Z deníčku malého Vrabčáka - 46.týden

Rodičovství
  • emimino
  • 23.07.03

V úterý jsme byli s mamkou u doktora. Tentokrát jsme se šli podívat na Drobečka! A já byl prosím pěkně celou dobu vzorně hodný, i když jsme tam skoro dvě hodiny čekali a bylo příšerný vedro a dusno, a ani jednou jsem nezakňoural. To mamka pořád nadávala, proč musíme čekat, když je objednaná. Já tam pěkně vyprávěl na celou čekárnu a taky hezky ťapal za ručičku. Hned jsem byl se všema kámoš, hlavně s paní co seděla vedle mamky, protože měla na kabelce našitý mušličky do tvaru kytiček a ty se mi moc líbily, tak jsem na ni pořád dorážel, chichi.

No a pak už jsme šli konečně dovnitř za panem doktorem. My s tátou si sedli na židli, mamka ležela na lehátku. Pan doktor jí jezdil nečím po břichu a my se koukali na televizi, kde prý byl drobeček. Teda já nevím, byly tam jen nějaký černý šmouhy a to mě moc nebralo, mě spíš zajímalo, jak mamce sebrat brýle nebo sponku a zatahat za vlasy a pak jsem taky muchlal papír, co měla na tom lehátku pod sebou, chichi. Tak v tý televizi byla vidět drobečkova hlavička a tělíčko a taky ručičky a zrovna si jednu dumlal, no a pak taky pan doktor ukazoval, jestli je drobeček kluk nebo holka a už to teda víme. Takže já budu bráška, to platí pořád, naši budou dvojitej táta a dvojitá máma a Drobeček je … Chichichi a já vás budu ještě chvíli napínat a hned to neprozradím, čtěte hezky pozorně až do konce!

Jinak jsem celý týden pokračoval v usilovném lumpačení. Venku na zahradě (samozřejmě že i doma) si vesele jezdím s náklaďákem - dokonce už umím zatočit před překážkou - hihi, takže se mamka pěkně naběhala, já si totiž vždycky ležel na dece a najednou si stoupnul u auta a šup, už jsem pelášil pryč. Taky už umím do náklaďáku vlézt a sednout si tam a zase slézt dolů. Mamka když mě venku krmila, tak mě do toho auťáku po:,–(ila na korbičku, hihi když mě měla na klíně, tak jsem totiž po ní pořád lezl a utíral si jí do oblečení pusinku. No a takhle si hezky sedím a papám a najednou jsem slezl a stoupl se a než se mamka otočila, tak jsem jí ujel a bylo po papání, chichichi. A taky už si umím sám stoupnout z nočníku a to prosím bez držení! Prostě sedím rozkročmo a kakám a najednou sám stojím, chichi.

Mamka říká, že mám pěkně tlustý bříško, jestli prý tam taky nemám drobečka. No jasně, vždyť pořád drobečky papám. Nejen ty, co nadrobím pod svoji židličku, ale papám i všechno ostatní, co najdu na zemi. Kamínky, kousky omítky, smetíčko, uschlý listy kytiček, venku travičku, lupení, to prostě nemá mamka šanci uhlídat, no a k tomu mám ještě 5× denně pořádné papání, tak abych neměl buclatý bříško! Když mě taťka koupal, tak jsem mu sebral mýdlo, pěkně ho zdeformoval prstíčkama a taky kus ochutnal (brrr). A pak když mě utíral a oblíkal, tak jsem přerovnal půl koupelny, chichi, není tak zručný jako mamka :o)

Hrozně rád mámu hryžu. To se k ní přitulím a šup, už má obtisknutý moje zoubky a je mi jedno kde. Jednou jsem takhle úplně náhodou rafnul přímo do cecíku a mamka pak pěkně skučela. Tak je moc ráda, že už piju z lahvičky, protože kdyby prý kdyby měla kojit krokodýla, tak už by měla cecíky dávno uhryzané a na drobečka by nic nezbylo.
Několikrát jsem si zavzpomínal na blinkací časy. To jsem se totiž hodně napapal a pak hodně napil a pak udělal nějaký krkolomný pohyb a už to bylo. Tak třeba jsem se konečně trefil na gauč s hezkou růžovou šavličkou - mamka to sice utřela, takže to barevný stopy nenechalo, ale pachový stopy to teda nechalo pěkný a mamka to pak musela drhnout voňavým mýdlem, aby to přestalo smrdět, chichi. A jindy mě zase mamka venku uspávala tak jak jsme zvyklí - bříško na bříško. Ještě mi dala nabumbat, abych se ududlal a hezky usnul, chichi takže si vysloužila pořádný blinkanec na celý tričko a musela se jít celý převlíct a bylo po spaní, chichi.

Taky jsem byl zase na očkování, no dobře, tak jsem chvíli bulel, no a co? Ale zase jsem poprvé vešel do ordinace pěkně po dvou, teda s mamkou za ručičku, ale i tak jsem si vysloužil od sestřičky (paní doktorka měla dovolenou, škoda že ne i sestřička) obrovskou pochvalu. A příště jdu na očkování až někdy v zimě, aspoň chvilku mi dají pokoj.

A na závěr ještě to slíbené tajemství - drobeček je vlastně drobinka, ano, je to holčička, moje malá sestřička! Mamka má hroznou radost a naivně si myslí, že se ségrou budu zlobit míň, než bych zlobil s bráchou, hahaha!

Tak ahoj, váš (vlastně drobinčin) bráška Jíra

od mamky:
No jo, tak je to fakt asi holčička!!! Už jsem v to ani nedoufala. Sice jsme panu doktorovi říkali, že chceme pohlaví vědět, ale stejně mě překvapilo, když najednou vybalil: a máte holčičku! Přesně takhle nám na porodním sále říkali: a máte chlapečka :o)) No musím přiznat, že jsem byla docela naměkko. Když jsem oponovala, že minule doktorka v oněch místech taky „nic“ neviděla, tak mi doktor řekl, že on ale nevidí nic, ale přesně to, co tam má mít holčička. A pak nám ukazoval detail holčičího genitálu, no teda prd bych poznala, ale když to tak popisoval, tak má asi pravdu. Tak máme princezničku a moje schovaný pokojíčky pro panenky nepřijdou vniveč a budu kupovat kočárky a panenky a šít šatečky na panenky, prostě to, po čem jsem jako malá toužila :o)) No ale ještě ji nemáme, takže abychom to přece jen nezakřikli, až do konce zůstane Drobečkem nebo Drobinkou. Tak i když jméno víte, tak prosím zatím nepoužívat, jo? Ale že nám to vyšlo docela srandovně - Jíra byl v bříšku TA myšička a znamením je TA Panna a je to kluk, no a TEN drobeček bude TEN Střelec (nebo Štír nebo Kozoroh, když se to trošku posune, nic jinýho snad proboha ne) a je to holka :o)

AFP testy jsem prý měla ukázkový, velikostí jsme taky přesně dle výpočtů (teda minus dva dny, ale to mi připadá zanedbatelný) a i jinak má miminko všechno, co má mít. A víte, že jsem se tentokrát těch testů ani nebála? Asi jsem to věděla, že to bude v pořádku :o)

Ale průběh těhotenství mám docela podobný, jen pravda ty nechutě mě drží mnohem dýl. Já už na to přišla, jak vám to popsat! Kdysi jsem chodila na senzorický školení a měli jsme roztřídit a seřadit chutě různých intenzit. Hořká chuť byla čistý kofein rozpuštěný ve vodě a to nejsilnější byl takový hnus, že to se vůbec nedalo pít. No a já cokoliv sním, tak se mi za chvilku změní v úplně stejnou chuť. Brrr. Ale jíst se snažím, takže jsem se už dostala na výchozí váhu a dokonce mám snad i kilečko navíc (ehm najedená a v botech :o).

Když už jsem nakousla hračky, napadlo mě Jírovi k narozkám koupit nějakou hrací. Kdysi jsem u někoho viděla (bohužel už nevím u koho) takové piánko, mělo to jednu oktávu, dala se zahrát jednoduchá melodie, a ještě asi pět tlačítek se zvířátkama a když se zmáčkla, tak to na pejskovi hafalo a na žabce kvákalo a tak. Přišlo mi to docela dobrý, když to děťátko může samo ovládat. Jenže žádný pořádný obchod na hračky poblíž nemám a co se dívala ségra v Praze, tak nic podobnýho neviděla. Tak se chci zeptat, nemáte to někdo nebo nevíte kde a za kolik se to koupí? Doufám, že nevadí, když to bude Jíra oslintávat, z toho důvodu nechci kupovat dětský mobil, a taky mi nepřipadá tak tvůrčí.

Ještě děkuji za vaše zpovědi ohledně svateb. Tak se zdá, že jsem „pod čepcem“ ze všech nejdýl, aspoň jsem nepostřehla, že by už někdo měl dvouciferné výročí. Docela mě překvapilo, že většina jste se vdávala až poslední roky, ale co se divím, je to normální, že děti chodí brzy po svatbě, spíš my jsme asi výjimka :o)) Tak jsme se aspoň snažili, aby děti přišly brzy po sobě, no dělali jsme, co jsme mohli :o)

Tak to by bylo od nás, mějte se fajn a zase příště (už jenom 6 deníčků a budeme mít rok!)
Jiřina + Drobeček 20t.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Aja99
Kecalka 208 příspěvků 23.07.03 20:18

Ahooj děcká!

Tak jsem myslel,že se pochlubím svými ročními mírami a houbelec..paní doktorka má dovolenou,takže snad příští týden..

Jíro,to je paráda, ségru ti děsně závidím(holčičku můžeš krásně škádlit-bráška by se možná nedal..).Představ si,že taťka mi chtěl taky udělat sourozence a mamka ještě nechce!!(hlavně že, když si četla,že budete mít holčičku,byla celá naměko..)A to jsem jí dnes zase na panence předvedl,jaký bych byl skvělý brácha-nejdříve jsem zkontroloval očička,pak jsem ji chvíli plácal do hlavičky,aby jí to hezky myslelo a nakonec jsem ji podal mamince(za hlavičku)..

Pozítří už konečně bude ta moje oslava,tak jsem zvědavý,jaké to bude..většinu dárků už jsem dostal:od babičky ten „skútr“ a velký míč, od maminky několik hraček-sám jsem si je vybral(plyšovou berušku,klučičí formičky na písek-auto,letadlo,vlá­ček..a dnes mi mamča ještě přikoupila další :,-(u na písek-je tam i autíčko),taťka mi prozradil,že mi koupí konečně velkou autosedačku(ještě jezdím ve „vajíčku“!!,ale ani mi to moc nevadí-koukám z okna a poslouchám rádio,usmívám se na mamku..jízdu autem miluju!! a nejlepší je když mě taťka veme dopředu a „půjčí“ mi volant..)..jen nevím,co dostanu od strejdy a tety..(mamka je taky zvědavá..).

A teď ještě důležitá gratulace:
MILÁ JOHANKO,
přejeme ti všechno nejlepší k tvým zítřejším velkým narozeninám!Ať se ti vyhýbají všechny nemoci,průjmí­ky,vosy,mraven­ci a jiná havěť..a hlavně přejeme hooodně energie a báječných nápadů(aby se tvoje maminka náhodou nenudila..).Pac a velikánskou pusu posílá Ondrášek (a mamka Andrea-umlčená,pokou­saná..)

ps.:Ještě drobná rada pro všechny:pokud máte doma kamna,na kterých hoří ohníčky,počkejte,až maminky budou vařit a pootočí čudlíkama,pak už to lehce zvládnete..je to hrozná legrace,zvláš­tě,když točíte a ohníček zhasne..mamkám se to určitě bude líbit..(Zkoušel jsem to i u babičky,ale nemá ohníčky a čudlíkama jsem nemohl otočit..tak jsem si alespoň hrál tak dlouho,až se mi podařilo jeden čudlíček úplně vytáhnout..)

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 23.07.03 21:30

Ahoj ahoj ahoj!

Mamka dneska nestíhá (prý čeká nějakou kámošku na kafe, když já už spím :))), ale dvě věci si neodpustíme:

JOHANKOOO, všechno nej nej nej k zítřejším velikým narozeninám, pořádně to oslav - hlavně zmorduj dort (a ať to mamka fotí, chci inspiraci :))) a nenech si do toho mluvit od babiček! ;)

JÍRO, gratulujeme k sestřičce - škoda, žes ji pořádně neviděl… ale to neva, aspoň budeš překvapenej ;).

Tak, to bylo šup sem šup tam a my mizíme, ozveme se v nejbližších dnech!

Viki s Bublinou

 
Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 24.07.03 01:20

Milá Johanko,

přeji ti všechno nejlepší k Tvým dnešním narozkám a doufám, že budete i s mamkou nadále tak pilné a hezky nám tady všem psát a radit. Hezky si to užij a nenech se ošidit o žádný dárek ani sladkůstku. Snad se ty mamky trochu obměkčí a aspoň na to hezké výročí narození zapomenou na zdravou výživu a trochu nás nechají rozšoupnout.

Měj se hezky a pusinku ti posílá Vojtíšek ml.

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 24.07.03 12:19

Ahoj lumpíci

Jsme tu dnes jenom na skok a musíme pogratulovat Johance VŠECHNO NEJLEPŠÍ K NAROZENINÁM!!! Pořádně si to oslav a dej nám pak vědět jak to u vás proběhlo.

Další gratulace směřuje Jírovi k sestřičce. Teda já ti jí tak závidím (ale mamka ještě víc), tak to budeš ten starší bráška co bude vždycky mladší sestřičku opatrovat. To bude důležitá role!

My už teď budeme muset končit, každou chvilkou přijde návštěva. Napíšeme ještě později.

Tak čau David

 
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 24.07.03 12:53

Ahoooooj Johanko oslavence,

Tak uz je to rok, co jsi vykoukla, a od te doby ses vypracovala v bezkonkurencni tornado;)!!!

Tak mamce ukaz zac je toho loket, pekni si k dortu dojdi po svych, rozplacni ho, rozmatlej, ochutnej… A nezapomen podekovat za darecky:D!

Vse nej nej nej Ti preje Eden

PS. Kdybys nebyla tak daleko, klidne bych Ti na dnesek jeden culicek pujcila;)

 
Anonymní  24.07.03 21:18

Ahoj Jiřinko,
moc gratuluji k holčičce!!!!!
Hrací pultíky prodává firma Lego/možná, že nějaký budou mít na www.rumburak.cz a nebo www.legolend.cz/, ale je to celkem drahá věc-tuším cca1000-1500kč, možná i víc. Ale hračky od této firmy se mi zdají dobře udělané a trvanlivé. Taky jsem je viděla v Makru a Tescu nebo Carrefouru.
A neuvědomuji si, zda mají i to pianko nebo jen hrací tlačítka. S dobrýma hračkárnama je to problém, ale třeba i u vás na něco pěkného natrefíš.
 Tina

 
Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 25.07.03 02:08

Ahoj holky a kluci,

nejdřív musím pogratulovat Jírovi k sestřičce, to je tak báječné, že budeš brácha ochranitel. To já mám na sestřičku velmi špatné vyhlídky, protože z mého okolí vím, že piloti neuměj dělat holčičky:(

Jinak nadále pokračuji v dohánění vašich dovedností a lumpačin. V úterý ráno mě načapali, jak stojím u postýlky, říkám u postýlky proto, že vevnitř samozřejmě trávím velmi málo času a tak postýlka slouží pouze jako zábrana tomu, abych nespadl z velké postele, což pro mě není žádný problém, ačkoliv mi zbývá cca půl metru na průlez, tak se dokážu trefit a už jsem zjistil, že to není až tak vysoko, takže neřvu tolik, jako třeba když neustojím sed na patičkách a padnu dozadu na hlavičku. Velmi jsem zdokonalil svoje plazení, už je to úplný úprk, ale přeci jenom se někdy zapomenu a kousek popolezu i po kolínkách. To se mi povedlo například naposledy na plavání, když mě položili na takovou plovoucí mokrou desku a na dotaz paní instruktorky, zda už lezu, maminka odpověděla tak neurčitě, že jo, ale že pochybuje, že zrovna teď to předvedu. No, tak jsem jim to předvedl a po té kluzké vratké slizké desce jsem to hezky přelezl až k mamince. Napodruhé jsem to samozřejmě už nepředvedl, to by toho chtěli moc.

Představte si, že od středy jsme s maminkou samy doma. Tatínek odjel na čtrnáct dní na akrobatické závody, ale slíbil mi, že přiveze nějakou medaili na hraní, tak jsem ho milostivě propustil. Je nám s maminkou moc smutno, ale když taťka zavolá, tak mi ho dá maminka k uchu a já s otevřenou pusinkou poslouchám, co mi říká a jsem moc šťastný, že ho aspoň slyším.

V úterý jsem byl u paní doktorky a moje osmiměsíční míry jsou 7,7kg a 71cm. Paní doktorka byla tentokrát moc spokojená, aby taky ne, když jsem kvůli své mamince, aby nebyla smutná, že má doma hubeňoura, začal dlabat ostošest a taky mi dost vadí, že na plavání vyklouzávám z plovacích kruhů :)

Tak doufám, že už budete všichni vydovolenkovaný, je to tu furt nějaký vylidněný

Papa
Vojtíšek ml. (8m.)

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 25.07.03 23:28

Zdravím Vrabčí roští,
moc Vám všem děkuju za blahopřání, narozeniny se mi moc líbily, vydařily se a tak vůbec, za týden uvidíte foto. Věřím, že se tak povedly, protože jste mi to přáli.
Takže rekapitulace: Včera jsem zahájila slavení tím, že jsem utekla roku - do tátovy náruče jsem zvládla celých pět kroků bez zaváhání, dnes jsem to opět trénovala a ty tři-čtyři krůčky dělám vědomě, sice nerada, ale je to rychlejší, než si klekat a pak zase vstávat, takže to jako způsob pohybu asi akceptuji - ostatně po kolenou se kamkoli dostanu stále stejně rychle - ostatně jsem tygříkovský sprint vylepšila tygřím řevem, ze kterého jsem celá ochraptělá a který předvádím na požádání (mamka, když ho slyší, tak se shání po nočníku, že prý tlačím - moji rodiče mi nerozumí :-) )
Dary jsem dostala, ne moc, ale všechny jsem užila: motorku odstrkovadlo, které jsem si byla vybrat sama. Paní prodavačka mi tam nabídla dvě, ať si vyberu, když jsem vlezla k tomu modrému, tak mě na něj máma po:,–(ila, aby viděla, kam dosahují nohy a paní prodavačka nás upozornila, že bude chvíli trvat, než se s ním naučím zacházet. Maminka zaplatila, zavelela odchod a odešly-odjely jsme - paní prodavačka tam dodnes stojí s pokleslou čelistí. Ale abych se tak bohapustě nevytahovala, tak doma jsem na něj zkoušela nasednout, místo toho vystřihla jeden parakotoul a od té doby si chodím k ležící motorce točit kolečky. Ale to je taky sranda, takže to nevadí.
Další dárek byla maličká panenka-plaváček s vaničkou, k tomu dudlík, sprcha, šampon, lahvička, lžička dělaná přímo na mou pusu a dokonce i vidlička, která vypadala docela bezpečně, ale nakonec se mi podařilo ten prostřední zub ukousnout - prozkoumání této sestavy mi trvalo skoro celý dnešek, zjistila jsem, že panence jdou urvat nožičky, ručičky a při troše snahy i hlavička, všechny části jsou měkké a skvěle se žužlají. Vanička a příbor jsou skvělé na vaření, takže do vaničky naházím všechny propriety, pro chuť přidám jednu nohu a jednu ruku od panenky a pak vehementně a dlouho míchám.
Dalšími dárky byly červené sandálky, ty jsem si taky vybrala sama - to se dělá tak, že při zkoušení botiček řvete a melete sebou tak dlouho, dokud vám nena:,–(í ze zoufalství ty jediné, které se mamince nelíbí, ale vy víte, že jsou šik, teprve pak se z vás stane usměvavý andílek. Ještě mamča spíchla moje první šatičky - ty ozkouším až zítra - doufám, že se trefila velikostí a budou mi slušet - jinak si v nich půjde zítra sama.
No a dárek nejkrásnější - můj první dort - to jsem netušila, co všechno mi naši dovolí, a protože jsem slušná holka, tak jsem se ani moc neumazala, ze slušnosti jsem nejprve olízla šlehačku, pak jsem kvůli tradici zkoušela hořící svíčku, ale na to všichni čekali, takže jsem se ani moc nenamáhala, ale pak mi kousek dali na talíř i se lžičkou, vysvětlila jsem jim, že mám dvě ruce a potřebuji tudíž dvě lžičky. To naši uznali za rozumné a pak následovaly dvě hodinky honění dortu po talíři, ubruse, gauči, koberci - no zkrátka super, na závěr jsem si zakřičela vítězné hurá, to když byl dort všude jinde a talíř byl čistý.
Ještě jedna drobnost mi udělala radost - bublifuk, máma mi foukala bubliny, když jsem se koupala - trefovat prstíkem do letící bubliny, to je vám fuška, a když se rozprskne na tváři, tak to skvěle zalechtá.
Takže oslava se mi skutečně vydařila, takže ať si ji taky užijete jako já, doufám, že Ondrášek má zážitky stejné, ne-li lepší.

Hodně chci pogratulovat Jírovi k Drobince, to jsem ráda, že jsme s mamkou tak úspěšně čarovaly - mamina mě posledních 14 dní uspávala říkačkou „Čarovala rybička, aby byla Hanička, čaroval rak, aby bylo tak.“
Ale teta Jiřina má pravdu, radši jí budu říkat Drobinka, protože je to moc hezké.

Takže ještě jednou moc děkuju za všechna vaše přání a už se těším na vaše roční zážitky, pospěšte si.
Johanka

 
Anonymní  26.07.03 22:08

Ahojte kamaráti moji zlatí,
dlho sme tu nepísali, nehnevajte sa na nás, pekne vás s maminou prosíme. Ale zato sme poslušne čítali. Udialo sa toho dosť veľa.
Za prvé ? ja už seriózne chodím sám, chachá, to vám je vec! Vrelovšetkým doporučujem, hneď máte dosah na vyvýšené miesta, kde na vás určite čaká spústa zaujímavých vecí. Dokonca ma mamina nechá aj vonku cupitať po trávičke , kde keď občas padnem, tak sa nič nedeje. Ale na chodníku sa ešte bojí, vraj by ma to bolelo. V parku veselo naháňam všetkých psíkov a keď sú ticho, tak im ukážem, čo majú vravieť ? hav, hav.
Doma naši asi pred dvoma týždňami zaviedli skoro všade koberce. Máme taký fajn, mäkučký a ocino zo zvyškov koberca oblepil všetky ostré hrany, ak to mám v obývačke bezbariérové. Ale mňa samozrejme lákajú všetky miesta, kde mi to naši zakazujú a tak sa snažím uniknúť aspoň na chodbu a olizovať topánky. Lenže mama ma vždy načape.
Za druhé ? už mám 5 zúbkov ? všetky jednotky a tiež dvojku vpravo hore. Už sa jej tlačí kamarátka dvojka ľavo hore, možno už zajtra vylezie. No a keď sme už pri tých zuboch, musím sa pochváliť, že sa pravidelne mamu kúšem. Do pleca, ,na ruku, na nohu, ale hlavne do bradaviek. Veď keď už tie zuby mám, tak ich musím skúšať, no nie? Na čo iné mi tam narástli v puse a prekážajú? (Poraďte mi niečo, prosím. Rada by som kojila aspoň do roka. Na dôrazné nonono aj s prstom v puse sa smeje. Ja to veľmi necítim, kedy on saje a tečie mi mlieko a kedy už len cmúľa. Takže neviem presne rozlíšiť, kedy už dopil a potom ma kusne)
Za tretie ? včera sa mi podarilo parádne cikacie a kakacie číslo. Ráno o šiestej ocino vstal a vraví mamine, nech si ešte ide na hodinku ľahnúť (ja totiž stále vstávam o piatej). A ocino sa so mou polhodinku hral a že ma ide prebaliť. Vyzliekol ma a zistil, že v obývačke nie sú čisté plienky. Takže ma šupol do ohrádky a chytro zbehol do spálne pre plienky. No lenže ja som bol rýchlejší a keď ocino dobehol, už len zbadal ako pekne veslo cikám do ohrádky a pozerám sa na to. Takže mi odtiaľ vybral molitan, koberec, čo som tam mal kvôli tomu, aby sa mi nezabárali nožičky a farebnú obrázkovú prikrývku, čo bolo všetko mokré. Vyfasoval som plienku, a ocino mi obliekol body a išiel všetko vyvesiť na balkón. No a keď sa vrátil, tak zistil, že som sa pokakal. A keďže to bolo akosi redšie, tak mi to prešlo cez okraj plienky a ja som to pekne rozniesol po celej ohrádke, aj po sieťke a hračkách, skrátka bola zakakaná celá ohrádka a ja tiež. To sa mi teda vydarilo! Tak mamna musela zachraňovať mňa a ocino dával do poriadku ohrádku.
Boli sme na prvej dlhšej ceste autom v Banskej Bystrici u prastarkej na oslave narodenín. Cestu tam som im pekne osladil, spal som len prvú polhodinku a potom som celú cestu robil čurbes a naspäť naopak. Prvú polhodinu čurbes a zbytok som prespal. Ale inak to bolo v pohode, ráno som všetkých pobudil o pol piatej. Aby si ma poriadne zapamätali.
Mám už novú autosedačku aj kočík ? golfáče. V tom veľkom kočiari, aj keď sme tam mali športovú časť, ma mama kočíkovala väčšinou postojačky, lebo sedieť ma nebavilo a v tomto celkom obsedím. Tak si mama vydýchla, ,že to asi bolo v tom, že už ma nebavilo čumieť stále na ňu, ale potrebujem mať poriadny rozhľad. Že jej to nedošlo skôr!
Gratulujeme všetkým oslávencom a oslávenkyniam, hlavne Ondráškovi a Johanke k veľkým narodkám, Štepánkovi a Kubíkovi k malým.
Pápá, majte sa krásne a užívajte si leta.
Tomáško (zajtra 10m) a mamina Moťko

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 27.07.03 23:34

Nazdárek všechna moje oblíbená svišťata,miminka a batolata !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hlásím se vám v plné síle po návratu z dovolené! Sice nevím,co znamená slovo dovolená,ale zřejmě to bude od slova dovolovat a tak sem si dovoloval velmi velmi hodně, hihihihi. Na týden jsem se stal pánem celé rodiny, o spánku,papání a zábavě jsem si rozhodoval pěkně sám,žádné pořádky sem nikomu netrpěl!
Hodně jsme chodili na procházky po lese (já se samozřejmě vezl,případně nesl v krosně tátovi na zádech)a to se mi celkem zamlouvalo, všichni museli pěkně běhat a starat se o pravidelný přísun borůvek a jiných dobrot jinak jsem volal ham ham ham z plných plic a plašil tím všechny okolní turisty.
Při procházkách po městě jsem se moc snažil chodit po svých,žádné hloupé sezení v kočárku,vždyť už ze mě bude za chvilku taky batole! Musím se ale přiznat k tomu,že chůzi po těch viklavých nožkách zvládám jenom s dopomocí nešťastné doprovodné osoby, vyžaduji doprovod dobrovolníka ochotného vymetat všechny louže,kamínky a jiné bezva špínky. Sklízel jsem tak velký obdiv nějakých cizích babiček,ale mluvily na mě nějakou divnou řečí a tak jsem jim radši zamával a pelášil si to dál.
Jé a představte si,že tam byly takové velké klouzačky,na nich jezdili pánové s prkýnkama na nožičkách a pak udělali hop a už byli dole na trávníku,to byla zábava. Byl sem ty klouzajdy omrknout pěkně z blízka,škoda že to k nim máme tak daleko,jinak bych se taky rád svezl, až budu větší .
A ještě jsme se jeli podívat do ZOO, ale jsou to podvodníci,mají tam jenom samé pejsky!!! Musel jsem na všechny štěkat haf haf haf,ale bylo vedro a tak se se mnou moc nekamarádili a tak jsem se pokusil jednoho pejska s rohama trošičku nakopnout,ani to s ním nehlo,prý je na děti zvyklý,ach jo. Až jeden veliký pejsek na mě vycenil zuby,měl velikánskou tlamu a maminka se mi pokoušela namluvit,že je to kočička. Hlupačka mamka,přece poznám kočku,tu má babička doma, tohle byl obrovitánský pruhovaný pejsek!!!!

Jo,jo, zážitků mám celou hromádku,tak snad ještě něco připíšu příště, teď ještě musím napsat Jírovi! Jíro,máme s mamkou obrovskou radost a držímě všechny palečky co jenom máme aby se pan doktor nespletl!
Johanko,tobě závidím nejen bezva narozeninovou párty,ale hlavně možnost samostatného výběru dárku,taková motorka,to musí být něco!!! Mě hloupě ošálili,vzali mě sice do obchodu,ale do vozíku naložili velikou krabici,je celá zalepená a tak si musím počkat co v ní asi bude.

Za ten týdem jste všichni udělali samé pokroky,úplná gymnastická parta!!! Viděli jste už pilůtka jak si to sám stojí u stolu? Je to prostě šikulinka, ostatně jako vy všichni ostatní! Tomáškovi vše nej k dmešním 10 měsícům,takový prcek a už si takhle pochoduje, že by na Slovensku nožičky víc poslouchaly než tady u nás?

Tak pa pa pa, budu od zítřka držet basu s tátou, máma si jde klíďo pracovat a nevezme mě ssebou!
Zdraví vás Vojtíšek, za týden a jeden den už ročňáček!!

P.S. Dneska se mi podařilo poprvé pokakat koberec v obýváku,heč!!!!!!!

 
ajka
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 28.07.03 00:12

Ahojky,

hlasím se taky po dovolené. Bylo to moc fajn. Užila jsem si hlavně taťku, který jinak nemívá čas. Skoro celé dny jsme trávili venku. To vám bylo únavné. Mamince se to moc zamlouvalo, protože večer odpadly večerní boje s usínáním, protože jsem tak tak zvládla vypít mlíčko. A přes den jsem spinkala i 3×.
Ale mimo capkání jsem pojezdila kočárem a taky mi rodičové koupili nosičku na záda. Jenže tu já beru jen na mamčiných zádech. Takže si mamka pěkně potrénovala.
Na dva dny dojela taky babi s dědou. Což uvítali hlavně rodičové. Taky se musím přiznat, že jsem celé dny nic nejedla. Akorát v noci mlíčko a to i litr. Jenže si za to můžou rodičové sami. Cpali do mě takový hnusný sirup na kašel a tak jsem nemohla lžičku ani vidět.
Jinak se mi tam zlepšil ekzém. Jenže při cestě zpátky se mi nechtělo spinkat a tak jsem zkoušela rodiče přesvědčit vztekem a pláčem, jenže představte si - oni nic. No a tím se ekzém zas zhoršil. Ach jo. Mám teď velké trápení s usínáním. Moc to svědí a já nemůžu usnout. No ale mám i veselou zprávičku.

Udělala jsem první čtyři kroky SAMA

Taky mi roste další zoubek. Dvojka vpravodole. Tak pak zahlásím až se vyklube. Snad to nebude bolet jako ty předchozí.

Jinak moc gratuluju k drobince.

Zatím se mějte krásně.

Lenička

P.S. od mamky: Jinak se musím podělit o svou radost. Mám první MS po porodu. Vypadá to, že se tělo vzpamatovalo a druhé snaženíčko se obejde bez hormonální léčby. Jupííí.
 AJKA

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 28.07.03 00:19

Moc gratuluju k prvním krůčkům. Uvidíš Leničko, že teď už to půjde ráz na ráz a za chvilinku nás všechny pěkně proženeš. A tu vyrážku nedrbej, ale pořádně jí nabacej, to prý na svědění taky pomáhá. Brzy se zahoj.
Johanka

 
Milada01
Kecalka 174 příspěvků 29.07.03 08:38

Ahoj všichnííííííííí!!

Tak jsem se i já s mamkou vrátil z dovolené strávené u babičky a dědy, která se neplánovaně protáhla na 16 dnů. Tím pádem opožděně gratulujeme všem oslavencům, kteří mezitím slavili a hlavně těm s prvními velkými narozeninami, takže Johanko, Pajásku a Ondrášku dodatečně všechno nejlepší k prvním narozeninám.

Dva Deníčky jsme úplně promeškali a zatím mamka nemá čas mi je přečíst, tak snad nám nic důležitého neunikne, když se zatím k tomu nedostanem.

Všem ?nově chodícím? gratulujeme k prvním krůčkům, já se stále držím při zemi, ale už si sám sedám, čímž se dostanu mnohem výš než z polohy na bříšku. Když jsme se vrátili domů, mamka si myslela, že se budu chvilku seznamovat s novým prostředím, ale já to tu hned poznal a hned se vrhl na svou hrazdičku, kterou jsem po svém rozložil na kousky a jelikož je to prý dost nebezpečné, tak ji taťka už složil zpět do krabice, že pro takového divocha už to není. Jako odplatu jsem v kuchyni utrhl tapetu (kousíček totiž trčel, a to se mi nelíbilo!) a teď se k tomu místu stále vracím a chtěl bych dílo dokončit, naši mi to už ale nechtějí dovolit.

U babičky a dědy bylo fajn, bylo krásné počasí, takže vždycky odpoledne, když děda přišel z práce, zavítali jsme do nějaké zahradní restaurace na pivko, mamka na Birella a mě si vzala do náruče a bumbal jsem taky. Jeden víkend jsme zajeli za tetou a strejdou do Ostravy. Pajásku, nechodíte s mamkou do Dětského světa v Komenského :,-(ech? Tam je to parádní, teda my jsme na to ještě trošku malí, ale až povyrosteš, tak to tam je opravdu moc fajn. Byl jsem z toho tak nadšený, že jsem počůral tetu, která mě vzala do náruče, jelikož jsem se začal rozčilovat, že si mamka odešla vybrat něco na pití.

Cesta na Moravu proběhla v nové autosedačce báječně, mamka si to moc pochvalovala. Vyjeli jsme před pátou hodinou a já se probudil po deváté až v cíli, jen v Praze jsem při stání na červenou otevřel jedno oko, abych zkontroloval, zda je vše v pořádku.

V mém jídelníčku se zatím nic nezměnilo. Na oběd kromě mlíčka ještě zeleninka, během dne vodička z hrníčku a mrkvička na broušení zubů a jinak pouze mlíčko a mlíčko. Takhle to mamka plánuje dotáhnout až do ročních narozenin.

Prořezávají se mi horní dvojky a možná už i spodní, ale prstíkama si sahám až úplně dozadu, takže má mamka pocit, že mi snad rostou všechny zuby. Někdy to dávám dost znatelně najevo.

Taky je Vám už malá postýlka? Mamka má dojem, že se někdy v noci budím tím, že se praštím do špryclí, nebo jimi prostrčím nohu a nejde ji dostat zpět, a to i přes mantinel, který mám kolem celé postýlky. Tak mě vytáhne, dá mi napít a spíme spolu na velké posteli.

Jíro, gratulujem k budoucí sestřečce , doufáme, že se p. doktor nespletl, ale hlavně ať je Drobeček zdravý.

Eden a Terezko, přejeme Vám všechno nejlepší k víkendovým narozeninám, pořádně si to oslavte!!!!!!!!!!­!!!!!!!!

Pápá Adámek a mamka Milada.

 
Milada01
Kecalka 174 příspěvků 30.07.03 08:48

Ta poznámka o Dětském světě byla namířena na Ondráška. Pajásku promiň, že jsme Tě přestěhovali!
Adámek.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama