Z deníčku malého Vrabčáka - 26.týden

Rodičovství
  • emimino
  • 06.03.03

Dneska mám půlroční narozeniny a před 5 dny se mi vyklubal první zoubek ! Chichi, takže mám opravdu dřív zoubek než vlásky :o) Maminka říká, že se jmenuje Jedničkavpravodole a že mu brzy vyleze vlevo bratříček. Jupí, tak už můžu hryzat :o)))

Zoubeček objevila maminka v pátek zrovna ve chvíli, kdy v televizi říkali, že máme nového prezidenta a akorát měl první řeč. Ale v poledne tam ještě zoubek nebyl ! Já jsem byl dopoledne docela protivný, protože mě tatínek chvilku nosil a pak musel odejít, mamka zkoušela na dásničku ťuknout lžičkou, ale pořád nic. Až jsem nakonec usnul a spinkal v kuse 3 hodiny a přes 4 hodiny vydržel bez papání, což se přes den zatím nikdy nestalo. Pak se vrátil táta a chvilku mě choval, ale pak už musel do práce a tak jsem byl zase protivný a vztekal se a vřeštěl. Tak mi mamka dala cucat svůj prst a připadlo jí, že mám tu dásničku nějakou ostrou. A tak to znova zkusila se lžičkou a pěkně to zacinkalo. Takže mám opravdickej první zoubek :o)) Máma to honem SMSkovala tátovi (to je nějaká zvláštní řeč nebo co?) a skoro u toho brečela(jo skoro, doopravdy, nějak na mě padl takový ten nával citu a něhy, že jsme si nedávno to naše miminečko přinesli a už má zoubek - pozn. Jiřina). A máma mě pak nosila a pusinkovala a tancovala se mnou po bytě a pořád opakovala, že už mám zoubek. Ta s tím nadělá, vždyť sama jich má plnou pusu :o)) Tak jsem zvědav, jestli taky budu muset ráno dělat to co máma - fascinovaně ji v koupelně pozoruju, jak si do pusy dává takovej klacík se štětinkama a jezdí si tím po zubech a pak plive zelený sliny. Ta zelená ta by se mi líbila :o)))

A už nám taky vyvstal problém při kojení. Máma se zlobí, že už ji ten zoubek kouše, ale co mám dělat? Jsem zvyklý mít dásničky stisknuté a zoubeček překáží, ale zatáhnout ho jako kočička drápky prostě neumím. Tak koušu, no. Jsme s mamkou zvědavi, jak to půjde dál, ale prý se to zatím dá vydržet. (Pozn. mamky - v chytré knize píšou: když vás dítě kouše, řekněte mu rázně, že vás to bolí a ono to pochopí a přestane. Hahaha, dobrý vtip.)

Nadále vstávám na papání 2× za noc (cca po půlnoci a okolo 3 hod.) a ještě jednou brzy ráno. Většinou pak zase hned usnu, žádné uspávání není třeba, takže nejdýl za 20 minut už zase spíme (pokud mamka u kojení neusne, to se pak vzbudí klidně až za hodinu). Ovšem to „brzy ráno“ někdy znamená třeba v půl sedmý a to už je světlo, takže pak už žádné spinkání :o) Máma mě dá do postýlky, ale jak vidím na hračky tak za ně tahám a hraju si a jak jsem na bříšku tak u toho funím a mamka už taky neusne. Taky si většinou zaprdím a káknu, takže mě ještě ke všemu musí jít přebalit. Tak máma nostalgicky vzpomíná jak jsem spinkal do půl desátý. A jednou jsem na půlnoční kojení zapomněl a vzbudil se až ve 3, takže mě mamka nakojila a usnula. Jenže jak mě dala do postýlky, tak zjistila, že i druhý prso má pořádně plný, ale já už spinkal a víc pít nechtěl, takže šla taky spát. A za dvě a půl hodiny se máma vzbudila úplně promočená od mlíčka a musela mě vzbudit, abych jí to mlíčko vycucal. Tak může být ráda, že se budím sám a na mlíčko jí pěkně dohlížím a ať se laskavě nezlobí, že musí v noci vstávat :o)

Jak už jsem psal, často se teď zlobím a rozčiluju a vztekám. Ale když je doma tatínek a může mě nosit nebo chovat, to jsem v sedmém nebi. A pak táta odejde do práce a máma se ze mě může zbláznit :o) Tuhle jsem se zase zlobil a nechtěl spinkat a nebyl k utišení a máma zrovna potřebovala vařit v kuchyni, tak mě normálně čapla a dala do postýlky ! Prosím pěkně do postýlky, která je na spinkání v noci v pyžámku ! Teda byl jsem z toho tak překvapenej, že jsem byl skoro půl hodiny zticha. Ale jestli si myslíte, že jsem usnul, hohó, neusnul. Jen jsem tam udělal trošku binec v plyšákách a pak jsem stejně začal kňourat, ale máma aspoň za tu půl hodinu stihla uvařit, takže byla spokojená :o) Ze všech plyšáků mám nejradši Mumínka. To je takovej světlounce oranžovej hrošík z heboučký a měkoučký látky vhodný pro miminka. Dostala ho moje maminka krátce před tím, než jsem se nastěhoval k ní do bříška a celou dobu ho měla u sebe v postýlce. A když jsem se narodil já tak se přestěhoval do mý postýlky a já si na něj z toho bříška pamatuju, jak mu máma zkoušela oblíkat svetříček a čepičku, který pro mě upletla, a mám ho taky moc rád. Tak mu ožižlávám ouška a ručičky a hrozně rád se s ním muchluju a máma z toho má radost :o)

Zase nový objev v kakání - zjistil jsem, že nejlíp se kaká do čerstvě vyměněný suchý plenky. Chichi , máma ráno čeká, jestli se vykakám, ale já dlouho nic a tak mě jde přebalit. A sotva se vrátíme tak si pšouknu a je to tam :o)) Říkala přece, že už abychom dopotřebovali ty plenky MIDI, tak se snažím, no. :o) A při utírání hovínek se pořád snažím tam šáhnout, ale máma je ve střehu, takže se mi to moc nedaří, tak jsem si aspoň na pokaděnýho pindíka navlíkl to chrastítko, co mi má jako zabavit ručičky. Takže při přebalování musí máma to chrastítko aspoň pětkrát umýt a docela při tom šílí :o)))

Poslední dobou mám panickou hrůzu z tý zelený potvory, která nám v předsíni žere bláto, který nanosíme na kočárku a máma na botech. Když ji máma zapne a začne hučet (ta potvora, ne máma) tak já začnu tak šíííleně plakat, že to zase vypne a pak mě půl hodiny utěšuje. Takže máma může luxovat jenom když je doma táta a chová mě v jiný místnosti. Nemá to jednoduchý, co, jenže co kdyby ta potvora chtěla spolknout i mě ?!? (pozn. mamky - stejným způsobem Jíra trojčí i u mixéru a šlehače, tak jsem zvědavá, jak budu za jeho přítomnosti mixovat blivajzky).

A jak jsem psal o tý nezničitelný knížce, hoho, tak už mám knížky dvě a obě jsou už tak dokonale zmuchlaný, že vypadají, jako by si je četlo aspoň pět mimin. Nejdřív jí olížu a oslintám a pak si ji rvu do pusinky, ale jelikož se mi tam nevejde, tak se začnu hrozitánsky vztekat a máma mě musí odtáhnout pryč a knížku uklidit, haha. Taky už máma vymyslela jak to udělat když potřebuje připravit vodičku na koupání a nechce mě nechat řvoucího v pokoji na dece. Tak teď mě vezme do koupelny rovnou, položí na zem svůj župan a já si na něm ležím a hrozně zvědavě sleduju, jestli mi tu vaničku napouští správně. A na koupání už se nesvlíkám jen já, ale máma si taky sundavá ponožky a kalhoty, protože jinak se postarám, aby byla jak vodník :o) Pořád se tahám za nožičky a když mi je máma na gauči vysvobodila z dupaček, tak jsem si už jedním palečkem dosáhl do pusinky ! Ale jaksi mi musela trošku pomoct, no. A když mě na gauči někdo drží na rameni, tak se mi pořád líbí ty polštářky na opěradle a hezky za ně tahám a padají dolů, to je moc príma. Se sezením žádné pokroky - přitáhnu se za ručičky (máma toho zneužívá když mě potřebuje zvednout - aby se nemusela tolik ohýbat, tak mi nejdřív pomůže sednout si), ale samotnému mi to ještě nedrží, takže mě máma v sedu nenechává. Jak jste psali minule tak to stejně není zdravé na zádíčka, tak co.

Už je pár dní hnusně, takže jsme nebyli vyvětrat moji novou čepičku. Akorát v pondělí už to mámu doma nebavilo, tak jsme zkusili jít ven, i když bylo zataženo. Co vám mám povídat, než mě máma oblíkla tak začalo krápat, no ale když už jsme byli připravení tak jsme na chvíli šli. Šla s námi teta a vezla mě. Já měl ještě přes kočár pláštěnku, takže jsem viděl ven hůř, jenže mi to nevadilo a hezky jsem se smál. Ale jen do půli cesty. Pak už mě to přestalo bavit a nějak jsem nemohl spinkat, tak jsem začal natahovat a řval celou zpáteční cestu. A čím víc jsem řval tím víc máma zrychlovala, až jsme nakonec skoro běželi :o) Akorát na posledních pět minut jsem usnul, takže teta mámě pomohla vytáhnout kočár i se mnou a očistit venku kolečka, že budu spinkat v předsíni, ale jakmile jsme překročili práh tak jsem byl vzhůru a vůbec pak doma nespinkal, ani na gauči. Chachacha. Mámu trošku bolelo v krku a měla rýmu a bolely ji svaly, tak už se bála, že to bude ta hrozná chřipka, ale už se to zase zlepšilo, tak snad to bude dobrý.

Příští týden napíšu zase až ve čtvrtek po návštěvě paní doktorky, tak se nelekejte, když tu deníček včas nebude. Mějte se príma a hlavně buďte zdravý.

Papa Jíra + mamka Jiřina

 Váš příspěvek
 
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 07.03.03 11:31

Nazdar Jiro a kamaradi pidizvici !

To to leti, uz je mi 7 mesicu !!! Hned se musim pochlubit novymi mirami: 8,150kg a 67,5cm, coz znamena, ze jsem pribrala skoro kilo (to bude tou kasi) a vyrostla jsem do velikosti, kterou zde na pyzamkach uvadi jako ?6 mesicu? (Ja je tedy nosim uz tak od 5 mesicu a porad mi jsou akorat, ale budiz!). Netrpelive cekam miry a vahy Viki a vas ostatnich cerstve sedmimesicnich!

U pani doktorky to byla legrace. Jen jsem ji uvidela, zase jsem zacala vriskat. Ta zenska mi proste nahani hruzu, ma takovej :,-(istickej vcelickovaci pohled? Maminka tam na me bezradne delala rozmanite ksichtiky (pani doktorka se musela dobre bavit), ale uklidnila me az krabicka od vakciny, kterou mi v zoufalstvi strcila do rucicky. Ihned jsem ji ozuzlala a zapomnela na vsechny kolem, dokonce jsem v tom zuzlacim zapalu necitila ani ten pichanec! Potom me mamka nemohla dva dny koupat (ta vakcina se jmenuje BCG) a tak jsme obe trpely. Ona protoze me koupe strasne rada (jsem pak cela vonava( J)) a ja protoze jsem nemohla provadet sve zulavo-kopavo-strikavo-nadavaci variace na tema koupelna?

Jiriku, blahoprejeme k zoubecku! Mamka hned bezela pro lzicku, jestli mi tam taky neco necinkne, ale ani nahodou. Zato ja jsem ji tu lzicku hned vyrvala a zacala jsem si ty zoubky v pusince zkoumat sama. Vysledek byl stejny, tak se s mamkou utesujeme, ze ja mam zase aspon ty vlasky, hihi.

Predstav si, i u nas bydli ta prachozrava rvouci prisera! Ale ja se ji nebojim, protoze jakmile zacnu natahovat, mamka na me mluvi a smeje se, a tak pak jen vykulene koukam, jak mi ta hadice smejdi kolem postylky a pak s hlukem odjede do chodby? S mixerem je to podobne, ten je ale zaludnejsi, protoze zacne hucet bez predchoziho upozorneni, a tak se vzdycky leknu, ale nez se stihnu vzpamatovat, blivajzek je umixovan ! My mimina to s temi technickymi vymozenostmi vubec nemame lehke!

Jak pises s tim smatanim v kakani, mne se to stale nevede, zato jsem si na brisku rozmatlala blinkani po cele ohradce, to mela maminka radost, kdyz me uvidela, jak si v tom zalibne placam rucickou! (Ti mimici jsou uzasni, ze neznaji slovo ?fuj?, ze? pozn. Dita).

V posledni dobe jsem silne zvysila svou slintaci kadenci. Po prochazce mam uplne promocenou kombinezku skoro az do pasu a kdyz jsem v ohradce na brisku, od pusinky mi vzdycky visi takova ta dlouhataaanska slina, ktera se tahne az na zem a mamka ji nejlip zpozoruje proti svetlu, protoze krasne zari ?(Krasne??? pozn.Dita). Tak treba uz ten zoubek vazne brzo vykoukne?

Mam novy zpusob vyjadrovani radosti: kdyz jsem na brisku, zacnu mlatit hlavickou nahoru a dolu, presne jak to delaji punkovi zpevaci. Ja u toho ale navic zaroven kopu nohama jako pri plavani a placam rukama do deky a jeste hykam radosti, takze pro neznaleho pozorovatele musim vypadat jako v poslednim tazeni? Totez delam, kdyz chci lezt dopredu, ale vzdycky se misto priblizeni ke svudne hracce oddaluji dal a dal, az dolezu k necemu pevnemu a tam se zaseknu a nadavam.

.(Eden){border:0} *]

Mamka s tatkou mi koupili novou kamaradku zirafku. V obchode jsem ji capla a ani za nic ji nechtela pustit, tak si vsichni mysleli, kdovijak si s ni neuziju. Ale hned vecer jsem z ni dostala panickou hruzu (ona totiz ma takovej divnej ksicht a k tomu cernou kstici) a stacilo se mi na ni jen podivat a vriskala jsem strachy (stejne jako u doktorky). No ale dalsi den me s ni mamka postupne seznamovala (prece ji hned nevyhodi) a vecer uz jsem ji zase zuzlala ostosest. Nejvic mi chutnaji vlasky. Ty, co mela na ocasku, se mi podarilo vyrvat a mamka mi je musela tahat z pusinky, ale ty na hlave drzi dost pevne (zatim, chacha!). Uz jsou tim zuzlanim cele ztvrdle, tak mam zirafku - pankace.

Zase jsem toho napsala az az, tak dam prostor vasim vypravenim!!!

Vase verne zlobiva Eden a skody napravujici mamka Dita

PS: Dita: Chtela bych maminkam doporucit jednu skvelou vec jako podlozku do ohradky nebo jen jako ?deku? na hrani. Je to takova ta skladacka (puzzle) z peny (stejny material jako karimatka). Da se dostat v obchode Ikea ( tady i ve vetsine hrackarstvi, nevim, jak v CR). Neni to drahe, da se to zvetsit, kdyz uz je deka pod ohradku mala, ma to spoustu pro miminko pritazlivych barev, a hlavne: skvele to izoluje od zeme, tlumi to pady a cisti se to mokrou houbou! (u toho ublinknuti jsem opravdu ocenila, ze nemusim cekat, az mi hraci deka uschne). Ja jsem taky driv davala na zem deku, ale chytalo mi to prach a bylo to dost slozite na udrzbu. A jeste jedno hlavni plus: kdyz mimco povyroste, daji se z toho stavet tunely, domecky, ci krabice na hracky! K dostani jsou ve dvou velikostech: male (tak 10krat 10cm) a velke (30krat 30, presne jsem to nemerila). Ja jsem koupila ty velke ( tunely z toho budou rychleji hotove ;). Taky se mi libi, ze na tom jsou zviratka, zelenina, nebo pismenka ci cislice, takze ty tvary potom budou detatku pripadat zname? Nechci delat kdovijakou reklamu, ale ja jsem opravdu moc spokojena. Pevne verim, ze se to v CR da sehnat!!!
Pro lepsi predstavu prikladam foto.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.03 11:52

Ahoj Jíro a všichni ostatní lumpíci,

Všechno nejlepší k narozeninám a gratuluju k zoubku. To já jsem ještě pořád bezzubka. Mámě to nevadí, protože se taky bojí, že jí budu kousat. No, někdy jí už pořádně stisknu teď, až kvílí, tak s tím zubem to bude asi ještě větší legrace. Ty moudrý knihy jsou vážně pěkně stupidní. Máma mi taky ?rázně řekla dost?, když jsem jí stiskla, ale mně to přišlo ohromně legrační, tak jsem se tomu moc smála a příště jí stiskla zase.

Já se teda luxu ani mixéru nebojím. Jenom nemám ráda, když máma luxuje, protože se mi tím pádem nevěnuje. Ale to nemám ráda při žádný mámině činnosti. Ale čeho se děsně bojím, to je fén. Může za to máma sama, protože si mě jednou vzala do koupelny, když se fénovala a nedopatřením ně mě trochu toho teplýho vzduchu foukla. Z toho jsem samozřejmě dostala velkej záchvat pláče, a trvalo dost dlouho, než jsem přijala máminy omluvy a nechala se ukonejšit. Ale teď, když slyším fén, tak radši brečím už dopředu.

A zrovna jsem sem chtěla napsat, že se taky bojím jedný nový hračky, a teď koukám, že ty taky, Eden. Akorát, že já jsem si na ní ještě nezvykla. Vždycky když tu hračku vidím, tak se rozpláču. Naši to absolutně nechápou, co mi na ní vadí, a já jim to nepovím. Musíme mít přece taky svoje tajemství, ne? Je to taková pískací kostka z měkkýho plastu a jsou na ní obrázky zeleniny. Já mám i jiný pískací hračky a těch se nebojím, ale tahle se mi prostě nelíbí a basta.

Mám taky jedno nový předsevzetí. Tu pevnou stravu jíst nebudu! Jak jsem teď byla nemocná, tak mi jí maminka nenutila a skoro pořád mě kojila. A já jsem si uvědomila, že mi vlastně nic jinýho, než mlíčko nechutná, že jsem jim to jedla jen z mladický nerozvážnosti. Ale teď už je mi 7 měsíců, tak jsem si dala závazek, že už nikdy v životě nebudu ty jejich blivajzky jíst. No, ještě si občas dám říct s kašičkou, ale u zeleniny strašně moc pláču a nechci sníst ani lžičku. Tak se máma modlí, že mě to zase přejde, ale má docela nahnáno.

Ale jinak mamince dělám samou radost. Včera se mi povedlo vyloudit zvuk, který si máma hned přeložila jako ?mam?, tak měla strašnou radost, že už říkám taky ?máma?.

Taky jsem se chtěla zeptat, jestli už někdo jezdíte ve sporťáku. Nebo máte všichni trojkombinace? Mně už to v tom hlubokým kočárku vůbec nebaví. Pořád se zvedám na lokty a chci všechno vidět, ne jenom pořád pozorovat oblohu. Mám ten klasickej hlubokej kočárek, tak mě máma aspoň trochu vypodložila, abych líp viděla, ale to jsem se po:,–(ila skoro do sedu. Tak máma dostala strach, že vypadnu, a taky se bojí, že to asi nedělá moc dobře mý páteři.

Neboli se rozhodla, že už je nejvyšší čas koupit sportovní kočárek. Nemáte někdo tip na nějakou dobrou značku? Měla by mít nafukovací kola, velkej košík (já mám krámů, chacha) a neměla by být extrémně drahá. Ale zase na druhou stranu by měl ten kočárek bejt kvalitní, aby mi vydržel a taky, abych se nestyděla v něm vyjet mezi lidi. Jsem přece holka, ne? Takže mi záleží na tom, v čem budu jezdit. Tak kdybyste o nějakém takovém věděli, tak mi prosím napište.

Tak já už pro dnešek končím, mějte se krásně
Terezka (7 měsíců) a Zuzana

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 07.03.03 18:46

Ahoooj raubíři!

Omlouvám se za oslovení, ale mamka mi čím dál víc tohle slovo říká. Hehe, jestli to nebude tím, že lumpačím čím dál víc. Z hodného miminka „kam ho položíš, tam ho najdeš“ se ze mě minulý víkend stala neřízená střela (to říká zase taťka, chichi). Objevila jsem kouzlo válení sudů, takže už se taky leckam zakutálím, to je vám taková legrace, že to dělám, až se úplně vyčerpám a pak se vztekám, že už se nemůžu otočit.

Ale největší novinka je, že od středy mám zoubky! Ne jeden, ale rovnou dva! Přišla na ně mamka a byla z toho celá vyjuchaná… já už tolik ne, protože v noci mě trošku pobolívaly dásničky a budilo mě to, ale ráno už to bylo dobrý. Ani jsem nic moc nežužlala a dokonce ani neslintám víc než obvykle :) No a navíc jsem dostala nějakou rýmičku, tak na mě máma zkusila odsávačku - chachá, takový řev ještě neslyšela! Jen ji vidím (tu odsávačku, ne mámu), už vřískám… ještě, že mě rýma skoro přešla už za 3 dny. Máma ze strachu z mého vřískotu tu odsávačku použila jen 3×, jinak mě nechávala pšíkat a utírala nudle, které vyletěly. Utírání mi taky vadilo, tak jsem u něj frkala, za což ovšem byla veeeliká pochvala, protože to vypudilo z nosíku další várku :)

Pak vám taky musím poreferovat, jak hodné deťátko jsem u hlídací tety, když už mamka chodí do té práce. Spinkám na zahradě v kočárku, spořádaně papám a hraju si… dokonce ta teta říkala, že si myslela, že její Fanoušek byl hodné miminko, ale po zkušenostech se mnou už si to nemyslí (no, já jí ještě ukážu :). Mamka spořádaně prchá z práce v dobu, kterou mi slíbila, někdy i dřív a pak si se mnou celé odpoledne hraje, aby mi to vynahradila - no hraje, spíš si mě rozmazluje a to mi dělá moooc dobře.

Jinak všem bych chtěla říct, že u nás bydlí taky spousta hlučných potvor a jediná, která mi nevadí, je fén, dokonce se mi líbí, jak ten vzdoušek šimrá. Ale s vysavačem a mixérem se ještě budu muset vypořádat, těch se bojím.

A nový návrh na lumpárničku: nechte se po:,–(it do židličky, vyžádejte si spoustu hraček na stoleček a pěkně jednu po druhé je házejte na zem - každá dělá úplně jiný druh rambajzu a navíc kolem vás furt bude někdo tancovat, aby je sebral, otřel a vrátil zpátky, abyste mohli celou akci opakovat :). V házení předmětů už jsem přeborník, dneska ráno po probuzení jsem dokonce vyházela všechny hračky z postýlky… a to je umění, přehodit je přes mantinel :))))

No, za poslední týden se mi toho nahromadilo nějak moc, tak doufám, že vás délka dnešního komentáře moc neunavila. Zdatně zlobte a pozdravujte mamky!

Pa, Viki (skoro 7 m) s Bublinou

PS od mamky:
Dito, díky za tip na pěnové puzzle, tady se taky prodává všude. Vidím, že je na něj ten správný čas.
Jinak co se týká měr a vah v 7 měsících, nevím, jestli je budeme mít příští týden. Jdeme totiž jen na očkování proti obrně (zaplaťpámbu je to na lžičku) a vážit a měřit se asi nebudeme. Viki už má asi 70 cm (domácí odhad) a váhu taky nějak zjistím :).
Zuzano, my máme trojkombinaci a ve sporťáku v pololeže vozím Viki od 5,5 měsíce. Z té polohy si ještě sednout neumí, vidí ven (což ji baví) a když usne, není to pro ni nepohodlné.

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 07.03.03 21:52

Ahojky lumpíci,

koukám, že máme zoubkový týden. Máma myslela, kdovíjak se tenhle týden nepochlubí, že mi vylezly dva zoubky a vy už je máte taky :o)). Tuhle novinku máma zjistila v úterý, vyrostly mi hned dva najednou, oba dole :o)). Ale pořád vesele slintám, jinak mi to nijak nevadí.

Ve čtvrtek jsem byl na vítání občánků, tam se mi moc líbilo, byl tam správnej šrumec a na všechny jsem se smál jak praštěnej. Dostal jsem tři hračky, zlatý přívěsek a máma růži. Prý nám ještě pošlou fotky a táta si mě točil na kameru.

Příští týden prý budou konečně dodané moje aktální fotky na mých stránkách, tak se můžete těšit na něco novýho.

Já taky jezdím v kočárku v polosedě a moc mě to baví. Ve čtvrtek jsem tak jezdil půl dne, protože jsme pořád někde byli, dokonce jsem jezdil i MHD - tramvají a autobusem. Jinak se mnou máma s tátou jezdí spíš autem. Moc mě to bavilo, bylo co sledovat a na každýho se usmívat. Pak jsem byl taky na obědě v čínský restauraci, kde jsem si zblajznul mlíčko.

S tím jak psala Eden, že má ty pěnové puzzle, tak máma je používá taky, dává mi je do ohrádky. (pozn. mamky - opravdu je to praktické a prodává je Ikea).

Jinak jak jsem psal minulý týden, že dostanu prvně masíčko, tak jsem mámu pěkně vypekl, protože ho nejím, všechno vyplivu nebo vůbec nechci otevřít pusu, aby mi tam máma mohla strčit lžičku. Máma byla dost překvapená, protože jiný blivajzky zeleninový papám výborně. Tak si řekla, že mi to maso ještě dávat nebude a dává mi dál jen zeleninku + různý obiloviny.

Začínám se při posazování vzpínat a stavět se na nohy, máma pořád nadává co to dělám a já už bych nejradši někam šel :o))). A už docela slušně a hlavně daleko lezu, vždycky si vyhlídnu nějakou zajímavou věc a za tou se plazím. Táta dělal pokus, asi metr ode mě rozestavěl různý hračky na všechny strany a mezi nima i ovladač od televize. Hádejte co jsem si vybral a pro co jsem se doplížil?? Samozřejmě pro ovladač :o))))

Já se doma těch různých vrčících potvůrek nebojím, dokonce ani luxu ne a to mi s ním máma luxovala i nos, když jsem měl rýmu :o))))

Tak já pro dnešek končím, mějte se krásně a ahojky!!!!

Šimon 6měsíců + Martina

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 07.03.03 23:12

Ahoj Eden,

jéééé, teprve teď si mamka s taťkou prohlédli tvoje nové fotečky - moooc pěkná úroda :))) Moc ti to na nich sluší - a nejen tobě, ale i mamce! Záviděla jsem vám hlavně to počasí, tady po náznaku jara zase přišla zima i s plískanicí, takže procházky nic moc, spíš chrupčím pod pláštěnkou na terase… snad už se tu taky brzy dočkáme, máme v plánu fotky s labutěma, to jsou takoví bílí ptáci u nás na rybníce.

My teď s těma fotečkama nějak nestíháme, budu muset mámu popohnat, ještě pořád dlužím fotky náušničkové, i když pár už jich tou digitální potvorou máma ulovila. A taky budou nějaké nové koupací.

Moc pozdravuj mamku od mojí mamky a obě ti z Prahy posíláme megapusinku.

Pa, Viki

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.03 23:12

Ahojky všichni rošťáci!!!!!

Představte si, mě je teď taky 7 měsíců, už sem opravdu velikánskej kluk. Svoje nové míry a váhy zatim nevim, ale mamča to odhaduje tak na necelých 8kg a 70cm.
Teda ty zoubky, co je máte už skoro všichni, já ještě nevím co to je, já prostě pořád nic, ani nějak vyjímečně neslintám, asi si je tam ještě chvilku nechán schovaný, abych mamku nekousal, teď sem jí začal při kojení báječně štípat, tak kdybych jí ještě kousal - to by se jí asi vážně nelíbilo.
Těch všech bzučáků domácích já se celkem nebojím. Teda kromě fenu, ten je opravdu hrozný!!! Jednou sem zlobil, tak si mamka fenovala vlasy se mnou a věřte, že už to příště nikdy neudělala, no ať si nemyslí, snad to na mě nenechá taky foukat, co když mi to něco udělá!!!
Umím taky nějaké nové rošťárny. Házení hraček ne zem mi jde skvěle, jenom už mi je nechtějí pořád dokola podávat, ale to se pak vztekám.Dokážu se plazit po celé místnosti!!! Nastrčím si kolínka hodně pod sebe a pak natáhnu ruce hooodně dopředu a ono mě to někdy posune! No, někdy taky spadnu na hlavičku, au,au. Objevil sem tak knížky a videokazety, ale ještě se musím naučit, jak na to, abych je dostal z police ven.Mamka tak přemýšlí, komu darovat naší velkou kytku, než jí začnu ochutnávat.
Ochutnávání všeho mě teda fakt baví. Teda všeho, kromě toho jídla. Nejvíc mi chutná kaše, zeleninu ještě snesu, teda jak kdy, ale ovoce mi nechutná ani trošku. Pusinku si zavřu a jen tak trošku usrkávám, ale mamka mě přelstila. To co nedojím, mi večer přimíchá do kaše a to mi zas tak nevadí. Stejně si musím pokaždé dát ještě mamky mlíčko, toho já se jen tak nevzdám, to si ohlídám. Mamka slíbila jít za měsíc na týden do práce a už teď má z toho hrůzu, protože já to mlíčko prostě moc a moc chci.
Taky se bojíte cizích lidí? Dneska sem byl na návštěvě u prababičky. Ne, že by byla úplně cizí,ale zas tak často jí nevidím. Jak na mě promluvila, už sem řičel, ani u táty sem nechtěl být, pěkně sem se mamky držel a za žádnou cenu sem od ní nechtěl. Jinak se bojím hlavně všech cizích chlapů, mají většinou hrubý hlas a taky vousy a já je prostě nechci ani vidět!! Pomóc, volám si hned maminku a schovávám se u ní.
Já jezdím pořád v tom samém kočárku, ale mám vyndanou tu vaničku, už dávno se do ní nevejdu. Sice v něm pořád ležím, ale když není moc ošklivo, sundá mi mamka boudu dolů a to se mi líbí, mám bezva rozhled.

No tak se všichni mějte, zlobte a vymýšlejte nové lumpárny a buďte zdraví!!!
Ahojky Vojta (7měsíců) a mamka Stáňa

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.03 07:28

Ahojky ahojky,
tak teda dnes jsem tu opravdu nejmladší…je mi zatím teprv něco přes 4měsíce.Ale mamka je prý ráda, alespoň ví, co jí čeká.No to se přepočítala (si myslím, jsem totiž totální originál).
Já se zatím s plazením nijak nepředřu, mamka mě furt nutí na bříšku, ale mně se to moc nelíbí,roztáhnu ruce a zvednu nohy a „visim“ jen na bříšku(ještě že ho mám tak velky, jinak bych nosem pěkně prohrabával deku).Mamka mě zkouší pak různě přetáčet a štelovat ruce, abych jako věděl jak na to, ale já stejně nic.Nejlíp mi je v autosedačce.Jsem tam v pololeže a všude vidím.Na zádech ani na bříšku se mi prostě nelíbí.Mamka se bojí,abych se vůbec kdy někam hnul.I když v chytrých knížkách jí přesvědčují, že nakonec každé miminko si najde tu cestu a jednou se někam odplazí.Jenža, jak říkám, jsem originál a mamka teď neví, jak mi má pomoct,abych teda jako objevil zas něco jinýho.Jsem děsně společenskej, miluju kolem sebe hodně lidí,ale hejbat se mi teda moc nechce (taky mám v 4,5měsících 65cm a 7,15kg !! - ale není tlustej-si myslím :o) pozn.mamky).
TAky se mamka dost poděsila toho, jak se lekáte a bojíte cizích lidí.Já jsem zatím v pohodě, jak jsem řel,mám rád hodně lidí pohromadě a děti zvlášť.Jen některý lidi, když se vyskytujou samostatně se mi moc nelíbí a to pak pláču.To je třeba jedna moje babička.Mamka je z toho smutná a neví, jestli to má lámat přes koleno,aby mě babička nosila a mluvila na mě,abych si jako zyvkl.Nebo to má nechat být,až jako dostanu trochu rozum a přejde mě to…
od mamk Kláray: Jak tak koukám,bude to spíš horší.Jak jste to vyřešily vy?Vím, že se ti vaši draci,taky bávali příbuzných…zvykaly jste je,nebo jste tomu nechaly volný průběh?
U nás je to trochu horší o to, že ta obávaná je moje mamka a dost tím trpí.Je sama a Kubík je teď její jediná starost a radost. /Abych tedy přiznala,mě to dost drtí.Mamka žárlí na všechno a na všechny.Lehce nás psychicky vydírá a terorizuje.Zkoušela jsem s ní o tom mluvit,ale říká, že vše dělá jen pro Kubíkovo dobro a že jiná už nebude.NEsnese, když jsme s Kubou u táty(mého)-jsou rozvedeni-a neustále jeho i jeho novou paní pomlouvá.Přitom oba jsou bezva a Kuba je tam víc než rád.Ale u mamky prostě pláče a tak se mi tam ani moc nechce.Mamka mi to vyčítá,že byly doby, kdy jsem tatu sice navštěvovala, ale byla vždycky u ní.A teď se vídáme max.pár hodin,když do Lbc přijedu(oba bydlí mimo a my tam jezdíme třeba na jednu noc).Jsem z toho trochu na bednu,když už se do Liberce vydám, ráda si odpočinu, což u táty můžu.O Kubu se bezva postarají a on je rád.U mamky musím stejně okolo nich poskakovat, protože mamka je v lecčem bezradná.Kuba pláče a mamka ho nedokáže utišit, jen bezradně kouká, co mu jako je.NAkonec ho popadne a začne ho překřikovat a různě s ním pohazovat, což nasatrtuje ještě větší ryk.
Teď jsem se rozjela…ale nemáte holčiny taky podobný prblém?Začíná mě to trochu ovládat a už i přítel mi říká, že snad s mamkou bude muset promluvit,že takhle to nejde dál.Je hodný, ale tohle asi nebude řešení, protože všechno zlý by se pak svezlo na něj a já bych podle mamky byla jen figurka v jeho područí.Takhle jsem zatím jen egoistická,pa­novačná a tvrdohlavá „dcera svého otce“(že to byl taky mámin mažel, to už vůbec nebere) a to se dá ještě pochopit.
TAk už budu končit.....vylila jsem si srdce a je mi líp........
Díky Klára
a Kubík - naše štěstíčko nevětší

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.03 20:41

Ahoj Lumpíci!Zdraví Vás Barborka.14.3 mi bude 7měsíců.mám už 3 zoubky čekáme na 4.mám k tomu rýmu a kašel.Možná jsem to chytila i od mé sestry Kristýnky,která neustále nosí bacily ze školky.Maminka si moc ráda čte všechny vaše příspěvky,ale s počítačem to ještě moc neumí,tak jí případné chyby omluvte.měřím 69cm a vážím 7.250.mějte se moc fajn Barča a maminka Veronika Svobodová ze Zbraslavi.Nejste někdo taky ze Zbraslavi?

 
Jirina
Extra třída :D 14956 příspěvků 09.03.03 11:32

Ahoj Dito,
k tomu puzzle: Jíra dostal k Vánocům puzzle s krtečkama, ale je toho jenom 6 kusů 15×15 cm (jde z toho složit krychle). Ještě k tomu má pěnová zvířátka - jenom jakoby „vnitřky“ těch puzzle. Ovšem na obojím bylo napsáno „vhodné od 3 let, obsahuje malé části“. Tak nevím co těmi malými částmi myslí, ale jednoho se bojím když už má ten zoubek: že to okouše a bude to polykat. Nicméně už jsem těch šest kousků sestavila, jelikož to leží na zemi tak to moc hryzat nemůže. Ale ty zvířátka jsem radši uklidila, už to dost ožužlal a bojím se, že by to fakt byl schopen ukousnout (a kdyby ne tak určitě zničit, ty hryzance jsou tam hned vidět).
Mně se osvědčilo na zemi prachobyčejný prostěradlo - takový to starý klasický rovný bavlněný. Mám na zemi karimatky, přes to deku (která má ovšem chloupky) a prostěradlo přes, takže to hřeje a vrchní vrstva se snadno udržuje, rychle schne a případně vyměním prostěradlo za jiné a vyperu. Ovšem ještě nemáme ohrádku, neboť nelezeme, takže pak bude možná všechno jinak :o) Rozhodně další puzzle chci pořídit, tak piště jak se to osvědčilo a zda to děti nehryžou.
Ještě mám dotaz k papání: jelikož kojíme, se zeleninkou začínáme až v 6 měsících. Znamená to, že druhý díl o mase u nás bude taky o dva měsíce posunut oproti dětem nekojeným, tj. 8-10 měsíců?
Měj se a pusinku Edenušce.
Jiřina od Jíry

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 09.03.03 20:52

Ahojky Verčo,

vítáme vás tady v tom klubu zlobilů a zlobilek.
My jsme z Velké Chuchle, takže to na Zbraslav není daleko. Když by jsi měla chuť, tak se ozvi na martina.krepe­lova@seznam.cz

Pa pa Martina + Šimon (6měsíců)

 
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 10.03.03 10:04

Ahoj Jirinko,
Co se tyce tech malych casti puzzle, je pravda, ze je obsahuje, ale kdyz lezi na zemi, mrnousek nema sanci je vydolovat ( a tudiz ohryzat). Ale az bude Eden lezt a budu stavet tunel ;), ty vnitrky ji vyndam.(aspon tam bude mit okynka:))).
Ja ji davam do vany penova zviratka z Ikey, ale zatim jsou zachovala diky Edenuscinym bezzubym dasnickam. (Az ji naroste zoubek, zviratka urcite odstranim).

K te vyzive:od 6. mesice miminko maso dokaze stravit, je to takovy ‚minimalni vek‘. Ja bych na to sla postupne. Dej Jirickovi nejdriv ochutnat ruzne druhy zeleniny a az si zvykne (tak po dvou tydnech), zamichej mu do ni masicko.
V 8-10 mesici maji totiz mimici takovy krizovy vek, kdy odmitaji to, co neznaji a v jidle se stavaji vybiravi, tak by to masicko potom treba nemusel chtit…
Taky vas moc zdravime a pusinku oplacime!!!
Dita a Eden

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 10.03.03 16:51

Ahoj Klárko,

je to někdy těžký, hlavně s těmi babičkami. Viki taky neměla moc ráda tchýni (moji mámu zato miluje od začátku), ale přičítám to strachu z „cizích“ lidí (tj. lidí, které nevidí často a navíc se k ní chovají jinak než ti, na které je zvyklá). Taky bývala celá vyjukaná a ufňukaná, ale teď má období, kdy lidi naprosto miluje, čím víc je jich, tím líp… Dej Kubíkovi (i babičce) čas, určitě si zvyknou jeden na druhého. Moje tchýně u nás netráví taky moc času, ale i tak „okoukala“, jak se k Viktorce chováme, co ji uklidní a co jí naopak vadí a je to v pohodě.

A na Kubíka s tím vývojem nespěchej - až bude sám chtít, otočí se a doleze, kam bude potřeba. Když to bude zkoušet, můžeš mu podle chytrých knih trochu pomoct, ale nedělat to za něj. Viki byla taky trochu lenoušek a najednou se během týdne naučila spoustu nových věcí (v 6,5 měsících). Každé mimčo je jiné a nemá cenu nic lámat přes koleno.

Dej za nás Kubovi vééélikou pusinku a nech starosti koňovi - ten má větší hlavu :))).

Ahoj, Bublina

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.03 17:24

Vsechno nejlepsi Viki k svatku.Loy

 
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 10.03.03 18:22

Ahoj Klarko,
Chtela bych se pridat k Bubline a trochu Ti pohladit dusicku. Myslim, ze kazda z nas ma takove ty svoje ‚problemy‘, ktere nam obcas nedavaji spat, a potom se to najednou vsechno spravi a vse je zapomenuto… Taky si myslim, ze Tvoje maminka potrebuje cas, urcite se zamysli nad tim, proc k tatovi jezdis, co tam na Kubika ceka jineho nez u ni… Lidska horkost dokaze zkazit naladu, naprosto Te chapu, ale zkus se pres to prenest, treba si s ni o tom v klidu popovidat a rict, jak je Ti to lito… Ona Te urcite pochopi, vzdyt je to Tvoje mama ( a my ted uz vime, co to znamena;)))
Mej se krasne a at se to brzo vyresi!!!
 Dita

 
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 10.03.03 18:25

Tech fotecek uz se nemuzeme dockat!!! Treba si to tatka rozmysli a nausnicky mi konecne povoli…
Oplacime pusinku a posilame prosluneny pozdrav z Marseille!
Eden a Dita

 
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 10.03.03 18:28

Ahoj Verco a Barborko,
taky vas, holky, moc vitame a tesime se na Barborciny lumparny!
Dita a Eden

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.03 21:19

Ahojky Bubli a Dito......a i ostatní,které se ozvou
díky moc, za Vaše povzbuzení.Jsem opravdu lehce zoufalá.radila jsem se s přítelem, komu mám to bolavý srdce vylít a on mi řekl, že z nejbližšího oklí mi stejně nikdo neporadí a nepomůže.
Jsem moc vděčná, že vás tu všechny mám a že vám nejsme úplně cizí.TAk jak říkáváte,že se stáváte pomalu závislé na emiminu, tak se začínám jasně přidávat.....skoro denně projíždím emimi a jsem ráda , když vás tu znovu objevím.....
moc moc díky
Papa Klára

 
Jirina
Extra třída :D 14956 příspěvků 11.03.03 20:53

Ahoj Verčo,
já bydlím 5 km od Zbraslavi, jestli chceš, napiš na vrabcovi@seznam.cz.
Pa Jiřina od Vrabčáka Jíry

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.03 21:00

Ahoj všichni rarášci! Děkujeme za přivítání!Máma sleduje emimino už když mě měla v bříšku,ale trvalo jí to než se odhodlala se připojit.Měli by jste ji vidět jak datluje a hledá písmenka!HAHA Vneděli mě vzal tatinek za babičkou to jste měli vidět s jakou sirénou se vrátil,babička totiž měla na hlavě natáčky a těch se nebojím jen u mámy na ruce.Jste taky mámy závisláci?Já jo,bez mámy ani ránu!Vysavače se taky bojím,fénu ne.Venku mě maminka po vyspání v kočárku po:,–(ila a myslela si jakou mi udělá radost a já jsem po 5min. začala dělat mosty.Koukala jsem na hřišti na Kristýnku jak se houpe a maminka nepoznala,že bych chtěla taky pohoupat.Jinak přes den jsem dost mrzutá protože mě roste druhá 1nahoře.K obědu jsem měla mrkev s brokolicí a to mi moc chutnalo ,dvakrát mi musela máma přidat.No trošku jsem se přejedla až jsem z toho škytala.Jak jsem byla nastydlá tak jsem chtěla jen mamči mlíčko.No jak jsem psala,že bez mámy nebudu tak si maminka objednala kadeřnici na neděli domů a už se moc těší až bude zase po půlroční pauze mít melír a nechá se ostříhat!Jinak večer vyžaduji koupání v 18,00pak v 18,30 kojení a pak odpadnu a spím tak do 23,00 až 24,00 a v noci jím tak dvakrát až třikrát.Máma se bojí mi dát kaši,když jsem začala trochu jíst zeleninu,abych se jí neodstavila.Budu už končit,tak nezapomente zkoušet co maminky vydrží !MARTINO Ahoj!na email se ti ozvu až budu mít doma manžílka,já to neumím.Ale jsme od sebe jen kousek,do chuchle jsem chodila 1 rok do deváté třídy.tak to tam trošku znám.Jezdíš na Zbraslav?Mohly by jsme vyvenčit děti,já mám ještě skoro čtyřletou Kristýnku.Měj se krásně a pa Verča Svob.DITO Ahoj díky za super jídelníček pro děti.Nevíš jak to udělat s kaší k večeři,když má Barborka zatím jen zel. k obědu,abych jí to nedala brzo po sobě a neodstavila se mi.díky moc!pozdravuj Eden je moc roztomilá,hlavně ten její culíček o tom si můžeme nechat jen zdát,my máme jen chmíří.Mějte se všichni krásně!!!!!pa Verča SVOB. Barborka v pátek 7,měsíců.je plaváček z Příbrami,měla se narodit v Motole ale když velká voda tak Barborka taky pustila vodu!haha

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.03 21:09

Ahoj Jiřino!Ozvu se Ti,Tvůj deníček nemá chybu!Moc ráda ho čtu.Vím že v jednom deníčku jste byli nakupovat na Zbraslavi email poslat ještě neumím až mi přijede manžílek ve čt. zkusím se ti ozvat.Pozdravuj Jíru!PA VERČA SVOB.

 
Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 11.03.03 22:13

Ahoj holčičky a kluci!
Poslední dobou tady holčičky vedou :o), tak se taky přidávám. Nějak nestíháme, byli jsme o víkendu u babičky a dědy a přes týden nechám mamku tak akorát přečíst komentáře. To teda hledíme, kolik zoubků za ten týden narostlo, a Šimůnkovi hned dva! Já jsem stále bezzubec a na dásničce ani stopy po zubu.
Moje nejnovější číslo je sápat se po krabici s přebalovacími ubrousky co máme vedle pultíku, jakmile slyším, že cvakne víko, jsem na bříšku a už se po ní sápu. Mamka musí mít oči na šťopkách, abych se jí neskulila. Když mi ji odtáhne nebo mě převrátí zpátky, aby mě taky mohla přebalit, vztekám se.
Na tom bříšku je to vůbec nejlepší, pomalu už nevydržím na zádech. Na bříšku se tak krásně slintá a bleje, že nějaká hrací deka by u nás musela být pětkrát denně v pračce. Takže mi naši taky brzy pořídí ty puzlíky, co tady o nich píšete. Zatím si rochním na zemi na normální dece na plínách, ale ty vždycky zdrmlám, zežižlám a stejně pak lížu tu chlupatou deku, takže na mně stejně musí mamka pořád dohlížet, otírat mi oslintanou pusu, podávat žirafku, když se mi odkutálí.
Už taky papám zeleninku. Moc mi chutná a nevím, kdy mám dost. Mamka mi vždycky ohřeje trošku a pak musí dávat nášup. (Holky, kolik té „pevné“ stravy můžu do Lucky natlačit? První den jsme začali jednou lžičkou, ale od druhého až třetího dne, kdy se naučila polykat, by jedla pomalu jako dospělý, nemůže jí to uškodit?) Taky nechápu, proč mi maminka šmidlá po pusince po každém jídle ubrouskem nebo bryndákem, to mě může opravdu naštvat. (Při utírání pusy se Lucka vždycky naštve, tak ji očistím z nejhoršího a dovedete si představit jak vypadá po dávce mrkve.)
Jinak jsem měla v 6ti měsících 8,05 kg a 64 cm. Za týden jsme pozvaní na očkování proti dětské obrně, podává se to na lžičce, mamka má strach, že to vybleju. Budem to muset s doktorem prokonzultovat. Čau čau, Lucka (6 měsíců)

P.S. Klárko, problém s babičkami je asi opravdu dost častý, i když u tebe je to ještě složitější, naše babičky dost trpí tím, že jsme od nich daleko, Lucka je první vnouče od obou, obojí prarodiče bydlí sami, naši stále chtějí, ať u nich aspoň týden s malou zůstanu, ale já se tam s ní necítím dobře, doma je doma, máme tady svoje pohodlí, klid, režim, tam je pořád ruch, na který už nejsem zvyklá, stáke by se na ni chodili dívat sousedi a příbuzní, strávili jsme u nich dva víkendy po sobě a byla jsem po nich úplně vyčerpaná, nepohodlí v jiném prostředí, neklidná noc a pocit, že musím Lucku chránit před spoustou lidí, kteří pořád dělají ťu, ťu, Ťu a radí mi, jak ji vychovávat, opravdu je mi líp doma, jsem stokrát klidnější. Naši jsou nešťastní a mi je to líto. Brzy se chystáme k manželovým rodičům 350 km daleko a to už si raději ani nepředstavuju .....

 
Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 11.03.03 22:19

Omlouváme se, Viki, že jsme tě opomenuli, nejen Šimůnkovi, ale i tobě vyrostly hned dva zoubky …:o). A já jsem se jako matka zapomněla podepsat :o).

mamka Eva a čertík Lucka

 
Milada01
Kecalka 174 příspěvků 11.03.03 23:47

Ahoj všichni!!!!

Tak se konečně zase hlásím po 14-ti denní pauze, to byla ale hrůza přelouskat všechny komentáře.

U babičky a dědy na Moravě jsme byli s mamkou nakonec o týden déle, jelikož taťka onemocněl tou hroznou chřipkou a tak si pro nás nemohl přijet.

A já zrovna dělal takové pokroky. Začal jsem se konečně převalovat ze zad na bříško. Nejraději mám kolem sebe něco pevného a mohu se přitáhnout, ale zvládám to i bez toho. Tím pádem jsem „shodil“ bříško a začal si strkat do pusy palce od nohou.

Opět jsem se viděl se svou sestřenkou. Nejdřív jsme se jen okukovali a pak jsem ji chytil za ručičku a přitáhl se k ní do polohy pasení koníčků. Ona je hrozně živá, pořád třepe nožičkama, já jsem to obkoukal, ale vydržel jsem jen chvíli. Já raději načerpám pořádně sílu a kopnu nohou třeba jen jednou ale pořádně silou. Když odjížděla, tak jsme se spolu pěkně loučili, ale mamce zrovna došla baterka ve foťáku, takže to nebude zdokumentováno.

Chodili jsme na procházku s miminkama maminčiných spolužaček a samozřejmě s jejich mamkama. To se mamka dozvěděla zase novinek!

Jeden večer přijeli známí babičky a dědy a přivezli mi chrastítko a mamce flašku slivovice. Jenomže mě nějaké chrastítko vůbec nezajímalo a hned jsem se sápal po té lahvi, ta byla mnohem zajímavější a byla zabalená v pěkně šustivém sáčku - to je super hračka!

Jak si mamka tak pěkně odpočívala a nemusela se starat o domácnost, začalo se jí nějak víc tvořit mlíčko, až ji nateklo pravé prso, že ho měla dost tvrdé. Bylo těžké z něj sát, ale já jsem si poradil. I přes to, že mi mamka dávala pít dost často, já ne a ne si poradit s celým obsahem, prostě toho bylo i na takového jedlíka jako jsem já moc. Tak mamka sedla do vany pod teplou sprchu a snažila se to mlíčko dostat ven, ale nešlo to. Pak ji jedna kamarádka poradila nějaká homeopatika (čert ví, co to je) a i když tomu mamka nikdy nevěřila, koupila si je, že tím nic nezkazí (výsledkem mělo být změkčení prsu). Abych to neprotahoval, tak po večerním kojení měla mamka prso v pořádku. Ona si myslí, že to bylo těma homeopatikama, ale já vím, že je to moje zásluha, protože jsem to všechno na noc vysál i z toho nejucpanějšího kanálku, ale mě nikdo neocení…?!!

Táta se bál, že ho po 14-ti dnech ani nepoznám. Když s mamkou telefonoval a já dostal sluchátko k uchu, začal jsem točit hlavou a hledat ho, ale on nikde. No ale když se objevil, tak jsem byl tak šťastný, smál jsem se, hýkal až z toho byli všichni celí paf.

Když jsme přijeli v neděli domů, nic jsem nepoznával a jak jsem zůstal někde sám, hned jsem se rozbrečel. To mi zůstalo doteď, akorát teď už je to tím, že jak jsem si zvykl na stálou společnost, nechci zůstat sám. Maminka se zlobí, jelikož by potřebovala prát, uklízet a další domácí práce ale já jak ji mám z dohledu, hned začnu natahovat. A v sedačce mě taky pořád tahat nechce, jelikož jsem dost těžký.

Jo, abych nezapomněl. Na Moravě jsem se začal dívat na Večerníček. Teda chytl jsem ještě poslední dva díly Rumcajse, to se mi moc líbilo a vydržel jsem sledovat celou pohádku. Pak ale začalo O zvířátkách pana Krbce, to už se mi tak nelíbilo, takže jsem se sledováním přestal. Jak jste na tom s televizními pořady Vy? Já ještě ráno koukám na Teletubies, ale to mě baví spíš ty postavičky a to jen někdy, ten příběh vůbec, ale nejlepší je to sluníčko - smějící se miminko, to se pak taky směju a culím.

Pro dnešek už budu končit. Loučí se s Vámi
stále pouze plně kojený
Adámek (za týden 7 měsíců)

a ještě mamka: Jiřinko, musela jsem se cvičením přestat, nedělá mi to dobře na prsa, což mě velmi mrzí, ale nedá se nic dělat. Zdravím všechny Milada.

 
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 12.03.03 08:49

Ahoj Verco,

Dekujeme za komplimenty a tesime se, ze se treba taky nekdy priste Barborkou pochlubis!

K te kasi: jeji vlastnosti je detatko vecer zasytit, tudiz prodlouzit dobu do dalsiho kojeni. Zeleninku mrnousek papa tak kolem poledne a veceri kolem osme, nezda se mi, ze by to bylo ‚brzo po sobe‘ (a odpoledne urcite Barborka svaci Tvoje mlicko…). Je pravda, ze Ti tim odpadne jedno kojeni (pokud kasi nepripravis z odstrikaneho mlicka, nevim, zda je to mozne), ale zase se obe vyspite… Radila bych Ti jednou vyzkouset Braborce kasicku dat a pokud se probudi na dalsi kojeni ve stejnou dobu, jako obvykle, asi bych ji dal kojila a jeste chvilku pockala…

Omlouvam se, ale s kojenim moc zkusenosti nemam, jine mamky z Vrabcacka Ti ale jiste poradi!!!

A s tim datlovanim pismenko po pismenku jsme zacinaly vsechny, hlavne se tim nenech odradit!!!

Pusinku Braborce!
Dita

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.03 18:39

Ahoj Adámku,
já se taky moc ráda koukám na Teletubbies. Máma si ještě před rokem myslela, jaká je to strašná blbost, ale ted je ráda, že mi to pustí a může se v klidu nasnídat a umejt, protože já jsem do toho úplně ponořená.
A taky se mi tam nejvíc líbí to sluníčko, podle maminky jsem tomu miminku dokonce podobná - akorát, že mi pořád chybí ty zuby.
Jinak televizi moc nesleduju, ani večerníčky, v tý době se totiž naši koukají na zprávy, před tím, než se jdu koupat.
Ale když je náhodou zapnutá, tak se mi nejvíc líbí reklamy a upoutávky - zkrátka ze mě vyrůstá ten správný budoucí konzument.
Papá Terezka (7 měsíců) s mámou Zuzanou

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.03 21:06

Ahoj Dito,
Ještě mám jeden dotaz,nevím jak poslat příspěvek,abych nepoužívala pouze komentáře.prostě aby jsme byly vidět jako vaše příspěvky.Ráda bych Barborku ukázala,ale nemáme scaner a bez něho to asi nejde.Byly jsme u paní doktorky na kontrole s Kristýnkou,tak jsem si Barborku vážila a má 7,17,takže má o 8dkg mín,asi je to tím že byla jen koj. a bez zeleninky.podle dr.se prý více pohybuje takže to neva.
S tím pohybem to není nic extra otočí se ze zad na bříško a za chvíli je vzteklá že se jí to nelíbí,tak jí otočím nebo zvednu.S tou kaší ještě počkáme.Určitě by se budila ze zvyku jako mi to dělala Kristýnka je pravda že mi u toho prsu usne a já jí pak položím do postýlky,že si ani neodbrkne.
tak já půjdu pomalu spát,at jsem do kojení aspon trochu vyspalá!díky moc za odpovědi a mějte se pa pa Verča Svob.

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 12.03.03 21:38

Ahoj Terezko (a ostatní televizní maniaci),

hlásím se do TV klubu - na Teletubbies se mi taky nejvíc líbí to sluníčko, směju se, když se usmívá… ale vadí mi ty filmečky mezi, z těch ještě nemám rozum.

No a znělky a reklamy, to je moje. Nejvíc znělek je ve zprávách, tak je pozoruju s našima před koupáním.

Jo, a taky mám ráda Simpsonovy, protože jsou krásně barevní a Kouzelnou školku, když je tam Dáda - máma ji sice nesnáší, ale nezakazuje mi ji :))).

Pa, Viki (dneska 7 měsíců) s Bublinou

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.03 21:43

Ahojky, tady Stáňa
Vojtovi je sedm měsíců, je kojený a kaši sem mu začala dávat asi před čtrnácti dny.Už sem tady o tom psala, v podstatě sem si od toho moc neslibovala - tedy myslím tím to, že by se přestal v noci budit.Vstával totiž hodněkrát za noc 3-6×.
Myslím, že se nemusíš bát, že bys malou odstavila, musíš prostě postupovat pozvolna. My sme začínali v poledne zeleninkou, pak sme jedno odpolední kojení nahradili ovocem (to mu moc nejede),no a nakonec sem přidala tu kaši - a protože mám mlíka spíš nadbytek, dělám jí z odstříkaného mléka a Vojtovi chutná ze všeho nejvíc. No ale stejně ho musím pokaždé ještě nakojit, to prostě vyžaduje. Když sem zkoušela nenakojit, byl za dvě hodinky hladový. Nevím jak ste na tom s Barborkou s nočním spaním a kojením, ale nám ta kaše nakonec přecejenom pomohla.Asi spíš pomohla psychicky mě - sem si jistá, že když se vzbudí, není to hladem a snažím se ho utišit jinak. Tak sme se za tu dobu, co papáme večer kaši posunuli z nočního kojení á2 hodky na kojení kolem jedné a třetí hodiny ranní - sice jiní steně staří chrupkají už dávno celou noc, ale pro nás je to i tak úspěch.
Mějte se s těma Tvýma holčičkama hezky a ať Tě moc nezlobí.
Ahoj Stáňa

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.03 21:55

Ahojky, tak já se teda taky hlásím do TV klubu!!!!!!
Televizi přímo zbožňuju (bohužel je u nás zapnutá až příliš často - pozn.mamky), na sluníčko v Teletubbies se taky chechtám a vůbec se mi líbí všechno kde se hraje a zpívá a taky samozřejmě sport - no sem přece po tátovi no,Eurosport je náš oblíbený kanál!
pa pa pa, zdraví vás Vojtíšek (7m+8dní)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.03 22:33

Ahoj lumpíci,
hlásím se do „klubu zoubkatých“..v so­botu mi prorazily nahoře 2 zoubky a pěkně rostou-takže koušu vše,na co příjdu.
Zjistil jsem taky,že se dá chrastítkama a vlastně všemi menšími věcičkami třískat a mlátit a dělá to krásný rámus-maminka je opravdu nadšená(a taťka ještě víc..), taky mě baví dávat ručičky pod tekoucí vodu-to je legrace-zvláště,když se mi podaří prsty ucpat tu „hadici“,ze které ta voda teče a pak to všude stříká..koupelna je asi nejlepší místo v celém bytě..
a nejlepší hračky jsou různé ovladače,tele­fon,počítač a televize-rád se dívám na AZkvíz a ráno na Panoramu(holt mám rád hory-mamka s taťkou taky..),u Tele­tubies se mi líbí jen začátek a konec(sluníčko je opravdu nejhezčí-někdy se na něj směju..)

Příští týden oslavím své 8.měsíční narozeniny-půjdeme k paní doktorce-prý mi dá nějaké kapky(očkování proti obrně,pozn.mam­ky),tak doufám,že budou sladké..pak se vám pochlubím,jak jsem zase vyrostl..
Zatím papa Ondrášek a mamka Andrea

ps.:Klárko, s babičkama je to někdy vážně těžké..já mám dost velké problémy s tchyní(bydlíme v jejím baráku a při každé drobné neshodě nám to patřičně připomíná..)-jsme úplně jiné,v ničem se s ní neshodnu,takže se obě musíme hodně snažit,abychom spolu jakžtakž vycházely..(zrovna minulý týden jedna docela nevinná hádka vyústila v několik jejích hysterických scén..)je to docela únavné a jsem z toho znechucená čím dál víc..takže vím,jak ti asi je a držím pěstičky,ať se alespoň tvůj problém s maminkou brzy vyřeší! A.

 
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 13.03.03 11:44

Ahoj Verco,

Kdyz chces poslat komentar, kliknes na ikonku ‚Poslat komentar‘, kterou najdes PRIMO pod textem Vrabcacka, tam, kde jsou taky ikonky ‚Prahy‘, ‚Strom‘… Je to ta posledni ikonka napravo. Potom to normalne odesles a vsichni si muzou precist Barborciny nove lumparny!

Bublina psala, ze se fotky daji v nekterych fotolabech vypalit na CD, tak se poptej, bylo by to super!

At Ti Barborka pekne papa a spinka!!!
Dita

 
Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 13.03.03 20:33

Ahoj holky, chtěla jsem se vás zeptat na to puzzle místo hrací deky, co se tady teď probíralo: Manžel to dnes donesl domů a strašně to smrdí takovým chemickým, ředidlovým nebo umělohmotným ??? pachem, sama bych to do pusy nevzala, ne tak dávat to lízat dítěti.
Výrobce (nebo spíše dovozce) Wiky Kyjov, a jmenuje se to EVA PUZZLE MATS. Je to z normálního hračkářství, máte s tím taky takovou zkušenost? A pokud ano, podařilo se vám nějak odstranit ten zápach? Mám strach, že by to malé mohlo uškodit.

Díky, Eva (a Lucinka)

 
Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 13.03.03 20:43

Stáňo, jak ses posledně zmínila o té soutěži, komu prospí dítě jako první celou noc, tak nám už takhle Lucka spala během asi 14 dnů 4× celou noc. Nevím, proč se tak stalo, jednou to byly dvě celé noci prospané za sebou, doufali jsme, že už to bude lepší, ale pak zase následovalo několik s buzením 5-6× a nočním téměř hodinovým pláčem, kdy ji ani kojení nedokázalo uspat. Takže je každá noc pro nás velkou neznámou.
Poslední dobou je ale (Ťuky, Ťuky na dřevo) většina nocí klidnějších než bývaly. Lucka se budí 1 x max. 2× a usne hned po kojení.
Přeju si, ať to vydrží aspoň takhle a držím palce, ať už Vojtíškovi taky dojde, že spát v noci je žúžo :o)).

Eva s Lucinkou (6 měsíců)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.03.03 21:36

Ahoj Evo, gratuluju Tobě a Lucince k prvním prospaným nocím a přeju Vám, ať už to vydrří navždycky!!!!!!!
Je fakt, že některé noci už sou klidnější a jiné ne, takže člověk opravdu neví, co ho bude v noci čekat. My už sme se teď taky zlepšili (ale o tom už sem vlastně psala),Vojtíšek už přišel na to, že spát v noci je žúžo - teda pokud spí v mojí posteli (dneska má taťka noční, hurá, sunu se na jeho místo).
Takže taky držím všem palce, ať sou robátka v noci hodná a díky za podporu.

Stáňa a Vojta (7měsíců)

Vložit nový komentář