Z deníčku malého Vrabčáka - 3.týden

Rodičovství

Tak jsem dostal první pořádnou klukovskou hračku PRAK ! A neuhádli byste od koho. Dostal jsem ho od paní učitelky, se kterou se kamarádí moje babička s dědou, a která tady u nás na vesnici učí fyziku a dílny. Chichi, akorát nevím, jestli ho opravdu na dílnách vyrobili, nebo jestli to nějakýmu klukovi zabavila :o)) Taky nevím, jestli mě tahle paní učitelka ještě stihne učit, až budu v páté třídě tak už jí bude přes šedesát ... A taky nechápu, proč mi ten prak maminka nedala do kufříku s hračkama, ale uklidila ho do skříně ?!?

Byli jsme u paní doktorky, ve třech týdnech už mám přes tři kila, což znamená, že už vážím víc než babiččina kočka !! Akorát náš kocour Filip má ještě trošku náskok, maminka ho vážila a má 4,5 kg. Ale toho já taky doženu, ani nemňoukne ! Jo a ta babiččina kočička je pěkná mrška. Když jsme byli u babičky, maminka zaparkovala kočárek venku na zahradě a mě v korbičce vzala dovnitř. Když jsme odcházeli a chtěla mě zase naložit zpátky do kočárku, tak tam bylo plno. Normálně číča tam spinkala a vyhřívala se na sluníčku :o)))

Hehe, naučil jsem se nové číslo. Když nemůžu usnout, tak mi maminka dá do pusinky dudana. Samozřejmě že někdy si ho tam nenechám ani strčit. Ale někdy jo, chvíli ho dumlám, a když se přesvědčím, že z něj opravdu nic nepoteče, vyndám si ho. Ale jak ! Navlíknu si ho na ručičku a tu pak pěkně schovám dovnitř do peřinky. A máma ho pak chichi nemůže najít. Nemůže pochopit, jak se dostal dolů k nožičkám :o)))

Jak jste kluci a holky psali o přebalováku a o kakacích a čůracích číslech, tak já to mám trošku ztížené. My totiž máme přebalovák přímo v koupelně hned vedle umyvadla, takže nemůžu nadělat nikde na koberec. Jen na dlaždičky, a ty pak mamka jednoduše otře. Maminka zjistila, že nejlépe mi utře špinavý zadeček mokrou žínkou (chichi, akorát tuhle jsem měl ty kakanečky na zadečku tak nalepený, že říkala, že by byla nejlepší škrabka :o)). Takže ty čistící ubrousky dopotřebujeme a další kupovat nebudeme. Úplně stačí krabice papírových kapesníčků a žínka namočená v teplé vodě (když se mamince nechce čekat, až se odtočí teplá voda, tak mi to namočí i ve studené, a to pak tak studííííí :o) Jo a maminka moje šikovná když v koupelně zalejvala kytky tak mi rozbila líh na čištění pupíku. Jelikož už mám pupík téměř úplně zahojený, tak říkala, že už nebude kupovat další, a na to maličko co budeme potřebovat stačí slivovice :o)) Takže máme v koupelně maličkatou skleničku se slivovicí, a musím uznat, že teda voní podstatně líp :o)

Hele, vy co jste dostali v porodnici stejné dárečky jako my, už vaše maminky zkoušely ty olejíčky? My pořádně nevíme jak to používat, a taky taťka prohlásil, že když mi nic neschází tak že mě žádnejma olejíčkama maminka patlat nebude :o) Celá moje kosmetika čítá: mýdlo, olejíček a hydratační krém od Nely Batole a Dětský krém na zadeček. Ještě tam má mamka nějaký pudřík a Bepanthen a Gel při nadýmání, ale to jsme zatím nepoužili.

No a jak jsme na tom s krmením? Pořád papám každé 3 hodiny, někdy vydržím skoro 4, někdy zase chci pít už po 2 a půl. Vstáváme i v noci, to se začnu vrtět a vrnět a strkám si ručičky do pusinky. Máma mě vždycky chvíli nechá, abych byl pořádně vyhladovělý a lépe se přisál. Jenže s tím si na mě jen tak nepřijde, já prostě někdy potřebuju blbnout a kroutit se a hejkat a zlobit, chichi a to se mi nejlíp daří právě v noci :o) A představte si, jakmile já začnu u kojení usínat, tak mě máma lochtá a tahá, abych pil, a tuhle v noci jsem přistihnul jí, jak si u toho normálně spí :o) Jo a kojíme už zase jenom vleže, aby maminku tolik nebolely záda. Při ranním kojení si mě mamka nechá u sebe ve velký posteli a tam pak spolu spinkáme, dokud vydržíme. Třeba dneska jsme vydrželi do 10 hodin !

Tak páni a dámy, já už se vypovídal, a těším se, jaké nové zážitky mi napíšete vy.
Mamka zdraví vaše mamky, hlavně Miladu, Bublinu a Barču :o)

Papááááááááááááá !!!

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.02 12:00

Ahoj Jíro,

já mám dneska mininarozeniny - je mi právě 7 týdnů! Mamka mi slíbila, že pojedeme odpoledne koupit nějaký dáreček… no, dáreček, potřebuju větší pyžámko, protože z těch 4, které jsem měla, už mi jsou jenom 2 :), a ty si zvládnu poblinkat za jednu noc. Kdybys chtěl vědět jak na to, tady je návod: když mě mamka dá odříhnout, samozřejmě nějaký vzduch upustím, ale trochu si nechám, až mě položí do postýlky a pak BLINK! a je to… to pak ještě nemusím chvilku spát, protože se převlíkám (u toho už nevřeštím) a pak ještě chovám, hihi!
A k tomu mazání - mamka mě taky ničím nemaže, kamarádka dermatoložka jí řekla, že pokud mám zdravou pokožku (a to mám, jéje), tak mě ničím mazat nemá, aby mi nezlenivěla :))). Takže mažeme jenom zadeček Bepanthenem (jenom večer, protože žádné opruzeniny nemám) a občas bříško gelem při nadýmání, když mě zlobí prdíky. Včera mě tedy pozlobily pořádně, vrtěla jsem se a křičela skoro tři hodiny, než je mamka s taťkou vyhnali, ale pak jsem spala v kuse 6 hodin! Mamka byla naprosto blažená, protože se takhle nevyspala už 7 týdnů. A u kojení mi usíná taky; naštěstí mě pevně drží na klíně, takže nikam nepadám.
Včera jsem taky už nehejkala při koupání a taťka mě pak povozil v hluboké vodě, to byla paráda! Už jsem se taky usmála na mamku, ta z toho byla úplně vedle a chtěla ještě, ale já jsem se rozhodla úsměvy šetřit jen pro zvláštní příležitosti, abych ji moc nerozmazlila. Taky už mě začínají zajímat hračky, ale v ruce je udržet ještě neumím. Budu na tom ovšem pracovat. Zato jsem se báječně naučila držet hlavičku, když mě mamka má na rameni a chodí se mnou po domě, tak na všechno už bááááječně vidím. …hihi, nebudu já ženská? Jsem strašně ukecaná, pro dnešek to už stačilo, musím mamku nechat oblíct, aby mě mohla svézt autem a vzít pro ty pyžámka :) (určitě koupí i něco neplánovaně, nějakou pěknou parádu, abych byla hezká). Jo, už mám i koupený náušničky, takže po očkování ve 3. měsíci už si mě nikdo nebude plést s klukem, když zrovna nebudu v růžovém.
Tak pa, pozdravuj mamku od mamky a zase napiš, jaké lumpárny jsi vymyslel - já se taky ozvu.
Viktorka (a mamka Bublina)
PS: Kdybys mě chtěl vidět, mamka pracuje na fotoalbu na http://rodina.cz/ubernych. Zatím jsou tam jenom fotky měsíc staré, ale budou přibývat.

KatyM
Kecalka 308 příspěvků 30.09.02 21:20

Ahoj maminky a miminka,
já si vzpomínám, jak jsem asi před třemi měsíci psala, že se asi nedočkám, až bude moje miminko taky kopat. Frndulka psala, že se dočkám. Tak jsem se dočkala. už kope. Teď vám zase napíšu, že už se asi nedočkám, až budu mít to svoje miminko v postýlce doma… ach jo, to je ještě taková doba… ale přece jen je to hezký… musím si to ještě pořádně užít…
tak pa pa, mějte se všichni moc hezky

katy 25. t.

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 30.09.02 21:29

Čau Vrabčáku,

jdu si s Tebou popovídat až dneska, minulý týden jsem to nestihl, protože jsem se doma ještě zabydloval a prý jsem doma obrátil všechno naruby :o))).

Tak abych se Ti představil…Jmenuju se Šimon (ale moc mi tak neříkají, spíš Šímo, Šimůnku a pak mají pro mě ještě tisíc různých názvů a jmen :o) ), poprvé jsem mrknul na svět 11.9. 2002 v 8.27 ve Vinohradské porodnici. Vážil jsem 2,80 a dlouhej jsem byl 51cm. Paní doktorka si ze mě dělala srandu, že jsem dlouhá hubená žížala :o)). V poordnici jsme byli 7 dní, protože mamka byla po operaci a já jsem měl stejně žloutenku a spinkal jsem jeden den pod světýlkem :o)).

Domů si mě mamka s taťkou přivezli 18.9. Doma na mě čekala babička a moje psí kámoška Pegyna, která na mě prý pěkně žárlí, protože je to babiččin mazánek. Ale teď jsem babičky mazánek já, pořád mě chová, hladí, vypráví mi a já se tvářím, že všemu rozumím a jsem moc spokojený.

Mamka i taťka jsou ze mě na větvi, jsou na mě strašně moc hodní a já se snažím je nezlobit, ale čím jsem starší, tím mě to zlobení víc baví. Hrozně rád škodím, když mě mamka přebaluje, protože to nemám rád a tak jí pokaždý počůrám nebo počůrám sobě nohy a když mi maka nadzvedne prdelku, aby mě utřela nebo namazala, tak čůrám do vzduchu a počůrávám si trička. Dneska jsem dočůral až na rameno. Mamka se mi směje, že si za chvíli načůrám i do uší :o)). Včera jsem se zas koupal s tátou ve velký vaně, líbí se mi, kdyžtam mám hodně vody a vznáším se tam. Taťka mi vždycky drží hlavičku a mamka mě myje. Nemám rád, když mi utírají mokrou žínkou obličejík, ale jinak mám vodu moc rád. Včera jsem se jim do tý vody i vykakal :o))).

Ze začátku jsem byl línej pít, ale teď už mi chutná a „lemtám“ jak o život. Kdybys měl slyšel, jaký u toho pití dělám zvuky: chrochtám, funím, kníkám, chroptím. A po kojení a odkrknutí se začnu blaženě protahovat a pak spokojeně spinkám nebo se nechám nosit a povídat si. V noci spinkám tak 4-5 hodin v kuse při kojení, ale když mi předtím dali 3 dny flašku na noc, tak jsem spal i 7 hodin. Ale flašku mi už nedávají, tak už tolik nevydržím :o)).

Jinak skoro celý den spinkám venku na terase, občas se mnou jede mamka na procházku a úplně nejspokojenější jsem v autosedačce, auto mě krásně uspává jak to drncá, tak se mnou klidně můžou objíždět návštěvy :o)). Včera jsme byli na návštěvě u tety, dostal jsem hracího panáčka do postýlky, pískací auto a mamka dostala vysílačky, aby mě všude slyšela.

Taky jsem za poslední dny začal vyžadovat dudlíka, tak už mi ho nechávají. Slyšel jsem mamku, když jsem byl ještě v bříšku, že prý mi dudlíka dávat nebude a že prý s nima nebudu spát v posteli…chacha, ani jedno se jim nepovedlo, dudlíka mám a když hodně a dlouho kňourám, tak si mě vezmou k sobě pod peřinu, jsem pěknej vyčůránek :o)).

Když jsi psal o tý kosmetice, tak já toho taky moc nemám. Po koupání mě mamka maže a masíruje slunečnicovým olejíčkem, to mám moc rád, pupík mi maže lihem, pusinku mi namatlá tou ošklivou fialovou vodičkou, očička mi otře borovou vodou a prdelku mi namaže krémem Seba med nebo Bepnthenem. Žádný opruzeninky nemám, tak to není ani moc potřeba a prdelku si utírám ubrouskama Huggies :o)). A taky mám krásný kartáček na vlásky, kterým mě mamka češe, protože mám spoustu vlásků :o)).

Tak já budu končit, nakecal jsem tu toho dneska dost. Zítra jdu k paní doktorce do poradny, tak Ti dám vědet, jak jsem přibral a ve čtvrtek jdu na sono kyčlí, tak jim to tam aspoň pěkně počůrám. Minule jsem paní doktorce zčůral přebalovák i váhu :o)).

Pápá Šimon (ve středu 3 týdny)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.02 18:47

Ahoj mimouskove, zdravim vas do Cech!

Omlouvam se za tu anglickou klavesnici, ale snad vam to maminky bez problemu pretlumoci!

Ja jsem z vas tady nejstarsi /hec!/, zitra /!!!/ mi budou dva mesice, ale muzu vas ujistit, ze s vekem moje lumparny neustavaji, ba prave naopak! Jak jste tady psali o tech ksichtikach, tak ja jsem mela jednu specialitku: silhala jsem tak strasne, ze se me maminka obcas doslova bala, proste jsem schvalne kazdym ocickem koukala jinam, abych vsechny osalila a nikdo si nebyl jist NA KOHO se vlastne tak sklebim, chacha!!!

Jinak me maminka krmi lahvickou, ja jsem ji totiz uplne rozzuzlala bradavky a ono ji to pak desne bolelo! Vzdycky jsem se pak na ni prisala jako pijavice a maminka myslela, ze vyleti z kuze! Tak jsem na ni opet vyzrala a ted uz si hezky kousu do silikonoveho dudliku /skoda, ze jeste nemam zoubky, to bych mu teprv dala co proto!/ No jsem proste lvice, radsi jsem se tak narodila, abych to mela cim oduvodnit!!!

Ja naopak koupani desne miluju, akorat uz se bohuzel nevejdu do umyvadla, tam to bylo zuzo! Hezky bezstarostne jsem si tam plavala a curala… ted me maminka koupe v anatomicke vanicce, tam se hezky zaklesnu a macham si nozicku ve vode… Ze zacatku jsem nechapala JAK si tam mam lehnout, ony tam jsou totiz samy zahyby a ja proste porad strkala hlavicku do vodicky a nozicky ven, ale ted uz je to v pohode. Jsem totiz natolik baculata, ze ta vanicka odpovida mym miram / chacha: 5,350kg a 55 cm, to jsem ale cvalik, co? / Akorat uz do te vanicky moc necuram ani nekakam, ted si to schovavam na potom! Prozradim vam jeden figl: kdyz se vam nelibi nejaky pyzamko nebo bodicko, proste si to nechte maminkou /pracne/ oblict a po chvilce se nemilosrdne vykakejte do plinky, az to vytece stranama ven, a maminka vam to pak musi vymenit! Ja se takhle paradim cely den, jednou jsem si dokonce vyzkousela vsechny pyzamka co doma mam, hec! Asi ze me jednou bude manekynka!

No, asi uz pujdu bastit, zacinam uz mnoukat aby na me maminka nezapomnela!!!

Zdravim vas vsechny a specialni holcici pozdrav Viktorce, aby tady na ty chlapy nebyla sama!!!

Vase kamaradka EDEN

PS. Mam jeden prima napad: co kdyby jsme si poslali fotecky, at taky vidime jak vypadame / a abyste me mohli obdivovat!!!/

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.02 16:26

Ahoj Eden,

konečně nějaká ženská! :)))

Moje fotky jsou na http://rodina.cz/ubernych - je to mnohem pohodlnější, než posílat maily (teda aspoň mamka to říká). A taky tam ty fotečky můžou přibývat, což je prima, vidět, jak rostu :) Udělat albíčko mamce trvalo cca hodinu včetně zmenšování fotek.

A moc děkuju za tipy na zlobení, moc se mi budou hodit! Mám taky jeden - když mě mamka krmí, jsem nejdřív hodňoučká, ale jak se trošku nadlábnu, začnu se vrtět, pokřikovat nebo schválně tlačit a ubrekávat. Mamka mě pak musí nosit na prsou a to mám mooooc ráda. Anebo uprostřed krmení dělám, že jsem usnula a jakmile mě položí do postýlky, začnu se strašně rozčilovat. To mě fakt baví :)

Jinak dneska jsem byla na UZ kyčlí a mám jedničku s hvězdičkou. Do poradny jdu příští pátek, den před druhými malými narozeninami a doufám, že moje míry budou hodně podobné těm tvým!

Zatím pa,
Viktorka (s Bublinou)

Milada01
Kecalka 174 příspěvků 02.10.02 16:33

Ahoj Vrabčáku, Viktorko, Kryštůfku, Šimone a ostatní miminka!
Konečně se dostávám k tomu Vám napsat. Ale ještě že píšu až teď odpoledne, protože bych dříve psal o mé smutné mamince, ale teď už je to jinak.
Jak jsem minule psal, že jsem pěkný Otesánek, často a dlouho jím, tak minulou středu maminka v poradně utrpěla šok, jelikož jsem s tímto apetitem za 14 dnů přibral jen 300g, což, jak říkala sestřička, je ta nejspodnější hranice. Maminka z toho byla dost špatná, jelikož mě chce kojit dlouho. Tak jsme museli přijít na vážení i tento týden - a ejhle během týdne +280g!!! Tak už mám zase svou spokojenou usměvavou maminku a do poradny jdeme až za měsíc.
Včera byla mamka u svého doktora na kontrole po šestinedělí, mě nechala v autosedačce u sestřičky, ale já jsem začal brečet, což mamka za dveřmi neslyšela a sestřička mě vzala a celou dobu nosila na rukou a chovala - to jsem se měl!!!
Taky Vám musím napsat novinku. V pondělí se mi na druhém konci naší republiky narodila sestřenka, takže už jsem bratranec a máma s tátou teta a strejda.
K těm dárkům - já jsem dostal od kamaráda mých rodičů krásného velkého ledního medvěda s čepicí a šálou, je krásně bělounký, ale až budu větší, tak se rychle postarám o změnu barvy. Je takový (jak maminka říká) „vláčný“, takže se dá tvarovat do jakékoli polohy, já ale zatím dělám, že se ho bojím, aby si naši nemysleli, že mi strčí medvěda a já se na něj budu koukat a budu hodný.
Mamka, Jíro, moc závidí Tvojí mamince, že Tě přebaluje v koupelně a tudíž se tak vyhne různým flekům na koberci. Mě v koupelně jen myje zadeček a pak mě nosí do pokojíku na přebalovák, kde pokračujeme. Bohužel máme v koupelně pračku s vrchním plněním, takže to nejde nijak s tím přebalováním v této místnosti vymyslet.
Co se týče dárečků z porodnice, tak úplně stejné to asi nebude, protože my jsme žádné olejíčky nedostali, takže Tvé mamce nemohu poradit.
Kosmetiku používáme - do vaničky pěnu od Johnsona a pak olejíček od téže firmy s Aloe vera, nejdřív si mamka myslela, že mi olejík nesedí, ale spíš něco špatného snědla, protože teď ho používáme a nic. Taky se mi na hlavičce udělali obrovské šupinky, hlavně na čele, tak nám pan doktor napsal salyciový olej, takže hodinu před koupáním musím mít namaštěnou hlavu a ve vaničce mi to maminka smyje.
Taky mám speciální mastičku na prdelku, protože se mi až úplně u té dírky udělaly takové krvavé odřeniny. Když se mě na to chce mamka podívat, držím půlky silně u sebe, takže mamka neví, jak prohlídku uskutečnit.
Mě mamka kojí podle mých potřeb, a ty mám dost nepravidelné, někdy po hodině, někdy vydržím 4-5 hodin, hlavně v noci. Mamka mě kojí z 80% v leže a v noci u toho dost často usne, buď ji vzbudím děsnými pazvuky, když mi vypadne z pusy bradavka nebo spolu usnem na velké posteli, to už jednou taťka přišel, co se děje, kde mamka je tak dlouho. Naši totiž spí v ložnici a maminka má u hlavy chůvičku a přijde když začnu plakat. Moc si to pochvaluje, že se vyspí mnohem lépe než když spala u mě v pokojíku.
Viktorko, moc děkuju, že jsi napsala, že Tě mamka moc nemaže, že to není dobré. Moje maminka si to přečetla a už to taky moc nepřehání, vždycky mi namaže prdelku Rybilkou a faldíky Infadolanem, tak s tím Infadolanem to teď už tolik nepřehání.
Tak já budu končit, ať to nemáte moc dlouhé na čtení. Mějte se, pozdravujte Vaše maminky!!!
Adámek (6 1/2týdne)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.02 18:53

Juuuu, Viki, Ty jsi ale roztomila!

To je super ze uz mam jednu internetovou kamosku a k tomu tak hezouckou!!! Jak jste tam ty fotecky propasovali, taky bych se Ti / a ostatnim/ rada predvedla, mohla by Tvoje maminka te moji poradit?

I ja Ti dekuji za tipy na zlobeni, urcite to vyzkousim a priste Ti zase napisu co noveho jsem vymyslela ;))).

Blahopreji k UZ kycli, to mne tady nedelali, ale doufam, ze je vse OK! Tedy pan doktor nevypadal nespokojene, taky jsem ho pak vdecne pocurala, ze me moc netrapil!!!

Moc Ti drzim pesticky na pristi patek, uvidime kdo je tlustejsi, chichi!!!

Mej se krasne a zase se ozvi, ja uz jsem dlouho nezlobila, tak to jdu rychle napravit!!!!

Eden a maminka Dita

Barcaz
Kecalka 108 příspěvků 03.10.02 07:03

Ahoj Katy, to je fajn že už kope, teď si budeš konečně pořádně užívat, když už o něm víš i takhle. A užívej si i ty chvíle do porodu, to těšení na miminko je stejně sladký jako potom to miminko. Barča

Barcaz
Kecalka 108 příspěvků 03.10.02 07:39

Ahoj holky a kluci, tak tenhle týden zatím koukám a jsem ze všeho pěkně vykulený. Rád se nechávám nosit opřený o rameno a jukám na všechno kolem. Taky mě pořád baví hrající kolotoč. Ještě nemám zažité zvyky, pár dní za sebou jsem vstal v 5 hodin ráno, najedl se, zavřískal si, znova se najedl usnul. Pak jsem se zase vzbudil ve 2 hodiny ráno, zopakoval celou proceduru s jídlem a vřískáním a pěkně jsem se prospinkal. Jenom máma už znova neusne, protože je ze mně rozkoukaná a úplně probuzená. Ale jednu noc jsem tátu s mámu pěkně převezl, začal jsem totiž pít mlíčko z obou prsů při jednom krmení a hned je mi líp, v bříšku mám jako v pokojíčku a líp usínám. Takže jsem vydržel spinkat od 22,00 do 01,00 a zopakoval rituál s vřískáním, jenže pak jsem usnul a spal od 3,30 do 6,00 opět vřískání a pak jsem spal až do 9,30 ráno, takže taťka s mámu se mohli konečně dospat. Zato přes den jsem si to vybral a máma nevěděla kam dřív skočit. V neděli jsem byl na návštěvě u babičky a dědy ve Štiříně a skoro celou jsem jí probrečel - prdíky na mě útočili celý den. Jako každé pondělí se za mnou doma už tradičně stavěla kunická babička a děda. Babička si mě konečně povozila v kočárku a byla z toho celá pryč, oběma se nám to moc líbilo. Ale ty prdíky mě trápili pořád. Když mě viděl děda, prohlásil, že už jsem vyrostl a že pěkně jukám. Děda s babičkou se už moc těší, až už nebudu kojený a budu k nim moct jezdit na víkendy a oni si se mnou konečně užijí to pravé prarodičovství. Co se týče počůrávánína přebalováku - jen co si máma pomyslela, že tohle ode mně nezná, řekl jsem si, že jí překvapím a začal jsem s čůráním. Takže mě máma musí třeba 2× převlíkat během té doby, co jsem na přebalováku. A mám ještě jednu fintu, pročůrávám se skrz pleny - většinou přes zádíčka nebo nohavice. A to, jak jste zdrbli mamči, že usínají při kojení - je to pravda, moje máma taky usíná! A nás prosím pěkně při kojení pořád budí! Jinak ještě jsem si poprvé vyšel ven v Babyvaku, to když jsem byl strašně protivný a skojíkal (to jako brečel) jsem a máma už nevěděla co se mnou, tak mě vzala ven a na chvíli to pomohlo. Taky máma zjistila, že se začínám trošku usmívat a nejlíp mi to jde, když mě prstem šimrají po pravé tváři, to mi to jde nejlíp. I táta to už viděl. No, uvidíme co vymyslím do příště, budu se snažit, aby bylo hodně nového.

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 03.10.02 19:17

Ahoj holky,

mamka s taťkou pilně pracují na mých stránkách, až budou hotové, tak se vám předvedu v plný parádě (abyste se o mě nepoprali :o) ). Bude tam spousta povídání, ještě i z dob, kdy jsem byl v bříšku, o porodu a o tom mém zlobení a samozřejmě spousta foteček. Mamka mě pořád fotí a taťka mě zas pořád natáčí na kameru, takže už mám natrénováno spoustu ksichtíků :o))).
Narozdíl od vás jsem trošku nižší váhová kategorie, mám 3 kg, ale zas jsem o něco mladší než vy :o)), včera mi byly 3 týdny. Dneska jsem byl taky na UZ kyčlí a mám je vpořádku, tak třeba ze mě fakt bude ten fotbalista :o)). Mamka měla strach, protože ona má problémy s kyčlema, abych to po ní nezdědil, ale bála se zbytečně :o)))).
Tak papa ŠIMON

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 03.10.02 19:42

Ahoj Kryštůfku,Jíro,A­dámku,Viktorko a všichni…!!! hlásí se vám zase Šíma :o))

Tenhle týden jsem byl u dvou doktorů, nejdříve v poradně, tam se mamka dozvěděla, že jsem zarovnal váhu na rovná 3kg a dnes jsme byli na UZ kyčlí a prý mám nožky úplně vpořádku. Byla tam se mnou mamka i s taťkou, bylo tam hodně miminek, křičeli tam a já prý byl moc hodný, celý jsem to tam prospal, protože jsem měl spokojený napapaný bříško. Dokonce i u pana doktora na stole a při UZ jsem ani nemukl, jen jsem se na něj mračil :o)).
Zato, když jsme přijeli domů, tak jsem se napapal a vzápětí se poblinkal (lépe řečeno, hodil jsem takovou šavli, že jsem si poblinkal dupačky, plenu, máme tričko i kalhoty a prostěradlo. Tohle se mi ještě nestalo. Mamka mě tedy hned vykoupala. Koupání se mi začalo líbit, už u toho nekřičím, ale tvářím se spokojeně, kopu nožičkama a dělám ksichtíky. Včera jsem zas nakakal do vaničky :o)). Mamka přišla na to, že v tý malý vaničce jsem spokojený asi proto, že mi před koupáním lehátko nahřeje a topení a něj mi položí ještě nahřátou plenu. Předtím mě to lehátko studilo, tak proto jsem asi tak křičel. No a když má táta čas a je doma, tak se koupu s ním ve velký vaně, to se mi líbí nejvíc, když mě vozí ve vodě :o)).

O tom přebalování ani nemluvím, máma mi říká, že jsem pěknej čuník. Pokaždý, když mě rozbalí a otře mě, začnu čůrat, někdy i do vzduchu a na bříško, takže si zčůrám bodíčka, ale mojí specialitkou za poslední dny je, že začnu i kakat, jen co mi máma dá čistou plenku. Takže někdy i během jednoho přebalování spotřebujeme třeba tři papírový plenky, 10 ubrousků a 3 bodíčka :o)).

Mamka si koupila knížku „Masáže novorozenců a kojenců“ a začala mě podle ní masírovat. Kdybyste viděli, jak se mi to líbí, hlavně když mi masíruje zádíčka, to ležím a jsem hodnej jak beránek :o)).Mamka mě maže obyčejným slunečnicovým olejíčkem z lékárny a prdelku mi maže krémem Seba med. Nic jinýho nepotřebuju a taky mám kůžičku všude hlaďoučkou bez jedinýho stroupku a pupínku a všichni mi říkají, že vypadám jako panenka :o)). No dost, přestanu se chválit, aby ze mě nebyl narcis :o))).

Jak jste psali o tom kufříku z porodnice, tak my jsme ho s mamkou taky dostali. Bylo tam kromě spousty letáků a nějakých časopisů dárkový balíček od Hippu (2 čaje a nějaká lahvička s mrkví, která vypadá dost nevábně:o) a u toho lžička, na kterou mi máma dává kapičky), chrastítko od firmy Allianz, ubrousky Pampers, 3 plenky Pampers, vložky pro mamku a to je asi všechno, možná jsem na něco zapomněl…

Tak já budu končit, ať to není moc dlouhý a zas se ozvu :o)))

Mějte se krásně a hlavně spinkejte v noci, ať se mamky vyspí. Mě zatím chválí, i po kojení vydržím spinkat 6 hodin v kuse, to mámě i tátovi přijde divný a chodí mě kontolovat, jestli dýchám :o)), pak se pořádně nadlábnu a vydržím dalších 5 hod. Máma i táta jsou velký spáči, tak jsem asi po nich. I když jsem byl v bříšku, tak si mamka pochvalovala, jak v noci krásně spí, že jsem jí nekopal a nebudil, tak jsem si tenhle zvyk odnesl sebou i na svět :o)).

Jo a dostal jsem novou přezdívku od mamky a od taťky. Protože jsem začal pěkně papat, tak mi začali říkat Papáček :o))).

Čágo ŠIMON (včera 3 týdny)

Šárka
Kecalka 418 příspěvků 03.10.02 21:47

všichni, co děláte stránky svým miminkům se můžete přidat do galerie miminek - stačí kliknout Odkazy/garelie miminek nebo https://www.emimino.cz/links.php?…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.02 12:46

Ahoj Eden,

díky za komplimenty - ty fotky tam jdou jednoduše, jen se tam mamka musí zaregistrovat a vyplnit pár políček. Pak už jí to nabídne meníčko, ve kterém je i „přidat novou fotografii“. Určitě to zvládnete, vy jste holky šikovný :) Jenom pozor na velikost fotek, doporučuje se 50 až 80 kB.

Zatím papa, Viktorka

Vložit nový komentář