Z deníčku malého Vrabčáka - 27.týden

Rodičovství
  • emimino
  • 13.03.03

Dnes jsme byli zase u paní doktorky. Jenže já jsem měl špatnou náladu a začal jsem řvát hned co mě mamka položila. A to jsem ani nedostal píchanec. Máme přijít na pigáro znovu příští týden a prý k tomu ještě dostanu něco na lžičce do pusinky. Ani nevíme přesně kolik vážím, protože jsem se hrozně mlel a váha ukázala pokaždé trochu jinak. Ale je to něco okolo 7,9 kg a délku mi paní doktorka radši neměřila, protože se asi bála, že ji kousnu :o))

Taky mě chválila za ten zoubek a prý kvůli tomu jsem tak rozmrzelý, protože mě to bolí. Tak mám alibi a můžu se zlobit jak chci :o) A mamka mi má pořídit dětský kartáček a pomalu mi začít při koupání zoubek čistit - zatím jenom bez pasty (škoda, já se těšil na tu zelenou). Hlavičku prý už mám skoro zavřenou (to jsou mi věci) a zase máme příští týden přinést čůránky. Chichi, jsem zvědav, kam to zase mamce vyteče :o)) Máma se taky vážila a má pořád stejně, tedy o dvě kila míň než před rokem, takže už se zase futrovala sušenkama :o))
Tentokrát jsme potkali v čekárně tři maličký miminka a zase jsou to samí kluci. Paní doktorka říkala, že nám tady asi budou muset postavit novou školu, protože se tu poslední rok narodilo mnohem víc dětí než kdy jindy. A taky ta škola bude muset být hodně bytelná, prý jsou z těch všech dětí jen asi 3 holčičky a zbytek samí kluci (pozn. mamky - zatím jsme napočítali asi 15 kluků a to jsou jen co známe).

Máma si nechala vytisknout všechny moje deníčky a znova si je přečetla. Chichi, prý budu mít hezkou památku, až budu větší, a bude mi to číst jako pohádku, jaký jsem dělal lumpárny :o) A taky si mamka vypsala, jak jste na tom vy ostatní s váhama (jako by neměla nic jinýho na práci, hihi). Takže musíme konstatovat, že ze zdejších kluků jsem snad úplně nejmenší a můžu soupeřit tak akorát s holčičkama. Taky jsem se ale narodil ze všech nejmenší a o měsíc dřív, že jo, a každý říká, jak už jsem veliký, tak co :o)

Pořád pečlivě sleduju, když máma papá. Tuhle jedla něco lžičkou a vždycky než si to strčila do pusy, tak řekla ham a já jsem se mohl potrhat smíchy. A já už taky papám lžičkou! Máma mě dá v autosedačce do kuchyně na linku, obloží mě bryndákama a plínkama a dává mi do pusinky mrkvičku. Už spapám asi tak 4 lžičky, ale trvá nám to skoro půl hodiny, hihi, takže asi se u nás papání stane hlavní náplní dne :o)) A víte co mám od mrkvičky nejvíc zabarvený? Hehe, kolínka a ťapky na nohou! Abyste si nemysleli kudy papám, tak teda taky papám pusinkou, ale někdy si do pusinky strčím ručičku a otřu si ji o nožičku :o) Tuhle se mi podařilo s plnou pusinkou hepšíknout a to se vám tak náádherně všude rozprsklo :o) Ale pořád mám nejradši mlíčko, ta mrkev mě po chvíli přestane bavit a začnu u toho dělat blbiny, tak mě jde mamka radši dokojit a to začnu úplně natěšeně vejskat.

Máminka říká, že už jsem hrozně divoký. No, asi má pravdu, hrozně mě baví se vrtět a kroutit. Tak například když mě chová tak bimbám hlavou a vždycky mámu někam bacím - do ucha, do nosu, do čelisti. Ta pak ječí! Ale jednou když mě choval táta tak jsem se bimbnul o lednici, tak to se mi moc nelíbilo. A když má máma brýle (škoda že je nosí jen někdy) tak jí je seberu a zahodím a když se mi to nepodaří, tak je aspoň opatlám prstíčkama :o) Táta byl konečně zase celý týden doma a jednou se mě snažil svlíkat před koupáním. Tak jsem mu hned předvedl svoje vrtěcí pokroky - nejdřív jsem ho dloubl do nosu, štípl do tváře, ožužlal mu hodinky, pak jsem mu málem přetrhl řetízek, který měl schovaný pod tričkem. Když mě vzal do ruky, že mě donese ten metr do vaničky, tak jsem z pod sebe strhnul osušku a ještě shodil ručník z topení. A mámě beru všechno, co je v dosahu, takže už si musí dávat pěkně pozor. Jsem fakt šikovný, že jo? Ale to vy určitě taky :o)

Taky naši vymysleli, jak provést otisk tlapičky do pamětní knihy: mamka mi namazala po koupání tlapku dětským olejíčkem a obtiskla na bílý papír (nemusím snad říkat, kolik papírků jsem zmačkal :o) a pak to obkreslila tužkou, vystříhla a dala do knížky. Jako bonus jsem jí sebral tužku a trošku si stihl pomalovat tvářičku :o)
Při hraní na bříšku se pěkně opřu o lokty (hehe, mám je už pěkně ošoupaný, tak mi je máma musí mazat krémem), přitáhnu si hračku a ohlodám ji. Někdy se překulím na záda schválně, někdy spíš omylem, jak se převážím, když se za něčím natahuju. Ale ze zad na bříško pořád nic. To je škoda, na bříšku jsem mnohem pohyblivější, akorát zatím nedokážu ovlivnit, kterým směrem se budu pohybovat. Babička mi přinesla k půlročním narozeninám jako dáreček plastový kostičky - stavebnici, tak s těma menšíma dílkama už si hraju, pěkně si je kutálím, chytím a ožužlám :o)

Mám hrozně rád hru na kousanou. To s mámou ležíme vedle sebe, já dám mámě prstíčky do pusy, máma mně taky a koušeme se, kdo to dýl vydrží. Vítězím na celé čáře, protože máma obvykle začne ječet hned :o))) A taky jsem objevil další zábavu - když jsem u táty, tak koukám po mámě a natahuju po ní ručičky a když jsem u mámy, tak se natahuju k tátovi. Tak si máma s tátou sedli vedle sebe na gauč a já hezky přelejzal z jednoho na druhýho, taky dobrá hra.

Večer stále pěkně usínám, přes den na gauči už je to zase horší. A už nepomůže mámino zpívání, ale pro změnu hlazení a drbání na zádech (v tomhle je to celý taťka - pozn. mámy). Taky se mnou byl tatínek po dlouhé době sám na procházce. Byli jsme pryč skoro dvě hodiny a mamka zatím doma uklízela. Brrr, určitě tam zase jezdila s tou potvorou co žere smetí z koberce, ještě že jsem byl pryč!
V pondělí a v úterý bylo tak krááásně, máma říkala, že už je úplně jaro (jupí, už za týden doopravdy - pozn. Jiřiny) a tak jsme drandili venku. Akorát mamka nevěděla co mi má vlastně oblíknout, takže jsem měl kombinézku jako jindy a bylo mi pěkný vedro, že mě mamka musela rozepnout a ještě vyhrabat z fusaku. Pořád jezdím v kočárku i s korbičkou, máma totiž schválně pořídila velký kočár, takže se tam stále hezky vejdu. Prý korbičku odložíme až budu trošku sám sedět a taky až bude tepleji a budeme bez fusaku.

Mamince už taky skončila mateřská (to je nostalgie, říkala jsem si, jak je to daleko, a už je to tady - pozn. mamky). Takže má ještě do Velikonoc dovolenou a pak budeme odkázaní na státní almužnu, pokud prý se nestane zázrak.

Tak já jdu mámě předvést jak umím vzorně usínat a taky ji sem na chvíli pustím. Mějte se prímově a zase za týden ahoj
 Jíra

P.S od mamky:
Teď jsem si uvědomila, že celých těch skoro 8 kg živé váhy jsem vlastně vytvořila vlastním tělem !!! Kromě těch pár lžiček mrkvičky a mikrogramu genetické informace, které přidal taťka :o)

Měla bych dotázek k papání: než do Jíry těch pár lžiček naláduju tak to samozřejmě vystydne, takže to jí studené. Nevadí to? Neumím si představit jak tři lžičky pořád přihřejvám. Na začátku to dám na 10 vteřin do mikrovlnky na 50% výkon, pak to chvilku foukám, aby to nebylo horké, a vzápětí to jí studené … Taky jsem zvědavá jak se nám podaří množství zvyšovat, zatím mi připadá, že to bere jako dobrou zábavu, která ho po nějaké době přestane bavit a chce to svý mlíko. A k masu: musí být nutně čerstvé, nebo můžu použít co mám v mrazáku? My to sice čerstvé kupujeme, ale jednorázově ve větším množství a jsem zvyklá většinu masa prohnat mrazákem. Jo a doktorka mi říkala (co jsme si přes ten Jírův řev stihly říct), že od 6 měsíců mám vařit ve vodě z vodovodu. Prý do 6 měs. nemá dítě vyvinuté teď nevím co, snad imunitu, ale od 6 měs. je to v pohodě a naopak si na to složení vody snáze zvykne.

Ještě mám poznámečku k autosedačkám: dost vás psalo, že vás Chicco děsně štve, protože je těžká. My ji máme taky a jsem s ní dost spokojená, nijak zvlášť těžká mi nepřipadá. A že se těšíte až koupíte větší a budete ji nechávat v autě, možná mi něco uniklo, ale proč nenecháte v autě i tuhle?

A ještě na závěr kvíz - vymyslela jsem super českou větu, která, ač to tak nevypadá, je gramaticky správně a dává smysl. Hahaha, víte jak by zněla otázka, aby se na to odpovědělo: Dej jí ji, jí ji?

Tak se mějte hezky, vydržte ten poslední zimní týden a těšme se na jaro (březen, na sluníčko vylezem :o))
Ahoj Jiřina


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 13.03.03 23:15

Ahoj Jiricku a ostatni bando slintavych certiku !

Koukam, ze jsme se po minulem tydnu rozdelili na zoubkovce a bezzubiky! Vsem nove zubatym gratulujeme, my zatim marne tukame lzickou? Ba co vic, kdyz neco zuzlam, vydavam u toho uplne stejny zvuk, jako kdyby mamka jezdila mokrym prstem po skle?hihi na hru ?na kousanou? si jeste pockame?

Musim se pochlubit, ze jsem si poprve ?stoupla? na vsechny ctyri!!! Ja totiz ted strasne rada lozim pozpatku po podlaze (mamka luxuje obyvak tak 3krat denne a stejne mam kolinka a tapicky vzdycky spinave, zacinam ji podezirat, ze me pouziva jako mobilni uterku) a jednou jsem se zaprela nozickama o skrin a misto zvukovych signalu ?pozor, prekazka? jsem si zkusila zaperovat a pomalu soupnout kolinka pod sebe? a byla jsem nahore! Vse ale trvalo asi jen sekundu, vzapeti se mi totiz kolinka rozjela a ja dopadla plinkou na zem. Ale za tu namahu to stoji, urcite to jeste vyzkousim a vsem vam to vrele doporucuji!!!

Mamka po precteni minuleho dilu Vrabcacka hned volala tatkovi, at mi koupi kazetu Teletubbies, marne totiz doufa, ze se me tim na par minut rano zbavi, hihi!!! Stava se ze me ranni ptace a po probuzeni uz me nebavi hrat si hodinu v postylce jako driv (vsechny plysaky uz mam szuzlane, mantinel rozvazu behem minutky?), ale chci mit vic pohybu !!! Jakmile se probudim, otocim se na brisko, zacnu rejdit v postylce a kdyz dolezu na konec , volam na mamku at se vzbudi a jde lozit se mnou a hrat na honenou. Nechapu, ze na to v 7 rano nema naladu;))) Ona me vzdycky odnese do obyvaku, tam me da na podlozku, ze ktere se behem minuty odplazim smer kvetinac? Stejne se mnou musi zustat vzhuru, chichi! Ohradku zatim vzdala, vzdycky jsem skoncila nozickama venku a plinkou na sprusli?

Taky volam na vsechny prislusniky muzskeho pohlavi ?papa?, mamka se v obchode nejednou zacervenala, chachaaa! V autobuse strasne rada taham lidi za kabat nebo jim trham chlupy ze svetru (oni rikaji mamce ze jim to nevadi, ale do te doby, nez vystoupi, jim ho stihnu docela slusne vypelichat). Jednou jsem jedne slecne dokonce nepozorovane ozuzlavala a olizovala kabelu!

Necham jeste trochu prostoru mamce, zatim se loucim a rostarnam zdar!!

EDEN

PS. Jirinko, vystydle jidlo podle me nevadi. Ma totiz miminkum prijatelnou pokojovou teplotu. Jina vec by byla, kdybys ho vytahla z lednice ?

Ja taky kupuji maso cerstve a co nezpracuji hned, to zmrazim. Myslim, ze v tom neni prilis rozdil.

Zacala jsem kupovat mrazenou zeleninu na pripravu pyre (ac jsem driv byla proti a kupovala jen cerstvou). Je to strasne prakticke (rychle a nic se nekazi) a myslim, ze neni rozdil kupovat ?pochybnou? zeleninu na trhu nebo kontrolovanou v sacku? Mate nekdo informace o tom ze by se to nemelo?

A jeste jeden tip: v mixovane ryzi se mi po rozmrazeni delaly hrudky, objevila jsem v obchode ?ryzovou krupici?, tj ryzi v prasku. Na obale je napsane, ze je to vyborne prave pro pripravu mimincich blivajzku (teda takhle presne to tam napsane neni;))) Tak se po tom u vas, holky, mrknete, uspora casu zarucenaJ)).

Dita

 
Tony1
Stálice 83 příspěvků 13.03.03 23:45

Ahojte mimoušci,

my jsme teď nějakou dobu nepsali, protože mamka je prej ze mně večer trošku unavená. To teda nevím, jak myslí. Jak může být unavená z toho, jak si celý den spolu hezky hrajeme a chrastíme?

Měli jsme pár premiérek - konečně jsem mámu přesvědčil, abychom společně sami vyjeli autem. Ona pořád přibírala někoho, aby mě hlídal, ale já jsem jí řekl, když jezdí Šimůnek, Viki a beztak spoustu jiných mimoušů, tak pojedeme taky. Tak jsme vyjeli na návštěvu ke kamarádce do Rajhradu a pane, to vám byla jízda. Mamka to ?svištěla? 40 po městě a 60 po dálnici a mezitím mě pořád kontrolovala, jestli jsem v pořádku. Já jsem si hověl pěkně na předním sedadle a systematicky ožužlával paprsky od hrací hvězdičky. Než jsem je ožužlal, byli jsme tam!

Pak jsem taky premiérově zkusil banán. Ta moje mamka je myslím trošku šiši. Nejdřív pořádně prostuduje Ditiny pokyny, přilepí si tabulky na ledničku, a pak si mě jeden den po:,–(ila do sedačky a vysvětlila mně, že dnes ještě nezačínáme s pravidelným poledním přikrmováním, ale že by chtěla zkusit, jestli bych to jedl a nabídne mi hned napoprvé rozmixovanej banán. Což o to, já jsem si tuze pochutnal a spapal jsem ho 8 lžiček, a pak jsem asi 4 hodiny neměl vůbec hlad, ale pak jsem ten banánek kakal další 2 dny! A paní doktorka se dívala taky trošku káravě, že je to trošku velká bomba na to moje zažíváníčko.

Musím ještě připojit cvé nové cvalíkovské míry - 8,2 kg a 73 cm v pěti měsících. Ta návštěva u doktorky mě dost votrávila. Když jsme přišli do ordinace, zářivě jsem se usmál na ni i na sestřičku, trošku míň jsem se usmál na medika, kterej tam očumoval na praxi. Ale pak mně píchli do jednoho stehýnka a za chvíli do druhýho a ten student říkal: ?To je zajímavé, jaké on má zpožděné reakce, že se pořád usmívá a tu bolest si uvědomí, až když mu vytáhnete jehlu ze svalu?! Chtěl jsem mu říct, ať si svoje moudra schová ke zkoušce, ale trošku mě zaměstnalo, jak jsem řval. Když jsme odcházeli, už jsem se neusmíval, jen jsem se vyčítavě díval.

Můj den je rozdělený na dopolední žužlání, polední 30ti minutový spánek, žužlání v brzkém odpoledni, procházku, žužlání v pozdním odpoledni, koupání (zkoušel jsem ožužlat pěnu, ale není to moc dobrý) a večerní spánek. Myslím, že si dospělí vůbec neuvědomujou, jak důležitá a zodpovědná práce to žužlání je. Máma mě pořád přesvědčuje, že bych se měl víc hýbat a otáčet se a zkoušet se plazit a ne jenom ležet jak pecka a ocucávat věci. Ale já jí ukážu, jednou se prožužlám až na ministerstvo! (od mámy - žužlavé dětičky, jako třeba Eden :o), měli jste někdy problémy s ekzémem kolem pusinky? Toníkovi se teď zničehonic objevil, i když umývám hračky a věci každý den jenom v teplé vodě. Možná je to z těch slin, každopádně máte-li někdo lepší tip na ?léčbu? než je Bepanthen, ráda uvítám!)

A teď vzkazy Eden a Viki - máte krásné nové fotečky, Viki to s náušničkama moc sluší a Eden je v růžové kombinézce jak baletka.
Jíro, Šimůnku, Viki, Ondrášku gratuluju k novým zoubečkům, to musí být něco. Kde se to kupuje?
Lucko, tobě i mamince gratulujeme k lepšímu nočnímu spaní, moje máma na tu tvoji vždycky v noci myslí, když jí po krmení vytuhnu v náručí jako špalek a říká si, co asi zrovna děláte vy! Moc nás zajímá, jak pokračujete s mrkvičkama, tak nás podrobně informujte!
Adámku, tobě moc přeju, že ti mamka pořád dopřává jenom mlíčko, ta moje to na mě za měsíc začne zkoušet, ještě se musím rozmyslet, jestli mi to bude chutnat.
Tak se mějte, lumpíci, pěkně, těšíme se na vaše zážitky! Ahoj, Toník

Já se taky připojuju k pozdravům všem!
Jiřinko, mohla by být otázka ?Mám mu dát mrkev?? :o)
Díky všem za komentáře k autosedačce, člověk se vždycky tak uklidní…:o))
Ahoj, Mája

 
Tony1
Stálice 83 příspěvků 14.03.03 00:07

Oprava :o) - „Mám jí dát mrkev?“

 
Anonymní  14.03.03 10:46

Ahoj prťousové,

Hlasí se stále bezzubá Terezka.

Nejdřív se musím pochlubit, jaká jsem teď hodná holčička, protože většinou už usínám sama, přes den i večer. Mamka mě položí do postýlky a jde pryč, a já si asi tak minutu zakvílím, aby se neřeklo, a pak už spím. Večer jsem dokonce někdy tak utahaná, že ani nepípnu.

Je to asi tím, kolik toho za celej den stihnu a kolik pohybu při tom vydám. Jsem teď opravdu nebezpečně rychlá. Sice se ještě nepohybuju vpřed plazením, ale válím sudy ostošest. Rychlost: za pár vteřin metr. Maminka se mě teď bojí nechávat samotnou i na zemi, protože už jsem se jednou dovalila ke zdi a bouchla jsem se o ní hlavičkou. To bylo pláče. Tak máma už netrpělivě očekává ohrádku, kterou si objednala přes internet, a měla by dorazit každým dnem. Zatím mě radši připoutává do autosedačky, když musí někam jít.

Eden, gratulujeme k postavení na všechny čtyři. To se teď teprve začnou otvírat obzory novým lumpárnám, co? A ty Toníku, vyřiď mamince, ať si užívá ty poslední chvilky klidu, kdy se moc nepohybuješ, pak bude muset bejt jako ostříž.

U nás nastaly taky novoty. Máma si usmyslela, že zase začne z domova trochu pracovat. Nechala jsem si chvíli času, abych si mohla rozvážit, jestli jí to schválím nebo ne. Ale měla dobrou náladu a byla veselá, protože už se jí prý po práci docela stejskalo, a pak se mnou o to víc řádila. Takže jsem se rozhodla, že to dovolím, jsem totiž vcelku tolerantní miminko. Když spím, tak si máma může pracovat. Ale jednou to chvilku zkusila, i když jsem byla vzhůru, protože prý měla nějaký nápad, který chtěla dokončit, a to jsem musela rázně zatrhnout. Chtěla jsem jí tam totiž něco připsat o sobě, a ona mi to nechtěla dovolit. Tak to mě teda pěkně namíchlo. Přece moje pokroky v kakání a lumpárnách jsou mnohem zajímavější, než nějaká práce, no ne?

Maminka strašně závidí tvojí mamince, Jíro, že má o 2 kila míň, než před těhotenstvím. To ona sama má zas o 2 kila víc. A to ještě jen díky tý chřipce, předtím měla o 4 kila víc. Je ale pravda, že se mnou přibrala celkem 22 kilo ! No, aby ne, když se furt cpala sladkým, a ještě to, prosím, sváděla na mně. Jako, že já mám takovou chuť na sladký. Ale teď je jasně vidět, že to mnou nebylo, protože se čokoládama a sušenkama cpe dál. Máma říkala, že by si hrozně přála, aby měla v těhotenství chuť na ty vyhlášený kyselý okurky, protože ty aspoň nejsou kalorický. Já musím říct, že to celý moc nechápu. Vždyť maminka je z každýho mýho dalšího kila nadšená, a kdekomu to hned vypráví, tak proč nemá taky radost, že ona váží víc, než před těhotenstvím?

Tak já pro dnešek končím, ještě sem chce něco připsat máma
Ahojda
Terezka (7 měsíců)

Jiřinko, s těma ?8 kilama živé váhy? jsi to vystihla naprosto geniálně, strašně jsi mě rozesmála.

Jídlo taky podruhý neohřívám, Terezce to vůbec nevadí, když to má pokojovou teplotu. A doktorka mi dokonce říkala, že to není nutné vůbec ohřívat ? třeba když jsme venku a nemám po ruce mikrovlnku. Že dokonce novorozencům, co jsou v inkubátoru, se dává mlíko přímo z lednice (už si nepamatuju proč, asi kvůli bacilům).

Přikrmujeme už měsíc a půl, a pořád zelenina v poledne nenahradila úplně oběd. Terka prostě pořád po zelenině chce to svý mlíčko, a mně se nechce jí ho upírat, jen proto, že už by podle knížek měla jíst k obědu jen pevnou stravu

Zeleninu taky používám mraženou, protože se zas tak často do hypermarketu nedostanu, a z nabídky, co je k dostání u nás na ve městě, by Terka měla pořád dokola mrkev nebo brokolici. Mimochodem, dá se používat i okurka? Myslím, žes o ní Dito taky psala ve svém návodu, ale nějak si pořád nedokážu vařenou okurku představit. To musí být teprve blivajz.

Co se týče masa, tak ho buď koupím víc a uvařím ho i pro nás, ale protože tak často zas maso nemusím, tak ho taky mrazím. Nemyslím, že by na tom bylo něco špatnýho, vždyť i ty celý blivajzky se můžou mrazit, ne?

Tak ahoj
Zuzana

 
Anonymní  14.03.03 12:30

Prosím prosím můžete mi říct kde teď najdu deníček bývalého Naivního káčátka? Asi se to teď jmenuje jinak, a nemůžu číst všechny deníčky, abych na to přišla.
díky moc
 Lucka

 
Anonymní  14.03.03 14:07

Ahoj Lucko,
Naivní Káčátko přestala psát po porodu a někdy napíše něco sem. Není to moc často, asi jí hodně zaměstnává Verunka. pa pa Anna

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 14.03.03 16:26

Ahoooj špuntíci,

tak jsme tady s mámou zase! Musím s vámi naprosto souhlasit, že ráno spát je naprostá hloupost - když jsem vyspinkaná, tak prostě řádím! I ze mě se stalo pěkné ranní ptáče, poprvé se vzbudím tak po šesté hodině, to mě ale mamka ještě „ududlíkuje“, ale po půl osmé už doopravdy vstávám a vyžaduju pozornost. Nejdřív prozkoumám postýlku, ožužlám, přehážu a vyhážu plyšáky a když mi už žádná hračka nezbyde, začnu vytrvale kvílet. To si mě mamka vezme k sobě do postele a tam ještě tak půl hoďky vydržím. Ovšem musí mě nechat boxovat ji do nosu, strkat prsty do očí a tahat za vlasy… hehe, přitom ještě zkouší spát, ale já ji tedy nenechám.

Mám teď novou zábavu, taťka mě nosí na koni, a protože měří přes 190 cm, lepší rozhlednu bych nenašla široko daleko. Chodí se mnou po celém domě a já vejskám radostí. Objevila jsem, že jeho hlava sice nemá vlasy, za které by se dalo tahat (jenom takový kraťoučký), ale zato má po stranách dvě bezva držátka. Těch se chytím a různě je kroutím a muchlám a taťka nadává a já se směju a furt dokola :)))

Gratuluju vám všem k pokrokům, hlavně Eden k tomu postavení na všechny čtyři. Já se o to marně pokouším a hrozně mě to zlobí. Stává se ze mě takový malý vzteklík (táta říká, že to mám po mámě :))).

Mamka se rozhodla, že v pondělí u doktorky mě nebude prudit a nechá mi jen dát tu lžičku s medicínkou, aby mě nemusela kvůli měření a vážení svlíkat. Ale odhad váhy a výšky (nebo délky? :) je tady: v 7 měsících cca 8,15 kg a něco přes 70 cm.

Chtěla jsem se zeptat, jestli vás taky tak baví stavět se na nožičky. Když mě někdo drží jako na odbrknutí, vzpírám se na nohou jako blázen a vůbec je nechci povolit. Možná se vykašlu na nějaké lezení, stejně mi to nejde a začnu rovnou chodit… chacha, to teprv doma zažijou, co je neřízená střela :)

Jooo a nesmím zapomenout, že jsem ochutnala piškůtek… to vám je taková podivná hračka, kterou když žužláte, začne ubývat a po kouskách mizí v pusince. Když z ní zbyde tak půlka, strčím ji do pusy celou a pak vypadám prý jako ryba na suchu, protože dělám ua ua ua a mamka ji musí prstem vydloubat ven… No, já na to časem přijdu, co s tím zbytkem. Taky mi zkusili půjčit rohlík, ten prý funguje stejně, ale mě nechutnal, tak jsem ho mrskla přes půl kuchyně a trefila se rovnou do drtiče odpadků. Tam taky patří, fuj! :)))

Teď se těším na víkend, jdeme s taťkou a mamkou na výstavu motorek, to bude spousta blejskavejch věcí - doufám, že mi nějakou půjčí ožužlat!

Tak a pro dnešek toho bylo dost, máme s mamkou radost, že tak pěkně lumpačíte a že se s námi o ty lumpárny dělíte.

Pa, Viki (7 měsíců a 2 dny) s Bublinou

PS od mamky: Jiřinko, otázka moooc pěkná, souhlasím s opravenou otázkou od Máji :)))

K tomu jídlu: Viki taky ještě pořád nevyměnila ani jedno jídlo kompletně za mlíčko, po každém jídle si musí aspoň cucnout, tak ji nechávám. Moudré knihy jsou dobré vodítko, ale lámat přes koleno nic nehodlám. K mražení masa a studenému jídlu: připojuju se k ostatním.

A k autosedačkám: „vajíčko“ nosím s sebou nebo ho přicvaknu na podvozek od kočáru, takže v autě nezůstává. Ani velkou sedačku v autě asi nechávat nebudu, protože mé švagrové ji už z auta dvakrát ukradli.

Ekzém kolem pusinky: Viki moc neslintá, ale preventivně ji na radu mé sestry mažu kolem pusinky tím nejobyčejnějším jelením lojem - je hodně mastný a film, který vytvoří, vydrží hodně dlouho. Používám ho hlavně, když jdeme ven, protože sliny pod dudlíkem jsou docela agresivní.

 
Milada01
Kecalka 174 příspěvků 14.03.03 17:18

Ahoj mimískové,

hlásím se do kategorie zatím bezzubých. Mamka má ale z těch zoubků opravdu velký strach, a tak se dívala do své a taťkovy miminkovské knížky a zjistila, že ona měla první zoubek v sedmi měsících a táta až ve dvanáctém! Tak pevně doufá, že snad budu po tátovi. Mně je to teda jedno, že bych musel mlíčko kousat …, ale kdybych kousnul při pití mamku (čehož se právě obává), to by byla legrace a rošťárna.

Stále se přetáčím pouze ze zad na bříško, Jíro, nevím, jak to děláš obráceně?? Já vždy na bříšku hodně rostáhnu ručičky, takže vůbec nechápu, jak bych se přes ně dostal zase zpět. A taky zvedám zadeček, ale lézt mi vůbec nejde, to mě musí mamka pošoupnout.

My jdeme k panu doktorovi pro očkování na lžičku hned v pondělí, tak jestli bude čas, hned sdělím, jaké to bylo pochutnáníčko. Jen mamka neví, jestli mě předtím může nakojit, jestli se obsah té lžičky „bude kamarádit“ s mlíčkem.
Taky se Vás chcem s mamkou zeptat, jestli jste dostali v 6-ti měsících fluor na zoubky? Prý to záleží vyloženě pouze na pediatrovi (to je prý ten pán v bílém plášti, prostě doktor, nevím, proč se mu říká ještě takhle složitě), zda ho předepíše nebo ne.

Mamka se stále všech vyptává, jestli má ještě plně kojit nebo už začít s pevnou stravou, názory jsou různé, ale spíš jí to všichni schvalují, obzvláště když je táta alergik a nemůže skoro žádné tuzemské ovoce. Z toho má mamka taky obavy, až to budem zkoušet, zda jsem ji po něm nezdědil a neopuchne mi z toho ovoce pusinka.

Tak já už dnes končím, mějte se fajn.
Adámek (za týden 7 měsíců)

Mamka: Jiřko, já taky závidím Tvou nižší hmotnost. U našich na Moravě jsem se tak rozjedla, že už mám 4 kg navrch!!!

 
Anonymní  14.03.03 21:11

Ahoj mimuška

Já jsem byla u paní doktorky ve středu,když jsme šli s mou sestřičkou na kontrolu.
Maminka si mě zvážila a mám 7.170kg a měřím asi 70cm + -
A když už jsme tam byly,tak aby jsme tam nemusely jít za týden znovu dostala jsem ten siroupek na lžičce.Teda řeknu Vám chut nic moc! Na třikrát jsem to teda spolkla,ale je to určitě lepší než pigáro!

Sama se pořád přetáčím na bříško,na záda mi to pořád nejde,Jíro nevíš,co mám udělat s ručičkama mě tam pořád překáží,kdybych je neměla už bych to uměla.
Na bříšku se pak zase vztekám,protože se mi na něm špatně hraje.Máma se mnou nemá trpělivost, protože když se vztekám tak příšerně kvičím,že se to nedá poslouchat a tak mě nakonec otočí.
Tak teda nevím jestli se mi to vyplatí se to učit,když mě stejně dřív nebo později někdo otočí.

Ale co ještě umím,protože mám už dva zuby dole a jeden nahoře,tak jsem přišla na to že se s nima dá o sebe skřípat a to byste měli vidět jak se máma začne tvářit,to je skvělá legrace doporučuji vyzkoušet!
já jím ted zeleninku týden po 14tidenní pauze-byla jsem nemocná a nechtěla jsem jí.-sním jí tak 150-200ml,to je mámy odhad ,ale musím tam mít velikou převahu mrkve jinak mi to tak nejede. Čeho se ted maminka děsí, je to že už se bude brzo měnit čas a nebude večer když jdu spát tma,že tam budu čučet a zlobit.Ted usínám skoro hned.
Přes den v postýlce sice usnu,ale to mě musí držet za ručičku,ale spím tak půl hod.tak si na mě vymyslela fígl.Dá mi mikinu čepičku,strčí do fusaku a do korbičky kočárku a strčí mě pod otevřené okno a já spím i dvě hodiny.Mě se tam moc krásně spinká.Tak já už budu končit,MĚJTE SE FAJN
Pa Barborka 7měsíců a mamka Verča

 
Anonymní  14.03.03 22:01

Tak jsem tady zas a zdravím všechny uličníky a uličnice!

Musím se taky přihlásit k těm bezzubým, pořád mi doma koukají do pusinky a ty zoubky mi tam hledají, už mě s tím otravujou, ale vlastně jsem trošku zvědavý, jaké to s nimi bude.
Musím Ti Jíro říct, že nemusíš mít obavy, nejmenší kluk sem tady totiž určitě já. Kolik teď vážím, to sice nevím, ale v šesti měsících sem vážil 7300g a ty už máš víc. Sem prostě ještě prcek, ale zase se mi dobře hýbe. Rád se houpu na kolínkách, stavím mosty a začínám se plazit po celé místnosti. Jen mě maminka dneska nechala chvilku bez dozoru a už sem se doplazil ke knížkám.Bohužel se vrátila moc brzy - ten obal sem sice stačil maličko potrhat, ale nestačil sem ho zbaštit. Taková škoda, teď mě bude určitě víc hlídat.
Eden,taky mám pořád špinavá kolínka, někdy úplně černá, mamka by tu taky chtěla pořád jezdit s tim bručounem, ale není to nic platný (ještě mě napadlo vyčistit koberec, ale za prvé nestíhám a za druhé nevím, jestli by to pomohlo). Na nožičky se taky moc rád stavím jako Viki, když už hodně kňourám a není se mnou k vydržení, zabere na mě jedině postavení na nožičky. Mamka sice moc nechce, ale já si to musím vyvztekat aspoň občas, je to moc prima, mám báječný rozhled a krásně si u toho pokřikuju, no prostě to mám moc rád.
Terezko, mojí mamce taky ještě přebývají dvě kila a musím jí tady pomluvit. Sice si zakázala sladkosti (se střídavým úspěchem), ale je líná cvičit!!! Vymlouvá se pořád na mě, že je se mnou a s naší Terezkou moc práce. Jenže teď je Terča na horách a co si myslíš, zase se na to cvičení pěkně vyprdla, lenoška jedna. Abych nezapomněl, taky sem ti chtěl napsat, že já teda taky vyžaduju po každém krmení ještě mlíčko, taky odmítám pít čajík - no napiju se na žízeň radši toho mlíčka, je rozhodně dobřejší než nějaká barevná voda.Mamka mě s tim čajem furt trápí, zkoušela různé druhy a různé hrnky a lahvičky, sem zvědavý, kdy už konečně pochopí, že ho prostě nechci a nechci a trvám si na tom.
Jak ste na tom s vašimi kakacími čísly? Já teď, co už papám zeleninku a ovoce, kakám parádně smradlavkově, to je vám ale vůně! Zrovna včera se mi povedlo natřít si kakáním nohy a ponožky a tátovi ruce, hi,hi,hi, to sem mu ale dal! Jenom volal mámu o pomoc, škoda že hned přišla, nestihl sem si to napatlat na ručičku, to se mi ještě nikdy nepovedlo. Jenže táta nadával, že je to se mnou hrůza,a že mě příště přebalovat nebude. Ha,ha, bude muset, až bude se mnou doma sám!
Tak mamka prý chce taky něco napsat, tak já musím končit, stejně sem se nějak rozpovídal.
Ahojky příště!! Vojta(7 měsíců)

Chtěla sem jenom napsat, že taky souhlasím s mražením zeleniny a masa atd.
A ještě pro maminku Adámka a vlastně pro všechny: To očkování sou jenom dvě kapičky do pusinky, někdo je kape přímo do pusinky, někdo nejdřív na lžičku, někdo je dává do sladkého sirupu. Sou totiž dost hořké a nedobré, takže se naši miláčkové budou pěkně šklebit. S tím sirupem sice nejsou tak hořké, ale zase nemáte jistotu, že je miminko nevyplive z pusinky ven, tak si myslím, že je lepší první varianta. S jídlem před a po očkování si nedělejte starosti, je to jedno, spíš se doporučuje před očkovánám cituji „malá svačinka“. Vezměte si ssebou čaj, pokud ho vaše děti pijí, a dejte jim potom napít. Jinak musí být mimčo samozřejmě zdravé, hlavně nesmí mít průjem.
Co se týká fluoru na zoubky - většině pediatrů si o něj asi musíte sami říct, někdo ho nepíše automaticky. Jinak na to existují rozdílné názory, naše zubařka třeba tvrdí, že to zřejmě nemá zas až takový význam. Je to složitější otázka a nechci to tady teď rozpitvávat, už i tak sme nějak moc dlouhý.
Tak si hezky užívejte vaše miminka, oni nějak hrozně rychle rostou a najednou je to všechno pryč a člověku je to líto. Před nedávnem sme měli mimíska Terezku, a teď už má tašku na zádech. Snažím si to teď s Vojtou pořádně vychutnávat, protože další mimčo už asi určitě nebude (kdyby to četl náš taťka, řekl by že na 200% už žádné další nebude).
Ahoj Stáňa

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 777 příspěvků 14.03.03 22:22

Ahojky šmudlové a šmudlinky,

dneska se mamka dostala k počítači až později, protože jsem nechtěl dneska vůbec usnout. Od půl osmý jsem se vztekal v postýlce, pak jsem si pořád prohlížel ručičky, tahal za mantinel a nakonec se vztekle rozeřval na celý kolo až mě musel táta vyndat a chvíli nosit, to jsem se hned smál jako blázen. Máma nevěděla co se mnou, tak mi asi po čtyřech měsících přivezla na noc kočár a v něm mě s tátou uvozili a táta mě pak přendal do postýlky, takže teď už chrupčím jako špalek :o). Jinak celou noc spím bez vzbuzení a začal jsem stávat ráno kolem 7, což se mámě moc nelíbí, protože by ještě cjtěla spát, ale já mám hlad na mlíčko a jsem už vyspalý a chtěl bych si hrát. Tak mi máma dá mlíčko, pak jde táta do práce a máma mě ještě dá do postýlky, dá mi tam spoustu hraček a jde si ještě lehnout. Někdy tak vydržím i hodinu a půl a někdy třeba i na hodinu ještě usnu. Největší zábava je vyházet všechny hračky z postýlky ven, takže to dělá pěkný rámus, rozvazovat kalouny od mantinelu a pištět a hejkat - to znamená budit mamku :o).

Konečně jsem dostal rozum a tenhle týden začal papat maso. Dokonce jsem dostal i ten vařenej žloutek v zelenině a zblajznul jsem to (nebylo to v tom ani poznat, pozn. mamky), takže vegetarián asi nebudu :o))).
Včera jsem dostal ochutnat i hroznový víno, to byla mňamka. Mamka mi oloupala, vypeckovala a rozmačkala asi 8 kuliček a k tomu půlku banánu a to byla dobrůtka.Z jiného ovoce mi máma dává ještě nastrouhaný jablíčko nebo hrušku a to ostatní ovoce znám z přesnídávek.

Nejradši bych se už stavěl na nohy, na bříšku se vzepřu na ručičkách i na nožičkách a dělám most a včera, když mě máma přitáhla z lehu do sedu, tak jsem se vzpeřel a rovnou si stoupnul :o).

Máma už se mě bojí nechávat v tom hlubokém kočárku, který máme na terasu a začala mi dávat kšíry - což je dost protivný, protože se prý bojí, abych nevyskočil ven :o)

Babička mi dneska koupila v Chiccu čepici a pyžámko - bohužel obojí malý, mě se musí včechno kupovat od vel. 80 a více, takže to babička trošku neodhadla, i když na těch cedulkách je napsána 6m+. :o)

Tak to je pro dnešek všechno, zatím papa

Šimůnek 6měs

Od mamky:

Jiřko, autosedačku jsme koupili větší proto, protože to vajíčko od Chicca už bylo Šimůnkovi malý. Nahoře měl tak 2cm od okraje a dole mu přečuhovaly nohy a navíc, kdo by se s tou sedačkou tahal???
A s tím ohříváním bych si hlavu nelámala, ale taky jsem se tenkrát ptala doktorky a ta říkala, že nevadí, když to vystydne, Šimon to kolikrát dojídá i studený. A mlíčko, když ho nedopije, tak už ho nevylejvám, ale pak mu ho dám dopít i studený.

Martina

 
Milada01
Kecalka 174 příspěvků 15.03.03 10:02

Ahoj Stáňo,
díky za informace o očkování, u nás to bude asi ta varianta se sirupkem, protože sestřička mluvila o sirupu a máme si přinést lžičku.
S tím fluorem to bude asi fakt individuální. Jelikož se to má brát až do 14 let a od nějakého roku 2× 2tbl. denně, tak bych chtěla vidět, když třeba pošle člověk dítě na tábor, jestli to tam bude poctivě užívat!!!
Mějte se s Vojtíkem a Terezkou fajn.
Milada a Adámek.

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 777 příspěvků 15.03.03 21:08

Ahoj Májo,
zkus koupit Toníkovi na tu pusinku Holtovu mast (strašně smrdí :o) ) nebo si ji nech předepsat u doktorky. Šimůnek sice neměl kolem pusinky ekzém, ale když kolem 3.měsíce ležel na bříšku, tak si pod sebou vždycky strašně oslintal plenu a jak ještě neuměl dlouho držet hlavičku, tak si v těch slinách pořád matlal obličejík a na tvářičkách se mu udělala drobná vyrážka - červené pupínky. Mazala jsem mu to Bepanthenem, calciovou mastí…nic nezabíralo, až mi dok´torka napsala tu Holtovu mast a po pár dnech mu ta vyrážka zmizela a už se neobjevila. Občas, když mu vyskočí nějaký pupínek, tak mu ho tou mastí namažu a do druhýho dne mu to zmizí.
Gratulujem taky k prvnímu samostatnému výletu, určitě se to Toníkovi muselo líbit :o).
A k tomu banánu - já bych na nějaké káravé pohledy paní doktorky moc nedala. Šimon mi sní celý banán na posezení a nijak mu to nevadí - žádný zažívací ani kakací potíže z něj nemá :o))).
Tak papa
Martina

 
Anonymní  16.03.03 07:35

Ahojky božínci (tak mi říká mamka a vy jste taky takoví..),
já se hnedky na začátku musím taky pochlubit.Dřív než mi do toho vleze mamka a zas na mně něco najde(jako třeba,že nechytám hračky, plešatím,nechci být na bříšku atd.).
TAk teď budu psát já a budu se chlubit.Tak za prv, už se koupu v dospělácké vaně.Mamka nejdřív váhala, protože „chytré“ knížky hrozily, že se můžu bát.Ale když už jsem se v mimivaně šprajcoval o okraj tak, že jsem spíš visel nad vodou, řekla si mamka, že už je čas.A bylo to žůžo.NAjednou je tam hodně vody a bezva se tam všechno rozléhá.Zkouším oboje do umrtvení.Mamka přemýšlí o gumové zástěře a špuntech do uší.Chi.
No a pak se taky na bříšku už točím dokola jak hodinové ručičky.Mamka má radost, že už tak děsně nevřískám,když na tom bříšku jsem.Taky jak by ne,kdo má pořád koukat do jednoho místa a na hračky okolo,když jsou dost nudný.Lepší hrnky od kafe, plastové flašky,kelímky od jogurtu a hlavně televize(hlásím se do klubu.Hlavně když to dost bliká,ale nakonec je to jedno a baví mě všechno…). No tak dobrý ne?

Aaaaaaa.......mamka se sem dere…
No já jen k těm vyrážkám na oslintané pusince.Kubík to má dost často, jak po kojení tak po svých žužlacích a slintacích akcích.Používáme na všechno tohle Lenienzku(míchají ji v lékárnách).NA vyrážku pomáhá,ale.....když už jsme u té kosmatiky,chtěla jsem se zeptat, jak ošetřujete prckům obličej jako celek.Čím ho myjete,mažete.....
Kubík má totiž na tvářích dost všelijakých pupínků.Není to vyrážka,spíš mi to připadá jako malé uhříky.NAvíc, když se pak vyloupnou(vyjde takový malý špuntík), za čas pórek zčerná a má na tvářičkách černé ťupky jak pubiš.Ty už tam pak zůstavají.
NEvím co s tím.Nejdřív jsem mu myla obličej jen vodou.Pak se mu začaly dělat tyhle věci,tak teď myjeme mýdlem Johnson a mažeme Lenienzkou.Nic moc extra zlepšení.
nemáte nějaký tip?
Díky a papa Klára
a Kubík (no já věděl, že mamka zase s něčím začne.ČLověk se prostě nezavděčí......teď mám zas pupínky)

 
Jirina
Extra třída :D 14396 příspěvků 16.03.03 12:49

Ahoj zlobítka a jejich maminky,

tak vidím, kvíz jste správně vyluštily. Úplně správně by otázka zněla: Papá Viktorka (Eden, Terezka …) mrkvičku, můžu jí trochu dát? DEJ JÍ JI, JÍ JI!

Ještě se chci zeptat jak dáváte syrové jablíčko. Já jsem ho nastrouhala, ale byly v tom takové nitky a přišlo mi to dost hrubé, takže se radši poradím než to Jírovi dám.

Zuzce: narazila jsem na tvůj příspěvek ohledně Karlína. Tak to zkouším, nezačíná a končí tvoje firma na N? Pokud ano, tak ti musím napsat, že jsem vám posílala nějaké údaje o prodejích v Makru!

Pleť: my žádné problémy ani na telíčku ani na obličeji nemáme. Jíru mažu na obličeji krémem Nela Batole (jen po koupání a spíš si tím natřu ruce a ošmrdlám mu to na ksichtík). Na tělíčko skoro nic, tak ob den až dva dny stejným způsobem napatlám krémem nebo mlíkem Nela, které jsme dostali. A po kakání a koupání na zadeček Dětskou mast. Možná je to tím, že ani já na sebe nic nepatlám, jen obličej a občas ruce (a v těhotenství pupík indulonou a musím se pochlubit, že na něm není znát vůbec nic).

Hledala jsem na internetu kdo vyrábí pěnové puzzle a našla jsem: www.bbsport.cz/flipflop.htm. Vypadá to docela hezky, přijde mi to i cenové slušné, takže se jich ještě dotážu na vhodnost pro miminka a objednám. Hurá, nemusím nikde lítat po krámech.
Ahoj Jiřina

 
Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 16.03.03 14:36

Ahoj Adámku, Barborko, Edenuško, Jiříčku, Kubíčku, Šimůnku, Terezko, Toníčku, Viktorko a Vojtíšku a všichni mrńousi, co se ještě ozvete! (Vzali jsme to podle abecedy a snad jsme vás nikoho nevynechali.)

Dneska jsme se teda s mamkou nasmály, jedna lumpárna lepší než druhá! A jak jste tady všichni šikovní, stavíte se na všechny čtyři, lezete a Šimůnek, to je vůbec pokrokové dítě, nemáte, Martino, v rodině nějakého vrcholového sportovce?

Co je u mně novina naprosto zá:,–(ní, že jsem hodná holčička!! Vydržím si hrát na dece (inspirovali jsme se Jiříkem a dáváme na deku prostěradlo, je to fakt lepší), nechám maminku najíst a občas i něco přečíst. Takže asi konečně brzy přibere. Se mnou totiž zhubla (49,5kg z původních 53kg, 166cm) a všichni říkají, že já jsem tlustá a mamka hubená. Dopoledne pravidelně půl hodiny spím v postýlce a večer už usínám kolem 21:00, tytam jsou „noci plné vášně“ jak to tady trefně nazvala Toníčkova maminka, kdy jsem po prořvaném večeru usnula až kolem půlnoci.

Ráno se budím už taky nově kolem sedmé, ale mamka je ráda, hlavně, když ji nechám v noci spát aspoň 4 hodinky v kuse a to já už teď dost často nechám. Budím se tak 2× za noc, nasosám se mlíka a zase vytuhnu. Celá akce zabere cca 20 minut a zase spím.
To se musí tak, že rodiče naučíte na buzení v noci co hodinu a oni jsou vám pak vděčni za tři prospané hodiny v kuse. Čtyřikrát už jsem je nechala spát celou noc, ti byli ráno jako vyměnění!
Každý den děláme dlouhé procházky za tátou do města (2,5 hodiny). Už jsem taky přišla na to, že řvát v kočárku je zbytečná námaha, stejně mě z něj nikdo nevyndá. Když se uprostřed procházky vzbudím, tak nejdříve jen tak ležím a povídám, potom se začnu vztekat, dělám mosty a pak se rozeřvu, a když ani ten nejintenzívnější křik, dovedený to fistule nezabírá, zklidním se a pak zase dlouho ležím a zírám, dokud neusnu.

No a když mi maminka říká, jaká jsem krásná a šikovná holčička, to se tetelím a culím a upejpám, já už tomu totiž rozumím! A taky mi říká Lucinko a Lucinečko a tomu já už taky velmi dobře rozumím!
Hmmm, ale do vašeho televizního klubu se bohužel nehlásím, naši mi televizi nepouštějí, sami se na ni totiž skoro nedívají. Ale ráda pozoruju, jak pere pračka.

Jinak mi hrozně chutná ta barevná zeleninka, co ji do mně mamka tlačí každé poledne. Jím s obrovskou chutí, tak např. malou přesnídávku Hippu mám za 10 minut v sobě. Mamka už mi pak raději nepřidává, protože se jí to zdá moc (???). Oběd mám vždycky uprostřed našeho 2 hodinového kojícího intervalu a mlíčko od mamky piju se stejnou vervou, jakobych žádnou zeleninu v bříšku neměla. Teď budu mít něco přes 8kg a při mé trpasličí výšce 64 cm se ta hmotnost musí zákonitě projevit v nějakém tom tukovém polštářku. Jsem tady z vás asi nejkratší. Přidávám taky jednu epizodku z ultrazvuku kyčlí před dvěma měsíci:
Doktor: „Čím ji, prosím vás, živíte, tu ani neprosvítím!“ Mamka upejpavě: „No, mlíkem.“ Doktor: „Vlastním?“ a když mamka řekla, že vlastním, doktor jen nevěřícně kroutil hlavou. Tehdy mě ještě prosvítil, ale jestli se mu to povede teď v úterý, nevíme, možná budu muset na rentgen, ach jo.

Adámku, možná jsi byl na té Moravě někde blízko nás, my žijeme v tom slivovicovém kraji - ve Valašském království. Pravý Valach jsem ale jenom já, naši jsou přivandrovalci, mamka je od Ostravy a tatínek Pražák.

Toníčku, ty jsi ale kluk valibuk a dlouhán, ty tu mamku pěkně vysáváš! Jak tak čteme tvůj denní režim, tak vlastně většinu dne prožužláš, to si maminka s tebou aspoň odpočine! (Mamka se mi do toho zase plete: Já vím, Májo, že to asi taková pohodka není a že ti dá Toník taky pořádně zabrat :o))). Gratulujeme k vaší první daleké cestě! Mamka je ještě taková zvědavá opice a strašně by ji zajímalo, jak ses jako maličká fazolka dostal na tu Havaj? Takže kdyby se o tom tvé mamince chtělo něco napsat, tak bude ráda.

Zatím pá, pá, Lucinka (6měsíců + 12 dnů) a mamka Eva (už 12 dnů 28 let)

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 777 příspěvků 16.03.03 15:41

Ahojky Evo,
v rodině žádného vrcholového sportovce nemáme, jen táta si jde každý víkend kopnout na hřiště do balónu a doufá, že Šimůnka to bude taky bavit :o)).
Jinak opravdu nevíme, po kom ten náš šmudlík je - tedy hlavně po kom je tak velikej - já i můj přítel máme oba 165 cm, takže jsme prckové (zvlášť na chlapa je to málo :o) ). Teď bude mít něco k devíti kilům (to se dozvíme příští týden u paní doktorky) a kolem 80cm. Kupujeme mu vel. 80 a víc. Tenhle týden mu babička v Chiccu koupila krásnou čepičku a pyžámko, na kterých byla cedulka 6m+ a našemu obříkovi je obojí malý :o)).
Navíc nikdo nechápe ty jeho akrobatický kousky, raději bych, kdyby byl klidnější. V kočárku na terasu kam chodí spát už ho přivazuju kšírama, protože se bojím, aby nechtěl zkusit bungee jumping :o))) a po kom už tak leze, sedí a chtěl by snad i chodit to nevím. Moje mamka říkala, že já začala chodit až v roce a půl. S tím stavěním na nožička nejsme moc nadšení, protože na minulém UTZ kyčlí nám pan doktor řekl, že jedno jadýrko ještě nemá plně vyvinutý, že máme ještě na noc dávat široký balení a nožičky nezatěžovat - a Šimon dělá pravý opak. Za 14 dní jdem s těma kyčlema zas na kontrolu, tak doufám, že už to bude dobrý, protože si pak stejně stoupne a my ho za chvíli nedoběhnem :o))).
Ani s jídlem není po mě, protože já prý všechno zvracela a plivala a máma mi musela do roku prý všechno mixovat na hladkou kaši. To Šimon zdlabe všechno, po ničem nezvrací a na všechno se tváří spokojeně :o)). Jen mi 14 dní nechtěl jíst maso, ale i na to přišel, že je to dobrý, tak už jí i to.
A po kom pak ty děti jsou......... :o))))

Pozdravuj „macíčka“ Lucinku a užívejte sluníčka!!!!!

Martina + Šimon

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 777 příspěvků 16.03.03 15:46

Ahoj Jiřko,

myslím že ty „nitky“ v jablíčku nevadí. Já Šimonovi strouhám jablko na jemném struhadle a ty nitky a občas i hrudky jsou tam taky, ale šestiměsíční prckové už si s tím poradí, nech to na Jírovi, tak poznáš nejlíp, jestli ti to bude jazykem vracet ven, prskat nebo se zakucká, ale myslím, že to zblajzne jako malinu :o)))
pa Martina

 
Tony1
Stálice 83 příspěvků 16.03.03 17:57

Myslím, že s touto zprávou nevydržím do příštího Vrabčáčka - hlásím se do klubu zoubkatých buřtíků!!! Představte si, že se mně přes noc taky proklubala nejen jedna jednička, ale hned dvě. Naštěstí to moc nebolelo. Tak jsem zvědavej, co se s nima všechno dá dělat :o)) Tak pa, Toník (5 a půl měsíců)

Jiřko, musím říct, že jsem dnes v ty čtyři ráno, kdy jsem Toníčkovi masírovala dásničku a bulila do polštáře dojetím, vzpomínala hlavně na tebe :o) Taky mi to přišlo neskutečný, jak to bylo ještě před pár dny takové malé nunátko a teď už má zoubky, chlapík! Než se otočím, abych mu rozmixovala mrkvičku, půjde do školy a než se otočím podruhé, abych mu udělala svačinu, bude ženatej a jeho manželka bude na E-miminu psát, že ta její tchyně je trošku mešuge…:o)))
Bublino a Martino, díky za tipy na údržbu pusinky, musím přiznat, že překvapivě zázračně zabral obyčejný jelení lůj. Tu mast si ale nechám předepsat a schovám pro příště. Díky!
Ahoj, Mája

 
Anonymní  16.03.03 18:15

Ahoj Jiřinko,

to se divím, že jsi ten příspěvek o Karlínu objevila. Já jsem si totiž nevšimla, že je ta vaše debata s Bublinou už měsíc stará. Až když jsem to připsala, tak jsem zaregistrovala, že je to psaný v únoru.

Jinak teda, bohužel, na první pokus si se nestrefila. Naše firma má zkratku MB a pracujeme spíš s měkčími daty než N.....n - s názory konzumentů. Takže jsme nejvíc přišli z vaší firmy do styku s mladým mužem, jehož iniciály jsou taky MB (ale který, jak jsem slyšela, už odešel, co jsem na mateřský) a s jeho nadřízenou z Polska.

Je to moc zamotaný, nebo už je to jasnější?
Docela mě tohle tajmený naznačování začíná bavit.

Měj se moc hezky a pozdravuj Jíru
Zuzana

 
Jirina
Extra třída :D 14396 příspěvků 16.03.03 21:08

Zuzko,
tak já tápu, jinou firmu z oboru neznám. Ale ten můj kolega je určitě Michal a příjmení končí na ..ch (čteno ř), že?
 Jiřina

 
Anonymní  16.03.03 21:41

Jasně, Jiřinko, to je on,
A s tou naší firmou, já teď už jsem z toho sama zmatená, jak jsme si to tady tak důkladně zašifrovali, jestli se to vlastně smí uvést nebo ne. Ono to jméno stejně asi nikomu nic neřekne, zná to jen velmi úzký okruh lidí, co se pohybuje v našem oboru, tak to snad nevadí - je to Millward Brown.
 Zuzana

 
Anonymní  16.03.03 21:45

Ahoj Toníčku,
moc ti gratuluju k zoubkům. Pak mi musíš napsat, co se s nima dá všechno provádět za neplechy.
Pápá
Terezka (+ máma Zuzana)

 
Tony1
Stálice 83 příspěvků 16.03.03 23:49

Ahoj Evi,

nejdřív ti oba gratulujeme k narozeninám - nejlepší dárek ti určitě dala Lucinka, kromě toho, že je, tak jak začala brát rozum do hrsti a hezky spinkat. Ať vám to vydrží a zeleninka ať pořád chutná! Moc ti přeju, že už jste si našly lepší spací režim a přes den se můžete muckat hezky odpočinuté :o)

Týdenní pobyt na Havaji byl můj loňský vánoční dárek a zároveň zakončení mé nádherné dlouhé a oplodňovací dovolené ;o) Bohužel jsme chytli naprosto netypické počasí, zrovna řádily vichry a deště, takže jsme večer sledovali v hotelu místní TV, která vybízela obyvatelstvo, aby si zabezpečilo střechy, majetek a vůbec se připravilo na děsné katastrofy. Za normálních okolností by se ten týden dal strávit v hotelovém vyhřívaném bazénku s kontinuálním doplňováním hladinky pravými havajskými koktejly, jenže když jsme zjistili, že se náš malý Havajan uchytil, tak to nepřipadalo v úvahu. My jsme se ale rozhodli si to za ty prachy užít, takže jsme vyráželi na výlety vichr nevichr, déšť nedéšť. Poslední dva dny se udělalo nádherně, takže jsme byli odměněni potápěním a barevnejma rybkama. Ale i kdyby toho nebylo, tak ten suvenýr, co jsem si přivezla v břiše, mi to všechno vynahradil :o)

Moc pozdravů tobě i Lucince, pa Mája+Toník

 
Tony1
Stálice 83 příspěvků 16.03.03 23:51

Ahoj Klárko,

díky za tip na mastičku, schovám si ho pro příště. Na obličej používáme výjimečně krém od Bübchen (v lékárnách), ale to jen když je venku velká zima. Jinak jsem kosmetiku úplně vynechala, protože jsem udělala zkušenost, že to spíš problémky zhoršuje. Když jsme museli zůstat jeden den po očkování bez koupání a tím pádem i velkého natírání, opruzeniny jako zázrakem zmizely a bylo všechno v pořádku. Myslím to tu už psala Bublina, že když nemá děťátko nějaký zvláštní problém, tak se nemá moc používat mlíko a krém, aby se pleť moc nezpovykala.

A jinak k těm Kubíkovým pupínkům - v porodnici nám říkali, že veškeré kožní nesrovnalosti se v roce děťátka upraví a zmizí samy, takže si s tím asi moc nelam hlavu.

Mějte se oba hezky, ahoj Mája

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 17.03.03 15:52

Ahoooj Toníku,

veliká gratulace k zoubkům - už jsi taky velký chlap :)). Hehe, já jsem je v sobotu vyzkoušela na balónku, co mi máma koupila na Matějské a to byla pořádná rána… až mě to rozplakalo, ale ne na dlouho :)

Pozdravuj maminu a zase někdy papa,

Viki

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 17.03.03 15:57

Ahoj Klárko,

podle toho, co píšeš, to vypadá na miminkovské akné. Zkus se na to zeptat pediatra, ať máš klid. Mimíkům by to opravdu mělo do 1 roku zmizet samo, ale je jasný, že žádná mamina nechce mít puberťácký miminko… třeba na to nějaký zázrak existuje :)

Jinak jsem tu psala, že tělíčko nemažeme ničím, jenom koupeme v pěně Johnson's (taková modrá s přídavkem olejíčku). Na obličej večer po koupání dávám Viki krémík od Bübchen, ale dělám to spíš, protože je po něm taková voňavoučká :)). Na zadeček při každém přebalování krém od Bübchen nebo SebaMed a opruzeniny jsme měli naposled před 5 měsíci, takže to asi funguje :)

Přejeme hodně úspěchů a sametové tvářičky!

Bublina s Viki

 
Anonymní  18.03.03 10:43

Ahoj Lucko!
Babička s dědou nebydlí přímo ve Valašském království, ale je to blízko. I když naši oba mají valašský pas, tak úplně pravá Valaška je moje prababička, ta se narodila ve Velkých Karlovicích, babička tam prožila dětství a mamka každé prázdniny.
Tak se měj moc fajn a pozdravuj mamku!
Adámek (zítra 7 měsíců)

 
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 18.03.03 16:32

Nazdar lumpici,

Tolik komentaru a tolik nadhernych lumparen !!! Musime okamzite zareagovat! Ted napisu chvilku neco za sebe: Po vcerejsim dlouhatanskem a zalibnem cteni vasich komentaru jsem si pripadala strasne stastna. Fakt, holky, az me dojalo, jak jsme se tady vsechny tak pekne sesly v radosti a pohode. Ja, ktera jsem tak daleko od CR, bych nikdy nebyla verila, ze si najdu ceske kamaradky-maminky a ze ackoli se zname tak malo, ze nam spolu bude tak dobre! Patri vam vsem muj neskonaly dik! Vzdycky se tesim, co ktere prte zase provedlo a co je u vas noveho a pak si to cteni uplne vychutnavam a pripada mi, jako bychom se vsechny znaly odmalicka! A to si piste, ze az se na me Eden zazubi (doslova) s malickym novym zoubeckem, ze si u toho stastneho buleni na vas vsechny vzpomenu, stejne jako Maja!!! Ted ale radsi rychle vzkazy, at se tady neutopim;))):

Tonicku od Maji: Blahoprejeme k zoubeckum! To se Ti to ted teprv bude zlobit! S tim ekzemem Eden taky mela problemy, hlavne kdyz dlouho dudala dudlika, ale pediatr nam predepsal jakysi v lekarne umichany lektvar, ktery pomohl. Nevim, co to presne je, neni to na tom ani napsano, ale pokud se to (nedej Boze) zhorsi, dej vedet a ja to pro Tebe vypidim!

Zuzko, ja jsem tu okurku popravde receno taky jeste nevyzkousela, ale myslim, ze rozmixovanou varenou ryzi to coby blivajzek nema sanci trumfnoutJ))

No a Viki, Ty jsi aspon cislo! Koukam, ze stejne jako Eden uspesne provadis ranni boxovaci strategii, kdyz si Te mamka v marne nadeji nekolika minut spanku navic prinese k sobe do postele! (Eden: rychle nez mi sem mamka vleze: doporucuji dloubani palcem v oku a strcit prsticky (nejlepe s neostrihanymi nehtiky) do nosnich direk a pak stisknout, pripadne tahat za chlupy. Taky se mi osvedcilo otaceni na brisko s naslednym rozvalovacim natlakem na mamu typu ?ta postel je pro dve mala, lepsi je vstat a hrat si na podlaze?. A taky jsem ted vzteklik, delam u toho uplne stejny ksichtik jako Ty na te fotecce, kde si tvoje mamca oddechuje, ze se tak netvaris porad. To ja skoro joJ)) Na nozicky se taky stavim, libi se mi to tak, ze uz jsem naprosto prestala hopsat a soustredim se na vyvazovani rovnovahy. Rohlik jsem jeste neochutnala, ale skoda, ze nemame drtic odpadku;((( Zkus si tu druhou pulku piskutku rozmatlat po obliceji, efekt domorodec zarucen!)?. Dita: Ufff, konecne jsem se sem zase prodrala! Bubli, diky za tip s jelenim lojem, clovek mnohdy zapomina na jednoduche veci, ktere jsou vetsinou nejucinnejsi?

Milado a Stano, neco k tem vitaminum: uplne ziram, protoze Eden uz OD NAROZENI dostava vitamin D a fluor v kapkach! Kdyz jsem ji kojila, mela navic jeste vitamin K, protoze ten pry v materskem mleku neni (v umelem kojeneckem ano). Vitamin D je pry dulezity na tvorbu kosti (zabranuje krivici). Jedna kamaradka ho sve dcerce nedavala a ona pak byla takova malicka, bledoucka a v jednom roce jeste bezzuba? (urcite i tim, ze ji od 6 mesicu davala misto kojeneckeho kravske mleko?). Ja jsem v tomhle dost svedomita a poctive davam Eden vitaminy denne po koupani. Driv jsem mela dva flakonky (Vit.D a fluor), ted mi ale doktorka predepsala jeden, kde jsou oba vitaminy najednou (Zymaduo).

Barborko, to skripani zubama musi byt svanda!!! Eden zatim skripe jen dasnickama (zvuk popsany vyse coby ?mokrym prstem po skle?). Uplne si Te u toho predstavuji, to musi byt hrozne roztomile!!!

Simunku, jsme rady, ze ses umoudril a zvyknul si na masicko, to by bylo, aby nechutnalo takovemu sikovnemu chlapikovi jako jsi Ty!!!

Klarko, my to s tou kosmetikou taky nijak neprehanime, spis se drzime striktniho minima. Eden do koupele obcas dam nekolik kapek mandloveho oleje, pokud ma suchou kuzi, natru ji jim, oblicejik ji nemazu nicim, vzdy to prineslo vic skody nez uzitku. Koupu ji kazdy den vcetne vlasku, pouzivam koupelovy gel na telo a vlasy pro mimiky Pupina (jak jinakJ)). Pri prebalovani ji utiram zadecek ubrousky (jen po kakani). Kdyz ma trosku cervenou kuzi, namazu ji ochrannym prebalovacim kremem Nivea a tot vse. Samozrejme, ze kdyz mela trochu ekzem, mazala jsem ji ho masti z lekarny, ale nic navic. Podle me je to tak prirozenejsi.

Lucinko, moc preji Tvoji mamince, ze si muze uzivat maleho andilka a Eden se tady pochechtava a rika, ze je to skvela lumparna delat jako ze jsi hodna a pak to zase rozbalit? Nene, jen hezky zustan takova, jaka jsi, krasne papej a delej mamince dal uz jenom radost!!!

Taky mame vzkaz pro Jakoubka (byvale Klubicko, kde jsou ty casy;)): pravidelne sledujeme Tvoje fotecky a moc Ti to na nich slusi, opravdu rostes do krasy a jsi kluk jak bukJ)) Dej vedet jak lumpacis, to musi byt nadhera (Tvoje maminka by asi takove slovo nevolila?).

Zkratka, mejte se vsichni nadherne a zustante takovi, jaci jste, mezi vsemi temi valecnymi hrozbami je to takovy slunecni paprsek?.J

Dita a Eden (momentalne nachlazena, tak smrkame a utirame ocicka uknouranemu slabemu kotatku? ach jo!)

 
Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 18.03.03 21:01

Toníčku, gratulujeme k zoubkům!!!!! Tak jsi tady asi nejmladší zubatec :o)).
No a ty tvoje první týdny svého prenatálního života jsi taky nestrávil zrovna obvykle, početím na Havaji se asi hned tak někdo u nás chlubit nemůže!

Pozdravuj maminku a mějte se moc hezky!

Lucka a Eva

P.S: Toníku, ty tvoje zoubky jsme objevily s mamkou už včera, ale nenechala jsem mamku napsat gratulaci, no a představ si, že během dnešního dopoledne se mi objevily taky dva - zatím jen špičky, ale už to cinká - jupííí!!!!

 
ja wole  29.06.10 21:17
premium

takovy sragory si nechte na doma vy ho*ada blbý deníček ty woe to čumim jak z jara fuck omg deža !!
:pocitac: :evil: :poblion: :cert:
je to k pláči :cry:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama