Z deníku šílené matky V. - Rodičovství a JPP

Rodičovství

Jedna paní povídala: „Nesmíš na to tolik myslet a pak otěhotníš.“

Jedna paní povídala: „Nesmíš na to tolik myslet a pak otěhotníš.“


Zkuste někdo pronést tuhle větu před „snažilkou“ a buďte pak rádi, pokud nedostanete pěstí. :-) Ne, fakt – tuhle hloupou větu, prosím nikdo neříkejte někomu, kdo se snaží počít dítě! Kdysi mi někdo říkal krásné přirovnání – je to jako byste někomu říkali „Nemysli na růžového slona.“ Copak Vás při té větě napadne? No samozřejmě, že určitě myslíte na zeleného hrocha – haha. Jednou provždy – tuto větu neee!

Ano, upnula jsem se na to, mít dítě. Miluju děti a vždy jsem o nich snila a když zabimbaly bio hodiny, tak mě to převálcovalo. ALE! Přišly chvíle, kdy jsem „na to“ fakt nemyslela. Ten, který měl být otcem, se jaksi zakoukal jinde, takže půlrok marného boje o partnera, následný rozvod, prodej bytu, koupě nového bytu, stěhování, nový partner, těžké zamilování, plno nádherných dovolených, povýšení v práci, svatba, rekonstrukce manželova bytu, další stěhování, totální změna práce po x letech v jedné firmě…a prd. A kdy se to povedlo? No jasně, že tehdy, když jsem na to myslela i chlupama.

Moje rada zní: „Myslete na to a dělejte pro to vše, co se dá!“ Chlap může plodit třeba v 70ti, žena bohužel nikoliv a čekat na zázrak se nevyplácí. Nejlepší na tom je, že dvacetiletou holku všichni odbudou slovy: „Jsi mladá, nic neřeš, času máš dost!“ a třicetiletou všichni odsoudí „Jsi za zenitem, cos čekala? Rvala ses antikoncepcí a budovala kariéru a teď čekáš, že zabřezneš, když pískneš? Příroda to tak nechce, tak se na to vykašli a adoptuj!“ Fakt bezva toto slyšet. Zvlášť poté, co antikoncepci neberete od 20ti, kariéra je to vedlejší, cpete se bylinkami, naklíčeným zrním a jinou zdravou stravou, nekouříte, nepijete a je to k prdu. Pak kolem vás otěhotní všechny fešačky z okolí (tady příroda jasně chtěla) a vy si v zoufalství říkáte, jestli by nebylo lepší místo bylinek a salátu začít chlastat a hulit…

Každopádně, nám se podařily jednovaječná dvojčata z jednoho embrya při druhém IVF po pětiletém snažení a pak náš malý zázrak, který přišel přirozeně 9 měsíců po narození holek. A kdyby tady někdo chtěl říct: „Vidíš, přestala jsi na to myslet, protože jste měli dvojčata a tak se zadařilo.“ Tak prrr! Antikoncepci jsem brala 3 měsíce po porodu, abych neotěhotněla hned, protože jsem byla po císaři a bála jsem se, že mě doktor požene na potrat. Ale další HA jsem si už nevyzvedla a čekala na zázrak. Tak moc jsem chtěla zažít pocit, že se nedostaví mrcha a já si udělám test a tam budou tam ty dvě čárky. Obrečela jsem si 4 mrchy a pátá se nedostavila a já našla na testu 2 čárky…

Jedna paní povídala: „Těhotenství je nejkrásnější období v životě ženy.“


I když tady asi spíš ne jedna paní povídala – toto musel z úst vypustit jedině chlap. :-) Je opravdu krásné mít celý den žaludek jak na vodě a chtít si co 5 minut strčit prsty do krku, aby se mi ulevilo. Je opravdu úžasné se v noci budit s křečemi v lýtkách. Je bezva, když každý krok je doprovázen šílenou bolestí pat, kolen a kyčlí.

Strašně fajn je, když si člověk na půl hodiny sedne a pak se nemůže zvednout, protože ho bolí záda a kostrč. No a takový spánek – to je lahoda. Na zádech se spát nedá, páč se nedá dýchat, na břiše od nějakého 20tt to taky nejde, takže jen na boku, a když se člověk chce převalit z jednoho na druhý, tak se nejdřív musí domluvit s vetřelcem v břiše, aby na pravém boku laskavě zastrčil ten roztomilej zadeček a nenatahoval nohy…pak se opatrně s hekáním může pokusit otočit, přičemž rozvolněná stydká kost vydá nechutný zvuk lupnutí a probuzený manžel na druhé půlce postele pronese „Proboha ženo, ty se mi rozpadáš“

Ale aby to nevypadalo, že si stěžuji – to ne. Já jsem každý den toho „krásného“ stavu děkovala „tam nahoru“ za každou tu bolest a nevolnost, protože to znamenalo, že se mi splnil sen. A to nejkrásnější, co na tomhle stavu je – pohyby – všechno to špatné vyvážilo. Není nic krásnějšího, než když se člověk ráno probudí, pohladí pupek a řekne: „Dobré ráno pusinky moje/pupíčku můj“ břicho se zavlní…ten nával lásky v tu chvíli je prostě nepopsatelný.

Jedna paní povídala: „Ty se máš, že nebudeš rodit normálně, ale císařem. Nemusíš zažívat ty šílený bolesti.“


Tímto jsem se konejšila celou dobu těhotenství, když jsem věděla, že jednovaječný dvojčata půjdou ven dírou v břiše. Hledala jsem na YouTube videa, páč mě zajímalo, jak to probíhá a co se třeba děje s plodovou vodou. Když jsem viděla, jak se udělá malá díra a tam nacpe svoje obrovský ruce doktor, který tam hledá dítě, tak jsem sí říkala „Aha, možná proto si některé maminy stěžujou na bolesti po…“

Hned na další kontrole u mého doktora z rizikové poradny jsem mu zkoumala jeho ruce (jeho tělo už jsem měla prozkoumané dokonale – vypracovaný krasavec v tom upnutém bílém tričku a bílých gatích – na to se nedalo dívat bez slintání), ale ruce jsem nikdy nezkoumala. Tentokrát jo a ulevilo se mi – ufff, má je docela malé.

Bohužel si naše holky vypustily bazén o 4 dny dřív, než mi pan doktor naplánoval císaře s ním a děti mi z břicha vyndala jedna sympatická paní doktorka. V šoku a emocích kolem jsem si rukou nevšimla, ale troufám si říct, že i kdyby měla ruce obrovské, za ty šílenosti po tom všem jistě nemohla.

No tyyyfffole! Už cca hodinu po operaci začal odeznívat spinál a já se na JIPce svíjela a kňouala a doslova nadskakovala na lůžku, jak se mnou házela zimnice. Na břicho mi dali nějaký těžký závaží a to se nadzvedávalo a vlnilo a já podezřívala doktory, že mi tam snad nechali třetí dítě. Po vykapání kapačky proti bolesti jsem podezřívala sestry, že se spletly a daly mi vitamíny nebo co, páč to vůbec nezabralo a sestra na mě vyvaleně koukala se slovy „Vás to pořád bolí? No vypadáte jak zelenina.“ Díky za lichotku. :)

První zvednutí z postele a pocit rozžhavené kudly břiše se neobešlo bez omdlení. Závist, s jakou jsem koukala na maminy po přirozeným porodu, kterak lítaj jak čamrdy kolem svých dětí, jsem neskrývala. Já musela každý pohyb a přesun dlouhou dobu rozdýchávat, abych si mohla své děti bez černých mžitků před očima prohlídnout a pohladit.

Tož přežila jsem, jak jinak, ale že bych teda nemusela zažívat bolesti, no to nevím. Dva týdny jsem tahala břicho v rukách, protože ta mrcha gravitace funguje a to obr břicho (jak to, že nesplasklo a vypadala jsem furt jak v sedmým měsíci??) táhlo dolů a bolelo jako p.ase! A úplně bez bolesti s tím, že jsem se vyspala třeba taky na boku, to bylo tuším po dvou měsících. Na břiše jsem mohla začít znovu spát skoro po půl roce. A prý se mám šetřit a netahat nic těžkého – haha, s dvojčatama na krku, to je vtip, ne? No hlavně, že jsem nemusela zažít ty strašné porodní bolesti. :)

Jedna paní povídala: „Plačící miminko se nejlépe uklidní u maminky v posteli.“


Ač jsem nebyla zastáncem dítěte v posteli rodičů, tak v zoufalství, kdy jsem nespala 48hodin v kuse a děti furt řvaly na střídačku, jsem si říkala: „Jestli to zabere, tak ať tu spí klidně s náma deset dětí, jen když nebudou tak strašně řvát!“

No nevim, asi jsme měli naše děti reklamovat neb při položení do postele vedle mě, přitulení nebo dokonce položení dítěte na hruď se řev ještě zhoršil a ty dvoukilový mimina se kroutily tak, že by z tý postele vyskákaly. Prostě potřebovaly svůj prostor a nechtěly si ho nechat vzít. A tak si prostě spí ve svých postýlkách. Ten třetí alespoň snesl, když jsem si ho k ránu vzala do postele na kojení vleže a usnuly jsme spolu, ale stejně jsem ho musela pak přenést do postýlky, jinak nespal klidně. Ale! Stejně jsem se dočkala. Holky mají mamánkovské období teď, ve 2,5 letech a občas se v noci přijdou přitulit. Stejně většinou ale po chvíli odchází do svého.

Jedna paní povídala: „Kojit může každá.“


Nooo, tak asi nejsem každá. Dala jsem do toho všechno – masírování a odstříkávání na budík po 3 hodinách už ve chvíli, kdy jsem nemohla ani vstát z postele. Odsávačka, přikládání, buzení nedonošenců, pláč nad tím, když jsem je hodinu drtila a prd, pak odsávačka. Hektolitry kojících čajů, gravimilků, polívek a různých jiných tekutin. Na jídlo nebyl jednak čas a jednak po vyloučení všeho, z čeho měly děti koliky a prdy, mi zbyl 3 dny starý, suchý rohlík – no to bylo jistě bájo to mateřské mléko!

Co ty chuděrky do sebe dostávaly? Přepasírované kojící čaje přes nervní a nevyspanou matku? Masáž o kojení mi nedala spát a nemohla jsem díky tomu přestat bojovat. Dvakrát jsem skončila na pohotovosti s bolestma zad a šlach na rukou a nedostala jsem nic. „Protože kojíte, nemůžu vám nic dát. Kojte dál. MM je pro děti to nej. A že se o ně bolestí nezvládáte starat, že je nedokážete ani vzít do náruče…no jste ženská – to dáte, ne?“

Když přišla třetí návštěva pohotovosti, tentokrát s mastitidou, šílený horečky, zimnice, bolest všech kloubů v celém těle od pantů u huby, po malíčky u nohou, tak jsem přišla o mlíko. Já blbka ještě sháněla suplementor a ukazovala manželovi, že to můžeme zkusit. Podíval se na mě a prohlásil: „Tvoje mlíko se nahradit dá, tvoje péče o děti ne! Já musim do práce a kdo je převleče, přebalí a přinese ti je k přiložení se zázračnou hadičkou? Duch svatý nebo zástupci laktační ligy?“

A tak děti dostaly to strašně jedovaté UM a světe div se - neřvaly hlady, nesvíjely se v šílených kolikách a spaly jak neviňátka a konečně se ve 3 měsících začaly usmívat, broukat si a reagovat na vše kolem a já si začala mateřství užívat. U toho třetího jsem byla rozhodnutá nekojit – nakoupila jsem lahve a krabici s UM a kojila v naprostém klidu a pohodě do půl roka a pak ho nenásilně a jemně převedla na UM. Užila jsem si nádhernou blízkost při kojení bez stresů a nebála se, když mlíko došlo mu dát flašku se sunarem :-)

Jedna paní povídala: „Když se dětem budou příkrmy mixovat, tak se nenaučí jíst kousky.“


No dobře, no. Když se to říká. Tak mačkám vidličkou a děti to mě prskají zpátky a nehodlají pozřít. Rozmašírovanou stravu ze skleničky vdechnou jak nic. Trápím se, že nejspíš budou na svém prvním rande ucucávat rozmixovaný steak s fazolkami a pepřovou omáčkou brčkem a já budu viníkem. Jenže nemixovanou stravu prostě nehodlají pozřít a i když nehodlám ustoupit a nedám místo toho mléko, tak radši budou hlady. A tak mixuju a poslouchám kamarádky, jak si na sebe šiju bič…Zvláštní je, že v devíti měsících jedly kousky všeho – zeleniny, ovoce, chleba. Tady asi taky jedna paní, co povídala…nevěděla vše. :-) A i náš třetí prďola chtěl vše mixované – chce i dnes. On kousky umí jíst dobře neb ho dvojčata krmí vším, co jedí ony, ale k obědu si dá rád „normální jídlo“ a docpe se mixovanou miminkovskou šlichtou, protože to dá míň práce. :)

Jedna paní taky povídala: „Musíš dětem dávat jen převařenou vodu nebo neslazený čaj.“


Jakmile mi prý ochutnají něco i jen trošku slazeného, tak do nich nic jiného nedostanu. Když byly děti pomalu na hranici dehydratace, vykašlala jsem se na tak dobré rady a naředila vodu jablečnou bio šťávou. Jejda, jakpak jim to chutnalo. A že by nevypily samotnou vodu? Blbost. Když byla v létě žízeň, vypily pak i neslazenou vodu. A když to mohly cucat z čehokoliv jiného než z flašky, tak by toho vychlemtaly litry. :)

Jedna paní povídala, že až poznají děti čokoládu, tak jí budou vyžadovat pořád! Naše děti znají čokoládu cca od roka a půl, přesto jsou pochoutkou číslo jedna neochucené, kukuřičné křupky.

Jedna paní povídala, že na nočník je třeba dítě učit co nejdřív, protože v roce a půl už zdrhá a na nočníku ho neudržím. Jiná paní povídala, že dítě není zralé na nočník dřív než v roce a půl a další paní povídala, že jsou děti, co jsou zralé na nočník v roce a jiné třeba až ve 4 letech…cože???

A jak to je u nás? Poslechla jsem první paní a děti na nočník vysazovala od devíti měsíců, jak začaly samostatně sedět. Já blbka vylítla z postele, jak zakňučely a posadila jednu, aby se nevědomky vyčurala a než stihla svlíknout druhou, tak už měla úsměv na tváři a teplé mokro v plíně. Stejně mi to bylo k prdu, páč na mě ty prďoly koukaly nechápavě, proč tleskám a chválím a nočník hraje. :)

Tak jsem to vzdala a zkusila to za dva měsíce se stejným výsledkem…a takhle jsem to občas prostě zkusila a pořád nic. Když jim byl rok a půl a já měla doma čerstvé mimino, tak jsem si říkala, že se na to vyprdnu. Ale stejně mi to nedalo. Co myslíte? Civěly na mě jako sůvy z nudlí, co to po nich chci – sedět na tom chvíli je fajn, nosit to na hlavě jako klobouk je lepší a používat to jako odráželo je úplně nejlepší. Byly časy, kdy jsem fakt nevěděla kam dřív skočit a stejně jsem neúnavně ten hloupý nočník zkoušela. Pořád to bylo jen ve smyslu – děsná legrace, klobouk, odráželo a pak už jen hysteráky: „Nošníček neceš! Pínkuuuu!“ Buď prostě nebyly zralé (jak říkají odborníci) a nebo jim nešlo do hlavy, že mimno může mít plínku a ony by měly potřebu vykonávat do nočníku? Už jsem si přišla jak totál neschopná matka. Lidi na mě pohlíželi stylem „Pořídí tři děti a pak se jim neumí věnovat a takhle to dopadá!“

Jednoho dne zase ty dvě zlobily a svlíkaly se do naha, včetně plíny! Naháním je po bytě jak šílená a řvu, že buď dostanou plínu a nebo půjdou na nočník! S podivem si donesly nočníky z koupelny, sedly na ně a od toho dne jsou přes den bez plen. Cože? Tak jednoduše? Nemusím je nahánět s nočníkama po bytě a ptát se jich co 5 minut, jestli nechtějí čurat? Samy chodí, hlásí, že jdou vykonat potřebu a pak vítězoslavně přinesou nočník s nadílkou, aby se pochlubily a mají z toho opravdovou radost, že jim to tak jde.

Já vím, že mám před sebou ještě dlouho štaci – odstranit pleny na ven a na noc, ale to základní pochopily. A bezbolestně. Svým způsobem mě tím odmítáním ušetřily hodně moc energie s tím běháním za nima a věčnými otázkami a naháněním na nočník. Ušetřily mě spousty praní a likvidování louží a jednoduše začaly chodit na nočník, až se rozhodly samy a to ve 28 měsících.

Pro někoho pozdě, ale já jsem spokojená. Já tak nějak nemůžu sbírat metály za to, že moje děti v půlroce sedí, v 10ti měsících chodí, v roce mluví ve větách, jsou bez plen a ve dvou letech poznají všechny světové vlajky. :) Ale můžu úplně jednouchou věcm a to „milovat je celým svým srdcem“.

Jedna paní povídala, že mateřská láska je ten nejsilnější cit. Absolutní, čistá a bezpodmínečná lás­ka…

Hodnotilo 64 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Vermilion
Kecalka 309 příspěvků 06.03.13 10:12

Bezvadnej denicek! Moc moc krasne napsane a trefne. Tesims e na celou knizku v knihkupectvi, znovu pisu, ze tady je material na bestseller.

 
bini851
Kecalka 327 příspěvků 06.03.13 10:14

Čistá pravda, nemám sice dvojčátka, ale docela se v tom vidím, jen toho císaře jsem snášela lépe-nebo měla jsem silnější léky? podruhé císař brnkačka, to už jsem i léky odmítala. Jinak se ve Vašem článku vidím. :mavam: :mavam:

 
Run
Generální žvanilka 20200 příspěvků 06.03.13 10:21

Já tě prostě žeru :mrgreen:

 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 9023 příspěvků 06.03.13 10:27

Jakkoli jinak má autorka deníčky celkem vtipné, tenhle se teda podle mě nepovedl. Jedna věc je popsat svoje zkušenosti, a druhá paušálně na jejich základě shazovat výroky, z nichž mnohé jsou užitečné a u řady maminek platí. Takže za mě palec dolů.

 
Black_Orchids
Závislačka 3751 příspěvků 06.03.13 10:30

Tak jsem si početla a jdu vařit :mavam:

 
žampion
Závislačka 3452 příspěvků 06.03.13 10:43

Dokonalé vše je do puntíku pravda pravdoucí :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :mavam: :P

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 06.03.13 10:49

Když jsem tenhle deníček posílala ke schválení, tak jsem tušila, že tím někoho třeba i nadzvednu ze židle a trocchu jsem se bála, aby se to tu nepohádalo, jak je v poslední době na emiminu zvykem :roll: když jsem tady začala před léty diskutovat, byly tu diskuze s mnohdy drsným humorem… :lol:

každopádně minule jsem nechávala u adminů opravovat rušivé vykřičníky…k tomu, aby čtenáři pochopili, že jde o nadsázku a že si z toho můžou vybrat to své tam nebudu nechávat připsat odstavec o tom, jak ty věci, které nefungují u mě, mohou fungovat u většiny…to doufám lidi pochopí i bez toho…doufám :roll:

každopádně děkuji za palce nahoru i dolu :kytka:

 
NatalieII
Ukecaná baba ;) 2258 příspěvků 1 inzerát 06.03.13 10:59

Moc krásně napsáno!!! :potlesk: :potlesk:

 
Iwisek
Kelišová 6259 příspěvků 06.03.13 11:03

Za mě jedině palec nahoru :palec: :potlesk: Mně se deníček neskutečně líbí a dlouho jsem se tak nepobavila :lol: Přečetla jsem ho jedním dechem a hezky mi zpříjemnil den. :pankac:

 
beruska03
Kelišová 5462 příspěvků 06.03.13 11:03

Skvely denicek, jsem se dost pobavila :-) :-). gratuluji k 3 uzasnym detickam :-)

 
St. Estephe
Závislačka 4644 příspěvků 06.03.13 11:09

Trochu to v urcitych castech vyzniva jako pokus, ucinit ze subjektivnich pravd objektivni nepravdu, coz pravdepodobne nebylo pisatelcinym umyslem. Jinak je to celkem ctive a texty bezpochyby budou autorce jednou peknym vhledem do toho, cim se kdysi zabyvala. :lol:

 
ajous76
Zasloužilá kecalka 798 příspěvků 06.03.13 11:22

Miluju tvoje deníčky :kytka:

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 06.03.13 11:27

@MaDoRaBe určitě to tak vyznít nemělo a já věřím, že nikdo na základě přečtení tohoto článku nenacpe svým dětem čokoládu a slazený pití, když se to prostě nedoporučuje…věřím, že každý pro své dítě dělá to nej a stejně jako já se bude snažit nejdřív o to správné…však i já se snažila, ale prostě to nefungovalo. :) a jediné, kde jsem jsem opravdu byla asi dost tvrdá byl první odstavec, ale na tuhle jsem jako mnoho dlouholetých snažilek alergická a jakkoliv by mohla ta rada fungovat, tak tomu mozku se poručit nedá… :kytka:

 
subsomi
Kelišová 6556 příspěvků 12 inzerátů 06.03.13 11:34

Tvoje deníčky čtu vždy jedním dechem a těším se na další :potlesk: :potlesk: :potlesk:

Jen tak mimochodem, si myslím, že matky dvojčat mají 8 rukou a 6 očí :oops:

 
St. Estephe
Závislačka 4644 příspěvků 06.03.13 11:50

@dvojmatka Ja nejaky vyplod posilala tusim v sobotu… Taky cekam reakce, ktere me odhadnou na uslintanou milovnici srdcervoucich pribehu. Ale vzhledem k rychlosti pridavani novych deniku, sem pribyde tak na Silvestra. :lol:

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 06.03.13 11:58

@MaDoRaBe pokud člověk něco napíše takhle veřejně, tak musí počítat se vším…tak se na Tvůj výplod těším :lol: :palec:

@subsomi jojo…jako chobotnice jsem si připadala už mnohokrát :mrgreen:

 
jaaaanina
Echt Kelišová 8618 příspěvků 06.03.13 12:10

Opět skvělé počteníčko :* :srdce: :potlesk: :potlesk: :hug:

 
Bebep
Kecalka 407 příspěvků 06.03.13 12:21

Super! Super! Super! :pankac: Díky! Díky! Díky!
A z toho palce dolů si nic nedělej, od této dotyčné už jsme tady četly deníček, na který by deset palců dolů nestačilo! :mrgreen:

 
Zazu
Kecalka 214 příspěvků 06.03.13 13:17

Opět moc hezký deníček, který mě pobavil :D :D

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 06.03.13 13:55

Tu pohádku o těhotenství a nejkrásnějším období v životě ženy, mi povídala porodní asistentka, pak ještě dodala že krásnější už je jen porod :zed:
Deníčky šílené matky miluju :potlesk: už se těším na další

 
makau  06.03.13 13:58
*

Je to velice ctive a moc jsem se pobavila! :potlesk:

 
tejuho
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 06.03.13 14:02

Krasnej, vtipnej a ctivej denicek :palec: :potlesk:

 
TuttiFrutti
Zasloužilá kecalka 654 příspěvků 06.03.13 14:06

Skvělý deníček :potlesk:

 
Slzička
Povídálka 29 příspěvků 06.03.13 14:07

Super deníček… Není nad to používat „zdravý selský rozum“ :potlesk:

 
Katyty
Echt Kelišová 9960 příspěvků 06.03.13 14:07

@dvojmatka Mě se právě líbí, že na sobě ukazuješ, že to nemusí platit. A že se clověk nemá stresovat, když nesedí do tabulek a všech těch JPP ;) Díky ;)

A mimochodem, „nemysli na to“ je fakt nejhorší věta ze všech. Kopla bych se za každý případ, kdy jsem ji v minulosti řekla. Až jsem si to sama zkusila, poznala jsem, jak je hloupá a povrchní. Ano, někdy je potřeba zaměřit se jinam. Ale mě tahle věta vytáčela a stresovala. Připadalo mi, že říká: Je to tvoje vina!!! Navíc můj problém byl fyzický. A kecy o psychice mě vytáčely!!! Jasně, svou čistou myslí uzdravím své vaječníky a napravím své hormony :pocitac:
Dala bych minimálně tehnle odstavec za povinnou četbu ;)

 
Katyty
Echt Kelišová 9960 příspěvků 06.03.13 14:14

Čtu pravidelně a vždy se pobavím. Díky, díky, díky ;)
:potlesk:

 
svycarka
Kelišová 6879 příspěvků 06.03.13 14:24

To je jak slehacka k memu odpolednimu kaficku :potlesk:  :potlesk:

 
Anonymní  06.03.13 15:30

@dvojmatka Ne každý přirozený porod končí dobře. Kdybych věděla, že budu mít roztržený konečník a svěrač, žadonila bych o císaře. Bolest po císaři bolí určitou dobu, já mám trvalé následky do konce života, a to dosti nepříjemné. Takže cíař není žádná katastrofa.

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 06.03.13 15:51

Děkuju za hezké kometáře i podporu :kytka: :hug:

pro anonymní - nemusíš se stydět mi napsat svůj názor pod svým nickem - já přece nikde v deníčku nepíšu, že přirozený porod je lepší a císař je katastrofa…já jen psala, že mi lidi říkali, že se mám, že nemusim rodit přirozeně a tak jsem si to malovala, jak to teda bude fajn, když žádný bolesti nezažiju a realita byla jiná. a tak jako každý přirozený porod nemusí končit dobře, tak ne každá i třeba banální operace musí skončit dobře a CS není banální operace… ;)

 
mismurka
Závislačka 2843 příspěvků 06.03.13 16:22

@dvojmatka Moc dobře napsáno! Čtu Tvé deníčky velmi ráda. V monoha odstavcích se s Tebou a Tvou výchovou ztotožňuji, hlavně pokud jde o nočník, naprosto stejně jsem to dělávala já, a přesně jak píšeš, z čista jasna jednoho dne to přišlo samo (sice pravda, dřív, ve 22 měs.,ale o to vůbec nejde) jde o to, že každé dítko má opravdu svůj čas a je-likož jsem si to vždy říkala a držela se toho, ušetřila jsem si spoustu nervů a do ničeho malého nikdy nenutila a samozřejmě že také máme před sebou ještě kus cesty k odbourání plen úplně.
No :potlesk: opravdu moc pěkný deníček.
Mějte rodinko pěkné jarní dny :kytka:

 
mismurka
Závislačka 2843 příspěvků 06.03.13 16:25

@dvojmatka Neber si to osobně, někoho se to asi dotklo, ale já z Tvého deníčku jasně pochopila, že císař není žádná sranda a neznamená to, že tím říkáš, že přirozený porod je nějak fajnový, rodila jsem přirozeně, malej mě fest roztrhal, bolí mě to ještě dnes, ale takovej je život, beru to tak, jak to je.

 
micta
Generální žvanilka 20618 příspěvků 06.03.13 16:32

Krásně napsaný deníček. pobavila jsem se. :potlesk: :lol:

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 06.03.13 16:41

@mismurka díky :hug: s tím nočníkem…jako vidim kolem sebe hodně dětí a každý je v tom opravdu, ale opravdu jiný! znám dítě, co na nočník chodí od roka a v roce a půl bez plen a znám i takové, co se odplenkovalo fakt až ve 4 letech…a ani v jednom případě to nebyla ani zásluha ani ostuda matky…ale jen a jen dozrání toho dítěte :roll:

co se císaře týče - pro mě je to dost citlivé téma (noc před druhým císařem jsem probrečela), ale já nechci psát srdceryvné deníčky o tom, jak si připadám jako prd matka, když jsem své děti neporodila, jak se za to stydim a jak mi strašně chybí ty první okamžiky, co jsem nemohla být s nima, jak to strašně bolelo, když já ležela o dvě patra níž, než moje vytoužený děti a vůbec jsem nevěděla, co s nima je…tohle byla asi ta největší bolest, ale taky vím, že kdo má náročný přirozený porod, tak skončí taky třeba v narkoze a na jipce…ale o tom deníček prostě nebyl… :oops: :roll:

 
niezabudka
Kecalka 147 příspěvků 06.03.13 16:41

Výstižné. Kedy si ľudia uvedomia, že každé dieťa je originál a rady typu JPP neplatia paušálne na všetky? S nočníkovou časťou textu sa stotožňujem, môj malý nočník tiež používa na hrania a ako odrážadlo, len ten klobúk ešte neskúšal :D Niekedy je najlepšie nedávať rady, ale mlčať a len si vypočuť mamičkine starosti. ;)

 
jiji
Kelišová 5796 příspěvků 06.03.13 18:27

Přidávám se k těm, co tyhle deníčky prostě „žerou“. Hrozně ti fandím a už se těším na další :palec:

 
petramrk
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 06.03.13 18:35
:potlesk: :potlesk: :potlesk:
 
jan1610
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 06.03.13 18:45
Svatá pravda!!!

Moc hezky ste to napsala! Těším se na další deníček! Užívejte svých pokladů v poklidu a s láskou.. :srdce: :srdce: :srdce:

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 06.03.13 20:12

@dvojmatka ty si proste literarni hvezda!!!  :kytka:

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 06.03.13 20:24

@niezabudka jojo, každé dítě originál - tak to právě je a tabulky a tyhle rady jsou mnohdy jen zbytečné stresování - když si vzpomenu, jak jsem si komplikovala takovýma věcma život, když byly holky malinký a nemohla jsem si naplno užívat mateřství…tak si nadávám - někdy je prostě intuice a mateřská láska to nej ;) a nočník na hlavě…to určitě ještě přijde :mrgreen:
@jan1610 pokladů užívám jak jen to jde a děsí mě, jak to rychle utíká…za pár dnů jdeme na zápis do školky a mě začíná být smutno, že víc srandy si s těma dvěma užijou teď učitelky a já se budu „nudit“ v práci :roll: :oops: :lol: @paola white a tak to zase nepřeháněj :oops: od toho jsou tu jiné…takové, co mají vysokoškolské vzdělání a moje výplody pro ně nejsou vůbec fftipné a čtivé :mrgreen: a však Ty taky píšeš dobře…už vyhlížím další deníček o vašem drakovi…brzo o dvou :jazyk: :lol:

všem děkuji! já si vážím všech komentářů…i těch negativních - já si z toho beru ponaučení :kytka: :pankac:

 
LayLi
Ukecaná baba ;) 1795 příspěvků 06.03.13 20:48
:palec:
 
nechapava  06.03.13 20:53
Nechápu tě...

Ahoj. Asi jsem jedna z těch omezených matek, o kterých píšeš ve svém deníčku. Moje dcera je trapně počatá na první pokus, trapně jsme ji porodila naprosto přirozeně. Trapně jen kojená, žádný sunar. Trapně od devíti měsíců chodí na nočník. Trapně samozřejmě se cpala nerozmixovanou stravou. Trapně pije vodu a neslazený čaj. Nepochopila jsem, proč by takové bludy měly vyjít knižně. Chceš snad „inspirovat“ ostatní?

 
paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 06.03.13 21:01

@dvojmatka no jo budu se muset dokopat neco sesmolit. Maty zacal chodit tak je to pekne vyzivne :lol:

Mila nechapava. S jednim ditetem se ti to krasne mluvi. Zkus mit nedonosene dvojky a povime si jak mas na vsechno cas a pohodu. Ono mit dve rocni deti a k tomu byt v jinaci asi neni urovna prca a dvojmatka to zvlada celkem s prehledem :*

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 06.03.13 21:04

Pro nechápavou - kde proboha píšu v deníčku, že ženy, co počaly na první pokus, porodily přirozeně, dávají pít dětem vodu…atd jsou trapné??? já se do nikoho z nich nenavážím a spíš bych byla ráda, kdyby mě samotné vyšlo otěhotnění na poprvé, porodila jsem přirozeně a moje děti mi snědly a vypily vše, co jim naservíruju a nemusela jsem se s nima tak mořit a trápit? i o tom nočníku tam píšu, že jsou děti, co to zvládnou v roce a jiné ve 4 letech a jak je to u nás…nikoho neurážím ani nesnižuju a o nikom jsem v deníčku nepsala, že je trapný. jen jsem psala, že ne u každýho to musí takhle vyjít!

takže si to zkus v klidu přečíst ještě jednou - bez emocí a zkus pochopit nadsázku anebrat si tenhle deníček tak osobně - žádný útok to není! naopak má povzbudit ty, které bojujou stejně a vyčítají si, že jejich děti třeba nepijou čistou vodu a byly by schopné umřít žízní, jen aby tu vodu pít nemusely… ;)

a trochu pozitivního myšlení do duše by to chtělo  :roll:

Příspěvek upraven 06.03.13 v 21:39

 
LeRose  06.03.13 21:05

Super deníček:-), jsi skvělá supermatka!!!;-) dvojčátka a ještě prcka k tomu!! Krásně napsané a jen z toho vyplývá, že každý to má jinak a ženy by se měly řídit víc instinktem, nikdo ti nemůže nic vyčítat.. Nemá co, neprošel si tvou cestou, nemá tvé tři děti a nikdo nemůže tušit, co je dobré pro tvou rodinu. Ať jste šťastná a zdravá rodina:-)

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 06.03.13 21:10

@paola white dík za podporu :kytka: a schozením u mladýho - vím o čem mluvíš…tak se těš - bude sranda :mrgreen:

jo a ještě pro nechápavou- kniha už jedna taková existuje a kupuje se docela dost…i já jí četla - na doporučení někoho dalšího…kniha, kde plno mamin probírá třeba řešení nočníku a každé dítě je tam originál…ne každé v roce nočník zvládá…tak možná jsem jí neměla číst - jsem inspirována a tudíž špatně vychovávám svoje děti :think:

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 06.03.13 21:13

LeRose - děkuju :kytka: supermatka nejsem…to ne! ale své děti mluju víc, než svůj život a jsem šťastná, že je mám…to je celé! :srdce:

 
kamiŠ
Generální žvanilka 23636 příspěvků 06.03.13 21:41

Hele, @dvojmatka, já nechápu, kde na to bereš čas, na to sepisování pořád :cert: :cert: :cert:
Nerozčiluj mně :mrgreen:
Začlo to už vpravením ven za 9minut a pořád píšeš a píšeš :zed: :mrgreen:

Jinak dobrý no :roll: :lol: :lol: :lol:

 
Obr Koloděj
Ukecaná baba ;) 1715 příspěvků 06.03.13 21:43

Skvělý deníček :mrgreen: :palec:

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 06.03.13 21:44

@kamiŠ na to nepotřebuju čas - nejsou to žádný intelektuální texty, ale tak jak to plyne v mozku, tak to píšu - podle toho to pak vypadá a někdo v tom textu dokonce vidí i to, co tam není :mrgreen:

 
kamiŠ
Generální žvanilka 23636 příspěvků 06.03.13 21:49

@dvojmatka ale i na to plynutí myšlenek potřebuješ aspoň jeden prst abys cvakala do klávesnice a neotravovaly děti :jazyk:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama