Z deníčku malého Vrabčáka - 41. týden

Rodičovství
  • emimino
  • 20.06.03

Poslušně hlásím pátý zub! Minule jsme hlásili čtyři a hned druhý den se mi začala prokousávat jednička vvpravo nahoře. Akorát mám ještě nahoře díru, chybí jednička vlevo. A jelikož mám pořád každý zoubek jinak veliký, tak jsem stále kolozubka dokonalá :o))

Když jsme byli u babičky, tak tam byla jedna teta a chtěla zoubky ukázat. A mamka jí říkala, že si mě musí rozesmát. Tak teta na mě udělala budliky budliky a já se strááášlivě rozplakal jako už dlouho ne :o)) Ale účel to splnilo, zoubky viděla. A ještě se omlouvala, ať teda prominu, ale ostatní se smějou :o))
Poslední dobou už se cizích lidí nebojím a bulím málokdy, tohle byla výjimka. Když jsme s taťkou v té zahradní restauraci tak se tam na každého směju. Třeba se táta bavil s jedním strejdou a já se na něj pořád smál - hehe, byl totiž úplně holohlavej, tak jsem byl rád, že konečně má někdo míň vlasů než já :o)) A tak mě táta k němu dal pochovat, hoho tak to se mi líbilo, z rozepnutý košile mu totiž koukala spousta chlupů, úplnej medvěd :o) Tak jsem ho za ně pořádně vykrákal a pak jsem dal tátovi ty chlupy ochutnat, ale nelíbilo se mu to :o)

Taky mě naši vzali na dětské hřišťátko. Nejdřív se mnou máma jezdila na kolotoči, pak jsme se houpali na houpačce a nejvíc se mi líbila klouzačka. Akorát všude musela máma se mnou, protože sám bych ještě žuchnul. Tak se mamka bála, aby to s náma nespadlo, a jak se to točilo tak jí pak bylo trošku šoufl. Hehe to mně ne, já bych se točil a houpal pořád :o)

My máme v bytě všechny kytky moc vysoko, takže na ně nemůžu. Haha, ale jsou to kámošky, když nemůžu já za nima, jdou ony za mnou. Jedna kytka pustila dolů šlahoun a hned jsem za něj tahal, kus jsem uškubl a málem celou kytku strhnul dolů. Ale mamka zařvala a zachránila to. Pak se jedna plazivka snažila dolézt ke mně do ohrádky, ale mamka to zase zblejskla a namotala ji tam kam patří. Taky mi postýlku odtáhli od té juky a je za barikádou, tak k ní taky nemůžu, ach jo. Tak botanik ze mne asi nebude.
Ale venku ochutnávám travičku a lupení hned jak máma zaleze do baráku, hehe. Ale pak mi to sebere a říká, že nejsem králíček. Dokonce mamka upravila jednu písničku: šla Nanynka do zelí, natrhala lupení, lupeníčka. Přišel na ni Jiříček sežral jí to lupení tytyty ty to budeš platiti :o) Když už jsme u těch písniček tak ještě zpívá Ach synku synku dej mi pusinku, tak doufám, že aspoň nějakou se naučím správně :o)

Už krásně ťapkám okolo gauče, hehe zjistil jsem, že takhle jde dobře obejít barikáda. Stolek má totiž moc široké nohy, takže pod ním nepodlezu, ale když stojím, tak se tam pěkně vejdu a celý gauč hezky obejdu. Taky ťapkám s mámou po kuchyni - dolezu k ní, chytnu se jí za lýtka, stoupnu si a ťapáme spolu jako vláček :o)) Když mám nějakou hračku a rozhodnu se přemístit nebo mě mamka zavolá, tak se rozběhnu po čtyřech a táhnu to za sebou, tomu se máma hrozně směje. A hrozně rád jí kradu brýle a sponku do vlasů, to se jí obzvlášť nelíbí, protože ji to hrozně tahá, tak mi sponku radši vydá dobrovolně, che.
No ale taky už jsem měl karamboly. Nejdřív jsem zcela nevinně upadl (jenom ze sedu) a zrovna tam leželo autíčko, tak jsem měl červený šrám pod očíčkem a na obočí. A při další nehodě dokonce tekla krev, to jsem upadl v kuchyni na záda (já většinou padám ze sedu když ztratím rovnováhu) a asi jsem se kousnul, protože jsem měl krev na dásničce. Ale naštěstí ani jedno moc nebolelo, mamka mi to pofoukala a mohl jsem řádit dál :o) A teď mám často vystrčený jazyk ven, tak se máma bojí, že si ho ukousnu :o)

Jo a mamka konečně našla tu schovanou osmičku z puzzlů. Hihi, hledala totiž manikůru a jelikož naposledy jsem s ní byl vidět já u gauče, tak se podívala pod něj. No podívala, ona ta škvíra pod ním je malá (ideální schovávačka), tak si musela lehnout na zem a šťourat tam vařečkou, hehe. A tam bylo věcí! Kromě zmíněné osmičky a manikůry ještě jedna moje knížka, chrastítko a korkový tácek pod skleničku. Hihihi.

Mamka si ztěžuje, že už je docela těžké mě vykoupat. Já si totiž pořád stoupám a pak mi to podjede a žuchám a je pěkná dřina mě udržet. Když je teplo, tak mě máma koupe venku v lavorku, kde sedím a lehnout se tam nevejdu (i když jednou mi to podjelo, nohy mi vyletěly a sletěl jsem do vody, naštěstí jí bylo málo, takže jsem se nepotopil a mamka mě hned zachránila), hoho kde jsou ty časy, kdy jsem se do toho lavoru vešel celý na dýlku. Taky mamka zkoušela mě koupat ve sprchový vaničce (zas tak malá není, asi metr na metr a 40 cm hluboká), jenže mně se hrozně líbil špunt a pořád jsem ho vytahoval a všechna voda mi utekla, tak bylo po koupání. Takže se pořád koupu v malé vaničce, už si tam nelehnu ani náhodou, tak mě mamka nechá dokud sedím a jakmile si začnu stoupat, jdu ven. Na přebalováku řádím taky, oblíknout mě je výkon hodný uznání, takže přes den mě máma přebaluje v obýváku na zemi.

Já už se dost často probouzím bez bulení. Teda ráno mezi tou třetí a pátou hodinou, když vstávám na mlíčko, tak zavrním, mamka hned letí do kuchyně, ale než to ohřeje, tak už stojím v postýlce a hrozně ječím. Pak jdu ještě spinkat a mezi 6-7 už se budím definitivně. To si stoupnu a hodím na mámu ten nejlíbeznější úsměv. Bohužel ho neopětuje, většinou řekne ježišmarja víš kolik je hodin? No jo jenže mi musí vyměnit plínku a dát mě vykakat, ale pak mě šoupne zpět do postýlky a ještě se snaží spát (hoho, myslíte že u mýho povykování se jí to daří? ani náhodou!). Ale zase spinkám dobře dopoledne, v sobotu dokonce dvě hodiny. A když se hezky do růžova vyspinkám tak se pak probudím a začnu se smát a v leže koukám na mamku a dělá na mě ksichtíky, takhle vydržím klidně ještě deset minut ležet. A pak si sednu a jdu si hrát - nejdřív vysypu z krabice všechny hračky, pak krabici vyhodím z ohrádky ven a hraju si. Vštšinou spinkám ještě tak hodinu odpoledne, takže za celý den dohromady asi 12-13 hodin. Jednou takhle ráno mi máma do postýlky naházela další plyšáky, se kterýma jsem si ještě nehrál a snažila se spát. Jenže za chvíli zjistila, že jsem podezřele ticho, tak na mě koukla. Chacha, jeden plyšák měl na bačkůrkách žlutý bambulky a ty jsem uhryznul a spokojeně jsem si je cupoval a žvýkal :o)

Ty koťátka u babičky už hrozně vyrostly. Už krásně ťapají a jsou moc miloučký. Tak jim dělám malá malá, no občas je taky pěkně zatahám za ocásek nebo za tlapičku. Když jsou u nás na dece tak se pak klidně rozhodnu, že si stoupnu a vůbec mi nevadí, že si stoupám na kočičku, tak je mamka pořád musí hlídat. A prý pištím stejně jako oni, tak jsem taky koťátko, hehe.

Já sem mamku tentokrát vůbec nepustím, tak vám napíšu pár vzkazíků: Drobečkovi je 15 týdnů a ve čtvrtek jdou na kontrolu, tak vám napíše novinky příští týden. A už s taťkou vybrali pro drobka jméno. Ale já smím jenom říct, že když je mu těch 15 tak ať to bude kluk nebo holka tak bude mít svátek patnáctého, ale neprozradím, který měsíc, to musíte uhádnout :o)
A ještě mám vyřídit, že se těšíme na srazík a mamka se ještě v pátek ozve účastníkům mailem.

Tak to je tentokrát vše, mějte se príma a papa
Jíra, Jiřina a drobeček

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 20.06.03 23:37

Ahojky mimískové!

Tento týdem sem dostal novou přezdívku,vymyslela jí Terezka, a tak mi teď doma říkají Digimon! Dogimon proto,že mi to teď hrozně povídá,melu a melu,nic mi není rozumět a když se dostanu do největší ráže,tak křičím digi,digi,digi,di­gi!!!!
Náhodou už ale umím několik slov:hlavně táta - používám nejčastěji, při mávání volám taky tá tá, tá tá (mávám vehementně každou chvíli,moc mě to baví), když dělám ty ty ty říkám u toho opět tá tá tá, pak ještě ukazuji a říkám ta jako že tam je zrovna nějaká zajímavá věc, když mi nechtějí dát papat a sami se nacpávájí volám naštvaně nam nam nam a ve chvíli největší zoufalosti a opuštěnosti naříkám a volám mamamam!
Taky sem se stal doma pánem všech světel! Lidičky,já vám přišel na to,jak se to světlýlko dělá! To musíte najít takovou maličkou krabičku na zdi,většinou je blízko toho světýlka, a do ní musíte usilovně mlátit ručičkou anebo šťourat prstíkem, až se vám konečně podaří rozsvítit! To je radosti,nadšeně pak výskám jejejej a pokouším se světýlko zase zhasnout a zase rozsvítit a tak pořád dokola,dokud neobejdem všechna světýlka v bytě, naučil mě to tatínek a teď má velkou radost že mě musí pěkně nosit od jedné světýlkové krabičky ke druhé. A vložnici se nám dokonce světýlko pěkně houpe a tak ráno hned jak vstanu (6,00 - 6,30 hod.), vyžaduji pěkně zahoupat lustříčkem a to samozřejmě několikrát za sebou - opět mi to ukázal můj milovaný tatínek k velké radosti maminky,která se mnou musí ráno místo spaní houpat světýlečko,hi,hi,hi.
A co vám ostatním mimískům říká hudba? Já rozhodně zbožňuji cokoliv,co vydává nějaký zvuk.Dokonce jsem zjistil,odkud tu hudbu pouštějí a tak si stoupnu v obýváku k té černé krabici co má všude plno čudlíčků - jejich mačkání se mi ještě nedaří,ale určitě na tom rychle zapracuju, a dožaduju se puštění nějaký pořádný muziky. Otočím si kolečkem abych to pořádně slyšel,mamka ze mě šílí a neustále se pokouší dát hudbu míň nahlas,ale já si hned zase přidám pár decibelů,ať to stojí za to! Tak si poslouchám a tančím,pěkně pohupuju zadečkem,občas si na zadeček kecnu,ale to pak aspoň mávám zběsile ručičkama do všech stran.

Hádáme s maminkou Drobečkovo jméno,je to opravdu těžké. Jestli má mít Drobeček, ať už chlapeček nebo holčička svátek patnáctého ten samý měsíc,pak by to mohl být jedině Radan či Radana? Ale pravděpodobnější varinta nás napadá tahle: Jírovo sestřička bude Jiřinka po mamince a bráška pak už jedině Vít nebo Jindřich (Leopold snad ne). No,ale teď nás napadá ještě sestřička Jindřiška,jestli teda nemá svůj vlastní svátek někdy jindy. Tak hádejte a pište,sme opravdu napnutí,jak to vlastně doopravdy je.

A nakonec ještě jednou gratulujeme slovenskému kamarádovi Tomáškovi k prvním krůčkům. To kdyby si to náhodou nepřečetl v minulém Vrabčákovi,napsali jsme totiž gratulaci a pak objevili Vrabčáka nového.

Tak všem lumpárnám zdar,mě se tenhle týden nic mimořádného nepovedlo,pár pádů na hlavu a pokusy o sežřání pár papírků či jiných pozemních dobrůtek ani nepočítám.

Ahóóóóóóój Vojtíšek st. a Stáňa - to jako moje mamka,nevim, proč se sem podepisuje,když dneska nic nenapsala!

 
Milada01
Kecalka 174 příspěvků 21.06.03 00:04

Ahoj Jíro a ostatní vrabčáci!!!

Jíro, gratuluji k pátému zoubku, já stále zůstávám u svých čtyřech jedniček. A taky k chození kolem gauče, stejně tak Tomáškovi k prvním krůčkům a vůbec všem ostatním k novým dovednostem.

Předevčírem jsem oslavil své malé desáté narozeniny a při té příležitosti jsem se začal plazit směrem dopředu, ale nejvíc mi stejně jde válení sudů. Mám teď novou hračku, která hodně baví i mamku, a to jsou prázdné kelímky od jogurtů. Mamka mi z nich staví hrad v různých částech pokoje, já se tam vždycky dovalím, jeden ze spodních kelímků vezmu do ruky a ono se to celé tak krásně zboří!! Pak mě taky baví okousávat puzzle a rozbíjet hrazdičku (myšleno doslova, protože má obrovskou sílu v rukách, takže s ní tak dlouho cloumá, až se rozloží na části pozn. mamka).

Včera se mi podařilo hryznout mamku do stehna, až vyjekla. Ona se teda vymlouvala, že to nebylo ani tak bolestí jako leknutím, jelikož to nečekala, ale červenou skvrnu tam měla ještě dnes ráno. Taky jsem ji dvakrát praštil do nosu, ale podruhé už se tvářila dost naštvaně, asi ji to fakt bolelo.

A moje desetiměsíční míry ? 10,40kg a 74cm (Viky, jsi fakt o 1cm větší; Šimůnek bude lepší partie). Když mně pan doktor poslouchal srdíčko, tak jsem řval jak tur, i když mě tentokrát nijak netrápili.

Jíro, naše mamky mají stejné obavy. Já totiž v sedě ještě občas vrávorám a jelikož mám taky často vystrčený jazyk, mamka má strach, abych si ho nepřikousnul. Taky už otvírám skříňky na obývákové stěně, ale jelikož jsem v poloze pasení koníčků, tak si vlastním tělem bráním v jejich otevření, mamka na ty otvírací čudlíky dala gumičky a já mám po legraci.

To je škoda, že se nekoná srazík, už jsme se těšili na zprávy z něj. Jestli se bude konání opakovat, tak bychom se určitě někdy také přijeli podívat.

Pro dnešek končím, ještě něco napíše mamka a taky se chystá přidat nějaké fotky do albíčka, tak doufám, že u toho nebude nadávat jako minule, že se jí to neřadí za sebou.

Adámek 10měsíců

Ahojte!
Evi, k tomu zoubkovému kojení. Mě nedávno Adámek taky kousnul, až jsem měla na bradavce otisk zubů, tak jsem na něj zvýšila hlas a už mu nedala napít. Při večerním kojení, když hned neusne (což je poslední dobou každý den), to vypadá tak, že chvilku pije, pak se převaluje (zřejmě vybíjí přebytečnou energii), přitočí se ke mně, tu mě hryzne do ruky, tu do nohy, pak se dovalí zase k prsu a pije a tak pořád dokola dokud neusne. Dnes si ale jen tak žužlal, a to už jsem tušila nějakou lišárnu a taky že jo ? kousnul mě, i když tentokrát ne tolik. Tak jsem ho vzala, položila do postýlky a odešla. Brečel ještě půl hodiny a když jsme se pak na něj s manželem šli podívat, ležel na břichu úplně obráceně, padl vysílením a zatím spí. Je to těžké, jak to těm prckům vysvětlit, někdo tvrdí, že stačí dát jednou důrazně najevo, že tohle se nesmí, ale u nás to nepomohlo.
Zdravím všechny kojící i nekojící mamky a kráčím do hajan.
Milada.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 21.06.03 02:03

Milá písklata i s maminkami,
moc mě mrzí, že se nám první srazík nezadařil. Teď jsem ověřila, že nápad s parníkem je zatím stále pasé. Pražská paroplavba, která tyto linky zajišťovala, bude fungovat až od 1.8. a není zaručeno, že patřičné přístaviště bude fungovat, od Zbraslavi by to s kočárkem bylo na celodenní výlet (tj. vyrazit v 9 hod. první lodí, sraz po 14 hodině totál. vyčerpané a vyprahlé - chichi). Ale vláček je pohodová záležitost. Takže se přimlouvám za brzký nový termín, myslím že cca 10 dní dopředu bychom se mohli začít domlouvat, ale jsem například i pro takovou nehoráznost, jako je příští týden. Ať si na nás tady neukazují, že jsme ostudy, co se nedokážou sejít. :-)
Případný déšť Johanka miluje a k nádraží si ho užije tak akorát (aby nebyla skrz naskrz, neboť v prudké bouřce má tendenci vystrkovat z kočáru ruce i čumáček na kontrolu frekvence kapek). Dalším řešením je umístit mimčo do šátku na bříško pod pláštěnku a kočárek nafest zakrýt třeba igelitem. Takže zbývá jediný problém: ať už má proboha ten zub venku, nebo co ji to trápí. Po dvou dnech, kdy dělala, jako že ona přeci nikdy nemocná nemůže být, tak dnes už zase teplotila a fňukala.
Tudíž se ani nehlásila, že chce přidat nějakou rošťárnu. Akorát na ni musím prozradit - sama o tom ještě neví - že chodí!!! Chichichi.
Tak jako občas stojí, protože se zapomene držet, tak dnes udělala 2,5 samostatného kroku od křesla ke stolku. Držela totiž oběma rukama mašinku a zapomněla se přidržet skříňky vedle, jak to běžně dělá.
Když jsem začala povykovat, jaká že je šikulka, tak na mě nechápavě koukala a při následných pokusech ?pojď k mamince? se rozhlédla, sedla si na bobek a poctivě dokolenovala. Prostě Tomášek je king, Johanka leda tak Kingkong ? opice jedna.
Jířo, zrovna jsem zjistila, že u pilůtků se taky vesele komolí písničky, představ si, že tu o Johaně, co našla zub a pak málem přišla o chlup z drdolu, Vojtíšek sice bude znát, ale s dlouhonohou Zuzanou, čím to asi je? Pak jsi mi ještě připomněla období břišních křečků, kdy jsem natřásajíce ubrečenou a svíjející se Johanku zpívala na melodii Jen mi dudáčku… Jen mi prdísku zapr zaprdej… šlo však jen o zbožné a nevyslyšené přání.
Ještě se musím něčím pochlubit, umím už Johanu přebalit v jakékoli pozici ? vleže na boku zkrouceně do paragrafu, na kolenou, v polostoje, zdrhající vpřed, či zavrtávající se mi prdelkou či hlavičkou do břicha. Tak očekávám gratulace. No řekněte, že by bylo od Johanky vysloveně nefér, kdyby teď začala chodit na nočník.
Taky jsme s Johankou ocenily foto Hlídací Eden, Šímu Pampalíniho, autopanenku Viki a všechna další fota. My budeme přidávat něco nového příští týden ? v pondělí bude prý vyvoláno.
Johanka se ozve, jakmile doteplůtkuje (jsem zvědavá, zda to bude ta pětka vpravo dole ? boule je to velká ? anebo zda ještě zflekatí). Zatím ji držím zkrátka, na Ibalgin si zvykla velice rychle, dnes jsem měla pocit, že ty řevy před spaním bylo jen závislácké vyvolávání jahodové ňamky.
Tak se maminky a batýsci pěkně opatrujte, vzájemně se nadále škádlete, neboť co se škádlívá,… (kousání k tomu patří taky, chybí mi na ruce kus masa ? jizva jako od zmije jedovaté)
Romana a Johanka (už skoro 11m)

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 21.06.03 02:25

Ahoj kamarádky a kamarádi,

zdravím všechny po týdnu a doufám, že nemoci fuj fuj už utekly před vaším temperamentem a kolotoč lumpačení rozjíždíte opět naplno.

A jelikož mamka má ten kouzelný seznam, přejeme všechno nej nej k narozeninám oslavencům nadcházejícího týdne: Kačence (k malým 13., když jsme ty 1. velké nestíhaly), Ondráškovi a Johance k pidi jedenáctce a Kubíkovi a Vojtíškovi Pilůtkovi ke šťastné 7.

Já se musím pochlubit, že jsem konečně přišla na to, k čemu je dobré lezení (budu mu teď dělat velký marketing ? hehe, to mám asi po mámě ? aby nelezci měli nějakou motivaci :). Lezení je totiž dobrý k tomu, abyste mohli (aspoň chvilku) dělat všechny ty NENENE věci ? mezi moje nejoblíbenější a taky nejzakazovanější patří úklid pod taťkovým psacím stolem. Jestli jste ještě nezkusili z řady vytáhnout šanon a řádně ho miminko-batolecím způsobem neprozkoumali, ihned to udělejte! Příště už se tam možná nedostanete a takový věci jako je faktura, leasingová smlouva nebo objednávka chutnají mnohem líp než všechny ty papíry, které vám půjčí za bdělého dozoru dospělé osoby ;). Taky jsem prozkoumala kuchyň, i když tam je jen prolejzačka pod stolem a židlema, odpaďák máme bohužel ve skříňce, objevila jsem aspoň spodní šuplík pod sporákem, kde jsou plechy (moc velký a těžký), ale i roličky pečícího papíru a alobalu. Tímto musím potvrdit, že alobal je k nezaplacení, kam se na to hrabou nějaký obyčejný hračky. Taky tam byla rolička nějaký smršťovací fólie, ale než jsem zjistila, jak se rozmršťuje, byla mi za hlasitých protestů z mé strany odebrána.

A mamka mi provedla tu nejhorší věc, co mohla ? představte si, že si v pátek vymkla kotník (chtěla být za dámu, hehe) a nemůže řídit auto, takže nemůžeme na Vrabčáčkovský sraz? No nenaštvalo by vás to? I když nakonec nemohl skoro nikdo, těšila jsem se, že poznám aspoň Jíru a Drobečka a ani to mi nevyjde, ach jo?

Ovšem díky té bolavé noze bude mamka asi víc ležet (aspoň doufám), takže ji budu moci celé dny pořádně mordovat a taky trénovat svoji novou disciplínu ? hod na cíl. Z postýlky už se mi to celkem vede, mamku jsem chrastítkem trefila skoro do oka a tátu, protože se tomu smál, zákeřně zezadu do týla. Pak už se tolik nesmál :))).

A konečně se mi povedl kakací kousek ? tedy, na vás nemám, ale i tak? mamka mi pěkně sundala na zemi plínku a nechala větrat zadeček. A než došla vyhodit plínku, šup a byla šíša na podlaze. Chtěla jsem ji bleskurychle prozkoumat, ale máma byla rychlejší a sebrala mi ji, takže zase nevím, co to vlastně kakám.

Ještě jsem chtěla pochválit Eden za nové fotečky ? ten hlídací pejsek u dveří je fakt dojemnej, doufám, že tě občas nechají taky spinkat v měkké postýlce nebo ti aspoň koupí takový ten polstrovaný psí pelíšek! :) Doufáme s mamkou, že jste se moc nevyudili ve čtvrtek, když kolem Marseille hořely lesy, viděly jsme to ve zprávách a byl to děs běs. Prý ale foukalo od moře, tak to k vám snad nedošlo, moc jsme na vás s mamkou myslely.

No, vypadá to, že ?přečíst zbytek?? se nevyhneme, protože se sem ještě cpe mamka. Takže zdatné zlobeníčko a papa,

Viki (10 m)

Holky, kvapem se nám blíží 1. narozeniny a s tím i potřeba uplácat nějaký pro miminka (pardón, batolata) vhodný dort. Nemáte nějaké tipy? Já zatím přemýšlím o takovém tom ze zakysané smetany, piškotů a ovoce, aby se v něm Viki mohla pořádně popatlat. A taky tipy na dárky by se mi hodily, zatím mě napadl jenom nočník (to je houby dárek) a bubínek (to je klasika). Podotýkám, že :,-(u nářadí na písek už máme :)).

Jinak, Jiřinko, ty jména pro Drobečka určitě budu tipovat, ale nejdřív zítra, dneska už je kapku pozdě :).

 
klaraja
Kecalka 454 příspěvků 21.06.03 07:23

Ahojky kámošáci
tak jsem vám hned na začátku chtěl poslat pozdrav na srazík, protože je sobota a taky jsem chtěl zazávidět…ale teď mi mamka říká, že srazík není :o(( Copak se stalo? Doufám, že v tom je jen počasí (ale dnes je bezva) a ne nějaká nemoc ošklivka. I když se tedy nebudeme účasnit ani dalších pokusů, přeci jen se přimlouváme za velmi brzké zopakování.
No a protože je už po 7 ráno a vy všichni jste už na nohou, tak já musím taky…mamiiiii, chci ven z postýlky !!!!!
Papa Kubík (8m)
P.S. Tak jen malá zpráva : máme druhý zub. Pa Klára

 
vercasvob
Stálice 93 příspěvků 21.06.03 09:44

Nazdárek Lumpíci,
Koukám,že ne jenom moje maminka je nemocná,cpe se antibiotikama a pořád kašle a smrká.Po těch vedrech se prý není čemu divit,nejvíce ted´řádí angíny.Snad se nám nakonec podaří se s Vámi všemi poznat.
Ve středu jsem byla u doktorky jsem proti Vám drobek,měřím 70 cm a vážím 7.950 kg.Zoubků mám osm a kouká mi jedna špička ze stoličky:o))
Ve čtvrtek jsme byly na vítání občánků,ze všeho nejvíc se mi líbila mámy kytka,kterou dostala.
Hlásím se do klubu „padlých“,nepadla jsem sice sama,ale když jsme byli na chatě,tak se mnou máma upadla na schodech do patra.Nesla mě na boku a podjela jí noha,tak jsme sjeli spolu asi 6 schodů.Sice jsem strašně ječela,ale nestalo se mi vůbec nic.Zato máma…má sedřený loket a naražený zadek s krásnejma obrovskejma modřinama.Na chatě to bylo bezva celý den jsem lezla venku v trávě,koupala se s Kristýnkou v bazénku,houpala se na houpačce.
Taky jsem přišla na dobrou hru,dělám při jídle že mám strašnou žízeń a když mi dá maminka napít tak si ten hrníček vezmu a hodím ho na zem.Z té vysoké židličky je to krásná rána,ale jí se to nelíbí,prý už mám ten hrneček prasklý:o))
S tím stoupáním je to bezva už si stoupnu všude a jsem na sebe moc opatrná,abych se nebouchla,tak když si chci sednout,tak nejdřív opatrně spustím na zem ručičku a pak pomalu sjedu dolů.Na zadeček to bolí to vím jak od mámy,tak i od Vás.
Moc ráda jezdím v košíku při nakupování,věci v regálech mě moc nezajímají,protože mám plné ruce i pusu toho řetízku co tam je na vozíku:o))
Dokonce jsem doma objevila zrcadlo jen pro mě,mám ho pod vanou a tak se pořád kochám.(jde o nahlížecí otvor pod vanou s nerezovým krytem)
Moc se mi líbíš Eden na té fotce jak spíš u dveří,no vidíš to by mě ani nenapadlo hlídat si jí takhle,nemáš chybu!!!
Viky,moc Ti závidím ty tvé blondaté lokýnky,jsi krásný andílek.Mě ty vlásky také začínají pomalu růst,nejrychleji mi rostou nahoře a tak mi tam trčí,že to vypadá jako kdyby mi máma česala na kohouta:o))
Tak se mějte fajn já jdu zase prozkoumávat okolí…
Ahoj Barborka 10 měsíců

Ještě chci napsat k tomu kousání při kojení,Barborka mě ještě občas kousne,ale spíš je to tím,že u toho usne a že se „zapomene“,nebo taky u toho blbne.Já jí vždy řeknu že mě to bolí a že se to nedělá,prý tomu ty děti rozumí a pochopí to.Ale každé dítě je jiné a …
Díky za rady s uspáváním večer je to v pohodě,ale přes den pořád zlobí,usne bud jen u prsu nebo jí tam nechám a ona tam sedí a bud si hraje a „nepadne“,nebo rovnou řve a „nepadne“.Vstane v 7 hodin a usne mi až v 11 spí hodinu a pak už mi neusne a jde spát v 19 hod.Není to pravidlo ale max.spí přes den hodinu a půl vyjímečně dvě hodiny.
Vše nemocným maminám přeji brzké uzdravení!
Ahoj Verča 27
nar.17.3.1976
bydlíme na Zbraslavi

 
vercasvob
Stálice 93 příspěvků 21.06.03 09:52

Ještě jsme zapoměly:
Jíro gratulace k dalšímu zoubku!
Johanko a Tomášku gratulujeme k prvním krůčkům!
Barborka a Verča

 
Jirina
Extra třída :D 13525 příspěvků 21.06.03 10:51

Ahojky všichni,

včera tu ještě nový díl deníčku nebyl (někde se cestou zadrhnul), tak jsem vám psala ještě do minulého dílu. Pro jistotu informaci o odvolání srazu zkopíruju i sem:

Jelikož se z maminek stali marodi, invalidi a rekonvalescenti, sraz vrabčákova hejna se odkládá. Na kdy? Termíny navrhněte vy, snad se na nějakém shodneme. Doufám, že pak už budou všichni zdrávi a bude vhodné počasí.

Jen možná nastane zádrhel - během léta se u nás bude kopat vodovod a kanalizace a nějaký čas bude uzavřena hlavní příjezdová cesta, takže cesta z Prahy sem povede oklikou asi o 15 km delší. Bohužel nikdo neví, do kdy to bude, pouze se ví, že se začne na začátku července :o(
Ale dá se sem dojet i vlakem a ten snad žádnou výluku nechystá.

Pokud máte někdo zájem o sraz a stále netušíte místo konání, ozvěte se, prozradím vám to osobní zprávou nebo mailem.

Snad to napodruhé vyjde.
Jiřina a Jíra

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 21.06.03 11:13

Ahoj Jiřinko,

hehe, dlouho jsem to nevydržela, Viki zrovna spí, a tak jsem si projela kalendář. Vzhledem k tomu, že Drobeček bude zimňátko a bude mít narozeniny a Vánoce blízko sebe, tak mu určitě svátek uděláte v polovině roku, že jo? :))) (vědma jedna)

Takže moje tipy: Vítek nebo Hanička - už jsem zvědavá na tajenku :)

Bublina (s omluvou, že včera nepodepsaná, asi jsem si nevymkla jenom kotník, ale i mozek)

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 21.06.03 11:16

Ahoj Adámku Kousale,

ty tu mamku tedy moříš, já mám zuby teď na tu postýlku a na ohrádku a taky s nima bezvadně skřípu (mamka může vyletět z kůže, hehe).

Páni, ty jsi kus chlapa, ten jeden cm není žádný rozdíl, hlavně, když vidíme, jak se v těch ordinacích měří. Už se těšíme na fotečky a gratulujeme k pohybu… od plazení je k lezení jen kousek (dneska už to vím).

Papa, Viki

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 21.06.03 11:20

Ahoj Romano,

blahopřání Johance k chození - to si k těm pidinarozkám dala bezva dárek.

Já hlásím, že příští víkend na případný sraz taky můžu, ty další dva (první červencové) máme cestování po babičkách a po horách (týden v Krkonoších, juchú), takže pak až po polovině července.

Johance přejeme, ať se Kingkong brzy doteplotkuje a napíše, jak zase lumpačí.

Bublina

 
Jirina
Extra třída :D 13525 příspěvků 21.06.03 11:43

Ahoj Milado,
můžu se zeptat, odkud jste? Já pořád tápu, někdy mi přijde, že z Prahy, někdy zase že úplně odněkud z daleka. Hehe, daří se Ti mlžit dokonale :o) Ale já mám dojem, že jsi rodila v Krči, takže to musí být někde blízko, ne? Jestli to nechceš veřejně prozradit ze stejného důvodu jako já, tak aspoň naznač směr nebo pošli osobní zprávu :o)

Ahoj zvědavá Jiřina

 
vercasvob
Stálice 93 příspěvků 21.06.03 11:44

Ahoj,
ještě k tomu srazíku,příští víkend by nás tam neměl kdo odvézt,jinak je nám jedno kdy,hlavně aby zas na někoho neskočila nějaká nemoc:o)))
Ještě jeden dotaz mám na kojící maminky,do kdy chcete kojit?
Všechny mé kamarádky až na jednu mají děti odstavené tak od osmi měsíců.Já bych ráda kojila aspon do roka a půl a koukají na mě jak na exota.
Já vidím velikou výhodu v tom,že je to pohodlné,ale hlavně nechytne všechny rýmy od té starší/a že měla rýmu od září až do jara s přestávkami/a když už něco chytne tak je u ní lepší průběh nemoci.

Ještě jsem si všimla,že se mi o dost během 14 dní zmenšila prsa,tak nevím jestli je to normální,nebo jestli si pije mín,nebo jestli je ještě nějaká mléčná krize?
Zatím ahoj Verča

 
Jirina
Extra třída :D 13525 příspěvků 21.06.03 11:44

Ahoj Stáňo,
upřesňuji - drobeček kluk bude mít svátek patnáctého jiný měsíc než drobeček holka :o)) A určitě to nebude po mamince, takže únor můžete vynechat - Jiříček, Jiřina a Jiřinka už by fakt bylo moc :o))
Jedno ze jmen jsi trefila, tak zkoušej dál :o))
 Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13525 příspěvků 21.06.03 11:46

Chichi, taky jedna trefa, ale neprozdradím, jestli stejná jako u Stáni :o))
A dedukce se svátkem daleko od Vánoc a narozenin je naprosto správná :o))
 Jiřina

 
vercasvob
Stálice 93 příspěvků 21.06.03 11:55

Ahoj Jiřinko,
já tipuji Vítka a Haničku. Čau Verča

 
vercasvob
Stálice 93 příspěvků 21.06.03 11:57

Oprava pro holčičku Terezka a kluk Vítek
Verča

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 21.06.03 12:36

Já když jsem projížděla nabídku, tak jsem dospěla ke kombinaci Stáni a Bubliny (přísahám, že nezávisle na nich :-)))) a napadlo mě, že k Jiříkovi by se hodil Jindřich. Z holčičích mě taky nejvíc upoutala Hanička.

Tak jak to je?
Romana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 21.06.03 13:09

Viki, už dlouho jsem se tě na ty šanony chtěla zeptat, zahlídla jsem je na jedné fotce a bylo mi divné, že stále nehlásíš jejich obsah (mamince byla divná kuráž rodičů takové lákavé věci ponechávat jen kousíček od tvé deky).
Tak jsem ráda, že už víme, co v nich je, mně to nedalo spát.
Házet věcma po lidech mě ještě nenapadlo, díky za tip, jdu trénovat.
 Johana

Narozeninový dort jsem už ozkoušela bráškův, babička ho dělala tak, abych mohla ochutnat: Takže klasický piškotový korpus - roční mimčo v pohodě zvládá.
(3 žloutky, 3 lžíce teplé vody, 15 dkg cukru, citr. kůra či lžička šťávy - utřít, poté vmíchávat pomalu sníh z bílků a 15 dkg hrubé mouky - pečeme v remosce vymaštěné a vysypané moukou - abych se prý nespálila) Ještě vlažný korpus máma překrojí a plní mixovanými jahodami se šťávou z pomeranče, nato ještě polovina teplého vanilkového pudingu vařeného jen s méně než polovinou cukru - místo mléka voda - je to čiré jako želatina a trošku to voní po jablíčkách, dobře zo pojí. Druhou polovinu použiju jako polevu, takže se piškot neláme a nedrobí - vytvoří to měkkou kůrčičku. Zdobit lze po vystydnutí ovocem a ochuceným tvarohem - podle nátury.
Dobrou chuť
Johanka

 
Zuzka-Terka
Stálice 69 příspěvků 21.06.03 14:38

Ahoj Jiřinko,

tak se taky hlásíme do soutěže: Já osobně tipuju chlapečka Vítka - taky moc nevěřím, že by to byl Leopold (kdyžtak, promiň), a Jindřich se mi právě zdá moc podobný Jiříkovi. A na holčičku tipuju asi Jolanku

Těšíme se na rozluštění, ale ještě se mi do toho cpe Terezka.
Ahoj
 Zuzana

Teto, já mám svátek taky 15., takže já zase tipuju Terezku, myslím, že je to moc hezký jméno. A s chlapečkem se připojuju k mamce - Vítek.

Ale víš, co je legrace? Já jsem se původně měla jmenovat úplně jinak, ale svátek bych měla taky 15. Jenže všechno příbuzenstvo se na mamku s taťkou vrhlo, že to je strašný jméno, a oni nakonec vyměkli a vzdali to, a tak jsem Terezka. Takže kdyby vám toho hádání bylo málo, můžete zkusit ještě uhodnout, jak jsem se měla jmenovat původně já (svátky, které se slaví 15., už máte určitě nabiflovaný)
Pápá
Terezka

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 21.06.03 15:25

Žeby Stázka nebo Žofka?

Romana

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 21.06.03 19:34

Nazdárek prťata - to ode mě docela sedí co? :)))

Srazík se nekonal ale věříme, že se brzo sejdeme. Tak se honem všichni uzdravte ať můžeme vyrazit! Moje mamka má návrh - co se takhle sejít na vlakovém nádraží? My asi nepojedeme autem ale svezeme se vláčkem. Pro mě by to zároveň byla premiéra. A mohli by jsme tak aspoň absolvovat tu cestu do neznáma společně. Nevím odkud všichni jste ale co třeba hlavní nádraží v centru? (je to zároveň na metru, takže snad dostupné pro každého). A jinak mi můžeme prakticky kdykoliv, i ten příští týden by šel.

Já už docela dobře sedím s oporou. Někdy vydržím i chvilku bez opory ale pak se kácím na všechny strany. V kočárku teda vydržím ještě ležet ale jakmile mi mamka zvedne zádíčka do polosedu (prý abych měl lepší výhled), tak to mě zase nebaví a chci si sednout pořádně. Dneska jsem jezdil v lesíku a pěkně seděl a čučel okolo, výhled to byl opravdu pěkný:o)

Dal jsem si říct a piju šťávičky z lahvičky. Nemám ale rád, když mi to drží máma ale rád piju sám. To totiž můžu všechno kolem pocákat:) Máma mě položí na zem a já si šikovně držím láhev a piju a piju, dokud to všecko nedostanu ven. Někdy se překulím na bříško a lahvičku si položím ale zase začnu kňourat a nechápu proč mi to neteče. Asi bych potřeboval brčko:) A když papám třeba polívku, tak to si musím dávat do pusinku i prstíky a taky se držím svého systému - zkousnout savičku, pustit savičku a obsah polknout a zase zkousnout. Plus navíc po každé chvilce překousnout na druhou stranu pusinky. Kašičku ze lžičky už jím taky docela obstojně, prskání jsem si odpustil - spíše to jen občas zkouším abych to nezapomněl:)

Dneska toho moc nestihnu napsat ale ještě se ozveme. Tak zatím pápá

Davídek s mamkou Evou

 
Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 21.06.03 21:19

Barborko, ty máš ale zážitky! To muselo být dobrodrůžo vézt se s mamkou po schodech, ale chápu, že ses lekla. Hlavně že se Ti nic nestalo, mamku máš sice trochu potlučenou, ale ona už něco vydrží.
Pa, Lucinka (9,5 m)

 
Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 21.06.03 21:35

Jiřko, nedá mi nepřipojit se k tipování.
Vzhledem k tomu, že jsem se sem dostala až teď, kdy přede mnou hodně napověděli jiní, myslím, že kluk je stoprocentně Vítek, jen ta holčička je ještě hádankou.
Tipuju Haničku. Je to taková česká „klasika“, dávalo se to odedávna, není to žádné módní jméno ani nezní moc archaicky (jako Žofie či Anastázie), a protože jste klukovi dali Jiří, což je taky taková klasika, myslím si, že holka bude Hanička.

Tak už nás dlouho nenapínej a prozraď nám to!

Eva

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 21.06.03 21:53

Tak Jiřinko,
můj další tip je Jindřich a Hanička!
Pokud to tak není,tak to bude snad už tutově ten Vítek,ale k tomu už mi moc nepasuje žádné holčičí jméno slavící na jaře nebo v létě. Tak sem teda hrozně napnutá.
 Stáňa

 
Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 21.06.03 21:58

No, jestli to má být opravdu strašné jméno, tak tipuju stejně jako Romana Stázku nebo Žofku. Ta Anastázie je přijatelnější, tak spíš Anastázie :o)). (Jiřka promine, pokud je některé ze jmen to její, o čemž ale pochybuju). A pokud to až tak strašné jméno nebylo, jen spíš nepříliš časté a dle mého názoru trochu tvrdé, pak tipuju Idu.

Jinak je zbytek holčičích jmen, které mají svátek 15. docela fajn. Já osobně bych z nich pro své dítě vybrala Terezku.
Tak nás, Zuzko, taky dlouho nenapínej!
 Eva

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 21.06.03 22:03

Teda,
další velikánská gratulace k prvním krůčkům míří právě za tebou,Kingkongu Johanko! Pravda,tuhle zprávu jsme od tebe očekávali každým dnem, a jsme vážně zvědaví,kdo z vás udělá ten první krůček jako další. Tak ať ti to taky pěkně šlape,dej si záležet!
Měj se prima zlobílkově a buď už konečně zdravá,poruč tomu zoubku nebo co to je vlastně za zlobidlo,co tě pořád trápí ať můžeš pokračovat v lumpárnách!
Pac a pusinečku posílá Vojtíšek st.

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 21.06.03 22:15

Ahoj Ivo,
o vhodném dortíku taky zatím přemýšlím,ale pár tipů na dáreček bych měla. Zalovila sem v paměti,co dostala naše Terezka k prvním narozeninám: nádobíčko - užíváme dodnes a už si s ním hraje (spíš mlátí) i Vojta, panenku miminko i s taškou (velikost asi 30cm,hadrové tělíčko,taky hodně vděčná hračka,dodnes přežilo celkem bez úhony),kočárek - malinké skládací golfky,ale nebyly moc stabilní a tak byly ještě asi půl roku ve skříni a hlavně houpacího koníčka z umělé hmoty,měl i kolečka která se dala přehodit dolů a pak to byl koníček odstrkovadlo,taky všechno přežil celkem bez úhony a to se na něj vždycky vrhaly všechny děti,momentálně odpočívá na půdě a čeká na Vojtu. To je tak všechno co mě momentálně napadlo,jinak my plánujem k prvním narozkám koupi velký tatrovky což ovšem pro holčičky není nic moc :-)))
 Stáňa

 
Milada01
Kecalka 174 příspěvků 21.06.03 22:48

Ahoj Viki!

Moje mamka přeje té Tvojí, ať se jí brzo uzdraví bolavý kotník a já zas přeju Tobě, abys toho náležitě využila. Já už jsem se taky doplazil z obýváku na kraj kuchyně a chtěl ji začít prozkoumávat, ale byl jsem polapen a odnesen zpět. Prý mamka den předtím rozbila v těch místech rtuťový teploměr a chtěla to ještě jednou pořádně vyšůrovat. Tak to musím zkusit ještě jednou (až se mi zase bude chtít), jestli to nebyla pouhá výmluva.

Ahoj Adámek.

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 21.06.03 22:57

Ahojky Barborko,
už sme si říkali kde že se nám touláš takovou dobu!
Představ si,že moje desetiměsíční míry byly také 70cm a 7900g,možná žes měla o těch 50g jenom víc napapaný bříško,hihi.Zato se zoubkama si mě trumfla,to já mám jenom dva maličkatý a tak sem mamku ještě moc nepokousal.
Měj se hezky,moje mamka chce ještě něco napsat tvojí mamince. Pa,pa, pusinečku posílá Vojtíšek st.

Ahoj Verčo,
ujišťuju tě,že náš Vojta spí přibližně stejně „málo“ jako Barborka. Vstává mezi šestou až půl sedmou,pak spí po 11hod. a to asi tak hodinku a půl,vyjímečně dýl, a večer usíná tak v 19,30. Někdy mi usne ještě odpoledne kolem pátý,třeba když jedeme autem,z toho pak ale nejsem moc nadšená,protože pak večer špatně usíná a zlobí až do devíti což je na nervy,protože se touhle dobou potřebuju věnovat Terezce. Takže máme asi děti nespavce,vždycky tiše závidím stejně staré děti spinkající třikrát denně,z toho po obědě dvě hodiny,ach jo.
Mějte se fajn,pohlazení Barborce a Kristýnce a brzy se uzdrav!
 Stáňa

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 21.06.03 23:09

Holky, ještě se neděsme. Johana spí totéž, akorát že maximum se zavřenýma očima je 20 minut a k tomu připočtěme 30 minut uspávání. To se daří 2-3× denně (to třetí spaní nás někdy potká na procházce, ale není pravidlem). Ale chci říci, že cca kolem roku a půl chytá prtě nový režim, probouzí se později, snáze usíná atp. - ještě stále se do Stáninýho snu můžeme probudit (dvouhodinový polední klid + něco spánku navrch a do devíti večer padla) - já bych to nebrala jako poslední stádium. :-)
 Romana

 
Jirina
Extra třída :D 13525 příspěvků 22.06.03 14:41

Ahojky,

takže jestli platí nadcházející sobota, doufám, že se dostavíte v plném počtu!

Bublina s Viky (budeš už moct řídit?)
Martina se Šímou (jestli už máte vše oslaveno :o))
Verča s Barborkou (kdyby tě neměl kdo odvézt, třeba by měla místo v autě Martina - bydlíte kousek od sebe - nebo i vlakem by to bylo schůdné)
Romča s Johankou (vlakem?)
Evča s Davídkem (vlakem?)
Zuzka s Terezkou (snad už Terku zoubky přešly, taky vlakem?)

Dita s Eden (už jste zjistily, kdy vám letí letadlo? haha, samozřejmě že máte omluvenku :o))

jestli jsem na někoho zapomněla, ozvěte se mi na mail, zrovna tak i vy jmenované, budete-li mít nějaké dotazy.
Já se dostanu na emimčo asi až v úterý večer (na mail možná i dřív), do té doby se budeme těšit.
Jiřina s Jírou

 
Jirina
Extra třída :D 13525 příspěvků 22.06.03 15:10

Tak jsem se velice pobavila vaším tipováním a jelikož správnou odpověď na druhý pokus střelila Stáňa, potvrzuji: Hanka nebo Jindra :o)))
Ještě pro doplnění - kdo poctivě četl deníček naivního kačátka, určitě si pamatoval, že Jíra měl být holčička Hanka. To jméno se mi prostě už dávno líbí a už dávno tvrdím, že holčička bude Hanka (jestli se jí ovšem někdy dočkám). Nakonec ještě že je Jíra kluk, má svátek, narozky a Vánoce hezky rozložené, holka by to měla ani ne měsíc po sobě.
S klučičím jménem to bylo horší - původně měl být druhý kluk Ondra, ale jelikož má svátek 30.listopadu a tou dobou někdy drobečka čekáme a měsíc potom jsou Vánoce, tak jsem rozhodla, že tohle mu prostě nemůžeme udělat. A když ne Ondra, tak jsme vymysleli Jindra, je to podobné a svátek má v opačné části roku. Ještě jsem si říkala, jestli se Jindřich a Jiří nebude plést, ale snad ne, jak už někdo psal, taky se mi zdá, že to jde hezky k sobě. Koneckonců my se ségrou jsme obě od J a v tomhle problém nikdy nebyl.
K příjmení Vrabec se taky hned tak něco nehodí, moc se mi líbí Petr, ale to je manžel a to by se teda sakra pletlo, nebo Filip, ale to je náš kocour :o) Vítek taky není špatné, ale Vítek Vrabec mi nějak neladí - buď bych říkala Vítec Vrabec nebo Vítek Vrabek :o))) No a Leopold, Anastázie a Žofie mi přijdou směšné, omluvte mě kdo se tak jmenujete :o)

Tak ahoj Jiřina

P.S: Terezka určitě měla být Jiřinka, že jo! Terezka se mi moc líbí, ale líbí se hodně lidem, takže je vás dost, určitě vás pak ve školce bude několik.

PPS: teď jsem si vytiskla přehled narození a koukám na miminčí míry při narození - mám pocit, že všeobecný průměr při narození je 52 cm, ale naši drobci (až na Adámka) byli všichni asi prťavoučký … Už se dlouho neozvala Monča s Patrikem, ti by asi průměr zvedli :o)

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 22.06.03 15:37

Tééda, to nepla, já nehru, Stáňa předbíhala a opisovala. První jsem byla já, já, já! :o)))

Jířinko, na UTZ jdeš tento týden, takže v sobotu už budeš vědět, zda to bude Hanička? A řekneš?

Jiří a Jindřich jsou jména nějakých slavných sourozenců - buď literárních, filmových nebo z vynálezců - zaboha si teď nevzpomenu, kde už jsem to slyšela, rozhodně to ale byly pozitivní postavy. Budu hledat a přijdu na to.

Romana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 22.06.03 15:43

Potvrzuji účast, Jiřině jsem na mail poslala pro potvrzení mapku a ideální vlak. Jak to vidím, tak sraz na Hlavním n. v 13.00 by byl asi pro odjezd nejlepší. Taky bychom si my - vlaková společnost - měly přeposlat pro jistotu mobily, ať se skutečně srazíme. Takže kdo ještě?
 Romana

 
Zuzka-Terka
Stálice 69 příspěvků 22.06.03 20:57

Jé, viděly jste to? e-Mimino bylo v televizi - ve zprávách na Nově. Byla to reportáž o tom, jaké si lidé v dnešní době píšou novým způsobem deníčky - přes internet, a jaké intimnosti tam svěřují. A pak, mimo jiné, citovali z Davídkova deníčku z e-Mimina.

No, trochu ve mně zatrnulo. Člověk má opravdu pořád tendenci zapomínat, že je to veřejně přístupný prostor. Kolikrát mám pocit, že si jen tak povídáme mezi dobrýma kamarádkama a uniká mi, že si to vlastně může přečíst kdokoli.

Teda ale aspoň z nás už se staly takový dvě závislačky, že se stejně bez klábosení ve Vrabčáčkově deníku neobejdeme, i když už si asi dám lepší pozor na nějaké opravdu důvěrné informace.

Ahojky
Zuzana

P.S. Jiřinko, sice jsem se teda totálně netrefila, ale Hanička a Jindříšek jsou moc krásný jména. Necháte si to při tom UTZ prozradit? I když po Vašich zkušenostech s Jírou-Haničkou už to asi nebudete brát na 100%, co?

Jo, a Terezka měla být Anastázie, jak jste většinou správně tipovaly. Nám se to jméno moc líbí a hlavní výhodou oproti 2. v pořadí - Terezce, byla právě ta frekvence, s jakou se teď Terezka holčičkám dává. No, ale převálcovali nás.

 
Aja99
Kecalka 208 příspěvků 22.06.03 21:12

Ahoj Verčo,
určitě koj tak dlouho,dokud to bude tobě i Barborce vyhovovat..Já bych chtěla taky kojit alespoň rok a půl(rok je pro mě úplné minimum..).Mám kamarádky,které kojily dokonce do tří let (pak už mohly rovnou přejít na neupravené kravské mléko..).Nechci vyvolávat diskusi (je to opravdu na každé mamince,jak dlouho kojí..). Pro mě je to taky pohodlné (nedovedu si představit,že bych měla míchat Sunar-zvláště když se Ondra budí v noci-dám mu cucnout a je tuhý..),navíc jsou kojené děti méně nemocné (příp.je průběh nemoci mírnější) a taky když mi Ondra zrovna nechce moc jíst příkrmy,věřím,že vše potřebné dostane v mateřském mléku..takže zůstaň v pohodě a pokud chceš kojit dlouho, není žádný důvod, proč bys měla Barborku odstavovat…pa Andrea (a Ondrášek)

 
Aja99
Kecalka 208 příspěvků 22.06.03 21:23

Ještě k těm prsům, myslím, že je normální, že jsou menší (mléka se už tvoří podstatně méně ..).Kdybys měla málo mléka,Barborka by byla po (a asi i při)kojení nespokojená..A.

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 22.06.03 21:52

Tééda,hrozně nerada se vzdávám vítězství ve prospěch Romany ,ale přísahám,že sem neopisovala :o)))

Jméno Jindřich se mi moc líbí a taky si myslím,že není k zahození v kombinaci s Jiříkem a plést se to snad nebude. Jinak ale hlasuju pro Haničku,aby měla Jiřinka páreček a mohla taky shánět panenky a šatičky a sponečky.....­.......
Jiřinko,prozradíš nebo neprozradíš Drobečkovo pohlaví dopředu? Sice jsme určitě všechny móóóc zvědavý,ale pokud to utajíš, má to taky svoje kouzlo. Všimly ste si,jak se tipuje v deníčku od Edity?

Tak Romčo,oslavuj vítězství v tipovací soutěži!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!

Stáňa

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 22.06.03 22:01

Hlásím plnou účast všech dvou bab z naší rodiny :))). Řídit snad budu moci, vzhledem ke zlepšení během lenošivého víkendu. Johoho, tak příští sobotu!
 B.

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 22.06.03 22:05

Průběžné díky za tipy… já mám jeden dortový: do piškotového korpusu jde udělat náplň z kombinace 1 měkký tvaroh, 1 malý bílý jogurt + 3 lžíce šlehačky. Když se to vychladí, krásně to ztuhne. (Hehe, vyzkoušeno během víkendové služby mého manžílka)
K dárkům mě ještě napadla houpačka pro děti do 3 let, má takovu tu šprušli mezi nožičkama, aby mrňous nevyklouznul.
 B.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 22.06.03 22:17

Tak jsem si na oslavu dala panáka fefrmincky s citronkem a usilovně na dálku hypnotizovala drobíčko, že je Hanička, tak aby to při UTZ nepopletlo - a na to padlo půl flašky. :-)))
 Romana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 22.06.03 22:34

Když jsme u toho 15., tak já se měla jmenovat Jolana, ale poté co se její tchýně začala veřejně těšit na Žolínka, tak se máma vyděsila a změnila to. Moc si nepomohla, prý mi tchýně říkala Manko. Tak se rychle rozvedla. :-)))
 Romana

 
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 22.06.03 23:02

Nazdarek bumbrlicci batolavi ,

Hihi, ze vseho nejdrive ujistuji vsechny ochrance mimincich prav a svobod, ze ackoli lezu po ctyrech a hracky nosim v pusince, porad jeste spinkam v postylce a papam mlicko a ne kosticky. Ta ?hlidaci? fotka vznikla tak, ze jsem jednou v postylce tak vrestela, ze si me mamka vzala k sobe do obyvaku, nechala mi dudlik a v rucicce plinku, takze jsem nejdriv cela nadsena smejdila kolem jeji zidle, stavela se a zakusovala se do ni, ale potom na me nejak padla unava, tak jsem se stahla do ustanni a v klidku to zalomila. Kdyz me mamka po 30 vterinach neslysela, tusila nejakou neplechu, ale ja jsem slastne chrupkala o nekolik metru opodal. Po zvecneni tohoto zcela neobvykleho jevu me odnesla do meho preci jen pohodlnejsiho pelisku;))).

Moc blahoprejeme Johance k prvnim kruckum a vsem zubakum k novym pusinkovym objevum. Jak to, lidi, delate, to ja zatim mamku uspesne napinam, chichi !!! Zuby mam porad jen dva a do chuze mam jeste daleko. Pro zacatek pilne trenuji stoupani a slezani na jakekoli vyskove vyhodne prekazce (hlavne klasika: postylka a ohradka). Slezam tim zpusobem, ze udelam roznozku a vyvesim se na sprusle dokud nedosahnu kolinkama na zem. A kdyz stojim, peruju na spickach a kmitam nozkou do strany, asi jednou budu baletkou;))) A porad jeste si sama nesedam, jen nedavno jsem udelala takovy naznak, at mi s tim mamka da konecne pokoj, ale zrejme ji to bylo jeste malo!!!

A taky moc zdravime Jirinku tajnustkarku, zehnala jsem svemu napadu koupit si v CR kalendar, jinak bych se asi nedockanim uhryzala, ale nez jsem se mohla pustit do lusteni, uz tam byl vysledek chytre hlavicky Stani! Taky se nam zdalo, ze ?Jindrich Vrabec? zni lip nez ?Vit Vrabec? a ze ?Jiricek a Hanicka? zni moc krasne.

Koukam, ze u Bernych maminka brzo prenecha prani ucenlive dcerusce! Hihi, Viki, taky uz jsi ochutnala cerstve vypranou ponozku? Moc doporucuju, krasne to v soucasnych vedrech osvezi! Taky neni spatne vytahnout si mokrou plinku a vlacet se s ni po zemi a rvat se o ni a nedat dokud se nenabatikuje a nepromeni v hadr na zem!

Stava se ze me opice (timto zdravim kolegyni kigkonga Johanku). K mym nejvypracovanejsim zrcadlovym reakcim patri vyplazovani jazyku (to mimino v koupelne to zase opakuje po mne;))), mlaskani (velmi labuznicke a naprosto nezavisle na hladu), volani ?Aoooooo? kdyz zvoni telefon nebo kdyz vidim nekoho, kdo trima v ruce neco telefonu podobneho (naposledy holiciho se tatku, ale ani na radnici, kde jsme si byli pro mou novou obcanku a kde donekonecna zvonil telefon, ktery nikdo nebyl ochoten zvednout, jsem se namichla a hulakala ?AOOOOOOO!!!? aby jim to doslo (a taky ze doslo, hihi).
Kdyz mi mamka chce prekazit nejakou obohacujici cinnost slovickem ?nenene?, jednoduse opakuji ?NENENE!!!!!!!?, jako ze to chapu, cimz ziskavam nekolik sekund navic (protoze v one cinnosti pritom samozrejme pokracuji).
A taky jsem se ukazala kdyz me mamka prebalovala a onen hrozny puch, co se odnekud najednou vynoril, komentovala slovy ?Edenuska kakala!?. Tak jsem ji soucitne odvetila ?KAKAUA!?. Mamku z toho malem klepla pepka prekvapenim, chacha!!!

Kdyz jsme u toho prebalovani, mamka blahopreje Romane k slozeni mnohopozicniho bobrika, moje mamka ji tise zavidi? Jo v aute me jeste v nutnosti na kolenou prebali, ale pri uprku vpred (???), to bych ji chtela videt, hlavne po nejakem tom Chiquita bobku, hihi!!!

Chcete-li probudit cerva zarlivosti ve vlastni matce, vrele doporucuji predstirat ditko citove lakome (coz v praxi znamena ?zadny muchlani, nech me lezt?, nebo ?s tou pusinkou pockej, ted neco vidim na stole??atd), a potom jednoho krasneho dne, kdyz se tatinek vrati z prace, se mu laskyplnne omotat kolem krku a vlepit mu neznou pusinku primo na pusinku;))) A hned dvakrat po sobe, at se mati utvrdi v tom, ze to nebyla nahoda!!!! Vysledkem je tatinkovo rozmeknuti na uroven skorotekuteho masla a mamincino zavistive zrudnuti a nasledna (umyslne???;))) spalena tatinkova vecere;))).

Pro dnesek jsem se vypovidala az az, dere se mi sem zarliva maminka (chichichi), tak se s vami loucim a jdu objednat letenku na ten pristi srazik (hihi, to nee, to je jenom legrace, ale kdyby to bylo aspon trosicku mozne?.).

Vase ponekud pozadu (ale uprimne) se kolozubici kamoska Eden

PS. K tomu narozeninovemu dortu: v jedne knizce me zaujal navod, jak vytvorit dort ve tvaru jednicky z obycejneko moucniku ?cake? (takovy ten podlouhly, receptu je na nej spousta od kakaoveho po ovocny). Asi by to nebylo to prave pro miminci nasledne hnahnani, ale jestli mate nekdo zajem, muzu to nejak ofotit a dat na Pupinu.

A darek? Ja budu urcite kupovat neco, co Eden bude moct vyuzit hned a bude z toho mit hned radost, tzn. zadne slozitosti ani darky na nekolik mesicu dopredu. Kdyz jsem byla mala, nasi mi k prvnim narozeninam koupili obrovskeho medveda, ktery se stal mym polstarem, skakacim konem, psem, prolezackou, kamaradem? Dokonce v puberte jsem si ho nostalgicky vytahla ze sklepa a po:,–(ila na postel? A dodnes na nej vzpominam. Libi se mi myslenka koupit neco, na co to moje zlaticko jen tak nezapomene?

 
Milada01
Kecalka 174 příspěvků 22.06.03 23:09

Ahoj Verčo!

Já jsem taky pro co nejdelší kojení, pokud to mamce i dítku vyhovuje. Plně souhlasím s Ájou, co se týče menší nemocnosti a potřebných látek, které do sebe prcek dostane a člověk tak nemusí přemýšlet, zda dostává v ostatní stravě vše, co potřebuje. O pohodlnosti ani nemluvím. Zrovna jsem potkala známou, její malé jsou 2 roky a 4 měsíce a před spaním stále pouze kojí.
Kojení zdar!!!
Milada.

 
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 22.06.03 23:12

Jeee, pardooon, nejak mi uniklo, ze vitezem jsi, Romco, Ty. Muzes mi prozradit, jestli existuje neco, co neumis???;)))

Zdravi Te s laskou Tvoje komentare ctouci a vzdy za bricho se popadajici
 Dita

PS. Ja ze slavnych sourozencu koncim u Currieovych a to jsem byla ve skole jednicka:(((

 
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 22.06.03 23:17

Doufam, ze nam to Jirinka prozradi!!! Je pravda, ze tajemstvi je tajemstvi, ale co my ubohe duse zvedave, to by pro nas znamenalo nekolik mesicu utrpeni????;(((
Mimochodem, u Edity se to da lehko uhodnout, je tezke psat nestranne, kdyz uz to clovek vi ;))) (a to podotykam, ze nejsem zadny spion, hihi).
 Dita

 
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 22.06.03 23:31

Ahoj Zuzko,

S tim e-mimcem v televizi jsi me teda zaskocila. Jeste ze tam necitovali neco z Edenuscinych zazitku a ze to nevideli nasi, to by s nima asi pekne seklo, hihi. Ale co muzou cekat, kdyz si dcera nasla pritele pres internet, ze? ;)))

Ja si nemyslim, ze si nas ‚pokec‘ cte kdokoli, prece jen je to dost ‚zasvecena 'debata, casto prilis dlouha na podrobne cteni… V Editine denicku se kdysi nekdo zminoval o tom, ze jej sledoval nejaky uchyl z Rodiny.cz a nechtel jim dat pokoj, tak jsem taky premyslela, ze bych fotky zamkla na heslo a snazim se nedavat tam nic 'nahateho‘ nebo dvojmyslneho. Ale podle mne jsi v pohode, dokud nikdo nezna tvoji adresu a tel.cislo, jen neurcite udaje typu mesto a jmeno.

A musim uznat, ze diky e-miminu jsem si nasla perfektni kamaradky s podobnymi problemy, jako mam ja, coz je ohromne povzbuzujici!!!;)))
 Dita

 
Anonymní  23.06.03 13:00

Četla jsem na www.inzine.sk článeček „Zachranuje internet životy?“, cituji:

„Bolo príjemné sa do ich stránok začítať, pretože som zistila, že moje dieťa nie je vo svojich extrémoch ničím výnimočným, že sa tak pasujú aj mnohé iné matky a že teda mám od krkavčej matky ešte ďaleko. Chvíľku som závidela tým ženám ich komunitu, ktorá ich spájala, aj keď ich delili kilometre a moria, ?pieskoviskové? vzťahy postupne prerastali v ozajstné priateľstvá.“

Více na http://www.inzine.sk/article.asp?…

Vrabčákova fanynka

 
vercasvob
Stálice 93 příspěvků 23.06.03 21:03

Ahoj,
také potvrzujeme účast,svezeme se s Martinou a Šimůnkem.Jůůůůůůůů už se moc na Vás všechny těšíme!!!!!
Dopujte se vitamíny at´Vás neskolí žádnej bacil!!
Ahoj Verča s Barborkou

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama