Reklama

Z deníčku malého Vrabčáka - 5 a 6.týden

Rodičovství

Milé kamarádky lumpíci a kamarádky lumpačky :o))? tak už máme konečně zase doma tu naši mašinu kompjútrovou, hurááá :o) Už se mi po vás pěkně stýskalo, a kdybyste slyšeli mamku jak fňukala že nemůže ke svým mejlům :o) A popíšu vám hned oba své týdny v jednom, takže o nic ochuzeni nebudete.

Nejdřív bych chtěl přivítat do našeho klubu nově vylíhlá miminka, hlavně opičku Verunku, Sárinku, Káju Maříka a Kryštofka č.2 (é snad jsem na nikoho nezapomněl). To nás tu přibývá, to je fajn, lumpačení ve velkém je vždycky větší zábava :o)))

Minulý týden jsme byli u takové divné paní doktorky. Maminka říkala, že už k ní chodila, když jsem byl ještě v bříšku. Tahle paní doktorka byla vůbec první kdo mě viděl a prý jsem měl tenkrát jen dva centimetry !!! Akorát prý mámě neřekla co jsem a chtěla za to peníze. Tak tahle paní doktorka nechala mámu, ať mě svlíkne až na holý zadeček, položila mě na takový hnusný zelený papír, který si akorát říkal o počůrání (hehe, povedlo se ihned a dokonale :o), položila mě na bok a na zadeček mi namazala něco šíííleně studeného a jezdila mi po něm takovou ňákou bambulkou. No samozřejmě že jsem začal vřískat jak jen to nejvíc umím. Pak řekla mámě že nožičky ještě nemám úplně vyvinuté a že mi musí dávat navíc přes plenkáče ještě dvě hadrové pleny na třetiny přeložené. A vůbec se s náma moc nebavila, ani mámu nenechala aby mě dooblíkla a už nás vyšoupla na chodbu. Příště máme přijít až v lednu, takže do té doby se budu povalovat po světě se zadkem jako vycpaná kachna :o( Jo a plenkáče teda máme pořád MINI, používáme Fixies a ty jsou až do 6 kil.

No ale dneska jsme zase byli u té naší hodné paní doktorky a ta mamince řekla, že podle toho papírku co jí ta divná paní doktorka napsala, že mám nožičky na jedničku a že ty pleny navíc jsou jen preventivně aby mi ty kyčle správně dorostly a že se vůbec nic nestane když mi je občas nedá (když totiž zrovna nemám body tak mi prostě nedržej :o)) Tahle paní doktorka maminku jako vždy potěšila jaký jsem pěkný chlapeček a teď se podržte, už mi jen pár gramů chybí do 4 kil !!! To znamená, že jsem za tři týdny přibral skoro kilo. Tak kocoure, třes se, ještě pár dní a už tě mám :o))) Jenom máma se moc neraduje že tak přibírám, protože z toho jak mě nosí a hlavně jak mě v noci dává krkat tak jí hrozně bolí záda (a maminko těš se, bude jenom hůř !) Mamka se vážila taky a prý má pořád stejně, takže si žádné koláče odpírat nemusí. Když mamka říkala paní doktorce že teď často papám - přes den totiž málokdy vydržím víc jak dvě hodiny a hned vřískám - tak paní doktorka říkala že mě asi trápí prdíky a tak dala mámě nějaký vzorek čajíku (jmenuje se Větrníček) že když budu vřískat že mám hlad tak mi má dát pár lžiček čajíku a nebo ty kapičky sabsimplex (no, co vám budu povídat, zrovna včera jsem vřískal až do jedný v noci, pil každý dvě hoďky, až jsem konečně usnul a vydržel 4 hodiny a pak ještě další 3). A ještě taky jak dobře papám tak mám vypoulený bříško a jelikož mi vylejzá pupík tak mi ho stáhla náplastí že by se jinak pod ním mohla udělat kýla. A příště máme přijít za 3 nebo za 4 týdny a to už možná bude paní doktorka přestěhovaná do ordinace v novém zdravotním středisku, který je od našeho baráčku asi tak minutku chůze. V pondělí jde maminka na kontrolu ke své paní doktorce (k té co tvrdila že jsem holka) a tak asi půjdu s ní a třeba se mi zase povede nějaká lumpárna :o)

Taky se mi povedl husarský kousek: během 12 hodin jsem zlikvidoval čtvery dupajdy, a to pokaždé jinou technikou :o))) Nejdřív jsem se pročůral nohavičkou tak šikovně, že mě máma musela úplně celého převlíknout. Když mi oblíkla nové dupačky, zjistila, že jsou taky trošku mokré, nějak se nám „zamokřily“ během přebalování. Při dalším krmení jsem zkoušel, jestli se mi do bříška vejde celý obsah mámina prsa. Skončilo to zjištěním že nevejde a tak silným blinkáním, že jsem se musel podruhé komplet převlíknout :o) A na závěr jsem se pro změnu prokakal nohavicí, takže dupačky letěly do špíny a přišly na řadu páté :o))) Máma se normálně snaží, aby mi tričko s dupačkama ladilo barevně dohromady, ale po tom neustálém převlíkání mi nakonec zbylo: zelené tričko, tmavě modré dupačky a červeno-bílý bryndáček. Ještě chyběly žluté boty (měl jsem bílé) a byl bych jak reklama na pastelky :o) Na módní přehlídku by to fakt nebylo. Ale to když jsem oblíknutý na procházku do soupravičky, kterou mi máma pletla (svetříček, čepička, bačkůrky, rukavičky (i když ty si ihned sundavám) a k tomu slušivé bílé kalhoty) tak táta říká že bych rovnou mohl na výstavu miminkovské konfekce. Jak máma nevěděla jistě co budu tak mám jednu soupravičku bílou a jednu světle žlutou. Akorát si pak všichni myslí že jsem holka jak mi to sluší :o(

A aby toho nebylo málo a abych ukázal, že jsem fakt šikovný, druhý den jsem se opět převlíkal. Mamka měla pocit, že mě bolí bříško (a to teda pěkně bolelo) a nemůžu se vykakat, tak že mi změří teplotu v zadečku a tím že by se to mohlo uvolnit. No tak se to teda uvolnilo, takový vodopád nečekala. Takže krom toho že bylo kakání na spodní části body, které jsem měl na sobě (tričko a dupajdy byly odsouzeny k převlíknutí už předtím neboť důkladně poblinkané) tak jsem dokonale - jak to říct slušně? - prostě zaneřádil celý přebalovák, podložku, mámu, podlahu … A vrcholem všeho bylo, že jsem se trefil i dovnitř do balíku s plenkama, z nichž jsem jich taky několik zasáhl :o))) Jo a chtěl jsem napsat jak jsem šikovnej že jsem si nablinkal do oka, ale to už mě někdo předběhl, takže je nás šikovných víc :o)

Mimča, jak usínáte? Mě po krmení většinou maminka ještě nějakou dobu chová, pak mě položí do postýlky a já si tak koukám a rejdím očičkama, někdy i hodinu, a u toho si tak různě brumlám, občas i zapláču, až nakonec usnu. Ale v noci ne. V noci jak máma zhasne a je tma tak já nic nevidím a to mi vadí a začnu se vztekat a plakat a tak musíme rozsvítit :o) Jenže máma pak usne a tak někdy svítíme skoro celou noc. A taky si občas nahrnu ručičkama bryndák přes oči a zase nevidím a zase pláču :o) Ale poslední dny mám pořád hlad a tak ani nestihnu usnout a už zase vřískám a tak občas přijde na řadu dudan. Když ho začnu dumlat tak to dělá takový zvuky jako „veju veju“ a máma se hrozně směje :o) Občas s ním usnu a to pak vydržím hezky spinkat, ale když ne tak vřískám a vřískám … No, uvidíme co udělá ten čajík a kapičky. No a taky jsem zjistil že je dobrý vřískat když se chci chovat. Cheche a máma to neumí poznat co mi je a proč vřískám takže zkouší chovat, plácat po zadečku a stejně nakonec sáhne po mlíčku :o))

Ještě vám musím popsat jednu příhodu. Když mi máma po koupání mazala obličejík krémem tak jsem se cuknul a napatlala mi to do očíčka. Já jsem teda vůbec nebrečel, jen jsem to očíčko měl pak víc přivřený a máma mě pořád pozorovala, jestli s ním něco nemám, až pak nakonec šla a napatlala si to do oka taky, aby věděla jaký to je :o)))) Jinak při takovýchto procedurách jsem docela klidný, v klidnu si nechám po koupání vytřít osuškou ouško, bez pláče jde i vyndat mi holuby z nosu (teda není to divný, vrabec a má v nose holuby :o) Pokud ovšem nemám hlad, protože to zase vřískám a vřískám a nic než mlíčko nezabere :o)

Hehe, občas mám pocit, že je u nás doma celý zvěřinec. Máma mi říká broučku, myšičko, šelmičko, a při jídle prý chrochtám jak prasátko, řehtám jak koník, hejkám jak oslík, vrčím jako tygřík … a když jsem spokojený tak předu jak kočička nebo pípám jak ptáčátko :o) A když mám žlutý dupajdy a žlutou mikinku tak jsem pro mámu její kuřátko a když mám modrý dupačky s kapsičkou tak zase jako krteček :o) A když mě zabalí do larisky tak jsem jak housenka a když vřískám tak krákorám jak vrána :o))) Ale vždyť já jsem přece Vrabčák !!! Babička tvrdí, že takový randál dělám u jídla protože jsem chlap, holky prý papají spořádaně a nechrochtaj a nefuněj (hehe, babička měla 4 holky tak to asi musí vědět :o) ale já jí nevěřím, tak mi holky honem napište jestli u papání funíte nebo ne. Jé a taky je legrace když mě máma kojí a vyhrne si tričko, tak já jí pak ručičkou šimrám na břiše :o) a obzvlášť srandovní je když jsem akorát po procházce a mám studenou ručičku to pak mamka ječíííí :o)))) Když si mě mám dává po papání krknout na rameno tak si na něj dá nejdřív plínku a už se jí taky podařilo že si dala plenku na jedno rameno a mě si hodila na to druhý :o))

Poslední dobou je máma nějak líná chodit se mnou na procházky, takže si mě občas bere v kočárku babička a máma si zatím doma normálně spí (hehe, copak asi dělá v noci ? :o) A jednou jsem šel taky na procházku s tátou a táta nevěděl kam se mnou jít (no, do hospody nešel, nebo měli zavřeno ?) a tak se rozhodl že se půjde nechat ostříhat na ty svý tři milimetry. Tak paní kadeřnice se prý radovala že má nového zákazníka a že už tak za rok se mnou má táta přijít a udělá nám stejný střih :o))

Doufám že vám moje povídání stačí jako náhražka za ten výpadek minulý týden. Mimochodem, ten pán nám to nastavení v počítači vůbec neudělal, protože prý tam něco nefunguje, takže jsme měli odstávku úplně zbytečně. Tak se máma těší že až vyrostu tak se o počítač budu starat já. No nevím nevím, jestli budu v tomhle po mámě …

Mějte se parááádně a já už se těším až si přečtu co u vás nového.
Mamka zdraví vaše maminky.
Váš Jíra a maminka Jiřina


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.02 14:31

Tak se vám hlásím ještě jednou - jako první hihi :o)) - já stále anonymní Jiřina (ach, ta technika)

Byla jsem zvědavá co tu za víkend přibylo za komentáře a zjistila jsem, že nejen můj, ale i Šárčin počítač dělá lumpárny, a tak se naše povídání někde zaseklo. Doufám že nám to odpustíte a o to víc nám sem napíšete :o))
Jinak pro příště bych ráda, aby další díl naběhl už v sobotu, abyste se mohli o víkendu náležitě vyřádit :o)) Šárko, když to pošlu ve čtvrtek večer, stíháš to do soboty ??

Tak Jíru si odvezly tety na procházku a tak jsem měla čas se pokusit vytvořit přípravu na naší fotogalerii dle vzoru Viktorky a Eden. Tož se mi to podařilo na adrese http://rodina.cz/vrabcaci.
Jenže tím jsme prozatím skončili. Teď potřebuji někde vyzískat fotky v elektronické podobě (pokusím se zda by mi to v práci nenaskenovali nebo někdo nepřijel s digitálním foťákem). Jenže stejně nevím jak tam fotky umístit. Nikde jsem nenašla odkaz jako „vložit fotku“ nebo tak. Bublinko, můžeš mi poradit? Prosím polopaticky jak pro blbce, v tomto ohledu blbec skutečně jsem. Představme si, že mám někde na disku uloženu fotku např. vrabcak.jpg. A vlezu si na ty své stránky a co dál ???
Jinak jsem koukala na vaše fotogalerie a musím konstatovat že i mámě Bublině i mámě Ditě to moc sluší, takže se nedivím že máte takové fešandy :o))

Ještě jestli mi někdo, kdo má zkušenosti s kapičkama sabsimplex, může poradit jak často a jaký množství používat? Na letáčku píšou 15 kapek do každé lahvičky, ale nacpat do prsu to nejde, to dá rozum :o)) Zatím jsem dávala Jírovi hned po kojení 10 kapek na lžičce (musím říct že se tváří jako že mu chutnají, na rozdíl od čajíčku, i mně chutnají, připomínají mi sirup „proti červíkům“ který jsme jako malý pili :o) ale nevím jestli to není moc nebo málo a jestli to má nějak zapíjet. Dávám mu to přes den po každém kojení, v noci v posteli se s tím nechci matlat :o) Včera se vřískací večer nekonal, ale těžko říct, jestli je to po těch kapičkách, nebo tím, že jsem vy:,–(ila kapučíno, který jsem si dávala po obědě a který jsem měla pocit že mu vadí. Ale zaplať pámbůh a zaklepej na dřevo zatím když vříská tak vždycky jen ve dne a v noci je klid :o)

Tak se loučím, rychle jdu něco udělat než se mi ta moje šelmička hladová vrátí.

Ahoj Jiřina

 
Šárka
Kecalka 418 příspěvků 20.10.02 21:37

Ahoj Jiřinko, článek od Tebe doufám byl z naší strany uveřejněn naposledy takhle pozdě. Pokud pošleš článek ve čtvrtek, tak jej tam budeš mít do soboty určitě:-)
K těm fotkám - na naší stránce je fotogalerie miminek, která z nás bude chtít mít fotky uveřejněné u nás na stránce, pak stačí poslat mailem.
Jiřinko, pokud budeš chtít mít fotky přímo u svého deníčku (u textu článku), pak pošli foto současně s deníčkem a my Ti ho tam do textu můžeme přidat. Šárka

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 20.10.02 22:14

Čauky Vrabčáku,

pěkně jsi se nám tu rozepsal :o)), alespoň jsi nám nahradil ten dvoutýdenní výpadek :o)).

Zítra jdu k paní doktorce do poradny, tak je maminka zvědavá, kolik přesně vážím. Doma máme totiž takovou předpotopní váhu na který se mě máma snaží občas zvážit a která ukazuje 4,10, ale máme se to zdá divný, že bych za 14 dní přibral 800g, no uvidíme zítra, pak ti napíšu výsledek. Ale možná bych se nedivil, protože bych pořád papal a papal…teď to mámě vynahrazuju, že jsem ze začátku nechtěl jíst. Přes den baštím tak po 2,5 - 3 ´hodinách, v noci pořád spinkám 6 hodin v kuse. Ale to je potom tóčo, když se vzbudím, řvu jako tarzan, mlaskám naprázdno, vystrkuju jazýček a šermuju rukama. Když se přisaju, tak hltám, jako by to bylo moje poslední jídlo v životě a hrozně u toho kvílím a chrochtám a když už nemůžu, tak hrozně hekám :o)).

Taky mě začaly trošičku trápit prdíky, ale není to tak hrozné. Snažím se tlačit, takže pěkně rudnu a dělám u toho pěkný ksichtíky, ale maminka mi pomáhá. Sundá mi plenušku a cvičí mi s nožičkama - přitahuje mi je k bříšku a zas natahuje a já se za chvíli vykakám. Taky mi namaže bříško mentolovým gelem proti nadýmání a ten mě pak pěkně hřeje na bříšku. Jednou mi to ale nešlo, tak mi máma strčila do zadečku teploměr a to bys měl vidět, jak to pak lítalo :o))), ale to bylo zatím jen jednou. Ale moc u toho nepláču, tak je máma ráda. Já vlastně skoro vůbec nebrečím, jen když mám hlad.

Taky se ti musím pochlubit, že už se několik dní usmívám. Máma je z toho na větvi, na babičku jsem se už taky smál, zatím táta to ještě neviděl. Ale mámě se podařilo zachytit můj úsměv na kameru, tak se táta zatím může dívat na video :o))) než se rozhodnu se na něj usmát :o)). A taky si krásně broukám - vypadám, jako bych chtěl něco říct a už pěkně pozoruju, hlavně něco, co se hejbe nebo je hodně barevný. Už mi nad postýlku namontovali kolotoč se zvířátkama. V pátek mi táta koupil hračky - přinesl mi hrací hrazdičku s medvídkama, zrcátkama a chrastítkama a pak hrací promítačku. Když se zhasne, na stropě se objeví hvězdičky a měsíček a mezi nima jezdí za sebou barevný zvířátka a k tomu to hraje různý melodie. Zatím tomu ještě moc nerozumím, ale za pár týdnů už u toho budu usínat:o)). Jo a ještě mi přinesl plyšový chrastítko na ruku a mámě knížku „Naše děťátko“, kam se máma chystá vylepovat moje fotky a popisovat moje první zážitky :o).

Včera jsem byl na návštěvě u druhý babičky a tam jsem dostal kombinézku, balónek, chrastítko delfínka a hrací měsíček.Jééé, já už mám tolik hraček, máma udělala dobře, že nic nekupovala, když jsem byl v bříšku:o)).

S čůráním na přebalováku jsem na tom pořád stejně…každý den počůrám aspoň dvoje bodíčka a dupajdy nebo tepláčky. V nestřeženým okamžiku se mi vždycky pindík otočí nahoru a než si toho máma všimne, tak se zčůrám :o)). Aspoň si na mě vyzkouší ty věcičky, kterých tolik nahromadila :o)). Ale zas vůbec neblinkám, tak může být máma ráda, že jí ty věci neničím ještě takhle:o)).

Já mám taky dudláska, protože si cucám prsty a to se mámě nelíbí, tak mi radši dá dudlíka. Ale chci ho jen než usnu, pak ho vyplivnu. Taky se mi někdy hodí, když se rozčiluju, ale nejvíc ho nesnásším, když mám hlad a máma se mě snaží na chvíli uklidnit dudlíkem - to ho vztekle plivu :o)).

Moc se mi líbí, když se mno máma nebo táta cvičí. Zvedají a roztahují mi ručičky, nožičky, převalují mě na bok. Moc se mi líbí ležet a spinkat na bříšku, ale přes noc mě na bříško nedávají - prý abych se neudusil.Když mě drží na rameni, tak už chvíli docela pěkně držím hlavičku, ale pak s ní zas fláknu na rameno :o)) a když ležím na bříšku tak mám zaťatý pěstičky a snažím se zvedat hlavu, ale ono nic…ještě nemám sílu :o))), ale to přijde! Máma pořád pokračuje v masážích, ty mám moc rád, pěkně si u toho broukám a máma už to pěkně protahuje, dřív mě masírovala jen chvilku a teď i klíďo 10 min. Jsem potom klidňoučkej, možná to pomáhá i na to bříško. Pak dostanu napapat a jdu spinkat.

Tak se měj, dělej blbiny a pozdravuju ostatní kamarády. Zítra sem napíšu, jak je to s tou váhou :o)).

Páček Šimůnek (ve středu 6 týdnů) s mamčou Frnďulí Martinou

P.S. Jiřko, já dávám Šimonovi ten Sab Simplex 2× denně na lžičku před kojením. Dávám mu 15 kapek navečer a pak v noci, kdy se mi zdá, že ho to bříško pobolívá nejvíc. Myslím, že ty kapky pomáhají, protože Šimon pak spokojeně chrní. Zkus třeba taky masáž bříška olejíčkem a pak mu na to dej nahřátou plenku a nech mu jí tam. Jestli mu dáváš bodíčka, tak mu tam ta plenka bude dobře držet.
Martina

 
Evka1
Povídálka 15 příspěvků 21.10.02 09:07

Nazdar klucí!

tak vás taky zdravim. Myslím, že nic nového tu nepřidám, protože hekám a funim a kopu, navlas, stejně jako vy. Ty kapky, co mi máma občas na zkoušku dá, toho moc nespravěj, takže povečerech maj doma se mnou veselo! Ale jen večer, protože přes den chrupu a v noci se mi taky nějak chce spát takže se vzmůžu akorát tak na nějaký to kopání a funění a frkání.

S počtem převlíkání taky rekordy trhám jen někdy, ale když , tak už to je troje oblečení na jedno přebalení. To máme jednou připokáknout, jednou přičůrnout a pak jemný ublink na ramínko a je to na hodinku práce pro mamku !!

Toho doktora s ultrazvukem už jsme taky navštívili, ale šlo to tak rychle, že ani nevíme jak vypadal, naštěstí. Jsem zvědavej kolik asi budu mít na další prohlídce, protože před dvěma týdny (šest neděl) jsem měl pět a půl kila a stále mi chutná. Často se mi stane, že i ve dne bych spal víc než čtyři hodiny, ale to se prý nemá, tak se mnou máma třese a lechtá mě na nožičkách abych si prej trochu cucnul.
Tak jí vyhovim, trochu pokecáme ( taky jí počůrám břicho, aby nevyšla ze cviku) při přebalování a pak zas šupky do kočáru v kterým sídlim ,přes den, v obýváku, aby prý maminka nemusela pokaždý běhat nahoru do pokojíčku, kde teď spolu bydlíme.

Tak klucí, já ze prozatím loučím a těším se zas na shledanou

Zdraví Štěpán a máma Evka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.02 10:27

Ahoj spolulumpíci,

hlásí se Viktorka :) Tedy, už jsme s mamkou měly absťák, ještě, že mají u Vrabčáků ten počítač zpátky doma!

Já se vám taky musím pochlubit pořádnou anabází - asi jsem měla být kluk, nebo co, protože mě prdíky trápily tak, až mamka zpanikařila a jela se mnou na pohotovost. A tam hodnej pan doktor zjistil, že jsem modrá kolem pusinky a tak jsme frčely do nemocnice, kde do mě různě píchali a udělali mi kompletní servisní prohlídku, aby se zjistilo, že jsem opravdu „nafouknutá jako pátrací balón“ (to řekl pan doktor na UZ bříška!). Takže mám kapičky Sab Simplex, 15 před každým krmením na lžičku a je to mnohem lepší. Jak vidím lžičku, vím, že se bude dlabat :) I tak mě to ale po večerech trochu trápí, to mě pak mamka s taťkou nosí, masírují a cvičí a taky si mě berou do velké vany, aby se bříško nahřálo… to je lahoda, krásně se v ní kaká :))). Takže s prdíky bojujeme, jak to jde a těšíme se, až mi budou 3 měsíce, to by to konečně mělo přejít. A to bude brzy, už za 4 týdny, hehe. Jo, a taky nám paní doktorka v nemocnici řekla, že nemám jíst častěji než za 2 hodiny, protože pak nestíhám trávit a to prdíky jenom zhoršuje. Takže mám „dietu“ a jím opravdu tak po 3 hodinách a v noci to umím i po 5, to je mamka pak jako med, protože je vyspinkaná.

Ve 2 měsících jsem měla modelkovské míry 55 cm a 5 kg a za další týden 5,17 kg. Mamka si stěžuje, že jak mě nosí, tak jí bolí záda, ale musí si holt zvykat, bude hůř, hihi.

Už se umím opravdu pořádně usmívat, když mě mamka šimrá na tvářičkách a dělá u toho buci buci a různý ksichtíky - sice vypadá jako blázen, ale mě to baví. Taky mi už naši dali do obýváku hrací deku s hrazdičkou - vydržím pod ní i hodinu, zvlášť když při tom vidím i na kamarády fíkuse a juku (asi budu zahradnice, ty kytičky mě fascinují).

No a k tomu jídlu - já jsem u něj taky pěkně hlučná, na začátku se vždycky „zakusuju“ jako správný lvíček a když už jsem trochu najedená, tak mlaskám, chrochtám a pokníkávám a mamka s taťkou se mi smějou. Blinkám tak jednou dvakrát denně a ne moc a občas už to mamka pozná a chytí to, takže se nemusím převlíkat (a to je dobře, to nesnáším, hlavně dlouhý rukávy).

Plenky už mám midi (5 - 9 kg) - kupujeme Babylove v Drogerie Markt - jsou bezva, měla jsem jen jednou malinkou opruzeninku, jinak mám prdelku sameťovoučkou. Ale moc se s ní nedá mazlit, protože když to mamka zkusí, většinou to skončí prdíkem nebo něčím horším, hehe. Na opruzeniny má mamka krémík, který kdysi přivezla z Francie, Eden ho bude určitě znát (Eryplast) - je úplně super, všechno se po něm hned zahojí.

No a taky nechci moc usínat v postýlce, protože se nehýbe (kočárek a autosedačka jsou mnoooohem lepší), takže musím dostávat dudlíčka (abych si necucala packy) a mamka mě musí hladit za ouškem a vyprávět mi, dokud neusnu. Jakmile zaberu, dudlíka vyplivnu a spím bez něj. Ale když mi ho mamka dá, když opravdu nechci spát, tak ho plivu dáááleko, dokonce jsem se už dvakrát trefila mezi šprušle postýlky a letěl až na zem!

No to jsem toho nadatlovala (ještě, že to mamce jde tak rychle). Mějte se mimouškové krásně, pořádně zlobte (teď je to totiž ještě beztrestné :) a pozdravujte maminky.

Pa, vaše Viki (2 měsíce a 9 dní) s Bublinou

PS pro Jiřinku: Když se na rodinu.cz přihlásíš, mělo by se ti v nabídce objevit „přidej novou fotku“ a zbytek určitě zvládneš podle instrukcí.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.02 12:22

Ahoj Vrabčáčku Jíro a všichni kamarádi (a kamarádky - aby se Viktorka neurazila)!

Já žasnu, kolik lumpáren stíháte. Já jsem o pár týdnů starší než vy a mohli bychom spolu závodit. V prdíkách bych možná vyhrál, hodně bodů bych asi nasbíral za ten odér, který se pak kolem mě line. Ale mamince se to nelíbí, tak mě pořád masíruje a nahřívá a já mám po legraci.
V blinkání bych jako na vítěze tipoval Jíru. Jak si dokážeš nablinkat do očička, to bych teda opravdu rád viděl. Já bych ti naoplátku ukázal, jak se trefit do vlastního ouška.

Abych nezapomněl: mám vám vzkázat od maminky, že už se moc těší na další vyprávění.

Přeju vám všem veselé dny a klidné noci!
Pajásek (13 týdnů)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.02 16:00

Ahoj holky moje, bývalé kolegyňky těhulky, co už jste přemístily svoje bříška do postýlek!!! Moc a moc vás zdravím a těším se, že se brzo zařadím mezi vás. Strášně mi chybí, že se teď moc nedostanu na internet a nemůžu pravidelně pročítat všechny novinky o vás a vašich pokládkách.
Mějte se moc krásně!
Zdraví vás
Ivča, 37.týden
(oficiální termín 4.11., podle pohybů dokonce 31.10., tak už se to blíží!!!)

Tak na mě holky, myslete, ať to všechno statečně zvládnu jako vy ostatní!

P.S.: Vím, že můj příspěvek sem moc nepatří, ale kde jinde vás hledat a pozdravit, když už i z našeho naivního Káčátka je mamina? Tady jste aspoň všechny hezky pohromadě…

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.02 17:47

Ahoj vsechna zlobidla v miminkovskem vydani!!!

Tak jsem se konecne nadlabla a prestala vrestet, tak vam tady mamka muze nadatlovat to, co jsem ji knikanim nadiktovala pri tom krmeni / Jinak moc zadne zvuky nevydavam, ze zacatku saju jak otekla a pak nestiham popadnout dech a potom u toho zase tise spim!!!/

Vidim ze krasne lumpacite a rostete! Taky uz nam ty vase novinky chybely, mamca zacina byt na e-mimcu nebezpecne zavisla, asi budu muset vic zlobit at se mi vic venuje!!! /Zarlim!!!/

Muj nejvetsi kousek je palecek v pusince. Trochu mi trvalo ho najit a potom se tam strefit /ze zacatku jsem se pravidelne pichala do oka nebo ho strkala do nosu/, ale ted uz se bez nej k mamincine zoufalstvi nemuzu obejit. Mamca totiz vyhlasovala, ze palecek nikdy, ze to radsi dudlika /lip se ho potom zbavuje/, ale ja jsem ji obelstila. Pokazde kdyz mi palecek z pusinky vynda a nacpe mi misto toho dudana, nejdriv si pod nej zacnu zurive strkat prsticky a pak dudlik leti obloukem stejne jako to popisovala Viki.Tatinek je na me ale desne pysnej, rika ze to mam po nem!!! /aspon neco/.

Kdyz se vztekam, zacala jsem taky dupat jednou nozkou, to mamcu desne bavi pozorovat a ja se zatim u toho minim upistet!

Taky jsem se nedavno v postylce zacala desive zmitat, maminka se lekla ze mam minimalne epilepticky zachvat, mavala jsem rukama a nohama, natahovala se a zcvrkavala neuveritelnou rychlosti, ale to byl jen takovy muj zpusob vyjadreni dobre nalady, ty maminky fakt nepochopi ze my mimina mame taky svoji osobnost!

Muj hraci kolotoc je kapitola sama o sobe, kdyz zacne hrat, jsem na vrcholu miminkovskeho blaha, rehtam se na nej jako pominuta /mamca na nej obcas dokonce zarli!/ , povidam si s nim, akorat at ho pozoruju jak chci, dosud jsem nepochopila, proc se ty zviratka vlastne toci a proc mi neodpovidaji!

Ja opruzeniny nastesti nemam, pockam si az mi porostou zoubky a pak to rozjedu, chachaaa! Co se tyce prdiku, trapily me jen v prvnich tydnech a pak jsem se je naucila sama vypoustet. Vzdycky je spustim kdyz jsem spokojena a to se pak nasi nestaci divit! Zvesela si prcam do plinky a dosiroka se usmivam na okolni svet! Jsem na sebe pysna, jsem si jista ze tolik za sebou a s takovym stastnym usmevem /a taky zapachem/ by oni nedokazali!

Prisla jsem na to, jak maminku obmekcit. Kdyz placu, uz mam na ocickach opravdove slzicky a to by mi pak mama prinesla modre z nebe! Hned toho zneuzivam a nechavam se nosit po byte, musim si prece to nase bydlo do detailu prohlednout!

Z hlediska zvukovych efektu jsem se fakt vypracovala. Obcas vydam tahly neartikulovany a neopakovatelny zvuk a pak hned zmlknu a posloucham odkud to prichazi!!!

Ted 28.10. jdeme k panu doktorovi a dostanu dva pichance, tak na me prosim myslete! No uvidime jak se mu za tu bolest pomstim, zkusim ho pro zmenu pokakat, ted mam to kakani obzvlast smradlave a nevypratelne!!!

Mejte se a zlobeni zdar!!!
Vase kamoska Eden a maminka Dita

PS. Jirinko, diky za komplimenty! S tim digitalnim fotoaparatem je to super napad, fotky nemusis nijak upravovat a muzes je posilat treba kazdy den ;)))!

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.02 17:52

Ahoj Ivco,
To vis ze to v klidu zvladnes, kdyby to bylo zas tak strasny, zadne deti by se nerodily! Moc Ti drzime palecky a tesime se tady na Tebe a Tvojeho mrnouska!
Dita a Eden

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 21.10.02 19:57

Ahojky ještě jednou tenhle týden!!

Dneska jsem byl v poradně na kontrole v 6 nedělích (tedy až ve středu mi bude přesně 6 týdnů). Byl jsem pochválený, jaký jsem hodný a pěkný miminko, jen maminka dostala vynadáno, že prý přibírám moc rychle, ale ona za to nemůže, ne? to já mám přeci pořád hlad…mám přesně 4kg a paní doktorka o mě dokonce prohlásila, že jsem docela „při těle“. To nevím, jak si to může myslet, když mám na tuhle váhu 57cm!!

Mamka už mi probrala nějaký věci, který už mi nejsou a je jich skoro plná igelitka! Takže je vidět, jak rostu. Do šířky by mi ty věcičky ještě byly, ale na dýlku ne, když natáhnu nohy, tak už jsem v nich byl pěkně našponovanej a nemohl jsem pořádně kopat kvůli prdíkům :o)).

Paní doktorka nám napsala další kapičky Sab Simplex, ale řekla, že jich nemám zneužívat a tak jsem dneska žádný nedostal :o(, ale usnul jsem hned…tak třeba to není těma kapičkama??? Naučil jsem se zvedat nožičky hodně vysoko a třepat s nima ve vzduchu, tak možná ty prdíky vyháním sám. aní doktorka mi řekla, že prej jsem hodně živé a pohyblivé miminko :o)), ale to já vím přece i bez jejího komentáře, nééé???

Ve čtvrtek jsem objednaný na preventivní ultrazvuk ledvin, naše doktorka tam posílá všechny mimina…tak mě zas budou někde svlíkat a mě se to zas nebude líbit. I když na ultrazvuku kyčlí jsem ani nedutal. Musím být hlavně napapanej, pak je mi to jedno :o))).

Tak se mějte krásně lumpové a lumpačky!!!

Šimon 6týdnů s mamčou Martinou

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.02 23:17

Ahoj Simo,
Z te Tvoji pani doktorky si nic nedelej, pekne keca, to ja jsem ve dvou mesicich mela 4,270kg a 53cm a nikdo si nedovolil mi naznacit, ze by se ze me klubala budouci tezka vaha!!!
Pozdravuj mamku!
Tvoje kamoska Eden

 
Evca5
Povídálka 45 příspěvků 21.10.02 23:45

Zdravím mimísky i jejich maminky

Já sice ještě nejsem narozený miminko (čeká nás to zhruba za 4 týdny) ale i tak bych se vás chtěl na něco zeptat. Mamka by se jinak ptala jinde, jenže u Naivního káčátka už se snad všechny mimča vyklubala. Tedy můj dotaz směřuju hlavně k těm pražským pisatelům:)) Nevíte tedy náhodou někdo jestli v některých pražských novinách vychází článek o nově narozených miminech? Můj bratříček se narodil v Ústí n. L. a tam v Ústeckém deníku mají rubriku „Dobrý den na Ústecku“, kde píší kdy a jakým maminkám se právě narodila miminka a navíc tam uvádějí i váhu a cm. Mamina neví jestli něco takového vychází i v Praze a proto by se vás chtěla zeptat. To víte, taky bych chtěl mít takový záznam:)) Jinak se už taky moc těším až se vyklubu na svět a budu provádět ty samé lumpárny jako vy.

Ahoj (pravděpodobně) Davídek a mamča Evča

 
Evka1
Povídálka 15 příspěvků 22.10.02 08:17

Nazdar kámo,

Že jsi při těle? Mně teda říkaj, že mi asi chutná, protože jsem měl taky v šesti týdnech 57 cm a 5 a půl kila. A ty kapičky mi teda nijak nezabíraj, teda alespoň máma to nezpozorovala, tak nevim. Zkoušíme to teda bez nich a je to stejný. Proč je jíst zbytečně, ne??

Štěpán a m. Evka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.02 17:32

Ahoj Šimůnku,

vůbec nejsi při těle - nebo já jsem byla tlusťoška - v 6 týdnech jsem měla 4,61 kg a 53 cm. Náhodou krásně rosteš, chlapíku! :-)))

Pa, kámoška Viktorka s mamkou Bublinou

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.02 19:58

Ahoj kluci a holky,

Moc vás všechny zdravím, už jsem se na vás těšila.

Já už mám dnes 17dnů a byla jsem v poradně na kontrole. Mám moc ráda, když mě někdo chválí a vykládá mi, jak jsem pěkná. Tak jsem na paní doktorku a sestřičku dělala ty nejhezčí ksichtíky a vůbec jsme nebrečela. Tak mě chválily a říkaly, že vypadám moc spokojeně. No, nakonec jsem jim to tam aspoň trošku počůrala, ale oni se vůbec nezlobily. Mamince a tatínkovi řekly, že jsem přibrala 0,5kg (už mám 3,45kg) a vyrostla o 2cm (takže mám 51cm). Byli z toho úplně na větvi a hned to volali babičkám. Taky jsem dostala kapičky na prdíky a vitamíny, ale jestli si rodiče myslí, že s večerním řvaním je konec, tak to se teda mýlí.

Taky jsem byla o víkendu na první procházce (před tím mě vždycky jenom šoupli k otevřenýmu oknu nebo na balkon ? tak mě odbývali, to koukáte, co??). Jenže na procházce jsem jim nemohla nic znečistit a to mě pěkně štvalo. Blinknutí na svetříček i obě čepičky mě teda neuspokojilo. Tak aspoň tatínek najel kočárkem do psích hovínek, tak jsme pěkně smrděli a to se mi moc líbilo.

Babička už mi musela ušít druhou zavinovačku, protže tu první jsem jim už několikrát poblinkala, počůrala a jednou se mi povedlo tak hezky prokakat až do té zavinovačky, že už se tatínek bál, že se do mě dají blechy. Tak mám ode dneška tu novou a zrovna přemýšlím, jak s ní zatočím.

Tak se mějte moc krásně. Ať vás netrápí prdíky a ať máte pořád plná bříška.

To vám přeje vaše kámoška Sára (2týdny +3dny)

P.S. Maminka Andrea pozdravuje ostatní maminky od andělíčků s rohama.

 
Milada01
Kecalka 174 příspěvků 22.10.02 21:10

Ahoj všechny lumpice a všichni lumpíci,
Tak konečně jsme se s mamkou prokousali Vašimi komentáři.
No Vy teda řádíte!!! Já tentokrát nemám ani co připojit. V čůrání a kakání žádné nové kousky.
Směju se taky dost často, hlavně na mámu a tátu a taky na hrající kolotoč. Ten mě naši vždy natočí, když chtějí, abych byl hodný, ale pak musí běhat a natáčet pořád, jelikož jinak začnu brečet.

Viktorko, mamka moc děkuje za tip na plenky Babylove. Už se na ně také dívala v DM drogerii, ale jelikož jsou mi velké MIDI od Fixies i Pampers a pí. prodavačka jí řekla, že jsou podobné jako Pampersky, tak se je už neodvážila koupit. Už máme doma tři balíky velikosti MIDI a já se stejně musím tísnit v MINI. Zkoušeli jste i nějakou jinou značku? Nebo že by byly ty Babylove opravdu o něco menší? Mamka už byla pěkně naštvaná a chtěla to už někam napsat, když má být velikost MIDI od 4 kil a já mám skoro šest a jsou mi obrovité. Nenašla však čas najít stránky těchto firem, takže ji to přešlo. Teď nastane další kolo až vypotřebujeme tenhle balík (pokud se mi nezačnou gumičky zařezávat tak, že bych řval).

Přesně ani nevíme, kolik vážím, jelikož máme měsíční pauzu mezi návštěvou poradny. Tak na to šla maminka moc chytře. Nejdřív se na osobní váze zvážila sama a pak se mnou. Výsledek ? mám asi necelých šest kilo. Ale co si budem povídat, v tomhle věku jsou důležité i gramy, že?!!

Už si pěkně umím cucat palec a dudana stále nedostanu. V sobotu jdeme na Vítání občánků, už jste to někdo absolvovali? Pak Vám napíšu, co jsem tam prováděl. Jestli si někdo myslí, že tam vydržím být hodný a poslouchat, tak to je na omylu . . .

Mějte se moc fajn a pozdravujte mamky!!!

Adámek (2měsíce a 3dny).

 
Barcaz
Kecalka 108 příspěvků 22.10.02 23:04

Ahoj všichni,
zdravím jen tak narychlo., máme s mámou málo času. V neděli jsem oslavil narozeniny - 2 měsíce a naděliljsem si dárek - už se opírám o ručičky a paní doktorka řekla, že už se snažím naučit lézt, taky si už snažím sedat, takže se máma chytala za hlavu, protože co budu vyvádět za měsíc, když už teď takhle cvičím… JInak pořád prdíkuju, počůrávám dupačky a body a zavinovačky, a taky jukám na hrající kolotoč. Ale už musím jít, zkusím příště napsat něco víc. Kryštof s mámou Barčou

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.02 14:32

Ahoj Adámku,

nám Babylove MIDI skoro sedí (tedy, jsou kapku větší, ale určitě z nich nevypadávám :))), a to mám 54 cm a 5,17 kg (údaje z minulého týdne, hihi).

Měj se krásně,
Viktorka s Bublinou

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 23.10.02 15:04

Ahoj Jíro,
já jsem jedna teta, kterou Tvoje mamka moc potěšila povídáním o tom, jak jsi se narodil. A protože chceme, aby se naše mimčo narodilo tam kde Ty, docela by nás zajímalo něco málo o pánech doktorech, kteří se o Tvou maminku starali. My tam za nimi jdeme zítra na ultrazvuk, tak kdybys měl chvíli čas, zeptej se, prosím, Tvojí mamky, kteří Ti doktůrkové (nebo paní doktorky) byli podle ní nejlepší.
Tak děkujeme a mějte se s mamkou oba moc pěkně.
Ahoj teta Esterka 30.t.

 
Milada01
Kecalka 174 příspěvků 23.10.02 16:02

Díky moc za informaci, máma říkala, že jdem do toho. Teda nejprve prý koupí na zkoušku dvě, protože prodávají i balíček po dvou. Pak Ti řeknu, jak jsme dopadli.
Ahoj Adámek (5,??kg, 59cm)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.02 11:38

Ahoj Esterko,

pokud vím, Jiřinka rodila v Motole, stejně jako já. Za normálních okolností si porodníka vybrat nemůžeš, ani já jsem si nevybírala - ale asi je to tam jedno, všichni při porodu byli naprosto úžasní, takže věřím, že i ty budeš mít štěstí :)
Hezký zbytek těhotenství a těšíme se, až se přidáš k nám do klubu :)

Ahoj, Bublina s Viktorkou (2,5 měsíce)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.02 11:40

Jiřinko,

v Kodak Express v Tescu Letnany a v Europarku v Hostivaři umí z normálních filmů vypálit CD. V Tescu dokonce zdarma, pokud si necháš udělat fotky 2×, jinak to stojí 89 Kč za 1 film.

Pa, Bublina

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.02 15:33

Ahoj Esterko,
co se týká doktorů v Motole, osobně jsem se během pobytu v porodnici setkala se čtyřmi. U porodu jsem měla pí doktorku Holdšvendovou, je to taková mladá brýlatá ohromně sympatická a milá snad ani ne paní doktorka. Pak na oddělení ještě chodila jiná mladá, taková dlouhovlasá tmavovlasá a taky velmi příjemná doktorka. Dále jsem měla u příjmu doktora Vlka, to byl mladý kluk okolo třicítky. Osobně mi moc příjemný nebyl, ale to bylo tím, že byl podobný jednomu mýmu kolegovi kterýho moc nemusím, ale jiná mamina kterou rodil si ho taky pochvalovala. A pak při velké vizitě tam prošel takový starší fousatý doktor, který taky vypadal příjemně. Jelikož jsem rodila předčasně a neprošla jsem tam ani jednou poradnou tak nemůžu radit jak to chodí tam. Kdybych si mohla vybrat tak si vyberu jednu z těch mladých doktorek, jejich přístup je fakt perfektní.
Snad jsem Ti aspoň trochu pomohla.
Ahoj Jiřina (Jíra spinká).

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.02 19:05

Ahoj kamarádi a kamarádky!!! Hlásím se do vaší party!!! Jmenuju se Patrik,a jsem od maminky Monči a jsme z Brna. Musím se vám taky pochlubit,co umím-blinkání mi moc nejde,zato si při přebalování umím načurat do oka a asi i do pusinky,heč!!! Mamka je ze mě vždycky zděšená,co dalšího jí připravím,ale já ji mám celkem rád,to víte,mlíko mi dá,i když jen z flašky.Ona se fakt snažila kojit,já jí i pomáhal,ale fakt tam nic moc nebylo,a já pořád plakal hlady,tak to řešíme takhle a je to taky fajn.Už mám něco přes měsíc,60 cm a něco přes 5 kilo,a papal bych pořád,je to mooooc príma!!! Taky si u toho chrochtám,a lapám po flašce jako kapřík a rodiče se tomu moc smějou-nevím proč,mě taky jejich stolovací návyky přijdou k smíchu(papají z takových placek a drží u toho nějaký klacíky,ale nespapají je,pořád je z té pusy vyndávají…jsou fakt divní,ne? ). Paní doktorka při kontrole mamce řekla,že jsem moc malej(!)na to,abych naráz spapal 150ml mlíčka a chtěl ještě,tak mě prý tolik nemá dávat,ale ona je hodná,a ví,že mám fakt hlad,tak mě nechá spapat,kolik chci… Tak papapa,jdu zase papat!!!! Pátriček a mamka Monča,Brno.

Vložit nový komentář