Z deníčku malého Vrabčáka - 47.týden

Rodičovství

Minulý týden jsme byli na dva dny na výletě a to i přes noc, takže jsem poprvé spinkal jinde než ve své postýlce!

Jeli jsme totiž ke známým na chalupu. Hehe, já celý dopoledne nespinkal, takže odpoledne už jsem byl pěkná protivka. Mamka se mě snažila uspat v kočárku, jenže na zádech jsem si sedal a vztekal se a na břichu jsem zase byl hned na čtyřech a hned stál. Tak mě mamka nakonec popadla a odnesla pod strom na zahradu a lehli jsme si na deku a uspinkala mě jak jsem zvyklý a já tam spal hezky 2 a půl hodiny! A večer jsme byli u ohýnku a já šel spinkat až skoro v devět, teta sestavila postýlku po jejich holčičce a já vysosal mlíko z lahve a hned usnul.
Mamka měla u ohýnku s sebou chůvičku, ale vůbec nebyla třeba, protože jsem hezky spinkal. Ale v noci ne, to jsem se každou hodinu budil - začal kňourat a stavět se na všechny čtyři - takže mamka musela pokaždý vyskočit a upšípšat mě, abych se neprobral úplně a nevzbudil všechny ostatní, hehe. Jo a taky nám teta slíbila, že nám tu postýlku v zimě půjčí domů - až se narodí Drobeček, tak dostane moji postýlku a já budu spinkat v té co jsem si vyzkoušel, v létě ji zase vrátíme a já už pak dostanu normální velkou postel, tak.
Ještě jsme dostali na půjčení krosničku na záda, táta si mě tam může po:,–(it a nosit mě na výlet, ale ještě jsme to nezkoušeli. Chichi, tak mamka už hned plánuje, že s náma taťka bude moct chodit sám na procházky - Drobík v kočárku a já pěšky nebo v krosničce.
A tety holčička mi dala hrací domeček - zatáhne se za provázek a hraje to a z okýnka při tom leze medvídek a z komína myška. Taťka se tu melodii naučil na harmoniku a taky mi ji hrál. Taky si táta venku klekl na všechny čtyři a vozil mě na zádech jako na koníkovi a teta mě držela a moc se mi to líbilo.

Jinak doma pořád lumpačím, už umím přelézt barikádu, chacha, takže když je mamka na druhé straně než já, okamžitě jdu za ní. A objevil jsem v kuchyni senza bubínek - to si povalím koš na smetí a buším do něj. Mamka sice křičí tytyty a nenene a někdy mi naplácá na ručičky, ale to mně vůbec nevadí a klidně si buším dál. Tak mamce nezbyde nic jiného, než mi ten koš sebrat z dosahu - postaví ho nahoru na mrazák. Taky lezu do kouta, kde je opřený skládací sušák, a vůbec mi nevadí, že už jsem ho několikrát shodil a uvěznil mě na zemi jako v kleci.

Povedlo se mi ukrást mámě z pití kolečko citronu - všichni se těšili, jak se budu šklebit, ale já je převezl, protože mi to moc chutnalo a hezky jsem ho celej ožužlal, aniž bych zkřivil pusinku, hehe. Děda mi pak dal do ruky celý malý jablíčko a já ho hezky ohryzal. Spapal jsem ho skoro celý, ale pak mi spadlo do hlíny a bylo po papání, ach jo. A nejvíc ze všeho mi chutná papír, je mi jedno, jestli je to krabice nebo rulička od papíru, nepohrdnu ani novinama. To si sednu a nejdřív to ožužlám a pak ohryžu a dělám u toho mňam mňam, chichi.

Mamka říká, že poslední dobou zase hrozně kňourám - zvlášť když je blízko táta a nechová mě, chichi, to si ho vždycky vykňourám, že ho mamka buď odežene, nebo mě táta musí jít nosit, hehe. Tak mi mamka říká Ufňukaná Uršula :o)) Ale někdy taky tleskám radostí. Už jsem dokonce ukázal i jak jsem velký a paci paci dělám rád, už mi to taky někdy pěkně zaplácá. Taky máme s mamkou dobrou hru, jmenuje se „Jíra je …“ a spočívá v tom, že máma řekne Jíra je, Jíra je … a pak na mě změněným hlasem vybafne třeba „kňouradlo“ nebo „Jíra je Jíra je … lumpík“ a oba se u toho válíme smíchy (případně i někdo další, kdo nás pozoruje).

Ta teta, co má v pupíku mimi jako máma (akorát nevím, jestli to bude kámoš pro mě nebo kámoška pro Drobinku), nás vytáhla na koupaliště. No je to spíš takový kemp u řeky se spoustou prolejzaček pro větší děti a s bazénem pro děti (dospěláci mají řeku, kde se skoro nikdo nekoupe). Teta totiž už má velkou holčičku Míšu a ještě s jednou kamarádkou se cákaly v bazénu a my s mamkou a tetou se váleli na dece. Pak si všichni dali zmrzku, teda mamka ne, protože neměla chuť, chachá jenže já se vrhl na tetinu zmrzlinu a všechno bych jí snědl, tak si mamka honem musela donést taky, hehe. Mňam byla výborná pomerančová a moc mi chutnala. A pak teta mamku přemluvila, aby mě šla taky vykoupat. Lidi, to bylo žůžo! Mamka mě tam máchala za ručičky jako prádlo a pak mě vozila ve vodě po zádech a pak po bříšku a já byl jak žabička a moc se mi to líbilo. Taky jsem se pěkně napil a kuckal a málem (ale jenom málem!) jsem se poblinkal. Akorát mamka neměla plavky a jak tam děti cákaly, tak byla pěkně zráchaná. A taky mi zapomněla vzít náhradní plínku, tak mě pak musela zabalit zpátky do tý počůraný, ale stálo to za to. Já byl tak unavený, že jsem ráno spinkal skoro do devíti, což byla máma v sedmým nebi.

Dneska jsem měl zlobíkovací noc, hehe, k velké radosti našich :o) Večer jsem usnul jako poslední dobou obvykle - u mámy v posteli hned po vypití velké láhve mlíka (kaši mi mamka poslední dobou nedává, protože ji nechci). Mamka mě přendala do postýlky a já hezky usnul, takže mohla v klidu na počítač. Byla tam skoro do deseti hodin a já pak začal trošku kňourat ze spaní, takže vždycky musela vyskočit a honem mě upšípšat (taky ta židle u počítače hrozně vrže). A když si šla konečně lehnout, tak moje kňouratida pokračovala asi tak každou půl hodinu, až asi v jedenáct jsem si stoupnul a začal řvát. Mamka mě zkoušela různě pochovat a upšípšat, ale nic nazabíralo, tak mi šla dát napít čajík. No co vám mám povídat, vypil jsem celou malou lahvičku, ale jak rozsvítila, tak jsem se definitivně probral. Mamka mě pak chtěla nechat spát u sebe v posteli, přitiskla si mě k sobě „do kolíbky“, jenže já se pořád mlel a stoupal si a halekal a když jsem ji asi třikrát bacil do zubů a do nosu, tak mě šoupla zpátky do postýlky. Já si stoupnul a povykoval a vždycky, když mamka zabrala, tak jsem se rozeřval, haha. Tak to šlo až do dvou hodin, když přišel z práce táta. Mamka mu vzteklá řekla, ať se o mě laskavě postará, že musí s Drobečkem spát, tak se další hodinu snažil táta mě uspat a zase bezvýsledně. Až mamka nařídila, aby mi ohřál mlíko připravené na ráno, já ho vypil a konečně usnul, hehe. A jestli myslíte, že jsem ráno spal dlouho, hoho, už v 7 jsem halekal z postýlky a máma mumlala něco o lotrandovi, hehe :o))) Jo a ten čajík byl protistrašidlový, ale máma říkala, že strašidlo jsem já :o)))

V našem albíčku se můžete kouknout na fotku drobečka, jak si cucá ručičku. Já žádný nový fotky nemám, ale mamka má zrovna na vyvolání film, tak třeba se zase najde nějaká oběť na naskenování, teda jestli tam bude něco pěknýho :o)

A přichází velká vlna narozenin, takže přeju hodně dárečků a dobrý dort druhého srpna Edenušce, třetího Terezce a čtvrtého Vojtíškovi. No a aby to pěkně pokračovalo, pátého mám já poslední malé narozky a šestého má narozeniny můj tatínek (bude mu 32, takže zase dožene mámu, hihi). Tak doufám, že taky dostane dort a že si v něm natrénuju patlání, abych to za měsíc hezky uměl :o))

Tak ahoj váš Jíra

P.S od mamky:
Prosím pěkně, jak řešíte situace, kdy děti neustále provádějí něco co nesmějí? Viz Jíra s převracením koše. Můžu nevím jak zvyšovat hlas, dělat tytyty, nenene, naplácat na ručičky, ale jen se směje a okamžitě jde pokračovat. Jediné řešení je dát mu koš z dosahu, ovšem to nejde se vším. Třeba nebezpečnou zásuvku jsem musela zabarikádovat židlí, protože k ní leze pořád a pořád a nic nepomáhá. Tak není už čas začít vychovávat? Zrovna tak mi zlobí v kuchyni u nejnižšího šuplíku (naštěstí jsou tam jen utěrky a ubrousky), ten prostě musím bránit vlastním tělem. Zaplaťbůh se ještě nenaučil otvírat skříňky v kuchyni, to bude ta správná pohroma. Kdybyste měl někdo nějakou radu tak sem s ní !!!

Už se tu dlouho neprobíralo noční buzení. Jak jste na tom? Doufám, že ta dnešní strašidlová noc byla výjimkou, nicméně Jíra dost často kňourá a tak k němu musím honem vyskočit, protože si hned stoupá, tím se probere a pak ho nic než mlíko neuspí. Taky si pořád můžu nechat zdát o celý noci prospaný, pravidelně se budí ještě za tmy (teď už je tma až do pěti), stoupne si a ječí, než dostane mlíko - pak naštěstí ještě usne a spí (do sedmi, do osmi, výjimečně i skoro do devíti). Asi má nějaké rychlé trávení (viz kakání - stále klidně 5× denně), protože nemá vliv, jestli večer má kaši nebo jen mlíko. Dokonce i po 250 g kaše se nad ránem budil, takže v tom to nebude. Pomalu se začínám smiřovat s tím, že až do příchodu Drobečka se to nezmění (aspoň aby se to ještě nezhoršilo) a pak zase budu vstávat po 3 hodinách … A až se bobánci jednoho krásného dne naučí oba spát celou noc, tak budu muset do práce, ach jo!

Ahoj Jiřina

Váš příspěvek
mamca
Povídálka 12 příspěvků 30.07.03 18:01

Ahoj Jiřinko,
jak to tady čtu, tak máš pěknýho lumpíka, jestli jsem správně počítala, tak mu je kolem 10-11měsíců?
A už se těšíte na dalšího drobečka nebo drobinku?
Já mám dva kluky - 2roky8měsíců a 7měsíců14dní. Jsou to rošťáci oba dva.
Co se týče situací, kdy dělají, co nesmějí, tak jsem to řešila neustálým opakováním né, to nesmíš a pořád jsem Davídka směrovala někam jinam a postupem času to pochopil a jen slyšel slůvko ne, tak se otočil a přestal. Zásuvky jsem pořád obměňovala, aby si to mohl vytahat podle libosti a neublížil si, no a potom jsem to zase uklidila, nejvíc ho ale stejně bavila kuchyňská linka, ze které mi vytahal absolutně všechno a viditelně ho to bavilo. Naštěstí ho to časem přešlo.
Jo a na zásuvkách máme bezpečnostní ucpávky. Protože děti jsou opravdu koumáci.
Přeju tobě, vrabčáčkovi i drobečkovi nebo drobince moc zdravíčka a pohody. mamča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.03 18:17

Ahoj Jiro a taky vsichni ostatni kluci a holcicky,
jmenuji se Luka a jsem vasim peclivym sledovatelem. Ja mam zlobivou maminku, ktera proste ne a ne vam za mne napsat (a tak ji za to pekne kazdy den kousu a stipu a taky na ni halekam at uz vam napise). Vetsinu z vas znam uz od te doby co jsme byli u maminek v brisku, takze je moje mama opravdu velika ostuda.
Tak jenom v rychlosti: narodil jsem se 29.9.2002 v Praze Podoli, jsem sice strasne chytry, ale hrozne liny, takze me jeste vubec nenapada nekam lezt, natoz si stoupat nebo rovnou chodit, ale co bych se namahal, kdyz mi staci zahalekat a hned je vse po mem, ne? :)
Je tedy pravda, ze spoustu veci umim, ale za:,–(ne nedelam, takze jsem nedavno omylem pred maminkou udela „paci paci“ na vyzvani a ona z toho byla cela vedle, takze ji to od te doby radeji nepredvadim :)
Urcite bych toho mohl o sobe napsat jeste mnohem vic, ale ja jsem hlavne chtel poprat vsem oslavencum a oslavenkynim k opravdovym narozeninam - moc si to uzijte a at dostanete nejake uzasne darecky a pekne ty dorty, samozrejme po te co ho ochutnate a nejlepe prepapate, na vsechny pritomne rozmatlejte : ))
Mejte se krasne letne a uzivejte si narozenin a dovolenych :)
Ahojky,
 Luka

P.S. od mamky Kristyny
Luka sice jeste neleze, takze nejake urgentni situace zatim neresime, ale vlastnim zpusobem (vetsinou cestuje v sede :) je schopen se presouvat po mistnosti, takze sem tam se zacne sapat po necem zakazanem. Nenene a tytyty v nem vzbouzi stejnou reakci jako u Jiry - vetsinou dostane zachvat smichu a tvari se povzbuzen zakazanou aktivitu provozovat s jeste vetsi vehemenci. Resim to tak ze ho vetsinou odendam a po:,–(im nekam jinam, pripadne ho zabavuji nejakou aktivitou (coz ale bohuzel nejde vzdy : (. Jinak, vim ze se na skrinky daji koupit takove veci, ktere zabrani aby dite skrinku otevrelo (myslim, ze je vyrabi Chicco). Ale jak se overily v praxi, to netusim - mozna je tady nekdo ma a pouziva?

Co se tyce buzeni, pripojuji se k zadostem o radu… Luka do te doby nez jsem nastoupila do prace (pouze dva dny v tydnu - v hlidani se stridaji babicka a tatinek, takze nikdo cizi) kdyz mu bylo osm mesicu, spal uzasne. Vecer jsme ho dali do postylky, on si neco povidal, usnul a spal az do rana tak do pul osme. Pak prisla zminovana prace, soucasne mu rostly zuby a Luka nechtel sam usinat - od te doby ho musime uspavat. Vetsinou to obnasi sedet u jeho postylky a drzet za rucicku, pripadne ho dat do nasi velke postele. V noci se pravidelne budi a protoze vetsinou nemam energii ho zdlouhave uspavat (usinam :) tak ho dam k nam do postele a do rana spi u nas. Bohuzel ale posledni dva dny nechce spat ani u nas v posteli a vzteka se, pritom je ale viditelne unaveny - vypada to jako by, ac se mu chce moc spinkat, se spanku branil a mermomoci nechtel usnout. Stejne jako ty, Jirino, doufam, ze to je jen vyjimka, ale stale me strasi kamaradka, ze spani deti se meni a ze „spaci“ dite klidne muze spat prestat. Tak nevim - budu moc rada kdyz se podelite o vase zkusenosti (vim, ze se tady na to tema jiz diskutovalo…jak naucit deti spinkat a tak ale uz se mi to zda nejak davno, a vubec nevim v kterem vrabcakove denicku bych to mela hledat).
Diky moc.
Kristyna

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 30.07.03 18:35

Ahooooj moji kamarádi,

nejdřív ze všeho se musím omluvit (za mamku, samozřejmě), že jsme minulý týden vynechaly deníček, ale nějak se toho sešlo moc a mamka ne a ne dát nějaký příspěvek dohromady.

A přitom se toho tolik událo! Za prvé (jak jste jistě všichni viděli v albíčku) jsem taky ochutnala citrón a stejně jako Jíra - naprosto bez šklebíku :))) Náhodou je to velká lahůdka a budu ho krást, kdykoliv ho uvidím. Taky jsem poprvé jezdila na skluzavce, a to se mi mooooc líbilo. Na houpačku už se mnou naši nechtějí chodit, protože tam bych vydržela celý den a když mě z ní sundavají, vřeštím jako pavián a hned tak mě něčím neuklidní, cheche.

Ovšem největší zážitek mám z kategorie námořních - tuhle sobotu nás tátův známý pozval k sobě na výletní loď na Vltavě a jaksi zapomněl (!), že naši přijedou se mnou a dal si s námi sraz na místě, kde nemohl přistát. Ne, že bysme na tu loď museli plavat, ale přijel pro nás obyčejným gumovým člunem s motorem. Mamka se zděsila a nechtěla nikam jet, že se mnou v kočárku dojede k nějakému přístavu a tam nastoupíme, ale táta a ten strejda rozhodli, že motorový člun je dostatečně bezpečné plavidlo a šup, i s kočárkem mě naložili a už se frčelo… lidi, to vám bylo bezva, ten rámusící člun, částečně se uklidňující mamka, chechtající se chlapi a tisíce turistů na lodích, mezi kterýma jsme projížděli, s nevěřícným pohledem! Já jsem se tedy bavila královsky. Bohužel mamka hlava děravá zapomněla doma foťák a tak nemáme tuhle eskapádu zdokumentovanou - no, důvod zopakovat to, ne? :D Velkou loď jsem taky řádně prozkoumala, nejvíc se mi líbilo na kapitánském můstku - dokonce jsem chvíli točila kormidlem a měla čepici CAPTAIN!

Na lodi byla ještě hodná teta, co mi do skleničky dala kopeček vanilkový zmrzliny a mamka (zřejmě ještě stále trochu mimo) mi dokonce dovolila skoro všechnu sníst, pěkně lžičkou :). Ale já musím říct, že mám zmrzku radši z kornoutu, ovšem to si ji musím držet sama, což zákonitě vede ke katastrofálnímu zapatlání, protože ji nejradši jím od toho špičatého konce kornoutu :D.

Pokroky za poslední dva týdny sestávají hlavně ze 3 kroků jenom za jednu ručičku, ale pořád radši chodím kolem nábytku, i když už mě párkrát přistihli, že se moc nedržím, spíš jen tak pro jistotu ;). Naprosto jsem se zdokonalila v indiánském pokřiku (to chce hodně hulákat a plácat se při tom přes otevřenou pusinku) a v brnkání na spodní ret, což při změnách intonace vede k super zvukovým efektům, i když je to furt jen brm-brm :D.

Tento týden trávím 3 dny s oběma babičkami a sestřenicemi mimo Prahu, takže čekám, že mámě a tátovi se bude děsně stejskat… Mě se (alespoň podle babičky) nestýská vůbec, protože na to nemám vůbec čas, dokonce jsem včera usnula u nedopité večerní kaše, jak jsem byla hotová a spala ráno až do půl deváté (takové štěstí má u nás jen babička - pozn. od mamky).

Taaaak, to by bylo o mě a teď něco k vám. Mám děsnou radost, že se nám vrátil Adámek - už se nám po tobě stýskalo a ty navíc přijedeš s takovými pokroky, júúú. Za novinky ve vývoji taky musíme pochválit Pilůtka, z tebe jistě bude kaskadér a akrobat po tátovi :).

Johance tedy závidím, že už měla svůj první dort, ale já už se taky brzy dočkám, takže mě ta závist natotata přejde :).

A nakonec přejeme všem oslavencům nadcházejícího týdne - Jírovi, Toníkovi a Lucince k malým narozeninám a HLAVNĚ Eden, Terezce a Vojtíškovi od Stáni k těm prvním VELKÝM a už jsme strašně zvědavý na zážitky! U nás už se to taky chystá, takže příští víkend bude dort i u nás, ale jenom s komorní oslavou s taťkou a mamkou. Velká rodinná oslava je posunutá na některý z dalších víkendů, až budou všichni zpátky z dovolených… no, dovolili se dovolenkovat se, když JÁ mám narozeniny :))). Ale zase asi budu mít dva dorty, jé, já se mám! ;) (To určitě, ten druhý jí do ruky nepůjčíme - pozn. od mámy.)

Tak se mějte krásně, doufám, že tenhle týden se nás tady sejde víc a papapa,

Vaše Viki

A ještě něco od mamky - Jiřinko, já (zatím) u zakázaných věcí opakuju NENENE, přirozeným vývojem (tj. neposloucháním) Viki přichází na to, že NENENE není bez důvodu :). Třeba strkání do otevřených balkonových dveří skončilo ve chvíli, kdy se potkaly s tou naší tvrdou hlavičkou. Teď už na NENENE Viki docela reaguje (aspoň chvilku ;).

A k nočnímu buzení ti nic neporadím - Viki, když se náááhodou někdy probudí (nebo spíš polospící se postaví v postýlce), stačí položit, najít dudlíka a chrupčí dál - mám pocit, že je spíš náměsíčná než že by se budila :).

Takže zdravím ještě zvlášť matky všech zdejších nezbedů,

B.

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 30.07.03 22:11

Ahooj človíčci chodící,lozící i plazící se..

Moc blahopřejeme všem oslavencům a zvláště Eden,Terezce a Vojtíškovi !! Své první velké narozeniny si krásně užijte a dortíky řádně rozpatlejte…

Adámku,do Komenského :,-(u občas chodíme (vždy když mamka navštíví „tety“ v práci),ale zatím jsem pokaždé spal,takže ten Dětský svět mě zatím čeká..jinak musím přiznat,že jsi mi (i mamce) děsně sympatický - vyzařuje z tebe pohodička a klídeček..navíc kromě mámina mlíčka toho taky asi moc nepapáš (teda jestli tvoje mamka nekecá..)a přesto je tě kus..
já momentálně jím kromě mámina mlíčka jen jogurty (ochutnal jsem je až v 11 měsících,tak si to musím vynahradit),jinak sním ze všeho jen 1-2 lžičky a dost!

Dnes se mi tu cpe mamka,takže zatím papa (určitě se ještě ozvu..) Ondrášek(ročáček)

K tomu nočnímu buzení asi moc neporadím, ale četla jsem,že děti už od 9 měsíců mohou mít „noční běsy“ (Ondra měl taky nedávno období,kdy se budil hodně často s hysterickým řevem-bylo těžké ho uklidnit..) a taky rostoucí zoubky nebo bolavé bříško mohou naše zlatíčka pěkně potrápit-tady asi není jiná „pomoc“ než maminčina náruč!! Takže jediná rada-holky snažte se to vydržet-je to jen dočasné..(Jiřko,ty to máš složitější-s Drobinkou potřebujete odpočívat-tady je každá rada drahá..)

A co se týče výchovy…snažím se zákazy omezit na minimum - pokud dělá Ondra něco opravdu nebezpečného,řeknu NE! a odnesu ho pryč a zabavím ho jinak..snažila jsem se byt co nejvíce přizpůsobit (v zásuvkách chrániče,vše nebezpečné mám buď zamknuté anebo někde nahoře,ve spodních zásuvkách a skříňkách jsou jen věci,které se nerozbijí,neroz­sypou apod.) ..a jinak ho hlídám. Myslím,že tak malé děti mají nervovou soustavu a psychiku tak nezralou,že opravdu nemůžeme čekat zázraky (co si o tom myslí „naši odborníci“?-Staňásku,Zuzko-psycholožko..),tak­že je lepší (pro obě strany),trpělivě zákazy opakovat,příp­.vysvětlovat a raději neočekávat,že dítě poslechne..jednou nás snad mile překvapí..Snad mě za mé liberální názory neukamenujete­..snažím se vžít také do „kůže dítěte“-snad mi doma nevyroste „malý tyran“..(zatím je Ondra velmi milé a citlivé dítě,tak uvidíme..)

Zatím ahoj Andrea (29)

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 30.07.03 22:32

Ahoj Jíro a ostatní řošťáčata,
už jsem konečně vše doslavila, přibylo i pár dárků, a taky mám za sebou roční prohlídku. Pan doktor mě prohlížel z dálky od stolu stylem: Maminko a vidí dceruška? A slyší dobře? Kolik máte zoubků? Už stojí, začíná chodit? A co očkování, už máte všechno? Jé vidíte, já vás zapomněl pozvat na poslední čtyřkombinaci, no ale měsíc zpoždění tolik nevadí. - Pích pigáro - ukruta nelida - uááá. A kolik měříte a vážite, a hlavičku jste maminko neměřila? Tak fajn, Johanka je krásné zdravé mimi, tak přijďte za půl roku. Nashledanou.
Po této tak důležité návštěvě maminka nahlédla do očkováku a zjistila, že mi na dálku od stolu změřil tep i tlak, od oka odhadl psychomotorické reakce a navíc prý beru tabletky na zoubky - ovšem tam o tom nic neříkal, natož že by nějaký předpis přidal. A stravu mám prý plnou, ovšem nezeptal se čeho. Kromě toho prý žvatlám, chichi to asi myslel to mé uááááá, protože jinak jsem s ním radši nemluvila, když mě takhle uráží.
Takže pro vaši informaci: měřím 72 cm, zhubla jsem :-) na 9,4 kg (skoro čtyřnásobek porodní váhy!) a jsem prý po všech stránkách zdravá. To se asi dá zjistit podle toho, že na pány doktory vehementně pleskám dlaní o čelo.
Dost rozčilování, teď vám musím vysvětlit, že jsem velice poslušná holčička a taky rozumná, ale velice mě trápí skleróza. Mám také svou oblíbenou el. zásuvku nenene. Původně jsem s mamkou laškovala, jakože hrrr na zásuvku a s chechtotem čekala, jak mamka vystartuje. Teď už hezky vyslechnu maminčino nenene, sednu si k zásuvce a chvíli vrtím hlavou a v duchu si říkám: „Johanko, maminka řekla nenene, tak nenene.“ Ale jak tak třepu tou hlavou, tak se mi z ní hned vše vysype a já zapomenu, co jsem si říkala. No a před sebou vidím tu roztomilou zásuvku vyzývající k oslintání - no kdo by odolal.
Načež maminka opět vzkřikne Nenene, opět se po:,–(ím, začnu vrtět hlavou a říkat si… no však už to znáte. Mamka mě učí pořekladlo, že stokrát nic umořilo vola, takže čekám, až to bude po sté, která z nás začne bučet.
Pak mám ještě nenene šuplíky v kredenci, ale ty jsou jen částečně nenene, to znamená, že něco smím a něco ne. Tak to řeším tak, že vždycky zaštrachám v šuplíku, něco vytáhnu a ukážu to mámě sedící u počítače, když se ohlédne a neřekne nic, tak to zahodím a hledám dál, když se ohlédne a řekne nenene, tak se to snažím dát do pusy, nebo s tím rozjedu tygří sprint do pokoje - záleží na velikosti a šikovnosti předmětu do ruky - v jednom šuplíku je například 18 formiček na kremrole, no ty se žužlají! a je to 18× sprint :-)
A když se máma neohlédne, tak jí to přinesu k počítači a počkám si na výsledek, ale pak se těžko daří sprinty, většinou mi to stihne vytrhnout, ale zase je to větší legrace.
Takže jak vidíte, důsledná výchova maminek občas přináší výsledky!

Chci se pochlubit se svou inteligencí, pochopila jsem už, že to odporné oblečení je nutné navlékat na tělo a někdy bývá i docela fajn na sobě něco mít. Takže si teď chodím do koše s čistým prádlem vzít něco na sebe - zkoušela jsem bráchovy slipy, ale ty mi neslušely, docela mi seklo mámino triko, ale musí se oblíkat přes nohy místo kalhot, pak to jde. Zatím mám zádrhel s ponožkami, ať se snažím, jak se snažím, tak mi na té hlavě nedrží a nedrží. Ale nové sandálky si nazouvám docela bravurně a dokonce i na nohy, akorát neumím ještě zapnout suché zipy, ale maminka mě uklidnila, že prý to přijde samo, jen co se naučím kličku.

Spinkat jsem poslední týden taky přestala, usnu teď už docela hezky a občas i bez hojdání kolem deváté večer, spím v klidu do půlnoci, ale poté rozjedu pravidelné kňourání v hodinových intervalech. Máma ale teď už druhý den zkouší, jestli náhodou nemám hlad - přes den totiž jím teď hodně málo, často vynechám oběd. A možná že se trefila, já jí poradit nemůžu, protože brečím, ale trošku se mi po noční kaši ty budící intervaly natáhly. Takže uvidíme a dám vědět.

Na závěr obrovské gratulace Eden, Terezce i Vojtovi, koukejte slavit a pořádně se rozšoupnout a pak o tom hezky rychle napsat, ať vidím, o co vše mě při mých narozkách ošidili.
Lucince a Jírovi přeji důkladnou přípravu na tu velkou slávu
Fotečky z mých narozek se objeví v albíčku v průběhu dvou dnů, máma na tom začala dnes pracovat, ale prý toho má hodně - nevím, co může být důležitější, bude si muset přerovnat priority, jestli chce se mnou vydržet v míru :-)
Mějte se krásně dovolenkově, já si s dovolením taky asi půjdu zadovolenovat, opět na chaloupku, ale s maminkou, takže mi snad končetiny zůstanou.
Zdraví Johanka

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 30.07.03 22:49

Ahóóóój kámoši!!!!!

Moc vás všechny zdravím a blahopřeju všem oslavencům k malým i velkým narozkám! U nás už se taky pomalu chystá pořádnej mejdan,ho ho.Takže díky všem co jste už gratulovali,dary snad obstarají příbuzní,snad se k nám všichni dohromady vejdou a patlání dortíků zdar!!!

Tento týden mě mamka dopoledne klíďo opouští a pracuje, tak válčíme doma s tátou a Terezkou. Aby měla mamka vztek,vstávám až kolem půl deváté a vůbec se chovám jako hodný chlapeček,ale opět se teda odmítám krmit taťkou a poctivě čekám s obědem na maminku. Od táty mi zeleninka nechutná,plivu mrkev ostošest a vztekle odstrkávám lžičku. Kdybych dostal k papání zmrzlinku jako Jíra nebo Viki bylo by to něco jinýho,ale takhle ne a ne!!!
Jinak se ze mě stává všežravec,hned jak někdo něco jí, křičím ham ham ham a musím taky papat! Dneska sem byl u babičky na zahrádce a trošku jsem přebral úrodu. Sám jsem si natrhal zbytek jahůdek,ňam ňam, otrhal jsem kousek rybízku - taky bašta a vůbec nevadí že je kyselý,musím požádat o ochutnávku citrónu. A na závěr jsem osobně otrhal a oslintal pár rajčátek,škoda že mě nenechali sklízet dál,škubu totiž všechno komplet,přeci ty rajčata nebudu pořád prohlížet jestli jsou dost červený,prostě je potřeba otrhávat a to mě baví :-)
A na závěr se musím pochlubit,že už mám nový kočárek,je o moc menší a lehčí než ten můj první a má vepředu krásný pultíček kam se dají položit hračky. Tak ten velký půjde asi brzy z domu,ale jak znám mamku,bude ho trošku oplakávat,hi hi.
Tak ahojky všem a zdravíme nového kámoše Luka !
Vojtíšek st.

P.S. od mamky:
Jiřinko,ačkoliv je Vojta pěkný vztekloun,nemáme zatím tolik problémů s „ne věcmi“ Kromě kytky,kterou jsme odstranili ze země hned jak začal Vojta lézt,stojí zatím všechno na původním místě. Ze začátku vyhazoval knížky a videokazety a strkal ruce do videa a vždycky najde něco nového co nesmí a na tomu předchozímu dá celkem pokoj. Perfektně rozumí slůvku ano a ne,dokonce ho už sám používá,hlavně hned začne volat ne ne ne když dělá něco,co nesmí. Párkrát dokonce dostal přes ručičku - to za to video,měla sem opravdu strach aby si neublížil. Takže razím metodu neustálého nesmíš a ne ne, někdy se daří víc,někdy míň,ale vždycky na tom trvám a tak ho to nakonec přestane bavit. A když se nejedná o věc život ohrožující,párkrát ho nechám si pohrát,třeba neustále chtěl lézt do špajzu,tak ho asi čtrnáct dní bavilo vyhazovat kompoty a konzervy na zem a teď už ho špajz v podstatě nezajímá,území je dobito a hledá se další zábava.

Co se týká nočního spinkání,jsme na tom pořád stejně,tedy ostudně. Večer sice usíná Vojta bez problémů sám,ale nejpozději o půlnoci se stěhuje k nám do postele a usíná při kojení a spí s námi až do rána. A to se ještě nejmíň dvakrát přisosne,ve chvíli,kdy sme neustále nespali,sem to v podstatě přijala jako nejrychlejší řešení jak se vyspat a nepochodovat se řvounem po bytě. Kdy to všechno skončí,netuším,asi až se naštvu a začnu odvykací kůru, ale podle kamarádek,které měly stejný problém, to nejpozději do dvou let přešlo.
Tak to je tak všechno a zdravím všechny mamky i dětičky a taky tu nejmenší holčičku,Jírovo malou setřičku!
Ahoj Stáňa

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 31.07.03 02:20

Jiřinko,
tak jsem dnes viděla mnohem hezčí fotku, než tu, co oblétla svět. Drobinka se má pěkně k světu, je hezky zřetelná, akorát mi přijde, že tou druhou ručkou pěkně mrská, nebude ona dirigentka? :-)
(Ale pohlaví bych z toho nepoznala :-) )
 Romana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 31.07.03 02:33

Ondrášku, přidej ještě vyprávění, jak si se popasoval s dortem, prosím.
Měl ses taky tak príma. A přibyly ještě nějaké dárečky?
Ale jeden dárek ti závidím, tolerantní a chápavou mamku, ta moje je někdy pěkně vzteklá a protivná.
Ahoj, Johanka

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 31.07.03 15:34

Milé maminky,
když jsem si dnes postěžovala své mámě, jak se Johanka zhoršila se spaním a že mi začínají docházet baterky, budí-li se Johanka noc co noc v hodinových intervalech, tam mi bylo vysvětleno, že už má zážitkové sny a že takové noční můry, které musí Johanka mít z mé výchovy, by si babička v životě nepřála. Takže třeba je to odpověď na oba nyní diskutované problémy. :-)
Teď vážně, opravdu to vypadá na hlad, asi budeme muset změnit režim stravování. Dnes jsem ve tři v noci nevydržela, uklochtala ještě malou porci kaše a Johanka potom spala až do půl sedmé - tedy o chvíli dýl než obvykle spává.
 Romana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.03 20:56

Ahoj Viktorko!
Díky za přivítání. Mně už se po Vás taky moc stýskalo. Na fotkách Ti to opět moc sluší.
Adámek.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.03 21:02

Ahoj Ondro!

To jsem ani nevěděl, že je tu ještě někdo s podobnými stravovacími návyky (mamka fakt nekecá!). Té zeleninky k obědu sním asi tak velkou skleničku od přesnídávky. Chuť jogurtu mi zatím zůstává utajená. Ale prý to už nebude tak dlouho trvat…
A co zoubky? Netrápíš mamku při pití, já docela jo, když se nadlábnu, má vždycky vyryté na památku mé dva horní „tesáky“.

Ahoj Adámek.

Zuzka-Terka
Stálice 69 příspěvků 01.08.03 23:19

Těpéro ďáblíci,

tak se zase po delší době taky hlásíme do Vrabčáččí drbárny.

Nemůžu si totiž nechat ujít tu příležitost popřát svým „okolorozencům“ Edenušce a Vojtíškovi - všechno nej, nej, nej!!! A taky, s mnoha omluvami, dodatečně pogratulovat Johance, která už je teda to batole nějakej ten den. (Ale nevím, jak vy, já osobně bych stejně nejradši zůstala nadále kojencem!!!!)

Jako omluva za tu prodlevu je, že jsem poslední tejdny byla u babičky a u dědečka na Slovensku. To vám bylo žůžo, ale to vám napíšu někdy příště. No a pak u nás doma řádila viróza. Nejdřív se nakazil počítač (a doteďka není úplně fit, připojení na internet je děsně pomalý, takže spojení s váma vázne.) No a samozřejmě přejeme i všem dalším malým oslavencům - Lucince, Jírovi, snad jsme na nikoho nezapomněly.

No a pak jsem to navíc od toho počítače, chytla i já (krabice jedna škaredá, ošklivá, ale však mě se jednou taky podaří jí zrestartovat, jako tobě, Johanko a ostatní čilouši). Takže už 3. den zápolím s horečkama a vůbec mi není moc do smíchu. Ale nejvíc mě štve, že se kvůli tomu odložila o tejden i moje oslava narozenin. To je teda pěkně k vzteku, první opravdový narozky, a hned mimo termín. No, ale co, hlavně aby dárků bylo hodně a dort, aby šel všude pěkně rozpatlávat (musím to stihnout dřív, než se našïm podaří mě v těch svátečních šatičkách zblejsknout).

Taky začínám přemejšlet o tom, jestli nezačnu už taky něco pít. Maminka dneska za mě dostala vynadáno, že nic nepiju, a tak si od doktora nechala potvrdit, že mi může to pití cpát i násilím. FUJ!!! Stříká mi ty hnusný čaje a šťávičky do pusy stříkačkou. No, to si pište, že u toho ječím, jako pominutá. Sousedi si musí myslet, že mě mamka nejmíň pálí cigaretou nebo provádí jiný pekelný mučení.

Jé, a já bych málem zapomněla na jednu velkou novinu. Už chodím!!! No, udělám už pár krůčků sama, než zase žuchnu zpátky na zem - gravitace jedna blbá. Teď teda moc nechodím, páč jsem dost slabá, ale příští tejden to zase rozjedu. Chocho, už mi nikam neutečete do vedlejší místnosti!

Tak já se jdu zase trochu léčit a ještě chce něco říct mamka.
Pápá
Terezka (pozítří rok)

Ahoj holky, hlavně vy, co ještě kojíte, potřebovala bych poradit. Už ty vaši savečkové pijou taky něco jiného? Jsem už z toho Terčina pití vážně zoufalá, hlavně teď když má Terča horečky a pořád se potí. Teď jim v laboratoři dokonce ani nešlo pořádně zanalyzovat Terčinu moč, jak byla hustá. Ale bez násilí do ní nedostanu skoro nic - maxim. 0,5 dcl denně. Snažím se sice to aspoň dokojit, ale už to prostě nestačí. Doktor dokonce vyhrožoval infuzí, jestli se to nezlepší. Někdy si rouhavě říkám, že o takovýchle vedlejších důsledcích dodržování zá:,–( správného kojení se nikde nepíše. Do půl roku kolem ní flaška ani žádnej čaj ani neprošel, a teď už se zase půl rok snažím jí něco k pití nacpat. A stříkat jí to do pusinky stříkačkou, to je vážně výbornej zážitek.

Tak se mějte
Zuzana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.03 07:47

Ahoj Zuzko!

Já jsem začala Adámkovi dávat pít kromě mateřského mléka vodu v devíti měsících z hrnku se savičkou. Zpočátku to vypadalo dost žalostně, celý vršek jsem musela odklopit a „lít“ to do něj, i když naprostá většina skončila na bryndáku. Potom začal zkoušet savičku, ale i tak teklo vše ven (naštěstí pije pouze vodu!). Myslela jsem, že je špatný hrnek, ale pak začala vedra a najednou to šlo bez jakéhokoli ukápnutí!
Ještěže pije i mimo, jinak by byl asi přisátý celý den.
Přeji Ti ať se Terezka taky brzo naučí bumbat něco jiného a ať je brzy zdravá!!!

Milada.

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 02.08.03 15:06

Ahoj Zuzko,
já jsem Vojtovi začala dávat ovocné šťávy na půl roce, ale jelikož nechtěl pít z dudlíku, tak jsem vyzkoušela hrnek s nekapajícím ventilem a šlo to hned napoprvé. Jídlo mu zatím dávám zapíjet mateřským mlékem, ale pokud ho odmítne, tak příjdou na řadu šťávičky.
Dnes mě velmi překvapil, když jsem chtěla vyzkoušet nový hrneček, který včera dostal od kamarádky. Je to normální plastový, hezky barevný hrneček. Dala jsem mu do toho vodu, z jasných důvodů, a on to bral jako velkou zajímavost a vylemtal skoro deci a půl. Pak jsem jen měla strach, kdy se potom poblinká, ale naštěstí to prošlo. Myslím si, že pil jenom z toho důvodu, že mu to přišlo zajímavé.
Toť naše zkušenost.
Papa
Zuzka + Vojtíšek ml. (8 m.)

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 03.08.03 01:45

Ahoj holky a kluci,

tak především velké gratulace k prvním narozeninkám Edenušce, Terezce a Vojtíškovi. Doufám, že si to pořádně užijete a bude z toho nějaká fotodokumentace, ať vím, na co se mám těšit. Už jsem to viděl u Johanky a vypadá to na velkou legraci. A taky přeji Lucince a Jírovi k malým jedenáctinám.

Tak dnes mi konečně přijede tatínek ze závodů. Já už se na něj tak těším. Doufám, že ho ještě poznám, ale mluvil jsem s ním každý den po telefonu a maminka mi ukazovala jeho fotku, tak se snad nezmýlím. A hned ze začátku se vám musím taťkou pochlubit. Víte co mi přiveze? No přeci medaili. Bude sice stříbrná, ale já mu to odpustím, protože se příště určitě polepší.

Za tu dobu, co byl taťka pryč, jsem se pěkně rozmazlil a mamku ochočil. Já jsem se totiž hrozně moc rozlezl po čtyřech a taky si stoupám u všeho, co mi přijde pod ruku, takže mám mamku neustále u sebe a vůbec nepřipustím, když se vzdálí. A to nemyslím vzdálení do jiné místnosti, ale vzdálení se na víc jak dva metry ode mě. To za ní hned rychle přilezu a už se jí šplhám po nohách nahoru. S tím také souvisí mé noční spaní, tedy jestli se to tak dá nazvat. Kolem půl desáté se nechám uspat v náručí nebo u prsa a mamka mě položí do postele. Postýlka u nás nadále slouží jako ohrádka na hraní nebo krátkodobé odložení, pokud mamka musí odběhnout. Tu postel mám rozloženou na dvojlůžko, ke kterému je ještě kvůli bezpečnosti přisunut gauč, takže mám vlastně takové trojlůžko, no prostě letiště hadr :) Po tom uložení nechám mamku trochu zasurfovat, ale už kolem jedné si jí zavolám. Já ji tedy nevolám hlasem, ale snažím se ve spaní za ní dolézt, ale jak při tom funím, tak ona to slyší v chůvičce a včas mě stačí chytnout. Stejně se jí to jednou nepodaří a já se objevím u ní. To bude překvápko. No, a potom tak od dvou hodin už jí nikam nepustím a jsem v podstatě permanentně přisátý až do rána. Tohle jsem právě zdokonalil za taťkovy nepřítomnosti, jinak předtím jsem nechal mamku spát vedle sebe a to prsíčko jsem dostal na vyžádání. Akorát si nejsem jistý, jak dlouho tohle mamka vydrží. Možná, že mi taky hrozí něco jako odstavení, ale to je snad v nedohlednu. Vždyť mamku nechám vyspat hodinku dopoledne a to jí musí na dohnání spánkového deficitu přeci stačit.

Mamka v pátek vytáhla chodítko, které jsem dostal od babičky k vánocům a co nám ho ta teta fyzioterapeutka tak pěkně zkritizovala. Pěkně ho složila, dalo jí to dost práce, protože já jsem si to chtěl pořádně prostudovat a nakonec mě do toho po:,–(ila. Výsledek byl takový, že i na nejvyšší poloze mám pokrčené nožičky a po chvilce jsem měl od toho potahu modré bříško, takže se prostě požívat nebude. Má to moc hezký panýlek, tak ten dostanu na hraní, ale jinak je to prý pro mě dost nevhodné. Zase cítím, že mi tím unikly nějaké lumpačiny. Slyšel jsem, že se s tím dá dostat do míst, kam bych se normálně nedostal, ale já to zkusím jinak.

S mamkou jsme se shodli na jedné činnosti. A to na holení. Já oholuji palmičku, která je stále v mém dosahu, protože si mamka myslí, že ji přeci jenom částečně uchrání a mamka oholila plyšového tygra, který měl kolem krku báječné chlupy, krásně se za ně rvalo a já jsem měl potom hezky chlupaté ručičky zrovna jako ten tygr. Mamka se totiž bála, že bych ty chlupy papal a mohl se tím zadusit. Tak nevím, jestli ze mě nedělá hlupáka, kdo by se cpal chlupama, když má možnost papat mnohem lepší věci. V poslední době totiž žeru jak protrženej, protože už mě nebaví, jak ze mě paní instruktorka na plavání dělá nedomrlého chlapečka, který se chudáček rozškytá kvůli chladné vodičce, protože nemá ty tukové polštářky, které by ho hřály?blablabla. Já jí dám. Naposledy jsem jí málem utekl z té plovoucí desky, že měla co dělat, aby mě chytla. Už přemýšlím, co jí provedu příště.

Tak se mějte hezky a modlete se, aby nám to sluníčko dalo na chvíli pokoj, už je ho až moc.
Papa
Vojtíšek ml. (8 m.)

PS: Co se týče příkazů a zákazů, tak u nás to ještě valný efekt nemá. Při použití slůvka NENENE se spíš Vojta jenom směje, asi mu to připadá jako hezký zvuk. Ale samozřejmě to používám dál, třeba se to jednou setká s úspěchem. Chtěla jsem jenom dát k lepšímu, co jsem o tomhle četla v Betynce. Dítěti by se vůbec neměly dávat zákazy typu: tohle nesmíš, tam nechoď, tohle nedělej apod. Ale všechno by se mělo říkat doporučujícím stylem jako: půjdeme dělat něco jiného, udělej radši tohle atd. No nevím, asi bychom se zbláznili přemýšlením nad tím, jak všechny naše zákazy zaonačit, abychom nezkazili našemu dítku výchovu. Nic se nesmí přehánět a tudíž to naše NENENE bude mít určitě větší úspěch.
 Zuzka

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 03.08.03 02:10

Až na jednu světlou výjímku většina z nás zapomněla na Toníka a jeho kulatiny. Koukej se zase objevit v deníčku, takhle to potom dopadá - to jsme pěkné ostudy.
Takže dodatečně ti Toníčku přejeme všechno nejlepší, doufám, že jsi vydyndal alespoň malou tréninkovou oslavu a že se ti daří dobře. A maminku donuť, ať nám napíše, jak se máš - nebo to napiš sám, my si to potom přeložíme :-)
Romana a Johanka, která posílá jednu žužlavou.

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 03.08.03 12:23

Ahojky Terezko!!!

Včera jsme na tebe moc mysleli,ale gratulaci nestihli. Tak s velikou omluvou přejeme k narozeninám všechna nej a hlavně se brzy uzdrav,ať si to můžeš řádně oslavit s dortem a všemu ostatnímu,co k tomu patří!!!!!
Vidíš,měla jsi starosti,jestlipak tomu roku utečeš a nakonec si to pochoduješ dřív než já! Ale že je ta gravotace pěná protiva,co? Mě taky pořád zlobí a zlobí.
Hezky si užij oslavu a hned nám všem o tom napiš,musíš vzít váš počítač hezky ssebou k doktorovi,aby tě už příště nezdržoval od povídání s námi !!
Pa pa Vojtíšek

A ještě maminka pro tvojí maminku:
Zuzano,možná že už jsem ti o tom pití psala,jsme totiž úplně stejný případ,Vojta za den vypije dobrovolně max.50 ml. Vyzkoušela jsem všechny možné tekutiny a všechny možné způsoby podání a výsledek je pokaždé stejný. Když je opravdu vedro,je to o trošišku lepší,ale pořád žádná sláva. Snažím se proto Vojtu aspoň dokojovat,myslím,že násilím bych ho otrávila natolik,že by nepil vůbec,řval by jak tur,jen by viděl hrneček. Přijde mi to příliš drastická a navíc neúčinná metoda, ale samozřejmě chápu,že v situaci jako jste vy,se asi opravdu nedá nic dělat. U nás to funguje tak,že když je Vojta nemocnej a protivnej,zabere na to jedině kojení a tak má přece jenom příjem tekutin o malinko vyšší než normálně. Tak ti přeju,ať to nějak zvládnete bez většího násilí,až se Terezka uzdraví,určitě to bude zase lepší.Takže hlavně pevnou nervovou soustavu!
Ahoj Stáňa

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 03.08.03 12:32

Eden má narozeniny,
my máme přání jediný: štěstí zdraví,štěstí zdraví,hlavně to zdraví!

Milá Eden,přejeme ti všechna ta nej nej, co se vždycky přejí,krásnou oslavu plnou dárěčků a ať ti pořád svítí v očích tolik sluníček a čertíčků!!!!

Vojtíšek a mamka Stáňa

Tony1
Stálice 83 příspěvků 03.08.03 21:46

Ahoj Zuzko,

Toník toho taky moc nevypije - z lahvičky (bezkonkurenčně se nám osvědčila láhev s pevnou a dlouhou plastovou hubičkou od Tupperware) vypije za celý den asi 120 ml. Než jsme ji začali používat, dávala jsem mu pití po lžičkách. Malý příjem tekutin řeším tak, jako kdysi Jiřka, dávám mu pití do jídla. Do obědové zeleniny mu vmíchám deci jablkové nebo hruškové šťávy od Hami. Na svačiny mu dělám hodně vodnaté jablečné pyré a dávám mu to lžičkou. Oblíbil si broskve, takže mu denně jednu až dvě nastrouhanou buď přimíchám do kaše nebo dám samotné - jsou taky hodně vodnaté, takže tím nahrazuju pití. Ráno a večer ještě kojím, takže spoléhám na to, že aspoň půl litru si vytáhne; ráno mu nabízím Sunar, ale nevypije ho víc než 30 ml. Zkoušelas to s umělým mlíkem? Třeba by Terce chutnalo.
Držím palce, aby se to nějak podařilo, určitě to není nic příjemného lomcovat se s Terezkou a stříkačkou. Takže přeju hodně trpělivosti a co nejdříve nějaký úspěšný model :o) Ahoj Mája

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.03 08:03

Ahoj lumpice a lumpíci!

Přejeme Vojtíškovi všechno nejlepší k dnešním narozeninám, krásnou oslavu zakončenou v tomto vedru nejlépe v nějakém bazénku! Dále přejeme krásné poslední malé narozeninky Lucce zítra Jírovi.

Taťka je teď nemocný, takže se užíváme konečně celá rodinka pohromadě (ne že bych taťkovi tu nemoc přál!).
Mám oblíbenou jednu činnost (již delší dobu, ale ještě jsem Vám o ní nenapsal). Když se zastavíme někde na zahrádce na občerstvení, mamka mi podá hračky a hrníček s pitím, abych byl hodný. Ale já s chutí postupně a dost rychle vyexpeduju všechny věci na zem včetně hrnečku, který potom ale chci zpět, protože mám žízeň a když vidím pít všechny ostatní, tak se ještě stupňuje. Když maminka zamýšlí posedět déle, musí mě z kočárku vzít a dát mi mlíčko, pak jsem jako mílius. Zrovna v sobotu jsme si s mamkou vyjeli na výlet, po procházce se po:,–(ili na zahrádce u cukrárny na ledovou kávu. Po vyhození všech hraček mi paní číšnice donesla suchou trubičku, co se dává na ozdobení pohárů. Nakonec ji snědla stejně mamka s tím, že tohle ještě nepapám a že ji dostanu v mlíčku.

Přejeme Terezce brzké uzdravení, ať si tu odloženou oslavu pořádně užiješ!!!

Ahoj Adámek a mamka Milada.

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 04.08.03 12:14

Ahojky všichni,

Asi jste si všimli, že mojich komentářů je to dost malinko. Taky na chatíku se moc nezjevuju. Není to tím, že bych na vás třeba zanevřela, ale momentální situace mi to nedovoluje. Nestíhám číst deníčky a reagovat na všechny komentáře což mi příjde nefér. Důvodem tohoto je náš malý poklad Leňulka, která jak víte bojuje s atopickým ekzémem. Momentální situace je taková, že má zádečka vyškrabané do masa a tak jí musím neustále hlídat a držet ručičky a to i v noci. Poslední noci končilo pyžámko i s postýlkou celé od krve. Dneska poprvé ne, ale za cenu téměř probdělé noci. Dneska pravděpodobně budeme muset přerušit plaváníčko, protože rány už jsou moc hluboké. Raděj dál psát nebudu, protože už tlačím slzičky. Vím, že jsou děti, které mají mnohem horší starosti a my máme „pouze ekzém“, ale moc mě to trápí.

Mám vás moc ráda, budu podle času stále nakukovat. A věřím, že se brzo stanu zpátky pravidelnou čtenářkou i pisatelkou.

Vaše Ajka a Lenička (už sedmizubá 5 kroků udělající)

P.S.: Všem oslavencům vše nejlepší

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 04.08.03 13:29

Vazeni spolumimici,

Po dvou tydnech se vam opet hlasim, nyni uz jako cerstva rocanda, jupiii !!!! Vezmu to ale pekne od zacatku, abyste neprisli o zadny z mych super zazitku !;)

Prvni udalost by se dala nazvat ?horror se sponeckou?. To si takhle pekne frcime autickem, ja nacancana vzadu a nasi vepredu, a najednou se z me autosedacky zacnou ozyvat hruzostrasne zvuky, neco mezi kaslem, placem a dusenim. Meli jste videt, jak tatka zabrzdil uprostred bulvaru, s mamkou vylitli z auta jako dve strely, vytahli me a zacali mnou trepat hlavou dolu!!!! Nebudu vas napinat, sponecka (ktera puvodne mela drzet zezadu celenku, kterou jsem ovsem obratne stahla pres oblicej a sponku z celenky vydloubla) ze me nakonec vypadla, ale mamce se trepou kolena jeste ted kdyz na to pomysli a vzkazuje vsem maminkam, at si na ty potvory sponecky davaji sakramenstky pozor!!! Sama musim uznat, ze chut to stejne valnou nema a pekne to potom skrabe v krku?L

Samozrejme se mi podarilo I neco mnohem optimistictejsiho: jednou jsme prijely strasne pozde z prochazky a maminka se jako obvykle snazila udelat deset veci najednou, hihi. Takze behem napousteni vanicky me vyslikla donaha a poprve me tak nechala na zemi, zatimco sla vyhodit plinu, dat pradlo do pracky? Hihi ja jsem byla ticha jako mys, takze kdyz byla vana napustena a mamka si pro me podezirave prisla (bala jsem se, ze vylezla na kanape a cura na nej, ale skutecnost presahla veskera moje ocekavani, pzn. mamka), sedela jsem u kanape a zalibne jsem si hnahnala jeste teplou hovinkovou hromadku! Meli jste videt mamku, malem to s ni seklo, protoze asi pet minut pote se mel tatinek vratit z prace!!! Co vam mam povidat, skoncila jsem v umyvadle a hned pote jsem supajdila do vany, ale mamka si pak dala se sbiranim meho vonaveho veledila a s bojem proti nezadoucim pachum, aby tatka nic nepoznal, hihi!

Mam i novinky tykajici se me slovni zasoby, ktera se obohatila o pokrik JEJE, kterym vyjadruji pocit nevyssiho blaha (hlavne kdyz vitezne mlatim do kanape pote, co jsem na nej sama vylezla), umim uz taky ABM, PAPM a KAKM a nove i kravicku : BUUUUU !.
Umim se taky (konecne !) postavit v jidelni zidlicce, otocim se a zkousim se po:,–(it na stolecek, (jestli me nahodou neosidili o pohodlnejsi posezeni?popravde receno, polstrovane sedatko je polstrovane sedatko?).

Maminka taky zkousela, jestli jako spravne rocni detatko dokazu nakreslit caru na papir. Hihi, to byla bzunda ! Mne se totiz nejvic libilo, jak ten fix nadherne barvil rucicky a tak jsem si ho predavala z jedne do druhe, az jsem byla jako smoulinka (ano ano, maminka mi vybrala krasnou zarive modrou). Pote jsem se snazila vsemi zpusoby ho ochutnat (to se ale mamince nelibilo, tak z toho nic nebylo) a kdyz jsem nakonec videla, jak mati krasne kresli cary, taky jsem to vyzkousela, ovsem s fixou polozenou na papire, coz nezanechalo stopu zadnou a v zaveru to trochu carlo jenom na podlahu?

Ale abych vas dele nenapinala, splnila jsem svuj slib a nadelila jsem si k narozeninam jednicku vlevo nahore (chtela jsem k sobe byt stedrejsi, ale ty dalsi dva ne a ne vylezt, at si prstickem v pusince dloubam jak chci!!!). Tak je ze mne rocni trojzubka!

A ted koooonecne k narozeninkam!!!! Jako spravne ditko rozmazlene jsem mela oslavy hned dve. Jednu v sobotu, jenom s nasima, babickou a dedou, a druhou v nedeli se sirokym pribuzenstvem. V sobotu jsem dostala svuj krasny trakturek - odstrkovadlo a od babicky 4 pary boticek! Tak jsem jeden par nazula (jak jsem v tu chvili litovala, ze nejsem stonozka!!!), chytla trakturek a rozbehla se po byte. Na trakturek mi maminka namontovala volant s tlacitky, ktera vydavaji zvuky sanitky, pozarni sireny, policajtu? a tak si dovedete predstavit, ze u nas hned bylo veselo!!! V nedeli to bylo jeste lepsi, protoze pocet darecku se potesene rozrostl. Aby ne, kdyz prislo 16 dospelych a kupa deti!!! Maminka s tatinkem nazdobili obyvak, vsude byly balonky a girlandy a pamlsky? Kdyz prisli prvni hoste, jeste jsem moc nechapala, o co jde, ale pote, co prede me postavili obrovskou krabici a nechali mi roztrhat obal a oplacat hracku, co byla uvnitr, jsem kazde dalsi navsteve nestydate koukala nejdriv na ruce, co mi nesou, hihi!!! Dostala jsem oblecky a hracky, ze vseho nejvic me ale zaujal telefon s tlacitky, ktery me ma v budoucnu naucit cisla a barvy!

No a potom nastala chvile, na kterou jen tak nezapomenu. Vsichni se natesnali do obyvaku a najednou se ve dverich objevila maminka s mini dortickem pro me a za ni babicka s dvema dorty, na kterych horely prskavky. Vsichni zpivali ?Happy birthday to you? (to teda nevim co znamena, snad to neni nejaka sprostarna!) a maminka prede me postavila ten malickej dorticek s jednou hrajici svickou!!! Snazila se mi naznacit, ze na ni mam foukat, mne se ale zdalo mnohem zajimavejsi ji vyrvat a ochutnat ten plaminek, bohuzel mamka byla rychlejsiL? No ale potom se dospeli vrhli na ty jejich dorty a ja tam zustala s tim svym malickym a nevedela, co s nim! Tedy, vedela jsem to moc dobre, ale nechtelo se mi verit, ze to najednou neni NENENE! Tyto vycitky svedomi me opustily velice rychle a pomalicku jsem se osmelovala smocit jeden prsticek, druhy, potom rucicku, dve rucicky, rukavek, nozicku (ne, to si delam legraci!)? Postupne jsem nabyla dostatek sebevedomi a vydloubanymi jahudkami jsem hazela po bratrancich a umatlanyma rucickama se nenapadne otirala do saticek sestrenic, aby jim to nebylo lito?. Zanedlouho jsem dort mela uplne vsude vcetne pliny a tak jsem capla talirek a dort jednoduse vyklopila na zem. A bylo. Nastala mene prijemna operace ?ocista?, pri ktere jsem zase skoncila v umyvadle, ale tentokrat jsem aspon stihla slusne oslehackovat zrcadlo i vzpouzejici ditko drziciho tatinka.

V noci se na me maminka sla jako pokazde podivat a ja jsem pry ze spani hnahnala prosteradlo a zalibne se olizovala!!! Hadejte, o cem se mi zdalo?????

Mile deticky, narozeniny doporucuju tak desetkrat do roka, je u toho desna svanda, vy si zalumpacite, znicite cizim lidem obleceni a oni vam za to jeste daji darky!!! Nevim, na kolik oslav rocne se mi to podari doma ukecat, ale vzhledem k memu andelskemu kukuci a smlouvacim schopnostem by to ty tri mohly byt!!! Drzte mi pesticky a uz se treste na vase dorticky, opravdu to stoji za to!!!!! Dodatecne blahopreji Terezce a Vojtiskovi st. a zaroven je vitam v klubu dortovych vrtalu!!!

Pusinku vsem !
Eden 1 ROK (to se krasne piseJ) a maminka Dita (ta to radsi nepise:D)

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 04.08.03 13:52

Ahoj Terezko,
Tedy, Ty nas s tou oslavou pekne napinas!!!
Preji Ti, at te bacily (od toho jsou bacily, abychom na ne delali baci baci!) co nejdrive opustily a Ty sis mohla dortik rozpatlat v plne forme!!!
Vsechno nej nej nej, Tvoje Eden

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 04.08.03 13:57

Ahoj Vojtisku a Stanicko,

mamka tady zatlacuje slzicku dojeti a splecne vam MOC MOC dekujeme za tak nadherne prani!!!

Samozrejme je ihned oplacime: VSE NEJ k Tvym dnesnim narozeninkam, hodne darecku, co nejvetsi dort (;) ) a spooooustu zdravicka, bud stale tak sladky chlapecek jako dosud a nadale pis do Vrabcakova denicku, bez Tebe by to nebylo ono!!!

Tvoje Eden (a Dita)

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 04.08.03 14:03

Ahoj Ajko,
Tecou mi tady slzicky, dovedu si predstavit, jak Ti je. Kdyz jsem byla mala, mela jsem stejny problem a maminka mi pry zasivala rukavky od pyzamka, abych se neskrabala do krve.
Moc na Tebe myslim, samozrejme se za svou nepritomnost nemusis omlouvat, Leniccino zdravicko je na prvnim miste pro nas pro vsechny!!!
Bud silna, vydrz a uvidis, ze se Leniccin ekzem zlepsi!!! My Ti budeme drzet pesticky, nezapominej, ze na to nejsi sama, na internetu mas spoustu dusicek, ktere Te jen tak nedaji!!!
Papa
 Dita

David1
Kecalka 287 příspěvků 04.08.03 19:15

Ahoj kamarádíčci

Nejdříve bych chtěl opožděně popřát VŠECHNO NEJLEPŠÍ K NAROZENINÁM a to EDEN, TEREZCE a VOJTÍŠKOVI ST. Byl jsem totiž mimo domov a tak jsem to dříve nestihl.

To jsou zase šílený vedra co? Já už jsem z toho vyřízenej a celej opotničkovanej. A to jsem skoro pořád jenom v plence a nebo bez. Navíc jsme teď posledních pár dní jeli do Ústí za babičkou, dědou a tetama. A u dědy doma zrovna praží ostošest a teplo je tam jako v sauně. Nějaký větrák je tam úplně na nic. Tak máma je ráda, že jsme zase doma, tady je to o něco lepší.

Mojí novinkou je, že se mi klube už opravdický zoubek - jednička vlevo dole. HURÁ!!!, jsem byl snad tady poslední bezzubý! Tentokrát to není planý poplach. Je tam a je vidět.

Když je teplo chodíme často plavat anebo někam na výlety či procházky. Byl jsem jako Viki na Vltavě, akorát že jsem nebyl na člunu ale na takové velké lodi. Mamka se mě pokoušela vyfotit i s okolím ale bylo tam málo místa. Pak to bude možné vidět v albíčku, máma na něm už konečně začala pracovat. I když tam je jen pár fotek, tak jí to strašně trvá.

Sedám si už v pohodě sám ale ne tak jak se píše, jakože z boku ale překulím se na bříško, přeručkuju do sedu a pak si už jen narovnám nožičky. Taky bych chtěl teď pořád stát, máma říká že mě nemůže už ani v klidu nakrmit. Tak vyndali na zkoušku chodítko ale tam se mi teda moc nelíbí. Udělal jsem jen pár kroků dozadu, toť vše. A taky bych vám všem chtěl dát za pravdu, že z té výšky to jsou úplně jiné obzory.

Teď už je hodně hodin a tak si vám sem příjde mamka postěžovat až zítra:o)

Mějte se báječně.

Ahoj Davídek (ještě 8 měs.) a mamka Eva

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 04.08.03 23:47

Ahojky Ajko,
je mi moc a moc líto,že se Lenička musí takhle trápit,málem bych nad tvým psaním brečela,ach jo.Hrozně moc držím palečky aby to už bylo lepší. Věř,že na vás hodně myslíme a napiš jak budou nějaké změny,snad k lepšímu. Momentálně žádná léčba nezabírá? Já vím,je to všechno na dlouho. Držte se,držte se,držte se,jsemvšichni s vámi!!!
Stáňa a Vojta

David1
Kecalka 287 příspěvků 05.08.03 14:05

Ahoj Ajko

Chápu vaše trápení a přejeme co možná nejdříve brzké uzdravení. Žádné trápení není lehké, když ty naše pokládky stůňou.
Přejeme hodně sil a doufáme, že to všechno brzo přejde.

Ahoj Eva s Davidem

David1
Kecalka 287 příspěvků 05.08.03 14:49

Ahoj holky a mrňousci

Tak jsme tu zase, tentokrát sama za sebe. K tématu pití je to u nás podobné jako u některých u vás. Davídek vypije tak kolem 70 ml za den + něco co se mi občas podaří přimíchat do jídla. Teď co jsou ty vedra tak vypije o něco více, zhruba tak něco málo přes 100 ml. Zkouším podávat různé ředěné džusy od Hami ale žádná sláva to není. Zkusila jsem štávu od Hippu ale ta mi vůbec nechutnala. Teď jsem zkoušela granulovaný čaj od Hippu - Pomerančový sen a ten mu docela chutná, takže zatím budeme u něho. Včera mě David dokonce překvapil jak hezky sál z lahvičky, asi měl opravdovou velkou žízeň a tak na hraní nebyl čas:) Jinak si s tou savičkou všelijak hraje, teče mu to všude kolem apod. Ze lžičky jsem mu také zkusila podávat pití ale to mu už vůbec nešlo, jenom mu to zteklo po bradičce. Chtěla bych ještě koupit nějaký dobrý hrníček, ještě nevím jaký. Tady u nás mají jen ty obyčejné, tak se chci porozhlédnout ještě jinde. Taky ještě kojím asi tak 3× denně, tak to se taky trochu napije.

Co se spaní týče tak u nás je to horší a horší. Už jsem o tom jednou psala. Ale teď si na nás David vymýšlí další a další vylomeniny. Ještě než jsme jeli pryč, tak jsem toho měla už nad hlavu, byla jsem už zoufalá. Dávám ho kolem 21 hodiny spát, někdy i dříve když je ospalý. Jenže jen co jsem ho položila do postýlky, tak se po 10 minutách vzbudil, tak jsem ho znova vzala a uspala (někdy u kojení, někdy usnul hned sám) a pak co jsem ho položila do postýlky vydržel zase spát jen 5 - 10 minut. Takhle to bylo pořád dokola než jsem šla spát. Poté si to třeba zkusí druhý den znovu. Pak je jeden den klid a spí jakžtakž dobře ale pak další den se budí a budí. Teplem to nebude, spí jen v plence a máme otevřenou ventilačku. Tak když mi na ruce neusne sám, tak jedině u kojení. Chtěla bych už také přestat kojit, jenže mi to teď ani nejde. Už jsem mu zkoušela dát čaj nebo Sunar ale to nechtěl, pak jsem ho zkusila položit vedle sebe do postele a jen ho hladit jenže to se mu také nelíbilo. Tak jsem nakonec nakojila a nechala spát vedle sebe v posteli. To pak spí do rána ale stejně se několikrát za noc vzbudí, cucne si a spí dál. Spíše jsem pro něho něco jako dudlík, jinak ale dudlíka také nechce.
Chtěla bych to už nějak řešit ale nevím jak. Přes den usne tak 2×, někdy spí chvilku někdy déle. Všechno je pokaždé jinak. Nějaký zavedený pořádný režim dne nemáme. Přes den bych ho chtěla nechávat v postýlce aby usnul sám. To tam brečí, chvilku jen tak kňourá ale pak spustí pořádný řev. Chvilku ho nechám ale pak po 15 minutách ho vezmu. Párkrát se podařilo, že usnul sám, jindy ho musím vzít a u mě v posteli ho v leže nakojím a pak spí. Takhle to můžu zkoušet ale jen přes den, večer ho brečet v postýlce nemůžu nechat. Je to tady u nás strašně moc slyšet.

Jsem sama zvědavá jak to s námi dopadne. Dám vám vědět. Kdyby tak ty děti zlobily s tím spaním jen občas, to by ještě šlo ale když vám zlobí skoro každý den to je pak k uzoufání.
Takže dětičky hezky pěkně spinkejte ať vaše maminky nemají starosti:)

Mějte se všichni hezky. Ahoj Eva od Davídka:o)

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 05.08.03 14:50

Ajko, bratránkovi na jeho vrozenou lupenku, kterou uměl taky pěkně rozsápat, dávala teta látkové rukavičky - zprvu palčáky a po roce, kdy už si je dokázal i uvázané bravurně strhnout mu ušila malinké prstové - tak, že obkreslila ručičku a udělala malinko volnější. A u zápěstí stahovala gumičkou vázanou do mašle podle Míšovi nálady volněji či pevněji (pozor na uškrcení oběhu) - nejlepší materiál je tenounké mako ze starého trika.
A v jednom parném roce - to už mu byly čtyři, mu na ta místa, kde ho svědělo, vždy když se začal drásat, na chviličku položila pytlík se zmrzlým tvarohem (vydrží dlouho ledový) zabalený do plátna - ta změna teploty změnila pocit svědění na jiný, takže se ošíval, ale nedrbal - to je taková babská rada - nemusí to u Leničky fungovat a navíc nevím, jak na to zareaguje ten ekzém.

Přeju, aby jste už konečně přišli na to, jak nad ním vyhrát a hned potom tomu neřádovi atopickýmu pořádně zatopili. Držím vám palce.
 Romana

Vložit nový komentář