Z deníčku malého Vrabčáka - 42. týden

Rodičovství
  • emimino
  • 28.06.03

Lidičky, JÁ MÁM BOTIČKY!!! Sandálky na ven krásný černozelený a hezky už v nich ťapu, když mě někdo drží za ručičky. A na doma už taky nosím bačkorky teda jen někdy, potí se mi v nich nožička a taky jsou na tkaničky a já si je rozvazuju, hihi. Mamka mi říká capíček maminčin chlapíček :o)) Když ty sandálky nemám na nohou, tak je mám normálně v předsíni jako naši. A máma se pak směje, jak jsou ty moje maličký vedle tátových obrovských a říká, že bych je klidně mohl zaparkovat vevnitř v těch jeho, protože do jedný tátový by se vešly moje obě :o))

Šestý zub! Konečně ta chybějící jednička nahoře. Sice tam mám pořád díru, ale už se prokousala dásničkou a brzy už díra nebude, hehe. Jestli to půjde tímhle tempem, tak mám za chvíli zuby všechny. Nebo mi snad dají na chvíli pokoj?

Mamka mi koupila čajík protizlobidlový. Hehe, spíš měl být pro zlobidla, protože já po něm byl jak ten čertík co je namalovaný na krabičce. Konečně čaj, který jsem ochotný pít (snad zase někdo nenapíše že je nevhodný), ale pil jsem ho jen párkrát a víc už zase nechci, hehe.
Táta nám přinesl třešně a mamka mi z nich chtěla udělat nějakou dobrůtku. Nejdřív snědla snad půl pytlíku, ale když mi je chtěla vypeckovat, tak zjistila, že v každé třešničce je schovaný pěkně macatý červík, chichi. Tak třešně letěly na kompost, mamka se snažila nemyslet na ty červíky, co snědla, a já dostal broskvičku :o))

Jinak mám dobrou zábavu, a sice vyhazování hraček z postýlky nebo z kočárku. Ráno mi dá mamka hračky do postýlky a chce ještě ležet. Já nejdřív pěkně všechno vyházím, moc se mi líbí, jak to padá na zem. A když říkám vyházím tak to znamená vyházím, pěkně si s každou hračkou stoupnu a vrhnu ji přes postýlku a je mi úplně jedno, že by šla prostrčit mřížema, hehe. Mamka mi vrací ty hračky, které jí spadnou na dosah, a pak po mně hází malý polštářky, chichi.
V kočárku je to taky sranda, vystrčím ruku s chrastítkem a držím a čekám na vhodnou příležitost k zahození. Mamka to sbírá a vrací mi to, ale po třetím vyhození se naštve a hračku mi nedá, ach jo, prostě je líná se pořád ohybat.

Když si mamka na:,–(í brýle, tak sotva to zmerčím, hodím na ni zářivý úsměv. Máma si nejdřív myslela, že se mi v těch brýlích líbí, ale mně se líbí ty brýle a dělám všechno pro to, abych jí je sebral, opatlal a ožužlal, hihi. Taky kradu ze stolu metr - mamka si pořád měří, jestli už jí neroste pupík s drobečkem (zatím jen tři cenťáky) - a ten metr se dá nádherně celý oslintat a zamotat.
Taky chodím za mámou na chodbu. Když jde na záchod nebo do koupelny, schválně nechá z kuchyně otevřeno, já si chvíli hraju a pak vyrazím za ní. Hračku, kterou mám zrovna v ručičce, táhnu s sebou. Když dolezu do kuchyně, vydám bojový výkřik. Hihi, ta ručička s hračkou pěkně plácá po zemi a druhá ručička cape potichu, tak se máma vždycky směje a podle pleskání odhaduje, co to asi nesu. Tuhle to byl takový randál, že si myslela, že táhnu snad celou ohrádku, ale byl to jen cedníček :o)
Jednou jsem přilezl za mámou na záchod a dala mi na hraní roličku od papíru. Hehe, to se to krásně houkalo! A mamka houkala na druhou se mnou, prostě koncert. Akorát jsem ji pak ožvýkal a kus spapal, takže jsem měl zase po hračce, ach jo. Na záchodě se mi moc líbí několik věcí - štětka, ale té se nesmím ani dotknout, pak kyblík na vytírání, to je něco podobného. A pak visí na zdi na roličce modrý papír - hehe, až tam jednou sám proniknu a na ten papír dosáhnu, celý ho rozmotám a budu si s ním hrát!

Taky už umím paci paci, rozpřáhnu ručičky a pak si je zažmoulám. A taky plác plác, to mi jde, nejlíp do gauče nebo do stolečku, a úplně nejsenzačnější je to ve vodičce, to je všechno kolem mokrý a máma s tátou jak vodníci, chichi.
Z rodiny.cz nám psali, že už bych mohl rozeznávat tvary a že vhodná hračka je krabice s dírama různých tvarů. A protože přesně to mi donesl Ježíšek, tak to mamka vytáhla - krabička a v ní spousta různěbarevných a různětvarovaných dřevěných kostiček. Haha, ale nechápu, proč bych to měl strkat do těch otvorů, když je přece jednodušší víčko sundat a házet do do krabičky rovnou. Úplně nejradši to všechno vysypu a roznosím po bytě. Mamka se snaží mi postavit věžičku, ale jakmile dá tři kostičky na sebe, přižene se tornádo Jíra a všechno zbourá :o))

Přes den spinkám docela dobře, ráno asi tak od desíti hodinku až dvě, odpoledne okolo čtvrté tak hodinku. Večer usíním okolo osmé, většinou už u kaše a mlíčka. Jednou už jsem vydržel spát až do 7,15 ráno bez probuzení - mamka říká, že jsem se akorát ještě večer vzbudil a strašně plakal ze spaní a vůbec nešel utišit, protože se mi asi něco ošklivýho zdálo, ale o tom nevím. Ale jinak se budím okolo 4 ráno a musím dostat mlíčko, pak vydržím ještě zhruba do 7.

Trošku se mi změnilo kakání - už totiž nekakám po každém jídle a někdy taky kakám i mezi jídlama. Což mamka samozřejmě nechytí, takže to jde pěkně do plínky a smrdím jak tchoř a když mi to pak mamka utírá, tak u toho nesmí dýchat :o) Ale ráno většinou kakám hezky do nočníčku a ještě po obědě. Hehe a zlobím s pinďou, někdy vyskočí z nočníčku ven (a když nevyskočí, tak si ho ručičkou vytáhnu) a když to mamka včas nepostřehne, tak se vyčůrá ven a počůrá mi ponožtičky, chichichi.

Mamka byla zase s drobečkem u doktorky a když jsme na ni s taťkou čekali, tak jsme se v čekárně zvážili. Hehe, oba dohromady máme přesně 100 kg. Táta se pak ještě vážil sám a měl okolo 90, takže včetně botiček a oblečení mám zhruba 10 kg, tak uvidíme, co se podaří navážit mojí paní doktorce příští týden při desetiměsíční kontrole.

Ve středu mě vzal tatínek na výlet. Nejdřív chtěl jet sám - slíbil jednomu strejdovi, že ho odveze do Blatné na nějaké úřady - ale mamka protestovala, že bude zase pryč, tak navrhl, že mě vezme s sebou. Ráno jsme v 7 vyjížděli, mamka nám sbalila věci a šla si ještě schrupnout. Já jsem si v autě schrupnul taky, taťka naštěstí ne. A za chvíli už jsme tam byli. Táta mě vzal v kočárku do zámeckého parku a to byla parádička. Běhali tam moc hezký zvířátka, prý daňci, ale ty ještě neznám, v žádný knížce je nemám. A přišli skoro k nám, akorát se táta bál je krmit, aby mi neskočili do kočárku. Tak tatínek radši nakrmil mě a taky sebe - chichi, liboval si, že mamka připravila svačinka i jemu :o) No a pak už byl strejda hotový a v poledne už jsme zase byli doma. Byl jsem moc hodný, akorát na zpáteční cestě už mě to v sedačce nebavilo, tak jsem posledních 10 minut trošku fňukal, no. Mamka zatím doma kmitala, protože zavařovala okurky, ani to nestihla dodělat a už jsem byl zpátky. Chichi, než mi vybalila věcičky, tak jsem stihl vytahat z krabice polovinu papírových kapesníčků a řádně rozcupovat :o) A nejvíc ze všeho jsem se těšil na svoje hračky, jak jsem byl mezi nima, tak jsem půl hodiny radostí hejkal.

A na závěr žhavé novinky z dnešního srazu vrabčákova hejna. Teda moc príma to bylo, krásně jsme si to užili. Přijeli nás navštívit tři chlapečci - Šimůnek, Vojtíšek - pilůtek a Davídek a dvě holčičky - Viktorka a Barborka. Škoda, že nemohla taky Johanka a Terezka, to by to bylo pěkně vyrovnané, chichi. Ještěže jsem dopoledne spinkal nad normu, takže jsem pěkně celé odpoledne vydržel.
Všichni přijeli téměř přesně ve dvě hodiny, už se určitě nemohli dočkat stejně jako my. Teda o Viky bylo rozhodnuto hned zkraje, protože tu si zabral Šimůnek. Barborka a Davídek spinkali, my ostatní jsme si hráli chvíli na trávě na dece. Hezky jsme si půjčovali hračky a taky se o ně trošku tahali, chichi. Chvilku jsme byli u maminek na klíně, chvilku v kočárkách, papali, bumbali a mamky povídaly a povídaly … Chichi, zabrali jsme tu zahradní hospůdku skoro celou, naštěstí tam skoro nikdo za celé odpoledne nebyl (že by se nás báli?), takže jsme se tam i hezky vydováděli. Pak šli zase spinkat Viky a Šíma a probudila se Barborka. A ta se mi tedy moc líbí. Pořád se na mě krásně smála, má pár blonďatých vlásků (plešoun jsem bezkonkurenčně nejdokonalejší) a obrovský hnědý kukadla. A taky vejská a piští a směje se úplně stejně jako já. Hoho, místní kluci, tak Barborku mi nikdo neberte, jasný? A Vojtíšek s Davídkem jsou moc hodní chlapečci, ale přece jen jsou ještě o něco menší než my, takže jsme si spolu moc nevyhráli. Davídek se pořád smál, má moc krásný hnědý očička.
No a prostě hrozně rychle to uteklo, ještě jsme se všichni společně vyfotili (fotka bude u Viky v albíčku), a když už byly všechny hospodský koše naplněný našima plínkama a skleničkama od papání, tak jsme se rozloučili, naposledy na sebe udělali papa a paci paci a okolo šesté všichni odjeli. Bylo to fakt moc a moc bezva a já jsem byl tak plný dojmů, že jsme přišli domů, máma mě vykoupala a už v sedm jsem vytuhnul u mlíčka. Mamka je prý urvaná taky, takže za mě odešle deníček a jde to zalomit ke mně.

Uááá zívám jak jsem unavený, tak zase příštěěě
váš Jíra

Ahoj od mamky,
ten sraz byl opravdu moc fajn, všichni jsou ještě mnohem sympatičtější a prímovější, než jsem si představovala. Škoda, že to tak rychle uteklo … Doufáme, že to nebylo naposledy, třeba koncem prázdnin můžeme sraz zopakovat - jestli budete zase ochotni k nám přijet :o))

Ještě trošku o drobečkovi - má už asi 16 cm, zrovna hezky spinkal a na fotku to nebylo, nic moc tam nebylo rozeznat. Příští týden jdu na genetiku a rovnou se tam objednám na „velký“ ultrazvuk ve 20.týdnu, to to letí, pomalu budeme v půlce! Jak se dalo čekat, penicilín na mě zanechal následky v podobě rozhozené mikroflóry, ach jo, takže jsem dostala tabletky a mastičku, fuj fuj.
Taky jsem se vážila a stále 63 kg, tj. -5 kg oproti prapůvodní váze, neboli -2 proti letošnímu začátku. Jak se říká, že při druhém těhotenství roste břicho rychleji, tak to zatím potvrdit nemůžu, neroste mi zatím nic stejně jako při prvním, takže ještě můžu ležet na břiše. A pachuti mám pořád, hlavně po sladkém, fuj hnus, a loni touhle dobou už mi bylo dávno dobře, tak snad mě to nebude držet až do konce. No aspoň moc nepřiberu, možná mě takto tělo brání, abych se necpala sladkým a bolavý záda nemusely ty kila tahat …

Tak papa Jiřina a drobík 16t.

Váš příspěvek
frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 28.06.03 21:48

Ahojda prdelky a prďolkové!

Musím souhlasit s Jírou, že srazík byl moc fajn a určitě musíme do budoucna domluvit další - třeba tak dohromady oslavit naše roční narozeniny :o)).
My jsme ještě vezli domů Barborku, pak jsme ještě zajeli za tátou do obchodu a pak domů. Barborka už byla v autě ospinkaná a skoro usnula.Jíra tady nenapsal, jak umí pěkně Barborka pištět! No a Viky, to je úplná princezna, je ještě hezčí než na fotkách. Sice jsem se na ní tolik neusmíval, jako na fotky v počítači, ale chvíli jsme si spolu hráli. Chtěl jsem Viky házet balón, ale jí se to moc nelíbilo a začala brečet. Já pak zas chtěl foťáky, kterýma nás mamky fotily a když mi je nedaly, tak jsem se začal pěkně vztekat. Tak mi pak mamka dala mlíčko a položila mě do kočáru a za chvíli jsem spokojeně chrněl. Kdybyste viděli, jak se pořád krásně chechtá Vojtíšek pilůtek, ten je pořád dobře naloženej a Davídek je zase moc hodný a má nádherný hnědý kukadla a Jíra nám tam předvedl, jak už krásně ťape za ručičky a musím vám na něj prásknout, že mi ukradl hrneček s čajem a pěkně mi ho ožižlal ! Doufám, že na příští srazík přijedete i vy, kteří jste tady nebyli, určitě to zvládnou i někteří další mimopražáci - Vojtíšek taky přijel až z Liberce. Dostal jsem od Barborky nafukovací kačenku do vany, tak jsem s ní hnedka dnes večer plaval :o))).

U nás nic extra nového není, prý jsem vztekloun vzteklá a závisláček na mámě, prý by mě to ale mělo časem přejít, tak máma doufá…:o))).

Mamka toho dneska moc nenapíše, je nastydlá a z toho celoodpoledního povídání s jinýma mamkama nemůže skoro mluvit, protože jí to sedlo na hlasivky a má pěknou rýmu, takže jde do pelíšku.

Tak zatím pápá a pusinky posílá

Šimůnek a Martina

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 28.06.03 22:47

Ahojky,

připojuju se taky se super dojmy ze srazíku, hlásím, že výběr fotek je už u nás ve fotoalbu a zbytek (tedy Viktorčin komentář) provedeme zítra.

Pa, B.

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 29.06.03 01:22

Nazdárek svišťata,
tolik jsem se alespoň na kus z vás těšila, ale tatínek prý moc zlobil a odnesla jsem to já. On tatínek zlobil s chřipkou, ale jakmile se dozvěděl, že ho tedy neopustíme a budeme se o něj s maminkou starat, tak se mu móc ulevilo, hned byl veselejší a já jsem se o něj poctivě starala celé odpoledne - pečlivě jsem mu kontrolovala teplotu plácáním po celém těle, krk - to jsem mu musela strkat prst do pusy, oči a uši - podobně prstem. Pak jsem mu kontrolovala motoriku pravidelnými útěky ke skříňce s televizí a cédéčky, ale nebylo mu nic vážného - vždycky mě stačil chytit. Naštěstí mi mamka zapomněla doostříhat dva nehtíky, tak jsem mohla taťku léčit akupunkturou (nehtík zarytý s dostatečnou vervou a na správném místě do kůže ho vymrštil z postele na 100%) a akupresurou (totéž, ale s řádným štípnutím). Maminka se o tatínka moc nestarala, uvařila oběd a dva hrnce čaje, divně se mračila a nemluvila - prý aby bylo v domácnosti ticho, a protože bylo, tak kolem třetí šla a dohnala svůj spánkový deficit, pěkně prochrupala celé odpoledne až do sedmi a když se probudila, pošeptala mi, že prý všechno zlé pro něco dobré, a že prý nám možná odpustíte, až se dozvíte, jak se jí krásně spalo, a pak ještě něco o sladké pomstě.
No a tak je tatínek jakžtakž zdráv a i když se při vyprávění, jak zítra pojedeme všichni na chaloupku, mračí jak sedm čertů, maminka s ním prý nebude mít smilování, pod stromy v lehátku si může marodit hálejlujá a zároveň mě ohlídá, aby maminka stihla opravit starou ohrádku na ven, položit koberec, navařit mi na 14 dní, zrušit jedno vosí hnízdo, a vůbec zařídit, aby se mi tam s babičkama dobře vegetilo - to jsem totiž neřekla, 14 dní se vám asi neozvu, protože se jedu dovolovat, maminka musí nastoupit do práce a v Praze hlásí vedra, takže budu prověřovat své separační a závislácké reakce na babičkách. Na prababičku Táňu dost křičím, ale když si na:,–(í brýle a stáhne vlasy do čelenky, tak se na ni zpovzdálí směju, na ruku k ní ale moc nechci, protože by mě asi určitě neudržela - vždycky se jí v náručí kroutím jak klubko hadů. Ale s babičkou Elinkou jsem jedna ruka - zjistili jsme, že jsem totiž asi po ní, vyprávěla mi, jak ji museli v roce chytat a sundavat z hořejška plaňkového plotu, protože utekla, vylezla tam a začala brečet, ale to nebylo strachy, ale pokaděnýma plínama - beru si to na chalupu jako dobrou inspiraci, myslíte, že jde přelézat i drátěný plot?
Z mých nových rošťáren snad stojí za zmínku, to, že umím sama vylézt na kočárek, i z něj vystoupit. A když kočárek stojí a vypadá to, že se nic neděje, tak mě nebaví v něm sedět a pokouším se vstát a přelézt ho přes boudičku - mám to ozkoušené z domova, zkusila jsem to i na přechodu při čekání na zelenou, ale máma byla hodně protivná a jako vždy použila kruté násilí a nepovolila. Jak se mám potom zdokonalovat v pohybových dovednostech, když mě pořád podezírají ze sebevražedných úmyslů.
Doma se mi objevily dvě panenky, jedna je velká jako já a má skoro stejně velké ruce, takže se občas spletu a strčím si do pusy tu její ruku místo své, ale moje chutná líp. A obě pany mají zavírací očíčka, která se dají otvírat prstem úplně stejně jako máminy nebo tátovy.
No a naučila jsem se šroubovat, takže jsem u babičky rozebrala rotoped, a když mu upadla šlapka, tak mi už nedovolili na to šáhnout, ale já to přece chtěla spravit, když umít točit na jednu stranu, tak to musí jít i na druhou, ne?
Bráška dneska ráno odjel na měsíc pryč, pomáhala jsem mu balit, ale pak mi přišlo líto, že mě opouští, tak jsem mu za trest schovala brýle, pláštěnku a legitku na vlak. Maminka mi potom oznámila, že jsem se tím připravila o jednu ze svých oblíbených krabic, protože ji v pondělí použije na balíček pro brášku na tábor, jako bych já s tím, že to tu zapomněl, měla něco společného - mohl se přece pod tu postel podívat, ne?
Chci popřát Eden, Terezce a Vojtovi k 10. narozkám, Lucince a Jírovi k 9. narozkám, Toníkovi k těm 8. - to se nám to ten první týden v měsíci pěkně schází, tak to hezky ve zdraví všici oslavte.
Taky chci pochválit fotečky Vojtovi, už se těším na další, takhle mám zkreslený dojem, že jsi stále malé miminko.
Zato Kačenka na oslavě narozenin už je velká slečna, která nám tu roste do krásy, ach jo, tady je vůbec tvrdá konkurence.
Fotky Eden a Viki raději vůbec nehodnotím, už takhle z nich mám žárlivecké noční můry, ale ten Edenin xylofon si budu muset asi na mamce vydyndat - nebo něco podobného, moc se mi líbil.
Poslušně hlásím, že jsme také renovovali albíčko, hambaté fotky jsou pro přátele, takže když pošlete mamce svoje nicky z rodiny.cz, tak budete taky přátele, ne že byste už nebyli, ale tam to berou nějak jinak. :-) (Ale asi raději soukromou zprávou)
Tak se tu mějte krásně a já vám kdyžtak po mamce pošlu zprávičku, jak se mám já.
Ahoj
Johanka (a stále nemluvící Romana, bože, takhle už mě dlouho nikdo nenaštval - ach ta manželčata)

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 29.06.03 01:52

Jiřino,
to je škoda, že nebylo nic vidět, já se těšila, jak tu budeme oslavovat Haničku a teď slyším, že budeme muset ještě skoro dva měsíce čekat. Ach jo, ty nás ale napínáš.
Jsem ráda, že se srazík tak perfektně vydařil, aspoň budete mít důvod ho co nejdříve zopakovat a nám už nic nezabrání v účasti. Na fotkách u Bubliny Vám to všem moc sluší. Dosud neznámá mimča Barborka a Davídek jsou prostě úžasní, a Jíra je už velký chlap. Doufám, že se tu rozproudí nějaká ta drbárna, abychom se my nezúčastněné dozvěděly co nejvíce podrobností. :-)
Ahoj, Romana

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 29.06.03 10:29

Ahoj drobci!

Tak já mám taky něco ke srazíku ? bylo to naprosto báááječný, konečně jsem viděla Šimůnka a Jíru, což jsou moji internetoví kamarádi už dlouho. Šimůnek je veliký chlap a velmi galantní ? když mi sebral míč a já začala fňukat, okamžitě mi ho vracel? hehe, ale já už jsem byla naštvaná, takže mě musela stejně utěšit mamka. Jíra opravdu báječně capká a má krásnou hlavičku ? vůbec nevadí, že nemá vlásky, protože takovouhle dokonalou hlavu by bylo škoda schovávat :). Vojtíška Pilůtka už jsem znala, ale od posledně o kus vyrostl ? ovšem je to pořád takový hodný usměvavý chlapeček s krásnýma očima. Novinkou pro mě byla Barborka ? hnědooká blondýnka, která navíc umí báječně pištět, hned jsem to začala doma trénovat :). A nesmíme zapomenout na Davídka ? ten je taky strašně hodný (asi z nás ze všech nejhodnější) a má krásný hnědý oči. Už aby se akce opakovala a já poznala i zbytek zdejšího hejna! Mamči všech prcků jsou taky moc fajn a navíc jim to všem opravdu slušelo.

Já tento týden moc novinek nemám, ale ta jedna stojí za to: už umím ve stoje pustit ruku, přehmátnout třeba od stolu ke křeslu a otočit se o 180 stupňů. Taky zdatně capkám kolem všeho, u čeho to jde. Už jsem obešla několikrát prádelník a konferenční stolek. Jo a dokážu se z lehu po:,–(it v kočárku (bez toho, abych se musela nejdřív otočit na břicho), z čehož má největší radost mamka ;). Vyhrožuje pětibodovýma pásama i na spaní, ach jo?

Hehe a vyzrála jsem na mamku ? naivně si myslela, že když všechny papíry, který nesmím sníst, dá nahoru na psací stůl, tak budou v bezpečí. Ale to se přepočítala, já totiž vyručkuju po šuplíkách, stoupnu si na špičky a na ten stůl dosáhnu. Tak budou s tátou asi muset uklidit trochu víc :))).

Mezi moje nové zábavy patří šplhání po zábradlí na terase, abych viděla, co se děje u sousedů ? mají tři kočky, tak na ně mocně hulákám HAF! Bohužel už k nám nechtějí chodit, protože je děsně tahám za kožich (ty kočky samozřejmě). Večer u balkónových dveří vyhlížím taťku, pěkně v kleče, obtiskávajíc uslintané a upatlané ručičky na sklo. Tátovo auto už bezpečně poznám, jeho příjezd oznamuju slovem TETETE!

Dneska s mamkou odjíždíme k babičce, kde budu od úterka do čtvrtka zase opuštěneček opuštěná (ale já jsem u babičky ráda, protože mi všechno dovolí) a příští sobotu vyrážíme celá rodinka směr Krkonoše, tak nám držte palce, ať moc neprší.

Přejeme vše nej… oslavencům nadcházejícího týdne, hlavně mé vzdálené kámošce Eden (přátelské zatahání za ucho navíc :).

A speciální vzkaz pro Johanku: pořádně toho taťku prožeň, když jsme tě kvůli němu neviděli a bledá závist tvým artistickým číslům!

Posílám pusinku všem přítomným i nepřítomným a těším se na vaše lumpárničky.

Pa, vaše Viki (10,5 m) s Bublinou

vercasvob
Stálice 93 příspěvků 29.06.03 11:22

Ahoj ahoj ahoj,
tak i já musím napsat,že sraz neměl chybu!!!!
Nejdřív jsem se na to vyspinkala a pak jsme se mohli pořádně a zblízka okouknout.Já jsem si Jíru a Vojtíška a vlastně i Šimůnka oplácala a snažila jsem se je i láskyplně poštípat,ale to mě maminka nedovolila:o))
Téda Jíro to jsem ráda,že se Ti líbím,ale mě se líbí i Vojtíšek,nevím nevím který z Vás víc:o))Davídek je tak moc hodnoučkej a má stejnou barvu očíček a Šimůnka teda nechám Viki,tam to bylo hned jasný:o))

Taky se mi líbila teta Zuzka,chichi a když jsem viděla jak se Vojtíšek nacpává u maminky,tak jsem si to prso nakonec taky vybojovala!Já jí dám že už jsme odpol. bez kojení!Viktorka se mi líbila tak moc,hlavně ty její lokýnky,že jsem jí je chtěla vyškubnout při focení,ale to mi taky nebylo dovoleno.Neproz­radila bys mi jaký používáš šampon?Já chci taky lokýnky,ach jo!
Jak už psal Šimůnek,byla jsem z toho moc unavená,že jsem cestou domů sotva držela oči.Když jsme přijeli domů do chládku,tak jsem hned ožila,ale v osm hodin už jem byla tuhá probudila jsem se až ve 2 hod. na kojení a v 6 už jsem na mámu pištěla,že chci vstávat.
Už se moc těšíme na další!
Jinak mi rostou dvě horní stoličky a tak jsem mrzutá a chci být hodně u maminky.
Stoupám si u všeho a snažím se držet jen jednou ručičkou a trénuju rovnováhu.

Koncem týdne pojedeme na chatu a budeme tam asi 3 týdny,tak se pak přihlásíme až přijedeme.
Tak pá pá Barborka 10 měsíců a mamka Verča

vercasvob
Stálice 93 příspěvků 29.06.03 12:47

Ahoj Šimůnku,
já jsem doma pak vůbec nevypadala,že bych chtěla spinkat,napapala jsem se,vykoupala jsem se s rybičkou od tebe a pak jsem u prsa(jak jinak )usnula.Tak at se Ti máma brzo uzdraví!!
Tak ahoooj Barborka

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 29.06.03 16:47

Ahoj Barčo,

já jsem taky nechtěl zrovna spinkat, pěkně jsem se prochrupkal v tý restauračce a večer jsem to zalomil skoro až v půl desátý. Ale zato ráno jsem se vzbudil až v devět, tak máma mohla aspoň spát. Ale pořád nevypadá moc zdravě, pořád prská a utírá si nos a kašle.
Tak papa a pozdravuj mamku! Šimůnek

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 29.06.03 17:01

Ahoj Ivo,

fotky jsou pěkný, moc se povedly. Zaujala mě ta společná fotka - my všechny poctivě koukáme do foťáku, kdežto z dětí ani jedno…:o)))).
Pozdravuj tu Tvojí princeznu!
Martina

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 30.06.03 00:22

Ahoj holky a kluci,
tak vám taky musím napsat, jak báječně jsme se měli v sobotu na tom našem vrabčím srazíku.
Mamka mi totálně překopala spaní, ale já jsem se nijak nevzpouzel a hezky jsem obě cesty z Liberce a zpět prochrupal, dokonce při zpáteční cestě jsem si už nestačil ani prohlédnout tu ceduli, na které byl název té vesnice, kde se srazík konal.

To tedy bylo štebetání, ale víc od našich maminek než od nás. Skoro nás nepustily ke slovu. Naštěstí některé přítomné dámy, hlavně Barborka, měli silnější hlásek, tak jsme je občas překřičeli. Bylo moc báječné, konečně se setkat s kámošema a kámoškama, které znám jenom z foteček, ty totiž pěkně zkreslují. Například Šimůnek, to je takový dlouhán, ten je z nás určitě největší. Eden byla tentokrát moc miloučká a veselá, minule jí trochu trápily ty zoubky, klidně mi půjčovala hračky, i když já jsem se jí moc neptal. Jíra předváděl, jak pěkně ťapká v nových botičkách (o tom já si můžu zatím nechat zdát:-(). Barborka je moc krásná holčička, ale v těch jejích očičkách se skrývali malí ďáblíkové, tak jsem jí radši moc nepokoušel, ale přeci jenom jsme si přátelsky popovídali. A milé dámy, až uvidíte Davídka a zadíváte se mu do jeho tmavých hlubokých očiček, rázem všechny podlehnete, ten bude lamač dívčích srdcí, takže my ostatní kluci můžeme jenom doufat, že na nás něco zbude.

Jak tam moje maminka všem vykládala, jak krásně papám zeleninku, tak to potom chtěla předvést, ale já jsem jí udělal čáru přes rozpočet a všechno jsem to hezky jazýčkem vracel zpátky na bryndáček. Nakonec se tedy mamka vzdala a dala mi MOJE prsíčko, které jsem sice poslední dobou dost ignoroval, ale v té zahradní restauraci mi docela bodlo. A taky jsem chtěl udělat radost místním štamgastům :-)

Tak doufám, že jsme vás tady trochu naladili a příště se sejdem ve větším počtu. Moc mě mrzí, že nepřijela Johanka, chtěl jsem jí vytrhnou z drdolu chlup :-). Jenže ta její mamka, ačkoliv je všudybylka, tak se tentokrát vymluvila na tatínka, ale příště jí to už nezbaštíme :P

Mějte se vrabčata hezky a užívejte sluníčka, prý tady bude v pondělí na dlouhou dobu naposled.

Vojtíšek ml. (7m.)

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 30.06.03 10:59

Ahojky,

já se jmenuju Lenička. Moc ráda bych mezi vás. Mamka pořád plká se snažilkama, protože se mezi ně zachvilinku zařadí, ale to není až tak pro mě.
Narodila jsem se 22.08.2002, takže mi ve čtvrtek bude 45. týdnů. Vážila jsem 2,93 a měřila 48 cm. Ale to už je dávno pryč. teď měřím 74 cm, ale na vážení jdu tento čtvrtek. Dneska mám náladu pod psa, protože těch mojich 6 napuchlých zoubků bolí a bolí. Jinak se musím taky pochlubit, protože mi mamka minulý týden koupila první botky. Jsou červené a mají srdíčka. Mamka prý chtěla trošku otevřené, ale protože mám moc malou nožku (11,5) tak pro mě takové nebyli.
Tak to je na začátek o mě. Ráda bych si tu s váma povídala. Ahoooj

Lenička (mamka Ajka)

Milada01
Kecalka 174 příspěvků 30.06.03 14:12

Ahoj Jíro a ostatní vrabčáci z hejna!!!

Teda ten srazík musel být super a chválíme mamku Bublina za fotky a vůbec všechny ostatní zúčastněné za pohotové komentáře.
Já už se docela zdatně plazím, nejraději ke šňůrám, kterých je v obýváku opravdu dost, nejlepší jsou ty kolem počítače, ale tam mi mamka nastrčí židli a já se nemohu pod ten stůl, kde se šňůry skrývají, dostat. Ale nejsem přece žádný hlupák a mamka bude muset vymyslet něco chytřejšího, protože jsem záhy přišel na to, že židle má kolečka, tak do ní strčím a šňůry třeste se!!!
Dnes jdeme s jednou mamčinou kamarádkou do zahradní restaurace využít (jak psal Pilůtek) poslední hezký den (že by byl opravdu tak špatný výhled na další dny??). Mamka tu tetu teda varovala, že moc dlouho asi nevydržím a budou se muset trošku cournout, tak teď záleží na tom, jestli je nechám v klidu si pokecat nebo jim to trošku znepříjemním?
My příští týden odjíždíme také k babičce a dědovi, takže se tak na týden až dva odmlčíme, asi teď začne ?okurková? sezóna, jelikož hodně z nás asi nebude zrovna v blízkosti netu.
Viki, pořádně si to na těch horách užij, určitě se tam dá dělat dost lumpáren. Johanko a Ty babičku taky proháněj, ať ví, jaká jsi šikovná holčička!
Já jsem si začal hrát na indiána, začnu vydávat jakýkoli zvuk a přitom si brnkám rukou o pusinku. Tak jako mamce mi to zatím nejde, ale je to velká legrace.
Tento týden nám mají přivézt novou sedačku, MOJI novou sedačku do auta. Mamka ji objednala na intenetovém obchodě Obchodní dům.cz a naši dost dlouho vybírali potah, tak doufám, že vybrali nějaký hezký.
Taky jsem se naučil vypínat počítač. Dnes se mi to povedlo zrovna v době, kdy mamka dělala něco důležitého a tak se na mě moc zlobila, ale já se jen lišácky smál.
Taky jsem začal spinkat přes den, jednou nebo dvakrát denně, tak 20min. Mamka se radovala, že konečně něco udělá. Tak jsem ji při tom asi 2 dny nechal, ale teď už jsem tak přisátý k jejímu prsíčku, že si musí dáchnout se mnou. Moc nadšená není, protože zase takový sedmispáč, aby to musela zalomit přes den, teda není, ale co se dá dělat, když se snaží nějak mě vyšoupnout, tak se probudím a je konec. Včera to se mnou musela vydržet víc jak hodinu!!!
Tak se mějte, dětičky zlaté (co jiného taky jsme) moc hezky, mamka zdraví též.
Pápá Adámek.

David1
Kecalka 287 příspěvků 30.06.03 14:42

Nazdárek kamarádi a kamarádky.

Já taky souhlasím s ostatními, srazík byl FAJN i když máma prý měla strach, že tam budu hooodně zlobit. Já jsem totiž skoro celé dopoledne v tu sobotu doma probrečel, byl jsem nějaký nevyspalý. Ale při cestě autem jsem hned usnul, dokonce si mamka udělala menší zajížďku abych to spaní všechno dohnal:o) Co se konalo na srazu už jste se dozvěděli od ostatních, tak to už nebudu opisovat. Holky i kluci se mi líbili, jsou ještě hezčí než na fotkách. Cestu zpátky jsem samozřejmě taky prospal. Doma jsem si rozbalil ty dárečky od vás, dvě rybičky jsem dostal. Hned mi je chtěl bráška vzít a myslel si že jsou jeho, jenže jsem mu je nepůjčil. Akorát jsem mu dovolil je nafouknout:)

Zítra jdu k paní doktorce tak doufám, že na mě bude hodná. Jinak jí ukážu co proto:) Máma je zvědavá jak jsem přibral, jestli jsem vůbec něco přibral. Možná jsem i zhubnul. Máma totiž tvrdí, že toho moc nesním. Ale na druhou stranu si zase stěžuje, že už jsem těžký a že mě nemůže dlouho držet v náručí. To může být ráda, že nejsem třeba jako Šimůnek, ten má opravdovský chlapský míry:))

Táta si chce vzít v práci dovolenou a tak asi pojedeme někam pryč ale ještě nevíme kam. Někam se vyvětrat:) To jsem teda zvědavej co vyberou, jestli tam nebude nic pěkného pro mě, tak jim to asi hezky osladím:o))

Teď si půjdu dát svačinku, máma má pro mě připravený jogurt a doufá, že ho sním. Já jí totiž u snídaně nedám pokoj a pořád od ní loudím ten její. Už mi taky dala trošičku (no aby se nepředala) na lžičku ten její ochutnat a ten mi teda chutnal, mňam mňam.

Teď už ale budu muset končit, protože fakt musím dostat papat. To snad pochopíte, hlad je hlad:)

Mějte se moc a moc hezky.
Ahoj Davídek (7 m)

Zuzka-Terka
Stálice 69 příspěvků 30.06.03 21:48

EDEN, jsi slavná!!! (a tvoje maminka - geniální fotografka taky)

Tvoje populární fotka „hlídacího pejska“ je na Rodině.cz jako poutač na to, abysme si vytvořili vlastní fotoalbum. Víš kolik je na Rodině fotoalb - a kolik fotek v nich? A oni vybrali zrovna tu tvoji.
Gratulujeme! (a vše nejlepší k pozítřejším narozkám)

Terezka s mámou Zuzanou

P.S. My jsme tu dneska jen v bleskurychlosti, takže jen dodáme, že moooc závidíme vaše rande u Vrabčáčka. Koukáme, že jste si to skvěle užili a utužili virtuální přátelství. Tak doufáme, že se to bude brzy opakovat, abysme se taky mohly připojit.

Zuzka-Terka
Stálice 69 příspěvků 30.06.03 21:59

No, Johanko, ty jsi teda akrobatka! Ty už máš určitě teď vymyšlenou svou budoucí profesní dráhu, že jo?
A díky moc za přání k narozeninkám. Ale moc se na nás nevytahuj, naší partě - t.j. Eden, Vojtíškovi a mě - už bude taky 11 měsíců, jako Tobě. To jen, aby sis nemyslela, že jsi o moc starší.
Hezky si to užij s babičkama a brzo se zase ozvi.
Pápá
Terezka s mámou Zuzanou

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 01.07.03 03:44

Velice se omlouvám za své počty, ale ony nejsou mé, jsou maminčiny a moje maminka má prostě neustále problémy s čísličky - a to se živila dost dlouho jako kalkulantka a jak klienti, tak zaměstnavatelé byli navýstost spokojení s jejím vyhledávám optimálních hodnot. A proto všechny mimísky prosím o totéž, ona je mamka dobrá počtářka, ale holt si plete číslíčkový písmenka. Tak jí to odpusťte, diktovala mi to ve spěchu.
Ještě jednou navrch se omlouvá Johanka

Po 48 hodinách jsem vzala na vzdálenou milost prababičku a nechala jsem se pochovat.
Jsem prý děvka, neboť nejraději „tancuji u tyče“ na sušení prádla, která je uprostřed zahrady. Zamilovala jsem si svůj menší a jednoduchý bazének, neb jest v něm prima, žůžo vodička. Tamější staré hračky mě sice neuchvátily, ale na druhou stranu je to obohacení obzorů.
Krátká zpráva po telefonu: já se mám skvěle a snad to babičky vydrží, máma se na to jede zítra podívat.
Mějte se, Johanka a její milý totální trotl maminka Romana

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 01.07.03 13:52

Ahojky spuntici vseho druhu, zdravi vas slavna Eden ;) !

Teda hned po precteni zazitku ze sraziku jsme zacali setrit na letenku ;). Nebo ze by se ten pristi konal u nas u more, hihi ? Koukam, ze uz se to hezky paruje, tak abych nezustala na ocet a rychle nez se Barborka rozhodne, mile damy, ja si jednoznacne zabiram Vojtiska pilutka :)) ! Znam ho totiz osobne a vim, jak je mekkoucky ;), hazel na me mlaskave svudne pohledy a jeho maminku uz jsem svymi usmevy stejne dobyla? Hihi ted jeste jestli me bude chtit i on, ze ano, prece jenom jsem vetsi a chtela jsem ho pichat do ocicek? Snad ano, zacinam totiz dosahovat primo modelkovskych mer, chichi. V 11 mesicich (skoro) mam 73cm a 8,710kg, to znamena, ze jsem pribrala jen o 30g, zato vyrostla o rovne 2cm!!! Radsi se nebudu rozepisovat, jak se mi pani doktorka drala do ucha a ja se nedala a ryla ji prsty do nosu a oci (uz to mam bezvadne nacvicene na mamince;), tak na me musely jit silou, a to si teda budu pamatovat! Po celou dobu jsem pak byla urazena a misto ?papa? jsem se na ni jen opovrzlive a vycitave podivala a otocila hlavicku;))).

Lidicky, nebudete tomu verit, ale tento tyden jsem delala same pokroky (musim necim mamku uklidnit, ona se porad strachuje, ze budu dozivotni dvojzubec)! Tak zaprve uz si umim sama sednout. Pravda, moc to neprovozuji, protoze jsem si nasla mnohem pohodlnejsi polohu na hrani, a to je klek vzprimeny, ale mamka je rada, ze uz za vami nejsem pozadu. Ten klek je praktictejsi, protoze pri nahlem ?NE!? se mnohem jednoduseji meni v rychly uprk;))). Ja vubec ted rada beham. Presneji receno se honime s mamkou po byte a hykame u toho smichy. Nevim, co na to sousedi, ale ja jsem rada, ze mam novou ctyrnohou kamaradku a ze mamka oceni moji vytrvalost, protoze ji po chvili desne zacnou tlacit kolena a tak ji nezbyva nez se promenit v prekazkovou drahu;). Kdyz me nekde nacapa a zavola na me, tak nejdriv na:,–(im zpatecku: odstrkuju se rucickama a jedu po zadecku dozadu, pak se bleskurychle otocim a s viteznym rykem (a vetsinou pusinkou plnou fujtajbliku) pelasim pryc:).

Dalsi novinkou je, ze uz taky umim ?paci paci?. Mamka uz mi s tim trochu lezla na nervy, tak jsem si to jednou v kocarku tajne zkousela a docela to slo (Samozrejme jsem ji videla, ale byla jsem tak nadsena, ze jsem nic nerikala, abych ji nevyplasila, pozn. Dita). No a druhy den jsem ji to jen tak mimochodem zacala predvadet a meli jste videt tu reakci! Div me laskou nesnedla! To jsem zvedava, co na me chysta, az zacnu chodit, snad to preziju;)))!

Co se tyce jazykovych znalosti, muj slovnik se nijak zvlast nerozsiril, jen se zacina uplatnovat ve spravne situaci. Tak napriklad kdyz mi mamka do vanicky podava kacenku, zacinam nesmele rikat ?ka?ka??, protoze vim, ze je to ?kacenka kac kac!?. No, balonek je sice taky zatim ?ka!?, ale to se jeste vypiluje:)). Viki, tys tu moji maminku uplne poblaznila s tim tvym ?haf?, ona to ted ze me taky chce za kazdou cenu vydolovat! A tak jsme vcera vyrazily na poznavaci prochazku a u kazdeho psa jsme se zastavily, nacez maminka nadsene cesky volala ?Pes! Haf haf?! Lidi se na ni divali trochu divne, ale mne se ti zivi plysaci docela libili. Zatim jsou pro me ale ?ba? nebo ?pch !?a nejvic lituju toho, ze jsem je nemohla poradne vytahat za ocas, dle tve inspirace s kocourem;)))? Taky ted sycim jako had, kdyz jeste nemuzu skripat zubama, tak pres ne aspon foukam?

Z mych pohybovych dovednosti urcite stoji za zminku to, ze umim sama vylezt do sveho lehatka! Pouzivam ho jako pomucku pri horolezeni na gauc, ale i tak je to na me jeste trochu vysoko? Taky uz umim stat a drzet se jen jednou rucickou, ohybat se ve stoje pro hracku, ktera mi spadla na zem, a dle vzoru Viki uz uspesne dosahnu na stul, sporak, vrsek pracky (takze cudliky teste se !!!;))? Ale moje hlavni zprava je to, ze uz jsem OBESLA OHRADKU !!! Zatim me nasi museli vnadit hrackama, ale dokazala jsem to !!!! Jupiii !!!!
A Viki, hihi, ja uz se taky umim po:,–(it z lehu, moc doporucuji vyzkouset ve vanicce, behem dvou sekund klecis a poprve jsem si pred uzaslou mamkou i stoupla ! Takze nevim jak na tom jsi ty, ale ja budu mit se svou vanickou asi brzo utrum, nebo me mamka jen oplachne a pujdu ven :(( .

A Johanko, dik za tip, u nas se nyni pohresuje jedna mamcina silonka, naposledy jsem s ni byla videna ja, jak si ji jeste mokrou tahnu od susaku pryc ;)))).

Lenicko, vitej do Vrabcaka! Jsi moc krasna holcicka, uz se v te konkurenci zacinam utapet;)!!! A tvoje maminka vypada hodne mlade, zatim neuvedla datum narozeni, ale treba cmajzne Eve rekord???

A posledni zprava, mila ditka, at vas dorazim: maminka s tatinkem zacinaji mluvit o bratrickovi, tak treba brzo budeme mit taky nejakeho Drobinka!!! Drzte palce, at si mam brzo s kym hrat, mamka se pri tom lezeni hrozne rychle unavi, preci jen je to uz trochu stara vetev?:D

Papa, vase dablice Eden, zitra 11 mesicu!!! (a Dita)

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 01.07.03 22:25

Ahojky čertíci a čertice !!!

Téda přečetli jsme všechny vaše povídání o srazíku a prohlídli fotodokumentaci a musel sem mamce vynadat,že mě připravila o takové veliké setkání a příště si to rozhodně nenechám ujít,nebojte! Na fotkách ste byli všichni opravdu úžasní (samo že i maminky :-) Jíro,vůbec nevadí že nemáš moc vlásků,vypadáš prostě jako parádní chlapík.

Taky moc vítáme novou holčičku Leničku,aspoň zase nějaká nová nevěsta,hi,hi. Koukej psát o svých nových lumpárnách ať máme my ostatní novou inspiraci. Přeju,ať zoubky přestanou zlobit.

Když už sme u těch zoubků,tak já taky pořád vlastním jenom dva raťafáčky jako Eden - tak se nebuj,nejsi sama a narostly ti dřív něž mě,tak já budu čekat až narostou tobě a pak těm mojim ostudám posledním taky poručím,jo?

Poslední dobou jsem pilně trénoval plavání v bazénu,to je paráda,já bych se mohl koupat pořád,jak mě vyndavali z vody,vztekal sem se o sto šest. Dostal sem veliký kruh s dírkama na nožičky,nejdřív sem se ho bál,ale pak sem zjistil,že v něm můžu ve vodě chodit úplně sám a to bylo žůžo,jdete si kam chcete a ani vám to nepadá,prostě velikánský objev. To na suchu mi to zatím nejde tak rychle,ale nenechám se zahanbit vámi ostatními,pracuju na tom usilovně,chvilkama sám stojím a nedržím se,pak padnu na zadeček a chechtám se tomu. Terezko,jestlipak se ti včera povedlo chodit jenom za jednu ruku,protože mě dneska jo,konečně sem uznal,že mě mamka opravdu nepustí a dovolil sem jí vést mě jenom za jednu ručku! Tak čekám co ty na to,když nám to minule s tím stáním tak hezky vyšlo.

No a na závěr mám ještě jednu zprávu: při velikém úsilí se mi daří vpravit lžíci s nabraným papáníčkem rovnou do pusinky,mamka u toho jásá a tak jí občas udělám trošku radost. Ale lepší zábava je,když tou lžičkou plnou jídla vesele zamáváte,to vám tak krásně lítá, po stole,po zemi,po zdi a dokonce po záclonách. A bez lžičky to jde ještě rychleji,to se musíte vztekat a odmítat baštit tak dlouho,dokud vám nepřistaví talířek až k nosu a pak šup ruku do talíře a šup,pěkně se naklonit a bác ,blivajzek rovnou na zem! Než se maminka naděje,má nejen vymalováno,ale ještě nový vzorek na podlaze,nevim proč je věčně nespokojená,když já se denně starám o nějakou tu změnu. Dokonce se mě chystala přechytračit a dát mi jenom mojí malou mističku,ale dlouho jí to tolerovat nebudu,dává mi tam toho blivajzku na vyhazování hrozně málo!!!

A ještě gratulujem všem oslavencům,hlavně mým nejblíže narozeným holčičkám Eden a Terezce,holky,tak už jenom měsíc do prvních velkých narozenin,tak trénujte,ať můžem tomu roku společně utéct po dvou !!
Pusinky všem zdejším dámám posílá Vojtíšek st. a mamka Stáňa

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 02.07.03 01:03

Ahoj Eden,
moc ti gratuluju k dnešním 11tinám a musím ti napsat, že momentálně jsem červený až za ušima. Nemusíš se bát,že bych si pomyslel na jinou holčičku a to, že jsi větší, mě vůbec netrápí, jelikož jestli jsi viděla moji maminku, tak já tě určitě brzy přerostu. Mám takový pocit, že až mě tarínek sveze tím letadlem, tak mu vezmu berany a poletím za tebou k moři, to by byla sranda, že?-)
Taky přeju všechno nejlepší Toníkovi k dnešním 9tinám, Terezce k zítřejším 11tinám a Vojtíškovi st. k pozítřejším 11tinám. Uf, snad jsem to všechno dobře napsal a zpočítal.
Jak měl můj tatínek narozeniny, tak dostal moc báječnej dárek a to plovací kruh ve tvaru Boeingu, tak už se moc těším, až ho budu moci někde vyzkoušet.
Příští týden v pondělí mám první hodinu plavání, tak mi držte palečky a já vám potom napíšu, jaké to bylo.
Tak papa
Vojtíšek ml. (7m.)

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 02.07.03 15:33

Ahojky,
ještě jedno speciální přání k dnešním mininarozeninkám pro Toníčka,málem jsme na tebe zapomněli,tak se na nás nezlob!
Vojtíšek st.

Zuzka-Terka
Stálice 69 příspěvků 02.07.03 21:38

Ahojda Vojtíšku,

děkuju za přání k narozeninkám, no a já Ti samozřejmě taky moc a moc gratuluju k těm tvým.

Taky samozřejmě gratulujeme dalším oslavencům - Eden, Toníčkovi, Lucince a Jírovi.

Ale hlavně před tebou smekám, jakej jsi velikananánskej šikula, že už chodíš za jednu ručičku. Pche, kam se na Tebe hrabu! Já ještě nechodím ani za 2 ruce, zatím jsem pořád setrvala jenom u obcházení postýlky, gauče nebo stolku. Ale když mě mamka chytne za ručičky, tak si radši sednu na zem. Tak ty teda myslíš, že to je bezpečný se nechat vodit? Nevím, možná to taky někdy zkusím, ale každopádně jsi mě hodně předběhnul. Jsi prostě chlapík!

Tak pápá a posílám plno pusinek (a pozor!já teď dávám takový prý jako po francouzsku)
Terezka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.07.03 19:49

Ahoj holky!
Měla bych zas jeden dotaz ohledně stravování. Jakou značku bílého jogurtu dětem kupujete? Mají to být ty jogurty ?živé?? A co smetánky? Dávala jste některá? Kamarádka mě docela vyděsila informací, že je malému dávala už od 4.měsíce! A to přitom kojí! No, někdy si říkám, jak na to jdu vědecky a snažím se ?jet podle pravidel? a pak mě někdo v okolí šokuje, co všechno do dětí narve :-( (a ještě má radost, ?jak to dítě hezky papá?!).
Děkujeme za odpovědi a zdravíme všechna miminka!
Ivča a Mojánek

Vložit nový komentář