Z deníčku malého Vrabčáka - 45.týden

Rodičovství

Celý týden jsem zdatně lumpačil, takže se s vámi jdu honem o ty zážitky podělit!

Moje písmenkové puzzle udržuju ve stavu permanentní rozebranosti. Sice je mamka za chvilku zase sestaví zpátky, ale jak myslíte, že to vydrží dlouho, hehe? Nejradši vyndavám číslíčka ve spodní řadě, zvlášť osmička a nula se mi dobře drží, protože mají uprostřed díru, takže už jsou pěkně zdevastované. Podobně je to se šestkou a devítkou. Někdy to rozeberu úplně a vydloubnu si i sedmičku nebo jedničku, hehe, tak už taky měly tu čest s mými zoubky :o) A z ostatních písmenek se mi ještě dobře krade B, D a O. Hehe, víte jaký je rozdíl mezi O a nulou? O je zelený a nula oranžová :o))
A jak pořád žužlám mámin metr, tak tam poněkud mizí číslíčka, hehe, takže už mi byl taky zabaven a schován.

Mamka už mě nedává na ten malej nočník, protože jsem neustále čůral na podlahu. Teď už trůním na tom větším motorkovým (akorát ty držátka na motorku jsou sundaný a mám je na hraní - když totiž jsou na nočníku a já na něm sedím, tak nevidím na očíčka a to mě rozčiluje). No a jak je ten nočník větší, tak už sice čůrám správně dovnitř, ale zase je vepředu víc místa a můžu tam strčit ručičky a šahat si na pinďu. A když mám nějakou malou hračku, tak se snažím ji tam prostrčit, takže už jsem v čůránkách (naštěstí jen v čůránkách) vymáchal červenou kostičku, chichi. Tak mamka u mého nočníkování stejně nemá klid.
A taky jsem zase přilezl za mámou na záchod a než si stihla natáhnout kalhoty, tak jsem u záchoda stál a jak se splachovalo, tak jsem si v tom chtěl umýt ručičky, hehe. Jenže mamka mě popadla a umyla mi je znova v umyvadle, já nevím, vždyť jsem je měl přece čistý! No a teď hned jak vstane, tak záchod přiklopí, takže tam aspoň vesele bubnuju.

Zase jsem dvakrát vylil mámin půllitr s pitím (pořád jen voda s citronem). Chytil jsem ho za ucho a chtěl to ochutnat, no ale nějak jsem tím zakvrdlal a všechno to vychrstlo, tak mamka aspoň měla co utírat. Jinak na malém stolečku už teď není skoro nic, i tu přihrádku pod si mamka vyklidila, takže se v koutečku kam nedošáhnu krčí jen krabice s kapesníkama a program televize, ale stejně tam někdy došáhnu a hned to cupuju, hehe.

Jednou jsem při hraní vysypal krabici s hračkama a pak jsem tu krabici trošku cucal … a když pak mamka přišla blíž, tak viděla, že jsem do ní úplně vyhryzal díru (samozřejmě, že jsem to spapal). No jo, vzpomněl jsem si, že mi v bříšku říkala myšička, tak teď jsem si pěkně zahrál na myšku hryzalku, hehe.
A při papání, když už je zahnaný největší hlad, beru mámě lžičku a chci se krmit sám. Ale trefit do pusinky mi ještě nejde, tak mi mamka vždycky vede ručičku. Pak se začnu vztekat a od mámy ze lžičky už nechci a s papáním je konec.

Taky se mi dost často daří překonat barikádu. Jak není taburetka dost přiražená ke stolečku, tak hned stůl podlezu a jsem volný. Nebo korbičku kočárku odstrčím. A taky už do ní umím vlézt, tuhle mamka kousek ode mně na druhé straně barikády věšela prádlo a než se otočila, já si v korbičce spokojeně seděl na knížkách, hihi. No, myslím, že mámě brzy nastanou ještě pernější časy.

Teď jsme zase byli každé odpoledne na zahradě na dece. Mamka brala taky moji tatrovku, protože do ní hezky naložila hračky, abych se venku nenudil. Tak jsem si k ní stoupnul a hezky ťapal po zahradě a úplně mi bylo jedno kam, takže třeba jsem mířil k baráku a radostně jsem zavejskal, když jsem viděl, jaký je pod schodama harampádí a jak se k němu blížím. Tak mě mamka obrátila a já vesele ťapal zase na druhou stranu a vůbec mi nevadilo, že mě tráva píchá do bosatých nožiček. Pak přišla babička a když odcházela, chtěla, abych udělal pápá. Já zrovna stál u tatrovky a držel se jednou ručičkou a ťapal s ní bokem. Jenže na tom hrbolatým trávníku to neklouzalo tak jako v kuchyni, takže se stalo to, co se stát muselo. Auťák se převrátil a já udělal salto přes něj a skončil čumáčkem v trávníku (jak je ta tráva vyprahlá tak je to spíš seník). Ale vůbec nic se mi nestalo, upadl jsem šikovně a udělal hezký parakotoul, ale lekl jsem se pěkně a tak jsem si taky trošku zařval.

Ale chodit a stát bez držení se pořád bojím, takže i na pár centimetrů si radši vlezu na zem a přehafíkuju to. Prý jsem stejně opatrný jako mamka. To prý teta byla hrom do police a pořád se všude vrhala po hlavě, to já jdu všude pěkně pomalu, abych proboha náhodou neupadnul, hehe (no jak vidíte, občas spadnu i tak).
Taky si stoupám v kuchyni u koše na odpadky a šmátrám v něm ručičkou a mamka pořád chodí kontrolovat, jestli jsem nevyhodil nějakou hračku.
A v ohrádce jsem se vyšplhal po medvědovi a serval hrací kolotoč. Mamka mi z něj tedy sundala na hraní zvířátka a zbytek uklidila do krabice, že to dostane až drobeček na postýlku.

