Z deníčku malého Vrabčáka - 43.týden

Rodičovství

Tak jsem byl u paní doktorky na desetiměsíční kontrole a byl jsem prosím pěkně jako mílius, paní doktorka mě vůbec nepoznávala, hehe. Mamka mě raději svlíkala ve stoje, aby mě nedráždila položením, i mě paní doktorka ve stoje vyšetřovala, dokonce jsem byl hodný i na váze (nesla mě tam mamka). Takže vážím 9,6 kg (za dva měsíce jsem přibral přes kilo hehe, to ten sunar) a měřím 72 cm (vyrost o tři cenťáky). Měřili mě ve stoje u zdi, chichi já chtěl být větší, tak jsem si stoupnul na špičky, ale neprošlo to :o) A pak jsem paní doktorce šlohnul metr, když mi měřila kebulku, a hezky mi dala ošmatat naslouchátko, když mi chtěla poslouchat srdíčko, abych se ho nebál. Já jsem celou dobu klidně stál a paní doktorka mě chválila, jak už hezky stojím, jak jsem opálený, prostě jaký jsem krásný šikovný chlapeček :o)) Mamka se nadouvala pýchou a koneckonců já taky :o) Jo a za 14 dní mám přijít na píchanec (au au) a pak až po prvních narozeninách.

Tento týden kupodivu žádný nový zub. No nevadí, aspoň mi ty vyrostlé poporostou na stejnou velikost. Zatím je každý jinak velký a jak dorůstají, tak se mi úsměv mění každý den :o)

A lidičky, já už umím udělat pápá !!! Sice se mi chce jen někdy, ale úplně poprvé to stálo za to. V neděli u nás byla babička s dědou a tety a seděli jsme na zahradě (oni u stolu, já v bazénku). Když odcházeli, všichni na mě mávali a volali pápá a já jsem zrovna stál u židle a tak jsem na ně taky pořádně zamával, div mi ruka neupadla. To bylo pozdvižení! A krásně jsem se u toho smál a vysloužil jsem si tisíc pochval, jak jsem šikovný chlapeček, chichichi, tak jsem mával ještě hezkou chvíli po tom, co odešli. Jenže teď to po mně chtějí pokaždé, sotva se vidíme, ale to dělat nebudu, hezky si to musí každý pěkně zasloužit.

V úterý jsme měli dopoledne dobrodrůžo s autem, vezli jsme totiž mamku do Prahy na odběr krve. Táta ráno trošku cítil v autě benzín, tak se šel převlíct z bílého trička do černého, kdyby náhodou musel po cestě lézt do motoru. Chacha, jenže trošku podcenil ranní špičku, mysleli jsme, že když jsou prázdniny, bude Praha průjezdná po nábřeží. Hohoho, každých deset metrů byla červená a pořád jsme popojížděli, až se nám začalo pěkně kouřit z auta a vařil se motor. Tak to táta odstavil u Národního divadla a mamka že na ten odběr tedy dojde sama. Takže taťka pořád skákal okolo auta a já si v klidu hověl vevnitř. Když to přestalo kouřit, tak chtěl dolít vodu, jenže ji pochopitelně neměl. Tak mě vyndal a šli jsme do krámu a koupili dvě láhve kojenecký vody (jinou bez bublinek neměli) a táta je nalil do toho motoru, chichi, tak auto pije stejnou vodu jako já. No a pak jsme nastartovali a jeli dál, až k nám najednou někde nastoupila mamka a pak už jsme bez zvláštních zážitků dojeli domů. Táta mi dal prázdnou láhev od tý vody a já do ní houkal a zpíval, tak aspoň měli o zábavu postaráno, chichi.

Poslední dobou hrozně pištím. Jak jsem minule psal, že Barborka piští a vejská stejně jako já, tak je to pravda, umím to taky tak. Mamka tvrdí, že někdy pištím ještě hůř, prostě kde jsem dřív kňoural tak teď pištím. Obzvlášť pikantní je to po koupání, nechci totiž z vodičky ven a jak mě tak mamka morduje (rozuměj: utírá, natírá, oblíká) v tom uzavřeným prostoru, tak prý jí ze mně prasknou uši, hehe. Tak mi říká pištítko. A taky jsem začal říkat veveve a pepepe pořád dokolečka do zblbnutí, ale nic konkrétního to neznamená, to já si jen takhle zkouším :o)

Hihi, jak pořád šmatám po stolečku a čekám, co bych shodil, tak jsem se dočkal. Mamka si přinesla plnej půllitr pití a sedla si na gauč, jenže mezitím psala něco mobilem a hlídala mě jen na půl oka, chichi tak jsem zkusil natáhnout ručičku a ceeelý jsem to vylil. Naštěstí (podle mamky) to byla jen voda s citronem, takže žádná katastrofa, nicméně pak byl koberec pěkně mokrej a jak jsem v tom ťapal, tak jsem měl mokrý tlapičky. Ale když má máma třeba kafe nebo něco horkýho, tak to si dává pozor a nesmím se na metr přiblížit, prý mě tak trošku nechala schválně a já toho dokonale využil :o)
Ještě se mamce povedla jiná prima věc - potřebovala pro něco skočit na zahradu a abych nevylezl ven, zaklapla balkonový dveře. Chacha, jenže já se u nich postavil a koukal ven a pak nemohla dovnitř, protože by mě musela těma dveřma povalit. Naštěstí (opět podle mámy) byl doma táta a odtáhl mě, ach jo, tak už si teď dává pozor a kdykoliv vyběhne ven, tak mě šoupne do ohrádky.

Máma si poslední dobou ztěžuje, že jí mačkám břicho a tlačím drobečka. Tak ji nesmím moc valchovat, jenže když mě uspává, tak mě má o břicho trošku opřenýho, jinak to nejde. Tak ze srandy říká, že se holčička bude jmenovat Placička a kluk Rozmačkánek, chichichi.

Jo a díky Vojtíškově mamince Zuzce máme naskenované další fotky, takže se na mě můžete kouknout do albíčka.

Pro tentokrát je to trošku kratší, no snad mi to odpustíte. Když jsme minule přetáhli až do soboty, tak těch zážitků tolik nemám, chchi.
Tak ahoj váš desetiměsáček Jíra

Od mamky - ta cesta na odběr krve (AFP testy v Gennetu v Klimentské) byla fakt príma. Jak jsme zkejsli u Nár. divadla, tak do Klimentské je to kousek, jenže já jsem rok nebyla v centru a vůbec jsem si nemohla uvědomit, co tam vlastně jezdí za tramvaj a kudy mám jít! Tak jsem popojela dvě stanice sedmnáctkou, pak jsem na poslední chvíli vyskočila, než odbočuje na most, vydala jsem se napospas uličkama, že tam snad nějak trefím. Nebudu vás napínat, trefila, i když jsem si připadala jak naprostý pitomec. Taky jsem šla najisto, vždyť jsem tam před rokem byla, ovšem Gennet se přemístil, naštěstí jen přes ulici, takže jsem to nakonec našla a krev mi vzali. Ještě jsem stihla pěkně zmoknout (samozřejmě že když jedu autem tak nemám deštník) a jak jsem se tak hnala těma ranníma uličkama, tak jsem si říkala, že budu mít úplně napěněnou krev a kdoví co mi zjistí, hehe. Prý když se do týdne neozvou, je to v pořádku a výsledky pošlou mé doktorce, za 3 týdny tam jdu na ultrazvuk.

No a ještě jsem volala své doktorce pro výsledek rozboru moči a zase tam něco je, ach jo, takže už mám zase antibiotika, sice jiná než minule, ale zase na bázi penicilínu, takže předpokládám, že se mi ta mikroflora zase rozhodí a zase budu mít další problémy a snad se z toho nikdy nevyhrabu. Třeba mě po tom penicilínu zase přejdou pachutě, protože mě to drží pořád a už mě to teda pěkně neba, loni touhle dobou už to bylo dávno pryč a mohla jsem se cpát jak jsem chtěla.

Ještě po tom zmoknutí cestou do Klimentské jsem se jela nechat vyfotit, tak jsem zvědavá, jak budu vypadat, hehe, zatím jsem neměla odvahu ty fotky vyzvednout (no dobře, spíš jsme tím směrem neměli cestu). Ale už se to nedalo odkládat, musím si požádat o novou občanku, končí mi platnost. No jo, už budeme 10 let po svatbě! Nevíte někdo, jak se jí říká? 25 let je stříbrná, 30 perlová atd., ale jak se říká 10 letům (určitě nějak jo) tak to nevím.

Tak mě napadá jak dlouho jste vdané vy ostatní (teda vy co vdané jste)? No jo, my měli první děcko až skoro 9 let po svatbě. Celkem jsme spolu už přes 12 let, to je víc než třetina života!

Mějte se prímově a zase „na čtenou“.
Jiřina a drobík 17t.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 03.07.03 23:20

Ahojda kamarádi,

dneska začneme gratulacemi, a to hned na příští 2 týdny, protože nevíme, kdy se dostaneme k deníčku z příštího týdne. Jedu s drahými rodiči do Krkonoš a už se děsně těším! Takže gratulujeme Pajáskovi (sice dlouhodobě nepřítomnému, ale musíme :) k 1. velkým narozeninám! A paaak už dlouhé řadě pidinarozeninek ? Barborce, Adámkovi, Lucince, Jírovi, Šimůnkovi a Davídkovi? užívejme si, dokud máme narozeniny ještě každý měsíc, mám takový tušení, že už to dlouho trvat nebude :D.

Musíme pochválit mamky Zuzku a Jiřinu, že bezvadnou spoluprací docílily aktualizace vrabčákového albíčka ? parádní fotečky, Jíro, hlavně ta s koťátkama? jak to tvoje mamka dělá, že se na ně nevrhneš? To já bych je pěkně pomuchlovala! Taky jsou super nové Johančiny fotečky, i když Johanka nás tento týden asi nebude číst, obdivuju její průzkumnické schopnosti ? kontrola obsahu ledničky nemá chybu :). O Eden ani nemluvím, albíčko se opět utěšeně rozrostlo, dokonce o nový ?dospělý? účes ? to je fakt bomba, z malé čertice je velká krásná načesaná slečna (to s mými vlasy takovýhle kreace asi nepůjdou, a i kdyby se náhodou mamce něco povedlo, při mém permanentním stoji na hlavě by to stejně asi dlouho nevydrželo ;). Jestli jsem zapomněla pochválit ještě někoho, promiňte mi to, mamka mi ty fotky prostě neukázala :D.

Táááák a teď novinky ? moc toho za týden není, hlavně, když jsem z něho 3 dny byla u babičky a mamka měla zprávy jenom po telefonu. Ovšem nechávala si poreferovat dost často a navíc si povídala i se mnou, což se mi moc líbilo? možná budu telefonistka. Musím ale na babičku prásknout, že v zápalu hry si nevšimla křesla a nechala moji kebulku, aby se potkala s takovou skrytou hranou ? i pár kapek krve se objevilo (v blonďatých vláskách to podle babičky vypadalo dost tragicky ? pozn. od mamky), ale po přinesení babiččina jezevčíka bolístka rychle přešla :). Navíc mámina sestra, která je původně zdravotní sestra (tedy sestra dvojitá), mě ihned zkontrolovala a zkonstatovala jako zkušená matka tříletého raubíře ?takových ještě bude?. Tak vidíte, člověk se div nezabije a s těmi dospělými to ani nehne. (Jooo, nehne, babička byla úplně vyřízená, považovala to za svoji chybu a nebýt ségry, tak snad jela na pohotovost.)

A taky hlásím novou autosedačku ? super věc, sedím pěkně vysoko vzadu, na všechno konečně vidím a krááásně se v ní spinká! Pokřtila jsem ji hned při první jízdě ? na cestě od babičky jsem ji excelentně poblinkala ? jo jo, jogurt s meruňkama, mírně natrávený, no, znáte to ;). Takže jsem hned mamku donutila, aby zjistila, jak se sundavá potah, aby ho mohla za čerstva hodit do pračky. Ona totiž hned po příjezdu prát nechtěla, ale já jsem chtěla, tak jsem si to zařídila. Ale musím mamku pochválit, v tom obchodě v Německu, kde si sedačku objednala, dostala 15% slevu na všechno, a tak toho řádně využila a přivezla mi bezvadný oblečky se lvíčkem ? králem džungle ? hehe, a já jsem taky lvíček, takže král džungle!

Z pohybových pokroků hlásím tlačení kočárku ? to vám je žůžo, a tak mě to baví, že se mamka rozhodla (hihi, myslí, že to nevím :), že k velkým narozeninám přece jen dostanu ty dětské golfky, abych měla co tlačit i doma v obýváku. Už aby byl srpen, jéje? A taky už umím lézt do schodů (u babičky jsem se pilně zdokonalovala), takže po příjezdu domů jsem v nestřežené chvilce uprchla přes schod otevřenými dveřmi na terasu ? naštěstí mě nezaujaly kytky, ale první jsem narazila na svoje nádobíčko na písek, a tak jsem nestihla ani napáchat žádnou škodu. A na capkání u kočárku už mám taky botičky, hurrá, oranžovo-béžový sandálky, aby mi nesmrděly nožičky (říká taťka ;). Stejně se mi líp chodí bosky, ale občas venku to nejde, tak abych nebyla omezovaná.

Jú, ještě jsem zapomněla poblahopřát Jírovi k tomu, jak vyrostl? páni, já to věděla, když nás mamky tak poměřovaly na tom srazíku.

Moc se těším na lumpárničky těch, kdo ještě neodjeli na dovolenou a přespříští týden jsem tu zase jako na koni!

Papa, vaše Viki (skoro 11 m) s Bublinou

A něco pro zvědavou Jiřinku: my jsme s manželem taky 12 let (zrovna minulý týden jsme měli výročí) a brali jsme se až v dubnu 2001 (po téměř 10 letech) - nikdo už nevěřil, že k tomu někdy dojde :))).

 
Milada01
Kecalka 174 příspěvků 04.07.03 09:07

Ahoj Viki, Jíro a všichni ostatní, co teprve napíšete komentáře a i Vy, co nenapíšete, protože se dovolenkujete!!

Přidávám se k Viktorce s přáním všem malým gratulantům i mamce Stáně, která bude příští týden také slavit.

To je ta příjemná věc a teď Vás musím všechny pořádně pokárat, protože jste s tím chozením fakt hrozní!!! Že se Vám chce!!! Jak já mám potom opěvovat mé krásné předpisové plazení, které neustále zrychluji a dostanu se prakticky všude, když Vy už si klidně chodíte a dokonce tlačíte kočárky! A jak to tak vidím nenajde se tu žádný spojenec, který by lenošil jako já. A to tuším, že naši nejmladší ? Davídek s Pilůtkem se za chvíli rozběhnou taky ( já to plánuju nejdřív za 1/2roku ).

Nejvíc mě baví dělat indiána, i když si ty prstíky dávám spíš do pusinky než na pusinku, ale pokřik je z toho taky parádní. Pápá dělám zá:,–(ně, jen když se na mě nikdo nedívá, zatím si, Jíro, to překvápko jako jsi udělal ty,nechávám v záloze.

Jak jsem minule psal, že půjdeme s mamčinou kamarádkou do zahradní restaurace, tak jsem byl nakonec docela hodný. Moc jsem tedy neposeděl, ale asi 20 min. mě mamka kojila a pak mě v sedě uvozila do tvrdého spánku. Takže si nakonec dobře pokecaly.

Viki, mně už včera přišla taky nová sedačka, je polohovací a i ten potah nakonec naši vybrali hezký, tak ji vyzkouším, až teď s mamkou pojedem dlouhou cestu k babičce a dědovi. Zatím ji mám v obýváku jako křesílko, ale táta mi ji o víkendu už strčí do autíčka.

Pro dnešek jsem Vám vypověděl vše, co jsem měl na srdci a pěkně si capkejte, já to tak nemyslel, jsem holt po mamce, ta se v 16-ti měsících teprve postavila, a proto jsme klidní oba dva.

Pápá Adámek.

K té svatbě: My jsme se brali v dubnu 2002, jinak jsme s manželem spolu 6 let.
Milada.

 
ajka
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 04.07.03 09:11

Ahojky,

moc děkuju za přivítání. Já jsem měla včera 45. týdnů a byla opožděně na 10 - měsíční kontrole. Takže k míře 74 cm už vím i kolik vážím. Je to 8550 a od posledka jsem přibrala 650. Vážení se mi ale vůbec nelíbilo. Maminka mě sice nepoložila na zádička jako minule, což jsem tedy silně bojkotovala, ale po:,–(ila mě. Jenže já jsem zrovna chtěla dělat tuli, tuli, protože se mi tam vůbec nelíbilo. Pak už jen proběhlo hodnocení mojeho ekzému. Mamka na mě žalovala, že se škrábu, ale že zas plakala, to se nepochlubila. To je teda. Máme přijít až mi bude rok a dostanu včeličku - no to se ještě uvidí. (pozn. očkování máme posunuté kvůli reakci na očkování proti TBC- tahali nám hnis z podpaží).
Jinak co se mých dovedností týče, tak obcházím, lezu, sedím, chodím za ruce. Taky umím paci, paci, jak jsem veliká a když se mi chce tak pápá. Maminka mě naučila skládat kelímky do sebe a teď navlékám kroužky na tyč. Maminka mi vede na našich stránkách deníček o tom, co se mi kdy povedlo, protože si to prý nezapamatuje.
Dneska jsem při svačině skřípala zubama, mamka se moc smála a říkala, že se mi bude dívat do pusenky, že to určitě skřípu o nový zub.
Všem narozeninovým posílám pusinku. A chci se zeptat, kde se můžu kuknout na fotečky??

Vaše Lenička

P.S.: Svatbu jsme měli v září 2000. Takže to bude tři roky. Na Leničku jsme čekali rok. Musela jsem brát hormónky. Takže jsme napnutí jak to půjde u druhého. zatím MS od 11/2001 ještě nepřišla. :o((

Ajka

 
janatko
Povídálka 16 příspěvků 04.07.03 13:00

Ahojda kamarádi a kamarádky!

Viky, ty jsi úplný Sherlock Holmes, jak jsi si všimla, že jsem nějak vypadl z party. Já byl totiž s maminkou dlooouhé tři týdny u babiček - hezky u obou a na střídačku, aby si nezáviděly a pěkně si mě užily. Taťka totiž nebyl doma a mamka se mnou (ona teda říkala „s tím raubířem“) nechtěla být zavřená sama v paneláku, který byl jak vytopená pec. Tak jsme vyrazili na venkov. Jůůů, to bylo žůžo. Celý den jsem byl venku, babičky mě vozili v kočárku, ale to já nerad a ony ne a ne to pochopit. Dával jsem jim to dostatečně nahlas najevo a ony mě tam stejně šouply. Odpustil jsem jim, protože mě vozily k rybníku. Tam jsem s bratránkama chytal ryby. V:,–(ím se, že jsem z naší party první, kdo držel v ruce prut. Jenže nebraly. Taky jsme chodili na hřišťátko. Písek mě moc nebere, bábovičky mi stavět nejdou. Lepší byla klouzačka. Ale ne ji sjíždět podle předpisu - zezhora dolů. Lézt na ní zezdola je větší legrace. Ale to mi maminka musí pomáhat a strkat zadeček. Já za to nemůžu, že ho mám tak těžký -:). Ale úplně nejlepší je kolotoč. Takový s opravdovskejma lavičkama. Jenže tam mamka se mnou nechce chodit, prý se jí motá hlava. Jen jestli se nevymlouvá!
A co mi týdny babičkovské výchovy daly? Seznámil jsem se s panem Nočníčkem. Když mě po:,–(í ve správnou chvíli, i se mi povede vyčůrat a vykakat. Jéé, to vám musím říct. Běhal jsem často na volňáska a straaaašně rád jsem dělal loužičky na koberec jako pejsek. Dokonce se mi povedla i hromádka. Babička se smála, ale mamka se mračila, že prý si tohle nemám zvykat a co by bylo řečí, kdyby tohle udělal pejsek nebo kočička. Ale Pajáskovi, tomu všechno projde.
Potom jsem se seznámil s kohoutem. A už vím, jak dělá. Stačí, když někdo udělá kykyriký a už ho čapnu za ruku a táhnu k plotu.
Na pejska dělám ha ha ha (to „f“ mi nějak nejde přes pysky). I jinak se mi rozrůstá slovník. „Mama“ už je dokonalá, „baba“ taky, občas se mi povede „dede“, ale do „tata“ mi musí někdo předříkávat a pak se smiluju a vypustím „tětě“.
Včera jsem mamku překvapil. Po svačince se mě ptala, jestli nemám chuť ještě na piškotku. A v tu ránu mi vystřelila ručka k poličce, na které dóza s piškotama opravdu je. Máma nevěřila, že jsem jí rozuměl a tak se mě ptala znovu. No tak jsem jí to předvedl znovu. A venku jí ukazuju éro. To mi jde. A přesto si mamka stěžuje, že jsem líný a „pápá“, „paci paci“ a podobný věci nechci dělat. To vy jste jiný kabrňáci, jak jsem slyšel.
Adámku, jen hezky nějaký čásek zůstaň na zemi, na všech čtyřech. Já jsem spěchal s chozením (týden jde perfektně, jsem už samochodka) a zas tak velká změna to není. Jen se víckrát uhodíš. Ale zase se můžeš honit s mamkou a taťkou po bytě a to po čtyřech nešlo tak rychle a vždycky mě dohonili.
A na závěr můj poslední husarský kousek, ze kterého měla mamka OBROVSKOU radost. Víte, co jsem dělal v noci o svůj svátek? Jestli si myslíte, že flámoval a slavil, jste na velikém omylu. Já SPAL. Opravdu, od půl osmé do půl páté. Já, chronický nespavec a mámin závislák jsem vydržel bez prsa a máminý náruče celou noc. Mamky radost byla ohromná a celý den pak byla usměvavá, proto doporučuju, zkuste to taky.

Pajásek

Jiřinčinu zvědavost ráda ukojím - my jsme se brali loni v únoru. Trochu nestandardně jsme čekali, až budu těhotná. Pak mi bylo trochu proti srsti, když se mě známí ptali „a vy se musíte brát?“. Tak jsem jim odpovídala, že ne, že se chceme brát. Jinak jsme spolu 7 let.

Trošku intimnější sdělení, menstruace se vrátila - 11 měsíců po porodu. Stalo se, když jsem omezila kojení a Pavlík pil jen v noci. Klidně si mrška ještě mohla zůstat, tam kde byla, žilo se bez ní krásně.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 04.07.03 21:50

Ahoj holky!
Měla bych zas jeden dotaz ohledně stravování. Jakou značku bílého jogurtu dětem kupujete? Mají to být ty jogurty ?živé?? A co smetánky? Dávala jste některá? Kamarádka mě docela vyděsila informací, že je malému dávala už od 4.měsíce! A to přitom kojí! No, někdy si říkám, jak na to jdu vědecky a snažím se ?jet podle pravidel? a pak mě někdo v okolí šokuje, co všechno do dětí narve :-( (a ještě má radost, ?jak to dítě hezky papá?!).
Děkujeme za odpovědi a zdravíme všechna miminka!
Ivča a Mojánek

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 04.07.03 22:08

Ahojda všichni!!!

Tenhle týden je plný novinek, ovšem ta hlavní je, že už bydlím ve svém novém pokojíčku - to znamená, že už jsme přestěhovaní do bytečku před povodněmi a je to tam mooooc príma. Sice tam máma s tátou musí ještě spoustu věcí dodělat, ale i tak je to fajn a hlavně to máme kousíček za tátou do práce a taky se můžou častěji s tátou střídat. Hned se mi podařilo pokřtít v obýváku nový koberec - pěkně jsem na něj ublinkal mlíčko :o))). Bodeť by ne, odpoledne mě totiž hlídala teta - mámy kamarádka, protože naši ještě vozili věci a nábytek do bytu a ona mi nejdřív dala v parku celou přesnídávku a pak jsem se vztekal a brečel, tak si myslela, že mám ještě hlad a dala mi vypít 200ml mlíčka (přesto, že mi ho měla dát nejdřív za 2,5hod!), takže bříško jsem měl nacpaný k prasknutí a řičel jsem stejně dál, takže si pro mě máma musela dojet a pak jsem se uklidnil a dělal jakoby nic :o)). Zítra s tou tetou budu zas celý odpoledne, tak na ní zas něco vymyslím!

Včera jsem byl na desetiměsíční prohlídce, váha ukázala rovných 1000g, takže mám pořád stejně a 84cm. Paní doktorka se pořád divila, jak jsem velikej, ještě mi pak poslechla srdíčko a změřila hlavičku a bylo to. Na bříšku mám pár světlounkých skvrnek s pupínkama a paní doktorka řekla, že je to slabounký ekzém, že je to možná z toho věčnýho cachtání v bazénku, jak byla ta vedra. Tak jsem dostal nějaké dvě mastičky, kterýma mě máma maže ráno a večer a jinak mě nemá mazat ničím, takže Sebamed letěl do skříně, jen krém na prdelku mi máma nechala :o))). Měl jsem dostat očkování, ale prý mám trošku rýmičku, tak to paní doktorka odložila za měsíc. Potom budu mít novou paní doktorku v Chuchli, protože jak jsme se přestěhovali, tak abysme za touhle nemuseli dojíždět. Ta nová prý bydlí hned vedle u nás v baráku a je vyzkoušená, chodí k ní všichni mí bratranci.No, jsem na ní zvědavej, pigára bude určitě rozdávat taky :o(.

A poslední novinka je, že mi vylezl pátý zoubek!! dvojka vlevo dole, takže nezůstanu čtyřzubec, už jsem pětizubka :o))).

Už jsem se konečně přestal bát toho fotbalového míče a už si s ním dělám kutululů a taky mě táta naučil dělat huráááá - zvednu obě ruce nad hlavu - máma mě učila, že to zas znamená, jak jsem veliký, tak si vyberte.....a indiána už umím dokonale, rád ho zkouším i na mamce :o))).

Mám další golfáče - starší od máminý kamarádky, že prý mi je nechá u babičky a dědy, když mě budou hlídat, aby sebou pořád nemusela tahat kočár a taky další židličku na papání - ta zůstane taky u babičky, tu novou jsem si totiž odvezl sebou :o))).

Koukám, že jsem dneska nějakej upovídanej, tak zas nechám místo vám, ať mám co číst.

Viky, užij si to v Krkonoších, my budem dovolenkovat až v srpnu, te´d prý na to není vůbec čas......

Mějte se krásně, místním dámám posílám pusinky!

Šimon (příští týden 10měs) + Martina

P.S. No tak my jsme svatbu ještě neměli, bude se dít za tři týdny, jinak jsme spolu 4,5roku.

Martina

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 04.07.03 22:13

Ahoj Ivčo,

podle naší doktorky by se měli jogurty začít dávat až od ukončeného 6.měsíce a to bílé. Ochucené až od 8.měs. Sladké tvarohy, pudinky a pribiňáky by se měli dávat až po roce a půl. Já kupuju bílé - Trojský - není kyselý a bílý od Danone - jemné pohlazení, ten je úplně sladký. Z ovocných kupuju jen Florian a Trojský, protože jsou smetanový a „netečou ze lžičky“, ale i chuťově jsou moc dobrý.

Tak ať Mojánkovi chutná!!!!

Martina

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 05.07.03 21:47

Nazdáreček !!!!!!!!!!!!!

Zdravím vás včechny,co jste ještě nikam neodjeli a vy co si užíváte dovolenou,koukejte honem rychle napsat jaké to bylo :-))

Musím ještě dodatečně pogratulovat Jírovi k jeho včerejším narozeninkám,včera sem to nestihl,a dneska slaví Lucinka,tak taky móóc přeju! Kdybych náhodou na někoho zapomněl,tak se,prosím, nezlobte,máme sice báječný seznam od tety Romany,ale někdy se zapomenem s mamkou pořádně podívat.

Podle vašich fotek se zdá,že nejenom všici rostete jak z vody (teda spíš asi z mlíčka,ne?),ale dokonce se již dámy chystají na dráhu kuchařinek či pradlenek,viz. Viki a Eden - ty už umíš sama nakupovat,ty se máš! Ovšem Johanka jako vždycky nesklamala,kromě přípravy na Tour de Franc nám předvádí bezchybný nástup,či výlez do svého vozidla,jé to bych taky chtěl umět !

Já momentálně pilně trénuju na to chození,nevím co s tím pořád všichni mají,mě to lezení celkem baví. Zatím poctivě tlačím po bytě hrazdičku,je to pěkná potvora,schválně mě zlobí a někde se o něco šprajcuje,je to vážně k vzteku! S mamkou si teď hrajeme novou hru o panáčkovi co stojí sám,ten panáček sem já,to je jasný a opravdu už dokážu stát úplně sám,ale za chvíli mi to padá buď na zem,nebo mamce do náruče,to mě baví nejvíc.

Šimůnku,ty si mě moc potěšil,že ses nenechal od té tety dobrovolně hlídat,já taky pěkně řvu když mě má někdo hlídat,hihi. Jsem rád, že je tu taky někdo aspoň trošku normální a nenechá se jen tak odšoupnout k babičkám a pod.

Takvás všechny na dálku pěkně oslintávám a dělám hezky malá malá, to mi sice moc nejde,protože bacaná bacaná je větší legrace,ale pro tentokrát se budu snažit být aspoň trošku něžný.
Ahojky Vojtíšek st.,od včerejška jedenáctiměsíční!

Nesmím taky chybět v seznámku všech svatbících se mamin - vsaďte se,že už to má Romča pěkně sepsané :-))))
Takže my budeme mít v srpnu už osm let od svatby (Viki,slavíme spolu ve stejný den!) a jak sme spolu dlouho,to se ani neptejte,protože byste tomu stejně nevěřili :-D
Ahoj Stáňa

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 05.07.03 21:54

Ahojky Leničko,
fotečky už skoro všech (nebojte,taky už budu mít za chvilku svoje vlastní albíčko!) najdeš na příslušných adresách. Ty uvidíš jednoduše u každého komentáře - jsou tam hned nahoře vedle informací o konkrétní pisatelce daného komentáře. doufám že je to napsáno srozumitelně.
Ahoj Vojta se Stáňou

 
Aja99
Kecalka 208 příspěvků 05.07.03 22:22

Ahooj všichni,
opožděně gratulujeme všem oslavencům tohoto týdne-zvláštní pozdrav posíláme Eden (hrozně závidíme,že to máte tak blízko k moři..)-dále Lucince a Vojtíškovi k včerejším a Jírovi k dnešním pidinarozeninám,gra­tulujeme i oslavencům příštího týdne-Davídkovi k 8.,Šimůnkovi k 10. a Viki k 8. mininarozkám a hlavně „ročáčkovi“ Pajáskovi!! Bujarou oslavu přejeme taky mamince Stáni!

Tak už jsem taky šestizubec-po měsíčním trápení mi prorazily „dvojky nahoře“-o to intenzívněji koušu maminku-ale abych ji udělal radost-začal jsem zase jíst i ovoce,zeleninku a jogurty..ovšem mlíčko si vzít nenechám..nevím,jak by mě mamka chtěla uspávat-bez cecíku…to ani náhodou!!
Adámku,dobře děláš,že si mamku držíš u sebe-může být ráda,že si přes den odpočine, no ne?
Jinak nic moc nového-jen se mi podařilo ráno mamču dostat z postele (obvykle minimálně půl hodinky polehává..),u­kořistil jsem hrnek s čajem,který měla vedle postele a vylil ho-hned byla jako čiperka a lítala s hadrem..(v lož­nici je světlý koberec)-ještě lepší „budíček“ se mi povedl minulý týden-rozepla se mi plína a na tentýž koberec jsem rozpatlal svoje kakání..

Eden,kdyby ti vaši pořídili brášku nebo ségru-to by byla paráda! Naši zatím nechtějí..ale stejně trénuju na panence(dloubání očiček,bacání do hlavičky a na zadeček,vykloubení ruky,přenášení za nožičku..),abych jim ukázal,jaká budu skvělá „chůva“!

Tak papá Ondrášek (ještě 11 měs) a mamka Andrea (stále ještě 29)

Jen k těm jogurtům.Ondrovi chutná OLMA anebo Kunín (dávám jen bílé,co nejčerstvější­..).Smetanové ani tvarohové krémy nedávám a ještě dlouho dávat nebudu..

 
Aja99
Kecalka 208 příspěvků 05.07.03 22:25

Ještě pro Jiřinku:
brali jsme se v září 2001,ale s manžílkem jsme už 9 let.

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 07.07.03 11:16

Ahoj kamarádi

Byl jsem u té paní doktorky na předosmiměsíční kontrole, protože naše doktorka se bude dovolenkovat a tak mé míry jsou: 70,5 cm a 7,86 kg. Za poslední měsíc a půl jsem teda přibral jenom něco přes 10 deka. Máma z toho byla nejdřív trochu vedle, že prý je to málo ale teď už z toho žádnou vědu nedělá. Aspoň jsem vyrostl o 2,5 cm a ty své malé faldíky mám pořád. Taky jsem mamku včera překvapil, když jsem spapal celou skleničku Hami (kuřecí se zeleninou) a potom jsem taky snědl najednou celý jogurt. Dřív jsem toho papal jenom polovinu ale teď to zblajznu klidně celý. Horší ale bude, že jdu v polovině srpna zase k té doktorce na píchanec, ach jo:)

Jinak žádné nové dovenosti pro vás nemám, ještě nelezu. Akorát se plazím jako hádě:) Včera jsem ale při tom plazení zvedal i kolena, takže to vypadalo aspoň jako pokus o lezení:) Plazím se ale docela rychle, minule mě mamka položila na postel a chtěla se převléknout a to jste mě měli vidět. Jako malý tornádo jsem se přetáčel až jsem byl na kraji postele. Mamka se ale otočila včas a chytila mě. A taky se mi stalo zase v obýváku, že mě položila na sedačku, sedla si u mě na zem a než se otočila, tak jsem jí spadnul do klína:) To bylo překvápko:o)))

Tak si představte, že se mi včera konečně! rozhodli jít koupit nový kočár, tak se teď vozím jako hrabě po předu a hezky u toho hačám:) Je to teda úplně něco jiného, dokonce jsem z toho byl trochu překvapenej. Ale že jim to trvalo, než mi nějaký vybrali. Už chtěli odejít s prázdnou ale to jsem si řekl, že takhle by to teda nešlo a dal jim patřičně najevo ať už mi nějaký vyberou a jdem. Teď se budu chtít vozit ještě častěji, jsou to úplně jiný obzory než dřív.

Nevím proč ale máma na mě pořád mluví a říká jedno a to samé slovo - máma. Asi chce abych to po ní opakoval. Tak já jí jako sleduju pusinku a ona si myslí, že jí chci napodobit. Já totiž přitom otevírám pusinku a tak to tak vypadá. Jenže teď jsem si našel jinou zábavu a to foukání. To je lepší než nějaký opičení po mámě:)

Ještě popřeju všechno nejlepší Pajáskovi, ten bude mít opravdický narozeniny. A taky mamince Stáně přejem vše nejlepší k narozeninám. A i ostatním vše nej k pidinarozkám.

A protože je čas oběda, tak budeme končit a papat. Užívejte si všichni dovolenou a dávejte tam na sebe pozor.

Loučí se s vámi Davídek (ještě chvilku 7 měs.) a mamka Eva

P.S. My jsme měli svatbu v r. 1999. Jinak jsme spolu 6 let.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 08.07.03 03:47

Zdravím celé hejno z dovolené.
Tedy moc odpočinku nezažiju. Jak už někteří vědí, moje prababička se nedávno seznámila s novým přítelem, je odněkud z Německa a nemůžeme mu přijít na jméno - nějak jako Alzheimmer? nebo tak. A tenhle ošklivý přítel jí navádí dělat mi samé hloupé věci - tananinky tananá na babiččině koleně, když zrovna chci jít na průzkumy nebo spát, ochutnávat věci, které chutnají babičce, ale mně moc ne a když jo, tak to rozčiluje mamku, bafat na mě, když si hraju, budit mě přes den otázkou „Johanko, spíš?“ a v noci neustálým přikrýváním a taháním za ruku. Takže tahle babi u mě moc nevyhrává, hodně na ni křičím, když ji vidím, obzvlášť, když teď usilovně pracuji na dentálním pokroku a nezbývá mi ani špetka tolerance - hlásím úspěch u jedné dvojky nahoře, dole je to čtyřka nebo pětka - máma to nepozná, a na druhé straně mi znovu otekla dásnička, takže asi další dvojka a stolička na pochodu. Snažím se být u babiček hrozně hodná, ale buď mi to kazí ten Němec nebo počasí nebo taky stýskání po mamince - zkrátka ne vždy je ze mě andílek. A to se zase nelíbí babičkám, prababička si stěžuje, že jí nemám ráda, ale není to pravda, když zrovna ona nezlobí, tak se s ní ráda mazlím a hlavně si s ní hraju na schovávanou - jukám na ní, když odpočívá po obědě, zpoza pelestí a vždycky vykřiknu „ka“ - nadělám přitom asi 50 dřepů. A babi Elí chytla nějaký zánět do nohy, takže se na ní ztíží postaví a hodně těžko stíhá vařit mňamky nebo vyprat špinavé tepláčky - a že jich na chalupě umažu - lezu kolenačky všude možně, vysvětlila jsem babičce, že sekání trávy je nesmysl, protože dlouhá tráva nepíchá, ale hladí a dobře se po ní leze a dobře se vybíraj mravenci. Taky už jsem ochutnala uhlí - fuj. Ale dobře se vyjímají abstraktní kresby na bílém pozadí zdí. Takže jsem páchala uhelné zločiny - kečup mi zatím nepůjčili, ale vím, kde v ledničce hledat (to je pro Eden a její skvělou fotkovou inspiraci) :-)
Babičku Elí jsem teď adoptovala, takže když se mamince uráčí za mnou přijet, dělám na ní z babiččina náručí obličeje, že si mě tedy musí hodně dlouho usmiřovat a že se s ní hnedtak bavit nehodlám - přitom poočku sleduju, jak žloutne maminčí žárlivostí a zatíná pěstičky, aby se nerozbrečela - to má za to. Ale pak se jí po chvilce do náručí natáhnu, za vlasy vykrákám, očíčka pročistím nehtem - abychom si obě vzpomněli, jak se máme rády :-)
Z pohybových dovedností už jsem před chozením zvládla skoro vše, takže teď čekám, kdy se mi nožičky rozeběhnou. Babičky se mi snaží za každou cenu pomoct voděním za ručičky a to se mi líbí, ale jedna nožička neposlouchá a jak jsem natažená s rukama nahoru, tak se mi tam pořád plete špička a když už došlápnu na celou nožičku, tak ze strany. Mamka když to viděla, tak se zhrozila a okamžitě zakázala jakékoli pokusy mi pomáhat chodit, prý smím jen sama kolem nábytku a našlapovat do stran - to prý mi jde. No jo, jenže prababiččina přítele nepřesvědčila - musíme tedy doufat, že si těch několik zbývajících dnů moje pravá nožička nezapamatuje nadosmrti a nebudu chodit dopředu jako po okraji chodníku - nahoru dolu. :-)
Konečně jsem omezila zpěv a občas nějaký ten svůj broukaný song proložím nějakým tím slůvkem - naši mi sice moc nerozumí, ale jinak mám už slušnou slovní zásobu miminčí svahilštiny. Ale perfektně rozumím, že když někdo pronese slůvko kočárek, musím ho přivézt, abychom mohli jet ven.
A umím hlasitým rozkošnickým mňam ňam ňam upozornit, že na mě zapomněli s jídlem. Taky jsem pochopila, že když mi maminka při koupání splachuje vlásky a polívá obličej, že přitom vlastně vždycky řekne „pozór, žbluňk“, a to mě rozesměje tak, že se málem utopím - ráda si totiž obličej potápím a polévám sama a žádná takováhle slůvka si k tomu neříkám, mamka mě prý ale cvičí do bazenu, že prý tam to bude trošku jiné - už se těším. To mi připomnělo - nový bazének už jsem ozkoušela, zařádila jsem si jaksepatří, bylo to super, ale krátké, hned další den pršelo a navíc mám teď často zoubkovou teplůtku.
Máma mě vybízí k trpělivosti, tak tedy jsem, na chaloupce je spousta novinek k prozkoumání, ale když je mi ouvej, už bych byla radši doma. Navíc jsme zmeškali pana doktora - odjel někam pryč a bude, až už mi dávno bude rok, takže na roční prohlídku půjdu zase pozdě, možná že si předtím raději skočíme na ortopedii, aby se mi podívali na vývoj té nožičky, proč se mi tak stáčí. Jakmile se dopravím do Prahy, tak vám dám vědět.
K narozkám nikomu negratuluju, protože to maminka neumí spočítat - nebo ještě lépe gratuluji těm z vás, kteří je máte - hlavně Pajáskovi - napiš, jak jsi slavil, ať vím, na co se těšit.
Tak se mějte všici krásně a hodně hezky zlobte, ať z vás mají maminky radost. :-)
zdraví Johanka

Pro Jířu: Se Standou jsme spolu asi 4 a půl, tři roky bydlíme a za týden slavíme (tedy asi spíš zapomeneme slavit :-) ) roční výročí svatby.
Pro Stáňu (a Verku): Tak dobře, tak jsem to do seznamu zařadila, když jinak nedáš. Ty budeš chtít asi aktualizaci, co? Ale počkejte, až mi skončí tahle anabáze.
 Romana

 
ajka
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 08.07.03 08:28

Ahojky kamarádínkové,

já vám mám takové trápení. Jak jsem psala, že mám 6 opuchlých zoubků, tak dva už vykoukly na svět, takže je ze mě čtyřzubec zubama skřípající. Jenže zubní trápeníčko neustalo a pokračuje teplotkama a bolístkama. Do toho mám nemocné očička (zánět spojivek) a pupínky na zadečku. A samo, že po takové zátěži se mi zhoršil ekzém. No jo, hrůza. Maminka včera prohlásila, že určitě zešílí. Ono mě totiž nic nebavilo, všechno mi přišlo líto a tak mamka trénovala svaly na rukách. Dneska mi je teda trochu líp. Z očiček už tolik neteče. Ale kdybyste viděli, jak mě ti rodičové včera trápili. Cosi mi do těch bolavých očiček vpravovali a to se mi teda nelíbí (mastička a kapky). No byl to teda zápas, ale mamka si zbaběle zavolala tatínka, takže byli v přesile.
Všem co mají pidinarozeninky a i ty opravdivské tak přejem všechno nejlepší, jmenovat nemůžem protože zatím nevíme kdy kdo je má :o)

Tak se mějte zatím hezky a já zas napíšu, teď musím jít zas pozlobit maminku.

Lenička (10 měs) + mamka Ajka

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 08.07.03 10:36

Ahoj holky a miminka!
Tak jsem si pochvalovala, jak Mojánek krásně papá lžičkou a asi jsem to zakřikla. Už tři dny mi po páté lžičce začne brečet, uhýbá hlavou a je úplně nešťastnej. Strká si do pusy bryndáček, včera popadl dokonce hračku a usilovně ji žmoulal v pusince. Že by to bylo zoubkama? Jsem z toho nešťastná taky. Nakonec se mi ho zželí, přendám jídlo do flašky a on to vytáhne. Takže to není tím, že by mu to nechutnalo, což jsem si zpočátku myslela. Jenže dávejte si do flašky hustou zeleninu! S kašičkama a polívčičkama to praktikovat jde, ale z toho nebude živ donekonečna! Nemáte některá podobnou zkušenost??? A podařilo se vám nad tím nějak vyzrát?
Smutná mamka Ivanka a nešťastník Mojánek, skoro 8 měs.

 
ajka
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 08.07.03 12:10

Ahojky Iviku a Mojánku,

jakou používáš lžičku? Nám totiž právě zoubky lezou a párkrát když jsem neměla umytou Leniččinu, jsem jí dala obyč kovovou a stalo se nám totéž. Je to tím, že jí zavadíme o bolavé dásínko. Jinak používám silikonovou a tou se to zatím nestalo.
Měla bych strach, aby si Mojánek nezvykl na flašku a pak třeba neodmítal krmení ze lžičky.
Jinak pokud mi Lenča nechce papkat, třeba i po pár lžičkách tak jí vyndám z židličky a nenutím ji, protože jsme nucením jednou dosáhli toho, že u ní vzniknul odpor a museli jsme obědy na týden vynechat.
Snad jsem pomohla aspoň trošku.

Ajka+Lenička (10 měs)

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 08.07.03 13:06

Plastová nebo silikonová lžička rozhodně napomůže tomu, že těch lžiček spocívá víc, ale jestli je jako Johanka, tak té vadila i nutnost žmoulat měkké kousky a v době růstu zubů zá:,–(ně jedla jen z lahve - tedy kromě toho týdne, než jsme to pochopili, to nejedla vůbec. Teď jsem si přečetla pozorně a pochopila, že dáváš vše v husté kaši, takže dráždit bolavé dásně by mohla asi jen ta lžička. Středně husté směsi s masíčkem, které rády zanášely dírku v dudlíku jsem trošku doředila a do Johanky nalévala z hrnku. Taky se osvědčilo zjišťovat, která teplota jídla jí zrovna dělá dobře - někdy raději studené - tj chvilku odstáté z ledničky, které jí pusu ochladí, někdy funguje lépe opětovně přihřívané.
 Romana

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 08.07.03 21:47

Lidičky moje maličkatý,

hlásím se vám všem s velikánskou novinou!
Včera večer sem si to pěkně šlapal kolem postýlky a najednou mě zavolala maminka a tak sem se najednou pustil a šel! Představte si,že jsem udělal celé čtyři kroky než sem ze samého překvapení padnul rovnou mamce do náruče! Takže mimískové moji,ono to opravdu jde! Byli jsme z toho s mamkou tak mimo,že jsme se chechtali jak blázni.
Tak pa,pa,pa Vojtíšek st.

 
ajka
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 09.07.03 08:28

Ahoj Vojtíšku,

moooc gratuluju k prvním krůčkům. Mamka určitě koukala co ty už umíš co?

Za odvahu a motivaci posílám pusinku

Lenička

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 09.07.03 11:54

Ahojky Pajásku,
přejeme ti s maminkou všechno nej nej k tvým dnešním opravdovým narozeninám! Pořádně si užij oslavu,řádně se opatlej dortíkem, oškubej všechny obaly na dárečkách,jenom na svíčku u dortíku radši nesahej! A koukej nám všem zvědavcům napsat jak to všechno probíhalo a jaké byly dárečky!
Pa pa Vojtíšek st.

 
ajka
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 09.07.03 13:26

Všechno nej nej nej k tvým narozeninkám.
Ať se ti splní tvoje přánička.
Taky se moc těšíme na zážitky.

Lenička (a mamka Ajka)

 
ajka
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 09.07.03 13:39

Jééé já jsem nenapsala, že je to samozřejmě pro Pajáska :o))

 
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 09.07.03 21:13

Ahoj Pajasku,
Happy birthday tu ju, babaf, kakaua, mamam, papa, aoooo, dled!!!
Tak jsem Ti to vsechno poprala hezky po nasem!!!
Papa a velikou pusinku
 Eden

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 10.07.03 22:08

Moc děkuji za rady. Trochu se to zase zlepšilo, tak uvidíme.
 Ivča

Vložit nový komentář