Reklama

Z deníčku malého Vrabčáka - 34.týden

Rodičovství
  • emimino
  • 01.05.03

Tento týden se mi moc nevydařil. Kromě spousty dárečků jsem totiž dostal k svátku vysoké teplotky a byl jsem nemocný. Takže jsem pořád naříkal a plakal a v noci nespinkal a tak jsme si to tedy všichni pěkně užili :o((

Ale nejdřív k tomu svátku. Já jsem dostal takových hraček, že by to snad bylo ne celé hračkářství. Tak nejdřív pěnový puzzle - celý koberec. Jsou na něm písmenka a číslíčka a prý až taťka obrousí ohrádku, tak přijde okolo. Ale naštěstí na to ještě neměl čas, hehe. Pak kyblíček a lopatičky a bábovičky. A taky cedníček, mamka říkala, že by se jí hrozně hodil na pasírování zeleninky, protože nic takovýho nemůže sehnat, tak mi ho chce zabavit (myslíte že můžu? liší se plast na hračky od plastu na domácí potřeby? - pozn. mamky). A ještě bábovky, ze kterých jde postavit věžička - pyramidka, tak mamka ji postaví a já do toho buchnu a dělá to hezký randál. Pak jsem dostal rozebírací mašinku a rozebírací kačenku. Ta kačka to je stojánek, na kterým jsou navlíknutý barevný kolečka - kytičky a nahoře je hlava kačenky. Všechno je to krásně barevný a dá se to dobře ožužlávat. Dále balonek s delfínkama a malý duhový míček do vaničky. Mamka ho vždycky schová pod vodu a pak ho pustí a míček na mě vyskočí a pocáká mě a já se směju. Taky jsem dostal další pyžámko, jsou na něm ptáčkové vrabečkové a ptačí budečky. A ještě povlečení do postýlky, na kterým jsou veliký medvídci v pyžámkách. A obrovský náklaďák tatrovku, je tak veliký, že si na korbičku můžu sednout a mamka s taťkou si mě posílají po místnosti. A ještě čtyřkolku, takovou jakoby motorku, ale z ní zatím nedošáhnu nožičkama na zem, tak musím počkat, až ještě vyrostu. V předsíni máme hezky dlouhou chodbu, to se to bude drandit :o) A ještě mamka upekla dort a šlehačkou tam napsala Jiří a já jsem se s ním fotil a hrábnul do něj packou, jenže olízat jsem to nechtěl, spíš jsem si to chtěl napatlat na kaťata, takže to musela honem ocucat máma. Večer přišli babička s dědou a dali si dort a měl jsem docela hezkou oslavu.

No a teď k tý nemoci. Už večer před svátkem jsem měl teplotku 38 a jelikož to do rána neslezlo, tak jsme šli s mamkou k paní doktorce. Tam jsem začal řičet jako vždy, takže paní doktorka nemohla moc poznat, co mě bolí. Zdálo se jí, že by to mohlo být ouško, tak prý máme jet v pátek na ušní-nosní-krční, kdyby ta teplota nepolevila, a protože hodně slintám a mám naběhlý dásničky, tak že to taky může být od zoubků. Dostal jsem čípek do zadečku a odpoledne už mi bylo líp, tak jsem aspoň mohl oslavit ten svátek. Jenže v noci jsem hodně plakal a naříkal a ráno měl zase teplotu, takže jsme jeli na to ušní. Tam už jsem se zase smál, táta se se mnou po:,–(il do jezdícího křesla a vedle mě byl stolek, na kterým byla spousta lesklých klacíků a hejblátek a to se mi moc líbilo. A za stolkem stála máma a dělala na mě ksichty, tak jsem se docela bavil. Ale pak mi táta musel podržet ručičky a sestřička mi chytla hlavičku a to už se mi nelíbilo a začal jsem ječet. Pak mi paní doktorka koukala kukátkem do oušek a dřevěným klacíkem do krku, tak to se mi teda vůbec nelíbilo, ale naštěstí to nebolelo a bylo to rychle hotovo a paní doktorka řekla, že jsem úplně zdravý a taťka mě pochoval a já se uklidnil. Tak mamka znova volala naší paní doktorce a ta řekla, že kdyby ta teplota o víkendu vylezla nad 39, tak máme jet na pohotovost, a jinak v pondělí přinést na kontrolu čůránky, protože by to zase mohla být ta nemoc co už jsem měl, tak se mamka strašně bála, že zase budeme muset do nemocnice. Večer jsem těch 39 skoro měl, úplně jsem propotil to nový pyžámko i s medvídkovým povlečením, ale když jsem se vzbudil v noci, tak už to bylo lepší a ráno už jsem měl zase necelých 38. Taky jsem moc nechtěl papat, vůbec jsem nechtěl zeleninku ani ovoce, jenom jogurt. Mamka mi dala ochutnat pribináček, ten mi moc zachutnal a chtěl bych ho pořád, ale paní doktorka pak říkala, že je hodně tučný, takže ho můžu jen jednou, max. 2× za týden, to je škoda. A jelikož jsem měl nakázáno hodně pít, tak jsem zase pil každou chvíli od mámy z cecíku, celou noc pěkně po dvou hodinách nebo ještě dřív, takže toho mamka moc nenaspala a vztekala se. Ale zase jsem docela hodně spinkal přes den, hehe, skoro líp než v noci, ale jinak jsem jen kňoural a kňoural a maminka byla úplně vyřízená.

V sobotu už mi bylo trochu líp, i když čípky jsem dostával do zadečku pořád, tak se mnou mamka šla na procházku. Potkali jsme zase mýho kámoše a jeho máma říkala, že měl nedávno taky teploty a pak dostal vyrážku a vylezla z toho šestá nemoc. No a v neděli se mi opupínkovala hlavička a pak i bříško a skutečně to ta šestá nemoc nakonec je (to je dobrá náhoda, Vojtíšku, to jsme dostali k svátku mizerný dárek, co?).
Ještě mě paní doktorka s mámou společnými silami vážily a po velkém úsilí vylezlo na váze 8,30 kg. Takže už jsem o dvacet deka překročil trojnásobek váhy při narození. Teď mám jako metu 4-násobek, někdy okolo roku bych to snad mohl dosáhnout.

Jenom byla docela sranda jak mi mamka pořád měřila teplotu a dávala čípek, protože jsem to skoro pokaždé přetlačil hovínkem. Mamka říkala, že si bude muset pořídit kolíček na nos a taťka pak na to vymyslel básničku, hehe, tak vám ji napíšu:

Máma máma maminka
utírá mi hovínka.
Dělá na mě hele hele
dá mi čípek do p..ele (pardon, ale do zadečku by se nerýmovalo)
Dobře kakat to mi svědčí
kdo nekaká ten pak brečí.
Než se mámo otočíš
pokakám tě, uvidíš! (celé už je to trošku cenzurované - pozn. mamky)

V pondělí jsme byli u paní doktorky a mamka tam machrovala, že mám šestou nemoc a dělala chytrou, že to sama poznala. Jsou to ale nějaký divný počty, já jsem měl naštěstí zatím jen jednu nemoc, tak by to měla být druhá, ne? A ještě mámě paní doktorka řekla, ať s odstavováním ještě týden počká, než se úplně uzdravím, ale pak že na mě bude muset razantně - prostě cecík nedat a nechat mě vyhladovět, protože prý už mi stejně to mámino mlíčko nestačí a proto vstávám v noci každou chvíli (pozn. mamky - v noci z neděle na pondělí vstával asi 11×, takže jsem ráno byla zralá na psychiatra). Taťka už je smířený, že na jeden den mamku nechá odejít a vydrží to se mnou, tak uvidíme, kdo dýl vydrží.

Tentokrát to moje povídání není moc veselý, takže budu končit. Ještě vám mamka napíše o Drobečkovi.
Mějte se hezky a hlavně ať jste zdraví.
Ahoj Jíra, skoro 8 měsíců

Tak už jsem Drobečka viděla! Už má bobísek 7 mm a tluká mu srdíčko. Teda ne že by se nějak projevily moje zkušenosti, na ultrazvuku to vypadalo jak volský voko - černý ovál a v něm světlý kolečko. A je tam jen jedno.
Příště prý uděláme fotečku. Jinak jsem za 14 dní zhubla 2 kg, dostala jsem se na jinak krásných 63 kg, ovšem v nevhodnou dobu. Prý musím jíst co se do mě vejde a běda jestli do příště nepřiberu, hrozili mi dokonce nemocnicí. Tak se snažím jíst. Blbě mi zase tak moc není, jen ty pachutě po jídle, ale naštěstí se dostaví až PO jídle, čili musím toho sníst víc najednou a množství pachutí je pořád stejné. Někdy se cítím jak po flámu, permanentní kocovina. Ale myslím, že loni mi bylo blbě víc, no není ještě všem dnům konec … Taky mám jít na odběr krve, všelijaké ty choroby jako AIDS, syfilis a co mě překvapilo - krevní skupinu. Když jsem říkala že to přece vím od minula jakou mám, sestra mi řekla, že je to ze zákona povinné a prý co když udělali chybu !?! No připadá mi to padlý na hlavu, ale budiž, nějakých těch pár mililitrů krve mě nepoloží.

A mám si pospíšit s tím odstavením. Doktorka radila totéž co dětská - radikálně: nechat Jíru vyhladovět, dokud si nevezme lahev. Tak si ještě užijeme nervíků, ale čekám na to jak na spásu, až se pořádně nají a nebude se každou hodinu budit hlady. Zkoušela jsem v noci metodu „nechat řvát dokud neusne“, ale ani jednou sám neusnul, takže jsem ho po vysilujícím řevu vždy musela pochovat, uklidnit, usnul a za 5 minut už zase ze spaní mlaskal a za 10 řval jak pominutý. Pak už řval ze setrvačnosti, i když jsem ho (po 3 hodinách) nakonec nakojila, takže věřím, že má opravdu hlad a snad to nějak zvládneme. Ještě abyste si nemyslely, jaká jsem satorie, že Jíru odstavuju kvůli dalšímu miminku. Tak to není, já už původně jsem chtěla kojit max. do 8 měsíců, původně dokonce jen do šesti. Prostě po konzultacích s kamarádkama jsem tak byla rozhodnutá. Jen jsem to trošku podcenila a nezačala včas. Ono je to těžké, všude radí jak kojit, ale jak odstavit, o tom se moc nepíše, a když píše, tak ne o variantě, kdy dítě nechce lahev ani hrnek ani pít ze lžičky. Mrzí mě, že jsem Jíru nezačala na lahev učit dřív, pořád jsem věřila těm nesmyslům, že když dítě ochutná lahev, nechce prso. A přitom je to naopak. Tak doufám, že to zvládneme bez trvalých následků. Nemáte někdo recept na omezení tvorby mlíka, ale takový, aby to mohla i těhotná maminka?
Závidím Evce od Štěpána, jak to bravurně zvládla. Doufám, že při odstavování druhého miminka už to půjde taky tak hladce.
Jo a mimochodem, Jíra je pěkný lumpík, protože předvedl, že z flašky pít umí. Před chvíli jsem mu ze zoufalství zkusila dát do lahve oblíbený jogurt a celou vycumlal. Jenže nechce, takže zatím převažuje neúspěch nad úspěchem, ale věřím, že se nám to nakonec podaří.

Šíleně se mi mastí vlasy, už druhý den po umytí vypadám jak strašidlo. Loni jsem s tím problémy neměla, tak že by přece ta holčička? A taky nemůžu cítit natož pít pivo, přitom při Jírovi jsem si skleničku s chutí dala. A ještě něco mi vadí - smrdí mi voda, a to teplá při koupání. Tak to je stejné, to si vzpomínám jak si všichni ťukali na hlavu, jak může voda smrdět :o)

Přišla nám pozvánka do Motola na Jírovo vyšetření ledvin. Já teda pod slovem pozvánka cítím něco příjemného, tak spíš bych to nazvala předvolání. Nějaké izotopy, stříknou mu kontrastní látku a pak po několika hodinách snímají ledviny co to tam dělá. Už mu to na podzim dělali, celé to prospal, takže to bylo v pohodě. Ale teď ho těžko donutíme spát. Navíc je to rentgen, kam těhotné matky nesmí, takže s Jírou půjde trpělivý tatínek a já budu netrpělivě čekat venku. Nakonec je to možná lepší, že u toho řevu nebudu, on už si taťka nějak poradí.

Tentokrát jsme vás asi moc nepobavili, snad to příště bude zase lepší.
Ahoj Jiřina + Drobeček skoro 8 týdnů


Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 01.05.03 05:27

Zdravíme Jíru z pelechu zabalení do deky a s pěknou chřipkou. Jířinku i s Drobkem samozřejmě taky. To jste tedy měli rušný týden. Johanka si na všechny dárečky musí ještě dlouho počkat, a aby jí to nebylo líto, tak se její bráška rozhodl se o své květnové oslavy podělit (donutili mě, že budu péct dort a dělat samé zdravé ňamky a místo dárku budou fungl nové koberce - to se to poleze - a bráškovi konečně nebude ujíždět postel).
Jiřinko, v porodnici jsem byla s 24letou dívčinou, která měla 16ti měsíčního kluka doma, odstaveného jen zčásti, prý asi 14 dní před porodem přestala s nočním a raním krmením a dost se těšila domů na tandem. Jako jediná z celého oddělení neměla vůbec žádné problémy z rozkojováním novorozeňátka a vůbec to byla pohodová mamina. Dost mě to překvapilo.
Nám se bez problémů podařilo odstavit kolem šestého měsíce, šlo to až moc rychle, pak mi to bylo trochu líto, protože avizované zuby se trochu zasekly a objevily až po dalších dvou měsících - tvorba mlíka se omezovala skoro rychleji než Johančina potřeba - snížením častosti přikládání obou prsou a až dotřičtvtě - vždycky jsme si obě nechávaly zbytek na nouzi nejvyšší. Ty nedokojené zbytky jsem potom musela rozmasírovávat, měly tendenci tvrdnout. Moje máma, která moc zkušeností nemá a co ví, to zapomněla, tvrdí, že jsem láhev vůbec nepoužívala, že jsem ke kojení začala ožužlávat štamprlátka - malou skleničku - panáka. A pak mi tam dávala víc a víc šťávičky (zprvu jen na olízání), až jsem začala pít a bavilo mě to. A pak už jsem přešla na lžičku. Třeba je Jíra příliš geniální na to, aby se spokojil s podobným (láhev s náhražkou) a bude preferovat fungl jiné - myslím i chuťově - sklenička plná polívky, pyré, štávy - bez přídavku nutrillonu :-)))
Třeba mu jen vadí jiná chuť mlíka. Anebo zkus podat jiným způsobem odstříkané (je to hrozná fuška a asi se ti nepodaří odstříkat potřebné množství) a dokrmit třeba tím oblíbeným jogurtem.
Potvrzuji, holky kradou krásu. S klukem mi zhoustly vlasy, nehty rostly jak z vody, kůžička po těle sametová. Teď s Johankou jsem měla vlasy padací mastné, objevilo se akné a různé vodové vaky v obličeji i na končetinách - zkrátka mňam. A hodně těžko se to teď spravuje. A chlorovaná teplá voda mi smrděla i při kojení - myla jsem se v skoro studené, pivo mi ovšem vonělo.
Takže vám všem Vrabčákům (i taťkovi) přeji hodně trpělivosti a ať všechno dobře dopadne - Jiříku, to ledvinové vyšetření jenom vypadá fuj, není to o moc horší než kyčle, tak koukej nezlobit tátu.
Zdraví Romana s Johankou (9 m. - 40 týdnů - konečně to máma spočítala)

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 01.05.03 08:13

Ahoj holky!
Jelikož jste už zkušenější maminky, chtěla bych vás požádat o radu nebo spíš názor. Prostudovala jsem si různé časopisy, pozorně pročetla SOS od Dity a všude se doporučuje přidávat do příkrmu denně maso nebo vaječný žloutek. Já zrovna žádný masožravec nejsem ? maso mi stačí tak 1-2 x týdně (a to ještě nejradši drůbeží nebo rybu, která se dětem doporučuje spíš od jednoho roku). O mase se v poslední době nemluví jako zrovna o nejzdravějším, tak teď nevím, jestli malému dávat tak často či ne. Jak jste to dělaly vy?
Já už jsem z té zdravé výživy fakt blázen. Včera jsem koupila výživu od Hipu od ukončeného 4.měsíce a ve složení je uvedená jedlá sůl, čehož jsem si v obchodě nevšimla. A přitom se sůl v tomto věku vůbec nedoporučuje!!! Tak já nevím.
Jestlipak už Frndulčin Šíma papá masíčko?
Ještě bych měla jeden dotaz. Mojík je krmený Nutrilonem (kojím už jen hodně málo) a ač by měl jíst už jen 5 x za den, vzbudí se mi v noci 2-3 x na jídlo (přes den jí v 7, 12, 16, 19 hod.). Nevím, co s tím mám dělat. Někdy asi překročíme i tu doporučenou denní dávku, ale to ho mám nechat v noci hladovět? Někdy pomůže, když si trochu cucne ode mě a usne. Ale někdy toho je opravdu málo, tak sebou mrská a musím pro flašku. Čaj mi odmítne skoro vždycky. Bojím se, že z něj bude Otesánek. Přitom přes den mi vydrží po Nutrilonu i pět hodin a v noci, kdy bych si myslela, že ten hlad zaspí, se probudí po 3!!! Teď jsem koupila Nutrilon Forte s větší sytící schopností, tak se mi v noci vzbudil ?jen? dvakrát. Zlepšení to je, ale ideální to není. Dávám mu pořád přes den Nutrilon Premium (může se podávat do šestého měsíce). Možná už je to pro něj málo výživné, tak to dohání v noci? Zkusím ještě koupit Nutrilon Follow-on a jestli se to ani potom nezlepší? : - (((
Mějte se moc hezky a pohlaďte za mě miminka!
Ivča a Mojánek (za čtrnáct dní už půlroční)

 
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 01.05.03 10:00

Ahoj Jiricku, Drobecku a ostatni ptacatka,

Doufame, Jiro, ze uz je Ti mnohem lip a ze si das s tou lahvickou nakonec rict! Jsi preci rozumny klucina, uznej, ze cim vic se budes vzpirat, tim horsi metody na Tebe vasi budou zkouset! Navic ta finta s jogurtikem na Tebe prozradila, ze si s lahvi dokazes poradit, tak uz stejne nema cenu nic predstirat ;). (Jirinko, moc Ti drzime pesti, at to zvladnete rychle a bez stresu!!!).

Dnes mam pro vas spoustu novinek. Tak zaprve: uz se umim ?postavit? do kleku!!! To je vam zabava! Lezu si takhle po byte a najednou vidim zajimavy relief . Priblizim se, stoupnu si na ctyri, zvednu rucicku, zapru se o ni, zvednu se, zapru se o druhou rucicku, potom posoupnu kolinka dopredu a narovnam se? a hned mam lepsi vyhled! Nejlip mi to jde o moje lehatko, ale nepohrdnu ani zidli, gaucem, ci otevrenymi dvermi na balkon;))) Konecne jsem taky pochopila, proc ma maminka nozicky: abych se o ne pri svych horolezeckych trenincich mohla pohodlne zaprit! Zrovna ted se ji sapu po zidli a za chvili urcite pujdu zkontrolovat draty pod stolem, sviti tam jedno svetylko a to je muj kamarad, trenuji na nem skrabani a stipani (tajne i kousani);)))

Asi ze me bude tanecnice. Jakmile slysim hudbu nebo zpev, zacnu svudne hybat panvi (takove ty ?oplodnovaci? pohyby, ehm?) a taky kyvam telem doredu-dozadu a pohazuju hlavou jako nejakej pankac;)))?

Byla jsem s mamkou u zubare. Hned ve dverich jsem se lekla, ze snad budou chtit vrtat muj jediny zub, a zacala jsem silene vrestet. Nakonec teda vrtali jenom mamku (ufff), ale ja jsem rvala dal, takze tam ze me byli vsichni na nervy a mamka se bala, aby ji to nejak neodflakli? Byli jsme tam uz poctvrte a vzdycky predtim kdyz mamku vrtali, tak jsem se tomu nahlas rehtala; No jo, to jsem ale jeste nemela zub ;)))

Jinak stale uspesne odmitam pit z hrnecku, but to nasosnu a pak vypustim na tricko, nebo ted jsem objevila, ze kdyz do toho foukate a prskate, udelaji se v tom bublinky (vrele doporucuji!); Uz umim rikat ?KAKA? (samozrejme v nespravny okamzik;))) a jednou se mi povedlo rict i dospelacke ?ATAK? (mamka ho z toho prekvapenim fakt malem mela). Jednou jsem mamce vlezla do skrinky pod drezem (byla zrovna otevrena?), balicek ubrousku jsem pouzila jako auticko (skvele jezdici schopnosti!), omotala jsem si okolo tela roli igelitovych sacku do odpadaku (ti dospelaci fakt nepochopi, ze my jsme nova modni generace;), a nakonec vyhazela vsechny lahve na zem (nadherne to o ty nase dlazdice cinkalo)? Juuu, a taky uz jsem objevila koupelnu z pohledu zespoda, oplacala jsem vahu a jednu osusku odvlekla do sveho ?hnizda? v obyvaku mezi zdi a gaucem (tam se uchyluji a premitam? teda spis omatlavam zed a zuzlam a okusuji gauc ;o))) Taky radim prevratit kvetinac, vzdycky vam nejaka ta zemina zustane v pesticce na pruzkum;)))

Uz jsem vam rikala, ze umim davat pusinky? Hlavne na mamce se vyzivam, chichi. Laskyplne se na ni zahledim, capnu ji obema rukama za tvare, vyplaznu jazyk, silou si pritanu jeji oblicej a pekne ji obliznu. Potom se na ni znovu podivam a pronesu ?ADA !?. Tatka zarlil, tak jsem mu pro zmenu strcila jazyk do nosu (moc nedoporucuji ;o))) a potom ho poprskala. Od te doby uz se moc nesnazi, hihi !

No, ja uz zase jdu lozit, stale jsem neprozkoumala jednu zahadnou mistnost, kam nasi casto chodi, zavrou se tam, obcas zafuni, a kdyz vyjdou, strasne to tam rachoti. Snad se mi tam dnes nepozorovane podari vklouznout? pak vam poreferuji, jake tajemstvi tam ukryvaji (ze by tam byl drak a oni se tam s nim chodili prat ???)?

Posilam vam jednu ze svych vasnivych pusinek a tesim se na novinky !!!

Eden ( zitra devet mesicu!!!! Tak uz to mame zakulaceno: devet mesicu vevnitr, devet venku, hihi !!!) a Dita (asi uz ji znovu postavim ohradku, to se neda uhlidat ;)))

PS. Dita : jeste jedna otazecka : vsimla jsem si, ze mnohe mate takove ty nafukovaci hraci valce. Hraji si s tim vasi mrnousove ? Pomaha jim to v lezeni ? Vahala jsem to koupit, ale kdyz se ted Eden porad stavi a uz i trochu leze po ctyrech? Diky za radu!!!

 
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 01.05.03 10:23

Ahoj Ivco,

Masicko se denne rozhodne nedoporucuje, bylo by to na Mojanka prilis proteinu najednou. V 6-8. mesici je dobre davat mu je obden, ale samozrejme to neni nutne!!! Co se tyce zloutku, doporucuje se polovina jednou tydne (nahradis jim maso). Hlavne se nestresuj, jen Ty vis, co je pro nej dobre, a i kdyz mu masicko das jednou ci dvakrat tydne a na zloutek obcas zapomenes, urcite se nic nestane!!! Ja jsem rybu zacala davat od 6. mesice, ale pokud se obavas alergie, do toho roka si klidne pockej.

Ta sul ve vyzive Mojankovi urcite taky neublizi, pokud mu ji nebudes servirovat denodenne…

A k tomu mlicku: ZAPOMEN na jakekoli doporucene davky, kazde miminko je original a ma sve vlastni potreby!!! Tak mu tu vetsi davku s klidnym svedomim doprej, treba se v noci prestane budit hladem! Ten Nutrilon forte asi odpovida jeho potrebam, hlavne se neboj, ze bude obezni, kluci jsou statnejsi a tloustne se spis pozdeji z nadbytku tuku a sladkosti…

Naprosto chapu Tve obavy, kazda jsme si tim prosla, ale casem se jiste vsechno napravi a potom budes 'zkusene 'rady davat Ty, jako se ted tady o to snazim ja ;o)))

Moc pusinek Mojankovi a Tobe moc pozdravu!
Dita

 
vercasvob
Stálice 93 příspěvků 01.05.03 20:51

Ahoj Kamarádi,

moc Vás všechny zdravíme!!!
Celý týden bylo tak krásně,celé odpoledne jsme trávily venku na procházkách a na hřištích.Moc ráda sedím v kočárku a dívám se na to jak se mu točí kolečka,maminka mě pořád narovnává a já za chvíli zase sedím sjetá u strany o kochám se:o))
No musíte uznat,že je to lepší než koukat pořád do sluníčka a na stromy!!!

Povedla se mi další lumpárna,kousla jsem Kristýnku do ramene,a to tak,že tam má dvě modřiny hihi a jak vřeštěla,maminka jí pořád říká at´si se mnou hraje,ale at´se drží dál,to teda vůbec nechápu,když mi ještě nedali maso,tak si ho musím někde přece obstarat sama:o))

V úterý se mi povedlo zvednout se jak na všechny čtyři,tak se z bříška zvednout do kleku a houpat se!!!!Takže ted´to pořád opakuji,abych to nezapomněla.Maminka si mě hned natočila na kameru,kdybych to prý zapomněla a Kristýnka kolem mě pořád leze po čtyřech a říká mi jak na to,abych začala lézt.

Eden,taky pouštím bubliny do hrníčku a umím ho tak natlakovat,že když ho pustím,tak z něj tan čaj stříká:o)))Už jsem měla ten čaj i v očíčku.Dnes jsem měla v očíčku prozměnu i kaši:o)))

Dostala jsem ochutnat do ručičky kus rohlíku a jak jsem do něj kousla,tak mi zaskočil až jsem se z toho poblinkala,tak mi ho nechtějí dávat.Piškůtek si zase nadrobím za dupačky,tak mi dává maminka jen zeleninku a kaši,z ovoce mi chutná jen banán a to taky né vždy.Jednou mi máma nastrouhala jablíčko a smíchala ho s banánem a já jsem to ani nechtěla ochutnat,tak si na tom nakonec pochutnala maminka:o))

Tak to je asi vše co jsem Vám chtěla napsat,až to odešleme,tak si určitě na něco vzpomenu!!
Mějte se báječně!!!!!!!

Ahoj Barborka 8 a půl měsíce a mamka Verča

 
vercasvob
Stálice 93 příspěvků 01.05.03 21:03

Ahoj Eden a Dito,
válec sice máme,ale je děravý.Kristýnka si s ním hodně vyhrála,tak do dvou let.Hopsala po něm a válela sudy a vůbec s ním dělala blbiny:o))Nejvíc jí bavilo koukat těmi okýnky dovnitř na ty balońky.
Máme ho připravený v tašce na chatu,že ho tam manžel slepí,ale vždy ho přivezeme v tašce zase zpět a neslepený:o)))

Posíláme pusinku Eden!!!!a chválíme Vaše nejnovější fotečky!!!

Papa Verča a Barborka

 
janatko
Povídálka 16 příspěvků 02.05.03 09:31

Ahoj svišťata!

koukám, že se nám to tu začíná pěkně hýbat. To budou časy! Už žádný fádní ležení tam, kam nás položí, ale hezky budeme všechno prozkoumávat, hlavně ty zajímavý věci, o kterých nám říkají NE.
Jíro, ty jsi musel být hodný. Takových hraček. Já jsem svátek ještě neměl, ale už se moc těším. Nápadně mi to připomíná dobu, kdy chodil Ježíšek. To jsem taky dostal hromadu dárečků. Válec, který by se líbil Ditě a Eden tam sice nebyl, ale hrál jsem si s ním u kamaráda Lukáška a je to príma věc. Krásně se honí po pokoji a suprově cinká. Chtěl jsem ho s ním vyměnit za mou tamburínku, která je taky žůžo, ale nechtěl mi ho dát.
A teď se musím pochlubit. Lidi, já chodím a mluvím! Mámě mohly vypadnout oči z důlků, když jsem se k ní rozeběhl. No, rozběhl. Pustil jsem se gauče a udělal asi čtyři krůčky. To byla fuška. Tělíčko se houpalo sem a tam a nožičky se mi tak divně pletly, ale ustál jsem to. Přiznávám, bylo to omylem, od té doby jsem to zopakoval jen párkrát, ale budu to trénovat. A taky si umím zavolat mámu opravdovým slovíčkem MÁMA. Do teď jsem fňukal nebo volal amamam. Přišla sice taky, ale teď přiběhne mnohem veseleji. A úplně hotová je z toho, když jí vymlasknu pusinku. Eden moc dobře ví, o čem mluvím. To se musí v pusince nastřádat hodně slin, vesele se usmát, přitulit se k mámě a hezky rtíky na rtíky. Efekt oslintání a mámin škleb se zvyšuje, pokud nejen dáte pusinku, ale ještě jí olíznete. Zkoušel jsem to i na tátovi a babičce. Babička držela a smála se, ale táta se nějak cukal. To teda nevím proč. Když mu pusu dává mamka, drží a ani se nehne.
Holky, dík za tip na lumpárny s hrníčkem. Musím to někdy vyzkoušet.
Mějte se báječně a těším se za týden.
Papa Pajásek (za týden 10 měsíců)

I já vás zdravím a hned se ptám. Dáváte dětičkám granulované čaje, např. od Hippu nebo Čajánku? Někde jsem četla, že to není nic dobrého, že se po nich více kazí zoubky. Ale třeba je tahle informace mylná. Snažím se tyhle čaje kombinovat s obyčejným dětským čajem a bylinkami - fenyklem a meduňkou. Ale granulovaný chutná Pavlíkovi nejvíc. Možná proto, že je slazený. A druhý, intimnější, dotaz. Je tu spousta chlapečků, tak mi určitě řeknete, jestli synkům přetahujete předkožku nebo ne. Paní doktorka říká ano, kamarádka lékařka říká ne, ostatní známí se taky neshodují. Zatím tedy praktikujeme při koupání, přetáhnout jen tak, co to jde lehce, žádné násilí. Co vy, jak jste na tom?
Přeju pohodový víkend
 Jana

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.05.03 10:10

Myslím, že maso úplně stačí 1- 2 týdně. Svým dětem jsem ho také víc nedávala. Je dobré mít ale v jídelníčku denně jogurt (na tvaroh či pribiňáky je dost časo po 1 roce).
Jinak s nočním buzením na jídlo ti neporadím, kojila jsem děti každé skoro 2 roky a budily se v noci na kojení stále. Otesánci z nich nejsou, i když u umělé výživy je to jinak. Zkus poradnu na www.rodina.cz

 
Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 02.05.03 11:53

Ahoj Jani,
problém s přetahováním mě děsně strašil před porodem, potom ho vytěsnily jiné starosti, ale vím, že se tím budu muset zabývat. Všichni, koho jsem se ptala radi, že se má přetáhnout až na roce. Mému bratranci (teď jsou mu skoro 3 roky) to udělali a utrhli. Od té doby mu to stále přirůstalo a oni to museli zase bolestivě přetáhnout. Nakonec mu udělali chirurgicky obřízku (částečnou). Proto jsem byla před porodem tak vyděšená a teď když si to vybavuji, tak se mi to zase vrací. Četla jsem, že v této době tam mají malé srůsty, tudíž přetáhnutí by mohlo způsobit utržení. Já se ve vaně po nahřátí trochu pokouším, kam až to jde, ale zatím nevidím ani špičku žaloudku.
Myslím, že u malých chlapečků se o intimní dotaz nejedná a musíme to pořádně probrat, tudíž přivítám každou další informaci a zkušenost.
Zuzka (od Vojtíška ml.)

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 02.05.03 13:19

Ahojky rošťáci a rošťandy!

Teda Jíro. to sme si ty naše svátky teda užili,co? Vzhledem k tvým teplotám bylo mých 37,8 skoro nic.Doufám,že vy ostatní taky nedostanete k svátku nějakou tu nemoc,to není moc fajn dárek.Ani se ti,Jíro,nedivím, žes mamku takhle v noci vysával,když ti nebylo dobře, ale teď se koukej trošku srovnat a buď hodný,ať ten váš Drobeček může pěkně v klidu růst.
My si teď užíváme prima počasí a sme skoro neustále venku,sem totiž v kočárku úplný vzorňák,zato doma řádím.Pořád sem mamce v patách a pokouším se vyšplhat se jí po nohách až nahoru,někdy si teda i hraju, ale to se snažím takticky se zmocnit všech těch NE!věcí.Právě teď se Terezka předemnou zavřela do pokojíčku a nechce mě tam pustit,tak aspoň křičím a buším na dveře, já jí dám, maminka říkala, že teď je to i můj pokoj,tak nevím, proč bych nemohl ty barbíny vzít pořádně do parády a pár vlasů jim vyškubat,stejně je jich většina už invalidních! Mám bezva číslo s počítačem - je tam čudlíček,tem když zmáčknete,tak vyjede ven takový prkýnko a za to se chytnu a chci se postavit.No,ještě se mi to nepovedlo,protože mě hlídají a hned mě odnesou pryč, ach jo.
Taky mám velkou novinu - po:,–(ím se už úplně sám! Nejdřív mamka podezřívala Terču že mě posazuje ona,ale pak si na mě tajně počíhala a zjistila,že to opravdu umím sám.Je to fajn,protože když si najdu něco na hraní, po:,–(ím se a pak se mi ta hračka líp prozkoumává.
Tanec mě taky moc baví jako Eden.Jak začne hrát muzika,postavím se a hopsám a chechtám se, čím větší kravál,tím líp!
Taťka teď určil,že ze mě bude hokejista, fandím s ním totiž hokejistům. Když dáme gól,zvedám ručičky a křičím uá uá uá, to mě naučil tatínek a pořád to musím někomu ukazovat,teda když se mi zrovna chce, protože když se rozhodnu,tak nikomu nic nepředvedu. Mamka říká že to je k vzteku, už měsíc mě učí dělat paci paci a pak si mě vezme táta a za jeden hokejový zápas dělám uá uá, no přeci nebudu dělat nějaký miminkovský pacičky, když můžu fandit hokeji jako velikej chlap,ne?
No, mějte se prímově,zlobte, lezte,vyvádějte, já se teď půjdu napapčit a vyrazíme na procházku.
Ahoj Vojtíšek st. (v neděli 9ti měsíční, taky mě to napadlo jako Ditu, že už je mi dvakrát 9 měsíců,utíká to jak blázen)

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 02.05.03 13:46

Ahoj Jani,
na přatahování předkožky u mimin sou dva názory, jedni radí přetahovat hned od začátku a jiní radí do tří let nepřetahovat.
My teda při koupání nenásilně přetahujeme, sice se to poslední dobou Vojtovi přestává líbit,ale neni to nic strašnýho, a už sme se dostali tak na polovinu. Já osobně si myslim,že je potřeba aspoň malinkato přetáhnout a umýt,aby tam nezůstával ten mázek, protože z toho pak vznikají záněty a to si pak děťátko i rodiče užívají. Vždycky se nějaké takové dítě najde.Naše dr. radí přetahovat a pokud to v roce nejde,nechává dětem přadkožku uvolnit (samozřejmě pokud rodiče souhlasí). Nejde tedy o obřízku,ale jenom o uvolnění předkožky okolo žaludu,je to sice nepříjemné,ale je to jen chvilka a zatím sem neviděla moc chlapečků, kteří by s tím měli pozdeji problémy,i když vyjímka se samozřejmě najde. Myslím,že když je dítě takhle malé, je to lepší, než později.Moje kamarádka předkožku na radu svojí doktorky nestahovala a nakonec mu museli předkožku uvolnit až v těch třech letech a byl z toho úplně „hotovej“.Nenechal si na něj sáhnout, ani si nechtěl sundat slipy, nechtěl se koupat a začal se počurávat, trvalo nejmíň měsíc, než se vzpamatoval z nejhoršího.
No, sem zvědavá, co na to vy ostatní, mám pocit, že se touto otázkou se tady strhne lavina odpovědí a to je dobře.

Jinak gratulujeme Pajáskovi k prvním krůčkům, je to nádhera.
Co se týká těch čajů,asi ti moc neporadím, protože náš Vojta stále vytrvale odmítá pít cokoliv jiného, než mlíčko.Za den do něj vpravím max. 40ml čaje a to sem to vzdala a pořídila taky slazený od HIPPU, jiný nechtěl vůbec.Po sladkých čajích se určitě kazí dětem zoubky, pokud je pijí vytrvale z flašky s dudlíkem a to hlavně v noci.Mě na tom víc vadí skutečnost,že je ten čaj slazený přesto,že by se dětem do jednoho roku nemělo nic přislazovat klasickým cukrem,ale to není jen otázka čajů, slazená je i většina přesnídávek,kaší i šťáviček. Teď sem ale našla granulovyný čaj heřmánkový od Hami a ten je slazený pouze glukozou, tak to už je o něco lepší.Je prostě potřeba pořádně číst etikety a hledat.
Ahoj Stáňa

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 02.05.03 14:13

Ahoj Dito,
taky uvažuju o koupi toho válce,tak sem zvědavá, co o tom ostatní napíšou. My máme doma velký nafukovací míč, nafoukla sem ho tak do poloviny a Vojta po něm pořád leze a staví se o něj,takže ten válec určitě musí být prima.
 Stáňa

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 02.05.03 14:44

Ahoj Ivčo,
Myslím,že Dity doporučení se tak nějak shoduje s „oficiálním doporučením.
Já sem se po studiu všemožné literatury rozhodla maso do jídelníčku zatím nezařazovat, začneme s ním nejdřív v jedenácti měsících a to nejdřív jenom vývarem,s vejcem zrovna tak.Je to prostě moje rozhodnutí zvažované všemožně a má to víc důvodů a myslím,že tím zatím Vojta nijak netrpí. Vojtův jídelníček se skládá zatím převážně z kojení, zeleniny do které někdy přidávám uvařené jáhly,ovoce, jednou týdně jogurtu a večer z rýžové kaše kterou dělám převážně z odstříkaného mlíka, pokud mi to čas a dostatečná tvorba mléka dovolí.Vojtíšek možná váží míň než jiné stejně staré děti,ale nemyslím, že by to bylo tím, že nejí maso.Je prostě asi takový i Terezka byla a je drobné dítě a to přesto že já ani manžel nejsme zrovna z nejštíhlejších, já sem byla baculatější od malička.Mimochodem, všimly ste si někdy, kolik malých dětí "vzdoruje“ klasickému českému jídelníčku a maso a jiné potraviny prostě bojkotuje?
S tím umělým mlíkem nemám moc zkušeností, možná bys opravdu měla na:,–(it Nutrilon Forte, který víc zasytí. Já sem ale neustále přesvěfčená, že noční kojení a krmení a pití čaje je prostě zlozvyk a ne hlad, neboj, nejsi v tom sama, je takových dětí víc i náš Vojta se kojí nejméně třikrát za noc - myslím,že chce spíš cucat, nevěřím,že by měl hlad.
A že bude z Mojánka otesánek se neboj, on to potom všechno vyběhá.Viděla sem hodně tlusté děti,třeba i jenom kojené, které byly potom štíhlé a naopak, takže to taky není jednoznačné.A­lenedávno sem někde četla, že tukové buňky se tvoří převážně do roka věku,takže pokud je miminko hodně tlusťoučké, je to základ k budoucí možné obezitě.Tím nechci tebe ani nikoho dalšího strašit,ale je fakt,že pokud v těle tukové buňky jednou sou,už nijak nezmizí, jenom čekají na vhodnou příležitost.To jen tak na doplnění co se týká tloušťky.
Mějte se hezky a Ať se Mojánkovi dobře daří.
 Stáňa

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 02.05.03 19:51

Synkovi jsem přetahovala úplně stejně jako ty (zlehka kam až to jde) asi do 9 měsíců, pak mu to začalo trochu vadit a i mi přišlo, že kůžičku zdaleka nedostaneme tam co dřív. Pan doktor lehce vyčistil tyčinkou s nějakým olejíčkem a ukázal grif jako při navlíkání ponožky. Do 11tého měsíce byl žalud venku a syn neměl vůbec žádné problémy. Navíc se pak při koupání a při hraní naučil stahovat si sám, kolem druhého roku jsme měli trošičku problém s děláním si blaha na veřejnosti. Ne každý se tomu v tramvaji smál.
Zdraví Romana

 
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 02.05.03 20:18

Ahoj mimousi,

V rychlosti moje nejnovejsi 9ti mesicni miry: 70cm a 8,400kg, tzn. 2cm a 400g navic;)))!
At zije zelenina!!!

Vase Eden

 
Tony1
Stálice 83 příspěvků 02.05.03 23:04

Ahoj Jano,
my taky přetahujeme jemně ve vaně a čekáme, co se z toho vyvrbí. Tady na emiminu jsou ještě 3 diskuzní příspěvky (Diskusní fórum - Batole - Klučičí problém) s drastickými příklady, takže radši to trošku zkoušíme už teď.
Toníkovi dávám čaje od Hippu, na přednášce nám taky říkali, že to není moc dobré a že je lepší bylinkový odvar bez cukru, ale já jsem ráda, že do malého vůbec něco dostanu - trénujeme už na léto, aby nebyl moc vysušenej. Dávám mu to ale po lžičkách, protože z lahve s dudlíkem ani s hubičkou není schopný pít, takže tím trošku šetříme zuby :o)
Ahojte oba, Mája

 
Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 03.05.03 13:45

Ahoj Jiři a Jiříku!

Od chvíle, co se objevil Drobeček, začíná to u vás nabírat obrátky a z Vrabčáčkova deníčku se stává napínavý seriál!

Jiřinko, jakoby se zároveň s Drobečkem objevila spousta problémů najednou - Jírova nemoc, neklid, noční buzení…Vypadá to, že Jíra vycítil velkou změnu, určitě hodně vnímá i tvoje nálady. Myslím si, že to buzení v noci opravdu není hladem a je to spíš zlozvyk, jehož odnaučování vás bude stát ještě nějaké nervy. Manžel musí být zlatá hřivna, u nás je tatínek taky ten trpělivější (a starostlivější).

Ta vaše kakací báseň je ze života!! Přečetla jsem ji našemu tatínkovi, a myslela jsem si správně, že ho nadchne, protože propaguje heslo, že dobře se vykadit je základem dobré nálady :o))).

S odstavením bohužel vůbec neporadím, spíš si myslím, že za nějaký půlrok budu potřebovat poradit já, a protože vy už to budete mít za sebou, tak aspoň budeme mít nějaký mustr :o))). Já jsem původně chtěla kojit do roku, ale bude to pravděpodobně déle, zatím v odstavování nijak nepokračujeme a já jsem spíš ráda, než že by mě to štvalo.

Moc na tebe myslím, přeju hlavně hodně síly zůstat aspoň trošku v klidu, kvůli té malé fazolce, aby z ní, až se narodí, pak nebyl uplakánek, ale do té doby, než povyroste na nějakých pár centimetrů, tak už bude u vás po boji a budete v pohodce všichni čtyři i s tatínkem :o))).

Myslíme na vás, aby Jíru vyšetření ledvin nebolelo a taky nevyděsilo a tatínkovi a tobě pevné nervy.

Co se týče těhotenských nevolností, vzpomínám si, že poprvé na UZ měla Lucka taky 7 mm (to snad už ani není pravda!!) a bývalo mi už hodně blbě celý den, nejvíc večer. Jediná věc, co mi chutnala pořád, byly banány, které ty teď nemůžeš, ty jsem jedla i v noci, protože když jsem se vzbudila, bylo mi zle.
To, že hubneš, je asi taky signálem toho, že bys měla především živit sama sebe s mimčem v bříšku a Jíru nechat na jiné stravě, takže přeju co nejrychlejší odstavení s co nejmenšími psychickými ztrátami jak u tebe, tak u Jíry a taky táta, ať to vydrží :o))). Jiřko, piš, na co máš chuť a jak se cítíš a my budeme hádat, jestli to bude holčička nebo kluk, a schválně, jestli se trefíme :o)).

Eva

 
Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 03.05.03 14:03

Teda Pajásku, ty jsi ale šikula! Když se naučíš prospinkat celou noc, tak už z tebe bude mít maminka jenom radost :o)).
Gratulujeme k prvním krůčkům!
Mně už je sice 8 měsíců a mamka si teď v Betynce přečetla, že už jsem v 7 měsících měla lézt, ale furt mi nějak nejde zvednout zadek a podsunout kolínka. Výsledkem je, že stále se jen šinu dozadu nebo ťapkám kolem dokola, ale ani o fous dopředu. Když si nožičky o něco zarazím, začínám naznačovat, že bych ten zadek i zvednout mohla a péruju a vypadám přitom jak žabka.

Lucinka (8 měsíců)

Jani, co se týče těch čajů, v nejnovější Betynce píšou, že bylinkové čaje by se měly dávat výjimečně, jen při zdravotních problémech (nadýmání, nachlazení), rozhodně ne běžně každý den. Doporučují kojeneckou vodu, ředěné ovocné a zeleninové šťávy a dětský (ten je přece taky s bylinkami ???) a ovocný čaj. Granulované čaje pro kojence doporučují dávat jen občas, kvůli obsahu sacharózy. Na druhé straně se o nich vyjadřují pozitivně, protože je v nich přísně kontrolován obsah těžkých kovů a plísní. Sama zkušenost nemám, ale už jsem koupila jeden granulovaný ovocný čaj od Milupy a brzy ho zkusím Lucce dát.

Eva

 
Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 03.05.03 18:11

Ahoj holky,

jen bych se chtěla zeptat, jestli dáváte dětem v tomto teplém počasí pořád čepici? Žila jsem v domění, že takové malé dítě potřebuje čepici pořád, ale při poslední procházce jsem ji musela Lucce sundat, byla úplně propocená. Nemůže prochladnout od hlavičky?

Eva

P.S: Už máme taky svoje album: http://rodina.cz/podskalnikem

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 03.05.03 19:49

Ahoj Evi!
Mojánkovi je pět a půl měsíce, takže ještě docela miminko, ale čepičku už mu skoro měsíc nedávám. Když je větrno, tak mu dám mikinu s kapuckou a případně mu ji šňůrkou kolem hlavičky utáhnu, aby munefoukalo do oušek. Když je kolem těch dvaceti stupňů, už nedávám čepičku vůbec. Zatím jsme zdraví, takže to asi snáší dobře. Myslím si, že je horší, když se zpotí a pak by trochu ofouknul. To je asi rýma na světě natotata. Já vůbec to oblékání nepřeháním. Myslím si, že je lepší děti otužovat, aby pak hned nenastydli. Koupeme ve vodě, která má 30-32 stupňů a v ložnici máme na spaní 16-17 a malej to snáší statečně. Musím to teda zaťukat!
Děsí mě maminky, které mají ještě v kočárku fusak! Na vlastní oči jsem dvě takové viděla. Chudáci děti.
Mějte se s Lucinkou hezky.
 Ivča

 
klaraja
Kecalka 454 příspěvků 04.05.03 07:09

Ahojky Evko,
s tou čepičkou mi mluvíš s duše.
Náš Kubík je děsně horkokrevnej a tedy pořád spocenej.
Netrápím ho tedy a pokud nefouká vítr, jezdíme bez čepice.Pokud svítí sluníčko,aby nechytil úžeh a nesvítilo mu do očí, razíme v klobouku.
Můj mužskej se mnou velmi nesouhlasí,ale to je tak jediné , co v tomto případě může dělat :o))
Já se řídím tím, co mi napovídá Kubík.POkud je spocenej, asi mu je horko a slíknu ho.POkud je mu chladno, začne být fňukavej - obleču ho.Když má hlad - dostane najíst.Když je ospalej - jde spinkat.
Prostě se snažím respektovat jeho potřeby a nenutím mu svoje tabulková nastudování (konečně jsem se to od vás naučila :o))
Tak papa Klára a Kubík (6m)

 
Zuzka-Terka
Stálice 69 příspěvků 04.05.03 13:04

Ahoj kamarádi,
ani nevíte, jak jsem strááááášně moc ráda, že jsem zase mezi vámi!!! Zrovna jsme se s maminkou vrátily z takový ošklivý budovy, kde jsme strávily minulej tejden, prej se to jmenuje nemocnice. Vůbec se mi tam nelíbilo, jsem strašně ráda, že už jsem zase doma, a taky se mi hrozně stejskalo po vás.
Tak mi se doma trochu rozkoukáme, vybalíme, a taky si přečteme, co je u vás všechno nového. A pak vám to všechno popíšeme.
Tak zatím pápá
Terezka (včera jsem oslavila v nemocnici 9 měsíců, fuj) a máma Zuzana

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 04.05.03 14:50

Ahojky,
Vojtovi je dneska už 9 měsíců a čepici nosí jenom někdy, když je zrovna ošklivo jako třeba bylo u nás včera.Mám jí vždycky sebou a když náhodou hodně fouká,tak mu jí dám na hlavu, jinak ne. Taky dneska premiérově začneme nosit klobouk, protože se mi zdá, že sluníčko už pálí docela hodně a když svítí Vojtovi do očí, může se zbláznit, taky mu za chvíli slzí oči.Takže výhody kočárku s přehazovací rukojetí využíváme nejvíc teď, jako miminku mu bylo sluníčko šumafuk.Doufám,že s příchodem teplého počasí dostane rozum i zbytek maminek, neustále potkávám nabalený mimča z kterých jen teče pot a je mi jich opravdu líto.Když je tak nádherně jako dneska, nosí Vojta jenom bodyčko,kalho­ty,ponožky a botičky.Tak a teď se jdeme podívat na Lucinky fotečky.
Ahoj Stáňa a Vojta st.

 
Tony1
Stálice 83 příspěvků 04.05.03 21:55

Ahoj Berušky a Beroušci,

u těch Vrabčáků je teda novinek, co? Držíme palce, ať už jsi, Jíro, zdravý a ať ti hezky chutná flaškový mlíčko. Terko od Zuzky - doufáme, že už jsi v pořádku a že tě v té strašné nemocnici moc netrápili. Chuďátka malá nemocná, vždyť je jaro, tak by snad měli být všichni zdraví!!! Lucinko, tobě to na fotkách tuze sluší, s tebou se musí príma mazlinkat. Představ si, že máme stejné knížečky (s kačenkou i tu bílou skládací) - máme úplně společný zájmy!!!!

Nejdřív trošku čísel - v 7 měsících mám 9 kg a 75 cm a prořezaly se mi další 2 zoubky. Je to dentistická pozoruhodnost, protože jak mám ty dva dole, tak jsme čekali, že vyrazí ty dva nahoře, ale vyrostla mně jednička a dvojka vpravo. Mamka říká, že budu mít trošku úsměv nakřivo a že to musím honem dorovnat tou levou stranou. Taky jsem se postavil na kolena a občas si popolezu dozadu jako ráček, ale snad brzo vymyslím, jak se posunovat vpřed, abych to u nás řádně prozkoumal.

O jídle radši moc mluvit nebudeme, protože když si mě mamka pochválí, tak dalších několik dnů spolehlivě nejím, a když si postěžuje, tak jsem uraženej a dalších několik dnů spolehlivě nejím :o) Ale - objevili jsme mňamku sušenou Sunarku, kaši brokolicovo-květákovou. Tu jsem zblajzl na posezení (pozn. od mamky: vůbec to nechápu, v zoufalství jsem to zkusila udělat a už když jsem to rozmíchávala, říkala jsem si Kamarádko, to si fandíš, jestli myslíš, že tenhle blivajz sní. Moc mi to nevoní a ani chuť to nemá dvakrát sympatickou. No, ale Tonouš to spráskal, tak sláva. Motko, zeleninu to určitě nahradit nemůže, ale říkám si, že ho budu šulit a míchat mu to napůl s opravdovou zeleninou a postupně snižovat podíl kaše. Třeba to zabere :o)

Dědeček mi koupil v Praze krááásnou plechovou slepičku, která je na klíček a skáče po stole a zobe neviditelné zrní. Na krabičce je ale napsané, že je vhodná až pro děti od 14 let, tak si s ní nesmím hrát sám, ale děda mi ji vždycky natáhne a nechá ji hopsat (pozn. od mamky: docela mě pobavila představa, jak náš 14tiletý výrostek s rašícím knírkem slavnostně dostane povoleno, aby si mohl natáhnout slepičku a dívat se, jak skáče :o)

Dále jsem zkusil jet v kočárku v polosedě, sice je to zábava, ale dřív nebo později zahučím do útrob kočáru, protože ještě sám nesedím, tak tam vždycky tak sjedu a to se mně ale vůbec nelíbí. Po vzoru Vojtíška jsem na zahradě taky trhal sedmikrásky a pampelišky a trávu, ale pozor - nestrkal jsem je rovnou do pusy, ale zkoušel jsem s nima chrastit! Já totiž teď předtím, než něco ožužlám, zkusím, jestli to nedělá trošku rambajs.

Taky jsme měli návštěvu jedné paní z Francie, která s sebou přivezla svého dvouletého syna, tak jsem se ho, Eden, ptal, jestli tě nezná, ale pořád jen vykřikoval Non, non, ale to on pištěl pořád. Taky na mě ukazoval prstem a říkal Bébe a já jsem si myslel, že říká, že jsem blbej, tak jsem ho do něj kousnul. Pak už řval až do doby, než se sbalili a odešli.

A jinak maminka říká, že se k nám plíživě vetřela nějaká Krize Separační, která způsobuje, že řvu jak najatej, sotva máma zmizí z mého dohledu. Díky ní jsem se podíval i do té místnosti, která tě, Eden, zajímá - plakal jsem tak žalostně, že mamka musela čurat se mnou na klíně. Kdyby měla plínečky jako já, nemusela by nikam chodit a mohla by být póóóóřád se mnou. A to je poslední zprávička - mamka se tluče do hlavy, že už jsme dřív nevyzkoušeli plínky Baby Love z DM drogerie, které nosí Viki. Kvalitkou jsou srovnatelné s Fixies, cenově téměř o korunu na kus levnější.

Tak se mějte všichni moc krásně, buďte zdraví a užívejte sluníčka. Na základě dnešních informací od vás odhazuji čepičku v dál a jezdím prostovlasý!!!
Ahoj Toník a Mája

 
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 05.05.03 10:53

Ahoj Tonicku,
Tys nas dnes teda rozesmal! Moje sestrenice (taky dvouleta) mi taky rika ‚bebe‘, zkusim ji po Tvem vzoru taky kousnout, sprostacka jedna ;)))!!!!
Pozdrav mamince od moji mamky!!!
 Eden

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 05.05.03 22:12

Ahoj kamarádi,

tak se mamka konečně dostala k tomu, aby vám popsala, co jsem zase natropila za minulý týden… hehe, kdyby psala všechno, asi by se to sem nevešlo, tak to trošku zkrátíme.

Nejdřív moc zdravíme všechny nemocňoušky a přejeme brzké uzdravení. Jak to tak vypadá, začíná léto a to znamená trávit dny venku a ne nemocní v posteli! Takže bububu nemoci, utíkejte :)

Taky věříme, že u Vrabčáčků už se to všechno rovná a že jsi se, Jíro, trošku umoudřil, abys mamku úplně neumořil (hihi, veršíček).

Tak a teď ke mně - přátelé, v lezení ani jediný pokrok - ruce mám přilepené k zemi a skoro se lámu v pase, jak k nim přiťapávám nožičkama, ale ruce ne a ne se hnout. Už mě to dost štve, dost se u toho navztekám :) Mamka už kolem mě leze po čtyřech, abych to pochopila, ale já ji jenom pozoruju, směju se a… NIC! Nejradši bych se stavěla na nožičky, ale jak to mám kruciš udělat, když ke všemu, u čeho bych se mohla přitáhnout, dolezu pozadu a zarazím se o plínku… ach jo, asi dopadnu tak, jak říká taťka - budu se do dvou let válet a pak vstanu a odejdu :))).

Máma už na mě zkouší i ten válec, o kterém psala Edenina maminka - no jo, Eden, gratulace k zoubkům - tak jste se taky dočkali. Ale válec ožužlám, poplácám, poškrábu a odstrčím a víc mě nezajímá. Nejvíc mě baví, když mě na něm taťka houpe. Třeba až budu větší…

Jú, ale byli jsme s taťkou na čarodejnicích - já tedy nevím, co to je, protože nakonec už se mi chtělo spinkat a museli jsme jet domů - ale moooc jsem chtěla ochutnat pivo (důkaz bude co nevidět v mém albíčku). Teda, nevím už, který chlap to tady psal, že mu chutná, já se otřepala jako mokrý pes a víc už to nechci vidět!

Taky jsme byly s mamkou na tři dny u babičky a to bylo žůžo, děsně jsem se skamarádila s jejím jezevčíkem, ten vám mě rozesmíval, když běhal (mamka říká, že jako magor) kolem mojí židle. Ochutnala jsem pampelišky (fuj, hořký) a sedmikrásky (taky nic moc) a viděla živýho kapra - děda ho nechal chvíli poskakovat kolem mě, až jsem se skoro bála. No a babička mi koupila prima nové oblečky včetně pirátského šátku (ten si na rozdíl od kloboučku Viki zatím sundat neumí - pozn. od mamky), ve kterém mě taťka prý konečně po:,–(í na motorku, protože v něm vypadám jako správný tvrďák. Tak uvidíme :))) Samozřejmě, že jsem dostala taky nějaký holčičí oblečky, aby se to vyrovnalo!

A abych nezapomněla - ochutnala jsem poprvé rybičku, takovou růžovou, mamka mi ji natrhala na pidikousíčky do zeleniny a to teda byla ňamka, to bych mohla baštit každý den, ale prý nemůžu. Tak nevím, nejdřív mi to dají ochutnat a pak zase seberou - dělají vám to taky?

A jejda, to je zase román, ani se vám to určitě nebude chtít číst celý a to ještě chce něco připsat mamka, takže já pro dnešek končím.

Papa, vaše Viki (za týden 9 měsíců)

A něco od mámy: K tomu pití - já Viki ředím ovocné šťávičky od Hippu - tak 1/3 šťávy a 2/3 vody, není to moc sladké a láhev jí seberu okamžitě, jak přestane pít. Granulované čaje používáme jenom když šťávičky dojdou, a to jich dávám asi 1/3 dávky doporučené výrobcem.

Čepičková diskuse asi začíná být díky letnímu počasí trošku „out“, teď spíš řeším, jestli vadí, když si Viki strhává klobouček… ale když má tolik vlasů, snad to nebude takový hřích :).

Přeju krásné letní dny, ať se ti naši prťousové neuvaří!

Bublina

 
Zuzka-Terka
Stálice 69 příspěvků 05.05.03 23:41

Ahoj kulíšci,

Koukám, koukám, co zase všechno vyvádíte. Já jsem tenhle tejden pozadu s lumpačením, ale nemůžu za to, mám omluvenku ? byla jsem nemocná. Měla jsem zánět průdušek, a pak ještě nějaký hrozný slovo ? zkrátka se mi špatně dejchalo. Dokonce jsem byla, jak už jsem vám psala, i v nemocnici. To vám teda vůbec nedoporučuju, tam nechoďte ? celý dny vás jenom píchají, váží, měří, šimrají takovým naslouchátkem a hlavně vám pořád cpou stříkačkou do pusinky všemožný blivajzky (mnohem horší než mrkev a spol.)

Ale, když mě teda zrovna nepíchali nebo jinak nemučili, tak jsem byla statečná holčička, dokonce jsem se i smála a povídala si (je to ostuda, ale mnohem statečnější, než já, nevím, kdo byl komu vlastně oporou ? pozn. mamky). Zase mělo to aspoň 1 výhodu, maminka byla pořád se mnou v pokoji a nikam se mi neztrácela z dohledu.

Chocho, jedna věc mě tam pobavila. Dali nám takový lísteček, kde měla maminka zaznamenávat, co všechno kdy sním a vypiju. A představte si, ten lísteček měl jen 6 kolonek, hihi. Jako kdyby mě stačilo 6 jídel denně nebo co. Tak mamka pravidelně dokreslovala na druhou stranu aspoň 10 novejch okének, aby se nám tam všechno vešlo.

No, já si dneska moc neškrtnu, tlačí se mi sem máma, má toho spoustu na srdci. Takže končím a dávám si závazek, že to příští tejden všechno doženu a nějaký alotrie taky vymyslím.

Tak pápá
Terezka (9 měsíců)

Nedá mi to a musím se tady trochu ?vyplakat? ze svého stresu, který jsem v té nemocnici (v Mělníce) zažila a všem vám popřát, aby se ti vaši drobečkové nemocnicím velkým obloukem vyhli.

Možná ty moje povzdechy nejsou úplně fér, budu se snažit být aspoň trochu objektivní. V první řadě tam Terezce pomohli, což je samozřejmě to naprosto nejdůležitější, a ty ostatní nepříjemnosti jsou proti tomu podružný. Taky musím uznat, že paní doktorky a některé sestřičky byly docela milé. Navíc si uvědomuju, jak je u nás zdravotnický personál vytížen, a přitom naprosto finančně nedoceněn, což je velká ostuda a mělo by se to co nejrychleji změnit. Ale přesto.....

Asi si všechny dovedete představit, jak příšerně jsem se cítila už jen z toho, že je Terezka tak nemocná, že musí do nemocnice. Já sama mám astma a ona dýchala jak při astmatickém záchvatu (nebylo to, naštěstí, astma, ale říkali ?zatím?, pravděpodobnost dědičnosti je 50%). K tomu všechny ty nepříjemné procedury, kterými musela Terka projít, a při nichž hrozně plakala. A navíc, samotné prostředí nemocnice je, alespoň pro mne, naprosto stresující. No a když se k tomu všemu přidá příšerné chování některých sester, přiznávám, že ten první den jsem strávila v slzách a nebyla jsem daleko od zhroucení.

Opět uznávám, že sestry mají hodně práce na to, aby se mohly starat ještě o psychický stav doprovázející matky, ale nemusely by ho snad ještě zhoršovat. Ironické a rýpavé poznámky některých sester, typu: ?nevím, kdo vás tohle učil, ale to vás učil naprosto blbě?, ?nebojte, však vy to taky brzo pochopíte, když se budete snažit?, ?vy neumíte zacházet s teploměrem?, to je dobrý takovou věc doma mít, člověk občas potřebuje změřit dítěti teplotu? (to když jsem byla nesvá ze zacházení se rtuťovým teploměrem). Ten první den jsem byla tak na dně, že jsem se proti tomu ani nebyla schopna se ohradit, jen jsem se zase rozbrečela.

Kromě ponižujícího chování mě taky deptaly některé procedury, které podle mého názoru nebyly úplně nezbytné a jenom Terku rozrušovaly (přičemž nejdůležitější bylo pro ní být v klidu ? jinak se to dýchání ještě zhoršovalo). Nemyslím tím samozřejmě podávání léků (brala jich celkem 7, každý z nich několikrát denně), ale např. vážení před a po každém kojení (což bylo v praxi tak každou hodinu a půl a spolehlivost těchto údajů byla nanejvýš sporná, zkuste položit takhle velké, mrskající se dítě na váhu a měřit na desítky gramů) - a s jídlem přitom žádný problém neměla. Potom měření teploty každou hodinu včetně noci, i když už neměla ani zvýšenou teplotu (?viděla jste někdy dítě ve febrilních křečích??) ? nakonec jsem to usmlouvala aspoň na 1 za 2 hodiny.

Vrcholem všeho bylo, když mě v půl šestý ráno vzbudila sestra a dost hrubě mi vynadala, jakto že jsem v noci kojila a nezvážila před prvním kojením po půlnoci Terezku nahatou. Že před prvním jídlem daného dne musí mít zaznamenanou její váhu. To už jsem vážně přetekla a řekla jí, že to tedy dělat nebudu ? svlíkat svou dceru uprostřed noci a cpát jí na váhu (na který vždycky brečí) jenom kvůli tomu, že už je oficiálně nový den. Její reakce mi vyrazila dech. Utrhla se na mě, že oni mi teda nebudou pomáhat s podáváním jednoho léku, při které jsem potřebovala asistenci druhé osoby (inhalace dýchacího spreje), že se to stejně musím naučit sama.

Naštěstí s doktorkou se potom dalo rozumně domluvit, že přínos těchto úkonů je mizivý oproti tomu zbytečnýmu stresu, který to v Terce vyvolá, takže jich několik odbourala.

Další kapitolou bylo, že jsem prakticky nesměla opustit pokoj, protože oficiálně jsem byla hospitalizována jako pacient (což jsem vůbec předtím nevěděla). Když Terezka usnula, chtěla jsem se jít nadýchat trochu čerstvého vzduchu a hlavně nabrat sil, abych jí byla něco platná. Ale k mému šoku se na mě dívali jako na blázna ? ?vy nikam nesmíte, co kdyby se vám něco stalo?. Bylo to psycho, být celý den zavřená v pokojíku 2×4 m, když vám nic není fyzicky, ale zato psychicky, a ještě se snažit být veselá a dodávat Terce sílu. Nakonec se mi podařilo doslova vyžebrat, že mě asi 2× denně pouštěli na 10 minut před vchod (jinak bylo celé oddělení zamčené), když Terka spala nebo když byl u ní manžel. Ale tvářili se vždycky jako, že mi dělají bůhvíjakou libovůli.

Zkrátka, ještě že už jsme doma. Doufám, že už se do nemocnice nikdy nedostaneme, a zrovna tak nikdo z vás. Ale já si stejně pro jistotu už teď začínám vyhledávat informace, jednak o tom, jaké jsou v okolí jiné nemocnice a jaká je jejich pověst, organizační řád, jestli tam mají nadstandard atd.. A taky jsem zjistila, že vlastně vůbec neznám všechny právní podmínky, co se týče péče o dítě ? proti čemu můžu protestovat, do čeho mě můžou donutit, jestli je potřebný můj souhlas s hospitalizací, jestli můžu požádat o převoz do jiné nemocnice atd. atd. (vím např. jenom, že očkování je povinné, ale můžu protestovat, aby např. mému dítěti nasazovali antibiotika? Nevím) Prostě chci být raději dopředu lépe připravená, i když doufám, že ty znalosti nikdy nevyužiju.

Zdravé mimísky vám všem přeje
Zuzana (29)

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 06.05.03 06:20

Brrr, hrůza. Takhle to snad teď nevypadá ve všech nemocnicích? Obdivuju tě, Zuzko, žes přežila, já bych jim tam asi udělala šílený brajgl. Už jsem pochopila, že ponižující chování sesterského národa nelze vymýtit, ony se tím trošku brání proti stresu. Budiž, tak jsem ouplný debil, „…ale sestřičko, vy to tak hezky umíte, já se budu moc moc snažit, ale vy mi pomůžete, že jo?“ Zuby mám při tom nuceném podlejzání oskřípané k dásním. Ale ošetřování dítěte, stravování a hygiena - to prostě musí probíhat ke spokojenosti mimča i mámy. Já myslím, že průběh léčby nemoci takového mimiňáska by se neměl příliš lišit od zacházení (v lepších porodnicích) s novorozenětem a jeho mamkou. Když si tu píšem, jak v které porodnici a co si smí dovolit a co ne, tak v nemoci je to podobné, jen s trochu více respektu k lékařovu doporučení. Zkrátka zažila jsi hrůzu jak z Kingových hororů a pro sichra hledej jinou nemocnici - tohle opravdu nejde. Podobné vyprávění jsem slyšela od maminky rodící a marodící v M.Boleslavi, a to si to ještě chudák holka pochvalovala, jak jí pomohli. Neměla jsem to srdce jí říct, že dcerce zkazili kojení a měsíc života v prvním roce, že mamce přidělaly spoustu stresů a místo uklidňování ji na:,–(ily brouky a noční můry do hlavy, já nadávám na Bulovku, ale ta je ještě zlatá proti tomu, co se děje jinde. Takže si myslím, že na to jdeš správně, hledej jinde a vyzbroj se všemi předpisy a normami. A navíc Terezka už bude určitě zdravá, když budeš připravená i na ty horší eventuality - tak aspoň funguje Murphy. Hodně štěstí přeje Romana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 06.05.03 06:52

V Radách a Typech jsou vypsána práva hospitalizovaného dítěte - převzato ze stránek ministerstva - článek je z 14. listopadu 2002
Uvidíš, že tvé rozhořčení je oprávněné.
 Romana

 
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 06.05.03 09:26

Ahoj Zuzko,

Kdokoli si Tvuj komentar precte, hruzou se mu zjezi vsechny vlasy a chlupy, rozproudi se mu krev v zilach a zacne vymyslet, co by asi tem sestram pekne naostro odpovedel. I Ty nad tim urcite jeste premyslis a litujes, ze ses nebranila zuriveji. Ale kdyz vezmu v uvahu vsechny okolnosti (nemocna holcicka, Tvuj strach, neznalost nemocnicnich podminek…), musim uznat, ze ses chovala moc statecne a mas muj obdiv!

Zkus se nad to povznest, rict si, ze to bylo poprve a naposled a ze Ti tato zkusenost poslouzila alespon k tomu, ze si ted vsechno nastudujes a budes odted pri kontaktu s lekarskym prostredim jista svymi pravy a argumenty.

Ja mam taky astma, takze vim moc dobre, o cem mluvis, a STRASNE MOC preji Terezce, aby to pro ni nebylo to hnusne a neprejici ‚zatim‘, ale ‚jen jednou a uz nikdy vic‘!!!!

Posilame Terezce moc pohlazeni a pusinek za jeji statecnost a Tobe moc pozdravu a povzbuzeni, myslime na Tebe a rozhodne nejsi sama, my Te nedame;))!!!

Dita (a Eden)

 
janatko
Povídálka 16 příspěvků 06.05.03 11:15

Terezko a Zuzko,
ježí se mi vlasy hrůzou, co jste si musely vytrpět. Každá nemoc je vyčerpávající, i když se stoná v pohodlí domova. A vás k tomu ještě „obtěžovaly“ nerudné sestřičky.
Fintu s vážením před a po jídle znám z porodnice (že by to bylo tím že jsem z Mělníka a tady jsem taky rodila? :), ale zdárně jsem ji obcházela. Pajáska jsem zvážila jen párkrát a pak to psala od oka. A o půlnoci nám taky štrachaly v pokoji sestřičky a hledaly papírek s mými podvrhnutými záznamy, aby do lejster mohly napsat, kolikže miminko ráčilo vypít.
Bohužel, nevím o lepší dětské nemocnici v okolí, lépe řečeno, nevím o žádné, jen o Bulovce a Motole. Tak příště snad tam… Ale modlím se za sebe i za všechny ostatní mimísky, aby tam NIKDY nemuseli.

Užívejte si všichni sluníčka a přežijte vedra, která nás podle předpovědi meteorologů čekají až do konce srpna (haha, divila bych se, kdyby jim tahle předpověď vyšla).

A jen pro Zuzku: nejste taky z Mělníka, když jste tu byli nuceni stonat? Je tu krásný park na procházky, rádi bychom poznali nějakou slečnu, kolem nás jsou „jen“ chlapi.

Jana

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 06.05.03 13:52

Ahoj Zuzko,
moc přeju Terezce,aby se už brzy uzdravila a aby vás nic horšího už nepotkalo. Už sem o tom tady pslala, že náš Vojta měl zápal plic,když mu byly necelé tři měsíce, takže dokážu pochopit všechny tvoje pocity a jak si to asi prožívala. A to náš Vojta ležel dva dny na JIPU na infuzi, sondu v nose, protože odmítal jíst a celý den jenom naříkal, prostě hrůza.Měla si asi smůlu na personál, já si myslím, že ani stres a jiné okolnosti nemůžou nikoho omluvit ohledně chování k pacientům. A mít k miminku ještě maminku je někdy pro setřičky mnohem vyčerpávající a složitější, než když je někdy maminka nucena nechat ho tam samotné, což pro většinu z nás je varianta nepředstavitel­ná.Tím zase nechci nikoho omlouvat. Myslím,že tahle práce se prostě nedá dělat pro peníze, člověk to opravdu musí dělat s láskou a i za stávajících podmínek se chovat především lidsky,což bohužel ještě hodně lidí nepochopilo. Já sem možná dost neobjektivní, protože sme byli částečně tak trochu protekční pacienti, ale opravdu si nemůžu na přístup personálu stěžovat, na všem sme se vždycky domluvili bez problémů, něco se mi taky nelíbilo, ale vím, že něco je nutnost, jako např. zrovna vážení před a po kojení a jiné věci, něco se dá překousnout,ale jindy je nutné se ozvat a domluvit si jiný postup. Prostě přes všechnu tu hrůzu sme měli vlastně štěstí na nemocnici - leželi sme v Kadani.
No, když to shrnu závěrem, jak už sem taky jednou psala, všechno zlý je pro něco dobrý,tak si i z těch horších věcí snažím najít něco pozitivního.Určitě vám to i něco přineslo, přinejmenším to, že pokud budete muset ještě někdy nemocnici absolvovat (ťukám na dřevo, aby to tak nebylo),budeš už vědět do čeho jdeš a jak se bránit.
Mějte se fejn, užívejte s Terezkou sluníčka a buďte hodně zdraví!
 Stáňa

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 06.05.03 14:13

Ahoj Zuzko a Terezko

Doufáme, že už si nic podobného nebudete muset v životě prožít a Terezka už bude zdravá jako rybička:)
Prožily jste si tam obě doslova peklo a umím si představit jak ti Zuzko bylo. Jak se znám, asi bych taky pořád brečela.

Naše zdravotnictví je opravdu kapitola sama o sobě. A ani nevím jestli vůbec můžeme doufat, že se něco zlepší. Být tebou, tak bych si asi opravdu našla nějaké info o jiné nemocnici, kdyby snad případně v budoucnosti byla zapotřebí nějaké léčba. Ale doufejme že NE!!

Terezko pěkně se uzdrav a nasbírej síly ať jste s mamkou zase veselejší.

Ahoj Eva s Davídkem

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 06.05.03 14:50

Nazdárek lumpíci

Tak vás opět zdravím z Prahy, už jsme se vrátili z Ústí, kde jsme byli u dědy a babičky. Bylo to príma, každý mě chtěl chovat ale zase si nemyslete, že jsem to každému dovolil:) Když se mi někdo nelíbil, tak jsem se na něho podíval a začal brečet. A bylo tam taky jedno miminko, o jeden den starší, a byla to holčička. A oproti mně byla o dost menší a měla divný uši. Mně se teda vůbec nelíbila, takovou bych za ženu nechtěl:) Jí ty uši totiž hoodně odstávaly. Mamka tak byla pyšná, jaký jsem to fešák:o))

Mamka mi teď občas říká žížalko:o)) Když mě totiž položí na bříško, tak abych se někam dosoukal musím zvedat prdelku. Taťka s mamkou se mi smějí, prý je to legrace. No já nevím proč se smějou, člověk se tu snaží a oni takhle:)) Hlavní ale je, že tam kam chci popolezu i když je to jen takový malý kousíček.

Taky jsem se dozvěděl jednu novinu. A to, že budu mít bratrance nebo sestřenici. Prý se k tetě do bříška taky nastěhovalo takový malilinkatý miminko. Jako Jíro u tvé maminky. Mamka je teď z toho celá vedle, protože to bylo nečekané a je pořádně zvědavá co to bude až to bude:)

A ještě jednu novinku jsem si pro vás připravil. Rostou mi zoubky, hurá!!!! A to hned 3 najednou. Mamka je objevila včera náhodou. Cucal jsem totiž jeden letáček a samozřejmě jsem si pro sebe utrhl menší kousek a chtěl ho spapat. Jenže na to mamka přišla, už to čekala. A jak mi ty papírky lovila v pusince, tak cítila něco ostrého:) Jeden roste nahoře a dva dole, jenže ne veprostřed ale na straně. Asi ze mě bude upírek:o)) Mamka mi bude muset tu pusinku ještě pořádně prozkoumat aby zjistila jak na tom ty zoubky jsou. Já jí totiž nechal jenom chvilku prozkoumávat a pak jsem jí už zlobil, tak toho nechala.

Budu se s vámi kamarádi loučit, nechám tu ještě místo pro mamku.

Předávám slovo:
Měla bych zase jeden dotaz pro maminy. Chtěla bych koupit nějaký krém aby se mi to moje dítko nespálilo na sluníčku. Ale nevím jaký se pro ty mimča dělají a který by byl vhodný. Máte s tím nějaké zkušenosti? Osvědčil se vám nějaký? Díky za tip.

Je krásné počasí tak jdeme drandit ven. Užívejte si sluníčka.

Ahoj Davídek (25.t.) a mamka Eva

 
Zuzka-Terka
Stálice 69 příspěvků 06.05.03 15:56

Ahoj holky,

Moc vám všem děkuju za podporu. Musím říct, že jste mi všichni strašně chyběli a litovala jsem, že se s vámi nijak nemůžu spojit. Ani si nedovedete představit, jak jste mi teď pomohly. Už jsem totiž začala mít výčitky svědomí, jestli jsem té nemocnici moc nekřivdila. Přece jenom mi Terezku uzdravili, a za to jsem jim vděčná. A tak, jak popisuju, se nechovali všichni, některé sestry byly docela milé. A s Terčou jednali hezky všichni - taky jinak bych už vypěnila mnohem dřív.

Ale teď jste mě povzbudily, že nejsem jen hysterická, rozmazlená matka, která neví, co by všechno chtěla. Že by to opravdu takhle nemělo být normální, že člověk má právo požadovat i slušné zacházení, ne jen dokonalou lékařskou péči. Nejde jen o mě, ale jímá mě hrůza, že až bude Terezka větší, měla bych jí nechat v takovém prostředí samotnou.

Já osobně si myslím, že hlavní problém našeho zdravotnictví je, že nefunguje aspoň trošku na komerčním základě. Nemyslím tím, samozřejmě, nějaký americký model, ale alespoň na té úrovni, jako dnes fungují porodnice. Člověk má možnost si vše dopředu prohlédnout, informovat se a vybrat si tu, kterou považuje za nejlepší. Proto to byl taky pro mě takový šok ? v porodnici jsem byla naprosto spokojená, všichni byli strašně milí a ochotní. Zrovna tak na pediatry můžu pět jenom chválu. Kdežto v klasické nemocnici (nevím tedy, jak to vypadá v ostatních) mají stále tendenci pacienta zredukovat pouze na tělo, kterému věnují maximální péči, a nemají rádi, když jim do toho ta ?duše? moc kecá.

A ty výmluvy, že zdravotnictví nemá dostatek peněz, taky úplně neobstojí. Byla jsem v nemocnici pár dní, ale stejně jsem objevila spoustu míst, kde by se klidně dalo ušetřit. Například jsem teoreticky nic Terce nemusela vzít s sebou. Řekli mi, ať si přivezu, co potřebuju, ale zbytek, že mi klidně dají oni ? plenky, kosmetiku, jídlo, oblečení atd. Já se ptám: proč? Jediný, co jsem od nich požadovala, byl lékařský dohled a vyšetření. A ne, že vezmu hospitalizaci Terezky jako záminku, jak ušetřit za plenky a ostatní věci. Zrovna tak bych se klidně obešla bez jídla pro sebe (jako kojící matka jsem dokonce měla nárok i na svačiny a druhou večeři). Kdyby mi to nabídli jako možnost, že si to jídlo můžu objednat a zaplatit si za něj, nebo si přivézt vlastní jídlo ? tak by zdravotnictví ušetřilo, a já bych si stejně místo těch nemocničních pochutin (které navíc nejsou ani kdovíjak zdravé a dietní !!!) kupovala něco sama.

Takže ještě jednou vám všem moc děkuju za podporu a užívejte si krásných dní.

Zuzana

P.S. Jani, nejsme sice z Mělníka, ale bydlíme kousek ? v Neratovicích. Ale na tu procházku bysme někdy vyrazit mohly, autobusem jsme tam za chvíli. Kdyžtak mi napiš na adresu: susana123@quick.cz

 
Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 06.05.03 22:00

Téda Toníčku, míry máš ještě cvalíkovštějští než v pěti měsících! Nechápu, proč se do tebe mamka snaží za každou cenu narvat nějakou zeleninu, když ti to mlíko tak svědčí!

Mně poslední dobou ta zeleninová jídla taky poněkud nudí a moc jim nedám. Nedávno mi mamka tlačila nějaký blivajz s pórkem. Nejdřív jsem se šklebila, ale protože máti nepochopila, že mi to nechutná, zavřela jsem pusu a nedostala do mně ani kousek. Ukázalo se, že má v záloze schovaná jabka, a to je jiné kafe! Rovněž nad mrkví samotnou už ohrnuju nos a květák mi posledně taky moc nejel. V tom vedru mám prostě náladu jen na ovocný dezert.

Asi si budeme podobní intelektem, když čteme stejné knihy! Jen bacha na tu tvoji maminku mazanou, chce ti vecpat tu hnusnou zeleninu nějakou nestydatou lstí, spočívající vmícháváním do Sunarky, ale ty jsi chytrý kluk sečtělý, takže se jistě nenecháš ;-).

V kočárku už jezdím taky občas v polosedě a abych nezahučela pod kryt, mám v nohách polštář, který mě udržuje nahoře. Vymyslela jsem v kočárku polohu „vegáč“, ležérně si přehodím nožky přes kryt a kecám a kecám.

Měj se hezky, pozdrav maminku a vyřiď jí, že bych chtěla vidět ten tvůj současný chrup, jelikož si nějak nedovedu představit, jak tam máš teďko ty zuby uspořádané? Hlavně, že se jimi dá dobře zahryznout nejlépe do někoho :o)).

Lucka (8 m) a Eva

 
Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 06.05.03 22:05

Zuzko,

při čtení tvého komentáře jsem ani nedutala, jen mi chvílema naskakovala husí kůže a chtělo se mi brečet. Chválabohu, že už jste doma. Hrozně moc mi to připomnělo můj pobyt ve vsetínské porodnici, kde jsem naštěstí strávila jen čtyři dny, které jsem snad kompletně probrečela. Rozhodující mírou se na tom podepsalo chování několika novorozeneckých sester: Podobný přístup jako popisuješ ty, matku považovaly za tvora nesvéprávného a méněcenného. Docela si dovedu představit, jak mizerně ti bylo a jak strašně se ten týden musel vléci.

O to více si teď uvědomuju, jak moc DŮLEŽITÉ je, aby to zlobivé děcko bylo ZDRAVÉ! Člověk si to musí občas připomenout a tvůj zážitek je připomenutím dost důrazným.
Přeju Terezce, aby ji už nic podobného ani náznakem nepotkalo, a ty bys měla dostat medaili za statečnost. Nevím, jestli bych to já na tvém místě zvládla. (Asi by mi nic jiného nezbylo…).

Eva

 
Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 06.05.03 22:09

Zuzko,

při čtení tvého komentáře jsem ani nedutala, jen mi chvílema naskakovala husí kůže a chtělo se mi brečet. Chválabohu, že už jste doma. Hrozně moc mi to připomnělo můj pobyt ve vsetínské porodnici, kde jsem naštěstí strávila jen čtyři dny, které jsem snad kompletně probrečela. Rozhodující mírou se na tom podepsalo chování několika novorozeneckých sester: Podobný přístup jako popisuješ ty, matku považovaly za tvora nesvéprávného a méněcenného. Docela si dovedu představit, jak mizerně ti bylo a jak strašně se ten týden musel vléci.

O to více si teď uvědomuju, jak moc DŮLEŽITÉ je, aby to zlobivé děcko bylo ZDRAVÉ! Člověk si to musí občas připomenout a tvůj zážitek je připomenutím dost důrazným.
Přeju Terezce, aby ji už nic podobného ani náznakem nepotkalo, a ty bys měla dostat medaili za statečnost. Nevím, jestli bych to já na tvém místě zvládla. (Asi by mi nic jiného nezbylo…).

Eva

 
Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 06.05.03 22:48

Ahoj Zuzko,
jste moc statečné holky, že jste to takhle přestály. Já jsem se v těhotenství vůbec nebála porodu, ale těch sestřiček. Nakonec to dopadlo tak, že komerční zdravotnictví přeci jenom funguje a jelikož jsem měla zaplacený nadstandard, tak se ke mně chovali o moc lépe, než k ostatním.
Holky, pokud se chystáte znovu rodit, tak vám poradím, abyste si vybraly porodnici s označením Baby-Friendly-Hospital, tam vám alespoň zaručí, že nebudete muset převažovat miminka před a po jídle, dokonce vám to zakážou z toho důvodu, že miminko si vždy vezme kolik chce. Dokonce jsem se jednou sestřičce přiznala, že jsem si ho převážila a dostala jsem vynadáno. To jsou extrémy, že?
Mějte se hezky a zdravotním sestřičkám zdar
 Zuzka

 
Tony1
Stálice 83 příspěvků 06.05.03 22:56

Ahoj Luci,
až budou ty raťafáčky trošku víc vidět, tak to mamka určitě vyfotí a přidá do albíčka. Teď jsou spíš cítit a slyšet na lžičce :o) A polštář v kočárku je bezva nápad, to musíme hned vyzkoušet! Zeleninu nejím, jasná páka, ale to ovůcko občas sním, aby měla stařenka radost - někdy to stojí za to vidět ji, jak je šťastná! To pak dostanu i piškůtek na žužlání a to já rád.
Tak pa, mějte se hezky. Toník

 
Tony1
Stálice 83 příspěvků 06.05.03 22:57

Ahoj Viki, ty pirátko hlubokých moří!
Hned jsme se podívali, jak ti to v šátku sluší, no a pochopitelně moc - je legrace, že mamka mi včera koupila právě takový model pirát (ovšem klučičí verzi s modrýma proužkama), akorát se mi ještě blbě nosí, když nesedím sám, protože jak si opřu hlavu o podpěrku, tak se mi to celé nahrne do obličeje, a pak to mám spíš jako pirátskou pásku přes oči :o) Ale já do toho dorostu.
Tak se měj a buď hodný pirát! Toník

 
Tony1
Stálice 83 příspěvků 06.05.03 22:59

Ahoj Zuzko,
dostala jsem se k vašemu hrůznému zážitku až dnes, tak tě chci jenom pozdravit a popřát, abyste nic podobného nemusely znovu zažít. Rozhodně nejsi hysterická matka a to, jak se k tobě sestry chovaly je opravdu děs běs. Protože mám podobný zážitek z porodnice, tak vím, jak takovýhle přístup člověka drásá. Stres a malý plat za práci pro mě nejsou omluvou, aby se ke mně někdo choval jako k rohožce na boty.
Holky ti to už všechno napsaly, takže vás s Terezkou obě zdravíme a už si užívejte sluníčka ve zdraví a klidu domova. Ahoj Mája

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.03 23:38
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.03 23:46

Ahoj Zuzko,
Už dlouho čtu Vrabčáka, protože náš malý lupič dělá podobné skopičiny jako vy, tak jsem nic nepsala, ale nedá mi to s návštěvou nemocnice. Když se Honzík narodil, nějak nám nešlo kojení a postupně byl hubenější a hubenější. Často také plakal, tak jsme se báli, jestli mu není ještě něco jiného, a dětská doktorka nás v dobré víře poslala do Thomayerovy nemocnice na oddělení pro neprospívající děti. Já jsem přišla naráz o mléko po alergické reakci na antibiotika a tak jsme tam byli v době přechodu na umělou stravu v cca 3 jeho týdnech.
Chování lékařského personálu bylo podobné jako v nemocnici v Mělníce. Na dokreslení dvě věci: sestry či medičky nám říkaly ?teda jak chcete?, když celé hodiny plakal a trhal sebou ve vyvýšeném lehátku a nevěděli jsme jestli má dostat jíst, nebo je nemocný (a jíst nemůže) a vůbec nejlepší byl doktor na příjmu s názorem ?na kojení se už vykašlete?. Atmosféru dokreslují postupně chátrající pavilony kdysi jistě moderního areálu, všechno co jde utržené a to, co ještě není, zdobí visací zámek, třeba i na hydrantu ( jsme profesí stavaři).
K nějakému zájmu o naše dítě a k vylepšení chování lékařského personálu pomohlo až zoufalé a rozčilené stěžování manžela u dvou lékařů, kteří se náhodně ocitli na oddělení místo někoho jiného. Tito náhradní doktoři nám po našich výtkách nabídli, že nám umožní druhý den nemocnici opustit. Jejich chování dlužno říct bylo podle manžela absolutně korektní, nic nepřikrašlovali ani při obhajobě místních poměrů.
Druhý den po stížnostech byl jiný ošetřující lékař celkem slušný a nesmyslně za sebou se ptal, jestli nám něco nechybí. Nám chyběla především důvěra v jejich zařízení a přesto, že jsme neměli výsledek, pro který jsme do nemocnice přišli, odešli jsme na něco jako reverz bez potřeby podepsat. Zbyla nám obava, co by bylo příště nebo jindy,kdy by tam muselo být dítě z nějakého důvodu samo.
Také mi bychom příště hledali nějakou jinou nemocnici nebo metodu protekce, protože bohužel 13 let, která uplynula, na toto oddělení podle nás přinesla spíše neochotu, lajdáctví a až na uvedenou výjimku nepravděpodobnost vystupování lékařů.
Moc doufám, že žádné příště nebude.
Zanedlouho na to jsme museli do stejné nemocnice na chirurgické oddělení kvůli stejným příznakům (několikahodinový nepřetržitý řev), kde Honzíkovi vyšetřili bříško sonem a pohmatem dva naopak ochotní a slušní lékaři. My jako rodiče jsme se uklidnili, že řev není způsoben nějakou nemocí. Toto vyšetření bohužel při první naší návštěvě nebylo provedeno.
Pozdravují Honzík nyní 9,5 měsíce a jeho rodiče Lenka a Jindřich.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 07.05.03 00:33

Tak jsme tu sa mamkou zase, chřipku jsem přestála třemi pšíky a dvojím zakašláním, máma chrble ještě teď a hrozně mě tim ruší, tak jsem jí hodně nahlas poslala kašlat do kuchyně. Přišly jsme se znovu dneska podívat na deníček, protože nemůžeme dělat nic jiného, protože stále hojdáme (teď už třetí hodinu, au, au), protože ZUBY.
Před týdnem se konečně ukázal první zoubek, to mi mamka už měsíc předtím musela občas v noci masírovat dásničky, (dostala jsem na to v lékárně Mundisal Gel - znáte? do 10 minut to dokáže ztišit bolest v dásních - zkusila jsem to na taťkově zaníceném kořeni) protože jsem je měla naběhlé a bolavé. Za dva dny nato jsem se v noci vzbudila a koukám, máma s tátou u postele celí vyjevení. Tak jsem se chtěla zeptat, co se děje, a ono se mi z pusy ozvalo skříp,skříp.
Máma hned umyla prst, že jde hledat ten horní zub, ale nenahmatala. A tak jsem si dovčerejška vesele skřípala jedním zubem. A ten druhý se dnes konečně ukázal, a hned taky další dvě už skoro prořezané bouličky. Budu prý jak ta krasavice krysa Vasilisa, no jo, ale kdo to má vydržet, chladící kousátka mě spíš dásničku rozdrásaj, takže mi máma vytáhla dudlíka - já to teda neznala, ale ona říkala, že to miminka nosej v puse a že by mi to mohlo pomoct, tak jsem to zkusila, ještě mi to trochu zchladila v ledničce, je to lepší, dá se aspoň na chviličku usnout. Máma si teď už dělá u postýlky čárky, takže jsem prý dneska od 6 rána do půlnoci naspala na 10 pokusů 75 minut. Před chvílí mi to vysvětlovala velice silným hlasem, protože minulou noc nespala prý kvůli práci - tomu nerozumím - má spát, když spím já! Jejku, teď mi z šátku vypadla ručička a je bezvládná, sláva, tak si jdu dát další 10timinutovku do postýlky.
Zdraví devítiměsíční Johanka

Tak to vidíte, kupodivu to nespaní zvládá Johanka líp než já, mně u toho vadí to kňourání a hekání - nejde to přehlížet. Naštěstí je v obdobích bez bolesti docela veselá a ani moc nezlobí s jídlem, hlavně chce všechno na lžičku, aby se do ní mohla zakousnout a nepustit. Co myslíte, existuje cosi zázračného, co by nám pomohlo? Bojím se, že to zkrátka budu muset vydržet (dneska jsem s ní nachodila po bytě asi 15 kiláků, ruce mi končí pod koleny) a navíc, že to není naposled.
A jo, na to jsem zapomněla, krém na opalování taky nemáme. Já jsem ze staré školy, takže jsem si doteď vystačila s Avirilem (ten dávám i do vody na koupání, protože od povodní nám ji hrozně chlorují) a skvělou věcí - Ondřejovou mastí - na opruzeniny, dávám při přebalování po kakání preventivně a zatím jsme začervenaly jen dvakrát a jen do příštího přebalování. Máme krásnou klučičí kšiltovku, brejličky, námořnický šatičky, díratý vázací botičky, prostě jsem se snažila na vedra nachystat, ale na opalovací krém jsem zapomněla, takže Který krém (nebo lépe mlíko) je nejlepší?
Předem díky za rady.
Dokonale nevyspalá Romana

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.03 07:14

AHojte holky,

chtěla bych Vám říci typ na opalovací mléko: poslední tři roky používám Panthenol a jsem s ním spokojená. I když se spálím, tak má léčebné účinky. Bohužel nemím zda tyto krémy dělají speciálně i pro děti. Jo dělají mají www.altermed.cz , pro dospěláky faktor až 25, pro děti mléko 12 a 16 faktor a krém 20.

Evka 26TT

 
janatko
Povídálka 16 příspěvků 07.05.03 07:18

Já sebe i Pajáska mažu měsíčkovým krémem od Weledy, má ochranný faktor č. 8 a zatím se nás sluníčko nedotklo. A oba jsme hooodně světlé typy, které se rády pálí a červenají. Taky řada dětské kosmetiky Bubchen má krémy s ochranným faktorem. Jinak klasika v drogériiích.
Krásně snědou pokožku vám přeje
Jana a Pajásek (zítra 10 m.)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.03 10:39

Ahoj Romano a ostatní maminy,

my jsme na radu lékárnice zakoupili taky Panthenol dětský krém, faktor 20. Bezvadně se roztírá, takže jdou mazat i ručičky a nožičky. Viki (ačkoli se snažím ji držet celé dny ve stínu) začíná v obličeji chytat barvu krásně upraženého burského oříšku, tak to snad funguje :))).

Jinak, krém by měl obsahovat (podle mojí kámošky dermatoložky) titanium dioxide, což je látka, která odráží sluneční záření. V Panthenolu tenhle sajrajtík je :).

Zdravím všechny a ahojky u dalšího Vrabčáka,

Bublina (jejda, teď jsem zjistila, že nepřihlášená)

 
jachymka
Povídálka 14 příspěvků 07.05.03 11:04

Ahooooóóój!!!!!

Hlásím se pozdě, ale přece. Máma se pořád vymlouvala, že nemá čas, že prý musí chystat oslavu svých narozenin. No, doufám, že se máma vytáhne hlavně při oslavě mých prvních narozenin za 3 týdny, to je přece mnohem důležitější, ne?

Byli jsme zase na chaloupce, tam jsem opravdu moc spokojená. Škubat trávu a kytičky, chodit za zvířátkama, to mě baví. Viděla jsem krávy s telátkama, ty mi nedovolili pohladit, ale zato jsem si hladila králíčky, ty jsou taky fajn, mají takový srandovně dlouhý uši. Dokonce jsem i zapomněla pofňukávat, že mě bolí zoubky. Minulý víkend se vyklubaly hned 2 najednou a další 2 se chystají. Při průzkumech na chaloupce jsem objevila na zahradě takový malý rybníček, to bylo žůžo se v něm vycárat. Já jsem tam teda chtěla hupsnout celá, ale máma mi dovolila jenom ručičky.

Představte si, že minulý týden, když měla máma ty narozeniny, tak si kliďánko vyrazili s tátou na večeři. Když jsem se po 2 hodinách večer vzbudila a chtěla si cucnout mámino mlíčka, tak jsem zjistila, že mě hlídá babička. Nakonec si se mnou babička musela lehnout do velký postele a držet mě za ručičku dokud nepřišla máma. Tohle jim teda tolerovat nebudu, jít si do restaurace beze mě a provádět tam kdovíjaké lumpárny! S těmi narozeninami jsem si docela užila, byly jsme s mámou na spoustě nákupů, a pak taky přijelo spoustu návštěv, no zkrátka pořád se něco dělo. Teta mi dokonce dala ochutnat ořechový krémový dort, to se pak máma docela zlobila. Na chalupě se konala další oslava s grilováním, tak jsem celou dobu dohlížela, jak se tam pečou všechny ty dobrůtky. No co si myslíte, mně dali na žužlání jenom patku od chleba. I ten pejsek dostal kostičky a já jenom suchej chleba!

Mějte se všichni sluníčkově a zažeňte všechny teplůtky a nemoci pryč!!! Těším se na další vaše lumpárničky!

Kačenka + Petra (už 30)

 
jachymka
Povídálka 14 příspěvků 07.05.03 11:25

Ahojky!

Já jsem doteď mazala Kačence čumáček rakytníkovou Indulonou, která má ochranný faktor 7. Čumáček už má teď opálený, ale tělíčko bílý. Zakoupila jsem v lékárně taky Panthenol od firmy Altermed, ochranný faktor 12. Měli i 16, ale lékárnice radila tu 12, že to na naše středoevropské podmínky bohatě stačí. Teď ty poslední teplé dny jsme byli venku většinou celé odpoledne skoro nahatý a bylo to v pohodě. Dobře se rozmazává a není parfémovaný, takže s Panthenolem zatím úplná spokojenost.

Romano, plně s Tebou soucítím, to co si prožíváš s Johankou se zoubky, já moc dobře znám. Já Kačence na noc masíruju dásničky BABYDentem, který znecitlivuje, ale účinkuje jenom několik hodin. Smí se používat jenom 2× denně. Přes den má Kačenka občas takové horší chvilky, kdy najednou zničeho nic, třeba uprostřed spokojeného hraní, začne řvát jako tygr a rve si ručičky do pusy. To pak nepomáhá ani nošení v náručí. Na radu naší dětské doktorky, která je i homeopat, jsme na tyhle stavy vyzkoušeli homeopatikum Chamomilla Vulgaris 9. Řekla bych že opravdu pomáhá, během pár minut se potom Kačka zklidní. Jediný problém je, aby tu kuličku nespolkla, ale aby se jí rozpustila v pusince.
Se zubama je potíž: bolí, když rostou, bolí když padají.

Hodně sil přeje

Petra

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama