Z deníčku malého Vrabčáka - 32.týden

Rodičovství
  • emimino
  • 17.04.03

Dneska mám pro vás obrovské překvapení. BUDU BRÁŠKA !!! Máma říká, že se k ní do bříška nastěhovalo hrozně maliličký miminko že ani není vidět a až v tom bříšku pořádně vyroste a všechno to dobře dopadne tak k nám někdy na konci roku přijde a bude s náma bydlet a bude to můj sourozeneček. Jůůůů :o))) A kromě toho že budu bratříček už jsem taky jablíčko :o)

Minulý čtvrtek jsme totiž měli doktorkovací den. Mamka s taťkou nejdřív jeli k jejich společné doktorce, protože teta - tátova sestřička pracuje v laboratoři a nakazila se tam nějakou nemocí a naši se chtěli poradit, jestli to nemůžou mít taky. Na mě se ta jejich paní doktorka jen podívala a řekla jaký jsem pěkný chlapeček a po kom že mám ty obrovský modrý oči a už jsem se rozeřval. Prostě bílý plášť je pro mě znamení nejvyššího děsu, tak hned řvu, no. Já prý mám kliku, protože mám očkování v ramínku (přece jen jsou ty včeličky asi k něčemu dobrý) a naši prý jsou nejspíš zdraví taky, ale pro jistotu jsme byli v úterý na vyšetření v Motole. Jeli jsme teda všichni, ale vyšetřovali jen taťku, mamku prý nemůžou kvůli tomu prtěti. Já jsem byl vzorný a s mamkou jsme skoro hodinu čekali, než bude táta hotový, ještě se mi nějaká sestřička pro jistotu koukla výstřihem na ramínko (ani jsem neřval !) a říkala, že to mám v pohodě. Taťku píchli do ruky a ještě pojede ve čtvrtek na kontrolu a mamka má prý jen nakašlat a naslintat do skleničky (škoda že ne já, to bych uměl určitě líp).

Ale zpátky k tomu čtvrtku. Pak šla mamka ke svý doktorce, aby se jí podívala na to mrně, a táta se mnou šel k jadýrkové doktorce, tedy čekali jsme první na řadě až začne ordinovat a až za námi dorazí mamka. Tatínek mě choval na klíně a vyprávěl mi. Mamka mi sice vzala hračky, ale chytře si je odnesla s sebou v baťůžku, tak mi tatínek udělal z plínky maňáska. To jste měli vidět jak po něm ty ostatní mamky po očku koukaly :o) Můj tatínek je totiž hrozně trpělivý a i mamka mu to závidí, protože jí ze mně dost často tečou nervy, chichi. Pak dorazila máma a hned za chviličku už jsme šli dovnitř. A bílý plášť a už jsem jel nanovo. Jenže tahle doktorka je taková divná, vůbec neříkala že jsem hezký chlapeček, jen se mámy zeptala proč řvu. Mamka říkala něco v tom smyslu, že se mi asi nelíbí ta nedůstojná pozice, a ona jí řekla, co je na ní nedůstojného. Nevím, asi jí připadá normální ležet na boku s nahatým zadečkem na tvrdým papíru a nechat se studit a šimrat tou bambulkou. Naštěstí to bylo rychle hotovo, doktorka jen řekla, že už tam víc nemusíme, vrazila mámě do ruky nějaký papír a šli jsme. Až venku si mamka přečetla, že je tam napsáno jádra +, takže mám jadýrka, hurá, jsem jablíčko. Já jsem ječel ještě na chodbě a jedna ta maminka na mě koukala a povídá: jéé, on už má zoubek? A kolik mu je, 4 měsíce? No mamka povídá, že teda už 7, tak ta paní povídá: aha, tak to je trošku starší. Tak nevím co to mělo znamenat, na 4 měsíce teda fakt nevypadám.

Mamce ta její paní doktorka mimo jiné řekla, že má pomalu tlumit kojení. A to já teda rázně protestuju. Co bych jako bumbal než mámino mlíčko? Z lahve teda rozhodně pít nebudu, z žádnýho dudlíka. Mamka to pořád zkouší - dudlík placatý, kulatý, s jednou dírou, dvěma, třema, s dírou nahoře, dole, na straně, ale já prostě nechci žádnou lahev ani hrneček ani čajíčky a kašičky, chci mámin cecík a hotovo. Vždycky si toho dudynu z pusinky vytrhnu a akorát mě to pocáká a jsem pak lepkavý. Nebo do něj koušu nebo zavřu pusinku a nenechám si ho tam strčit, ale rozhodně z něj pít nebudu. Chichi, leda by mi tam nalili to pivo.
Při hraní jsem v krabici objevil krabičku s dudlíkama, ale takovýma těma co jsou jen do pusinky, bez flaštičky, co jsem je nikdy nechtěl. Tak si s nima hraju. Máme jich sedm, co jsme různě dostali, já si je všechny vysypu a pak je postupně strkám do pusinky a vyndavám a ze všech stran je okoušu a oslintám. Mamka říká, že si třeba takhle zvyknu na toho lahvičkovýho dudynu, ale to je padlá na hlavu, tohle je dobrý tak akorát na pořádný oslintání a na chvilku pohrání, ale na pití je mámin cecík a žádnej dudyna se mu ani vzdáleně nepodobá.

Během dne teď zařazuji zlobení velmi nepravidelně. Když dobře spinkám přes den, tak špatně papám, když dobře papám, tak zase zlobím v kočárku nebo strašně kňourám před koupáním, jindy zase nechci večer usínat a zlobím v postýlce nebo se aspoň budím několikrát za noc (dokážu to 3×, ale i jen jednou). Když třeba prokňourám celý dopoledne a ještě po obědě usínám s půlhodinovým řevem, tak mamka doufá, že už je denní dávka zlobení vyčerpána a že budu hodný v kočárku a hezky spinkat večer. Naopak když to jde celý den hladce tak se dá očekávat dlouhé večerní zlobení, chichi. Párkrát jsem usnul hned, ale jednou jsem se vztekal skoro hodinu. A lezl jsem z postýlky a šplhal po ní, až se mamka bála, že vypadnu, takže musela být u mě a to vřeštění poslouchat, tak z toho byla pěkně na nervy, hehe. No a druhý den mi taťka posunul rošt v postýlce o patro níž a mám po srandě, už ven nevykouknu a tak mě máma klidně nechá kvílet a jde si do koupelny, kde mě neslyší (pozn. mamky - je to vzteklý řev, takže opravdu jediná možnost je nechat vyřvat, vyhrává silnější = vytrvalejší). Ale nebojte, já jí to nedaruju. A zase už mám zpátky na postýlce kolotoč, už na něj totiž nedosáhnu, tak když mám spinkat po obědě a převrátím se na záda tak mi ho mamka natáhne. Já ho teda chvilku pozoruju, ale stejně to nakonec skončí řvaním. Mamka mě pořád převrací na bříško, a když mi dojdou síly a neotočím se na záda tak to je signál, že konečně usnu. Jinak máma rezignuje a po nějaké době mě vyndá, ale to jen odpoledne, večer musím spinkat v každém případě.

Vybrušuju techniku lezení. To se zvednu na kolínka, vzepřu na ručičky, rozhoupu se … a rozplácnu. Ale tím rozplácnutím se mi ručičky posunou dopředu, takže to dělám pořád dokola až se dostanu tam kam chci. Když je objekt mého zájmu moc daleko, tak u toho hrozně nadávám, hehe. Tuhle na mě mamka volala z kuchyně a já jsem se vydal za ní, ale byla to taková strašná dálka (pozn. mamky - asi 5 metrů) že jsem se řvaním urazil tak sotva půlku a už jsem prostě nemohl. A to jsem byl jak špindíra, chichi, tak tu mamka hned šůrovala s luxem :o)) Mamka když jde ke mně na deku tak si zuje pantofle. A ty se mi tuze líbí, takže jakmile je zblejsknu, hned se k nim řítím (no, to jsem přehnal) a už už po nich chňapu a několikrát jsem si je už strčil do pusinky, hehe. Jinak do všeho kopu nožičkama, nejradši do skříně, která je hned vedle mojí deky, taky jsem kopal do zrcadla, takže ho mamka zase dala pryč, tak už toho chlapečka nevidím.

Já už budu končit, ještě vám chce zase psát máma.

Zdraví vás

Vrabčák Jíra 32 týdnů + mamka Jiřina 32 let + ??? 32 dní u mámy v bříšku. To se nám to hezky sešlo, hehehe.

Je to neuvěřitelné, ale je to tu znova!!! Nevěřila jsem svým očím, když jsem ty dvě čárky uviděla. Fakt zázrak. Hehe a víte jak reagoval mužíček? Loni když jsem mu brzy ráno hlásila Jírovy dvě čárky tak jen proloupl oko a povídá: jeje, maminka. No a teď jsem ho vzbudila a on povídá: jeje, dvojitá maminka :o)))) No uculovala jsem se celý den jak blázen a pořád jsem chodila kontrolovat, jestli snad ta druhá čárka zase nevyprchala :o)

Taky už jsem byla u doktorky a na ultrazvuku, ale ještě nic nebylo vidět, tak se těším příští čtvrtek. Říkala jsem, že mi končí dovolená a za týden bych měla jít do práce, takže paní doktorka prohlásila, že takhle brzy po sobě je to jednoznačně rizikové těhotenství a hned mi dala neschopenku, ani jsem dovolenou nedočerpala. Takže je to super, můj plán vyšel, do práce nemusím a ani nebudu odkázaná na almužnu, ale budu mít nemocenskou. Snad díky tomu doděláme ložnici, aspoň budu moct po večerech psát deníčky a Jíra bude v klidnu spinkat a nebude ho budit cvakání do klávesnice.

Teď se chci zeptat: všechny máte těhotenství ještě v živé paměti. Chcete si to na dálku takhle prožít znova, nebo se mám „přestěhovat“ do jiného deníčku a Vrabčáka nechat miminkům? Mám to přesně o 10 týdnů posunuté oproti loňsku (ach jo, pořád budu porovnávat, s tím nic nenadělám), všechny kačátkovský deníčky schovaný … Tak budou drobečci 15 měsíců po sobě - tak nějak jsem to vždycky chtěla a uvidíme, jak to budeme zvládat v praxi. Teda pořád musím opakovat „když všechno dobře dopadne“, ještě je tak brzy…

Oproti loňsku pozoruju několik pozitiv - žádné vstávání do práce před šestou a tři hodiny denně v MHD, žádné hádání a handrkování v práci. Můžu si ležet jak dlouho mě Jíra nechá (to znamená spát tak do 7-8 a další hodinu se válet), můžu jíst kdy chci, co chci (lépe řečeno co mám v lednici), kdykoliv se natáhnout (v nejhorším u Jíry na hrací dece) a taky už vím, co mě čeká (i když to určitě bude jiné). Už teď sice vidím, jak to bude náročné, ale věřím, že to ve zdraví zvládnu.

Blbě mi zatím není, občas už se objeví nějaké ty nechuti - hrozně mi vadilo sladké, banány a ovocné čaje, tak to se asi bude opakovat. Jírovo hovínko se mnou zatím nic nedělá :o))) Ale loni mi taky bylo blbě až později, bohužel nevím přesně, protože Kačátko začínalo asi až ve 13.týdnu a to už se to lepšilo. A startovní váhu mám o 3 kg nižší.

No a ještě k tomu kojení. Už cítím, jak mě to hrozně vyčerpává, někdy mám prsa úplně vysátý (a s mým objemem to je co říct), Jírovi už to prostě nemůže stačit. V noci se budí po 3, někdy i 2 hodinách, a vyloženě hlady. Zatím by mi stačilo ke štěstí, kdyby byl schopen zapít oběd jinak než mlíkem a na noc vypil kaši. Zkouším to pořád a pořád, ale kromě toho, že se toho dost vycejprá a Jíra se rozčílí, tak žádný výsledek.

Já vím, prý se může kojit i v těhotenství, ale mám spoustu důvodů proti. Kromě zmíněné vyčerpanosti očekávám nechuti, kdy jsem nebyla schopna pít, což musím. Taky Jíru musím pořád vláčet s sebou, což až budu lítat po vyšetřeních bude dost nepraktické. No a ani si nechci představovat, že se něco semele, skončím v nemocnici a on mi tu chudinka kromě žalem bude trpět hlady a žízní. Já vím, asi má pud sebezáchovy a nakonec by si z lahve vzal, ale tak do krajnosti jsem to zatím dojít nenechala. Takže přivítám opravdu každou radu jak zavést lahev. Co vím, všechny moje kámošky odstavovaly tak v 8-9 měsících a žádná s přechodem na lahev neměla problémy. Možná je to tím že mají holčičky a kluci jsou na ty prsa víc fixovaný už od dětství, nevím. Taky naši emiminkovský kluci jsou určitě domluvení, jak se zdá, je to u kojených chlapečků všude stejné. Tak mi držte palce, tentokrát už jsem se opravdu vyčerpala.

Ahoj

znova dvoučárková Jiřina

P.S: ještě bych se chtěla omluvit všem našim známým, kteří sem nakukují, že jsem jim nedala vědět osobně. Ale je to příliš brzy a všem psát není v mých silách.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 17.04.03 11:07

Ahoj holčiny,
tentokrát píšu já, bude to rychlovka, tak ať mě tady Vojtíšek nezdržuje.
Ještě jsem nepřečetla Jiřinčin deníček, ale první slova jsem samozřejmě zaregistrovala, takže Jiřinko moc a moc gratuluji!!!!!!!!!
Píšu takhle narychlo, jelikož jsem chtěla poděkovat všem maminkám, které mi v minulém deníčku vyjádřily podporu a chtěla bych Vám říct, že moje rozhodnutí je nakonec takové, že Vojtíšek dostává stále jenom moje mlíčko a pečlivě sleduji, zda neubývá (soused mi půjčil dětskou digitální váhu). Takže ještě jednou děkuji a Vojtíšek napíše později, mizíme ven, takovéhle počasí si nemůžem nechat ujít.
Zuzka od Vojtíška ml.

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 17.04.03 11:15

Ahoooj Vrabčáčku,

moc pogratuluj (hlavně od mojí mamky) tvojí mamce - júúúú, tak ty budeš bráška, to nám pak musíš vylíčit, abychom věděli, jestli taky nějakého sourozence máme chtít :)))) Chichi, máma to nevydržela a musela napsat hned.

Ozveme se vám všem ještě později, až odpoledne zjistíme, jestli už taky náhodou nejsem jablíčko.

Zatím papa, Viki s Bublinou

Zuzka-Terka
Stálice 69 příspěvků 17.04.03 11:19

Ahoj Jiříku a Jiřinko,
taky se připojujeme jenom tak v rychlosti, protože sluníčko venku volá.
Strašně moc gratulujeme Vám oběma. Jíro, ty se tak máš, že budeš mít sourozence. Už se na něj určitě moc těšíš. To naši mi ho zatím ještě nechtějí dopřát, to si chvilku počkám.
A pro maminku Jiřinku - určitě nás neopouštěj a nikam se nestěhuj !!!!! O příběhy malého Vrabčáčka nás nesmíš ochudit !!! A ani o příběhy toho malého drobečka, co je zatím v bříšku.
Držíme palce, ať všechno dobře dopadne a vítáme nejmladšího člena „Vrabčáčkova klubu“.
Ahoj
Terezka s mámou Zuzanou

claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 17.04.03 12:44

Jiřinko,
urcite pis dal, akorat se denicek pretvori v denicek 2in 1, sveho druhu original na emiminu a obcas zaskoc do denicku k Brusince, tam holkam naopak ta moznost"srovnani" s predchozim tehotenstvim pomuze rozehnat nektere obavy.
Pozdravuju Vrabcacka, moc hezky to vsechno vypravi.
spionka, ktera tu nema co delat :-)
Claudie

Tony1
Stálice 83 příspěvků 17.04.03 14:04

Jiřinko,

právě mi volala kamarádka, která e-mimino taky čte, jestli prý vím, že Jiřina čeká další miminko!!! Tak jsem odhodila lžičku s mrkví, nečekám až do večera a běžím ti pogratulovat - moc ti přeju, že vám to vyšlo tak, jak jste si přáli. Ať jste oba zdraví, ať to zvládáš i s Jiříkem co nejlíp a ať z toho těhotenství máš i napodruhé takovou radost.
Držím palce, aby všechno probíhalo dobře a vrabčák č. 2 se bezpečně uhnízdil a tobě přeju hodně síly. Pa, Mája

Milada01
Kecalka 174 příspěvků 17.04.03 14:18

Ahoj Jíro a mamko Jiřinko,

moc Vám gratulujeme k tak skvělé zprávě!!! (a taky, že Vám to vyšlo v tom plánovaném období - pozn. mamka).

Já dnes budu taky stručný, i když my už jsme jednou venku byli, ale chystáme se ještě jednou, takové počasí si musíme vychutnat. Mamka mi pořád v obchodech nasazuje něco na oči a má to různé barvy, i když je zatím neumím poznávat. Libuje si v tom, že si to nechám líbit, ale až mi to koupí a bude chtít, ať to mám na očích déle, tak ji teprve ukážu, co s tou věcí jde dělat. Když to má na očích mamka, tak je taková trošku cizí, protože ji není na ty očička vidět. Ale protože Eden a Viky už to taky měli na fotkách, tak to asi tak strašné není.

Včera jsem byl u pana doktora na osmiměsíční kontrole a mám 10,15kg a 72cm. Mamka byla překvapená, že jsem za měsíc povyrostl pouze o 1cm, myslela si, že to bude mnohem víc.

Taky se u Vás doma objevila barevná vajíčka, žluté kytičky, kachničky, kuřátka a zajíčci? A v misce rostou nějaké zelené rostlinky a v nich stojí ta žlutá kuřátka a taky jsem dostal malinkou pomlázku a prý s ní v pondělí můžu nabacat všem holčičkám. Jedeme zítra k prababičce, ale mamka to balení nechává na poslední chvíli.

Tak já se loučím. To budeme mít po návratu určitě spoustu čteníčka. Všem klukům přeju, aby měli v pondělí bohatou pomlázku a holčičkám „barevné“ zadečky.

Pápá Adámek (8měs.) a mamka Milada.

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 17.04.03 14:58

Ahoj lumpíčkové,

tak už jsem tady i s mamkou znova… a musím nahlásit, že jsem konečně taky členkou klubu jablíček - jadýrka jsou obě, dokonce tam byl mladej hezkej pan doktor a děsně mě chválil, tak jsem mu ty jadýrka ukázala :))).

Ovšem na Vrabčáčkovu novinku nemám, hehe, tedy to se bude mít mamka co otáčet, už jsme zvědaví, jak to bude zvládat. A stejně jako všichni ostatní chceme, aby maminka Jiřinka psala o tom drobkovi v bříšku tady, to budou dlouhé deníčky, júúú. Hlavně buďte u Vrabčáčků všichni zdraví a veselí, když vás brzy bude tolik :).

My se taky dneska asi ozýváme podobně jako Adámek naposledy před těmi Velikonocemi, odjíždíme totiž zítra k babičce do jižních Čech a tam budou všechna ta kuřátka a vajíčka a vůbec… Tedy, vajíčka musí omalovat mamka i za mě, protože z nějakého důvodu, který mi zůstal utajen, já žádnou pomlázku nedostanu a navíc mi taťka slíbil, že dostanu poprvé na zadek (nevíte, co to je, já jen, jestli se mám bát nebo těšit :))). A za tohle bude chtít ty barevný vajíčka. No, jestli se mi budou líbit, tak si je nechám na žužlání a házení a žádný mu stejně nedám, chichi.

Zlobíkuju teď jenom málo (máma má obavy, že je to klid před bouří :), vztekám se taky jen trochu, protože mi furt nejde to lezení, ty ruce ne a ne poslechnout… a vztekám se taky občas u jídla, když mi nechutná. Naštěstí se máma řídí pravidlem, že jídlo, které dětem nechutná, se jim nemá nutit, tak prostě některé neoblíbené kombinace vynechává. Sice to vaří s láskou, ale já osobně preferuju papáníčka kupovaná, z čehož máma moc radosti nemá. No co, pár měsíců to ještě vydržíme a pak už budu dlabat to, co dospělí - nejen že to vypadá líp než to moje, ale navíc to i líp chutná. V neděli jsem dostala ochutnat dospěláckou bramborovou kaši (považte, jenom jednu malou lžičku, lakomci jedni) a s tou bezpohlavní kojeneckou se to tedy nedá srovnávat!

A zapomněla jsem vám říct, abyste mamkám připomněli, že musíte mít na Velikonoce něco nového na sebe, aby vás nepo… beránek. Já mám celou novou letní garderóbu (plátěné kalhoty, trička, šortky a sukničku) - v C&A dostali letní kolekci, tak jsme jim ty regály s mamkou trochu provětraly, chichi.

Jinak mám taky novou koupací zábavu - sprchování - to vám je taková bžunda, z té věci, co normálně jen tak nenápadně kouká u vany totiž teče spousta čůrků vody (ne jeden jako z těch kalíšků, se kterými mě polévají), takže se mnohem líp chytají do ruky a do pusy. Taky mi sprchou začali splachovat vlasy, a to vrním blahem. Došlo to tak daleko, že se zlobím, když mě tahají z vaničky, že koupání skončilo. Já bych ve vodě teď byla celé dny.

Tak, to by bylo od nás, mamka ještě přistrčí do albíčka nějakou fotku na všech čtyřech, abyste viděli, že se opravdu snažím, a možná sem ještě jukne večer, až budu chrupčit.

Přejeme vám krásné Velikonoce (kéž by vydrželo to počasí) a kdyby něco, jsem tu příští týden jako na koni (doufám, že i s novými mírami a váhami, zatím se k přestěhované paní doktorce nemůžeme dovolat).

Papa, vaše Viki s Bublinou

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 17.04.03 19:05

Jiřinko a Jíříčku,

musela jsem mamku nakopnout, aby ji došlo, cože to bude za velké překvapení a nakonec jsme to tušily správně!!! Přemýšlely jsme, jestli deníček malého Vrabčáka nezmění název :o)).

My taky jen v rychlosti před koupáním, krmením dravé zvěře a uspáváním upřímně gratulujeme k miminku!! Já ti Vrabčáčku taky toho sourozence závidím! Naši jsou pohodlní a říkají, že ještě pár měsíců vystačí se mnou, ale snad se taky dočkám.

Tak buď teď na maminku hodný, moc nezlob a nechej ji pořádně vyspat, protože už ji nemáš jen pro sebe!

Lucka a mamka Eva

P.S. Vrabčáčku, přemluv mamku, ať nám neutíká do jiného deníčku a ať nám píše i o tom mrněti v bříšku, vždyť na to těhotenství ty naše mamky určitě ještě nostalgicky vzpomínají.

vercasvob
Stálice 93 příspěvků 17.04.03 19:36

Ahoj Jíro a Jiřinko,

Také od nás přijmi gratulace k té báječné zprávě!!!!!!
Hlavně at´ je vše v pohodě!!!
Jsme také pro dvojitý deníček,maminka je prý na vše už moc zvědavá,hlavně jak to budeš vše zvládat.
Takže se mějte moc a moc fajn,my se sem ještě jukneme asi o víkendu a něco připíšeme.
Ahoj Barborka 8.měsíců a mamka Verča 27

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 17.04.03 20:20

Téééda Jiři!
Moc gratuluji!!! Tvůj komentář jsem si teď stáhla a musím si to všechno do puntíku pročíst… To jsou teda věci :-))
Mějte se s Vrabčákem krásně a hezky si užívej další těhotenství!
Ivča a Mojánek (5.měsíců)

David1
Kecalka 287 příspěvků 17.04.03 21:56

Ahoj dvoučárková Jiřinko a Jířo

Posíláme obrooovskou gratulaci. Přejeme pohodové těhotenství a rostoucího zdravého mimíska. A přimlouváme se k ostatním, prosím piš sem dál a poděl se s námi o to krásné období. Určitě si všichni rádi přečteme, co je nového u druhého Vrabčáčka:)

Že mě to nenapadlo hned, jsem to ale blbec:) Já byla zvědavá na překvapení ale tohle mě teda nenapadlo. I když vím, že jsi o tom Jiřko už několikrát psala. Tak jsem aspoň příjemně překvapená.

Docela tě obdivuji, že jsi se rozhodla mít už tak brzo druhé mimčo. Já sama bych to asi nezvládla. Přejeme ti k tomu hodně sil a zdraví pro vás všechny.

Pozdrav pro šťastnou „dvojtou“ maminku posílá Eva od Davídka

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 17.04.03 22:09

Ahoj mimísci a maminky,

tentokrát píšu první já. Jupííí!!!!Uhodla jsem (a určitě i Milada a Bublina a možná i další maminky)..Jiřin­ko,moc gratulujeme (já i Ondra) a přejeme,ať jste všichni zdraví a ať se mrňousek nejmenší hezky vyvíjí a roste a ať to vše v pohodě zvládneš!! Určitě zůstaň tady-těším se na novinky o obou Vrabčáčcích..a při Ondráškovi závislákovi nespavém jsem ráda,když stihnu přečíst tento deníček..Jak odstavit mimčo neporadím-taky by mě to zajímalo(do budoucna),takže holky,kdo máte „recept“,jak nenásilně a láskyplně odstavit dítě-sem s ním!

a teď chvíli Ondra:
Ahój,tak jsem byl u paní doktorky a za poslední 2 měsíce jsem přibral „jen“ 50 dkg,tak nevím,proč mamka pořád skuhrá,že prý jsem těžký..vážím 10,90 kg.U paní doktorky jsem byl úplný andílek:v čekárně jsem se smál a volal na miminka, u sestřičky jsem sahal a smál se na holčičku,která ležela vedle mě(její maminka si ji pak vzala do náručí-nechápu proč) a v ordinaci jsem se snažil vzít paní doktorce tu hadičku,co má kolem krku(nepovedlo se,snad příště..), nedala mi ani propisku a papíry,po kterých čmárala(zdravotní kartu,pozn.mam­ky),tak jsem alespoň plácal do stolu a usmíval se a při tom jsem počúral mamku a když mi mamča dávala čajíček (z hrníčku) dělal jsem bublinky tak hlasitě,že všichni ztichli a koukali na mě..uznáte,že hodnější už snad ani být nemůžu..
Ještě „prásknu“ na mamku,že si taky dávala nějaký papírek do čúrání,jestli nebudu mít sestřičku nebo bratříčka,ale budu si prý muset počkat,až se naučím chodit a mluvit,no, věřili byste tomu?Navíc mluvím už dávno,nemůžu za to,že mi mamka ani taťka nerozumí..(Poslední dobou jsem dost utahaná a bylo mi divně-proto ten test.I když plánujeme další mimčo později,docela mi bylo líto,že je tam jen ta jedna čárka…pozn.mamky)

Tak se zatím mějte hezky a ožužlejte důkladně všechny zajíčky,vajíč­ka,karabáče …vše na co příjdete.Papa Ondrášek(téměř 9 měsíců) a mamka Andrea

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 17.04.03 22:33

Ahojky Jíro,
já teda koukám jak blázen a moc ti i s maminkou gratulujeme k tak úžasné novině! Hlavně vám oběma přejeme,aby bylo všechno v co největší pohodičce,maminka to bude mít opravdu náročné,ještě teď seš miminko,ale najednou budeš hrozně velikámský kluk,uvidíš.Já ti řeknu,že být bráška je docela bezva,ale u nás je to trošku jinak,než to budeš mít ty.Moje mamka se upřimně přiznává,že můj příchod na svět byl částečně odložen taky proto,že byla častým hlídačem mých dvou setřenic narozených přesně rok po sobě (tím tě Jiřinko,samozřejmě nechci nijak deprimovat,protože ty to zvládneš úplně bez problémů,žádný strach.-pozn.mamky).
Taky se s mamkou přimlouváme,aby deníček zůstal tady jako „dva v jednom“, budeme se moc těšit,jak se vám všem Vrabčákům daří.
Takže ještě jednou blahopřejeme k tomu malinkatému mimískovi,buďte hodně zdraví a ty se Jíro zkus polepšit s papáním (já vim,mě se to povídá,když mi moje mlíčko nikdo nebere)!
Vojtíšek st. a Stáňa

janatko
Povídálka 16 příspěvků 18.04.03 09:38

Milá Jiřinko, zlobílkové, hodňátka a maminky!

nejprve ohromná gratulace „znovu novopečené mamince“. Smekám před tebou, já bych si na miminko zatím znovu netroufla. Pajásek je takový čertík, že mám plné ruce práce. O tom svědčí i to, že jsem skoro 3 týdny neviděla ani jeden z deníčků. A teď se nestačím divit, kolik novinek a lumpáren jsem propásla. Prostě na čtení není čas. Je to ostuda, ale fakt nestíhám. A prosím vás o radu. Pajáskovi je 9 měsíců, od malička byl velmi živé, nespavé a na mámě závislé miminko, ale teď mi připadá ta jeho závislost chorobná. Vím, že okolo 8. měsíce u dětí začíná období fixace na maminku. Jenže Pavlík „vyvádí“ už od ledna a je to den ode dne horší. Stačí jen, když si stoupnu - nemusím od něj ani odcházet, propukne v pláč. To nemluvím o chvilkách, kdy se ztratím na WC nebo se převléknout. To se zoufalým řevem, protože pláčem se to už nedá nazvat, leze po bytě a hledá mě. Musím říct, že mě vždy úspěšně najde. Jak vypadá příprava jídla, to radši nebudu popisovat.
Holky, stydím se, ale přistihla jsem se při myšlence, jaké by to byli fajn, kdyby Pajásek nebyl. Mám nervy nadranc. Asi tohle do Vrabčáčkova krásnýho a pohodovýho deníčku nepatří, ale potřebovala jsem se vypovídat. Promiňte.
Maminy, přeju vám, ať tohle období u vás proběhne hladce a pohodověji než u nás.
Mimískové, vám přeju statečné maminky, Jírovi, Vojtíškům, Toníkovi, Adámkovi, Davídkovi, Ondrovi a Mojánkovi velikou pomlázku a bohatou výslužku,
Viki, Terezce, Lucce, Barborce a Eden jemné vyšlehání od hodovníků a všem něco nového, aby je beránek v pondělí nepokakal.

Jana a závisláček Pajásek

Zuzka-Terka
Stálice 69 příspěvků 18.04.03 11:45

Ahoj štěbetálkové,

Vy jste toho zase minulý týden napovídali, tolik novejch lumpačin, to jen zírám. Než jsme to s maminkou stačily všechno přečíst, tak už tady byl nový díl. Tak dneska už snad stihneme napsat něco víc. Včera jsme museli aspoň pogratulovat Jírovi k sourozenci.

Maminka totiž minulý týden každou volnou chvilku (rozuměj: když já spinkám) pracovala. Já to teda vidím tak, že si celý noci do počítače ťukala nějaký naprostý nesmysly, a aby taky napsala něco o mě, na to jí prý nezbyl čas. No, chápete to někdo? Tak co je důležitější?

A pak jsme taky byly na výletě v Karlovejch Varech. Původně teda měla jet jenom mamka, protože když to slibovala, tak si naivně myslela, že v tý době už mi aspoň na 1 jídlo budou stačit jen ty blivajzky, a že se obejdu bez jejího mlíčka. Cho cho!!! To se teda přepočítala. Mlíčko prostě musím mít každý 2 hodiny, jinak nehraju. Takže se výprava poněkud zvětšila: kromě maminky a jejího šéfa jsem do Varů putovala taky já, jedna moc hodná teta sekretářka, můj kočárek a ještě jedná ooobrovitánská taška plná věcí ? hádejte koho?

No a tak zatímco my jsme se s tetou v tom krásným sluníčku procházely po kolonádě, mamka byla zavřená v nějakým baráku a vyprávěla ty bláboly, co si doma naťukala, nějakejm pánům. No, když jí to baví. Když už se to povídání protahovalo skoro na 2,5 hodiny, tak byla máma jako na trní. Nakonec to nevydržela, omluvila se, že musí jít nakrmit svý dítě a vystartovala odtamtud jako raketa. Mně sice v tu chvíli ještě nic tak moc nechybělo, naopak jsem si to s tetou užívala (pozn. mamky ? viděla jsem už zdálky, že se v kočárku směje), ale jak se máma přiblížila, tak jsem na:,–(ila veliký pláč č. 4 (?nikdo mě nemá rád, nechají mě klidně umřít hlady?). To aby si to mamka zase tak moc často nezvykala mě takhle opouštět.

Jo, povídali jste o spaní. To já teď večer se spaním nezlobím (rychle to zaťukat ? pozn. mámy). I kdybych chtěla, tak už na to většinou nemám ani sílu. Za ten den se stane takovejch zajímavejch a vzrušujících věcí! Zato přes den, to je sázka do loterie ? jestli budu vůbec spát, kdy, a jak dlouho. V tomhle je každej den originál. Máma si zase už myslela, že vypozorovala nějakou zákonitost (já teda nevím, co to je za posedlost, snažit se objevovat nějaký pravidelnosti v našem chování). Všimla si, že když je zataženo, tak přes den spím dýl, ale jak svítí sluníčko, tak dělám se spánkem velký drahoty. Už si šmudlám očička a zívám na celý kolo, ale v postýlce hystericky ječím. Ale to už jsem jí zase vyvrátila, včera bylo krásně, a já jsem usnula jako špalek.

A už dostávám jídlo do ručičky. To mě moc baví, mnohem víc, než když mě jen krmí lžičkou. Strašně mi chutná třeba kůrka od chleba. Tu si spokojeně žužlám třeba půl hodiny. Jenom máma říkala, že si nikdy nedovedla představit, jak s takovým malým kouskem chleba dokážu zašpinit sebe i celé své přilehlé okolí. Já tvrdím, že všechno jde, když se chce. Takovej hodně ožmoulanej a ocucanej drobek, když se rozmázne po bílým tričku, tak to vydá skoro za přesnídávku. Vřele doporučuju.

Jé, Jíro, já jsem taky objevila kouzlo dudlíku teprve až teď, v pokročilém věku. Teď jsem zjistila, že je to docela dobrá hračka, která se dobře ožužlává ? ale musím si ho do pusinky strčit sama, dobrovolně, Dřív mě dudany dokázaly leda tak spolehlivě naštvat. Když se mě ho pokoušeli vpravit do pusinky, tak jsem předvedla ukázkový příklad hysterického záchvatu. Protože mě nějakým šidítkem neošidili, já jsem chtěla vždycky jen originál, t.j. mámino prso. Což mi teda připomíná, že v jedný věci tvoje maminka nemá ani za mák pravdu. Jako že na cecíky byste byli fixovaný víc vy, kluci. Tak to teda prrr!

A ještě se musím pochlubit, že už si umím sama sednout. Ne, jak to popisujou v těch chytrejch knížkách ? teda z kleku, ale normálně zleže. Ještě teda ne, když ležím na úplný rovině, ale když mám pod sebou maličký polštářek nebo, když je matrace podložená, tak se mi to podaří.

Tak jsem se tu vypovídala za 2 týdny, a ještě se mi sem tlačí máma. Takže se loučím a všem přeju krásné Velikonoce!

Papá
Terezka (8m) a máma Zuzana

Jiřinko, s odstavením sama ještě zkušenost nemám. Takže zase můžu jenom ocitovat, co říkala moje doktorka. Sice to spíš myslela na případ, když už je dítěti tak rok, takže už tu pevnou stravu má jako hlavní jídlo, ale možná to půjdu použít už dřív, nevím. Radila, že několik týdnů při každý příležitosti zkoušet tu láhev podávat (i když prý kojeňátka si na ní hodně těžko zvykají a umělý mlíčko jim nejede), a potom v nejhorším nechat mrňouska na víkend na starosti tatínkovi nebo babičce ? v zá:,–(ě asi někomu, kdo má pevný nervy, a odjet. Prý když to dítě to mlíčko necítí, tak si spíš odvykne. Zní to možná krutě, ale když s sebou budeš mít mobil, tak v případě nějakých hodně velkých scén, můžeš ten experiment přerušit. Pro Andreu: asi to není zrovna nenásilný a láskyplný návod, uznávám. Taky si to až tak úplně nedovedu představit, takže nevím, jak to vlastně jednou provedu. Chtěla jsem původně kojit max. do roka, ale Terce bude za chvíli 9 měsíců, a frekvence kojení se nesnížila ani o trošku. Tak jsem na to zvědavá.

A ještě k tý kašičce. Já jí dávám Terce večer po koupání z takový lahvičky, ale ne s dudlíkem, ale s hubičkou. Taky jsem vyzkoušela všechny možný lahve, ale nakonec uspěla až tahle ? taková dost levná, myslím, že od Bočka. Tak jsem si pak naivně myslela, že tohle je pro Terču nějaký oblíbený tvar a koupila jsem ještě jednu, že jí do toho budu dávat pití (který jinak úplně odmítá). Ale to ani omylem. Jediný efekt je, že se někdy nechá ošulit a vrhne se po tý lahvičce, protože si myslí, že je v ní kaše. Ale jak z toho vyteče nějaký nápoj, tak to hned zase zhnuseně vyprskne.

Zuzana

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 18.04.03 11:49

Ahoj kluci, holky a hlavně Jíro,
já ti tak závidím toho brášku (nebo sestřičku?), budeš si mít s kým hrát a koho opatrovat, to moje maminka mi asi žádného sourozenečka nepořídí, prý by se k nám nevešel, ale až budu větší, tak ji zkusím přemluvit. Nejdřív si ovšem poslechnu tvoje zkušenosti a pak se rozmyslím.
Teda Jíro, úplně s tebou souhlasím v tom, že mámino mlíčko z prsíčka je nejlepší, na mě to taky zkoušeli, strkali mi do pusinky něco gumového a furt z toho kapalo něco, co chutnalo jako vylouhované piliny, tak jsem ten dudlík stiskl dásničkama, já ještě zoubky nemám, s těmi to jde určitě líp, no, a potom už z toho nic neteklo, akorát tak maminčiny nervy, takže jsem stejně nakonec dostal to prsíčko a mám ho doteď. Už se děsím, až maminku zase přepadne nějaká dokrmovací mánie.
V noci stále spinkám s maminkou v posteli, ale už se vzbudím tak maximálně dvakrát až třikrát za noc, je mi úplně jasné, že se mi, vy celounocspáči, posmíváte, ale já to dělám účelově, kdybych spinkal celou noc, tak mě mamka frkne do postýlky a jde spát k taťkovi dolů do ložnice. On už taky totiž pláče, že je mu tam samotnému smutno.
Představte si, že mi v tom krásném počasí jezdíme ven tak na 6 hodin. Většinou jedeme do města a tam je vám věcí, to vydržím v kočárku třeba hodinu nespinkat a jenom se koukám nahoru na stromy a domy. Ve městě většinou skáknem k taťkovi do práce, tam se nadlábnu a zase drandíme dál. Mamču to evidentně baví a taky říká, že při tom hubne, představte si, že ji přebývá ještě 9 kilo (hrůza, co?), ale žádnou dietku držet nemůže, abych měl dobré mlíčko.
Zítra jedeme s maminkou a tatínkem na velký výlet, jedeme na svatbu až za Brno a budeme tam i přes noc v hotelu, to bude tedy premiéra spaní mimo domov. Maminka říká, že to bude taková zkouška na dovolenou. Na začátku června totiž jedeme k moři, tak ať ví, co jí čeká.
Včera byly u nás na náměstí takové stánečky, ve kterých byla spousta barevných věciček, no to jsem koukal, tak mi mamča koupila alespoň malou pomlázku, takže se všechny holky těšte, všechny vás tady vyšlehám aspoň přes počítač. A aby mě beránek nepokakal, tak se mamka utrhla a koupila mi v Nextu mikinku, na které je aspoň vrtulník, když ne letadlo.
Tak se mějte hezky, zase se sem cpe mamča, a po Velikonocích vám napíšu, jak dopadla ta svatba
Vojtíšek ml. (za 2 dny 5 m.)

PS: ahoj holčiny, v souvislosti s Jiřinčiným těhotenstvím, jsem se vás chtěla zeptat, kdy jste po porodu dostali menses, prosím, připište i dobu kojení. Já jsem to stále nedostala a musela jsem se jít ujistit na gyndu, zda nečekáme mimi. Byla jsem tam s Vojtíškem a paní doktorka si dělala srandu a říkala mu, že bude mít sestřičku. Pravděpodobně se s tímto setkává častěji.
Taky jsem se vás chtěla zeptat, jak se tváří okolí na to, že tady surfujete a máte kamarádky na netu, když to někomu řeknu já, tak se na mě dívají stylem, chudinku, až takhle jsi dopadla. Ale já jsem, díky netu a hlavně díky vám, naprosto pohodová maminka a pokud mě něco rozhodí, tak mi nejvíc pomůžete vy.
Díky vám
Zuzka (26)

PS2: Jiřinko, co se týče přechodu na láhev, tak nám se to samozřejmě nedaří také, ale moje švagrová to udělala tak, že v ni měla připravenou láhev s mlékem a když se malý zahlásil o jídlo, tak k němu šel manžílek a proběhlo to bez protestů. No, myslím, že za zkoušku to stojí.

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 18.04.03 11:51

Oprava:
PS2: Jiřinko, co se týče přechodu na láhev, tak nám se to samozřejmě nedaří také, ale moje švagrová to udělala tak, že v noci měla připravenou láhev s mlékem a když se malý zahlásil o jídlo, tak k němu šel manžílek a proběhlo to bez protestů. No, myslím, že za zkoušku to stojí.

David1
Kecalka 287 příspěvků 18.04.03 14:56

Ahoj kluci a holky

Zdravím také našeho nového budoucího kamaráda nebo kamarádku. Těším se, až nám bude vyprávět taky své lumpárničky, ale takhle malililinkatá miminka jsou asi moc hodná.

Jíro, tak ty budeš mít teď malinkého sourozenečka. To asi už teď budeš na mamku hodný viď? Ale nenech se ukecat, že jsi starší a že budeš muset být rozumější. Radši občas mamku trochu zazlob, aby věděla že tě má. Tohle já totiž docela znám, já jsem vám ještě ani nestihl napsat, že mám taky brášku. Ale staršího, už mu budou za chvilku 4 roky. A ten taky trochu zlobí ale mamka je ráda, že ho má. A tenhle můj bráška, ten vám je tak pyšný že mě má. Normálně mě ochraňuje. A doma vyhrožoval paní doktorce, když viděl jaký mi to udělala bebíčko na nožičce. Tak jsem rád, že mám takového bodyguarda:)Někdy mi půjčí i svoje hračky, tuhle mi půjčil takové velikánské letadlo. Já bych ho ani neunesl, jenom jsem si ho ošahal. Taky se těším až povyrostu a budeme si spolu hrát a já mu budu brát jeho hračky, hi hi.

Včera jsem byl u nějaké jiné sestřičky, prý se jí říká kalmetizační nebo tak nějak, a ta mi kontrolovala to očkování na ramínku. A mám to dobrý a na další kontrolu půjdu, no zkuste hádat. Tak až mi bude 11 let! Teda to si ani neumím představit, jak už budu velký.

Včera mi mamka dala prosím pěkně kousek jablíčka. I když bych ještě nic neměl ale já jsem na ní dělal takový oči, že neodolala a na chvilku mi ten kousek jablíčka půjčila. No stejně nemám zuby, tak jsem z toho skoro nic neměl. Jen jsem ho malinko ožužlal, no spíš oslintal. To už se těším až budu dostávat takové věci častěji. Pak vám dám vědět, jak mi to půjde.

Dneska ráno jsem tátu pěkně nakopnul:) Já jsem už ležel ve velký posteli a nenápadně jsem se k němu otočil a pak jsem začal trénovat na fotbal, takže jsem si pěkně zakopal:o)

Taky prásknu na mamku, že kolikrát neví v tomhle aprílovém počasí, jak mě oblíknout. Nechce mě zbytečně nabalovat ale zase nechce aby nastydnul. Ale jsem rád, že to mamka poměrně dobře zvládá, taky jsem viděl nějaký kluci a holky ještě v zimním oblečení a to už bylo těch 20 st. To sluníčko je fajn ale jak mi začne svítit do kočáru, tak to dávám hned patřičně najevo. A těším se na to léto, mamka už mi dost vyprávěla. To prý pak budeme chodit i k vodičce, třeba i hambatý. Jé, já už to vidím ty lumpárny. To si s námi ještě pořádně užijou co?

Taky jsme s mamkou mysleli na Šimůnka, ten už bude asi zabydlený. Mamka si pamatuje jak je loni zatopila voda, když bydleli ve svém - nevím jestli si to dobře pamatuju ale snad se to u vás jmenuje Velká nebo Malá Chuchle. Tak ať se ti Šimůnku doma moc líbí a jsi spokojený.
A hlavně už žádnou vodu.

Už toho dnes kamarádi nechám, třeba ještě později něco napíšu, když mi to tu mamka pustí.

Přejeme vám všem hezké svátky velikonoční.

Ahoj Davídek (5m+8d) s mamkou Evou

Zuzka-Terka
Stálice 69 příspěvků 18.04.03 15:57

Ahoj Zuzko,
já taky ještě kojím a teď jsem přesně 1,5 roku bez menstruace a přiznám se, že mi vůbec, ale vůbec nechybí. Dokonce si mi ani nechtělo začít používat Exluton, abych si jí náhodou nevyvolala, i když jinak jsem byla spoustu let zvyklá jenom na HA. Tak teď musíme s ochranou improvizovat.
Ale ať - hlavně si to musíme dlouho bez ní užít.
Měj se,
taky Zuzana od Terezky

Milada01
Kecalka 174 příspěvků 18.04.03 16:11

Ahoj Zuzko!
Já jen stručně před naším odjezdem na velikonoční svátky k těm měsíčkům. Adámek bude mít v sobotu osm měsíců, já plně kojím a zatím stále nic. Ale přiznám se, že jsem se nad tím ani trochu nepozastavovala. I když minulý týden mě docela bolelo břicho, jakobych to měla dostat, tak s sebou už raději preventivně vozím všude vložky.
P.S. Ale vůbec mi ten pravidelný cyklus zatím nechybí!!!
Ahoj a pozdravuj Vojtíška! Milada.

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 18.04.03 16:44

Ahoj Zuzko,
já jsem právě ten Exluton začala brát a asi 5 dní jsem špinila, což jsem považovala za menstruaci, ale od té doby cca 3 m. už zase nic.
A abych řekla pravdu tak mi to taky vůbec nechybí.
Zuzka od Vojtíška ml.

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 18.04.03 16:48

Ahoj Milado,
představ si, že já mám tyhle pocity pravidelně jako menses, ale nikdy se nic nedostaví. S těma vložkama bych to asi měla taky tak dělat.
Moje mamča i babička nechápou, jaktože jsem to ještě nedostala, oni prej na to naběhly hned po šestinedělí, ale nevím, zda kojily.
Díky a hezké svátky
Zuzka od Vojtíška ml.

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 18.04.03 18:49

Ahojky novopečená „miminkonosko“ Jiřo a Vrabčáčku!!!

I my se připojujeme ke gratulacím k tomu maličkýmu v bříšku, hlavně ať vám to všechno probíhá v klidu, zvládáte to a jste zdraví.

Tenhle týden bylo krásně, tak jsme skoro každý den cestovali někde venku, včera jsem se byl podívat na náš nový byteček, jak tam pokračují úpravy a práce. Viděl jsem svůj nový pokojíček (zatím tam mám akorát radiátor topení :o) ). Mamka si pochvalovala, jak má pěkně obloženou kuchyň, koupelnu a záchod. Takový věci mě moc nezajímají, hlavně aby tam bylo hodně hraček a hodně místa na lezení a na blbnutí :o).

Včera jsme s maminkou malovali a vyfukovali vajíčka (já jsem asistoval, ale mamce se to moc nelíbilo :o) a dostal jsem malinkou pomlázku, kterou jsem si nejdřív málem nacpal do krku a následně málem vypíchl oko :o)) a pak jsem z ní aspoň otrhal ty mašličky :o), tak táta říkal, že mi na pondělí koupí novou. Taky u nás doma máme stromeček, ale jiný než na vánoce - je v takový veliký váze a maminka říká, že je to vrba a visí na ní krásný barevný velikonoční ozdobičky a malovaná vajíčka - to by se mi líbilo to všechno oškubat a převrátit na sebe :o)). Dneska jsem od jedný tety dostal čokoládovýho zajíčka, ale mamka mi ho hned zabavila hned jak jsem začal ožužlávat ten alobal :o)).

Teď čekáme na tátu, přijede za chvíli a skočíme spolu do vany, tak už se těším. Mám už zdokonalený to hopsání v postýlce a vydržím tak třeba i půl hodiny. Nejdřív si sednu, pak se rukama chytnu špryclí, přitáhnu se, ručičky dám až na´horu na hranu postýlky, vzepřu se na nohách a stoupnu a pak skáču a péruju. Táta se směje, že tam chodím jak hladovej lev v kleci :o)), máma se bojí, abych si ty nožičky ještě zbytečně nepřetěžoval, ale pan doktor jí uklidnil, že to nevadí, že když už to dokážu sám a nikdo mě zbytečně nestaví, tak že je to vpořádku. Takže máma očekává, že asi za pár týdnů začnu ťapkat - můj bratranec začal chodit na konci 9.měs, tak ho třeba napodobím :o)), nebo ještě předběhnu :o))) :o)))).

Tak se mějte krásně a užijte si velikonoce (holky pozor ˇat nedostanete na prďku - i když vy jste ještě vycpaný plenama :o) ).

Šimon + Martina (7 a něco měs)

P.S.
Jak tady minulý týden psala Jiřka o tom překvapení, hned mě to napadlo, o tom dalším bříšku. Řeším teď taky problém, i přes antikoncepci se mi menstruace zpozdila už skoro o 14dnů a už 4 dny mám doma těhotenský test a stracjy se ho bojím udělat, ale vlítnu na to asi zítra ráno, když bude přítel doma :o)). U mě by ale asi nešlo o radost, protože na teď jsme si další miminko rozhodně nenaplánovali a pořád přemýšlím co bych dělala.....ale asi bych zatím Šimůnka nechala bez sourozence. Mám toho plnou hlavu, až budu vědět víc, dám vám vědět, třeba jen maluju čerta na zeď ......
Tak zatím pa a držte palce, ať se objeví jen JEDNA čárka!!!
Martina

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 18.04.03 18:52

Ahoj,kojím 9 měsíců a zatím taky nic..ale asi dvakrát mě za tu dobu pobolívalo břicho,takže hormony asi nějak fungují..doufám,že si to „bez cyklu“ budu užívat ještě dlouho..Co se týče kámošek na netu, mi taky hrozně moc pomáhá,že vás mám!!Když jsem s Ondráškem prožívala složitější období,vždy jsem se uklidnila při čtení Vrabčáka…Papa An­drea

vercasvob
Stálice 93 příspěvků 18.04.03 20:18

Ahoj Zuzko,
Já kojím 8 měsíců a taky jsem to ještě neměla,je to bezva,vůbec mi to nechybí:o))
Po prvním porodu jsem to dostala hned po šestinedělí a pak už každý měsíc skoro pravidelně.
Antikoncepci nemám žádnou,ani po Kristýnce jsme nic nepoužívali,až když jsme chtěli druhé tak jsme to zkoušeli s přestávkami asi půl roku.
Já mám dost kamarádek s dětmi,ale stejně strašně ráda chodím k Vám na net,protože máme všechny většinou dvě děti,a když se chceme navštívit,tak je vždy některé nemocné(většinou zrovna moje Kristýnka)já jsem moc ráda,že něco takového je!!!!!
Ahoj Verča

Zuzka-Terka
Stálice 69 příspěvků 18.04.03 21:44

Čau zlobidla,

musím Vám ještě zatepla napsat, jak jsem dneska málem přivedla svoji maminku k infarktu.

Večer mě dala normálně do postýlky, já jsem se tvářila, jako že za chvíli zaberu, tak mi máma jen pustila kolotoč a odešla. Normálně si jen tak párkrát kníknu (někdy ani to ne) a spím.

Ale dnes mamka uslyšela po 5 min. z pokoje hrozný řev. Tak tam hned šla a málem jí vypadly oči z důlků. Já jsem stála (!!!) v postýlce. A představte si ona z toho neměla radost, ale vypadala, že se tam složí. Postýlku mám totiž pořád ještě ve střední poloze, takže mi ta ohrádka sahala kousek nad kolínka.

Mamka si sice před pár dny po přečtení článku od Šimůnkovy maminky říkala, že už mi taky musí tu postýlku dát na nejnižší rošt, ale táta nemohl najít ten klíč, kterým se to montuje. Tak si jen napsali na seznam, že si ho musí co nejdřív koupit. Ale silně podcenili moji šikovnost. Nenapadlo je, že je to spíš otázka hodin, než dnů či dokonce týdnů, kdy se postavím.

Naštěstí jsem se nějak zamotala do kolotoče, takže jsem nevypadla, než máma přiběhla. NE, to říká maminka, že: „naštěstí“. Já jsem právě byla nejvíc naštvaná, že jsem se do toho blbýho kolotoče zašmodrchala a nemohla jsem z tý postýlky vylézt, jak jsem původně chtěla.

Takže klíč, neklíč, postýlka se přemontovávala ještě v noci (pozn. mamky: najednou to šlo i šroubovákem a kombinačkama, ach jo). A já mám po srandě. Když jsem zjistila, v jakým jsem to vězení, tak jsem se pěkně rozplakala. Uznejte, že to nemá cenu.

Ale teď už se mi fakt klíží očička, takže jdu spát. Dobrou noc, ať vás blechy štípají celou noc!
Terezka (8,5 m)

Píšu to v rychlosti, abych vás všechny varovala, kdybyste ještě někdo něměl předělanou postýlku. Vůbec se mi nechce si představovat, co se mohlo stát. Fakt jsem měla po dlouhý době pocit, že potřebuju panáka. Tak jsem si nalila aspoň dvojku vína.

Proč jen jsem si, Martino, nepřečetla líp tvoje vyprávění z minulýho týdne! A to je Šimůnek dokonce mladší než Terka, i když teda ve všem neuvěřitelně předčasně vyspělý. Ale stejně mě to mělo napadnout.
Zaplaťpánbůh, že se nic nestalo.

Zuzana

Zuzka-Terka
Stálice 69 příspěvků 18.04.03 21:54

Ahoj Martino,
myslím, že je to normální, že tak brzo po těhotenství je menses rozkolísaná a nepravidelná.
Ale každopádně držím palce, ať to zítra dobře dopadne! U Tebe teda obráceně, než u Jiřinky.
Jiřinku moc obdivuju a přeju jí, aby jí to vyšlo, ale sama si další mimi taky teď vůbec nedokážu představit, takže se plně dokážu vžít do Tvých pocitů.
Ale to bude dobrý, uvidíš.
Ahoj
Zuzana od Terezky

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 18.04.03 22:08

Ahoj Zuzko,
tomu našemu Vojtovi je 8,5 měsíce a taky ještě pořád nemám menzes a sem takhle šíleně spokojená,asi jako všechny ostatní. Exluton beru asi od Vojtovo třech měsíců a bez problémů,ani sem nešpinila,nic takovýho.I když náš Vojťan naložený většinou celou noc u mě v posteli je bezkonkurenčně za všechny antikncepce.
Marně vzpomínám,kdy sem to dostala,když se narodila Terka,myslím,že někdy po jejích šesti měsících,ale už si to vážně moc nepamatuju.
Mějte se s Vojtíškem hezky a užijte si velikonoce.
 Stáňa

Zuzka-Terka
Stálice 69 příspěvků 18.04.03 22:08

Ahoj Jani,

nemusíš se omlouvat, že Ti není hej! Od toho přece taky tenhle deníček je - svěřit se i se svým trápením. Vždyť my to všechny víme, že s miminkama to není vždycky jenom období vrcholnýho štěstí a pohody, ale že je to občas taky trošku o nervy.

Co bych Ti přesně poradila, nevím. Snad jen to, aby ses snažila občas někam vypadnout a nechat hlídat Pajáska někým jiným. Je možný, že si zvykne na to, že u něj nejsi celých 24 hodin jenom Ty, ale že s ním může být taky někdo jiný, jemu blízký.

Ale minimálně se aspoň uleví Tobě. A tomu věř, že to je strašně důležitý i v zájmu Pajáska! Kdyby ses nervově zhroutila a musela do nemocnice, tak by se stejně musel obejít bez maminky.

Ale je možný, že to na něj zabere. Terča sice taky kvílí, když odcházím z místnosti třeba na záchod, maximálně vydží být sama 5 - 10 minut, a to musí být v televizi Teletubbies. Ale s překvapením jsem teď několikrát zjistila, když jsem byla několikrát na chvilku v práci, že se tam nechala hlídat pro ní úplně cizí ženskou a smála se na ní. Jednou s ní dokonce byla 2 hodiny.

Každé dítě je jiné, ale v každém případě bych Ti radila, abys to zkusila.

Přeju mnohem lepší náladu, a uvidíš, ono se to časem zlepší.

Pusinku Pajáskovi
Zuzana od Terezky

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 18.04.03 22:45

Ahoj Jano.
vím,že některá miminka sou opravdu hodně moc citlivá a prostě si to prožívají až takhle jako ten tvůj brouček.Náš Vojta s tím začal taky někdy od ledna a pořád je to stejný,absolutně nesnáší cizí lidi(to jsou pro něj skoro všichni,ani u táty nevydrří dlouhou),někdy se nechá pochovat,ale musím být v dohledu,většinou ale začne hned řvát jak pominutej a uklidní se až když si ho vezmu zpátky.Po bytě za mnou leze jako pejsek a věší se mi na nohy abych si ho vzala k sobě.V kočárku je moc hodný,jenom nesmím od něj nikam odejít,pořád si mě prostě hlídá.
Doma máme vyzkoušeno,že když odejdu a nevidí mě,většinou mě přestane hledat a uklidní se, ale muž říká,že stačí,když jenom uslyší můj hlas a hned je po klidu.
Určitě vyzkoušej,jít někdy někam bez něj,třeba to zabere,uvidíš.Asi je Pajásek hodně citlivý,moje kamarádka měla taky takového chlapečka,říkala,že ho prakticky do roka nesundala z ruky.Myslím si,že neni moc rozmazlování,když mu prostě vyhovíš,protože to asi potřebuje.Taky z tebe určitě cítí nervozitu a to mu vadí,je to prostě takový začarovaný kolotoč.Ale neboj,ono to všechno jednou bude dobrý,čas tak rychle utíká a i když se tyhle chvíle zdaj nekonečný,než se naděješ,budeš s nostalgií vzpomínat jaký to bylo,když byla máma ještě celý svět.
Přeju ti hodně pevné nervy a věř,že v tom nejsi sama.
Stáňa od závisláka Vojty

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 18.04.03 23:29

Moc zdravím vás všechny velikonočně naladěné lumpíky a lumpice!

No jejej,včera sem stihnul jenom blahopřát Vrabčákovi k sourozenci a dneska sem měl co dělat, než mi to tu maminka všechno přečetla.
My si teď užíváme hezkého počasí (dneska teda nic moc) a jsme hodně dlouho venku.To je paráda,když nemusim mít žádnou deku,jen si tak sedím v mém kočárku předělaném na sporťák,sluníčko mě šimrá do nosánku,ani se mi spinkat nechtělo,musel sem všechno pořádně sledovat:děti,pej­sky,kytičky,stro­my,vodičku,ptáč­ky,prostě je na tom světě moc krásně,když je takhle hezky.Představte si,že u nás postavili na louce nějaký velikánský stan,prý se tomu říká cirkus, dovnitř mě sice nevzali,ale venku se pásli koníčci a velbloudi.Mě se tolik líbili,že mě maminka jednoho malého poníka nechala pohladit,bylo to bezva,ještě nikdy sem tak velká zvířata neviděl.
U nás doma taky visí na větvičkách taková barevná vajíčka,ale nechtějí mi je půjčit,to mě štve,já bych je přeci jenom trochu pomačkal a ožižlal! Za trest sem mamce nedovolil žádný úklid,jen ať si nemyslí,žádný mytí oken a podobné nesmyly! jen vysávat jí nechám,já teď miluju vysyvač! Jak začne bzučet,hned sem u něj a sleduju,jak bručí a vrčí,chtěl sem taky ochutnat ten provázek co od něj vede,no samozřejmě mi ho hned berou,to je k vzteku a tak se taky pěkně vztekám,když se mi něco nelíbí.Další můj oblíbený bručoun je mixér,jak ho slyším,hned se chechtám,čekám totiž nějakou dobrůtku pro mě.
Mě doma dali taky postýlku o stupeň níž,hned jak sem začal lézt.Dokážu se v ní už postavit,zkouším se stavět,kde se dá, jenže pak se neumím dostat zpátky na zem.Někdy začnu plakat,aby mě sundali,jindy se prostě pustím a padám a to prosím rovnou na záda a na hlavu! (pozn.mamky - je to hrůza,většinou prostě zapomene,že se musí držet,najednou se pustí a spadne dozadu rovnou na hlavu,je to pěkná rána a pak šíleně pláče.Pořád ho hlídáme,ale fakt to nejde uhlídat, mám pocit,že mu brzy budeme muset pořídit helmu, vypadá to,že budeme mít takový to dítě,který když spadne,dopadne pokaždý na hlavičku)
Jo,jo, jen ať vědí,že mě mají,žádná pohodička nebude!Chtěli mě,tak teď si nemůžou stěžovat,no nemám pravdu?
A možná na tom něco bude,že my Vojtíškové budeme jednou akrobati,protože mě už se povedlo vyskočit v noci bez úhony z postele na zem a taky teď moc rád visím hlavou dolů. To sem se takhle jednou pokoušel vyskočit mámě z náruče,ale držela mě pevně, jenom sem trošičku visel hlavou dolů a hrozně se tomu chechtal.Tak mě takhle mamka občas pověsí jako netopýra,vypadá to prý hrůzostrašně, ale mě se to moc líbí a směju se na celé kolo.
Davídku,já sem taky moc rád, že mám sourozence, je takhle o moc větší legrace. Mojí ségru Terezku maminka dokonce přestala brát ssebou do poradny na očkování, protože řvala víc než já,když mě píchali do těch nožiček.Ona mě totiž „šíleně miluje“,tak to aspoň říká.
Takže vám všem přejeme veselé velikonoce, všichni si to hezky užijte, holky moc nám klukům nezáviďte pomlázku, mám dojem,že letos nám jí stejně asi rodičové nepůjčí a čokolády nás taky nenechají ochutnat, snad budeme mít všichni trošičku štěstíčka a podaří se nám zmocnit se něčeho velikonočně zajímavého, aspoň obal od zajíce by byl prima,ne?
Pusinku všem holčičkám na zadeček,aby je šupání moc nebolelo posílá Vojtíšek st. a Stáňa

Tony1
Stálice 83 příspěvků 19.04.03 00:06

No teda holky,
tak to si fakt užívejte. Já jsem dostala první měsíčky asi před týdnem (kojím 6 a půl měsíců, a i když jsme teď začali s přikrmováním, tak pořád kojím tak 6× ve dne a 2×-4× v noci, což mi připadne docela hodně) a úplně jsem zapomněla, co mám dělat! Ještě trošku doufám, že to bylo jenom takové připomenutí, které se příští měsíc neobjeví, ale uvidíme.
Ahoj, Mája

Tony1
Stálice 83 příspěvků 19.04.03 00:10

Ahoj Jani,

taky nemám žádnou konkrétní radu, ale posílám ti aspoň pozdrav a povzbuzení. Taky mi připadne jako nejlepší nápad občas Pajáska vrazit tatínkovi nebo babičce, máš-li ji po ruce, a vypadnout ven, třeba se jen proběhnout na půl hodiny bez dítěte na krku.

Vím, že u jedné mé kamarádky to probíhalo taky takhle natvrdo, ale po pár měsících (od 8. do 11.) to prostě přestalo samo. Ona se snažila hodně s ním chodit mezi své kamarádky a známé, jednak aby sama vypadla z domu, jednak aby si malý zvykal, že i druzí lidé jsou prima na hraní a zábavu. No a můj synovec lozil za svou maminkou velmi intenzivně i ve svých dvou letech a to tak, že si sedl za dveře záchoda, škrabal na ně a volal Mami, ty čuráš??? :o)) No, já jsem přesvědčená, že za pár týdnů se u nás rozjede něco podobného, už teď to trošku nabírá točky a taky je každý můj odchod z pokoje doprovázen nešťastným pobekáváním a k večeru řevem, ale s babičkami nebo jinými blízkými lidmi zůstane Toník zatím v klidu.

Držím vám palce, ať je brzo líp. Pohlazení Pajáskovi a tobě taky, ahoj Mája

Tony1
Stálice 83 příspěvků 19.04.03 00:11

Ahoj Terko,

to ti musím napsat, jak ty mámy máme na háku stejně - já jsem taky spokojené a řehtající se miminko, když mě třeba vozí v kočáru babička, ale jak vidím, že se blíží mamka, tak udělám z pusinky rohlík, začnu dělát böböbö a pak se rozeřvu. Je prostě potřeba dát jim jasně najevo, že nemají nikam chodit, máš úplnou pravdu. Vždyť co by jim to udělalo, kdyby na nás dělaly cukrbliky duo s tou druhou hlídající osobou, ne?

Tak jsem rád, že jsme v tom zajedno a přeju ti, ať je mamka pěkně doma. Pa, Toník

Tony1
Stálice 83 příspěvků 19.04.03 00:13

Holkýýý,

já už mám taky mrskačku, tak hody hody doprovody, vystrkujte prdelky!!! Ale nebojte, já to vezmu jen tak jemně. Opravdově se vyřádím na mamce - tu teď miluju tak, že někdy až křičí. Dávám jí pusinky tak, že si narvu celou její tvář do pusy a spodníma zoubkama koušu do té čelisťové kostičky a přitom si ji přidržuju za vlásky. Ta ječí!!!

To jsem rád, že se s prsíčkovejma děckama shodneme, že to umělý mlíko z prášku do nás nedostanou. Mamka sice všude vykládá, že když mám hlad, tak ho vypiju, ale to se stalo jednou jedinkrát víceméně omylem, protože jsem byl tak překvapenej, že jsem asi 10 ml vypil i z toho strašnýho gumovýho famfrňousku. Ale to už je dávno, to jsem byl ještě malé děcko…

Mám za sebou velkou rodinnou návštěvu - přijelo za mnou pár prapříbuzných, samý ženský. To vám bylo nějakého kukuku, bububu a ahatě! No, když jsem viděl, jak na mě za jejich zády mamka mrká, ať se aspoň usměju nebo hlavně ať neřvu, tak jsem jí udělal radost a choval jsem se nesmírně způsobně a zdvořile jsem se usmíval. To se mně oplatilo, protože mi pak prababička strčila do ruky ořechovou buchtu a u stolu mně nechali osahat masíčko na talíři - žůžo. (Fořt by z nás měl radost…:o) Do albíčka jsem vrzla dvě ilustrační fotečky, které by jistě mohly být doprovodnou ilustrací ke kapitole ?Nevhodně živené děti? )

Tak kluci, v pondělí buďte něžní, ať to holky nebolí a nepřijdem o nevěsty; a holky, čím rychleji tu pomlázku klukovi vyrvete z ruky a ožužláte, tím menší pravděpodobnost, že dostanete namrskáno. Ale trošku se nechte, abyste byly v dalším roce zdravé :o) Krásný velikonoční víkend všem a prima den navíc s nepracujícími tatínky vám přeje Toník

Já se připojuju s pozdravem a přáním pěkných Velikonoc a jinak jsem zticha, protože mě ta pokousaná pusa fakt dost bolí :o) Ahoj všem, Mája

Zuzka-Terka
Stálice 69 příspěvků 19.04.03 14:20

Nápodobně Toníku,

taky Ti přeju, ať máš maminku hezky pořád vedle sebe, ať si nikde bez Tebe netrajdá. Vždyť si nás pořídily, tak ať nám teď nikam neutíkají. Vyřádit se mohly za mlada.

Hlavně, že si to umíme zařídit.

Pápá
Terka

David1
Kecalka 287 příspěvků 19.04.03 14:48

Ahoj Zuzko

Já jsem taky ještě nedostala měsíčky a doufám, že se jen tak brzo neukážou.
Kojím plně něco málo přes 5 měsíců a na kontrole v šestinedělí jsem si pro jistotu nechala předepsat Exluton. Myslela jsem, že to pak hned dostanu ale nedostala. Kdybyste viděly, jaký jsem měla strach. Další mimčo už totiž neplánujeme. Ale další měsíc zase nic a to už jsem si dělala testy.
Teď už vím, že se prostě nemusejí ukázat a ani nevím kdy to pak zase dostanu. Jestli až přestanu kojit úplně nebo až začneme s příkrmem. Nechám se překvapit:)

Tak se měj.

Ahoj Eva od Davídka

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 19.04.03 17:20

Ahoj Zuzko,

je fakt, že bychom ty naše mazlíčky neměly podceňovat a žít v klidu, že tohle přeci ještě dmůžou udělat nebo dokázat.....Já kolikrát žasnu, jaký akrobace Šimon svede nebo co se mu kolikrát podaří, teď jsem pořád ve střehu :o). S tím postavením se v postýlce jsem taky žasla, ale Šíma měl naštěstí ten rošt už dole, hlavně, že Terka nepřepadla a dobře to dopadlo. Do domácího hlubokýho kočáru, kam chodí Šimon spát na terasu mu už několik týdnů dávám kšíry, protože by vyskočil dolů. Dávám mu je teď radši i doma, když sedí v kočáru a hraje si. Když třeba vařím nebo něco dělám, tak je to mžik, že se otočím a on z toho kočáru vypadne.
Jinak co se týče mých „čárek“ na těhotenském testu, díky za povzbuzení, ale moc se mi to nezdá, protože podle antikoncepce už mám menstruaci skoro 5měsíců pravidelně na den, a najednou tohle.....ten test jsem nedělala, nechci si kazit velikonoce, stejně bych s tím teď o víkendu nic nenadělala, tak ho udělám až v úterý ráno a zajdu hned k doktorce. Ale jsem rozhodnutá, že kdyby tam ty čárky byly opravdu dvě, těhotenství bych přerušila. Včera jsem o tom říkala příteli, ten by souhlasil s dalším přírůstkem, dokonce se mu to zdá jako dobrý nápad, že by měl Šimon takhle brzo sourozence, ale mě se to nelíbí. Navíc Šimon se narodil císařem a když jsem se ještě v porodnici ptala doktorky, kdy bych mohla nejdřív těhotnět, odpověděla mi, že příští rok na podzim. A u mě by s největší pravděpodobností šlo znovu o císaře. Ale i kdyby v tom nebyly tyhle zdravotní komplikace, stejně bych teď další miminko nechtěla, připadá mi, že by se Šimon musel už takhle brzo o mě a o tátu dělit s někým dalším a že bych se mu nemohla věnovat na 100%, kdybych měla ještě miminko, vždyť by mu bylo teprve 15 měsíců!!!! Obdivuju Jiřku, že do toho jde, to by tady z nás asi te´d málokdo (nebo je tu ještě někdo???) a těším se na další díly, jak jim to půjde s rostoucím pupíkem :o).
Tak papa a ostříží zrak na Terezku!!!!
Martina

Jirina
Neúnavná pisatelka 15239 příspěvků 19.04.03 20:42

Ahoj mamky i miminkové,

moc vám všem děkuji za vyjádřenou podporu. Jsem moc ráda, že vás mám, a ujišťuju vás, že i já vám dávám přednost před svými fyzickými kamarádkami.

Nebojte, ani na chviličku jsem nepomyslela, že bych Vrabčákův deníček ukončila. Chci ho vést minimálně do prvních narozenin, to máme ještě 20 dílů! Je pravda, že to asi nemůžeme psát navěky, takže pak možná (po dohodě s vámi, samozřejmě) změníme frekvenci na měsíční, ale to je zatím daleko.
Spíš jsem myslela, že se „rozdvojím“ a budu přispívat k Brusince. Brusinko a ostatní, už jsem váš deníček několikrát četla, takže vás zdravím a doufám, že se mi podaří občas k vám zaskočit a něco napsat. Když byste potřebovaly rady od „zkušené“ těhule (sama se tomu výrazu směju) tak mi klidně napište sem, ostatní mamky se určitě rády přidají :o) Nemůžu ale nic slibovat, nějak mi ta korespondence přerůstá přes hlavu. Zatím píšu na úkor večerní televize (žádná škoda) nebo během dne když Jíra spinká (na úkor domácích prací). Tak pokud budu zvládat i nadále, určitě k vám zaběhnu :o) Ještě jsem třeba chtěla kouknout na receptíky snažilek, ale jelikož to nejde celé rozbalit a číst off-line, tak mám asi smůlu.

Ještě jsem chtěla k té menstruaci. Já už to tu psala někdy v prosinci nebo lednu, těšila jsem se, že během kojení budu mít pokoj. Doktorka mi sice říkala, že sice menstruuje tak jedna kojící žena ze tří, ale jelikož nikoho jiného takového neznám, myslela jsem, že i já budu ta co má pokoj. Opak byl pravdou, a to hned tři měsíce po porodu a od tý doby pravidelně. První co mě napadlo - okamžitě se toho zbavit, no a druhý mimísek byl ten nejjednodušší důvod :o))
Pokud to někoho zajímá - vyšlo to třetí měsíc snažení, pro srovnání Jíra vyšel hned napoprvé.

Příští díl budu posílat Šárce až ve čtvrtek - za prvé vám napíšu zatepla novinky z ultrazvuku, a taky bude mít Jíra svátek, takže se bude chtít pochlubit co dostal za dárečky. Takže se tu sejdeme až v pátek, možná v sobotu, záleží na Šárce jak jí to vyjde.

Tak se mějte fajn a díky.
Jiřina od Jíry

vercasvob
Stálice 93 příspěvků 20.04.03 10:04

Ahoj Martino,
Jsem moc zvědavá,co ti ten test ukáže!!
Mám tady kamarádku,která má kluka(v září 5 let) a holčičku(skoro 11 měs.) a té se taky zpozdila menstruace a byla z toho chudák pěkně na nervy:o))
Těhotná nebyla,po týdnu to dostala a neužívá ani prášky.Vlastně byla trochu nastydlá,ty nejsi?Ale dokážu si představit,jak ti je.„o))
Po Kristýnce jsem si taky jednou myslela,že jsem těhotná,dokonce se mi i zvětšilo bříško,ale test byl negativní a bříško se kulatilo po mé konzumaci sušenek“o)))
A co si tak vzpomínám tak jí bylo taky tak asi jako Šímůnkovi,možná byla starší.
Jiřku taky v tomhle obdivuju,já toho mám občas plný zuby,třeba,když jsou nemocné a nebo když obě brečí(Barborku bolí zuby a Kristýnka je vzteklá,to je opravdu paráda:o)) )
Ale stejně bych to neměnila!!!!
Tak pak mi dej prosím vědět jak jsi dopadla!!
Měj se krásně Ahoj Verča

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 20.04.03 12:01

Ahoj Verčo,

taky dík za podporu. Nastydlá nejsem, stresovaná taky ne, tak nevím, čím to zpoždění omluvit :o))). A navíc mám podivný chutě, jako třeba na uzený rybičky a hned nato jablkový knedlíky se šlehačkou…no uvidím, svět se nezboří, když budu muset na 2-3 dny do nemocnice, jen by se mi hooodně stýskalo po Šimůnkovi. Ale jak už jsem psala Verče, jsem rozhodnutá, pokud ten test bude pozitivní, takhle brzo po sobě další mimi te´d nechci, až tak za 3-4 roky.
Zatím ahojky a pozdravuj holky, já Ti kdyžtak v úterý zavolám jak jsem dopadla.
Martina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.04.03 16:49

Ahoj Jani,já mám sice taky občas závisláka,ale už celkem chápe,že jsou na světě i jiní lidi,než maminka.Já mám taky občas nervy v kyblíku,když Patrik spustí svůj řev-většinou v době,kdy si sednu a chystám se najíst…taky mě kolikrát napadla podobná myšlenka,jak jsi o ní psala,ale pak se Patas usmál,a vztek byl pryč…je to složité období,ale já taky doufám,že na to budem někdy nostalgicky vzpomínat,až se naši kluci třeba budou ženit… Jani,přeji pevné nervičky,kdyby něco,napiš to do Vrabčáčka,já tam taky psala o své jedné krizovce-celkem nedávné,manželské… Papapa,měj se krásně,vždyt je JARO!!!!! Monča a Patriček(7.měsíců)

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 21.04.03 20:54

Jani,já mám doma taky řádného závisláka(taky se to naplno rozjelo v lednu-že by nějaké erupce na slunci??).Možná Ti pomůže,když si uvědomíš,že každé období je jedinečné a to,co teď prožíváš už se nikdy nebude opakovat…Já už jsem si to taky tak nějak srovnala v hlavě a „mateřskou dovolenou“ si vychutnávám plnými doušky..ale hodně mi pomáhá moje mamka,občas mi Ondru pohlídá(ve dne-v noci je závislost nepřekonatelná-zatím…),takže si alespoň na chvíli vydechnu…papa a držím pěstičky,ať se vše co nejdříve urovná..Andrea

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 21.04.03 21:05

Ahoj Marťo,držím pěstičky,ať se ukáže jen JEDNA ČÁRKA! Potrat bolí na těle(pokud jde o spontánní potrat) i na dušičce(změna hormonální hladiny dá ženě pěkně zabrat..),takže opravdu držím pěstičky,ať je to jen malé zpoždění…Pa Andrea

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 22.04.03 12:01

Ahoj kamarádi a kamarádky,
doufám, že jste si užili Velikonoce tak, jako já. Dostal jsem spoustu vajíček a čokoládiček, ale maminka to schovala a říkala něco o tom, že to dostanu v mlíčku, no nevím, jak to chce do toho prsíčka nacpat, ale důvěřuju jí.

Tento víkend jsem trhal rekordy, najel jsem v autíčku asi 700 km, ale ani moc o tom nevím, protože jsem to celé zaspal. V sobotu ráno jsme vyrazili na svatbu jedné maminčiny kamarádky až někam k Brnu. Zalomil jsem to hned za Libercem a probudil jsem se těsně před našim cílem. A to už jsem měl takový hlad, že mě maminka musela rychle nakrmit a jediný klidnější pokoj byl ten, kde se převlíkala nevěsta, no byl jsem z toho pěkně vyvalený a mamka mě hned po jídle frkla té nevěstě do náruče, aby na mě zablikala foťáčkem a já jsem měl takovou chuť tu nevěstu poblinkat, ale bohužel se mi to nepodařilo. Taky mi ta nevěsta slíbila, že mi pořídí kamaráda, tak jsem na to zvědav, jestli ten slib splní. Jelikož jsem byl po jídle, tak jsem byl velmi spokojený a všechny svatebčany jsem obdarovával zářivými úsměvy, no prostě jsem byl opět to nejhodnější miminko. Na obřad mě mamka s sebou nevzala a tak mě taťka vozil venku a já z toho usnul, ale jenom na chvilku, abych nepropásl tu nevěstu, až půjde z radnice. Mamka mi říkala, že tohle s tatínkem taky dělala, ale že to jsem nebyl ještě ani malinké semínko. Jé, to mi přišlo moc legrační, že jsme ze semínka, stejně jako kytičky:).
Potom jsme dorazili do hotelu, kde se měla konat hostina, ale ti moji rodiče mě zase chtěli o tu zábavu připravit, frkli mě do kočáru a vozili mě po lese. Tam se mi moc líbilo, jak nade mnou byly ty větvičky a tak jsem rodiče trochu napínal a usnul jsem těsně 5 minut před tou hostinou. Maminka mě nechala spinkat venku a hlídala mě nějaká chůvička. Jenže mamka stejně klid neměla, protože venku zpívali ptáčci tak silně, že ta chůvička neustále něco hlásila, ale já jsem spal jako dudek. Po hodince jsem se probudil, abych si tu svatbu taky trochu užil a taky že jo, byl jsem neustále v náručí u nějaké ženské (a ty já mám rád), dokonce se mnou i tancovaly na parketu a představte si, že mamča si klidně dvě hodinky někde pařila. A pak už mě to přestalo bavit a tak jsme šli spinkat, ale já jsem poznal, že nespinkám u sebe v pokojíčku a tak jsem se moc často budil a maminka stále běhala po schodech nahoru a dolů, říkala něco o bezva tréninku.

Druhý den jsme vyrazili do Moravské Třebové, kde má tatínek ty akrobatický letadla, aby mi konečně ukázal, na čem že to budu lítat, až budu veliký. No to vám byla paráda, vůbec jsem se nebál, když to dělalo velký rámus, ani když s tím tatínek odletěl někam pryč. Dokonce jsem seděl i v pilotní kabině, asi tím pilotem opravdu, a jestli chceš Vojtíšku st., tak tě vezmu taky do party, když ti ta akrobacie jde tak dobře už teď.
Na tom letišti se mi opravdu moc líbilo a tatínek mi slíbil, že tam budeme jezdit častěji.

Tak to jsem vám popsal můj vzrušující víkend, obrázky z toho výletu si samozřejmě můžete prohlédnout na pilůtkovi (http://family.cz/pilutek) dnes večer.

Mějte se hezky a užívejte si sluníčka
Vojtíšek ml. 5 m.

PS: Vojtíšku st. přeji ti všechno nejlepší k tvému zítřejšímu svátku, ať dostaneš hodně moc dárečků

PS od mamky: tedy řeknu vám, že jako trénink na cestu do Chorvatska to bylo opravdu dost vyčerpávající, ale tomu našemu broučkovi bylo moc fajn. Taky vám musím oznámit, že jsme i přes všechno tohle cestování přibrali za týden 160 g a to pouze s mým mlíčkem, takže vám ještě jednou děkuji za podporu, že jsme nenajeli na umělou výživu. Už začínám věřit, že všechno záleží pouze na duševním stavu a pokud jsem v pohodě, tak i mimi bezva prospívá.
Taky díky za info o mensesu, jsou to velmi zajímavé informace.
 Zuzka

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 22.04.03 12:23

Nazdárek Vojtíšku,
já ti moc děkuji za gratulaci a taky ti přeju všechno nej k zítřejšímu svátku a dárečky si pořádně užij.Mě moc velká oslava nečeká,představ si,že mi maminka nepozvala žádné gratulanty a nařídila jim,aby chodili blahopřát postupně,já se jich všech dohromady totiž bojím a asi bych svátek nesvátek všechno prokňoural. Ale na dárečky se moc těším,i když mamka tvrdí,že z toho ještě nemám vůbec rozum.Taková drzost! Taky mám už od soboty teplotku a sem velikánskej protiva,mamča si myslí,že už by to mohly být ty zuby který se mi někde ještě pořád toulaj,slinim totiž jak blázen.
No a včera mi taky nechali akorát ožužlat zajíce (zabalenýho),ale za chvilku mi ho sebrali,moje mamka si prý chce tu čokoládu taky nějak nacpat do toho prsa,tak nevim nevim,jestli se jí to povede.
Musím také moc poděkovat za tu nabídku ohledně létání, já bych proti tomu nic neměl,ale moje mamka se na to zrovna dvakrát netvářila,prý tu tvojí maminku docela obdivuje, že má tak pevné nervy,protože představa našeho taťky v letadle hlavou dolů se jí asi moc nelíbí. Ale moc se těším na ty fotky,určitě se hned večer podíváme!
tak pa,pa, Vojtíšek st.

P.S.o mamky:Zuz­ko,sem moc ráda,že ste vydrželi u kojení,přesně sem si myslela,že to takhle bude, že Vojtíšek za další týden v pohodě přibere, kdyby náhodou byly zase problémy, dej hned vědět, určitě můžu slíbit i za všechny ostatní,že tě zase plně podpoříme!
 Stáňa

jachymka
Povídálka 14 příspěvků 22.04.03 13:14

Ahoj holky a kluci!

Tedaaáá Vrabčáčku Jíro ty se máš, že budeš bráška!!! Jen si představ ty lumpárny, které se nechají dělat ve dvou. To by se mi taky líbilo, ale máma nechce ani slyšet, prý za pár let, až budu velká…

Já jsem byla v pátek na očkování, které jsem měla dostat už v 5 měsících, ale protože mi po prvních 2 očkováních bylo mooooc špatně, tak jsem tu včeličku do stehýnka dostala až teď. Nebrečela jsem ani když mě sestřička píchala, jenom jsem se na ní vyčítavě dívala. Máma mi objednala nějakou speciální očkovací látku, prý aby mi nebylo zase špatně. Já jsem byla naprosto v pohodě, ale máma měla strach a ani mě nevzala v pátek odpoledne na plavání. To mě teda dost štvalo, protože na plavání chodím moc ráda.

Velikonoce jsem si užila, hlavně to sluníčko a teplíčko. Byli jsme střídavě u jedné a druhé babičky na chalupě, na obě chaloupky jezdím ráda, protože je tam u sousedů spousta zvířátek. Takže už znám pejska, kočičky, slepice, králíky a taky koně. A protože bylo hezky teplo, tak mě máma dovolila lézt po zemi po travičce. To bylo bezva, škubat tu trávu a honit kočku. Máma si pochvaluje, že jsem minulý týden konečně přestala lézt po bříšku a plazit se a začala jsem lézt po kolínkách po čtyřech. Taky bych prý mohla začít běhat po svých, ale to jsem zatím nestihla vykoumat jak na to. Když stojím a chci se někam přemístit, tak si sednu, popolezu a zase si stoupnu.

Mám pro vás tip, jak spolehlivě vytočit rodiče. Našla jsem si totiž na televizi a na počítači takový hezký vystouplý tlačítko, a hrozně mě baví ho mačkat prstíčkem pořád dokola. Tuhle jsem taky pozlobila tátu, když jsem dolezla ke zdi a začala jsem škrábatprstíčkama po omítce. Vydávalo to takový hezký zvuk a tátovi se zježily všechny chlupy - alespoň to teda říkal.

Mějte se všichni hezky, užívejte sluníčko a hlavně lumpačte o sto šest.

Kačenka + máma Petra

jachymka
Povídálka 14 příspěvků 22.04.03 13:49

Ahoj Jano!

neboj, nejsi v tom sama, já mám taky živou , nespavou malou závislačku! Jak mě neviděla, tak řvala jako tygr. Je teda fakt, že když začala lézt po celém bytě, tak zjistila, že si mě najde a pomalu přestala řvát, když jsem odcházela z místnosti. Teď je jí 11 měsíců, a řekla bych, že naopak čeká na každou příležitost, kdy jsem z dohledu, aby mohla udělat nějakou zakázanou lumpárnu. Řekla bych, že to přešlo postupně, jak víc a víc objevovala svět kolem sebe. I když měla taky mezi 8 a 9 měsícem krizovku, když jí lezl první zoubek, tak byla strašně přecitlivělá a nechtěla být ani u táty, pořá se jenom sápala po mně. Teď, pokud jí někdo něco ukazuje a dělá s ní lumpárny (babičky nebo i lidi které moc nezná), tak ji zase nemůžu odtrhnout a nechce být se mnou.
Taky mám občas nervy nadranc a na malou i vyjedu, i když jsem jinak flegmatik. Například, když se mi ani na 15. pokus nepodaří Kačku zabalit do plenky, protože není ani 3 vteřiny v klidu. Nejhorší na tom je, že to dítě to spolehlivě pozná a o to víc ještě vyvádí. No ale potom jsou taky ty krásný okamžiky, kdy ke mně přileze a dá mi mokrou pusinku, nebo se usměje a něco zažvatlá…

Vydrž, bude líp a vyjde sluníčko.

Petra od Kačenky

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 22.04.03 16:04

Ahoj přátelé, kamarádi (to je prý z nějakého filmu, ale já, ačkoli televizní maniak, jsem ho ještě neviděla:),

slíbily jsme vám s mamkou moje osmiměsíční míry a váhy, takže tady jsou: 74 cm a 8,62 kg… hehe, když ta váha ukázala tahle čísla, mamka prohlásila, že už ví, proč mě nemůže utáhnout. Paní doktorce jsem předvedla všechny zářivé úsměvy, co jich mám v arzenálu, načež jsem si vysloužila pochvalu a záznam „ukázková holčička“. Tak nevím, znamená ukázková, že jim ještě ukážu? :)))

Taky jsme si spolu přečetly seznam lumpačin, které mám předvést, tak až se teď vyspinkám na terase, jdu na to!

O Velikonocích jsme taky cestovali po babičkách, což je vždycky žůžo, protože nemusím být s hračkami na zemi ani na minutu sama a taky jsem jako správná holka dostala na zadek. Mamka říkala, že aspoň na mě byl taťka něžný, zato ona mu musela dát vajíčka za pěkný nářez. Mě se to vyplácení mámy ale moc líbilo, hlavně ty mašličky na pomlázce, jak pěkně skákaly :))).

Jo, a poprvé jsem jela ve sporťáku čelem od mámy - no nechápu, proč mě tak nepo:,–(ili dřív, konečně jsem všechno viděla a mohla jsem se usmívat na okolojdoucí. Jestli vám to mamky ještě neumožnily, okamžitě si to vyvztekejte, cheche.

Tak, pro dnešek toho bylo dost, těšíme se na další díl Vrabčáčka, hlavně jestli už jeho mamka uvidí ten uzlíček, co má v bříšku!

Ahojda,

Viki s Bublinou

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 23.04.03 11:41

Ahoj Vojtíšku,
tak já teda budu mít pořádnou oslavu, příjdou prý úplně všichni a dokonce budu mít i dort. Maminka včera dělala nějaké pomazánky a tak nestihla dát ty fotečky na pilůtka, tak jsem ji dnes pěkně vyčinil, tak slíbila, že to hned napraví. V tom letadle mi to opravdu moc sluší.
To, že taťka lítá nevadí ani mě, maminka mi vysvětlila, že je to mnohem bezpečnější, než třeba jezdit autem nebo autobusem.
Tak se měj hezky a napiš mi, co hezkého jsi dostal.
Kámoš Vojtíšek

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »