Z deníčku malého Vrabčáka - 24.týden

Rodičovství
  • emimino
  • 20.02.03

Tak si představte, já už mluvím ! Už ne jen skřeky, ale opravdu artikuluju a kroutím při tom jazýčkem. No, musím přiznat, že ten jazýček mě ještě úplně neposlouchá, takže to spíš připomíná řeč opiček než lidí. Vedu dlouhé proslovy, hlavně po papání a v koupelně. Tak třeba už řeknu: Eje heue aój é ondn někon hej heďó okunku ňogej ehe mejo heje. Někdy se k tomu ještě plácám ručičkama do bříška, takže máma říká, že s těma opičkama bych si fakt dobře rozuměl :o))))

No a jinak dělám různé grimasy - třeba umím zvednout jenom jedno obočí a k tomu ještě hýbu uchem, což mámu štve, protože to neumí (hehe, to jsem okoukal u táty). A tahám mámu a tátu za nos (to doslovně) a strkám jim do nosu prstíčky. Mámu jsem do nosu kousnul ! Tatínek nebyl skoro celý týden doma, tak pak říkal, jaké jsem za tu dobu udělal pokroky. Máma je se mnou pořád, takže to tolik neregistruje. Taky někdy hrozně pištím a když mě máma chová a pištím jí do ucha, tak prý jí ze mně prasknou bubínky (to nechápu, nevšiml jsem si, že by někde měla bubínek). A taky se vztekám, když mi něco nejde, což prý je v pořádku - chodí nám zprávy z rodiny.cz co bych měl kdy umět a skutečně to tam psali. Hehe, tak na to mám papír že se můžu vztekat :o) No a taky tam psali, že teď někdy bych měl zdvojnásobit porodní váhu. Hohó, tak to se sekli, já už jí skoro ztrojnásobil :o)

Vybrušuju své kakací číslo. Objevil jsem, že nejvhodnější čas na vypuštění laviny je ve dvě v noci. Chachá, tuhle jsem se vzbudil na papání a tak strašně jsem smrděl, že mě máma šla nejdřív přebalit a trvalo to skoro půl hodiny, než to ze mně všechno umyla :o)) A to ještě nebylo všechno, protože jsem se napapal a dlouho nemohl usnout, takže když mě pak máma vzala do ruky, tak zjistila, že jsem vypustil ještě druhou vlnu :o) Takže jsme byli skoro dvě hodiny vzhůru, ještě jsem jí jako bonus počůral rukáv od pyžama a chvilku na to ten druhý poblinkal. Další den jsem udělal hromadu už při měření teplotky před koupáním, máma to sice hezky chytila do plínky, ale pak to nešikovně vyklopila na osušku. A druhou vlnu jsem vypustil opět ve dvě v noci :o)) Slušný výkon, ne? Jinak máma říká, že to moje kakání smrdí trošku jako jogurt (to je divný, já myslel že jogurt je papání a to voní) a po tom nočním dobrodružství byla ještě ráno zamořená celá koupelna. A když pak máma měla svůj jogurt k snídani tak jí tentokrát moc nejel :o)))

Jinak jsem po očkování opět dva dny trpěl zvýšeným kňouráním a fňukáním, teda trpěla spíš máma, protože táta zrovna nebyl doma aby mě choval a už z toho byla trošku na nervy. Takže jsem párkrát dostal sirupek Panadol - fuj, tentokrát mi vůbec nechutnal, takže jsem to pěkně prskal a slintal a strkal si do pusinky ručičky a všecko bylo nádherně lepkavý.

Přes den spinkám pořád na gauči, ale už spinkám čím dál míň a taky mě máma musí uspávat. To když už dlouho kňourám a nic nezabírá tak mě dá na bříško, sedne si ke mně, plácá mě do zadečku a zpívá. Ale žádný cajdáky, pěkně z plna hrdla a nejlépe pochodové písně. Chichi, musela si udělat seznam písniček, protože musí odsejpat jedna za druhou, tak aby neztrácela čas vymýšlením. Ale je pravda že většinou tak uprostřed přezpívaného seznamu usnu, a když neusnu, tak to většinou znamená, že nebudu spinkat vůbec. Tak kdybyste někdo měli zájem, mamka vám ten seznam určitě ráda napíše. No ale jak jsem psal, že večer krásně usínám, tak to už zase není pravda. Teď jsem tři dny po sobě řádil skoro 2 hodiny než jsem usnul. Máma s tátou už byli dávno v posteli a chtěli spát a já pořád povídal a křičel, až mě máma vzala k nim, zazpívala mi pár písniček a já konečně utichnul.

Máma už mi taky dává na noc pyžámko. Dřív jsem dostal po koupání čisté oblečky a měl je až do dalšího koupání (no někdy jsem se převlíkal i přes den, víte proč :o). Ale teď už se po koupání tak melu a mrskám, že už je těžké mě oblíct, takže mi máma na plenky dá jenom pyžámko (teda pyžámkem jsme nazvali všechny dupačky s dlouhým rukávem). Ráno mě pak převlíkne do normálního oblečení - body, mikinku a dupačky. Hlavní efekt je ten, že takhle zamažu dvakrát tolik oblečení :o)

Maminka měla v sobotu svátek a měli jsme jít k babičce a dědovi na oběd. Hohó, jenže jsem se do toho vložil já a překazil to, protože jsem v půl dvanácté usnul a spinkal pěkně až do dvou. Tak šel táta sám a oběd mámě přinesl a napapala se hezky u mě doma. Babi s dědou a tety pak přišli k nám, přinesli mámě dárečky a taky dort. Škoda že ten dort ještě nemůžu, byl krásnej a vypadal jak motýlek, no ani snad nemusím psát kdo snědl největší díl :o)) Jenže když šla máma uvařit kafe tak na mě začala babička s tetou chrastit a pískat několika hračkama najednou (nepoučitelní - pozn. mamky), takže jsem se rozeřval a celou návštěvu mě maminka musela chovat. A pak jsem s mámou rozbaloval dárečky. Teda, musím zklamaně konstatovat, že já jsem k máminýmu svátku nic nedostal. I když tak úplně pravda to není, máma totiž dostala nový ubrus a za ten se bude krááásně tahat (jo tak to houbeles, hned jak bude hrozit že na něj Jíra dosáhne tak žádnej ubrus nebude - pozn. mamky). A máma mi slíbila, že až pojedeme ve čtvrtek nakupovat tak mi aspoň k tomu svýmu svátku koupí autíčko, tak už se těším :o))

Jo a jinak moje maminka beze mne nikam nechodí. Pořád papám jenom její mlíčko, takže musí být neustále v pohotovosti po ruce. Teda teď chodí na ty rehabilitace, ale to je za chvilinku zpátky a to jí musím dovolit, protože by mě pak už nenosila vůbec (a navíc ještě mě hlídá tatínek a ten mě nosí, takže nijak nestrádám). Musím říct, že mamka doma poctivě cvičí, vždycky si mě vezme k sobě na zem a já jí přitom tahám za vlasy :o)) Ale jinak je pořád se mnou a nikam mi neutíká (pozn. mamky - ani mi to moc nevadí, stejně bych se pořádně nedokázala soustředit, i na té rehab. pořád přemýšlím co asi Jíra dělá a jestli nepláče :o)).

Tak pá lumpišťata, jdu vymyslet zase nějakou lotrovinu :o)
Jíra + Jiřina

Váš příspěvek
Milada01
Kecalka 174 příspěvků 20.02.03 09:02

Ahoj Jíro a ostatní miminka a mamky!

To jsme rádi, že je tentokrát Vrabčáček tak brzo a ještě stačíme něco napsat, než odjedeme.

Jíro, moje kakání teď taky už jinak „voní“, teda mamka tvrdí, že strašně smrdí. Taky už kakám jen párkrát do týdne, jsou dny, kdy nekakám vůbec. Papáš taky zatím jen mamčino mlíčko?

Já jsem teď začal sebou víc házet. Jelikož se mi dlouho hojil opruzený zadeček, tak mě mamka nechávala často nahatého a bez plenek. Začal jsem se v postýlce točit po směru hodinových ručiček, až jsem dostal nožičky mezi ty šprycle.
Taky si rád žvatlám a hlavně když se mi něco líbí, tak hýkám radostí.

Pro dnes toho nechám, budeme ještě do soboty do rána poctivě číst, abychom toho po návratu něměli tolik.

Ahoj Adámek (6m)

a ještě mamka:
Ahoj Jiřinko!
Poslední odstaveček Vrabčáka byl psaný jakoby i z mojí duše. Já taky nikam bez malého nechci. Jednou šel s dědou na procházku a já byla nervózní jak nikdy. Nejraději mám toho našeho broučka u sebe. I všechno vyřizování a své doktory absolvuji za jeho přítomnosti. Možná se ten vztah tvoří tím dlouhodobým kojením.
A ještě máme něco společného - k svátku jsem také dostala ubrus a cvičení u nás probíhá stejným způsobem, jen dávám nad Adámka hrazdičku, aby mě nenarušoval provádění cviků.
Ahoj Milada.

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 20.02.03 15:56

Ahój všichni!

Jé, máma sem skočila jen projet novinky v minulém deníčku a ejhle - nový deníček je na světě. Veliká pochvala Jírovi a Jiřince!

Já mám dneska nějaký špatný den, dopoledne jsem toho moc nenaspala a pak jsme s mamkou jely zkontrolovat ta moje jadýrka (furt nevím, jestli jsem jablíčko nebo proč vlastně:). No samo, že jsem po cestě usnula a spaní mi bylo nemilosrdně přetrženo křikem miminek v čekárně. Byli tam nejvíc takoví ti 8-týdenní prcíčkové, máma říkala, že to už není pravda, že jsem byla taky taková… No a mě jich bylo tak líto, že tak pláčou, že jsem se rozplakala taky - regulérně, s ooobrovskejma slzama. Trochu mě zaujal ultrazvuk, ovšem když mě položili, neviděla jsem na něj a to mě rozzlobilo - člověka vzbudí, rozpláčou a navíc mu schovají obrazovku! A ještě ke všemu ta jadýrka pořád nemám, takže znovu tam jdeme za 2 měsíce. Ale nožičky mám extra v pořádku a jadýrka se prý objevují až do roka… snad to u mě bude dřív, ti bílí plášťové se tam k miminkům chovají jako na běžícím páse a vůbec nás neobdivují (na rozdíl třeba od mojí paní doktorky), pořád jen hledají nějaké vady a vůbec…

Takže jsme s mamkou dorazily domů a hned jsem šla chrupčit, což nám pěkně nabourává denní rytmus - no uvidíme, jak si s tím poradím. Navíc jsme samy doma, táta totiž včera dostal dvoudenní propustku na hory. Hehe, máma si to prý od něj vybere :)))

No ale máme taky nějaké pozitivní novinky - už se převalím kompletně ze zad na bříško a zpátky, akorát že mě to unavuje a kolikrát už nemůžu a chtěla bych a vztekám se… Jíro, platí ten tvůj papír na vztekání i pro mě? A ještě víc se zlobím, když se na boku zkouším vzepřít na ručičce a po:,–(it se (nebo máma si tedy myslí, že se chci po:,–(it) a to mi teda nejde ještě vůbec :(

Zato mám novou koupací zábavu - dostala jsem totiž takovou kouli naplněnou vodou, ve které plave želvička. S tou se vám krásně hraje fotbal ve vodě - když do ní kopnu, odrazí se od strany vaničky a pěkně se mi vrátí k nožičkám. Ve vaně proto trávím minimálně 15 minut a i tak se dost rozčiluju, když mě z ní vyndávají. Taky jsem se naučila pořádně nohama vytvářet vlnobití - ze všeho nejvíc se mu řehtám, když vyšplíchne na mamku a ona se naoko zlobí.

Od začátku tohoto týdne taky chodíme s mamkou k té tetě, která mě od března bude část dne hlídat, až půjde mamka do práce. Mamina z toho měla osypky, protože jsem na ní závislačka závislá, ale zatím to probíhá naprosto v pohodě, dokonce jsem tu úžasnou hodnou tetu nechala, aby mě nakrmila lžičkou, a to já hned tak někomu nedovolím :). Zatím u toho tedy pořád byla máma, ale občas se někam schovala, abych si zvykla, že tam není, a nevadilo mi to. Uvidíme příští týden, až to bude víc „naostro“.

Eden a ostatním - já miluju, když mě máma a táta zvedají nad hlavu nebo ještě lépe vyhazují do vzduchu, to mrskám nožičkama a ručičkama jako epileptická včela (chacha, tátův výraz - docela sedne) a vejskám radostí. Hihi, ještě u toho mocně slintám, takže zrakové a sluchové efekty jsou doplněny i hmatovým :)))

Myslím, že pro dnešek toho bylo ažaž, nechám ještě trochu místa mamce. Mějte se lumpíkovsky a hlavně buďte zdraví!

Pa, vaše Viki (6,5 m) s Bublinou

A něco od mámy: Tedy, musím říct, že to „opouštění“ Viki mi srdce trhá - možná je to horší o to, že jí to zjevně nevadí, má u své „hlídačky“ dokonce čtyřletého kamaráda, který ji baví. Takže mé pocity jsou velmi rozporuplné. Určitě dám vědět, jak pokračujeme! Držte nám palce :)

naivnikacatko
Kecalka 140 příspěvků 20.02.03 18:30

Cao mrnata a maminy, tak koukam jaka je tu furt pohodicka :)) hihi to je senza, tak ja taky pridam svou trosku do mlyna :o) jsem strasne hodna, hezka a sikovna, vsichni me maji radi a perou se o to, kdo me bude vozit chiiiicht. neco podobnyho jak jira v noci obcas mamce taky provedu - rika tomu 3 v 1 a vzdycky se me pak pta, jestli nahodou s usima neco neumim :) ted me nejvic bavi prozkoumavat ji oblicej, kdyz se ke me nakloni, tak ji capnu za nos nebo za bradu, vrazim prsty do pusy nebo do nosu a obcas do voka :) pak se ji chytnu za vlasy a zacnu se pritahovat do sedu. hahaha. pred chvilkou me mama vzala za tatou do koupelny, on se rochnil ve vane a my ho chvili sledovaly, jak sploucha a pak me zacal ovivat casopisem jako vejirem. hehe, tak takhle nahlas jsem se jeste nesmala a navic se to tam rozlihalo, nasi skoro breceli smichy. a me ted z toho smichu boli bricho, asi jsem si namohla svaly :)) a kdyz mi nasi zpivaji, tak se taky nenamahaji s nejakym premejslenim, ale jedou podle zpevniku pro 1 - 4. tr. zakladni skoly. no, me to neva, aspon nejsou zadny prodlevy :o) tak se mejte, ja mam zas hlad. caaaaaaaau
veronika, 4 mes. a neco

a ja taky jeste neco pridam hihi :o) totiz jak jsi tam jirinko psala, ze ti chodi z rodiny.cz co by melo dite zrovna umet.. jak bych si to tam mohla objednat? :o)
a nekupujete si nekdo betynku? ja si ji kupovala kdyz jsem byla tehotna a v jedny z nich bylo, co maji mimca umet a jak si s nima spravne hrat, ale bylo tam jen 1 - 3 mesice, pak jsem si ji parkrat nekoupila a ted v ty posledni je to zase ale az 7 - 9 mesicu. takze nam zrovna chybi to nase aktualni obdobi.. umite nekdo rychle psat, ze byste mi to prepsaly? nebo kdybyste byla nektera tak hodna a okopcila.. napsala bych vam adresu?
naivni kacatko, co si myslelo, ze porodem sezralo vsechnu moudrost a prestalo si kupovat betynku a ted vi prd :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.03 20:40

Ahoj lumpíci,
minulý týden jsme sotva stihli přečíst komentáře-jen tak dál…takže píšeme až dnes.
Nejprve vše nejlepší Adámkovi k půlročním narozeninám! Já jsem oslavil své sedmiměsíční docela netradičně-dostal jsem zase včeličku(prý už byla poslední)..kupodivu jsem ani nebrečel,jen jsem zrudl a vztekle koukal na paní doktorku.Alespoň se můžu pochlubit aktuální váhou-10,40 kg(takže už více než trojnásobná od mého narození-měl jsem 3 kg)-babča mi říká,že jsem malé prasátko a mamka už hooodně funí a heká,když mě nosí..prý ať už chodím..to si,holka,počká!Za­tím ani nelozím..přetáčím se zcela bravurně a taky sedět už se mi docela daří..(chvíli vydržím a pak padám..),pokud se mám od čeho odtlačit nohama,kousek se posunu,ale proč bych se hýbal?! Raději pokřikuju na mamku(mamamama­hau..),ona teda ještě moc nerozumí,ale občas pochopí,co chci-dospělí jsou hrozní ignoranti..(miláček bude určitě dříve mluvit než chodit-už teď nám z toho žvatlání jde hlava kolem-pozn.mamky)
Jíro,tvé kakací a blinkací čísla jsou super-já teď mám trošku problém vše vytlačit-po té zelenince a ovoci je kakání jaksi hustší..
Ale vztekat se taky umím krásně!Poslední dobou mám dvě oblíbené hry:1)mamka mi podává hračky, já je odhodím a začnu ječet 2) sedím mamce na klíně a shazuji ze stolu,co se dá..ty věcičky tak krásně padají..

a teď chvíli mamka:

Evi,myslíme na vás..Já už jsem se smířila s tím,že se příštího půl roku (snad ne déle) nevyspím..Ondra mi dává řádně zabrat asi co dva dny(pije co 2 h. a budí se co 1h. i častěji..),další den spí3-4 hodinky v kuse, takže to docela zvládáme..

Majko a Toníku,k tomu kojení-Ondra je pořádný Otesánek!Ze začátku jedl krásně co 3 h.,od 3. dne co 2 h. a asi od 2 měsíců jedl hodně často(dopoledne co hodinu,pak 4 h.pauza, večer co hodinu-před spaním co půl hodinky, ale v noci se budil jen jednou), asi od 4,5 měsíců začal pít v noci co 2 h.,přes den jen asi třikrát pořádně,jinak jen pocucával na žízeň,od 6 měs.dávám zeleninku a čajíček-kojení 3-4krát za den,v noci stále co 2 hodiny..takže zůstaňte v pohodě-pokud Toník přibírá,kojení určitě stačí…
Mončo,myslela jsem na tebe-všichni asi občas máme depku-já si obvykle ulevím šťavnatou nadávkou(není to hezké,ale pomáhá to..)-jen se občas děsím,jaké bude Ondrovo první slůvko…to ,co teď prožíváme už se nikdy opakovat nebude,tak se snažím vychutnat si vše dosyta…Už se taky těším na sluníčko..Všem nám bude určitě veseleji..

Papa a speciálně zdravíme „opíka“ Verunku a Káče-mysleli jsme na vás-jak se asi máte…
Ondrášek(7 měs.) a Andrea

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.03 22:00

Ahojky všechny mimča a jejich mamčy!
Pořád s mamčou všechno čteme (máme internet teprv chvilku) a teď sem se rozhodl,že na sebe taky něco řeknu.

Jmenuju se Vojta, je mi 6,5měsíce (nar.4.8.02) a moje nejnovější míry jsou:7,3kg/68cm. Mamka říká,že nejsem dítě, ale drak, už totiž umím spoustu nových věcí. Umím se krásně houpat na kolínkách,teda je to spíš k vzteku, protože jak dám nožky zpátky dolů, posunu se vždycky kousek dozadu a to mi věřte, že sem pěkně vzteklej, když něco chci a ono je to pořád dál a dál. Nevim jak vy ostatní mimina, ale mě už ty hračky vážně vůbec nebaví! Pořád mi dávají hračky pro mimina a já bych si přitom tak strašně chtěl aspoň na malinkou chvilku pohrát s novinama, nebo ovladač od televize, to je teprv zábava! Jenže mi to nechtějí půjčit a nechtějí - tak se aspoň parádně vztekám, tak ať to mají když jsou takoví lakomci!!!! A když mě položí na deku, tak to znám taky jednu bezva fintu: lehnu si na bříško,kopu nožičkama, roztáhnu ručky jako letadlo a hučím a hučím a hučím, no a nakonec mě zvednou a chovají, jinak teda začnu pořádně řvát.

Se spinkáním jsem na tom docela dobře. Tedy ve dne. To mě dá maminka do postýlky a za chvíli spinkám, no nebojte jenom třikrát denně půl hodinky. Večer v postýlce sice usnu, ale brzy jsem vzhůru a pláču tak dlouho, dokud nedostanu ten můj milovaný mámin prs,maminka si mě musí vzít k sobě do postele a tam jsem celou noc, protože jinak se tady vážně nikdo nevyspí, o to už se dokážu postarat. Jeden čas mě sice mamka zkoušela vychovávat a vracela mě zpátky do postýlky, ale nakonec to prostě vzdala, protože já umím vážně pořádně řvát.

Ještě se musím pochlubit, že kromě mámy mlíčka už papám taky trochu zeleninky a ovoce. Je to docela prima,celkem mi to chutná, taky je to nová zábava, vydobil sem si totiž vlastní lžíci a krásně s ní všechno opatlávám. No, ale stejně si musím dát potom ještě nášup - mlíčka od maminky není nikdy dost - no, ne? A jak krásně se přitom spinká. Taky můžu maminku přitom dloubat do nosu a do pusy,nebo štípat, myslím, že je mamka ráda, že ještě nemám zuby, hned bych totiž zkoušel, jak se s nima kouše.

Abych nezapomněl, mám ještě velkou sestru Terezku, je jí už 7let a chodí do školy! Myslím,že se moc milujeme. Dokáže mě parádně rozesmát,pořád mi něco vypráví a zpívá, jenom nemám rád, když mě chce chovat - hrozně mě totiž mačká a taky mě pořád pusinkuje, no fuj,fuj,fuj, to úplně nesnášim! Taky mi každý den čte ze slabikáře, no ne že by mě to moc bavilo, ale co kdyby mi ho náhodou půjčila, to by se tak báječně žužlalo a trhalo! Mamka ho ale dobře hlídá, snad budu mít víc štěstí, až začnu lézt, třeba ho někde zapomenou!!!

Ještě mě napadá spousta věcí o kterých bych vám chtěl něco povědět, ale necháme to zase na příště, napoprvé je to asi dost román už teď. Takže se mějte všichni moc hezky, pořádně zlobte maminky a Viki držím palce, ať to všechno dobře zvládne bez maminky, já sem takovej velkej závislák, zatím sem maminku nikam nepustil, ale jí to nevadí.

Moc vás všechny zdraví Vojtíšek a maminka Stáňa

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 21.02.03 08:46

Ahoj Jíro,

Ty jsi teda pěknej rošťák. Moc jsem se pobavil a mamka se smála tomu Tvému povídání :-)))))))) To já toho ještě tolik neumím. Je mi 10 týdnů, ale víš co umím? Říkám mamce Eu !!!! A mamka má z toho ohromnou radost, že první „slovo“ bylo vlastně „máma“ hihihihihi

Tak zatím papa

Adámek a mamka Veronika

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 21.02.03 11:30

Nazdar certici a dracice !!!

Jiro, to jsme se zase nasmali ! S tou kakaci lavinou jsem si zavzpominala na doby, kdy me mamka kojila, to byla parada jak to litalo do plinky a hned ven na obleceni! Je fakt, ze po zelenine se clovek u kakani obcas pekne zapoti a vysledkem po vsi te namaze je jen prachobycejny bobek, ktery se neda nikde rozpatlat (fujky, to jsem dnes ale nechutna)? Teda, jednou byl tak solidni, ze mamce normalne vypadl z plinky na zem a ona ho pak musela sbirat, chacha!!! Rekla mi potom, ze kakam jako zajic! No aby ne, prece porad papam mrkvicku;)))!

Taky vitame Votiska s mamkou Stanou a dekujeme za inspiraci k novym lumparnam! Koukam, ze v dnesni dobe se rodi sama upovidana mimina ;) Uz se tesim, az z nas pak ve skolce bude ucitelky bolet hlava, chichi!

Viki, s tim koupanim mi mluvis z duse. Vcera vecer jsem objevila jednu maxi-rostarnu, tak pekne vsichni ctete, at to muzete vyzkouset. Poklidne jsem si okousavala penovy zverinec z Ikei a najednou mi to nedalo a kopla jsem si nozkama do vody (obema soucasne), tak jak to s oblibou delam na suchu. Efekt byl uzasny. Vysplichlo to do vzduchu, voda se zacala hybat a mamka se tomu zasmala. To me povzbudilo a zacala jsem kopat cim dal silneji, a cim vic jsem kopala, tim vic jsem byla nadsena. Mamka postupne bledla, protoze v minute byla polovina vody z me vanicky na zemi a na jejim obleceni. Nakonec me chytlo kopaci silenstvi (Viki, Tvuj nazev epilepticka vcela je super, ja jsem ale v te vane vypadala spis jako epilepticka zaba), a nozickama jsem mlatila tak silne, ze moje vanicka (temer prazdna) zacala poskakovat na tech dvou spryclich a mamka musela rychle zasahnout a vytahnout me, nez s tou vanou odskacu a spadnu. Byla jsem cela udivena proc me taha ven v nejlepsim?To teda bylo zuzo!!!

Predstavte si, dnes jsem zase udelala jednu lumparnu. Protoze si porad cucam nohavicku od pyzamka a potom to dotahnu tak daleko, ze mam treba obe nohy v jedne nohavici, mamka si nekde precetla fintu, ze mi na ty nohavicky muze okolo kotniku dat sirokou gumicku (ktera netesni). Vyzkousela to, ale opet me podcenila. Po chvili psani na internetu jukla dolu na deku, kde si ocucavam slona, a gumicky byly uhledne poskladany vedle me! (aspon jsem je uklidila, at se tolik nezlobi). Samozrejme ze ji nereknu, jak se mi to povedlo !

Juuu, musim se s vami podelit o jednu skvelou zkusenost. Vcera vecer mi tatka na hrani pujcil svuj mobil a do toho mi na nem poustel ruzne melodie. Nejdriv jsem si ho ostychave prendavala z jedne rucicky do druhe a nevedela, co s tim (trochu jsem se bala, kdyz to hralo), pak jsem si ho nenapadne priblizovala cim dal bliz k pusince, az jsem ho nakonec div nespolkla ! Radne jsem mu ho oslintala, (docela se divim, ze jeste funguje, pozn. mamky) a potom jsem ho uz nechtela pustit ! Dokonce jsem se pro nej sama zvedla z polosedu do sedu a nekolik sekund jsem vydrzela sedet rovne, nez jsem se skacela hlavou mezi chodidla? Hudba me proste fascinuje. Nektere melodie se mi vubec nelibily, to jsem jen tak civela a bezvyrazne zuzlala, a nektere ve mne rozproudily krev a to jsem se rehtala a ?cvicila? nozickama.

Mamka se v teto souvislosti chtela zeptat vasich maminek, jestli jim nevadi, ze dnes jsou snad ve vsech hrackach baterky. Ta moje si myslela, ze potom nebudu mit zadnou predstavivost, a chtela mi kupovat vetsinu hracek jednoduchych, viceucelovych, bez elektroniky (jako za nasich dobrych starych casu pozn.Dita). Po vcerejsim zazitku premysli, jestli nezmeni nazor. Kde se nachazi ta zlata stredni cesta ? Co si o tom mysli vase mamky ?

Co se tyce odlouceni, u nas je to stejne. Mamka me sice nekoji, ale jsme na sobe taky dost zavisle. Kdyz nekam potrebuje odskocit, nechava me jenom babicce (ta je v Lyonu, takze to zase tak casto neni), a i tak po celou dobu premysli, co asi zrovna delam a chybim ji ;))) Tady v Marseille vsechno vyrizuje se mnou (hec, uz jsem byla i na gynekologii!!!). Krome rodiny by me ale asi nikomu nesverila, pripadam ji jeste malicka. Jesle zavrhla, rekla si, ze kdyz tam rve asi deset mrnousu, ze asi tezko maji cas se vsem venovat naplno a navic jenom maminka vi, co mi zrovna schazi? Navic mamka nepracuje, tak by se asi bez mych rostaren doma nudila;)))

Chceme rovnez podporit maminku Moncu, my jsme taky cely den doma samy, v novem meste nikoho nezname? Ale kazdy den chodime na prochazky, mamca chodi okukovat hracky v ruznych obchodech a planuje si, co mi koupi (;)))))!!!!!), jezdime autobusem do casti mesta, ktere jeste nezname? Nema cenu se zavirat doma, treba i mala prochazecka Ti zmeni myslenky a pokazde poznas neco (nekoho) noveho? Drzime pesticky (ja je zuzlam) at k vam to slunicko prijde co nejdriv!!!

No, pro dnesek jsme toho na vas vychrlily dost, dame prostor dalsim vasim vylomeninam!!!!
Mejte se krasne sibalsky!

Eden a Dita

PS. Omlouvam se za zpozdeni v dalsim dilu Vyzivy, ale pristi tyden na tom zacnu pracovat. Je toho tolik, ze clovek misto aby se poucil, tak z toho blbne? Planuji dil s receptiky, co vy na to, mamky?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.03 11:50

Ahoj prťata,

Děkuju za milé přivítání. Jíro, ty jsi teda pašák, že už mluvíš. A představ si, že i já jsem tenhle týden začala mluvit. Ale já jsem o nějakej ten tejden starší, takže ty musíš být fakt šikovnej chlapeček. Naši z toho byli úplně na větvi. Prý při tom vypadám strašně sladce a roztomile. Nejdřív jsem jen tak divně našpulila pusu ? jakoby roztáhla do šířky a kmital mi tam jazýček ? a pak ze mě vylinulo ?dededede? a ?dadada?.

A druhej den jsem udělala strašnou radost tatínkovi, stejně jako ty, Eden. Ale já jsem neřekla ?papa?, protože tomu by můj tatínek nerozuměl, ale ?tata?. Takže se tatínek nadouval pýchou. Z toho je vidět, že oni si sice myslí, že si jen tak breptáme nějaký slabiky, ale není to pravda ? my už opravdu mluvíme, tak aby nám v tý naší zemi rozuměli. Mamince bych sice taky chtěla udělat radost, ale to ?m? je nějaký těžký, to pořád ne a ne trefit. Jak jste na tom vy?

No, jinak už se taky obracím z bříška na záda a někdy i obráceně. Taky dělám na bříšku kliky. A přesně, když mi něco nejde, tak se u toho vztekám. Maminka sice nejdřív říkala, že jsem po tatínkovi, že ten se taky vzteká, když mu něco hned nejde, no ale teď se konečně dozvěděla, že je to normální, že na to dokonce máme něco jako nárok, no ne, hihi.

Taky moc ráda tahám lidi za nos, za tváře a za vlasy. Nejlepší je to v noci, když se mi zrovna nechce spát, tak mámu zatahám za vlasy. Nemůžu říct, že by z toho byla zrovna nadšená. A taky jsem si teď uvědomila, že vlastně vůbec nevím, jak funguje to, z čeho teče mámino mlíčko. Tak jsem si to taky začala prozkoumávat ? důkladně jsem si to prohlížela, ohmatávala, promačkávala a zatáhla jsem za ten cecík, až mi nakonec dávka mlíčka vystříkla do obličeje. Máma křičela: ?au, au, au?, což mě strašně rozesmálo. Nevíte někdo, co to znamená?

Viki, přeju ti, aby se ti to u tý nový tety líbilo. Musíš mi o tom pak podrobně vyprávět, protože maminka mi chce taky nějakou takovou tetu pořídit. Sice až od září, ale musím se na to dopředu připravit, a rozmyslet si, jestli s tím vůbec budu souhlasit. A máš pravdu, já taky nikomu nechci moc dovolit, aby mě krmil lžičkou. (pozn. mamky: a já myslela, že když už teď plně nekojím, že budu moc Terču svěřit i někomu jinému, no nic). Tatínek mi zkoušel dát kašičku a já jsem z toho dostala hysterickej záchvat. A ani nemám ráda, když mě chce koupat někdo jiný, než maminka. Koukat se můžou, ale mýt mě musí máma. Mám prostě ráda, když je ve všem řád a pořádek a žádný novoty.

Což mi připomíná, že se mi tuhle stala taková divná věc. V noci jsem se vzbudila a poprvý v životě ke mně nepřišla moje maminka, dokonce ani tatínek ne, ale děda s tetou. Děsně mě to teda překvapilo. Zkoušeli mě chovat, a když to nepomohlo, tak mi místo prsíčka dali láhev s kaší (takovou řiďoučkou). Měla jsem hlad, tak jsem to teda vypila, a to překvapení z celý týhle situace mě tak zmohlo, až jsem z toho usnula. Pak až jsem se dozvěděla, že máma s tátou měli výročí svatby a šli si klidně beze mě oslavovat. Tak doufám, že se to nebude moc často opakovat. Nejlíp až zase na další výročí.

Lucinko, to se ví, že musíme dát svejm maminkám pořádně zabrat, od toho nás přece mají, ne. Moje máma je někdy prostě nepoučitelná. Zase si jednou vyčetla nějakou moudrost z tý svý knížky, bez který nedá ani ránu, a myslela si, že to snad bude aplikovat i na mě, nebo co. Jako kdybych jí už kolikrát nepřesvědčila, že na mě tyhle chytrosti neplatěj. Tentokrát šlo o to, že, cituji: ?V 6 měsících je dítě již schopné spát až do rána bez krmení, může se však budit na krmení ze zvyku?. Teda, kdo takovýhle bludy píše, to bych chtěla vědět.

Normálně mě máma netyranizuje. Když se vzbudím kolem půlnoci, normálně mi dá najíst, a zrovna tak i kolikrát chci během noci. To totiž o tom často skoro ani neví. Po prvním nebo druhým krmení totiž spím u ní v postýlce, a nedávno jsem objevila grif, že mámě sama odhrnu noční košili a hledám její prsíčko ? vřele doporučuju, je to praktické.

No ale teď jsem se vzbudila ve čtvrt na jedenáct. Prostě jsem měla hlad, no. A nějaký řeči o tom, že jsem měla na noc kaši i mlíčko mě v tu chvíli vůbec nezajímaly. Máma si ale usmyslela, že je čas mě začít zvykat si na to, že ne vždycky když se vzbudím dostanu najíst. Že mě zkusí jenom pochovat a bude postupovat podle návodu v tý knížce.

No, nebudu to dlouho napínat. Stačí jenom říct, že bydlíme v paneláku, a že už od 1. dne narození mám naštěstí velmi, velmi dobře vyvinuté hlasivky (pozn. mámy ?nejsilnější z celý porodnice, doopravdy). Hádejte, kdo vyhrál? Nejdřív kapituloval táta. Říkal: ?Vždyť jí tečou slzy proudem a celá se třese.? No a pak to vzdala i máma. Po 20 minutách jsem konečně dostala najíst, ale byla to teda fuška, to vám povím. Doufám, že se tyhle experimenty se mnou už nebudou opakovat.

Je, Vojto, já jsem o den mladší než Eden, a ty zase o den mladší, než já. To bude na začátku srpna veselo. A naprosto s váma oběma souhlasím, že už by nám mohli dávat jiný hračky, než ty miminkovský. Mně taky fascinuje televizní ovladač, mobil, počítač ? prostě jsme dítka moderní doby. I když spokojím se i s novinama, a taky hrozně miluju balíčky s papírovejma kapesníkama, kterejch se u nás všude válí plno. A teď jsem navíc začala pokukovat po hračkách našeho pejska Klári. Maminka se děsí, že až se začnu pohybovat, budu ocucávat ty od Klári ožužlaný věci. Obráceně to zatrhla hned na začátku. Klárindě by se totiž ty moje hračky taky moc líbily, hlavně ty pískací. Já bych jí je i půjčila, ale máma povídala něco o nějaký hygieně, nebo co.

Jéžišmarjá, já jsem ale ukecaná ženská. To bude asi tím, že jsem se naučila mluvit.

Tak se všichni mějte moc krásně a pozdravujte mamky.

Ahoj
Terezka (6,5 měsíce) a Zuzana

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 21.02.03 21:03

Ahoj, zdravím všechny stálí lumpíky a lumpcice a vítám Vojtíška, konečně další kluk :o)

Koukám teda, jak jste všichni upovídaní. Já se tedy taky musím přidat jak vykládám…někdy vedu i dlouhý monology, většinou ráno, když se vzbudím :o)). Moje nejoblíbenější slovo je pořád egůůůůů a grrrrrr a pak různě špulím pusinku, šteluju tam jazýček, krčím čelo nebo zvedám obočí a divím se, jaký divný zvuky se mi občas podaří vyloudit. Taky mě hrozně baví dělat bubliny a u toho brrrrr a jsem z toho pak šíleně oslintanej :o)).
Jíro, já umím zvedat taky jedno obočí - to mám po mámě a táta to obdivuje.
Pořád mi roste víc a víc vlásků, babička už se mi v nich začíná pěkně prohrabovat a každý říká, jakou mám krásnou hlavičku :o).
Musím se pochlubit, že jsem dostal novou židli i novou ohrádku, abych mámě pořád někam neutíkal tím svým plazením. :o)). Polohovací lehátko mě už nezajímá, chci sedět a tam mě máma pořád vrací zpátky, abych nepřepadl dopředu. Ale zatím mě v něm pořád krmí.
Moje nejoblíbenější činnost je teď dělat most na břiše - stavím se na hlavu a stojím na nohách, takže je podemnou most:o), máma se bojí, abych si nezlomil vaz, ale mě to strašně baví, jsem z toho pak pořádně ufuněnej a patřičně uslintanej, ale dělám to pořád dokola, když jsem na břiše. Někdy, když se odrazím víc, tak přepadnu na záda.
Jsem prý hrozná straka, všechno, co je v mém dosahu ukradnu a cpu si do pusinky. Taky tahám mámu za vlasy, takže musí mí pořád culík, štípu, škrábu a koušu :o)) naštěstí bez zubů :o). Máma mi taky půjčila mobil, hned jsem ho lapil do obou ručiček a šup s ním do pusy, takže mi ho máma zas rychle sebrala.
Mám novou zábavu, kromě koupání na bříšku a sledování zvířátek už se taky někdy koupu v sedě, když mě máma přidržuje a plácám rukama do vody a strašně kolem sebe cákám :o).
S jídlem jsme na tom pořád stejně, pořád dokola mlíčko, zeleninka, ovoce, přesnídávky a kašičky.
Tentokrát jsem po očkování ani neměl teplotku, jen jsem dva dny přes den víc spal - dohromady asi 5 hodin, což byla máma úplně udivená. Ale už jsem zas v normálu :o)).
Dito, s těma receptíkama je to výbornej nápad, určitě tam nějakýma přispěju.
Tak čágo lumpíci

Šimon 5,5měs + Martina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.03 22:46

Ahoj Koblížci šikovní!!!! Mamka mě říkala,co už všechno umíte a já zjištuju,že děláme všechny miminka to stejný!!!! Já taky vedu-nejčastěji po ránu v postýlce dlouhé monology,v nichž se vyskytuje taktéž velice často „slovo“ egůůůůů,egejo,hu­jé,heble,mhhh,he­umééé a tak.A když se směju,tak u toho občas tak hýkám,že mamka říká,jestli prý nejsem převtělenej oslík! A když jsem pod hrazdičkou,tak si vždycky utrhnu myš nebo balonek a žužlám,co mi dásničky stačí.A když mě to nebaví,což je tak po 1 minutě,tak udělám šup!!! A jsem na bříšku a zvesela pasu koníčky,vzpírám se na ručičkách a dokonce už kousek „popolezu“.Mamka nechápala,jak je to možný,zdá se jí to nějak brzo,ale fakt je,že na začátku ležím uprostřed hrací deky a po chvilce jsem úplně bokem na koberci.Tak holt mamka furt uklízí a luxuje,aby jsem náhodou nespapal něco,co bych neměl…Přišel jsem totiž na to,že když kopu a krčím nožičky stejně,jako kdybych ležel na zádíčkách,tak se děje jakýs takýs posun-vpřed a v bok.Taky jsem se dneska pěkně vztekal,protože si to tak sunu,a najednou to nešlo!!! Hlavu jsem měl vraženou v křesle,který je v cestě a nechtělo potvora uhnout.Tak jsem na něj začal křičet,ale ono si dál stálo na místě a dělalo,že mě neslyší!!!! No drzost nad drzost,co?Pak se člověk má zdokonalovat,když má v cestě nějaký překážky!!! A tak přišla mamuš,kousek mě posunula zpátky a já si zase mohl lézt. Taky vám chci sdělit,že moje „bomby“jak naši nazývají moje kakání,jsou čím dál smrdutější, a to přitom papám furt to stejný mlíčko( Hamilon 1 forte).Takže mamka musí občas po přebalení větrat,a tuhle ráno prohlásila,že jde zavolat jakousi protichemickou jednotku a vyhlásí stav ohrožení,jak to bylo prý děsný!!! Ta nadělá,mě to tak strašný nepřišlo,pořád jsem se usmíval a mamka naznala,že je to příznak otravy mým bojovým plynem,chachacha!!! Takže tchořme,mimís­ci,dokud se o to někdo stará!!! Ve čtvrtek by měla k nám přijít Andrejka se Sárinkou-mojí nevěstou,tak pokud to vyjde,připojíme společné foto!!! Budu končit,mamka taky musí něco dělat,to vysedávání u počítače jí dovoluju jen občas,aby nezvlčila!!! P.S. Mamka řeší zpívání písniček takto-jelikož si v podstatě žádnou dětskou pořádně nepamatuje,tak si je vymýšlí,jsou teda občas hodně praštěný,ale mě je to zatím jedno,nemám z toho tolik rozum.Jen tatka je občas na mrtvici,když slyší jednu věc tak 10× po sobě,haha,ale jinak je to v pohodě.Tak to mamky taky neřešte a pějte,co Vám plíce a hrudní košíčky dovolí,my mrnousové jsme vděční posluchači,hlavně že je sranda!!! Tak papapa,Patriček(sko­ro 5 měsíců)a mamka Monča,Brno.

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 22.02.03 08:14

Ahoj miminka hodná i zlobivá!!

Terezko, naše maminky mají tu samou blbou knihu. My máme navíc doma ještě „Dítě a já“ a v té je k nalezení další spousta „rad“, které jsou na mne naprosto neaplikovatelné. Mamka už ty knihy ani nečte, protože se jim musí buď smát anebo se naštve anebo dojde k závěru, že mají doma nějakého exota (tedy mne).
Tak například tam taky píšou, že dítě má usínat z vlastní vůle a ne u prsu nebo houpáním. To já to tedy našim pěkně osolím, když se pokusí nechat mě usnout z vlastní vůle, to jsou přesně ty hloupé experimenty, co zkoušeli vaši na tebe a na mne už dokonce několikrát!
Sotva dosáhnu do poličky, hned z té knihy vytrhám listy nebo je aspoň ožužlám, aby se nedala číst.
Systematicky pracuju na tom, aby si mne mamka taky nastěhovala k sobě do postýlky, ale ona zatím odolává. Už to na ni zkouším dva měsíce a nasazuju stále těžší kalibr (budím se stále častěji a chachá - nový fígl - nechci pak usnout ani když jsem najedená a houpaná, řvu, sotva ucítím matraci od postýlky).
Tak například dneska už jsem asi přetáhla nápřah, naši mě nechali „uřvat“ ve 12 v noci (to ještě nic nebylo, to jsem vydržela jen tři minuty, protože jsem byla ospinkaná), pak jsem jedla ve 2:30 a hned usnula, ale ve 4:45 jsem byla vzhůru zas, pročůraná až na triko, mamka mě přebalila, převlíkla (za mého huónského řevu samozřejmě) a nakojila, jenže já se rozhodla za žádnou cenu neusnout, až mamka hodila flintu do žita a zkusila mě „nechat usnout z vlastní vůle“.
Tak schválně, myslíte, že jsem usnula? Neusnula!! Po půl hodině to mamka s tatkou nevydrželi (a to mně chodili po pěti minutách hladit po hlavičce, což mě ještě víc namíchlo), mamka mě nechala přicucnout, trochu jsem si požižlala a usnula. To napětí, když mamka odcházela od postýlky, abych jí to jen tak neulehčila, ještě jsem si párkrát kvíkla.
Terezko, máš pravdu, rodiče se musí cvičit a nešetřit!!

Lucinka (skoro 6 měsíců)

Tak a teď já:
To čírtě nám asi ještě dlouho nedopřeje spánku. Někdy mám nervy jak špagáty. Aspoň, že ve dne je hodné. Už často rezignujeme a necháme ji vřeštět. Panelák se otřásá, sousedi se nevyspí, ale my už nemáme sílu ani nadšení to zvíře krotit, když jsou veškeré pokusy o uspání k ničemu.
Když se mám ale od Lucky vzdálit (ve dne :)), je mi po ní taky smutno a přemýšlím, jestli nedělá rambajs. Nejjistější jsem, když je s tatínkem, tem pro ni udělá opravdu první poslední a ví, co potřebuje.
Holky, některé tady píšete, že chodíte s prckama nakupovat, jak to děláte? Chápu to třeba v nějakém hypermarketu, ale jinak se asi moc po obchodech chodit nedá, když není, kdo by hlídal před obchoden kočár. Já bych malou nenechala stát před obchodem ani na chvilku, i když si kupuju v budce noviny, držím jednu ruku na madle :-)).Takže se nikam nedostanu, sem tam do města, ale během dvou hodin musím být zpátky, Lucka by přežila, ale ten chudák, co ji hlídá, asi ne. No a chodit s ní po (mých) doktorech, to si už vůbec nedovedu představit.
My s malou nechodíme ani do hypermarketu, jistojistě bychom jezdili s časovanou bombou a nestojím o to, být středem pozornosti.

No, a vy mamky kojící, berete nějaké potravinové doplňky? Začala jsem pít Gravimilk, a konečně se mi začaly lesknout vlasy, snad to bude tím. Na nějakou vyváženou a zdravou stravu nemám s Luckou čas, dobíjím energii hlavně sladkostma, díkybohu to ze mně hned vysaje a na hmotnosti se to neodráží, spíš hubnu.

Jéje, my jsme toho zase nadatlovaly, ahoj, Eva

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 22.02.03 08:26

Patričku, ty musíš psát častěji, my se u těch tvých článků vždycky nasmějeme!!
Mamka se s tebou aspoň nenudí :))).
Eva a Lucka (skoro 6 měsíců)

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 22.02.03 08:46

Ahoj Káčátko,
představ si, že 4-6 měsíc v žádné Betynce není (máme doma všechna čísla), takže jsi o nic nepřišla, když sis je nekupovala :-)) (Kdo by měl taky čas po porodu čist Betynku, žejo.). Schválně jsem to teď hledala a opravdu nenašla.

Docela přehledně je ale vývoj měsíc po měsíci ve speciálu Betynky „Zdravé dítě“, který vyšel nevím kdy, ale v trafikách jsem ho nedávno ještě viděla.

Jestli ho neseženeš, můžu ti to ofotit a poslat.

Pozdravuj Verunku!

Eva (a Lucie noci upije, doslova a do písmene :))) - skoro 6 měsíců)

Jirina
Neúnavná pisatelka 15239 příspěvků 22.02.03 11:34

Ahoj Eržiko,

reaguji ještě na tvůj komentář z 22.týdne (promiň, dřív jsem se k tomu nedostala). Nejdřív Ti musím říct, že se to hezky sešlo, my jsme totiž taky 4 sestry ! Rozestupy mezi námi jsou: rok a 5 měsíců, 8 let a 4 měsíce, rok a deset měsíců. Já jsem druhá v pořadí, čili „ta mladší z těch starších“. Rozmezí mezi nejstarší a nemladší je tedy 12 let. A při nás starších ještě máma zvládla vystudovat dálkově vysokou školu ! Když se narodila ségra tak měla hotový první ročník a promovala když mně byl rok a půl. Tak si říkám, že 2 děti musím zvládnout taky, když k tomu nic studovat nebudu. Akorát když se narodily ty dvě mladší ségry tak jsem se o ně musela pořád starat, ale taky jsem je učila lotroviny. Tenkrát mě sice hrozně štvaly, protože mě pořád otravovaly, ale dneska jsem za ně ráda. Naopak ochladl vztah se starší sestrou a to až na bod mrazu, ale z jiného důvodu, to sem nepatří :o(
Ještě chci dodat, že mé dvě kámošky mají děti hodně brzy po sobě (jedna rok a půl, druhá rok a tři měsíce) a obě si to dost pochvalují. I když schvalují, že to byl záhul, ale jiná kámoška co má mezi dětma 3 roky taky říká, že to byl záhul, myslím, že si člověk nevybere a jakmile už nějaké dítko doma má tak je to náročné pokaždé.

K tomu kojení v těhotenství - já jsem slyšela, že to vůbec nevadí (za předpokladu, že je maminka zdravá) a v pohodě uživí i to „venku“ i to „vevnitř“. To starší děcko už stějně od 6. měsíce přikrmuješ. Naopak zase ta kámoška co má děti rok a tři měsíce tak jakmile jí těhotenství zjistili (nebylo plánované) tak jí lékař nařídil okamžitě přestat kojit, ale už si nepamatuju proč. Ale obecně by to vadit nemělo. Já už taky začnu přikrmovat a plánuju Jíru úplně odstavit tak v 9 měsících, nejpozději v roce (jak nám to půjde).

K té neschopence během těhotenství - jak to je s tím když se bere almužna nevím, ale obávám se, že to nárok na nemocenskou není (zkusím to zjistit). Ale pokud to není přerušeno, na MD přímo navazuje dovolená a na ni přímo nemocenská tak nárok je v plné výši, to už mi ověřovala naše mzdová účetní přímo na správě soc. zabezpečení.

Ahoj a držím palečky ať se Ti drobeček v pořádku narodí a ať to v pohodě zvládáš, aby sis mohla pořídit druhého tak, jak si přeješ :o)))
Papa Jiřina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.03 16:03

Ahoj Evi,
Já taky nechám stát před obchodem kočárek zcela výjimečně, když je to nějaký ten maličký obchůdek, ze kterého je vidět na ulici ? hlavně lékárna apod. Ale i tak jsem celou tu kratičkou chvilku hrozně nervózní. Jednou jsem právě z lékárny viděla, jak se nad kočárkem naklánějí nějaký malí kluci. Úplně nevinně, asi se chtěli jen kouknout, ale mě už hlavou letěly představy, co takový malý děti všechno může napadnout, třeba neúmyslně, udělat. No paranoia na pochodu. Tak jsem se vykašlala na nákup a šla jsem hned ven.
Ale jinak normálně chodíme u nás ve městě do supermarketů a sámošek, i do nějakých větších obchodu, kam se dá vjet. Ve velký většině případů je to bez problémů. A do tý jediný sámošky, kam mě nechtěli pustit s kočárkem, sem se zařekla, že už v životě nevstoupím a rozhlásila jsem to i mezi svýma známýma.
No a když nás někdo vyveze (bohužel nemám řidičák), tak chodíme i do hypermarketů. Tam je to úplně nejlepší. Nikdy jsem nakupování neměla moc ráda, spíš mě otravovalo, ale je fakt, že teď, co jsem na MD, je to jedna z mála činností, která se dá bez problémů provádět. Ty velké hypermarkety tam totiž většinou mají přebalovací místnost (zamykací), kde se dá v klidu i nakojit, takže není žádný stres ? přesně si vypočítávat, kdy zase budu příště kojit.
Poprvé jsem se taky bála, že tam bude Terezka vřískat. Ale ne, evidentně se jí to líbí. Hlavně v těch hypermarketech, když je v autosedačce v košíku. Košík jede a autosedačka se k tomu houpá, všude je plno lidí a věcí, takže se kouká, směje se a občas si u toho i zdřímne.
Jenom je blbý, že teď řádí ta chřipka, tak to radši nikam nechodíme. Prý ta klimatizace v hypermarketech je pro viry pravý ráj.
Měj se
 Zuzana

Vzkaz od Terezky: Lucinko, nakupování je prima, fakt zkus to! Vždyť jsme přece ženský, ne? A musíš si to ještě užít. Za chvíli už nás s sebou nebudou chtít brát, až začneme mluvit, a tím pádem i všechno chtít. Jo, a tu knížku taky zničím, jen co budu moct.

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 22.02.03 18:27

Ahoj Jiřinko!

Děkuji za vyčerpávající odpověď. Tak to už jsem dlouho nikoho nepotkala, kdo by byl taky ze 4 sester. Naše mamka během těch 7 let, co jsme se postupně rodily, sice nestudovala, ale zato náš tatík u toho zvládl VŠ a to dokonce denní, ikdyž nějakou zkrácenou do 3 let, takže fofry to teda asi být museli každopádně.
Tak ať se vám daří a máte se pořád tak pěkně jako teď vám přeje
Eržika, 30.t.

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 23.02.03 21:09

Ahoj Viky!
To tě tedy obdivuju, že se necháš nakrmit lžičkou i od tety a ne jen od mamky. Já zatím s nikým jiným než s mámou nic pořádeně nesním - ne, že bych brečel nebo neměl hlad, naopak, když mě chce nakrmit táta nebo babička tak mi to přijde jako nějaká zábavná hra, kradu jim lžičku, prskám a chechtám se na celý kolo.....takže to za chvíli vzdají :o))).
Líbí se mi Tvůj název „epileptická včelka“, mě když táta háže do vzduchu, tak radostně ječím a hýkám a vždycky mi u toho teče dlouhá slina :o).
Jo, a na tom UTZ s kyčlema jsou zrádci, to máš pravdu, taky jsem chtěl sledovat obrazovku, ale pan doktor mě pak otočil obráceně a viděl jsem prd, tak jsem se na něj aspoň pořádně mračil. :o) Šimůnek

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 23.02.03 21:13

Ahoj,
Evulka má pravdu, tyhle měsíce jim v Betynce chybí, kupuju jí pravidelně a taky mě to zarazilo.
Na rodině.cz tam běží info u registrace, o těch pravidelných emailech o miminkách, stačí když na to klikneš a ono tě to už navede. Nám to sice taky chodí, ale nemyslím si, že bysme se podle toho měly řídit :o))))) nebo naši broučkové :o)))
Pa Martina + Šimon
Pozdravuj Verču

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 23.02.03 21:20

Ahoj Dito,

jak píšeš, jestli nám nevadí, že jsou skoro ve všech hračkách baterky, tak mě už tedy jo.
Protože když se Šimůnek narodil, dostali jsme nebo koupili většinu hraček, které vyhrávají různé melodie a dělají nejrůznější skřeky (viz. třeba hrazdička, promítačka, piáno, hrací koník nebo měsíc.....atd). Ze začátku jsme tím byli s přítelem strašně unešení, jak to všechno krásně hraje a bliká, ale přiznám se, že teď mi to už občas leze na nervy, když Šimon 20× za sebou zatáhne za hrazdu a furt to hraje, nebo když mačká knoflíky na piánu. Radši mu teď víc dávám různý kousátka a chrastítka, který nejsou tak hlučný.
Když jdem ven nebo třeba na nákup, už sebou ani nenosím ty menší hračky, který hrajou, protože se mi to kolikrát i omylem seplo v batohu a každej pak kouká co to je nebo komu zvoní mobil :o))

Martina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.03 21:21

Ahojky kámošáci,
dnes jen kousíček,prokousali jsme se vaším písáním a už nějak nestíháme…
Já jen k těm lavinám a bombám… :o)) Jsem taky vcelku přeborník, poslední dobou taky „vůně“ jako jogurt,ale ten pohled !!! Ještě, že je to dole a nic nevidím, ale když kokám na mamku, asi nic moc.ALe mamka to vychytala.POužívali jsme Fixies 3-midi.Byli prý jemnější, ale většinou jsme všechno chytali na zádech.Teď mamka koupila Pampers 3-midi a říká, že je to o 100% lepší.Většina už zůstává tam kde má.Prý je to tím,že tyhle plenky mají nahoře pevnější okraj a nerolují se mi oko boků.Zůstávají pevně na místě i po noci.Ona ta reklama snad bude mít fakt pravdu.TAk jestli máte problém, zkuste třeba budete mít taky „klidný spánek, přestože se v noci převalujete a plenky mohou po stranách propouštět“(nám tedy strany ne, ale ty záda!!!)
TAk papa Kubík a KLára

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 23.02.03 21:25

Ahoj Ivo,
haha, teprve teď jsem si všimla, že jsi mi poslala tu SOS o tý kaši do osobní zprávy, já to hledala v SOS maminek o jídle.....jsem truhlík já, tak promiň za zpožděnou reakci v minulým díle Vrabčáka :o))

Martina

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 23.02.03 21:34

Ahoj Evo,

obdivuju Tě za vaši trpělivost s tím nočním nespaním (co vám tedy jiného zbývá…:o) ), ale já si to nedovedu představit, je fakt, že každý mimčo je jiný, ale je pravda, že i když jsem ještě kojila, Šimon se mi budil v noci 1×, max 2× a to už byl vrchol…a mysleli jsme, že mu něco je. Od čtyřech měsíců mi spí celou noc v kuse od půl osmý do půl osmý. Je pravda, že nekojíme, takže to bude i tím, ale i tak je to naše éro pěknej spáč :o). Takže vám přeju co nejmíň probdělých nocí a spokojenou Lucinku i Tebe.
A co se týče toho nakupování, tak já jezdím se Šimonem jen do hypermarketů, kde můžu dát autosedačku na vozík nabo na golfky. Je tam spokojený, sleduje co se děje kolem, někdy u toho drncání usne. Zkus vzít taky Lucinku na nákupy, uvidíš, že se jí to bude líbit a neboj, že by něco chytla, musej taky mít nějakou imunitu, ne :o))). Je fakt, že v chřipkový epidemii by to asi nebyl nejšťastnější nápad, ale jinak to nevadí.
Po normálních obchodech s kočárem s ním nakupovat nechodím, to bych se bála, aby mi ho nikdo neukradl a nic bych nekoupila a na nic bych se stejně pořádně nesoustředila.
Tak pa a pozdravuj Lucinku!
Martina + Šimon 5,5měs

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.03 08:56

Ahoj Kláro,

my jsme udělali úplně stejnou zkušenost. Vždycky jsme kupovali jenom pampersky, ale pak nám jednou došli a tak mamce nezbylo než dojít do nejbližšího krámku, kde měli jen Fixies midi. Co vám mám povídat - za týden jsem toho zmazal co jindy za 2 měsíce. Ale byl jsem v tom úplně nevině - vždycky když jsem prováděl svůj nožičkový tělocvik, tak se mi ty měkoučké plínky ze zádíček srolovaly. Mezi námi - mně to tedy vůbec nevadilo, ale mamka byla nějak proti…

Papa Martínek a Eva

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 24.02.03 10:25

Ahoj Terezko,

jsi krasne uzvatlana jako vsechny zdejsi damy a nam se to s mamkou tuuuze libi!!!

S tim spinkanim bychom Ti poradily jednu vec. Ja totiz taky nekdy desne ricim, kdyz mamka odejde z pokoje a ja pochopim, ze bych mela usnout. Nekolikrat uz se nam povedlo nechat me chvilicku vybrecet (tak 10 minut, abych se unavila) a potom me mamka pochova, zazpiva jemnou ukolebavku a uklidni me, polozi do postylky a zustane vedle me nez se sama neotocim na bok a plinku si pretahnu pres hlavu, coz znamena ‚uz me nech spat‘.
Tak to vyzkousejte, treba to taky bude fungovat. Moje mamka taky nevydrzi dyl nez deset minut, rve ji to pry srdce;)))

papa Eden a Dita

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.03 10:27

Ahoj Evi,

hlásí se taky Eva. Chtěla bych tě podpořit, protože my doma máme tu samou knížku.

  1. Usínání dítěte
    Kapitola o usínání dítěte je opravdu zábavná. Podle ní se dítě musí naučit se samo uspat. Nemá se mu tedy pomáhat kojením nebo houpáním apod., protože pak se to nenaučí. Zkrátka podle té knížky-mimi šoupnout do postýlkya ono si tam v pohodě a zvesela samo usne. Chacha! Nevím, třeba existují nějací inteligentní kojenci, kteří vědí, že se zrovna mají učit usínat a disciplinovaně si leží v tichu v postýlce a čekají, až usnou. Podle té knížky bych pak nemohla jezdit s kočárkem, protože čerstvým vzduchem a houpáním dítěti usnout pomáhám a nenaučím ho tak, aby usnulo samo bez pomoci. To samé platí o autosedačce.

U nás je usínání taky problém a jak tak vím ze svého okolí, problémy s usínáním má naprostá většina miminek. Kamarádky to řeší různě - někdo jezdí doma s kočárkem, jiný houpe, někdo kojí, kdo nekojí dává pro usnutí láhev, někdo dává dudlík, někdo hladí po hlavičce, někdo jezdí dokonce v autosedačce. Tvrdší nátury nechávají vyřvat. Dopředu říkám, že na to nemám nervy ani dost pevné vůle. Taky by mne moc zajímalo, jak naučit miminko, aby samo bez cizího zásahu v klidu usnulo. Drastické „řvací kúry“ absolvovat nehodlám. Všichni mi ale říkají, že to chce čas-větší děti, které se již sami pohybují, se za celý den unaví a pak prý usnou jak špalek. Tak se těším! :-)

  1. Spinkání v noci

Velmi mě zaujala v knížce kapitola, jak porovnává dvě maminky. Jedna v noci ke křičícímu dítěti vstane okamžitě, nakojí ho, dítě usne a ona jde spát. Ta druhá ho chce odnaučit v noci pít, tak nevstane. Dítě řve a řve a ona v tom řevu nemůže spát. Nakonec to po nějaké době nevydrží a nakojí ho. Dítě usne a ona jde spát. Efekt je stejný, akorát že teď byla vzhůru dvakrát takovou dobu. Navíc se může stát, že řevem unavené dítě toho moc nevypije a za chvíli se vzbudí znovu.

Pokud má maminka pevné nervy a špunty v uších a dítě přece jen po nočním řevu náhodou bez kojení usne, zdřímne si na chvíli a pak se probudí s ještě větším hladem (a řevem).

Musím říct, že podle téhle rady jsem se řídila. My totiž taky v noci špatně spíme. Někdy vydržíme spát tři hodky v kuse , někdy čtyři, ale někdy jen dvě (většinou k ránu). Ze začátku jsem se snažila nekojit a uspat ho. Vzala jsem ho do náruče a houpala. Většinou se tím ale zcela probral, oči jako dvě mičudy a mohla jsem ho i hodinu houpat a nic. Pak jsem už nevydržela a dala mu vždycky cucnout a hned usnul. Akorát já jsem byla hodinu vzhůru a důkladně se probrala. Teď ho kojím ihned jak se probere (tak asi 2-3× za noc). Někdy si jen cucne, někdy se napije víc. Zkoušela jsem zvýšit a pak i snížit teplotu v ložnici, ale bylo to stejné. Naštěstí naspí Martínek přes den celkem asi 6 hodin a jinak je celkem hodný, tak si odpočinu. Chce to vydržet!! Tiše doufám v příkrmování na noc, ale jestli ho budí například prdíky nebo něco jiného, tak to nejspíš nepomůže.

Přeju ti pevné nervy a držím palečky! Chce to vydržet! Drobečcii, které spinkají 12 hodin přes noc v kuse jsou světlá výjimka a zase toho třeba moc nenaspí přes den. Rozhodně v tom nejsi sama, dětí budících se přes noc je hodně. Kamarádce holčička spala krásně a když jí byl rok tak se začala najednou v noci budit. Třeba jsme si to noční buzení už vybrali a naše děti se časem přemění na pořádné spáče :-)))))

Papa Eva + (Martínek 4 m.)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.03 11:08

Ahojky Eden,
to se vi, musime toho moc napovidat - vzdyt taky mame o cem, ne? Ten zivot je porad plny novych prekvapeni.
A co se tyce toho spanku. Ja vecer usinam celkem v pohode a sama (proboha, snad jsem to nezakrikla!!!). Ale jak se jednou vzbudim, asi po 3 - 4 hodinach, tak mam hlad, hlad a hlad, a nic jineho nez papani me nedokaze uklidnit, naopak me to spis jeste vic nastve. Takze mama jenom ceka, az si muj zaludek zvykne na tu delsi nocni pauzu. Jinak nevi, co s tim delat.
Mej se moc krasne
Terezka a Zuzana

naivnikacatko
Kecalka 140 příspěvků 24.02.03 20:16

ahoj, tak u nas je to taky tak.. po fixies ma opik sem tam posrandeny i zada, ale zase jsou mekkoucky, po pampers se ji zaparuje prdka…
naivni kacatko

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 24.02.03 20:44

Ahoj maminky, to jsem ráda, že se tady množí miminka, která mají taky problém se spaním a usínáním (ahoj Martínku a Vojtíšku).
Rozhodně to nikomu nepřeju, jen ten pocit, že v tom nejsme sami!! Moje mamka ani tchyně podobnou zkušenost nemají a dost se diví tomu, že to naše čírtě tak v nocivyvádí. Byla jsem navštívit i kolegy v práci a tam se tomu taky všichni divili. Člověk má pak pocit, že je v tom „neštěstí“ sám.

Martino, to jsme se nasmáli těm vašim hracím zvířátkům, my naštěstí doma nic takového nemáme, jinak by mi z toho šla hlava kolem. Co bychom ale ocenili, je ta promítačka, ale tu jsem zatím opravdu nikde na internetu nenašla. Taky vždycky hledíme, co už Šimůnek všechno dovede a s tím spinkáním to je můj sen, aby dítě takhle spalo!!! Lucka ani jako novorozenec nespala tak hrozně jako teď a asi měsíc vydržala spávat taky 8-9 hodin, a to bylo jiné kafe!

Andrejko s Ondrou, Ondra má úctyhodnou hmotnost, to se hned poznají závisláci na mamce :o). Hlavně, když teď na sebe tak všechno stahuje, ať na sebe zase nevylije kafe :o)). My jsme kojili podobně jako vy zezačátku téměř pořád, až kolem třetího měsíce jsme konečně dospěli k jakémus takémus režimu co 2 hodiny, protože Lucka konečně našla i jinou zábavu, než být přisátá, večer se to ale nedalo dodržet nikdy.

Májo s Toníkem, já bych se taky vůbec nebála, že Toníkovi chybí mlíčko, když je jinak spokojený. No, a taky vás obdivujem, jak to zvládáte bez tatínka, přestože babičky jsou blízko, tatínek je tatínek. Já jsem třeba hrozně šťastná, když vidím, jak je manžel z Lucky nadšený a když přijde z práce, rozzáří se jí očka a začne výskat a povykovat, u toho nikdy nesmím chybět! Tak vám přejem, ať vám to bez táty rychle ubíhá a na jaro, ať ho máte doma!!

A holky, vy co radíte nakupovat, tak věřte, že to dlouho nevydržím a nakupovat půjdem…nebo aspoň očumovat, co kde mají :o).

Tak papapá a užívejte toho parádního jarního počasí!!
Eva (+ Lucka)

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 24.02.03 21:04

AHoj Evi,
uspávání „uřváním“ je mi taky proti srsti, ale už k němu několikrát došlo, to když už jsme byli s manželem oba unavení a bezradní a říkali si, že jestli to dítě nenaučíme usínat, zblázníme se všichni. Nic jsme ale nedělali systematicky, a když máme jen trochu sílu, řvát ji nenecháme.

No a v knížkách si kolikrát odporují, tak např. Fenwicková: Velká kniha o matce a dítěti dává návod, jak odnaučit dítě nočnímu krmení a buzení - vše stylem uřvání (dle ní jemným způsobem), Leachová, Dítě a já ti radí nenechat dítě nikdy plakat, tak si vyber. A jestli si to představuje tak, že u ní budu stát a moje přítomnost ji uklidní, tak to u nás vůbec nefunguje, je jí jedno, jestli tam jsem nebo nejsem, naopak ji hlazení po hlavičce ještě víc namíchne.

No a s houpáním máš pravdu, často Lucku rozebere úplně, ale často zabere, je prostě nevyzpytatelná.

Tak doufejme, že se ty naše děti někdy naučí spinkat :o))

AHoj a přeju taky hodně trpělivosti.

Eva + Lucka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.03 22:56

Ahojky, především vám s Vojtou chceme poděkovat za milé přivítání.
Nedá mi, abych nereagovala na to naše noční spaní, vlastně spíš nespaní. Ty chytré knihy všeho druhu už pomalu odmítám číst.Především tvrzení „dítě v 6ti měsících má spát celou noc“ mě fascinují. Tento názor zastává i naše p.doktorka, „protože spánek je velmi důležitý pro vývoj nervového systému dítěte“. No, proti tomu nic nenamítám, ale co můj nervový systém? Ten mi nedovolí se jí k našim nočním seancím přiznat ( naše p.doktorka je totiž zároveň můj zaměstnavatel, a protože naše první, taky kojené dítě, celou noc spinkalo bez problémů, vždycky sem s tímto názorem souhlasila - tak asi proto máme s Vojťou noci plné vášně, abych těm ostatním mamčám taky rozuměla).

Zkoušela sem všechny možné i nemožné fígle, ale nakonec sem kapitulovala. I když malý úspěch přece jenom: protože asi od dvou měsíců Vojtíšek přes den usínal v postýlce sám a bez problémů (první dva měsíce vyloženě prořval), řekla sem si, že tam přeci musí usnout i večer. Asi tři dny sem k řvoucímu miminu chodila, držela ho za ručičku,hladi­la,zpívala,od­cházela a znovu se vracela. Když sem si řekla, že to asi už vzdám, začal opravdu večer usínat v postýlce sám (tak jednou týdně ho stejně musím uspat - prostě zase tak moc toho nevydržím).
V noci to u nás vypydá tak, že se naše mimi budí 3-6×, uspí ho jedině prs a samozřejmě spí s námi. Zkoušela sem ho sice do postýlky vracet,ale to se pokaždé vzbudil a všechno začalo nanovo. Sice spíme jako sardinky v plechovce, ale když se mimi vzbudí, jenom vystrčím prs, případně přehodím dítě na druhou stranu a můžu dál spát. Ani nevíte,jak mám ráda manželovo noční - mám v tu chvíli CELOU jednu postel pro sebe!!!!!
Od pokusu „nacpat mimi večer kaší aby nemělo hlad a hezky spinkalo“ si neslibuju vůbec nic, ale přesto dostal náš Vojta dneska večer poprvé rýžovou kaši. Co myslíte, že se asi stalo? No, žádné překvapení se samozřejmě nekonalo. Přesně za hodinu byl náš pokládek vzhůru, sice sem ho nenakojila, ale řval, dokud nebyl uložen do mojí postele! V tu chvíli spokojeně usnul. A jistě, že za další hodinku byl vzhůru opět - tentokrát se pořádně nabaštil. Takže nic nového pod sluncem - kdyby se náhodou stal zázrak, dám vám to hned vědět!
Držím vám všem palce, kdo ste na tom podobně jako u nás doma - komu bude spát mimi první celou noc, vyhrává hlavní cenu!!!!! (ještě nevim jakou)
Mějte se všichni, asi půjdu brzy znovu kojit, tak se loučím.
Ahoj Stáňa a Vojta 6,5měsíce.

P.S. Maminky, hlavně vy, co už vám vaše dítka baští nějakou tu zeleninku, jaký používáte prášek na praní? Mě ta mrkev nějak nechce z těch bryndáků dolu. Díky za rady.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.03 11:00

Ahoj maminy,
po odmlce Vás i miminka moc zdravím. Rozbil se nám počítač a opravili ho až včera. Takže mám po miminkovském deníčku úplný absťák. Píšu ale jen v rzchlosti a za sebe. Nejste náhodou některé od Mladé Boleslavi?Sehnali jsme plavání v soukromém rodinném bazénu, ale běžné hodiny byly plné. Marně se snažíme s kamarádkou sehnat děti do čtveřice, aby nám mohli udělat speciální hodinu v pátek od 3.hod.Všechny děti, co známe jsou mladší nebo starší 5-12 měsíců.A ty, které by mohly, jsou nemocné. Kdyby některá z Vás chtěla a mohla, tak se prosím ozvěte.(telefon v komentáři)
Zatím se mějte,věčer konečně půjdu přečíst všechny mě nastřádané komentáře.
Milada a Šárka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.02.03 11:02

Kdybyste někdo doma chtěl mít plavce,zavolejte. Číslo je 723744193.
mějte se, Milada

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 25.02.03 11:35

Ahoj Stáňo,

nejdřív přeju hodně trpělivosti s Vojtíškovým spinkáním. Já asi moc neporadím, Viktorku jsme naučili „řvací metodou“ (nebylo to tak děsné) usínat v postýlce za 3 dny a od 4. měsíce spí celé noci. Vojta na to určitě taky časem přijde.

No ale vlastně píšu kvůli tomu praní - já látkové bryndáky hned po jídle namočím do Vanishe a potom normálně vyperu v pračce na 40st. s ostatními věcičkami v dětském prášku (používám tekutou Lovelu). Většinou se takhle vypere všechno - a když ne, tak čert to vem :) Na hodně barevné jídlo jsme začali používat umělohmotný bryndák s okapem, Viki se nejdřív vzpouzela, že tu tvrdou věc na krk nechce, ale už si zvykla a já mám o starost míň. Občas si stejně zapatlá oblečky, takže už dělíme na „domácí“ a „venkovní-ukazovací“. Překvapivě nám přibývají domácí na úkor těch ukazovacích :)))).

Ahoj, Bublina s Viktorkou (6,5 m) - kdy má Vojta narozeniny? Viki je 12.8.

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 25.02.03 13:44

Ahoj Stano,

Taky bych Ti moc prala, aby se ten vas ‚spaci problem‘ uz brzo vyresil!!!

S tim pranim Ti poradim jednu vec, ktera u nas funguje, kdyz vsechno selze. Do pracky nalijes do otvoru na praci prasek asi sklenicku ‚javelske vody‘ (no, tento nazev jsem ted nasla ve slovniku, zni mi to dost podivne, ale tady se to normalne prodava ve vsech samoskach na dezinfekci, je to dost silne belidlo, ja s tim cistim i zachod, chichi). Jestli vis, oc se jedna (doufam) a rika se tomu jinak, dej vedet!

Pry se to nema pouzivat na barevne pradlo, ale ja mam bryndaky s barevnou obrubou a vzdycky se mi mrkev vypere a obruba zustane. Pouzivam to i kdyz se mi nestastnou nahodou zaperou bila bodicka nebo latkove plinky, po vyprani jsou zase jako nove!

Doufam, ze jsem Te moc nezmatla a ze vis, co to ta javelska voda je…

Ahoj Dita

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.03 14:09

Ahojky Dito a Bublino.
díky za rady ohledně praní, určitě to brzy vyzkouším, teď mám asi tři dny trvající „odpor k praní“, ale už se nám tam ta špína nechce nějak vejít, tak budu muset začít, ach jo.
Jinak dělení oblečků na „domácí“ a „ukazovací“ taky používám, zas tak velkou hlavu si z toho nedělám, když se něco nevypere.U Terezky sem si všechy hezký věci poctivě schovávala na druhé miminko, jenže kromě toho, že teď máme kluka, nám to za těch 7let nějak vyšlo z módy, takže už nejsem tak naštvaná, když se něco zničí.
Ty vaše princezničky sou fakt super kočky, prohlížely jsme s Vojtou vaše alba, moc se mu holky líbily!
Náš Vojta se narodil 4.8., tak je o malilinko starší než Viki.
Mějte se ,ahoj Stáňa

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 26.02.03 15:48

Ahoj Martino,

nic se neděje, já mám takovéhle výpadky skoro pořád :)

I.

Vložit nový komentář