějaký pořádný autíčko a bude mi ho na zemi posílat. Poslední dobou usínám večer jako pařez bez jediného kviknutí. Máma zjistila, že když mě po vykoupání a nakrmení ještě chvíli chová (nebo táta nosí) tak se pěkně uklidním a krásně usnu. Samozřejmě že když chování uspěchá nebo zapomene tak jí to pěkným řevem připomenu :o))) Takže jak jste psali o promítačce, toho já se asi nedočkám.

Táta tento týden zase pracuje a ještě navíc chodí pomáhat i dopoledne, protože v té restauraci ještě něco dodělávají , takže když šla mamka na rehabilitaci tak mě dvakrát hlídala teta. Jednou o tom ani nevím, protože jsem spinkal. Teta si pochvalovala, jak jsem hodný miminko, a druhý den si přinesla knížku, aby se tady tu půl hodinu nenudila než se máma vrátí. Hohó, jenže to jsem byl vzhůru a tak na mně musela vyzkoušet veškeré zabavovací techniky, a akorát když už mě to nebavilo a začal jsem řvát tak se máma vrátila. Ještě že tady tetu máme, je to opravdová teta (maminčina sestra) a pracuje s babičkou u nich doma, takže když je nejhůř a nemá mě kdo hlídat tak sem na tu chviličku zaběhne.

K narození jsem dostal právě od tety takovou knížku - deníček. Jmenuje se to Deníček našeho děťátka a tam se zaznamenávají všechny důležité věci z prvního roku. Takže už tam mám fotky z Vánoc, ze křtin (hehe, taky proto jsme křtiny dělali, protože je tam na to věnováno asi 6 stran) a už se mi to pěkně plní. Jenže. Taky tam je „otisk ruky a nohy v půl roce a v roce“. Hm, půlrok už se mi blíží, ale máma vůbec neví, jak ten otisk provést. Když mi tlapku namočí do nějaké barvy, tak budeme mít zaručeně poťapkaný všechno okolo. A otisknout ručičku si teda nenechám, chytit mi otevřenou ručičku to se nikomu nepodaří. Nemáte tu knížku někdo taky a nevymysleli jste jak na to?

Ještě se chceme zeptat. Možná vám to bude připadat srandovní, ale jak vysoko vám končí plenkový kaťata? Máma mi je vždycky navlíkne, takže pásek je někde u pupíku, ale jak já nafukuju a vyfukuju bříško a jak je naplním tak mi vždycky slezou a když mě přebaluje, tak je mám jako správnej chlap pěkně pod bříškem. Tak nevíme, jestli už radši nepořídit větší (někdo tu psal, že pak zase leze kakání nohavičkou). Já mám pořád Fixies MIDI a je pravda, že občas se mi podaří pročůrat se až na oblečení (většinou v oblasti bříška) a máma neví, kde je chyba. A zase se mi povedlo pěkný kakací číslo. Dva dny po sobě jsem kakal jen tak symbolicky a máma čekala, kdy přijde lavina (většinou to bývá před koupáním při měření teploty, ale tentokrát nic). Ráno mámu vzbudila libá vůně linoucí se z mé postýlky. Za chvilku jsem se probudil a papal a pak už mě máma pospíchala přebalit. Jůůů, to byla záplava. Celý plenkáče skrz naskrz žlutý, hovínka až na bříšku (protože jsem na bříšku spinkal) a promáčený skrz všechno oblečení. To byl materiálek, fakt nádhera :o)))

No a ještě s bydlením. My teda máme domek (ještě štěstí, protože v paneláku by mě určitě nechali sousedi vystěhovat :o) takže můj řev nikomu nevadí (chichi, někdy je to slyšet až na ulici :o). Když jdeme na procházku, je to trochu krkolomný. Ještě venku nemáme pořádný schodiště, takže jsou tam provizorní dost prudký a vysoký dřevěný schody. Ještě ani vepředu není dodělaná zahrada a ani tam zatím není plot. Sice máme sklep, ale tam je špína a kočárek se tam uložit nedá, takže ho parkujeme nahoře v předsíni za dveřma. Takže mě máma doma oblíkne a odloží hned za dveřma do obýváku na jejich postel (v rámci bezpečnostních opatření budu muset brzy vymyslet něco jiného, zatím se tam Jíra ani nehne - pozn. mamky). Pak v předsíni vklouzne do venkovních pantoflí a honem sveze kočár (pozn. mamky: máme na schodech přibitá prkna, takže kočár se svézt dá, ale ty schody jsou fakt strmý, takže s plným si troufá jen taťka). Nechá kočár venku pod schodama a honem se vrátí pro mě a uloží mě do kočáru. Pak se jde teprve obout a vzít bundu a zamknout a to já většinou v kočárku křičím :o). Při zpáteční cestě je to opačně: nejdřív máma zout a svlíknout, pak v pantoflích pro mě, uložit na postel a trošku svlíct, pak honem pro kočárek a vytáhnout po schodech. Tady nastává problém, protože jak je bláto, tak se musí zamést kolečka - aspoň z nejhoršího. No a já mezitím řvu doma :o)) Když se vracíme a já spinkám tak to má máma horší - pokud není doma táta, tak mě musí vyndat i s korbičkou a vynést, jak to dělávala dřív, když jsem ještě tolik nevážil, jenže poslední dobou mě u toho stejně probudí :o) Tak jak vidíte, další výmluva, proč nechodit moc ven :o)

Zdraví vás čertík Jíra s mamkou Jiřinou

P.S. od mamky: Ještě jsem se chtěla vrátit k diskusi jak s pindíkem. Nám i v porodnici i doktorka říkala nepřetahovat až do roku, nicméně když jsme byli v nemocnici tak tam Jíru přišel prohlídnout i urolog a ten říkal, že někdy mají tu kůžičku slepenou a je lepší to maličko přetahovat už teď. Ale opravdu jen málo ve vodě při koupání a to tak, aby jen vykoukla ta červená bambulka. Takže to tak dělám, aspoň se to pořádně omyje. Máme to těžký, když osobní zkušenosti v této oblasti nemáme, co?

Váš příspěvek
Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 16.02.03 17:44

Ahoj, ahoj!!!

Zdravíme Jíru rostoucího jako z vody a ostatní miminka, která teprv napíšou!
Já už asi měsíc používám plenky Pampers Maxi (na 7-18 kg), protože se mi ty trojky vždycky svezly z pupíku. Zezačátku mi lezly hovínka nohavičkou, ale teď už je to dobré, už se mi ty plenky nějak přizpůsobily. No a když čůrám tolik, že to ta plína nevsákne, tak mi to vyteče někudy ven.
Začínám si vychutnávat radost z pohybu - od chvíle, kdy jsem objevila, jak se převrátit na bříško, se tak převracím při sebemenší příležitosti - v postýlce, v tašce od kočárku, na přebalovacím pultě. Převlíkat mě už není vůbec sranda, kroutím se, převracím na břicho a když mě mamka obrátí zpátky, vztekám se. Při přebalování chytám mamce ruce a škubu plínu a taky si odepínám suché zipy a tu plínu si stahuju.
Nejvíce se mi líbí, když ležím na bříšku a mamka dá přede mne zrcadlo, to se potom řehtám, skáču a dělám kliky. Taky ráda žižlám nohu od hrazdičky a v postýlce se snažím urvat zvířátka pověšená kolem a narvat si do pusinky. Mám teď hodně zážiků: mamka mě trénuje na dobu, kdy budeme spolu vařit kašičky, a bere mě s sebou do kuchyně. Vůbec mě teda nebaví, když snídá a čte si noviny, to vždycky kníkám a pokřikuju, ale když vaří, tak to s ní i chvilku vydržím. (Pozn. mamky - zatím si nedovolím děalt jídlo, jehož příprava trvá déle než 3/4 hodiny). Mám moc ráda, když mi maminka zpívá, můj bezkonkurenční favorit je píseň „Lásko má, já stůňu“, při té se uklidním vždycky. Jinak se mi líbí, když se písničky zpívají jenom jako „lalala“ nebo „lelele“ nebo „papapapa“. To se pak snažím kroutit pusinkou anebo výskám a pištím.
Zato mě ještě nezačalo bavit v noci spinkat a usínat sama se asi nenaučím nikdy. Jednou jsem usnula mamce na rameně, když se mnou seděla u stolu a chroupala mi u ucha ořechy, to vám byl tak libý zvuk! Podruhé se to už nepovedlo. V noci se stále budím tak pětkrát, když mám dobrý den, tak mi stačí vyhnat naše z pelechu jenom dvakrát.

Tento týden bývalo u nás moc hezky, i když mráz, tak mě maminka tahala po venku každý den 2,5 hodiny, pořádně se nabalila, aby to vydržela. Už se nám pomalu blíží přikrmování, mamka má špatné tušení, že potom bude daleko víc prádla a umývání mojí pusinky a ručiček atd. Mamce se do toho vůbec nechce, klidně by dál jenom kojila.

AHoj, Lucinka (skoro 5,5 měsíce)

A teď za sebe: Na procházky se vydávám s bušícím srdcem, zpocená jak myš. Navlíknout vzpouzející se dítě nabalená v několika kalhotách a svetru a ksichtit se a zpívat ostošest, abych odvedla Lucčinu pozornost od oblíkání, které nemá ráda, dá docela práci, ale poslední dobou se mi to i daří.
Pozoruju závislost Lucčiny nálady na počasí, když je slunečno, ja jako vyměněná. Tak snad až bude jaro, bude to zase lepší. Poslední týdny je na ní vidět, jak hltá svět a objevuje nové věci.

Andrejko s Ondrou, už se zdálo, že je to držení pěstí účinné, Lucka se pak dvě noci vzbudila jen dvakrát a pak spala dokonce 7 hodin v kuse od večera až do rána!!! Jenže se ukázalo, že to byla výjimka a teď jsme zas, kde jsme byli. Manžel je opravdu skvělý, dokud má trochu sil, pomáhá mi. Jak ses tady zmínila o tom, že záleží, jak žena prožívá těhotenství, začínám mít obavy, aby nebyla Lucka takový uplakánek a citlivka taky díky tomu, že jsem v těhotenství, přestože bylo vlastě bezproblémové, měla pořád obavy, abych donosila zdravé mimino. Taky držím pěsti, ať už Ondrášek v noci spinká a tobě hodně trpělivosti a elánu.
Ahoj, Eva

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.03 20:47

Ahojky Jíro,
tak to mi mluvíš z duše.Já už se na to chystal zeptat několik deníčků.Myslím tím ty plenky.Mamka je z toho trochu na nervy, protože pokaždé, když to ne mě přijde a já si káknu, tak to jde ven po zádech.Mamka mi vždycky plenky vytáhla tedy co nejvýš, skoro pod prsa,ale jak mi bříško splasklo (když už jsem si natrávil), tak mi plenky sjely a měl jsem je rozverně okolo boků.
Mamka po různých marných pokusech tedy teď upíná plenky právě pod tím velkým bříškem-skoro na těch bocích.A to pekně pevně(myslím, že tam to Kubíka snad nemůže tlačit. pozn.Kláry) Je to lepší, ale stejně to občas ty záda schytají.
Takže máte někdo nějaký jiný účinný fígl?

Jo a ještě jsem se chtěl zeptat.Dokdy asi tak si budu muset po papání brkat? Musí to být i u starších miminek, nebo to je limitované tím kojením? Mamka mě zatím nutí,ale moc tomu nedám.Hlavně v noci,to dřív usnu a brknu si jen velmi zřídka.Ani přes den nic moc, jen sem tam.Jak to máte vy?
Tak dík a papa Kubík (skoro 4m.) a mamka Klára

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 16.02.03 20:53

Ahojky slaďoučký prďolkové :o))

minulý týden jsme nečekaně odjeli na týden na chaloupku, takže jsem vám ani nenapsal deníček, takže to dneska spojím všechno dohromady. Dalo nám s mámou pěknou práci přelouskat deníček z minulého týdne, když tam bylo tolik komentářů :o)).

Protože prý tento týden byly jarní prázdniny (taky se jich prý dočkáme ve škole :o) ), tak máma odjela se švagrovou a mýma třema synovcema na naší chalupu do jižních Čech. Sice jsme se museli vrátit už ve čtvrtek, protože v pátek tam zas přijela babička s dědou a jejich známí, protože je tam prý čekal důležitý hasičský ples :o)) - můj děda je tam totiž jako dobrovolný hasič :o))). Takže jsme si tam ten týden pěkně užili, je tam spoustu sněhu, byl jsem pořád venku, taky jsem jezdil na sáňkách s opěrkou ve fusaku a seděl, což mě strašně bavilo :o))). Taky se tam krásně spinká, když slyšíte jak praská dřevo v kamnech a je to úplně jiný než doma. Jen táta nám tam chyběl, protože musí pracovat, protože začal podnikat před necelým půrokem a nemůže si ještě dovolit na takovou dobu s námi odjet. Ale to nevadí, máma mi ho dala každý den poslechnou na ouško k telefonu a já se tomu děsně smál :o))) a o víkendu nám to vynahradil, byl s námi skoro pořád, dokonce si mě i 2 dny po sobě vzal zas na blbnutí do velký vany :o).

Maminka si přečetla v minulém deníčku vaše denní režimy, tak sem taky doplňuju ten můj:
Ráno 7.30........sladce se probouzím a vrním v postýlce, otočím se na bříško nebo stkám nohy mezi šprycle u postýlky.
8.00.........­....snídám 210ml mlíčka ......potom si celý dopoledne hraju v postýlce po hrazdičkou nebo lezu na bříšku na dece, taky se nechám chovat a vyprávět si, občas na půl hoďky usnu nebo jdem na předobědovou procházku, když je hezky.
12.00 ............obědvám 120ml-150ml zeleninky + 120ml-150ml mlíčka
13.00 - 15.30 spinkám - buď v kočáru na terase, nebo jde se mnou máma na procházku nebo někam jedem - to se prochrupnu v autě, pak třeba koukám, kde jsme a co se děje a pak zas usnu po cestě zpátky.
16.00........­.svačím přesnídávku (asi 120g) + 150ml mlíčka
pak si až do koupání hraju a blbnem, taky většinou chodí táta, což je strašná sranda, nebo když je v krámě dýl, tak je zas se mnou třeba celý dopoledne.
19.00........­....moje milované koupání - buď ve vaničce na bříšku se zvířátkama nebo ve velký vaně s tátou
19.30........­........večeřím 210ml mlíčka
20.00........­........spím jako pařez :l) a vzbudím se až ráno.

Tak vidíte, tak jsem to nějak dal dohromady :o)). Ovšem jednu velkou novinu ještě nevíte - já už totiž sám sedím :o))) a strááááášně mě to baví. z úplnýho lehu se ještě sám nezvednu, ale v postýlce se přitáhnu za šprycle a sednu si sám, v kočáru, když mám nadzvednutý podhlavník, tak taky, v autosedačce taky. Vydržím i bez opory - několik minul se sice kymácím a pak žuchnu, ale když se mám čeho držet nebo o co se opřít tak sedím pořád a ještě k tomu stíhám sbírat hračky a chrastítka co jsou kolem mě a všechno si to pěkně cpát do pusinky :o))). A jinak se pořád směju, vejskám pěkně nahlas a nejradši dělám blbiny - to je jedno s kým :o)).
Máma dokonce pozná, když už mám hlad, protože jsem začal naprázdno mlaskat - a to samý dělám, když okolo mě někdo něco jí a pije a myslím si, že to dostanu taky :o)))) což se zatím pletu.

Při krmení jsem začal mámě krást lžičku, když už byla skoro u pusinky a nedal jsem si jí vyrvat z ručičky - dokážete si představit, jak to po mě pak pěkně padá :o), tak mi máma dá taky jednu a druhou mě krmí. Ovšem tu svojí si snažím taky dát do pusy, takže jsem pak pěkně zapatlanej. Máma říká, že jí to nevadí, hlavně, když tak pěkně všechno zdlabu a nic jí nezvracím :o).

Na bříšku jsem zjistil, že se dají kolínka posouvat pod sebe, takže se vesele plazím za vyhlídnutýma předmětama, až se k nim doplazím a můžu je ocucat :o)).

Maso jsem zatím ještě neochutnal, ale nevím co to je, tak mě to zatím nevzrušuje. Máma říká, že i tak mi vyváří až dost a že mám dost pestrý jídelníček. Často mi vaří mrkvičku, cuketku, řepu, brambůrky, brokolici, petrželku a do tý rozmixovaný zeleninky mi občas zamíchá vařený rozmixovaný jáhly, rýži nebo pohanku a malinko mi tam kápne olejíček.
K svačince mám nejradši ovocný přesnídávky, který pak ještě zapiju mlíčkem nebo mi maminka uvaří mléčnou kašičku a tu přesnídávku mi do ní zamíchá - to je taky mňamka.

Maminka říká, že prý mají s maminkou od Viky podobný vkus, aspoň podle toho, co nám kupujou. Máma mi taky před 14dny koupila několik nových hadříčků v Nextu a jak jsi Viky psala, že jsi dostala tu připínací včelku, tak já dostal připínací rybu, máma jí koupila v Pompu, nemáš jí taky tam odtud? Máma na tu včelku taky koukala, ale přišla jí moc holčičí :o))).
Jo a taky dlabu z tvarovaných lžiček od Tommee Tippee- jsou akorát do pusinky, viď? :o)).

Jíro, já mám taky pořád plenky Fixies Midi a když mi je máma zapne, tak je mám přes pupíka a když mě jde přebalovat, tak ten vršek mám ohrnutý pod bříško. Ale nestává se nám, že bych se prokakal nebo pročůral ven, máma si tyhle plenky moc pochvaluje. Třeba ať ti je zkusí víc utáhnout.

Už mi zas narostly krásný vlásky - když jsem se narodil, měl jsem spoustu dlouhých černých vlásků, ty mi po dvou měsících vypadaly a teď mám už celou hlavičku pokrytou hnědým asi 1,5cm dlouhým ježourem, prý jsem k sežrání…:o))) a vzadu samozřejmě trochu vyležený kolečko :o)))). A k tomu krásný modrý kukadla a tmavý řasy. Musím dodat nový foto, aby mě zde přítomné dámy - Viky, Eden, Lucinka…mohly obdivovat :o))) stejně jako já je :o)))).

Po 14ti denním psacím manku jsem toho na vás vychrlil dost, nechám prostor zas vám, ať máme s maminkou co číst. (věříte, že někdy to s mámou čte i táta?, ale někdy se u toho uchichtává a máma se na něj pak mračí :o) )

Šimůnek (5 měsíců) + Martina (25)

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 16.02.03 21:30

Ahoj holky,

taky jsem se rozhodla napsat něco sama za sebe, protože Šimůnek má ten komentář už dost dlouhej :o))).

Pročítala jsem vaše komentáře z minulého týdne a nedá mi to nereagovat na dvě věci - jestli chodit s miminkama v tomhle počasí ven a ta druhá - kdy mu pořídit sourozence.

Já si myslím, že pokud to je možné, chodit s malýma ven každý den, aspoň na půl hoďky. Snažím se dávat Šimůnka ven co nejvíce, sice to mám trochu ulehčený tou terasou, ale tak 3-4× týdně s ním jdu ven na procházku, i když mi to dá taky pěkně zabrat. Nejdřív oblíknou sebe, pak Šímu - u toho na něj trdlovat, aby neječel, protože nesnáší oblíkání rukávů, rukavic a čepice. Pak ho ještě nacpat do fusaku, baťoh na záda a vyšlapat s ním 4 patra nahoru (bydlíme v poschoďovém terasovém baráku - pozn. přesně 72 schodů), pak nahoře lovit klíč od kočárkárny a vycpat se ze dveří s kočárem ven. Většinou jsem nahoře pěkně zpocená :o)). Ale baví mě na tom hlavně to, že tímhle tělocvikem se mi od začátku roku zadařilo shodit 3 kg a objevila jsem tady v okolí několik holek s kočárama, takže je o čem povídat a chodíme ven tak nějak stejně. A myslím, že prckovi ten čersvej vzduch prospívá, i doktorka nám to doporučeuje. Jedině, když celej den sněží nebo je celej den takový to „šedo“ a víc jak -5, tak ho nechám doma nebo ho šoupnu do sedačky a jezdím s ním po návštěvách, nákupech nebo za taťkou :o).
Totiž si dost dobře neumím představit, co bych doma měla pořád dělat, kdybysme třeba celý týden nikam nešli??? Nejsem asi zrovna ten typ, který vydrží být pořád doma. Kdybyste viděli, jak se těším až bude teplo, to se bude cestovat - hlavně na chalupu a tak různě a hlavně nebudu muset Šimona balit do všech těch kombinéz, čepic a fusaků, což mi děsně vadí.

A duhá věc, jak jste probíraly, kdy těm našim drobečkům pořídit sourozence, tak já zastávám názor, že až bude ten první sám chodit na záchod, nebude potřebovat kočár (ani golfáč) a bude rozumět tomu, že bude mít brášku nebo ségru. Moje švagrová má tři kluky a má je vždy po 3,5 letech. Myslím, že to je úplně ideální, dobře si spolu rozumí a měla vždycky čas se i naplno věnovat miminku.
Tady v ulici se mnou jezdí ven holka, má 2měsíční holčičku a chlapečka, kterému je rok a půl. Sama říká, že jí to dává šíleně zabrat a navíc, že jí mrzí, že se tomu klukovi nemůže věnovat na 100%. Ten ještě nechápe, že se máma musí starat (i víc) o někoho jiného, ještě taky nosí plenky, ještě neumí moc mluvit a potřebuje taky ještě jezdit v kočárku. Má normální hluboký kočár, kde vozí miminko a pod rukojetí připevněnou takovou sedačku a tam sedí ten chlapeček. Obdivuju jí, že to zvládá, ale je mi toho kluka líto, sám by ještě potřeboval svůj kočár a víc pozornosti.....

Určitě budeme chtít Šimůnkovi pořídit sourozence, třeba ještě dva, ale určitě počkám, až bude větší - tak za ty 3 roky. Měla bych pocit, že si to s ním neužiju a že ho o něco šidím. Vždyť i mateřská se může protáhnou na 4 roky a navazovat na sebe, ne? Já tedy nevím, vzhledem k tomu, že i teď pomáhám přítelovi ve firmě a mám i jiné aktivity,tak neplánuju vrátit se do původního zaměstnání, protože docela určitě zůstanu v rodinném podniku, ale i kdyby to tak nebylo, určitě bych se nesnažila „spláchnout“ to najednou, připadá mi to sobecký vůči těm dětem. Přeci si je pořizujeme proto, abysme mohly být co nejvíc s nima a užívat si je na 100% a být tu pro ně, kdykoliv nás budou potřebovat, dokud jsou ještě takhle malinké.

Občas se mě někdo zeptá: „tak co, kdy plánujete druhý, když máte tak hodný mimčo“? Zasměju se tomu a odpovídám - klíďo hned, ale sama vím svoje…že hned ne. Věřím, že při Šimůnkovi bych ještě jedno mimi asi zvládla, protože je fakt děsně pohodovej, miloučkej a hodnej (teď neklepu na dřevo, ale radši buším do stolu :o) ), ale to by musela být náhoda, doufám tedy, že antikoncepce neselže :o).

Koukám, že jsem tu napsala i to, co jsem snad ani napsat nechtěla, navíc nevím, jestli je to souvislý, protože už to po sobě nestíhám číst, protože mám napuštěnou horkou vanu :o))), tak aby mi nevystydla :o).

Jen doufám, že jsem se svýma názorama někoho nedotkla, každý má přeci právo na ten svůj......

Pa Martina (25let)

P.S. pro Jiřku - všechno nej, nej k sobotnímu svátku a s tím pindíkem to děláme taky tak :o) - doktorka sice řekla, ať s ním nic neděláme, ale já mu ho při koupání taky malinko přetáhnu a umeju, ono jim to neškodí :o)))))

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 17.02.03 11:28

Ahojda kamarádky a kamarádi!

Teda, vy jste se rozepsali, a to je moooc dobře, nemáme aspoň s mamkou tak černé svědomí, že to tady zaplňujeme textem jenom my :)))

Já jsem byla v pátek na šestiměsíční kontrole, a mám krásný míry a váhy (jenom šestky a sedmičky): 67 cm a 7,67 kg! U paní doktorky jsem se předvedla jako nejhodnější holčička na světě, smála jsem se, povídala a ukradla mamce její seznam otázek… no, co vám budu povídat, z pusy mi ho musela vytrhnout silou :))). Taky jsme paní doktorce vzaly jednu moji fotku, má totiž v ordinaci fotky dětiček, o které se stará, tak doufám, že se mezi nimi budu dobře vyjímat :).

Jinak vás všechny obdivuju, jací jste čilouškové, já jsem lenoch (asi po mamce a taťkovi :), po:,–(ím se taky z polosedu - chachá, nejradši to dělám při jídle v židličce, to se pak mamka nemůže tou lžičkou pořádně trefit do mojí pusinky a opatlá mi nos i tvářičky, čemuž se pak chechtám jako blázen. Ale s tím ostatním hýbáním je to pro kočku - na bříško se ještě pořád otočit neumím, překáží mi totiž ta spodní ručička - furt nevím, kam s ní :(. Máma se mnou ale pořád válí sudy a to mě baví. Na bříšku dělám kliky a ksichtíky do zrcadla, které mám za hlavou, ale pro hračky sahám jen tam, kam dosáhnu. Neposunu se ani o cenťák.

Ovšem co zvládám bravurně, je otočka vleže o 180 stupňů. S oblibou ji dělám ráno, když se probudím, takže mamka mě jde pozdravit a tam, kde čeká hlavu, na ni jukají nožičky :))) Jinak otočky provádím pod hrazdičkou, protože se tak nožičkou dostanu k těm otáčecím koulím, které (chachá!) jsou připraveny pro ručičky a mydlím do nich zá:,–(ně nohama. Dokonce umím nohou otáčet toho vrnícího motýlka - to vydržím donekonečna.

No a když ležím na boku, vzpírám se na spodní pacičce, jako bych si chtěla sednout, funím, hekám a vztekám se, že to nejde. Ale trénuju poctivě, tak to snad časem půjde :).

Ještě vám napíšu, jaké jsem byla dokonalé miminko na oslavě padesátin máminy tety (samochvála smrdí, ale já opravdu byla zlatíčko). Udělali mi hrací plochu na posteli v ložnici hned vedle obýváku, ve kterém bylo asi 30 lidí, kteří hulákali jeden přes druhého a já jsem si hrála, povídala a ukrutně se smála na ty davy, co mě chodily obdivovat - po 2 hodinách se mi chtělo spinkat, tak mi jen zavřeli dveře a já v tom rámusu chrupčila 2 hoďky… no, co vám mám povídat, všichni říkali, že hodnější miminko už dlouho neviděli. Tak nevím, jestli jsem byla pyšnější já nebo táta, protože mu všichni říkali, že jsem celý on :)))

K plínkám - my používáme Babylove Midi (5 - 9 kg) z Drogerie Markt, zrovna dokončujeme poslední balení a už budeme kupovat Maxi, protože jsem na tom stejně, jako vy ostatní - mamka mi ji krásně zapne na bříšku a když mě jde přebalovat, mám ji na „kolty proklatě nízko“.

No a nakonec ještě holčičí starost - píchnout ouška na náušničky jdeme až příští středu, takže jsme na ostatní holčičky nezapomněly - dáme vědět, jak jsem vřískala :))) …ale pro krásu se musí trpět, takže to snad vydržím!

Ahojda, přeju krásný týden a pozdravujte mamky.

Viki (6 měsíců) s Bublinou

A něco od mámy: Když tady čtu vaše problémy s oblékáním, připadá mi, že si opravdu tak hodné dítě ani nezasloužím. Viki se při oblékání ven totiž směje, protože se těší na procházku. Dokonce trpělivě čeká v kočárku, dokud se neobuju a nedoobleču. (No, pravda je, že to pochopila taky asi až před měsícem - v době, kdy jsme vyřadili korbičku a jezdíme ven ve sporťáku v polosedě, takže Viki vidí dobře ven.)

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 17.02.03 11:34

Ahoj Šimůnku,

opravdu jsou ty naše mamky v něčem stejný… my obyčejně drancujeme Next v Letňanech, takže hračky mívám ze sousedního Broučka a Berušky. Máma nevydrží jediný nákup, aby mi nepořídila něco nového.

Jinak prosím vyřiď svojí mamce, že ta moje jí vysílala SOS v osobní zprávě ohledně nějakého papání. Kdyby si našla minutku a jukla na to, moje mamča by jí byla moooc vděčná :).

Už se těšíme na fotečky (a děkujeme za pochvalu).

Viki

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.02.03 12:53

Ahoj všechny miminčí slečny i pánové,

Zdraví Vás Terezka. Konečně se moje líná maminka rozhoupala Vám taky něco napsat o mně. Vždycky mi totiž jenom četla Vaše příhody a uklidňovala se u nich, že děláte přesně stejné lumpárny jako já, takže v tom aspoň není sama. Ale aby něco napsala taky o mně, k tomu se nikdy nedostala.

No, objektivně musím přiznat, že jsem jí k tomu moc příležitostí neposkytla. Již od narození totiž zastávám názor a i v praxi ho provozuju, že rodiče se musí zocelovat hned od začátku, aby si uvědomili, kdo to tady teď řídi. A pak můžou být jen mile překvapeni a vděčni za každou benevolenci z naší strany.

Tak např. jsem ze začátku spala, jako správný dospělák, asi 8 hodin denně ? přes den téměř vůbec. Zbytek dne jsem buď jedla nebo brečela. A máma pěnila, kdo chytrý, že píše v těch knížkách, že miminka spí asi 20 hodin denně. Nebo taky jsem věděla, že si maminka nastudovala, že děti se mají kojit ?ad libidum?, neboli jak často chtějí. A to já jsem zase chtěla pořád, třeba i po půl hodině. 2 hodiny byly naprostý maximum. Teď už jsem na ně trochu hodnější, spím už i přes den (tak hodinu dopoledne a hodinu odpoledne) a bez kojení vydržím někdy i 2, 5 hodiny, v noci dokonce někdy i 4 hodiny.

No abych se taky konečně představila. Jsem už velká holka - 3.2. mi bylo půl roku (jo, jo stárneme, stárneme). Měřím 65 cm a vážím asi tak 8 kilo (7,70 před 14 dny, kdy jsem se naposled vážila). Jenom trochu závidím Vám, Viktorko a Eden, jaké už máte krásné vlásky, že už se můžete parádit a nechat si dělat culíčky. No, já sice nejsem úplně plešatá, ale ty mý vlásky by se daly snadno spočítat.

Musím Vám taky říct jednu velkou novinu. Už dva týdny papám i něco jiného, než maminčino mlíčko. Nejdřív se mi to teda vůbec nelíbilo. Máma mě totiž na to týden připravovala a pořád mi vyprávěla, jak se mám těšit, že už budu papat i ?normální jídlo?, protože už jsem velká holčička (já teda nevím, co je na mlíčku nenormálního ? mně úplně vyhovuje).

Nastudovala si to přesně z knih i z návodů tady na eMiminu, a už pro mě měla připravenou mrkev. Ale pak jí paní doktorka řekla, že má začít šťávičkama (pozn. mámy:?čímž opět vnesla chaos do mé již jakž takž připravené strategie ?zavádění pevné stravy?). Ale to vám řeknu rovnou ? ty šťávy jim jíst nebudu! Taky se nedejte obelstít. Je to hrozně kyselý a ani nějaký mámino přemlouvání a citový vydírání, že se s tím ručně pasírovala půl hodiny, se mnou nehnulo a všechno jsem vyprskla. Tak to pokračovalo 3 dny, až máma rezignovala na rady paní doktorky a rozhodla se mi dát tu vařenou mrkvičku. No, to už se docela dalo sníst.

Postupně jsem objevila, že tahle nová věc skýtá i spoustu legrace. Tak například bouchat do lžičky, až její obsah vystřelí na koberec; zkoumat prstíčkama, co to na tý lžičce vlastně je, a ještě, než mi je máma stačí utřít rychle si na něco sáhnout (třeba na svý nebo mámino tričko nebo na sedačku); nebo třeba místo jedení do tý lžičky foukat a prskat. Je to fakt docela zábava. Mimo mrkvičky jsem ještě měla brokolici a zelený fazolky, a pak taky brambůrek, ale ten mi samotnej nechutnal, až když jsem ho měla společně s mrkvičkou. Já vám ještě napíšu, jak pokračuju, a jaký další lumpárny se mi podařilo s jídlem vymyslet.

Oblíkání je věc, kterou od malička nesnáším úplně nejvíc na světě. Hlavně, když mě chce máma nacpat do několika vrstev teď v zimě. Lituju, že jsem se nenarodila radši někde v teplých krajích. Takhle alespoň dávám svoji nelibost najevo tak, že celý panelák ví, že jdeme na procházku, nebo, že jsem se vykoupala a musím se zase oblíct.

Jinak, co se týče plenek, mám pořád ještě Pampers Midi, i když máma říká, že už mi brzo taky bude muset kupovat ty větší. Ale zatím mi ještě hezky drží na bříšku a nic mi z nich neteče. To Fixies Midi už se mi taky začaly rolovat dolů.

Tak se všichni mějte moc hezky a těším se na další Vaše příhody.

Pápá
Terezka (6,5 měsíce) a Zuzana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.02.03 21:33

Ahoj Viki,

popros mamku, at najde nejakou pani doktorku, kde nausnice nastreluji. Ja uz mam nausnicky 5 dni, pani doktorka mi je nastrelila a vubec jsem o tom nevedela. Vztekala jsem se jen kdyz me pani drzely a delaly mi tecky na usi v miste, kam chtela nausnice nastrelit. Ja totiz omezovani v pohybu vubec nemam rada. O nastreleni jsem ani nevedela a neukapla mi ani kapka krve a vubec mam ouska uplne v poradku. Moc ti drzim palecky at te to take vubec neboli. A stejne se priste narodim jako kluk, ty to maji mnohem jednodussi.

Adelka (4,5 mesice) + mamka Lucie

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.02.03 22:59

Ahoj Koblížci,hodní i zlobiví! Minule jsem Vám pozapomněl napsat,že budu muset nosit plínky Pampers vel.4,páč ty 3.už mám,jak mamča říká-proklatě nízko.Mám už v necelých 5.měsících něco přes 8 kilo,ale tlustej teda rozhodně nejsem.Jsem dlouhej,nevím,po kom,naši teda velikostně nijak nevyčuhujou.A to pořád papám jen Hamilon 1 forte,takže žádný mrkvičky a tak.Od dalšího pondělí už budu baštit Hamilon 2,sem teda zvědavej,co to bude za zázrak…Mamka se už těšila,že jí budu patlat mrkev a tak po zdi,a prý není kam spěchat,že pokud mi stačí mlíčko,tak to je v naprostém pořádku.Takže ještě měsíc a jdem na to!!!Dneska jsem měl řádivou(je úplněk,chachá)a jak jsem byl takovej dovádivej,tak se mi povedlo se při ukládání se na hrací deku mamce vymrštit z jejího sevření a majznul jsem se do kebule!!! Joj,to jsem řval!!A mamka hned šílela,jestli nemám otřes mozku,a furt mě sledovala.Ale já se smál,co to je proti mamce,která na sebe v dětství strhla ze stolu žehličku…(aspon má výmluvu,proč je tak praštěná,ta žehlička jí spadla na hlavu).No a k tomu pindíku-mě s ním nikdo zatím nic nedělá,jen mi ho utírají po čůrání a koupou mi ho,prý to stačí,tak nevím.A den ode dne se víc směju a kecám.Naši se kolikrát přes mou rozpravu nedozví nic z televize.Jo,mi­mochodem,ta věc mě zajímá čím dál víc,byli tam nějací lidi a kopali do takové kuličky,prý do balonu,já dělal jen-jééé,uááááééé­é,eáááá a tak.Mamka je z toho na prášky,prý to budu mít po tátovi,ten tam taky kouká snad i na zrnění…Ale oba rodičové měli radost,nebot zvěděli,že 9.3.začínají závody F1,tak se s nima můžu koukat(pche,to se ještě neví,jestli mě to bude bavit,ale je to kravál,tak asi jo…) Mamka se sem cpe a chce vám asi něco sdělit,tak já prchám.Papa,Pa­triček. Ahoj maminy,tak mě k tomu to moje pískle taky pustilo…jen jsem přemýšlela o tom,jak se rozjela diskuze,kdy mít další mimino.Já jsem asi divná,ale jednou mi tato zkušenost docela stačí.Patriček je velice skotačivé dítko,a nedovedu si představit,že bych splodila ještě jedno takové.Vím.nikdy neříkej nikdy,ale jsem občas v takovém podivném rozpoložení-mám pocit,že jsem neštastná,že to vůbec nezvládám a hlavně-jsem s Patričkem 99% dne i týdne sama…byla jsem zvyklá na lidi,na společnost,ale od té doby,co jsem otěhotněla,jsem pořád jen mezi 4 stěnami a propadám pocitu,že mi z toho začíná (lidově řečeno) hrabat.Nemám v okruhu takřka nikoho,kdo by přišel na návštěvu,nebot mám za známé samé workoholiky,a ti rozhodně na řvoucí mimino nejsou ani za mák zvědaví…ani nevíte,jak toužebně čekám na jaro a na nekonečně dlouhé procházky…omlouvám se,pokud jsem vylitím své utrápené dušičky někoho zdržela,ale jsem jen z celého mateřství nějaká rozhozená…místo toho,aby se tím moje manželství upevnilo,mám pocit,že se mi rozpadá…holky napište,jaké pocity máte Vy,snad jsem vyjímka,které se to vymyká a u Vás je to v pořádku,moc Vám to přeju…Mějte se krásně,a držte se!!! Těším se na Vaše zprávy,jste takřka jediné spojení se světem…Monča,Brno.

Tony1
Stálice 83 příspěvků 17.02.03 23:03

Ahoj všem,

to jsme si zas s mamkou početli!!! Mně je trošku líto, že ještě neumím tolik věcí jako vy, to musí být velká legranda. Já si nejradši ležím na zádíčkách a koukám, jak mně máma baví, to je nejlepčí. Nejvíc pohybu mám večer před koupáním, když mě mamka jenom v plínce šoupne na chvilku do postýlky pod kolotoč - to pak mrskám nožičkama a ručičkama a tančím v rytmu farmářské melodie, kterou ten můj kolotoč hraje. Taky zbožňuju, když mě (nejlépe nahulatého) máma vezme pod pažičkama a vyzdvihne vzhůru. Já si jí opřu nožičky o ramena a dělám na ní dřepy. To je žůžo, to se nařehtám nejvíc za celý den. Mamka vždycky říká, že čeká, kdy se jí zvesela vyčurám do pusy, ale to já bych neudělal :-))

Největší novinka tohoto týdne je, že jsem na večeři začal dostávat trošku rýžové kašičky, protože se v noci dost často budím na mlíčko a maminka mě asi tak často nerada vidí, nebo co. Nemůžu říct, že by to bylo to nejlepší, co jsem kdy měl, ale když to nakonec skončí zase mlíkem od mámy, tak to spapám celkem ochotně. A vydržím pak spát od desíti do půl čtvrté. A ta silikonová lžička je fakt bomba, hezky ji ožužlávám a srkám kašičku, takže je to i trošku zábava.

Jak si tu posledně máma pochvalovala, že si vycházky se mnou užívá, tak jsem jí dal trošku za vyučenou - poslední týden jsem ji pokaždé prohnal, když z každé procházky klusala za mého vydatného křiku. Jak jsme zaparkovali v kočárkárně, tak už jsem se usmíval, aby viděla, že se na ni nezlobím, ale to se pak myslím trošku zlobila ona. Takže Lucko, řevu zdar, tomu procházkovému zvlášť! A ještě pro Lucku - já mám taky rád, když mi máma zpívá. Nejraději mám písničku, kterou prý zpívá Marylin Monroe v jednom filmu, a jak přijde ?pu-pu-pi-du?, tak se můžu uřehtat.

I my, Jiřinko, už hezky dlouho přemýšlíme, jak otiskovat nožičku a ručičku a myslím se na to vykašlem. Taky nám není jasný, jak bychom to udělali. (pozn. mámy : jednou jsem viděla, jak měl někdo před domem na chodníčku v jednom z betonových čtverců otisknuté ručičky a nožičky ročního děťátka - bylo to moc hezké a dojemné a myslím, že v tom roce už to děťátko hezky zvládne. Takže jestli máte svůj dům a budete třeba betonovat chodníček, počkejte, až bude Jírovi rok! :o)

I když jsou mi teprv 4 měsíce a 3 týdny, už dobírám posledních pár Pampers Midi, a pak už přecházíme na Maxi. Jsem takový obřík a ty Midi mi taky padají pod pupík jako Jírovi a všem ostatním. Mám za úkol zeptat se ostatních obříků, jak to mají s kojením - prosím pro srovnání Adámka, který je ještě pořád na mlíčku, a Ondráška a Pajáska, kteří papají spolu s mlíčkem i něco jiného - po kolika hodinách ve dne pijete mlíko od mámy?

Mějte se všichni moc hezky, Viki držíme pěsti, aby píchaná ouška nebolela (kdyby se ti to vyloženě líbilo, tak mně dej vědět, že bych to třeba taky zkusil…?) mamka dala pár fotek na internet, tak se můžete podívat, jak se hezky povaluju :o) Papá, Toník

Tony1
Stálice 83 příspěvků 17.02.03 23:04

Ahoj Klárko,
taky by mě zajímalo, do kdy musí mimčo odbrkávat - asi je to ale hodně individuální a člověk to musí vyzkoušet. Třeba moje kamarádka nedávala jejich chlapečka brkat od 3 měsíců, jenom ho položila do postýlky na bok. Já mám vyzkoušeno, že brknout musíme i za cenu probuzení při nočním krmení, protože když si Toníček nebrkne, později se poblinká nebo ho bublina v jícnu tak trápí a bolí, že mnohdy pláče. V mojí chytré knize :o) píšou, že když si děťátko neodbrkne do 3 minut po kojení v poloze na rameni, tak brkat vůbec nepotřebuje a nemá smysl to z něj dolovat. V našem případě to třeba neplatí - však jestli ti Kubík při krmení usne, zkus ho dát do postýlky na bok a uvidíš, jestli se sám probudí nebo bude spát dál.
Měj se pěkně, ahoj Mája

Tony1
Stálice 83 příspěvků 17.02.03 23:10

Ahoj Zuzko,
moc mě pobavilo, jak ses podivovala nad tím, kterej chytrák napsal, že malé dítě prospí i 20 hodin denně. Zjevně máme stejnou knihu a i nám to přišlo neskutečné, protože náš Toník toho přes den taky moc nenaspal. Tak jsme se smáli, že autor má asi nějaké rohypnolové dítě :o)
Díky za pěkný příspěvek v jednom z dřívějších Vrabčáků o nespokojenosti dětiček, když se je snaží muchlat cizí lidé. Mám to vytištěné a návštěvám dávám povinně přečíst :o)
Měj se hezky ty i Terezka, ahoj Mája + Toník

Milada01
Kecalka 174 příspěvků 18.02.03 08:28

Ahoj Klárko,
Připojuji se k názoru Máji, že co se týká odbrkávání, je to značně individuální. Já jsem třeba nenechávala Adámka odbrkávat nikdy. Protože při kojení v leže vždycky hned usnul, připadalo mi to zbytečné buzení, tak jsem se ptala hned v porodnici a řekli, že pokud to není třeba, nemusím. Je fakt, že poté co přestal spát na boku, spí na zádach s hlavou vykroucenou úplně na stranu a ještě nikdy neblinkal, jinak bych se asi bála. Takže to chce vyzkoušet.
Ahoj Milada.

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 18.02.03 11:26

Ahoj Toníku,

jéééé, to je príma, že už máš taky albíčko! Jsi úúúžasně roztomilej chlapeček, ta fotka v bublinkách se mamce moc povedla! Už se těšíme na další pokračování - musíš mamku popohánět, ta moje to po počátečním nadšení občas trochu fláká, tak vím, o čem mluvím :))).

Pa, Viki

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 18.02.03 12:02

Nazdar spuntici !

Zdravi vas Eden, ktera se naucila otacet z briska na zadicka (chachaa, uz je to pro me hracka !) a taky nove ze zadicek na brisko ! Kdybych byvala vedela, ze sebou staci jen tak skubnout a je to? Akorat ta postylka je mi najednou nejaka kratka, vzdycky si chci trochu zavalet sudy a ocitnu se zasprajcla na brisku mezi spruslema a kdyz nevim, jak dal, zacnu uzkostlive knikat o pomoc. Taky me mamka polozila rano na deku doprostred pokoje a ja jsem se ?zakutalela? az pod kanape !!! Meli jste videt jeji vyraz, v prvni minute se lekla, ze jsem snad skocila z balkonu !!! (chichi to musi byt urcite velka svanda !)

Asi se ze mne stane operni pevkyne. Zpivam totiz hned jakmile vyjedeme s mamkou na prochazku a neprestanu, dokud neusnu. Muj zpev spociva v nekolika tahlych zvucich prerusovanych nahlymi kratkymi vykriky o oktavu vys , a tak porad dokola. Mamka tak zarucene upoutava pozornost, chichi !

Musim se pochlubit, ze uz papam piskutky !!! Maminka zhresila oproti svym vyzivnym predsevzetim a koupila mi susenky, ?zarucene nerozzuzlatelne?, ktere pry miminum pomahaji prorezat zoubky. No to tedy silne podcenila me zuzlaci schopnosti ! Dala mi ho v kocarku a kdyz se na me po minute podivala, pulku piskotu uz jsem mela v sobe a druhou pulku jsem si naaadherne rozpatlala nejen po obliceji, ale i po bile vychazkove kombineze!!! Mamca se zhrozila a zacala se mi dobyvat do pusinky v presvedceni, ze se zarucene zacnu dusit. Ani nahodou! Ja jsem si totiz vynalezla zpusob, jak to spapat bez nebezpeci. Nejdriv si piskutek pekne nazuzlam az zmekne, potom si co nejvetsi mnozstvi narvu do pusinky, pricemz si ho jazyckem lepim na horni patro, a potom mi nezbyva, nez si ho szuzlavat nez uplne zmizi! Vrele doporucuji!!!

Viki, co Tvoje zoubky? Moje jsou zatim v nedohlednu ;( A ja jsem pry taky cely tatinek. Nechapu, co lidi na nas culikatych holcickach vidi muzskeho;)?

Taky jsem poprve ochutnala masicko. Tedy, byl to takovy blivajz, ze jsem ho mamce nekompromisne vyprskla do obliceje. Stejne ji obdivuju. I s ocima plnyma kruty se na me laskyplne usmivala a myslela si neco jako ? tak priste?. No, to urcite!!! Vazne nechapu, co na tom masozravem zpusobu zivota ti dospelaci maji. Mne zatim postaci mlicko se zeleninkou ;)))

Pry jsem ted nejaka zivejsi. Pri nejmensi prilezitosti kopu nozickama jako o zivot a kdyz jsem na brisku, vypada to, jako bych silenou rychlosti plavala. Je to muj nacvik na lezeni, i kdyz pokud to takhle pujde dal, budu misto lezeni asi doma litat?

Muj tatinek je na vrcholu blaha. Z niceho nic jsem totiz porad dokola zacala opakovat ?papa?, coz tady znamena ?tata?. Vsichni jsou u vytrzeni jaky mam jemnoucky hlasek. K tomu jsem jako bonus jeste zacala chrochtat jako prasatko, a kdyz to po mne nekdo zacne opakovat, tak se okamzite rozbrecim. Myslela jsem si, ze to nikdo jiny neumi?

Kdyz jsem nervozni nebo nedsena, porad ted kroutim zapestimi, vypada to, jako bych tancila orientalni tanec nebo delala ranni rozcvicku. Rucicky taky uz umim vztahovat, kdyz me nekdo chce vzit do naruce.
Jirikovi poradime s tim rucickovym otiskem. Teda, mne ho maminka delala, kdyz mi byl mesic, tak jsem jeste byla ponekud mene mobilni, ze ano;))) Pockala si, az usnu, rucicku mi napatlala tusi a pak se ji snazila krkolomne natisknout na papir. Povedlo se, ale ja jsem se samozrejme probudila. Ta tus rychle zasycha, tak jsem ani nestihla nic popatlat, skoda ;))) Mamka preje te tvoji prijemnou zabavu !

Klarce s tim brkanim : nam v porodnici rikali, ze kojene deti si leckdy ani nebrknou nebo jen samy, protoze spolykaji mnohem mene vzduchu nez kdyby pily z lahve. My ted pozorujeme ?brkovy pokles? po zelenine, ktera je tuzsi. Pry az budeme papat vetsinu pevne stravy, budeme brkousit sami ;) No to se tesim, aspon si to budu moct schovavat do tichych preplnenych cekaren, mamka si aspon uzije?

Stejne jako vy ostatni lumpici, i ja miluju chytat lzicku jeste nez se mi dostane do pusinky. Je to takova nase dobrodruzna hra ?kdo bude rychlejsi?. Uz se mi podarilo vyplesknout si komputek do oci a jednou i do nosicku, v obou pripadech jsem pak desne jecela a bylo po jidle. No, aspon uz vim, ze jinudy nez pusinkou to tam dostat nejde? Taky si vzdycky pockam, az je bryndacek poradne zazeleninovan a pak si ho zacnu vsi silou muchlat pres oblicej, jako to delam s plinkou pred spanim. Vypadam pak jak domorodec, nadhera!

Preji vam vsem krasny tyden plny zlobeni a utahanym maminkam zdar!!!
Eden s Ditou

PS. Terezko, vitame Te do klubu, hurrraaa, dalsi upovidana zenska posila, jen tak dal, damy! A Terezko, jsi jen o den mladsi nez ja!!!

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 18.02.03 12:14

Ahoj Tonicku,
Tedy musim uznat, ze jsi krasnej kluk s velkyma chytryma kukadlama! Moc Ti to na foteckach slusi, asi se o Tebe s Viki popereme!
papa Eden

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 18.02.03 19:58

Vyřídím Viky, ať tam mamka do SOS mrkne. Jinak mi zas spíš ve Smíchovském Carrefouru, je to k nám blíž :o) Šimon

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 18.02.03 20:23

Ahojky Mončo,
tak předně vás oba se Šimůnkem zdravíme a snad i trošičku zlepšíme náladu.
Myslím, že s takovouhle situací se musí vyrovnat teď asi každá z nás, že na prvním místě máme doma miminko o který se musíme starat a na dřívější společnost a zábavu není v první řadě čas, ani tolik příležitostí. I já jsem byla zvyklá pracovat v kolektivu, kde byla spousta lidí a i jinak pohybovat se neustále po společnosti - ať to byly večeře, kina, kluby, diskotéky..... Ale zas mi tyhle aktivity teď ani tolik neschází, co máme doma malého. V těhotenství jsem se rozhodně doma nezavírala, asi do 30.týdne jsem chodila do práce (i když jak do holubníku), ale jinak jsem se účastnila všech možných akcí - jako výletů na chaty, kina a společnost, protože mě bavilo na každýho špulit pupík :o))), ale taky to bylo tím, že mi bylo fajn a neměla jsem žádný problémy. Nevím tedy, jak to bylo s Tvým těhotenstvím.
Ale i te´d když máme prcky si myslím, že je potřeba občas někam vyrazit, vypnout a pobavit se. Takže pokud máš v blízkosti babičky, tety, kamarádky nebo manžela, který Ti může Páťu pohlídat, tak toho určitě využij, vždyť kamarádek z dřívějška určitě bude dost - a je jedno, jestli jsou svobodné nebo jestli už mají taky mimča.
Mě to nedá sedět se Šímou jen tak doma, takže s ním alespoň určitě 3× - 4× týdně někam vyrazím - na nákupy, na návštěvy, za přítelem do práce, s kamarádkama s kočárem…docela bych nevěřila, kolik se dá navázat přátelství jen když jdeš s kočárem na procházku. Já tady v okolí neznala jedinou těhuli a teď se tu potkáváme s kočárama, je o čem tlachat a tak. Taky jsem se na rodině.cz seznámila se dvou holkama, který mají stejně stará mimča jako je Šimon a tak 1×za 14 dní si dáme sraz třeba u Meka, nebo jedem nakupovat i s dětma nebo se navštěvujem doma, je to i sranda, jak ti mrňousové po sobě pokukujou a chechtaj se na sebe.
A když mám možnost, tak třeba 2× týdně večer někam jdu, pohlídá babi nebo přítel. Zrovna minulý týden jsme se vrátili z chalupy a v pátek jsem hned s kamarádkama letěla na Valentýnskou párty do klubu a Šimůnka něchala doma s tátou. :o)))
Jak píšeš o tom nepochopení v manželství, tak u nás to narozením Šimůnka nabralo pravý opak. Když jsme byli sami, občas jsme se o něčem dohadovali (já jsem takovej paličák :o) ) a někdy se i šíleně zhádali, ale od tý doby co máme Šimůnka se nic takovýho nestalo, je fakt, že se změnila spousta věcí, ale můj přítel Petr je teď výbornej táta i přítel. Když byly Šimůnkovi 2 měsíce, tak rozjel svoje podnikání, takže času taky moc nemá, ale snažíme se to skloubit všechno nějak dohromady ke spokojenosti všech. Jistě, že bych byla ráda, kdyby měl času víc, nemá ani pořádně volný víkendy, protože provozuje obchod zároveň s večerkou a má otevřeno každý den včetně víkendů 7-21hod a jsou na to jen dva, i si sami zásobují a vůbec dělají všechno. Takže s tím časem taky žádný terno, ale snažíme si to ulehčit, buď bývá doma třeba celé dopol. někdy přijede třeba odpol. na třeba několik hodin, někdy přijde večer až zavře až uklidí krám, což je třeba i v půlnoci, záleží, jak se s kolegou domluví, jindy zas dřív, aby stihl se Šimůnkem koupání.....ale i na to jak toho má hodně se Šímovi snaží věnovat ze všech sil - koupe, krmí, přebaluje, vždycky si udělá čas, když jedem k doktorce nebo na očkování, tak jde s náma. A já se snažím taky, jezdíme za ním se Šímou do krámu, aby s ním mohl jet třeba na procházku nebo si ho jen chvíli pochovat a taky mu něco pomoct.
Myslím, že tohle všechno záleží na dohodě a toleranci obou partnerů. Měla jsem z toho strach, ale jak je vidět, všechno jde, když se chce.....
Tak nesmutni a kdybys mi třeba chtěla napsat, tak se mi ozvi na martina.krepe­lova@seznam.cz

hlavu vzhůru a páček!!

Martina + Šimon

P.S. Patrikovi všechno nej k zítřejšímu svátku

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 18.02.03 20:32

Ahojky,
zdravím vás ještě jednou tenhle týden, protože jsem byl dneska v poradně a na dalším očkování.
Musím se pochlubit, že jsem dneska byl statčenej, protože mě při očkování měl na klíně táta a máma na mě pořád mávala nějakou kníkací žirafkou :o))), takže, když mě paní doktorka píchla, tak jsem jenom zakabonil bradičku, ale křičet jsem nezačal. Nechtěl jsem vypadat před tátou jako bábovka :o)).
Taky jsem se zas nacpal na váhu, mám 7,97 kg a 78cm. Prý jsem kus chlapa :o))). Pak mi paní doktorka změřila ještě hlavičku, poslechla srdíčko - to jsem jí chtěl hned ukrást, ten přístroj co měla na uších. Pak řekla, že jsem zas moc živej a šli jsme pryč :o).

Přišla mi pozvánka za měsíc na vítání občánků, tak jsem tedy zvědavej, co se tam bude dít :o)).

Tak pááá ŠIMON 5měs + Martina

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 18.02.03 20:40

Ahoj Bublino,
já v SOS nemůžu najít co jsi potřebovala? Napiš mi to kdyžtak sem.
díky Martina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.03 20:47

Ahoj Mončo,
jo jo,plně chápu tvoje pocity.Taky mám někdy pocit, že jsem tak nějak ve všem zapomenutá.Zvláštní na tom všem je to, že všichni okolo jsou milí a při ruce.Přítel je super táta (bohužel trochu horší milenec :o) Já nevím, kdo kdy říkal, že žanský se mateřstvím dost změní.Upnou se na mimčo a zapomínají na partnera. No, tak u nás je to pravý opak.Já se dožaduji a přítel se pne ke Kubíkovi),obě babičky jsou ochotné a já s epřesto někdy cítím docela sama.Zkoušela jsem najít spřízněnou duši tady na netu,ale zatím nic.Asi jsem v Boru opravdu jediná zapomenutá maminka.Tak alespoň denně chodím ven,že třeba někoho podobného najdu a v sobotu se dokonce chystám na vítání občánků.SNad tam někoho najdu.
Takže nesmutni, že jsi v tom sama.Pro nás pro všechny je to nová životní zkušenost.ČAsem si zvykneme a život se nám sám uzpůsobí tak, abychom si to všechno užívali a nemyslely jen černě.
Měj se krásně a měj na mysli, že ten drobek je vysněný a narozený z lásky.U nás to tak bylo a nejraději bych ho hned sežrala.
TAk papa a když bude splínovka jsem na mailu jarosova.k@iol.cz
Klára (33)

Milada01
Kecalka 174 příspěvků 18.02.03 21:39

Ahoj zlobidla!

Teda řeknu Vám odjet na víkend pryč, to pak znamená pěknou fušku se čtením komentářů, ale už jsme se prokousali!!!

O víkendu jsme byli u tety a strejdy na Šumavě. Mají tříměsíční holčičku, je velmi drobňoučká, ale hýbe se mnohem víc než já. Byli jsme jako dva protiklady, jí museli do jídla nutit nechtěla ani od její maminky ani z lahve, mě musela mamka spíš odtrhávat. V neděli jsme byli na obědě v restauraci, ona byla celou dobu hodná a spinkala v autosedačce, já jsem celou dobu řval a chtěl se nosit … Mamku taky moc mrzelo, že s sebou nevzala žádné moje fotky, jelikož tam měli scaner, takže jsme mohli konečně přiložit nějakou čerstvou fotečku, ale bohužel.

V sobotu odjíždíme na celý týden k babičce a dědovi na Moravu, mamka si vůbec nedovede představit, jak potom tu absenci na e-miminu zvládne.

Zítra mám půlroční narozeniny, jdu k panu doktorovi, tak je mamka zase zvědavá na mou váhu. Takže budou zítra čerstvé údaje, ale nevím, nevím, kdy se mamka dostane k počítači, jelikož máme velké vyřizování, s mamkou musíme na sociálku, zažádat o tu ?almužnu?.

Toníku, já papám ve dne asi tak po třech hodinách. V noci jsem už teď přestal být hodné miminko a budím se jednou až dvakrát za noc a nedá se z toho vypozorovat žádná pravidelnost, někdy ještě do půlnoci, někdy až kolem druhé, prostě jak se mi zachce mlíčka, začnu řvát. Byl jsem opravdu dost dlouho hodný, takže teď to musím mamce trošku osolit.

Plenky ještě dojíždím velikost Midi, teď mám Huggiesky a ty jsou obzvlášť nízké, takže mi končí pod tím bříškem rovnou. Není divu, když už jsem dávno překročil maximální kilogramáž.

Pro dnes končím, mějte se krásně miminkovsky!!

Adámek (zítra 6 měsíců)

Ještě něco mamka: Jiřinko, díky moc za cviky, záda mě přestala bolet, i když jsem teď při víkendové návštěvě cvičila denně pouze dvakrát. (Tři měsíce ale určitě nevydržím.) Zdravím všechny! Milada.

Tony1
Stálice 83 příspěvků 18.02.03 22:39

Milé dámy, chvála od takových vyhlášených krasavic mě nesmírně těší a děkuji vám za ni. Budu mamku honit, aby deníček občas doplnila a sám sebe budu cvičit, abych měl hezky otevřené oči a začal konečně dělat něco pozoruhodného :o)
Oběma vám přeju hezký týden a ještě jednou díky! Toník

Tony1
Stálice 83 příspěvků 18.02.03 23:00

Ahoj Moni,

dnes jsem na tebe přes den myslela, jak bych tě mohla povzbudit, abys nebyla smutná… Určitě nejsi jediná, kdo se cítí mizerně, já myslím, že takový splín občas přijde na každou a je to normální. Nechci ti psát nějaké laciné útěchy, jak bude všechno lepší, ale možná to chce fakt čas a ono se to srovná. Mimčo je uragán a naruší všechno, co bylo předtím. Já mám taky někdy pocit, jak jsem neschopná a nic nezvládám, když si čtu, kolik toho stihnou ostatní mamky na emiminu, ale pak si říkám, že to máme každá jinak, každá jiné životní tempo a taky že naše miminka jsou jiná a potřebují nás jinak, tak to každá zvládáme i podle těch našich beroušků. A s tvým manželem se to určitě taky srovná. Víš co, já dodnes nemůžu zapomenout na tvoje psaní o porodu, jak ti poděkoval, když Patriček konečně vyskočil ven :o) To mi připadlo tak hezký a dojemný! Určitě se váš vztah časem upraví a bude zase dobře.
Držím ti palce a zase napiš, jak vám to jde. Jaro tu bude cobydup a pak bude zase veseleji :o))) Ahoj, taky brňačka Mája

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 19.02.03 18:19

Ahoj Martino,

to jsem blázen… no něco asi nezafungovalo (pravděpodobně můj mozek :))).

Chtěla jsem se zeptat, jakou že to nemléčnou kaši kupuješ do té zeleninky pro Šimůnka a jak ji vůbec připravuješ. Já jsem všude viděla nemléčné kaše, které se ale rozdělávají v mléce, takže jsou z nich zase mléčné… předem velikánské díky!

Ahojky, B.

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 19.02.03 18:21

Ahoj Lucie,

díky za tip, u nás náušničky taky nastřelují, takže jsi nás (hlavně tedy mě) uklidnila.

Pusinku Adélce,

Bublina

Milada01
Kecalka 174 příspěvků 19.02.03 18:23

Ahoj!
Opět se hlásí Adámek. Mám tedy 9,36 kg a 71cm. Mamka dnes koupila plenky Babylove Maxi, tak doufám Viktorko, že mi taky půjdou. Nadále zůstávám u pouhého kojení a taky jsem dostal prášky Zymafluor, prý abych měl hezké zoubky (až mi teda porostou), musí se to rozdrtit mezi dvěma lžičkama, protože zatím bych to celé nepolkl. Mamka se zhrozila v lékárně, když ji paní lékárnice řekla, že to nesmí míchat do mléka, ale do čehokoli jiného, no jo jenže já ještě nic jiného nepiju. Tak už jsem měl odpoledne první rozmačkanou ve vodě z takové velké lahve určené pro nás pro děti. Spořádaně jsem to spolknul a dokonce se i usmál, chci mít přece hezké zuby, ne!?
Mamka dnes zakoupila takový hubený mixérek, prý na ty moje blivajzíky, až přijde čas, ale zatím si s tím dělá banánový koktejl.
Tak se mějte.
Zdraví Vás všechny půlroční Adámek.

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 19.02.03 18:34

Ahoj Eden,

cheche, ty jsi lumpík s tím masíčkem - dala ti k němu mamka dost mrkvičky? Mě totiž bez mrkve taky moc nejede :))

Ale co mi tedy chutnalo úúúplně nejvíc za celý minulý týden, bylo vajíčko - mamka mi žloutek natvrdo rozmačkala do zeleninky a oba s tátou zkonstatovali, že jsem opravdu jejich, protože jsem to zdlábla v rekordním čase a chtěla ještě… oni jsou taky vajíčkoví, takže už jsme takoví doma tři. Škoda, že to vejce můžu jen jednou za týden :(

No a moje zoubky zatím nic - naši tiše doufají, že budu po nich a po všech příbuzných - o rostoucích zoubkách totiž vůbec nevěděli. Máma má pro jistotu celý arzenál z lékárny, ale snad nedojdeme tak daleko, abych musela jíst nějaké další blivajzky.

A k tomu brkání - mamča vypozorovala, že když po jídle sedím u ní na klíně a trošku mi masíruje bříško, jde brknutí samo. Ta dokonale svislá poloha dělá svoje. Máma proto čeká, až budu sedět úplně sama, s brkáním mě už nebude zdržovat - při mých sedících pohybových kreacích to asi půjde velmi lehce :)))

A nedá mi ještě napsat, že s těmi plavacími pohyby jsme na tom stejně. Já plavu i na zádech, a to znak - rukama to zvládám na jedničku :)

A dost psaní, musím mámu nechat udělat mi večeři, ať mám sílu na další lumpárny.

Pozdravuj mamku!

Pa, Viki

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 19.02.03 19:00

Ahoj holky,

teď budu psát zase chvilku jenom za sebe.

Mončo, tvoje pocity chápu velmi dobře. Lucka mi dá zabrat celý den, je to dítko uplakané a věčně nespokojené, v noci nespí (co Patriček, už se polepšil?). Mám často pocit, že to nezvládám, že všechno dělám ve stresu, nedostanu se mezi lidi.

Na druhé straně ale vím, že žiju naplno. Dokážu si vychutnat chvilky, kdy mě navštíví kamarádka nebo se dostanu do města mnohem intenzivněji než kdysi, protože je to vzácnost.
A dítě to je takový velký zázrak, nový život, nosíček pršáček, velká kukadla, prostě zážitek jako hrom a bez něj by byl ten život prázdný, přestože pohodlnější.
Mončo, nesmutni, jarní slunce už se blíží a sama v tom nejsi :))

Zuzko, tvoje zkušenosti s Terezkou jsou mi velmi povědomé co se spaní, kojení i brečení týče, konečně se tady našla pořádná zlobivá ženská!

Májo, Toník je moc krásný klučina (Lucka jen vzkazuje Eden a Viktorce, že se přidává do boje, jenom jestli má šanci, když jí chybí to krásné páčo :)). Ta fotka v bublinkách je úplně nejhezčí.
Ještě ke kojení: zatím plně kojíme: přes den co 2 hodiny, a to musím Lucku hodně bavit, aby nemyslela jen na jídlo, často se to nepovede a jíme i dříve. V noci se budí 5×-6×, ale jí většinou jen 1-2×, jinak k usnutí stačí ponosit, hlady se určitě nebudí.
Májo, ty jsi teď s Toníkem ve dne v noci úplně sama?

Pa

Eva (a Lucinka - 5,5 měsíce)

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 19.02.03 20:28

Čauky Bubli,
koupila jsem mu nemléčnou kaši od Hami, myslím, že je na ní napsáno rýžová. Nevšimla jsem si, že se rozdělává v mléce a zvesela jsem mu jí rozdělávala ve vodě, ale asi ho to zasytilo, protože mu tam dávám dost zeleniny. Ale už to nedělám, do zeleninových kašiček a polívek mu nastřídačku míchám uvařený rozmixovaný jáhly, pohanku nebo rýži, má to i mnohem lepší chuť.
Jak tu píšeš, že Viky má ráda mrkvičku, tak Šimůnek nejvíc taky, pak červenou řepu a cuketu, asi proto, že je to sladký :o))).
Odkdy můžu dát Šimůnkovi ten vařený žloutek a kolik?
díky Martina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.03 21:46

Ahoj mamky,dnes píšu za sebe,protože chci poděkovat za Vaše slova útěchy.Snad jsem potřebovala vykecat se z toho,snad jen pocit,že v tom nejsem sama…každopádně každé z Vás patří můj dík,už jen proto,že existuje tolik zpřízněných dušiček…Moje podivné nálady jsou i z toho fuj počasí,co nám ted vládne,ale dneska už bylo ve vzduchu krásně cítit jaro!!!!!!!!!!!! Nevím,jak u Vás,ale v Brně(až na občasný chladný větřík)to byla nádhera!!!! Bloumali jsme s Pajdou sídlištěm,slavili jeho sváteček,a nebýt Patričkova hladu,který nás zahnal domů,tak jsme snad ušli světa kraj!!! Hned mi bylo báječně!!!! Tak snad už nás čekají jen fajn dny… Mějte se krásně,a ještě jednou děkuji,jste moc fajn!!! Monča a spinkající Patriček,Brno.

Tony1
Stálice 83 příspěvků 19.02.03 21:54

Ahoj Adámku,
to je príma, že tvoje máma zavedla banánové koktejly - ta moje si je dává skoro každý den a vyrábí mi z nich banánové mlíčko. Mňam, já ho zbožňuju! Tak ti to přeju, hezky si to užij, než do nás začnou rvát ty mrkve :o) Ahoj, Toník

Miladko, díky za info o vašem kojení, to jste teda dobří, já mám trochu výčitky, jestli ten náš obřík netrpí hlady. Já totiž kojím přes den tak po hodině a půl, v noci dřív taky vydržel hezky dlouho, ale teď se budí 2× - 3×, proto mu dávám na večeři kaši a zlepšilo se to. Teprv mu bude 5 měsíců, takže se zeleninkou ještě čekáme a moc se mi nechce přes den dávat mu kaši. Mlíka máme dost, takže kojím o sto šest, jen jsem myslela, jestli na tom nejste podobně. Mějte se hezky, ahoj Mája

Tony1
Stálice 83 příspěvků 19.02.03 22:18

Ahoj Evi,

tak to mně uklidnilo, že i ta tvoje beruška papá jako velkej chlap :o) Já kojím přes den tak po hodině a půl, v noci se to teď zlepšilo, protože dávám Toníčkovi na večeři tu kaši, ale i tak 2× vstáváme. Trošku váhám, jestli mu třeba už to mlíko nestačí, ne ani snad množstvím, protože ho mám dost, ale spíš na zasycení. Ale raději ho kojím tak často, jak si řekne, a nechci mu tu kaši přidávat i přes den, protože je to přece jen trochu votrava :o)

S Toníkem jsme teď opravdu sami, ale je to relativní - bydlíme v paneláku a v bytě nad námi bydlí tchyně a moji rodiče bydlí o ulici níž. Takže tátu máme sice pryč, ale babičky mi pomáhají, moje mamka chodí občas na procházky nebo si přijde s Toníčkem hrát a tchyně si ho každý večer na hodinu bere k sobě (sice slyším zkrz koupelnu ten řev, ale běžím pro něj, až už je to opravdu k nevydržení :o) Všichni mi říkají, že si to nedokážou představit a jak to můžu zvládnout, ale není to tak strašný, jak to možná vypadá. Po tátovi nám je sice smutno, to jo, ale aspoň si každý den voláme, takže mu můžu povykládat to, co se maminkám říct nedá; taky mám pár dobrých kamarádek, které mají malé dětičky nebo je zrovna čekají a od nich mám taky velkou podporu. Dokonce má tenhle stav mírnou výhodu, a to, že se starám opravdu jen o Tonyho a o sebe - žádné žehlení košil, žádné vaření a toho bince taky naděláme málo :o))) Asi by to bylo horší, kdyby byl Toník mrzuté miminko, ale je opravdu zlatej, a i když přes den téměř nespí a venku nevydrží tak dlouho, jak bych si já přála, tak je většinu času dobře naložený a je s ním radost být. No ale samo, že se těšíme, až budeme zase všichni spolu. Docela jsem zvědavá, jak nám to po té době půjde.

Tak, to jsem se hezky vypsala :o) Mějte se i s Lucinkou pěkně, pa Mája

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 20.02.03 00:28

Ahoj Viki,

Vidim, ze jsi znalec ;)))! To masicko jsem totiz dostala s repou, kterou jsem jeste neochutnala a tak me to dost prekvapilo. Dalsi den mi ho mamka dala s mrkvickou, presne jak pises, a zdlabla jsem to na posezeni.

My jsme alergici (teda mamka, ja nastesti ne), tak s vajickem asi jeste chvilicku pockame, ale pri Tvem vypraveni se mi sbihaly sliny! Navic to vajicko musi skvele menit bavu blivajzku (oranzovo-zlute skvrny jeste na kanapi nemame;)))

Ja taky brkam za:,–(ne vsede, a nekdy jako starej chlap, ze se mamka skoro az zacervena, jeste ze jsme doma samy;)

Jo a plaves taky ve vzduchu, tzn. kdyz Te nekdo vezme v podpazi do naruce? Ja se vzdycky div nepominu.

Taky uz toho povidani radsi nechame, uz je tuuze pozde, ja uz sladce chrupkam, ale mamka jeste ponocuje, ta bude zas rano vypadat ;)!!!

Papa a dobrou noc!
Eden

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 20.02.03 15:13

Ahojky Martino,

díky za tip - z rýže taky dělám pyré, takže to vlastně vaříme úplně stejně :).

Žloutek můžou mimča od dokončeného 6. měsíce, 1× týdně 1 žloutek místo masa - hehe, místo čeho u vás, když maso ještě nejíte, to nevím :))) Šimůnkovi už bylo 5 měsíců, tak by s tím masíčkem asi už mohl začít, pokud nejste vegetariáni :)

Pa, B.

Vložit nový komentář