Z deníčku (ne)obyčejného muže, aneb jak to všechno začalo

O životě

Bylo mi 18 let. O holky jsem nejevil zájem, jelikož můj život v té době byl minigolf. Byl jsem na vrcholu sportovní kariéry, a to jsem ještě potvrdil na konci sezony výhrou světového žebříčku. A co teď? Zima přede mnou, maturita daleko a já se tak nějak začal cítit sám.

Naše rodina nikdy nepatřila k těm ideálním a toto období bylo co se rodiny týče jedno z nejhorších, matka se nikdy nevyrovnala se smrtí otce, který se rozhodl spáchat sebevraždu a nějak si nevzpomněl, že tu má dva syny co ho potřebujou.

Ale kvůli tomu to nepíšu. Po těchto událostech jsme sice žili spolu, ale vlastně každý sám. Matku všichni odsoudili, známí jí přestsli dokonce i zdravit a v podstatě jí zbyly jen rodiče, na které se také náležitě upnula a chování k nám omezila jen na příkazy a zákazy. Bratr se přestal se všemi bavit, uzavřel se do sebe a nevyjadřoval vůbec žádné emoce. Já jsem se upnul na minigolf a v podstatě jsem nic jiného nedělal než trénoval. Následující roky jsme si žili stále své role robotů vykonávajících jen to nejdůležitější k přežití. Matka: práce, práce, práce, práce, víkend vždy trávila u rodičů. Brácha: škola, škola, škola, škola, škola (měl vždy samé jedničky)a víkend u babičky a dědy a já: minigolf, minigolf… a víkend u babičky a dědy a nebo na turnajích po republice. Za dva roky mě na minigolfu nazývali „Špidrys“ (jedna z největších legend minigolfu), vkládali do mě veškeré naděje. Další roky jsem byl lepší a lepší a po čtyřech letech jsem již neměl ve své kategorii konkurenci a po dalších 4 letech jsem neměl konkurenci v žádné kategorii a během toho se od sebe naše rodina pomalu oddalovala, až jsme si byli úplně cizí.

Bylo mi 18 let, každý si představí oslavu, alkohol, ale já to takhle nikdy neměl. Ano dostal jsem spoustu drahých nepotřebných dárků, na které jsem byl zvyklý (matce po smrti otce, jelikož byl plukovník v armádě, přiznali vdovský důchod a na nás dva sirotčí důchody, což pro ní znamenalo značné zvýšení rodinného rozpočtu, takže o peníze jsme nikdy nouzi neměli), ale vše probíhalo ve stylu: „Tady jsem ti koupila dárek, všechno nejlepší.“

Jediný kdo projevil zájem byli moje prarodiče, kteří na mě byli vždy moc hodní a záleželo jim na mně. Od nich jsem dostal krásný dort, který mi byl mnohem milejší. Jenže já jsem začal tak nějak pociťovat, že na minigolfu už to není to, co bývalo a že místo víkendů u prarodičů bych se raději zašel podívat po nějaké slečně.

Přišel zlom, já jsem tak nějak cítil, že je pomalu čas se posunout dál, jako bych se vyrovnal se smrtí otce a chtěl začít žít. Na minigolf jsem stále chodil, ale už jsem necítil to, co dřív. Jistota v úderu se pomalu vytrácela a mě postupně začali porážet hráči, kteří by jindy neměli šanci. Začínal jsem si uvědomovat čím to vše asi je.

Jeden den jsem se čirou náhodou na minigolfu seznámil s krásnou slečnou. Jmenovala se Radka, a ta si postupně začala, byť zatím jen pomocí sms, získávat tu část mého srdce, kde byl předtím minigolf. Psali jsme si týden, dva, tři a já jsem jí pořád nemohl přemluvit k tomu, abychom někam spolu zašli, ale nakonec povolila :-). Říkal jsem si, že to nemůžu nechat jen tak na osudu, musím tomu štěstíčku jít trochu naproti, ale stále mě nenapadalo nic konkrétního, čím bych jí okouzlil natolik, aby měla zájem se mnou sejít i příště, a to už jsme se měli druhý den sejít. Je půl jedenácté v noci a já dostal nápad, vždyť za dva dny je Valentýn, řekl jsem si a vytratil jsem se potichu z domu. Všichni už spali, ale kdyby se to matka dozvěděla, asi bych se už rána nedožil, nevím, kde se to ve mně vzalo. Vzal jsem dvě skleničky a zašel do večerky koupit šampaňské, odnesl jsem ho i se skleničkama na jedno místo za městem, podotýkám, že bylo 7 stupňů pod nulou a asi 20 cm sněhu, takže procházka pěkná, ale zase jsem to mohl pěkně schovat do sněhu, aby mi to do druhého dne nikdo nevzal, pak jsem se vrátil domů a naštěstí všichni stále spali. Uf! Ani nevíte, jak mi spadl kámen ze srdce.

Ihned ráno, po cestě do školy jsem volal kamarádovi, který měl zrovna jarní prázdniny (jelikož dojížděl do školy do jiného města a tam měli prázdniny o týden dříve než my), řekl jsem mu svůj plán a že bych od něj ještě potřeboval maličkost. Nejdřív se kroutil, ale nakonec kývl. Vše bylo připraveno, ale mě postupně napadaly myšlenky typu: Co když to nepochopí? Co když vytáhnu to šampaňské a ona si bude myslet, že jsem nějakej blázen? Co když tam ani nedojdeme a nevyjde to?

Začínal jsem panikařit a panika mě neopustila až do doby, kdy jsme se sešli, koukal jsem na ní, jak si kráčí po mostě a říkal jsem si, jak je krásná, že je snad krásnější než prve! A co já? V tu dobu jsem měl hroznou rýmu, takže asi víte, jak vypadal můj nos. Po cestě se mi promáčely moje oblíbené tenisky, takže jsem byl zmrzlej na kost, a to jsme byli teprve na začátku. Prostě krasavec k pohledání.

Dali jsme se do řeči, byla neuvěřitelně ukecaná (a to jsem se bál, že si nebudeme mít co říct), nezavřela pusu celou dobu, co jsme šli, ale já jsem se jen tak nenechal a taky jsem občas stihl něco podotknout např: „Hm, vážně? Nepovídej!“

Pak přišla chvilka, kdy se trochu déle nadechovala mezi větou, a to byla moje chvíle. Stihl jsem alespoň trochu říci i o sobě a hle- už jsme byli na místě, nechal jsem ji stát na cestě a zaběhl jsem do sněhu. Vracel jsem se se slovy, že když se blíží ten Valentýn, tak jsem si tady pro tebe připravil překvapení. V ruce šampáňo a efektně zmrzlou růži, za kterou vděčím mému kamarádovi, který jí tam ještě ráno odnesl.

Radce najednou došla slova a vypadlo z ní jen, že jsem blázen (toho jsem se bál…), ale pak mě objala, políbila a řekla, že pro ní nikdy nikdo nic tak romantickýho neudělal (snad jsem zahlédl i zalesknutí v očích), a že mi moc děkuje. Neskutečně jsem si oddychl a zároveň si užíval ten krásný, dnes už vím že osudový, okamžik jejího krásnýho objetí a ještě krásnější polibek. Oba jsme byli úplně zmrzlí, ale bylo nám spolu krásně.

Po cestě zpět do města mi Radka začala vyprávět, že se se mnou vlastně chtěla sejít jen proto, aby mi řekla, že jsem fajn, ale má před maturitou, že je jí to líto, ale že se teď nechce pouštět do vztahu, ale po tom co jsem si pro ní připravil, že jsem si jí získal a že by mě ráda poznala víc (já věděl že za tím něco bude, ještě že tak), byla by prý moc ráda kdybychom to spolu zkusili a co jsem na to řekl já? Já byl štěstím bez sebe, políbil jsem ji a řekl jí, že bych byl moc šťastnej, kdyby mi dala alespoň šanci a v tu chvíli se začal psát náš společný život. To už jsme zmrzlí ale šťastní docházeli k autobusovému nádraží, kde jsme si dali náš třetí polibek a rozloučili se.

Koukal jsem ještě, jak mi mává zmrzlou růží z autobusu a pak jsem se vydal domů. Lidé, co mě potkali po cestě domů, mě asi mají ještě dneska za blázna. Byl jsem čerstvě zamilovanej! A jak to bylo dál??

Když vás deníček zaujme, rád budu ve svém psaní pokračovat dál. :-)

Hodnotilo 97 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
trpaslinka
Extra třída :D 11673 příspěvků 09.02.14 00:11

Uz se tesim na pokracovani :dance:

 
Batka
Kecalka 377 příspěvků 09.02.14 00:12

Pokračuj :D Jsem napnutá ty romantiku :potlesk:

 
Ananta
Ukecaná baba ;) 2487 příspěvků 09.02.14 00:12

Moc hezké, myslím že se každému takové romantika nepoštěstí :-) :kytka:

 
Azzii
Stálice 64 příspěvků 09.02.14 00:13

Pis pis pis :-)

 
Hanule81
Kecalka 260 příspěvků 09.02.14 00:32

Krásný taky se těším na pokračování :palec:

 
KapkaRosy
Ukecaná baba ;) 1689 příspěvků 09.02.14 00:37

:potlesk: :srdce: těším se na pokračování!

 
gabousek
Ukecaná baba ;) 2228 příspěvků 09.02.14 01:27

Hustýýýý! Chceme pokračování!!! :palec:

 
KattyKMcom  09.02.14 04:32
:lol:

Jak z Bravicka

 
myšák1187  09.02.14 04:43

:palec: :potlesk: taky se přidám, i já chci pokračování :)

 
meringa
Ukecaná baba ;) 2028 příspěvků 09.02.14 05:49

Hezky napsané. Takže i já se těším na pokračování :kytka:

 
Elnik21
Stálice 82 příspěvků 09.02.14 06:15

:palec: Pokračování :dance:

 
joaska  09.02.14 07:11

Dobrý :mrgreen: hele a měl jsi někdy i pubertu? nebo nějaky divočejší léta? Jsi od 18 let hrozně uvědomělý a dospělý :lol:
to neber jako rýpání, jenže se to moc často nevidí :nevim:

 
PetraPiranha
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 09.02.14 07:34

Tak doufam, ze to skonci… a zili stastne az do smrti :-)

 
finduska
Extra třída :D 13661 příspěvků 09.02.14 07:58

No teda, ja chci dalsi ted hned :twisted: :D

 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 09.02.14 08:00

Je hezký číst o lásce a že to někomu klape po té kupě diskuzí o nevěrách a rozvodech. Moc Vám to přeji :kytka:

 
finduska
Extra třída :D 13661 příspěvků 09.02.14 08:02

Lec ja jsem zvedavy nezmar a diky profilu autora a a dukladnem hledani jsem se dopracovala ke zjisteni, ze asi vim, jak pribeh bude pokracovat, nicmene znat konec, neznamena, ze nechci vedet stred:-)tesim se

 
sara1000
Kelišová 5333 příspěvků 2 inzeráty 09.02.14 08:09

Urcite se tesim na pokracovani:-)
Mimochodem, da se tu nekde nastavit oblibene, aby mi dalsi dil neutekl? Jako je to napriklad v diskuzich?

 
Marpe
Extra třída :D 14944 příspěvků 09.02.14 08:13

Mě to silně připomíná scénu z Sněženek a machrů po 20 letech :nevim:.
Nic víc, žádné jiné pocity ve mě tento deníček nezanechal (nic proti Tobě, určitě jsi to v životě neměl jednoduché ;) ).

 
Jannys
Kelišová 6010 příspěvků 09.02.14 08:22

Týýý jooo čekám na pokračování!!!Hlta­la jsem každé slovo :dance: :dance: :dance:

 
barbarossa
Zasloužilá kecalka 617 příspěvků 3 inzeráty 09.02.14 08:38

Další deníček, prosím. Moc hezké, romantiku.

 
Raduli13
Stálice 95 příspěvků 09.02.14 08:41

Šup sem s pokračováním… :)

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 09.02.14 09:08

Čekám na pokračování… jsem napnutá jak kšandy! :dance: :dance: :dance:

Kor deníček od chlapa… už jen proto mě to zajímá :lol: :pankac:

Příspěvek upraven 09.02.14 v 09:09

 
Denie
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 09.02.14 09:25

Je to moc hezké, ale nemůžu si pomoct, ale to šampáňo a skleničky ve sněhu a zmrzlá růže mi až příliš připomíná scénu z filmu sněženky a machři po 25letech :nevim:

 
lucinenecka
Kecalka 413 příspěvků 09.02.14 09:39

:potlesk: Také se těším na pokračování!

 
estrea
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 09.02.14 09:40

Hezký, už jsi viděl co se stane se sektem(perlivým vínem), pochybuji že jsi koupil šampaňské v -7stupních? Do druhého dne tam určitě mevydrželo :mrgreen:
Ale jo, pěkná pohádka.
Pokračuj :potlesk:

 
Vita610
Povídálka 30 příspěvků 09.02.14 10:04

Všem děkuji za pěkné komentáře, nečekal jsem, že to někoho zaujme :)
@KattyKMcom To jsem nikdy nečetl, takže nemůžu posoudit :D
@joaska vzhledem k tomu co se stalo jsem dospěl o něco dřív než moji vrstevníci.. takže puberta mě tak nějak minula..
@Marpe @Denie Ano může to někomu připomínat scénu ze sněženek a machrů, ale v té době, kdy se tento příběh udál, ještě nikdo ten film neznal.. ;)
@estrea Už jsi někdy viděla co se stane se sektem v iglů?? :D A můžeš si myslet, že je to pohádka, ale já sám jsem se lekl, jak jsem se otevřel, v podstatě kdokoliv by si to z mích známých přečetl, ihned by věděl o koho jde..je to hodně důvěrné, možná až moc..

 
joaska  09.02.14 10:21

@Vita610 aha, no mně právě puberta ani přes tragedii v rodině neminula, tak se ptám :lol:

já jsem to s tím iglu nepochopila, ale já jsem blbá. To jsi postavil pro tu láhev iglu? :mrgreen: :mrgreen:

 
Vita610
Povídálka 30 příspěvků 09.02.14 10:26

@joaska ne jen pro flašku i pro skleničky :D

 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 09.02.14 10:33

Moc pěkný deníček, a jelikož má pisatel dnes už skoro roční mimi na profilu, tak by nám mohl popsat třeba svatbu, porod co? :lol:

 
Petra274
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 09.02.14 10:47

Krásné, piš dál. Těším se na pokračování :kytka:

 
mijka
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 09.02.14 10:54

Trocha romantiky neuškodí :D pokračování prosím :palec:

 
mlsalkaM
Kelišová 6080 příspěvků 09.02.14 10:56

Jdu si pro kapesník, ukápla mi slzička, moc hezké!!! :kytka:

 
estrea
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 09.02.14 11:10

@Vita610 :mrgreen: jak funguje iglů mě poučovat nemusíš, to samozřejmě vím. Nikde jsem nečetla že jsi pro tu flašku postavil iglů, psal jsi pouze že jsi ji schoval do sněhu, aby ti ji do druhého dne nikdo nevzal.
Psala jsem to proto, že jsem před lety udělala úplně stejnou blbost. Dala jsem si flašky Bohemky před dům v zimě do sněhu(oslava) a jedna flaška se nevypila. Samozřejme mrzlo a ráno byla flaška na kousky ;)

 
ALENA G
Kecalka 129 příspěvků 09.02.14 11:22

:potlesk: :potlesk: :potlesk: :palec: :palec: moc hezké, už se těším na pokračování :dance:

 
lucii isabela
Ukecaná baba ;) 1299 příspěvků 09.02.14 11:24

Jee to je moc peknee, ja chci určitě pokracovaniii :) :mavam:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26525 příspěvků 09.02.14 11:38

Moc hezke, doufam, ze chlapu bude na emiminu pribivat, je to proste trochu zmena no ;) ;)
Jinak denicek romanticky na me az moc, ale co, strasne Rada si prectu jak to dopadlo ;) (ikdyz uz to vim :mrgreen: ) :kytka: :kytka: :kytka:

 
jjj11
Neúnavná pisatelka 15201 příspěvků 09.02.14 11:55

Šup, šup pokračuj :lol:

 
svycarka
Kelišová 6854 příspěvků 09.02.14 12:19

Miluju takove denicky :potlesk: tesim se na dalsi. pises moc prima :kytka:

 
Mahja
Závislačka 4736 příspěvků 09.02.14 12:22

Já chci pokračování! :pankac:

 
Narovnako
Kelišová 5141 příspěvků 09.02.14 12:24

Neváhej a pokračuj :kytka:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 09.02.14 12:26

Doufám že to nebude ten z deníčku jak pak milovaná žena umře u porodu nebo tak..

Moc mě to zaujalo i když romantiku nemám ráda, těším se na pokračování

Příspěvek upraven 09.02.14 v 12:26

 
Zazu
Kecalka 214 příspěvků 09.02.14 12:28

Moc hezký deníček. Těším se na pokračování.

 
moky
Extra třída :D 10715 příspěvků 09.02.14 12:45

To je slaďoučkýýý, no pokračování přečtu už jen proto, že tu čtu téměř všechny deníčky..patří to k mé čtenářské dovednosti každý den…

 
Xela
Kecalka 191 příspěvků 09.02.14 13:02

Těším se na další deníček :dance: :dance: :dance: krásně napsáno :dance:

 
elkos
Stálice 72 příspěvků 09.02.14 13:05

Wtf?

 
eneerka
Zasloužilá kecalka 608 příspěvků 09.02.14 13:08

Taky se těším na pokracování :lol:

 
jannina1
Závislačka 3267 příspěvků 09.02.14 13:20

@Kamča.dalmatinka
Vždyť tu má hezký deníček i jeho manželka:)

 
jannina1
Závislačka 3267 příspěvků 09.02.14 13:21

Hezký deníček, Tvůj i manželky:)Ať jste jako rodina šťastní..

 
Abi2
Kecalka 258 příspěvků 09.02.14 13:34

Krásný deníček :potlesk: těším se na pokračovaní :palec:

 
Eva117
Stálice 85 příspěvků 09.02.14 15:20

Čekám na pokračování :)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama