Z deníku šílené matky IV

Rodičovství

Už je to tady! Ten, kdo četl mé předchozí články, tak ví, co přichází. Ano, asi už to přišlo, asi jsem se zbláznila.

Představte si, že mám pocit, že ty moje dračice jsou najednou nějak hodné? Cože? Jen tak? Z ničeho nic? Ráno si dávají jejich oblíbené „švelešky“, rozuměj čtverečky, tedy Cini minis s mlékem, popíjí Caro a povídají si u toho. Když dokrmím našeho Pepína, tak jen vidím, jak Líba vytahuje vlhčený ubrousek, utírá stůl, co pokydaly mlékem a říká: „Joanko, udejajy bojdej – ukidíme“, „čumim“ jako péro z gauče, když utře stůl i židličku a vyhodí použitý ubrousek do koše.

Jakmile převléknu Pepíčka, tak už u mě ty dvě stojí a tvrdí, že kávu vypily, jsou polité a chtějí převléci a nejlépe triko s jablíčkem a holčičkami a legíny! Opět zírám! Ty moje svlíkací čertice, co ještě nedávno musely mít izolepou přelepené plíny a mnohdy jsem v zoufalství a vzteku přelepila i oblečení (naprosto marné – ty dvě malé kouzelnice se svlékly ze všeho), tak teď si diktují, co chtějí obléci?

Koukám na sebe do zrcadla a štípu se do tváře – nojo, fakt nespím! Tak jo, asi se mi to nezdá! Třeba jdou do sebe? Nebo že by zabraly moje výchovné metody? Že by všechno to zoufalé a trpělivé úsilí bylo k něčemu? No nic, tak jedem dál!

Jdu uklidit kuchyň a uvařit oběd! Holky natahaly všechny svoje plyšáky a panenky do obýváku a hrají si s miminem, tak lítám po kuchyni a vyklízím myčku, když v tom dorazí Johanka, kecne si na zem a ukazuje mi, že má strašné „bebí“, jenže rozjetá matka sotva brzdí a chudáka dítě v rozběhu nakopne kolenem do hlavy, a to chudák hází záda na dlaždice! Achjo – co jsem to za matku – dítě se ke mně jde uklidnit, že má bolístku a já mu místo utěšení udělám další? Sedíme na zemi, chovám, houpám, foukám a zpívám a za chvíli je vše dobré. V klidu dovařím oběd, nakrmím děti, batolata podávají ubrousky, a když vidí, jak válčím s miminem, které mi sahá v nestřeženém okamžiku do misky s jídlem a matlá to všude, utírají mu židličku i pusinu a já mohu dál krmit!

Pak se v klidu společně najíme – ještě, že měřím 154 cm, u toho dětského stolku se tak špatně nesedí a když můžu v klidu požvejkat pár soust kuřete s bramborem, při tom občas šoupnout svojí vidličkou pár soust i dvojčatům do úst, během chvíle jsme všechny najezené a jde se uklízet! Holky zavelí: „Pepíšek, pinkat! Maminka uklidí bojdej“, sice to zní tak, že uklízet budu jen já, ale ty dvě ukládají Pepínovo hračky do krabice a tu dávají na stolek, pak odklízí svoje hračky do krabic a usedají na sedačku, žádajíc „Krtka“! Pustím krtka a vyluxování a vytření je otázkou pár minut. Pak relaxuji, než se probere mimino a vypravíme se ven!

Nechápu to! Ty dvě bláznivky spolupracují při oblékání a vypravování se ven, poslouchají na slovo, nezdrhají, venku se mě drží jako klíště, když poodjedu s kočárem jen kousek dál, tak už volají maminku… proboha, nejsou nemocné? Nebo jsem fakt nemocná já? Třeba zlobí pořád stejně, jen mi to začíná připadat normální!?

Ba ne! Asi jdou naše děti fakt do sebe! Celé odpoledne si hezky hrají, a když vařím večeři a slyším podezřelé ticho, jdu s hrůzou do dětského pokoje! Najdu tam něco, co se slovy popsat nedá! Mají na zemi matraci, na ní peřiny z postýlek, všechny plyšáky, sedí tam, zpívají a Pepíček si tam hraje v tom chumlu a je tuze spokojený! Všem třem dám pusu a řeknu jim, že je miluji a ať si hrají dál! V klidu odcházím do kuchyně dovařit večeři! Až do koupání je doma taková ta opravdová domácí pohoda – holky dělají binec, Pepíček musí mít jako správný kojenec pořád něco v puse, takže dělá bordel s rohlíkem, křupkami, piškoty a podobně!

Když potom vidím Libušku, kterak sedí s miskou Cini minis a dává jednu sobě a jednu Pepínovi, tak nemám sílu zakročit! A vzhledm k tomu, že ho nedávno nakrmily tím strašně nebezpečným Lipánkem, on pak po nich po zemi posbíral kuře na kari anebo se na mě z plenky vykutálely rozinky, které asi taky sesbíral na zemi po holkách, tak neřeším! Jedna věc mě na tom těší, i když dosud chtěl jen mixovanou stravu, najednou jí i kousky, a to kousky úplně všeho! Třeba i omítky, co olupuje! No a večer? V osm je tu klid a já přemýšlím nad tím, jestli tohle není nuda a není to ta pravá chvíle na to, uvažovat o čtvrtém dítku!

Hodnotilo 33 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 10.02.13 07:17

Tak přece jen se dračice uklidnily? To zní skoro fantasticky… S tím čvtrtým dítkem mi to připadá jak tance s kobrou :lol: U nás se žádné zklidnění nekoná takže sbírám materiál na další deníček :cert:

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 10.02.13 08:04

Páni to jsem nečekala :lol:
Tak přeji víc takových dní :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 10.02.13 08:33

:lol: Ale jo, je to hezké pozorovat, jak se z těch malých zvířátek stávají lidi. Počkej, až bude Pepíček po nich všechno opičit, u nás už 20m zvládá s přehledem uklidit flašku i talířek na linku (sice pokud má na talířku nějaké zbytky, tak si je při tom nasype na hlavu, ale snaha se počítá 8) )

Nicméně teda já mám taky většinou v 8 klídek a teda touha vyplnit ho dalším vřešťanem mě nějak míjí :jazyk:

 
Adriapia
Ukecaná baba ;) 2120 příspěvků 10.02.13 08:44

Pěknej :D…a ať je už jen takto hezky „klidno“ :D

 
svycarka
Kelišová 6837 příspěvků 10.02.13 08:47

Me oblibene cteni :palec: Tesim se prispevky o „ctvrtem“ :mrgreen: :mrgreen:

 
Black_Orchids
Závislačka 3738 příspěvků 10.02.13 08:50

Pekne psani :palec: Ja jen porad cekala zaver ve stylu: „…a pak jsem se probudila a rekla si, to byl ale kraaaasny sen.“ :mrgreen:

 
Run
Generální žvanilka 20185 příspěvků 10.02.13 09:00

:mrgreen: já jen aby jsi to nezakřikla :jazyk: :lol:

 
gabousek
Ukecaná baba ;) 2228 příspěvků 10.02.13 09:10

Teda já taky pořád čekala, kde je ten háček a ono nic.. až mi ke konci ukápla slza dojetí.. ;) jste super rodinka a holčičky..? Paráda, kdo by to byl řekl :potlesk:

 
Lama Lama
Hvězda diskuse 41404 příspěvků 3 inzeráty 10.02.13 09:40

Od posledního deníku trénuju a stáhla jsem to na 8min se dvěma dětma. :D Už jsem se bála, že v tom dnešním bude 8 se třema. :cert: U nás byl teda starší škrt a ochutnat nedal. Hlásal, že mimi smí jenm mlíko. MImino si ale poradilo. Naprosto neomylně první plazení namířilo směr dětská židlička. :lol:

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 10.02.13 10:32

@paola white jako nemysli si, ony furt něco vymýšlí a vytváří, ale už to není jakoby v jednom kuse, jako dřív, kdy jsem celej den jen likvidovala pohromy! takže když jednou za den ukradnou sudocream a pomalujou tím jednu jejich krásnou růžovou stěnu a druhej den pomalujou voskovkou koberec a pak jí dají Pepínovi, aby měl co jíst…tak to není tak hrozný, jako když to bylo prostě furt, bez přestávky :mrgreen:

@Gladys jj, je to super je pozorovat, jak se mění v lidi :lol: s tím nádobím…taky mi nedávno nacpaly příbory a talířky z oběda do myčky…bylo by to fasjn, kdyby tam nebylo ještě neuklizený, umytý nádobí :mrgreen: ale jak říkáš snaha se cení :lol:

@Black_Orchids jojo…občas mi to opravdu připadá jako sen :mrgreen:

jinak, ono, když nezlobí a já mám pocit, že se nudim, tak si ten stres umim pěkně vyrobit sama! asi den poté, co jsem poslala tenhle deníček jsem „z nudy“ začala gruntovat v kucchyni - vyklidit nádobí, protáhnout ho myčkou, vymejt linku, vyklidit a srovnat skříň na potraviny, do toho jsem umejvala kočár, kterej chci prodat a tak jsem musela dětem zas odebírat z rukou všechny ty nebezpečný věci - chemii na čištění, cukr, mouky, skleničky…a když jsem to vše měla a pustila pračku s potahama z kočáru, myčku s nádobím, troubu s večeří…tak vypadly pojistky a když jsem nemohla zaboha otevřít tu plechovou skříň na chodbě, abych je nahodila, tak jsem volala nešťastná manželovi, ať dorazí domů…tak mě tu našel potmě brečet :mrgreen: :lol:

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 10.02.13 10:39

@dvojmatka mě takhle jeden čas lítali pojistky, naštěstí jen v jedné části baráku, když jsem prala a zároveň sušila, což dělávám zhusta večer. Jenže na ten okruh je napojené i světlo na záchodech a v koupelně, takže se stávalo, že třeba koupu děti a najednou tma :jazyk: Já to nakonec v koupelně řešila stojací lampou zapojenou do zásuvky vně koupelny.
A s tím špinavým do čistého - já takhle občas najdu značně zapáchající slipy v šuplíku, protože to Matýsek přeci hodil do prádla, případně olízanou lžičku od jogurtu v šuplíku s příbory :mrgreen:

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 10.02.13 11:03

@Lama Lama naše holky jsou asi zvyklé se dělit díky tomu, že jsou dvě od začátku…takže dřív krmily sebe navzájem a teď krmí Pepína! :lol: no hele - výbrava s dvěma dětma za 8 minut - super! jsem netušila, že tím rozjedu závody na emiminu :mrgreen:

@Gladys jo tak koukám, že je to všude stejný - opatlaný, použitý příbory mezi čistýma a špinavý prádlo ve skříni s čistým…taky to u nás probíhá! musim říct, že pro mě už začíná bejt normální, že jím z podlahy, stejně jako naše děti. dřív bych spadlý jídlo na zem vyhodila, dneska jen kouknu, jestli tam není nějakej chlup a zdlábnu to - člověk si s dětma zvykne na leccos, co? :mrgreen:

 
jaaaanina
Echt Kelišová 8618 příspěvků 10.02.13 12:41
:potlesk: :potlesk: :potlesk:
 
Zazu
Kecalka 214 příspěvků 10.02.13 13:11

Díky za deníček :D
Opět jsi nezklamala :potlesk: :potlesk:

 
Lacenka
Neúnavná pisatelka 18644 příspěvků 10.02.13 13:28

Mon - balzám na duši :srdce: :srdce: přeji kopec přesně takových dní a časem ještě lepší a lepší… :kytka: :kytka:

 
maxak
Ukecaná baba ;) 1209 příspěvků 10.02.13 15:07

Na tvých deníčcích začínám mít závislost :lol:

Jinak bych stav věci u vás typovala na „klid před bouří“ :mrgreen:

 
tejuho
Ukecaná baba ;) 1778 příspěvků 10.02.13 15:12

Supr denicek :potlesk: A dekuji, svitla mi nadeje, ze jednou bude lip! :mrgreen:

 
Ditta77
Závislačka 4186 příspěvků 10.02.13 15:25

Nedalo mi to a přečetla jsem i Tvé předešlé deníčky :pankac:
Nádherný, krásně napsaný a hlavně plný lásky a obrovského životního nadhledu :kytka: :kytka: :kytka:
Jsi úžasná máma a skvělěj člověk :hug: :hug: :hug:
V tom dnešním deníčku mi u některých pasáží hrkly až slzy do očí…

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 10.02.13 15:25

@tejuho hele, kdekdo mi často říkal, že bude líp…nevěřila jsem a popravdě, jak říká @maxak se trochu děsim toho, že je to klid před bouří :mrgreen:

ale jako fakt vidim velký…obrovský zlepšení ve chvíli, kdy ty dvě začaly mluvit česky…ne tou jejich dvojčatovou marťánštinou, který rozuměly jen ony dvě! od doby, co mluví, tak ustaly hysteráky - ty celodenní, šílený ječáky „z ničeho“! no ono to nebylo z ničeho…jen si neuměly říct! teď mě sice celej den „buzerujou“, ale furt lepší, než ten řev :P a pak je na nich vidět ta radost z toho povídání a tak furt nosí knížky a ptají se co to je, komentujou televizi a chtějí se něco učit - a to je hnedka veselejší! ale očekávám nějaký vyšší level - prý teď přijde fáze odmlouvání! no to zas bude něco na moje nervy :roll: :oops:

@Lacenka jsi jedna z těch, co mi kolikrát říkaly, že bude líp…a oceňuju, že radši zamlčuješ to, že bude i hůř, ale jinak :mrgreen:

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 10.02.13 15:26

@Ditta77 jééé, díky :oops: :srdce:

 
cinderellinka
Povídálka 29 příspěvků 10.02.13 17:27

Úžasný deníček. Moc krásné počteníčko. Povzbudivé pro všechny, které mají doma malé čertíky a čertice. :potlesk: :potlesk: :potlesk: Těším se na další zápisky šílené matky.

 
Ema N.  10.02.13 17:43

Opet naprosto genialni denicek…

Jenom si prosim navod, jak se z draku daji udelat takhle hodna ditka… U nas zklidneni jeste porad nehrozi (mam 2.5 roku stareho chlapecka a 14 dni starou holcicku)… ;)

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 10.02.13 17:58

@Ema N. - no vidíš, tak mám téma na příští deníček „zkrocení dračích dětí“ :lol: teda jestli se nevrátí brzo do starých kolejí a není tohle období jen to, že mi dávaj oddych na to, co napříště chystaj :mrgreen:

@cinderellinka - doufám, že to je povzbudivé! pro mě nedávno bylo, když jsme potkali venku tatínka s dvěma kluky - jednomu bylo 5 let a ten druhej byl o dva měsíce starší, než naše čertice, ale to byl teda drak - toho mít dvakrát, tak už se houpu :mrgreen: a bylo dobrý vidět, že naše holky v jeho společnosti byly jak něžný květinky, který se najednou hrozně stydí! asi je překvapilo, že může být někdo divočejší, než ony 8o :mrgreen:

Příspěvek upraven 10.02.13 v 17:59

 
VeTi
Ukecaná baba ;) 1362 příspěvků 10.02.13 18:40

To je super, že to holky aspoň jeden den pochopily :-D Věř, že bude líp, ikdyž ne každý den bude tak krásný, jako byl tento :mavam:

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 10.02.13 18:53

@VeTi hele…trvá to už dýl, než jeden den! občas něco provedou, ale celkově už je to klidnější! dokonce jsem jim do pokoje vrátila regál s hračkama :mrgreen: když to manžel viděl, tak říkal, že jsem slušná masochistka :mrgreen: ale věřim jim - musim :roll:

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8646 příspěvků 10.02.13 19:25

Jupí, dnešní deník jsem zhltla jak jinak než jedním dechem. Udělal mi jako vždy moc velikou radost. Je to super, když si máma jednou taky může odfrknout a děti jsou hodný :lol: :lol: :lol: ťukám na dřevo, abych to nezakřikla

 
farska
Nadpozemská drbna 29990 příspěvků 10.02.13 21:15

Pamatuju si Te, svlekaci spolutrpitelko :lol:
Denicek je napsany krasne a stejne jako Ty si i ja myslim, ze zlom prisel s „umenim se dorozumet“. Uz i ta nase nejmladsi komunikuje se sestrama tak, ze si umi nejn vymyslet zabavu vsechny dohromady ale navic je to spolu i baví!!!

A to mne asi navnadilo. Takze jim za 4 mesice prihodim, jen tak mimochodem, do party dalsi dracici na vychovu :kytka:

PS Jen se modlim, aby si aspon to male sve miminkovstvi prozilo oblecene… :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 10.02.13 21:21

@MartinaIrena si piš, že já taky ťukám, když si chválím zas jeden super den! :mrgreen:

@farska jj, spolutrpitelky :mrgreen: má už vaše malá tedy taky svlíkací a fekální období za sebou?? :mrgreen: a v jiných diskuzích už jsem si všimla, že Vám brzo přibude další svišť! tož nejvíc Ti přeju, aby to bylo podobný mimino, jako je náš Pepula a aby mu ségra nenašeptala, jak může skvěle pobavit rodinu svlíkáním a mazáním hovňousů :palec: a máš můj obdiv…smekací smajlík tu chybí…tak aspoň tak :pankac:

 
kamiŠ
Generální žvanilka 23632 příspěvků 10.02.13 22:09

@dvojmatka super jako vždy ;)

U nás se starší taky nedělí, mimino přece nemá zuby :roll: :lol: :lol: :lol:

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 10.02.13 22:11

@kamiŠ vidíš, to holky neeší, jestli zuby má nebo ne…nacpou mu cokoliv :mrgreen:

 
farska
Nadpozemská drbna 29990 příspěvků 10.02.13 22:16

@dvojmatka :kytka:
Diky, ony JI segry uz vycvici :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
kamiŠ
Generální žvanilka 23632 příspěvků 10.02.13 22:17

@dvojmatka A kdybys ho u toho ale viděla, ten výraz a jak to podá :mrgreen:

 
kamiŠ
Generální žvanilka 23632 příspěvků 10.02.13 22:21

@farska TVL, fakt zase holka? 8o :mrgreen: No aspoň víš do čeho jdeš :jazyk: Jak dlouho to budete pokoušet, než pochopíte že to jiné nebude :lol: :lol: :lol:

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 10.02.13 22:22

@farska 5 dcer?? 8o náš táta měl taky 5 dcer…říkal, že i ženu vyměnil a stejně furt holky :lol: ale byl z nás všech notně vys.anej! jak to bere manžel? mezi tolika ženskýma je král, co? 8o tak gratulace k pátý slečně :kytka:

@kamiŠ dovedu si ho živě představit, blonďáka jednoho :hug: :lol:

 
Flyingfrog
Extra třída :D 12001 příspěvků 10.02.13 22:34

Krásný deníček. Už už jsem vypínala počítač a hle, deníček od dvojmatky, takže ten musím přečíst. :-)
Za chvilku budou holky klidné jako ta moje. :mrgreen: Jsem minule chlapovi říkala, když zuřil, že ta naše zlobí, o tvých deníčcích, tak uznal, že je vlastně hodná. :-D (ale jako nuda s ní opravdu není, jen není tak akční jako tvoje holky)

A já úplně vidím tu scénu s dítětem, co chce nechat od maminky pofoukat a chudák padá k zemi. Stává se mi to jaksi celkem dost často (docela ty parkety tady mají skluz). :-)

Na čtvrté myslíš? Jsi dobrá! :pankac:

 
Flyingfrog
Extra třída :D 12001 příspěvků 10.02.13 22:36

@farska Juuuu, gratuluju! :kytka:

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 10.02.13 22:42

@Flyingfrog hele…čtvrtý bych klidně brala hned! jen kdybych nemusela být znovu těhotná! moje tělo je v hrozným zdravotním stavu - bych se asi rozsypala :oops: takže bych klidně nějaký dítko osvojila, kdyby manžel souhlasil - místa v srdci je ještě dost :roll: :)

tak pozdravuj manžela a řekni, ať si váží toho, jak je malá hodná a pohlaď prďoly ;)

 
teta 278
Ukecaná baba ;) 1532 příspěvků 10.02.13 23:14

@dvojmatka : Paráda! Těším se, že taky brzy u nás nastane takové zlepšení, ale spíš tipuju, že přejdem ze vztekací fáze do toho pravého období vzdoru, které bude ještě výživnější :mrgreen:. Ale krásně se to čte, jen tak dál.

 
Mišulinka
Kelišová 5087 příspěvků 10.02.13 23:17
:potlesk: :palec: :palec: :srdce: :lol:
 
veverčák
Zasloužilá kecalka 991 příspěvků 11.02.13 10:30

Tvoje deníčky jsem četla, ale ještě jsem nikdy nereagovala, ale opravdu zvednou náladu :) :hug:.Já mám děti,,jen,, dvě a občas jsem i tak unavená, ale před tebou smekám ;).Neuvažovala si někdy o vydání knížky? Určitě bych si ji koupila ;).

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 11.02.13 10:33

@veverčák díky! hele…už mi pár lidí o knížce říkalo, takže začínám uvažovat. jenomže nejdřív musím začít znovu číst a trochu oprášit pravopis a styl psaní, aby to mělo hlavu a patu, takže třeba po mateřský, až se vrátím do pracovního procesu a začne moje mozkovna znova trochu přemýšlet a pracovat v normálním režimu…tak asi pak něco sepíšu :mrgreen: :oops:

 
Vermilion
Kecalka 308 příspěvků 11.02.13 12:22

Tleskam za krasny denicek, cetl se jednim dechem. Vidis, ze psat o tom, jak jsou holcicky hodne, je taky zajimave!

 
Vermilion
Kecalka 308 příspěvků 11.02.13 12:28

Mozna to je tim, ze at pises o cemkoli, dokazes to zajimave podat, takze nejaky to spisovatelsky strevo myslim mas. Knizka by byla urcite bestseller.

 
Prcek88
Extra třída :D 12506 příspěvků 11.02.13 13:21
:pankac: :pankac: :pankac: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:
 
farska
Nadpozemská drbna 29990 příspěvků 11.02.13 18:31

@Flyingfrog Dííky :kytka:
@kamiŠ Ale to je mejlka-my „nedelame“ chlapecka, je nam zcela fuk, co to je za pohlavi. Manzel uz totiz dva syny z 1.manzelstvi ma :lol: :lol: :lol:
@dvojmatka Jak to bere? Rekla bych, ze vsichni jsme si tak nejak..oddechli…ne­bot hosik by byl preci jenom financne narocnejsi…Oblecky mame sakumprask pro mrne jen ruzove, veskere vybaveni jsou kocarky, kolibky, miminka, oblecky a pod…:_)) A s tim zdravotnim stavem se ti nedivim, ja budu mit ted 4.SC a nejen tohle je duvod ten, ze u nej vazne zvazuju sterilku :oops: :oops:

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 11.02.13 18:52

@farska strašně ráda slyšim, že lidi se nehoní za nějakým pohlavím, ale prostě milujou ty dary, který dostaly…je opravdu fuk, jestli kluk nebo holka! nesnáším ty kecy, když mě lidi potkají, jak se ptaj vyděšeně, jestli v kočáru je kluk a když řeknu, že jo, tak říkaj" „no aspoň, že tak, tak se povedlo, že?“ :cert: já byla popravdě trochu vyděšená, že to bude kluk… :mrgreen: jsem se bála, jestli se budu umět starat o pindíka :oops: :mrgreen:

to zdraví - ono těhotenství není žádnej med - možná pro dvacetiletou, zdravou holku jo, ale já to teda odnesla…taky oba porody CS - na sterilizaci se mě gyndař ptal, ale já bojim udělat takový rozhodnutí, přijde mi to příliš definitivní, navíc já - bývalá neplodka to vnímám stejně, jako kdybych měla užívat AH, takže kdoví, jak to jednou u nás dopadne :mrgreen:

 
farska
Nadpozemská drbna 29990 příspěvků 11.02.13 21:17

@dvojmatka Rozumim…Mne se na sterilku ptali uz u poslednich dvou SC..Ta definitiva je zvlastni. Na druhou stranu-nemam ja uz tech deti dost? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 11.02.13 21:26

@farska hele…u vás to chápu :mrgreen: dětí dost…navíc 4 SC, taky bych asi uvažovala! v mým případě se bojim, že mi třeba ve 40ti hrábne a budu chtít miminko a co? takže já zatím nechávám osudu tu šanci! :mrgreen:

 
farska
Nadpozemská drbna 29990 příspěvků 11.02.13 21:35

@dvojmatka
No jo, a prave ctyricet mam ja za pet let…
Co kdyz mi hrabne taky :think: :think: :think: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 11.02.13 21:40

@farska no co když?? :mrgreen: :?:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama