Z deníčku malého Vrabčáka - 40.týden

Rodičovství
  • emimino
  • 12.06.03

A už mám čtvrtý zoubek! Vyklubala se mi druhá horní dvojka, hehe takže mám dole dvě jedničky a nahoře dvě dvojky. Sice mi to k sobě moc nepasuje, zato jsem dokonalá pizizubka kolozubá :o)) Akorát mamka se diví, kde jsou ty horní jedničky, protože se mi začaly rýsovat jako první už někdy před půl rokem. Neustále zoubkama vržu a taky jsem se naučil zvláštně mlaskat, mamka říká, že takhle mluví křováci :o)

Mamka čekala návštěvu a chtěla upéct bábovku a nechala mě přitom u sebe v kuchyni. Tak jsem se těšil, jak jí budu škodit a hned jsem se dočkal. Mamka vyndala vajíčka a jedno se skutálelo z linky a krásně se rozprsklo na zemi. Hned jsem byl u něj, pochopitelně, ale máma se k němu vrhla a zkoušela ho nacpat zpátky do skořápky (prosím vás, už jste viděli, že by se to někomu podařilo? :o)) No samozřejmě, že to nešlo, tak šla ke dřezu pro hadr, jenže já do toho vajíčka už už strkal tlapičku, tak mě poodnesla, jenže já byl hned zpátky, tak nakonec to mamka utírala a nohou mě držela mimo dosah, takže jsem si na to nakonec vůbec nesáhl. Ale sranda to byla dokonalá, hehe. Pak jsem mamce jen šplhal po nohou a pletl se jí tam, ale v tomhle už je moje maminka otrlá :o)

Návštěva přijela v neděli odpoledne. Byli to ti známí s dvojčatama - přesně o rok staršíma než já. No o moc větší teda nejsou, jsou to docela hubeňouři, oproti nim jsem pěkný břicháč, menší jsem jen asi o 10 cm a necelé 2 kg. Ale přece jen je vidět že jsou starší, protože běhají a mají vlasy. Já bych hned běhal s nima, ale to ještě neumím. Tak jsem jim v klidu půjčil svoje hračky a oni se o ně nakonec prali, hehe. Taky se prali o můj koupací lavorek, protože se tam oba najednou nevešli. Akorát co mě teda rozčilovalo, že mi pořád říkali mimi. Já už vůbec nejsem žádné mimi od té doby co lezu, taky jsem se snažil to dát pěkně najevo. Pořád jsem si stoupal, naparoval se jako Rambo a ukazoval, jaký mám svaly (ehm, špíčky, faldíky …). A pak se Mareček kousek ode mne předklonil a vystrčil na mě nahatej zadeček a já jsem do něj strčil až spadnul na kokos. Já mu dám mimi, pche! A ještě jsem jim pěkně naslintal do hrnečků, ze kterých jsem i zkoušel i bumbat a docela to šlo, bodejť by ne, ta násoska je gumová a má podobný tvar jako dudyna.
Akorát ta teta slíbila mamce, že pro mě přiveze nějaký botičky, protože je dvojčata skoro nenosili, jenže je zapomněla. Tak smůla, pořád chodím bos, protože ty bačkorky co mám mi překážejí a nedokážu si v nich stoupnout.

Jinak si stoupám kde to jde, nejradši o ležící mamku, a to mi vůbec nevadí, kde se chytnu (za vlasy, za kůži, za chlupy, za podprdu …), ale mamce to teda vadí a pořád ječí. Hehe, dokonce se mi podařilo - když byla mamka jen v noční košili a stála nade mnou u svojí postele, abych nežuchnul - tak jsem se chytil za chlupy co má v místě kde máme my kluci pindíka. To ječela jak pominutá, hehe :o)
Taky už zase líp všude došáhnu, takže malý stoleček je skoro prázdný uprostřed s ostrůvkem z věci, na které nedosáhnu. A přitom mě to tolik láká! Máminy brýle, sklenice s pitím, knížka jak roste drobeček, krabice kapesníčků … ach jo, už abych zase poporostl. Taky už nesmím k opalovacímu krému, už se mi totiž podařilo tu tubičku rozšroubovat, jenže jsem bohužel nestihl nic vymačkat, škoda.
Mamka mi doma vytváří barikády, abych nezdrhal moc daleko, takže třeba ke krbu se někdy nedostanu. To je otrava, zrovna jsem přišel na to, že si tam hezky stoupnu a už jsem se chtěl kouknout dovnitř. Musím počkat, až mamka na barikádu zapomene a hned tam vniknu!

Někdy už si dokážu docela dlouho sám hrát. To vysypu celou krabici s hračkama a pak to po kouskách probírám. Taky jsem třeba rozebral celé puzzle s krtečkama a pěkně to roztřídil - vnitřky na hromadu s hračkama a zbytek do krabice. A schoval jsem osmičku a mamka ji nemůže najít, hehe, ale přece to neprozradím! Až bude pořádně uklízet, tak na ni třeba narazí :o) Nebo sám v kuchyni honím mičudu, to taky vydržím docela dlouho. Já mám jednu malou plyšovou opičku, která když se hodí na lednici, tak tam drží (má v tlapičkách malé magnetky - pozn. mamky). Tak ji pořád házím a sundavám a je to sranda. Akorát jsem tam taky házel bábovičku a ta nedrží, tak nevím, v čem ten fígl spočívá.
Už jsem přišel na to, k čemu je kyblíček. Bábovky vím, ty mi plavou v lavorku a nabírám s nima vodičku. Do kyblíku se totiž krásně houká. To mi ukázala mamka a tak se mi to zalíbilo, že to dělám pořád. Udělám hůůů a v kyblíku to krásně rezonuje. Taky to jde s bubínkem, takže si s mámou vezmeme každý jedno a můžeme houkat dvojhlasně :o)

Mamka mě v koupelně už moc nepřebaluje, protože tam nevydržím ležet a bojí se, že žuchnu. Když už tam ale jsme tak musím dostat do ruky kartáček na zoubky a čistím si je, jinak se kroutím a seskočil bych dolů.
Jinak mě máma přebaluje na písmenkovém puzzle, kam rozloží přebalovací podložku, protože pak jdu většinou kakat na nočník. Jednou ráno mě takhle nesla přebalit a dát vykakat a představte si, na té podložce ležel náš kocour Filip! Jenže on do bytu vůbec nesmí, je to kočka zahradní a mamka nechápe, kde se tam vzal. Asi musel skočit oknem, který bylo dokořán (ale zakrytý závěsem) protože bylo vedro. Mamce je to divný, protože jí musel skočit kousek od hlavy a vůbec ji to nevzbudilo, taky si říká ještě že na něj nenarazila když mi šla potmě ohřát mlíko, protože to by ji ani plínka nezachránila :o) Tak jsem se pak vykakal a mamka si nevšimla, že mi zůstal kus hovínka nalepený u zadečku a pěkně jsem to na tu podložku rozpatlal, takže se musela vyhodit a vzít nová. No jasně, přece se nebudu o přebalovátko dělit s kočkou! No a za pár dní úplně totéž, ráno jdeme přebalit a tam ležel kočičák. Mamka mě tam chtěla položit, aby měla volný ruce a mohla ho strčit ven, a ještě se na mě tak podíval jako co tam překážím. To je ale drzoun!

Do nočníku kakám celkem spolehlivě, když mě teda mamka včas po:,–(í. Představe si ale tu drzost, ráno když jsem vypil mlíko a byl čas na kakání tak mě mamka vrátila do postýlky, protože musela taky kakat a říkala, že má přednost, protože nemá plínky. A mě se zrovna hrozně chtělo a nevydržel jsem to tak jsem to musel pustit do plíny a celou dobu jsem volal e-e, e-e. Mamka se pak vůbec nezlobila a pochválila mě, že jsem si řekl. No jasně, mohla za to ona!

Naši byli na obědě v té restauraci na zahrádce, co pracuje taťka. Já jsem šel pochopitelně s nima. Nejdřív jsem dostal na hraní pivní tácek, jenže jsem ho ožužlal a pak kus sežral a byl mi zabaven. Tak mi chtěl táta dát něco na papání, ale jediné, co pro mě bylo vhodné z jeho talíře, byl kus salátové okurky. Hezky jsem to překousl na několik dílků a táta myslel, že jsem to spapal, tak mi dal další a pak ještě jeden. Chacha a když mě pak vyndali z kočárku tak jsem měl pod sebou hotový okurkový salát :o)

Teď jak je vedro tak jsme skoro pořád na zahradě. Hehe a co se mi povedlo. Mamka mě chtěla nechat po cachtání chvíli nahatého, protože jsem měl trošku zapařenýho pindíka. Jenže se pořád bála, že načůrám na deku, tak jsem byl jen na ručníku. Máma pindíka pořád hlídala, hoho jenže to nezná mě, najednou jsem se k ní přitiskl a hup už měla komplet celý kraťasy počůraný, takže si je musela sundat a sušit na sluníčku :o)))

Už mě zase moc nebaví večerní kaše. Jak je vedro, tak si radši dám mlíko z flašky. Ale jsem pěkná potvůrka: když mamka udělá hodně kaše, tak spapám pár lžiček a už nechci a jdu na mlíko. A když udělá málo, tak sním všechno a chtěl bych ještě, hihi.

Ještě vám musím napsat, jaké mám rád knížky. Mám dvě plastové s obrázky, ale ty už mě moc neberou. Jen snad když mi máma ukazuje, jak dělají ty zvířátka. Pořád chce, abych to opakoval. Já sice vím, že pejsek dělá haf haf, ale proč bych to říkal, když máma to ví taky a hezky mi to předvede, až se u toho řehtám? Pak už mám několik opravdových knížek. Tak třeba Hrajeme si celý den, tam je namalováno spousta hraček a mamka mi čte ty říkanky. Pak Utíkej Káčo utíkej, ale mamka se zlobí, že prý tam chybí stránka co měla nejradši - čert vyletěl z elektriky - asi je to jiné vydání. Pak mám Palečka a ještě Zvířátka u nás doma (pozn. mamky - člověk by čekal prasátko, kravičku a tak, ale místo toho jsou tam křečci, želva, rybičky, papoušek, pokrok je znát i v dětské literatuře :o) A ještě Když se štěně narodí, tam jsou taky hezké říkanky. Ty říkanky musí být hezky rytmické a krátké, jinak mě to neba (pozn. mamky - u nás tedy vede stará dobrá Helena Zmatlíková, Josef Lada, Edita Plicková -to jsou myslím ty obrázky co jsme dostávali u doktorů, z básničkářů Hrubín a Žáček - prostě klasika).

Ještě vzkazy k fotečkám:
Adámku a Šímo, vy jste obrovský kluci jako buci. Já jsem oproti vám ještě plešatý mimino. Ádo, ty až se naučíš pohybovat, tak bys hned mohl jít do školky.
Johanko, nevíme, jestli jsme neviděli nějakou jinou holčičku, protože u jedné fotky je napsáno „s mámou Zuzkou a tátou Petrem“ - teda jestli mámu nešálil zrak. A tvoje mamka říká, že je Romana, tak nevíme, jestli je to tvoje maminka nebo ne.
A jinak jsme pochopili, proč jsou tu samá krásná miminka. Protože máte všichni moc krásné maminky! Teď jsme viděli Miladu a Ditu a Bublinu a obě Zuzky a Evulku (a pardon na koho jsme zapomněli) a jsou to všechno moc sympatické a hezké maminy :o)

A pozor, mamka pro vás má překvapení, tak se těšte :o)))

Tak pa váš čtverzubák Jíra, máma Jířa (25.12.1970) a drobeček zatím bezejmenný

Zase něco málo od mamky:
Jak už jsem psala minule, infekce močových cest je zažehnána, vše je v pořádku. Ovšem pachuti se zase vrátily. Ten penicilin je asi přebyl (teda to co jsem brala se jmenovalo Penbene, ale chuť byla typická penicilinová). Nevíte o něčem, co chutná jako penicilin? Že bych se preventivně cpala, třeba to zase přejde :o)
I když teď už jsme ve 14. týdnu a loni touhle dobou už mi bylo dobře, tak čekám každým dnem, že se to zase zlepší (lepší se to, ale některé věci pořád nemůžu - sladké, mléko, jogurty …). Zato se teď cpu zeleninovými saláty. Úplně mi ke štěstí postačí obyč listový salát nebo čínské zelí ochucené na sladkokyselo, do toho rajče nebo kus okurky hmmm mňam, akorát po čem mám přibírat? Zkusila jsem oblíknout kraťasy, které už předloni mi byly těsné a loni ani náhodou a musela jsem konstatovat, že mi jsou krásně volné! Takže ty obří loňské ještě nechám chvíli uležet ve skříni, kdoví kdy do nich dorostu. Drobík by měl mít asi 10 cm a mám takový pocit, že už cítím pohyby. Není brzo? Ale moc dobře si to pamatuju a když si lehnu na záda, tak to prostě cítím!

Tak a teď to překvápko. Vymyslely jsme s Bublinou sraz pražských a přípražských maminek a miminek (no, batolátek). A kde? Jelikož my s Jírou nejsme mobilní, tak u nás, a to v té restauračce, co pracuje taťka. Je to tam příjemné, brzy odpoledne tam nebude moc lidí a dělají tam výborná grilovaná jídla. Co se týče místa, tak teď budu trochu mlžit (omlouvám se, ale naše vesnice je malá a kdybych takhle veřejně prozradila jméno, tak už mi z anonymity nezbyde vůbec nic :o))) Tak jen prozradím, že to není víc než 10 minut autem od Zbraslavi, přesný popis cesty a další detaily pošlu účastníkům srazu mailem nebo osobní zprávou. Díky za pochopení.
Bylo by to hned příští sobotu, tj. 21.6., začátek cca mezi 14-15 hod. Tak honem piště kdo by přijel, my se moc těšíme :o))) No a když se to osvědčí, můžeme se takhle scházet pravidelně, co tomu říkáte?

Teď jsem přišla na to jak s denním spinkáním. To je třeba projít tři fáze: zkrotit, uklidnit a uspat. Jíra už většinou zívá a je ukňouraný, ale sám nezabere, protože je všude tolik zajímavých věcí. Takže se nejdřív kroutí a brání, takže fáze zkrotit znamená přitisknout si ho k sobě (většinou v leže nebo v sedě na gauči), hladit, zpívat, netrvá to ani dvě písničky a přestane se mlít, ale ještě kouká. V tu chvíli ho uložím do ohrádky nebo venku na deku, lehnu si k němu, hladím po hlavičce nebo plácám po zadečku a zpívám dál (to je fáze uklidnit). No a uspání spočívá v tom, že už má zavřená očíčka a čekám až pořádně zabere. Většinou celá procedura netrvá déle než tři čtyři písničky (vybírám dlouhé, které ze mně lezou automaticky, takže dnes stačilo: Chodíme chodíme, Beskyde Beskyde, Ten chlumecký zámek a u Okolo Frýdku už spinkal). Během uspávání ovšem nesmí nastat žádný rušivý element (např. táta promluví, máma kýchne, zazvoní telefon …), to se pak vracíme k výchozímu bodu. V postýlce spí Jíra jen v noci a uspává se sám - buď stojí a křičí tak dlouho, než padne, nebo je večer urvaný a usíná hned. Akorát jednou jsem zpívací proceduru zkoušela v 6 ráno v posteli a vzbudila jsem taťku a ten říkal, že je sice hezké, že chlapeček usne, ale tatínek je mým zpěvem dokonale probuzen :o)))

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.06.03 22:26

Ahojky batolátka :o))

Téééda, hned jsem zajásal, že bude sraz nás emimiňáků, ale máma mi tu radost hned zkazila, že prý víkend 20.6-22.6. jedem na chalupu, že tam bude můj bratranec a druhá babička slavit narozeniny :o(. Tak nevím, jestli to máma nějak vymyslí, nebo jestli o tuhle velkou akci přijdu (a mohl by mi tam někdo sebrat Viky! :o) )

Musím vám popsat náš včerejší tragický den, který nakonec skončil jakžtakž dobře. Odpol.jsem byl na procházce s tátou, sedli jsme si na lavičku v parku a táta nechal kočárek na chodníku z kopce - jenže ho nezabrzdil a kočár se rozjel a rovnou na silnici do zatáčky, kde do něj nalítlo auto!!! Ten pán v tom autě se hrozně zlobil a nadával tátovi, hlavně se pěkně lekl (ale to táta taky), musel tomu pánovi dát peníze na opravu, protože to auto měl trochu poničené a já mám kočár rovnou na „vrakoviště“, je různě zkroucený a máma nadávala, že takhle drahý kočár a že ho táta nechal zničit. No ale pak se uklidnila, hlavně, že jsem v tom kočáru ještě nebyl já. Tak mi hned druhý den děda jel pro kočár, který jsem měl nechaný na chalupě.

Ten den měl ještě pokračování - navečer jsem přilezl k odpadkovému koši, stoupl si u něj, jenže jak je lehký, tak se semnou převrátil a já spadl dozadu hlavou na roh židle. Tekla mi hodně krev a řval jsem jako pavián, tak mi máma zavázala hlavičku a upalovala se mnou do Motola na chirurgii, myslela totiž, že mi to budou šít. Jenže pan doktor mě prohlídl a řekl, že na šití to není, něčím mi to vyčistil a zalepil a jeli jsme domů. Dneska mi máma sundavala tu náplast, to jsem řičel, protože jsem na ní měl nalepený vlásky. Ale to bebí prý už vypadá jako málé škrábnutí, prý to vypadalo hrozně jen když mi tekla ta krev.
Ale jsem teď dost nejistý co se týče stoupání si a ťapkání. Vždycky k něčemu dolezu, optrně si stoupnu, chvíli koukám a pak si opatrně sednu. Mámy kamarádka říkala, že prý když se dětem něco takového stane, že se prý třeba budou bát chodit, no doufám, že na to brzy zapomenu…

Mamka jinak říká, že jsem pěkný lupm zlobivý. Když není něco po mém, hned se vztekám, ječím, pištím, při přebalování nebo při usínání dělám mosty a hned si stoupám a vůbec nechci ležet. Prý doufají, že mě to brzo přejde…

Tenhle týden jsem strávil zas každý den v bazénku, když bylo sluníčko a teplo, to mě moooc baví - ale pak se zas vztekám, když už mě máma vyndá…

Mějte se krásně, posílám všem pusinku (a jednu speciální navíc pro Viky! :o) ).

Jo, ještě jsem vám zapomněl napsat, že včera mi bylo 9měsíců - všechny tyhle tragedie se staly na moje pidi narozeniny.

Šimon 9měsíců + Martina (v sobotu 26)

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 12.06.03 23:00

Ahoj lumpíci!

Hehe, to je překvápko, co? Júúú, konečně se (alespoň někteří) uvidíme v reálu a můžeme si povyměňovat nápady na lumpárny a finty na mamky. My se tedy určitě hlásíme, že přijedeme! Akorát teda nevím, proč nás teta Jiřina láká na grilovaná jídla, když my prckové to ještě nemůžem ? no, snad zbyde aspoň chlebík.

Tak a teď seznam vzkazíků, co jsem mamce pro vás nadiktovala:

Jíro, ty začínáš být v lumpačinách stejně vynalézavý jako Šimůnek nebo Eden ? já už chci takyyyy! :)))
Edeeen, ty jsi čím dál tím rozkošnější, ty ovocný dupačky jsou prostě bomba ? no prostě ?k sežrání?, chichi.
Adámkovi děkujeme za přání k narozkám ? ty jsi úžasný, že si na to vždycky každý měsíc vzpomeneš. My jsme s mamkou sklerotický, i když máme báječný seznam od Romany, takže radši popřejeme tobě k příštímu čtvrtku s předstihem ? všechno nej nej nej a stálý úsměv na tváři, tak jak ho máš na fotečkách. Můj taťka tě obdivoval, jaký jsi velký chlap ? a měl pravdu.
Vojtíškovi Pilůtkovi taky děkujeme, a to za zážitky z dovolené ? ty jsi se měl jako paša a je to na těch fotkách vidět :). Tvoje mamka sice psala, že jsi měl být o 3 měsíce starší, ale to byste jeli v době, kdy je u moře děsný vedro a bylo by to mnohem horší, že jo? (Hehe, navíc neví, že za 3 měsíce budeš k neudržení a nějaký cestování v náruči v autě bude spadat do kategorie snů.) Taky je prima, že tě přešel ten průjmík a můžeš se pustit do lumpačení v plné síle :). Šimůnkovi: to mi nemůžeš udělat, abys na srazík nepřijel? no, kdyby to nešlo, zařídíme to třeba příště. Taky moc moc moc gratulujeme k narozeninkám ? tys tu oslavu opravdu vzal zhurta, ještě, že to nedopadlo hůř.

No a teď zase něco o mě ? nejdřív musím nahlásit 10měsíční míry: 75 cm a 9,25 kg. Mamka si mě domalovala do grafu v té knížce, kterou si nosíme k paní doktorce, a zjistila, že jenom asi 5% holčiček v mém věku je větších. Pche, co taky čekat, když máma s tátou nejsou taky žádní prcci. Takže u doktorky nejdřív samá chvála a pak najednou šup ? zase pigáro! Tentokrát ale byla sestřička tak rychlá, že jsem ani nestihla pořádně si zakřičet :).

K narozeninám jsem si dala jeden dárek sama ? další dva zuby, takže plichta ? 4 nahoře, 4 dole? zatím nejsou moc vidět, lezou pomaličku, ale jsou tam! Mamka usoudila, že když už jsem takhle zubatá, je čas začít s tím chlebem na vojáčky (u nás doma se odjakživa říká na ovečky) ? tmavý s lučinou mi chutnal moc, akorát jsem odmítla si ovečky dávat sama do pusy, použila jsem je radši na opatlání židličky, trička a všeho na co jsem dosáhla. Zbytek mamka zachránila a pěkně po jedné mi je nastrkala do pusy.

Mamka si celý týden stěžovala, že je vedro, ale mně to naprosto vyhovovalo. Celé dny jsem řádila na terase pěkně nahatá, dělala loužičky a trénovala lezení (jde mi to čím dál tím líp a rychleji) a stavění na nožičky u ohrádky. To ovšem provozuju zá:,–(ně, když jsem z ohrádky venku ? vevnitř mě to ani nenapadne, ještě by si mohli myslet, že se mi tam líbí. Taky jsem uspořádala první horolezecký výstup na schod na terase ? je sice vysoký asi jen 12 cm a dost široký, ale byla jsem na něm vcukuletu. Nejdřív jsem dostala pochvalu, ale protože na něm má mamka kytky, brzy zjistila, že tahle moje nová dovednost jí mírně ztrpčí život, chacha!

Tak, nechám ještě místo mamce, než ji doženu k dobalení na víkend (zase tašky a tašky věcí) ? jedeme totiž na velkou akci ? pečení prasátka. Jelikož jsem to ještě na vlastní oči neviděla (naposledy u mamky v bříšku), tak se moooc těším, hlavně na to, že tam bude zase asi 30 lidí, což je velikost davu, která mi naprosto vyhovuje :).

Papa a pište, vaše Viki (čerstvých 10 m)

Mám tu něco pro Ditu (i pro ostatní) do jídelníčku: Četla jsem někde recept na prckovskou koprovku: Uvařit brambory, na konci vaření přidat kopr. Slít, rozmačkat a naředit kojeneckým mlékem. Hodlám to vyzkoušet co nejdřív, ale asi mléko nahradím jogurtem, protože sladkou koprovku sama ráda nemám :)). Dá se do ní přidat i vařený žloutek a hned je z toho kulajda ;).
A sladká dobrůtka: uvařit rýži ve vodě doměkka a smíchat s nastrouhaným jablíčkem krátce podušeným se špetkou skořice. Vychladit a vylepšit pár rozmačkanýma jahodama ? Viki málem praskla :))). To jablko dusím, aby nebylo tak kyselé a nemusela jsem jídlíčko doslazovat.

Těším se na hojnou účast na srazíku! Bublina

jachymka
Povídálka 14 příspěvků 13.06.03 11:51

Haló, haló, haloooóóó!!!

Hlásí se dlouho absentující Kačenka. Pamatujete se na mě ještě vůbec? Vy jste mi všichni taááák strašně moc chyběli!!! Teda máma si vás četla pořád, ale já jsem na ty vaše lumpačinky nějak neměla sílu. Takže pozor, asi to bude dneska trochu delší…

Já jsem se totiž rozhodla, že musím vyzkoušet úplně všechno, takže jsem si vyzkoušela pořádnou nemoc. Začalo to všechno u zoubků, které se rozhodly mě pořádně potrápit. Asi 14 dní před mými 1. narozeninami (24.5.) začaly lézt najednou horní jedničky a dvojky. Byla jsem teda trochu protivná a k tomu jsem měla pěknou srágorku (ehm, teda průjem). Máma se mnou byla i u paní doktorky, která konstatovala, že mám dásničky oteklé až dozadu ke stoličkám. Ten průjem teda po pár dnech přešel a já byla relativně v pohodě a lumpačila jsem o stošest. Jenže pak jsem 4 dny před mým velkým dnem dostala vysoké teploty a hřála jsem jako kamínka. Máma taky musela chytat čůránky, aby se zjistilo, co mi vlastně je. Ani jsem při tom nemohla provést žádnou lumpárnu, ono přece jenom při horečce přes 39 mi to moc nešlo. Taky teď nenávidím všechny doktory, protože mi ubližovali. Zvlášť jednu ošklivou doktorku, která mi dlouhou jehlou píchala do oušek, no fuj, to se přece nedělá, ne?! A ta doktorka co mi brala krev z ručičky, tak ta to má u mě taky rozlitý, tak ji příště asi kousnu.
No, 24.5. na moje narozeniny už jsem teda horečku neměla, ale byla jsem strašně unavená, mrzutá a neustále ospalá. Takže se máma s tátou rozhodli, že mi ty narozeniny posunou o týden, abych si tu oslavu pořádně užila.

A to si teda pište, že jsem si to užila!!! Máma mi udělala jablečný dort s piškotama, který jsem mohla matlat ručičkou. Střídaly se u nás návštěvy a dostala jsem spoustu dárečků = velký pytel barevných kuliček, dva bazénky, dvě soupravy na písek a taky oblečky na sebe, abych se líbila klukům, když jsem teď velká slečna.

Jo abych nezapomněla, jednu velkou výhodu ta moje nemoc měla. Dostávala jsem jenom mlíčko od mámy, nikdo mi nenutil žádné jiné blevajzky. Takže jsem dospěla k názoru, že prso si hned tak vzít nenechám.

Ještě minulý týden jsem musela na nějaké kontroly po doktorech, to byla děsná otrava. Prý prokontrolu, jestli už jsem opravdu zdravá. No jasně, že jsem, jenom to vedro mě teda docela zmáhá. Večer nemůžu usnoutjsem celá zpocená a v noci se budím víc než obvykle. Nejlíp mi je, když se můžu cárat v jednom z mých nových bazénků na chalupě, nebo alespoň doma na balkoně. No a úplně nejvíc nadšená jsem byla, když mě máma s tátou vzali koupat do lomu na písek, kde bylo hodně vody pohromadě, to jsem si opravdu užila.

Když mi máma přečetla, že jste Viky a Eden měli rande s Vojtíškem, tak jsem vám teda záviděla. A teď bude dokonce sraz u Vrabčáků!!! Teda, proč my musíme bydlet tak daleko?

Ještě sem pustím mámu, takže vyhlašují koupání, cachtání a lumpačinkám zdar!!!

Kačenka (už 1 rok)

Teda děti by opravdu neměly být vůbec nemocný, to bych prostě zakázala. Jiřinko ( i ostatní maminky, které jste měly nemocného mrňiouska) ty určitě víš, jaký je to hrozný pocit bezmoci. Já teda doufám, že máme na hodně dlouho vybráno. Z těch horeček se nakonec vyklubal oboustranný zánět středního ucha a k tomu ještě hraniční nález na zánět močových cest. Příčinou byly rostoucí zoubky, při těch průjmech se dostaly bakterie do močové trubice. A jak měla oteklé dásničky až dozadu, tak jí otekl i nosohltan a vytvořil se jí zánět v uoškách. Nakonec dostala antibiotika, která zabrala, ale celkem 4 dny jí horečka neklesla pod 39. Nejhorší to bylo uprostřed noci, kdy měla i přes 40, a já musela čekat třeba 2 hodiny, až jí budu moct dát další Paralen. Průběžně jsem se pokoušela srazit horečku studenými zábaly, ale moc to nepomáhalo. Navíc měla po těch nasazených antibiotikách rpůjem takový, že z ní tekla jenom zelená voda. A ještě se osypala, takže pravděpodopně ještě alergie na antibiotika. Navíc z toho průjmu měla rozbolavělou, opruzenou prdelku, takže každé přebalování (třeba i 2× za hodinu) bylo boj a utrpení.
No nebýt kojení, tak Kačka pravděpodobně skončila v nemocnici na infuzích, protože jinak nebyla schopná nic jíst ani pít. Před tou nemocí už jsem kojila jenom 1× přes den a k tomu tak 4× v noci. Teď jí teda budu zase horko těžko odnaučovat. I když už byla týden bez horeček, tak nechtěla skoro nic jíst, ani pít z hrnečku. To její tělíčko dostalo tou nemocí docela dost zabrat. Aby toho nebylo málo, úplně si rozhodila denní režim a navíc si zvykla, že jsem ji víc chovala v náručí. Takže teď spolu poněkud válčíme…Doufám, že se Kačka zase brzy srovná.

Musím přiznat, že když mi bylo hodně mizerně psychicky, tak jsem si chodila číst sem Vrabčáčkův deníček. Všechny ty příběhy, události, lumpárničky vás všech mi vždycky pomohly se odreagovat a vrátily trochu sil. Proto mě taky hodně mrzí, že bydlíme daleko, určitě bych vás i vaše mrňousky ráda poznala na srazu u Vrabčáků.

Romano, přidej si prosím naše data do seznamu, určitě se tady teď budeme s Kačenkou vyskytovat pravidelně.

Petra 30.4.1973 + Kačenka 24.5.2002

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 13.06.03 12:28

Martino, všechno nejlepší k zítřejším narozeninám ode mě i od Viki. Moc pozdravuj toho kaskadéra Šimůnka a pořádně to oslav (pokud možno bez toho kyblíku, který jsi zmiňovala minule :))).

Ahoj, B.

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 13.06.03 14:18

Ahojte vsechna vedrem uvarena a na slunicku opecena mimi? pardooon, batolatka !!! ;-))

Uz jsme se mooc tesili na dalsi nase pravidelne setkani a jako obvykle se mame cim chlubit, hihi !!! Ze vseho nejdriv ale musim priznat, ze mi je moc lito, ze se toho vaseho sraziku nebudu moct zucastnit (duvod je snad jasny, chichi) a tudiz mi zdejsi damy zcela jiste vyfouknou zenichy ;((( Budu na vas ale moc myslet a uz ted se tresu na fotodokumentaci a komentariky o hromadnem lumpaceni, zvatlani, opatlavani, zuzlani, zkratka : seznamovani ;))) !!!

Viki, koukam, ze se rychle ucis ;))), ten schudek na terase je prvnim kruckem k prelezani balkonoveho prahu a vstupenkou do noveho vyzkumneho raje! Treba tam nekde najdes i ten banan ;))) ! A zeptej se mamky, proc ignoruje nasi osobni zpravu ? Ty kdyz mas v hlave Simunka, tak zapomenes i na svou nejlepsi kamosku rostandu , tytyty ;))) !

A Jiro, vypraveni o knizkach jsi mi vzal z ust (tedy spis z klavesnice, hihi)! Mamka v CR brala utokem vsechna knihkupectvi za ucelem prenosu rodneho jazyka na potomstvo, a tak jich par taky mam! Krome mamincinych fetisi z mladi typu ?Kuratko a obili? a ?Polamal se mravenecek?, mame i Abecedu (V.Svejdova) s krasnymi obrazky, ?Co umi krtek? (na toho se vzdycky zalibne krenim), ?Bezi liska k Taboru? (kterou se vecnym poslechem naucil i tatka a pridal si k tomu ?pich pich pich pich rozpicha? a vzdycky se na me vyradi pichanim prstem do briska a do podpazi, z cehoz se muzu smichy uhykat ;))), ?Hali Beli? (ktere strasne rada oteviram a zaviram a ze vseho nejvic miluji ?Strejcek Nimra koupil simla?? kdyz mamka zpiva, jak tancovali maderu, tak jecim blahem, vrhnu se na knizku a tu jeho zenu pokazde
vasnive olizu ;))). No a mamce se snad nejvic libi knizecka ?Perny den zajicka Usacka?, u ktere je presvedcena, ze mi pomuze vstipit dobre navyky (chacha). Je tam totiz napr. ?Mydlo, rucnik a je jiste, ze pacicky budou ciste?. Ja ale zaprve nejsem zadny zajic a kdyz on si myje pacicky nekolikrat denne, prece to neznamena, ze se musim hned opicit, ne?

Z mych novych lumparen urcite stoji za zminku nalepka od bananu, nalezena mamkou na mem rannim bobku, takze vypadal jako cerstve koupeny, hihi (porad ji nejde do hlavy, kde jsem tu nalepku mohla najit a hlavne jak se mi podarilo ji nepozorovane slupnout;))) a taky nocni lumpaceni u maminciny svagrove.
To mate tak. Tento tyden jsme spali u ni a ja jsem mela pripraveny pelisek vedle postele rodicu. Pred usnutim jsem porad lezla nahoru, zvedave okukovala, jak se nasi snazi usnout a hlasite to komentovala, potom jsem se se zoufalstvi zacala ucit slezat (abych porad nejecela, ze nemuzu dolu a nepadala na plinku a nasledne na hlavicku), a tak jsem u te postele zacala silenym tempem delat drepy (nasi se mohli uvalet smichy, jak doprovazena hlasitym funenim, moje hlavicka stridave vykukovala nad postel a pak hned mizela;))). A taky jsem ocenila prostor, ktery mi byl ke spani udelen a v noci se ho snazila nalezite vyuzit neustalym prevalovanim, bouchanim hlavickou a rucickou do zdi, tocenim? a taky jsem pry jednou namesicne ulezla par metru po ctyrech, nez jsem zuchla na brisko a spala dal;))). (Urcite to je tim vedrem, spanek bez klimatizace je temer nemozny, pozn.Dita).

No ale nejlepsi rostarna se mi povedla, kdyz me jednou nasi ulozili v naivni nadeji, ze budu chvilku kvikat a potom hned spat a sli se divat na televizi. Kdyz se ale muj rev zacal protahovat a nabihat do vriskave fistule, mamka to nevydrzela a sla se podivat, co se deje. Podotykam, ze v pokoji nefunguje zarovka, takze me sla uklidnit potme. Krve by se v ni nedorezal, kdyz nasla muj pelech prazdny a uvedomila si, ze vriskot vychazi ze spodu sirokanske manzelske postele!!! Ve stavu naproste paniky zaupela na tatku, at rychle pribehne, ze se deje neco strasneho. Tata ihned zahajil zachrannou akci, vrhl se pod postel, nasmatral me a za ruku a nohu me vytahl ven. Ufff! Mamce z te predstavy jeste ted naskakuje husi kuze, pry co kdybych se tam udusila! Asi si neuvedomuje, ze kdyz se mi tam tak krasne rvalo, kysliku tam bylo dost, hihi!!!

Na zaver musim s politovanim konstatovat, ze jsem za vami vsemi silne pozadu co se tyce zoubku (mam stale jenom dva) a taky si jeste neumim sama sednout! Proc bych se taky namahala, kdyz uz umim stat a do sedu mi vzdycky nekdo pomuze, ze ano?;)))
Moc vas zdravim a mamka vzkazuje, ze vsechny hladove krcky a varenichtive mamky se dockaji 14.6., kdy Sarka slibila novy dil Vyzivy uverejnit!!!

Papa, vase Eden (10 mesicu) a Dita

PS: Blahoprejeme k narozeninkam Vikince, Simunkovi, Davidkovi , predcasne i Barborce a taky mamkam Martine a Klarce !!! (ted s tim seznamem uz vazne nemame omluvu;))) Romco, prosim, radsi mi to taky zasli, v tom mem ?pel-mel? seznamu si stejne nejsem jista, ze jsem na nikoho nezapomnela;))) Dik!!!

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 13.06.03 14:24

Ahoj Kacenko a Petro,
Jste holky kurazne a my jsme moooc rady, ze uz je vse zase v poradku a ze nemoc je jen skaredou vzpominkou!!!
Dodatecne blahoprejeme Kacence k prvnim narozeninam a uz se moc tesime na jeji ‚zkusene‘ lumparnicky;)))!!!
Moc pozdravu a pusinek!
Dita s Eden

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 13.06.03 18:14

Ahoj lumpíci čiperní,
tak jsem se minulý týden těšil,jak vám povykládám zážitky z koupáku..ale zdolala mě nějaká ošklivá nemoc,takže jsem mamku k počítači skoro vůbec nepustil..ale jak vidím,Kačenka na tom byla podstatně hůře..mi alespoň nikdo neubližoval..dok­torka se mi sice snažila dát jakési dřívko do mého bolavého krčku,ale pořádně jsem ten fujtajbl stiskl a nepustil…od pátku jsem měl teplotky(38-39st.)a v pondělí jsem se navíc celý osypal vyrážkami,takže jsem neměl na nic náladu,točila se mi hlava(to se vážně nedá nic vyvádět..)a jediné,co mě trošku uklidnilo, byla maminčina náruč..aby věděla,jak je mi mizerně,předal jsem ji taky pár „bacilů“..takže jsme se doma mátožili spolu…stejně jako Kačka teď papám jen mamčino mlíčko(jinak do něj nacpu jen 1-2 lžičky kuřecího vývaru se zeleninou..poz­n.mamky) a piju vodičku z hrníčku.Mamka je trochu smutná,protože jsem se za těch pár dní přeměnil z řádného buřtíka na skorožížalku..ale měl jsem slušné zásoby,takže mi to sluší stále… teplotky už němám,vyrážky taky zmizely - ještě mám trochu rýmu-ale už zase šmejdím po celém bytě..stavím se a věším na stůl,židli,gau­č,dveře..všude,kde to jde a už se mi daří udělat pár krůčků(kolem nábytku),pak žuchnu na zadek anebo se prostě pustím a „skočím“ mamce do náručí-obvykle sedí někde za mnou(je to hrůza,nemůžu ho spustit z očí..pozn.mam­ky)..taky rád lozím pod postýlku nebo pod stůl a pak se zkouším zvednout(jen mě při tom pořád někdo bouchá do hlavičky..až zjistím kdo,bouchnu ho taky!).
Ještě krátce ke koupáku-byla to paráda-velikánská vana plná vody,spousta miminek a batolátek a všichni měli tolik zajímavých hraček,krásná travička..určitě mamky přemluvte,ať vás tam taky vemou.Navíc jsem se setkal s o měsíc starší holčičkou(byla stejný buřtík jako já a dokonce ještě kratší..ale už hezky chodila za ručičku,to já ještě neumím..),vzájemně jsme si oslintali hračky, o petláhev s vodou jsme se skoro poprali,ale jako správný gentleman jsem ji nakonec Elišce přenechal(dala jsem mu jinou..pozn.mam­ky).Bylo tam skvěle a kdybych odpoledne nebyl tolik unavený,naši by mě z vody určitě nedostali(rozhodně ne bez řevu..)

Jinak na fotkách vám to všem hroozně moc sluší-i maminkám.Musím mamku přemluvit,ať mi taky konečně udělá albumek(fotky samozřejmě máme,ale naskenovat to musím u bráchy..snad se k tomu dokopu alespoň do Ondráškových prvních narozenin..poz­n.mamky),ať mi všechny krásné slečny nepřeberou chlapi z Prahy a okolí(jak já vám závidím,že se setkáte!)

Zatím papa Ondrášek (skoro 11m) a Andrea

ps:Užijte si setkání!Těšíme se na fotečky a na vaše zážitky…kdybyste se setkávali pravidelněji,snad bychom si jednou taky udělali dlouhý výlet (snad až bude mít Ondra trochu „rozumnější“ režim..)

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 13.06.03 18:47

Ahoj holky!

To by člověk nevěřil, co takové zoubky dokážou ztropit za neplechu! Snad jste si tím dlouho do budoucna všechny ošklivé nemoci odbyly. Muselo to být pro Tebe, Petro, ohromně vyčerpávající a pro Kačenku samozřejmě taky.
Když si přečtu o tom, jak je nějaké malé dítko nemocné, tak si pak hodně vážím toho, že je to moje zrovna teď zdravé.

Přejeme Kačence dodatečně všechno nejlepší k jejím prvním narozeninám, tak je tady na Vrabčákovi první ročáček :o)).

Eva (4.3.1975) a Lucinka (4.9.2002)

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 13.06.03 22:43

Ahojky batoláci!

Teda,já vám tak strašlivácky závídím ten srazík,až závistí úplně blednu! Doufám,že mi klucí nezaberete všechny princezny,ale kdyby náhodou,mám přeci v záloze Eden,ne? Nemáme to sice zas až takovou dálku,ale moje mamka bohužel vlastní řidičák (nevíte na co takový papír je,já prostě jednou sednu do auta a pojedu,ne) jenom na parádu a tátu na takový dlouhý výlet asi neukecáme,ach jo. tak snad někdy příště.

Trošičku sme tady chyběli,proto­že,představte si,chodili k nám úplně cizí a úplně oškliví pánové a ukradli nám okna! Naštěstí nám za ně dali nové a nadělali tak nádherný nepořádek,to bylo žůžo! Všude prach a špína, kousky všeho možného se všude válely a moji potencionální hlídači neměli čas hlídat,no parádička!Taky mi jeden z těch pánů chtěl půjčit malinkatou zednickou lžíci abych mu mohl pomáhat pracovat,ale mamka mu to nedovolila. Tak sem aspoň pořád nakukoval za rohem,musel sem přeci hlídat,aby ten nepořádek někam neschovali!
Takže sme měli bezva zábavu,mamka po večerech uklízela a tak nebyl čas ani číst co je u vás nového.Pozn.mamky - můžu vám říct,že to byla hrůza,nikdo neměl čas hlídat,Vojta mi lezl v bordelu a pokoušel se všechno sníst a úklid při tom vedru taky stál za to.

Tak teď musíme všem,co jste měli narozeninky malé i velké (Kačenko!) a i maminkám popřát všechno nejlepší!
Vojtíšku,Kačenko a Ondrášku,koukejte už být zdraví,ať můžete pořádně řádit,já to rozjíždím s plnou parádou,pokaždé najdu něco úžasně zajímavého,prostě pořád je co zkoumat. Šimůnku,teda ty sis taky užíval,co? Chudinko,ještě že byl ten tvůj kočárek prázdný,no co,teď asi dostaneš nový bourák,co?

Představte si,co jsem provedl tatínkovi.Tať­ka,neznalý všech mých nakupovacích dovedností, se nechal parádně oblbnout mým výrazem „sem hodný chlapeček a vzorně hačám“ a v klidu si nabíral mrkvičku a když se otočil zpátky,zjistil jaký sem šikovný zloděj! Nepozorovaně sem si orthal kuličky hroznového vína a nacpal si je do pusinky,to byla ale dobrota! Chtěl mi je sice vyndat.ale stejně by to po mě už nikdo nepapal a tak sem je nevydal! Mamka mi druhý den koupila celý hrozen abych ho prý nemusel krást!
Jinak kradu jako straka vše,co mám v dosahu (samozřejmě jenom věci NE,NE,NE),ségra Terča se vrátila od moře a asi zapoměla jaký sem hbitý chlapík a tak se mi povedlo pár bezva kousků jako například vylít si na hlavu skleničku s pitím (nic moc) a nebo ukrást si z pytlíku jednu kyselou žížalu (byla moc výborná a pěkně sem obrečel když sme se museli rozloučit).

Vedra mi moc nevadila,baštil sem celkem dobře,spinkal jenom v bodýčku a nepřikrytý a i tak sem celý opotničkovaný,pořád sem hrozně spocený.A hlavně to koupání,to je nádhera. Vyrazili sme na koupaliště,je tam krásná travička a tak si můžu všude lézt.A plavání se mi líbí,musím ležet na bříšku,kopu si nohama a plácám rukama a nechci z vody ven,jen mi nesmí nikdo cákat do obličeje. Myslím,že se mi celkem podařilo odrovnat mámě záda a tak mi koupila veliký kruh s dírkama na nožičky a chtěla mě do něj odložit! A to se spletla,já se ho totiž bojím a brečím jak ho vidím. Nejvíc se mi líbí v mámině náručí a tak sme spolu plavali i ve veliké vodě,hezky spolu aby mi maminku někdo neutopil!

Moje závislost na mámě se neustále stupňuje. Kromě táty snesu ještě pár lidí a to jenom při dobré náladě a mámině přítomnosti.Jak si mě chtějí pochovat,řvu a řvu až nedýchám,jen aby mi tu maminku vrátili ke mě! Nic,nic nic,já bez ní nebudu ani chvilku,poslední dobou nesmí nikdo cizí ani povozit kočár,vézt mě musí jedině mamka nebo táta a Terezka musí jít hezky vedle kočárku abych na ní viděl,jak někam odběhne spustím jekot a hned si jí zavolám zpátky,ségru mám jenom jednu a tak jí budu muset celý život pěkně hlídat,znáte holky,co dovedou.Jen ať pěkně poslouchá už teď,žádný takový zlobení! Zdá se,že mamka je z tý mojí závislosti už docela zdrcená,myslela si že by se to už mohlo pomalu začít zlepšovat a ono je to spíš obráceně,hihi­.(Někdy si připadám jak indiánka,kluka pořád na ruce,jak na něj někdo promluví tak řve,manželovo rodina to pořád nemůže pochopit,jakoby nějak cítil i moje napětí jak dopadne další návštěva,nenechá na sebe sáhnout a čím víc se ho snaží zabavit,tím je to horší,nakonec se dostane do takovýho stavu,že se mě drží jak klíště,hlavu zabořenou do mě a jenom pobrekává.Ještě ho snad neviděli v pohodě si lézt po zemi a hrát si,švagr se mě tuhle ptal,co s nim doma dělám,když ho pořád musim nosit a kdy teda vařim atd. Myslej si,že ho mám i doma pořád přilepenýho na mě.No.doufám že z toho jednou vyroste)
Tak si na mě mamka postěžovala a přitom sem tak hodňoučký chlapeček.Chtěli pořád kluka,tak mě mají,co by ještě chtěli,že jo?
Ještě musíme poprosit tetu Romanu,jestli by nám taky neposlala seznámeček a taky musím napsat mamky datum narozenin- 12.7.1976.
Tak se mějte,vedra snad pominuly,u nás byla včera v noci veliká bouřka, představte si,že mamka měla plný balkon vypraných plyšáků a tak v tom dešti běhala po balkoně a honem je sbírala aby nám je náhodou vítr neodnesl. A Taťka jel zrovna z práce domů na kole,přijel jako vodník,škoda že sem ho neviděl,musel vypadat úplně jako zmoklá slepice!
Všechny vás moc zdravím,v duchu pláču že vás příští sobotu neuvidím - kdyby vám náhodou škrundalo v bříšku,tak to je od toho,jak moc na vás s mamkou zrovna vzpomínáme,ach jo.
Pa pa Vojtíšek st.(10 měsíců) a Stáňa

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 14.06.03 06:37

Ahoj Šimůnku!

Ty ale děláš rodičům starosti, a to ještě ani nebyl pátek třináctého!
Kdybys v tom kočáru byl ty, to by asi táta za ním pelášil!
Vůbec se mi nechce věřit, že jsi takový lumpík, když na fotkách jsi takový sympaťák usměvavý. To si asi Tvoje maminka myslí, protože je s Tebou pořád :o). Máš krásný ďolíček v líčku (nebo, že by v obou líčkách?)!

Jinak přejeme Tvé mamince všechno nejlepší k jejím dnešním narozeninám!

Lucinka a Eva

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 14.06.03 09:33

Šimonku, co to děláš? Lumpačit ano, ale opatrně. Mám to vychytané, když se chci držet něčeho, čemu nevěřím, tak si dám nožičky hodně doširoka. Padám sice taky, ale jen na zadeček - tak to taky zkus. A tu šlupku do hlavy si klidně pamatuj, abys byl opatrnější - skorosebevrah Kubík stačí.

Kočárku je sice škoda, ale hlavně že jsi byl u táty v bezpečí. A nezlob se na něj, třeba ten starý-nový kočárek bude taky fajn. Oni to tatínci prostě nemívají tak zmáknuté jako mamky, ale zase umějí jiné věci.

Hodně opatrného zlobení a už žádné šrámy přeje Johanka

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 14.06.03 09:42

Ahoj holky a kluci,
tak mi mamka ten návrat z dovolené pěkně osladila hruštičkou, ale můj průjmík byl proti Kačenčiným nemocem úplná ?dětská rýma?, tak musím požádat svou mamku, ať příště tolik nehysterčí. Jednu výhodu to ale přeci jenom mělo, a to že nám paní doktorka nedoporučila jít v těch vedrech ven a tak jsme byli s mamkou hezky doma v chládečku. Tedy Johanko, vůbec ti nezávidím ty vaše domácí teploty a doufám, že nás tvoje mamka brzy pobaví nějakým dalším údajem o vašich domácích teplotách. U nás doma je totiž pěkný chládeček proto, že se rodiče probourali do sklepa a tam je celoročně neměnná teplota, tak to taky poraď svým rodičům :-).

Definitivně jsem se rozhodl, že v tom hlubokém kočárku už spinkat nebudu. O dovolené jsem ještě nechal naše v klidu, ale jak jsme přijeli, tak jsem to rozjel. No vždyť mamka říkala, že si přivezla pěkného ďáblíka, tak jí to musím pěkně potvrdit. Když mě položí do kočárku, ze kterého nevidím vůbec nic, tak se nemá divit, že tam nechci být. V pondělí se dokonce styděla jet se mnou do města, protože jsem ječel jak tur. Tak se rodiče rozhodli udělat kompromis a koupí mi nový sportovní kočárek, ze kterého budu mít lepší výhled. Bohužel ale ještě nesedím, takže to prý bude nějaký s pětibodovými upínacími pásy (Eden, musíš mi napsat, jak se z toho dostává ven) a prý se budu vozit na nakloněné rovině.

Vím, že co se týče dovedností, tak vás nikdy nemůžu dohnat. A tím spíše vás nemůžu dohnat, když se plazím pozpátku. Mamka byla pěkně vykulená, když mě stále častěji nacházela mimo hrací deku, ale přece tam nezůstanu, když je to povolené. Taky jsem už poprvé slyšel to slovíčko NENENE. Dokulil jsem se totiž ke skříňce pod televizí a zjistil jsem, že je špatně dovřená a tak jsem šikovně strčil prstíčky do té škvírky a začal jsem za to tahat, jenže to už mě načapala mamka a bylo po průzkumu. Taky už se mi podařilo vyklopit na sebe krabici s hračkama. Tedy tam vám bylo věcí. Mamka tam totiž schovávala i hračky, které mi zatím nechtěla dát, ale nakonec to stejně vzdala, když jsem se k tomu tak hezky dostal.

Na té dovolené byla jedna prima věc, jak jsem byl pořád nahatý, tak jsem si konečně našel toho pindíka, jak jste tady kluci minule psali. A teď doufám, že nečtou holky: představte si, že když se za toho pindíka zatahám, tak on se nějak změní nebo co. Stává se vám to taky? No a při tomhle teda taky maminka používá to NENENE, i když nevím proč, když je to moje.

Víte co udělá mému taťkovi největší radost? Když k němu natáhnu ručičky, aby mě vzal. Já jsem u taťky moc rád, perfektně se tahá za nos a nevadí mu, když ho občas zatáhnu za vlasy. Mamka tak trochu žárlí, protože na ní ty ručičky moc nenatahuju, ale to se nemá divit, protože když jí zatáhnu za vlasy, tak hned ječí a u ní je to přeci samozřejmost, že mě bude chovat.

Musím moc pochválit všechny šikovné maminky za nové fotečky, aspoň si vás můžu pořád prohlížet a vidět ty vaše lumpačiny i obrazově. Jenom Vojtíšku st. tu tvoji maminku musíme trochu pokárat, protože nám slibovala nějakou čerstvější fotku a kde nic tu nic a ještě k tomu tě nemůžu vidět ani na tom vrabčáčím srazu. Já tam přijedu určitě, i když moje mamka mě trochu krotí a říká něco o tom, že to zatím není 100%, že to záleží taky trochu na taťkovi.

Mějte se zatím hezky a užívejte si sluníčka někde u vody.
Vojtíšek ml. (skoro 7 m.)

Ahoj holky,
minule jsem jenom zapomněla napsat, že v tom albíčku na rodině se to opravdu řadí podle datumu, který můžete bez problému měnit. Já tam zapisuji datum vždy datum vyfocení a pokud si chci srovnat i fotky v jednom dni, tak tam to musím trochu fiktivně datumově srovnat. Podle priority se to řadí pouze když se klikne na určité album. No uvidíme, co přinese slibovaná inovace.
Pa
 Zuzka

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 14.06.03 09:46

Petro, já tušila, že mi jedna slečna chybí, prosím přidáš i porodnické míry a váhy? Případně i oblast pobytu? Ve starších denníčcích je také neuvádíš.

Střední uši bychom vůbec neměli mít, podle mě je to genetická chyba vývoje způsobující často pekelné bolesti našim mimískům (a když to chytí dospělého, tak je nutné ho sundavat ze stropu). Já bych je zrušila, pak by se nemělo co zanítit a bolet.
Anebo bych zrušila všechny nemoci, teď jednu máme a stojí to sprominutím za prd!
Hodně zdaru s rekonvalescencí a dodatečně spoustu zdraví a radosti do dalšího roku života přeje
Romana a Johanka (už skoro 11m)

jachymka
Povídálka 14 příspěvků 14.06.03 10:00

Ahoj Romano,
doplňuju údaje, Kačenka měla při narození 52 cm a 3,60 kg a bydlíme v Klatovech.

Naprostý souhlas, zrušíme všechny nemoci!!!

Petra

Tony1
Stálice 83 příspěvků 14.06.03 10:32

Ahoj dětičky a matičky,

chceme jen pogratulovat všem oslavencům tohoto týdne a popřát vám, aby se setkání Vrabčákovy smečky krásně vydařilo - mamky, vy si hezky povykládejte a děcka, vy řádně vyvádějte, ať si moc vykládat nemůžou :o)))

My odjíždíme až do příští neděle do lesů, abychom utekli vedru a zkusili cestování na delší tratě s děckem v autě ;-)

V sobotu na vás budeme vzpomínat, užijte si to a moc se těšíme na obrazové i textové zpravodajství!!!

Ahoj Toník

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 14.06.03 12:17

Rošťáci nazdárek, zdraví Vás kašpárek, tedy Johanka právě rozvíjející své kramářské dovednosti v kredenci a chodítku. Znáte pevný líh, právě mi ho taťka vyškub, ale určitě by se s ním prima hrálo a budu ho muset někdy ochutnat. Sláva, našla jsem váleček na nudle, takže chlapci pozor, jsem nebezpečná a když ho budu hodinku nosit, tak ze mě bude Rambička.
Minulý týden Vás mamka zásobovala neustále stavem teploty v bytě, maximum bylo ve čtvrtek - 42°c, včera už to nebylo tak hrozné, ale mamka se nechala tou teplotou inspirovat a teď ji vehementně dohání vlastním tělem, právě je na cca 38,3°, tak uvidíme, jak jí to půjde. Protože má v puse jak v polepšovně (v té s tělesnými tresty) a protože jsem celý včerejšek prokňourala a strávila na jejím klíně (odpoledne 4 hodiny v kuse) a vypadalo to, že budu marod taky, tak jsme nikam nejeli - moje prababička má totiž příští týden 80 a je na chalupě - měli jsme jet slavit tento víkend a i ten příští - mamka měla jet jako obsluha návštěv. A sklaplo nám.
Tím pádem se komplikuje i zamýšlená účast na srazíku (máma uvažovala, že by se z povinností hostitelky příští týden vyvlíkla), budu muset jet prababičku osobně ožužlat aspoň příští týden, to víte 80tiny jsou jednou za život (tedy u naší prababi cca 3× - chichi, ale to je jiná kapitola). Ještě uvidíme - záleží na mámině nemoci - stejně určitě simuluje, aby mě nemusela chovat. Případnou účast potvrdíme do středy, Viki moc děkuju za nabídku spolusedadla, mamka se ale holedbala, že autobusem, vlakem nebo lodí by to mělo být k Jiříkovi chvilička a že by to mohl být prima celodenní výlet, tedy záleží na tom, která nejmenovaná vesnička to je, kdyby byla blízko přístavu (cca do 7 km), tak to bych byla ouplně bez sebe radostí. No když mi to teď nevyjde, tak do vás budu hučet tak dlouho, dokud nezorganizujete repete.
Co se lumpačin týká, získala jsem minulý týden několik nových přezdívek: kromě zmiňovaného Smeagola, jak mi říká brácha, přibylo přízvisko „RESTARTÉR“. Objevila jsem totiž, že ta krabice mezi máminýma nohama má spoustu tlačítek, která se dají mačkat a když se nenápadně připlížím pod židlí a zmáčknu to nejhezčí kulaté, tak máma sedící nade mnou vyskočí metr vysoko a rozječí se jak siréna. No bžunda obrovská. Taky se to snažím dělat, kdykoli zahlednu mámu k té bedně sedat, takže prý dneska budeme tvořit z kartonu chrániče - to jsem na to zvědavá. Na druhou stranu mi máma vyhrožuje, že když to ještě jednou zopakuju, tak nedostane penízky a nebudou žádné mňamky.
No a další přezdívka s tím související je tygřík. Kromě bravurního slézání s rodičovských postelí jsem se konečně naučila na ně vylézt - prostě si dám zboku nohu skoro za krk, opřu ji o okraj, přitáhnu se rukama a šup, už jsem nahoře. Mamku jsem si uložila na postel a pak následovala asi hodinová hra: Slezu, vylezu, přelezu mámu, zmorduju mámu, uteču, slezu, vylezu, přelezu, zmorduju, uteču, … to vše za hrozného vrčení a houkání. No a ve spojení s restartem jsem to vylepšila na: máma chytla tygra, odnesla ho vyjícího do pokoje za tátou do postele, tam jsem musela přeprat tátu, přelézt ho, slézt a capky capky fofrem uhánět do kuchyně rovnou k počítači, kde seděla máma, znovu ulovena, znovu odnešena, znovu uprchla. Nakonec se mámino pracování zvrhlo v chechtot a pokřikování rodičů na sebe „tygr uprchl!, chyťte tygra!, mám ho!,“ a tygr tak získal další hodinku bez spánku.
No a „čochtana“ dělám obzvlášť ráda - to je stará vanička na zemi v kuchyni a cílem je co nejdůmyslnějším způsobem přemístit vodu a tak z kuchyně vytvořit bazén - přeci se nebudu tísnit v malé vaničce.

Já ten příspěvek snad nedopíšu, teď jsem musela jít mávat „spanilé jízdě“ motorkářů. Spousta rámusu, troubení, vlajek a některý motorky krásně barevný i s přívěsama - žůžo.

Tak rychle ke vzkazům: Viki a Eden chválím za objev, že ohrádka je skvělá pouze a výhradně zvenčí - taky jsem dospěla k tomu názoru a máma ji zase složila, protože na oblézání mám jiné věci a jinak překáží - vevnitř mě neudrží ani stádo slonů (chichi - to možná jo, kdyby mi kolem promenovalo). Když mě chtějí strčit křičet za mříže, tak to mi stačí postýlka. Eden má můj obdiv za koupené hovínko s banánovou příchutí - škoda, že k danému chybí dokumentace - takové foto by se uplatnilo v nějaké antireklamě. Viki má mou závist (jako obvykle) za počet zubu, ó ta se má, že už to má za sebou. Apropó myslíte, že je možné, aby mi po vzrostlých jedničkách začaly růst čtyřky nebo pětky? Mám na jedné straně dole nateklou dásničku vzadu - i s bouličkou, pořád si tam strkám prst nebo hračky - všechno řádně hluboko do krku.
Vojtíšku st. - to jsi spapal celé kuličky vína? i se šlupkou a s pecičkama? brr, to mi vadí, to bych nemohla. Hele a ta Krizka separačka zase není tak vážná, když sneseš ségru a taťku, to na mě když to příjde, tak žádná babička, žádnej brácha a tátovy fousy jsou „bubu - maminečko zlatá, zachraň mě“. A nakonec mě odbourá nějaká cizí pani - třeba ta, co k nám přišla odečítat plyn - málem jsem s ní odešla z domova.
Vojtíšku pilůtku, táta mě učí dělat letadlo, když jsem s ním, tak je sranda, ale když to zkouším sama, tak ta přistání nejsou nic moc.
Zapomněla jsem vám popsat další pokrok v akrobacii. Jak už umím vylézat na různý nábytek, tak jsem u babičky vylezla na vyšší peřiňák a při pokusech slézt zpátky na postel ten první - popředu - skončil parádním saltem - naštěstí do měkkého, a i když jsem byla zprvu překvapená, co se mi to s tím tělem stalo, tak se mi to líbilo a odmítám nějaká mámina vysvětlování, že tudy cesta nevede.
Tak už se mi podařilo překročit délku, tak můžu končit. Neoslovené mimísky a batýsky také zdravím. S pozdravem „Rošťárnám zdar a bezpečným obzvlášť“
Vaše ukecaná Johanka

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 14.06.03 13:13

Tak když už se trápím u té zrestartovávané bedny, tak pár vzkazů pro maminy.
Dito, krmení je skvělé, trošku mi chybí seznámek snesitelných surovin - ale to je spíš mou leností hledat jinde. Kdyby třeba Stáňa se svým Fořtem (nebo kdokoli jiný samozřejmě) pocítila nutkání mě sprdnout a doplnit svými nápady i omezeními, rozhodně to uvítám.
Jířo, skvělý nápad se srazem, ještě dám vědět, jak dopadnem. Na fotoalbu je i jiná holčička, kterou jsme jeli v lednu (první cesta autobusem) navštívit na její roční narozeniny - nemají PC a tyto tři fotky jsou pro naše společné známé. Trošku jsem se pochechtávala, protože jsem se tady minulý týden hádala o chodítko, které používám právě např. při úklidu rozprsklého vajíčka a tvým popisem se mi dostalo hezkého zadostiučinění.
Pro maminky všech chlapečků: dělání si blaha je zcela normální, běžné a je zbytečné ho odnaučovat - maximálně lze omezovat na veřejnosti - heslo: „Nesahej si na ptáčka“ budiž vaším po následujících 5 let - chichichi, dobře vám tak, máte mít holky.
Pro Zuzuku: nemáš pravdu, zkus se teď podívat třeba k Eden, předtím krásně srovnané fotky podle dat vkládání se po vložení dalších dokonale rozházely - dokud nekliknu na dané fotoalbum, teprve pak se srovnají.
A na závěr pro všechny: posílám v průběhu dneška na všechny zúčastněné nicky osobní zprávou seznam zúčastněných s dostupnými daty, zjistíte-li, že se o vás něco neví a mělo by, pak vpište sem a budeme průběžně doplňovat. Kdo chce mailem .doc, nebo .htm dokument, ať na zprávu odpoví a chybí-li v seznamu mail, připíše adresu.
Tak se mějte krásně, já jdu pokračovat v sklidňování zaníceného nosohltanu šampusem - skvělá léčebná metoda.
 Romana

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 14.06.03 13:56

Ahoj Lucinko,

ďolíčky mám dva, na každé tvářičce jeden :o). Mamka děkuje za přáníčko.
Posílám pusinku! Šimůnek

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 14.06.03 14:02

Ahoj Ivo,
díky za přání a doufám, že to dopadne bez toho kyblíku. Ale babička raději přislíbila na zítřek hlídání :o)).
Jinak co se týče Šimůnkovi obliby Viky, to jsem nevymyslela já, ale sám Šimon. Vždycky spolu prohlížíme fotečky zdejších mrňousků a kdykoli mu ukážu Viky, začne se smát a pištět radostí (to samé mi třeba dělá na Teletubies nebo na znělku Večerníčka). Zkoušela jsem to několikrát, jestli to není náhoda, a opravdu se pokaždý řehtá (musí na té fotce být zblízka, a nejvíc se směje na tu ve vaně, jak jí koukají jen kukadla a má kolem sebe samou pěnu :o).
Martina

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 14.06.03 16:08

Ahoj Johanko,ani jsem ti včera nestihl poděkovat za psychickou podporu při mém marodění.Teď pro změnu cítím já s tebou (a se všemi marody) - brzy se uzdrav!
Vždycky jsem si myslel,že jsi starší než já(podle toho,co všechno už umíš…) a starší jsem já (o necelý týden)
Papa Ondrášek

Romčo,také se připojuji k ostatním a prosím o seznámek..jinak jsme z Ostravy.

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 14.06.03 16:17

Ahoj Vojtíšku,
myslím, že bychom mohli založit klub závisláků-já jsem vzorný chlapeček,když je maminka u mě(to si i hraju s taťkou nebo s babičkou),jinak ječím tak dlouho,dokud mamka nepříjde.Když vidím tety,strejdy a někdy i druhou babičku,žalostně brečím..aby mě náhodou neotravovali…ale venku na procházkách se usmívám na úplně cizí lidi..takže jen tak dál..maminku si hezky hlídej..pa Ondrášek

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 14.06.03 16:23

Romčo,díky za seznam.Já ´tululum,jsem si nevšimla,že už jsi ho poslala.
 Andrea

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 14.06.03 17:13

Romčo,držíme pěstičky,ať „bacila“ brzo zničíš!! (ten šampus ti docela závidím-jako kojící matka si dám akorát tak „birrel“)
ahoj Andrea a Ondrášek

naivnikacatko
Kecalka 140 příspěvků 14.06.03 18:03

Čau prťata ! chacha, to je troufalost, co, vždyť už jste všichni véééélkýýý :-) Tak jsem se zas jednou rozhoupala a rozhodla se vám napsat o našem zlatíčku opíkovi Verunce :)

Teď jí bylo 8 měsíců, leze jak drak, stoupá si (hehe, teď jsme jí překřtily na Spidermana, protože si stoupne třeba i u hladký skříně, je opřená celýma dlaněma a snaží se prokousat dovnitř, tak vypadá taková srandovně přilepená chichi), když se může přidržovat, tak obchází v postýlce kolem dokola, ale zub nemá ani jeden :) minulej tejden měla teploty přes 39, tak jsem myslela, že už to třeba bude, ale měla jen nějakej úžeh. Takže teď přes den si děláme doma průvan a ven chodíme až k večeru.
Pořád ještě moc nebaští, tak lžičku, dvě, akorát teda ovoce to jooo, ale zeleninu nebo maso nebo kaši to nééé :) A přebalování už je taky docela boj, tak ještě si nechá tu plínku sundat, ale nandat druhou? Cha!

Ještě vám popíšu, jak jsem ji začala vychovávat :-) Při obědě - teda spíš při těch pokusech o oběd si vždycky vrazí obě ruce do toho jídla a hamtá v tom :) tak jsem jí to zatrhla a řekla jsem, že to nesmí. tak je teda vyndala a za chvilku se chytla okrajů tý misky.tak jsem řekla, že to může, ale jen takhle na krajíček. No a co myslíte? Lišácky se na mě jukla a nenápadně si sunula prstíček do jídla. Tak jsem jí plácla přes ruku, ona se začla děsně smát a šup, měla tam celou dlaň. Vyhubovala jsem jí, ruku jí vytáhla, utřela .. začla se zase smát a šup jí tam! no.. tak jsem výchovně zcela selhala, protože jsem se jí musela smát taky :o)

No, ale to určitě vaše mamky všechny znají, protože jak jsem tak četla, tak jste tady na lumpačiny všichni odborníci :)))
Mějte se krásně, maminám přeju pevný nervy a Jiřince záááávidííím :)) víš, že jsem si říkala, že bych do toho třeba taky už šla? jenže.. vlastně ještě nemůžu :) a jestli opík nezačne baštit a bude se furt ládovat jen mlíkem, tak se sourozence asi ještě dlouho nedočká… :))

Takže užívejte léééééta a ahooj :)
naivní kačátko

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 14.06.03 20:19

Milé maminky, ve svých osobních zprávách máte nevyzvednuté seznámky. Až je budete vyzvedávat, pak vězte, že maminka Romana předčasně ukončila kojení a teď má místo mozku jen šplouchající mateřské mléko, k tomu přemýšlí kolenem a píše hráběma.
A až se budete chystat blahopřát jí k narozkám hnedle toho prvního září, tak to zase klidně smažte a počkejte si do 9. ledna. A celý půlrok si můžete mumlat o kovařových kobylách a naprostých trumpetách cokoli neslušného. :-)) ((-:
p.s. u vybraných jedinců jsem to již opravila a rázem z vás jsou VIP! :-)
 Romana

Jirina
Neúnavná pisatelka 15087 příspěvků 14.06.03 20:28

Ahoj zájemci o účast na srazu,

chtěla bych vás požádat, abyste se mi do úterka přihlásili mailem. Bude to jistější, abych tady někoho nepřehlídla. Pak vám mailem pošlu popis cesty a další podrobnosti.
Ještě mě napadá co když bude pršet? Není se kde skrýt, s kočárkama dovnitř do hospody je nemyslitelné, takže bychom to asi museli odvolat a přesunout na jindy :o( Ale zatím to vypadá, že bude nadále hezky, tak snad nám počasí bude přát.

V úterý se všem určitě ozvu.
Do té doby se na vás budeme těšit.

Jiřina a Jíra

Příspěvek upraven 07.12.10 v 11:11

klaraja
Kecalka 454 příspěvků 14.06.03 20:58

Ahojky bobečkové,
ta vedra nic moc. Podle toho, co čte mamka, nosej akorát nemoci, vedřiny dokonce i doma, opocenky-pupínky…tohle má být léto? Tak já nevím, ale jestli je léto o tomhle, tak ani ta koupačka venku v lavoru to nevyrovná…to já asi budu mít raději podzim…mamka říká, že budu mít velký den a všichni se na mě budou smát a dávat mi dárky…to bude asik lepší. To léto jen trápí kamarády…:o( Snad už ale na něj všichni vyzráli a už jsou zase ve formě…moc jim to s mamkou přejeme.
Se mnou taky nebylo nic moc.Byl jsem dost mrzutý, dost poplakával (to já obyč nedělám…jsem přece děsně statečnej chlap, neplakal jsem ani když mě naši vyklopili ze sedačky-pš,pš to neříkej, to bych se musela stydět-pozn.Kláry) a strašně jsem se pořád potil.Ve spaní jsem měl třeba v postýlce úplnou loužičku… …ale dneska se vše změnilo…byli u nás Vojtíšek pilůtek a ještě jedna kamarádka Kačenka, ale ta je z jiného chlívěčku než my, bylo moc pěkně, nebylo to děsný a vedro a hádejte co jsme našli.....MŮJ PRVNÍ ZUB!!!
Všechno tohle byl tak silný zážitek, že dnes jsem po dlooooouhé době usnul bez křiku a udělal tak mamce moc velkou radost, hned si taky hodila nožky nahoru a poslouchala to ticho......tak pššššš, já ji tedy nechám a půjdu znovu potichounku do postýlky…tak papa a dobrou…
Kubík (bude 8m) a mamka Klára

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 14.06.03 21:29

Vojtíšku, ty ses měl príma! Mamka má občas mánii renovovat nábytek i obydlí, doma máme spoustu pilin, odštěpků, plechovek se spoustou fujtajblů, takže vím, o čem mluvíš. Naposledy našla někde staré dětské křesílko, tak mě dala do postýlky a jala se ho renovovat - zkrátka je to potvora nepřející, když mě k takové zábavě nepustila. No prostě ti ta nová okna závidím. Ale snad už se u nás taky něco hne. Jinak tě vítám v klubu kradařů. Čórkám zdar!
Johanka

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 14.06.03 22:44

Ahoj Toníku, úplně jsem ti ve změti všech narozenin zapomněl popřát k včerejšímu svátku. Příště napiš, co hezkého jsi dostal a měj se moc hezky.
Pa
Vojtíšek ml.

Milada01
Kecalka 174 příspěvků 14.06.03 23:52

Ahoj děckááááááááááá!!!

Moc Vás zdravíme a přejeme všem oslavencům tohoto týdne všechno nej nej k narozeninám.
Všem malým i velkým marodům brzké uzdravení a taky se připojujeme k názoru, že nemoci by se měli zrušit.
Mamce Romaně děkujeme za zaslání seznámku.

Mám pro Vás velikou novinu : Už jezdím ve sporˇtáku!!! To je ale žůžo. První dva dny jsem seděl jako přibitý a nechtěl si lehnout, i když mi mamka sundávala opěrátko do ležící polohy. Přece to nezaspím, co kdyby si to naši rozmysleli a vrátili zpět do hlubokého, ve kterém jsem jezdil bez jednoho týdne 10 měsíců!!! Určitě jsem na tom nejhůř z Vás, pro Vás ostatní je sporˇták už určitě samozřejmostí a proto Vojtíšku Pilůtku, popožeň rodiče, aˇt Ti nějaký hezký brzo vyberou.Šimůnku, upřímnou soustrast s Tvým kočárkem, to muselo být hrozné, hlavně že jsi v něm neseděl! Teˇd už si pomalu zvykám a párkrát jsem si v něm už i dáchnul. Mamka si ale zvykla na ?velkou brašnu?, kterou měla na hlubokém kočárku, na tom novém je jen taková větší kapsa, tak objíždíme všechny prodejny a mamka vybírá a vybírá, dnes to musel absolvovat i táta, ale v pondělí už snad půjdem na jisto pro tu nejvhodnější.

Dnes jsem se taky poprvé koupal ve svém novém bazénku. Sice se mi v něm špatně sedělo, prdelka mi jezdila po klouzavém dnu, ale pak jsem se v něm nějak zaklínil a bylo to prima. Žužlal jsem puclíky, které mi mamka původně chtěla dát pod zadek, ale stále se vynořovaly na povrch, a táta mě fotil i s mým novým kloboučkem, který jsme s mamkou včera zakoupili, fotky budou se zpožděním, až dofotíme film.

Cestu na Moravu minulý pátek jsem nakonec našim neosolil, i když už před Prahou jsem se začal ošívat a mamka děsit, ale nakonec jsem usnul a začal kˇnourat až pár kilometrů před cílem. Celý víkend bylo vedro, chodili jsme na procházky se zastávkami na rest. zahrádkách na pivčo, mamka Birell a já mlíčko.

Když jsme se v neděli vrátili, mamce se podařilo shodit z žehlícího prkna žehličku, ta spadla tak nešikovně, že teče a je k úplně k ničemu. Tak než prý omrkne, co je na trhu nového, žehlí takovou starou záložní, která stříká všude kolem sebe, jen ne tam kam je to potřeba.

Moc Vám, pražským, závidíme ten sraz, užijte si to a hlavně hodně foˇtte, aˇt to máme alespoˇn zprostředkovaně.

Pápá Adámek (ve Čt 10 měsíců)

P.S. Mamku nějak zlobí háček, tak to, prosím, omluvte.

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 15.06.03 00:11

Ahoj Ondrášku,
to bude moje mamka ráda,že v tom závisláctví nejsem sám.Někdy mám sice světlé chvilky,ale většinou si držím svůj hlídací repertoár aby se náhodou mamka nechystala mě opustit,to teda nedovolím!
Měj se hezky a nenech se oblbnout trapnými fintami jako např.rozsvěcování světla,koukání z balkonu a pod.Je třeba být neustále ve stavu bdělém!
Pa Vojta

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 15.06.03 00:26

Ahoj Vojtíšku ml.,zdraví tě moc Vojtíšek st.!

Musím ti moc gratulovat k tvým začínajícím lezacím dovednostem! Jen se snaž něco pořádného vyšťourat,ať si s tebou užijou pořádnou zábavu! Chce to jenom nenápadně si ležet a tvářit se jako hodné miminko a jak tě pustí na chvilku z dohledu,bleskově začít škodit. A honem honem,za chvíli začnou NENENE věci stěhovat a ukrývat! Ty to určitě zvládneš levou zadní,už teď ti v očičkách svítí plno zlobicích světýlek!
Jé,představ si,že ten můj pindík taky někdy dělá takové věci,hlavně když mě mamka lochtá na bříšku nebo na nožičkách. To je objev,co!?
Jo a mojí mamku taky kárám za nedodané fotky,je to fakt ostuda,ale mamka za to vážně nemůže. Se scenerem nikoho neznáme a strejda s digi foťákem na nás pořád nějak zapomíná.Ale snad ho brzy umluvíme,moje setřenice teď hlídá v Anglii cizí dětičky a taky mamku pořád uhání,chce vidět jaký už sem veliký kluk.
Je mi líto,že tě nemůžu vidět na srazíku,máme to asi stejně daleko,ale mamka to auto prostě řídit odmítá,to je ale posera! Tak až někdy pojedem přes Liberec,budeme koukat z okýnka a mávat na všechny potencionální Vojtíšky,jo?
Pa pa pa,pusinku posílám jenom holkám a tak ti aspoň virtuálně dělám malá malá,to snad kluk klukovi může.
Ahojky Vojťák íťák - tak mi říká mamka když zlobím

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 15.06.03 00:39

Nazdárek tygříku restartérko!
Tys nás zase pobavila,na tvoje lumpačiny snad nikdo nemá! Kam se na tebe všichni hrabem,doufám že máš sjednané výhodné úrazové pojištění,nějaké to zašívání tě určitě nemine! Ale teď vážně,samozřejmě ti nic takového nepřejem.
Kuličky vína ukradnuté v obchodě sem opravdu zbaštil úplně celé i se šlupkou,ale doma mi je mamka loupe a pecičky vyhazuje. Ovoce mi moc chutná,rád takhle sám baštím jahody,třešničky (ňam ňam - moje nová nejoblíbenější pochoutečka!) banánek (tím se krásně opatlává všechno v dosahu),bros­kvičku nebo meruňku.
Neboj,na mě taky platí ségra a táta jenom někdy,jak je máma v dosahu,chci jenom za ní. Taťkou nepohrdnu jenom když máma prostě není,ale jak se objeví tak běda jí!
Měj se krásně,neuvař se doma v tý vaší sauně a zkus se někdy krotit nebo tvojí mamku z tebe klepne pepka!
Ahojky pusinku posílá Vojta st.

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 15.06.03 00:44

Nazdárek kubíčku!
Veliká gratulace k prvnímu zoubečku!Hezky si ho užívej a neskákej už ani z postýlky ani ze sedačky (nikoku to neříkej,ale mě jednou mamka v sedačce nezapla a já z ní vylezl,tada skočil po hlavě ven,to ještě v době,kdy sem nelezl a občas v ní bydlel i doma.Naštěstí byla vyjímečně na zemi a ne zrovna v kuchyni na stole).
Jestlipak dostane na šaty mamka, nebo snad některá z hodných tet?
Pa pa Vojtíšek st.

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 15.06.03 00:46

Jé,moc se omlouvám, samozřejmě že Kubíčku s velkým K!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 15.06.03 01:32

Ahoj Kubíku,
velká gratulace k zoubku - jsi velký hrdina. A navíc statný rek roztomilé povahy, takhle se s Vojtíškem rozdělit o hračky a s Kačenkou o místo na podložce, to od tebe bylo opravdu hezké, od tvé maminky vůbec není hezké, že se na tebe musím chodit dívat k Vojtovi nebo ke Kačence do albumů (http://rodina.cz/dusanovi), ve svém albíčku si tak akorát házíš záda. No ale za ten zub si prý maminky vždycky něco zaslouží, tak napiš, v čem novém se ti předvedla.
zdraví a líbá Johanka

David1
Kecalka 287 příspěvků 15.06.03 16:26

Ahoj kluci a holky

Jsme tu opět se zpožděním, nějak to všechno vůbec nestíháme. Máma říká, že by se jí hodilo aby měl den aspoň 30 hodin:)

Přiletěla nám ta babička a přinesla spoustu věcí, některé oblečky jsem hned oslintal. Máma to všechno vyprala a složila do skříně, teď akorát abych do toho dorostl:) Je mi skoro všechno velké.

Teda Šimůnku to jsi měl fakt štěstí, že jsi v tom kočárku nebyl. A na ten odpadkový koš už také raději nelez, radši se podívej dovnitř, určitě tam bude schována spousta zajímavých věcí.
Vojtíšku st. k nám přijdou v úterý taky takový páni a ukradnou nám okna. Prej nám ale taky dají nové aby nám nepršelo domů. To bude pěknej bordel a aby toho nebylo málo, tak si máma k tomu vymyslela ještě malování. No s tím já jim ovšem velmi rád pomůžu. A taky jak budeme mít vystěhovaný nábytek, budeme mít mimo provoz internet, takže zase nebudeme moct číst vaše komentáře a pak nám bude zase dlouho trvat než to všechno přečteme a napíšeme.

Na ten srazík by jsme šli rádi ale ještě nevíme jestli budeme mít dost času (čekají nás ty okna a malování - pozn. mamky) a taky máma netuší kde se to bude konat a jestli by jsme tam vůbec dojeli. Mamka totiž bydlí v Praze krátce a zná to jen na těch nejznámějších místech. Řidičák teda taky má ale taky krátce a jezdí jenom tam, kde to zná:o)

Před chvilkou jsem se pěkně pokakal a to si mamka myslela, že to bude jen takové uprdnutí. Občas si taky šahám na pindíka (abych ho zkontroloval jestli tam ještě pořád je) a tentokrát jsem byl hoodně rychlý a hrábnul jsem do té pokakané plínky a rozetřel to vedle na postel. To jste měli vidět máminýn výraz, fakt legrace:)))

Přenechávám opět slovo mamce:
Romano, díky za odeslaný seznam. Jenom na doplnění - moje maličkost 24. 4. 1979.

Od včerejška má Davídek teplotu a já nevím co by to mohlo být ale hádám, že to budou zoubky. Jinak se zdá být v pořádku. Včera se i smál akorát dnes je trochu smutnější. Já to tušila už od včerejšího rána, mně se zdál nějak teplejší. Ale tchýně mu šahala na nožičky a dívala se na pindíka a říkala, že teplotu nemá. Není to teda žádná odbornice ale asi si myslí, že má hodně zkušeností. Mně stejně nepřesvědčila. Stačilo si šáhnout na čelíčko nebo přitisknout k sobě jeho hlavičku a hned byl znát rozdíl. Vzala jsem teploměr a přeměřila ho a hádejte kolik tam měl - naměřila jsem 39 st. Ještě, že jsem věřila sobě. Dala jsem mu sirup a čekám až teplota zmizí. Zatím mu jenom o půl stupně klesla. Doufám, že to budou jen ty zoubky i když nevím jestli při prořezávání těch zoubků bývá takhle vysoká teplota. Jinak ta „šestá nemoc“ to asi nebude. Myslím, že už jí měl. To bylo v dubnu kdy měl tři dny teplotu přes 38 st. a doktorka říkala, že je to jenom viróza a že by pak mohl mít vyrážku. Tu pak tedy naštěstí neměl.
Koupila jsem ještě předtím kaši Hami s příchutí malin a když to jedl Davídek poprvé, tak hned snědl celou porci co jsem mu připravila. Taky teď když vidí lžičku, tak už otvírá sám pusinku. Někdy si tedy vzpomene na prskání ale to už vím jak na něho. Včera večer ale už nic moc jíst nechtěl, takže zase kojím o 106.
Ohledně toho srazu ještě napíšu jestli budeme moct.

Mějte se všichni moc hezky a provádějte lumpárničky ale dávejte všichni na sebe pozor.

Pápá Davídek (7 měs.) a mamka Eva (24)

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 15.06.03 18:16

Ahojda Eden,

jejejej, my jsme s mamkou žádnou zprávu nedostaly, to je smůla! Jinak bych se určitě ozvala, na to se můžes spolehnout :). Kdyžtak to radši s mamkou pošlete po mailu (to mi poradila máma, hihi), ať víme, co se děje.

Jinak hehehe a hihihi na tu banánovou cedulku, to je fakt prima trik :))) Neprozradíš? ;).

Pa, já dneska musím, zrovna jsme dorazili z víkendu a nějak nestíháme… tedy mamka stíhá mě a nic jinýho :))). Ještě se ozvu.

Viki

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 15.06.03 18:34

Juuuuu, Evi, ja tady nejsem nejmladsi…! A Ty taky nic nereknes a klidne me v tom nechas;))) Tvoje maminka asi neni z Francie, ze ( ze k vam lita…)?
Moc pusinek Davidkovi od Eden a k tomu prani brzkeho uzdraveni!!!
 Dita

klaraja
Kecalka 454 příspěvků 15.06.03 21:41

Ahojky, děkuju za posilu :o)
jo jo, mamka to byla - ta průzkumnice.A jako by ji nestačilo na jedny šaty,hnedky mi šátrala v puse zas, že prý slyší cinkat něco nahoře…jo prd! Za prv z druhýho zoubku už se stejně neoblíkne a pak - jedno zubu byla až dost. zatím stačilo…
Tak papa Kubík
P.S. od mamky: Bylo to strašně dojemný, přítel po téhle zprávě slzel a opravdu nenápaně zanechal příspěvek na „nové šaty“.....je to hezké být mamkou :o))

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 15.06.03 22:00

Ahoj holky,
opravdu mohu potvrdit, že zoubek našla Klárka, ale i tak jsem první zacinkání slyšela i já. Společně jsme zrovna svačili a tak jsem Vojtovi taky trochu zašmejdila v pusině, ale se silikonovou lžičkou nic nezmůžu. Musela jsem si tedy alespoň jít ke Kubíčkovi šáhnout do pusinky, jaké je to po hmatu najít čerstvě prořízlý zub, no, už se moc těším.
Jinak se už můžete ke Kubíčkovi mrknout na nová fota.
Tak papa a novým zoubkům zdar
 Zuzka

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 16.06.03 01:31

Ahoj,
už jsi vyčistila kyblík? Mohu ti tedy také dodatečně popřát? Hooodně zdraví štěstí spokojenosti atp. a řádně lumpačivého, stále zdravého Šímu.
 Romana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 16.06.03 01:34

Chichi, pro upřesnění: vojáčci pochodují přímo do pusinky, kde statečně padnou za vlast. Ovečky přecházejí přes lávku a při jejich počítání se usíná. Tak na to Viki pozor, abys neusínala při jídle.
Johanka

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 16.06.03 02:19

narozky pro doplnění:
5. Terezka + mamka Zuzana /Zuzka-Terka *28.1.1974
3. 8. 2002 - 10:45 hod (3,59 kg, 50 cm)
http://rodina.cz/funik, (susana123@qu­ick.cz)
Neratovice (sociolog)

Milada01
Kecalka 174 příspěvků 16.06.03 08:44

Martino,
my Ti taky přejeme dodatečně všechno nejlepší k sobotním narozkám. Doufáme, že jsi to pořááááááááádně oslavila.
Milada a Adámek.

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 16.06.03 14:17

Ahojky,

musím se vám pochlubit dalšíma novýma fotečkama, tak až budete mít chviličku, tak zas zkoukněte rodina.cz/kotysek.
Mamka vám všem děkuje za přání k narozeninám a mám vám vyřídit, že tentokrát nebyl kyblík třeba… :o))).
Zatím pa Šimon

Zuzka-Terka
Stálice 69 příspěvků 16.06.03 14:18

Ahojtě zlobidýlka,

Hlásíme se vám po delší odmlce, byly jsme totiž u dědečka. Původně teda jenom na pár dní, ale pak jsme si prodloužily pobyt skoro na 2 týdny. V těch vedrech nám totiž bylo daleko líp na zahrádce, než v panelákovém bytě. I když teda, Johanko, na to vaše ?domácí peklo? absolutně nemáme. Máme naštěstí okna na sever, takže i v těch pařákách máme v bytě docela příjemně. Ale zahrádka je přece jenom zahrádka, tak jsme si jí pořádně užily (i když teda Vojtíškovy zažítky od moře, to musí být úplně jiná písnička). Já jsem se cachtala v bazénku, lezla si po spacáku i po travičce, a maminka si se mnou hrála nebo si vedle mě lehla a četla si (no, moc dlouho jsem jí to nikdy netrpěla, to je vám snad jasný). Taky se mi maminka pokusila uplíst věneček ze sedmikrásek, ale výsledek, upřímně řečeno, nic moc. Jednou jsem škubla a rozpadl se. No, chce to zase se dostat do cviku, už to hóóódně dlouho nedělala. Byly bysme u dědy klidně i dýl, ale už se nám začalo stýskat po tatínkovi.

No a teď se nestačíme divit, co se tady všechno za tu dobu zajímavého děje. Hlavně ta novina., že se koná slet Vrabčáčkova hejna. Jůůůů, to je geniální nápad!! Strašně rády bysme se taky zúčastnily, ale nevím ještě, jestli se nám to podaří zařídit. Popravdě, záleží to hlavně na spojení, jak se dá k Vrabčáčkům dostat. My jsme totiž úplně celá rodina nemobilní. Mamka řídí tak akorát kočár, a i to si musela několik dní trénovat. Naši se vždycky holedbali tím, že řidičák ani auto k životu naprosto nepotřebují ? do práce jezdí autobusem (dá se při tom číst), na dovolenou letadlem nebo vlakem (je to rychlejší, resp. romantičtější) a z flámu v Praze taxíkem (z jasných důvodů). Jenže pak jsem přibyla do rodiny JÁ, a jako mnoho a mnoho dalších postojů, i tenhle museli postupně revidovat, protože s mojí garderobou (viz. zde populární můj seznam) by se nějaké to auto sneslo. Jinak musíme pořád otravovat dědečka, aby nás ?přestěhoval?. Takže na pořadu dne jsou spory ? kdo že by si měl ten řidičák udělat - taťka (protože chlapi mají k řízení bližší vztah) nebo mamka (protože má čas teď na mateřské si ho udělat). Tak nevím, jak tohle dopadne.

Jíro, já mám taky knížku Zvířátka u nás doma. A taky ještě další díl Zvířátka v lese. A představ si, že ty obrázky malovala maminka mý nejlepší kámošky Inušky! Taky ty knížky mám od ní jako dárek (ale ona ty zvířátka nevybírala, jen malovala). Ale na svojí maminku musím píchnout, že si názvy některých těch zvířátek musela přečíst, protože je podle obrázku nepoznala (např. hranostaj nebo činčila).

K vaší diskusi o pitíčkách z minulého dílu můžu jen dodat ? voda převařená nebo nepřevařená, Kubík nebo jiná šťávička, čaj granulovaný či pytlíkový, slazený i neslazený ? k tomu všemu mám naprosto rovnocenný a spravedlivý přístup - všechno pravidelně končí ve výlevce. Pokud teplota nepřestoupí 30°C, nejsem ochotná si z ničeho ani cucnout, a v těch vedrech si tak maximálně vypláchnu pusinku. Jediný, co slavilo aspoň částečný úspěch byla normální perlivá voda z lahve. Pořád totiž pozoruju, jak z ní mamka pije, tak mě samozřejmě hrozně zajímalo, jak to chutná. A tak mi už zoufalá máma dala napít, a to bylo jediný, co mi docela chutnalo. Ale musí ta voda být přímo z flašky, ne z nějakýho přiblblýho hrnečku pro mimina.

Jinak, jak je teď tak hezky, a jsem tím pádem často bez plínky, rozšířila jsem svůj repertoár ?vyměšovacích? kousků, které jinak nepatřily mezi mé silné stránky ? povedlo se mi pár lumpáren jako malému miminku, ale pak jsem v tomhle ohledu byla spíš vzorná, čistotná holčička. Teď když jsem často ?dole bez?, jsem to ale rychle dohnala. Samozřejmě jsem několikrát počůrala spacák, to nic ale není, povedlo se mi dokonce jednou počůrat i dědečka, chichi. Zrovna mi sundal plínku a bavili se s mamkou o tom, že je nějaká moc suchá. Máma si hned na mě stěžovala, že je to tím, jak málo piju. Tak jsem jim musela dokázat, že mi žádný pitomý pití vůbec neschází, no, a odnesl to dědeček, hihi. No, ale nejlepší kousek byl, když jsem pokakala ohrádku. Vybrala jsem si samozřejmě chvilku, když šla máma vyndat prádlo z pračky, a během těch několika minutek jsem tu nálož za 3 dny dokázala rozmatlat úplně po všech hračkách, po síti ohrádky, a zrovna jsem chtěla i ochutnat, když se máma vrátila (fuj, fuj, fuj ? pozn. mamky). Škoda, snad se to příště podaří. Ale Eden, to tvoje číslo se značkovým bobkem, to je opravdu paráda! Byl to aspoň bobek Chiquita?

Teda Šimůnku, ty jsi měl ale hrozný den! To jsi si musel vybrat smůlu na dlouho dopředu. Ještě, že jsi v tom kočárku neseděl! To je strašná představa

Kačenko a Ondrášku, doufám, že už jste zase ve formě a po žádné nemoci není ani stopy. Nechci vám radit, ale nejlíp maminkám dokážete, že už jste úplně fit tím, že provedete nějakou kolosální neplechu. Pak budou mít určitě radost!

Toníčku, máš opravdu super trička, a taky výstižná a pravdivá (hlavně to o té mamince). Lezoucí Lucince a ?rakovi? Pilůtkovi posíláme 3× huráá a Kubíčkovi gratulace k prvnímu zoubku. Taky přejeme dodatečně všechno nejlepší k narozeninkám Viki, Barborce, Davídkovi a Šimůnkovi a mamince Martině (snad jsme nikoho nezapomněly).

Tak adios

Terezka (10 měsíců) a máma Zuzana (353 měsíců (fuj!))

Milada01
Kecalka 174 příspěvků 16.06.03 15:00

Ahoj Viki!
Děkuji za přání ke čtvrtečním narozeninám. Jsem zvědavý na své 10-ti měsíční míry, ale v té délce Tě budu asi těžko trumfovat!!! Uvidíme.
Pápá Adámek.

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 16.06.03 21:47

Ahoj mrňata,

zdraví Vás konečně regulérně po všech čtyřech lezoucí Lucinka! Ten Meresjevovský styl byl příliš náročný, tak jsem zvolila schůdnější cestu a konečně capkám jako pejsek. Kromě toho se vám musím pochlubit, že jsem ulomila víčko ze své oblíbené pamperskové krabice a sežrala kus etikety z flaštičky s dětským pleťovým mlíkem, kterou mi mamka dala na hraní, aby mě vůbec mohla přebalit. No ale věřím, Jiříčku, že ten pivní tácek byl chutnější, jen co se k nějakému dostanu, kus si uhryznu taky.

Strašně ráda bych vás všechny poznala osobně na vašem srazu, ale bohužel bydlím strašně daleko (až ve Vsetíně), takže pro mne zůstanete stále jen virtuálnímu kamarády. Nejblíže to máme asi k Ondrovi a pak k Toníčkovi, jinak tady snad ani nikdo z Moravy není.

Doufám, že marodci Johanka, Ondrášek a Kačenka jsou už úplně zdraví a Vojta si ten průjem taky odmarodil na dlouho dopředu. U nás pro změnu marodila mamka, ale o tom vám napíše sama.

Ondro, nebyl jsi náhodou na koupáku v Porubě? Tam je to moc krásné, až budu větší a budeme u babičky, určitě tam naši se mnou taky zaskočí!

Johanko, ty jsi ale čipera neúnavná, jak ale sledujeme aktivity Tvé mamky, je myslím, jasné, že Tvoje čipernost nebude mít příčinu v nelehkém prenatálním životě a předčasném porodu, ale že to bude zkrátka dědičné! Tímto děkujeme mamce Romaně za zaslaný seznámek a opravujeme datum jejího zrození na 9. ledna!

Verunko, mi taky ovoce chutná nejvíce, kaši (ani mléčnou) jsem zpočátku nechtěla vzít do huby, po týdnu jsem si zvykla. Pan Fořt by z Tebe měl radost!

Kubíku, gratulujeme k prvnímu zubu! A já tiše obdivuju Tvůj postýlkový kaskadérský kousek, který se mi asi nikdy nepovede. Na fotkách Ti to moc sluší a už od pohledu je jasné, že jsi pěkný čertík. (Klárko, Kubík, narozený na rozhraní Vah a Štíra bude asi opravdická osobnost, lidé narození na rozhraní znamení se nikdy v davu neztratí, ale vychovávat ho asi taky nebude nejjednodušší ú­kol.)

Vojtíšku, fotky z Tvé dovolené ve mně vzbudily touhu někam jet! Ale naši se mnou nechtějí zatím moc cestovat, prý z toho stejně prd mám, jenom by mě trápili v horku v autě, tak cestujeme akorát k babičce (60 km) a na sklonku léta možná pojedeme někam k Broumovu.

Tak pa, Lucka

A teď mamka:
V neděli jsem dostala zánět prsu, doktor mi předepsal antibiotika, do úterka už mi bylo fajn. No a ve středu ráno, přestože jsem brala antibiotika, jsem ten zánět měla ve druhém prsu. Doktor mi na to doporučil lihové obklady a ono to opravdu zabralo!Je to díky našemu zoubkovému kojení. Lucka vyloženě nekouše, ale ty zuby při kojení cítím často i bolestivě a Bepanthen nestíhá hojit. Přes klobouček se Lucka nepřisaje. Jelikož jsem během dvou měsíců měla zánět už podruhé, kdyby se opakoval, bude nejlepší ukončit laktaci, takže se psychicky připravuju na postupné odstavení. Kdybyste znaly některá nějaký fígl, jak dítěti „vysvětlit“, že nemá při kojení používat zuby, budu ráda :o).

Evi, od Davida, jak starý je Davídkův brácha? (Možná jsi o tom psala, teď nevím.) Musela jsi mít první dítě hodně brzo? Jinak je tady nejmladší mamina Stáňa, jestli dobře počítám, měla Terezku už ve 20?

Holky cestovatelky, moc rádi bychom s Luckou vyrazili někam na dovolenou, ale pořád mi není jasné, jak bychom to dělali se spaním (postýlku s sebou nepovezeme), jídlem (každý den přesnídávky nebo vařit a jak??) a hlavně prádlem, my doma její věci totiž co 3. den pereme - spoustu oblečků, bryndáků, plíny po koupání…). Proto by mě zajímaly Vaše zkušenosti a tipy a jak jste takové „všední“ věci vlastně na dovolené řešily Vy?

Eva

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 16.06.03 22:11

Ahoj Šímo,
hned jsem tě zkoukl a jsem moc rád, že ty povodně tě neodradily od toho, mít rád vodičku, já bych se na ni trochu zlobil, ale na druhou stranu budeš mít krásný nový pokojíček. A taky krásně ťapkáš, představ si, že já ještě ani nesedím, ale naštěstí mě moje mamka do toho netlačí, já jsem totiž pohodář a dám si na čas.
Vodičce zdar
Vojtíšek ml.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »