Z deníčku malého Vrabčáka - 49.týden

Rodičovství

Tak se hlásím do klubu samochodících!!! Ano, i já patřím k těm, kteří utekli prvním narozeninám. Mamka mě donutila udělat pár krůčků, aniž bych se něčeho držel jen jsem měl v puse šňůrku, kterou držela, ale to se nepočítá.

To bylo tak. Mamka má na kraťasech v pase šňůru a na konci korálky, které hrozně rád žužlám. Tuhle jsem si tak u ní seděl a cucal ty korálky a mamka chtěla vstát a jelikož jsem se nechtěl pustit, tak mě táhla s sebou. Pak mě postavila na nožičky a pomalu šla a pak se ta šňůrka napnula (korálek jsem měl pořád v puse) a já musel jít za ní a udělal jsem úplně sám asi pět krůčků. Táta hned letěl pro kameru a jeden nebo dva moje capíčky zachytil. Tak fajn, dokážu to, ale jelikož po čtyřech nebo za ručičky je to pořád jistější, víc jsem tuto svou novou dovednost nepoužil.

Taky mi máma pořídila na doma pořádný bačkorky. Ne že by ty předchozí byly nepořádný, ale jsou na tkaničky a ty se mi pořád rozvazují. Tyhle jsou vepředu otevřené jako sandálky a jsou na přezky, tak se i snáze obouvají a není v nich takové vedro. Ale nožičky mi v nich smrdí parádně! A už mám velikost 20 (=13,5 cm) a jsou mi akorát, tak mamka říkala, že podzimní botičky dostanu už asi 21, aby mi aspoň chvíli vydržely.

Ale vlásky pořád nic. Sice nějaký náznak by byl - mamka mi teď říká, že jsem plyšák dlouhosrstý, ale pořád rostou pomalu, a tak asi i v roce budu skoroplešatec. Chichi, prý se dětem nemají stříhat vlásky před prvníma narozeninama, tak to u mě tedy vážně nehrozí :o)

No jinak se mi povedly jen dvě malé lumpárničky. Tak poprvé jsem si doma hrál s hračkama do lavorku na zahradu. Mamka měla radost, že si konečně může v klidu vypít kafe, jenže pak jí připadlo, že jsem nějak podezřele ticho. Tak přišla blíž a už viděla proč, haha, po koupání tam totiž u těch hraček zapomněla žínku s kouskem mýdla, který se mi krásně patlalo, takže jsem ho měl na ručičkách, na nožičkách, na koberci a zrovna jsem ho ochutnával, hihi.
Podruhé se mě mamka chystala koupat a připravila si kelímek s mastičkou na zadeček. Připravovala mi v kuchyni mlíčko a dohlížel na mě taťka. No a já si nepozorovaně tu mastičku vzal a šup, už jsem otevřel víčko a vykydnul to v obýváku na stoleček, hehe. Táta s tím měl plný ruce práce a tak musela uklízet i mamka. Pak jsem si říkal, že by ještě větší sranda byla, kdybych to vykydnul přímo na koberec nebo na gauč, tak snad příště.

Jednou když mě máma krmila jogurtem, tak mi četla, co je na kelímku napsáno. A pak přečetla „bifidus esensis“ a já dostal šílený záchvat smíchu. Nechápu, že tyhle legrační slova fakt můžou něco znamenat, já spíš myslím, že ne, ale jak to slyším, rozesměje mě to spolehlivě, hehe.

Když jsme s mamkou sami doma, tak usínám docela vzorně. Jenže táta už jí nevěří, protože když byl doma, tak jsem rozpoutal hotový cirkus a vřeštěl tak strašně, že museli zavřít okno, aby si lidi na ulici nemysleli, že mě tu někdo mučí, hehe. Chápete proč, ne? Když kňourám, tak tatínek vždycky přijde a pochová mě. Takže poprvé mě samozřejmě po chvíli vzal, uspinkal v ruce, ale když mě odložil do postýlky, spustil jsem nanovo. Tak mamka nařídila „nechat vyřvat než padne“ a měl jsem po srandě. No jo, tatínka já mám omotaného okolo prstu, máma už mi na ty moje kňourací a vřeštící efekty neskočí, ach jo.

Teď jsem se párkrát koupal u babičky v bazénu a to je docela žůžo. Mají bazének mnohem větší, než je ten můj lavorek, vody mám asi po pás, takže se prima vyčvachtám. Ale musí tam být někdo se mnou, nejčastěji děda nebo babička. Ale já pořád chtěl mámu a lezl za ní ven, tak se mamka obětovala a vzala si plavky a rochnili jsme se spolu a to teda byla paráda! Akorát pak jsem chtěl mámě utéct a uklouzl jsem a zahučel celý pod vodu, to se mi tedy moc nelíbilo. Samozřejmě jsem se napil a pak jsem kuckal a prskal vodu, tak mě příště museli pořádně držet. Pak mi mamka vzala do bazénku balon, já do něj kopal nohama a moc se mi to líbilo.

Mamka si teď v tom vedru uhnala parádní rýmu a nic s ní není. Akorát dělá takový srandovní věci. Pořád troubí jako slon, dává si do nosu malou lahvičku, strašně nahlas hepšíká, teploměr co mám do zadečku si strká do rukávu a dokonce v tom vedru pije horký čaj! Nebo si do misky nasypala nějaký bylinky, pak tam nalila horkou vodu a schovala se s tím pod ručník a pak na mě dělala BAF a měla úplně červený obličej. No ale sranda s ní moc není, pořád naříká, jak ji bolí hlava, jak má ucpaný nos, taky jaký jsem rošťák, že nechci spinkat (zrovna jsem měl zase zlobíkovací noc a byl pořád vzhůru, až jsem v šest ráno vstával definitivně). Dokonce mě na odpoledne vyšoupla k babičce, aby mohla odpočívat. První den mi bylo docela smutno, druhé odpoledne už to bylo lepší, hrála si se mnou teta a krmila mě dobrotama a já jsem zase krmil pejska sušenkama a pak jsem se rochnil v bazénu. Minulý týden byl nastydlý taťka a taky s ním žádná sranda nebyla, naopak (tak jsem si ho musel přivolávat kňouráním). Jenom já naštěstí rýmu nemám, taky jsem jediný, kdo u nás doma pořádně baští ovoce a zeleninu, tak doufám, že vydržím.

Adámkovi přeji vše nejlepší k narozeninám, pusu sice neposílám, to jen holkám, ale stejně nám napiš, jestli ti dali opravdový dort, nebo cezený skrz mámino mlíčko (chichi, docela srandovní představa, jak by ses v něm patlal). A vzpomněl jsem si na Šímu, který už tu dlouho nebyl, musíš nám napsat, jak bylo na svatbě!

Tak se mějte krásně, neupečte se a ani nenastydněte a za týden zase páček.
Váš Jíra, za 3 týdny ročáček

P.S: Chtěla jsem poděkovat starostlivcům, kteří se ptali, jak to vedro snášíme s Drobíkem. Musím napsat, že až na tu blbou rýmu celkem v pohodě. Na přímé slunce vůbec nechodím (naštěstí nemusím - na rozdíl od manžela, který v tom musel jezdit v autě a uhnal si chřipajznu průvanem z otevřenýho okýnka), až do cca 3 odpol. jsme s Jírou doma (máme tu tou dobou tak 25-26 stupňů, čili oproti teplotě na slunci o dvacet míň). Odpoledne chodíme na zahradu, kde máme za barákem příjemný stín, a jsme tam až do večerního koupání, případně okolo šesté chodíme na zahradu k našim. Ale ta rýma ve vedru je fakt běs (je to taková ta hnusná ucpaná rýma, která nejde vysmrkat - kromě ní mi sice nic není, ani teplotu nemám, ale stejně je mi na umření), zřejmě jsem si to „pořídila“ v noci když spím u otevřenýho okna a je tu průvan. Jako na potvoru Jíra celou noc zlobil a ani ve dne toho moc nenaspal. Tak jen se modlím, aby ho to nepřepadlo taky, to už by vážně bylo k nevydržení. Zatím se statečně drží a pije čajík protibacílkový, tak snad odolá.

Do roku nám zbývají jen 3 týdny, čili už jen 3 deníčky. Jak už jsem psala, pak přejdeme na měsíční intervaly a uvidíme, jak budu stíhat po narození Drobečka. Bude se nám stýskat, že už se nebudeme číst tak často. Nakonec jsem sama překvapená, že jsem to dotáhla až do toho roku, jak jsem si původně vymyslela.
Jak tu minule naznačoval někdo nepodepsaný, možná už to opravdu může někomu připadat „o ničem“. Ale věřte mi, že jste mi všechny (nebo vlastně všichni, máme tu i muže - chlapečky :o) za ten rok přirostly k srdci a považuji vás za opravdové kamarádky. Přesto, že už naše články mohly „cizím“ připadat nudné, věřím, že vám - pravidelným přispěvatelkám - přinášely stejnou pohodu a radost, jako mně (a dovolte mi vyzdvihnout příspěvky Eden a Johanky, ty mě vždycky spolehlivě rozesmály - Dita a Romča jsou hotové humoristické spisovatelky :o))
Doufám, že koho naše „problémy“ nezajímají, prostě nás číst nebude a přeladí na jiné www stránky. Koneckonců jsou jich na internetu miliony.

Ještě jsem se chtěla zeptat maminek, které už mají ročáčky, jak VY jste prožívaly první narozeniny a vzpomínaly na to, jak bylo před rokem?

Všechny zdraví
Jiřina

Váš příspěvek
Roxana
Povídálka 35 příspěvků 15.08.03 00:00

Milá Jiřko+vrabčáčku Jiříku!!! Čtu Tvůj deníček zhruba od ledna 2003 a musím se Ti přiznat, že mě vždy vykouzlil úsměv na tváři. Hlavně lumpárny malého zlobíka.
Docela Tě obdivuju za to, že mezi dětmi budeš mít dost malý věkový rozdíl.
Moc Ti přeji aby ses té příšerné rýmy zbavila, hezkou oslavu Jiříkovo narozenin, hodně zdravíčka,štěstí a pohody.
To vše a ještě více přeje Roxana.

Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 15.08.03 06:42

Ahojky Jiřko a Jiříku!

Čtu váš deníček také už delší dobu a nikdy mi nepřipadalo, že by jsi psala o ničem. Právě, že tvé vyprávění ze života je hezky a vtipně napsané.
Přeji vám hodně štěstí a ať vše v pohodě zvládneš až se Drobeček narodí.

Ahoj snažilka Jitka

janice
Kecalka 458 příspěvků 15.08.03 07:39

Ahoj Jiřko a Vrabčáčku,
sice jsem z deníčku od Markét a Zuzky, ale Tvoje povídání čtu vždycky a moc mě baví. Myslim, že máš na psaní talent a určitě, pokud to jen trošku půjde, piš dál!!! Určitě není o ničem, když je o takový príma rodince, jako je ta Vaše!!!
Měj se hezky a brzy se uzdrav
Janice + Vilík (dnes přesně 2 měsíce)

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 15.08.03 09:00

Ahojky,

hlásm super zlepšení. Během dvou dní nastal v ekzému tááákový zvrat, že je to až neuvěřitelné. Nevíme přesně co to způsobilo, ale zkusili jsme novou mast, dostali Claritine sirup proti svědění a vy:,–(ili jsme lepek ze stravy. Oba z manželem jsme šťastní a konečně trošku uvolněnější. Dokonce jsme včera otevřeli láhvinku vínka a udělali jsme si krásný večer. A tím taky zapili vylepšení ekzémku. Takže v pondělí hurááá zpátky do plaváníčka.
Rozhodli jsme se, že Lenička bude s dortem pouze vyfocená, protože by to opravdu neszálo za zhoršení ekzémku. Tak snad příští rok. Každopádně se pokusím nějaký upéct aspoň na fotku. Patláníčko a ochutnáváníčko odpadá. Včera jsme byli nakupovat dárky. Jsem zvědavá jak se Leničce budou líbit.
Vrabčákovi Jirkovi blahopřeju k prvním krůčkům.
Jinak osobně mooooc vzpomínám co bylo před rokem. Byl to pro mě nádherný čas. Užila jsem si těhulkovství od začátku do konce.
Jinak Jiřinko, moc se mi líbí deníček a myslím že má spoustu čtenářek a čtenářů. Myslím, že je to napsané moc hezky. Já sama tak psát neumím. Tak pokud to půjde piš, piš, piš.

Mějte se krásně

Ajka+Lenička (za týden jednoroční)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.03 11:27

Ajko s Leničkou, úprimne blahoželám k zlepšeniu ekzému, to sú super správičky. Držím vám naďalej palce.

Ahoj
Denisa (pravidelná „čtenářka“ celého kolektívu malých vrabčiakov).

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 15.08.03 17:46

Ahoj Jiřinko,

Viktorka napíše svůj komentář později, jen jsem se chtěla připojit k řadě obdivovatelů, že jsi s deníčkem poctivě vydržela rok :))). My tě taky čteme moc rádi, ale to ty určitě víš. Myslím, že nám všem, které tu rok datlujeme, tvoje deníčky moc pomohly, hlavně v dobách, kdy jsme si s těmi našimi zlatíčky nevěděly rady. Vědomí, že u ostatních je to stejný, přece jenom pomohlo :D.

A navíc máš jednu nedocenitelnou zásluhu - mimochodem jsi prostřednictvím Jírova deníčku donutila i chronické flákače (tedy aspoň mě :) vést deníček svým ratolestem a za to ti patří obrovský DÍK.

Jinak všem, kdo postrádají Martinu-Frndulku: bohužel počítač odstěhovali k manželovi do obchodu, takže je Martina bez spojení. Doufejme, že se někdy ozve.

Zatím všechny přispěvatelky i čtenářky moc zdravím,

Bublina

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 15.08.03 17:48

Ahoj Ajko,

to je opravdu super, že se Leniččiny bolístky tolik zlepšily, to je fakt úžasná zpráva! Přejeme, ať už to tak vydrží!

Narozeninové přání samozřejmě pošle Viktorka, hrozně by ji mrzelo, kdybych to udělala za ni :))).

Pa, B.

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 15.08.03 21:49

Jupíííí, nazdááár, zdraví vás ročanda Viki! :D

Tééédy, musím vám poreferovat, že první velký narozky se s těmi 11 předchozími nedají srovnat! Stejně jako Eden a Johanka a Ondra a ostatní, na které si nemůžu honem vzpomenout, jsem dostala opravdický dort. Mamka tiše doufala, že jsem inteligentní po ní ? a taky že jo! Sice jsem se nejdřív natahovala po svíčce, ale pro jistotu jsem před tím namočila ručičku do šlehačky, a tak jsem se o to světýlko vůbec nespálila. Ovšem v euforii z toho, jak má mamča geniální dítě, zapomněla, že po sfouknutí ten provázek ještě pálí, tudíž k malému karambolu přece jenom došlo :D. Ale bolelo to jen chvililičku, než jsem prstík zabořila do studeného dortu, cheche. Nejlepší z celého dortu byly jahůdky, ale mršky v ručičkách od šlehajdy dost klouzaly, a tak jich pár skončilo na podlaze a u mě v klíně, než jsem přišla na grif, jak je bezpečně dostat do pusinky. No nebudu vám líčit detaily, myslím, že jsou dostatečně zdokumentovány u nás v albíčku? ke konci jsem měla i šlehačkový melír, hehe.

Sámo, že jsem taky dostala spoustu dárků ? kočárek, veeelikýho zajíce (pusinka pro Eden :D), prima dřevěnou housenku, která báječně rachtá na parketách, a tak mi ji naši musí tahat za provázek a já ji honím, a spoustu nových oblečků a botičky na podzim. Chichi, a to není všechno, velká oslava s babičkama a kamarádama bude příští víkend, takže si to zopáknu, hurrrá! Ale nejlepší dárek je houpačka ? lidi, já jsem konečně do sytosti vyhoupaná, takže už neřvu, když mě z houpačky sundávají, protože vím, že na ni můžu kdykoliv, když zrovna neprší :D.

A hlásím se do klubu samochodců ? přece jen jsem stihla tomu roku utéct, jestli teda platí dva samostatné kroky v den prvních narozenin :))). Jinak pořád radši lezu nebo chodím kolem nábytku, i když chození za jednu ručičku už taky zvládám docela dobře.

Co se týká lumpárniček, mám jednu pořádnou ? zrovna v úterý, o narozeninách :). Šla jsem odpoledne spinkat do postýlky, ale nějak se mi moc nechtělo, a tak jsem si zahrála na nevěstu. Jestli nevíte, jak se to hraje, tady je návod: stoupněte si na špičky, abyste dosáhli na záclonu, a pokud možno co největší kus si stahujte do postýlky? bohužel při pokusu o šplh po zácloně se mi podařilo nějak vyvlíknout tu tyč, na které visí, a už to bylo. Rána jako z děla (naštěstí mi ta tyč spadla vedle postýlky a ne na hlavu), leknutí a řev hodný malého lva :D. Od té doby žádnou záclonu v ložnici nemáme a v pokojíčku, do kterého se stěhuju příští týden, na ni určitě z postele nedosáhnu.

A musím dát za pravdu všem, kdo už objevili odpadkový koš, že to je veeeliká zábava. Mě to trochu trvalo, protože je zavřený v kuchyňské skříňce, ale při podrobném průzkumu kuchyně jsem ho našla, jupííí! Bohužel byl skoro prázdný, takže jsem moc pokladů (kromě igeliťáku od zeleniny) nenašla, ale slibuju, že se polepším.

Jé, a víte, co mi říkala mamka? Že viděla tatínka Vojtíška Pilůtka v televizi ? tedy Vojto, vy jste opravdu slavná rodina! ;)

Ještě chci poblahopřát Jírovi k prvním krůčkům a poděkovat za nekonečnou inspiraci na lumpárny? jen tak dál! A mamce s taťkou přikaž, ať taky dlabou zeleninu a ovoce jako my, ať nejsou nemocní :).

Tak, a poslední odstavec věnuju narozeninovým přáním: všechno nej nej nej Adámkovi a Leničce, kteří v nadcházejícím týdnu přibydou do klubu ročáčků, a Pilůtkovi, kterému se to už taky kvapem blíží, zatím k dalším pidinarozeninám :).

Ahoj, vaše Viki (1 rok)

PS pro Johanku: mělas pravdu, zajíc do kočárku pasuje mnohem líp než panenka :))). A trakař určitě taky není k zahození, aspoň víme, co si vzít s sebou, kdybychom se někdy viděly ? vyměníme a vyzkoušíme! :D

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 15.08.03 23:15

Ahojky kamarádi,

tak se vám hlásím se spoustou nových zážitků,protože ačkoliv nejsem Vojtíšek pilůtek,byly i u nás poslední dny vskutku letecké a plné napětí, hi hi.
Lítání zahájil vrtulník,který ve středu celý večer létal nad naším domem a hasil nedaleký les. Jen sem uslyšel jak letí,už sem se sápal na okno a musel se dívat,takový rámus sem si nenechal ujít. Jen nevím,proč se neradovali taky ostatní, mě se ohýnek a vůbec všechna světýlka moc líbí.
A protože sem si říkal,že létání musí být vážně prima zábava,rozhodl sem se včera taky vyzkoušet jaké to je,jenomže mi nikdo neporadil tu fintu s tím padákem,ach jo. Tak sem dopoledne letěl ze stolu v obýváku (asi 60cm),vy:,–(ila mě tam Terezka na mou vlastní žádost a pak se snažila mamce namluvit že jsem tam vylezl sám. Ale lhát prý se nemá,je totiž celkem jasné,že až takový horolezec zatím nejsem :-)
Další let následoval po obědě,to jsem pro změnu válel sudy po posteli a dovalil to až na zem,heč.
No a odpoledne jsem chtěl prubnout u babičky let ze schodů střemhlav,jenomže nějaká ošklivá kchch (kytka) mě na chvilku zadržela a to stačilo na to,aby se všichni seběhli a bylo po lítání. Všechny pády jsem přežil bez následků,ale mamka byla ze mě celá šedivá a další lety už sem neměl povolené.
A tak sem se večer stal pouze pozorovatelem dalšího létání za oknem, tentokrát létaly venku stromy a taky střecha ze sousedního domu,to vám byl šrumec,ještě že jsme to všichni přežili bez jediné újmy :D

Jinak musím moc gratulovat Jírovi a taky Viki k prvním krůčkům,to je veliká událost. Ale dejte si pozor!!! Rodičové teď na vás budou zkoušet nejrůznější fígle aby vás donutili ťapkat hezky samostatně,nenechte se oblafnout!!! Na mě vyzkoušeli všechno možné,ale já jsem velmi opatrný a vyžaduji pevné držení, jinak je zle. No,párkrát už mě přelstili,hlavně Terezka vymyslela záludnost,která mě donutila přejít celý byt úplně sám!!! To sme si takhle jednou hráli na pejsky, a protože sem si já jako pejsek lezl kam chtěl a neposlouchal svou paničku,dostal jsem obojek ze švihadla hezky pevně kolem krku a už sem si to pochodoval až za maminkou do kuchyně. Vůbec nechápu,proč se maminka na ségru tak rozlobila,pořád chce abych chodil a když se mi to jednou podaří,tak jí to zas není vhod. A pak se v těch rodičích vyznejte!

A na závěr posíláme blahopřání k narozeninám Adámkovi a Leničce (Leničko,máme opravdu velikánskou radost,že tě ten ekzém přestal tolik zlobit,to je moc dobrá zpráva!) a taky pilůtkovi k mininarozenin­kám !!!!!

Já sem chtěl ještě za maminku napsat,že Jírovo rošťárny čteme taky moc rádi,našli jsme si takhle nové kamarády,jen nás mrzí že nemáme internet tak dlouho aby sme vás všechny znali už od narození. Pokaždé se moc těšíme na vaše příběhy a i nadále budeme moc rádi,když se tu s vámi budeme moct setkávat a už teď jsme velmi napnutí,jak to s tou Drobinkou všechno dopadne.

Tak pa pa pa,pusinku posílám všem holčičkám,mějte se primově a pořádně zlobte!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!
Vojtíšek tentokrát bez mamky,jsme už přece dost velcí na to,abysme si to už psali všechno sami,ne?

Jirina
Neúnavná pisatelka 15257 příspěvků 16.08.03 15:59

Díky díky, to se krásně čte, jak se vám deníček líbí :o))
Já jen cítila potřebu reagovat na „fuj“ příspěvek od anonyma, který naštěstí Romča včas zachytila a nechala odstranit, takže jsem ho nestihla přečíst, ale tuším, co asi obsahoval (Romča naznačila).
Každopádně na měsíční intervaly přejdu bez ohledu na to, protože už to prostě nestíhám psát týdně. Sotva si stihnu přečíst vaše příspěvky, už musím psát zase …
Snad vás to bude i nadále bavit.
Ahoj Jiřina, momentálně bez Jíry, ale stále s rýmou

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 16.08.03 17:14

Ahojky všem!
Spěchám si pro radu? Pamatujete si ještě, jak jste praktikovali ?večeře? kolem 9-10.měsíce věku? Já pořád řeším dilema. Jestli dát kaši v lahvičce až v postýlce po koupání nebo dát třeba půlhodinky před koupáním zeleninku, pak Mojánka vykoupat a ?dorazit? ho v postýlce mlíčkem? Nebo ho nakrmit kaší lžičkou už před koupáním? (Ráda bych, aby si už odvykal ?jedení? kaše z lahvičky). Jenže toho se bojím, protože si myslím, že pití z lahvičky v postýlce má už naučené jako signál, že se půjde spinkat. Tak by pak mohl být problém s usínáním. Když ho jako jen položím a ? NIC! Kamarádka krmí malého po koupání kaší lžičkou. Jenže: to by u nás znamenalo za a) převlékání nočního úboru a následné opětovné mytí : - ))), za b) asi by se u toho hodně probral a nechtěl by spát. Jak jste to dělali s mimčama vy??? K večeři hodlám od ukončeného 9.měsíce dávat: zeleninku + mlíčko NEBO kaši.
Dita ve svých SOS-kách píše, že by se kaše měla podávat jen jednou za den. Tak to já nedodržuji ? dávám někdy kaši kromě večeře i ke snídani (přidávám k mléku HAMI nemléčnou rýžovou po poradě na lince Nutricie, kde mi to doporučili, protože Mojánek měl pořád hlad!). Můžu mu tím nějak uškodit?
Zkoušela jste některá dávat i klasickou krupicovku? Ale jak se to dělá, když se kojenecké mléko nemá vařit?
Moc děkuji za rady!
Mějte se hezky a přeji všem vzorně papající miminka (oni už to ale moc miminka nejsou, co?)
Ivča a Mojík (dnes 9měsíční)

P.S. : Když už jsem tu, ještě jeden dotázek: Jaké slavíte úspěchy s nočníkem?

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 16.08.03 20:52

Ahoj Ivi,
krupicajdu jsme začali občas dávat v sedmém měsíci, abychom zjistili, jak jsme na tom s lepkem. Vařila jsem krupičku s dávkou kojenecké vody na sunar (cca 3 lžíce+150 ml vody + 50ml na odpaření, protože se musí rozvařit, tj. nejméně 10 minut varu a míchání), a po zchladnutí na 60° jsem přimíchala dávky Sunaru (nebo Nutrillonu nebo jiného). Přidávala jsem 1 lžičku cukru a na špičku lžíce máslo. (Místo cukru lze přidat přírodní marmelku - ovoce rozvařené, pasírované a s odpařenou vodou - něco jako povidla bez cukru - lze konzervovat mrazením cca 3 měsíce). To je o krupicajdě.
S večerním krmením jsem řešila podobný hygienický a usínací problém a vyřešila následovně: kolem sedmé je večeře - tedy rýžová nebo obilná kaše na lžičku, br.kaše se sunarem případně i kouskem vařeného žloutku, nebo nějaká zeleninová směska. Před osmou koupeme a hned potom dám stovku sunaru z lahvičky - máme-li nepapací den (prostě přes den jsme mnoho nesnědli) tak místo sunaru dám řiďounkou rýžovou kaši (kupuji si instantní od Hami). Přesto se teď v roce stává, že zavedený systém Johanka zboří a vyžaduje cca 2× do týdne ještě něco na zub i v noci - opět řeším sunarem nebo kaší z lahve, protože ji to udrží v polospánku. Zatím problém návyku na jídlo z lahve neřeším, myslím, že noční podávání lahvičky v noci do roku a půl, možná i do dvou let není příliš velkým hříchem - jestliže to opravdu zahání hlad a není to jen záměna za dudlání dudlíku či prsa. A přes den používáme lahvičku jen na čaj při cestování, jinak pije Johanka z hrnku a dlabe lžičkou i vidličkou. A dokud z ní nestéká tuk po vrstvách, tak odbourávat noční krmení, když se hlady vzbudí (není to pravidelné a dá se to rozeznat od jiných problémů) nehodlám.
 Romana

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 16.08.03 23:35

Ahoooooj lumpistata lozici i chodici !!!

Zase se hlasi lina Eden (ehm, spis chronicky nestihaci mamka :D). Mame ale omluvu : tyden u nas byla babicka z CR a privezla s sebou i strejdu, to vam byla bzunda !

Ale nez se rozepisu, nesmim zapomenout poblahoprat Barborce a Adamkovi k prvnim narozeninam (inspiraci mate, tak se vytahnete ;)) a taky Viki a Jirovi k prvnim kruckum !

Lidi, jak ja vam zavidim, docela uz mam z toho behani po ctyrech osoupana kolinka ;) !
Je pravda, ze jsem vyzkousela novy zpusob uprku ?a la komin? (tzn. kolinka ve vzduchu), ale to je snad jeste vetsi fuska nez pejskolezeni? Doporucuji pouze v nouzi, napriklad v nejakem silne prekazejicim habitu.
Mamka se taky tesi, ze bude moct min uklizet, kdyz si budu spinit jenom tlapicky a ne rucicky, narty a kolinka, ale nevzpomene si, ze donedavna jsem ji jeste vytirala podlahu briskem, nevdecnice jedna !!!

No ale zpet k navsteve babicky. Byla jsem tak nadsena, ze jsem ji hned predvedla, jak umim vzorne tapat za rucicky (coz mamka s tatkou absolutne netusili;))!!! Hihi, ihned po jejim odjezdu jsem ale samozrejme vse vratila do starych koleji a vzdorne se vesim a sedam na zadecek:D!

A taky mi z te radosti vylezl ctvrty zub, hec! Je to jednicka vpravo nahore, diky ktere konecne nevypadam jako nesoumerny dement a muzu vesele nasledovat vase rady a nesnesitelne skripat:D. Mamka si rika, ze je to normalni (bodejt ne, kdyz mi predcita vase zazitky), ale tatka z toho zvuku propada silenstvi, zni to totiz jako bych zrovna zubama louskala prinejmensim desne natvrdle jadro od broskve:D!

Krome toho, ze jsme s babickou hodne cestovali (a ja ji ukazala, jak se v autosedacce, kterou mi darovala, da krasne rvat, zlobit a vriskat v ramci zpestreni nudne krajiny), jsme si taky skvele uzili doma. Predvedla jsem, jak maminku vasnive libam a vzapeti fackuju, takze nikdy nevi, co na ni prileti, kdyz se ke mne laskyplne nakloni a sladce pronese : ?Dej mi pusinku !? (Johanka mi jiste zacne rikat Random ;), osudovou pritazlivost jsem dosyta projevila i strejdovi, po kterem jsem divoce skakala, hladila ho a pusinkovala, az z toho nejednou zcervenal (hihi po kom tohle mam:D)?Babicce jsem porad delala ?mala? (samozrejme kdyz to na me zkousela mamka, tak ji vzdycky jedna priletela az to mlasklo:D), znovu me naucili rikat BABUUU (takze tak ted uz dela ovecka i krava, pes si zachoval sve ?BABAF?, ale v ramci uspory slov zase steka i kocicka a balonek).

Taky ted umim zbesile tancovat na jakoukoli hudbu, musim se pochlubit, ze se mi jednou povedlo i opravdovsky zavrtet prdelkou, ale vzapeti jsem na ni pristala, zjevne je ta vrteci gravitace nejaka jina?

Hihi a mam pro vas super tip: stoupnete si v jidelni zidlicce a hulakejte a mavejte rukama, efekt tarzan zarucen! Ja uz jinak odmitam jist, vsede vriskam a zmitam se, dokud nestojim, to blahem nekdy maminku mezi dvema sousty stihnu i polibit (aby ji nebylo lito, ze ma cistou pusinku, chapejte) :D!!! A taky bravurne zvladam ?nenene? ve znakove reci, totiz kroutim hlavou tak divoce, az mi loknicky litaji! Zarucuji vam, ze do vas nikdo zadnou lzicku uz nedostane a kazdeho pekne nachytate, kdyz na posledni chvili ucuknete od predstiraneho polibku, hihi!!!!

A na zaver me extra kakaci cislo! Po vsech tech cestach jsem byla vzdycky napjata, tak jsem sla rovnou do vany. Babicka se naivne nabidla, ze me bude koupat, ze jsem andilek a uzije si se mnou. No to si teda uzila, chachaaa! Kdyz jsem se ponorila do uvolnujici koupele a navic uvidela novou hracku, ktera se tam nachazela (oblouk pres vanu se zavesenymi hrackami), nadsene a vdecne jsem se pokakala. Meli jste videt, jak babi zbledla, haha! Situaci zachranovala maminka, a zatimco honila muj vymesek ve vode a nasledne vanu dezinfikovala, ja jsem na ni vitezoslavne hulakala z umyvadla ?KAKAKA? a rehtala jsem se od ucha k uchu. Toto zpestreni vecerni koupele se mi libilo natolik, ze jsem si ho nemohla nechat ujit ani dalsi den, a kdyz mamka podruhe dodezinfikovala a presvedcila se, ze uz mi u prcky nic nezbyva, rozhodla ze, ze se zase prestehuju do sve vanicky, ve ktere zaujmout kakaci polohu se rovna akrobatickemu cisluL((( Bala se, abych si na to nezvykla a aby se mi vana nestala necim jako vam nocnickem, ale proc ne, je tam tolik mista, ze by tam mohla kakat cela rodina a jeste by zbylo misto:D!!!

Koukam, ze jsem se dnes zase rozjela, tak to asi ukoncim, moc vas libam, pridavam jemne obrouseni novym zubem a pratelske vytahani za kstici (prip. plys (pozor, nemyslim ?ples?!!!, Jiro;)) a prikladam omluvenku na pristi tyden, kdy si budeme cela rodinka dovolovat v hotelu:D. Uz se teste, jak to zpestrim, hihihi!!!

Pac a pusinku vase Eden

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 16.08.03 23:44

Stáňo,
hodně jsem na vás myslela a jsem ráda, že jste přežili bez úhony, to, co ukazovali v TV od vás, to byl pěkný horor. Zaplaťpámbů.
 Romana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 17.08.03 18:50

Ahoj Jíro a ostatní raubíři a raubířky.
Teda to jsem si nemyslela, Jíro, že se necháš od maminky nachytat na tkaničku jako rybička na žížalku - a teď to máš, budeš muset capkat všude.
Já to vyřešila jinak, ráno jsem se na chalupě probudila, slezla z postele a odešla do kuchyně - na prahu jsem to sice neustála, ale znovu jsem se narovnala prošla celou kuchyň a celou chalupu i s chodbama, naši z toho byli hrozně unešení, ňuchňali mě, radostně hojdali, a skutečně to vydrželi celý den mě už nepostavit na zem, když to náhodou zkusili, kecla jsem si na vycpaný zadeček a vyřvávala si nošení, občas jsem jim akorát povolila kočárek. To bylo ve čtvrtek. V pátek ráno jsem to krátce zopakovala s držením - držela jsem se kelímku a kartáčku na 7 zubů - to se hned šlo lépe. A opět po ranní pětiminutovce chůze hupky mámě do náruče a „nos!“ Včera ráno mi máma přes usilovné celonoční svírání její košile zmizela a babičky mě nosit moc nesmějí (oběma se už podařilo se mnou upadnout), tak jsem rovnou přešla na lezení, které už asi 14 dní provozuji většinou jen na chodidlech a dlaních, jako popisuje Eden. To abych si neotlačila kolena, ty používám jen v pokoji na koberci. Víte, jak by byla mozolnatá kolena ošklivá v minisukních?!
Tuto metodu částečné povolnosti jsem použila poté, co jsem si uvědomila, že mám taky staršího brášku a že bych mohla dopadnout jako Vojtíšek - s obojkem na vodítku - a já oproti Vojtíškovi neumím štěkat. Na všechny psy jen vyvaleně zírám a rozhoduju se, jestli se mi vlastně líbí, spíš asi nelíbí. A Edeninu ťapací židli mi nepořídili, tlačit můžu jen tatrovku nebo kočárek, který máma zapomene zabrzdit, naštěstí je u obého poučena a místo na ukládání je na zahradě směrováno tak, aby roztlačený povoz byl spolehlivě zbržděn živým plotem z rybízů - tedy ještě nedávno to byl plot - teď už je to místy jen trocha olámaného roští, ale maminka babičky utěšuje, že rybízy bylo potřeba prořezáním omladit, aby bylo napřesrok hodně marmeládky.
Jo Jíro, a nechceš poslat na pleš plyš? Já to zkusila, je to tedy bléé, hrozně to šimrá, ale co holka neudělá pro krásu. :-)
Nevím, jak se vám pořád daří ta kakací čísla, mně se teď podařilo jenom jedno malinké, udělala jsem bobeček na travičku, ale maminka mě viděla přičaplou, tak mě čapla a po:,–(ila na nočník - nevšimla si ovšem, že kus bobečku zůstal přilepen, takže byl opatlán nočníček, moje nožičky a maminčiny nožičky - samé omyvatelné věci, holt žádná pořádná lumpárna. Ale už jsem z tohoto zážitku pochopila, že ten nočník není na bubnování, ale na sedění, tak si na něj chodím sedat při hraní, ale naši to pletou - furt mi ho nastavují tou dírou pod zadek - to je přece nesmysl - sedět se má hezky zadečkem na rovině - tak si ho musím pořád obracet.
Jinak se budu příští týden z chaloupky vracet, ale hned v pátek mizím opět v dál - tentokrát do Zlína - doufám, že Leničce už je natolik fajn, že se tam budeme moct vidět a že bude mít prima zážitky i z těch trošičku ošizených narozek. A to prý mě budou naši tahat i na Trnkobraní - to jsem zvědavá, čím mě tam chtějí napájet, jak znám tátu, tak asi tou slivovicí :-). A prý uvidím moc zvířátek, ale nechápu co to je, jestli to plyšové, co mám doma v krabici pod postýlkou, tak děkuju pěkně - nechci.
Pročítala jsem pilně všechny zážitky oslavenců a zjišťuji, že zkrátka oslavy jsou super, tak abyste záviděli, tak si v tom Zlíně zfouknu ještě jednu velkou oslavu, tentokrát svátkovou. Až se vrátím, tak dodám další k tomu množství fotek, které jsem doplnila do narozkového albíčka.
Ale tak bombové, jako to měla „skřípající Random“, to asi nebude :-).
Dodatečně chci moc popřát Barborce hodně zdraví, a ať do příštího léta stále tak hezky rozkvétá - mamka to minule nestihla vyřídit, neb se také stále potýká s virózou - určitě ji chytla od Vrabčáků :-)
A samozřejmě nemohu zapomenout na mého faldíkového oblíbence Adámka - už jsi nám dlouho nedopřál pohled na to úžasné svalnaté tělo, tak se těším, že po narozkách to napravíš.
Taky chci pochválit Ondráška a Davídka, hned jste mi kluci sympatičtější, když vím, s kým mám tu čest - už jste zadaní? nebo by se vám ňáká nevěsta hodila… :-)
Kubíkovy kulatiny a Vojtíškovy devítiny (tedy jestli máma opět nepopletla čísla) budou doufám probíhat v duchu příprav na úspěšné dovršení roku, co tak sleduju, tak oba kluci se činí, aby to bylo úžasné.
Tak už jsem zajisté úspěšně překecala mez, tak se s vámi mohu rozloučit s přáním hezkého zbytku prázdnin - nevím, jestli příští deníček stihnu, možná u strejdy.
zdraví chodící Johanka, jejíž kroky stále nesměřují k nočníku. (mamku Romanu sem nepustím, ještě by vás nakazila)

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 17.08.03 21:26

Ahojky Romčo,
díky za podporu,člověka potěší když na něj někdo takhle myslí :-)
Nevím,co jsi viděla v televizi,my jsme bohužel takovou událost,že se i náš prdelkov dostal do zpráv,prošvihli. Ale pokud jsi viděla spadané střechy,tak na obě koukáme z okna,takže to opravdu nebyl vůbec příjemný pocit když ti kusy plechu lítaj kolem oken. No ale naštěstí jsme to všichni přežili bez úhony a to je nejdůležitější.
Ahoj Stáňa

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 17.08.03 21:46

Nazdárek Edenuško !!!

Dneska si nás s mamkou zase pobavila,až sme se za bříška popadali:D
Musím bohužel přiznat,že moje kakací čísla se těm tvým nevyrovnají ani náhodou,ach jo, asi se budu muset polepšit.
Ale chtěl sem ti napsat,že já taky s oblibou těším babičku chůzí téměř samostatnou. Pokud nejsou ti moji rodičové v dohledu,capkám si to s mojí babi a držím se přitom jenom za kapesník,to jako kdyby náhodou ta gravitace chtěla mít převahu. Ale jen se přiblíží mamka dělám padavku a od ní se za kapesníček držet nenechám,držím se za ruku jako klíšťák a nepustím a nepustím. Babička prohlásila,že jsem rozmazleňák rozmazlenej a bere si mě do parády bez přítomnosti rodičů. Prostě babička je babička a tak je škoda,že ty jí máš takovou dálku,ale co se dá dělat,viď.
Jo,jo, tak si pěkně dovoluj v hotelu ať všichni hosté vědí,že se neubytovala žádná padavka,ale pořádná holka!!!!!!!!! Vymysli zpestření hodné tvým čertovským pohledům a andílkovským lokýnkám :-)
Pa pa pa,rád tě líbám pouze dálkově,protože facan na dálku nebude tolik bolet!
Vojtíšek

P.S.:V rámci mé úspory slov ti sděluji,že moje HAF se vztahuje nejen ke všem zvířátkům,ale i ke všem ostaním předmětům které mi padnou do oka!!!!!!

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 17.08.03 22:04

Čau,čau,čau povolná Johanko!

Já jenom zírám,jak si pochoduješ po chalupě.Mě to bez obojku nijak zvlášť nejde,asi to bude tím,že nemáme žádnou prima chalupu.Ale když píšeš, jaký si tím vyvolala u rodičů ohlas, popřemýšlím trošku,hlavně následné celodenní nošení bych uvítal :-)
Vzhledem k tomu,že jsi nějak moc zcestovalá,chalupa ti nestačí a musíš si ještě povyrazit se slivovičkou,posílám dálkovou svátkovou gratulaci už dnes! Takže všechno nej,pro dary pošli náklaďák a moc od nás pozdravuj Leničku a její maminku!!!
Pac a pusu posílá Vojtíšek

David1
Kecalka 287 příspěvků 18.08.03 11:49

Čauky lumpíci

Tak jsem zvědavě pročetl všechny příspěvky a hned vám píšu co je u mě nového. Nemohl jsem napsat dřív, protože jsme byli napadeni virem, teda jako počítač. Takže nám nic nešlo ale teď už je to o.k. Akorát co je blbý, říká máma, že jsme přišli o spoustu fotek.

Ty narozeniny vám všem moooc závidím, já si budu muset ještě hooodně dlouho počkat. Zatím jsem stihl omrknout albíčko Eden a Johanky. Teda holky to byla paráda ta oslava co? Ostatní albíčka prohlédnu hned jak bude čas.

Minulý týden jsem nabral rychlost a začal lézt po čtyřech. Prozkoumávám teď celý byt. Nejraději mám teda pokoj brášky, tam je spousta zajímavých věcí. Hlavně se mi teda líbí kolo, pořád ho celý prozkoumávám. K odpadkovému koši jsem měl také namířeno ale bylo mi rázně řečeno NENENE!!! Takže si to budu muset nechat na jiný nestřežený okamžik. Taky si rád všude stoupám a držím se jako klíšťátko. Bojím se totiž abych nespadnul. Většinou si mamku zavolám aby mě raději zase po:,–(ila a pak si stoupnu znovu:))

Eden to bylo teda prima kakací číslo. Já jsem včera dopoledne dal taky mámě co proto, hihi:)) Hrál jsem si na zemi a nenápadně se přitom vykadil do plenky, ale byla to teda pořádná nálož:)) Mamka došla pro plenu že mě přebalí, to ale nevěděla že jsem se pokadil. A přebalovala mě na zemi na koberci. Sundala mi kalhoty a až potom si všimla, že jsem pokakaný až na zádech. Měl jsem pokaděný, tričko a kalhoty ale hlavně jsem stihnul ušpinit i koberec, zůstala tam toho malá část:o)) Hned mě vzala do koupelny, umyla a převlékla do čistého. Pak to šla uklidit. Vzala si do lavoru vodu aby mohla ten koberec vyprat ale vůbec nechápala můj smysl pro pořádek. Chtěl jsem jí s tím pomoc, jenže mi to nedovolila. Mě ta voda tak lákala, určitě by to měla dřív vyprané kdybych mohl taky přiložit ruku k dílu:) No nic, příště se s tou pomocí nebudu tolik nabízet:o))

Zítra jdu k paní doktorce, měla by mi dát poslední píchanec ale podle mamky ho asi nedostanu. Včera jsem dostal nějakou teplotu, tak doufám že s včeličkou doktorka počká na vhodnější dobu:) Asi to bude nějaká letní viróza, bráška měl jeden den taky vysokou teplotu a druhý den už mu nic nebylo. A mně včera mamka teda taky naměřila vysokou teplotu (39,8 st.), dostal jsem sirup a šel hned s mamkou do postele. Taky jsem dostal větší přídavek mlíčka z prsíčka. Dneska ráno mi mamka už naměřila míň (38,2) a dostal jsem ještě sirupek, mňam. Koukal jsem na mamku jestli mi náhodou nedá ještě jednu lžičku ale nedala:o)

A kdopak nám bude slavit narozeniny teď? Mamka mi tu šeptá do ouška, že oslavu bude zítra chystat Adámek. A tak ti milý Adámku přejeme VŠECHNO NEJLEPŠÍ !!! Krásně si užij svůj velký den a pořádně to na oslavě rozjeď.
Leničce také přejeme aby se ekzém už jen a jen zlepšoval.

Mějte se všichni moc fajn. Ahojky David - 9 m. (mamku sem taky nepustím, dle vašeho vzoru:o)

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 18.08.03 13:36

V TV (myslím, že to byl regionální deník) ukazovali hořící les u Kadaně a dva baráky vedle sebe bez střechy od vás, ale minimálně jeden měl tašky, nikoli plech, protože ti lidi byli od lítajících tašek dost pomlácení. Byla to vskutku hrůza.

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 18.08.03 20:24

Ahoj holky a kluci,
vy jste všichni s tím chozením tak šikovní, já se o to taky moc snažím, chci vás co nejdříve doběhnout, ale zatím jsem udělal jenom dva-tři krůčky kolem stolu nebo krbu. Víte, co se mi na tom chození líbí nejvíc? Jak postupně mizí z vašeho dosahu všechny možné pičičandičky, co si rodiče tak hezky léta čančali.

Minulý týden jsme měli pryč náš počítač, protože asi ode mě chytl ten kakací vir, mamka totiž říkala, že se v něm něco posr? Ale odvezli jsme ho k šikovnému počítačovému doktorovi a ten nám ho hezky vyléčil a zachránil všechny moje fotečky, to bylo v podstatě to nejdůležitější, jinak bych neměl ty hezké vzpomínky na svoje pokroky.

Konečně jsem taky ukázal ten druhý zoubek do páru. Schovával jsem si ho víc než měsíc po tom prvním, abych ho mohl dát mamince k svátku. No, samozřejmě to byl její nejhezčí dárek, ale jinak dostala samou čokoládu a pěkně si pošmakovala a já taky, protože jsem měl zase sladčí mlíčko. Teď už ho dostávám od maminky jenom v noci, přes den jen občas, když se mamince chce. Tak si to v noci náležitě vychutnávám a cca od dvou hodin ho vyžaduju permanentně až do rána. No, mamka moc nadšená není a začala zase mluvit o odstavování, ale já vím, že to jen tak nebude.

Jé, Viki, ta tvoje maminka je tak šikovná, že viděla našeho taťku v televizi, protože si představ, že naši to propásli. Čekali na to totiž celý týden, tak už si mysleli, že to dávat nebudou. Tento týden byly zase nějaké závody, tak jsem se tam byl za taťkou podívat a hezky jsem se tam vyfotil se všema slavnejma pilotama a taky mi všichni říkali, jak se těšej, až budu lítat já, no, to bude za chvilku :-).

Leničko, jsem moc rád, že už tě ten ekzémek tak netrápí, moje maminka má o mě taky strach, jelikož ho máme v rodině a to je prý také důvod, proč se mnou trpí ty noci s kojením.

Teda Eden, ty mě pěkně trumfuješ v kakacích číslech, vždycky se snažím to nějak vylepšit, hledám nová a nová místečka, kde by maminka to hovínko nenašla (kakám zá:,–(ně po rozbalení z plenky, aby se mi vyvětrala prdelka), ale ty pak přijdeš s nějakou novinkou, na kterou prostě nemám. Možná bych tě mohl trumfnout ve smradlavosti, ale to se přes ten internet nedá dokázat.

Vojtíšku, to jsem se tedy pěkně nasmál, jak ses nechal vodit na tom vodítku, to jsem opravdu docela rád, že nemám staršího sourozence, který by ze mě dělal pokusného králíčka-pejsáčka. Ale tenhle trik si určitě zapamatuju a zkusím ho aplikovat na mladším sourozenci, jestli mi maminka nějakého pořídí. To si ještě musím pořádně rozmyslet a taky si musím počkat, jak to bude popisovat Jíra, jestli to stojí za to.

Tak se zatím mějte, já bohužel mamku nenůžu od počítače dostat, takže sem ještě něco napíše, ale to bude naposledy.
Vojtíšek ml. (skoro 9 m.)

PS: Ahoj Jiřinko, tvůj deníček je pro nás úplný lék a podle počtu čtenářů, kteří se mohou počítat kolem tisíce, je jasné, že nějaká paní, která se zrovna špatně vyspala a musela si někde vylít vztek, nemůže přeci překazit toto naše internetové přátelství. Je jasné, že budeš chtít snížit intervaly mezi deníčky, už kvůli Drobince, ale já osobně bych asi měsíc nevydržela a taky je zde na emimču tolik deníčků, že po měsíci by se ten náš Vrabčí ztratil někde hodně dole. Takže bych navrhla, a není to jen má idea, že by se někdo z nás v mezidobí ujal vedení deníčku, a stal by se z něj alespoň čtrnáctideník.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.03 08:41

Ahoj všechny kamarádky a kamarádi!!!

Hlásí se úplně čerstvý jednoročáček Adámek, narodil jsem se ve 4,30hod., takže už čtyři hodiny mohu říkat, že mám jeden rok.

Velkou oslavu mám již za sebou. Konala se v sobotu. Přijela babička s dědou z Moravy, byla tu prababička s pradědou a teta se strejdou. Těsně před jejich příchodem jsem usnul, takže slavení začalo beze mě. Po probuzení jsem byl dost protivný (mršky zoubky a ještě k tomu tolik lidí!!!). Po čase jsem se ale okoukal, to už jsem postupně dostával dárečky a nakonec táta přinesl dort s obrovskou svíčkou. Sám jsem ji sfouknout nezvládl, naši mi museli pomoct. Do dortíku jsem hrábnul jedním prstíčkem a hned mě odnesli do koupelny se umýt, takže jsi měl Jíro pravdu, dortík jsem ochutnal až v mámině mlíčku. Mamka ho dělala sama a pro většinu z Vás by byl stravitelný ? piškůtky, tvaroh, puding, ovoce, ale pro mě, pouhého zelenináře, by to bylo moc najednou. Nakonec se oslava pěkně rozjela, já jsem se okoukal a protože bylo dost vedro, přestěhovala se část osazenstva na balkon a já s nimi. Jelikož jsem si to chtěl pořádně užít, šel jsem spát až ve 23,00hod., mamka to sice zkoušela už dřív, ale já se vzbudil a chtěl mezi ostatní, až po odchodu posledních návštěvníků, jsem se upil do spánku.
Včera tu byla ještě jedna prababička a dnes nás čeká oslavička v úzkém kruhu rodinném s focením u dalšího (tentokrát už kupovaného) dortu, doufám, že mi rodičové vyberou nějaký pěkný.

Jak Jíra psal, že vlásky se nemají do jednoho roku stříhat, tak to naši dodrželi, ale ofinku mám až pod oči. Všichni si mě pletou s holčičkou, protože musím nosit sponku. Ale táta už prý brousí nůžky. . .

Blahopřeji k prvním krůčkům Jírovi a Viktorce (víc komentářů jsme zatím nestačili přečíst, tak i všem ostatním, co se samostatně rozešli). Já jsem si k prvním narozeninám nadělil lezení po kolínkách a včera jsem se také sám postavil u postele našich v ložnici.

Jíro, my také děkujeme Tvojí mamince, že vedla, vede a doufáme, že bude vést Tvůj deníček, který se nám moc líbí a získali jsme tak spoustu kamarádů, po kterých se nám při dlouhé absenci na e-miminu moc stýská.

Všechny moc zdraví Adámek.

P. S. Leničko, všechno nejlepší k narozeninám a užij si to, jsme rádi, že ekzémek již polevil!!

vercasvob
Stálice 93 příspěvků 19.08.03 21:30

Ahoooooj ŠMUDLÍCI,
MOOOOC SE NÁM PO VÁS VŠECH STÝSKALO!!!
Moc děkuji za přání k narozeninám,os­lavila jsem je na chatě.Maminka mi udělala ovocný dort,téda ten byl krásnej i se svíčkou,než jsem se s Kristýnkou připravily,že jí sfoukneme,tak nás větřík lumpík předběhl.Dostala jsem moc dárečků,nejvíc se mi líbilo větší autíčko na písek a panenka. Četli jsme jak jste slavili i Vy,TAKŽE DODATEČNĚ VŠEM(VIKI,EDEN VOJTÍŠEK,ONDRA,LE­NIČKA A VŠEM OSTATNÍM) PŘEJEME JEN TO NEJ K ROČNÍM NAROZENINKÁM!!!!snad jsme na někoho nezapoměli.
Máma s Tátou mi říkají,že jsem pěknej rošták a popelnice.Stále sbaštím vše co mi příjde pod ručičky,od kamínků až po létající hmyz:o))Překousla jsem včelu a její žihadlo jsem měla zapíchlé u horních zoubků.Máma mě zaklekla, babička mi držela otevřenou pusinu a děda s pinzetou to žihadlo lovil a ještě jsem je stihla pořádně pokousat:o))

Naučila jsem se uplně bravurně vylézt na jakékoli schody a pozpátku je slézat,takže máma mě musí pořád hlídat.Když mě po:,–(í na zahradu do trávy,tak se otočím a lezu po 4 ke schodům a frrrr na ně.Na postel to umím taky,jak na ní vlezu,tak se tam rozplácnu a pelešánkuju se v ní.Nemyslete si že v ní usnu,to já se v ní válim jen tak.Večer stále usnu jen u prsu,v noci jednou bumbám,pak ráno a pak zas až večer před spinkáním.
Viky máme spolu stejně zoubků,já mám čtyři nahoře a dole a čtyři stoličky:o)))
Povedly se mi ujít dva krůčky asi před týdnem,ale od té doby se mi to už nepovedlo,pustím se a stojím i půl min.,ale nožičky jsou jako přilepené ne a ne se odlepit.S kočárkem na panenky chodím po zahradě,ale samotné mi to prostě ještě nejde. Říkám pořád máma,baba,papa,bu(bum)ne­ne,meme ,jejda a veve.
Taky se mi podařilo dostat se do spíže a tam schodit tátovi utopence,hihi,máma nadávala protože je nesnáší a dělá se jí z toho smradu blbě:o))
Zítra jdu k paní doktorce na prohlídku a vážení,máma je moc zvědavá kolik vážím,protože si mě naposledy vážila v deseti měsících.odhaduje to tak na 8.60kg tak uvidíme!
To je asi vše na co si vzpomínám,takže se mějte fajn a ahoj Barborka 1 rok

Ahoj maminy,
jak jsme tu kdysi probíraly první menstruaci po porodu,tak mě se dostavila bébé přesně 11 měsíců po porodu,po vysazení dopoledního kojení.

Jiřinko:při prvních narozeninách jsem si říkala že je to děs jak ten čas letí a jak ty děti strašně rychle rostou.No a před rokem povodně,my nemohli do Motola a atd. .......... Ale jsem ráda,že to všechno tak dopadlo,protože porod v Motole a v Příbrami je dost velikej rozdíl.Jinak by jsme se tam ani náhodou nedostali.:o))

Souhlasím s holkama,jsem ráda,že je tenhle deníček,moc se vždycky těším na nový a na lumpárny všech dětiček.Takže prosím vytrvej a na anonymy se vybodni!!!!!!!!!!
Ahoj Verča

vercasvob
Stálice 93 příspěvků 19.08.03 22:26

Adámku,
tobě samozřejmě také přejeme vše Nej,mooooc dárečků a hezky si to oslav !
Ahoj Barborka

vercasvob
Stálice 93 příspěvků 20.08.03 21:14

Ahoj,
já jen připíšu své Roční míry a váhu,zítra jedeme do neděle zase na chatu,tak aby to bylo ještě aktuální.

Vážím 8.67 kg a měřím 72 cm i když při způsobu měření paní doktorky by se dalo pochybovat.Položila mě na lehátko a natáhla mě a co přečuhovalo jsou ty dva cm,lehátko prý měří 70 cm:o)))
Měříte se taky tak?Váhu má digitální,takže to je přesně.

Vojtíšku starší jsme stejná váhová kategorie,sice jsem větší,ale centák sem centák tam:o))Já měla při vážení bříško plné activie jogurtu.Ty mám moc ráda,všechny příchutě i ten bílý,jiné jogurty nepapám.
A co mi ještě moc chutná jsou jogurtové nápoje od Danone (jahoda,jablko),to mi maminka dávala místo dopol. kojení,aby mi to tak nepřišlo a mě hned zachutnaly.
Takže se mějte krásně já se ozvu až se vrátíme!
Ahoj Barborka 1 rok a mamka Verča

Ještě jak jste tu před časem uváděly své datumy svatby,tak já se už připojím:o))
S manželem jsme se seznámili před devíti lety na diskotéce a v listopadu budeme mít 5 let od svatby,vdávala jsem se ve 12 tt.

Vložit nový komentář