Z deníčku malého Vrabčáka - 52.týden = 1 rok !!!

Rodičovství

Otevírám poslední stránku svého deníčku z prvního roku. Ano, oslavil jsem první velké narozeniny a už jsem taky rošťáček ročáček :o)) Takže nejprve technické údaje: vážím rovných 10 kilo a měřím přesně 75 cenťáků (to je dárek pro mamku, protože má ráda zaokrouhlená čísla), což znamená, že jsem za rok přibral přes 7 kilo a vyrostl o víc než čtvrt metru. Hlavička 47 cm (+15 od narození), nožička 13 cm, takže botičky už nosím vel. 21 nebo 22. Vlásky 0,5 (nahoře) až 1 cm (vzadu), světloučké, heboučké (to tvrdí máma, když mi je pusinkuje a šimrá se o ně do tváře :o), oči pomněnkově modré. Zubů pořád jen šest (4 nahoře, 2 dole), nějak na mě zapomněly, protože už víc než dva měsíce se mi žádný nový nevyklubal.

A co jsem se za ten rok naučil? Tak hlavně se pohybovat: sednout, stoupnout, lézt, chodit po dvou. To chození mě hrozně baví, takže už chodím víc než lezu, prostě jsem regulérní dvojnožec. Taky už mě mamka párkrát na procházce nechala ťapat, což je ohromné žůžo a zase to rozšířilo moje obzory. Protože všude na zemi něco leží, takže mám milion podnětů na prozkoumání … Vypadá to tak, že jdu chvilku za ručičku, ale pak se mamce vytrhnu, otočím se a jdu zpátky, než dojdu k nějakému objektu mého zájmu (např. kamínek), u něj si kecnu a spokojeně ho zkoumám. Dokonce už jsem pěšky ušel k babičce, i když to trvalo asi půl hodiny. Kdyby mě mamka nakonec nepopadla a nedonesla, tak bych byl na cestě asi ještě teď, tolik zajímavých věcí se při jediné cestě prostě prozkoumat nedá. Jednou jsme potkali pána s pejskem, bylo to štěňátko nějakýho velkýho hafana, chtěli jsme se u něj zastavit, abych si ho pohladil, ale pejskovi jsem se asi taky líbil, protože udělal hop, vyskočil mi tlapkama na ramínka, obejmul a dal mi pusinku :o)) Až jsem měl od něj celou poťapanou mikinku. Ale naštěstí mě mamka udržela a nepovalil mě. Taky si musím sáhnout na každé zaparkované auto, okolo kterého jdeme, a poplácat ho po kolečku :o) Ještě má pohyb dvojnož tu výhodu, že můžu nosit věci, které jsem při hafíkování nepobral.

Taky jsem se za ten rok naučil pít z lahve a sám papat (ručičkou) a někdy taky trochu kousat zoubkama. Co jsem se ale nenaučil a zatím se to učit nehodlám, je spát celou noc. Prostě aspoň 2× se musím vzbudit a zkontrolovat, jestli je všechno v pořádku a pak doplnit tekutiny (láhev mlíčka). Taky někdy spím u našich v posteli, to má mamka hroznou radost, protože se prý hrozně melu, hihi. (pozn. mamky: naše děťátku spí opravdu kouzelně. Já si tak ležím, najednou mi vyleze na záda, pak si ze spaní sedne a praští sebou jiným směrem. Pak se vzbudím znova a vedle mě na polštáři spinkají nožičky :o))) A deku potřebuju tak akorát na to, abych jí muchlal pod sebou, jinak se do ní akorát zamotám a probudí mě to. Jo mimochodem, mamka mi teď chtěla dát pyžámko, které jsem přes léto nenosil, ale ouha, nohavice mi končí kousek pod kolínky, takže už je v krabici pro Drobečka :o)

Při všech mých pohybových dovednostech jsem ale nějak zapomněl na mluvení. První slovíčko - „okun“ - už moc neříkám, teď si vystačím s pe! a jej! a memem! Vypilovat mluvení je můj velký závazek pro druhý rok.

Ještě jsem se naučil chodit na nočník a hlavně z něho vstávat a odcházet. To zkuste, vykakat se do nočníčku, pak vstát, udělat pár kroků a kecnout si s tím špinavým zadečkem třeba na koberec :o))) O kakání toho dnes napíšu víc ještě za chvíli.

Máme s mamkou dobrou hru, a sice na ztráty a nálezy. Já ztrácím a máma (někdy) nalézá. Tak třeba teď se postrádaly asi 4 moje hračky, takové ty akorát do ručičky, co je půl dne nosím, pak je někde „odložím“ a najdu si něco jiného. Takže dřevěná žirafka se našla asi po týdnu na dně koše se špinavým prádlem. A pak mamka objevila moji „černou díru“, kde byl ten zbytek. V rohu za balkónovými dveřmi je totiž pár odložených věcí - krabice s knížkama až budu větší, spacák k válení na zahradě, zrcadlo a sušák. No a já si vždycky na ten spacák lehnu a skrz sušák koukám na toho chlapečka v zrcadle … a hračky, se kterými tam přijdu, tam pěkně odložím :o) Ale žirafka vydržela sotva dva dny a už je zase na seznamu ztrát, mamka hledá mou novou skrýš zatím marně.
Co taky třeba dělám, že mamce obouvám boty. Jakmile si u gauče zuje pantofle, hned je zvednu a dám jí je zpátky na nohy, tam přece patří, ne? A třeba ráno, když chce ještě ležet a já ji moc valchuju, tak mě postaví na zem. Ovšem první co najdu, jsou zase její boty, takže jí je ještě v posteli nazuju a to už prostě ležet nemůže a musí se mnou vstávat, hihi.

V sobotu mi mamka dala poprvé zkusmo hruštičku a měl jsem z toho parádní kakajdu. Na konec to teda vůbec žádná sranda nebyla (teda sranda vlastně jo, ale legrace vůbec ne). V neděli jsem měl kakání trošku řidší, kakal jsem asi 5× a to pokaždé do plínky, protože se to na nočník nikdy nestihlo. Večer už jsem měl z těch hovínek docela opruzený zadeček. Pak jsem se pokakal v noci a ráno měl zadeček červený jak opička. V pondělí už jsem kakal asi desetkrát, spotřeboval jsem víc plen než jindy za dva dny, dokonce jsem kakal i třikrát v noci. Tak pak mamka volala paní doktorce a ta mi doporučila dietu: zákaz mlíčka, papat rýžovou kaši, vařenou mrkvičku, z ovoce jen banán, černý čaj bez kofeinu (naštěstí oslazený) a do ručičky jen suchý rohlík.
Naštěstí jsem jinak nestrádal, byl jsem veselý chlapeček, co pořád mamce utíká a směje se u toho, ani jsem neblinkal, jen jsem pořád kakal. Mamka mě dávala každou chvíli na nočník, abych nekakal do plínky a ten opruzený zadeček se mi zahojil. No stejně se to pokaždé nepovedlo, ale prdelka se mi přece zahojila.
No tak jo, takže mi mamka vařila rýžovou kašičku, dokonce jsem ji měl v lahvi i večer a v noci místo sunaru (že by to mělo vliv na moje noční vstávání, tak to tedy vážně ne). Mamka mi to rozmixovala s banánem a osladila a naředila a procedila cedníkem tak, aby to prošlo dudlíkem a nakonec mi to docela i chutnalo. No a ve čtvrtek už jsem kakal normálně a večer už zase dostal mlíčko a tak můj narozeninový dort ohrožen nebyl.

Ale jinak je s papáním docela legranda. Já totiž vyžaduju papání do ručičky, takže mi mamka dá trošku nakrájeného papání na talířek, odkud si to sám beru, a zbytek mám v mističce mimo dosah a tím mě krmí. Takže si to pěkně patlám, pod židličkou mám chlívek a brambory až za ušima a na zádech, hehe, a na závěr se snažím talířek vyklopit (zatím to mamka pokaždý zachytila). Když mi mamka dá něco na vidličce do pusinky, tak si to ručičkou vyndám, prozkoumám a pak teprve to spapám. A když už nechci, tak to co mám v ručičce narvu mámě do pusy :o) Akorát ta legranda byla trošku přerušená mojí dietou, protože to jsem měl do ruky jen ten rohlík.
Ale mamka říká, že špatně koušu (no, spíš vůbec :o) a pořád kakám celý kusy, takže mi bude papání pasírovat. Dokonce mi zabavila cedníček, který mám ke kyblíčku, protože prý s ním to půjde nejlíp :o)

Ještě k návštěvě paní doktorky, no jedna velká pochvala, jaký jsem šikovný krásný chlapeček, jak už hezky chodím a neřvu při vyšetřování. Prý už můžu dostat kousek pastičky na čistění zoubků, AD kapičky máme dobrat a další už nemusím, a příště máme přijít někdy v prosinci i s Drobečkem. A papat prý už můžu stejná jídla jako naši, akorát málo solit, trochu koření můžu (bazalka, majoránka, skořice do krupicajdy, kmín, paprika, cibule, česnek …), ale nesmí to být pálivé, taky nemám papat tučné (uzeniny, vepřové, čokoláda) a moc sladké a tak a musím to mít nadrobno nakrájené. No takže prostě když si chce mamka ušetřit práci, tak musí jejich dospělácký jídelníček přizpůsobit mému. A už můžu i normální mlíko, jen musí být převařené, takže třeba k snídaničce můžu občas dostat kakajo, zatím jsem měl vždycky jen čaj, a taky třeba můžu pudink. Ale ten noční sunar já si stejně vzít nenechám, to ne :o) A ještě mamka vzkazuje Ditě, že děkujeme za popis papání, v zá:,–(ě se to shoduje s radama naší paní doktorky, a že recept na narozeninový dort napíše, je to piškotový dort plněný pudinkovo-želatinovo-tvarohovo-smetanovým krémem, zdobený ovocem a prý určitě tu soutěž vyhrajeme, protože byl fakt moc dobrý :o)))

No jo, takže honem k narozeninám. V pátek jsem se probudil a postavil se v postýlce jako vždy a zahalekal na mámu s tátou. Ale tentokrát žádný „lotrando, spinkej“, ale smáli se na mě taky, vzali mě k sobě do postele a máma došla pro dáreček (nejdřív jsem ovšem nakakal do nočníčku ohromnou hromadu bobků, aby bylo jasno, že kakajda už je dávno pryč). Přinesla igelitovou tašku a z ní jsem za chviličku vydoloval pěknej traktůrek s cisternou. Jůůů, tak jsme pěknou chvíli drandili v posteli a soutěžili, kdo umí dělat nejlíp drrrn, drrrn. No jasně že já, mámy totiž vůbec pořádně drndat neuměj! Taky mě mamka naučila, že když dělám brm brm tak si prstíčkem brnkám do pusinky a ten zvuk je ještě mnohem lepší.
Kromě traktoru tam byla ještě taková malá lahvička, táta to otevřel a foukal mi z ní kráásný bublinky, to bylo moc príma se válet v posteli a ty bubliny chytat, jen škoda, že mně ten bublifuk do ruky půjčit nechtějí.
A to bylo prozatím všechno, měl jsem oslavu naplánovanou až na sobotu. Mamka říkala, že jsem se narodil až pozdě večer, takže odpoledne mi ještě ten rok nebyl, navíc všichni byli v práci a nemohli by odpoledne přijít.

Ale v sobotu po obědě pěkně všichni přišli a oslava byla parádní. Nejdřív si posedali v obýváku na gauč a najednou bylo na stolečku spousta zabalených balíčků. Já jsem nevěděl, co se děje, tak jsem tak jukal za křeslem, až mi řekli, že si to mám jít rozbalit. No museli mi pomoct, já jsem pořád nechápal, že to je všechno pro mě. V prvním balíčku byla krabička dřevěných kostiček s obrázky (prý žádnou nesmím poztrácet, protože to je hra a jmenuje se domino), tak jsem si ty obrázky prohlížel a cucal to, jenže oni mi hned strčili další balíček a další a další … Jééé, takových dárečků jsem dostal, že se z toho pořád nemůžu vzpamatovat. Plyšovou hvězdičku do postýlky, která hraje písničku, spoustu knížek s krtečkama, ještě jedno domino, dřevěný metr, abychom viděli, jak hezky rostu, dřevěnýho koníčka s vozejčkem, kterýho můžu tahat po zemi za provázek, pak taky nějaký oblečky, ale ty mě moc nevzrušovaly, z těch se spíš radovala máma (ale v novým pyžámku už jsem spinkal a tepláčky mám na sobě :o), no a pak prosím pěkně houpacího ko… no ne koně, ale kohouta :o)) Je moc prima, jen je na mě ještě přece jen moc velký, takže se sám houpat neumím a někdo mi musí pomoct. Jo a ještě jsem dostal malinký pádlo - babička s dědou jsou totiž vodáci a já prý už příští rok pojedu s nima na vodu, tak abych mohl taky pádlovat :o) No mamka tvrdí, že příští rok ještě ne, ale ten další už určitě!

Takže když jsem všechno za pomoci mamky rozbalil a všechno si pořádně prohlídnul a osahal, tak mamka přinesla nádhernej dort se světýlkem a šli jsme se fotit. A představte si, vůbec mě nenechala do toho dortu šáhnout! Pak jsme společně to světýlko sfoukli a mamka dort zase odnesla a šla do kuchyně dělat všem kafe a ten dort rozkrájela a rozdělila ho na talířky! No ale za chviličku si zase všichni posedali okolo stolečku, mně přitáhli židličku, mamka všem donesla kafíčka a talířky s dortem a když už jsem myslel, že já dostanu zase jen piškotku, tak přišlo to největší překvapení: mamka mi donesla na talířku maličkej dortíček se světýlkem, úplně stejnej jako byl ten na focení, co už si na něm všichni pochutnávali, ale menší, a celý ten dortíček postavila přede mě! Do světýlka mě šáhnout nenechala, zase jsme ho spolu sfoukli (no dobře, sfoukla ho máma), ale pak už mě nechali s dortíčkem samotného. Jé, tak honem na něj! Nejdřív jsem opapal všechno ovoce a tvarohový pusinky, pak jsem ponořoval ručičky hlouběji a hlouběji, až jsem měl obě v dortíčku úplně schovaný, pusinku céélou omatlanou a mamka mě trochu nakrmila lžičkou. Ale celý se to prostě zdolat nedalo, takže když už jsem nemohl, mamka tu rozhrabaninu odnesla a dopapali jsme ji druhý den k snídani :o)
A pak ještě byly chlebíčky, mamka udělala jeden tácek chlebínečků specielně pro mě - namazala plátky rohlíku máslem a ozdobila srdíčky a kolečky vykrájenými z ovoce a sýra a šunčičky. No co myslíte, ozdobičky jsem pěkně spapal a rohlíky patlal, kde se dalo :o))

Tak a tím končí můj první rok a zároveň můj deníček. Ale nebojte! My budeme psát dál - já, mamka a brzy i Drobeček, vždycky na konci měsíce najdete náš článek, který se bude jmenovat Novinky z vrabčího hnízda. A kdyby vám to přece bylo málo, vždycky v mezidobí (okolo 15.dne v měsíci) budou psát moji kamarádi. Hned příští díl Vrabčího hejna vyjde už brzy a o ten první se postará Vojtíšek pilůtek.
Nám tady s vámi bylo celý rok moc krásně a doufáme, že se spolu budeme setkávat i nadále!

Všem dortíkovou pusinku posílá
batoláček Jíra, 1 rok a 2 dny

Od mamky:
Tak první rok utekl. Hrozně rychle. Nejradši bych někdy vrátila čas a všechno si to prožila znovu. Teď jak nastalo podobné počasí, jako bylo loni, se mi to všechno vybavuje. Jak jsme byli překvapení náhlým příchodem chlapečka. Jak jsem ležela v Motole na tom čekatelském pokoji, sama, byla mi zima, protože na posteli, kterou jsem si vybrala, nebyla deka (nevím, proč mě nenapadlo si ji stáhnout z jiné postele, bylo jich tam dost). Jak dole
pod oknem přistával vrtulník, takže mi jeho pozorování přineslo aspoň trochu rozptýlení v rozbíhajících se bolestech … Jak jsem dopoledne pekla k obědu vepřovou krkovici - tu jsem dopéct stihla, ale knedlíky a zelí už jsem nestihla a pak jsem na to zelí měla chuť celého půl roku a musela si ho odříct kvůli kojení … Tak měl aspoň taťka na tři dny navařeno a snědl to s hořčicí a chlebem :o) Když jsem šla do porodnice, začínal podzim, ale bylo ještě teplo a slunečno, načež celý týden pršelo, aby se při odchodu domů zase udělalo hezky. Jak jsme Jírovi zapomněli vzít čepičku (je přece léto, že :o) a pak jsem vyšilovala, že mu je zima. Jak jsme se vrátili domů, byla tu zima a prach, protože celý týden dělal táta v patře omítky a nestihl uklidit, takže jsme dorazili, já si zalezla s Jírou na gauč pod deku a táta utíral prach, luxoval, nasazoval a odvzdušňoval radiátory, aby se mohlo zatopit … Jak jsme neměli připravenou ani postýlku (smontovanou jo, ale zaprášenou, nepovlíknutou, nedošitý tkalouny na mantinely …) ani přebalovák, takže ten první den byl fakt náročný. Jak jsem den před porodem na zahradě prala a sušila kočár, taťka ho pak uklidil, protože bylo ošklivo, a když jsme se vrátili, tak ho dal ještě sušit ven (bez korbičky, v té už spinkal Jíra, kvůli té nepřipravené postýlce), jenže ho na balkoně (kde doposud není zábradlí) nabral vítr a shodil na zem a stihl se tam pěkně zamazat.
No a rok je pryč a to maličký miminečko už samo chodí :o) Už se moc těším, jak si to s Drobečkem všechno připomenu, doufám, že na jeho (vlastně její) příchod se stihnu připravit líp :o) Ale obávám se, že malá batolina Jíra už mě nenechá si to prožít tak hluboce, jako to jeho miminkovství.
Taky vzpomínám na ty návaly štěstí, který jsem měla hned od druhého dne (Jíra se narodil pozdě večer, takže jsem ho pořádně viděla až druhý den dopoledne), a který jsem občas vůbec nemohla ustát. Teď jsem si přečetla svoje zážitky, jak jsem to před rokem popisovala na emiminu, a musím se přiznat, že jsem si u toho regulérně zabrečela. Už aby to bylo znovu! Ne ne, jen ať Drobeček ještě ty tři (nebo aspoň dva) měsíce počká!

No jinak pupík mi teď docela povyrostl, takže už to je i vidět - i když teď u nás byla jedna teta a nic nepoznala, a když vyplynulo z řeči, že čekáme druhé mimčo, tak říkala: no jo, ono ze začátku to moc vidět není. Ha, ze začátku, konec 6.měsíce! Přestože mám na cenťáky stejně jako ve stejném týdnu s Jírou, tak mám bříško o dost větší. Není totiž tak do šířky, ale začíná vylejzat dopředu. Tak že by přece byl rozdíl mezi holčičím a klučičím? Jinak u nás se poslední dobou rodí samé holčičky, takže zřejmě Jírova třída budou samí kluci a Drobinka zase samé holčičky.

Takže vám přeji samé krásné chvíle s vašimi miminky a batolátky, těším se na vás na konci září.
Jiřina s Drobečkem, 26tt

 Váš příspěvek
 
Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 08.09.03 09:18

Ahoj!
Omluvám se, že vám se lezu a hned jako první. U nás v deníčku je nějak mrtvo, tak jsem si řekla, že mrknu, co mě v budoucnu čeká :o)
Jiřko, takový krásný článek jsi napsala! Nejdřív jsem se usmívala u článečku Jiříka a těšila, až to jednou bude u nás. No a pak jsem plakala u článečku maminky :o))) Jasně, že dojetím! Uteklo to, že? A už se to nikdy nevrátí. S Drobinkou to bude zase jiné. Já jsem si už oplakala nějaké oblečky, co vyřazuju do krabic a až bude malé rok, tak budu určitě řvát jako želva :o)
Jiříkovi vše nej nej k narozeninám a Tobě s drobečkem hodně zdravíčka a štěstíčka!!! A přimlovám se za další takové pěkné článečky, i když Jiříkův deníček končí!
Toffifee - Zuzka a Valentýnka (12týdnů)

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 08.09.03 12:37

Ahoj Jíro a ostatní kamarádi

Tak jsem si přečetl Jíro co už všechno umíš a musím ti jen a jen tiše závidět. Jsi šikula a děláš mamce určitě samou radost:)
To já si tu pořád lezu po kolenou, sem tam udělám malé krůčky u stolu. Umím si taky stoupnout a sám sednout, dávám pozor abych se nebouchnul.
Nejvíc zlobím se spaním to je jasné:) Pak jsem taky objevil kouzlo odpadkového koše a lezu taky mámě na cédéčka a vytahuju je. Ještě prý štěstí, že mi nejdou otevírat ty obaly. Sním prakticky cokoliv co mi mamka dá ale stejně pořád žebrám o jídlo jako pejsek, hihi:))

Hlásím třetí zoubek, už se klube. Zatím není moc vidět ale je tam. Je to jednička vpravo nahoře.

My jsme tento týden nepodnikli žádný výlet ale zato chodím pravidelně vyzvedávat brášku do školky a pořád se tam rozhlížím a řeknu vám, není se čeho bát:) Já už se tam docela těším, tolik fajnových dětiček a těch nových věcí. A taky se těším na náš sraz až vás všechny zase uvidím a prohlédnu jak už jste velký.

Ještě jsem vám neřekl jak jsem se naučil pěkně pokašlávat:) Můj taťka byl totiž nemocnej a kašlal a já jak jsem ho slyšel, tak jsem se prostě musel opičit. Tak teď kašlu pokaždý s tátou:) Máma se mi teda směje jaký to jsem simulant, to já zase nevím co to je:o)

A ještě jednu věc jsem se naučil a to, že ukazuju jak jsem veliký. Máma se mě nejdřív zeptá a já pak zvedám nahoru ručičky. Odměnou je smějící se mamka. Ještě bych prý mohl dělat pápá nebo paci paci pacičky ale zase to nechci přehánět:o)

Taky se teď chodím kamarádit s tím klukem v zrcadle. Už jsme spolu dělali berany berany duc a taky jsem mu dal pusu!

Teď pustím ke slovo mamku a pak už jdeme pro brášku:

Ahoj Jiřko a ostatní holky
Teda Jiřinko hezky jsi to celé napsala, jsem za tenhle deníček ráda a taky se těším na další pokračování.

Holky, já vám šla ve středu nakupovat do obchodního centra Nový Smíchov. Chtěla jsem pro Davida nějakou bundičku. No skoro jsme to tam celé prošli, byli jsme nakonec v C & A, tam jsem vybírala a nakonec teda vybrala. Jdu k pokladně a kabelka nikde. Měla jsem ji v kočárku v košíku dole. Ta kabelka není normálně moc vidět ale někdo si nás tam asi vyhlídnul, Já totiž tu kabelku s peněženkou v tom obchodě vytahovala, chtěla jsem koupit žvýkačku pro staršího. Pak jsme teda šli k věšákům vybírat a tam nám to někdo nenápadně a hodně rychle vzal. No přišla jsem o pěněženku, všechny doklady a o mobil. Vedoucí toho obchodu říkala, že to není poprvé, už tam nějaké mamky s dětmi okradli. Takže kdo tam chodíte, dávejte si tam velký pozor. My ted teda běháme a všechno zařizujeme znova.

Teď už ale musíme vážně končit a těšíme se také na deníček od Zuzky.

Ahoj David, naposledy jako devítiměsíční a mamka Eva

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 08.09.03 15:39

Ahoj vrabečku,

obrovské gratulace k prvnímu roku. Mamka u toho čtení plakala…jak jsi dostal svůj dort, dostal všechny dárky.....už se taky těším, až mi bude 1 rok.

Je mi líto, že s psaním končíš, vždycky jsem se těšil, co zase nového dovedeš. Musím říct, že i já už chodím teda za ruku, ale přesně jako ty…žádný kamínek na cestě mi není cizí, auta osahávám o 106, takže mamka vzdala utírání ruky po každém sáhnutí.....

Hodně zdravíčka a štěstíčka, zdravou Drobinku :-))) a papa

Adámek (zítra 9 měsíců) a Veronika

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 08.09.03 16:45

Ahoj Jiřino, moc se ti poslední vydání deníčku povedlo, pěkné čtení!
I já se připojuji k přání všeho nejlepšího pro všechny, hlavně ať máš zdravé miminko a budu se těšit na další občasné tvé povídání…
Ahoj Johanka a Marcel 7 a půl měsíce

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 08.09.03 22:10

Ahoj Vrabečku a ostatní věrní členové klubu!

Téééda, je to smutný, že už se tu neuvidíme každý týden, ale naprosto Jiřinku chápeme, že už nemá tolik času a za pár týdnů už nebude mít asi žádný, hehe (říká mamka :), takže ji budeme moooc obdivovat, že si najde čas aspoň jednou měsíčně. Ale nebudeme přece smutnit ne, vždyť vždycky nějakou dobrovolnici mamku najdeme, aby napsala uprostřed měsíce - tímto skládáme dík první z nich (nás?) Zuzce :).

Jíro, to je prima, že jsi se do té veleoslavy pěkně uzdravil (o hruškách by ti mohl povídat jistě Vojtíšek Pilůtek ;), a těch dárků, co jsi dostal… to jsi musel být celý rok extra hodný chlapeček - no, nakonec jako my všichni, že jo?

My jsme s mamkou teď byly pár dní off line, a to vám byla hrůza dneska projít všechny vaše nový fotečky - jmenovitě je snad chválit ani nebudu, ať zbyde taky nějaký místo na zážitky. Prostě super - Eden, oba Vojtíškové, Adámek, Davídek, Lenička… a promiňte, jestli jsem na někoho zapomněla.

A zpráva týdne od nás: johohó, definitivně jsem přemohla gravitaci a chodím sama po dvou, hurrrááááááá! Zatím to mám s lezením půl na půl, po čtyřech jsem ještě pořád mnohem rychlejší, ale každým dnem se zdokonaluju. Zato když mi k chození mamka půjčí prst (abych si myslela, že se něčeho držím, i když tomu držení už moc nedám), tak po dvou peláším, až se mi občas nožky zamotávají :D.

A abych nezapomněla, konečně jsem byla přestěhována do nového pokojíčku. Teda, bylo to překvápko, nejdřív jsem musela strávit 3 dny u babičky, aby to mamka s taťkou stihli dodělat bez mého neustálé asistence při montáži nábytku… jako bych jim snad kradla šroubky nebo co ;))). Ale po návratu to tedy stálo za to - prostě žůžo, můžu do všech poliček a skříněk, kam jen dosáhnu a ve všech je nějaký hračkový překvápko a HLAVNĚ! kromě jedný zásuvky, ve který je lampička, nemám v pokojíčku žádnou NENENE věc… tedy, vlastně ještě žaluzie v balkónových dveřích - u těch už jsem zjistila, že stačí zatáhnout za tu šňůrku, kterou mamka furt někam (naivně) schovává, a hned mám o zábavu postaráno.

A aby těch nových věcí nebylo málo, mám nový golfky (to aby se prej mamka se mnou tak nenadřela) a velkej kočár tudíž zůstal na zimu, až zas terén golfkám znemožní provoz.

Teď posledních pár dnů mě zas trošku trápí zoubky, potvory, zase lezou dva najednou, a tak doufám, že do srazíku budou venku, abych tam moc neprudila :D. Znamená to, že až se uvidíme, budu čtrnáctizubec! (To je neuvěřitelný, vzpomínám si na den, kdy jsem s překvapením objevila první dva - pozn. od mamky.)

Tak, protože musím nechat ještě kousek místa mamce, budu končit - posílám všem moooc zubatých navlhlých pusinek a přeju Šimůnkovi (i když si to asi nepřečte) všechno nej k prvninám!

Papa, lumpajzníci, brzy zase na počtenou a taky na viděnou :).

Vaše Viki (skoro 13 m)

Jiřino, nedá mi to, a ještě jednou ti moc musím poděkovat za neuvěřitelnou disciplínu a krásné každotýdenní počteníčko. Poslední deníček mě taky trošku dojal, vždyť jsme tu pohromadě strávili rok a hlavně díky tobě našli spoustu nových přátel. Přejeme tobě, Jírovi, Drobince a zbytku rodiny všechno nejlepší a hodně štěstíčka.

Těším se, že se tu budeme vídat aspoň jednou měsíčně, moc by nám ta vaše rodinka scházela! :)

Ahoj, Iva

 
klaraja
Kecalka 454 příspěvků 09.09.03 21:41

Ahojte vrabčata…
protože je tu takové menší loučení,chtěl bych vás ještě jednou pozdravit.Když jsem byl ještě ležící a spící, mamka zvládala i psát, čeho všeho jsem schopen.Jenže čas letí a my nestíháme.Dnes napříkald mamka konečně v plence našla ten suchej bukovej lístek, kterej jsem spapal a trochu se jím dávil, protože měl zrovna řapík uschlej nějak divně a strašně mě to škrábalo v krku.
A nebo že doteď schne rozpatlanej rohlík všude po zemi a mamka čeká, až doschne aby se dal alespoň částečně odstranit…a tak různě to mamka zpestřuju, aby si nemylsela, že mateřská je dovolená.
Tak vás všechny zdravím, děkuju vám, bylo to moc pěkný a těším se , že si vás ještě trochu užiju i když už jen jednou za měsíc.
tak papa Kubík (skoro 11m) a mamka Klára

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 10.09.03 22:37

Nazdárek lumpišťata !!!!!!

Tak vás všechny moc a moc zdravím,speciální pozdrav posílám kámošce kudrnce Viki - třikrát hurá,už jsi taky chodec,vlastně spíš chodkyně,tak ať ti to bezva pochoduje :D
Představte si,že mě maminka utekla minulý týden v pátek pracovat a oznámila mi,že v opouštění mé malé osůbky bude pokračovat celý následující týden. No hrůza hrůza!!!!Taťka s babičkou se střídají jako hlídači a ačkoliv nám to s tátou šlo v pátek úplně bezva,rozhodl jsem se,že nic neponechám náhodě a na:,–(il jsem zbraň nejtěžšího kalibru, chorobu chorobnou,ošklivku teplůtkovou. Už v sobotu odpoledne sem si hezky zatopil na celých 39 a setrval sem tak,převážně v mámině náruči, až do pondělního rána. Úpěnlivě sem se držel mamky kolem krku a byl sem přesvědčený,že jestli se opravdu rozhodne do práce odejít,tak jedině s apartní šálou - Vojtou kolem krku. Jenže zrada první kategorie!!! Táta mě násilím odtrhával, já ječel jako šílenec a máma,zrádkyně jedna, mu pomáhala! Příště požádám Eden o její super lepidlo a tajně se nalepím mamce na záda. Když budu tiše jako myška,třeba ani nezjistí že mě tam má,hihi. Takže sem zůstal zcela opuštěný a tak sem tu teplůtku poslal raději pryč,ať si strkají teploměr do zadečku zase někomu jinému, brrrr. Nějak to ty dva dny ještě vydržím,ale abych nevapadal jako že jsem se vzdal nadobro,vytrvale držím hladovku až do příchodu mojí zrádkyně, jenom občas se nechám uplatit nějakou tou piškotkou nebou jahůdkou,to víte, hlad je hlad.
Prostě to s těma mýma rodičema nemám vůbec jednoduchý,pořád na mě vymýšlejí různy oblbovátka, jako například starý telefony a klávesnice a cpou se řízkem a mě dají jenom kus banánu, zlobí mě a zlobí, až se zmocním opravdickýho telefonu asi zavolám na linku důvěry a všechno to tam na ně povím!!!
Tak pa pa pa prťata a zlobčata, už se nemůžu dočkat až některé z vás uvidím na srazíku, mějte se prima!!!
Zdraví vás Votíšek

 
Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 11.09.03 00:51

Ahoj Jíro, holky a kluci,

teda, ty jsi s maminkou napsal takový krásný deníček. Já jsem se hezky poučil, jak by měla vypadat oslava mých narozeninek a maminka si hezky zavzpomínala, kdeže má to malý miminko. Stěžovala si, že už si mě nemůže tak hezky poňuchat, jako když jsem byl maličký, že se teď vzpouzím a nenechám se. Jakby taky ne, když jsem už velký chlap a moje úloha v rodině se za ten necelý rok pořádně změnila. Každopádně jsem moc rád, že se ještě neloučíme, i když už se nebudeme potkávat tak často. Ale aspoň se ty naše mamky nebudou vymlouvat, že nestíhají psát, když teď na to budou mít víc času.

Moje dovednosti se od posledně nijak výrazně nerozšířily, jenom už jsem přišel na to, jak se předkládají nožičky, aby se dalo chodit a tak hezky za obě ručičky už pár metrů odcapkám. A taky už umím sám stát, ale moje bázlivost mi nedá, abych to předváděl nějak často. To jenom když se náhodou zapomenu a mám v ruce nějakou hračku, tak se pustím a trvá mi to tak 5-10 vteřin, než mi dojde, že vlastně stojím a rychle si kecnu na nejstabilnější část mého těla.

Počet zoubečků se mi taky nijak valně nerozrostl, pořád mám v pusince jenom ty Trosky. Tak říká maminka těm dvěma jedničkám dole, jelikož je jeden větší a druhý menší, jako Baba a Panna, kolem kterých jezdíme na chaloupku v Českém Ráji. Už minule mamka psala, že má pocit, že jsem občas tak protivný, jakoby mi rostly všechny zuby naráz, ale to já ji opravdu jenom nechávám neustále ve střehu, aby se nevěnovala nikomu a ničemu jinýmu než mně.

Teda Jíro, ty jsi s tím nočníčkem takový šikula. U nás něco takového absolutně nehrozí. Mamka se snaží vysledovat jakoukoliv pravidelnost v mém vylučování, ale vzhledem k tomu, že počet pokakaných plenek se pohybuje od tří do osmi, tak to opravdu nejde. Občas si myslí, že alespoň ráno po probuzení kakám pravidelně, tak ji potom musím vyvést z omylu, aby jí náhodou nenapadlo, posazovat mě hned po ránu na nočníček. Takže teď se snaží o novou věc a to je pojmenování té činnosti a produktu. Pokaždé, když vidí, jak tlačím, a to je činnost, která je u mě nezaměnitelná, tak říká neustále EE EE. No, mohla by si vymyslet něco originálnějšího, ale když jí to dělá radost, tak jí to nebudu kazit.

Před chvilkou jsem se díval na nové fotečky a samozřejmě opět u mě zvítězila Eden s jejími neuvěřitelnými ksichtíky. Taky tímto posílám velkou gratulaci pro Viki, která už báječně ťape sama a má to i moc hezky zdokumentované. Měli by vymyslet taky albíčka s minivideem, abychom to měli i s pohybem. Jsem taky moc rád, že si udělal na nás čas i Kubíček a napsal, jak se má. Ještěže jeho maminka přidává fotečky do albíčka, abychom mohli vidět, jaký je to velký chlapák.

Uplynulý týden byl u nás doma ve znamení oslav. Moji rodiče se před dvěma lety vzali, prý aby mě mohli počít ve svazku manželském, a moje maminka měla narozeniny. Tak jsme byli všichni tři společně dvakrát v hospůdce, kde mi dali i vlastní stoličku a já mohl bavit nejen rodiče, ale i všechny lidi okolo. Zpočátku jsem si vždycky hezky hrál a po chvilce už lítaly všechny hračky po celé restauraci. Opravdu mám docela dobrý švih, asi budu atletem jako pan Železný. Do té restaurace chodím moc rád, protože pro mě mají vždycky připravené patičky chleba, které mám moc rád a doma mi je maminka nedává. Sice se při okusování šklebím, jako bych jedl citrón, ale už jsem si hezky zvykl na kousky v pusince a nedávím se.

Tak, nakonec ještě velké gratulace k prvním narozeninkám dodatečně Lucince a Jírovi a k dnešním Šimůnkovi. Doufám, že nám alespoň jeho maminka napíše zprávičku, jak to oslavil.

Příště s maminkou píšeme deníček, tak doufáme, že to bude alespoň trošku tak hezké, jako to píše Jíra. Mám pro vás velkou novinku z mého života, tak se těšte.

Papa Vojtíšek pilůtek (9,5 m)

PS: Ahoj holky, ještě zde oficielně oznamuji termín srazíku pro ty, které jsem neobeslala e-mailem a chtěli by se s námi setkat. Takže srazík číslo 2 se koná 20.9. cca po 14. hodině v řecké restauraci, kterou najdete na http://www.tavernaolympos.cz/c_index.html. Napište mi osobní zprávičku, pokud se do té doby rozhodnete.

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 11.09.03 13:21

Hihi, ahoj Vojtíšku… má ta novinka co dělat s tvou poslední fotečkou v albíčku? :))) Zááááávidím už teď! :D

Pa, Viki

PS pro Zuzku: Zveřejníš (aspoň mailem) seznam přihlášených na srazík? ;) Já kdyžtak potom udělám rezervaci. I.

 
Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 11.09.03 23:00

Ahoj Viki,
ty a tvoje mamka jste pěkné mršky, ta fotečka tam byla cca 10 minut a vy jste ji pěkně vyhmátly. Takže jsi to odhalila a teď už nebudeš mít překvápko.

Na srazík se přihlásili na jisto tito vrabčata: Johanka s mamčou Romanou, Davídek s bráškou Filípkem a mamkou Evou, Vojtíšek se sestřičkou Terezkou, švihadlem a mamkou Stáňou, Barborka s mamkou Verčou, ty se svojí mamčou špiónkou a nakonec já se svijí mamčou. Jiřinka svou účast nepotvrdila, ale zatím ani nevyvrátila tu možnost, že se zúčastní. Také se ještě možná dostaví Frndulka se Šímou a prcíkem v bříšku, ale to se snad domluvíte. A nakonec ještě jeden možný účastník a to je Kubíček s mamkou Klárkou, která pokud se dopraví do Liberce, tak ji svezem našim kočárem. Takže ti vřele doporučuji, abys nechala uzavřít celou hospodu :-)

Toť vše ode mně a mamky, která mi to tady napovídá.

Papa Vojtíšek pilůtek

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 12.09.03 21:55

Ty jeden pilůtku pilůtkovej!!!!!!!!!­!!!

Já tedy rozhodně na srazík přijedu a vezmu mamku a Terku ssebou, ale dej si pozor, protože jestli Terezka vezme švihadlo, budeš první přivázaný pilůtek Vojtíškovej před řeckou restaurací a bude ti to pochodovat jako vojáčkovi ! Počkej jakou budeš mít krásnou fotku do albíčka! To není výhrůžka,ale příslib prima zábavy :-)

Pa pa a pejskům zdar!!!!!!
Vojtíšek nepilůtkovej

 
Jirina
Neúnavná pisatelka 15058 příspěvků 13.09.03 09:11

Ahojda, u nás skutečně žije možnost, že dorazíme, a to společně s Frndulkou a Šímou (snad se jim vejdeme do auta).
Tak s náma počítejte, kdyby to padlo, ještě se ozvu.
Jiřina s Jírou

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.03 13:59

Ahojky svištíci:)

Teda účast na srazíku se nám potvrzuje, tak to je fajn, už se těšíme. Doufám, že nám vyjde také počasí a nebude škaredo:o)

Byl jsem vám ve čtvrtek na prohlídce u té naší MUDr. a dopadlo to dobře, žádný píchanec nebyl. Vážil jsem tam 8,4 kg a měřil 73 cm. Paní doktorka mě pochválila jak jsem hodnej, to mě ale nezná doma jak řádím. Pořád lezu mámě na kytku a hrabám se v hlíně. Taky jsem to ochutnával a zase tak špatný to nebylo, chtěl jsem si dát i přídavek ale to už mi máma zakázala.
Na televizi, video a CD atd. taky pořád lezu, máma to prozatím vyřešila tak, že tam před to strká stůl a já se tam k tomu už pořádně nemůžu dostat.
Jednou jsem se mámě schoval do obýváku za závěs a máma mě hledala a nemohla najít. Byl jsem tam úplně potichu a číhal na ní. Po delší době mě našla jak tam sedím a směju se na ní. Jsem to prý pěkný čertisko a zlodějíček. Kradu doma z talíře jídlo:o)

Napíšeme zase později, teď půjdu na kutě.

Tak ahojky David (10m)

 
vercasvob
Stálice 93 příspěvků 13.09.03 22:07

AHOJ AHOJ AHOJ,
musím Vám,že už taky umím Chodit sama!!!!Už 14 dní jsem se pouštěla ale
povedly se mi maximálně 2 až 4 kroky.A dnes jsem najednou sama přešla celou kuchyni.Pak se mi to ještě povedlo asi desetkrát.Maminka si to hned i natočila na kameru.Jinak jsem pěknej lumpík a už se na vás všechny moc těšíme!!
Ahoj Barborka zítra 13 měsíců

 
Aja99
Kecalka 208 příspěvků 13.09.03 22:13

Ahoj ďáblíci!

Tak se vám hlásí Ondra-osmizubec.Narostly mi další dva zoubky-dvojka řezák a první stolička (vpravo dole,takže mám nahoře všechny řezáky,dole jedničky a tu dvojku a stoličku) ..fujtajbl toto bolelo..:o( Mamka mě musela pořád nosit v náručí…teď už ale zase pilně trénuji ťapkání po dvou..
Nejraději v lese-tam je tolik zajímavých věciček(klacíč­ky,lístečky,pa­řezy,šišky,ka­mínky..no nádhera!),takže více dřepím na zemi a zkoumám..ale sem tam udělám i pár kroků, taky už hážu našemu hafíkovi aportek(popostrčí mu ho k čumáku a děsně se při tom řehtá..pozn.mamky).
Dnes se mnou šla mamka na procházku do lesa „cestou necestou“-nesla mě v sedačce-to bylo žůžo..:o))úzké stezky,všude kolem vysoká tráva,před námi pobíhal pes,myslím,že v kočárku už jezdit nebudu..(měla jsem strach,jestli v té sedačce Ondrovi „nehuntuju“ záda..myslím,že jsem „zhuntovala“ záda sobě..holt 12 kg živé váhy už je cítit..pozn.mamky)

Viki,gratulujeme k novému pokojíku a hlavně k překonání gravitace-jak se ti líbí svět „z výšky“??

Lucinko,jsme rádi,že sis v létě tolik užívala..a těšíme se,že teď už zase budeš pravidelně informovat o svých lumpačinkách…a až příště půjdete do ZOO (nebo někam jinam) s Johankou a Leničkou,určitě nám dejte vědět..

Vojtíšku,určitě vymysli něco na tvou zlobivou mamku-chodit do práce a nevzít tě s sebou-to už je vážně nehoráznost!! Navrhuji,přivázat švihadlo k mamce..a nepustit!!!

Vojtíšku-pilůtku,těšíme se na tvé povídání! Jsi teda vážně šikulka(podle tvé poslední fotky)!

Zatím papa Ondrášek (tlačí se mi sem mamka) a užijte si srazík-řádně zalumpačte (aby si snad mamky nemyslely,že tam přišly poklábosit..)­.Těšíme se na zážitky a na fotodokumentaci…

Jiřko,tohle „počteníčko“ se ti opravdu zvlášť povedlo..taky mi ukápla nějaká ta slzička..vážně to hrozně letí..než se nadějeme,budeme mít doma puberťáky…

Díky za každotýdenní „setkání“ s vrabčákovým hejnem..jsem ráda,že jsem vás všechny poznala(alespoň na dálku..) a budu se těšit na další povídání..
Doufám,že srazíky budou pokračovat…jednou se,možná,taky do Prahy „dokopem“..až se Ondra trochu „otrká“ a přespání mimo domov nebude takový problém…(z Ostravy do Prahy na otočku by to bylo kapku náročné..)

Zdravíčko všem vrabčáčkům přejeme a zvláštní pohlazení „bříšku“ posíláme.
Andrea (a Ondrášek)

 
Aja99
Kecalka 208 příspěvků 13.09.03 22:22

Šikulko Barborko! Moc gratulujeme! Vypadá to,že v řecké restauraci bude veselo:hejno „batolátek“ běhajících kolem stolů,pronásle­dované maminkami..moc pěk­né.

papa a uslintanou pusinku posílá Ondrášek

 
vercasvob
Stálice 93 příspěvků 14.09.03 08:07

Ahoj Viki,
moc ti gratuluji k Tvému chození,už jsem na to také přišla,je to sice zatím pomalejší než to lezení,ale to zdokonalíme!
Tak chůzi zdar!!!Moc pozdravů posílá
Barborka

 
vercasvob
Stálice 93 příspěvků 14.09.03 08:15

Ahoj Vojtíšku,
ani se ti nedivím,že mámu nechceš pustit,já bez mámy pořád nedám ani ránu!!
Jsem její věrný ocásek.Tak už se na vás těšíme na srazíku!!
Posílám ti velikou pusinku!
Ahoj Barborka

 
vercasvob
Stálice 93 příspěvků 14.09.03 08:21

Ahoj Davidku,
Já chodím vyzvedávat do školky zase svojí sestřičku,akorát,že o tom většinou ani nevím.Cestou totiž totálně odpadnu a chrupu v kočárku hodinu a půl i dvě:D
Spím už jen po obědě,ale mamina stejně nic moc neudělá,protože spím v kočáře.

Tak v sobotu se uvidíme posílám ti velikou pusinku! ahoj Barborka

 
vercasvob
Stálice 93 příspěvků 14.09.03 08:30

Ahoj pilůtku Vojtíšku,
to jsme téda moc zvědavé čím nás chceš překvapit!
Jo nočníček,zaberu Kristýnce její pro panenky a snažím se na něj nacouvávat a po:,–(it se na něj,hihi nosím ho taky za maminkou a dělám že na něj chci.Tak mě po:,–(í na velikej a z něho pořád slézám a nalézám na něj,ale nic do něj taky neudělám:D
Tak na srazíku čao Barborka hihi pusinku taky posílám

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 15.09.03 21:43

Ahojky šikulko Barborko!

Posílám velikánskou gratulaci k velkému chození! Už se moc těším,jak si společně na srazíku zapochodujeme! Tak se měj prima a díky za tu pusinku,cos mi poslala, musel sem se celý červenat :)
Pa pa Vojtíšek

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 17.09.03 13:49

Ahoj Vrabčata,

tak vám od mamky mám vyřídit, že rezervace na tuto sobotu je od 14:00 v restauraci Olympos (detaily viz příspěvek od Pilůtků) na jméno Berná.

Předpokládám, že se dostavíme všichni!!!

Pa, vaše Viki

 
pisálek007
Povídálka 21 příspěvků 17.03.15 20:15
:lol:
Vložit nový komentář