Z deníčku malého Vrabčáka - 33.týden

Rodičovství
  • emimino
  • 24.04.03

Tento týden proběhl ve znamení boje o lahev. Vyhrávám 20:0. Chachachacha. Pořád nemůžu mámě vysvětlit, že prostě lahev ne a ne a nechci a že z ní prostě pít nebudu! Jak když mluvím do zdi.

Každou chvilku mi ji do pusinky nacpe. Ale já mám několik triků, jak se lahve zbavit. Nejdřív máchám rukama, kopu nohama, zavřu pusinku a kroutím hlavou. Když už se mamce podaří mi ji do pusinky nacpat, tak ji čapnu rukama a hned ji vytáhnu. Nejlepší je to chytnout za dudlíka, pak to totiž hezky vystříkne a mamka mě musí pustit a utřít. Ale máma pak na mě použije násilí - prostě mi ručičky chytne a lahev nacpe do pusinky a drží a drží. To pak všechno co mi nakape do pusinky prskám a rozhodně nesmím nic spolknout a ještě do toho dudlíka koušu. No a pak se šíleně rozeřvu a to už máma nevydrží a většinou se rozbulí taky a běduje, že jsem zlobivej chlapeček, ale to je většinou znamení, že je konec pokusům a vyndavá se cecík. Hihihi.
Už mi máma zkoušela čaj, kaši, dokonce i sunar, ale to já prostě papat NEBUDU. Taky zkoušela nastříkat do lahve svý mlíčko, tak to jsem držel a nechal si ho do pusinky vykapat, ale sát z tý hnusný gumy mě nikdo nedonutí.
A tu kaši co jsem nechtěl z dudlíka jsem pak dostal zkusmo při obědě na lžičce. Trochu jsem sice snědl, tak mamka nabyla dojmu, že mi vadí jen ten dudlík a že budu dostávat kaši před koupáním ze lžičky. Hoho, jenže sotva mě po:,–(ila do židličky tak jsem začal tak PŘÍŠERNĚ ječet, že to vzdala a šel jsem do vaničky a pak dostal cecík. Tak. Já ji varoval :o)))

A víte co říkala babička? Že máma, když byla malá, taky nechtěla pít z lahve. Prý se to nikdy nenaučila a ječela u toho jako já, takže až do roku pila jen ze lžičky, než se to naučila z normální skleničky. Ha, tak proč chce po mně něco, co sama nedokáže?

No ale jinak je u nás docela sranda. Při papání zkouším, co máma vydrží. To krásně papám, klapu pusinkou, říkám „ham“, ale když už zbývá pár lžiček, najednou z ničeho nic začnu prskat a brečím (se zavřenou pusou, aby mi tam nemohla nic strčit) a rozčiluju se. Většinou mamka chvíli počká a pak se začne rozčilovat taky, hehe. Pak třeba usoudí, že už nemám hlad, nebo mi zkusí nabídnout něco jiného. Třeba jogurt, ten já miluju (pozn. mamky - na kelímku píšou, že 100g obsahuje 4g bílkovin, tedy stejně jako 200 ml kojeneckého mléka obsahuje 4g bílkovin. Tak tohle je podle výživářů „příliš bílkovin“, že jogurty nedoporučují nebo proč teda ?). Jenže sním kus a zase se začnu rozčilovat a prskat a to už mamce tečou nervy a s papáním končíme a jdeme kojit. To je přece jasné, ne? Bojím se, že když dopapám, přijde na řadu lahev, takže se předem bráním. Chacha.
Mamka se někde dočetla, že v tomhle věku už je vstávání v noci zlozvyk. Pcha! A co mám dělat když mám hlad? (vzít si před spaním kaši - pozn. mamky). Tak se někdy budím i 4× za noc a mamka je na prášky a závidí nekojencům (nebo spíš jejich mamkám) že spinkají celou noc, cha.

Zase mám dvě prima blinkací historky. To u mě takhle mamka ležela na zádech na dece a když jsem k ní přilezl, tak mě zvedla, že udělám letadýlko. Já jsem se zasmál a ublinknul. Haha, mamka sice ucukla, takže to neschytala přímo do obličeje, ale poblinkal jsem jí ze spoda vlasy, krk i triko, takže se musela nejen převlíct, ale i vysprchovat a umýt vlasy. Hehe.
Druhá historka je z obědu našich. Já když nespinkám tak sedím s nima u stolu ve svojí židličce (na stolečku mám hračky, který postupně házím na zem). Mamka nandavala jídlo a řekla tátovi, že aby mi nebylo líto, že mi dají žužlat kůrky chleba (pozn. mamky - to zní hrozně, chudinka děťátko jen suchý kůrky od chleba). Taťka mi to připravil do mističky a u:,–(il mě. Jenže já hned uhryzl veliký kus a hned jsem to spolkl a zaskočilo mi a začal jsem se dávit a než někdo stihl zakročit tak jsem to vyblinkal, tu mističku jsem naplnil skoro celou :o)) A taky mě mamka musela kompletně převlíknout a než se vrátila, tak měla jídlo úplně studený. Hehe.

A ještě mám jednu epizodku z prostředí přímo záchodového. Mamce se chtělo na záchod, ale já zrovna měl průzkumnickou náladu a jelikož to viděla na dýl, tak mě nechtěla nechat samotného. Tak že mě vezme s sebou. Nechala otevřený dveře na chodbu a tam já seděl v autosedačce a koukal co bude dělat. Jenže mamka tak zafuněla a zahekala a tyhle praštěný zvuky já miluju, tak jsem se šíleně rozřehtal. Mamka povzbuzená mým smíchem vydávala schválně horší a horší zvuky a za chvilku jsme se tam doslova váleli smíchy. A do toho přišel táta. Nejdřív viděl mě - nechápal co tam vyvádím, ale za chvilku mu nezbylo, než se k nám přidat :o))))))

Pak u mě jednou zase ležel na dece taťka a byl jen v trenýrkách. Nejdřív jsem mu oslintal kolena, ale pak mi připadalo, že má pod těma trenkama něco schovaného. Tak jsem mu nohavičkou prostrčil ručičku … no ale dál jsem se nedostal, táta řek že to teda ne a šel mě radši nosit, hihi, tak jsem to neprozkoumal, zato jsem mu oslintal hlavu tak, že si ani nemusel při mytí namáčet vlasy.

Taky si rád čtu noviny. Ale máma mi je nechce půjčit jako první. Tak mi aspoň dala starý TV program, když už měla nový. Jenže pak zjistila, že kousek stránky chybí, já jsem ho totiž opravdu spapal, tak už mi je zase bere, ach jo. Aspoň mi udělala z novin čepičku, takže jsem vypadal jak Večerníček :o)

I u nás byly ty Velikonoce. Mamka upekla vánočku - vlastně velikonočku (pozn. mamky - prostě z vánočkovýho těsta bochánky). Cpala se tím na gauči a já jsem tak žádostivě koukal, že mi taky dala pár drobečků do pusinky, jako ptáčátku do zobáčku. A moc mi to chutnalo, bylo to krásně měkoučký, jen se mi to rozplývalo na jazýčku. Akorát jsme při tom hrozně nadrobili, hehe, takže mamka musela luxovat. A představte si, ta zelená potvora jí sežrala kapesník, který ležel na gauči! Mamka pak musela tý potvoře vlézt do bříška a ten kapesník úplně šíleně hnusně špinavý zachránit. :o)

Jinak k těm Velikonocům - mamka tu má už asi měsíc vystavenou spoustu kuřátek a králíčků, a to je všechno. (pozn. Jiřina - jo já dokonce zapomněla zasejt pšeničku! Ani vajíčka jsem nemalovala, neboť nejsem ani trošku výtvarně nadaná a na ty hrůzy co vytvořím se prostě nedá dívat, hehe. Tak jsem koledníkům rozdávala sušenky, ale ani se netvářili, že by to vadilo :o)
Děda mi upletl super senzační maličkou pomláztičku! Mamka mi na ni navěsila mašličky a v pondělí jsem byl nejmenší koledníček s pomlázkou v puse :o)) U babičky jsem vykoledoval velikýho čokoládovýho zajíce, ale když jsem rafnul do staniolu tak mi ho mamka zabavila, ach jo. A od babičky jsem dostal k Velikonocům dáreček, aby mě prý beránek nepokakal - krásný modroučký pyžámko s kuřátkama, úplně velikonoční. Mamka nedostala novýho nic, ale žádnej beránek ji stejně nepokakal, tak jsem ji chtěl aspoň pokakat já, hehe, ale smůla, měl jsem pořád plínku, tak jsem aspoň kakal 4× za den pořádně smradlavý bobky.

Ráno když se vzbudím, tak si mě mamka vezme k nim do postele a ještě si hrajeme (poslední dobou spíš mamka nadává, že je ještě tak brzo a lotrando nespinká - pozn. Jiřina). A když už doopravdy vstáváme, tak máme prima zastýlací rituál. Mamka mě nechá ležet a zastele na mě peřiny. A já se vyhrabu a hrozně se u toho směju, hehe. Maminka je teď nějak víc unavená, prý proto, že vstávám v noci, ale já vstávám pořád stejně, tak co si ztěžuje. (jo, akorát dřív spával až do devíti a teď už je v šest definitivně vzhůru - pozn. mamky). Tak když jdu odpoledne spinkat tak někdy spinká taky. A chodí hrozně často čůrat, tak si říkám, proč si taky nevezme plínku? To by přece měla pohodlnější :o) A taky jí pořád něco vadí, třeba smrad mýho blinkání. Nebo když se taťka oholí a navoní a pak se se mnou mazlí, tak já jsem navoňenej taky. A mamka se zlobí, že to pak musí čuchat, hehe. Ale zase mi čím dál častěji půjčuje svůj mobil. Ale bohužel zamkne klávesnici, takže jsem se ještě nikam nedovolal. Tak ho aspoň hrozně oslintám a pak mi na něm mamka přehrává všechny zvoněcí melodie. To se mi hrozně moc líbí, takže sedím, kulím oči a ani nedutám :o)

A už mi konečně rostou vlásky! Teda zatím je to spíš chmýříčko, světloučký blonďaťoučký, tak mi maminka říká, že jsem zlatovlásek :o) A konečně se mi prokousal ven druhej raťafák, takže už jsem dvojzubec :o)

Dneska už je to tak dlouhý, že popis svého svátku nechám na příští týden. Gratuluji Vojtíškům, kteří slaví o den dřív, a ostatní aspoň zdravím.
Tak ahoj Jíra

P.S: myslel jsem si, že když toho sám napíšu hodně, že už sem mamka nepoleze, ale nedá se odradit. A aby si nemyslela, žádnej název se měnit nebude, pořád je to MUJ deníček, sourozenec nesourozenec.

Tak se robátko vykecalo a teď konečně mamka :o))

Nejdřív k nočnímu vstávání a kojení. Už jsem z toho někdy na prášky a kromě nervů tečou i slzy. Přes den to celkem jde, to jsem prostě tři kojení vy:,–(ila - svačinu, oběd a odpol. svačinu se snažím naředit, aby už to nebylo třeba zapíjet a prostě Jírovi z prsa nedám (netváří se, že by mu to vadilo). Takže přes den kojím vlastně třikrát - ráno okolo 7, před nebo po spinkání okolo poledne a okolo 7 večer. Ovšem v noci klidně 4×. Jíra usne okolo osmé, ale už v 11 je vzhůru a řičí, že to jinak než mlíkem utišit nejde. Okolo třetí se budí znovu a pak třeba hned v pět a v šest vstává. Fakt úžasný. A čím víc jsem nevyspalá, tím víc kňourá přes den. Nejradši bych ho tu někdy nechala s taťkou a šla někam hodně daleko, ale taťka má svý povinnosti, takže bohužel nemůžu.

Ale teď k příjemnějšímu tématu.
Hehe, tak už je to tady, nechutě se hlásí v plné síle. Takže už jsem z jídelníčku vyřadila: mléko a vše co obsahuje, banány, jablka, ovocné čaje a postupně přibývají další a další jídla. Teď jsem momentálně živa o rohlíkách a černém čaji (aspoň nejsem tak unavená, kafe na mě v tomto směru nepůsobí, ale čaj spolehlivě).

Už jsem měla o miminku dva sny. Pamatujete loni, když jsem psala do kačátka? Pořád se mi zdálo, že má miminko pindík (vždyť ho taky Jíra má), ale já jsem zatvrzele pořád čekala holku, hehe.
Ale teď nevím co si vybrat. První sen se mi zdál ještě než jsem měla těhotenství potvrzeno (díky tomu snu jsem si šla ráno dělat test). Zdálo se mi, že už jsem byla v porodnici a říkali mi: je to zase kluk. A teď se mi zase zdálo, že jsem se ptala co mám a řekli mi, že černovlasou holčičku. Tak jen doufám, že nevyjde obojí a nebudou to dvojčata. To by teda už i na mě bylo moc :o)

Jak jsem psala, že moje kamarádka má děti taky takhle brzy po sobě, tak musím upřesnit - má je úplně stejně. Sice má starší holčičku, ale je narozená o den později než Jíra (samozřejmě o několik let dřív) a chlapečka následující rok někdy v prosinci. Tak se ještě musím zeptat kolikátého, třeba se taky trefíme o den dřív.
Už jsem vymyslela jak na procházky. Prostě budu mít dva kočáry a budeme chodit ve dvou. Stejně jdu málokdy sama, většinou se mnou jde mamka nebo ségra nebo manžel nebo i kámoška (pokud nebude jezdit s vlastním kočárem). Když bych byla sama a bylo natolik hezky, že by bylo povinnost jít ven, budeme jen na zahradě. Letos jsme skoro celou zimu nevytáhli čumák, takže bude-li druhý vrabčák „milovat“ kočár stejně jako Jíra, budeme zalezlí zase. A na jaře už snad něco Jíra ujde po svých, případně dvojice nebo zahrada to jistí.

Teda teď koukám kolik už jsme toho nacvakali, takže též nechám čtvrteční novinky na příští týden a odesílám už ve středu :o)

Tak ahoj
Jíra + Jiřina + drobeček (prozatimní „pracovní“ název, aby chudinka nebyl už v prenatálním věku „druhý“ vrabčák)

P.S: Nemusíte se bát, že se s náma něco stalo, když se tu někdy deníček včas neobjeví. Může se stát (a stává), že se zasekne někde cestou, nebo prostě Šárka není doma, aby ho pustila do éteru. Kdyby se něco přihodilo, mám na Śárku telefon, takže bych poslala SMS a dala by vám vědět, jo?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 24.04.03 12:55

Nazdárek všichni moji kamarádi!

Na začátku musím gratulovat Jírovi k dnešnímu svátku,přeju hodně dárečků a hodně úspěchů ve zlobení!
Já sem si svůj včerejší svátek moc neužil,jak už sem o tom psal,sem momentálně nemocný,ale už je mi fajn,jenom prý vypadám jajo kropenatá slepice,hihi.
No,jinak u mě teď žádné novinky nejsou, mám pořád spoustu práce s lezením a vstáváním, to mi zabere celý den. Objevil sem v koupelně takovou velkou bílou bednu, vepředu má okýnko a někdy vám to v ní škube a hučí a v tom okýnku se točí prádlo dokola,moc se mi to líbí, je to jako televize,jenom je někdy tak moc horká,že mi maminka na ní nedovolí šahat.A v kuchyni máme taky takovýhle bílý věci,už vím, že v jedné z nich je schované papáníčko,a tak k ní do lezu a bouchám do ní,ale ona ne a ne nějakou tu dobrotku vydat, potvora jedna! Papání mi teď moc jde,musím přeci dohnat ty vaše váhy,sem tady skoro určitě nejhubenější chlapeček! Dokonce teď můžu obědvat sám a ani lžičku k tomu nepotřebuju! Často sem se snažil ukrást mamince ten talíř a vztekal sem se,dokud mi ho nepůjčila. Takže teď vzorně baštím,ručičky mám v talíři a pěkně tu dobrůtku rozpatlávám po stole a po židličce a hlavně po sobě, i do pusinky se občas strefím a na vláskách si dělám svoje účesy.Škoda,že mě nevidíte,to byste se pobavili,jaký sem po jídle fešák!
Konečně sem přišel na to,jak se dostat ze stoje zpátky na zem,aniž bych musel padat na hlavu! Hurá! Momentálně se nejradši stavím o stolek pod televizí, tam vám je taková stříbrná krabička,na ní sou čudlíčky a mě už se daří tak trošku do nich plácat a mačkat,tatínek se na mě zlobil,že sem mu zastavil film. Jenže mě to tak láká,sou tam taky barevný světýlka a ty někdy různě blikaj,prostě paráda, to je lepší než třeba mobil nebo ovladač od televize.
Vojtíšku, ty tvoje fotečky sem včera večer nedovolil mamce prohlídnout, tak sme se dívali až před chviličkou a seš tam opravdu fešák s tou nevěstou a to krásný letadlo, ty se teda máš.Taky si chtěl vědět co je to ta moje šestá nemoc. Mamča říká (já tomu totiž vůbec nerozumim),že je to prý miminkovská infekční nemoc, při které mají mimča teplotku a vyrážku, ničím se to neléčí a zmizí to prý samo.To teda doufám, protože sem vážně celej kropenatej a to nechci být napořád!!!
Tak se mějte,mamka sem chce taky něco naklepat těma čudlíčkama,tak jí musim pustit.
Ahojky Vojta st. (8,5 měsíce)

Jiřinko,nevím přesně kolik moc máš důvodů pro nekojení Jíry,protože kojit dvě děti najednou jde,jak víš,ale určitě to musí být hodně vyčerpávající. Každopádně je to jen a jen tvoje volba a tvoje rozhodnutí,do kterého mi není radno mluvit. Jenže mám pocit, že tvůj vrabčáček je stejný mlíkozávisláček, jako ten můj Vojtíšek, a že ti to nepůjde moc hladce.Z tvého psaní mám pocit,že ste z toho momentálně oba dva tzv.„na nervy“, nechtěla bys s tím třeba na měsíc přestat a pak to zkusit s flaškou znovu,myslím,že si Jíra tu lahev prostě vnutit nenechá,přimlouvala bych se za něj,abys ho nechala chvilku odpočinout. My sme to s Vojtou taky zkoušeli, když sem šla na týden do práce, naivně sem si myslela,že mu mlíko odstříkám a dostane ho z flašky,nebo z hrníčku, ale veškeré finty nepomohly.Pokud budeš chtít Jíru vážně odstavit,asi se to bez slziček neobejde,zkus mu dát ještě chvilku čas,třeba se to pak nějak zlomí.Naše Terezka se v devíti měsících odstavila sama, prostě to prso už nechtěla (což se mi u Vojty nestane, to vím naprosto bezpečně),ale umělý mlíko sem do ní stejně ještě nejmíň půl roku nedostala,odítala cokoliv,co bylo jen mlíkem cítit. No,takže je to vážně asi věda,tak ti přeju hodně úspěchů,hlavně se tím netrap,když to nepůjde, jak by sis představovala, ono to nakonec nějak dopadne.Jo a s tou kaší, Vojta jí večer kaši a stejně ho nejmíň dvakrát za noc kojím, takže si od toho taky nic moc neslibuj, je to opravdu spíš zlozvyk.
A ještě k těm kočárkům. Moje ségra měla holčiny přesně rok po sobě a měli sice taky kočárky dva, ale tu starší hned naučili ťapkat vedle kočárku pěšky, pokud se nešlo nikam daleko.Taky tenkrát nebyl nic moc výběr (holčičkám už je dvacet),ale určitě musí být bezvadný ten vozíček,co se jenom zahákne za kočárek a to starší dítě na něm stojí a veze se (má to nějaký název, určitě to bude tady někdo znát,já to nedovedu líp vysvětlit).Sou určitě situace,kdy si budeš muset poradit s oběma dětičkama sama a někam se dopravit,ale to všechno natrénuješ. Držím palečky,ať je všechno v pohodičce, a ať je tam ten drobeček jen jeden - vzhledem k těm snům.
Ahoj Stáňa

David1
Kecalka 287 příspěvků 24.04.03 15:33

Ahoj holky

Dnes za sebe. Tak nejdřív - Jíro všechno nejlepší k tvému dnešnímu svátku.

Holky já bych se vás chtěla na něco zeptat. Teď už mě podruhé trápí angína a mám tak už druhé antibiotika. Začalo to na začátku dubna, když jsem dostala poprvé angínu a hned i antibiotika. Jen co jsem to všechno pečlivě dobrala, měla jsem týden klid a teď je to tu zase. Nechápu proč se mi to vrátilo, když jsem ty prášky snědla všechny. Mám strach o Davídka aby mu ti antibiotika neuškodily. Myslíte, že bych měla raději přestat kojit? Už je mu přes 5 měsíců, tak by to už případně tolik nevadilo. Ale zase na druhou stranu bych ráda kojila ještě nějaký ten měsíc. Já fakt
nevím.
Už minule jsem ty prášky cítila i z Davídka, když si ublinknul. Tak se to asi taky dostává do mlíka. Celkem jsou to tedy troje antibiotika,
protože po porodu jsem měla zase ten prsní zánět. Tak si říkám jestli to pro něho není velká zátěž. Přeci jenom troje antibiotika do půl
roku se mi zdá moc.
Holky co si myslíte vy? Mám kojit dál anebo bude lepší přestat?

Díky.

Ahoj Eva

P.S. Davídek napíše později.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.03 17:57

Ahoj Evi!

Ví Tvůj lékař, že kojíš a dává Ti tedy nějaká slabá antibiotika ?(to je možná i důvod, že se Ti angína vrátila). Pokud ano, tak bych se toho kojení nebála a rozhodně s ním nezkoncovala. Já už jsem měla prsní zánět dvakrát odléčený antibiotiky, první hned desátý den po porodu a druhý, když byly Adámkovi 4 měsíce.
Pokud si nejsi jistá, tak si o tom promluv s dětským lékařem nebo zavolej na horkou linku kojení (někdo tady už o ní psal), ale já bych se kojení rozhodně nevzdávala.
Někdy děti ta antibiotika cítí a odmítají pít (toho jsem se vždy bála já), ale to zřejmě není Váš případ.
Tak se drž, věřím, že teď už Ti to zabere a angínu definitivně vyženeš z těla.

Ahoj Milada.

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 24.04.03 18:12

Nazdárek kašpárek,

hlásí se opička Viktorka… hehe, máma mi teď říká „moje opice“ (čemuž se děsně chechtám), protože jakoukoliv vymyslí pitomost, já se ji snažím zopakovat. Oblíbené je prskání, mávání, šklebení a plácání ručičkou do podlahy.

Jinak, Jíro, všechno nejlepší k tvému dnešnímu svátku a jednu extra oslintanou pusinku :))). Taky oběma Vojtíškům k tomu svátku včerejšímu, nějak jsme to s mamkou prošvihly, tak veliká omluva a pusinka každému zvlášť :)).

Mamka mi přečetla Jírův deníček a musím tedy uznat, že množství lumpáren, které jsi, Vrabčáčku, schopen nahromadit za týden, je naprosto obdivuhodné. Zlobíkování je v pořádku, ale musíš té mamce občas taky dát oddychovou pauzu, zvlášť když vás teď vlastně musí živit dva :))). Hlavně mi neříkej, že to mámino mlíčko po černém čaji a rohlíkách je nějaká ňamka… jó, to kdyby jedla čokoládu, to bych pochopila, kakaový mlíčko musí být dobrota, ale čaj a rohlík? K tomuhle prý ještě něco napíše mamka, ale až ji nechám, hehe.

Já mám teda jeden extra velký zážitek - v pondělí jsme s babičkou byli na hřišti, kde jsem v klidu (v tom neuvěřitelném randálu - pozn. od mamky) prospala 1,5 hodiny a když jsem se probudila, nechali mě zhoupnout na houpačce… lidi, to vám bylo boooží - mají tam totiž takové houpačky pro prcky, jako jsme my. Mamka mě nejdřív houpala opatrně, ale pak se do toho vložil taťka a to byla teprve paráda. Chechtala jsem se ještě celou cestu domů. Už se těším, až tam půjdeme zase.

No a veliká novinka… při pokusech o lezení vpřed (zatím víceméně marných, ale já to jednou dokážu), se mi konečně podařilo omylem se po:,–(it - hehe, koukala jsem na to jako blázen, vůbec nevím, jak jsem to dokázala :).

Ovšem abyste si nemysleli, že jsem jenom hodňoučká holčička, tak se musím přiznat, že jsem začala zlobit při jídle (zajímavý, že jenom, když ji krmím já - pozn. od mamky). A jak na to? Prostě dlabu, dlabu a pak, stejně jako Jíra, zavřu pusu a začnu se vztekat, že už nebudu. Mamka zkusila být veeelmi trpělivá, ale na mě nemá, cheche, já budu mít pusu na zámek trpělivě třeba hodinu a máma to jídlo nakonec stejně hodí do drtiče odpadků :))). Chachá a pikantní na tom je, že to mámě nikdo nevěří, protože když se na mě při jídle někdo kouká, jsem herečka na Oskara a papám přímo vzorově, ani kapka neukápne vedle, natož abych se opatlala :))).

Taky už mám tu „separační krizi“ (to říká máma) - teda, já nic takovýho nemám, jenom nechci být sama, to je celý. Vyřešili jsme to ale ke spokojenosti celé rodiny. Když si všimnu, že jsem sama (tj. nikoho nevidím) a začnu se čílit, někdo přiběhne, popadne židličku, přenese k sobě (třeba do kuchyně), já se utrůním a máme všichni klid.

A abych nezapomněla, pro ty, kteří už nečetli poslední komentáře k minulému Vrabčáčkovi - v 8 měsícíh mám 8,62 kg a 74 cm a podle paní doktorky už můžu dlabat skoro všechno. Opatrní máme být s tvarohem (kvůli stravitelnosti) a rybičkou (kvůli možnosti vyvolání alergie).

Tak, to by bylo ode mě všechno, ať nechám taky mamce kousek místa. Opatrujte se a pište (no, jako vždycky :))).

Papa,
Viki s Bublinou

Tak a teď mamka: Jiřinko, vypadá to na pěkný „záhul“, tak se drž a nelam nic přes koleno. Možná, že se stravou, která není pro kojící matky úplně vhodná, Jírovi přestane mlíčko chutnat nebo ho začne ubývat a postupně se odstaví sám. Takhle máš nervy ty, on, i to mimi v bříšku a neprospívá to nikomu z vás. Ohledně toho nočního kojení ti moc neporadím, knihy máš určitě načtené. Kamarádka se toho zbavila tak, že malou v noci při probuzení chodil nejdřív zkusit uspat manžel, od kterého žádné mlíčko nečekala, a až když se to nepodařilo, nastoupila dodavatelka mléčných potěšení :). Během 14 dnů omezili noční kojení ze 3-4 na 1.

Taky mě napadlo, že vás možná bude zajímat, jak bojujeme s hlídáním Viki, když chodím do práce. Musím říct, že asi máme ukrutné štěstí, protože Viktorka si na to bez problémů zvykla. Ráno, když ji po:,–(ím do auta, už začíná hlásat a smát se, takže předpokládám, že se těší. A naopak, když si pro ni odpoledne přijedu, vítá mě úsměv kolem celé hlavy. Taky myslím, že jí to prospívá ve vztahu k „cizím“ lidem. V únoru byla ještě takový bojánek, který ufňukával, jakmile viděl někoho cizího, kdežto dneska se u nás střídají zástupy příbuzných a známých a se všemi se bez problémů „baví“. Taky se přestala lekat, zřejmě díky 4-letému synovi hlídací tety, protože ten kolem dní celé dny poletuje, skáče a huláká, že i já občas nejsem daleka infarktu. S Viki to ovšem ani nehne :))). Když se z práce vracím, moc se na to moje zlatíčko těším a ani mi nevadí, že občas nemá nejrůžovější náladu a snáším to mnohem líp, než když jsem to měla celý den. Toť vše od krkavčí matky :))).

Ahoj, Bublina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.03 21:11

Ahoj miminci a miminky!

Clověk se sem čtyři dny nedívá a pak než se prolouská všemi komentáři ke všem zameškaným deníčkům…

Já jsem strávila tři velikonoční dny u babičky a dědy, viděla jsem zase spoustu nových lidí a první den jsem furt bulela. Teprve druhý den jsem si zvykla na to, že nejsem doma jenom s mámou a byla zase veselé miminko.

Spala jsem v postýlce po mamince a tetě Monice s našima v jednom pokoji. Doma mám svůj pokojíček, kde si chrupkám v klidu a nikdo mě neruší šustěním peřiny a chrápáním. Naši se báli v noci pohnout, aby mě nevzbudili a tátu z té křečovité polohy rozbolelo v zádech.

Mamku se mi podařilo dokopat až včera, aby se podívala, co je u Vrabčáčka nového. Předevčírem ji totiž skolila nějaká protivná nemoc, nějaká mastitida, měla teplotu a nebyla s ní žádná sranda. Dokonce jsem s ní byla i na pohotovosti a pořád mě chtěli vzít do ordinace místo ní. Než se z toho mamka vylíže úplně, je u nás babička, abych mohla drandit venku, mamce je sice líp, ale pořád je nějaká chcíplá. Jinak si ale moc nepoleží, mě to totiž s babičkou moc nebaví a pořád vyžaduju, aby byla mamka se mnou.

Zatím pápá, Lucka (7,5 měsíce)

Teď mamka tu má vzkazy pro Jiřku, obě Zuzky a všechny maminky:

Jiřko, nemáš to teď vůbec jednoduché. Je fakt, že kojením ti Jiřík odebírá spoustu důležitých látek, ale první tři měsíce není přece plod tak náročný na živiny, je ještě malinký. Horší by to bylo ve 2. a 3. trimestru, kdy mimčo musí dorůst do nějakých tří kil jen z tvé stravy. Takže bych teď ještě nechala Jíru i sebe chvilku vydechnout a pak mu flašku zkusila nabídnout znovu.
Napadá mě, že to noční buzení není vůbec hladem, že jen potřebuje tebe. Nám se podařilo postupem, jaký popisuje Bublina, snížit počet nočních kojení ze 3 (teď nepočítám budicí období, to jich bylo více) na jedno jediné a poslední dobou se nám stále častěji daří nejíst v noci vůbec. Lucka pak po 11 hodinách spánku není ani nijak vyhládlá a budí se s úsměvem. Budí se 2-3× za noc, když je to s dřív něž ve 4 ráno, nakluše tatínek, a uspává podobným stylem, jaký jsi radila maminkám nespavců kdysi ty, pamatuješ? Drží za ručičky, dělá pššš, něco jí vykládá. Doba uspávání se pohybuje mezi 3-35 minutami. Já kojím až kolem 4. hodiny ráno (usíná v 20:00) a stále častěji až v sedm, kdy se Lucka budí. Držím ti palce, vím, že je těžké zůstat ve tvé situaci v klidu, ale když se ti to povede, bude spokojenější i Jiříček, třeba si pak nebude muset v noci utvrzovat, že stojíš při něm, a mimču v bříšku bude taky mnohem líp.

Zuzko od Terky, včera večer jsem si přečetla o tom, jak se Terezka postavila v postýlce, a dostala opravdický strach, že to naše čírtě provede podobnou lumpárnu. Už delší dobu mám špatný pocit z toho, že je ten rošt ještě vysoko, protože se mi zdá Lucka až moc pohyblivá a člověk neví, co od ní může v nejbližích dnech čekat. Nechali jsme snižování roštu na ráno, malá v tu dobu už spinkala, ale přiznám se, že jsem měla neklidnou noc…

Zuzko od Vojtíška, jsem moc ráda, že Vojtíšek tak hezky přibral jen z tvého mlíka. Jenom mě zaráží přístup tvé doktorky, která hned radila zavést Nutrilon když teorie říká, že kojené děti nemusí měsíc přibrat nic a pak třeba zase hodně.
No a k menses: Od porodu jsem měsíčky neměla a nechybí mi. Jen jste mi teď na:,–(ily brouka do hlavy s tím případným těhotenstvím. Exluton užívat musím, protože bych bez něj pořád slabě krvácela, mám při tom kojení nějakou nevyrovnanou hladinu hormonů a Exluton to srovnal.

No a všem maminkám a k internetovému přátelství: Jsem moc ráda, že vás mám, na Vrabčáčkovy příhody a vaše komentáře se moc těším, jen mě mrzí, že nemám čas vždy na všechno reagovat a všechno si vždy V KLIDU přečíst. A díky vám mám možnost poznat spoustu vašich osobních zkušeností a opravdických dětských lumpáren a vím, že mám úplně normální mimino, které řádí stejně jako ty vaše.

Eva (28)

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 24.04.03 21:16

Vůbec jsem si nevšimla, že nejsem přihlášená, vždycky jsem přihlášená automaticky a teď se dívám, že jsem Anonymous. Takže předchozí komentář je samozřejmě náš :o))).

Eva s Luckou

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 24.04.03 21:22

Ahoj Evi,

už třetí den beru antibiotika kvůli zánětu prsu a taky z toho nejsem kvůli Lucce šťastná. Ale nedá se nic dělat a důvěřuju doktorům, že když se při tom kojit může, nijak moc jí to neuškodí (vyhubením střevní mikroflóry například :o))). Z léků prý se toho do mléka moc nevstřebává, tak jen doufám, že je na tom něco pravdy.

Taky Eva

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 24.04.03 21:40

Jiřko, ještě jsem si vzpomněla, říká se, že pokud maminka kojí a otěhotní, tak první, kdo to pozná, je to kojené dítě.
Co je na tom pravdy, nevím, ale samotnou by mě to zajímalo. Změnilo se nějak radikálně chování Jíry po tvém otěhotnění?

Eva

klaraja
Kecalka 454 příspěvků 24.04.03 22:03

Ahojky,
tak dneska po dlouhé době jen za sebe-mamku.Zažívám mírný absťák, tak si ho musím léčit…léčili jsme náš obstarožní PC,který nakonec stejně nevydržel a tak jsme museli zaučovat nového.No a teď už všechno jede jako dřív, jen rychleji a bez problémů :o)
Takže nejdřív přání Jírovi a Vojtíkům…
A teď k tomu nočnímu buzení-kojení.Kubík se tak před 14dny začal budit co 2hodiny(v necelým půl roce).Nabyla jsem dojmu, že mu mlíko nestačí a na:,–(ila kaši na lžičku.Tu teda baštil, i když množství nic moc.Ale efekt delšího spaní ve skrze žádný.Snažila jsem se do něj nacpat víc, ale pořád to bylo stejný.Vydali jsme se do poradny a doktorka Kubu zvážila změřila (6m = 8,5kg , 70cm !!) a řekla, že hladem to jistojistě není.Je to prý klasický příklad kojeného dítěte.Tyhle naše děti se prostě v noci budí častěji a chtějí se přisát.Oponovala jsem, že pije, že jen nedumlá.A ona, že jo, ale stimul není hlad ale chtíč(no ona to řekla jinak :o).A že jim to dost dlouho vydrží a nic nepomůže.Můžem prý zkusit dudlík, ale moc šancí mi stejně nedává.Bohužel měla pravdu.
Takže jsem kapitulovala, kojim co 1,5-2hod. a říkám si, že Kubík bude za chvilku velkej chlap a nakonec se mi po tomhle jeho chtění bude stýskat. Asi bychom to tedy měli brát v pozitivním smyslu, protože když si uvědomím, že v podstatě již 3týden skoro nespím, propadám hysterii.

A ještě jsem ti Jiřko chtěla poradit…vlastně ještě pogratulovat a smeknout klobouk, to jsem ještě kvůli tomu PC nestihla…
K těm kočárkům : Prodávají (viděla jsem ho) dvojkočárky pro batolata a kojence.Je to hluboký kočár-kombinace a nad nohama mimča je sedačka pro batole.Celkově ten kočar není velký a vypadá dobře.
A pak jsem viděla takovou vymyšlenost z jistojistě domácí dílny : Na klasickém kočáru(jakémkoli) je dole u koleček(tam co je brzda)připevněné takové stupátko,které se dokonce dalo sklopit.Když prostě synek, který pobíhal okolo už nemohl,mamka sklopila stupátko, on naskočil a ve stoje se nechal vézt.Docela mě to nadchlo.Vypadalo to taky super.

Tak to je pro dnešek všechno, příště už sem pustím Kubíka…
TAk papa Klára

Tony1
Stálice 83 příspěvků 24.04.03 22:31

Ahoj Evo,

taky jsem brala antibiotika při zánětu prsu, byl to Augmentin, který by neměl děťátku v mléku údajně nijak vadit. Další „vhodné“ antibiotikum je Unasyn, a pak jakýkoliv penicilin. V mléku je jen stopové množství antibiotik a nemá to mít na dítě vliv - jak jsem nastudovala v seznamu léků.

Spíš mi přijde divný, že ho do tebe rvou už potřetí. Možná zavolej své gynekoložce a poraď se s ní, anebo taky na Horkou linku kojení (číslo myslím v minulém Vrabčákovi uváděla Stáňa), anebo do porodnice, kdes rodila, tam by ti mohli taky poradit.

Držím ti palce, ahoj Mája

Evka1
Povídálka 15 příspěvků 24.04.03 22:39

Ahoj kamarádi,

pravidelně vás s mámou sledujeme, ale vzhledem k tomu, že se moje lumpárny v ničem od vašich neliší, tak už jsme se s mámou dlouho nepřidávali k vašim komentářům.
Tak až teď. Vrabčáčku Jíro, gratuluji k svátku!!
Já taky dlouho nechtěl flašku, ale protože máma nakonec vždy vyhraje, tak jsem to tak po deseti- čtrnácti dnech bojů vzdal. Ale trval jsem na stejném tvaru savičky jako je dudlík. Ve stejnou dobu jsem i ochotně zapil obídek heřmánkovým čajem (jinej už nechce) a po jídle už nechtěl mámino mlíko. Tak to šlo u všech jídel. Večer mám kolem 18 tý hodiny kaši v židličce z misky a lžičkou (zkoušeli jste ty nesladký kaše? Ready meal atd. Sunarka nebo snad Milupa, Štěpán je po nich jak divej!!! Ale začínali jsme tou klasickou rýžovou.) A na noc ve 20 hodin jsem pil čím dál tím míň mlíka od mámy, až se rozhodla dávat mi flašku a to bylo teprve něco dobrýho!! (210 ml Beby) Celou noc už spím tak 3,5 měsíce, stačilo mi kojení večerv osm a pak ráno tak v 6. Od tý doby, co jím a piju z flašky spávám tak do 7 - 8 a budím se stále s úsměvem. Ranní kojení jsem vyřadil až nedávno, a stejně jako večerní. Pil jsem míň a míň od mámy a sháněl se po flašce. Teď mám 210 Beby a jsem spokojenej. ( máma to teda trošinku obrečela, taky měla v plánu kojit mě až do roka, ale co na plat…)

Tak to teď shrnu já. Mám už dvojdětný zkušenosti, tak vám to třeba bude něco platný. Tu flašku s mlíkem se naučí přijmout určitě drtivá většina dětí. Jen jim to různě dlouho trvá. Já mám druhý a probíhalo to v podstatě stejně. Kolem toho pátýho šestýho měsíce jsem je učila jíst něco jinýho než mlíko. Měla jsem tak možnost opustit je třeba na 5-6 hodin, což je taky dobrý. Když to zvládali, dostávali už taky chuť na něco jinýho a o to mlíko projevovali stále menší zájem. Dcera se jako první naučila pít mimo mateřskýho mlíka ovocné šťávy a pak teprve umělý mlíko. Štěpán šťávy nechce, přes den má čaj, když se mi zdá, že se málo najedl, tak dostane flašku mlíka a dojí se tim( nebo jí taky odmítne). A večer a ráno (kdy už přes den normálně jedli) už po nějaké době uvítali to mlíko z flašky místo mého, kterého bylo díky tomu menšímu zájmu přes den vlastně míň. Zkoušeli jsme jich víc druhů, ale oba skončili u mlíka Beba!!!

Takže od osmi měsíců už jsem se nekojila.

S nočním vstáváním jsem jednoznačně pro utišování jinou osobou než je mamča vonící mlíkem. A ještě lépe, nechat dítě spát, pokud možno, samo v místnosti, protože si myslím, že se taky budí tím, že ho někdo ruší.

Jiřince gratuluji moc a moc k dalšímu Vrabečkovi do hnízda. Když jsem to četla, slzela jsem nad tím dojetím a radostí, jako malá holka. (je mi líto, že já po těch dvou neplánovaných akutních „císařech“ mám od lékaře doporučeno nemít už třetí mimčo, jak jsem vždycky chtěla). A navíc se divím, že pokud mamča tak intenzivně kojí, že to vlastně šlo. Většina kojících mamin nemenstruuje, pokud vím. Tenkrát jsem se divila, že Jiřinka psala, že jo a do týdne jsem se divila i sama sobě. Při prvním dítěti jsem to totiž prvně dostala tak týden po úplně posledním kojení a už to mi připadlo zbytečně brzy!!! No a tentokrát už týden po tom, co začal Štěpán v noci spát a tím pádem já v noci kojit. Vyvodila jsem si z toho tedy, že pokud se v kojení vyskytují delší přestávky, tak to lze, ale pokud se kojí vlastně pořád, nebývá menstruace pravděpodobná.

Další téma: taky jsem měla při kojení antibiotika na mastitidu a vím od doktorky, že ty jsou k těm kojeným dětem šetrný. Tak toho se nebojte.

Snad jsem všechno, co jsem chtěla řekla, tak se mějte krásně maminky a drobečkové!

Eva a Štěpán (zítra 8 měsíců)

Zuzka-Terka
Stálice 69 příspěvků 24.04.03 23:10

Ahoj lumpišťata,

Nejdřív z všeho dodatečně gratulujeme Vojtíškům a Jiříkovi k svátku a posíláme na dálku pusinku. A taky tu vítáme Štěpána, to se nám to tady rozrůstá! Jen tak dál.

Ty Velikonoce byly docela prima, že jo? Dostala jsem spoustu dárečků ? džínový šatičky, hrající žirafku, mikinku, no a pak ještě postýlku i k dědečkovi, ale to teda nebyl žádnej dárek, to mě leda naštvalo. Líbily se mi i ty pomlázky, protože na nich byly ty barevný mašličky, takže mi ani nevadilo, když mě s ní tatínek a dědeček trošku vyšlehali. Oni ty mašličky při tom tak hezky vlály. Ale když pak přišli nějaký cizí pánové a chtěli mě taky vyšlehat, to už se mi vůbec nelíbilo, to jsem se rozplakala.

Ale nejlepší ze všeho bylo to čokoládový mlíčko, lépe řečeno, ještě čokoládovější, než obvykle. A představte si, že jsem dokonce dostala ochutnat i kousek samotný, opravdický čokolády. To je vám hrozná dobrota, asi to nejlepší, co jsem zatím papala. Dala mi jí teta, ale maminka se pak na ní zlobila, že prý mám na ní ještě spoustu času. Ale teta je prima, pošeptala mi pak, že mi jí příště zase dá, ale tak, aby to máma neviděla.

Jíro, drž se a odolávej tý pitomý flašce. Ať si z ní pijou sami, když se jim tak líbí. Ale tu kaši si klidně dej. Chápu, že máš strach, že by se ti pak po ní nemuselo podařit se v noci několikrát vzbudit, ale to se neboj, to zvládneš, když se budeš snažit. Myslím na tebe a držím ti všechny 4 palečky, ať se jim nepovede tě s tím chemickým mlíkem nějak ošálit. Na prso máme přece nárok, ne?

Já jsem prý zase po tatínkovi, ten se taky nechtěl cecíků vzdát ani náhodou. Babička si je prý dokonce potírala octem a pepřem (fuuuuuj, to bych do babičky neřekla, že byla takhle ošklivá), ale stejně to nezabralo. A když jednou musela odjet na tejden pryč a tátovi bylo 10 měsíců, tak dědečkovi všechno jídlo prskal a pořád plakal. Až to pak děda vyřešil tak, že mu strčil svoji bradavku, a to zabralo. Tatínek si jí dumlal a byl spokojenej. Mamka ta byla naopak puťka, která si v 5 měsících nechala nacpat Sunar nebo jakej blivajz, a prospala pak celou noc. Z tý si já teda brát příklad nebudu.

Lucinko, ta tvoje maminka ti zkazí každou legraci. S tím roštem dole, to vůbec není ono, za ty žbrblinky se tak dobře nechytá, jako za ten horní rám. Teď už mi to moc nejde se v postýlce postavit. No však, ty na ní určitě taky něco vymyslíš.

Viki, jak vypadá ta houpačka, co se na ní už můžeme houpat? To musí být žůžo! Mě zatím mamka houpá jenom na takovým velkým balónu, a to se mi strašně líbí. Máma říká, že není divu, protože díky takovýmu balónu jsem vykoukla na svět.

Vojtíšku st., přejeme brzké uzdravení. Nemoci by se měly zakázat, to je strašná otrava! Ale jinak tě moc obdivuju, že už se postavíš a dosáhneš na všechny ty přístroje! Opravdu gratuluju, to skýtá obrovský pole pro lumpárny. Mě se zatím povedlo zaškodit jenom s ovládačem na video. Zmáčkla jsem tam takový tlačítko ?REC?, když uvnitř byla nahraná kazeta. Máma si toho všimla až po 10 minutách. A vůbec nejlepší na tom bylo, že to nebyla naše kazeta, ale od mámy z práce, a já jsem jí tam doprostředka nahrála teleshopping, chichi. Ani mi nepoděkovali, přitom ten teleshopping je mnohem zajímavější, než to, co tam bylo původně, ten sleduju moc ráda. Obzvláště se mi líbí zeštíhlovací kalhotky Meri z Teny, a pak taky nějaký CD s country, u toho úplně juchám. Mamka se to bojí říct tátovi, aby mě nezapudil pro můj zvrhlý hudební vkus.

No, tak já už končím a pište, pište, moc ráda si ty vaše příhody čtu.

Terezka (8,5 m) a Zuzana

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 24.04.03 23:15

Ahoj Jíro a ostatní kamarádi,
opět píšu zatím jenom v rychlovce, abych poděkoval za přání k svátku a zároveň pogratuloval Jírovi k tomu dnešnímu.
Jak jsem prožil svůj svátek, se můžete dočíst v minulém deníčku, ale ve zkratce to prostě bylo úžasné.
Přeju Vojtíškovi st., aby se brzo uzdravil a mohl si užívat dárečků, které dostal.
Jíra samozřejmě musí také napsat, co hezkého dostal.
Zatím pa
Vojtíšek ml. (už 5 m.)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.03 10:57

Mozna ze tvoje telo je uz vuci antibiot. odolne, kdyz je to za tak kratky cas potreti… kojit radeji neprestavej ale anginu je treba dolecit jinym spusobem. Je spousta jinych leku, napr. i homeopatik, co kdybys za nejakym homeopatem zasla a poradila se? Ono ta moderna medicina neni vzdy vsemohouci. Zuzka bez deti

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 25.04.03 12:29

Ahoj Evi,

s kojením určitě nepřestávej, pokud tě doktor ujistí, že jsou pro Davídka bezpečná.

Udělal ti tvůj doktor výtěry než ti předepsal ta první antibiotika? Oni jsou někteří dneska docela líní, místo toho, aby nejdřív zjistili, co je příčinou infekce, a pak teprve předepsali jednoduché antibiotikum, vykašlou se na testy a rovnou předepíšou nějaký širokospektrální dryák. Ten ale samozřejmě nemusí působit zrovna proti těm potvůrkám, které jsi chytila ty.

A jestli ti neudělal výtěr ani před předepsáním druhý antibiotik, tak je to šarlatán a okamžitě bys měla doktora změnit.

Omlouvám se, že jsem se tak rozhorlila, ale právě díky takovéhle chybě (časté předepisování širokospektrálních antibiotik bez stanovení přesné příčiny infekce) na moji sestru dneska nepůsobí téměř žádná dostupná antibiotika.

Přeju brzké uzdravení a pusinku pro Davídka,

Bublina

Milada01
Kecalka 174 příspěvků 25.04.03 17:48

Ahoj miminka a maminky!

Nevíte náhodou dokdy se používá výraz miminko? Kdy se kojenec mění v batole, to mamka ví, ale nad tím miminem si stále láme hlavu, tak nám, prosím, poraďte, kdo to víte.

Jíro, všechno nejlepší k včerejšímu svátku a Vojtíškům opožděně přejeme také všechno nej, nej.

Tak máme jarní svátky za sebou a docela se povedly, počasí bylo fajn, takže jsem mohl vyzkoušet své nové brýle, které mi mamka konečně koupila. Při jejich nákupu mě všichni v Optice obdivovali, jak si je klidně nechám na nosánku a ještě se směju a vyjmenovávali všechny své malé příbuzné, kteří by to nesnesli ani minutu, tak jsem je v tom nechal a jen co jsme z obchodu odešli, tak jsem si je z nosu sundal a začal je pořádně prozkoumávat (dnes nepomůže ani to, že je má uchycené na gumičce - pozn. mamka).
Na Velikonoční pondělí jsem vyšmigrustoval na rozdíl od jiných, kteří dostávali vajíčka a čokolády, samé oblečení nebo hračky, knížku, krém. Jeden babiččin soused se hnal s pomlázkou i na mě v domnění, že jsem holčička! No považte! A to jsem měl modré kalhoty, tak jsem na něj začal vrčet a táta řekl, že jsem kluk, tak šel na mamku.

A teď velká novinka: od úterka jsem začal zkoušet tu pevnou stravu. Mamka koupila mraženou mladou mrkev od firmy Bonduelle. První den jsem ji absolutně odmítal, tak si mamka myslela, že v tom malém množství se to nevymixovalo na tak jemné pyré a že jsem tedy asi ty větší kousky nechtěl. Tak ve středu připravila půlku krabice, rozmixovala a zamrazila do těch ledových kostiček, jak jste tady radili. No a od včerejška jím na oběd jednu kostičku (máme takové větší), dnes mi do toho mamka nakapala celé tři kapky (!)svého mlíčka (dala bych mu tam víc, ale nevím, jak to z prsa dostat, odstříkávat absolutně neumím, tak dám Ádovi trošku potáhnou a vyčkám až se otočí za nějakým hlukem a pustí mě, ale to se bez pláče neobejde, když se vrátí hlavou zpět a prso nikde a stejně z toho byly jen tři kapky - pozn. mamka).
Ale stejně se dorazím mlíkem a jak mamka říká, ve stejném množství jako když jsem nic nejedl.

Taky jsem dnes začal při šoupání dozadu zvedat zadeček, ale ještě nevím, co s ručičkama, takže stále zůstávám pouze u odstrkování a to jen někdy, některý den se mi prostě vůbec nechce.

Tak se mějte všichni moc fajn a zlobte, zlobte, zlobte (Jíro, Ty občas maminku šetři).

stále bezzubý nesedící Adámek (8měsíců)

Mamka: Teda já úplně koukám, když jsem pročítala minulého Vrabčáka, že už máte rošty postýlek na prostřední nebo dokonce spodní poloze. To mi jsme stále ještě nahoře. Největší překvapení bylo, když byl Adámek najednou hodný, já se šla podívat a on se přes všechny plyšáky, co má za hlavou v postýlce, dostal až k chůvičce a to byla teprve ta správná hračka!!!

A k tomu nočnímu kojení: Adámek teď začal usínat stylem 10min. pít, pak jednou tak dlouhou dobu si hrát, to musím být u něj, aby měl mléko u nosu, jinak brečí, ani táta nezabírá, no a pak si dá ještě 15-20min pití do úplného usnutí. Po dostatečném zaspání cca 1-2hod. ho přenesu do jeho postýlky. Po návratu z Velikonoc se teď budí mezi 3 a 4-ou hodinou a pije minimálně hodinu, čímž mě úplně vysaje (pije z jednoho prsu, ale u toho druhého mám pak úplně mokrou prsní vložku, tak mu musím začít dávat i z toho druhého, jelikož to je potom děsně nalité). Nijak mě to nevadí, raději jednou víc, než méně a častěji, ale v případě Jiřinky si to nedovedu představit, to by na toho drobečka v bříšku vůbec nic nezbylo. Je fakt, že Adámek je stále až na tu kostku mrkve v poledne plně kojený, takže se to nedá srovnávat, ale přimlouvám se za to nenásilné odstavování, abyste byli oba dva (tedy všichni tři) v pohodě.
Ahoj Milada.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.03 21:01

Mila Jirino,

rada ctu Vrabcakuv denicek, ale jsem spise na rodine.cz, tak tu ani nejsem registrovana. Muj Simon bude mit za chvili 10 mesicu, stale hodne kojim, jinak nic moc nechce. Z lahve strasne odmital pit, zacala jsem trenovat kolem 6. mesice, a to sladkym cajem od Hippu, musi to byt neco, co ma rad. A hlavne, zmenila jsem lahev. Dokud jsem mu davala lahev od Bocka, naprosto silel, pak jsem mu jednou dala lahev od Chicca a najednou to slo. Ted z lahve pije hodne rad, ale zase ho ucim na hrnecek. Ale pozor, kdyz mu nabidnu zase Bocka, odmita. Ten dudlik od Chicca je totiz delsi a asi se mu lepe drzi v pusince.
A jeste k tomu kojeni, cim mene budes kojit pres den, tim vice budes muset kojit pres noc. On si tu svou denni davku nenecha vzit, mluvim z vlastni zkusenosti. Drzim palce, at vse dobre zvladas!

Petra, Šimon 5.7.2002

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 25.04.03 22:32

Ahoj Milado,
jestli to dobře chápu, tak byl Adámek až doteď plně kojen bez příkrmu. Mohla bys mi prosím napsat jeho váhy teď a na půl roce? A ještě jeden dotaz: Doktorka ti dovolila být bez příkrmu až doteď? Mně totiž udává důvod dokrmování zeleninou kvůli nedostatku železa.
Předem děkuji za odpovědi.
Zuzka od Vojtíška 5 m.

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 25.04.03 23:26

Ahoj Zuzko,
s úctou k tvojí doktorce,ale zdá se mi,že už ti nejmíň podruhý radí blbě.Teď už přece všude píšou,že se má plně kojit do šesti měsíců,pokud je v rodině alergie,tak do sedmi a dle nejnovějších poznatků a Šimůnek toho bude důkazem,že když se dítě plně kojí až do osmi měsíců, vůbec nic se neděje. Nakonec je i pár dětí,které ještě v jedenácti m. bojkotují dokrmování a ačkoliv sou jejich mamčy z toho „na prášky“,nezdá se,že by na nich byly nějaké známky újmy.Tahle hranice je zřejmě hodně individuální, záleží na spokojenosti dítěte atd. atd., takže v pohodičce koj nejméně do těch Vojtíškových šesti měsíců a jestli ty nebo manžel trpíte nějakou alerií, s klidným svědomím plně koj ještě nejmíň další měsíc.
Měj se, Stáňa

Milada01
Kecalka 174 příspěvků 25.04.03 23:57

Ahoj Zuzko,
takže ty Adámkovy váhy: teď, v osmi měsících 10,15kg a v půl roce to bylo 9,36kg.
My jsme právě ten případ, jak píše Stáňa, alergie v rodině, protože manžel má alergii na veškeré tuzemské ovoce. Že se s tím „bojuje“ co nejdelším kojením, jsem se dočetla v různých knihách a časopisech a u doktora už to ani nekonzultovala. Teď na osmiměsíční kontrole jsem se sestřičky ptala, jak dlouho mohu plně kojit a řekla mi, že už bych mohla začít se zeleninou. Tempo ale volím pomalé, rozhodně ne jak píší v kuchařce pro nejmenší od Nestlé (jestli jste to některá také dostala u doktora) během týdne zvyšovat dávky a na konci tím úplně nahradit polední kojení.
Tak se měj a nenech se odradit od kojení, pokud kojit chceš!!!
Ahoj Milada.

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 26.04.03 11:04

Ahoj Terezko,

houpačku jsme našli na dětském hřišti u Hostivařské přehrady - je to skoro taková ta klasická dřevěná, jenom má dvojité zábradlíčko (vzadu i vepředu, takže je vlastně vyšší) a vepředu má mezi nožičkama žbrdlinku, aby zvědaví mimíci nevypadli. Měli jsme trochu divení, že tam mají vlastně 2 normální pro větší děti a 2 pro maloušky, takže samozřejmě o ty pro starší byla rvačka :))) No, zase pro nás prťousky to byla výhoda.

Přejeme s mamkou krásný víkend,

Viki a Bublina

vercasvob
Stálice 93 příspěvků 26.04.03 11:40

Ahojky Všem!!!!

Konečně jsme se taky rozhodly něco připsat,máma je nastydlá,má zánět nosohrtanu až z toho tři dny chraptěla a nemohla vůbec mluvit.Ve čt. byla u své doktorky a protože se jí to od těhotenství pořád vrací,tak dostala antibiotika ve spreji Bioparox.

Já mám taky moc ráda maminčino mlíčko,sice jím i zeleninku a kaši (můj favorit),ale prsíčko je prsíčko a nic ho nenahradí:o))
Jak maminka minule psala,že piju z hrníčku,tak to už neplatí hihi,já jsem jí jen udělala radost a párkrát se z něj napila,ale ted´už ho nechci a tak mě pořád kojí:o)))
Při krmení jsem taky podle Vás začala foukat do lžičky a strefuju se ručičkama do lžičky,takže mám často i část jídla ve vlasech,zrovna včera se mi povedlo u kaše kýchnout a to jsem měla tu kaši ve vláskách, u mámy na obličeji a všude okolo nakonec rozpatlanou:o)))
Další novinka je,že už mám 6 zubů a pořád mě to bolí,auau.

Když spím v postýlce,tak už nespím tak,jak mě tam maminka položí,ale spím na bříšku nebo na boku a tak různě si tam cestuju,pěkně se u toho obouchávám:o))) S tím usínáním dělám mamince radost,protože jsem tak unavená i přes den,že většinou hned usnu!!
Ale taky si vynutím své noční kojení,a to dokonce dvojité!!!

Moc ráda bych lezla,ale pořád mi to ještě nejde skloubit dohromady,budˇnad­zvedávám vysoko zadeček a hrabu nožičkama,nebo se vzpírám na ručičkách,ale najednou mi to prostě nejde atˇse vztekám jak chci.:o)))

To je asi vše nové za posledních 14 dní,dodatečně přeju vše nejlepší k svátku Jírovi a Vojtíškům a posílám jim velikou a kousavou pusinku(každému zvlášťˇjednu):o))))

Ahoooooj Barborka 8 a půl měsíce s mamkou Verčou

Pro Jiřinku:s tím přikrmováním Jíry TI bohužel nic poradit nemůžu,protože my to s lahvičkou snad ani zkoušet nebudeme,doufám,že si Barborka zvykne na ten hrníček a bude pít jen z něj.Mé dvě kamarádky nakonec ten boj se svýmy holčičkami zvládly a mají lahvičky,obě se sunarem,ale já si myslím,že Jíra potřebuje čas,aby si na tu chut´ i lahvičku zvyknul.Já vím,že je to těžké,když nic nechce,ale zkus mu dát na chvíli pauzu a pak to zase zkuste znovu a s „úsměvem“ tím,že budeš nervozní ,tomu moc nepomůžeš.:o)))S Kris­týnkou jsme na láhev přešli v pohodě,ale jen díky tomu,že měla asi od 1 měsíce v lahvičce čaj(podle paní doktorky jsme ho měli dávat,byly hrozné vedra) a ten pila vlastně už pořád,pak jsme asi v 10 měsících dali hrneček.Mléko pila Bebu z lahve asi rok a půl.Jinak moc držím palečky,aby se Vám to nakonec povedlo!!!!!!!!!
Už se moc těším na novinky z ultrazvuku.
Měj se moc hezky Ahoj Verča

vercasvob
Stálice 93 příspěvků 26.04.03 13:44

Ahoj ještě jednou!!

Ještě jedna oprava,právě mi maminka našla další zoubek!Takže mám čtyři nahoře a tři dole=7zubů:o))))
Maminka říká,že jestli to půjde takhle dál,tak budu mít za chvíli víc zubů než ona:o)))
Ještě jsem Vám chtěla napsat,že jsem si k „velké“ radosti mámy zkrátila denní spaní.
Spím od 19 s dvojitým nočním kojením do 6-7hod.Pak od 10 spím spím tak hodinku a půl max. a odpoledne půl hodinky.Budu jako má sestřička,která od roka a půl odmítala spát(co kdyby mi něco uteklo).
Tak ahoj já jdu ven spinkat do kočárku,maminka jde se mnou na procházku.
Barborka 8 a půl měs. a Verča

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 27.04.03 12:56

Ahojky,
musím se omluvit Adámkovi,že sem ho přejmenovala na Šimůnka, je tu teď tolik miminek,že sem se spletla, doufám, že se Adámek nezlobil.Jinak jestli Milado myslíš kuchařkou od Nestlé takovou tu papírovou brožurku co si s největší pravděpodobností dostala v poradně, tak tam je bludů tolik, ža je asi lepší jí hned vyprovodit do odpadků.
 Stáňa

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 27.04.03 13:05

Nazdárek zdraví vás kašpárek Vojtíšek!
Musím vám všem poděkovat za gratulace k svátku a zároveň hlásím,že sem už úplně uzdravený a řádím jako divočák!!! Takže všem děkuju za podporu!
Mám se bezva, včera sem se podle rady od Viki taky houpal na houpačce a řeknu vám, že to bylo teda náramný! Sice nebyla miminkovská, ale já sem seděl jako přibitý a jenom sem zíral,co že se to se mnou děje.Ale houpali mě jenom trošičku,maminka se o mě bála,abych nevyskočil. Taky mi pořídila do kočárku kšíry,párkrát sem se totiž chystal prozkoumávat kočár a ty pásky kolem pasu mi to dovolily,tak mě teď mamka připoutává jako pejska,ach jo, já bych si jenom trošku zaskákal jako parašutista.
No a ještě sem vám chtěl říct,že sem včera venku seděl na travičce a trhal sem sedmikrásky,byly opravdu moc krásný, opravdu k zakousnutí a ačkoliv se prý sedmikrásky můžou papat, vyzkoušet mi to nedovolili!
Tak pa Vojtíšek st.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.04.03 17:14

Dobrý den, Jiřino, náhodou jsem zavítala na Váš deníček a zjistila jsem, že máte podobný problém, jako jsem měla se svým synkem Honzíkem. Taky nechtěl pít z flašky nic, nikdy a rozhodně ne, musím k tomu říct, že jsem ho kojila nakonec 17 měsíců. Ale potřebovala jsem jít po půl roce aspoň trochu do práce, takže jsem ho naučila pít z těch hrníčků se zobáčkem. Dávala jsem mu ovocné šťávičky, ty kupované od Hami a spol. bez cukru, ředěné půl na půl vodou, a to pil. Umělé mléko totálně odmítal, teprve někdy v roce jsem mu ho zkusila dát znovu, a to už ho pil bez problémů, ale zase z hrnku. Z flašky se prostě nikdy nenapil.
Sestra (lékařka) mi to tak doporučila, a říkala, že jde o to, aby dítě pochopilo, že tohle není máma a kojení, je to něco jiného, a přistupovalo k tomu jako ke stravě. Takže Vám doporučuju, zkuste ten hrníček, pro začátek bude úplně stačit malý a lehký, s malým zobáčkem, až se to naučí držet sám, kupte takové ty „nekapací“, aby Vám všechno nepolil, až s tím někam mrskne. Noční kojení byla stejná hrůza jako u Vás, pak jsem se v roce naštvala, protože všechny ostatní děti už dávno spaly celou noc a my jsme pořád sosali a sosali, čtyřikrát za noc minimálně. Takže Honzu dostal táta, já jsem si šla lehnout vedle. Vzal si ho k sobě do postele, tvrdí, že mu vysvětlil, že sosat se nebude a že by nejlíp udělal, když by usnul. Honzík neřval dlouho a po čtyřech nocích takto strávených přestal v noci sosat. Fakt to funguje, jak je to napsaný v těch knížkách. Takže pokud si táta - nebo ochotná babička nebo někdo - může vzít dítě na noc a vydrží to s ním, máte vyhráno. Jen k němu za žádných okolností nesmíte jít Vy.
Pokud máte krkavčí pocity, hoďte je za hlavu, když jsem přestala kojit, bylo to nejvíc líto mně, Honza se strašně rychle otřepal a po dvou týdnech už nevěděl, jak se saje, a nic mu to neříkalo. Dodatečně jsem si trochu nadávala, že jsem to neudělala daleko dřív, mohla jsem se vyspat já a koneckonců i on.

Tony1
Stálice 83 příspěvků 27.04.03 22:41

Ahojte děckááá,

tak se konečně se zpožděním taky přidáváme! Mamka mě furt strkala pod hrazdičku a prosila, abych si aspoň chvilku hrál sám, že prý musí pracovat, a pak si dokonce dnes dovolila odjet na 3 hodiny pryč, prý do práce!!! Věřili byste tomu? Dal jsem jí jasně najevo, že něco podobného se nesmí opakovat.

Jiříkovi i Vojtíškům gratulujeme opožděně k svátkům a nemocnému Vojtovi i všem nemocným mamkám přejeme rychlé uzdravení!!! (…jé a teď jsme našli, že Vojtíšek st. už je zdravý, tak to je fajn, že můžeš zase…no skákat přes kaluže asi ne, když tě mamka uvázala)

Velikonoce byly príma, měl jsem svou vlastní pidimrskačku a ožužlal jsem ty fáborky z krepového papíru, takže jsem měl zelenou pusinku a mamka měla strach, jestli jsem se neotrávil, no jo, otrávil jsem se, když mi ji sebrala. Měl jsem hodně práce, protože k nám přijela velká holčičí návštěva, takže s babičkama a mamkou jsem vymrskal celkem 10 ženských!!! Moje sestřenice a bratranec tu zůstali celý týden a to vám bylo žůžo - pořád mě někdo choval, pusinkoval a obdivoval a dělal na mě buf buf a ňuf ňuf, takže jsem byl vždycky pročůraný smíchy. Akorát ten tříletej bratranec dost ječel a běhal kolem a z toho jsem byl na nervy a mamka myslím trošku taky :o)

Ve čtvrtek jsme měli velkou oslavu s dortem a svíčkama a mamka dostala spoustu balíčků v úúúúžasném šustícím papíru - nejdřív jsem si myslel, že se máma taky jmenuje Jiřík nebo Vojtíšek, ale ukázalo se, že má jenom narozeniny. Tak jsem si řekl, že bych jí měl taky udělat nějakou radost a druhý den jsem po 4 denním stávkování zase trošku papal mrkvičku. Když jsem ji viděl, jak tam s tím hrnkem kolem mě nešťastně tančí a zpívá tu svou nebohou píseň ?Ňamňamňam, to si pochutnám!?, tak jsem otvíral pusinku až do 70 ml a to pak byla šťastná! Prima, teď mám na rok pokoj, až jí bude 30, tak sním 100 ml, ale tím definitivně končím.

Všem velký pozdrav, Toník (za 5 dní 7 měsíců)

Ach, to je tentokrát tak informativně nabitý Vrabčáček!!! My ti, Jiřinko, s odstavováním nic neporadíme, tiše obdivujeme, jak jste dokázali, že už Jiřík papá 3× denně úplně místo kojení.

Jinak smekám klobouk před pracujícími maminkami - já jsem tento týden svolila s jednou přednáškou, na kterou jsem nebyla schopna se připravit, takže jsem všechno doháněla v noci před ní a bylo to fakt moc prima :o) Ráno jsem vůbec nebyla schopná zkoordinovat všechny ty vypravovací činnosti (obléct dítě, obléct sebe, nakrmit dítě, nachystat dítěti věci, najít klíče od auta…:o), ale pak jsem nějak Toníka předala našim a vyrazila. Potom jsem něco hodinu blekotala a zjistila, že si vůbec, ale vůůůůbec nevybavuju některá slova a že mnohdy nejsem schopna dát dohromady větu, která by měla hlavu a patu. Když jsem skončila, tak jsem si všimla, že mám tričko naruby a kalhoty poblinkaný od Toníčka. Ještě pár měsíců na mateřské dovolené a bude ze mě profesionální cuchta, vyjadřující se pouze pomocí dětských říkadel… K dovršení všeho když jsem vyzvedávala po poledni Toníčka, našla jsem tento obrázek - Toník, který se celou dobu mé nepřítomnosti vesele řehtal, na:,–(il ve chvíli, kdy mě uviděl, řev a výraz ?Jaks mi TOHLE mohla udělat????, byl celý popatlaný od mrkve, taktéž dědeček i babička měli apartní mrkvové vzory na svých oblečcích, ale tvrdili, že vnouček KRÁSNĚ papal a že neví, co pořád mám s tím, že nechce mrkev. Uf. :o))))

Mějte se krásně, Mája (čerstvě 29 )

Tony1
Stálice 83 příspěvků 27.04.03 22:47

Ahojte holky,
já tu Nestlé kuchařku taky mám - dokonce se nám jejich zástupkyně vnutila jako reklamní vsuvka na tu přednášku o výživě kojenců, kde jsem byla. Já jsem ji taky zahrabala někam hluboko, protože mě deprimovala právě ta věta, že každý týden se má dítě naučit vynechávat 1 kojení, takže za 3 týdny už 3× denně baští místo kojení. Akorát mi to pořád leží v hlavě, tak jsem ráda, že to taky považujete za nerozumné a už se tím nebudu trápit :o)
Ahoj Mája

Tony1
Stálice 83 příspěvků 27.04.03 22:49

Teda Barčo,
ty seš opravdová princezna Zubejda!!! Gratuluju ti a jdu si pulírovat ty svoje (zatím jen) dva raťafáčky. Ahoj Toník

Tony1
Stálice 83 příspěvků 27.04.03 22:50

Ještě jsem zapomněla na jeden dotaz - začala jste některá dávat dětem fluoridové tabletky jako prevenci proti zubnímu kazu?
Ahoj M

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 28.04.03 04:52

To je zvláštní, Johanka to měla úplně naopak. Chicco lahvičku po čase začala odmítat, nebo půl hodiny žužlala a nepila, pak se naštěstí jedna rozbila v nejnevhodnějším okamžiku mimo domov a s velkým hladem. Tak jsem zakoupila Bočka a od té doby na něj nedáme dopustit.
Ze zbývajících Chicco pije jen Sunar, hustší věci - kaše apod. nebo naopak čaj musí být od Bočka a není to velikostí otvoru v savičce, skutečně spíše délkou a měkkostí savičky. Ale úplně nejradši pije z hrnku nebo z dospělácký skleničky.
Zdraví Romana a Johanka (skoro 10 m.)

Milada01
Kecalka 174 příspěvků 28.04.03 09:14

Ahoj Májo!
My jsme dostali Zymafluor od doktora v půl roce, takže to Adámek baští rozdrcené se lžičkou vody. Jen mě štve, že musí být alespoň hodinový odstup od mléka, tedy v našem případě kojení, takže to je v těchto teplých dnech, kdy je člověk pořád venku, problém, jelikož kojím při odchodu a při příchodu taky a přece mu nebudu drtit tabletku někde venku na lavičce..?? Takže občas chtě nechtě vynecháme.
Ptala jsem se doktora, zda je to už nutné, když nemá Áda ještě ani jeden zub, ale prý je to prevence, tak mu to raději dávám.
Ahoj Milada a Adámek (8m)

Milada01
Kecalka 174 příspěvků 28.04.03 09:25

Ahoj Stáňo,

opravdu se jedná o tu papírovou brožurku, asi ji vykážu do Tebou navrhovaných míst nebo si ji nechám a budu poukazovat jako antikojící příručku, protože mi to tak připadá stejně jako Máje.
Adámek se vůbec nezlobí, my jsme to pochopili tak, že myslíš Šimůnka, který psal komentář hned po nás.
Měj se fajn! Milada a Adámek.

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 28.04.03 10:10

Ahoj Majo,

Moc blahopreji k narozeninam!!!!
Ja davam Edenusce fluor a vitamin D uz od narozeni. Jmenuje se to Zymaduo a Eden dostava 4 kapky denne. Mne naopak bylo receno, ze je dobre davat ji je pred jidlem, takze po vecernim koupani staci rict ‚vitaminek!‘ a Eden otevira pusinku jako diva a ani nepotrebujeme lzicku, chichi!!!
Pusinku Tonickovi!

Dita

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 28.04.03 11:08

Ahojte vsechna muzska i zenska lumpitka !!!

Konecne jsme zase zde, uz jste nam mooooc chybeli !!!! Uplne ze vseho nejdriv blahoprejeme Jirince k dalsi briskove fazolecce a drzime pesti, at to uspesne zvlada ! Co se tyce kocarku, tady si holky kupuji takove ty ?dvojceci?, kde je jedno misto upravene jako sportak pro starsi detatko a na druhe se da na:,–(it korbicka nebo autosedacka, jak psala Klarka. Nevyhodou je jiste cena, takovy dvojkocar neni zrovna zadarmo? Potom existuje tzv. ?Kiddy board?, to je to stupatko, co se pripevni dole na kocarek a starsi mimco na nem muze cestovat bud vestoje nebo i vsede. Dobra zprava : na Rodine.cz jsem videla navod, jak ho vyrobit podoma !!!

Dale se trochu se zpozdenim pridavame ke vsem gratulacim Jirickovi a obema Vojtiskum k svatku a vsem nemocnickum prejeme brzke uzdraveni !

A ted obrovska novina : LIDI , JA MAM ZUB !!!!! Tak se teda mamka dockala, po dvoudennim zureni a upornem kurkovem okousavani se mi ho konecne z te dasnicky podarilo vytlacit !!! K me radosti je krasne ostroucky a ma zoubky jako pilka, tak ho upesne zvecnuji na penovych potvurkach, lzicce, rohlikovych spickach a mamincine prstu (vyslouzila jsem si prezdivku ?zralocek?, ale nechapu proc, ja nezeru, nahodou papam sporadane !!!). Jeste porad se ale divim, jak se mi tam ten zoubek najednou dostal a porad si po nem jezdim jazyckem a delam u toho hrozne legracni ksichtiky.

Taky uz mam dole postylku, minule jste mamku pekne vylekali a porad se na me v noci chodila divat, jestli nahodou nestojim, ale to ja opravdu ani nahodou, kdyz spim, tak spim! Jedina vyhoda je, ze ten mantinel zustal nahore a ja ted muzu dole prostrcit rucicku a osahavam a oplacavam skrin, hihi !

Objevila jsem dalsi ozuzlavaci raj ! Byli jsme u bratrancu a sestrenice a ja jsem si s nimi uzasne vyhrala. Tedy presneji receno, rozvalila jsem se doprostred pokoje na koberec, do jedne ruky capla autobus, do druhe barbinu, stridave je okousavala (ta barbinina hlava se idelane vejde do pusinky, zkousala jsem ji oblicej, ze byla k nepoznani, chacha !). Kdyz me to prestalo bavit, odlezla jsem kousek dal, kde uz na me cekalo minipiano (busila jsem do nej s takovou vervou, ze moje otrkana dvouleta sestrenice dostala strach a s placem utekla !), pak jsem se vrhla na bimbajici tykadla jedne berusky, zkousela jsem jeji jezdici schopnosti a nakonec jsem ji capla za nohu a mlatila s ni o zem? Ve vsem tom zapalu se mi podarilo udelat i nekolik ?kroku? po ctyrech !!! A tatka me po:,–(il na houpaciho krokodyla a houpal me a ja jsem se smichy pokakala, na pouhe pocurani to bylo malo, chichi !

S tim lezenim to mate tezke ! Nechapu, proc porad nasi chteji, at lezu po ctyrech, kdyz se tak bravurne a rychle plizim vpred po predloktich! Delam jim radost a houpu se na ctyrech, obcas soupnu kolinkem dopredu (mamce se vzdycky zataji dech, hihi), ale kdyz zpozoruji neco zajimaveho, rozplacnu se zpatky na brisko a vyrazim po brise za svym cilem. Uz jsem se odvazila vlezt do komory a ochutnat vysavac (zrovna nevrcel a byl pritulny), naslintat tatkovi do bot a odtahnout svoji jidelni zidlicku z pokoje do chodby ( prekazela mi v ceste za odpadakem). A vubec, tim pohybem clovek objevi tolik zajimavych veci!!! Zjistila jsem, ze ty nejzajimavejsi se jmenuji ?NE?, vzdycky kdyz se k nim plizim a mamka rekne ?NE?, znamena to, ze bude prima zabava! Podarilo se mi tak prevratit kvetinac i s rostlinou, zamotat se do zaclony a ?vylezt? na svoje lehatko ( rucickama zaprena o lehatko, nohy skrcene na zemi)!!!
Miluji vozicek s cibuli (ty supinky ale nejsou valne chuti), otevirani a zavirani dveri, draty od pocitace, vsechny druhy obuvi (samozrejme olizuji pouze tu spinavou stranu!), sbirani a ochutnavani drobku na zemi v ramci rozsireni chutovych obzoru (frekvence obchuzek prachozrave obludy se stale zvysuje, hihi)? Taky jsem, Vojtisku uz byla na trave, to je neco! Docela zavidim tem kravickam, ty si to muzou papat pekne bez zasahu maminek! Souhlasim, ze bezkonkurencni jsou sedmikrasky, akorat do ruky! Taky jsem chtela chytit jednu bezici potvurku (mravenec pozn.Dita), ale nez jsem ho stacila zmacnout a ochutnat, utekl mi, mrska jedna!!!

Tak, dohnaly jsme nase zpozdeni, posilame moc a moc nove ozubenych pusinek a tesime se na vase dalsi lumparny ;o))))!!!

Eden a Dita

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.03 11:11

Ahoj Májo,

my dáváme fluor taky od 6 měsíců, dávám ho Viki na lžičce šťávy nebo čaje před odpoledním spaním. Když to nestíháme, holt ho dostane s ovocem ke svačině. Podle příbalového letáku se nemá zapíjet mlékem (váže na sebe vápník). Jinak žádné extra instrukce jestli před jídlem, po jídle nebo při jídle nemáme.

Pozdravuj Toníčka,

Bublina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.03 11:22

Ahoj holky a mimískové,ráda bych si s vama taky začala dopisovat. Mám doma malou princeznu, které bylo 16.4. 7 měsíců. Poslední dobou jsem začala docela často chodit na vaše stránky, řekla mi o nich moje kamarádka těhulka. dřív jsem chodila na Rodinu, ale tam většinou nic nového není. Já bych vám něco napsala o sobě: jmenuji se Jana, jsem z Brna, je mi 26 let a moje princezna Leonka je mým prvním miminkem. Ahoj maminy Jana

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 28.04.03 18:27

Ahoj Májo!

Všechno nejlepší k narozeninám!

Přejeme ti hlavně zdravého a hodného Toníčka, který pěkně papá, nechá maminku občas vyspat a připravit nějakou tu přednášku, aby zůstala duševně fit!!

Eva s Luckou

P.S. Toníčku, já jsem teď skoro pořád s babičkou a jsem hodná. Ale sotva uslyším a uvidím mamku, spustím, aby si mamka nemyslela, že si jen tak beze mne bude dělat, co chce. Rodiče je třeba udržovat ve střehu, vždyť si bez nás užívali víc jak 27 dlouhých let!!

Lucka (skoro 8 měsíců)

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 28.04.03 18:44

Ahóóój holky!

Už se nám po vás taky stýskalo! Bylo to tu bez vás jaksi prázdné :o)).

Eden, gratulujeme k zoubku!!

Právě jsme prohlížely s mamkou tvoje nové fotky a úplně mě okouzlil tvůj džínový klobouček a ještě víc se mi líbil ten bílý, ty asi u nás nejsou k sehnání? Naši se mi nedávno snažili pořídit nějakou slušivou čepici, či klobouček na léto, ale nakonec to vzdali. Takže budu nadále trávit jaro ve své čepici á la pilot kluzáku … No a účes máš jako od kadeřníka!!! Moc krásné fotky jsou ty od moře, úplně na nás dýchla exotika a ta vůně.

Zdraví Lucka (skoro 8 měsíců) s mamkou Evou zpod valašských kopců

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.03 20:48

Ahojte decka a maminy,

Ja som taky smirak, ktory to tu smiruje uz od cias ked som bol u maminy v brusku a pisalo tu Kacatko. Volam sa Tomasko, mam rovnych 7 mesiacov a vsetci ste tu moji kamarati, od ktorych sa pravidelne dozvedam, co vsetko mam doma mame vystrajat. Zatial sme boli s maminou ticho, len sme to tu sledovali, ale teraz sme sa rozhodli pripojit sa, nieco napisat a troska sa tiez poradit. Teda ak nas tu chcete J
Maminu Jirinku asi nepotesim, pretoze ja som este horsi pripad a v noci sa budim ovela castejsie, ako Vrabcak. Ked je podla maminy katastrofalna noc, tak som hore aj kazdu polhodinu. Tak si viete predstavit, ako potom rodicia rano vyzeraju… Ja sa vzdy cucujem, pretoze ja som sa vyspinkal, v noci placem z polospanku, tak neviem, co sa rano tak tvaria. Skusali na mna aj tu kasu, ale vobec im to nepomohlo. Zalahnem pravidelne o pol deviatej a niekedy uz aj o pol desiatej robim curbes. Haha. Mamina sa ma snazi kojit maximalne kazde dve hodiny, ale to znamena, ze ma niekedy musi utisovat aj hodinu. Tak jej treba, ked mi neda rovno papat. Uz sa so mnou boli poradit aj u jednej pani doktorky, ktora nam poradila homeopatiu. Tak som posledne tri dni rano papal 5 guliciek a celkom mi to chutilo. Pani doktorka nasich upozornila, ze 4. noc bude kriticka a ze sa mame pripravit. A vraj po dalsich desiatich dnoch by to malo zabrat. Tak Vam poviem, ze ako som zacal papat gulicky, tak sa mi spalo troska lepsie (teda 3× kojenie a asi o siestej rano hore ? to je podla maminy lepsie) a 4. kriticky den bol vcera ? v nedelu, ale rozhodol som sa, ze budem radsej zly cez den. A veru, cely den som vrestal, nechcel spat az z toho nasi boli riadne ohucani a vycerpani. Tak teraz je mamina s ocinom velmi zvedava, co sa udeje za 10 dni a ci sa vobec nieco udeje. Ha, nieco dovtedy urcite vymyslim, ale nech si nemyslia, ze sa polepsim.
Viete, aky som ja uz sikula? Vcera som mal 7 mesiacov a uz asi 2 tyzdne lozim a asi tyzden vstavam. Rost v postielke mam uz uplne dole, lebo akonahle sa zobudim, tak sa okamzite postavim a mixlujem s tymi tyckami, nech ma okamzite niekto vyberie. Mama by sa vas chcela spytat, ci je to vobec v poriadku, ze stojim tak skoro, ale vravi, ze co uz ma so mnou robit, ked sa staviam, ved ma nemoze stale davat lezat. Mna uz totiz lezanie vobec nebavi. Potrebujem stat v ohradke a ozuzlavat vrchny okraj. To bude parada, ked mi uz konecne vylezie zub, poriadne to vsetko okusem a zlikvidujem!
Co sa tyka mojho papania, tak prosim pekne ovocie aj kasu lubim, ale zeleninu neznasam. Mama sice na obed do mna nieco natlaci aj cez zatvorene usta, hoci sa stale krutim. Ale zato som si uz pekne krasne vypestoval averziu na lyzicku. Takze aj ked mam pripravene ovocie alebo kasu, ktore lubim, ked zbadam lyzicku, krutim sa, zatvaram usta, plaacem a proste nechcem. Az ked mama do mna prepasuje trosku a ochutnam, az potom pekne otvaram usta a vsetko popapam.
(Co myslite, ja viem, ze tlacit to do nho asi nie je spravne, mam tu zeleninku s masom na cas uplne vy:,–(it a davat mu len to ovocie a vecer kasu?)
Mama chcela Jirinke poradit, aby sa pokusila obmedzit tvorbu mlieka tym, ze bude menej pit, ale ja s nou rozhodne nesuhlasim! Jirovi nikto predsa nebude uberat to mliecko, ktore aj ja straaaasne milujem!
Este Vam poviem moje 7 mesacne miery, minuly tyzden som mal 7950g a 74 cm a som taky podla doktorky vysoky atleticky typ. Bude zo mna jasny blondak, pretoze mam blondave vlasky aj obocie aj mihalnice. Ja neviem, co sa vsetci cuduju, ved to je jasne, ked aj ocino aj mamina su blondaci. Ja som to vedel uz v brusku.
Majte sa krasne, vystrajajte ako doteraz, nech sa mam cim inspirovat. Pokusim sa presvedcit maminu, aby som mohol napisat castejsie, ak nas budete chciet, hoci sme zo zahranicia. Este sa sem tlaci mamina. Tak ahoooooooj

Tomasko (7m)

(Ahojte, ja som Motko, inac Dana a sme z Bratislavy. Ako to uz Tomako pisal, sledujem to tu uz od zaciatku a som hrozne rada, ze Vas mam. Dozvedela som sa vela uzitocnych informacii, vzdy sa pobavim, ako dnes naposledy s tou otcovou bradavkou, to som sa isla popucit. Chcela som vam napisat nejake dotazy, o com ste diskutovali v poslednej dobe.
Stale kojim a stale som nedostala menzes a dufam, ze ho este nejaku dobu nedostanem. Predsa len, je to otrava. Jirinka podla vsetkeho nepotvrdila teoriu, ze zena neotehotnie, pokial plne koji.
Tomaskovi som zacala davat cajik pri zavedeni tuhej stravy, tj na konci siesteho mesiaca a flasku prijal bez problemov. Al e tak si zvykol na ten cumel od Bebejou ? anatomicky tvarovany, ze uz iny nechce. Pokusala som sa davat mu pit aj s hrncekov, ale zatial bez uspechu.
Co myslite s tou zeleninou, mam ju na tyzden uplne vy:,–(it?
A tiez s tym stavanim, bojim sa, ze je to priskoro, ale aj tak s tym asi nic neurobim.
Majte sa fajn, zase sa niekedy ozveme. Motko, este par dni 29.)

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 28.04.03 21:52

Ahojky Leonko,
moc tě tady vítáme, čím víc zlobilů,tím líp a tak nám o sobě určitě brzy něco napiš,třeba umíš nějaké nové zlobiviny,už sem strašně stašně moc zvědavej!
Pac a pusinku posílá Vojtíšek st.

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 28.04.03 22:05

Ahoj čertíci!

Pozdě,ale přece přejeme vše nej k svátku Jiříkovi a Vojtíškům..a posíláme speciální pozdrav všem (teď už snad vyléčeným) marodům a ještě jeden super speciální pozdrav a pusinku nejmladšímu mimču-Vrabčeti ml.
Taky vítáme Leonku-chlapi,další ženská-to je paráda!!

Já teď dělám mamince opravdu radost-už druhý den se mi podařilo prokakat až na body(a to mi začala dávat plíny maxi super..),během dne už spím jen asi hodinku dopoledne a odpoledne a to než usnu,tak půl hodinky ječím v kočárku(když mi to udělal poprvé,připadala jsem si jako ta nejhorší macecha,pozn.mamky) a dnes jsem ochutnal nějakou bílou mňamku(jogurt,poz­n.mamky)-mamka mi to nechtěla dát,že prý až za 2měsíce-pcha!než vybalila nákup,uchmatnul jsem jogurt,prokousal to lesklé nahoře a popatlal koberec,tepláčky a celý svůj obličej a samozřejmě jsem ho ochutnal…mamka byla štěstím bez sebe…jen nechápu,proč mi ho nenechala-vzala mi ho a pak se s ním cpala u televize!!

To slůvko NE! mi taky občas říká (a vážně to znamená,že bude legrace),poslední dobou mi navíc pořád říká POZOR!nebo OPATRNĚ! nevím sice,co přesně tím myslí,ale obvykle nemám čas ji příliš poslouchat,protože zrovna přemlouvám židli,skříň anebo zeď,aby se posunuly -zatím mě neposlouchají,ale já je jednou svou hlavou vytlačím pryč…

Málem jsem zapomněl-už se SÁM POSADÍM!! docela se mi daří lozit dopředu(i když občas si ještě zacouvám jako správný ráček) a nedávno jsem přišel na to,že když trochu podsunu v kleku nožičky-sedím!!

Eden,vítám tě mezi zoubkatými!Vaši mají určitě radost..když zoubkama zkoumám maminku(uši,nos,prsty­,palce u nohou…)legračně u toho křičí..

Mějte se všichni krásně,užívejte si sluníčko(mamka už se těší,až budeme chodit na koupaliště-prý je to taková obrovská vanička-to bude legrace!!) a hlavně buďte zdraví (čertíku Lucinko,doufám,žes teď mamku trochu šetřila,když ti marodila..)
papa Ondrášek(9 měsíců a něco–40 týdnů) a mamka Andrea (29)

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 28.04.03 22:08

Ahojky Tomášku,
mám velikou radost,že se tu objevil někdo ze Slovenska,aspoň si mamky trošičku osvěží paměť,protože my mimina se přeci domluvíme tou naší miminkovskou mezinárodní,ne? Musím říct,že si teda velikánský šikulka, a že se tvoje maminka určitě nemusí bát, pokud se dokážeš postavit sám,bez cizí pomoci,tak ti v tom přece nikdo nezabrání,hi,hi,hi. Je to o moc přirozenější,než když někdo nacpe mimčo do chodítka - to mi sem poradila mamka,já nevim co to je. S tvým nočním vstáváním to bude určitě mojí mamku zajímat,protože já mám momentálně období čtyřikrát vstávající - kojící a to teda bych si vyprosil,toho se jen tak dobrovolně nevzdám! Nezapomeň napsat,jestli tě donutili k celonočnímu spaní. A s tou zeleninou si dej říct,když si jinak takovej šikula,mě moc chutná (holt máme každej nějaký jiný zlobiviny kterýma musíme maminky potrápit).Možná kdyby ti dala mamka ten týden pokoj,mohlo by to zabrat,co? Nebo ať ti zkusí nastříkat do tý zeleninky hodně mlíčka,spíš takový mlíko se zeleninou - jestli to už nezkoušela.Měj se moc krásně tam u vás v Bratislavě a zase napiš!
Pa,pa, pusinku neposílám,když sme oba kluci!
Vojtíšek st.

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 28.04.03 22:26

Ahoj Motko a Tomášku, vítáme vás tady a určitě pište dál! Rádi se přiučíme,jak se lumpačí na Slovensku..
S tou zeleninou asi moc neporadím,já bych ji asi na pár dní vy:,–(ila a pak to zkusila znovu..nevím,čím jsi začínala přikrmovat..do­poručuje se začínat právě zeleninou (ovoce je sladké a děti prý si na sladkou chuť rychle zvyknou a nechtějí zeleninu..).Já navíc Ondrovi nic nepřislazuji cukrem(sice se někdy pěkně šklebí,ale hezky papá..),když se mi jídlo zdá příliš kyselé,„dosladím“ to mateřským mlíkem..
Co se týče spaní,Ondráš patří taky mezi nespavce-bylo období,kdy se budil asi co 1 -1,5 hodiny,takže vím,jak skvěle se asi ráno cítíš..já jsem to řešila tím,že jsem ho vzala do postele(spí tam dodnes a jsme oba spokojeni-manžílek je nadšen o něco méně..),každopádně se budí asi 3-4krát za noc,v polospánku se napije a spí dál,aniž bych ho nějak uspávala..asi to není zrovna nejlepší řešení,ale až na občasné výjimky(bolení bříška nebo rostoucí zoubky-pak se budí i 6-8krát za noc..)jsme vyspaní všichni..
Ahoj a držím pěstičky,ať „kuličky“ zaberou..Andrea

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 28.04.03 22:28

Teda Eden!
Já ti tak moc závidím! Prohlíželi sme tvoje nové fotky,vy už tam máte snad úplné léto! Takový krásný letní oblečky a kloboučky,fakt úplná manekýna! Máš nádherný šatičky a silonky,jako velká slečna,ale nás neoklameš,z očí ti kouká tisíc čertů!!!!! Musím ti pogratulovat k prvnímu zoubku,mě se tahle zajímavost pořád nějak vyhýbá.Tak se měj krásně, přeju ti hodně lezoucích objevovatelských úspěchů,já taky objevuju pořád nové věci co se jmenují NE a NESMÍŠ, dnes mě uchvátily nitě z koberce - taky nejsou valné chuti,ale vejde se jich hodně do pusinky!
Pa, posílám ti pusinku a pozdravuj moře!
Vojtíšek st.

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 28.04.03 23:13

Kuk vespolek, to jsem zase jeste ja, Eden;)))

Leonko a zahranicni Tomasku, vitejte v nasem klubu drbalu! Urcite piste, clovek se rad priuci;)))

Lucinko, jsem si jista, ze by Ti slusel i pytel od brambor, s tema faldickama musis byt k nakousnuti!!! A Vojtisku, Ty mi tady nadbihas, ja se uplne cervenam;))!!! Skoda jen, ze doma nemame koberce, vsude jen dlazdice a z tech at skrabu jak skrabu zadne nitky nelezou;((( Zitra zkusim vypelichat mantinel, nad temi nitemi se mi uplne sbihaji sliny…

Dnes jsem lozila po celem byte za vysavacem jako pejsek, on mi porad ujizdel a ja ho se silnym funenim a vytrestenyma ocima dohanela… Silne mi zacina konkurovat ve sberu drobku ze zeme, tak jsem si to s nim chtela vyrikat! Kdyz jsem ho dostala, zavesila jsem se mu na hadici, poradne mu oplacala vsechny knofliky a naslintala do te zelezne trubky. A ma to, potvora jedna!!!

Jeste jednou pusinku vsem a diky za blahopani k zoubecku, ten mamcin palec u nohy hned zitra rano otestuji;))!!!

Pa pa, Vase Eden

PS. Martino Frndulko, jak jsi dopadla? Moc na Tebe myslime!

Tony1
Stálice 83 příspěvků 29.04.03 00:19

Ahoj Tomášku a Motko,

my vám asi moc neporadíme, jen vás hezky zdravíme, protože jsme se strašně nasmáli - ta slovencina je taka sladka!!! ?Mixlovat s tyčkami? bylo nejlepší.

Náš Toník taky zeleninu nerad, nejvíc mu chutná banán a sladká kaše - pediatrička radila netlačit do něj zeleninu násilím, ale spíš zkoušet různé kombinace, jestli něco nezabere. Přestala jsem kupovat obyčejnou mrkev, ale mraženou baby karotku od Bonduelle, a přes sítko k ní propasíruju zelený hrášek nebo kukuřici. Má to hodně sladkou chuť, takže se mi podaří občas do Tonyho něco nacpat, ale když zavře pusinku, nedávám mu to za každou cenu - zkusím to za hodinu, a když to nechce ani potom, už mu to ten den nenutím. Na zkoušku jsem taky koupila sušenou zeleninovou kaši Sunarku, jestli by se tou kašovitou konzistencí nedal nachytat, ale zatím jsem to nevařila.

Hodně zdaru v boji se zeleninou a ať se taky trošku vyspíte! My spíme stejně jako některá další miminka z Vrabčáčka od 2. nočního kojení spolu v posteli (vstáváme 2× - 4×), abychom (obzvlášť někteří) měli sílu do nového dne :o) Ahoj, Mája+Toník

Tony1
Stálice 83 příspěvků 29.04.03 00:20

Ahoj Edenuš,

to je príma, že jste zase zpátky - ty sestřenky a bratranci jsou ale k nezaplacení, žejo? Bezva, že už máš zoubek, doporučuju ti láskyplně vrhnout se na mamku, která tím pádem zjihne a netuší nic nekalého, pak otevřít pusinku a narvat do ní mamčinu tvář anebo bradu a ve chvíli, kdy říká ?Broučku, ty mi dáváš pusinku?? vší silou skousnout. Jednak si tak hezky označkuješ, kdo k tobě patří, a pak taky ta mamka vříská tak, že je to opravdu k popukání.
Pa, hned zítra zkusím tu cibuli. Toník

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 29.04.03 02:04

Ahoj,
zdravím Vrabčáky, jejichž deníček ráda pročítáme, a všechny ostatní mimiňáky - ďáblíky. Doteď mamka jenom občas připojila poznámečku, ale naštvalo mě, že mě vůbec neznáte a klidně si zlobíte beze mě.
Takže jmenuju se Johanka a včera mi bylo už deset měsíců, vážím cca 8.5 kg a měřím cca 73 cm (máma to odmítá pravidelně hlídat, když jinak prospívám), 3 týdny se chlubím prvním zoubkem a už jsem s ním orazítkovala celou domácnost i rodinu. Mám hodně velkýho brášku, 14tiletého Filipa a toho jsem tak kousla do nosu, že týden musel přesvědčovat děvčata, že to není akné.
Taky mám prima nehtíky, který si nenechám jen tak vzít. Když máma vezme nůžtičky, tak se se zájmem dívám na zkracování prvních dvou nehtů, pak se rozhodnu, že stačilo a dva dny nemá nikdo šanci. A mám velkou sílu. Zkouším si jí na tátových fousech a máminých vlasech, oba už si je nechali zkrátit na minimum, ale stejně občas ještě něco zachytím, a to pak trhnu, a to je prima povyk. Posledně jsem se až lekla, jak máma vykvikla. A to mi ještě udělala bebí, představte si to, normálka mě plácla přes ruku. Tak jsem ji hned seřvala, že teda bacat, to ne. Slovíčko NE už taky znám, ale nemám ho ráda, takže se vždycky postavím, ublíženě se zamračím a spustím na celé kolo. Uáááá.
A to potom máma musí vymyslet nějaké ANO. Posledně jsem si takhle vybrečela ovladač k telce, a hádejte, co jsem s ním provedla. Opatrně jsem sundala kryt, ochutnala ho, ale nic moc, nedoporučuju, pod tím byly takové dva válečky, tak jsem jeden vyžďobrala prstíčkem a šup s ním do pusy. A máma si toho všimla až za chvilinku, kdy už jsem stihla strhnout plastový obal a tím jedním zoubkem do válečku nadělat jamky. To jste měli vidět ten fofr, který u nás nastal. (Naštěstí nic neporušila, dopadlo to dobře - pozn. mámy.) Tak jako ráda papám všechny věci, tak ráda papám i to, co mám v talířku, hrníčku nebo v lahvičce - nebo to co tam má táta s mámou, ale to musím tajně. Mámu jsem papala, ale už je to dávno (před třemi měsíci), co jsem přestala - když jsem si měla vybrat mezi máminým mlíčkem a tvarohem s jablíčkem nebo tou kuřátkovou polívčičkou, nakonec zvítězilo všechno to ostatní dobré. Mám už svojí lžičku, ale tu si nechávám čistou, protože tak jak mi to naši soukají do pusy, tak se mi to líbí - je to rychlé, jako když ládujete kamna. A nemám z toho žádné vyrážky kolem pusinky, což jsem měla, když jsem se zkoušela krmit sama. Z masa mám nejradši - divte se - rybičku, tu už teď zkouším i nemixovanou. A z vitamínů mám ráda rohlík a piškot, ten jsem ochutnala až tento týden a asi ho budu chtít místo rohlíku. Už jste někdo ochutnal nelámané špagety? Mně se podařilo dvě ukrást tátovi z talíře a vydržela jsem si s nimi hrát celou hodinu, pak jsem jednu rozžmoulala a druhou nalepila na ledničku.
Taky miluju koupání, to je nejkrásnější z celého dne, potápím se ve vaně, mám tam svou oblíbenou ponorku a dneska jsem šplouchala tak, až se šla máma podívat k sousedům, jestli jsme je prý nevytopili. Koupe mě hlavně táta a to je psina, protože mu schválně vyklouzávám a on potom říká mámě: víš proč Johanka nebrečela, protože měla hlavu pod vodou.
Ven jsme dlouho chodili v klokance, protože v té zatrolené Praze po povodních jezdily tramvaje šíleně narvané a my jsme s mámou musely občas do práce, tam se mi zezačátku libilo, ale teď už ne, protože jsem si všimla, že ty tety, co tam jsou, jsou pěkné čarodejnice, ony jsou hezké, ale ne pro mě - tak na ně vždycky hrozně křičím.
A strejdové se mi taky moc nelíbí, akorát si na ně tolik netroufnu. Teď už chodíme ven se sporťákem a to je taky prima, protože tam sedím a všechno sleduju, a jestli si máma myslí, že budu spát, když se kolem děje tolik věcí - to teda ne. Občas mi sice hlavička spadne, ale jen mě máma položí, už jsem vzhůru a zase si sedám - to umím bravurně, stejně jako lezení a chození kolem postelí a skříní. Prý vám to nemám říkat, ale mám i chodítko. Oni k nám chodí lidi v botách k maminčinýmu počítači a tak se nesmím v chodbě a kuchyni batolit, ale to nevadí, protože v chodítku se taky leckam dostanu - nejlépe na šňůry od telefonu a počítače, nebo do trouby a do kredence - tam se tak prima kramaří, senzační jsou pokličky, když s nima uděláte bác. To se seběhne celá rodina a hned je veselo. Taky jsem díky chodítku ochutnala takové lesklé a černé oplatky, co má máma u počítače - dost se rozčilovala, nevím proč, vůbec nebyly dobré.
To by bylo ode mě všechno, spinkání je totiž kapitola sama pro sebe a tam prý máma bude chtít poradit, nevím co, protože buď spím nebo ne a kde, to je přece jedno.
Hlavně když jsme veselí, že.
Tak teď už mě znáte, za týden nás čeká pan doktor a taky se ho chceme zeptat na nějaké ty fluoridové bílé bonbonky, už jsem přece velká holka. Jinak o mě máma tvrdí, že jsem o dost hodnější než byl bráška jako miminko, ale že ten je teď o dost hodnější než já. Pravda je, že bráška zvládá miminkovštinu, takže se spolu vždycky na mámu smluvíme a rošťačíme spolu.
Na konec přidám jednu mojí oblíbenou:
Paci paci pacičky, táta koupil botičky a maminka polyvinylbutaryl.
Mějte se moc krásně, máma prý moc děkuje za všechny rady a nápady, i když nevím proč, já jí přeci vždycky všechno vysvětluju - že mi nerozumí, za to nemůžu.
Johanka a máma Romana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 29.04.03 02:13

Ještě Johanka:
máma buď neumí počítat nebo psát, dyť mě je teprve devět. Asi jí to spočítám.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »