Z deníčku malého Vrabčáka - 28.týden

Rodičovství
  • emimino
  • 19.03.03

Už víc než týden papám i něco jiného než maminčino mlíčko a tak vám napíšu, jak mi to jde. Především by mě zajímalo, kdo vymyslel termín pevná strava. V tom co já papám totiž rozhodně nic pevného není, jsou to takový polotekutý kašičky. Jediná pevná je v mém stravovacím procesu lžička, tak že by podle ní? A nebo podle tuhosti hovínka, které ze mně pak vyleze? Hehe :o))

Už mám docela pestrý jídelníček, stejně jako bryndáček, na kterém si nechávám od každého papání vzorek :o) Tak už jsem papal: mrkvičku, mrkvičku s brambůrkou, mrkvičku s brambůrkou a kuřecím masíčkem. Maminka uvařila a rozmixovala to masíčko a říkala, že tohle je tedy opravdový blivajz a že se vůbec nebude divit, když to nebudu chtít. Jenže to se spletla, já jsem totiž masožravec po tátovi a papal jsem to s mnohem větší chutí, než samotnou mrkvičku :o) Akorát doufám, že máma nebude přidávat další a další pří:,–(y, ale taky něco ubere, přece nemusím papat všechno najednou, že jo. A taky jsem ochutnal jablíčko - nejdřív šťávičku a pak nastrouhaný a to mi taky chutnalo.

Taky mám dvě :,-(y vlastního nádobí. Máma ani nic nemusela kupovat, protože jsem všechno dostal. Od strejdy jsem dostal soupravu s delfínkama - talířek, mističku, hrneček, lžičku a vidličku. Od jedný tety zase kočičkovanou mističku a hrneček s víčkem a s hubičkou a taky lžičku a vidličku. Jenže i když je to moje, tak mi to máma vůbec nepůjčí. Já teď papám z hrnečku s delfínkem - nemá totiž víčko s hubičkou, takže z něj zatím pít nebudu, ale má ouško, takže se to mámě dobře drží. A taky toho zatím spapám málo, takže to je tak akorát asi centimetr v tom hrníčku. Takže mamka ho drží, já natahuju ručičky a snažím se jí ho sebrat, a mezitím mě krmí ze lžičky. Na krmení je nejlepší ta oranžová od hippu co jsme dostali v porodnici. Já sedím v autosedačce, mlátím rukama, kopu nohama, vrtím hlavičkou a máma se snaží mi lžičku strčit do pusinky, ale musí být šikovná a mít postřeh, abych jí to nevykopnul a nesebral hrneček a aby se mi do pusinky trefila. Někdy tu lžičku chytnu zoubkem, hehe, narostl mi akorát včas. Taky mám ještě jeden hrneček z hubičkou, tak mi maminka vymačkala šťávičku z jablíčka a zkoušel jsem pít. Z čeho myslíte, že mi to šlo nejlíp: z nekapacího hrnečku, z kapacího hrnečku nebo z lahvičky s dudlíkem? Hehe, neuhádli, mně to totiž nešlo ani z jednoho. Z toho nekapacího mi nic neteklo, nemohl jsem pochopit, že musím sát, takže jsem tu hubičku akorát okousal. Hrneček s kočičkou má zase tu hubičku moc velikou, takže z toho se mi pár kapek do pusinky dostalo, ale na napití to taky nebylo. A z lahvičky to teklo hned co jsem ten dudlík začal žužlat a to jsem začal kuckat. Tak mi maminka dala pár lžiček šťávy ze lžičky a takhle to šlo nejlíp. Prý to budeme zkoušet z hrnečku dál, haha, tak napíšu, jestli jsem se to naučil :o) A po každým papání ze lžičky mi stejně dá maminka ještě mlíčko z cecíku a zatím jsem nikdy neodmítnul. Někdy se ři kojení zapomenu a pěkně stisknu zoubkem. Ale vzápětí se hrozně leknu, dokonce jsem se jednou i rozplakal, protože máma příšerně zaječí. A říká mi, že jsem krokodýl :o)

Po tý mrkvičce jsem se nemohl dva dny vykakat a vylezlo to večer, když mi mamka měřila teplotu v zadečku. Jenže jsem vypustil takovou hromadu, že když jí chytala, tak upustila teploměr, který se rozkřáchnul na zemi a museli jsme koupit nový :o)) Normálně mám teplotku tak do 37 a hovínko je trošku teplejší, takže už to mamka pozná, kdy se to na ni vyvalí, protože teplota najednou o něco poskočí :o)
Tatínek už mi koupil můj vlastní kartáček na zoubky! Při koupání ho dostanu do ručičky a - tohle mi jde samo, nikdo mi nemusel vysvětlovat co s ním mám dělat - prostě šup s ním do pusinky a rejdím si s ním po zoubku. Nakonec ty štětinky taky ožužlám, aby se neřeklo, a ještě mi zoubek trošku kartáčkem pošmejdí maminka. Jinak na přebalováku taky pěkně řádím. Mám pod sebou takovou otíratelnou molitanovou podložku, za kterou se snažím chytit ručičkama, abych si sednul, jenže není pevná a tak jí na sebe přiklopím a mámě to vadí. Tak mi dá do ruky chrastítko, jenže to já za chvilku zahodím, obzvlášť pěkně to řachne na podlahu nebo do umyvadla :o)) Ráno když se máma v koupelně oblíká a občas si něco položí ke mně na přebalovák, tak udělám kop kop a už je to na zemi :o)

Už se taky moc nevztekám při oblíkání. Jen máma se těší, až mi na ven přestane dávat rukavičky, protože říká, že pochytat ty moje prstíčky je jako chytit chobotničku :o))
Táta teď mamince pořídil správnou židli k počítači. A to je bájo, mamka si mě vezme na klín, takže jí můžu škodit a všelijak šmrdlat po klávesnici, když píše, nebo aspoň tahat za záclonu :o)) Nebo jsem strkal nožičky do přihrádky pod stůl a pak jsem je měl pěkně špinavý. A když už mě to nebaví tak se mamka odsune od stolu a točí se se mnou na tý židličce jako na kolotoči a to se mi teprve moc líbí :o) Máma taky pořád poctivě cvičí a říká, že už ji ti záda bolí mnohem míň. Ale stejně mě moc nenosí, i když vymyslela způsob, při kterém záda nebolí - a sice nemá mě na rameni, ale na natažené ruce ve výši břicha. Televize mě nějak moc nebere, máma totiž pořád kouká jen na samý kecání a zprávy, tak na ty se někdy koukám taky. Jinak ji má celý den hrozně potichu (aby mě to nerušilo) takže toho moc neslyším. Když je Raníček tak ještě spíme a když Večerníček tak se zase koupu. A když je náhodou doma taťka a na něco se dívá, nejlépe na nějaké akční seriály na Nově, tak mu máma pořád stahuje zvuk a nadává :o)

Mamka říká, že už asi trénuju přechod na letní čas. Poslední dobou totiž dřív a dřív usínám (například včera jsem usnul už v 19,15), ale taky se pořád dřív budím. I když po blivajzkách vydržím v noci déle bez kojení, takže vstávám jednou v noci a jednou brzy ráno. Pokud to brzy ráno je okolo šesté, tak pak ještě usnu a spinkám někdy do osmi, někdy i do devíti. Ale jakmile je to až okolo sedmé, tak už víc neusnu a máma mě musí vzít k sobě do postele a nechat se šťouchat do obličeje a tahat za vlasy, až to nevydrží a vstáváme. Přes den spinkám každý den jinak. Třeba dnes skoro vůbec. Dopoledne sotva jsem usnul tak zazvonil telefon a jak mamka promluvila tak už jsem byl vzhůru a zvědavě koukal. Jelikož ani další pokus o spinkání nebyl úspěšný a pořád jsem kňoural tak mě odpoledne vzal na procházku tatínek (v kočárku jsem spal jen asi 15 minutek) a mamka mohla doma lenošit. Ale někdy spinkám třeba 2 hodiny dopoledne a hodinu odpoledne a ještě k tomu hodinu v kočárku, prostě v tomhle je každý den originál.

Pořád se otáčím jen z bříška na záda. To se vzepřu na ručičky a nahnu na stranu a šup, už jsem na zádech. Někdy se překulím i omylem, to když se za něčím natáhnu a hlavička mě převáží. Ale ze zad mi to nejde. To mám rozhozený ručičky a překážejí mi a taky nevím kde vzít sílu, která by mě postrčila. Sice i na zádech se snažím vzepřít na lokty, ale nevím, jak dál. Poloha na bříšku na ručičkách je vůbec moje nejoblíbenější. Už už se skoro zvednu na kolínka, teď už jen přijít na to jak to udělat, abych se rozpohyboval. Ale já na to přijdu a pak se máma nestačí dívat kam jí uteču :o)

Mějte se prímově všichni bezzubci i zubáči (do této kategorie předpokládám patří i všechny mamky) a držte mi ve čtvrtek palečky, ať moc neřvu u paní doktorky.

Váš lumpišťák Jíra s mamkou Jiřinou

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.03 14:29

Ahoj lumpíci

Já bych vám taky rád něco napsal, jsem hrozný povídálek ale moje mamka mi to asi dnes nepůjčí, chtěla by se vás totiž na
něco zeptat. Tak já jí to tedy teď půjčím ale příště se jen tak nedám:)

Ahoj

Chtěla bych se vás holky na něco zeptat, jestli vám to nebude vadit. Ráda bych se zeptala, jestli ještě máte ten hnědý proužek na břiše co se udělal v těhotenství. Já už jsem 4 měsíce po porodu a pořád ten proužek mám. Tak nevím kdy to zmizí. A to malé bříško taky. Někdy jsem z toho docela zoufalá, já se toho bříška snad nezbavím, a to i cvičím.
Snad vám nebude vadit, že jsem si sem drze vlezla. Mějte se hezky.

Ta moje máma ta je co? Já furt nevím co se jí nezdá. Příště už jí sem nepustím a napíšu vám něco já:)

Tak hezky zlobte ať máme s mamkou co číst.
Ahoj David

Kristy
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 19.03.03 15:00

Ahoj Vrabčáčku, moc Ti přeju - a samozřejmě i Tvojí mamušce - aby jsi byl zdravý a silný, aby jsi krásně rostl, Tvé zoubky taky a aby jsi byl pořád spokojený jako dosud.
A musím Ti moc poděkovat, protože mě to dnes v práci hrozně nebaví a měla jsem špatnou náladu, ale ty jsi mi ji spravil - jsi veselá kopa, tak ať Ti to vydrží i v dospělosti. Holky milujou veselý kluky:o)
No já už se nemůžu dočkat až budu mít taky takového vrabčáčka jako jsi ty - nebo nějakou vlaštovičku:-)
Tak papa a měj se čile k světu, Kristy!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.03 20:12

Ahoj Jíro,
Já také papám zeleninku,ze všeho nejraději mám mrkvičku s brokolicí.
Jé maminka mě také krmí tou lžičkou z porodnice,je taková akorát do mé pusinky:o))
S tím kakáním -jde nám to také ztěžka,maminka říká,že uplně zčervenám jak tlačím.o))
bryndáček ted máme takový igelitový,který pak jen opláchneme,takže fleky už nemáme!.
Také ted méně spím, i v kočárku,už to není ono když mi nejde zima na obličej.
Hurá,už se otáčím i z bříška na záda,ale jde mi to jen na jednu stranu-doleva!
tak se mějte pa pa Barborka 7měs a mamka Verča
Při kojení taky občas hryznu,a když mi mamka lehce vynadá,tak se usměju a hryznu jí znova,mě se to moc líbí,ale mamince už méně.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.03 21:16

Ahojky Davídková mamko…
tak s proužkem neporadím, protože my jsme ho neměli.ALe bříško po porodu je odvislé od zavinuvší se dělohy a pokud dáváš Davídkovi mlíčko od sebe, děloha se ti zavine až po ukončení kojení.TAk nezoufej a dál cvič…i když pravda je taky to, že už asi nikdy mít nebudeš posavu jako holčina.Přece jen už máš doma štěstíčko, které tě změnilo…nejen psychicky ale i fyzicky
Tak papa Klára

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.03 21:28

Ahojky kámošáci,
tak dnes jsem si řekl, že mamce klávesnici nepůjčím, aby si zas na něco nestěžovala a že by určo měla na co - třeba na nezahojené očkování po TBC ještě v 5.měsíci. ALe dnes se budu jen chlubit.Tak…na bříšku už jsem jak hodinky,točím se jak ručičky a zvládám to docela slušně.Takhle se ale točím už i na zádech.NAvíc se tak dokážu šoupat po zemi a odtočím se i skoro metr.TAkže ležení na bezinfekční dece se nějak nedaří a nejlépe se odtočím až na kůži z berana, která je určitě děsně nehygienická…Cha - mamka teče,ale mě se to líbí.
No tak, zatím vedle vašich lumpačin nic moc,ale sbírám síly, odpovědně čtu vaše písání a jednou mamce vytřu zrak.....
Tak zatím papa Kubík (5m).......a mamka Klára

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.03 21:52

Ahoj Kláro,

to s tím břichem - že se děloha úplně zavine až po kojení, to je fakt pravda? Tak to už jsem dlouho neslyšela tak příjemnou zprávu, to jsi mě fakt potěšila. Aspoň se mám sama před sebou na co vymlouvat.

A maminko od Davídka, jsem skoro 8 měsíců po porodu, a ta hnědá čárka tam pořád je, ale už mi hodně zesvětlala, i ty strije už nejsou tak vidět. Ale s odhaleným pupíkem bych asi nechodila - to mě ale vůbec netrápí.

Ahoj Zuzana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.03 15:18

Ahoj Vrabčáku a ostatní zlobidla!

Tak jsem právě nechal mamku vyspat u sebe na dece, trošku ji to bralo, tak se přikryla larisou a trošičku si na chvililinku dáchla. Nejprve jsem ji trochu kopal, ale pak se mi ji zželelo a nechal jsem ji na pět minut a jak je vidět, stačilo to.

Včera jsme se byli vážit, ani jsme nemuseli, ale jelikož jsem v pondělí po lžičce proti obrně asi po 2 hodinách trošku ublinknul, mamka si řekla, že když mi je přesně těch 7 měsíců, půjdeme se zvážit a ona se alespoň zeptá, jestli to blinkání nevadilo. Jak myslíte, že to dopadlo. Zvážili jsme se, to jo, ale na dotaz mamka úplně zapomněla. Nemůžete nám někdo poradit, nemáte informace, zda takové ublinknutí po 2 hodinách vadí?

Takže ve svých 7 měsících vážím 9,81kg. Mamka usoudila, že prospívám dobře a nadále zůstáváme u plného kojení.

K té kosmetice. Já se koupu v Johnson´s pěně, pak mě mamka maže mlékem Nela batole i včetně obličeje. Konečně jsme po všech olejíčkách přišli na něco, co mi sedí.
A ráno mi maže obličejík ochranným krémem od firmy Altramed pro zimní období. Na prdelku stále Rybilku, protože nic jiného moje prdelka nesnese.

Mamka teď spí se mnou v pokojíku a většinu noci prospím u ní v posteli, konečně pochopila, že je to tak nejlepší (při kojení vždy usnu a Adámek už se pak obsluhuje sám, jen si v půlce noci lehnu na druhou stranu, aby měl k dispozici nalitější prso. pozn. mamka) Naštěstí máme postel rozloženou, tak se mamka nemusí bát, že spadnu dolů.

Taky teď Vaše mamky, stále sledují televizi, aby věděly, co je nového ohledně té války nebo jak se tomu říká?

Budu končit, jelikož půjdem do kuchyně a mamka si bude dělat presíčko (bez kofeinu - to je něco moc fuj a špatně se po tom spinká).

Papa pusinku všem
Adámek (7měsíců a 1den) a Milada (už taky 32).

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 20.03.03 15:45

Ahoj kamaradi,

Nechceme vas dnes moc rozesmutnit, tak budeme strucne. Ja jsem ted moc nemocna. Za 7 mesicu meho zivota nic a ted si ze me vsechny nemoci snad chteji udelat domecek:(((

Uz tri dny mam vysoke teploty a dnes mi pani doktorka rekla, ze mam hrozne zaniceny krcek (faryngitida), do toho strasne ‚bublave‘ kaslu, mam rymu a aby toho nebylo malo, tak mam i zanet spojivek… Jsem ted strasne smutne miminko, porad na mamku jenom zoufale koukam a prosim ji o pomoc a ona uz z toho nejednou plakala se mnou… Uz si ani nehraju, ani se neplazim, na lumparny nemam naladu, jenom lezim a tak slaboucce a unavene placu…

No, dost smutnych informaci (mamka se ted na zpravy radsi ani nediva, aby se z toho jeste nezhroutila), prectete si nas komentar na konci minuleho Vrabcaka, ten je veselejsi!!!ù

Moc vas zdravim, jdu se lecit a sbirat sily (hadejte na co;)))

Vase Eden (s Ditou)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.03 17:01

Ahoj holky

Jsem ráda, že jste napsaly. To jsem tedy zvědavá, jestli se ta děloha opravdu plně zavine až po kojení. Byla by to ale dobrá zpráva co?

Tak se mějte

Eva (já blbec jsem se zapomněla podepsat)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.03 17:02

Milá Eden,
přejeme Ti s mamkou brzké uzdravení, ať brzo nabereš síly a neboj, absenci lumpáren pak určitě rychle doženeš!!!
Pusu na uzdravení Ti posílá Adámek.

Dito, úplně chápu, jak Ti je, vehnaly se mi slzy do očí jen při čtení Vašeho komentáře. Když ty naše zlatíčka si zatím ani neumějí říct, co je přesně bolí. Ale určitě to brzo přejde a pak už jen budete vzpomínat na kapitolu „první nemoc“. Tak se držte!!! Moc na Vás myslím Milada.

Milada01
Kecalka 174 příspěvků 20.03.03 17:19

Ahoj Evo,
mně se ten proužek ztratil relativně brzo, ale nezoufej, ještě jsem neslyšela, že by někomu zůstal napořád.
O tom zavinutí dělohy až po ukončení kojení jsem také ještě neslyšela, to jsem tedy zvědavá …
Ahoj Milada.

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 20.03.03 19:27

Ahoj mrňousci!!

Tak první vzkaz pro Eden: Edenuško moc na tebe myslíme, ať se brzy uzdravíš!! Zrovna jsem chtěla pochválit ten tvůj nápad, být chvilku hodná a pak zase pozlobit, hned jsem zase zkusila trochu otrávčit a táta byl bez večeře.

Jiříčku, to tvoje papání musí být pro maminku docela zábava, mamka hned vyhrabala tu lžičku od Hippu, kterou jsme taky dostali v porodnici jinak jím z takové silikonové od Chicca. No a ta Hippová je opravdu do pusinky lepší, ale pak dostanu tu Chiccovou na ožužlávání. Když totiž zjistím, že je po jídle, začnu se vztekat, tak mi mamka dá do ručičky tu měkkou lžičku a žižlám ji a jsem v klidu.

Jinak se musím pochlubit, že už mám taky dva zoubky a obě jadérka v kyčlíkách, takže už nemusíme jezdit na ty hrozné ultrazvuky!! Bylo tam vždycky plno lidí, vydýchaná čekárna, žádné místo na sezení, převlíkání, no hrůza.

Dneska jsem dostala ten sirupek proti obrně a mamka měla strach, že ho vyblinkám. Tak mě pořád převracela z bříška na záda a já zase zpátky, protože na zádech už nevydržím a chci si hrát na bříšku, jenomže na bříšku hodně bleju. No ale tentokrát jsem neblila. Řekla bych, Adámku, že malé ublinknutí po 2 hodinách by nemělo vadit, už by to mělo být vstřebané.

Tak papaá, Lucka (6 měsíců a 16 dnů)

P.S. Pro Evu od Davida: Děloha se zavine nejpozději v šestinedělí, většinou dříve!! Při kojení se pouze zavinuje rychleji. Bříško je trošku povislé asi kvůli nataženým břišním svalům, které už asi
nikdy nebudou jako v originále.

Pro Miladu: Milado, jak jsi měla u vašich problémy s prsama, nemůže to být tím, že Adámek je větší, více jí? Já začínám mít teď taky nějak moc nalitá prsa, když se Lucka vzbudí jednou za noc, nemůžu vydržet do rána a celý den mám pocit napětí v prsou jako zezačátku, než se začalo tvořit míň mlíka. Přisuzuju to tomu, že Lucka více jí, příkrmy nepříkrmy. ALe je to nepříjemné.
 Eva

janatko
Povídálka 16 příspěvků 20.03.03 19:53

Milá Eden a Dito,
holky zlatý, seberte všechny síly a bacilům dejte na frak. Co si to dovolujou, mršky jedny mrňavý, sedat na nás, miminka překrásný.
Brzké uzdravení přeje Pajásek a Jana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.03 21:56

Ahoj Eden,
přejeme moc a moc rychlé uzdravení. Seber všechny síly a zažeň tu ošklivou nemoc, ať se zase můžeme těšit z tvých rošťáren.
Vím, jak je to strašně mrzuté být nemocná, a nejlepší lék na to je mámino pochování, ale to tvoje maminka určitě ví. Takže přejeme hodně síly i jí.
Doufáme, že příští týden už nám napíšeš, co jsi toho zase stihla vyvést.
Papá
Terezka s mámou Zuzanou

Tony1
Stálice 83 příspěvků 20.03.03 23:01

Eden milá,
tak to se mně vůbec nechce řádit, když ty teď nemůžeš!!! Moc na tebe myslíme a držíme palce, ať tu nemoc co nejdřív překonáš. Opatruj se a ať je ti brzo líp a nic tě nebolí!!! Pusu Toník

Dito, přeju ti moc síly, abys to zvládala i ty, dokážu si představit, jak moc to mámu bolí, když se ten její drobeček trápí. Myslím na tebe a vysílám pozitivní energii, abyste s nemocí brzo zatočily. Ahoj a drž se! Mája

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.03 11:59

Ahoj zlatíčka!
Nejdříve vzkaz pro Eden a Ditu-holky,moc na vás myslíme a držíme pěstičky,ať jste zase brzy v pohodě!Eden,sbí­rej síly a uzdrav se co nejdřív-bez tvých lumpačinek je tu smutno..

Adámku,jsi taky pořádný chlapák! Maminka má asi pěkně tučné mlíčko..

Myslel jsem,že se taky pochlubím,jak jsem vyrostl,ale u paní doktorky bylo hooodně miminek-všem nám dala tu ňamku (teda nic moc,ale lepší než včelička do nožky)-takže vážení až někdy příště…mamka už hrozně skuhrá,když mě nosí,tak jsem asi trošku přibral..
Mimča,když si tak čteme,jak jste čilí,jen koukáme!Většinou jste mladší a takové čiperky..já se sice umím přetáčet už docela dlouho a zkouším se i stavět na kolínka a všelijak se pošťuchuju,takže se i kousek pohnu,ale vše dělám ležérně a při tom rozdávám úsměvy na všechny strany..(jako filmová hvězda..pozn.mamky)

Moc jsme toho nenapsali a už budeme končit-Ondra je dnes od rána „nějaký špatný“-bolí bříško,pořád spí a blinkal..tak nám držte pěstičky,ať to není nic vážného..

Zákon schválnosti funguje-chtěli jsme jít s manžílkem na oběd(máme výročí) a zatím to vypadá spíše na pohotovost..

I když teď nestíháme psát(Ondra má tak krásně zaběhaný režim,že večer jsem tak utahaná,že usínám téměř dříve než on..),pravidelně čteme a myslíme na vás-jsme rádi,že vás „máme“!
Papa a příště snad veseleji..Ondrášek (8 měsíců) a Andrea (ještě 29)

Milada01
Kecalka 174 příspěvků 21.03.03 13:38

Ahoj Evo!
Důvodů, proč tenkrát ten problém nastal může být samozřejmě víc. A mě už taky napadlo, že to mohlo být tím, jak se tvorba mléka přizpůsobuje potřebám malého. Pak už se to stabilizovalo a teď (klepu na dřevo) je už zase vše v pohodě.
Tím že mám malého v noci u sebe a pije si, kdy chce, tak noční problémy s naléváním prsou nemám.
Mějte se s Luckou fajn.
Zdraví Milada a Adámek.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.03 16:29

Ahoj všichni zlobílci a zlobilky,
předem chci povzbudit Eden, aby se rychle uzdravila, zrovna jsme si s maminkou prohlíželi tvoje nové fotečky a tam se moc krásně směješ, tak ať tvoje maminka muže dál dělat takové fotečky.
Jinak já jsem tady nový, jmenuji se Vojtíšek, i když si tím nejsem tak jistý, protože maminka mi říká Broučku, Miláčku, Sluníčko, Pizísku a nškdy Kočičko, ale to zlobí taťku, protože prý nejsem holka, ale kluk. Narodil jsem se 20.11.2002 - včera jsem tudíž slavil malé 4. narozky. Jsem tady z Vás asi nejmladší, ale doufám, že to nevadí.
Moje maminka psala už i do těhulkovských deníčků, ale pak maminka s tatínkem přestavovali byt, abych měl nový pokojíček a taťka odnesl počítač a teprve po půl roce ho mamince přinesl zpátky, že prý měla velký absťák (nevíte, co to je?). Představte si, že si vytiskla Vrabčáka od prvního týdne a potom furt četla a četla, už mě to přestalo bavit a tak jsem ji donutil, aby mě nechala Vám napsat.
Musím hlavně poděkovat Eden, Viki, Jírovi, Tonymu, Adámkovi a všem ostatním za skvělé nápady na lumpárny. Tak například to kousání do prsíček, sice ještě nemám zoubky, tak jsem to zkusil alespoň dásničkama a ono se to podařilo. Mamka vyjekla tak, že jsem ji hned pustil, ale měl jsem z toho velkou srandu a smál se na celé kolo, takže ani mamka se nemohla zlobit, tak mi ho dala znovu a já to zopakoval, fakt velká legrace, už se těším, až budu mít zoubky.
Viki, představ si, že já mám úplně stejnou hrazdičku jako ty, je fakt úžasná, vydržím pod ní i hodinu.
Musím ám říct, že mě mamka ani náhodou nedonutí spát v postýlce, ta na mě funguje jako naprosté probouzedlo. Večer, když mě uspí v náručí a myslí si, že jsem jako dřevo, tak to občas zkusí, ale já jsem ve střehu a okamžitě otevřu oči dokořán, takže mě potom stejně musí zase uchovat. A v noci to mám stejné jako ty Adámku, mamka vždycky říká, že prokojí celou noc, ale aspoň se vyspí. Taky se chci pochlubit, že se umím překulit ze zad na bříško, ale jenom na jednu stranu a zpátky mi to nějak nejde, zatím nevím kam s těma rukama.
Tak se zatím mějte, mamka mě pouští na emimčo skoro každý den, takže se teď uslyšíme častěji
Vojtíšek 17 t. + mamka Zuzka
PS: a vy starší, poraďte nějaké lumpačiny, které jste dělali, když jste byli jako já

Teď chvilku za sebe: chtěla jsem Vám všem poděkovat za skvělé počtení, nikoho v okolí neznám a nejlepší kámošku s mimčem mám až v Praze (jsem z Liberce), ale s Vámi mám pocit, že jste všechny kámošky. Měla bych na Vás dvě prosby: mužete mi poslat ten návod na uspávání. Bublina sice psala adresu, ale to nefunguje, musí se tam přes nějaký odkaz a potom bych chtěla požádat Bublinu, zda by mi nenapsala přesný název v angličtině té promítačky od Playskool, moc mě to nadchlo a někoho v Americe máme, tak by to snad mohl sehnat, na netu to opravdu není.
Předem moc dík
 Zuzka

Zuzka-Terka
Stálice 69 příspěvků 21.03.03 20:37

Ahojky čertíci,

Jak vidíte, tak se moje maminka konečně taky zaregistrovala. Už se mi nelíbilo bejt pořád Anonymous.

Tenhle týden jsem byla u dědečka. Tam se vždycky strašně těším a moc se mi tam líbí. Řídí se tu totiž heslem, že nesmím ani chvilinku plakat, to hned ke mně přiběhnou a začnou mě chovat nebo vozit v kočárku. Mamince se tohle už ovšem líbí míň. Když mě chce nechat chvíli vyplakat, tak jí říkají, že je krkavčí matka (pozn. mámy: sice je to z legrace, ale pak ty první dny po návratu není s Terkou k vydržení). Taky se mnou strašně řáděj a vymejšlej nové hry a ksichtíky, hlavně teta. Dědy, ani tety se vůbec nebojím, i když je třeba dýl nevidím. Jakmile k nám přijdou, tak začnu radostně vejskat a smát se. Trávíme u nich totiž aspoň tejden měsíčně.

Ale na rozdíl od většiny z vás, co jezdíte za prarodičema na venkov, já jezdím z malýho městečka za dědečkem do Prahy. Máma se mi směje, že jsem vesnická holka. Mám sice ještě jednoho dědečka a babičku, kteří bydlí na vesnici v horách, ale ty jsem viděla jen jednou. Bydlí totiž až na Slovensku, a to je prej strašně daleko, takže se tam naši se mnou ještě neodvážili vypravit. Snad až v létě. Taky už se tam moc těším, i když dědu s babičkou si už asi nebudu pamatovat. Ale chci poznat taky tu druhou zem, jejímž jsem občanem. Musím se totiž pochlubit, že jsem pravá Čechoslovačka - mám dvě občanství.

Jinak s jídlem jsem na tom pořád stejně a podobně jako vy. Pořád ho považuju spíš za zábavu - hrát si se lžičkou (souhlasím, že ta z porodnice je nejlepší), převalovat něco novýho v pusince, prskat to ven a tak. Problém je, že někdy na tu zábavu mám náladu, a to pak jen tak mimochodem sním skoro všechno, ale jindy zase na to náladu vůbec nemám, protože mám hlad. A na hlad je přece mlíko, no ne? Neboj, Adámku, o nic tak moc extra nepřicházíš. Na tobě je nejlíp vidět, jak je mlíčko výživný - jsi chlap jako hora.

Jediný, co se ještě při dobrý vůli dá považovat za jídlo ? tedy na zasycení hladu ? je kaše. Tu ale musím mít jedině ve flašce, a to bych jí pak spapala opravdu hodně, až mě mamka musí brzdit. Ale, jestli si myslíte, že po kašičce spinkám dýl, tak to ani náhodou! Pořád se budím tak okolo půlnoci, a pak ještě tak 1 ? 2× za noc.

A co se týče opačného pochodu - i když se tohle téma pro mladou dámu moc nehodí, tak jsem na tom přesně jako vy. Tlačím vždycky až u toho úplně zrudnu a hrozně funím. No a výsledek je už skoro stejnej jako dospěláckej výtvor (pozn. mámy: a taky tak smrdí). Možná kvůli tomu se tomu říká ?pevná strava?, Jíro, co myslíš?

Jo, taky už umím zhasínat a rozsvěcet a otevírat šuplíky a skříňky. Tam vám je zajímavejch věcí ! Zatím jsem tam sice jenom nakoukla, protože mě vždycky někdo držel. Ale už se moc těším, až se k nim budu sama umět doplazit a důkladně si je v klidu prozkoumat, když mě nikdo nebude rušit. Máma se ale asi tolik netěší. Pořídila mi totiž takovou věc, co vypadá jak nějaká klec ? říká se tomu ohrádka - a myslí si snad, že mě do ní občas strčí. No, to se ještě uvidí!

Eden, doufáme, že už ti je líp.

Taky zdravíme Vojtíška a Davídka, to je dobře, že je nás tu zase víc. Davídku, ale příště musíš svoji mamku trochu odstrčit a napsat nám toho o sobě trochu víc. Strašně rádi si totiž s mámou čteme všechny miminčí příhody a lumpárny.

Tak všichni dovádějte, ať je o čem číst.

Papá
Terezka (7 měsíců) a Zuzana

Milada01
Kecalka 174 příspěvků 21.03.03 21:12

Ahoj Terezko,

to jsem rád, že o nic nepřicházím, ale mamka si teď na mě vymyslela, že když teda nepapám tu pevnou stravu, tak mi aspoň tu tabletku s fluorem nedrtí úplně na prášek, ale jen na menší kousíčky a já si je pak docucám v pusince. Jelikož jsem moc chutí ještě nepoznal, tak mi to docela jede.

Tak pa Adámek (taky 7m)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.03 04:14

Mila Jirinko-v prvni rade skladam velkou poklonu nad tvymi pribehami,vzdycky me ohrome pobavi protoze mam stejne stareho chlapecka a pripada mi to jako by jsi psala o nem-hrozne se vzdy nasmeji.Protoze ziji jiz 4 roky v USA tak jsem rada kdyz si muzu neco takoveho precist a presvedcit se ze to moje dite je naprosto normalni kdyz dela takove vylomeniny…Tvoje pribehy jsou proste moje nejoblibenejsi,jen tak dale,preji mnoho uspechu v psani,Jira bude mit jednou krasnou pamatku-ja to proste tak skvele napsat neumim.Byla byc moc rada kdybych si s tebou mohla sem tam napsat par radku,nechci se vnucovat,jen kdyz budes mit naladu-rmalikova@hot­mail.com Tak ahoj Renata

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.03 06:32

Ahojky Evko, Zuzko…
no tak k té zavinuté děloze......já tedy taky nemůžu strkat ruku do ohně, zkušenost mi chybí(tedy mám ji právě 5měsíců.....a stále kojím.TAkže vyhodnocení ještě nějaký čas potrvá.)
Tohle mi ale říkala moje mamka.
A protože si netroufám nevěřit babským pravdám a radám a maminky mají vždycky pravdu…
Nevím jestli to mamka někde vyčetla,nebo vysledovala.Její bříško posoudit nemůžu, přece jen už je to babička !! :o) Ale prostě to trvdí a to s naprostou rozhodností. Nezbývá než důvěřovat....­.uvidíme
Tak papa Klára

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.03 06:42

Kamarádky moje nejmilejší,
strašně na Vás myslím a rychle ty nemoce vyžeňte.Kdybych mohl hnedky bych Vám trochu toho mého zdravíčka poslal (neee raději toho mého - pozn.mamky Kláry).
TAk alespoň moc moc myslení na Vás, říkají, že i to pomáhá…tak ještě tlapičku na čelíčko a pusinku na očička a nosánek…
posílá Kubík ( a mamka Klára)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.03 06:58

Ahojky Zuzko,
já vím teď čekáš na uspávací recept…bohužel kvli tomu nepíšu.My spinkáme vcelku v poho (klep,klep,kl­ep).TAkže neporadím.
ALe nadchlo mě něco jiného.....konečně někdo z našeho regionu !!! Já jsem rodilá Liberečanda.Teď sice už dost let žiju v Novém Bor(cca50km od L.) ale do Liberce zajídím k rodičům.Kdybys někdy chtěla, ozvy se.Třeba můžeme něco páchat.S těmi blízkými kamarádkami taky trochu nouze.
Tak papa Klára(33) a Kubík (5m) na jarosova.k@iol.cz (nebo klidně tady)

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 22.03.03 13:33

Ahoj holky, když už jste tady nakously to seznamování, kdybyste nás četli někdo ze Vsetína, ozvěte se nám, prosím, my tady taky moc kamarádek s podobně starým miminem nemáme.....

Ahoj, Eva (28) a Lucinka (6,5 měsíce)

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 22.03.03 15:35

Ahoj Terko,
to je fajn, že jste se s mamkou zaregistrovaly, už aspoň nemusíme sjíždět až dolů, abychom se podívaly, kdo to píše.

Ty maminku taky nenecháš moc vyspat, ale jak už jsme se jednou shodly, rodiče je třeba hned od začátku pérovat. Ještěže jsi moji mamku upozornila, že po kašičce stejně dýl nespinkáš, aspoň mi ji nebude večer cpát a můžu si zase dát to její mlíko. Doktor jí taky říkal, že je to zbytečné, ať jde na mne hezky pomalu zeleninkou, ovocem a masem k obědu a s kašema k večeři ještě vyčká.

A prosím, až se trochu zabydlíš v té ohrádce, napiš mi, jak se ti tam líbí, naši by mi ji chtěli pořídit taky. A jak vám ji vlastně doručili, takovou velikou věc, poštou?

Papání a kakání zdar!!

Lucka (6,5 měsíce) a Eva

Zuzka-Terka
Stálice 69 příspěvků 22.03.03 17:00

Ahoj Lucinko,

ohrádku maminka objednala přes www.detskydum.cz, společně s kočárkem. Nepřivezla je pošta, ale nějaká rozvážková služba (zadarmo). Ale radši to mamince nevyřizuj, v ohrádce je to pěkná otrava. Nevím, jestli se mi v ní někdy bude líbit, spíš myslím, že ne.

A co se týče tý kašičky. Moje paní doktorka taky mamce říkala, že s tou kaší nemá pospíchat. Jenže - ze začátku to bylo to jediné, co mi jakž takž chutnalo. A navíc, já mám teď pořád nějakej obrovskej hlad. Papám k obědu zeleninku s masíčkem, odpoledne trochu ovoce a večer ještě kašičku (někdy i 150 ml) - všechno tohle ještě vždycky zapíjím máminým mlíčkem. No a v přestávkách taky baštím mlíčko. Ho ho, prej že se po pevný stravě intervaly mezi jedením prodlouží! To mě teda ne. Pořád mám hlad po svejch dvou hodinách, někdy teď dokonce i dřív. A kolikrát se i stane, že mi jedno prso nestačí. Vycucnu je obě až do dna.

Máma to nechápe a chce se teď zeptat paní doktorky. Podle mě je to ale jasný, chci rychle vyrůst, abych už byla velká holka.

Tak se měj hezky a pozdravuj mamku.

Terezka (7,5 měsíce) a Zuzana

Tony1
Stálice 83 příspěvků 22.03.03 18:03

Holky, to jsem rád, že nejsem sám, nebožáček hladový, kterého kaše rozhodně nezasytí! Já jsem asi 2 noci poté, co mi ji mamka naservírovala, vydržel spát 5 hodin v kuse, ale pak jsem si řekl, že pro ukázku by to stačilo, a na první noční kojení jsem se začal budit ještě dřív než bez kaše.

A Teri, tady ty tvoje papací historky prosím piš VELKÝMI TUČNÝMI písmeny, aby to mamka nepřehlídla, protože ona pořád čte něco o nějakým odstavování a to musím rázně zastavit!!!

Jídlu prokládanému mamčinýma prsama zdar! Váš Toník

Uf, musím, říct, že bych broučka nejraději nechala kojeného co nejdýl, ale množí se mi historky od kamarádek se dvou a tříletými dětmi, které stále v noci kojí a říkají Odstav ho v roce, později to jde ztuha a za velkého řevu. Takže jsem doufala, že s těmi zeleninkami a ovůckem se náš jedlík trošku zaplní, ale Terezka mě pěkně vyvádí z omylu :o) No, ale musím si opakovat, že každé dítě je INDIVIDUÁLNÍ :o)), doufám, že u nás to nebude znamenat něco monstrózně netypického, jako třeba kojení do první třídy :o))) Ať vám, holky, chutná, ahoj Mája

Tony1
Stálice 83 příspěvků 22.03.03 18:06

DNES VAROVNÉ UPOZORNĚNÍ - PUSTILI JSME SI KLÁVESNICI NA ŠPACÍR A JE TO JAKÉSI DLOOOUHÉÉÉ!!!

Ahoj mimoušci,

tenhle týden samé pokroky - jednak ty moje dva zoubky, zatím je zkouším na mamčině ukazováčku. Nemá mi ho tam furt strkat. Pak se taky přetáčím ze zad na bříško! Ještě se mi tam vždycky zašprajcne ta ručička, ale nějak to vymyslím. Nejraději se převaluju na svojí hrací dece se žabičkama, vždycky jak se otočím, jsem tak šťastnej, že tam pořád jsou a zálibně se na ně usmívám a povídám jim, jednou jsem řekl i Kvak! (pozn. mámy: chtěla jsem to už několikrát natočit na video, ale to naše děcko přestane dělat úplně všechno ve chvíli, kdy cinkne spuštěná videokamera. Takže máme několik hodin videozáznamu, na kterém náš syn upřeně čučí do objektivu. :o)))

Jinak jdu zdárně ve vašich stopách - ráno vstávám už v šest, aby mně něco neuteklo. Když máma nereaguje na moji prstíčkovanou (ano, ano - očička, nos a pusa jsou na dloubání prostě super!), tak buším pěstičkou do peřiny a volám Ho, ho, ho! Taky jsem už pochopil, že koupání je jenom krycí název pro bojový úkol Přemísti vodu z vaničky všude okolo! Mamka říká, že e-mimino je bezva, protože si vždycky přečte, co budu vyvádět tak do 14 dnů. Aspoň se prý může psychicky připravit :o)

Co těm mamkám povídáte? Já mám moc rád písmeno ?K? a v různých obměnách ho používám (kako, kaja, klko…). Taky říkám ?okej?. Když se mně něco nelíbí a začnu plakat, tak dělám dididi nebo jejeje anebo böböbö. Jinak teď mám na uklidnění úplně nový vynález - takového dřevěného ptáka, který visí ze stropu a když do něj drbnete, tak mává křídly. To mně strašně uklidňuje a baví. A taky když mě mamka drží v náručí a stojíme u něj, tak ho popadnu za ty křídla nebo za ocas a začnu s ním casnovat, ale to se mamince nelíbí, protože prý vyrvu ze stropu lampu, na které visí. To by mohla být teprv sranda! Zkusím to hned, jak se postavím :o)

Tak všem pozdrav, ahoj Toník

Já zdravím všechny maminky - každou zvlášť! Vždycky se u čtení moc pobavím a potěším. Musím vám poděkovat za průběžné tipy a rady. Jednak jsem konečně pochopila, co je to polohovací lehátko, o kterém tu řada z vás psala, a na návštěvě u kamarádky se nám tolik líbilo a osvědčilo, že jsem hned koupila i pro nás. Taky jsem už přikoupila hrneček Avent s měkkou hubičkou (musím dát Ditě za pravdu, že protivykapávací mechanismus zároveň zabraňuje pití :o)), ale bez toho krámu se z toho pije hezky…teda mně, Toník to ještě nezkoušel. Taky jsem mu koupila krásnou barevnou Tommee Tipee lžičku, aby si s ní mohl mávat, až naběhneme na ty mrkvičky (my jsme v porodnici žádnou nedostali :o(. Vidíte, že se pečlivě připravuju na dokrmování…jsem opravdu zvědavá, s jakými historkami přijdeme za 14 dní :o) No a nakonec jsem mu jen tak pro radost koupila nevkusně drahé chrastítko, které je ovšem tuze vymyšlené a krásné - co myslíte, že se tomu našemu raubíři nejvíc líbilo? Ta visačka s nápisem vyrábějící firmy - tu si prohlížel a ocumlával s náruživým zájmem.

A teď ještě dotaz - necháváte děti spát v postýlce pořád bez polštáře? Toníkovi to až doteď nevadilo, ale najednou se mu na té matraci nechce spát; koupila jsem zdravotní, která je poměrně tvrdá a on se asi v poslední době zpovykal u mě v posteli na polštáři. Peřinky máme z dutého vlákna a polštář údajně speciální pro děti od 0 do 3 let, je docela tenký, ale stejně nevím, jestli mu to nemůže uškodit. Jak jste na tom vy?

A ještě Jiřinko - když píšeš, že Jíra v noci po blivajzcích spí déle, dáváš mu je i večer, nebo máte u vás tak výživnou mrkev? :o)

Mějte se všechny moc pěkně i s dětičkama, zvláštní pozdrav pro Bublinu, z jejíž absence je zřejmé, že ji pracovní proces, byť poloviční, zjevně pohltil - ať ti to hezky jde!

Ahoj, Mája

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.03 20:18

Ahojky Májo,
náš Kubík spí v postýlce bez polštáře,ale tu matraci jsem mu celkově zdvihla.Spí tedy na mírné nakloněné rovině.Zatím 5měsíců bez připomínek.Když spal se mnou v posteli, taky lehával na velkém polštáři,pak se ale začal hlomejzdat a z polštáře klouzal na strany,takže jsem ho vyexpedovala do postýlky a zatím BEZ PROTESTU !!!! (klep,klep, klep) spí na té nakloněné rovině…
Velkej polštář jsem mu zatím dávat nezkoušela,nechce totiž v bdělém stavu ležet,takže alespoň takhle mu tu páteř rovnám.
Tak papa Klára (+Kubík)

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 22.03.03 20:20

Čau Toníčku!!!
Já taky nejvíc miluju na mých dvou plyšových chrastítkách (taky nekřesťansky drahých od Fehn Baby) ty lístečky s názvem firmy!! Ty vždycky velmi soustředěně ožužlávám. Vlastně jsem dožužlala, protože se tím soustavným žužláním začaly třepit a lezly z nich vlákna, tak mi je mamka ustřihla.

No a polštářek nedáváme, mám taky dost tvrdou matraci (z kokosových vláken), už mám v ní pěkně vyležený důlek pro hlavičku a pro prdelku a jsem na ní spokojená. O polštářku pro děti do 3 let jsem ještě neslyšela, vždycky jsem si myslela, že se takovým malým prckům dávat nemá jednak kvůli páteři a kvůli nebezpečí zadušení, tak teď nevím.

No a to, co vykládáš mamince, mě musíš naučit taky, já mám totiž úplně jiný repertoár, v poslední době „ebve“ a „aďaďaďa“ a nebo jen tak bublám a chrčím a vůbec nejlíp se mi mluví s ručičkou v puse nebo přicucnutá na něčí ruce, to do toho ještě vydatně slintám a prskám.

Pac a pusu

Lucinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.03 20:48

Ahoj Eden a Dito,
Moc Vás pozdravujeme a posíláme pusinky pro Eden,aby se brzo uzdravila a měla náladu a sílu na ty lumpárničky!!!!!!!!!!!
Kristýnka má už zase rýmu a Barborce začalo dnes také téci z nosu.Ach jo!!
Už aby bylo léto snad se z těch rým vyhrabeme.Kristýnka se v nich plácá už od září,týden je dobrá a pak zase 14dní rýma.Barborka to pak po 4 dnech chytí taky.
Už má Barča 4 zuby a to je poskřípáníčko!!!!:o)))
Ale skoro pořád jí musím nosit,je moc mrzutá.Nikoho jiného nechce jen být u mě.
Tak se brzo uzdrav a dej o sobě brzo vědět!!!!
Ahoj Barborka a Verča

Milada01
Kecalka 174 příspěvků 23.03.03 14:45

Ahoj Lucko,

z Tvého repertoáru by měli naši radost. Stále mě totiž učí říkat „áda áda“ (což se Tvému „aďaďaďa“ dost podobá) a ukazují na mě, ale já si stejně jedu jen to své „blá blá blá“ a nebo bublám a chrčím stejně jako Ty, to dělám nejraději.
Polštářek se u nás nevyskytuje a asi hned tak vyskytovat nebude (mamka spí bez něj), ale ke kojení v leže ho potřebuje, já ale musím striktně ležet vedle. Péče o mou páteř je tak velká, že mě mamka po poradě s doktorem ještě nechce dát ani na nejnižší polohu do polohovatelného kočárku. Prý až se začnu sám zvedat a budu sedět. Takže takhle je to u nás.
Moc Vás zdraví Adámek (7m)

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 23.03.03 17:27

Ahoooj lumpajzničky a lumpajzníci!

Nebojte, mamka nepracuje tak těžce, aby vám nemohla napsat, co zase vyvádím… naopak si na čtvrtek a pátek vzala dovolenou a jeli jsme s taťkou do Krkonoš. To byl naprosto báječný nápad, protože bylo krásně a já byla celé dny venku na sluníčku, až se mi z toho opálil obličej, i když na přímém slunci jsem vůbec nebyla. Vypadám proto trošku směšně, protože jsem opálená podle čepice a dudlíka :))) Snad se to nějak vyrovná.

Je tady strašná spooousta komentářů, měly jsme s mamkou co dělat, abychom je překousaly.

Hlavně doufáme, že Edenušce už je líp a že v příštím Vrabčáčkovi už zase dodá nějakou lumpárnovou inspiraci. Já jsem (zatím a díkybohu) měla jenom rýmu a jen 3 dny a byli jsme doma všichni nešťastní. Takové fuj, co má Eden, je určitě hrozné trápení. Tak, Eden, brzy se nám uzdrav!

V lumpačení jsem za poslední týden nevymyslela nic moc nového, ale zato už se mi dvakrát podařilo postavit se na všechny čtyři. Hned mi tedy upadla hlava nebo zadeček, ale už jsem přišla jak na to, a to je hlavní! Mám stachanovský závazek naučit se lézt do svých 8. narozenin, tj. do 12. dubna… jak se znám, bude to i dřív. Naši mi na to taky nachystali tu klec, které říkají ohrádka, ale já se nikam zavřít nenechám, na to můžou zapomenout :))).

Máma vám chce taky ještě něco napsat a pověsit prádlo, kterého má po těch horách asi tunu, takže pro dnešek budu končit… příští týden jsem tu jako na koni a včas!

Papa, mějte se krásně sluníčkově, přesně podle toho počasí venku.

Viktorka (7,5 m)

PS pro Zuzku: Zuzko, tip na usínání najdeš na adrese https://www.emimino.cz/modules.php?…
Na Viki to fungovalo docela dobře, ale samozřejmě není každý prcek stejný (a ani každý rodič - vyžaduje to hlavně na začátku hodně pevné nervy).
Co se týká promítačky Playskool, tu má frndulka, takže ti dá určitě tip. My Viki nic nepromítáme a spinká taky :)))

A PS pro všechny: Já se připojuju ke všem, které jsou rády, že ty ostatní mají… Hehe, napadlo mě, že kdybychom se někde jednou sešly, byla by to asi pěkně hlučná diskuse… tedy aspoň jestli mluvíte všechny stejně hodně, jako píšete… já jo :)))

Ahoj, Bublina

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 23.03.03 17:42

Ha, ha, Klárko,
jsem moc ráda, že jsi se ozvala, určitě bude fajn něco podniknout A chceš slyšet ještě jednu náhodu. V Novém Boru mám rodinu z mamčiny strany a taky tam občas jezdím k babičce. Napiš, kdy se sem chystáš. Mám e-mail z.vitkova@sez­nam.cz.
Zatim se mejte. Pa
Zuzka (26) + Vojta (4m)

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 23.03.03 20:10

Ahoj Terko a Toníku, vy jste moji lidi žraví!! Já jsem si, Terko, přečetla tvůj denní rozvrh jídel a jsem na tom podobně. Akorát tu pevnou stravu mám zatím jen k obědu. Ale dýl než dvě hodiny bez mamčina mlíka nevydržím ani náhodou, leda když usnu v kočárku, to jsem pak bez mlíka celé tři hodiny!!! V noci už tolik nedlabu, stačí mi jednou až dvakrát. Ale ve svém „budicím“ období jsem si ty tři až čtyři jídla v noci vymohla. No a co se týče prodlužování těch intervalů mezi jídly, tak já jsem je prodloužila od počátečních půl hodiny na ty dvě hodiny, tak nevím, co by mamka ještě chtěla. Podle jejich knih jíst nemíním. Pět jídel denně, copak by s tím takové čilé miminko vystačilo?

Tak jezme dokud je, za chvíli se nás ty mamky budou pokoušet odstavovat!

Lucka

No, Májo, trochu jsi mě vyděsila s tím kojením ve třech letech, to už se mi zdá trochu dlouho. Prozatím to vypadá, že Lucka je neodstavitelná. Moje prsa fungují nejen jako zdroj obživy, ale hlavně jako uspávadlo, uklidňovadlo a občas i kousátko-žižlátko, je z ní úplný závislák a vůbec netuším, jak odbouráme noční kojení, ale to teď nebudu řešit, počkáme, jak se to vyvine :o))).

Tak dobrou, snad už ti vaši broučci spí, ten náš zase kničí unavený v postýlce, protože je ospinkaný a sám usnout bez pláče nebo bez prsu neumí …

Eva

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 24.03.03 09:53

Ahoj kamarádi a kamarádky,
musím Vám napsat, jakou lumpačinu jsem včera mamce vyvedl.
Maminka si večer vytiskla ten návod na usínání, co jí poradila maminka od Viki. A hned se začínala připravovat, že to zkusí. Jenže z toho začala mít takové ujímání, skoro až k slzám (ta je praštěná, co?), že když mě šla koupat, tak jsem si radši zvýšil teplotku na 38 v zadečku a samozřejmě bylo po usínání, protože rodiče měli jiné starosti. No a když bylo nebezpečí zažehnáno, tak jsem tu teplůtku jednoduše snížil na normál, snad už to příště zkoušet nebudou.
Mějte se hezky a nenechte se do ničeho tlačit.
Vojtíšek 4 m.

PS: Asi jsem z toho usínání byla tak mimo, že to Vojtíšek ucítil. Nikdy předtím jsem ve stresu nebyla, oba dva jsme dost pohodoví. Myslíte, že se mu ta teplůtka mohla zvýšit na základě mého stresu? Nestalo se Vám to někdy?

Tony1
Stálice 83 příspěvků 24.03.03 21:27

Jé, Evi, tak to jsem ráda, že nejsme sami.

Já taky nevím, jak to u nás bude probíhat, protože navzdory všem moudrým knihám prostě Toník u prsa usíná a při nezvladatelném rozrušení se i uklidňuje; dudlík ani láhev sát vůbec neumí a vzteká se, když to zkouším.

Zas ale na uklidněnou, znám i historky maminek, jejichž děti taky vypadaly neodstavitelně a jednoho dne prostě prso nechtěly a bylo po kojení. Tak uvidíme, co si na nás beroušci vymyslí :o)

Mějte se, holky, hezky, Mája

Vložit nový komentář