Z deníčku malého Vrabčáka - 50.týden

Rodičovství

Tak vás vítám v jubilejním padesátém deníčku! Hlavně v něm musím nahlásit, že samokrůčky trénuju i nadále. Dost často jeden dva sám udělám, prostě se pustím do prostoru a kousílínek ujdu, než si kleknu na kolínka. Na pořádný marš se vydávám pořád jen za mámina doprovodu na šňůře :o)) Jinak ale ťapu s čímkoliv s tatrovkou, s kyblíkem, s bubínkem, se židlí ...

Minulý týden jsem každý odpoledne chodil k babičce a tetě (a taky k dědovi samosebou). Moc se mi tam líbilo. Mohl jsem být pořád nahatej, starali se o mě jak o vlastního, hehe, a mamka mohla doma odpočívat. Ale neustále se mi musel někdo věnovat, o to jsem se postaral, nejlépe mě vodit za ručičky a všechno mi ukazovat a já jsem byl hodný a o všechno jsem se hrozně zajímal. Tak třeba když děda vrtal vrtačkou, tak jsem ho fascinovaně pozoroval a napodoboval ten zvuk pusinkou. A když babička plela záhon, tak jsem jí tam naťapal bosou nožičkou, hihi. Taky jsem si vlastnoručně utrhnul maličký rajčátko a pak ho vlastnopusinkově spapal. Teta mě vzala za taťkou do hospody, a protože tam zrovna bylo prázdno, tak jsme šli za ním přímo dovnitř a táta se mnou v ruce čepoval pívo a já mu pomáhal. A pak jsem odpoledne spinkal v tetině posteli a zlobil jsem jen trošičku a pak byl zase hodnej a veselej kluk.
Když pak za mnou přišla máma, tak jsem jí samou radostí oslintal a kousnul do ucha, pak jsem se ještě vyčůral na spacák a vyčvachtal se v tom. Teta když mě krmila, tak zapomněla zbytek jogurtu na trávě na zemi. Mamka do něj koukala a zjistila, že do něj nalezli broučkové a že už ho tedy papat nebudu. Takže jsem k němu přilezl a vykydnul ho do nočníku, aby bylo jasno, že už je to fuj, hihi.

Zjistil jsem, že i máma má hračky. Spoustu plyšáků, který budou jednou pro mě, ale ještě k nim nesmím, protože jim koušu chlupy. A pak má dřevěný hračky a ty už mi půjčuje. Tak nejdřív pejska na kolečkách a na šňůrce, chvilku jsme ho spolu tahali po zemi, jenže pořád se kácel a pak jsem na něj šlápnul a ulomilo se mu ouško, tak už je zase uklizený. Pak máme prima dřevěnou ovečku, která ťape po nakloněným prkýnku a to se mi moc líbí, hejkám u toho a křičím „be!“. A pak mi mamka dala (tedy ona říká, že půjčila) maličký dřevěný zvířátka na kolečkách, který mám moc rád a usilovně je oslintávám. Nejvíc ze všeho se mi líbí žirafka a pak malý červík, který vylezl z jablíčka, toho mám v ručičce pořád a někdy s ním i spinkám. Jednou jsem červíka hodil do nočníku, protože vypadá trošku jako moje hovínko, ale neprošlo to a kakat jsem musel sám. Pak jsem pro změnu do čůránek hodil krokodýlka, krokodýl přece žije v bažinách a močálech, tak jsem mu to chtěl umožnit, hehe.

Do nočníku stále kakám jak kdy, většinou vyrobím obrovskou hromadu hned ráno (když se mi podaří včas mamku vykopat z postele), pak někdy ještě dopoledne, ale to taky někdy cvičně pustím do plínky. Jenže máma i přes rýmu má čich jako stopařský pes, takže mě i na dálku odhalí a jde mě hned přebalit - to je vám pak sranda, když mi utírá zadeček a já si do toho šahám ručičkama nebo jí zdrhám!
Když sedím na nočníku, tak se snažím do něj propašovat co nejvíc hraček. Mamka mě sice hlídá, ale neuhlídá :o)) Takže se mě snaží zabavit jak to jde a cpe mi do ruky větší hračky, ale někdy i ty si tam propašuju, viz třeba ten krokodýlek. Mamka vymýšlí různý blbiny, tak třeba mi jezdí autíčkem po bříšku a zádech a zpívá k tomu: „Jede jede autíčko, jede jede na bříško, jede jede - paráda - jede jede na záda“ no a přitom mi autíčkem masíruje bříško a záda a to se můžu uchechtat.

Někdy už docela poslechnu, co mamka chce. Tak třeba když řekne: kde je opička, přines opičku, tak já vím, že ta malá plyšová opička s magnetkama v tlapičkách je připlácnutá na mrazáku, tak se zářivě usměju, dojdu k opičce a přinesu jí mamce. Ale když mi máma říka, ať nechám ten koš na pokoji, tak to já najednou nějak neslyším :o)

Už jsem zase několik dní spinkal normálně. Mamka to moje zlobení prokoukla, já se totiž budím jen když není tatínek doma, protože čekám, až přijde z práce a číhám na něj. Takže včera jsem vzorně spinkal až do 5 hodin do mlíka a pak ještě do půl osmé. Když táta není doma, tak se každou chvíli budím, protože se bojím, že ho propásnu, tak.
Teď je tatínek doma, takže mě večer uspává. Po koupání si mě vezme do postele, dá mi mlíčko a když hezky usnu, tak mě přendá do postýlky (pozn. mamky - nevím, kdo koho uspává, včera bylo dlouho ticho, tak jsem se na ně šla podívat - to byl pohled pro bohy, oba chrněli, malej s flaškou v puse a velkej ji ze spaní držel :o)))
Přes den se před spaním taky musím většinou upít. Mamka mi dá čajík, já se přicucnu a saju a saju dokud neusnu, pak mě teprve přendá do postýlky nebo ohrádky. Jednou už jsem byl tak ospinkaný, že jsem si sám vzal lahev a vylezl na gauč a mamka jen přišla a přidržela mi to.

Taky jsme byli s mamkou na návštěvě u mojeho kámoše - budoucího spolužáka, a tam se mi tedy moc líbilo. Má spoustu krásných hraček, úplně jinačích než já, tak jsme je společně oslintávali. On je prima rošťák, za tu dobu, co jsme tam byli, asi šestkrát hrábnul do květináče a vysypal hlínu na zem a jeho mamka musela pokaždé luxovat, chichi. A dostali jsme zmrzku a mamka kafe a příště zase přijdou na návštěvu oni k nám.
Ještě mě naši vzali do obchodu s hračkama, aby už mi koupili něco k narozkám. Tam jsem vejskal a hejkal jak smyslů zbavený, protože se mi líbilo úplně všechno. Mamka mi vždycky dala něco do ruky a čekala, co já na to. Tak doufám, že nakonec vybrali dobře, protože mě fikaně taťka odnesl ven a máma to šla zaplatit :o)

Díky Johančině mamince máme zase naskenovaných pár fotek, takže se můžete kouknout do našeho albíčka. Taky jsme zkoukli vaše narozeninové fotky. Teda ty dorty, mňam, jeden krásnější než druhý, tak už se moc těším, až se budu patlat v tom svém. A Vojtíšku, máš úplně stejnou tatrovku jako já. Taky s ní tak lítáš po bytě? Já ji mám moc rád, teď třeba si do ní naložím hračky a jedu do kuchyně, kde je strkám do šuplíku :o) Ten tvůj houpací koník je taky moc prima, ten by se mi taky líbil. Mohla by tvoje mamka poradit, kde se dá koupit?

Leničce posílám pusinku k narozeninám, hlavně ať už tě ten ošklivý ekzém netrápí, a Johance jednu štípanou k svátku (víš o tom, že moje mamka má ze křtin taky jméno Johanka?) A pak už jsme na řadě my s Lucinkou, jupííí :o))

Tak papa, váš Jíra, za 14 dní rok

Ahoj od mamky,
tak sem zase rošťáčkovi vlezu. Rýma už je naštěstí pryč, tak je mi zase dobře. V sobotu mi ještě bylo na umření, ale v neděli jsem se vzbudila a jak když mávne kouzelným proutkem a je to zase fajn, tak hurá.

Dnes jsem byla s Drobečkem na kontrole - nic zajímavého, snad jen že jsem Dr. cvičně požádala, ať zkusí kouknout na UZ na pohlaví. No nepoznala nic, loni jsem to asi blbě pochopila, protože když říkala, že nevidí nic, tak opravdu neviděla NIC, prostě to nepoznala a já si z toho udělala, že je to holka. Sama téměř doslovně řekla, že jedině kdyby na ni ten pinďour přímo mával, tak by si ho všimla :o))) Takže budu věřit Dr. Břešťákovi z Gennetu a fakt to ta Drobinka asi bude :o))
Jinak ve 24.týdnu mám +2kg, z čehož mimi už má skoro 3/4 kg a minimálně kilo mám v prsou. Tak ten zbytek asi musel někde ubejt, ne? Možná se mi spotřeboval tuk z pneumatiky na břiše :o) Takže jestli za 14 dní přiberu další kilo, tak rok po porodu budu na výchozí váze z před Jírova těhotenství, ale k tomu šestiměsíční pupík! Jak jste vy na tom s váhou rok po porodu?

Ještě jsem chtěla poznamenat, jak jsou ty děcka každý jiný. My máme v okolí další 3 chlapečky, kteří jsou s Jírou narozeni všichni během jednoho týdne. Tak ten největší a nejtěžší si teď teprve stoupá, druhý největší už stojí i bez držení, ale nechodí, Jíra slušně ťape s oporou a ten čtvrtý (nejdrobnější) cipísek už chodí na procházky bez kočáru, když jsem viděla, jak si to vykračuje po ulici, tak jsem nevěřila vlastním očím.

Zkoušela jsem kaši krupicajdu dle Romčina návodu, ale nějak se mi to nezdá. Opravdu 3 lžíce krupičky na 200 ml vody? Mně to za minutu tak strašně zhoustlo, že jsem div nezlomila lžíci a vařit to 10 min. nepřipadlo v úvahu. Nemají to spíš být 3 lžičky? I v návodu píšou na 1/2 litru 3 lžíce. 1 lžička cukru taky nestačila, nemělo to vůbec chuť. Tak to zkusím znova a napíšu, k jakému poměru jsem dospěla já.
Každopádně efekt na Jírovo spaní nulový - začala jsem kaši dávat před koupáním a pak ještě před spaním láhev sunaru. Bez kaše spal Jíra úplně stejně jako s ní (tj. do 3-5 h. do rána, kdy musí mít láhev mlíka). Tak nevím, jestli ji zase neodbourat, ať ho zbytečně nevykrmuju

Tak to by snad bylo vše, mějte se príma a příště ještě v týdenním intervalu.
Pa Jiřina s Drobinkou 24 tt

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 22.08.03 03:08

Ahojky vrabčata,
tak jsem na skok zpátky mezi vámi, babičky mne zachovaly naštěstí při životě, i když moc pokroků jsem s nimi neudělala, chození si schovávám vždy jen pro mámu a teď konečně i pro taťku. Ten den, co jsem byla po dlouhé době konečně doma, jsem procapkala mezi nábytkem a hračkama. Víte, že jsem zapomněla, kolik toho mám. A všechno jsem musela znovu prohlídnout a ozkoušet - dokonce i ta stará chrastítka a kousátka - ale je to dobrý, všechny hračky fungujou jako dřív. Dokonce jsem k svátku dostala jednu skvělou novou starou hračku - tedy bude skvělá do té doby, než přijdu na to, jak mě podváději - dostala jsem vlastní klávesnici k počítači, takže už budu moci psát vše sama a nečekat na máminy prstíky - jestli ji ovšem máma potvora někdy připojí. Ale mačkat prstíkama písmenka je prostě žúžo. No ještě k tomu získat takovou tu krabici s tím rozčilujícím tlačítkem, co ho máma soustavně přelepuje, a taky tu televizi, co na ní koukám na Eden v mořským světě, Viki, jak chroupá rohlík a mně nedá, malého Vojtíška, jak hajá pod letadlem, Jíru, co na mě juká z koše a spoustu dalších kámošu a jejich radovánek a pak budu skoro spokojená. :-)
Taťka mě viděl zase až po 14ti dnech a celý den byl ze mě paf, protože po všech babičkovských lamentacích o mé nezvladatelnosti jsem mu předvedla svůj andílkovský den, kdy si radostně hraju sama, přijdu se na dvě minutky pomuchlovat a pak zas hurá za dalšíma hračkama. Jen jsme trošku zazmatkovali s uspáváním, já si na chalupě zvykla na pravidelné úspávací vyjížďky do takzvaného Údolí smrti, což je mírný dolík na lesní cestě cca 200 metrů od chalupy, kde jsem pravidelně umírala. No a doma nic takového nebylo, nakonec to skončilo drcáním kočárku přes práh - akorát to musel táta vydržet těch 200 metrů tam a zase zpátky. :-)
Jinak svátek jsem zatím neslavila, prý až s babičkou a dědou ve Zlíně, ale já je nikdy neviděla a tak ještě nevím, jestli se jim budu líbit a hlavně, jestli se oni budou líbit mně. Nejsem žádný pokrytec, abych se usmívala na každého bubáka, takže si pište, že jestli to budou strašidla, tak jim to hezky od plic vytmavím.
Taky jsem už osmizubec - 4 horní+4 dolní řezáky, ale když se chechtám, tak se mi prý opalují i stoličky a jsou pod kůžičkou krásně vidět, zatím už tři měsíce čouhá jen kousilínek čtyřky. Spodní jedničky mám neustále šíleně nakřivo, tak na každého Edenovsky vystrkuju bradu, aby viděli, jaká je to psina. Občas k tomu i nakřením nos, a to pak nevíte, zda se smát nebo bát.
Máma mi občas při přebalování zasahuje do mých bleskurychlých úprků poprdáváním pusou na bříško, ten zvuk se mi zalíbil, tak jsem se ho naučila, akorát než se povede, musím několikrát zatrénovat, takže otvírám pusu naprázdno a onehdá mi tam přistála lžička s jogurtem (babička myslela, že mám hlad). No problém byl v tom, že jsem si tak pokazila renomé absolutní papací slušňačky, neb se mi to prdískování právě zdařilo - no aspoň si jogurt užil výletu.
Taky jsem zjistila, že mi to sluší a že máma vypadá v zrcadle stejně blbě jako v reálu. Takže pro ty, co to ještě nevědí, to mimino v zrcadle jste vy. Já tím taky zjistila, že kromě špinavých kolen mám taky na břiše zmenšeninu mámina pupíku. Ale vůbec to není taková sranda strkat si do něj neostříhaný prstík, jako když se trefím do mámina. Ale jinak mám na tváři všechno, co tam patří - oči, tváře, pusu, nos jsem zatím netrefila - možná bych měla přestat pít ten Sunar.
K repertoáru oblíbených tanců - kolenového houpáku, twistu a bambu a břišních tanců - jsem přidala ještě třasák a dupák.
No a bžunda největší, objevila jsem krásný pohyb hlavou (tedy pomáhám si zatím i půlkou těla), vyjadřující prý „Áno“. No a tak teď trávím dny hádáním se s rodinou: když máma řekne: Johanko pocem, tak na ní vehementně vrtím hlavou, že nenene. A na jejich nenene už bravurně kývám hlavou, jako že se pletou, že ano ano ano, div si hlavu nevykývám. Ale potají se snažím být hodná holka, takže přes veškeré vrtění nenene stejně přilezu a díky tomu vehementnímu kývání nemám čas ty nenene věci dělat. Budu to muset dopilovat.
Tak koho tu máme narozeninkového: no ročáček tento týden žádný, jen Kačence bude jestli se nepletu 15 - to už je skoro na občanku, však taky už je to velká baba :-). Tomáško bude mít předpremiéru a Kubík kulatiny - takže si užijte alespoň malinko a těšte se, za chvíli ta sláva přijde.
Mějte se krásně, však já se vrátím a všechno vám vyzvoním. (Možná i zdrbnu Leničku a Lucinku)
Johanka

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 22.08.03 03:13

Jířo, znáš mé zmatky, takže jsi správně určila, že lžičky nikoli lžíce - dávkuju to tou malou, kterou pak krmím a nedošlo mi to. A cukr dávám odměrkou, ale ta jedna lžička by mohla stačit - nám tedy většinou ano. Vzniklá konzistence by měla mít už výslednou hustotu - sunar to už nezahustí ani nezředí. Ale vliv kaše na uspávání je asi spíš mýtus, pamatuji období, kdy jsem dávala jen studený sunar, protože ta noční plínková dělostřelba, která po kaši (teplé i studené) následovala, musela budit všechny sousedy - Johanku to tedy budilo rozhodně. Teď už to zvládáme, ale má-li Johanka jakékoli problémy, je jedno, co předtím dostala k večeří. A už jsem psala, že si poslední dobou Johanka taky začala vynucovat kolem třetí ráno něco malého k snědku - většinou stačí Sunar.
Jako prodlužovadlo spánku fungovala rýžová kaše asi do devátého měsíce. Teď už je jedno, co večeří a zda-li vůbec (i to se přihodilo), spí podle únavy, zubů a zážitků. Kaši jako jídlo navrch dávám spíše proto, že Johanka 3× do týdne jí během dne vše, chutná jí, ale od všeho jen půl (kromě jogurtu - toho může na kila) a když k večeru nezačnu vykrmovat, tak za týden je jak lunt a koukaj jí žebra. (Podobně, jako budou koukat tobě, jestli tě bude Drobinka nadále takhle vyjídat :-), ty budeš ale hubená maminka, už žloutnu závistí)
No a na závěr mám podobný zážitek jako ty z té hospůdky s dětskou zahrádkou na chalupě. Kluk o dva měsíce mladší běhá jak čamrda, pije sám z půllitru (neděste se - vodu), Jiřinka o 14 dní mladší dost slušně ťape - mnohem jistěji než Johanka, ale s držením nezvládá všechny Johančiný šplhy a výstupy - asi má holt níže položené těžiště :-). No a aby to Johance nebylo líto, tak tam zavítal cizák o dva měsíce starší, který neopustil kočár, prý že kdyby při lezení upadl, měl by silniční lišej :-)

A na úplný závěr, měli jsme se Zuzkou a Stáňou takový nápad ohledně pražského srazíku - ať se holky taky rozepíšou a vyjádřete se.
Tak se mějte, já se zatím jedu srážet do Zlína, už se těším na Áju i Evu a jejich batolky, oběma jim po příjezdu zavolám - asi až v sobotu, abych věděla, co je pro nás naplánováno.
Ahoj, Romana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 22.08.03 03:17

A ještě jeden vzkazík: Dito, ihned po návratu napiš, že jste ten uragán u vás přežili, že dům je stále na původním místě a vcelku a že oblíbené stromy taky vydržely. Stále jsem z toho, co tu ukazovali v TV, nesvá. Kam se hrabal letecký den u Stáni.
 R.

 
Aja99
Kecalka 208 příspěvků 23.08.03 22:14

Ahóój všici,

gratulujeme všem chodícím, Adámkovi k lezení,dodatečně vítáme Leničku mezi ročáčkama (zapomněli jsme si tě dopsat do seznámku-tak doufáme,že sis oslavu krásně užila…) a přejeme vše nej…všem oslavencům tohoto týdne!!

Tak si představte,že mamka si v „chytré“ knížce přečetla,že batolátka nejčastěji brečí kvůli frustraci-když jim něco nejde,když něco nesmí nebo ze strachu ze samoty-a prej neví kdo je více frustrovaný,jestli ona nebo já..pche!měla by být ráda,že se vyvíjím zcela normálně..a když není schopná se naučit naši miminkovštinu,jak jinak ji mám říct,že mám nějaký problém-prásknu sebou na zem a ječím…(nejčastěji když skončí reklama v TV nebo když někdo zavře dveře a navíc asi co 10 minut si Ondra vzpomene,že ho „bolí“ zuby-tlačí se stoličky…pozn­.mamky)

Lidičky,taky jste zjistili,že v záchodě je vodička? To je nádhera-včera jsem si tam šplouchal ručičky docela dlouho než přiběhla mamka a odtáhla mě do koupelny a znovu(!!!) mi ručičky umyla-tentokrát v umyvadle..ale to mi samozřejmě nevadilo,s vodičkou bych si dokázal hrát třeba celý den..
Jinak předevčírem jsem dostal nové autíčko (když jsou tam baterky,tak jezdí a bliká a hraje…to se líbí hlavně taťkovi-já se ho docela bojím..takže je zatím bez baterek)-jsou v něm otvory,kam se hází různé tvary..však to asi znáte…po dvoudenním „intenzivním tréninku“ umím vhodit do správné dírky váleček a někdy se mi povede i kostička..ostatní tvary zvládám jen,když je částečně zasune mamka-já je vyndám a zkouším je tam hodit sám..ale stejně nejlepší je strkat věcičky do otvůrku ve videu-tam se toho vleze…

A taky máme jeden „tip“ na uspávání..dnes jsem „vytuhl“ mamči na rameni,když vysávala(stále vysávám s Ondrou v náručí-vysavače se už sice nebojí,ale když ho pustím na zem,okamžitě peláší k zásuvce,ve které je vysavač zapnutý..pozn­.mamky)

Eden,moc se těšíme na zážitky z hotelu-určitě se brzo ozvi…(doufáme,že jste v pořádku!)

Johanko,moc ti závidím výlet do Zlína a hlavně setkání s Lucinkou a Leničkou..snažil jsem se ukecat mamku,abychom tam taky zajeli,ale nepovedlo se..snad příště..jéje,set­kání hned se třemi kráskami,to by bylo něco!(vážně jsem o výletu do Zlína uvažovala,ale bohužel,autíčko ani taťka-řidič momentálně není k dispozici a s ukňouraným Ondrou si vlakem tak daleko zatím netroufám…blbé zuby!!!,pozn.mamky)

Tož to je od nás zatím vše..papa Ondrášek (13 měs.) a mamka Andrea

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 23.08.03 22:31

Ahoj holky a kluci,

nejdřív musím zvolat hip hip hurá, že i Davídek a Ondra mají albíčka - vy jste sakra pěkní kluci, je vidět, že loni se rodili samí bezva kandidáti na ženichy! :))) Jíru taky nemůžu vynechat - ty lumpíku, na těch fotkách je vidět, že mamka si s těmi tvými lotrovinami ani trochu nevymýšlí… ale umíš být i slaďoučký chlapeček - koťátko s koťátkem je proste jednička :).

Opožděně taky blahopřejeme Johance k svátku, který jsme s mamkou ve čtvrtek prošvihly, ale snad to ještě napravíme, zvlášť když je Johanka po návratu z chalupy v andílkovské náladě… takže všechno nej nej a závist veliká, jelikož já mám svátek až v březnu :(.

Aby mi to ale nebylo tolik líto, konečně dneska proběhla ta dlouho slibovaná rodinná maxioslava mých narozenin. Chichi, ještě se k tomu připojil bratránek, který měl na svém dortu o 2 svíčky víc, a tak to byl mejdan víc než pořádný. Sjelo se pár nepodstatných dospělých a pořádná hromada dětí, takže babiččina zahrada doznala dost velké úhony :))). Tentokrát jsem se ani nespálila o svíčku a navíc snědla kus dortu pěkně lžičkou, takže odpadlo pooslavové koupání :). Seznam dárků ani vypisovat nebudu, protože by se mi asi objevilo „přečíst zbytek…“, ale jeden stojí za zmínku - mám oooopravdické tričko Harley Davidson, a tak jakmile do něj dorostu (prý napřesrok), můžu s tátou jezdit na té blýskavé hlučné potvoře, co bydlí u nás v garáži, jupííí! Fotodokumentaci z podařené taškařice přidá mamka do albíčka hned, jak se k tomu dokope ;).

Ještě jen dva maxidojmy - pilně jsem asistovala u grilování takových velkých ptáků (prý to byly krůty), až jsem strčila ručičku do takové báááječně oranžové omáčky, kterou je mazali (no, byli pěkně opálený, tak jsem chtěla ten jejich recept vyzkoušet taky). A dojem číslo dvě: začalo mi chutnat pivo (mamka nadávala), takže se hlásím do zdejšího podklubu pivomilů :).

K roku samozřejmě patří i nezbytná prohlídka u doktorky, která tentokrát proběhla v naprosté pohodě, protože hned na začátku se mi podařilo strhnout ten stupidní plakát od Nestlé o tom, co bych měla v roce umět (mamka mi s tichým souhlasem trochu vynadala :), a pak samostatně vylézt na váhu, protože jsem sama byla zvědavá, jak jsem na tom (to víte, ženský ;). Takže váha 9,92 kg a po změření - poprvé ve stoje - 78 cm. Pak mi paní doktorka půjčila stetoskop a poslouchaly jsme spolu střídavě slona a mě… no, prostě pohoda. Příště (až v listopadu) to asi taková sranda nebude, čeká mě prý další pigáro, ach jo…

Tak, nebudu tu dýl zdržovat, doufám, že se ozvete i vy ostatní, jak jste prožili minulý týden, abychom tu nezůstaly s Johankou na ocet! :D

Nesmíme zapomenout na Kubíkovy narozeninky - takže všechno nejlepší a pozdravuj taky mamku!

Papa, pište, dokud je deníček týdně, pak budou určitě mamky zapomínat!

Viki (1 rok) s Bublinou

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 24.08.03 16:40

Ahoj kamarádi

Já jsem hlavička popletená, že jsem vám ani nevyprávěl jak jsem byl předminulý týden na vejletě:o) Jeli jsme do Liberce do aquaparku a tam vám teda bylo spoustu vodičky ale studený, brrr!! Chodívali jsme se teda s mamkou ohřívat do teplé vodičky. Mamka mě tam i fotila na takové motorce a v bazénku, jenže fotky jsme bohužel nestihli dát do albíčka a pak nám je sežral vir. Takže nemáme žádný ale snad někdy příště až půjdeme na plavčo, tak nějaký dodáme.

Byl jsem u té paní doktorky a představte si, že ona mně tu včeličku stejně dala ale skoro jsem ani nebrečel, jen jsem si tak trochu fňuknul:)) Vážil jsem se tam a měl jsem teda 8,35 kg. Něco jsem teda přibral ale zase né tak moc. Pak jsme šli domů a ani jsem neměl teplotu z toho očkování, takže to bylo v poho.

Tento týden nemám moc novinek, byl jsem vcelku hodný chlapeček ani žádné nové pokroky. Teď už si tu prošmejdím celý byt po kolenou, takže jsem rychlejší a rychlejší. Stoupám si k nábytku a okolo stolu udělám pár malilinkatých krůčků. Teda rád lezu k televizi a videu, tam se dobře strkají růčičky a taky cédéčka. Máma říka, že to bude muset přestěhovat, jinak už to nebude fungovat.

Četl jsem tu správně, že by se konal nějaký srazík? My by jsme dorazili, pokud by jsme byli v Praze. Zítra jedeme s mamkou a bráškou za dědou do Ústí a budeme tam asi do pátku. Tak tam budu moct prováděl nové lumpárny, tam to ještě nemám pořádně prozkoumané.

A od mamky mám vyřídit, že je moc ráda za tenhle deníček. Ani jsme se v minulém deníčku nestihli vyjádřit. A plně souhlasíme s mamkou Zuzanou od Vojtíška, že by mohl být klidně deníček čtrnáctiměsíček, pokud by se ho někdo ujal na střídačku. Našel by se někdo aktivní?

Ode mě je to dnes asi vše, posílám vám všem pozdrav a pohlazeníčko. Čauky David (9 m.)

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 24.08.03 23:21

Nezdárek lumpišťata!!!

Tak vám musím hned nahlásit velkou novinku!!! V pondělí jsem s definitivní platností překonal tu pitomou gravitaci a konečně se postavil na vlastní nohy!! Z toho vyplívá,že už provozuji pouze a jedině chůzi,lezení už je,dle slov mé babičky,pod mou důstojnost a tak sem se stal opravdovským batolákem a mašíruju si to po celém bytě sem a tam. Jasně,že mi to ještě sem tam vynechává a zadeček mi tíhne k zemi,ale nejsem lenoš a tak se rychle zvednu a mažu si to dál. A tak pořád dokolečka chodím z kuchyně do obýváku a zpět,to je nejdelší trasa v našem bytě. Maminka mě chválí jaký sem teď hodný chlapeček,chůze mi prozatím vystačí,dokonce jsem za odměnu dostal nové botičky ! No,nechávám zatím maminku v tiché nevědomosti a tajně trénuju vlez na gauč a odtud šup na stůl,vlez do kočárku s výstupem parašutistickým a občasný stoj uprostřed mojí tarovky :-)
Musím moc chválit vaše fotečky,jste vážně všichni úžasní,každý máte to svoje osobní kouzlo,těžko někoho vyzdvihovat. Na tomto místě si dovolím moc a moc a moc a moc a moc chválit maminku Zuzku od pilůtka,díky ní máme v našem albíčku opět pár nových obrázků!

Než se mi sem nacpe maminka,mám pro některé z vás nějaký ten vzkazík.
Takže gratulujeme Kubíkovi a Tomáškovi ze Slovenska k malým narozkám,Tomášku napiš nám zase!!!
Pilůtku Vojtíšku,tobě jsme asi minule k devítinám popřát zapomněli,takže s velikánskou omluvou všechn nej nej a ať ti to pořád krásně zlobí,hlavně v noci :D
Barborko,prosím,už nikdy nekousej včelky do zadečku! Tvůj popis oné události nás s mamkou doslova šoknul,chuděro,ješ­tě že to nakonec dopadlo dobře! Musíš na sebe dávat větší pozor,protože vzhledem k tvým proporcím jsi momentálně moje jediná potenciální nevěsta která by vedle mě nevypadala jako golem! (S velkou omluvou ostatním zdejším velkým dámám) Ten centimetr navíc ti prozatím odpustím,podpatky stejně ještě nenosíš a tak si vezmu čepici a bude to v poho!
Johanko,je vidět že jsi správná kámoška,když si nám prozradila tvou nejmilejší novou hračku - klávesnici. Dnes se mě pokusili taktéž ošulit,stará klávesnice je sice bezva,ale já stále hledám ty čudlíčky schované na tom vyjížděcím prkýnku.
Ondrášku,mamka tajně doufá,že jsem nečetl pozorně a nevšiml si tvé skromné poznámky o strkání čehosi do dírky u videa. Hurá,mě to ještě nenapadlo,co je dle tvých dosavadních zkušeností k nenápadnému zaplnění dírečky nejvhodnější? Myslíš,že má to video taky někdy hlad a nějaký ten piškotek by mu přišel k chuti?
Jíro,taky jsem si hned všimnul že naše auťáky jsou úplně stejné! Ale přiznávám,že já před naložením hraček raději nakládám sebe a nechávám se vozit po bytě. Co se týká koníčka houpáčka,tak ten je vlastně Terezky,byl to dárek k jejím prvním narozeninám. Takže jestli se dá momentálně koupit netušíme,víme jen,že to byl výrobek firmy CAM.
Terezko,ozvi se,jestli už jsi překonala svou nemoc a jak je to s tvým pitím,mysleli jme na tebe intenzivně. Taky nám dlužíš zážitky z oslavy narozenin,jsme ták móc zvědaví! Štěpánku,Toní­ku,Pajásku, ozvětě se a pište pište co je u vás nového,o práz­dninách jsme byli všichni rozjetí a tak to tady někdy vázlo,ale doufáme,že už se pomalu všichni vracíte a bude tady zase více živo a veselo! Tím se připojujeme k nápadu,aby sme se všichni občas vystřídali s Jírou,protože chápeme že když bude Jíra brzy velký bratr,nebude mít pořád psavou, ty ségry někdy dají opravdu zabrat :)
A na závěr posíláme pozdravení Šimůnkovi,snad k se k němu dostane a snad nás poctí návštěvou alespoň na nějakém budoucím srazíku,když už tady s námi být nemůže.

Takže ahojte všichni zdejší zlobilové!!!!
Vojtíšek st.

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 24.08.03 23:41

Tak teď ještě něco mezi maminkama :-)

Jak už psala Romča ,dostaly jsme jeden skromný nápadík ohledně srazíku.
A protože je tady šéfová celého hejna Jiřinka,bude to asi záležet hlavně na jejích možnostech ohledně dopravy do Prahy.Bude manžílek ochotný trošku vás s Jírou a Drobinkou popovést do Prahy?
Nezávazně jsme totiž vymyslely ZOO,zdá se nám totiž,že ty naše dětičky už delší sezení v nejedoucím kočárku, případně popolézání po dece dlouhou dobu nevydrží a budou dosti nevrlé a my maminky dosti uhnané a nevypovídané :) a tak by je snad jízda v kočárku a pozorování zvířátek mohla zaujmout více a bylo by i více klidu :-)
Zároveň ale nevíme,jak na tom pražská ZOO momentálně je,zda už je tam po povodních prostředí vhodné,nebyli jste tam náhodou nedávno někdo ?
Je to prostě jenom jeden z více nápadů,takže pište,jak byste si to představovaly vy ostatní,zároveň pište i vhodné termíny,já osobně si myslím,že začátek září by byl bezva.
Případně navrhujte jiná vhodná místa.

Ahojky Stáňa

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 25.08.03 00:00

Ahoj Stáňo a ostatní srazuchtivé :D

V ZOO jsme byli v květnu, dolní část je zavřená a v horní byly děsný davy, že se kočárem (podotýkám, že jen jedním :) dalo projet jen horkotěžko. V obou restauracích u vchodu bylo taky natřískáno a hlavně málo místa na kočárky a žádný výběh pro děti, tak nevím…

Zatím nejlepší zkušenost mám s jednou řeckou restaurací na Žižkově (blízko TV věže), mají tam velkou zahradu pod kaštany, kus trávníku, vodotrysk a dětské hřiště a v sobotu odpoledne skoro prázdno. Jen to tam není nejlevnější, pití kolem 30,– a jídla od 150,– nahoru.

My můžeme víkend 6. a 7. 9. nebo pak až 13. a 14.

Tolik od nás,

Iva

PS: Doufám, že se někdo agilní ujme organizace, já jsem bordelář, takže se předem vzdávám této čestné funkce :D

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 25.08.03 00:17

Omlouvám se, ten druhý termín měl být až 20. a 21.

I.

 
Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 25.08.03 00:29

Ahoj Stáňo,
ačkoliv ta ZOO byl náš společný nápad, tak se po rozhovoru z Bublinou přikláním k tomu, že by ta ZOO opravdu nebyla vhodná. Bylo by opravdu fajn, kdybychom tam mohly děti bez obav vypustit a vzhledem k tomu, že jsou mezi námi ještě nechodci, tak nějaký ten trávníček by měl být přítomen. Nápad Bubliny se mi moc líbí a pokud někdo nepříjde s něčím báječnějším :), tak bych zůstala u něj.
Termíny, které napsala Iva, se mi taky hodí, takže se budeme řídit podle těch, kteří již mají něco jiného v jeden či druhý termín.
Už se moc těšíme, tak se zatím mějte
 Zuzka

 
Anonymní  25.08.03 10:22

Holky, tak jsem našla i netové stránky té restaurace. Není tam moc fotek, ale zato je tam jídelní lístek :)))http://www.tavernaolympos.cz/c_index.html

Bublina (z práce, tudíž nepřihlášená)

 
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 25.08.03 21:16

Ahoj Jirinko,

Tentokrat napisu nejdriv za sebe a potom predam slovo Eden, aspon zvysime skore komentaru ;) !

Chtela bych zareagovat na tema ?Vrabcakuv denicek?. Ani si nedovedes predstavit, jak jsem diky nemu stastna. Proto, ze si kazdy tyden muzu pocist a skvele se zasmat (timto Ti dekuji za kompliment ohledne mych komentaru, ony se Ty Edenusciny vylomeniny ale ani jinak popsat nedaji ;) !), proto, ze jsem si nasla spoustu bezva kamaradek s podobnymi starostmi a problemy (a samozrejme radostmi ;) a hlavne proto, ze je to pro me jeden z nejcennejsich kontaktu s Ceskou Republikou, ktera mi mnohdy moc chybi? Jo, rodna hrouda je holt rodna hrouda !

Ty a vsechny maminky jste mi daly chut vychovat Eden cesky a predat ji tak velkou cast sebe same. Dekuji !!!

Pridavam se k napadu psat denicek kazde dva tydny, v mem pripade je to vitalni !!!;) Kdyz nebudes mit cas Ty, snad se nekdo najde (co treba Romca, nase zavislacka a humoristka ?).

Taky Ti mooooc gratuluji k Drobince, snad ten dokturek mel pravdu a na tu slepou doktorku zadny pindik uz nezamava :o))) !!!

Moc Ti drzim pesticky a omlouvam se za tak pozdni reakci, v soucasne dobe mirne nestiham?(znas to ;))

Ahoj Dita

 
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 25.08.03 21:24

Nazdaaaar detatka moje !!!!

Tak jsem tady s cerstvymi zpravickami z dovolene, treste se!!! Byli jsme na 4 dny v Cannes, meste filmovych festivalu. A skvele jsme si to uzili (a nasi si se mnou uzili, hihi).

Prvni prijemne prekvapeni byla postylka v hotelovem pokoji: matrace byla tak pruzna, ze primo vybizela k divokemu skakani a treninku Johancina trasaku a dupaku !( Johanko, timto jsem oslavila Tvuj svatek, kdyz me o ten muj osulili, tak dodatecne vsechno nej a zmordovanym postylkam zdar !!!;)). Nasi byli nadseni, hlavne kdyz jsem to provozovala uprostred noci a divoce u toho funela a vyskala! Kdyz jsem u tech noci, uz chapu, proc mam svuj pokojicek: abych mohla klidne spat ! Nene, nemyslete si hned neco necudneho, nasi se jenom strasne hlucne prevalovali a me to pokazde vzbudilo a tak jsem se zacala stavet na ctyri, funet a skakat, protoze jsem na rodice navic z postylky skvele videla !!! (V tom byl kamen urazu: kdyby na nas nevidela, hned by usnula, ale takhle hned volala : PAPAAAA ???? a chtela si hrat, pozn.Dita). Dobrou fintickou je taky hlasite rehtani, to jsem vyluzovala kazde rano v osm, kdyz rodice delali mrtve neviditelne brouky a v duchu me prosili, at jeste usnu, ze maji jeste noc :o))). To zabralo spolehlive: po deseti vterinach rehtani a hykani, az jsem se prohybala, to nasi nevydrzeli a ve chvili jsme se smichy svijeli vsichni tri, haha !!! (Kdo by se taky nerehtal dvema rozcuchanym teletubbies s obliceji rodicu ???)(… a jedne male v postylce, pozn.Dita).

Nejlepsi ale bylo to rano, kdy jsem stojic v postylce cosi prezvykovala a hlasite to komentovala slovy ?KAKA ! KAKA !?? Tatinek dal delal ze spi, ale maminka pojala podezreni, ze jsem inteligentnejsi, nez si mysli, a ze mluvim pravdu. Vyskocila z postele a jala se kontrolovat, jake ?kaka? to vlastne prezvykuji. No, hadejte ??? Nocnim trasakem jsem si totiz z plinky vysypala hrst tvrdych bobku a rano jsem chtela vyzkoumat, co mi to v noci rodice do postylky nahazeli dobreho ! Citlive damy prominou, jsem si vedoma, ze je to tema ponekud choulostive? Popravde receno, bobky ke snidani moc nedoporucuji, desne to leze do zubu:o)))!!!

Dalsi epizodou byl bazen. Protoze byla strasna vedra, chodili jsme se smocit kazdy den. Dostala jsem vlastni kruh, ve kterem jsem diky specialnim popruhum mohla sedet a slastne slapat vodu. Samozrejme jsem se z nej nekolikrat snazila vyklopit, ale neproslo to, nasi si me hlidali jako ostrizi. Tatinek se pokazde prede mnou potopil a ja se naklanela, hledala ho, div mi nevypadly oci z dulku, a hlasite jsem volala : PAPA ? PAPA ?????, a kdyz se potom zase vynoril a zafunel jako hroch, stastne jsem hulakala. Kdyz se mnou plaval jen tak bez kruhu, podarilo se mi ho dvakrat pocurat takovou silou, az ho to na brise pichalo a poprve se desne lekl, co se to na nej rine horkeho, hihi ! A pekne jsem ho vylekala, kdyz me drzel jen tak za prdelku a najednou se mi plavecky v jeho ruce strasne naduly? Haha, zbledl a vydesene rekl mamince, ze jsem se asi zrovna pokakala. Byl to ale plany poplach, ja jsem si jen mocne uprdla a vytvorila tak krasnou velkou bublinu :o)))) !!! Komu by se taky chtelo kakat do studene vody, neee ? Takhle vana, to je jina vec, hihi!!! Rodice se kakani do bazenu a nasledne ostudy bali natolik, ze mi potom koupili specialni plavaci plinecky a bylo po zabave. Ani podprsenka k tomu nebyla, pche! No, stejne mi ty plavecky byly tesne nahore a volne dole (jo, holt po mamince asi nebudu:D, tak uz pripravuji teren: saham si na ceciky a vytahuji si v tech mistech bodicko, at se mi to tam pak vsechno vejde:o))))) !!! Voda v bazenu nechutnala valne, zato okraj byl docela fajn na brouseni zubu;).

Uz jste zkouseli skakat sipku? To je zuzo, moooc doporucuji!!! To jsem si takhle sedela na schudkach u bazenku, napinala hrud a pozovala pro mamincin fotoaparat, kdyz jsem najednou dostala napad, stoupla si, pronesla: ?A!!!!? a vrhla se stremhlav do vody. Tatka me hned chytil (stal prede mnou jako pojistka) a celou vykulenou vytahl. Vsichni lide okolo bazenu byli mrtvi smichy, ale mamka priznava, ze v ni docel hrklo!!!

Uz jsem zase strasne rozkecana, tak to zkratim: dnes se mi povedlo rict ?PO!? kdyz venku stekal pes, tak to snad jednou alespon na to ?PE? dotahnu? Mam 4 zuby a dnes se prorezal paty (dvojka vlevo nahore), delam mamince ?mala? (vyjimecne), tapu za rucicky, ale maximalne 5 kroku (co by taky vic chteli!), delam sirenu (rikam ?A? jednou vysoke a vzapeti o oktavu niz, porad dokola, zni to trochu jako bych hykala, umim to uz i na ?pa?pa?) a s mamkou poradame zavody v pisteni: ja zapistim, mamka zapisti, ja zapistim? a tak dokola. Hihi, tatka to zkousel, ale znelo to spis jak husi hejkani; zaver: chlapi proste pistet neumi!!! (myslim dospele, tak si to, kluci, uzijte, dokud to jde;))?

Letim do vany, tak drzte palce, at mam co kakat:o)))!!!

Vase verna Eden, 1 rok

 
vercasvob
Stálice 93 příspěvků 26.08.03 21:20

Ahojky,
na srazík moc rády dorazíme,ale o žádném opravdu „vhodném“ místě nevím.Zatím je mi jedno kterou sobotu,nebo neděli bude.
Bubliny tip je dobrý i když od nás dost z ruky.Aspon se Barborka na to naše setkání cestou vychrupe!!!:o))
Ahoj Verča

 
vercasvob
Stálice 93 příspěvků 26.08.03 21:25

Tak jsem si ještě vzpoměla,že jsem Vám nedala adresu na naše Albíčko!
Zuzuka je tak moc hodná,že mi ho založila!!
http://rodina.cz/svobodacci
 Verča

 
Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 26.08.03 23:02

Ahoj holky a kluci,
doufám, že ty vaše naše mamky se nějak dohodnou a já se s vámi brzo uvidím. Ve společnosti dětí se mi moc líbí, jenom se ke mně nesmíte přibližovat moc blízko s vláskama, protože jsem neuvěřitelně rychlý a okamžitě za ně čapnu a zatahám. Samozřejmě odhadnete, na koho mám největší zálusk :-).

Pěkně si trénuju nožičky, abych vás konečně doběhl, dělám u stolu dřepy a včera se mi i stalo, že jsem se toho stolu pustil a hezky pomalu jsem pokrčil kolýnka a kleknul si na ně, takže stoj bez opory je už mi půjde co nevidět.

Už jste viděli mou novou jídelní stoličku? Mamka mi jí koupila na doporučení od mamky Viki a je úplně báječná, během jídla v ní krásně vydržím sedět, ale jakmile dojím, tak hned musím ven. To mamka moc ráda není, protože chce vždycky počkat, až si hezky odříhnu, protože poslední dobou mám tendence se přejídat a pak hezky vracím jídlo neporušené zpět, ale naštěstí jen přebytek. Mamka je se mnou spokojená, jak hezky hamám, ale ještě furt nezvládám kousky, jak se mi něco takového objeví v krčku, tak se hned dávím a samozřejmě opět vracím, co je v bříšku navíc. Jinak ale hezky přibírám, vždyť víte, jak to mamka pořád kontroluje kvůli té naší doktorce, říká, že už je s mou váhou spokojená, ale přeci jenom jí to nedá.

Jinak jsem stále jenom dvojzubec, ale i tak mi mamka pravidelně čistí zoubky a dokonce i se zubní pastou pro děti. Ta je moc dobrá a chutná mi, i když poprvé, když mi ji dala do pusinky, tak jsem se zase málem poblinkal. Totiž všechno, co je nestandardní v mé pusince, mě hned provokuje k tomu blinkání, ale jakmile to okusím, tak se uklidím a pak už je vše v pořádku. Ohledně těch zoubků mamka zjišťovala u své zubařky, jak je to s tím fluorem, jelikož ta naše doktorka mamince opět neporadila a řekla, ať si dělá co chce. Tak ta paní zubařka říkala, že se fluor dávat nemusí, pokud se opravdu neobjeví zvýšená kazivost, že stačí fluor, který obsahuje vodička, kterou pijeme, nebo zubní pasta, kterou většinou vždycky sníme.

O víkendu pořádal tatínek jednu akci, na které lítal s tím svým malým letadýlkem akrobacii a musím vám říct, že jsem se dmul pýchou neuvěřitelně. Všichni lidi kolem vzdychali nadšením i hrůzou a říkali mi, jak mám šikovného taťku a já jsem byl tak rád, že jsem ten večer byl dokonce ochotný odjet s babičkou domů, aby si na té akci mohla mamka taky trochu užít. No, vydržel jsem to asi dvě hodiny a potom jsem opravdu donutil babičku, aby mamince zavolala, že se mi stýská. Plakal jsem a vzlykal tak srdceryvně, že to mamka stihla v rekordním čase a jakmile mě vzala do náruče, byl jsem ten nejsladší hošíček a pak jsem si klidně hrál s hračkama a nikoho si nevšímal, hlavně, že ta máma byla poblíž. Asi už mi konečně začala ta separačka, po které mamka tolik toužila :-). Jinak si mamky samozřejmě nevšímám, dělám, že je to normálka, když je se mnou a křičím nadšením, když se objeví taťka. Určitě to znáte, jaká je to sranda, když mamka zelená závistí, tak jsem ji na oplátku, aby jí to nebylo líto, kousnul včera do prsa. No, sprdnula mě tak, že jsem se až rozplakal, ale po následném přiložení jsem to stejně zkusil znovu. Musí si zvykat, na co ty zuby jinak mám, přeci na kousání papáníčka.

Tak se zatím mějte a hlavně přemluvte ty vaše maminy, ať se ozvou kvůli tomu srazíku.
Pa Vojtíšek ml. (9 m.)

 
Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 26.08.03 23:08

Ahoj Eden,
tedy ty jsi s těmi kakacími čísly opravdu nepřekonatelná, to jsme se zase s mamkou nasmáli a hlavně u toho prdícího čísla, to musel taťka valit oči. Máš moc hezké fotečky z dovolenky, ty plavky ti ohromně sluší, že bych ti hned dal jednu pusinku, kdybych byl poblíž.
Tak se zatím měj a hezky vymýšlej další lumpárny
Tvůj věrný Vojtíšek pilůtek

 
pisálek007
Povídálka 21 příspěvků 17.03.15 20:17
:lol:
Vložit nový komentář