No jo, takže když jsem tolik lumpačil, přišel trest. Představte si, dostal jsem včeličku a to přímo u nás na zahradě! Teda spíš to byla vosička, taková malá potvora pruhovaná. Mamka mě venku uspávala a vosice lítala okolo, tak ji mamka zahnala, ale když už jsem skoro spinkal, tak jsem najednou začal strašně naříkat. Mamka tušila, že mě bodla, ale nevěděla kam. Až za chvíli si všimla, že mě ta mrcha hnusná píchla do tlapičky, přímo do dlaně. Měl jsem tam kolečko a trošku to nateklo a zčervenalo. Ale maminka mi to pofoukala a já se uklidnil a usnul a spinkal jsem skoro dvě hodiny. Mamka se zatím v chytré knize dočetla, že hmyzí kousnutí nejlépe ledovat, takže mi na ručičku dala ledový hadřík, ale to studilo a já vždycky ucuknul a tlapičku schoval. A když jsem se probudil, tak už to skoro nebolelo a nateklý to nebylo, ani už mamka nemohla poznat, na který ručičce to bylo. Tak aspoň jsme poznali, že alergický nejsem. Ve čtvrtek ale jdu na opravdovou včeličku k paní doktorce, ach jo, ale to určitě nebude bolet tak jako tohle.

Moje čtyři horní zoubky už se zarovnaly na stejnou velikost, takže už žádný pizizubec. Ale dolní dvojky pořád nikde. Taky zoubkama hrozně vržu a křoupu a mamka se diví, že se mi nerozpadnou. A taky už mi trošku zhoustly a povyrostly chloupky na hlavičce (ale k vláskům to má ještě daleko), tak jsem teď mámin plyšáček :o)
Někdy když sedím na zemi (mám vždy jednu nohu dopředu a jednu dozadu, to abych nežuchnul, kdybych ztratil rovnováhu) tak začnu pérovat a poskakovat nahoru dolů, tak taťka říká, že jsem čertík na pérko :o)

Když jsme s mámou na zahradě, tak tam za náma chodí náš kocour Filip, vždycky si lehne kousek ode mně a provokuje. On totiž není moc mazlící a kolikrát už mamku seknul drápkem, když ho chtěla podrbat. Ale na mě si asi netroufne, to já se k němu vždycky hned ženu a když neuteče, tak ho tahám za uši a za chlupy a nic mi neudělá. Akorát pak se lekne a uteče a to se já leknu taky. Tak mamka vždycky bedlivě sleduje a neví o koho se má bát víc, jestli o mě, že mě škrábne, nebo o Filipa, že ho píchnu do oka :o) A bojí se mě nechat s ním venku samotného, ale to zbytečně, protože jakmile jde do baráku, žene se kocour za ní a snaží se proniknout dovnitř.

Hehe, na těch klacíkách, co naši na jaře za:,–(ili na zahradě, se urodila celá jedna malina. Tak jsme se hezky spravedlivě rozdělili - mamka poslala kousílínek drobečkovi a zbytek jsem spapal já. Doufám, že příští rok toho naroste trochu víc, když už na to budeme dva!
Konečně taky piju čajík a ne jen pořád ředěnýho Kubíka. Ale mamka mi ho musí trošku ocukrovat, na velkou lahvičku mi dá necelou lžičku cukru a pak už jsem to ochotný pít. Ale bez cukru ne. Koneckonců ani taťka by neoslazený čaj nevypil, na malý hrnek si dává skoro tři kostky, tak proč bych to měl já pít hořký, ne?

No tak jak vidíte, činil jsem se dostatečně, tak už se těším na vaše lumpárny.
Papa Jíra

Od mamky:
Tak je to na střídačku. Buď nechutě nebo pálení žáhy. Skoro už ani nevím, jaké je to mít v puse normálně. Ach jo. Akorát mi dělají dobře slané mandle nebo oříšky, tak když už to je k nesnesení, jdu zobat. Ale vím, že se v těhotenství nemá moc slané, protože kvůli otokům, ale říkám si že když to tělo vyžaduje, tak asi ví proč.

Jo a už kope! Sice slabounce (já mám v paměti nejvíc ty čutance na konci), ale cítím to. Bříško už je trošku vidět, ale když mám volné tričko, tak ho lehce schová. A zase mi povyrostly prsa, ach jo, a taky pěkně bolej, zvlášť když se na mě Jíra vrhne.

Teď jsme si s mojí spolutěhotnou kámoškou měřily pupíky a obě máme stejně. No jo, jenže ona je hubenější a ještě měsíc za mnou! Já jdu v úterý na velký ultrazvuk, tak už jsem žhavá, že mi řeknou, jestli je to drobeček nebo drobinka.
V těchto dnech slavím rok doma. No uteklo to pěkně! Tak se utěšuju, že ještě skoro další rok doma budu a pořád ještě jsem nespadla na almužnu, haha tak s těmi 28 placenými týdny se dá pěkně kouzlit.

Tak my už jsme se definitivně vyčerpali a těšíme se co nového u vás.
J (32r.) + J (45t.) + d (19tt)

Váš příspěvek
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 16.07.03 17:29

Ahoj kluci a holky,

vidím, že prázdniny mají na zdejší drbárnu dost nepříznivý vliv ? ale to nevadí, o to delší může být náš příspěvek, protože já mám děsně moc zážitků.

S mamkou jsme jen tak proletěly minulé deníčky, ale každopádně se tam objevilo mnoho věcí hodných obdivu, hehe, některé hodlám vyzkoušet co nejdřív. Jinak se připojuju k Jírovi s láskou k troubě - už ti tam mamka rozsvítila? To je teprv divadlo!

Nevím, odkud začít ? byli jsme s mými drahými rodiči v Krkonoších, hrozitánsky jsem se těšila a v sobotu před odjezdem jsem (asi z toho těšení) dostala teplůtku a průjem (Vojtíšku Pilůtku, prostě jsem musela zkusit, jaký to je ;). Mamka z toho šílela (byla to moje první ?nemoc? od narození), ale nakonec rozhodla zcela v rodinném duchu, že 37,5 opravdu není žádná hrůza, průjem mě přešel, a tak se jelo. Auto nacpané kočárkem, postýlkou, garderóbou, plínkama atd. asi popisovat nemusím, že jo? :))). Trůníc ve své nové sedačce jsem celou cestu oka nezamhouřila, takže po příjezdu do hor jsem byla pěkně protivná a k teplotě navíc přidala totální nechutenství. Kdybyste nevěděli, jak to projevit, stačí začít řvát jako správný malý lev už ve chvíli, kdy vám míří lžička k puse. Naši ale byli tvrďasové, po konzultaci s doktorkou mě každý den vyvezli kočárkem pěkně na hřebeny a nachodili každý den aspoň 20 km. První dva dny jsem tyhle megaprocházky víceméně prospala (spánek na horském vzduchu zaručeně léčí) a třetí den ráno vstala zase jako usměvavá Viktorka, která sní, na co přijde.

Zázračné vyléčení se mimochodem projevilo proháněním místního jezevčíka ? naučil mě lézt pod stůl, z čehož naši mají samozřejmě děsnou radost, protože mi neustále zabraňují prorazit hlavou desku stolu. Taky jsem viděla úplně zblízka živé telátko, hehe, mamka mi půjčila nějaké listí, abych ho telátku dala do pusy, ale já ho chtěla nejdřív ochutnat, a tak milé telátko přišlo zkrátka ;). Naší oblíbenou destinací se stala horská mléčná farma, kde měli úplně čerstvý jogurt s borůvkama (ňam), s česnekem (ten jedl táta) a borůvkový koláč (ten jsem taky dostala ochutnat, heč). A mamka mi nasbírala lesní jahody, pěkně rovnou do pusinky? škoda, že jich nebylo víc.

A navíc na té chatě, kde jsme bydleli, byla ještě jedna holčička, zrovna jí byl rok, a tak bylo o zábavu postaráno, zvlášť dospělí ocenili, že můžou protahovat svaly při honbě za dvěma neřízenými střelami ;).

Samozřejmě, že mě ta nemůcka trošku zbrzdila v pokrocích, ale něco nového za těch 14 dnů přece jen umím ? mačkat čudlíky na svém mobilu, takže zvoní, hrát na piánko, dávat si telefon na ucho a volat hohoho (asi haló), obcházet stůl, kuchyň, vylézt v nestřežené chvíli přes schod na terasu a chvílema stát bez držení. Taky jsem zapomněla, že nechci dělat pápá a paci-paci, a tak to teď dělám na požádání. Jó, a mám za sebou dva nové zločiny ? jeden z kategorie kašových ? chtěla jsem prozkoumat, jak vypadá moje oblíbená Sunarka jahodová v původním stavu ? nic moc, ale mamka se smetáčkem a lopatkou je pohled pro bohy :). A zločin kakací ? sedím si tak pěkně v obýváku na podlaze a bez varování tlačím a hup ho! bylo hovínko na zemi. Naneštěstí mi ho máma ukradla dřív, než jsem ho stihla prozkoumat, ale co není, může být. Hehe, a víte, co je nej?? Čůrání ve stoje na dřevěnou podlahu, to tak krásně cvaká, že jsem byla tak fascinovaná, že jsem do toho ani nestihla šlápnout!

Jeje, to jsme toho zas nadatlovaly, a mamka se sem taky cpe, takže já budu končit a zase brzy napíšu. Papa a zdatně zlobte, za chvíli už nám to nebudou tolerovat!

Viki (11 m)

PS od mamky: Teda, nebylo to nic moc, nemocná Viki mimo domov, ale je fakt, že v kočárku celé dny za jízdy prospala a možná to přispělo k léčbě. Byla to asi nějaká viróza, nebo si prostě olízla ruku s něčím, co se do pusy dostat nemělo.

A musím vám ale sdělit zážitky s tou roční holčičkou ? žasla jsem, co je dneska ještě možné (podotýkám, že rodina byla z okresního města). Se slovy ?ona hrozně špatně jí?, jí k snídani nabídli nejdřív rozhlík s rybičkovou pomazánkou (kupodivu nechtěla), potom kolečko šunkového salámu (prý ho ráda, ale zahodila ho) a nakonec ji nakrmili lžičkou marmeládou. Protože nechce pít mlíko, dělají jí sunar trojnásobně silný (div, že se nepo?) a mezi jídlem nabízejí Kinder čokoládu. Navíc malá sice hezky chodila za 1 ruku (to ji naučili), ale neuměla si pomoct, když ji položili na záda ? prostě se neuměla přetočit na bříško a po:,–(it se. Já byla jako v Jiříkově vidění (tím nemyslím Vrabčáčka :).

Jiřinko, gratuluju k prvním kopanečkům a hořím zvědavostí, jestli se dozvíš, co to bude!

B.

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 16.07.03 22:46

Nazdárek zlobíci :o))))

Jak se vám všem daří v těch parných dnech? Mě tohle počasí ani trošku nevadí,narodil sem se přeci v létě,tak ještě abych ho neměl rád,že? A tak si užíváme teplíčka a koupáníčka,prostě máme pohodičku. Já teda spíš než neustálé máčení ve vodě vyznávám oblézání všech bazénů,plácání do mokrých dlaždiček, kradení cizích plavacích potvůrek a pozorování všech cachtajících se dětiček. Ve vodě si dobrovolně smočím pouze nožky a ten zbytek bych radši nechal pěkně v suchu,ale máma jinak nedá a máčí mě celého,dokonce i na vlásky mi vždycky nalije tu protivnou vodu. Jenže babička tvrdí,že jenom hraju divadlo na mamku a dneska zahájila můj plavecký výcvik bez asistence maminky (pozorovala z velké dálky) a opravdu sem byl na babi hodný a koupání se mi moc líbilo, v nestřeženém okamžiku sem dokonce zkusil celkový ponor pod vodu za účelem řádného napití se bazénové vody! Říkal sem si, že ty čaje a šťávy nejsou prostě nic moc extra,ale voda bazénová je ještě horší,radši mi věřte a nezkoušejte! Takže potapěč ze mě zatím nebude, ach jo.

Posílám vám řádnou omluvenku na celý příští týden, v sobotu totiž vyrážíme na dovolenou, hurá! Naše auto se stane nafukovacím, ostatní členové rodiny si svoje věci asi nechají doma, já se totiž nehodlám vzdát svého obvyklého komfortu ani náhodou :-)

Proto posílám velikanánské gratulace Ondráškovi a Johance k prvním opravdovým narozeninám! Řádně si to oslavte a koukejte urychleně poslat podrobný popis oslavy i s fotodokumen­tací, jsme totiž s Eden a Terezkou další v řadě, tak ať víme, co nás čeká!

No a tak se tu mějte prima i bez nás a pište,pište,pište! Jírovi posíláme foukání na ručičku a bacáme tu ošklivou vosu,ať se příště vyhne vaší zahradě velikánským obloukem nebo uvidí, potvora jedna, copak se to dělá, píchat takhle malé ubohé dětičky!!! Cítím s tebou Jíro !!!!!!!!!!!!!!!!!

Ahojda Vojtíšek st. a mamka Stáňa

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 16.07.03 23:07

Ahojky miláčku Viki!!

Omlouvám se,jestli je oslovení velmi osobní,ale vzhledem k tvé neodolatelné kudrnatosti a prožité nemocnosti sem si toto důvěrné oslovení neodpustil :o)
Doufám,že tě nemoc nijak nepoznamenala a můžeš dál poctivě trénovat všechny vylomeniny! Fotečky z dovolené jsou krásné,hlavně ta se Sněžkou za tvými zády.

Ahojky Vojtíšek

Jirina
Neúnavná pisatelka 15096 příspěvků 17.07.03 20:20

Ahojda,

tentokrát kromě mě řádil i nějaký počítačový šotek, protože na začátku kousíček chybí. Tak vám to sem zkopíruju znova, abyste nebyli o něco ochuzení!

„Když si v kuchyni stoupnu na špičky, tak už došáhnu na linku. Takže když mamka vařila, tak jsem jí ukradl takovej fousatej klacek (pórek). Mamka mi ho ale hned zabavila, že je to fuj, a pak to fuj nakrájela do vaření :o) Ani jsem ty fousy nestihl ochutnat, ale pokud to chutnalo tak, jak to vonělo (spíš smrdělo) tak asi nic moc.“

no a dál už je to v pořádku, pokračuje to, jak se mamka bojí o sporák.

Jíra

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.07.03 21:47

Ahoj maminky a mimíškové,
vy ale vyvádíte úžasné lumpárničky! Vždycky se při čtení hodně nasmějeme.
Můžete mi prosím poradit? Naší holčičce je 6 měsíců, má skoro 8kg a 68cm. Máme možnost výhodně nakoupit oblečeníčko dopředu, ale moc nedokažu odhadnout velikost. Nyní nosí č.74 něco i 80. V lednu bude mít rok, jak velké oblečení by v té době mohla mít? Bude pořád růst tak rychle nebo se to o něco zpomalí? Za každou radu dík dík dík!!
 Tina

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 17.07.03 22:22

Vojtíšku, díky za přání..a krásně si užívej dovolenou-všechno prozkoumej a ožužlej a za týden se těšíme na zážitky!!
Ondra-skoro ročáček

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 17.07.03 22:43

Nazdarek prazdninacci,

Hnedka zkraje se musim omluvit za nasi komentarovou absenci, ale mamka se rozhodla dat si trochu pohov a tak jen cetla a cetla a psat se ji nechtelo (mrska jedna !). Tak se vam to ted budeme snazit vynahradit J !

Ja toho mam taky celkem dost noveho, hec! No,novy zub to zrovna neni, ten jsem se rozhodla nadelit si k narozeninam, tak drzte palce, at se mi to (uz konecne!) podari!!! Stejne mi ty dva spodni zuby zatim bohate staci, napr. v syrovych bramborach nebo piskutcich zespodu vytvari super relief podobny nasledkum utoku zdivoceleho morcete! A taky jsem si od tatky vyslouzila prezdivku ?sesivacka?, protoze kdyz se mu zakousnu do ruky, dela to pry uplne stejny otisk;)!

I pres stale trvajici vedra jezdime s maminkou kazdy den na prochazku a to je zabava! V autobuse se na lidi nejdriv usmivam, takze na me zacnou delat tutununu, ale pak plynule prejdu ve ?vztekleho psa? a to se pak zahadne podivaji na mamku, jako co se mi to najednou stalo, hihi!!! A na babicku delam toho vztekleho psa porad, i misto usmevu, protoze ma vpredu desnou mezeru mezi zubama a porad nechape, ze se ji snazim naznacit, aby uz konecne zasla k zubari:D!

Jinak me maminka na zaver prochazky vzdycky po:,–(i na houpacku v podobe konika na peru, co mame pred domem, to je moje! Capnu ho za drzadla a zacnu se zbesile klatit zepredu nazad, vse za slastneho ryku, ktery v pohode prehlusi mamincino falesne ?houpy houpy, kocka snedla kroupy?(dal to nastesti nezna;)? Po chvili se ale predklonim a ta drzadla si chci trochu obobrovat, coz je signal pro mamku, aby me odtahla pryc, skodaL!

No a taky se musim pochlubit, ze jsem udelala velike pokroky v kapitole ?PES?, nebot jsem od funeni a vyskani pri pohledu na chlupatou potvoru presla na ?ba?? a nakonec se mi podarilo i ?BABAF!?. Nekdy to piluju, kdyz pobiham doma po ctyrech a mamka se smeje, jestli nechci kosticku, chichi (poznamka: uvazuji taky o te psi postylce, at u dveri porad neusina na dlazbe:D)!

Kdyz jsme u toho mluveni, umim uz taky docela slusne napodobovat melodii rikanek, co mi maminka porad vnucuje, a tak kdyz jedeme ven, vzdycky si takhle ?zpivam?. A taky rikam ?kche kche kche?, z cehoz brzy jiste bude ?brekeke?, protoze plne sdilim vasen sveho milacka Pilutka a voda je muj zivel!!! Fotecky z bazenu jste uz jiste videli, k tem snad nemusim nic dodavat, ale kdybyste me videli ve vane, haha!!! Nejen ze permanentne ochutnavam vodu za ucelem polibeni mimina potapece, ktere tam na me civi, ale ve velke vane si stoupam, hraji si za:,–(ne s hadici od sprchy a retizkem od spuntu (byt okolo plave asi milion hracek), a mam jeste jednu bezva zabavu!!! Nejvic me totiz vnadi flakon postaveny nad naklonenym koncem vany. No zkuste tam vylezt! Ja se o to snazim co mi sily staci, ale pokazde mi to podjede a ja se rozplacnu na brisko a sjedu pekne pozadu zpatky do vody. A to mate videt, jak tam lezim a kopu nohama, macham rukama a zurive vriskam, hotova rozbesnena zaba:D!!! Musim ale uznat, ze je to bezva skluzavka!!!

K otazce hygieny jeste musim podotknout, ze ac mam jen dva zuby, cistit je uz umim dokonale. Kdyz maminku vidim s kartackem, vyvrisknu si okamzite i ten svuj miniaturni, uvelebim se mezi dvere koupelny a napodobuji maminku jako opicka. Kdyz skoncime, mrsknu kartacek na zem a odlezu prycJ!
Predstavte si, maminka si chtela nostalgicky zavzpominat a pustila kazetu, kde mi byl asi tyden. Rodice nevychazeli z udivu, jak jsem se zmenila, ale ja vam povim, ze si teda vubec nejsem jista, zda ta cernovlasa silhajici vyzablina bez pohybu jsem opravdu ja, to se mi skutecne ani v nejmensim nepodoba!!!! JA, ktera uz umim vylezt z lehatka na kanape, ve stoje si dotlacim ohradku kam chci (ochutnat kytku se mi podarilo, projit dvermi na chodbu zatim jeste ne), oteviram video a tak krasne jsem nedavno zachytila hrnek s kavou, ze bezchybne vychrstl na bile babicciny kalhoty, nasi terasu a jeste znehodnotil asi ctyri okolo lezici casopisy?. JA, blondynka, nyni opalena tak, ze se rano po vylete maminka lekla, kdyz na ni z postylky jukalo pokakane cernoske stvoreni:D?

Jak vidite, zmena je zivot. A ten nas teprve zacina, tak si ho uzijme, dokud dospeli pri konstatovani skod shovivave poznamenavaji ?No, to vite, deti??:D

Papa, broucatka, zase pristi tyden na videnou!!!
Vase Eden s maminkou Ditou

PS. My jsme se brali v cervnu 2001, zname se od prosince 1999:D

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 17.07.03 22:52

Ahoj všichni!
I když nejsme na dovolené,mamka je neschopná-pořád strká okurky a ovoce do skleniček a pak je dává do trouby (už jste zkoušeli točit čudlíkama,když mamky vaří?-vřele doporučuji..) a tvrdí,že se jí z toho zavařil i mozek…já ji pořád vykládám, co všechno má psát (ď-ňaňa-ďoť-e!…),ale ona mi nerozumí,nakonec se budu muset naučit tu její „haťmatilku“..
Jinak jsem stále stejné zlatíčko..doma pořád uklízím,ale mamka mi to všechno přerovnává..říká mi,že jsem jako tornádo-nevíte,co to je?Skříňky v kuchyni umím otevřít-Jíro,trénuj,stojí to za to!!Jen pozor na prsty-skřípnutí pořádně bolí…
Jinak papa ani paci,paci dělat nebudu..ale abych mamce udělal radost,stavím věž ze dvou kostek a strkám kroužky na podstavec a když mi mamka dává pít z hrníčku(bez pítka-dudlík ani pítko nechci..),dávám na hrníček víčko..

Kámoši-závisláci,doufám,že si mamky hlídáte..mamka myslela,že už ani větší závislák být nemůžu..cha,cha! Při uspávání musí u mě být ještě asi půl hodiny poté,co usnu,jinak se proberu a znovu ječím..a když na mě chce někdo „cizí“ šáhnout a já nemám náladu (to je dost často),ječím jako tur..to,že si ji doma hlídám a lozím za ní jako pejsek,je snad samozřejmé..

Ještě se musím pochlubit-už jsem dostal dárek od babičky!! Nafukovací míč (krásně se s ním háže) a odstrkovadlo-skútr-to je paráda!!Hned jsem prozkoumal,jak se točí kolečka-ochutnal je a teď ho pořád tlačím před sebou(někdy mě na něj naši po:,–(í a vozí-já se odstrkuji nožičkou jen špičkou-musím ještě trochu dorůst..).A před­stavte si,že pořádnou oslavu mi naši připraví až příští pátek-budeme slavit společně se strejdou(on je „trochu“ starší než já..),v pozítří jdeme na koupák,takže to není až tak špatné..
Zatím papa, Jíro,pozor na ošklivé „včeličky“ (mravenci jsou taky potvory-štípou do nožičky nebo dokonce do zadečku,ale nebolí to tak moc..),Drobeč­ku(Drobinko) řádně kopej,ať maminka ví,že tě má a všichni dovolenkující užívejte si a pak pište,pište,piš­te…Ondrášek a mamka Andrea

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 17.07.03 22:54

Ahoj Tino,

Tak jsem zkoukla zdejsi velikosti a pisu Ti to (jsem z Francie, ale snad je to vsude podobne):

Velikost 74 je na rocni detatko, 80 na rok a pul. Ja jsem Eden v 6 mesicich oblekala do 67 (velikost na 6mesicu, takze jsme spise standardni:)). Vy mate tak o velikost vic. Rust se urcite zpomali, velikost 86 je zde na 2 lete dite a 94 dokonce na trilete… Ja bych to nakoupila asi v te 86ce, 94 se mi zda opravdu moc…

Omlouvam se, ze jsem to napsala tak zmatene, ale snad jsi me pochopila, jinak ostatni maminky honem na pomoc:D!!!

Pusinku Tve holcicce!
Ahoj Dita

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 17.07.03 22:56

Ahoj Viki,
dovolená musela být super (jen příště raději bez toho marodění)-na fotečkách jsi stále stejně rozkošná!!
Kdyby byla na emimču soutěž „miss“-určitě bys byla žhavá kandidátka..pa­pa Ondra

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 18.07.03 01:02

Asi ti moc neporadím, protože uváděné míry jsme měly kolem 10tého měsíce, teď v roce máme 9,5 kg a 71 cm a velikost oblečení 80. Od půl roku doteď jsme ztloutly o 3 kg (tedy Johanka - já o pět :-) )
a vyrostly o cca 6 cm - většinou se oblečení čísluje po těch 6ti cm, takže třeba kombinézu bych koupila maximálně o dvě čísla větší - víc ne. A stejně v tom může zpočátku trochu plavat.
Každé mimčo je trochu jiné a roste v jiných etapách, ale nikdy už tak rychle, jako v prvním půlroce.
 Romana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.03 21:08

Moooc vám díky, snad to tedy utrefím.
Za pusinku posíláme na oplátku pohlazení.
 Tina

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 18.07.03 23:21

Ahojky,

poslušně hlásím, že jsem se dneska stala opravdový „pětizubec“. Dneska vykoukla na svět dvojka vlevodole.
Jinak se mi dneska podařilo 2× stoupnout bez držení ze dřepu, mamka na mě kukala a nevěřila vlastním očím.
Tatínek má ode dneška dovolenou a byl se mnou u paní doktorky na kontrole. Byla jsem strašně statečná, aby byl na mě taťka pyšný. Paní doktorka nás pochválila. Mamka má prý cestovní horečku a tak už nabalila první kabelu. Už přestala věřit, že se do auta vlezem.
Tímto tedy taky posíláme omluvenku na příští týden, i když rodičové si nejsou jistí, jestli tam tak dlouho vydržíme.
Všem oslavencům gratulujeme.

Lenička

David1
Kecalka 287 příspěvků 19.07.03 15:44

Ahoj svišťata

Teda nejdřív se vám chci omluvit, že jsem tak dlouho nepsal. Dokonce jsme minulý deníček prošvihli. My jsme totiž s mamkou pořád v jednom kole a není skoro vůbec čas na nic. Chodíme hodně ven a to nás pak taky pěkně unaví.

Jo a taky jsem byl už plavat v takovém velkém bazénu. Máma mě po:,–(ila do takového kruhu a já tam pěkně hačal a rozhlížel se a v nestřeženém okamžiku upíjel tu vodičku:)) Bylo to prima a potom se mi hezky spinkalo.

Jinak se spinkáním doma je to u mě horší, já jsem se nějak odnaučil spinkat sám a poslední dobou usínal buď u kojení nebo venku v kočárku. Jenže musím prásknout na mámu, že na mě začíná používat nějaké hloupé metody, prý že bych měl usnout sám. Máma si stěžuje, že se spaním je to horší a horší, místo aby to bylo lepší. Dřív jsem usnul a spal tak do dvou do noci, jenže teď se do té doby klidně 3× nebo i vícekrát vzbudím. Hlady to není, máma mi začíná říkat Vyčůránek:o))

A taky se mi pokouší vnutit ten Sunar, co někteří z vás taky pijete. Mně to ale moc nechutná, vypiju toho tak 30 ml a jsem rád. S ostatním jídlem je to pořád stejné, akorát už mi mamka dá navíc i jiná jídla, třeba rohlík je dobrý, ten dělá pěkný nepořádek. Máma by mi chtěla vnutit i trochu pití ale je to obdobné jako s tím Sunarem. Je ráda, když vypiju aspoň něco. Měl jsem dřív Čajánek, jenže ten mi vůbec nechutnal a tak mi mamka dává ředěný džusy od Hami. Teď by mi chtěla koupit ještě nějaký čaj ale neví co by mi asi tak chutnalo.

Zdokonalil jsem své plazení, začínám se také zvedat na kolínka a mamka říká, že už asi brzo polezu. No to ještě nevím, jak se mi bude chtít:o) Taky už bych chtěl stát na nožičkách, to je úplně jiný rozhled. Někdy jsem rychlejší než by mamka čekala, tak například jsem sebral tátovi z nočního stolku budík, na který jsem potom spadnul, takže jsem měl na nosíku červenou otlačeninu. A včera jsem se zase rychle doplazil za takovou velkou kytičkou, která je ještě větší než máma a chytil jsem jí za květináč a potom udělala kytička bum bác. Naštěstí že nespadla na mě. Ale ta hlína byla moc dobrá na hraní, měl jsem pak taky pěkné černé ručičky.

Byl tu u nás na návštěvě můj děda a představte si, že ten mě něco naučil. Vždycky říkal: berany berany duc a při tom posledním slově jsem hlavičkou ťuknul do hlavičky dědy. Ten měl teda radost, že mě něco naučil. A mamka to teď se mnou trénuje abych to nezapomněl:o) A taky se při tom pěkně zasměju a mamka je celá u vytržení, že mě to baví:))

Včera jsme vyrazili všichni i s babičkou a dědou do restaurace na večeři ale naši se trochu přepočítali, když si mysleli že budu hodnej. Vydržel jsem to než si objednali jídlo ale jakmile jim to přinesli, tak jsem chtěl hned taky papat. Ale když jsem se napapal, tak jsem stejně pořád kňoural a tak jsem šel na chvilku s mamkou ven. Ta měla ale hlad, tak jsme se po chvilce vrátili a to už tam zpíval nějaký cizí pán a paní. To vám byl ale děsněj zpěv. No kdybych si uměl zacpat uši, tak to udělám:)) Chtěl jsem jim ukázat jak umím já pěkně zpívat, tak jsem spustil pěkně nahlas. Jenže to nestačilo, oni totiž měli ještě takové mikrofony.

Zítra asi pojedeme někam k vodě se cachtat a pak máme taky v plánu jet na výlet do Brna, akorát máma s tátou ještě neví jak dlouho se budeme moct zdržet. Tak napíšu asi až pak, jak se vrátíme.

Teď budu taky muset končit, jdeme totiž ještě ven nakrmit kachny a rybičky a taky slepičky. Máme tady hnedka lesík a je tam taky jezero s kachničkama a my je tam chodíme krmit. Mějte se všichni prímově.

Ahojky Davídek (8 m) s mamkou Evou

P.S. Mamce se zdál o mně sen, že jsem měl najednou dole 2 zoubky a tak mě šla ráno hned zkontrolovat jestli tam nebude aspoň jeden a pořád nic. Ach jo. Kdy mně narostou ty zuby fakt nevím:)

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 20.07.03 00:12

Ahoj rošťáci a rošťačky - zdravím tedy celé Vrabčí roští :-)
Jak jsem psala minule v tom „zapadlém“ deníčku, vrátila jsem se od babiček fyzicky nepoškozena, ruce, nohy, hlava na svých místech, hurá. S psychikou je to o něčem jiném, udělaly tam ze mě opičku, takže se snažím všechno napodobovat. Taky nutím maminku do svých her, ale je to potvora líná a po půl hodině má vždycky dost a odmítá pokračovat např. ve stavění věží z kelímků od jogurtu, které ráda a bleskurychle z gustem bourám. Když 20 minut mlátím lžicí do hrnce, protože vehementně vařím, tak má mamka taky dost.
Viki, musím přiznat, že když jsem včera rozsypala máminu skleničku s kafem, tak jsem se snažila svůj zločin skrýt sama a pohled na Johanku, jak smetáčkem rozmetá kafe po podlaze olizujíc přitom lopatičku prý taky stojí za to.
To víte, moje mamka tolik nevydrží, tak jsem se rozhodla, že už nebudu lumpačit, ale že jí budu pomáhat. Mám velké úspěchy s podáváním nádobí ze skříněk, s přebíráním špinavého prádla do pračky, se zametáním, s mytím podlahy - vodou od ždímačky, v kyblíku vždycky táta něco zapomene. Ráda utírám prach - nejlíp to jde tátovým použitým kapesníkem. Každé ráno sklízím špinavé nádobí, které táta zapomněl u postele, akorát nevím, kam ze zbytky, tak je zatím házím na zem. Umím i přestlat postele rodičů, oni totiž polštářema zakrývají zásuvku, ale já už o ní vím, takže vždycky naženu polštáře do nohou a pak čekám, jestli maminka začne křičet to své nenene a dělám, jako že se pokouším k té zásuvce dolézt, a když mamka přiběhne, tak jsem docílila svého a můžu se chechtat až do zítřka. Dneska při uspávacím hojdání v šátku jsem okoukla, kam máma schovává lžičky, takže si na ně příště budu chodit sama. Lžička je hrozně prímovní, když si ji strkám do pusy, tak mě všichni chváli, vydržím i hodinu si s ní hrát, takže mamku napadlo zkusit, zda bych se sama nenakrmila. Nachystala obydlí na tu zkázu, nabrala mi z talířku takovou hustou kaši - docela dobrou, a strčila mi plnou lžičku do ruky. Tak jsem nejprve prstíkem opatrně kaši ze lžičky setřela zpátky do talíře a tu čistou lžičku si krásně vsunula do pusy - no uznejte sami, přece si nebudu do pusy strkat lžičku špinavou od jídla, fuj. Po třetím stejně probíhajícím pokusu to máma vzdala a nakrmila mě - proto vím, že nevaří špatně.
Zoubky už mě tolik netrápí, takže jsem se rozpapala a za poslední měsíc přibrala kilo, začíná být ze mě cvalda. Takže se mnou maminka prý bude cvičit, ale pod názvem cvičení se schovávají prima hry, například už popisovaná „na schovávanou za pelestí“, u té se nadřepuji, až se mámě ukývává hlava. Protože jsem reklamní holka - stále přerušuji jakoukoli činnost, zaslechnu-li v TV zvuk oblíbené znělky - tak jsem vytáhla už skorozapomenuté beranyberany duc a s taťkou jsme ho předělali na obrouvskou šupu hlavou do hlavy, s tím, že když neřekne táta včas „v pohoděeee“, tak se nerozchechtám, alébrž rozbrečím. Holt pravidla se musí dodržovat.
Akorát maminky občas pravidla porušují, tedy ta moje. Například zakázala, že mě nikdo nesmí vodit za ruce, protože prý kulhám - taková pomluva - ale pak zjistila podle míry špinavosti, že babičky vyhrabaly ošlapané botky po Filipovi - určené na přidržování ponožek do kočárku, které se jim dobře nazouvaly a tím mi během týdne vypěstovaly pěkný zlozvyk našlapovat na špičku, tak mě tajně doma obouvá do nových nebo jen bosky a nutí mě chodit správně - je to naštěstí zábava, ale rozhodně ji nehodlám provozovat bez držení, co kdybych hapala a nabacala si.
Ale když mamka a ani já nekoukáme, tak si občas nožičky udělají to svoje a neřeknou mi, že se mám držet, když to celkem spočítám, tak už bych kuchyň po těch náhodných nedržených krůčcích asi přešla, ale jestli mi to někdo práskne, tak se začnu přivazovat k židli, aby se mi takové věci nestávaly.
Taky jsem se učila šít na mašině, hlavně mě upoutalo šlapadlo, babička zapomněla vypnout stroj, takže když jsem na něj klekla, tak to nade mnou krásně vrčelo. A hned vedle šlapadla byly mašličky, stuhy a provázky, tak jsem je babičce hezky přerovnala, když jsem teď ta hodná holka. Kdyby je hledala, má je za kufříkem pod gaučem.
Tak koukám, že ačkoli byl týden téměř bez zážitků, tak je jich plná stránka, takže už jen vzkazy:
Ondrášku, hezky slav a napiš, jaký to bylo, já ti potom taky poreferuju, i když protože je rodinka rozlítaná, každý bude jinde, tak budu mít 4 maličké oslavy, ale jenom jeden dort. :-( (nebo že by dva?)
Jíro, vosy jsou hnusné, nemám je ráda a jak nějakou uvidím, tak ji zmlátím. Hanba jim. Vtip o rozdílu mezi O a 0 dávám k lepšímu v tátově hospodě - on překládá, je moc úspěšný (táta i vtip). Jinak mravencům a komárům taky třikrát hanba, mám kvůli nim dva fleky na hlavě, ale maminka tvrdí, že to začínají růst růžky.
Eden, tu levandulovou fotku už brzy dodám, na tu culíkatou si ještě musíš počkat, až tobě nebo Viki nějaký ten příčesek vytrhnu. :-)
zdravím zúčastněné i dovolenující (ovšem nedovoleně, já bych jim nejradši takovéhle absence v deníčku zatrhla)
Johanka (máma Romana do toho nemá co kecat)

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 20.07.03 17:13

Ondrášku,
uvidíme nějaké tvoje fotečky? Aspoň z narozenin, prosím. Já jsem totiž zvědavá na takového kuchyňského šikulu a sportovce. Ještě se mi totiž nepodařilo otočit těmi knoflíky, jdou dost ztuha, ale už umím míchat těsto v míse a rozmazávat marmeládu lžičkou, takže bychom to mohli dát dohromady, ale ještě záleží na tom, jestli se mi budeš líbit. Já se budu v domácích pracech zdokonalovat, zatím umím dost vnadně kroutit zadečkem při tanci a rozmnožovací pohyby mám dávno zmáknuté. Prosím, prosím foto! (mamka vzkazuje, že platí nabídka z předchozích deníčků - třeba pomocí pošty).
Tak jaká byla oslava? Přidal si pár realistických obrázků dortu na zeď? To se prý musí, zatím to trénuju s jogurtem. Rychle napiš
Tvoje Johanka

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 21.07.03 21:30

Milá Johanko,
tvá nabídka je velmi lákavá a doufám,že se ti budu líbit-na albíčku se „pracuje“-jen to mamka nějak nestíhá..představ si,že u nás byla nějaká teta se strejdou ze Slovenska a naši se rozhodli,že mi pořádnou oslavu s dortem o týden(!!)po­sunou,takže nakonec možná ochutnáš dort ještě dříve než já!!
Ale neboj,já si to teda hezky vynahradím a dortem vymaluju celý byt…
Zatím papa a oslintanou pusinku posílá Ondra

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 22.07.03 00:16

Ahoj holky a kluci,
jsem moc rád, že jste alespoň částečně zpátky, už tady byla pěkná nuda a taky mě moc mrzelo, že jste si v tom zapadlém deníčku nemohli přečíst všechny moje nové dovednosti.
Takže mimo jiné jsem se ve čtvrtek prozradil, že umím lézt a mamka to po mně teď furt vyžaduje. To bylo tak, já už dělám v kleku různé vylomeniny, stoupám si na nožičky, naskakuju na chodidla jako žabička (Edenuška) a ručkuju kolem dokola, takže v lezení mi v podstatě nic nepřekáželo. Jenže já jsem zjistil, že po břiše stylem Meresjev to jde mnohem rychleji a taky můžu cestou hezky setřít podlahu. No, a když jsem byl u babičky, tak jsem byl tak rozdováděný, že když jsem se chtěl dostat za jednou hračkou, tak jsem zapomněl maskovat a normálně jsem si za ní dolezl hezky vkleče. No měli jste slyšet ten aplaus. Akorát nechápu, proč to moje plazení nazývají po tom slavném pilotovi, když já se krásně odstrkuju i nožičkama a vypadám spíš jako hádeček:)
Tak více než týden jsem jednozubák, ale mamka říká, že jsem protivnej, jako kdyby mi rostlo dvacet zubů najednou, tak možná ten zoubek bude mít brzy kamaráda. Taky by to nebylo moc estetické, vypadal bych jako boxer po zápase.
Teda Viki, vůbec ti nezávidím ten průjmík, ale je fakt, že u tebe to nedělá takovou paseku, jako u mě, podvyživeného chlapečka. Od té doby jsem se ale zařekl, že už si nenechám takhle říkat a papám úplně všechno, co mi mamka nabídne a ta toho náležitě využívá a tak jsem za 14 dní přibral hezké půlkilíčko. Takže mám na 8. m. 7,65 kg a centimetry snad zjistíme zítra u paní doktorky. Nejvíc ze všeho mi teď chutná řepa a ani si Jíro nedovedeš představit, jak úžasnou barvičku má potom to hovínko. Takže jestli chceš vytvářet v nočníčku duhu, tak to poraď mamce:)
Tak tentokrát to bude kratší, mamka se pořád vymlouvá na ty vedra a moje zuby.
Papa
Vojtíšek ml. 8 m.

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 22.07.03 00:21

(Hodně štěstí, zdraví) 3× milý Vojto. Hezky ses obdaroval sám - tolik úspěchů, takže já ti posílám jen jednu molíkovou hubajznu.
Johanka

Vložit nový komentář