Z deníčku malého Vrabčáka - 30.týden

Rodičovství
  • emimino
  • 03.04.03

V jubilejním třicátém týdnu jsem dosáhl několika zá:,(ních dovedností: už skoro sedím, takže papám v židličce a taky jezdím v sedě v kočárku a hezky vidím ven, dále dokážu lézt po kolínkách a po papání spinkám doma v postýlce. Takže to asi bude tentokrát trošku delší, chichi.

Tak nejdřív k papání. Už mám opravdovou židličku se stolečkem, za kterým jsem zašprajcovaný, abych nevypadnul. Sice občas trošku kloužu dolů a pusinku mám sotva ve výšce stolečku, ale je to takhle mnohem lepší než v autosedačce, už je to opravdový stolování :o) Máma si libuje, že už jí nožičkama nekopu do jídla, hihi já totiž nohama buším ze spodu do toho stolečku :o) A taky jsem přesvědčený, že všechno co leží na tom stolečku je moje, takže jakmile si tam mamka něco položí (hrneček s papáním, lžičku na kapičky, žínku na pusinku) tak jí to okamžitě seberu, nebo do toho aspoň strčím prstíčky :o)

Minulý týden jsem měl trošku špatnou náladu a nechtěl moc papat, lépě řečeno pevně jsem sevřel pusinku a nechtěl nic. Ne že by mi to nechutnalo, já to ani nechtěl ochutnat. Ale nakonec jak jsem se u toho rozčiloval tak jakmile jsem otevřel pusinku tak mi tam mamka něco narvala, takže jsem přece jen něco spapal. Maminka mi dokonce uvařila jablíčkový kompůtek a nakonec ho musela sníst sama a dokonce už mi chtěla na pár dní zeleninku přestat dávat, ale najednou jsem byl dobře naložený a otvíral pusinku a krásně všechno spapal. Tak jsem poprvé dostal jogurtík jako dezert. A to byla ňamka, to byste koukali jak do mě zahučel! I když mamka mi dala jen trošičku - z kelímku mi do hrnečku přendala jen asi tři lžičky, chichi a tam se to asi nějak nafouklo, protože já jich spapal aspoň dvacet, já totiž než všechno ze lžičky sním tak se mi musí strčit do pusinky několikrát. A úplně nejlepší ze všeho byl nastrouhaný banán, to jsem ke svačince po spinkání zblajznul celou půlku na posezení. Ale zatím pořád papám jen asi 50g, takže až toho zvládnu víc tak prý dostanu taky nějakou ovocnou dobrůtku ze skleničky. Zatím jsem měl jen hippovskou mrkvo-jablíčkovou (vzorek z porodnice) a mamce nijak extra nezachutnala (mně je to jedno, protože mi všechna zeleninka připadá stejná) a jedl jsem jí tři dny a zbytek ještě musela dorazit mamka.

Taky už jsem měl špenát s masíčkem. Ale mamka byla hrozně překvapená, když jsem ten špenát v původní podobě (akorát bez toho masíčka) zase vykakal. Tak nevíme, jestli ho máma blbě uvařila (pozn.mamky - vařila jsem ho asi 5 min v mikrovlnce rozředěný vodou a do hladka umixovala) nebo je to normální kakat zelený špenát ?!? Taky máte někdo takový zkušenosti ? No asi špenát hned tak papat nebudu. Musím říct, že poslední dobou je každý hovínko originál a tak už na mamku kromě špenátu vybafnul i opravdický tvrdý bobek, tak s napětím čeká, co bude příště. Hehe.
Jednou měla mamka v mističce připravenou nabranou lžičku a jak jsem se bránil a prali jsme se tak do tý lžičky cvrnkla a celý obsah krásně vystřelil do vzduchu a spadl na podlahu. To se mi moc líbilo, někdy zase do plný lžičky foukám nebo do ní aspoň namočím prstíčky, to je taky príma, ale jinak prý papám docela spořádaně a ani od toho nejsem moc zapatlaný (ještě není všem dnům konec, hehe :o).

No a úplně náhodou se mi srovnal denní režim. Hodně jsem kňoural a nechtěl po obědě spinkat na gauči, tak mě mamka šoupla do postýlky. Nedělala si moc naděje, já se taky chvilku rozčiloval, ale pak jsem usnul a spinkal skoro tři hodiny a další den taky. Takže teď to mám tak, že spinkám dopoledne tak půl hodinky (na gauči), pak si chvilku hrajeme, pak se naobědvám a pak spinkám 2-3 hodiny v postýlce (mamka klepe na dřevo a hrozně si oddychla). Pak dostanu svačinku (úplně nejradši mám banán), dorazím se máminým mlíkem a pak tak mezi 16-17 hod. jsme připraveni jít ven (když je hezky) a jsme tam klidně do šesti, protože je dlouho vidět. Pak si doma ještě chvíli hrajeme a okolo 19,30 se jdu koupat a od 20 chrupčím v postýlce. Dneska jsem dokonce vydržel až do 4 hod. bez krmení (předtím jsem jednou na chvíli plakal, ale mamka mě upšípšala - hehe, to je hezký slovo, prostě udělá pššš pššš pššš a já spinkám dál). A pak jsem se vzbudil až v 7,30 ráno. Ale většinou se budím v noci dřív a pak ještě znovu brzy ráno a pak ještě do těch 7,30 - 8,00 spinkám, pak si hraju v postýlce, pak si hrajeme u mámy v posteli a vstáváme tak okolo 9.

Mamka vytáhla krabici s dalším oblečením pro mě a probírala se tepláčkama a kaťatama. Hehe, pořád si myslela, že mi to ještě bude velký, a teď už je mi něco z toho skoro malý. Taky tam byly nějaký miminovský čepičky a máma mi je ze srandy zkoušela, ale táta ji viděl a řekl ať to okamžitě schová a neopovažuje se mi takový modely oblíkat, hihi. Ale je tam několik moc hezkých soupraviček a tak už nemám pořád jen dupačky jako mimino ale krásný tepláčky s mikinkou. To jsem fešák! A zvlášť když je hezky a jsem v kočárku jen nalehko tak to se naparuju jak mi to sluší :o) Teď jsme byli venku každý den a párkrát potkali v kočárku nějakýho mýho kámoše nebo kámošku s maminou. Tak jsme jeli spolu, mamky si povídaly a to druhý mimino klidně leželo v kočárku a spinkalo. Ale já? Hehe, rozvalenej, neustále něco z kočárku kouká, tu ruka s hračkou, tu kopající nožička a ani náhodou nespinkám. Buď se hezky směju a vyprávím a hraju si a dělám různý kejkle nebo když už mě to přestane bavit tak se začnu rozčilovat a vřeštím (to aby byl hezky vidět ten můj běloučký raťafák) a všichni na mámu pohoršeně koukaj co to se mnou vyvádí, hehe :o)) No ale pak mamka zkusila mě úplně po:,–(it a to se mi moc líbí a vůbec se nikam nekácím a to je žůžo všechno vidět a taky sluníčko mě pořád nelechtá do čumáčku, takže už jsem v kočárku hodný (mamka opět klepe na dřevo). Jednou když už jsem začal být rozmrzelý a babička se mě snažila zabavit tím, že na mě chrastila klíčema, tak jsem na ně natahoval tlapičky v bílých rukavičkách (už bylo navečer chladno, jinak už jezdím samosebou bez rukavic) a mamka říkala, že jsem jak koťátko :o) Jů a prý babiččina kočka bude mít koťátka, tak už se těším jak si s nima budu hrát, hezky jim proženu kožíšky! Teta vzala číču do náručí a ukazovala mi ji do kočárku a já jsem ji bleskově chňapnul za tlapku a zatahal za fousky, ale mamka říkala, že jsem měl štěstí že mě nedrápla, protože prý má ještě ostřejší drápky než já (tomu nevěřím a příště to zkusím znovu).

Můj zoubek teď měl první měsíční narozeniny a pořád nemá brášku. Mamka říká, že už musí vykouknout každým dnem, ale pořád nic. A já budu mít v sobotu už sedmé narozeniny! A pořád bych chtěl sedět. Čehokoliv co mám v dosahu se snažím chytit a přitáhnout, jakmile ležím tak se rozčiluju a mamka mi musí pomoct. Už dokážu sedět sám bez držení, ale mamka mě radši jistí a buď mě vzadu podpírá nebo mě drží za mikinku - já totiž na to občas zapomenu a opřu se a jednou jsem sebou plácnul a pak jsem plakal jak jsem se leknul a taky když se natáhnu za hračkama tak ještě pořádně neudržím rovnováhu. A zádíčka prý mám rovnější než mamka, no není divu, to má každý :o)

Mamka teď čím dál častěji používá slovo „nenene“, hlavně když se po něčem sápu, třeba po hrnečku s papáním nebo po novinách nebo strkám prstíčky do papání. Tak nevím přesně co to znamená, já jsem pochopil, že si to můžu vzít, tak si to beru, ale mamka se rozčiluje :o) I já jsem dítko moderní doby a miluju mámin mobil. Tuhle jsem ležel na bříšku na gauči a měl spinkat. Jenže než se mamka otočila tak jsem dolezl ke stolečku (mamka ho vždycky přirazí tam kde gauč končí abych nežuchnul) a už jsem se sápal po mobilu, kterej ležel na krajíčku. Bohužel si toho všimla a měl jsem po legraci, ale já se k němu jednou dostanu! No a už se někdy postavím na kolínka a popolezu, ale moc dlouho na nich nevydržím. Ale tuhle se mi na hrací deku přikutálel balon a tak jsem za ním lezl, až jsem zapomněl, že to vlastně ještě pořádně neumím a pěknej kus odlezl, jenže ten míč mi pořád utíkal. Mamka mi tam teď dala zrcadlo, to se mi moc líbí. Je v něm schovanej malej chlapeček a má stejný oblečky jako já. Někdy se na mě směje, někdy se mračí, někdy tam je dokonce i máma. Tak na toho kluka šahám a máma koukala, jak už je to zrcadlo pěkně oprstíčkovaný. Ale když jsem koukal dozadu za to zrcadlo tak tam nikdo nebyl, tak tomu nerozumím kam se mi ten kamarád vlastně schovává.

Ráno vždycky když se v postýlce probudím tak se převrátím na záda, to abych dal najevo, že už se spinkat nebude. Mamka mi tam zkusila dát zpátky hrací kolotoč, aby mě zabavil. Cha, jenže to trvalo asi tři vteřinky než jsem jedno zvířátko čapnul a těsně před tím, než by se to na mě všechno zřítilo, to mamka zachytila. Tak už je kolotoč zase pryč, moc jsem si ho teda neužil.

Taky mě mamka s tátou vzali do krámu, mamka mi chtěla koupit nový pyžámko. Žádný vhodný sice neměli, ale zato mi koupili několikery fusekličky (moc dobře se mi sundavají), pak lehkou modrou čepičku, když je na tu moji krásnou flaušovku moc teplo, a taky hadrový chrastítko - slona. Mamka mi dala vybrat mezi slonem a oslíčkem, ale slon měl větší čumáček, ten se líp cumlá, takže jsem si vybral slona, hihi. A pak ještě jednu hračku, ale tu mi ještě schovala, já totiž prý budu mít brzo svátek.

Tak ahoj, zdraví vás Jíra, čerstvý třicátník, hehe, s mamkou Jiřinou

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 03.04.03 11:16

Ahoj Jiro a ostatni miminci pumprlicci!

Zdravi vas na mamince nove zavisla Eden. Kdykoli se mamka vzdali, zacnu silene vrestet a ona me musi rychle vzit do naruce, jinak by na nas prisli sousedi;))) Zrovna ji sedim na kline, osmatlavam klavesnici a slintam na stul, proste dopoledni pohoda?!

Zdravime noveho clena Davidka a mooooc chvalime fotecky Barborky a Kristynky ( roztomiloucke slecinky, opravdova konkurence!), pilota Vojtiska a Vojtiska Stanaska ze zdejsiho fotoalba (teda kluci, jeden vetsi fesak nez druhy, vy nam holkam ten vyber neustale ztezujete;)))!!!).

Jiro, ja taky kakam spenat, nekdy i brokolici, o mrkvi nemluve! Aspon maji mamky to prebalovani zpestrene, brzy budou ty Velikonoce? (na vajicko jsem si ale zatim netroufla).

Taky jste si tak nadherne zvykli na novy cas? Ja jsem chtela mamince udelat radost a vstala jsem v 8 :00 a ona pry ted kvuli mne musi vstavat v 7 hodin! Podle toho, jak vypada, bych ji verila, ale na hodinach je jasna osmicka, to nechapu?

Lidicky, my jsme byli na trhu a to je neco! Uzoucke ulicky, kolem vas visi obleceni ze vsech stran, no neozuzlejte to!!! Vzdycky kdyz se mamka zastavila, pritahla jsem si do kocarku dlouhy rukav nebo cip vystavene sukne a kdyz jsme odjizdeli, zmenila jsem je k nepoznani! Lidi si museli myslet, ze je ted nejaka nova moda, jeden rukav suchy vyzehleny a druhy ozuzlany a pomackany, hihi! Obleceni v saccich taky nebylo k zahozeni, par kousku se mi podarilo stahnout z pultiku a rychle zmacknout nebo prinejmensim poplacat, nez mi je mamka sebrala! A porad to moje zvedave okukovani? (nasi jednou malem umreli smichy,kdyz me drzeli nad stolem a ja vsechno jidlo doslova hltala ocima)!!!

K mym novym dovednostem patri honba za smitkem a nasledne skrabani do nej prstickem (oskrabavani materskych znaminek a skubani tatkovych chlupu mi taky jde skvele), zaliba ve spercich v podobe olizovani mamincinych prstynku (do jednoho velkeho jsem se krasne zakousla a nechtela pustit), buseni do lzicky a patlani jidla po stolecku (nikdo nechape, ze si chci jen neco nakreslit), vystrkovani prdelky vysoko do vzduchu (vizualni efekt umocnen naducanou plinkou) a stale marna snaha o lezeni vpred (pry se pidalim jak pidalka)?

Slintam stale jako o zivot a tatka si jednou zavtipkoval, jestli pry nemam vzteklinu, chichi! A mamka zase malem kontrolovala, jestli nemam na prstickach prisavky jako moucha, protoze dokazu drzet hladke predmety jenom jednou rukou, jako bych je tam mela nalepene! Dokazu napr. drzet balonek v jedne dlani a lahev ted pry piju jako bych si davala panaka. Taky kdyz mi mamka utira nosicek, snazim se smrkat, ale zatim mi to jde jenom pusinkou, tak u toho spis prskam?

Stale beru antibiotika a znovu jsme byli u pani doktorky. Hnusni bacilove uz jsou pry na ustupu a uz me nebudou trapit. Tak ted muzu s trapenim zase zacit ja (obet: mamka);))!
Moje osmimesicni miry a vahy nejsou nic moc: 8,100kg a 68cm, to znamena, ze mrsky virusove mi uzrali 50g a nechali me vyrust jen o 0,5cm (pani doktorka rekla, ze by me ?natahla na 69cm?, ale ja jsem zase desne radila, tak se asi neodvazila, chichi)!!!

Tot vse z nasich morskych luhu (spis chaluhu, hihi) a haju, dame prostor dalsim upovidanym mrnousikum!!!
Vsechny vas moc zdravi Eden (vcera 8. mesicu) a Dita

vercasvob
Stálice 93 příspěvků 03.04.03 20:08

Ahoj Kulíškové!
Tak mi říká maminka,to je má nejnovější přezdívka,protože se pořád chci tulit a kulíškovat k mamince.
Eden a Dito děkujeme za pochválení fotek,taky nám to dalo práci je tam strčit.:o)))
V pondělí jsem byla u pana doktora na kontrole kyčlí,tak jsem,Eden,asi to jablíčko mám jadýrka a vše v pořádku,takže už tam nemusíme.To je škoda mě se to tam moc líbilo ani jsem nepípla i když to trošku studilo.:o)))
Jsem tady asi jediná,koho zatím neuchvátilo sezení.maminka mě zkoušela po:,–(it samotnou a já se schválně skulím a mám z toho hroznou legraci.
Změna času se u nás moc neprojevila,večer za světla usínám do čtvrt hodiny,takže má maminka radost,že tam nezlobím,protože se toho bála.Ted čeká na to,až budu usínat hned a bude mě dávat do postýlky i přes den,ale to se ještě uvidí kdo zvítězí.
Také se snažím lézt,ale je to moc těžké,bud zvednu zadeček a zahrabu nožičkama,nebo se zvednu na ručičkách a čekám jestli se ten zadeček zvedne sám.:o)))
Dnes jsem se naučila dělat pá pá a dělám to moc ráda hlavně když mě chválí jak jsem šikovná,to se pak můžu umávat!
Jíro,já taky moc ráda mamince kopu do papání a taky mě baví foukat do lžičky,zní to jako bych říkala pfů.
Jinak mé nejoblíbenější hračky jsou mobil,ovládač na televizi,moje látkové botičky a klávesnice počítače!!!
Ale moc mě s tím nenechají hrát,bé béé.
Tak se všichni snažte o nové lumpárny a mějte se fajn !!!!!!!!!!!
Ahoj Barborka 7 měs a mamka Verča

Zuzka-Terka
Stálice 69 příspěvků 03.04.03 20:51

Ahoj sluníčka,

Jak zase lumpačíte? U mě byl tenhle týden hodně ve znamení mých rostoucích zoubků (klubou se totiž dva, jak mamka dnes ráno zjistila !!!). Jsem občas mrzutá a taky se mi chce nějak víc spát, než obvykle. Ani hlad jsem moc neměla.

Já už tedy teoreticky papám 3 jiný jídla, kromě mlíčka, denně. K obědu mám masíčko se zeleninkou, ke druhý odpolední svačině ovoce a večer kašičku. Prakticky se ale stane, že prostě vůbec na nic jinýho, než na mlíčko ten den nemám chuť ? takže to buď vůbec neochutnám, nebo sním jen pár lžiček a pak se energicky dožaduju toho jedinýho pravýho jídla, tj. mlíčka. Mámě se zatím nepodařilo vypozorovat, co mi chutná a co ne. Jak by taky jo, když tam žádná zákonitost není ? někdy prostě mám náladu na blivajzky a jindy ne.

Ale to musím tady na maminku píchnout, co mi tuhle ?ukuchtila?. Ten den jsem zrovna měla náladu papat, ale to co mi mamka předložila, to se prostě nedalo ani při dobrý vůli sníst. Snažila se totiž experimentovat, a tak mi do rýže s mrkvičkou a žloutkem přidala meruňku z mrazáku. Že prý by to mohl být nějaký takový jako nákyp. Když ale viděla můj příšerný škleb, tak se vylekala. Já jsem měla ten den tolerantní náladu, tak jsem prosím zkusila ještě jednu lžičku, ale opravdu - bylo to stejně příšerný jako ta první. Pak až mamku napadlo, že by to měla taky jako ?kuchařka? ochutnat, a opravdu udělala skoro stejnej škleb jako já. Ta meruňka totiž byla děsně kyselá, takže celé výsledné dílo prý chutnalo, s prominutím, jako blinkání. Takže jsem nakonec dostala zeleninku ze skleničky.

Jo, a taky už jsem měla piškotku. To vám je velká dobrota! Poprvé jsem jí vydržela žmoulat skoro čtvrt hodiny a ještě jsem zbytek vyhodila z kočárku (něco taky musím nechat ptáčkům, ne?). Jenže včera jsem si jí najednou strčila celou do pusinky. Chtěla jsem si přece vyzkoušet ty svoje nový zoubky (no spíš zárodky těch budoucích zoubků). Ale máma mi hned začala šťourat v pusince, protože byla vyděšená, že bych se tou piškotou mohla zadusit. To se mi vůbec, ale vůbec nelíbilo.

Ale jinak mě tyhle jídla do ručičky docela baví. Co mě ale naopak vůbec nebaví to je pití (tím samozřejmě nemyslím maminčino mlíčko). Mamka už je ze mě zoufalá. Vyzkoušela už mi dát všechno možný - vodu, různý čaje (neslazený i sladký) i šťávičky, různejch typů hrníčků a flaštiček máme doma plnou skříň, ale mě prostě nic nechutná. Mlíčko je prostě mlíčko ? ideální jídlo i pití, za tím si stojím.

Moje nová zábava je vytírání podlahy. No, samozřejmě, že ne s kýblem a hadrem, ale svým vlastním tělem. Už totiž lezu obrovskou rychlostí, takže jsem vmžiku ze svý deky pryč na podlaze. Mamka se mě sice zezačátku snažila přenášet zpátky, ale to mě hrozně rozčilovalo. No, řekněte člověk se s námahou někam dostane, aby si něco pořádně prozkoumal, a oni ho odnesou zpátky ? to se přece nedělá.

No a mě právě nejvíc zajímají takový místa jako pod gaučem, pod skříní a tak. Takže i když se mamka snaží udržovat náš byt v čistotě ? když jí to teda JÁ dovolím - tak se v těchhle místech vždycky nějaký smítko najde. Navíc je ještě prima, že zatím nelezu po kolínkách, ale taky se pohybuju jako ta píďalka. Vždycky se vzepřu na ručičkách a šíleně daleko se přitáhnu. Mamka mi závidí, že ona prej by to nedokázala, že musím mít šíleně vyvinutý svaly na rukou. Akorát že tedy dozadu se plazit nedovedu, jak to, Eden, děláš? To musí být docela legrace.

No, ale při tomhle způsobu lezení si dovedete představit, že pak nemám umazaný jenom kolínka a ručičky, ale jsem špinavá celá. Máma už rezignovala, že bude mít ještě někdy čisťoučký a nažehlený děťátko. Co nezvládnu při papání, to si zamažu při lezení.

Jo, Jíro, to slovo ?NE? taky znám. Teda taky nevím, co znamená, ale maminka ho teď taky používá čím dál častěji. Já vím jen jedno, že se mi tohle slůvko ale vůbec nelíbí. Máma ho totiž vždycky používá ve chvílích, kdy dělám něco ohromně zajímavýho, a poté mi tu moji činnost nějak překazí.

Je, já jsem se zase nějak rozpovídala. Už končím a těším se na vaše příhody a návody na lumpárny.

Pápá
Terezka (8 měsíců)

P.S. Ještě se do toho přimíchám já. Jak to děláte, když už mimča lezou takovou rychlostí a přibližují se k nějakému místu, které není vyloženě nebezpečné (jako třeba roh skřině), ale mohly by se o ně bouchnout ? např. zeď nebo plocha skříně atd. Já se Terču pořád snažím poodnášet kousek dál (což se jí samozřejmě nelíbí), ale hlavně si zase říkám, jestli by přece jen neměla poznat fyzikální zákony, a co od kterého předmětu může očekávat. Jenže zase ta představa, že se bouchne, mi trhá srdce. Ani se nechci představit všechny ty možný budoucí úrazy, až bude větší.
Ahoj
 Zuzana

Zuzka-Terka
Stálice 69 příspěvků 03.04.03 20:58

Ahoj Barborko,
tak už jsme tě v tý Fotogalerii objevily, nevím jak jsme to mohly přehlídnout. Ty jseš ale kočka! A tvoje sestřička taky. A jaký máš krásný, velký kukadla!
Měj se krásně
Terezka (8 měsíců) a Zuzana

klaraja
Kecalka 454 příspěvků 03.04.03 22:47

Ahojky Kubíčkovi kamarádi,
dneska za Kubíka píšu já, protože mě dnes celý den viděl moc moc smutnou a uznal, že se potřebuju vyplakat víc než on pochlubit.
Celý tento týden je ve znamení velkých doktorů.V pondělí jsme byli až v Litoměřicích(cca 50km od nás), aby Kubíkovi pomohli od agresivní reakce očkování TBC.Dopadlo to tak, že mu ho zaživa vyloupli ostrou lžičkou-skalpelem.Děs!!!
v úterý jsme se byli pochlubit paní miminkovské doktorce a rovnou dala Kubíkovi očkování na obrnu(naštěstí jen sirup).
Středa byla u očaře s Kubíkovýma neprůchodnýma slznýma kanálkama - kanálky se zprůchodnily(jediná pozitivní zpráva)
A teď dnes ve čtvrtek jsme byly na jadýrkách.A KUbík je nemá :o( Doktor nás uklidňoval, že je to normální,ale.­....Jsem z toho nějaká děsně smutná, přešlá a nešťastná.POřád si říkám, že to nic není a že to Kubík jistě dožene,že jo?ALe vyprávějte to vyděšený matce!! KOukala jsem i na rodinu.cz,všude přesvědčují, že do roka se nic neděje.ALe fakt to nemůžu nějak rozchodit.Asi možná taky proto, že vy jste už všichni jablíčkový a bez problémů a tak jsem myslela, že to Kubík jistě zvládne taky.TAk ne.
Všechno to na mě padlo.Alespoň,že vy ostatní se máte k světu.
PApa hysterická, věčně nespokojená a všude hledající bubáky Klára
P.S. Vidíte, ani jsem se nepochlubila, že už nejsme anonymous

Milada01
Kecalka 174 příspěvků 04.04.03 09:02

Ahoj Barborko,
neboj, s tím sezením nejsi sama, já nesedím vůbec, vždy hned upadnu na stranu, ladaže se držím hrazdičky, to pak chvilinku vydržím. Já ale ani nelezu, jen létám a vůbec mi to nejde - ruce, nohy ve vzduchu, ale ne a ne se odlepit od země. Kam bychom spěchali…, i když pohled ze sedu je lepší, to uznávám. A to mě teprv čeká vše nové ohledně papání a bumbání!
Tak pápá Adámek (7,5měs.)

Milada01
Kecalka 174 příspěvků 04.04.03 09:18

Ahoj Klárko,

tak to vyloupnutí muselo být strašně nepříjemné, jak pro Kubíka, tak určitě i pro Tebe, hlavně, že už je to dobré.
S těmi jadýrky si nedělej vůbec hlavu, všichni v mém okolí je měli „hotové“ až tak kolem devátého měsíce, tak jsem si říkala, jestli nám to udělali vůbec dobře, když to měl Adámek dobré hned napoprvé.
Ono když se vše, co píšeš, vyvrbí najednou, tak je toho fakt moc. Ale teď jste si vše určitě vybrali na dlouhou dobu dopředu a bude zase hej!!!
Kubíkovi pusinku
Milada a Adámek.

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 04.04.03 10:20

Ahoj Klarinko a Kubicku,

Fuj fuj hnusni :,-(isticti doktori, Eden tady mlati do stolu rucickou a chce jim nabacat!!!

Klarko, kazde detatko je jine a kazde ma pro ruzne veci ten ‚svuj cas‘. Tak jako nekteri driv reknou ‚mama‘, jini sedi nebo lezou, dalsi maji driv zoubky… Chapu, ze nikdo neunikne ‚srovnavani‘ s jinymi detmi stejneho veku, ale trapit se proto je opravdu zbytecne!

Ja jsem se zase obavala, ze Eden snad bude bezzuba, ale ted uz to beru s humorem. Proste cekam a soustreduji se na to pozitivni ( v Tvem pripade jsou to ty uzdravene slzne kanalky, to je prece skvele!), ono to vsechno jednou prijde! Nemuzeme byt netrpelive, miminka maji kazdy svoji osobnost a jejich ‚plany‘ se nemusi vzdycky shodovat s temi nasimi…

Ja se zacnu znepokojovat, az Eden ve dvou letech bude stale lezt jen pozadu (snad neee:::) a nebude mit jeste ani jeden zoubek…:)

Nekdy to na cloveka vsechno padne, chapu Te, ale zkus se nad to prenest a usmat se, vzdyt mas nas, maminky na Vrabcakovi a Kubicek zde ma spoustu skvelych kamaradu!!!:))))

Hodne slunicka preje Dita (a Eden, ktera stale naruzive ‚baca‘;))

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 04.04.03 12:30

Nazdárek všichni kluci a holky a taky jejich mamky!!!
Moc vás všechny zdravím a chlubím se, že mám dnes osmiměsíční narozky,hi,hi! Pěkně nám to utíká,že? Taky přeju vše nejlepší k narozeninám mamince Viki,že je máme dnes stejně,tak se mi to dobře pamatuje.
Také děkuju všem,co mi tak pochválili moje fotky a musím říct, že vy ostatní ste taky moc krásná miminka!!! Prohlížel sem si Barborku s její setričkou a taky mého jmenovce Vojtíška(všiml sis,že my kluci máme nějak málo vlásků? Taky máme kromě jména stejné body,to s tím ježečkem!)no a na Viki a Eden se občas mrknem už delší dobu, sou to fakt super kočky!!!!!!!!!!!!!
Představte si, že já už od neděle LEZU! Teda už předtím sem se leckam doplazil, ale tohle je vám mnohem,mnohem zábavnější.To si takhle jednou kroutím nožičkama,vystrkuju zadeček na včechny strany a najednou sem vám zvednul ruku a dal jí dopředu,a pak taky druhou a ono vám to najdenou šlo!!! Někdy se musím soustředit, dá to tolik práce aby se mi to nepopletlo, nejdřív jednu ručku,za ní nožku, pak druhou ručku a druhou nožku… Ťapu si jak medvídek, dokonce už začínám nabírat super rychlost! (takže nám už definitivně skončila pohodička a začíná etapa likvidace našeho bytu - pozn.mamky). Deku už mamka zrušila,stejně na ní nikdy nejsem, kolínka mám jak čuníček a jenom lezu a objevuju všude samé novinky.Parádně sem oškubal koberec, zkusil sem ho sníst, ale nedělejte to! Kousek mi zůstal v krčku a dalo mi moc práce, než sem ho vyblinkal ven! Takže to slovíčko NE taky dobře znám, myslím,že to znamená - honem to sněz nebo aspoň rozškubej či jinak prozkoumej, protože ti to brzy seberou!.Mimo jiné teď rád oblizuju kolečka od kočárku, tahám za kytku (ta je ale píchací,takže nic moc, lepší je to hnědý tam dole,ale to mi nechtějí půjčit),vytahuju knížky z police (no,chci se přece trošku vzdělávat,ne?), taky bych tak moc rád ochutnal Terezky barbínky,nebo aspoň jednu botičku,nebo šatičky! No,však já to nějak vykoumám,abych to mohl zkusit, jen se nebojte.
Mojí novou velkou zábavou je teď koupání.Sice mám svojí malou vanu, ale pak mě mamka dovolí jít za Terezkou do té velké a tam je něco moc a moc srandovního! Je tam taková černá hadice a z ní stříká voda a to je žúžo, snažím se tu vodu chytit,ale ona mi pořád někam utíká,ale já to nevzdávám, klepu ručičkama a radostně vykřikuju, pak ovšem neradostně, protože mě maminka vyndavá ven, jako by to vadilo že sem celej studenej, já chci tu vodičku přece chytit!!!
Jíro,představ si, že my máme doma toho kluka v každym zrcadle a taky ještě jednu mamku! Snažím se jim vždycky pořádně naplácat a pak je taky opusinkovat a olízat.Fakt nevim,kde se tam pořád berou.
A na závěr ještě jeden super tip, zvláště pro dámy.Chcete si udělat svůj vlastní účes?Já si je dělám pokaždý,když papám. Rozmatlat si papáníčko po celym obličeji, to už jistě všichni umíte, ale když si tu baštu namažete na vlásky a začnete se za ně tahat,máte culíky hned.Nejlepší je zelenina, když to zaschne,je to lepší než tužidlo.Určitě to vyzkoušejte, musíte přece dbát na parádu!
Tak ahojky Vojta(8měsíců) a Stáňa (26l.)

P.S.:
Ditě: málem sem zapomněla, jak si tenkrát psala o těch vitamínech, my tady taky dostáváme automaticky už od narození vit.AD a kojené děti ještě vit.K.Jen s tím fluorem je to asi tak nějak jak sem psala. Jinak jaksi tě teď Eden hlídá a nemůže bez tebe bejt, to je kolem toho osmého měsíce normální, nás to taky potkalo, teď už je to o něco lepší, ono je to zase přejde. Doufám, protože jdu teď na týden do práce,sice budu už ve 12h.doma, ale mám docela strach, jestli nebude beze mě Vojta brečet.
Pro maminku Terezky:náš Vojta taky zá:,–(ně odmítá pít cokoliv jiného než moje mlíčko.Zkoušela sem různé čaje,vody a šťávy, flašku s hubičkou i s dudlíkem,hrneč­ky kapací i nekapací, ale když do něj vpravím za den asi tak 40ml, můžu si gratulovat.
Zuzce:Taky sem na pochybách, jestli mám nechat Vojtu někde se praštit nebo ne, jenže on už začíná být k neuhlídání, tak když vidím, že to nebude žádná velká rána, tak ho přece jenom nechán trochu se bacit v dobré víře,že si to bude pamatovat a dá si příště pozor.Asi to hodně lidí řeší ohrádkou, jenže já si myslím,že je stejně potřeba uzpůsobit byt potřebám dítěte a nechat ho volně se v něm pohybovat. Navíc by tam určitě moc nechtěl být, bylo by to asi takový jako za trest, taky by sme v našem bytě museli přes tu ohrádku lítat.
A ještě pro maminku Viki: Vojta má taky hrozně rád nafukovací balónky, od oslavy Terčy narozenin nám jich tu několik zbylo, Vojta teď za nima leze a plácá do nich, jenom mi vadí,když je strká do pusinky. Ale teď sem někde četla,že je to jedna z nejnebezpeč­nějších hraček pro malé děti, že když balónek praskne a dítě ho strčí do pusinky a vdechne,zalepí mu to dýchací cesty.Tak asi hrozně moc hlídat, ale to asi stejně děláš.
Ahoj Stáňa

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 04.04.03 12:36

Ahój, ahój, ahój, zdravíme všechny věrné přispěvatele!

POZOR POZOR - BUDE TO DNESKA ASI DELŠÍ :)))

Tedy, to se nám tu urodilo nových miminčích lumpíčků a ještě víc lumpáren, že jsem mamce nakázala poslat komentář z práce, aby doma nezdržovala datlováním od hraní. Mě to sezení u počítače totiž baví vždycky tak 5 minut a pak už bych chtěla jíst klávesnici, používat myš jako paličku na bubínek a tak a to byste se toho tedy moc nedozvěděli :)))

Začnu chválením foteček - Vojtíšku Pilůtku, ty máš nááádherný šibalský pohled - je to po mamince nebo po taťkovi? :)) A druhý Vojtíšku od Stáni, ty jsi pěkný smíšek a navíc máš moooc hezkou sestřičku. Nesmíme taky zapomenout na Barborku - okatého andílka a její nadšenou chůvu sestřičku Terezku. Doufám, že je to všechno, až na Eden, jejíž maminka opět nezklamala a dodala krásnou sérii dalších lumpačících fotek.

Představte si, že jsme minulou sobotu s celým příbuzenstvem strávili u známého v restauraci, kde ti dospěláci dělali něco, čemu říkali zabíjačka a mně těch dobrot ani nedali ochutnat! Ale to zase nebyla taková škoda, protože jsem si užila dosytosti společnosti asi tisíce lidí (aspoň tak mi to připadlo, ale počítat ještě neumím). Všichni se mnou jezdili na procházky, nosili, povídali a hráli si se mnou… no paráda. Dokonce jsem se svými většími sestřeničkami a bratrancem byla v parku na pískovišti (mě do písku nepustili, nevím proč, takové hrabání jako ostatní bych taky zvládla) a na prolejzačkách (tam už nesmím vůbec, ach jo). No byla to ukrutná zábava, takže v neděli jsem celý den doma pokřikovala, kde že jsou všichni, proč je tam jen máma s tátou a vůbec :)))

Nakonec jsem si vyškemrala aspoň procházku ke známým na zahradu, a to byl ten nejlepší nápad. Seznámila jsem se totiž s kočkou (což je po psovi další zvíře na seznamu mých přátel). Byla černá a když ji táta držel, vůbec jí nevadilo, že ji tahám za kožich a za uši. Pak ale odešla, takže jsem ji z kočárku asi deset minut vyvolávala, ať se vrátí a nenechává mě tam samotnou :)))

Cheche, musím se připojit k Terezce s těmi domácími pracemi - já taky mamce pomáhám vytírat. Jakmile slezu z hrací deky na parkety, vozím se po bříšku a leštím a leštím a leštím. Občas taky narazím na smítko, které zasluhuje bližší prozkoumání, stejně jako spáry mezi parketami… ty se krásně škrábou nehýtkem :) Při leštění podlahy stále používám systém „rak“, tj. sleduju, co jsem už vyčistila :) Už se ale docela jistě postavím na všechny čtyři a pohupuju se dopředu-dozadu, občas už ty nohy-ruce poslechnou a lezeme dopředu (no, občas -včera se podařilo asi půl metru - pozn. od mamky).

Ovšem objevila jsem kouzlo koupání v sedě. To se s tím pololehem nedá srovnat - teď mi jde to plácání do vody mnohem líp, takže když mě máma nebo táta nesou z vany, nejsou o nic sušší než já, aniž by se koupali :))) Jo, a na zoubky jsem dostala krásný kartáček žluto-růžový s kočičkama. Moc mě baví si s nim čistit zuby (i ty, co ještě nemám), ale jakmile mi chce někdo pomoci, dělám, že nemám pusinku. Prostě zatnu a neotevřu.

Vlastně stejný trik používám u papání, když mi nechutná nebo už chci mlíčko, prostě tu lžičku do pusy nepustím a schválně se koukám jinam. Teď jsem byla nucena použít tenhle nástroj na špenát. Před 3 měsíci mi nechutnal a máma si myslela, že jsem to už zapomněla - hehe, to se tedy přepočítala, na to já mám paměť dobrou! První lžička letěla se zvukem startující stíhačky přímo na mámin svetr a druhou už jsem prostě do pusy nepustila :))) Mamina mě musela uklidnit kaší s pomerančem a hruškou, ňam :)

Ráno teď s tím novým časem vstávám asi kolem půl osmé a jsem strašně hodná, protože si klidně vydržím hrát s postýlkovejma plyšákama i hodinu a nechávám milé rodičovstvo ještě lenošit. Zatím jsou mi patřičně vděční a tiše doufají, že mi to vydrží :)))

Mamka chce taky ještě něco napsat za sebe, tak ji nechám a doufám, že jsem vás tím sáhodlouhým psaním dneska příliš neunavila :)))

S pozdravem Zdar všem lumpárnám!

Viktorka (za týden 8 m) s mámou Bublinou (dnes 32)

PS od mamky: Klárko od Kubíka, nebuď smutná, ono se opravdu nic neděje. Viki ještě pořád taky jablíčková není, na kontrolu jdeme za 14 dní a nevěřím, že jadýrka budou. Máme to v rodině, můj synovec je měl taky až v 10 měsících. To běhání po doktorech je vždycky dost depresivní, takže se ti nedivím. Ono už to stejně určitě přešlo, viď, když Kubík předvedl něco nového :))) Důležité je, že je zdravý a má se k světu a to ostatní přijde samo.

Moc Kubíčka s Viki pozdravujeme a přejeme vám sluníčkový den.

Bublina

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 04.04.03 12:41

Ahoj Vojtíšku,

všechno nejlepší k tvým dnešním narozeninám ode mně i od mamky (která zároveň děkuje za přání od vás :))).

Taky gratulujeme k regulérnímu lezení… takže mám ještě týden do 8. narozenin, abych se to naučila… to by mělo stačit, hihi.

No a jak tvoje mamka předpokládá, s balónkem si hrajeme, jenom když u toho máma je; nejvíc mě baví, když mi ho z výšky pouští na čumáček, to ho zkouším chytit, ale spíš se mi daří do něj pinkat.

Papa, Viki s Bublinou

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 04.04.03 12:45

Ahoj Kláro,
ono se to někdy tak nějak všechno hloupě sejde, že toho má člověk plnou hlavu. Jednou se člověk trápí tím, pak zase tím a to,co ho trápilo dřív, se mu už dneska zdá veselejší. Raduj se ze svého chlapečka a netrap se,když to není všechno na sto procent. Já se vždycky snažím vyzdvihnout si, co nám to přinese dobrého a to zlý pak rychle zapomenout. Ošklivý věci holt beru tak jak sou,nic s tím stejně nenaděláš a tak musíš věřit,že to bude brzy lepší a taky si vždycky říkám, že se trápím nad věcí, která je pro jiný „hovadina“,protože mají starosti ještě větší. Když mi ležel Vojta se zápalem plic na JIPU, všude samá hadička a jenom naříkal,tak sem si řekla,že nad ním nebudu brečet, že mu to stejně nepomůže a že nejvíc ze všeho potřebuje abych byla u něj a v pohodě a bylo to hodně těžký,ale radovala sem se z každýho byť jen maličkatýho zlepšení a bylo to zatím to nejhorší,co nás potkalo, ale myslím,že nám to i hodně dalo, prostě se pak na hodně věcí nedíváš tak tragicky.
Takže ono to sluníčko zase vysvitne a bude zase fajn,uvidíš. Měj se hezky,užívej si Kubíka a raduj se,že je takový,jaký je, i se všema problémama.
 Stáňa

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 04.04.03 12:55

Ahoj Eden,

cheche, my fakt umíme společné lumpárny… já jsem teď taky na šperky, ale radši než prstýnky mám řetízky, jsou delší a dá se za ně dobře tahat. Včera jsem trošku přiškrtila mamku, tak se kapku zlobila, ale znáš to, jeden úsměv to napraví :)))

Máma už mi ale kvůli tobě nechce číst e-mimino, protože jak jsi minule psala o tom nočním papání, tak jsem to musela hned vyzkoušet, ačkoli předtím mě v noci napadlo papat naposledy před 4 měsíci :))) To ti byla sranda, pozorovat toho ospalce mamku mumlajícího něco ve smyslu, že jde ráno do práce a v noci se přece spinká a nepapá :)))) Druhý den jsem to zkusila ještě jednou, ale nějak jsem to přecenila a vypila jen asi 20 ml, takže mamka zjistila, že to hlad není a hned mě šupla zpátky do postýlky. No aspoň mám vyzkoušeno, že noční poplach umím vyhlásit.

Jinak přejeme s mamkou všechno nejlepší k 8. narozeninám, hlavně to zdravíčko (dobře, že už jsi ty bacily vyhnala).

Moc pozdravů mamce,
Viki a Bublina

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 04.04.03 13:23

Ha,ha,ha,
tak si představte,že než to mamka za mě všechno dopsala, ochutnal sem to hnědý blátíčko,co má ta kytka dole v tom kyblíku!Tak mi to opravdu moc dlouho netrvalo,co?Tím se naše kytka s definitivní platností stěhuje k hodným lidem,kteří jí nebudou tahat a papat jí hlínečku!
Pa,pa Vojta (sem teď vážně jako blesk!)

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 04.04.03 16:23

Zdravím všechny Vrabčáčkovy kamarády a kamarádky!!
Nemyslete si, že jsem na vás zapomněl, ale za to může mamka, že nemá čas psát a někdy je i líná!!! Tím mě připravuje o mojí oblíbenou zábavu - bušení a slintání do klávesnice :o))).
Ale abych to vysvětlil, budeme se brzy stěhovat zpátky - minulý rok nám totiž do bytečku vlítla povodňová vlna :o), takže máma s tátou mají teď hodně práce, hodně zařizování, nakupování a vůbec toho všeho kolem. A proto když se přiřítíme k večeru domů, mamka se snaží ještě něco udělat, případně i uvařit a pak už večer na internetík nemá čas a někdy ani náladu.
Ale těch nákupů co já za poslední týdny sjezdil, to byste koukali - všechny možný Bauhausy, Baumaxy, Obi, Ikei, Skonta a bůhví co ještě - všude si to pěkně prohlížím a naši to se mnou „konzultují“ :o)), jestli se mi bude líbit taková dlažba v koupelně a jaký oblklady a co bude v kuchyni a já se na všechno chechtám a je mi to fuk, jen jsem zvědavý, jaký budu mít pokojík. Taky jsem v jednom krámě jednu dlaždici rozbil, podařilo se mi na ní totiž ze sedačky dosáhnout a chtěl jsem si jí vzít a ožužlat a ona mi spadla na zem, mrška jedna, tak jí táta musel zaplatit :o).
Před 10dny jsem byl u paní doktorky v poradně, tam jsem dostal nějaký sirupek na lžičku a dozvěděl se, že vážím 8,70kg a to bylo všechno.
Zoubky už mám 3, ale podle mý už dvoudenní protivnosti máma soudí, že mi asi leze další :o))).
Jo a paní doktorka mě taky označila za „příliš aktivní dítě“, které se nemá nechávat ani vteřinku bez dozoru. Začal jsem velice zručně lézt a docela rychle, po bytě lezu za maminkou jako pejsek, takže máma teď luxuje každej den a pořád mi otírá ručičky a kontroluje, jestli si náhodou něco neschovávám v pěstičkách :o)), někdy, když se mi zadaří dobrá pozice, tak si z tý polohy na čtyřech obrátím na bok, podepřu se jednou ručičkou a sednu si. Když jsem to udělal poprvý, tak jsem se strašně divil. Máma vůbec říká, že se teď na všechno tvářím děsně udiveně, jako bych nikdy nic neviděl a tak mi z tátou začali říkat Kukulín - jako že na všechno tak udiveně koukám. A když jsem protivnej, tak to zkrátili na Kukouše :o)).
Jsem jako Jíra - taky všechno seberu co je mým dosahu - mámin mobil je můj nejoblíbenější cíl :o)) - taky se mi podařilo do něj jednou nablinkat, to máma pak pěkně nadávala :o)). A taky rád rvu listy od kytiček, takže všechny kytky už se přestěhovaly nahoru, kam já nedosáhnu. Máma se jen bojí, abych nešel vybírat našemu psovi z misky granule :o).
Vůbec nejvíc mě baví dělat kraviny, hlavně s tátou - když mě hází do peřin nebo do vzduchu, když mě lochtá nebo hází ve vaně do vody (samozřejmě mě drží a nepotopí mi celou hlavu). S mámou zase blbnem Paci paci pacičky, různý písničky, tancujem, děláme na sebe obličeje a já se u všeho chechtám jak protrženej, kolikrát nevím kdy přestat a pořád dorážím. Na druhou stranu už se taky umím naštvat, tvářit se strašně lítostivě a pěkně se vztekat - zvlášť, když mám jít spát - ale o tom vám samostatně prý napíše mamka - mě na tom nic divnýho nepřijde, ale našim prý jo :o)))
Moje papáníčko už se zas rozšířilo o nějaký další dobrůtky - žervé, jogurtíky, ryby, občas dostanu na žužlání i piškůtek nebo banán, ale od toho jsem dost zatlepanej, tak mi ho mamka spíš rozmačka s jogurtem nebo žerve. Na to, že jsem jeden čas nechtěl jíst to maso se teď zas na druhou stranu tvářím divně, když dostanu jen zeleninku bez masa - jako včera - dostal jsem „jen“ brokolici, květák a mrkev (pozn. mamky - brokolicová směs od Family Frost) a na to jsem se moc netvářil, ale snědl jsem to.Při krmení dělám lumpárny, musím mít druhou lžičku a snažím se sám krmit, ale spíš si to z pusinky vyhazuju a matlám to po sobě, takže jsem prý jak čuňátko. Po chvíli mi máma tu lžíci sebere a nekompromisně mě krmí sama :o)), když už nechci, tak začnu do lžičky foukat a někdy i prskat - to je znamení, že už mám dost :o)).
Táák, teď jsem to tu na vás všechno vychrlil, snad se to dá číst, doufám, že mamka se tentokrát dostane k emimču dřív. Mějte se krásně a já nechám ještě prostor mamce, prý si chce postěžovat! tsss

Šimůnek - skoro 7měsíců a Martina

P.S. Ahoj holky, obracím se na vás s problémem ohledně Šimůnkova večerního usínání. Už od malýho miminka nám usínal dobře a sám ve svý postýlce, nebrečel a asi od 3,5měs spí celou noc. Za posledních 14dní se ale rozhodl, že prostě večer spát nebude a dělá všechno proto, abysme si ho všímali a aby nemusel spát. Přitom je na něm vidět, jak je unavenej - ručičkama si mne oči, fňuká, ale mě připadá, jako by se úplně bránil zabrat. Spal mi přes den 3×denně, tak jsme mysleli, že je dost vyspalý, tak ho dávám spát jen 2×denně (dopoledne spí tak hodinu a odpoledne asi dvě hodiny) je vzhůru třeba od tří odpol. a večer chodí spát okolo 8. Jenže ho tam teď položíme, a jen co se otočíme zády už začne řvát jak pavián a utiší se jen, když ho znovu zvednete, to se hned začne smát a chce si hrát, když ho znovu položíme, tak řve znova. Zkoušeli jsme už všechno možný - nechat brečet, ale vydržela jsem ho poslouchat 20min, pak jsme ho ubrečenýho a zpocenýho z postýlky stejně vytáhli a hned se smál, vozit v kočáru - i při vození řve a nechce tam ležet, dudlík - plive nebo do něj fouká, dřív si šmudlal plenou přes obličej než usnul - plenu teď taky nechce.Promítačka ho teď vůbec nezajímá, jediný, co ho na chvíli utíší je čaj, ale toho by vypil snad litr, tak tím ho tišit nejde. Zajímalo by mě proč to začal dělat, když od narození usínal v klidu a bez řevu a co máme hlavně dělat my, aby zas usínal kolem tý osmý večer. Máme teď zrovna dost práce co se týče stěhování a vůbec toho všeho kolem a večer ještě tohle Šimonovo vztekání a řvaní. Nakonec s náma většinou usne až v posteli, kdy mi už kolikrát spíme a on nám strká prsty do očí, do nosu, tahá za vlasy a tulí se, žvatlá a povídá si a je spokojenej. Kolikrát usne třeba až v 11hod!!!, ráno vstává kolem osmý a v noci se nebudí.
Mě připadá, že jak má teď to svoje „zvědavý“období, že snad má strach usnout, aby o něco nepřišel, že si místo pravidelného usínání chce ještě hrát, ale na to ho přeci nemůžem zvykat. Přítel tvrdí, že je rozmazlenej a že chce se mnou spát v posteli, ale to si nemyslím - vždyť spí v posteli i s ním, když já tam nejsem.
Takže pokud máte někdo nějakou radu nebo nápad „jak na něj“ budem rádi.
Martina

Zuzka-Terka
Stálice 69 příspěvků 04.04.03 20:56

No, Vojtíšku,
ty jsi teda číslo! Tahle lumpárna se mi moc líbí a chtěla bych si ji taky hned vyzkoušet. Jenže mám smůlu, předešel mě už jinej nenechavec - naše fenka - kvůli který se všechny kytky stěhovaly do horních pater ještě předtím, než jsem se narodila. No, neboj, já si vymyslím na rodiče zase něco jinýho. A jak to chutná to blátíčko?
Moc gratulujeme k 8. narozeninkám
Pá Terezka (8 měsíců) a Zuzana

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 04.04.03 21:16

Ahoj Terezko,
děkuju ti za gratulaci k narozeninkám­.Nejsi ty náhodou ta Terezka,co měla 8. narozeninky včera? Jestli ano,tak ti dodatečně taky moc gratuluju a přeju ti, aby se ti taky brzy povedla nějaká takováhle bezva lumpárna.Blátíčko mi teda vůbec nechutnalo, pěkně sem ho prskal ven, dokonce sem si nechal dobrovolně vypláchnout pusinku, což značí stav nejvyšší nouze.No, ale možná,že ho ochutnám příště zas, pokud to ještě stihnu, než mi kytičku odstěhují. Co kdyby tam bylo napodruhé něco lepšího a já o to přišel?
Pa Vojťák íťák (tak mi říkají když zlobim)

Zuzka-Terka
Stálice 69 příspěvků 04.04.03 21:17

Ahoj Klárko a Kubíku,

moc na vás, na oba myslíme. Doufám, že už má Kubíček veselejší maminku. Taky takový stavy znám, někdy to na člověka prostě padne a vidí všechno černě. Když Terka musela hned týden po narození začít nosit abdukční peřinku, taky mě to vyděsilo, jestli nebude mít něco trvalýho s nožičkama, ale po 2 měsících už to měla dobrý. Všechny tyhle hrozný obavy a stavy úzkosti jsou jen malá cena za to, jaký krásný malý človíčky doma máme.

Uvidíš, že to bude určitě s Kubíkovýma jadýrkama dobrý, obzvlášť když i doktor říkal, že to je normální. U malých dětiček doktoři, myslím, planě neutěšujou, ale naopak při sebemenším podezření začnou jednat (aspoň teda ve většině případů!)

Moře pusinek Kubíkovi a jeho mamince lepší náladu posílá
Zuzana s Terezkou

klaraja
Kecalka 454 příspěvků 05.04.03 07:45

Ahooooj kamarádi, máme vás rádi :o))))(to mi poradila mamka,já to neznám, ale mamka říká, že je to z nějakého koukání pro děti, ale už je to hroooozně dávno…není,není to jsem byla malá jen já-a to tak hroooozně dávno není :o)))-pozn.mamky)
Kšá, kšá, kšá - Mamko běž, běž pryč !! Tys tu byla před tím a teš jsi mi slíbila, že můžu já.
Tak, mamka mi dovolila ,že vám taky můžu něco napsat, protože mě se po vás tak moooc stýskalo,že bych snad i plakal.Ale protože toho pláče a vzdychání už bylo u nás dost, jsem tu. I když koukám, mamka pláče zas…já těm ženskejm nerozumím.Teď zas prý proto, že VÁS má…ale to je přece jasný, že se máme,no ne?(Ne,jasný to není.Je to malý zázrak,a i když je to jak z americkýho filmu, nejraději bych vás všechny obejmula a dala pusu,štípanou - pozn.mamky Kláry)
Ta mamka je děsná, tak rychle,ať se k něčemu dostanu…
SNažím se taky něco té mamce provést, aby taky myslela na něco jiného, než pořád na to, co mi je.Teď se mi daří to, že všechno kakání si schovávám na noc a brzké ráno.To dělám jako by nic, jako že spím a pak se jako vzbudím,mamka přijde a já mám pokakanou celou postýlku!!! Někdy je to práce se naštělovat tak, abych přelstil tu plenku ošklivku.ALe daří se!
Ty noci jsou vůbec moje specialitka.Tak okolo 3-4h. jsem už vyspalej a strašně chci vždycky mamce říct,co se mi všechno zdálo.Mamka dělá , že spí,ale já ji nenechám.Strašně hlasitě na ni volám a
když si mě vezme k sobě a yslí si, že budeme spát spolu, tak ji dloubám do očí.To opravdu pomáhá,to pak mamka fakt nespí :o) Pak tu hodinu až dvě pořád vyprávím co a jak a pak už mamka na mě padá(protože ležet nemůže,to jistím) tak mi dá cucnout a jdu si taky ještě trochu schrupnout.Ale tak max. do šesti.To už je světlo, tak to se musí vstávat.Spí se jen když je tma, ne?
Taky mě strašně zajímá, to co naši pořád dávají do pusy.Já bych tak chtěl !!! Taťka mi chtěl dát ochutnat rohlík,ale byl celej a neokousnutej,tak jsem na něj koukal a nevěděl co s ním.To když mi půjčil ten svůj ohryzanej, tak to jsem věděl…šup s ním do pusy.Ale mamka mi ho hned vzala, že je na něj ještě brzy (tomu nerozumím, bylo poledne, to se rohlíky jedí až večer…nebo až v noci???).ALe co jsem v té rychlosti stačil ožužnout, tak nic moc.Zůstávám u mlíčka.
No, už nebudu kecat, já jen , že už jsme všichni zase veselí a hraví.A mamka říká, že hlavně kvůli Vám.
Tak papa Kubík a dneska bez mamky Kláry

Zuzka-Terka
Stálice 69 příspěvků 05.04.03 09:25

Jo Kubíku,
to děláš moc dobře, jseš dobrej psycholog (to slovo mi sem napsala mamka, já jsem chtěla napsat, že jsi moc chytrá hlavička). Radši ať se na tebe mamka trošku zlobí, aby jí nezbyl čas se o tebe bát.
Tou pokakanou postýlkou v noci jsi jí asi opravdu vyhnal z hlavy všechny chmury, ne?
Tak jen tak dál
Pá Terezka a máma Zuzana (která ale s obsahem příspěvku nesouhlasí !)

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 05.04.03 10:26

Ahoj kamarádi a kamarádky,
moc vám všem děkuju za pochválení foteček, stejně jsem mamku donutil, aby mi je tam dala, jenom proto, abych se mohl předvést místním slečnám, jsou to kočky, tak ať vědí, jací chlapáci na ně čekají.
Teda Vojtíšku, s těma vláskama je to opravdu hrozné, když jsem se narodil, tak jsem měl pořádné černé háro, mamka to prý věděla ještě před tím, než jsem vylezl z bříška, protože tam na mě jukla sestřička a už prý viděla tu černou kštici. Teď mám ale vlásků míň a jsou světlejší, takže mi mamka občas říká plešounku, ale prý se stejně chystá, že mě bude brát strojkem tak na 3 mm, takže budu bez vlásku furt, tak ať si zvykám.
Taky máte na sluníčku zrzavé vlásky, mamka se mi vždycky směje a říká taťkovi, že když se dají dohromady černovláska a blonďák, tak co můžou očekávat:-).
V úterý jsme byli v u paní doktorky a tam jsem přišel na to, že moje mamka je :,-(istka, představte si, že mi zase zapichovali ty jehličky do stehýnek. Když mi píchli tu první, tak jsem samozřejmě začal ječet, že mě to bolí a mamka řekla sestřičce, ať mi rychle píchne ještě tu druhou, no věřili byste tomu? Trošku jsem se na mamku zlobil, ale ona mě pak hned chovala a pusinkovala a říkala mi básničky ? písničky. Ona mi totiž nezpívá, prý bych to nemusel přežít. Taky mě tam změřili a zvážili a mamka potom byla taková rozpačitá, jelikož jsem přibral za 1,5 m. pouze 6 dkg a vyrostl o 2 cm. Jsem sice stále uprostřed tabulky, ale ona se bojí, abych měl dost mlíčka. Ale to neví, že jejím mlíčkem to vůbec není, já jsem totiž smluvenej s výrobcema plínek a tak nedělám celý den nic jiného, než střílím do plenek, no, a pak mi nic nezbude na ten růst.
Mám jednu prima lumpačinu. Víte jak se dá totálně uslintat čepička, aniž byste si ji sundali z hlavičky? To si musíte pořádně naslinit ručičku, nejlépe si ty slinečky ještě schovat do dlaničky a potom si to celé utřít do čepičky, párkrát to zopakujte a je to mokré až na vlásky.
Jinak se už moc těším na to papáníčko ze lžičky, jak tady všichni píšete, je to ohromná zábava, ještě že to ty mamky baví, takhle si s náma hrát.
Mamka se furt smála, co že to předpovídají v té televizi, že u nás bude sněžit a včera opravdu byla vánice, sice trvala jenom minutku, ale stačilo to. Mamka je moc bezradná, jak mě má do toho aprílového počasí oblékat, protože po té krátké vánici, kdy opravdu i mrzlo, začalo naplno prát slunce, takže začalo být ukrutné vedro, jelikož jsem byl nabalený. Dokonce mi hrozilo, že mě bude každých 5 minut svlékat a zase oblékat.
Taky vám musím povědět jednu príma věc, jak jsou mí rodiče praštěný, ale k mému užitku. Já mám 23.4. svátek (stejně jako ty Vojtíšku:-) a oni vždycky když jdou na nějaký nákup, tak mi nakoupí spoustu dárečků, že prý to mám k tomu svátku. Jsem si jistý, že až bude po něm, tak mi začnou nakupovat k narozeninám (20.11.), hi hi, já na tom jenom vydělám. Čeká nás moc perný víkend, nevím jestli to všechno zvládnu, pak vám napíšu, co jsem všechno dělal.
Mějte se hezky a všem posílám pusinky, hlavně Kubíčkovi a jeho mamce Klárce, aby byli v pohodě.
Vojtíšek 4,5 m. + mamka Zuzka

Tony1
Stálice 83 příspěvků 05.04.03 12:24

Ahojte lumpíci a lumpinky,

i my se přidáváme k zástupu chválících nové fotečky Vojtíšků, Barborky a pochopitelně Eden s Viki! Vojtíšku pilůtku - mně máma koupila v takovém obchodě s dřevěnýma hračkama letadlo, které visí ze stropu a když se zatáhne za šňůrku, která tomu letadlu čouhá z bříška, tak ono mává křídly! Chudinka, myslela si, že když mně ho pověsí v kuchyni nad stůl, tak na něj budu zírat s otevřenou pusou a ona mně bude elegantně ládovat mrkvičkou.

No jo, tak už mně to taky začlo. Nemůžu říct, že by to bylo vyloženě nedobrý, ale lepší než mlíčko to rozhodně není. Mamka je trošku překvapená, že ty mrkvové skvrny OPRAVDU jdou dost špatně vyprat (i když zatím můžu podepsat reklamu ?Vanish - mrkvovych zvratků se zbavíš!? - pozn. mámy).

Vy jste všichni tak šikovní, jak lezete a tak! Já to ani moc nezkouším, spíš si lehnu na bříško a přemlouvám ty kostičky a jiné hračky, aby přilezly za mnou. Jsem prý tak užvaněný, že se mi to jistě jednou povede, říká máma.

Jak se máma osmělila jezdit se mnou sama autem, tak mě pořád někam tahá - byli jsme i na hřbitově, tam se mi moc líbilo a volal jsem Ho, ho, ho! V Albertovi na nákupu jsem zase dostal za úkol držet brokolici, tak jsem si řekl, že když už ji držím, tak ji zkusím ožužlat, ale nějaká paní to na mě mámě práskla, tak mi to neprošlo…

To teplíčko minulý týden bylo príma, akorát máma vytáhla jarní fusáček a´la bundičku, která má pronikavě růžovou barvu, k tomu mi narazí na hlavu žlutý baret, takže vypadám jako holka. Na procházky chodíme do lesa kolem penzionu pro staroušky a zvědavé stařenky nakukují do kočáru a říkají ?To je ale krásná holčička, jakpak se jmenuje?? A maminka jim s úsměvem odpovídá ?Antonín!? Některé nahluchlé stařenky pak ještě dodávají ?Tonička, no to se dnes už tak často neslyší… Tak nashledanou?!

Mějte se všichni moc hezky, zpětně všem posíláme gratulace k celoměsíčním narozeninám, já si pamatuju hlavně Eden, protože je přesně o dva měsíce starší než já :o) To jsem zvědavej, jestli bys mně taky vyliskala, jako maminku?! A ještě speciální pohlazení Kubíčkovi a jeho mamince. Ahojte, Toník (6 měsíců) + Mája

Dito - ještě jednou zpět k češtině Eden: máme v rodině pár dvojjazyčných dětiček, tak s tím mám trochu zkušenost. Nám se strašně osvědčilo holky vrznout na dopoledne do české školky, i když tu byly třeba jen na týden. Komunikace s vrstevníky je velká motivace a po týdnu vždycky oprášily slovní zásobu. Na pasivní znalost jsou zase výborné Večerníčky (tak se dokonce učil česky i švagr a doteď mluví zvláštní pohádkovou češtinou, např. ?Musím jít zaparkovat svůj vozík.? - jestli mají tví rodiče možnost Večerníčky nahrávat na video, bude to pro Eden určitě hezký dárek.

David1
Kecalka 287 příspěvků 05.04.03 17:47

Ahoj kluci a holky

Rád čtu jak se už všichni přetáčíte, lezete nebo sedíte. To mě to teda moc nebaví, myslím někam se přetáčet. Zatím mě ještě pořád baví ležet, všechno si přetáhnu a ocucám. Ale někde mě mamka chytá za ručičky a po:,–(í, to pak koukám jako budha:o)
Byl jsem u paní doktorky, kvůli té teplotě co jsem měl. Jak jsem tam přišel, tak jsem začal brečet. To aby si nemyslela, že jsem nějaký simulant:)) Už je naštěstí pryč ale poslal jsem ty bacily na ostatní, aby věděli jaké to je:)
Když mě mamka dávala před to zrcadlo, tak jsem si nejdřív myslel, že jsem z dvojčat a že toho jednoho klučinu máma někde ukrývá.
Tak jsem se na něho smál, jako že bych byl jeho kamarád. A představte si, že on se na mě taky smál. Takže teď jsme kamarádi. Mamka mi sice vysvětlovala, že to jsem já ale já jí na to nenaletěl:) Přece jsem se nerozdvojil ne? No chápete to? Takže toho kluka zatím beru jako kámoše. Škoda jen, že k nám nechodí častěji.
Přijela k nám návštěva - babička a děda. Hezky mě rozmazlují a děda si se mnou pěkně povídá a taky říkal, že až pak povyrostu
budeme spolu vyvádět lumpárny. Tak to se těším.
Mamka vyjela na nákupy a pořídila mi nějaké ty letní oblečky abych byl taky fešák, jenže je venku zase zima a mamka je naštvaná. Mně se teda taky víc líbilo to sluníčko.
Až nám odjede návštěva, tak by chtěla mamka dělat naše web. stránky a až to teda udělá (nebojte se, budu jí popohánět), tak vám pošlu nějakou fotečku.
Pro dnešek se s vámi rozloučím, protože budu za chvilku papat.

Mějte se všichni moc krásně.

Ahoj Davídek, skoro 21. týden a mamka Eva

vercasvob
Stálice 93 příspěvků 05.04.03 20:32

Ahoj Adámku,
Jů to je bezva,maminka mi taky říká,že létám,přesně jako ty !
Ale dnes jsem se snažila a zvedala jsem aspon zadeček:o))
Tak Ahoj Barborka 7 a půl měs.

vercasvob
Stálice 93 příspěvků 05.04.03 21:02

Ahoj Eden,
Já jsem taky strašně moc závislá na mamince.Už o tom v jednom Vrabčáčkovi psala.
Jsem s ní celý den doma sama /nepočítám Kristýnku/ a když odejde vedle do pokoje,taky hned vřeštím:O))
Tatínek má ted v práci sezonu,takže ani není každý den doma,nebo přijede,když už spím.
Představ si,že mě maminka nechala doma večer když jsem usnula a šla si s kamarádkama na večeři!!!
Já se normálně budím okolo 24h na kojení a když byla pryč,tak jsem byla vzhůru už ve 22.30 a moc jsem plakala.Maminka se ale za 3min vrátila a dala mi prsíčko a já u něj usnula a byl klid.Tak se měj hezky a Ahoj Barborka
Ted píšu já Verča:
Jak jsem byla na té večeři,tak jsem byla sama bez dětí po třech letech a byla jsem tam jak na trní:o))No,ještě,že jsem se vrátila včas a nemusela dlouho plakat.
Všichni mi říkají,že Barborku rozmazluju,že je na mě tak závislá,ale když je zvyklá hlavně jen na mě ,tak ani k Ríšovi/manžel/ nechce a když je u něj tak natahuje ruce ke mě a uplně se na mě třese.Nebo když mu jí dám a jdu třeba na wc, tak se hned otáčí a když se vracím tak se hned směje a natahuje ručičky.Snad je to přejde,Kristýnka byla taky taková a taky jí to přešlo.
Akorát nevím kdy.
Tak Ahoj Verča

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 06.04.03 14:13

Ahojky prďouskové,píšu tenhle víkend ještě jednou, protože maminka má čas :o))
Včera jsme byli omrknout mýho novýho kámoše, který se narodil 11.března, takže jsme od sebe přesně na den o půl roku. Byl dlouho v porodnici, protože prý to měl těžký, když se narodil a v pátek už šli konečně domů. Mamka byla z toho maličkýho uzlíčku celá vedle a já vedle něj tedy už ani vzdáleně nepřipomínal mimino :o)). Máma říkala, že jak to rychle utíká, že už si mě takhle malinkýho nepamatuje (přitom jsem byl ještě menší než tohle mimi) a ani si ho radši nechtěla chovat. Já jsem mu chtěl udělat malá a hned mi na něj ukápla slina, tak ho zas radši odnesli do postýlky :o)). Pak tam pro nás přijel taťka a celý odpoledne jsme nakupovali. Mé rodiče zase chytla nakupovací mánie, takže jsem musel jezdit po různých krámkách - naštěstí sebou měli kočár, tak jsem si hověl tam - jsem tam nejspokojenější když sedím a můžu všechno pozorovat a přitom něco ožužlávat :o)). Táta si nakonec koupil boty, vyzkoušel asi desatery kalhoty (přitom si žádný nevzal - máma to samý :o). Ale já jsem nepřišel taky zkrátka, táta mi i mámě v Umbru koupil trička (na mě tam měli vel. 86, menší už neměli, tak je mi trochu větší :o) a pak máma zas vlítla do jejího oblíbenýho Nextu, ale nic moc se jí tam na mě nezdálo, tak mi koupila aspoň na léto klobouk, prý je to moderní, ale táta říká, že v tom vypadám jak myslivec :o)), ale máma si to nedala vymluvit. Pak jsem ještě musel přetrpět nákup v potravinách a děsně dlouhou frontu u pokladny, kde jsem dával hlasitě najevo, že už se mi to nelíbí a že se mi blíží doba koupání a kaše, ať si tedy pospíší. Večer jsme řádili s tátou ve vaně, až na nás přišla máma a řekla tátovi, že je jak druhý mimino :o)) a ať prý tu koupelnu vytře a na mě se mračila taky, protože se mi podařilo jí na přebalováku ukrást nezavřený olejíček a celý ho na sebe vylít :o))). Večer jsem zas tolik nezlobil, usnul jsem ještě před devátou, ale táta mě musel uvozit v kočáru. Poprvé po dlouhé době jsem se vzbudil v noci - v jednu hodinu a nechtěl spát, tak jsem vyjímečně dostal mlíčko (210ml, hehe) a usnul jsem jak špalek. Dneska mě na terase málem odfoukla vichřice a do kočárku mi vlítla vánice :o), tak mě máma dala spát domů. Teď mi prý připravila na svačinku nějaký dobrý dezertík, který má od Dity z receptíků, tak jsem tedy zvědavý co to bude.
Shlídli jsme dneska nový fotky Eden a Viky, teda holky, jste kočky a jaký máte krásný modrý kukadla :o)), Barborku jsem nenašel, nevím na jaký adrese jí hledat. O svých fotkách už radši nemluvím, protože máma furt slibuje a pak nemá čas.......
Tak papa Šimon (za týden 7měs)

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 06.04.03 15:55

Ahoj znovuobjevení Martino a Šimůnku,
my jsme mysleli, že jste už na tom Tenerife, jedete vůbec? Šimůnku, ty jsi zase ve všem tak o měsíc dopředu :o))).

Martino, k tomu Šimůnkovu usínání, tady je asi každá rada drahá, my jsme mívali takový cirkus s Luckou do jejich 5 měsíců každý večer, usínala až kolem půlnoci, a to byla celý večer protivná, ukňučená, ospalá, jen nevěděla, jak zabrat. Žádné „výchovné metody“ nezabíraly, tak jsme se s tím smířili, i když to už kolikrát bylo na blázinec. Zlomilo se to kolem 6. měsíce, najednou začala usínat už kolem osmé, většinou usne u jídla a když ne a vidím, že je ospalá, položím ji do postýlky a držím za ručičky, hladím po hlavičce, dokud neusne. Téměř vždy je to s pláčem. Když řve hodně, i když u ní sedím, jdu na pár minut pryč a když se vrátím, je šťastná, zase se mě chytí a pomalu usne. Teď nám ta procedura trvá večer tak 20 minut, někdy ji tatínek „ukecá“ i bez pláče. To u ní sedí a vykládá jí a ona při tom usne. Mi se to ještě nikdy nepovedlo, se mnou vždy brečí.

Rozmazlený určitě není, na to je ještě moc malý, prostě je mu s tebou nejlíp.

Šimůnek má asi takové životní období a nezbývá než ho překonat. Možná se projevuje to období závislosti na tobě, že nechce být sám v postýlce? Nebo se říká, že když děti prodělávají nějaký velký skok ve vývoji (což jak koukám vy máte furt :o))), např. když začnou lézt, tak špatně spí.

Vzhledem k tomu, že vám tak krásně usínal předtím, myslím, že ho to brzy přejde, kdyby se vám podařilo najít nějaký způsob, jak ho přimět usnout, tak dej vědět, bude se nám hodit :o)).

Eva ( a Lucka 7 měsíců)

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 06.04.03 16:02

Ahoj Barborko, já jsem taky takový závislák na mamce, už ani u táty nevydržím, hned kňučím a musí mě furt nosit za maminkou, to se pak směju a jsem spokojená. Mamka si pozvala na hlídání babičku a myslela si, že něco udělá, ale stejně musela každou chvilku za mnou, protože jsem u babičky plakala.
Ahoj, Lucinka, 7 měsíců

Teď mamka: Verčo, já jsem se taky odvážila vyjít si jednou na večeři, jen na dvě hodiny, babička hlídala. No a za hodinu a půl volala, že Lucka strašně řve a mám jít domů. Stejně jsem tam taky byla jak na trní a myslela jen na ni, co vyvvádí. Ani mi nechutnalo.
Verčo, jak se mají ty tvoje holky rády, nežárlí třeba Kristýnka někdy na Barborku?

Eva

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 06.04.03 16:04

Ahoj Barborko, já jsem taky takový závislák na mamce, už ani u táty nevydržím, hned kňučím a musí mě furt nosit za maminkou, to se pak směju a jsem spokojená. Mamka si pozvala na hlídání babičku a myslela si, že něco udělá, ale stejně musela každou chvilku za mnou, protože jsem u babičky plakala.
Ahoj, Lucinka, 7 měsíců

Teď mamka: Verčo, já jsem se taky odvážila vyjít si jednou na večeři, jen na dvě hodiny, babička hlídala. No a za hodinu a půl volala, že Lucka strašně řve a mám jít domů. Stejně jsem tam taky byla jak na trní a myslela jen na ni, co vyvvádí. Ani mi nechutnalo.
Verčo, jak se mají ty tvoje holky rády, nežárlí třeba Kristýnka někdy na Barborku?

Eva

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 06.04.03 18:11

Ahoj všichni, jen jsme vás chtěli pozdravit, protože zase trošičku zlobím, v noci se budím a mamka je prý ze mně trochu unavená :o)).

Speciálně zdravíme Kubička hrdinu, že přestál takový ošklivý zákrok (a samozřejmě taky tvoji maminku, tu to muselo bolet ještě víc než tebe). Kubíčku ta tvoje noční lumpárna je fajn, já ji provozuju občas taky, jenže naši mě k sobě do postele nechtějí vzít, prý abych si nezvykala, tak v postýlce řvu. Mamka mě sice přitom drží za ručičku, ale moc to nepomáhá.
Dále pak ještě dodatečně zdravíme Ondru, doufáme, že stále zdravého, a Eden, jak je vidět ani ne zcela dokonalá kondice ti nezabránila v nových lumpárnách!
Jo, a taky zdravíme kluky šikovné oba Vojtíšky, Šimůnka, Toníčka (alias Toničku), Davídka a Jiříčka.
Vojto od Zuzky, mamka vám tiše závidí, že jste oba tak v pohodě a ty moc nepláčeš. Já řvu už od narození, jen první den po narození jsem byla v klídku, to jsem spinkala, ještě oblblá tím příchodem na svět. Ale od té doby o sobě dávám vědět při sebemenší příležitosti pěkně hlasitě. Naši jen čekají, kdy na ně jednou vlítnou sousedi :o))).

A samozřejmě taky Terezku s Viki, zkusím se inspirovat tím vytíráním podlahy, ale lezení mi jde hlavně po puzzle, kde to klouže, a to jen ve stylu „větrná růžice“, sotva se dostanu na koberec, jde to nějak ztuha. Nehledě na to, že mě odtamtud mamka hned vezme.

Tak se všichni mějte moc hezky.

Lucka (7 měsíců a mamka Eva)

P.S. Prohlížely jsme si s mamkou nové fotky, Barborko, moc vám to i se sestřičkou sluší a ty jsi taky pěkně ofaldíčkovaná!
Vojtíšku, smíšku, od Zuzky, já mám přesně tu samou autosedačku co ty! A Vojtíšku, smíšku, od Stáni, vám to s Terkou taky moc sluší.

Mamka už mě s tím prohlížením fotek štve, prohlíží si jiná miminka a říká, jak jsou krásná a roztomilá, ale nejkrásnější jsem přece já!!!
Lucinka

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 06.04.03 19:05

Adámku,
my jsme tě ve svém výčtu výše zapomněly s mamkou pozdravit, tak to činíme tady speciálně!

Ještě spinkáš s maminkou v její posteli? Nejsem sice odpůrcem nočního kojení, ba právě naopak, ale občas není na škodu nechat rodiče pořádně vyspat, oni jsou pak veselejší!
No a jak jsi říkal, že to „áda“ ti moc nejde, že máš raději „blá“, tak já už zase taky aďaďaďa neříkám, teď melu pořád bue bue bue nebo mememe :)).

Pa, Lucka (7m) a mamka Eva

vercasvob
Stálice 93 příspěvků 06.04.03 19:42

Ahoj Evo,
Kristýnka Barborku zbožnuje a nedá na ni dopustit!!!Moc jsem se toho bála,protože Kristýnka na mě taky dost visela ještě donedávna,vlastně až do mého 28 tt,kdy mě přijmuli na rizik. těhot. pro hrozící předčasný porod.Takže byla doma najednou jen s tátou a pak ji vzali do školky,protože musel chodit do práce.
V té nemocnici jsem nakonec ležela 6týdnů a bylo to pro mě taky hrozný.
Taky žárlí a dělá že je miminko a ocucává jí hračky,ale je to v pohodě,neublížila by jí a docela si s ní hraje,podává jí hračky a zpívá jí.snad jim to tak zůstane!!
Tak se mějte hezky
Ahoj Verča

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 06.04.03 22:13

Ahoj Lucinko,
musíš svojí mamince vysvětlit, že jsi originál, a nemůžeš být přece tak hodná, jako ostatní miminka, vždyť to by bylo nůďo a neměli byste sem co psát o vašich lumpárnách. Jsi určitě moc krásná holčička a maminka, i přesto, že občas pláčeš, tě má nejradši na světě.
Jo, s tím spaním jsem to tak trochu odkoukal od Adámka a spinkám taky celou noc s maminkou. Je to velká pohodička, nemusím ani otvírat očička, vždycky tak trochu brouknu a ejhle, už se mi sune prsíčko do pusinky, no není to paráda, mám je všechny moc dobře vycvičené.
Tak se měj hezky a ukaž nějakou fotečku, ať si tě můžu zařadit do svého harému mezi Eden, Viki, Verunku, Barborku a další:)

Milada01
Kecalka 174 příspěvků 07.04.03 10:30

Ahoj Lucko,
díky za speciální pozdrav!!! My jsme se s psaním tentokrát trošku zdrželi, protože u nás byli o víkendu na návštěvě babička s dědou z Moravy. Tak se měj, ostatní píši v komentáři nahoře.
Pápá Adámek.

Milada01
Kecalka 174 příspěvků 07.04.03 11:10

Ahoj všechny kámoši a kámošky,

my také chválíme všechny fotečky. S mamkou jsme museli konstatovat, že se teď rodí samá krásná miminka. O svých fotkách už raději nemluvím, stále mám na svých stránkách jenom ty dvě staré. Naši se občas vidí s tím strejdou, co umí dávat fotky na počítač, ale vždy na to buď zapomenou nebo si od nich půjčují videokameru, aby mě natočili a už je nechtějí zatěžovat s těma fotkama. Prostě mám smůlu.

Ptáte se, jestli stále ještě spím s mamkou na své velké posteli. Teď už ne celou noc, ale občas se mnou mamka usne nebo se jí nechce přenášet mě do postýlky a tak nějakou tu hodinu spíme zase spolu. Taky se mamka začala obávat, abych si nezvykl, že mám mlíčko, kdykoli se mi v noci zamane. Jenže já se sám nedovedu uspat, takže když mě v noci vzbudí nějaký větší prdík, začnu brečet, jelikož nutně potřebuji své uspávadlo - mamčino prso. Sám usnu pouze v kočárku.

Taky se Vám musím pochlubit, že jsem měl poprvé v ústěch něco jiného než mlíčko, vitamín D, K a lžičku vody s fluorem. Nebylo to teda nic moc - fenyklový čaj, ale aspoň nějaká změna!
Teda ono to všechno začalo tak: O víkendu byli u nás na návštěvě babička s dědou z Moravy a mamka jim chtěla ukázat, jak se tvářím, když mi chce dát na lžičce fenyklový čaj (jednou už to zkoušela, ale bez úspěchu - myslela si, že tu ohavnost dá do pusy mně a tudíž se tím nebude muset nalévat sama), jenomže já měl tentokrát zrovna žízen, tak jsem si docela dal. První den jen pár lžiček a druhý po lžičkách skoro půlku dospěláckého hrnku. Pak jsem začal být živý a taťka hned začal studovat, jestli je to vůbec vhodné pro děti (byl to klasický bylinkový fenyklový čaj v pytlíku na vylouhování bez dalšího ochucovadla - pozn. mamka) a měl k tomu takový komentář, že jsem ho včera před koupáním už nedostal. Taky musím poznamenat jednu důležitou věc, že jsem se asi půl hodiny po večerním kojení s brekem probudil a nechtěl jsem vůbec pít (to bylo strašné, protože u nás je prso s mlíčkem lékem na všechno a to se stalo poprvé, že se Adámek od prsa odvrátil, což byl pro mě hrozný pocit - pozn. mamka). Jenomže já to měl vymyšlené jinak. Jelikož jsem pořád plakal, naši mě odnesli do obýváku a to bylo právě to, na co jsem čekal, protože jsem měl úžasnou chuť koukat se na televizi. Tak jsem asi 20 min. koukal, pak mě mamka zkusila přiložit, já jsem se napil a spal až do 4,30hod. Ale jestli si myslíte, že se mamka vyspala, když nespala se mnou v posteli, tak to jste na omylu. Ona ji totiž každou chvíli začala šumět u hlavy chůvička, ale jelikož neměla sílu vstát a jít s tím něco udělat, tak se stále budila, až zakročil taťka a přeladil ji na jinou frekvenci, což nepomohlo, tak to vrátil na tu původní a pak už to bylo dobré. Ale mamka ráno byla míň vyspaná, než kdyby spala se mnou!!

Lucko, já taky lezu po těch puzzlích, ale dozadu a na koberci taky skončím a začnu vrnět a dožadovat se, aby mě někdo pošoupnul zpět.

Taky jsem dostal od babičky s dědou dárek, díky kterému se chce mamka na něco zeptat Vašich maminek, takže já končím. Mějte se fajn a zlobte, zlobte!!

Váš kámoš Adámek (7,5měs.)

Mamka: Holky chci se Vás zeptat. Adámek dostal opal. mléko faktor 25 a mléko po opalování (vybírali jsme to teda s mojí mamkou společně, takže jsem váhala nad tím faktorem). Je to sice faktor dost vysoký, ale jen na začátek a pokud pojedeme k moři, tak raději tento, ale čím budete děti mazat v létě u nás Vy? Už jste se nad tím zamýšlely? Teď v té opětovné zimě je to málo aktuální, ale zrovna jsem pro Adámka nepotřebovala nic na oblečení a tak jsme vymysleli toto. Tak se mějte Milada.

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 07.04.03 11:11

Ahoj Martino,

To, co popisujes, se ted presne deje taky u nas. Eden (ktera drive zavirala ocicka uderem osme), ted pri ukladani do postylky zacne kopat, rehtat se, mlatit sebou a koukat na nas sibalskyma ocima otevrenyma dokoran… Kdyz se nam podari dat ji do pusinky dudlik, zapnout promitacku a rychle se stahnout pryc (je to jako nejaka bojova hra, manzel dokonce leze po ctyrech po zemi, aby ho nevidela;))), nase zlaticko zacne okamzite vrestet jako na lesy a musim podotknout, ze ma velikanskou vydrz. Jednou jsme zkusili nechat ji rvat asi 30 minut, ale potom jsme ji vzali do naruce a rev se jako mavnutim proutku zmenil v zarivy usmev… Urcite vis, o cem mluvim;)))

Taky si rikam, jestli nezacina byt rozmazlena, ale na druhou stranu je v obdobi, kdy je zavislost na rodicich a strach z neznameho normalni…

A tak te nebudu dlouho napinat, proste ji ted nechavame hrat si a lezt dokud neni unavena (coz je nekdy taky kolem 23:00, ale aspon potom usne bez stresu a rano zase dyl spi nebo si vickrat schrupne pres den).

Nekde jsem cetla, ze zrusit jim slofika pres den je neunavi, spis naopak budou mrzutejsi a vecer budou usinat hur. Ale nevim, jestli to plati i pro tak male deti…
Drzime vam palecky a pri cteni Simunkovych dovednosti jen obdivne vzdychame… Jen tak dal!!!

Dita

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 07.04.03 11:13

Ahoj Kubiku s Klarkou,
To jsme radi, ze je zase vse OK!!! A ten stipanec vam oplacime;)))))
Dita a Eden

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 07.04.03 11:16

Ahoj Majo,
Oplacime prani k Tonickovym mininarozeninkam;). Moc diky za tipy na vyuku cestiny, hned jsem volala mamce, at zhavi kazdy vecer v 19:00 video;)))
Mejte se krasne!
 Dita

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 07.04.03 11:26

Ahoj Lucinko,
No vidis, a ja zase touzim po koberci, jsem presvedcena, ze tam by se mi lezlo lip… Na tech nasich dlazdicich to sice nadherne klouze, ale porad mi to nejde dopredu, protoze jakmile se zapru nozickama, podjede mi to a spadnu zpatky na prdelku…
My se taky hlasime o tvoje fotecky, nase mamky te budou obdivovat a rikat, ze jsi krasna a roztomila (a zarlit budu zase ja;))).
Pusinku Eden a Dita

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 07.04.03 11:33

Ahoj Milado,
My bydlime u more a v lete je to zde pry jako na rozni, takze my urcite sahneme po nejvyssim moznem faktoru se vsemi moznymi filtry. Ale v CR by urcite stacilo min;)
Pusinku Adamkovi
 Dita

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 07.04.03 16:54

Ahoj Dito,
mohla bys mi prosím napsat, jak se ta promítačka nazývá v angličtině?
Předem moc dík.
Zuzka
PS: Vojtíškovi jsou teprve 4,5 měsíce, ale bezpečně vím, že je úplně jedno, jestli spí odpoledne 1 nebo 4 hodiny. Dle režimu to zalomí úplně stejně.

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 07.04.03 19:22

Ahojky Evi,
díky za povzbuzení, snad ho to večerní strašení brzy přejde, ale zatím je to každý den stejný.....ale až to „vychytáme“ tak dáme vědět jak :o))).
A s tím zájezdem, který jsme dostali k vánocům je to nakonec tak, že jede babi s dědou, protože musíme teď zařizovat byt a být u toho, nečekali jsme, že to půjde tak rychle, ale na druhou stranu je to dobře, možná se přítel trochu unáhlil, myslím, že by to bylo na Šimůnka ještě brzo a cestu k moři máme naplánovanou na září na chorvatský ostrov Iž, kde už jsme s přítelem před dvěma lety byli a v září s námi bude moci jet už i on, protože už zaměstnává v obchodě lidi a nebude na všechno sám. tak jsem i radši. Taky se chystáme v létě s malým na Slovensko, ale to už bude „velký chlap“ tak to snad bude fajn. Ale je vidět, že čteš emimčo poctivě, že sis na tu naší dovču vzpomněla :o))).
Pozdravuj Lucinku!!!
Martina

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 07.04.03 19:28

Ahoj Dito!

Díky za uklidnění, že se tohle večerní strašení neděje jen u nás :o). To co popisuješ, je úplně to samý - přesně to pasuje i na Šimůnka. Po koupání mu dám kaši jako vždycky, on už je takový „vláčný“, tak ho přendám do postýlky, pustím promítačku a vlezu na „čtyři“ aby mě už neviděl a zavřu mu. Ale on jí chvíli pozoruje, pak začne natahovat a když nic tak začne řvát na celý kolo. Tak ho jdem pak zvednout a hned se směje, dělá šibalský kukuče a vůbec nevypadá, že se mu chce spát a jak ho znovu položíme tak řve nanovo. Tak ho úak chvíli vozíme v kočáru a pak ho dáme k nám do postele. Už jsem to taky vzdala a necháváme ho, ať si hraje. Včera si hrál do půl jedenáctý :o), my už jsme byli utahaný a Šimůnek neúnavně natahoval hrazdičku a povídal si a pak z toho usnul.

Tak je asi lepší je nechat, protože když ho chci uspávat, je to ještě horší a stejně neusne.

Pozdravuj Eden, že jí posíláme pusinku a dej vědět, když budete mít nějaký novinky v usínání!!!

Martina

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 07.04.03 20:45

Ahoj Martino a DIto!
Náhodou jsem se dneska v knize „Dítě a já“ (možná ji máte a píšu to zbytečně), dočetla, že kolem 9. měsíce nastávají problémy s usínáním, dítě v té době je totiž už schopno záměrně zůstat vzhůru, i když se mu chce spát, protože se nemůže odpoutat od vzrušujícícho světa a hlavně od rodičů a popisuje se tam přesně váš případ, že sotva se rodič vzdálí od postýlky v domnění, že dítko spinká, začne řev.

Mě překvapuje, že si ty vaše děti, ač unavené, ještě vydrží hrát. S Luckou to tak nešlo, byla unavená už tak, že ji vůbec nic nebavilo, ani nošení ne. Jenže my máme s usínáním narozdíl od vás problém odjakživa, tak jen napjatě očekávám, kdy se to objeví i u nás a současná usínací idyla bude u konce :o)).

Útěchou nám snad může být, že to ty dětičky přejde.

Eva

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 07.04.03 21:06

Ahoj holky, tentokrát jen za sebe:

Album na rodině se chystáme udělat už dlouho. Problém je v tom, že to zabere nějaký čas (vybrat, nazmenšovat fotky). Manžel je v práci neustále zaneprázdněn a mě Lucka kvečeru kničí už u Vrabčáka. Když usne, většinou to zalomím taky, nevím, jak dlouho budu moci spát. Ale budu se snažit, už jsme tu skoro poslední, kdo nemá foto-prezentaci :o)).

Milado, mi Lucka udělala za celý její živůtek jen asi třikrát, že se z rozrušení nechtěla přisát a vždycky mě to hodně vyděsilo, protože stejně jako u vás fungovalo kojení jako spolehlivé uklidňovadlo kdykoli. Vždycky jsem se těšila, až přestanu kojit, a teď malá třikrát po sobě odmítla po obědě mlíko a přiznám, se, že mi z toho bylo trochu smutno.

Na nějaké brzké odstavování to u nás nevypadá, navíc jsem si koupila knihu Moderní výživa pro děti, autor RNDr. Petr Fořt, CSc., a zalitovala, že jsem plně nekojila až do konce 8. měsíce. (V Japonsku prý se doporučuje plně kojit do 11. až 12. měsíce!!!) Závěr je ten, že budeme postupovat s příkrmy aspoň velmi pomalu a opatrně (2 měsíce jen ovoce nebo zelenina na oběd a po obědě zase mlíko).

Dobrou noc!
Eva (+ Lucka = andílek spící, čertík bdící)

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 07.04.03 21:35

Ahoj Evo,
konečně někdo,kdo četl Fořta, já mám už předchozí díl.Ten kdo si to přečte,zjistí, že dělá všechno blbě,ale ono se to asi nedá brát doslova, to by se člověk zbláznil.Snažím se řídit jeho radami aspoň tak na 50% a i tak sem pro své okolí tak trošku ujetá.Budu ráda,když najdu někoho „podobně postiženého“,tak ti držím pěsti.Akorát s tím kojením do 8.měsíce sme to vzdali,protože sem fakt potřebovala být tenhle týden v práci, slíbila sem to hodně dopředu,myslela sem,že už to bude v pohodě a měli sme co dělat,abych mohla Vojtu nechat dopoledne doma bez kojení.Měj se fajn a s ničím nikam nespěchej,prostě si myslim,že méně je někdy více.
 Stáňa

klaraja
Kecalka 454 příspěvků 07.04.03 21:43

AHojky,
jen k tomu odvracení u kojení…Kubík to taky občas dělá.Nevysledovala jsem proč,ale najednou vezme točky a pláče jak protrženej,není k utišení a prso nechce. Potom pomůže jen to, že se lehce projdeme,ukážu mu, co se děje venku, na okně si zajezdí na motorce(chytne se za kličky u okna a dělá brrrrrrr :o) a i když má hlad jak kruťas, nejdřív ho plně uklidním.Pak se přisaje v pohodě.
Tak papa Klára

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 08.04.03 10:20

Ahoj Zuzko,
Tak jsem ted kvuli Tobe prosmejdila snad cely anglicky internet, ale od Playskoolu jsem nasla jen neco podobneho: ‚Tummy time picture show‘. Myslim ale, ze to nepromita obrazky primo na strop.

Pokud mas moznost objednat si ji ve Francii nebo v Belgii, koukni se na www.hasbro.be, potom klikni na Playskool a Bebe. Prvni obrazek je ta promitacka, kterou mame doma my.
Hodne stesti pri hledani a pusinku Vojtiskovi!!!
 Dita

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 08.04.03 19:57

Ahoj Stáňo,

přesně vystihuješ moje pocity po přečtení Fořta, jsem ráda, že v tom nejsem sama, protože jsem si opravdu připadala jako ujetá. Doslova se jím řídit opravdu nejde. Byla by to práce pro celý tým a ne jednu matku. Já jsem si z něj vyvodila několik zá:,–(, kterých se budu držet: s příkrmy začínat pomalinku jen zeleninou a ovocem,zpočátku nepřehánět pestrost, maso nejdřív po 9. měsíci a cca 3× týdně (kuřecí, krůtí, králičí, telecí), kousky ve stravě taky až v 10. měsíci, lepek taktéž a pokud to půjde, kojit co nejdéle. To je taková pojistka, že dítě dostane všechno, co potřebuje.

Připadá mi trochu fanatický, v mnoha věcech má jistě pravdu, ale brát ho do důsledku nejde. Život přece není jen jídlo! Po jeho přečtení se divím, že ještě žiju, a těším se dobrému zdraví:o))). Když poslouchám mamku, čím vším se tehdy děti živily, navíc ve většině případů nebyly od narození kojené, a když si vzpomenu na jídla ve škole…

Měj se hezky a ať Vojtovi chutná!

Eva

P.S. Vždycky mě uklidní výrok mého manžela: „Člověk se na světě tak dobře uchytil proto, že může sežrat prakticky všechno!“ (Už jsem ho s tím Fořtem otravovala :o)))

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 08.04.03 21:05

Ahoj Evo,
já to cítím asi tak stejně jako ty,fakt to člověk nemůže brát úplně doslova,to v našich podmínkách ať už finačních či jiných prostě nejde.Myslim si ale,že je důležitý se nad tím vším zamyslet a vybrat si to nejdůležitější,co můžu udělat.Asi bych taky nemohla nechat moje děti stravovat se ve školkách,školách u známých apodMtaky přiznat,že prostě nejsem schopná tu knížku celou přečíst,to se mi prostě nepodařilo,za chvíli sem z toho měla hlavu jako škopek a nic sem si nepamatovala.Pak sem se snažila zvýraznit si ty nejdůležitější body,ale taky sem to dlouho nevydržela.První měsíc sem v tom ležela skoro denně a měla sem v hlavě guláš.Text je místy dost odborný i pro mě,a to sem o tom přece jen dost studovala (nebo se aspoň snažila).
Je fakt,že sme ty Sunary taky všichni přežily,ale je možný,že následky se objeví až v pozdějším věku.Můj hlavní následek sunaru a všeho dalšího sladkého je moje chorobná chuť na cokoliv sladkého,od malička sem byla tak trochu oplácaná a teď sem oplácaná rochu hodně víc.Ale už sem asi dost dlouhá, tak se mějte hezky a pusinku Lucince!
 Stáňa

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »