Z deníčku malého Vrabčáka - 48.týden

Rodičovství

Můj repertoár rošťáren se každým dnem rozšiřuje, takže už se mamka pěkně naběhá, hehe. Ale musím ji přece udržovat v kondici, když tu za rok budeme takhle řádit dva! Jinak by se jen válela na gauči, ale uznejte, to nemůžu dopustit :o)

Tak začneme třeba v kuchyni. Hrozně rád převracím koše na odpadky (máme tři - na smetí, na plasty a kyblík na zbytky na kompost). Jelikož mamčinu nenene se jen směju a beru to jen jako povzbuzení do další činnosti, tak mi mamka koše postupně odstraňuje a staví je nahoru na mrazák. Ovšem než to udělala, tak jsem ten kyblík na kompost shodil a vysypal na podlahu, hehe, akorát než jsem stihl ochutnat ty plesnivý šlupky od brambor a od melounu, tak mě mamka nekompromisně odklidila do ohrádky a šla se v tom hrabat sama, ach jo.

Taky mamka rezignovala na ten nejspodnější šuplík. Uklidila z něj pryč papírový ubrousky, který jsem cupoval, a naopak mi k utěrkám přidala rezervní houbičky na nádobí. Takže je chodím vyndavat a ožírat, chichi, nejlíp chutná oranžová :o)) Jenže já už jsem prozkoumal i další dva šuplíky (na ten čtvrtý asi hned tak nedošáhnu) ovšem za asistence mamky, která z nich vyndala nějaké nebezpečnosti (tábornickou kudlu, jehly na špízy) a přestěhovala to do toho nejvrchnějšího. Z druhého šuplíku mám nejradši špachtli na grilování, dobře se s ní mlátí o zem a jiné předměty, které ukořistím.

A už umím otevřít jednu skříňku! Má totiž nahoře šuplíky, takže má nižší dvířka, na držátka dobře došáhnu a už jsem vykramařil plastový misky (ty skleněný mamka odsunula dozadu). Akorát mě děsně láká skříňka vedle lednice, kde jsou mouky a cukry a jiný dobroty, ale ta má držátka moc vysoko, takže když do ní chci vlézt, tak si musím stoupnout na špičky a pak nemám sílu ty dvířka otevřít. Tak s nima lomcuju a strašně se u toho vztekám.

Jednou jsem sám proniknul na záchod. Honem jsem přemýšlel, co provedu, ale rozhodl jsem se, že mamce pomůžu a umyju záchod. Tak jsem vzal štětku, ale pěkně za ty štětinky a aby se neumazaly, tak jsem to narval do záchodu opačně, tím klackem napřed. Ale myslíte, že jsem byl pochválen? Štětka mi byla okamžitě zabavena a honem mi máma umyla ručičky.

Taky už umím vylézt na gauč. Jednou tam mamka nechala odložené noviny a já je hrozně chtěl ochutnat, tak jsem se sápal a sápal až jsem se tam vysápal (za mohutného nadávání, hehe). Příště jsem si přistrkal kyblík a zkoušel to vylézt z něj, ale to mi moc nešlo. Taky jsem si přivezl náklaďák k velkýmu stolu a stoupl si na něj a kdyby tam nebyla zastrčená židle, tak už bych pěkně roztřídil to, co je na něm nahoře, hehe. Povzbuzen svými horolezeckými výkony se snažím šplhat, kde to jde, takže třeba jsem vylezl na krabici s hračkama a už skoro došáhnu na čudlíky u televize, hihihi.

Barikádu už máme doma čistě symbolicky, protože ji hravě přelezu, kdy se mi zachce. Někdy si hned šupajdím na průzkum - buď tahám sešívačku a papíry a podobné věci ze stolku pod počítačem, nebo probírám mámin noční stolek, který nemá dvířka, nebo lomcuju mřížkou u krbu nebo laškuju se smetáčkem z krbovýho nářadí. Taky buším do mámina velkýho balonu nebo houpu autosedačkou, no prostě maminka má ze mě moc velkou radost, hihi. Někdy si stoupnu za barikádu a čekám, až si toho máma všimne. Jakmile na mě zavolá „jdeš sem zpátky“ tak to je pro mě signál zeširoka se rozesmát a upalovat pryč. Někdy mě mamka honí a dokonce leze se mnou po čtyřech, to je pak hrozná legranda.

Když jsme byli s mamkou a s dědou za tátou v hospůdce, tak se mi podařilo dědovi vylít pivo. Babička přece říkala, že máme dědu ohlídat, aby moc nepil, tak jsem hlídal. A taky mi dal jen trochu líznout pěny a nechtěl mi dát napít. Jenže děda si objednal další pivo a hlídal si ho, ale pak mě vzal na chvíli na klín a já mu zvrhnul i to druhý, hehe. Dokonce jsem zasáhnul mamku a trochu vychrstnul do kočárku, takže jsme šli domů, mamka se musela převlíct a vyprat kočárek, aby mi nesmrděl hospodou :o))

Naučil jsem se univerzální pokřik „mem mem mem“ a používám ho, když něco chci, přivolávám tím mámu a taky to znamená, že chci pochovat (vem, vem). Taky už jsem párkrát vydal opravdové žalostné „máma“, to když se mi máma vzdálila, takže ještě neměla tu čest to sama slyšet.

Čím dál častěji vyžaduji papání do ručičky. Tak mamka zkoušela banán, ten je super, protože v ruce pěkně klouže, takže mi několikrát zklouznul na klín a hezky jsem si opatlal kaťata. A když mi to mamka bere, tak se pěkně vztekinkám, takže je i docela sranda. U dědy na zahradě jsem zase dostal celý jablíčko, dokonce když jsem ho hryzal, tak jsem asi 3 minuty vydržel stát bez držení!!! No ale pak jsem kakal celý kusy jablíčka, tak mamka říkala, že s tím ještě musím počkat, než se naučím pořádně kousat, tak škoda. Pak zase babička přinesla ven štrůdl. Mamka mi chtěla dát ochutnat, jenže já to chtěl sám do ručičky, takže řekla, ať trénuju na dort, a dala mi jeden kousek na tácku na zem na deku. Krásně jsem se v tom pošťoural, moc jsem toho sice nespapal, zato jsem si nádherně omatlal nožičky a ručičky a pusinku a hlavičku … Jupí to byla sranda, mamka mě musela celého umýt, hihihi. A jindy jsem byl zase nahatý na zahradě a byl čas na svačinku, tak mě máma po:,–(ila do náklaďáku a dostal jsem papání do ručičky - nejdřív jsem nádherně nadrobil sušenkou, pak jsem se celej omatlal banánem - včetně auta - a na závěr jsem se do toho vyčůral. Když to mamka viděla, dostala šílenej záchvat smíchu (já vzápětí taky) a pak mě šoupla do bazénku a opláchla v něm i auto a ta vodička pak byla naprosto nepoužitelná :o)

Za jednu ručičku už chodím docela bez problému, ale úplně sám jsem ještě nezkoušel, to se pořád bojím. Ale pěkně mi zesílily nožičky a vyrostly mi tlapky, takže ty sandálky už mi budou za chviličku malý, už mi z nich čouhají palečky, ještěže jsou vepředu otevřený. Teď jsme se potkali s dalším mým budoucím spolužákem - je jen o týden starší než já. Je teda mnohem větší, ale nožičky má jak párátka a tlapičky oproti mně malinký, takže ještě nechodí a ani nestojí. Jeho mamča záviděla, jaký jsem šikulka čiperný, hihi.
Odstrkovadlo - čtyřkolku mám taky (už od svátku), ale ještě je na mě veliký, nožičkama nedošáhnu na zem. Mamka mi ho zkoušela dát, abych ho tlačil, ale ouha - řidítka vždycky zahnou, čtyřkolka se převrátí a já přes ní žuchnu. Takže nadále tlačím jen tatrovku a odrážedlo je schovaný v krabici, kde s ním aspoň chodím lomcovat.
Nebo ťapu i s kýblem, mamka ho má připravený u dveří na balkon, protože mi v něm nosí na zahradu vodičku do lavorku, takže kýbl vytáhnu, obrátím a tlačím si ho po kuchyni (pěkně po zemi vrže).

No ale musím se pochlubit novou dovedností, a sice už umím tvarovaný kostičky strkat do těch otvorů v krabičce!!! Teda úplně bez problémů zvládám zatím váleček (ten strkám do dírky - kolečka), pak ještě zvládám čtvereček a půlkolečko, ale u těch mi mamka musí ukázat tu správnou dírku, taky je to trošku dřina to správně porychtovat, aby to do tý dírky vlezlo, ale daří se mi. Trojúhelník a most mi moc nejdou, tam se to musí přesně poštelovat a to mi ještě nejde. Ale hraju si s tím hrozně rád, když mamka sedí na gauči, tak krabici vysypu, podám si ji k ní na gauč, z hromady kostiček neomylně vyberu válečky a pak je strkám do krabičky. Mamka mi to pak musí otevřít, válečky vyndat a já je tam strkám znovu, pořád dokolečka a hrozně mě to baví.
Taky si často s kostičkama hraju, když sedím na nočníku, mamka má radost, že mám zaměstnaný ručičky a nešahám si na pindíka, chichi. Ale i tak už se mi párkrát podařilo si načůrat na ručičku. A jedna kostička mi spadla rovnou do hovínka :o)

Já jsem měl teď trošku rýmičku, ráno už mi při spinkání chrčelo v nose a měl jsem ho plný holubů (chichi, byli u nás známí a jejich děti tomu říkají bubáci :o), takže mi do nosánku mamka šťourala a ty holuby mi vybírala a to já teda nesnášíííím! A pak mi udělala čajík protibacilový a zatím je to lepší, takže na odsávačku naštěstí nedošlo (a doufám, že ani nedojde).
To moje buzení v noci asi bylo taky tou rýmičkou, protože jakmile mě to přešlo, vydržel jsem spinkat bez jediného zakňourání od večera až do těch cca 5 hod. ráno, kdy si vykřičím slovy „ham ham“ láhev mlíka a pak spím ještě třeba do 7, do 8, někdy i do půl deváté, jak kdy.
(Pozn. mamky - tak hurá, Jíra zase spí, už jsem se bála, že má divoké sny z těch nových zážitků. Jenže já jsem stejně několikrát za noc vzhůru, věčná ospalost už mě přešla, takže kolikrát se večer do půlnoci převaluju, než zaberu. Dokonce už jsem vypustila i odpolední chrupanec s Jírou. Bohužel, Jíra taky :o)

Narozeninky se blíží Viktorce a Barborce, tak to holky parádně oslavte a napište, co jste dostaly a opatlaly dortem.

Takže diblíci, zlobte jako já a pište, ať mám inspiraci!
Váš lotrando Jíra

P.S. od mamky: ještě k tekutinám - Jíra teď za den vypije klidně 3 velké láhve čaje, takže v průměru cca 3/4 litru. K tomu má ráno a večer po 1/4 litru mlíka, celkem tedy za den 1,25 až 1,5 litru tekutin.

Váš příspěvek
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 07.08.03 20:34

Vzhledem k prapodivnému příspěvku jsem požádala o nápravu u našich milých administrátorů - byla provedena, ale tím zmizely i reakce našich hrdinných bojovnic Zuzky a Dity. Míše-Velchi taky děkuju. Mám vás prý uvědomit, že nejlepší je na nežádoucí příspěvky nereagovat, jsou-li hodně husté, tak na ně rovnou upozornit, neboť s jejich odstraněním budou odstraněny i vaše reakce (tj. nepoužívat „odpovědět“ u bléé komentáře). Tak máme čisto, a teď se můžeme vrhnout na rošťáctví Jírovo i celého hejna.
Já sebe i Johanku zatím omlouvám, neboť za chvíli ji jedu zvizitýrovat na víkend na chalupu, kde se snaží tato vedra přežít s oběma babičkama a jejich německými přáteli Alzheimery. :-)
Ale před odjezdem jsem se ještě chtěla podělit o nádherný zážitek. Protože se mi stýská a mám i trochu obavy, co se na chalupě děje, tak pravidelně otravuju telefonem. To, že naši mazlíčci dělají nádherně „ají“, „hahááá“, „áááóoo“ apod. podle naturelu do všeho, co přípomíná mobil nebo sluchátko, to už známe, ale já jsem si dnes s Johankou popovídala na vysoké úrovni. Byla zčerstva po probuzení (taky možná pokaděná - to se nám žvatlá nejlépe :-) ).
Na otázku: „Johanko, jsi tam hodná? A nezlobíš tam babičky?“ se mi dostalo půlminutového souvislého monologu v batolečině - částečně jsem vyrozuměla, že ona je přeci hrozně hodná holka. Další dotaz: „A tebe babičky nezlobí? Staraj se o tebe hezky? Mám pocit, že odpověď byla asi o stýskání a že to sice jde, ale nic moc - opět skoro minutová. A takhle to pokračovalo - celkem asi 10 minut ve špičce, ale tento telefonát bych zaplatila i poslední špetkou soli :-). Na závěr jsem se dozvěděla, že "aaajííí, dididi ťaťaťa heee“. Teoreticky lze přeložit, že vás mám pozdravovat, Vrabčata a spol. (možná, že mluvila jen o tatínkovi :-) ). Vracím se asi v úterý, tak doufám, že komentářů přibyde a nebudu muset Johance vypravovat jen ty Jírovy lumpačiny, které jsou tentokrát obzvlášť vypečené - jak najdu pokakanou kostičku v plínce, tak jde Johanka k Jíře na převýchovu :-)
Mějte se zatím, co nejlépe to jde.
Ach ta vedra.
 Romana

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 07.08.03 23:08

Ahóóójky kamarádi!!!!

Dnes vás můžu poprvé pozdravit jako opravdové batole,hurá! Při té příležitosti vám sděluji svoje nejnovější míry: 8,5kg a 71cm,což sice není oproti vám ostatním cvalíkům nic moc,ale člověk nemůže mít všechno když už není to miminko :-D
Narozeniny jsem měl sice už v pondělí,ale oslava se konala až včera,řošťáci,snad mě chtěli ošidit či co!! No.zřejmě se čekalo na moje dva nové zoubky kterým se včera konečně podařilo prorazit dásničkama,to abych se měl čím zakousnout do dortíčku. Po obědě sem si šel ještě trošku zaplavčit,ale pak to všechno vypuklo! Lidičky,já jsem vám byl jako filmová hvězda! Tolik lidí přišlo jenom kvůli mě, k tomu ještě foťák a kamera v pohotovosti a najednou se objevil v pokojíčku malý stoleček,na stolečku ubrus (zbytečně,dlouho bílý nevydržel),na ubruse talířek a na talířku,hádejte co? No jasně že dortíček! A na dortíčku světýlko,chvíli jsem chodil nevěřícně kolem stolku a prohlížel tu nádheru,pak jsem chtěl prozkoumat to světýlko,radili mi jak na něj foukat a tak foukám,foukám a nic! Naštěstí mi přišla Terezka na pomoc,taková ségra někdy neni k zahození,a světýlko jsme odfoukli pryč,věčná škoda. Ale pak začala ochutnávka,nejdřív jsem opatrně spapal všechny jahůdky,pak přišla řada na broskvičky a protože sem se choval jako vzorný jedlík,po:,–(ila mě maminka hezky na zem a talířek s dortem mi položila mezi nožky. Konečně jsem ke svému nekonečnému úžasu pochopil,že tentokrát nebude žádné ty ty ty a že dort je opravdu celý můj a pustil jsem se s vervou do jídla. To je slast,zabořit si ručičky doprostřed dortu a pak papat a papat,když pak ručičkama zamáváte do kamery,krásně to všechno lítá kolem a kolem,nabízel jsem všem aspoň olíznout ručku,ale byli hodní a nechtěli ochutnávat. Uznejte,že po takové svačince musí nutně následovat sprcha a potom už se rozdávaly dárky. Dostal jsem celou hromadu věcí, oblečky které budu nosit nejdřív za rok,bagr,tahací kočičku která krásně hraje,nový talířek co se prý nedá schodit ze stolu na zem - hoho,to se ještě uvidí!!!! A hlavně velikánské auto,celé odpoledne sem se v něm vozil a tahal ho před sebou a taky flétnu,hned sem se naučil krásně pískat,to měla maminka radost!!! Zážitků byla spousta,usnul jsem jak špalek a už se těším na tu příští oslavu,narozeniny jsou jedna z těch báječných věcí které vás můžou na světě potkat!!!!

K těm méně báječným věcem patří chození po doktorech,dneska jsme museli jet k jednomu hodnému panu doktorovi na kontrolu mého srdíčka. Teda co se mě týká,myslím,že mi srdíčko ťuká báječně a žádné kontrolování není potřeba a tak jsem to dal náležitě najevo. Uznejte sami,že když vám místo oběda nastrkají na hrudník nějaké podivné balonky,nesmíte na ně sahat a ještě máte vzorně ležet,tak to jsem nemohl nechat bez povšimnutí! Stropil jsem jednu z mých nedýchacích vztekoscén a pokračoval jsem hrdě v řevu až k p.doktorovi,stu­dil mě a vůbec,zase jsem měl v klidu ležet a nechat se něčím odporným studit na hrudníčku a to pěkně dlouhou dobu! Nechtěl jsem se koukat ani na televizi (taky proč,tabísci tam nebyli),ani na světýlko,ani na krtka v autě,ani na novou mašinu,prostě nic nic nic a ještě jednou nic! Maminka se na mě trošku zlobila,prý jsme vypadali jako ostudy,ale ten pan doktor byl moc hodný a říkal že se mi v tom vedru ani nediví a příště se prý mám přijet ukázat v zimě,to už budu větší a hodnější, to jsem sám zvědavý,protože jestli mě zas hodlají studit,určitě se nedám!!

Tak ahoj vám všem,mějte se prima!!!
Vojtíšek - 1 rok a 3 dny

velchi
Kelišová 6955 příspěvků 08.08.03 00:02

To je moc hezké jen je hezkly skontroluj a uzij si to
 Míša

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.03 14:08

Ahoj kamarádíčci!!

Tak Vám musím říct, že máme za poslední dva týdny konečně ustálený jakýsi režim ( to je úspěch skoro po roce no ne??!) Možná to bude tím, že je teď taťka s námi doma. Ráno se vzbudím mezi 7,00 ? 9,00hod. Když je to dřív, tak mě dá mamka k taťkovi do ložnice a jde se umýt a když později, tak se hned provede má ranní hygiena a pak se snídá. Já dostanu do ruky vařenou mrkev nebo kousek kedlubny. Pak si chvíli hraju anebo jsem hned protivný a to je signál k rychlému odchodu ven, kde se zaručeně uklidním vedro nevedro a pozoruji vše kolem sebe. Po příchodu dostanu papat zeleninku a potom odejdeme s mamkou do mého pokojíku, kde dostanu mlíčko, ale mamku si pěkně držím i při spaní, aby mi mezitím neutekla něco dělat, někdy jsem hodný a pustím se, a to pak mamka běží udělat oběd a já se probudím ještě před jejich papáním, to pak sedím s nima u stolu a do ruky dostanu nějakou zeleninku nebo to trošku natáhnu a už jsou po obědě. Odpoledne mezi třetí a čtvrtou dostanu mlíčko a jdeme ven. Vracíme se na dospěláckou večeři v 18,00hod a v 19,00 je čas mé koupele, kde doplním chybějící tekutiny (ať žije převařená kojenecká voda!!! pozn. mamka). Uspávací proces teď dělím na tři etapy. První je pití mlíčka hned po koupeli, potom většinou tak na ¾ hod. až hodinku usnu. Následuje pokračování v pití, které zpravidla končí opětovným usnutím, někdy ne, a to jdu za našima do obýváku, kde lumpačím do utahání. No a mezi 22,00 a 23,00 vyžaduji ještě bumbání do třetice. Pak už mě mamka přenese do postýlky. V noci se budím mezi 01,00 ? 03,00, mamka přijde ke mně do pokojíku, dá mi bumbat a už se mnou zůstane spát na mé velké posteli (která je naštěstí rozkládací, jinak bychom se nevešli ? pozn. mamka). Do rána piju ještě jednou nebo dvakrát.

Začal jsem se pěkně rozčilovat, táta říká, že už stačí v:,–(it do té intonované ?mluvy? jen slova. Nejraději si hraju s CD-kama. Vlezu si ke skříňce, kde jsou schované, mamka mi ji otevře a já je vytahuju, přerovnávám, a když se mi je podaří vylovit z obalu, tak i koušu, ale to se mamka nesmí dívat, jinak mi je bere.

Viktorko, přeji všechno nejlepší k úterním narozeninám. Myslím, že jsi psala že budete mít malou rodinnou oslavu již tento týden, tak si to pěkně užij a nacvič jako generálku na tu velkou oslavu příští týden!!!
Barborko, myslím, že do Tvých narozenin bude již nový Deníček, takže Tobě pogratuluji až za čerstva. Šimůnkovi a Davídkovi přeji vše nejlepší k malým narozeninkám.

Na dlani se mi před týdnem udělaly dvě malé červené tečky které se stále zvětšují a staly se z nich pupínky, které tvrdnou. Mamka má strach, že jsou to bradavice. Zrovna teď byla jedna teta se svým chlapečkem v Motole na jejich odstranění a hrozně si ztěžovala jaké to tam bylo strašné (teda po odborné stránce vše perfektní, stehy krásně udělané, jelikož to má malý na obličeji, tak prý nebude jizva ani vidět, ale to zázemí prý strašné, mamky prý raději spaly na zemi na čabrakách, jelikož z postelí trčely péra, což by mi ani tak nevadilo, ale přístup ke kojení byl strašný, plně kojenému dítěti dávali láhev s čajem, maminka ležela na pokoji matek, ale stejně celou noc prostála u své maličké, která spala na pokoji s dalšími dvěma dětmi a jejich maminkami a to doslova prostála, jelikož si neměla kam sednout, při kojení musela sedět na malé dětské židličce, protože tam jiná nebyla a na pokoj matek si ji nesměla donést!!! Tedy opět malý příspěvek z kategorie hrůzný pobyt s dítětem v nemocnici. pozn. mamka)

Mamka se mi do toho nabourala. No tak já už končím. Jinak se už začínám přitahovat nahoru do kleku a zkouším se stavět na kolínka, ale prdelka je zatím moc těžká.

Mějte se všichni moc fajn, užívejte slunce a oslavenci pořádně oslavujte!!!

Ahoj Váš Adámek a mamka Milada.

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 08.08.03 21:30

Ahooj lidičky,
nějak se nám nahromadily „společenské akce“ (opékání, koupáky…)-nestíháme..

Dodatečně gratulujeme k velkým narozeninám Terezce a Vojtovi!! Vřelé gratulace a polibky (kapku uslintané..) posíláme taky budoucím ročáčkům Viki,Barborce a Adámkovi a taky mamince Klárce!! (snad jsme na nikoho nezapomněli..)

Krátce se vrátím k mé oslavě-naši ji o týden posunuli-to neměli dělat! Celou noc před oslavou jsem se budil a kňoural,pak jsem prokňoural celé dopoledne..když jsem se odpoledne vzbudil,už u nás byla babička,strejda a teta..snažili se mě uplatit dárkama a dortem(z dortu jsem snědl 3 lžičky a zbytek jsem nechal mamince-aby měla dost mlíčka-jen jsem jí ho trochu zpracoval ručičkama..)-sice už jsem nekňoural,ale úsměv ze mě nevyloudili..dou­fám,že příští rok si „nějaké posunutí oslav“ řádně rozmyslí..ale na moje narozeninky jsme byli na koupáku-a to byla paráda-nebylo moc horko,takže jsme měli (alespoň zezačátku) celé brouzdaliště a pískoviště a všechny houpačky jen pro sebe…

Musím se ještš pochlubit-podařilo se mi skvělé kakací číslo! Mamka odběhla ven odnést prádlo (chtěla jej pověsit a mě přitom nechat čvachtat se ve vodičce,ale nemohla to všechno pobrat),když se pro mě vrátila,měl jsem pusinku nacpanou kakáním a snažil jsem se prstíčkem to trochu utlačit,abych si mohl do pusinky nacpat ještě více..(fujtaj­bl!,vůbec mi nebylo do smíchu..pozn.mamky)-pak mě sice pořádně drhla,ale stejně to byla legrace!!

A ještě vzkazy:

Leničko,držím pěstičky,ať mrška ekzém tolik nesvědí…

Johanko,užívej si na chatě-proháněj všechna zvířátka,mamin­ku,babičky a všechno,co má nožičky…
Moje mamka je sice docela v pohodě (snaží se být hodná-možná je spíše pohodlná a nechce se jí zbytečně rozčilovat se..), ale někdy je pěkně legrační-najednou se přestane usmívat,zezele­ná(zajímalo by mě,jak to dělá..) a vykřikuje takové hezké slůvko-už si ho pamatuju..čekám na vhodnou příležitost (až se sejde více lidí nebo až zase budeme u paní doktorky..) a pak to slůvko řeknu-mamka bude mít určitě radost..

Adámku,mamča mě sice plně kojila jen do 6 měsíců,ale příkrmy zaváděla hooodně pomalu a teď jsem je „zpomalil“ i já..-přece nebudu jíst každý blivajz..mlíčko je mlíčko..(Ondra sice nemá rodinné dispozice k alergii,ale má dost citlivou pokožku a taky mi občas reagoval na některá jídla-vyrážkou nebo zažívacími obtížemi-takže jsem dost opatrná..pozn­.mamky).
Mamku při kojení docela šetřím,ale když to na mě příjde-nejlepší „kousátko“ jsou mamčiny cecíky..

Zdravíme i všechny ostatní-užívejte si sluníčko a vodičku!!

Ještě moje roční míry: 11,7 kg a 74 cm („roční přírůstek“ 27 cm a 8,7 kg-do čtyřnásobku porodní hmotnosti mi chybí 30 dkg…holt nejsem žádný chvístek..)-pokud jste zvědaví na moje aktuální fotečky-máme albíčko (napínali jsme vás docela dlouho..) http://rodina.cz/pechulka

na miminkovské fotečky si budete muset ještě „chvíli“ počkat..

Papa Ondrášek a mamka Andrea(stále umlčená,pokousaná)

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 08.08.03 23:56

Zdravím všechny rošťáky a rošťandy :)

Nejdřív ze všeho děkuju všem gratulantům za přání k narozeninám, doufám, že se mi pidioslavička podaří. Ale mamka s taťkou fakt asi chtějí, abych si to užila, takže jednu oslavu maličkou mám tuhle neděli a tu velkou s příbuzenstvem a kamarády až za 14 dní.

Hlavně mi držte palce, ať mě nechytí nějaká nemoc, mamka dneska zjistila, že mám podivně osypaný nožičky a taky trošku zadeček - na první pohled to vypadá jako kopřivka. Možná je to taky důsledek nezřízeného lezení a sezení nahého zadečku na čerstvě posekaném trávníku - nestalo se vám to někomu, ať můžu sebe i mamku uklidnit? :D

K narozeninám si asi nenadělím první samostatné kroky, ale určitě mi přibydou nejmíň 2 (spíš ale 4) nový zuby - vypadá to na čtyřky dolní a trojky horní, takže celkem bych jich měla mít 12. srpna 12 a k tomu 12 měsíců - to je hezký číslo, ne? Ovšem v lezení jsem se zdokonalila úplně, zvládám (když jsem bosky) vylézt po klouzací straně skluzavky až nahoru a tam vítězně hulákat.

Júúú a jinak musím ještě poděkovat Eden a Johance za promptní obrazovou dokumentaci z oslav jejich narozenin - inspiraci jsem čerpala pohledem, rukama i pusinkou, ale ty dorty z monitoru nechutnaly nic moc, tak doufám, že mamka ukuchtí něco chutnějšího :))). A ten můj bude asi i s borůvkama, takže se máme všichni na co těšit!

Johanko, z tebe asi bude telefonistka nebo máš tu mamku opravdu ráda, že s ní vedeš takovýhle dlouhý hovory… Mamka z toho málem slzu ukápla a chtěla mě okamžitě odvézt k babičce, aby vyzkoušela mou lásku na dálku taky :D. A ještě jednou veřejná pochvala za tvoje nanrozeninový lokýnky - kam se na tebe hrabu, hehe.

Ještě popřeju oslavencům nadcházejícího týdne, hlavně Barborce, protože máme ty velký narozky skoro spolu a mamce Klárce od Kubíka, protože ta má narozky přímo se mnou a svátek k tomu! :D A nezapomenu ani na Šimůnka a Davídka :).

Příští týden se na vás těší ročanda Viktorka!

David1
Kecalka 287 příspěvků 09.08.03 15:58

Ahojky kluci a holky

Týden utekl zase jako voda a jsem tu zase abych vám pověděl co jsem dělal. Tak byli jsme opět plavat, to je žůžo. Dokonce mi i trochu vyhladový a mamka mě tam musí vždycky něčím nakrmit. Když jsme u toho krmení, tak ve čtvrtek se mi povedlo ušpinit nový kočárek od borůvek:) Mamka to šla doma pak prát a hned to nešlo, tak doufá že to ještě pustí a vypadá to, že jo. To je škoda, mohl jsem mít hezky označkovaný kočárek:)

Byli jsme taky krmit kachničky a rybičky v jezírku. Moc jíst nechtěli zato já bych jim to spapal hned. Akorát že ty housky byly na mě moc tvrdé:)

V minulém deníčku jsem hlásil první zoubek a už se nám tu klube druhý, taky dole. Už se chystám na mamku jak jí budu kousat:o)

Mamka v týdnu sundala postýlku níž abych nespadnul a hned druhý den jsem si tam sám stoupnul. Nožky mě držely docela dlouho a já si pak neuměl sednout, nechtěl jsem se bouchnout, tak jsem musel zavolat na mamku. Já teď rád stojím a tak mě mamka na chvilku postaví k sedačce a sleduje jak dlouho tam vydržím (asi půl minutky). V chodítku se mi ale moc nelíbí, kroky dopředu mi nejdou akorát udělám sem tam krůček vzad:o) Stejně jsem tam jen chviličku, protože pak začnu tak krásně pištět, že mě musí mamka hned vyndat. Vůbec teď jsem se naučil takové pištění, že prý se to nedá poslouchat.

Včera jsem dolezl k jedné kytičce co máme v obýváků a utrhl jsem jí jeden dlouhý list. Máma se pak divila, že jsem neschodil celou tu kytku. Ale našla mě jak si sedím na zemi a ten lísteček ochutnávám. No co myslíte hned mi ho sebrala.

To by jste mě měli vidět jak vyvádím když u nás doma někdo jí, nejhorší je to když se všichni sejdou na večeři. Klidně si jí a mně nic nedají, někdy teda zkoušeli obelhat mě nějakou náhražkou - třeba piškotama. To spustím takový křik, no prostě žebrám o kus jídla jako pejsek:)

Jo a abych nezapomněl, tak už máme z části hotové albíčko. Adresa je http://rodina.cz/hu. Jo a musíte si tam kliknout na mé albíčko, páč mamka tam teď dávala fotky brášky když byl malý, tak aby jste si mě nespletli. Teď dá mamka ještě vyvolat nový film a pak přidá další fotky.

Mamka mi byla koupit nějaké hračky a stěžovala si, že neví co mi má vybrat. Nakonec teda vybrala ale mě to moc nebaví. Takže jsem si s tím hrál akorát když to přinesla a teď to jen tak leží v krabici. Občas to přinese, já si to prohlídnu ale že by mě to nějak zabavilo tak to ne.

Zítra pojedeme na výlet a mamka doufá, že budu hodnej a že se mi tam bude líbit. Budeme tam hlavně plavčit, tak to beru:o)

Dětičky zlatý mějte se všichni moc a moc hezky. Váš Davídek, skoro devítiměsíční

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 11.08.03 01:05

Ahoj holky a kluci,

začnu opět gratulacemi: Všechno nejlepší Viki a Eden k prvním narozeninkám, hezky si to užijte a hlavně vyžadujte velké množství dárků. Já už se nemůžu dočkat, když vidím tu Edenuščinu motorku, tak bych chtěl být o tři měsíce starší. Taky přeju Šimůnkovi k malým jedenáctým a hlavně mamce Kláře k jejím velkým dvacetinám :-)

Tento týden jsem ukončil první kurz plavání a výsledek je takový, že si klidně nechám vylít na hlavu hrnek vody, zavřu při tom očička a zatajím dech. Taky se bez problémů položím zádičkama na vodu a mamka mě mírně podpírá pod hlavičkou a zadečkem. Takže jsem donutil mamku, ať mě přihlásí na další, že se chci konečně potápět, když jsme to nestihli teď. Taky mám dva nové kamarády, kteří jsou jenom o jeden a tři dny starší než já a moc dobře si s nima rozumím. Jedna z nich je sice holčička a ta nás nenechá promluvit, znáte ty štěbetalky, ale jinak jsme si slíbili, že se v září zase sejdem a společně potopíme paní instruktorku.

Představte si, že já jsem stále jednozubec. Už víc než před měsícem mi vylezla za jednička vpravo dole a od té doby řádím jako čert, že mi mamka každou noc po usnutí, jinak se nedám, šmejdí v pusině a hledá ten zoubek. Neustále tvrdí, že už ho tam vidí, že prosvítá, ale já si ho tam ještě chvilku schovám, jelikož když začnu být protivka, tak se mamka vytáhne s nějakou mastičkou, která mi moc chutná a mimo jiné taky příjemně chladí.

V pátek večer jsme byli zase na chaloupce oslavit tu taťkovu medaili a jelikož jsem se odpoledne dobře vyspinkal, tak jsem se všema pařil až do půl jedenácté, ale pak jsem to okamžitě zalomil v autosedačce a spokojeně spinkal v autě, zatímco moje mamka se snažila přemluvit taťku, ať už konečně jedeme domů. Nevím, jak ho dostala do auta, ale když jsem se náhodou po cestě probudil, tak tam taťka chrupal vedle mě. Ráno jsem taťkovi to ponocování pěkně osladil a hupsnul jsem mu do postele a skákal po něm, kousal, tahal ho za vlasy a občas jsem si i zaječel. Ale nějak moc nadšený nebyl :-). Taky máte tak rádi skákání do peřin a válení se po velké posteli, ve které samozřejmě musí ležet mamka nebo taťka, aby se dali valchovat i s těma peřinama?

Mamčin boj s mou podvýživou úspěšně pokračuje, už jsem konečně zdolal osmikilovou hranici. Nejradši mám jogurty, i když mamka tvrdila, že mi je dá až na roce, tak stejně neodolala, když slyšela, jak vám chutnají, a konečně mi je dala. Jenomže já nikdy nevím, kdy mám dost, jogurtů bych se mohl precpat, i když jednou jsem to opravdu přehnal (i mamka) a tak jsem musel ten přebytek, který se do bříška nevešel, vrátit. Taky už jsem dostal chlebovou kůrku, to abych konečně ukázal ten zoubek, ale ještě pořád mi nějak nejdou polykat kousky, a tak když mi maminka dá tu kůrku po obědě, tak mě ten ukousnutý kousek trošku natáhne a ten oběd se jde podívat, cože se to venku děje :-).

Moje dovednosti se rozšiřují opravdu velkým tempem. Lezu už neuvěřitelnou rychlostí, taky jsem se už potkal s křeslem, stolem a židlí, ale byla z toho jenom malá boulička, která hned zmizela. To je ovšem velmi špatná zpráva pro taťku, jelikož ten měl zařídit plůtek na schody, které vedou dolů do kryt, ale nepočítal s tak rychlým rozvojem. Asi si myslel, že když jsem před třemi týdny ukázal, že umím lézt, tak si lehnu a milostivě počkám, až se on uráčí sehnat ten plůtek, tak ať se teď smeká. Zatím to odnáší jenom mamka, která vůbec nic neudělá, protož mi je furt za zadkem. Taky už si konečně umím ze stoje zase kecnout zpátky na zem, takže už se nerozčiluju, když se mi už nechce stát.

Musím taky pochválit maminky od Ondráška a Davídka, že si konečně můžeme prohlédnout lumpačiny těch jejich ratolestí.

Tak to je snad všechno, mějte se hezky a pište.

Vojtíšek ml. (8,5 m.)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.08.03 15:53

Ahojte,

dneska jsme byli na novém kožním. Docela jsem si dělala naděje. Protože sousedi byli spokojení a pan primář je léčil bez hormónků. No ale u nám napsal hormonální mastičky dvě. Za tři týdny jdeme na kontrolu. Jinak se nám podařilo zacelit ránu na ruce. Už tam je tenká kůžička. Záda už nejsou do masa, jsou strupovité. Bohužel ale ložisek ekzémů přibývá. Já už vůbec nevím čím to. Žádnou novou potravinu jsme nezkusili. Možná to horko a pocení udělali svoje.
Jinak Lenička trénuje samostatnou chůzi. Má z toho velkou radost. Vždycky se moc směje. Taky se naučila dělat ty, ty, ty.

Zatím ahojky

Ajka s Leničkou

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 11.08.03 17:16

Ahoj Ajko,

moc Leničce přejeme, aby se ekzém s předpovídaným ochlazením zlepšil a byly jste tím obě mnohem méně vyčerpané. Také jsem slyšela, že se k nám konečně dostal nový lék na ekzém, který není na bázi hormonů, jmenuje se Elidel. Víc se o něm dá dozvědět na diskusi Ekzém na rodině.cz. Možná by stálo za to, pokud ty hormony nepomůžou, zeptat se na něj.

Jinak obrovská gratulace Leničce, že i přes všechny problémy trénuje nové dovednosti :))).

Takže držíme moc palce a ozvěte se, jak bojujete dál.

Bublina s Viktorkou

David1
Kecalka 287 příspěvků 12.08.03 11:37

Ahoj

Přišel jsem popřát dnešní oslavenkyni - VIKI. Přeji ti veselé, šťastné, barevné, krásné, no prostě báječné narozeniny. Hezky si to oslav a budeme se těšit na vyprávění jaké to bylo.

Dvojnásobně gratulujeme také mamince Kláře, která dnes slaví narozeniny i svátek - VŠE NEJLEPŚí.

Ahojky David

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 12.08.03 12:30

Ahojky,

moc děkuju za povzbuzení. Dneska jsme bohužel opět v krvi. Neuhlídala jsem to. O léku Elidel už jsem slyšela a chystám se pana primáře poprosit aby mi ho předepsal.
Na rodině.cz jsem objevila spoustu informací o ekzému a boji s ním.

Přeju vám s Viktorkou hlavně to zdravíčko a krásný zbytek léta

Ajka s Leničkou

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 12.08.03 12:47

Viki, všechno nejlepší k tvým narozeninám. Ať jsou moc vydařené a do dalších ti přejem jen to nej, nej, nej

Ajka a Lenička

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 12.08.03 18:14

Ahojky,tak dnes posíláme gratulaci všem oslavencům!!!!

Takže vše nej nej pro Viki k dnešním narozeninám a Barborce k těm jejím čtvrtečním, řádně si to,holčičky, oslavte,spapejte si dortíčky a hned nám napište všechny podrobnosti!!!!

A nesmíme zapomenout na maminky,takže blahopřání k dnešním narozeninám i svátku mamce Kláře (to bude ale mejdan :-) a opožděné blahopřání k včerejšímu svátku mamince Zuzce!!!

No a nakonec jsme zapomněli na proběhlé mininarozeninky Davídka a Šimůnka,tak taky posíláme pozdravení!!!

Vojtíšek a Stáňa

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 12.08.03 21:50

VIKIIIIIIIIII­IIIIIIIIIIIII­IIIIIIIII!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!
Jsem pohlcena ve viru navstevy babicky a strejdy, tak se omlouvam, ze budu strucna:

VSECHNO NEJLEPSI K TVYM DNESNIM NAROZENINAM, hodne trpelivosti rodicu, zdravi a sily, to vsechno budes jiste v nadchazejicim roce mooooc potrebovat!!!!

Moc na Tebe myslim!

Tvoje Eden ( a Dita, ktera se ozve pozdeji, snad v patek)

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 12.08.03 22:28

Milá Klárko,
přeju vše nej nej nej, ale asi zbytečně, protože Kubík je vážně úžasný - dáreček na celý život :-). Tak snad hrozně moc pevného zdraví a aby na tebe byli všici hodní.
 Romana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 12.08.03 22:35

Nazdárek Viki,
máma mi vyprávěla o tvých narozkách a dárkách - a jak jsi krásně dloubala jahody - víš co, ten kočárek je suprovej, zase mám co závidět. Já bych v něm tedy radši vozila toho zajíce místo panenky, ale to je na tobě. A vidíš - v tom je mezi námi ten rozdíl. Tys dostala kočárek a mně dali trakař - sice hezkej barevnej, ale pořád je to trakař!
Jinak jsem ráda, že podle fotek byla generálka na velké mejdlo zdařilá, žes vše natrénovala a těším se na další oslavenecké podrobnosti.
Johanka

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 13.08.03 00:51

Ahoj Ajko,
je mi moc líto, že se vám to zase zhoršilo. Moje o šestnáct let mladší sestra to měla taky, tak si ještě pamatuju, jak tenkrát hrála všema barvičkama. A jestli ti můžu poradit, tak zajeďte do Nového Boru k tomu černošskému mastičkáři. Mojí sestře pomohl, ta je teď úplně bez ekzému. Jsou na něj různé názory, ale já si osobně myslím, že když nepomůže, tak rozhodně neublíží. Takže za zkoušku to stojí.
Mějte se hezky a přeji vám brzké zlepšení
 Zuzka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.03 10:23

Milá Barborko

Dnes nadešel tvůj velký den a tak jsem ti přišel popřát VŠECHNO NEJLEPŠÍ K NAROZENINÁM. Pořádně si užij oslavu ať mamince děláš jen samou radost. Krásné narozeniny!!!

Teď koukám že nepřihlášený David

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.03 15:33

Milá Barborko!
I já s mamkou Ti přejeme krásné první narozeniny, prima oslavu a spoustu dárečků!!!
Adámek a mamka Milada.

Vložit nový komentář